Čtvrtek 25. únor 2021 20:44
reklama
Purple Trading ziskovost
reklama
Admiral Markets
reklama
RoboMarkets CopyFX

Klíčová slova - Sója

img

17 investičních a finanční pojmů, které musí znát každý úspěšný investor

11.09.2020 Finanční páka, likvidita, kapitálový trh, cenné papíry, podílové fondy, volatilita. Ze začátku může být záplava termínů a pojmů pro nového investora ohromující. Začátky bývají náročné, a proto jsme připravili tento článek, který má pomoci začínajícím investorům lépe se orientovat v základních investičních a finančních pojmech, zkratkách a výrazech.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

Čína osvobodí od cel dalších 696 výrobků dovážených z USA

18.02.2020 Čína osvobodí od cel dalších 696 výrobků dovážených ze Spojených států, včetně klíčových potravinářských produktů, jako je vepřové a hovězí maso či sója, a energií, například ropy a zkapalněného zemního plynu. Je to třetí a zatím nejrozsáhlejší vlna celních úlev, jaké Peking nabídl. Přichází měsíc po podpisu první fáze americko-čínské obchodní dohody. Čínské ministerstvo financí dnes uvedlo, že firmy budou moci podávat žádosti od 2. března a že výjimky se budou udělovat na jeden rok.
img

Čína a následně i Trump potvrdili dílčí dohodu v celní válce, sója vzrostla. Nejistota v jisté míře přetrvává, ale i tak jde o průlom, příznivý i pro Česko

13.12.2019 Čína dnes odpoledne středoevropského času potvrdila, že se se Spojenými státy dohodla na znění dílčí obchodní úmluvy obou zemí. V podstatě je tím završeno dojednávání první fáze této úmluvy, která má podle čínské strany devět oddílů. Přičemž by měly následovat dvě další fáze. Fáze druhá, která ale bude náročnější na vyjednávání, by podle tweetu amerického prezidenta Donalda Trumpa měla začít „okamžitě“, nebude se tedy čekat na povolební čas.
img

Čína zavádí cla a bankéři se zdráhají snižovat sazby. Závěr týdne svědčí dluhopisům, ale zle na tom nejsou ani akcie

23.08.2019 Nečekaná zpráva přišla z Číny, která si závěr obchodního týdne vybrala k ohlášení nových, respektive zvýšených cel na americké zboží. Celkový objem je 75 miliard dolarů, přičemž platnost bude obdobně jako u amerických cel od září a od prosince. Zahrnuta budou auta, dále sója a ropa.
C:\fakepath\grafy.jpg

Aké komodity sa obchodujú na burzách?

25.07.2019 Komodity nie sú iba zlato a ropa, na burzách sa ich obchoduje oveľa viac. Iba komoditný index CRB obsahuje 19 komodít obchodovaných na významných svetových burzách. Pozrime sa bližšie na obchodovanie s komoditami a na zaujímavosti z komoditného trhu.
C:\fakepath\forex.jpg

Koľko veľa je jeden lot?

15.07.2019 Znie to ako jednoduchá otázka ale mnoho nováčikov a menej skúsených traderov v tom nemá úplne jasno. Nie je sa čomu čudovať, keď rôzne typy inštrumentov majú rozdielne loty a tie sa tiež môžu medzi brokermi líšiť.
img

Okénko finančního trhu 4.4.2019

04.04.2019 Dnes zveřejněné německé podnikové zakázky za měsíc únor zaznamenaly výrazný propad. Meziměsíčně se snížily o 4,2 %, přitom trh očekával nepatrný nárůst. Zároveň se propadla i meziroční dynamika o 8,4 %. Největší evropská ekonomika se tak stále potýká s výraznými problémy, které, zdá se, v nejbližším období jen tak neodezní. To potvrzuje i závěr několika německých předních ekonomických institutů, které se shodly na tom, že německá ekonomika v tomto roce poroste pouze o 0,8 % namísto původně odhadovaných téměř dvou procent. Německou ekonomiku, vzhledem k jejímu exportnímu zaměření, táhne dolu především oslabující poptávka ze zahraniční. S tímtéž problémem bojuje také česká ekonomika. Podobností lze nalézt víc. Německé instituty našly pro svůj závěr další argumenty, jako je nedostatek kvalifikované pracovní síly, či potíže automobilek nejenom s novou regulací, ale i s ochabující poptávkou. Totéž můžeme pozorovat v tuzemské ekonomice. K výčtu výše se přidávají i tikající bomby v podobě způsobu odchodu Británie z EU, či americká hrozba zavedení cel na evropský dovoz automobilů. Obě výše zmíněné by měly neblahý dopad na vývoj jak německé tak potažmo české ekonomiky.
C:\fakepath\h_54159221-1160x753.jpg

Dokončení obchodní dohody mezi USA a Čínou je daleko

27.02.2019 Dokončení obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou je daleko a vyžádá si ještě hodně práce, zejména v otázce vymahatelnosti. Při dnešním parlamentním slyšení to prohlásil americký obchodní zmocněnec Robert Lighthizer. Prezident Donald Trump na přelomu týdne přišel s nadějí, že by dohoda mohla být dokončena, když řekl, že při posledních jednáních, která se protáhla do víkendu, bylo dosaženo značného pokroku.
img

