Pondělí 19. duben 2021 13:27
reklama
Dukascopy
reklama
BOSSA ebook analyza
reklama
Capital.com

Klíčová slova - Ceny drahých kovů

img

Nabídkové deficity ženou cenu komodit stále výš

12.04.2021 Komodity dál přitahují zvýšenou pozornost i poptávku. Oživení globálních aktivit po nasazení vakcín v kombinaci se zelenou transformací a počínajícím nedostatkem hned několika klíčových komodit způsobilo, že Bloomberg Commodity Index od loňského dubna, kdy se svět zmítal v hlubinách koronavirového zoufalství, stoupl o 45 %. Díky tomu se akcie spojené s komoditami za poslední rok vyšplhaly mezi nejlepší tematicky zaměřené akciové koše Saxo.
img

Závěr týdne přináší akciím ztráty, dolaru se daří

15.01.2021 Nový fiskální balík představený zvoleným prezidentem Bidenem stihly trhy zahrnout do cen už v předstihu, po oznámení se tak ke slovu dostaly spíše obavy z výhledového zvýšení daní nebo vyšších výnosů. Naproti tomu vyvstaly také pochybnosti, zda rozpočtová podpora v této podobě vůbec projde Kongresem.
img

Ranní komentář: Airbnb má za sebou obří IPO, ECB navyšuje nákupy dluhopisů

11.12.2020 Čtvrteční seance na trhy přenesla opět spíše stabilitu. Index S&P 500 a Dow Jones zakončily seanci o něco níže, zatímco Nasdaq rostl o více než půl procenta. Stabilní pak byla situace také v Evropě, kde se výrazněji dařilo pouze britskému indexu FTSE100. Na trzích se včera řešilo hlavně extrémně úspěšné IPO společnosti Airbnb, které, společně s nedávným IPO DoorDash potvrdilo, jak enormní zájem je poslední dobou o mediálně populární a růstové akcie.
img

Komodity jsou na tom před americkými volbami lépe než akcie

27.10.2020 Obecně platí, že říjen byl pro ceny komodit zatím příznivý, a jelikož se Bloomberg Commodity Index obchoduje o 4 % výš, jsou na tom komodity zhruba o 1 % lépe než akcie z indexu S&P 500. Dvěma hlavními sektory, které za tímto vzestupem stojí, jsou obiloviny a průmyslové kovy.
img

Zlatá horečka ztrácí na síle

24.09.2020 „Cena zlata se propadla na svou červencovou úroveň. Od svého srpnového vrcholu již cena zlata vyklesala o více než 200 dolarů za troyskou unci. Druhá vlna pandemie však může cenu zlata opět dostat na historická maxima,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Ranní komentář: Akcie pokračují v korekci, dolar silnější na většině měnových párů

24.09.2020 Po úterním zklidnění se na akciové trhy včera znovu vrátila nervozita. Indexy v USA tak zamířily do červených čísel, když S&P 500 odepsal 2,37 % a Nasdaq klesal dokonce o více než 3 %. Pod mírným tlakem přitom zůstávají americké futures také dnes ráno, zatímco futures na evropské indexy odepisují po včerejším růstu okolo jednoho procenta.
img

🛫 Ceny drahých kovů opět rostou! 🥇🥈🥉

01.09.2020 Tento týden začal na drahých kovech velmi dobře a růst nepřestává ani v průběhu evropské seance. Ceny zlata se opět přibližují úrovni 2000 dolarů, ovšem další kovy přidávají ještě více. Stříbro roste o 2,6 %, platina o 2,5 % a paládium o 2,3 %.
img

TOP 3 grafy tohoto týdne: Stříbro, Zlato, Platina

12.08.2020 Na trhu s drahými kovy jsme v poslední době svědky masivní volatility. Denní cenové pohyby překročily 4 % a cena stříbra jen včera propadla o více než desetinu. V tomto týdnu se tak podíváme na grafy 3 drahých kovů z technického pohledu - zlato, stříbro a platina.
img

Investice do stříbra – nejlepší akcie těžařů stříbra v roce 2020

23.07.2020 Vzácné kovy byly od krize COVID-19 ve středu zájmu mnoha investorů a po letech bočního pohybu jsme opět zaznamenali rostoucí trendy. Akcie těžařů stříbra a zlata se v posledních měsících vyvíjely velmi pozitivně. Hlavním důvodem je fakt, že investoři, kteří reagovali na prudký pokles globálního růstu v důsledku pandemie COVID-19, považují drahé kovy za tradičně bezpečná útočiště.
img

Zlato čeká další růst

22.06.2020 První polovina tohoto roku přinesla spolu s pandemií nejhorší zpomalení globálního růstu od dob 2. světové války. Situace na trzích byla velmi proměnlivá, někdy i značně problematická. Komoditní trhy zůstaly, až na pár výjimek, v přiměřeně dobré kondici. Bloomberg Commodity Index se sice oproti loňskému roku propadl o 20 %, ale tento měsíc se obchoduje již o 2 % výše, zejména díky procyklickým komoditám, jako jsou průmyslové kovy, ropa a palivové produkty.
img

