Pátek 16. duben 2021 09:30
reklama
Admiral Markets na Admirals
reklama
Purple Trading srovnani platformy 2
reklama
Capital.com

Klíčová slova - Pimco

C:\fakepath\top-19112019-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.11.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování smíšeně, když investory znervóznila pondělní zpráva, že Peking aktuálně vidí dosažení obchodní dohody se Spojenými státy pesimisticky.
C:\fakepath\TOP5-15072019-LV-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.07.2019 1) Meziroční růst hrubého domácího produktu Číny činil ve druhém čtvrtletí jen 6,2 %, podle očekávání analytiků tak čínská ekonomika rostla nejpomaleji za předchozích 27 let. Informovala dnes agentura Reuters s odvoláním na data zveřejněná čínským statistickým úřadem. Za zpomalením růstu je podle analytiků americko-čínská obchodní válka, která se projevuje poklesem domácí a zahraniční poptávky.
C:\fakepath\TOP5-12072019-LV-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.07.2019 1) Americký prezident Donald Trump se ve čtvrtek v sérii tweetů opřel do kryptoměn. Bitcoin a další podle jeho slov nejsou peníze, jejich hodnota je vysoce volatilní a nemají fundament. Nit nenechal suchou ani na libře, kterou se v příštím roce chystá zavést Facebook. Společnost by podle Trumpových slov měla zažádat o bankovní licenci a měla by podléhat příslušným regulacím.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Útlum v Evropě je prý horší, než si myslíme

05.03.2019 Evropská ekonomika zpomaluje mnohem více, než se řada investorů domnívá a její útlum představuje pro trh největší riziko. V rozhovoru s agenturou Reuters to řekl hlavní ekonomický poradce společnosti Allianz SE a vlivný investor Mohamed El-Erian. Evropská centrální banka (ECB) má podle něj k dispozici jen omezené prostředky, jak na hospodářský útlum reagovat, a evropské vlády nejsou připraveny na tuto situaci odpovědět zvýšením výdajů.
C:\\fakepath\\TOP5-22112018-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.11.2018 1) Členské státy Evropské unie dostaly od šéfa unijních summitů Donalda Tuska návrh politické deklarace o vztazích mezi EU a Británií po odchodu ostrovní země ze společenství. Tusk to oznámil na twitteru s tím, že na textu se na pracovní úrovni shodly vyjednávací týmy obou stran. V zásadě na dokumentu podle něj panuje shoda i na politické úrovni, musí jej ovšem v neděli na summitu ještě potvrdit šéfové států a vlád.
C:\fakepath\EURUSDH1.png

Forex: Euro a libra dnes na trzích posilují

13.11.2018 Euro a britská libra dnes posilují vůči americkému dolaru díky nadějím na dosažení dohody o podmínkách plánovaného odchodu Británie z Evropské unie. Dolar tak sestoupil z pondělního 16měsíčního maxima vůči koši předních měn.
C:\fakepath\TOP5-19102018-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.10.2018 1) Růst čínské ekonomiky ve třetím čtvrtletí zpomalil na 6,5 % ze 6,7 % v předchozím kvartálu a zaostal za očekáváním. Na pozadí obchodní války se Spojenými státy je nejslabší od vypuknutí finanční krize začátkem roku 2009. Informoval o tom dnes čínský statistický úřad.
C:\fakepath\italie.jpg