Příběh obchodníka – díl pátý

23.10.2018 Je známá věc, že nejvíc peněz obchodník vydělá pouhým sezením a nicneděláním, každý vstup i výstup se musí tzv. vysedět. Pokud máte nutkání být pořád v pozici, je to sice normální, ale nesmí se tomu podlehnout. U spreadů je výhoda, že se obchody dají dobře plánovat. Nevýhoda je jejich relativně malá četnost, a proto mnoho obchodníků může mít pocit, že je to nuda.
img

Analýza od tradera: EUR/USD, USD/JPY a káva

12.10.2018 Měnový pár EUR/USD se nám v průběhu týdne vydal nahoru a nenaplnil tak mnohými očekávané pokračování poklesů. Euru pomáhají v posledních dnech lepší data z eurozóny a také zatím občasné problesknutí neveřejných informací o prý již připravené dohodě k brexitu, což jistě podpoří kromě eura i libru.
img

Příběh obchodníka – díl první

19.09.2018 Nedávno jsme se potkali s Ondřejem Hartmanem a dohodli se, že napíšu „něco“ pro FXstreet.cz. Přemýšlel jsem o tom, jak napsat „něco“, abych nepsal nezáživnou teorii nebo stokrát řečená pravidla. Ačkoliv se obojího asi občas nevyvaruji, tak se pokusím, zdůrazňuji slovo pokusím, být záživný a praktický.
img

Sója a kukuřice – Prudké posílení

06.04.2018 Sója a kukuřice prudce posílily v očekávání poklesu osevních ploch v USA. Nižší výsev kukuřice a sóji odráží ve velké míře plány zemědělců zaměřit se v letošním roce více na bavlnu. Kukuřice se od zveřejnění plánu, že se v letošním roce očekává snížení velikosti osevních ploch, okamžitě přehoupla přes hodnotu 380 USD za bušl. Na počátku tohoto týdne se dokonce obchodovala za 388 USD. Aktuálně se obchoduje za 380 USD. Ovšem větší snížení její ceny neočekávejte. Spíše naopak bude dále růst.
img

Nejprve čínská rána, pak snaha o zotavení. Dolaru nesvědčí averze k riziku

04.04.2018 Už v dopoledních hodinách začaly z Číny chodit informace o plánovaných odvetných clech, a to po konkrétních skupinách výrobků - letadla, auta, sója... Spolu s tím se akcie příslušných amerických výrobců začaly připravovat na propad se začátkem obchodování. Evropa mezitím navyšovala své ztráty v duchu celkově negativní nálady a v obavách z dalších omezení pro zahraniční obchod.
img

Čína drží trhy v napětí, měny však kromě cel zajímají také data

04.04.2018 Pozornost mířící na technologický sektor na sebe včera částečně strhlo IPO Spotify a obavy spojené s Amazonem poklesly. Finančním trhům se dýchá o něco lépe, ale k ideálu má současná situace daleko. Je to hlavně kvůli pokračující nejistotě kolem obchodních sporů USA - Čína. Americká administrativa už oznámila seznam zboží, na které budou uvalena dodatečná cla. Čínská strana se dosud držela zpět a její odpovědi byly menšího rozsahu, čímž očividně chtěla zachovat maximální prostor pro vyjednávání. Na poslední americkou akci chce ale odpovědět ve stejném rozsahu.
img

Ako sa darilo poľnohospodárskym komoditám za posledný mesiac?

12.03.2018 Ceny kukurice minulý týždeň v Chicagu prudko vzrástli, keďže mesačná správa Ministerstva pôdohospodárstva USA zaznamenala nárast ročných predpovedí amerického vývozu do zahraničia. Pšenica tiež pokročila, zatiaľ čo sója klesla. Trh kukurice je riadený silnými základmi a mimoriadne dobrými predajmi po dobu dvoch mesiacov.
img

Řepky je nadbytek s propadem cen o 1/5. Levnějšího oleje děsí výrobce.

26.02.2018 Likvidační proces z EU jede v plném proudu, dotace na řepku, vydrancovaná pole jejím pěstováním a následná likvidace pěstitelů nadbytkem.
img

Sója – 3 vlny

17.10.2017 Pokus o překonání odporu v oblasti $ 1 000 selhal. Právě teď proto cena sóji klesá ze 1 002 dolarů. V současné době se sója obchoduje na úrovni 994 USD. Dno v říjnu ukazuje strukturu se 3 vlnami.
img

Sója – Rezistence pod 940 USD

16.09.2017 Po velkém červencovém pádu se sója stále drží velmi nízko. Aktuálně se obchoduje za 940 USD za bušl, což je nejméně za poslední tři měsíce. Její cena začala rapidně klesat už na počátku července, kdy se obchodovala za více než 1 020 USD za bušl. To už je ale dávná minulost a od té doby poklesla téměř o 100 USD. A i když lze z posledního vývoje usoudit, že její cena opět pomalu poroste, rozhodně bude ještě několik týdnů trvat než se vrátí na hodnotu z července.
img

Sója – Další pokles na 963 USD

11.08.2017 Ač to ještě na začátku července vypadalo, že se bude sója obchodovat za více než 1 000 USD, opak se stal pravdou. Její cena v posledních týdnech neustále klesá. Přesto, že jsme vás naposledy informovali, že má sója dobrý technický základ pro pokračování růstu, naopak její cena začala klesat.
img

Sója – Snížení na zkušební úroveň 982 USD

19.07.2017 Kurz sóji silně vzrostl nad hodnotu odporu na úrovni 982 USD. V posledním týdnu růstu dosáhl dokonce na strop 1 025 USD, ale na konci tohoto týdne se kurz snížil k úrovni 982 USD v rámci testu. V souhrnu lze konstatovat, že sója má dobrý technický základ pro pokračování v růstu.
img