Rychlé shrnutí

29.04.2020 Americké indexy včerejší seanci zakončila s mírnými ztrátami. S&P500 klesl o 0.52 %, Dow Jones odepsal 0.13 % a Nasdaq 1.4 %.
img

Rychlé shrnutí

27.04.2020 Akcie v Asii dnes rostou v reakci na zasedání BoJ. Nikkei přidává 2.5 %, ASX roste o 1.5 % a Kospi 2 %. Výše se pohybují také futures na indexy v Evropě.
C:\fakepath\top-13032020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.03.2020 1) Asijské akcie dnes pokračovaly v poklesu kvůli obavám z negativních hospodářských dopadů nového typu koronaviru, část počátečních prudkých ztrát ale později smazaly. Australské a indické akcie dokonce posílily.
img

Rychlé shrnutí

27.02.2020 Americké indexy včerejší seanci zakončily ve ztrátě. S&P500 klesl o 0,38 % a Dow Jones se propadl o 0,46 %. Ještě větší korekci pak indikují dnešní futures, které klesají díky informacím o jednom nakaženém v USA, u kterého zatím úřady nebyly schopny identifikovat zdroj nákazy.
img

Rychlé shrnutí

21.02.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. S&P500 odepsal 0,38 %, Nasdaq klesl o 0,67 % a Dow Jones o 0,44 %. Negativní sentiment přitom zatím převládá i v Asii, kde se Nikkei propadl o 0,39 %, zatímco KOSPI klesá dokonce o 1,6 %.
img

Rychlé shrnutí

22.01.2020 Americké indexy testovaly historická maxima, ale nakonec zakončily seanci níže. Dow Jones ztrácel 0,52 %, S&P500 klesl o 0,27 % a NASDAQ o 0,19 %. Dnešní seance přinesla na trhy o poznání lepší náladu. Nikkei zakončil výše o 0.7%, zatímco S&P/ASX 200 přidal 0.94%. Čínské indexy jsou na tom ještě lépe a HSCEI rostl o 1.8%.
img

Investice do platiny: 3 nejlepší platinové akcie roku 2019

03.10.2019 Platina jako vzácný kov s širokým využitím napříč sektory patří mezi suroviny, o které prozatím mnoho investorů neprojevuje zájem. Je to ale chyba? Zlato a stříbro jsou sice mezi obchodníky nejznámější, ale zdaleka se nejedná o jediné komodity, do kterých stojí za to investovat. Platina je, stejně jako jiné drahé kovy, považována za bezpečné útočiště navíc i v dobách recese.
C:\fakepath\TOP5-13082019-LV-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.08.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní seanci v minusu, když byly pod tlakem nepokojů v Hongkongu, kvůli kterým byly v pondělí zrušeny stovky letů. Přestože byl provoz letiště dnes obnoven a správkyně Hongkongu Carrie Lamová vyzvala ke klidu, demonstranti hodlají v protestech dále pokračovat.
img

Strach z recese tlačí ceny stříbra prudce vzhůru

13.08.2019 Ceny drahých kovů pokračují v růstu. Stříbro dnes přidává více než 2 % a zlato roste 0,9 %. Zisky přicházejí po úspěšné včerejší seanci a například stříbro jen od konce května vzrostlo už o více než 20 % na nejvyšší úrovně od loňského února. V růstu drahým kovům pomáhá hlavně strach z recese, který tlačí dolů výnosy z dluhopisů.
img

Kromě zlata roste i Palladium. Po propadu chytilo druhý dech

28.06.2019 Palladium překonalo po 16 letech cenu zlata – a to ještě na konci roku 2018. Prvenství mezi drahými kovy si drží nadále i poté, co v březnu jeho hodnota výrazně klesla. Vzdát se postu lídra mezi drahými kovy samozřejmě nechce ani během růstové „rally“, kterou vede v posledních týdnech se svým zlatým protivníkem.
img

Ropa (WTI) se vrací pod 56 USD, akcie začátkem týdne prozatím zůstávají v klidu

19.11.2018 Začátek týdne zatím na finančních trzích probíhá bez většího překvapení. Ekonomický kalendář je na data chudý, takže si většina akciových indexů své pozice z konce minulého týdne drží. V Evropě indexy nepatrně rostou, zatímco v USA ztrácí jen pár desetin procenta.
img

Libře rychlejší růst mezd nepomohl, akcie znovu mírně ztrácí

11.09.2018 Úterní seance se na finančních trzích zatím nese ve vyčkávacím režimu a většina akcií i měn si své včerejší pozice udržuje. Díky absenci důležitých fundamentů se dnešek nese především v duchu obav z dalšího zhoršování vztahů mezi USA a Čínou, která se chystá požádat Světovou obchodní organizaci o to, aby zemi povolila uvalit na USA odvetná opatření v případě, že Trump rozhodne o zavedení nových cel na čínské importy. Téma americko-čínských vztahů tak pro finanční trhy zůstává dál klíčové. Evropské indexy dnes jen mírně ztrácejí a pokračují v pozvolné korekci z posledních několika obchodních seancí. Mírně v červených číslech se pak drží také futures na indexy v USA.
img