Spor Itálie a EU kvůli schodku ohrožuje dluhopisy Itálie

10.10.2018 Roztržka Itálie s Bruselem kvůli výši rozpočtového schodku Říma prudce zvyšuje výnosy italských státních dluhopisů na nová maxima. Dvě ratingové agentury zvažují, zda Itálii sníží rating pouhý jeden stupeň od neinvestiční, spekulativní kategorie nazývané junk. Trhy hýbají s cenou tak, aby se v ní odrazila možnost, že největší trh státních dluhopisů v eurozóně přijde o investiční rating. Velcí investoři do dluhopisů se však domnívají, že snížení ratingu do neinvestičního pásma je nemyslitelné kvůli politickým faktorům a hrobě rizika nákazy.
C:\fakepath\TOP5-02102018-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.10.2018 1) Většina asijských akciových trhů dnes klesla, když byly pod tlakem obchodního napětí mezi Spojenými státy a Čínou. Pozornost poutalo také zasedání australské centrální banky (Reserve Bank of Australia), které však žádné překvapení nepřineslo, základní úroková sazba zůstala na 1,50 %.
C:\fakepath\TOP5-05092018-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.09.2018 1) Evropské akciové trhy v polovině týdne oslabují. Napětí a obavy kolem obchodních válek a problémů zemí jako jsou Turecko a Argentina se dále zvyšují a vyhánějí investory z rizikovějších aktiv. Hlavní tlak se soustřeďuje na sektor těžby a zpracování surovin, v minusech jsou ale všechny hlavní sektory.
C:\fakepath\TOP5-08082018-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.08.2018 1) Růst vývozu z Číny v červenci navzdory novým americkým clům nečekaně zrychlil, výrazně se však zvýšil i dovoz díky solidní domácí poptávce. Přebytek obchodní bilance klesl na 28,05 miliardy USD (617,5 miliardy Kč) z červnových 41,47 miliardy USD. Přebytek obchodu s USA se sice mírně snížil, zůstává však blízko rekordu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský celní úřad.
img

Skončí oživení globální ekonomiky růstem sazeb, který spustí dluhovou krizi?

07.05.2018 Společnost Pimco už za dob, kdy v ní vládl „dluhopisový král“, ráda přicházela s novými koncepty. Mimo jiné tak v pokrizových letech začala hovořit o novém normálu, který později trochu překřtila, ale princip zůstal nezměněn: Pohybujeme se v novém prostředí, které sebou kvůli řadě dlouhodobých faktorů nese pomalejší tempo reálného a nominálního růstu a také nižší sazby (reálné a nominální a to jak ty skutečné, tak rovnovážné). V jedné ze svých posledních analýz Pimco zauvažovalo nad tím, jak na sebe pasuje ne zrovna radostný dluhový vývoj ve světě a právě nověnormálový scénář vývoje v globální ekonomice.
C:\fakepath\fed banka.jpg

Trump nominuje do vedení Fedu Claridu a Bowmanovou

17.04.2018 Prezident USA Donald Trump se rozhodl nominovat do Rady guvernérů americké centrální banky (Fed) ekonoma Richarda Claridu (60) a bankovní regulátorku Michelle Bowmanovou. Pokud nominaci potvrdí Senát, stane se Clarida místopředsedou Rady guvernérů a Bowmanová členkou rady, uvedl včera Bílý dům.
recko.jpg

Řecko by se brzy mohlo vrátit na trh dluhopisů

11.07.2017 Řecko by se mohlo vrátit na trh dluhopisů pro nové peníze už za několik týdnů. Agentuře Reuters to dnes řekli informovaní bankéři a investoři. Zájem o řecké dluhopisy ve finančních kruzích vzrostl zejména poté, co se řecký ministr Euklidis Tsakalotos minulý měsíc setkal v Londýně s investory.
TOP5-07072017-LV-19.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.07.2017 1) V severoněmeckém Hamburku začalo dnes dopoledne jednání zemí G20. Prvním bodem programu je boj proti terorismu, tedy téma, které by mělo členské státy spíše spojovat. Kontroverznější témata jako volný obchod nebo ochrana klimatu přijdou na program odpoledne.
img

Rozvíjející se trhy a černé labutě v Bílém domě

02.01.2017 Vyspělé trhy a zejména ty americké se stále nechávají vést na pochybné vlně prezidentského optimismu a hlasů volajících po větší skepsi je zatím dost málo (i pokud k nim započítám ten můj nevýznamný). Velmi rozdílná očekávání naopak můžeme u významných investorů a ekonomických myslitelů nalézt u rozvíjejících se trhů (EM).
img

Co nyní čeká akcie na rozvíjejících se trzích

21.11.2016 Výsledek amerických prezidentských voleb a následně možnost expanzivnější fiskální politiky americké vlády, opatrnějšího Fedu a růst protekcionismu vytváří nové podmínky pro vývoj na rozvíjejících se trzích. Někteří investoři už na tuto novou situaci reagovali, valuace akcií na rozvíjejících se trzích klesly a snížil se i objem peněz, které tímto směrem proudí. Podle našeho názoru je ale celá věc složitější a investoři by měli rozlišovat mezi jednotlivými trhy.
img