Sója po zprávě USDA uzavřela nejníže od loňského dubna

03.04.2017 Na nejnižší úroveň za posledních 12 měsíců klesla v průběhu páteční obchodní seance cena nejaktivnějšího futures kontraktu na sóju na burze CBOT. Jednalo se o reakci na zprávu amerického ministerstva zemědělství ohledně výhledu výsadby a stavu zásob. Dle výhledu by pro výsadbu sóji mělo být ve Spojených státech využito až 89,5 miliónů akrů.
komodity.jpg

Z komodit loni nejvíce vynesl plyn s ropou

29.01.2017 Z komodit loni nejvíce vzrostla cena plynu (o 53 procent), ropy (45 procent) a elektřiny (24 procent). Z drahých kovů přineslo nejvyšší výnos lithium (25 procent), stříbro (16 procent) a zlato s diamanty (po devíti procentech). Naopak cena platiny vzrostla jen o procento. Vyplývá to z analýzy investičního fondu Quant.
img

Obchodovať US HDP?

29.11.2016 Obchodovať Americký dolár momentálne znamená predávať proti hlavnej téme (fiškálne stimuly v US a ich dopad na monetárnu politiku) a silnému sentimentu, alebo nakupovať dolár na vysokých cenových úrovniach, kde sa dostal bez akejkoľvek zmysluplnej korekcie. Otázkou je, či výsledky druhého odhadu HDP v rámci dolárového naratívu môžu niečo zmeniť.
img

Spread nákup sója prodej kukuřice

16.11.2016 Silná domácí poptávka a míra exportu, problémy s výsevem v Argentině a snížený odhad produkce v Brazílii v sezóně 2016-2017 favorizují sóju před kukuřicí.
img

Denní technická analýza PrimStock 15.11.16 - NÁKUP SÓJA.

15.11.2016 Nákup červenec 17 sója. Graf, data zdroj: Teletrader, GainCapital Group: vývoj průměrné historické sezónnosti červencového futures na sóju (CBOT) v 5, 15 a 30 letech. Graf červencového futures na sóju znázorňuje dlouhodobou korelaci sezónních pohybů cen. Na grafu je vidět, že v pětileté (červená), patnáctileté (černá) a třicetileté historii (fialová) docházelo v průběhu roku u červencového futures na sóju od první poloviny listopadu k sezónnímu růstu ceny.
img

Silná exportní data pomáhají zpomalit pokles ceny sóji

15.11.2016 Trhy se zemědělskými komoditami začaly týden poklesem v návaznosti na propad cen v Číně. Ten je následkem vládních snah o omezení prudkého růstu cen zemědělských komodit na domácím trhu zvýšením obchodních poplatků a požadavků na margin. Obavy z případných dalších opatření čínské vlády vedly k likvidaci otevřených pozic a propadu cen. Tlak na omezení růstu cen komodit plyne také ze silného dolaru, který v průběhu včerejšího dne ke konci obchodování na chicagské burze posiloval vůči koši šesti hlavních světových měn o 0,9% na nejvyšší úroveň od konce loňského roku.
img

Americký rast poháňaný sójou

29.10.2016 Piatkové čísla amerického HDP za tretí kvartál na prvý pohľad prekvapili pozitívne. Avšak iba na prvý pohľad. Kto chce rozumieť ekonomike a finančným trhom, musí ísť omnoho hlbšie ako sledovať titulné čísla ekonomickému rastu. Poďme sa pozrieť, čo nám čísla skutočne hovoria.
img

Zrniny a olejniny po odražení konečně míří vzhůru

14.10.2016 Futures na pšenici na burze CBOT v průběhu včerejšího dne prorazil měsíc a půl odolávající hranici rezistence a zamířil vzhůru. Společně s pšenicí se cestou růstu vydaly také aktivní kontrakty na kukuřici a sóju.
img

Exportní prodeje zklamaly – sója obrátila růst ceny z počátku týdne na pokles

29.07.2016 Počáteční růsty cen zrnin a olejnin tohoto týdne vzaly za své poté, co americké ministerstvo zemědělství zveřejnilo exportní údaje za minulý týden, které byly v porovnání s týdnem přecházejícím zklamáním. Zatímco v rámci stávajícího marketingového roku analytici očekávali prodeje v objemu mezi 250 - 450 tisíc tun, výsledkem bylo zrušení objednávek v objemu 1.400 tun. Objem prodejů v rámci marketingového roku 2016-2017 vykázal sice růst, nicméně celkový objem dosáhl dolní hranice očekávání.
img

Provází sóju korekční rallye?