Koruna dnes obstála lépe než zbytek regionu, odnáší si pouze nevýrazné ztráty

20.02.2018 Nálada v německé ekonomice zůstává slušná, ukázal index ZEW. Optimismus o budoucím růstu se sice z ledna na únor lehce snížil, ale výsledek je nakonec lepší, než se čekalo. Efekt nových zpráv na finanční trhy ovšem nepřeceňujeme.
img

Pokles averze k riziku na trzích pokračuje, dolar přesto dál mírně roste

07.02.2018 Po šíleném pondělním výprodeji dnes pokles averze k riziku na trzích pokračuje. Středeční seance plynule navázala na tu včerejší a i když jsou rizikové přirážky stále vysoké, akcie zdá se alespoň prozatím nachází své dno. Potvrzuje to hlavně Evropa, kde se od rána všechny indexy drží v zelených číslech a na vysoce nadprůměrných objemech mírně rostou. Německý DAX se díky tomu znovu přehoupl přes 12 500 euro, zatímco futures na americké indexy jsou jen mírně pod svým včerejším close.
img

Libra slábne na všech měnových párech, akcie si své ocenění i na závěr týdne udržují

15.12.2017 Po předchozích dvou seancích je dnes ekonomický kalendář na důležité fundamenty podstatně chudší, ale na objemech to zatím vidět není. Přestože v Evropě většina indexů dnes osciluje okolo svých včerejších zavíracích cen, celkové volume je dnes na evropských burzách vysoce nadprůměrné a pohybuje se běžně přibližně 50 % nad dlouhodobým průměrem. Na volatilitě to však zatím vidět není a indexy si své ceny z minulých seancí dál bez větších problémů udržují, když například německý DAX zůstává stabilní nad hranicí 13 tis. euro.
img

Dolar odpoledne zklamaly mzdy, libra neudržela ranní zisky

08.12.2017 Závěr týdne přinesl posun v jednáních o brexitu, která podle aktérů mohou pokročit do další fáze. Později mírně překonala očekávání britská průmyslová výroba. Z USA jsme dostali smíšenou zprávu o kondici trhu práce. Na jednu stranu tvorba pracovních míst překvapila pozitivně, ovšem důležitější je vývoj mezd, který naopak nepotěšil. Mzdy zrychlily méně, než se čekalo a udržují nejistotu o růstu inflace. Neohrozí však zvýšení sazeb Fedu v příštím týdnu.
img

Koruna posiluje pod 25,50, dolar tlačí dolů nejistota šéfky Fedu

22.11.2017 Včerejší vlna nákupní nálady na hlavních trzích dnes dopoledne ztratila na síle, obrat se však nekoná. Akcie v Evropě se nacházejí kolem nuly, stejně tak se příliš nemění dluhopisové výnosy nebo ceny drahých kovů. Ropa ovšem pokračuje vzhůru při pokračujícím výpadku dodávek ropy z Kanady do USA.
img

Euro navázalo na korekci z konce minulého týdne, evropské indexy navzdory Katalánsku zatím beze strachu

23.10.2017 Pondělní seance zatím na trzích probíhá bez většího překvapení. Důležité makro dnes v ekonomickém kalendáři chybí a ani dalších fundamentů se obchodníkům nedostává, takže si většina evropských indexů na objemech zhruba 30 % pod dlouhodobým průměrem své pozice udržuje. Asi nikoho nepřekvapí, že nejvíce ztrácí španělský IBEX, i když i tentokrát jsou ztráty relativně mírné.
img

Špatné zprávy vyprchaly. Zlato se prodává, dolar jede dál

26.09.2017 V průběhu dnešního obchodního dne vyprchaly negativní zprávy ze včerejška. Reakce na další výhrůžky KLDR nebyla prudká, výprodeje technologických akcií se zastavily a následuje odraz mírně výš, nová data náladu nezkazila. Nové komentáře z Fedu zatím nepřinášejí nic nového, ale večer má ještě promluvit předsedkyně Yellenová.
img

Francouzské předvolební průzkumy pomohly francouzským akciím, JPY znovu ztrácí

20.04.2017 Na akciových trzích to dnes zatím vypadá na další klidnou seanci. Evropské burzy si své včerejší pozice drží a výraznějšího růstu se z hlavních burzovních indexů dočkal pouze francouzský CAC, který si na vysokých objemech (40% nad průměrem) připisuje zisky okolo jednoho procenta. Francouzským akciím pomáhají především čerstvé předvolební průzkumy, ve kterých upevnil vedoucí pozici v blížícím se prvním kole horký kandidát na prezidenta Emmanuel Macron. Pozitivní nálada se však na ostatní burzy zatím z Francie nepřelila a například německý DAX si dnes pouze udržuje svou cenu v okolí 12 tis. bodů.
img