Pimco: Projekce cen ropy pro rok 2017

09.11.2016 Už v první polovině tohoto roku jsme očekávali, že se ceny ropy vrátí na úroveň kolem 50 dolarů za barel. Ta stabili...
img

Pimco: Projekce cen ropy pro rok 2017

09.11.2016 Už v první polovině tohoto roku jsme očekávali, že se ceny ropy vrátí na úroveň kolem 50 dolarů za barel. Ta stabilizuje těžbu ve Spojených státech a je v souladu s vyrovnaným růstem poptávky po ropě. Ceny ropy se nyní na této úrovni pohybují. Investoři čekají, co vzejde ze setkání zástupců zemí OPEC naplánovaného na konec listopadu. My čekáme, že v roce 2017 se budou ceny ropy pohybovat mírně nad 50 dolary za barel.
euro penize.jpg

Skupina europoslanců vyzývá ECB k rozdávání peněz lidem

17.06.2016 Skupina europoslanců vyzývá Evropskou centrální banku (ECB), aby zvážila možnost podpory ekonomiky...
ecb 14122014.png

ECB nechystá přímou distribuci peněz lidem

07.04.2016 Evropská centrální banka (ECB) je v případě potřeby připravena k dalšímu uvolňování měnové politiky...
devizove rezervy.jpg

Pimco varuje banky před tištěním peněz

25.03.2016 Přední světový dluhopisový fond Pimco vyzval centrální banky, aby v rámci snahy o podporu ekonomiky...
img

[Makroskop] Menová politika v digitálnej recesii

17.02.2016 Od začiatku finančnej krízy znížili centrálne banky po celom svete menovú politiku viac ako 600 krát. Niektoré dokonca na nulu, čím vznikla politika ZIRP: politika nulových úrokových sadzieb. Nula sa považovala dlhodobo za úroveň, pod ktorú nebolo možné poklesnúť. Nikto si nevedel predstaviť situáciu, aby sa platil za požičanie kapitálu. Situácia sa ale mení a záporné úrokové sadzby sú tu a spolu s ňou politika NIRP. Výsledky neštandardných menových politík ale nie sú príliš oslnivé. Poďme sa pozrieť na dôvody, ktoré za tým stoja.
img

Ako sa v roku 2016 stať kontrariánom

29.12.2015 Masu ľudí je len veľmi ťažké poraziť, ak ste jej súčasťou. Preto niekedy ak chcete zvíťaziť, musíte sa od "davu" odtrh...
img

Komodity končí nejlepší týden od roku 2012, daří se komoditním titulům i měnám Emerging Markets

09.10.2015 Komodity mají v tomto týdnu nakročeno k nejvyšším ziskům od roku 2012. Za dobrým výkonem stojí pokles rizikové averze a návrat důvěry na trhy, který přitáhl likviditu velkých hráčů. Naopak nebylo zveřejněno mnoho fundamentů, které by komoditní (a také akciovou) rally podporovaly. Bloomberg Commodity Index roste v pátek odpoledne od počátku pondělní seance až o 4,6 %. Jedná se zatím o nejvyšší týdenní růst od konce června 2012, kdy index přidal 5,6 %. Index dosáhl svých 16letých minim v srpnu. Od té doby už roste o téměř 8 %.
global economy.jpg

Gross: Svět je nebezpečně blízko deflace

09.08.2015 Světová ekonomika se pohybuje nebezpečně blízko deflaci, tedy všeobecnému poklesu cen, domnívá se respektovaný americký investor Bill Gross. Poukazuje hlavně na hluboký pokles cen komodit. "Jakmile se objeví náznak deflace, situace se zvrátí a začne se vyvíjet špatným směrem," řekl Gross rozhlasovému servisu agentury Bloomberg.
img

Burzovní rozcvička s Lynx: Konec akcií RadioShack

03.02.2015 Americké akcie se včera opět odrazily výše poté, co otestovaly prosincové minimum 1978,6 a také se přiblížily 200-denn...
euro mena zona.jpg