28.07.2016 Trh se sójou pokračuje v průběhu dneška v růstu třetím dnem v řadě. Sója by růstem mohla reagovat na srpnový výhled predikující mírně nadprůměrné teploty. Přitom srpen je klíčový pro určení budoucích výnosů sóji ve Spojených státech. Očekávané nadprůměrné teploty napříč pěstitelskou oblastí amerického středozápadu představují určité riziko, které pomohlo zastavit do minulého týdne 14 dní trvající výprodeje. Fundamentálně se tedy jeví, že právě výhled pro následujících 8-10 dní, je příčinou stávajícího růstu ceny sóji. Nicméně celkový růst tohoto týdne o 15,75 centů na bušl nepředstavuje nikterak horentní zvrat a stejně tak jako by mohlo jít o vytváření určité hladiny rizikové přirážky s ohledem na aktuální výhled, mohlo by se jednat také o dočasnou korekci a vybírání zisků. Středeční obchodní den uzavřela listopadová sója růstem o 12,25 centů na 986 centů za bušl.
img

Komoditný výhľad pre 25. týždeň

21.06.2016 Od začiatku tohto týždňa sme na trhu videli explóziu dobrej nálady, ktorá začala so zverejnením pozitívnych prieskumov verejnej mienky v UK (vyššia podpora zotrvania v EÚ). Zatiaľ čo JPY a dlhopisy klesali, zlato bolo aspoň dočasne chránené slabším USD (čo súvisí s holubičím júnovým zasadnutím Fedu. Výhľad na zlato máme neutrálny v očakávanom pásme 1260/1310, hlavným rizikom sú komentáre Fedu (napríklad svedectvo Yellen v Kongrese) a referendum o zotrvaní UK v EÚ.
img

Komoditný výhľad pre 21. týždeň

23.05.2016 Minulý týždeň sme očakávali neutrálny trend na zlate v pásme 1260/1300. Zlato nakoniec skončilo o niečo nižšie a to pravdepodobne z dôvodu "málo holubičej" zápisnice FOMC z aprílového zasadnutia.
img

Komoditný výhľad pre 20. týždeň

16.05.2016 Minulý týždeň sme na zlate menili výhľad neutrálny a očakávali sme obchodné pásmo 1260/1300. Tento výhľad sa aj potvrdil. Na zlato totiž pôsobili protichodné tlaky. Na jednej strane sa nálada na trhu mierne zhoršila, akcie klesli, dlhopisy vzrástli a volatilita tiež. Na druhej strane USD posilnil, hlavne po dobrých dátach z USA (maloobchodné tržby, inflačné očakávania domácností, spotrebiteľská nálada). Táto zmiešaná nálada tu pravdepodobne ešte nejaký čas zostane. Tento týždeň síce očakávame veľmi dôležité dáta z USA - infláciu, ale aj tam sú očakávania zmiešané. Jadrová inflácia by mala spomaliť, celková zrýchliť. Výhľad a pásmo zostávajú nezmenené.
img

Sója v nemilosti odběratelů

06.05.2016 Sektor olejnin provází po předešlém růstu celkový pokles. Hlavní roli v něm hraje sójový šrot, který byl až doned...
img

Komoditný výhľad pre 18. týždeň

02.05.2016 Počas uplynulého týždňa sme očakávali obchodovanie zlata v pásme 1230/1270 s rizikami na strane nadol. Tento výhľad sa ukázal ako nesprávny a postarali sa o to hlavne centrálne banky a čiastočne aj makroekonomické výsledky.
img

Komoditný výhľad pre 14. týždeň

04.04.2016 V závere minulého týždňa sme videli veľmi dobrý report z trhu práce, ktorý len mierne posilnil USD. Aj to však stačilo na to, aby zlato pokleslo pod suport...
img

Komodity: Předběžné odhady osetých ploch v USA (Prospective Plantings)

30.03.2016  DJ- Survey 2016 (v mil. akrů) Prům. odha...
img

Komoditný výhľad pre 13. týždeň

29.03.2016 Drahé kovy Už v závere minulého týždňa sme vzhľadom na silnejší USD menili výhľad na zlate na medvedí s cieľom na hla...
img

Komoditný výhľad pre 12. týždeň

21.03.2016 Na zlate sme počas minulého týždňa videli nerozhodné smerovanie. Pokles dlhopisov a rast ropy tlačil zlato nadol pred FOMC. FOMC bolo vzhľadom na stav...
img

Komodity: Světové zásoby obilovin

14.03.2016 Podle březnového Wasde reportu amerického ministerstva zemědělství pro marketingový rok 2015/16 Pšenice - světové zás...
img

Komoditný výhľad pre 11. týždeň

14.03.2016 Drahé kovy Pokračujúci rast cien ropy a mierne lepšia nálada na trhu tlačila počas väčšiny minulého týždňa dlhopisy n...
img

Komoditný výhľad pre 4. týždeň

26.01.2016 Na zlate sme od začiatku tohto týždňa svedkami prekvapivého rastu. Ten sme naposledy nečakali. Za rastom vidíme mierne slabší USD, rast dlhopisov...
img

Komoditný výhľad pre 2. týždeň

11.01.2016 Naposledy sme očakávali zlato v pásme 1050/1090. Zlato sa nakoniec dostalo vyššie (po hladinu 1110). Výhľad však nemeníme. Do ďalšieho...
img

Komoditný výhľad pre 51. a 52. týždeň

14.12.2015 Minulý týždeň sme po dlhom čase zmenili výhľad z klesajúceho na neutrálny. Dôvodom bolo oslabenie USD a narušenie určitých technických bariér. Výhľad sa splnil na zlate, kde sme videli zotrvanie v pásme 1050/1090. Pozoruhodné je, že vidíme kombináciu slabého USD a rastu dlhopisov, čo by malo byť prostredie vhodné na rast zlata. To však ostáva v pásme. Pred tohtotýždňovým FOMC výhľad nemeníme a ponechávame v platnosti aj očakávané pásmo. Stále vidíme riziko short-coveringu na EURUSD resp. likvidácii časti špekulácii na rast sadzieb Fedu. Na striebre sme videli pokles pod hladinu 14, čo sme nečakali. Výhľad však ponechávame neutrálny, pretože sa obávame ďalšieho krátkodobého poklesu USD po zasadnutí FOMC. Striebro sa pripojilo do risk-off prostredia v ktorom vidíme výpredaj komodít (hlavne energií), akcií aj rizikových dlhopisov. Striebro sa dostalo na nové 6-ročné minimá a najbližší suport je 13.50. Napriek tomu, že technicky je trend medvedí, pred FOMC by sme veľmi nepredávali. Očakávané pásmo 13.50/14.50.
img