Trhy zahajují týden opatrně, akcie i většina měn si své páteční pozice drží

13.03.2017 Dnes to zatím na finančních trzích vypadá na klasickou pondělní seanci. Nových dat je málo a protože tento týden nabídne hned několik potenciálně velmi důležitých fundamentů, trhy zatím raději jen přešlapují na místě a vyčkávají. Platí to jak o evropských, tak o amerických indexech, které díky víkendovému posunu času v USA otevřely dnes o hodinu dříve. Obchodování přitom probíhá na nízkých objemech, které jsou přibližně patnáct až třicet procent pod dlouhodobým průměrem.
img

DAX pouze 2,5 % od historického maxima. Akcie zatím brání včerejší zisky, USD dál roste

02.03.2017 Po včerejším silném růstu na akciových trzích dnes na řadu přišla znovu konsolidace a obrana zisků. Evropské indexy si své pozice zatím drží a německý DAX zůstává i nadále nad hranicí 12 tis. bodů. Nálada na trzích tak zůstává pozitivní a medvědi příliš důvodů k větší aktivitě stále nemají. DAX je momentálně už jen dvě a půl procenta od historického maxima z dubna 2015.
komodity.jpg

Z komodit loni nejvíce vynesl plyn s ropou

29.01.2017 Z komodit loni nejvíce vzrostla cena plynu (o 53 procent), ropy (45 procent) a elektřiny (24 procent). Z drahých kovů přineslo nejvyšší výnos lithium (25 procent), stříbro (16 procent) a zlato s diamanty (po devíti procentech). Naopak cena platiny vzrostla jen o procento. Vyplývá to z analýzy investičního fondu Quant.
img

Výprodej na libře pokračuje. Akciové trhy zůstávají v klidu

19.12.2016 Máme před sebou pár dnů do Vánoc a ekonomický kalendář bez klíčových fundamentů, čehož si jsou finanční trhy velmi dobře vědomy. Pondělní seance se proto na akciovém trhu nese ve velmi pozvolném duchu a na výrazně podprůměrných objemech, které jsou přibližně třicet procent pod úrovní z posledních třiceti obchodních seancí. Další dny pravděpodobně nebudou jiné a bude zajímavé sledovat, zda nás díky absenci dat a větších rizik čeká nyní tradiční Santa Claus rally. Pro dnešek se ale na akciových trzích zatím dárky nerozdělují.
img

Dolar je na páru s eurem nejsilnější od roku 2003, stříbro ve volném pádu

15.12.2016 Včerejší zasedání americké centrální banky na trzích rezonuje i dnes a nikde to není více vidět než na americkém dolaru a na drahých kovech. Dolar dnes navázal na svůj včerejší růst a dokonce na EURUSD prolomil support na úrovni loňského minima, což znamená, že je dnes dolar na páru s eurem nejsilnější od roku 2003.
img

Dolar zpevňuje na všech párech. Zlato díky němu dokonce prolomilo hranici 1 200 dolarů za unci

23.11.2016 Vypadá to, že se na trzích konečně něco děje. Alespoň tedy na forexu, kde se dnes opět „utrhnul“ dolar a n...
img

Nejednota Fedu je patrná z každého proslovu

13.09.2016 Včerejší den se nesl v duchu očekávání dvou proslovů představitelů amerického Fedu. Dennise P. Lockharta z Atlanty a Lael Brainardové, členky Rady guvernérů Fedu ve Washingtonu. V rámci svého proslovu Brainardová uvedla, že nevidí žádný důvod pro spěch v otázce zda zvýšit či nezvýšit sazby ještě v průběhu letošního roku. Dle Brainardové riziko, že by zvýšení sazeb mohlo negativně ovlivnit křehký růst americké ekonomiky převažuje nad možností, že by vyšší sazby mohly podnítit růst inflace. Je nutné připomenout, že Brainardová je považována za blízkého spojence Janet Yellenové a klíčovou postavu Fedu. Jakožto členky Rady guvernérů Fedu má její slovo mnohem větší váhu, než prezidentů jednotlivých poboček Fedu. Navíc je pravdou, že od roku 2005 nebyl v rámci hlasování Fedu žádný guvernér na straně "poražených" a je tedy nanejvýš pravděpodobné, že Fed na svém zasedání v příštím týdnu úrokové sazby nezvýší. Dle údajů CME Group šance zvýšení sazeb na zářijovém zasedání klesly z 24% v minulém týdnu na 15%. Zmíněné by mohlo být vodou na mlýn růstu ceny drahých kovů a akcií. Na první pohled také pro ropu, nicméně ta je z velké části ovlivňována přetrvávajícími fundamenty globálního přebytku.
img

Akciové trhy po delší době pod tlakem, výprodej se nevyhýbá ani dluhopisům

09.09.2016 Korekce na evropských akciových trzích pokračuje. Ztráty sice nejsou nijak výrazné a ve většině případů mírně přesahují půl procenta, evropské indexy ale i tak plynule navazují na svůj pád ze včerejšího odpoledne, ke kterému přispělo zasedání Evropské centrální banky a také skutečnost, že se nacházely ve většině případů poblíž horní strany svého konsolidačního pásma. Německý DAX se tak dostává na hranici 10 600 euro na objemech, které jsou přibližně o třetinu vyšší než průměr za posledních třicet obchodních seancí. Po několika úspěšných dnech jsme tak zdá se svědky výběrů zisků před blížícím se víkendem.
img

Makro: Výrobní ceny Kanady zmírnily meziroční pokles

05.01.2016 V listopadu se index cen průmyslových výrobců Kanady meziměsíčně snížil o 0,2%, zatímco v říjnu o 0,5%, uved...
img

Zasedání Fedu je za námi. Co z toho plyne pro trhy?