Komoditný výhľad pre 48. týždeň

23.11.2015 Očakávaný test niekoľkoročných miním v prípade drahých kovov sa potvrdil. Neudial sa v čase veľkého výpredaja, naopak, trh sa postupne upokojuje...
img

Komoditný výhľad pre 45. týždeň

02.11.2015  Drahé kovy Už niekoľko týždňov sme na drahých kovoch očakávali pokles. Cieľom bola hladina 1150 na zlate a 15.50 na ...
img

Komoditný výhľad pre 43. týždeň

19.10.2015  Drahé kovy Minulý týždeň sme očakávali limitovaný rast drahých kovov s cieľom 1180 na zlate a 16.00 na striebre. Nás...
img

Komodity: Trh zemědělských komodit řídí počasí

26.06.2015 Nadprůměrné srážky a chladné počasí zhoršují pěstitelské podmínky a vyhlídky sklizně ve Spojených Státech, problémy js...
img

Komodity: USDA očekává větší zásobu kukuřice, sóji i pšenice v USA

19.05.2015 Ceny hlavních zemědělských komodit zakončily před týdnem na burze CBOT smíšeně v reakci na květnový Wasde report ...
img

Komodity: Cena sóji klesla na pětiměsíční pod tlakem zásob, budoucí produkce

13.04.2015 Sója s dodáním v květnu oslabila v pátek na burze CBOT o 2 centy na $9,51 a 1/2 , nejnižší úroveň od 13. října loňského roku poté, co americké...
img

Komodity: Wasde snížil konečnou zásobu sóji a kukuřice v USA

11.02.2015 Ceny hlavních zemědělských komodit zakončily v úterý na burze CBOT se ztrátou po zveřejnění únorového Wasde repor...
img

Komodity: USDA snížila konečnou zásobu kukuřice v USA

13.01.2015 Ceny hlavních obilovin a olejnin zakončily v pondělí na burze CBOT smíšeně poté, že americké ministerstvo zeměděl...
img

Komodity: USDA snížila konečnou zásobu kukuřice a sóji

12.12.2014 Ceny hlavních obilovin a olejnin zakončily ve čtvrtek na burze CBOT růstem i přesto, že americké ministerstvo zeměděls...
img

Jak ovlivňují finanční trhy náš každodenní život?

14.11.2014 Po zhlédnutí několika známých filmů, jež ve svém názvu obsahují slovo Wall Street, se mnohým z nás může zdát, že dění na finančních trzích je vzdálený kosmický svět. Obrovské množství informací a čísel je matoucí a my si proto raději řekneme, že toto se nás vůbec netýká.
img

Komodity: USDA data podpořila kukuřici a pšenici

12.11.2014 Ceny kukuřice a pšenice zamířily v pondělí na burze CBOT vzhůru poté, co americké ministerstvo zemědělství snížil...
img

Komodity: Světové zásoby obilovin a bavlny

13.10.2014 Podle říjnového Wasde reportu USDA pro marketingový rok 2014/15 Pšenice - odhad konečných světových zásob byl oproti ...
img

Komodity: USDA v říjnu opět navýšila odhad produkce kukuřice a sóji v USA

13.10.2014 Ceny hlavních obilovin uzavíraly v uplynulém týdnu na burze CBOT s nepatrnými změnami, kukuřice s dodán...
img

Komodity: Čtvrtletní zásoba sóji rekordně poklesla

02.10.2014 Podle úterní statistiky amerického ministerstva zemědělství bylo ve čtvrtletí do září, v posledním čtvrtletí mark...
img

Komoditný výhľad na 40. týždeň

29.09.2014 Výhľad na drahé kovy ponechávame rovnaký ako naposledy, preferujeme predaj rastu zlata od úrovní 1235 resp. 1240 vyššie, pri striebre...
img

Komodity: Zářiový Wasde report srazil ceny obilovin na nová minima

15.09.2014 Ceny hlavních obilovin v uplynulém týdnu poklesly na burze CBOT na čtyřleté minimum, kukuřice s dodáním v&nb...
img

Komoditný výhľad na 35. týždeň

26.08.2014 Minulotýždňový výhľad na drahé kovy nám vyšiel takmer presne. Očakávali sme pokles drahých kovov do piatku a potom sme videli riziká na strane...
img

Komodity: Kvalita kukuřice a sóji je v USA nejlepší za poslední dekády

29.07.2014 Mimořádně příznivé pěstitelské podmínky na americkém středozápadu zlepšují vyhlídky letošní sklizně obilovin ve Spojen...
img

Komoditný výhľad na 30. a 31. týždeň

25.07.2014 Na drahé kovy máme medvedí výhľad. Naposledy sme mali neutrálny výhľad, pričom ciele korekcie na striebre (20.60) a zlate (1305) sa už naplnili...
img

Komoditný výhľad na 29. týždeň

14.07.2014 Minulý týždeň sme očakávali korekciu na drahých kovoch, pričom sme preferovali skupovanie ...
img

Komodity: Technická analýza Soybean, D

09.07.2014 Termínový kontrakt sóji poklesl na nejnižší hladinu od srpna loňského roku a volný pád zastavila až podpora na úrovni ...
img

Komoditný výhľad na 28. týždeň

07.07.2014 Drahé kovy v súlade s našimi očakávaniami z minulého týždňa nepokračovali v raste, pretože dobré dáta z americkej ekonomiky (hlavne trh práce) posilnili...
img

Komodity: Osev sóji bude letos v USA rekordní

01.07.2014 Americké ministerstvo zemědělství předpokládá v marketingovém roce 2014 rekordní osev sójou. Plocha osetá kukuřic...
img

Komoditný výhľad na 26. týždeň

24.06.2014 Najväčším prekvapením v komoditnom spektre bol určite masívny rast drahých kovov, ktorý prišiel po zasadaní FOMC. Obchodníci...
img

Komoditný výhľad na 25. týždeň

17.06.2014 Minulý týždeň sme na drahých kovoch očakávali rast aspoň po 50MA (pre zlato a striebro), tieto ciele boli dosiahnuté. Na rast sme špekulovali na základe...
img

Komoditný výhľad na 24. týždeň

10.06.2014 Drahé kovy sa po prepade na nové niekoľko mesačné (striebro dokonca na ročné) minimá stabilizovali a vzhľadom na očakávania spustenia QE od ECB by mohli byť aspoň krátkodobo podporené. Protivetry rastu drahých kovov by mal robiť silnejší USD (USD index sa nachádza tesne pod 5-mesačnými maximami). Očakávame však, že zlato aj striebro by sa mali dostať aspoň po 50MA, teda zlato k úrovni 1287 a striebro k úrovni 19.45.
img

Komoditný výhľad na 23. týždeň

02.06.2014 Drahé kovy majú za sebou veľmi ťažký týždeň. Po niekoľko-týždňovom obchodovan&iacut...
img

Komoditný výhľad na 22. týždeň

26.05.2014 Drahé kovy ešte stále nenašli svoje smerovanie. Od polovice apríla sa obchodn&eacut...
img

Komoditný výhľad na 20. týždeň

12.05.2014 Drahé kovy Drahé kovy minulý týždeň odmietli pokles aj napriek tomu, že USD index vzr&aac...
img

Výhľad na komodity na 18. týždeň

29.04.2014 Zlato - americkej ekonomike sa po pomalom rozbehu v tomto roku (spôsobeným neobyčajne chladným počasím) začína viac dariť. Spotrebiteľská...
img

Komodity: Produkce a zásoby zemědělských komodit v USA

10.04.2014 Americké ministerstvo zemědělství v dubnovém Wasde reportu pro marketingový rok 2013/14 znovu snížilo odhad konečných zásob kukuřice a sóji.
img

Výhľad na komodity na 15. týždeň

08.04.2014 Po silnej rely na zlate od začiatku tohto roka prišlo vytriezvenie a veľká korekcia. Zlato sa však zastavilo na úrovni 100MA (cca. 1274/75) a dokázalo...
img

Komodity: USDA - čtvrtletní zásoba sóji a pšenice meziročně poklesla

01.04.2014 Podle pravidelné statistiky amerického ministerstva zemědělství bylo ve čtvrtletí do března 2014 - ve druhém čtvr...
img

Komodity: Technická analýza Sója, H4

02.01.2014 Sója zformovala kombinovanou korekční formaci na pokles a směřuje k úrovni šestitýdenního minima. CikCak formaci ...
img

Komodity: Technická analýza Sója, H1

11.11.2013 Sója po korekční fázi obnovila krátkodobý uptrend a mohla by otestovat maximum z 24. října. Wasde report podpořil...
img

Komodity: Technická analýza Sója, H4

24.10.2013 Sója po kombinované korekční formaci obnovila růst v trendu a zdá se, že by mohla brzy otestovat měsíční vrchol. ...
img

Komodity: Světové zásoby obilovin a bavlny

12.07.2013 Červencový Wasde report USDA pro marketingový rok 2013/14 Pšenice - odhad konečných světových zásob byl oproti...
img

Komodity: Produkce a stav zásob obilovin, olejnin a bavlny v USA

12.06.2013 Červnový odhad USDA pro marketingový rok 2013/14 snížil produkci kukuřice a bavlny PŠENICE – odhad výnosu...
img

Komodity: Produkce a stav zásob obilovin, olejnin a bavlny v USA

13.05.2013 Předběžný odhad USDA pro marketingový rok 2013/14 PŠENICE - odhad osetých ploch ve výši 56,4 mil. akrů znamená meziro...
img

Komodity: Světové zásoby obilovin a bavlny

11.04.2013 Dubnový Wasde report od USDA pro marketingový rok 2012/13. Celosvětová spotřeba obilovin převýší produkci o 30 mil. tu...
img

Komodity: Produkce a stav zásob obilovin, olejnin a bavlny v USA

11.04.2013 Dubnový odhad USDA na rok 2012/13 vzestupně revidoval zásoby kukuřice a pšenice PŠENICE - odhad celkové nabídky zůstal...
img

Komodity: Produkce a stav zásob obilovin, olejnin a bavlny v USA

11.03.2013 Březnový odhad USDA na rok 2012/13 ponechal beze změny odhad konečných zásob kukuřice a sóji a navýšil...
img

Dane a spotrebiteľská dôvera rastú

15.02.2013 Politické špičky by už pravdepodobne chceli mať dáta z ekonomiky za 4Q2012 za sebou. Z krajín G7 všetky ...
img