17.12.2015 Tak jsme se konečně dočkali. Po sedmi letech a více než roku a půl příprav včera americká centrální banka zvýšila úrok...
img

Jihoafrický rand spadl na historická minima po odvolání ministra financí

10.12.2015 Jihoafrický rand je jednou z mála měn, které jsou v posledních letech pod soustavným tlakem. Situace se navíc v posledních měsících vyhrocuje a rand dobývá stále nová a nová minima. Klesající kurz randu odpovídá zhoršující se ekonomické, politické i sociální situaci v zemi. Jihoafrický prezident Jacob Zuma ohlásil ve středu ve večerních hodinách odvolání ministra financí Nhlanhla Nene k nelibosti široké veřejnosti i finančních kruhů. Na neoblíbeného prezidenta, který vládne zemi od roku 2009, se snesla vlna kritiky. Prezidenta v úřadu provází množství skandálů a podezření z korupce. Pár USD/ZAR vyskočil v okamžité reakci o více než 5 % až na 15,39 USD/ZAR - na historická maxima. Přestože největší panika brzy opadla, tak po několika hodinách se situace začala opět zhoršovat. Podobná situace vládne také na páru EUR/ZAR.
img

Dolar posiluje a znovu tlačí dolů ceny drahých kovů

02.12.2015 Středeční seance přinesla několik zajímavých dat, ale evropské trhy z rovnováhy prozatím vykolejit nedokázala. Akcie s...
img

Jihoafrický rand klesl k US dolaru na historická minima

09.11.2015 Pokud se daří americkému dolaru, nemají to měny Emerging Markets (EM) jednoduché. A zvláště po takovém týdnu, kdy jest...
img

Denní přehled: Inflace v USA roste pomaleji, červené moře se táhne akciovou Evropou

19.08.2015 Vývoj na akciových trzích dnes nezačal vůbec pozitivně. V Asii převažoval pokles, který dlouho táhla padající Šanghaj....
img

Drahé kovy procházejí výraznou korekcí, může za to očekávaný růst sazeb a zpomalující Čína

20.07.2015 Noční propad cen zlata s sebou strhl také další drahé kovy. Přestože poklesy u stříbra, platiny a paládia nedosahovaly...
img

Investování do fyzických drahých kovů - 11.

28.04.2015 V závěrečné části seriálu o investování do fyzických drahých kovů si zopakujeme nejdůležitější skutečnosti související s investováním do fyzického zlata a stříbra.
img

Saxo Bank varuje: Nesoulad vývoje trhů a politik může v 1. čtvrtletí roku 2015 vrcholit

15.01.2015 Při vstupu do roku 2015 čelí svět extrémním disonancím mezi ekonomickými a monetární politikami, k nimž se přidávají dosud nevídaná geopolitická rizika. Nejvyššího nesouladu se můžeme dočkat už v prvním čtvrtletí roku 2015.
img

Denní komentář IronFX - 20/06/2014

20.06.2014 Zlato a stříbro vyskočily vzhůru: Po týdnech nevýrazného obchodování zlato a stříbro včera vyskočily vzhůru, přičemž cena zlata vzrostla o 2,8 % a stříbra dokonce o 4,5 % při obrovském objemu transakcí. Důvody uváděné v médiích obsahovaly také dlouhodobě nízké sazby Fed a pokles dolaru, i když včerejší pokles o 4,5 bps u učekávané úrokové sazby futures na Fed Funds sotva představoval dostatečný důvod k prudkému nárůstu ceny drahých kovů. Roli hrálo také rozhodnutí prezidenta Obamy vyslat do Iráku vojáky coby "vojenské poradce". Vlivem v pozadí může být také uvolnění čínského komoditního trhu, které napomáhá růstu ceny zlata. Čínští spekulanti nyní prodávají své skutečně vlastněné zlato a zároveň se zajišťují nákupy futures kontraktů. Fungování tohoto mechanismu předpokládá, že trh s deriváty má větší vliv na utváření ceny zlata než fyzický trh, což se zdá být i možné vzhledem k rozdílům v objemech obchodování. Na ostatních komoditních trzích, na kterých hrají roli čínské nákupy a prodeje, jako je například železná ruda a měď, to bude pravděpodobně fungovat opačně.
img