Komodity: Většina zemědělských komodit pokračuje v růstu

16.01.2013 Kukuřice v úterý pokračovala v rally podpořena pátečními daty amerického ministerstva zemědělství, podle kterých byla ...
img

Komodity: Světové zásoby obilovin a bavlny

14.01.2013 Celosvětová spotřeba obilovin převýší v marketingovém roce 2012/13 produkci. Americké ministerstvo zemědělství předpok...
img

Komodity: Produkce a stav zásob obilovin, olejnin a bavlny v USA

14.01.2013 Konečný odhad USDA na rok 2012 PŠENICE – odhad produkce zůstal beze změny ve výši 2,269 miliard bušlí, oproti 1,99 ml...
img

Komodity Čtvrtletní zásoba kukuřice a sóji poklesla víc, než se čekalo

11.01.2013 Podle čtvrtletní statistiky amerického ministerstva zemědělství bylo ve čtvrtletí do prosince- v prvním čtvrtletí mark...
img

Komodity: Ceny zemědělských komodit prudce oslabují

20.12.2012 Ceny hlavních zemědělských komodit ve čtvrtek v USA prudce oslabily poté, co přední poradenská společnost Informa Econ...
img

Komodity: Světové zásoby obilovin a bavlny

12.12.2012 Prosincový odhad USDA pro rok 2012-13 Pšenice – odhad konečných světových zásob byl navýšen o 2,8 mil. t...
img

Komodity: Produkce a stav zásob obilovin, olejnin a bavlny v USA

11.12.2012 Prosincový odhad USDA pro rok 2012-13 PŠENICE – odhad produkce zůstal beze změny na 2,269 miliard bušlí,...
img

Komodity: Silné exporty podpořily sóju

07.12.2012 Cena sójových bobů zaznamenala ve čtvrtek třetí vítěznou seanci po sobě a stabilizovala listopadový výpro...
img

Cenám komodit pomohly silnější akcie a slabší dolar

26.11.2012 V uplynulém týdnu se napříč světovými akciovými trhy nesly silné zisky, což pomohlo k přesunu investorů směrem k rizikovějším aktivům, jako jsou třeba komodity. Dolar vůči měnovému indexu klesl, a to navzdory dobrým ziskům vůči japonskému jenu. Padaly i výnosy z dluhopisů jihoevropských států, protože se investoři honí za zisky v prostředí klesajících výnosů a nízké volatility.
img