Denní komentář IronFX - 13/05/2014

13.05.2014 Na trhu je klid. Je těžké psát o dění na trhu který se nehýbe. Po šoku po zasedání ECB minulý týden se zdá, že EUR/USD našel...
img

Třetí zasedání v řadě, obchoduje se v červené zóně

07.05.2014 Další obchodní den na akciových trzích skončil v červené zóně. Evropské indexy uzavřely den na záporných hodnotách, a to navzdory pozitivním statistikám o maloobchodních tržbách v eurozóně. Eskalace konfliktu na Ukrajině má stále vážný dopad nejen na vývoj na rozvíjejících se trzích, ale také ve všech evropskcýh zemích.
img

Trhy se těší na rozhodnutí FED

29.04.2014 Důležité makroekonomické statistické výkazy včera nebyly publikovány v USA, díky čemuž nebyl nijak zvlášť ovlivněn výv...
img

Trhy se těší na rozhodnutí FED

29.04.2014 Důležité makroekonomické statistické výkazy včera nebyly publikovány v USA, díky čemuž nebyl nijak zvlášť ovlivněn výv...
img

Akciový trh otevřel týden na pozitivní notě.

17.12.2013 V pondělí akciový trh Spojených států uzavřel obchodní seanci s mírným nárůstem hlavních indexů po dlouze době ztrát, která trvala od srpna. Od začátku týdne se obchodníci soustředí na nadcházející setkání FED-u a ve zveřejněných statistikách se pokoušejí najít klíč k výslednému rozhodnutí setkání. Trhy se tak snaží odhadnout, zda bude současný objem QE ponechán na nezměněné úrovni nebo se zredukuje. Změny, a tedy zúžení v současném nastavení kvantitativního programu očekává až třetina ekonomů, zatímco ostatní stále věří, že obrat nastane až na březnovém setkání.
img

CENY DRAHÝCH KOVŮ VZROSTLY DÍKY ČÍNĚ

12.08.2013 Kovy v pátek zvýšily díky lepším, než původně očekávaným datům z Číny. Měď zaznamenala zisky, které jsme tu...
img

Stříbro dohání růst zlata. Cenový rozdíl je i tak největší za 3 roky

23.07.2013 Stříbro se v posledních týdnech vzpamatovává z výrazného propadu na konci června, i když o něco pomaleji než jeho cennější bratříček. Minulý pátek se za jednu unci zlata dalo na londýnské burze v přepočtu pořídit 66.6 uncí stříbrného kovu. To je podle dat agentury Bloomberg největší cenový rozdíl od srpna 2010.
img

NOVÉ ZOTAVENÍ NA MĚNOVÉM TRHU-EURO TRUMFLO DOLAR

31.05.2013 Byly vytvořeny všechny potřebné podmínky pro zisky EUR/USD: zprávy z eurozóny byly lepší než naznačovaly prognózy, zat...
img

RŮST CEN DOMŮ V USA JE NEJVYŠŠÍ OD ROKU 2006

01.05.2013 V Rusku, Evropě, Číně, Hong Kongu, Jižní Koreji a Brazílii se dnešní obchodování neodehrává v duchu Mezinárodního svát...
img

NĚMECKÝ DAX SI ZA POSLEDNÍ TÝDEN PŘIDAL 4,8%

29.04.2013 V pátek vedoucí akciové indexy v Evropě a USA obecně poklesly - britský FTSE-100 klesl o 0,26%, německý DAX ztratil 0,...
img

Komodity překonaly špatná únorová čísla

11.03.2013 Komodity se po únorovém náporu dokázaly stabilizovat a v průběhu minulého týdne se sentiment na trhu zlepšil. Trhům pomohly levné peníze, zatímco klíčové trhy s dluhopisy v Německu a Spojených státech se zvedly díky známkám ekonomického oživení, které dostalo do pozadí i strach z měnových válek a dluhové krize. Americká nezaměstnanost klesla na čtyřleté minimum, protože se během února podařilo vytvořit 236 tisíc nových pracovních míst. To ještě více posílilo akcie, ale naopak přitížilo vzácným kovům.
img

Ranní zprávy

19.06.2012 Řečtí představitelé se snaží vytvořit koalici, aby se rychle vypořádalo s nedostatkem...
img

Ranní zprávy

15.05.2012 Evropa - Trhy se stále ještě vzpamatovává z nestability Řecka, poněvadž další den...
img

Ranní zprávy

10.04.2012 Evropské akciové trhy byly včera zavřené z důvodu velikonočních prázdnin, zatímco devizový trh zůstal aktivní. EUR/USD...
img