Komodity: Ceny obilovin pokračují v rally po zprávě o stavu plodin

21.08.2012 Ceny hlavních obilovin v úterý pokračovaly na burze CBOT v růstu poté, co vyhlídky sklizně zůstaly po ...
img

Komodity: Produkce a stav zásob obilovin, olejnin a bavlny v USA

10.08.2012 Srpnový odhad amerického ministerstva zemědělství pro rok 2012-13 PŠENIC...
img

Centrálne banky ako poistka neschopných politikov

19.07.2012 Trh sa v poslednom čase sústredil takmer výhradne na dvoj-dňo...
img

Taliansko - Nemecko 2:0

29.06.2012 Ako sa dalo čakať, hlavným hýbateľom trhov v týchto dňoch bol, je a bude summit EÚ. Včera...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Čína | Japonsko | Video | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Korelace | Inflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | G20 | HDP | Obchodní deník | Kanada | Německo | Pražská burza | Španělsko | Apple | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Podílové fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Import | Nikkei | Akciové trhy | Zahraniční obchod | USD/CZK | EUR/CZK | Měnový trh | Měnové trhy | Spready | Interactive Brokers | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Ben Bernanke | Benchmark | Bid | Bloomberg | Bod | Broker | Burza | CBOT | CFD | CFTC | CME | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Konsolidace | DAX | Derivát | Dolarový index | Downtrend | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurobondy | Eurozóna | FOMC | FRA | FX | Fed | Finanční deriváty | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Fondy peněžního trhu | Futures | G7 | Grafy | Hedge | IPO | Indikátor | Indikátory | Intraday | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | MAE | MMF | Makléř | Makro data | Margin | Risk | Marže | Měna | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodník | Obligace | Opce | Order | Overnight | P/E | Parita | Peněžní trh | Podílový fond | Portfolio | Pozice | Pákový efekt | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Split | Spotová cena | Spread | Support | Swing | Swiss | Termínový kontrakt | Trader | Trend | Trigger | Uptrend | VaR | Volatilita | Volume | Výnos | Wall Street | Warranty | Zlato | Časový rámec | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Bank of China | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Patria | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Fundamenty | Fond | EU | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Makroekonomické data | Zisk | Futures kontrakt | Ceny komodit | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Forex broker | Obchodní příležitosti | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | Intervenovat | Partners | Golden Gate | Obchodovat | CAC 40 | Deutsche Bank | Over-The-Counter | Aktuální kurzy | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | LYNX | Donald Trump | Komoditní spready | Lukáš Kovanda | Burzy | FX trh | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | GBPJPY | EURJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | EPS | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Poker | Aktuální kurzy měn | Analýzy | AUDJPY | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Brent | Brokers | Brokeři | CAC40 | Cena | Cena ropy brent | Cena zlata a stříbra | Ceny drahých kovů | Čínská ekonomika | CISCO | CZK | Česká ekonomika | DAX 30 | Denník | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomika Německa | Elektřina | Eura | EURCHF | Euro dnes | Exchange | Finanční derivát | Finanční nástroje | Fondy | Forex lot | Frank | FXstreet.cz | GDP | Graf | Hang Seng | Hrajeme si na burze | Hrubý domácí produkt | HSBC | Instrument | Instrumenty | Investice do zlata | Investiční | Investiční poradenství | Investování do akcií | Investovat do zlata | Irsko | ISM | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní burzy | Komoditní trh | Komodity ropa | Kurzy | Libra | London metal exchange | Management | Markets | Nákup akcií | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nikkei225 | NZDJPY | Obchodní platformy | Obchodování s komoditami | Paládium | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Risk Off | Ropy | Řízení rizika | Sázky | Signály | SP500 | Trh | USD index | USD kurz | Volatility | Vydělávání peněz | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ropy | Vývoj USD | WTI | XTB.cz | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | Finanční nástroj | EIA | Benzín | Báze | Buy | Hold | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Overweight | P.A. | ROCE | Underweight | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Barchart | WSJ | Cenová hladina | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mini lot | Volby | Úspěšný investor | Blog | Cukr | Poradenská společnost | Burze | Investment | Jefferies | PrimStock | Jackson Hole | Microsoft | MSCI | Sentix | Mitsubishi | MF Global | Ole Hansen | Agentura AP | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Volume profile | Dění na finančních trzích | Uložení peněz | HUF/EUR | Brazílie | Japonský premiér | Finanční systém | Bavlna | Zkusit investovat | Úspěch | Podnikání | Spreadové obchodování | Averze k riziku | Zero Hedge | Pokles akcií | Der Spiegel | Hospodářské výsledky | Chytrý Honza | Diamanty | Otočení trendu | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Report EIA | Plodiny | Energie | Prezident Fedu | Earnings | Přehled | Jádrový index | Volby v USA | Bezpečné přístavy | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | Golden Gate CZ | US akcie | Obchodní styl | Prezident ECB | Lídři | Firmy | Forwardy | IBEX | Globální finanční krize | Cenné kovy | Nervozita | AAA | Summit EU | Propad | Americká ropa WTI | Index Nikkei | DAX30 | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Posílení eura | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Americké indexy | Nejistota | Erste | Saúdská Arábie | Čínský akciový index | Čínský akciový index Shanghai Composite | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Nízká volatilita | Výhled | Bankéři | Držení akcií | Americké akciové trhy | Payrolls | Mzdy | Ceny futures kontraktů | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Krize | Investiční rozhodnutí | FTSE MIB | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Odliv kapitálu | Příjmy | Návratnost investice | Měny&Sazby | ČTK | Mikro loty | Aktuální cena | Japonský Nikkei | Konsenzus | Pokles ekonomiky | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Globtrex | Devizy | Morningstar | Teletrader | GainCapital Group | ALO diamonds | Keystone XL | Globtrex.com | Agrokomodity | Ceny pšenice | Aleš Michl | Quant | Cena platiny | Palladium | xPartners | Obchodní války | FinTech | Podniky | Globální hospodářský růst | Okénko finančního trhu | Akcie společnosti | Martin Kodýdek | Kniha Makléř | Obchodování akcií | Czech Fund | Živit se obchodováním | Příběh obchodníka | Profesionální obchodník | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Akcie v Evropě | Použití finanční páky | Čínské firmy | Obchodovat komodity | CNY | Sójové boby | Snížení sazeb | Akcie a ETF | Kalkulačka obchodníka | Kalkulačka obchodníka Admiral Markets | Index CRB | Pokles cen | Cla na čínské zboží | Investujte do akcií | Jak se stát lepším investorem | Sestavování portfolia | Obchodujte | Čistý zisk | Káva | Objem | Obchod | RPSN | Obchodní dohody | Analýza dat | Spojené státy a Čína | Firma | Růst světové ekonomiky | Obchodní spor | Trh s dluhopisy | Úrok | Vyhlídky | Na burze | Čínské zboží | Nejistoty | Index MSCI All-Country | MSCI All-Country | Termínové kontrakty | Růst amerických akcií | Kontrakty na sójové boby | Kontrakty | Míra | Investujte | Ztráta | Nejlepší akcie | Peking | Ziskovost | Návratnost | Stoupající trend | Velikost ztráty | Komunikace | Trhy | Šíření nového koronaviru | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pokles | Pandemie koronaviru | Pandemie | Akcie v roce 2020 | Obchody | Čínské ministerstvo | Americké ekonomiky | Medvědi | Kukuřice | Guru | WP | Páka | Hotovost | Spoření | Růst | Ekonomiky | Úspory | Investiční tituly | Fondy obchodované na burze | Federal Reserve | Akcie a dluhopisy | Umělé inteligence | JDE | Kvalitní akcie | Tolerance rizika | Ocenění | Investice do robotiky | Ceny | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Akcie těžařů | Vepřové maso | Derivatový trh | Foreing Exchange | Mezinárodní měnový trh | Rentabilita | Price-to-Earnings | P/E poměr
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | Euro | ROCE

Předchozí klíčová slova

Software forex
Software Pin Bar
Software pro Kvantitativní analýzu
Software pro online život
Software pro těžbu
Softwarová fima
Softwarová firma
Softwarová společnost
Softwarové pirátství
Softwarový gigant

Následující klíčová slova

Sójové boby
Solar Edge
SolarEdge
SolarEdge Technologies
SolarEdge Technologies (SEDG)
Solaris Asset Management
Solaris Group
Solární energie
Solární společnosti
Soleil Rouge
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Capital.com
Potvrďte prosím... Zavřít