Káva – krátkodobý výhled

15.03.2012 Společně s dobrými makro čísly v USA se nám směrem vzhůru pohybují v poslední...
zlato-gold.jpg

Komodity: Hedgeové fondy snížily svůj objem dlouhých pozic na zlatě

18.01.2011 Hedgeové fondy snížily svůj objem dlouhých pozic na zlatě na nejnižší úroveň .
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Money management | Intervence | Řecko | Čína | Japonsko | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Španělsko | Evropské akcie | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/ZAR | USD/TRY | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Měnový trh | Objemy obchodů | Eurodolar | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Zhodnocení | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Bloomberg | Bod | Breakout | Bundesbank | Burza | CFD | CME | Carry trade | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | Konsolidace | DAX | Devalvace | Devizový trh | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Downgrade | Downtrend | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | G10 | Grafy | Hedging | Hedge | High | IPO | ISIN | Index DAX | Index cen průmyslových výrobců | Indikátor | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Long | Margin | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | Oscilátor | Portfolio | Pozice | Počáteční marže | Průmyslové objednávky | Pákový efekt | Rally | Rating | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Spot | Spotová cena | Spread | Support | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | YTD | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komoditní trhy | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Investoři | Exchange Traded Funds | Měnové války | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | IEA | Vývoj dolaru | Santa Claus Rally | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Golden Gate | Gold | Obchodovat | CAC 40 | Deutsche Bank | Aktuální kurzy | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Algoritmické obchodování | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Eurostat | Makrodata | Facebook | Riziková averze | LYNX | Burzy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Penzijní fondy | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | USDJPY | USDCAD | Aktivum | Carry trades | EPS | Index | Podpora | Volatilní | Akcie dnes | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální cena stříbra | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Brent | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Cena drahých kovů | Cena stříbra | Cena zlata a stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CZK | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Eura | Evropské burzy | Exchange | Expirace | Finanční rizika | Fondy | Forexu | Fortuna | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | HDP USA | Hodnota akcií | Hodnota zlata | Index Dow Jones | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Instrument | Instrumenty | Investice do drahých kovů | Investice do komodit | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční kovy | Investing | Investování do akcií | Investování do zlata | IronFX | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jiří Rusnok | Komodita | Komoditní | Komoditní trh | Koruna posiluje | Kurz dolarů | Kurz ropy | Kurzy | Libra | Lira | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Paládium | Pips | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Švédská koruna | Světové měny | Švýcarská centrální banka | Trh | Tržní hodnota | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen komodit | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj mezd | Webináře | WTI | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | EBITDA | Indie | Janet Yellen | Měď | Obchodní den | Range | ROCE | SPAD | Itálie | Spojené státy | WSJ | Převis | Tržby | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Tržní sentiment | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | Cukr | Commitment of Traders | 1 milion | Burze | Commodities | Traders | Rhodium | Capital Economics | Westpac | CME Group | Investing.com | Ole Hansen | Sója | Hospodářské vyhlídky | Zvyšování sazeb | Riksbank | Halifax | Důležité fundamenty | Uložení peněz | HUF/EUR | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Podnikání | Wolfgang Schäuble | Automobilový průmysl | Korekce na akciích | Averze k riziku | Pokles akcií | Ministr financí | Chytrý Honza | Diamanty | Stock Exchange | Trading range | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Plodiny | Energie | Seeking Alpha | Přehled | Klid | Agentura Reuters | Evropské trhy | Index amerického dolaru | Referendum | Golden Gate CZ | Nejistoty na trzích | Firmy | Akcie těžařských společností | Akcie v Asii | Japonská burza | IBEX | Známý investor | Americké akciové indexy | Globální ekonomiky | Nervozita | AAA | Rating AAA | Americké burzy | Utahování měnové politiky | Walmart | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Světové akciové trhy | TradingView | Země OPEC | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Cena mědi | Vývoj na akciových trzích | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Politická nejistota | Bezpečné útočiště | Oslabení dolaru | Pokles výnosů | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Nejistota | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Úvěrové krize | FTSE 100 | Digitální měny | Dluhové krize | Nízká volatilita | Kapitalizace | Výhled | Globální krize | Poplatky | Poptávka investorů | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Britská ekonomika | Americký trh práce | Francouzský CAC 40 | Ministr obchodu | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Firemní výsledky | Opatření na podporu ekonomiky | Theresa May | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Zasedání Bank of Canada | Očekávání analytiků | Spotový VIX | TRY | Příjmy | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Aktuální cena | Silný kurz dolaru | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Hlavní ekonom | Norsko | Dánsko | Očekávání | Spekulativní investoři | ALO diamonds | Keystone XL | Ruské akcie | Měny rozvíjejících se zemí | Bloomberg Commodity Index | Nasdaq Composite Index | Cena palladia | BHS | Aleš Michl | Quant | Breakout Trader | Cena platiny | Palladium | Podnikové dluhopisy | Dění v Katalánsku | Měnové obchody | LYNX Trading | xPartners | ETC | Jak fungují akcie | Vzácné kovy | Kobalt | Investování s LYNX | Airbnb | Geopolitická rizika | Saxo | Obchodní války | Růstové akcie | OPEC+ | Obchodní válka | Asijské akciové trhy | Akcie společnosti | Objem obchodování | Pokles ceny | Šéf Fedu | Silnější dolar | Propad cen ropy | Marihuanové akcie | Výnosy z amerických dluhopisů | Nervozita na trzích | Růst zisků | Prezident Trump | Fondy ETF | Volatilita na trzích | Obchodovat s akciemi | Zpomalení světové ekonomiky | Vysoké zisky | Ceny zemního plynu | Palladiové akcie | Norská centrální banka | Investice do konopí | Konopné akcie | Investice do marihuany | Zájem investorů | Obchodování platiny | Slabší dolar | CNY | Sójové boby | Obiloviny | Jak na obchodování | AMS | Boris Johnson | Protesty v Hong Kongu | Akcie a ETF | Uranové akcie | Americké futures | XTB Research | Štěpán Křeček | Situace na trzích | Produkce zemního plynu | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Stříbrné mince | Cena žlutého kovu | Denní graf | Overbalance | Poptávka po ropě | iShares | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | Akcie Anglo American Platinum | Akcie Impala Platinum | Akcie Sibanye Gold | Jak se stát lepším investorem | Ochrana před inflací | Kakao | Akcií těžařů | Obchodujte | Akcie Pan American Silver (PAAS) | Pan American Silver | PAAS | KOSPI | Obchodní model | Deficit | Káva | LNG | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Cennější než zlato | Obchodní dohody | Technologický index | PLN/EUR | Technické analýzy | Risk-off | Švédská centrální banka | Růst cen | Studie | Bilance | Negativní sentiment | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Miliardy | Vyhlídky | Dvojité dno | CHNComp | KOSP200 | Financovat | Omezení těžby | Předpovědi | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Využití stříbra | Impuls | Čína a USA | Klíčový support | Problémy | Finanční ztráty | Total | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Úspěšné IPO | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Goldcorp | Konec roku | Investujte | Americké centrální banky | xStation5 | Bankovní vklady | Ztráta | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Stratég | US100 | Index US100 | Ziskovost | Růst poptávky | Klesající trend | Commodity index | Netflix | NFLX | Ifo | Zemědělství | Nejbližší rezistence | Komunikace | Trump | Čínské indexy | Prezident | Koronavirus | Google | Nákaza koronavirem | Trhy | Akcie roku 2020 | Šíření koronaviru | Akciové trhy v Evropě | Pokles | Situace | Stratég Saxo Bank | Pandemie | Zpomalení růstu | Analytici Capital Economics | Pochybnosti | Akcie v roce 2020 | Výrazné ztráty | Sazby beze změny | SEC | Formace technické analýzy | Dopad koronaviru na ekonomiku | Medvědi | COVID-19 | Kukuřice | Pokračování poklesu | Vývoj | Italská průmyslová produkce | WP | Prudký pokles | Indické akcie | Asijské akcie dnes | Extrémní strach | Mince | Profitovat | Medvědí trend | Stimuly | Opatření americké centrální banky | Pandemie COVID-19 | Žádosti o podporu | Domácnosti | Hotovost | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Enormní zájem | Německý index IFO | Dividendové výnosy | Další růst | Růst | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Potenciál | Nejlepší palladiové akcie | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Války | Organizace | Práce | Změny sazeb | Skupina OPEC | Španělé | Býčí vyhlídky | Americké produkce | Trade | S&P500 | Cenové pohyby | Poptávka po pohonných hmotách | Americké zásoby zemního plynu | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Posílení | Joe Biden | Rating Itálie | Maloobchod | HG měď | Růst výnosů | Průmyslové kovy | Vakcína | Omezení produkce | Komunistická strana | Ekonomické zotavení | JDE | Průraz | Tržní situace | Střední Evropa | Období krize | Globální poptávka | Propad cen | Covid | Druhá vlna pandemie | Analytické společnosti | Restrukturalizace | Druhá vlna | Vlna koronaviru | Tempo růstu PPI v USA | Tempo růstu PPI | PPI v USA | DoorDash | Americký maloobchod | Růst tržeb | Ceny | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Akcie těžařů | Akcie Wheaton Precious Metals | Wheaton Precious Metals | Akcie SSR Mining | SSR Mining | First Majestic Silver | Fortuna Silver Mines | Fresnillo | Hecla Mining | KGHM | MAG Silver | Silvercorp Metals | Mírná korekce | Zlatá horečka | Silné momentum | Důvěra | Pravděpodobné výsledky | Počty nakažených | Zvýšení daní | Biden | Druhá vlna koronaviru | FiveThirtyEight | Energetický sektor | Embargo | Růst zlata | Bidenovo vítězství | Grains Index | Bloomberg Grains Index | Počasí | Supercyklus | Hedgové fondy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Ceny cukru
Ceny čínského zboží
Ceny diamantů
Ceny dluhopisů
Ceny dluhopisů britské vlády
Ceny dobytka
Ceny dolaru
Ceny domů v USA
Ceny dováženého zboží
Ceny dováženého zboží v USA

Následující klíčová slova

Ceny elektřiny
Ceny emisních povolenek
Ceny emisních povolenek v Evropské unii
Ceny energií
Ceny futures kontraktů
Ceny hliníku
Ceny iridia
Ceny kakaa
Ceny kávových bobů
Ceny kávy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Capital.com
Potvrďte prosím... Zavřít