Náklady evropských vlád na půjčky klesly

23.01.2015 Rozhodnutí Evropské centrální banky (ECB) podpořit ekonomiku eurozóny nákupem státních dluhopisů...
img

Burzovní rozcvička s Lynx: Čínské akcie výrazně poklesly

20.01.2015 Americké burzy byly včera zavřeny kvůli uctění památky Martina Luthera Kinga. Švýcarské akcie včera zastavily propad a odrazily se k 1,2% růstu. Švýcarská ministryně financí uvedla, že švýcarská ekonomika se vyrovná s prudkým posílením franku. Očekává, že kurz vůči euru se ustálí okolo úrovně 1,1. Ropa včera opět klesala – WTI pod $48 a Brent pod $49.
img

Burzovní rozcvička s Lynx: Akcie Tesco zažívají největší změny za 96 let

09.01.2015 Americké akcie si připsaly největší zisky za poslední tři týdny a indexy opět prorazily nad 50-denní klouzavé průměry....
img

V éře nízkých úrokových sazeb až na věčné časy

10.07.2014 Doba věčnosti je tady. Věčnosti nízkých úrokových sazeb, kterých se jen tak nezbavíme. Věčným standardem se staly nadměrné zisky akciových trhů...
dolar usa.jpg

Fond Pimco zažil nejhorší rok za dvě dekády

05.01.2014 Přední světový dluhopisový fond Pimco loni zažil nejhorší rok za zhruba dvě desítky let. Údaje společnosti Morningstar ukázaly, že investoři z něj v průběhu roku vybrali 41,1 miliardy dolarů. Je to nejvíce od roku 1993, kdy Morningstar začal výkonnost fondu sledovat.
global economy.jpg

Politika levných peněz prý tvoří bublinu

04.12.2013 Politika levných peněz, kterou praktikují centrální banky USA (Fed), Japonska a dalších zemí, vytváří cenové "bubliny" na trzích a stále více ohrožuje světovou ekonomiku a globální kapitálové trhy. Uvedl to včera podle agentury Reuters spoluzakladatel a šéf předního světového dluhopisového fondu Pimco Bill Gross.
img

Stratégové mezi emerging markets začali pečlivě vybírat. Mluví o ČR, Mexiku či Jižní Koreji

21.10.2013 Globální investoři přestávají emerging markets házet od jednoho pytle a začínají mezi nimi bedlivě rozlišovat. Odlišný vývoj zpochybnil soudržnost skupiny BRIC, tlak následovaný lepší nadějí na obrat k růstu nyní stratégové předpovídají uskupení BIITS. Jako investičně atraktivní je nahlížena Česká republika, spolu s Mexikem či Jižní Koreou.
img

Jak si vsadit na pokračující platební neschopnost USA? Experti radí vyhnout se akciím

02.10.2013 Ve Spojených státech pokračuje ping pong mezi republikány a demokraty, kteří si posílají a zamítají návrhy na východisko z politického patu, který odřízl státní sféru od financí a donutil tisíce lidí jít na neplacené volno. Místo konstruktivní debaty se navíc obě politické síly vzájemně především obviňují z toho, kdo současnou krizi způsobil. S nerýsující se vidinou konce platební neschopnosti je podle investičních stratégů vlivných bank lepší vyhnout se do budoucna akciím a vsadit spíše na dluhopisy.
img

Velké dluhopisové fondy se připravují na bankrot brazilského magnáta Batisty

01.10.2013 Manažeři největších a nejznámějších dluhopisových fondů podnikají přípravná opatření pro další fázi strmého úpadku...
img

Volby v Německu - Začátek politického obratu, nebo „jen“ milník?

20.09.2013 Tento víkend bude důležitý pro Německo i Angelu Merkelovou. Ukáže se totiž, zda nejvlivnější žena Evropy držící opratě...
img

Gross vsází na krátký americký dluh. Evropské firmy vynesou víc, kontrují JPMorgan i Morgan Stanley

05.09.2013 Bill Gross, investor a manažer největšího dluhopisového fondu světa PIMCO, radí investorům vsadit na krátkodobý americký dluh, na který se podle něj brzy soustředí zájem Fedu i dalších centrálních bank. Týmy bank JPMorgan a Morgan Stanley naopak otočily od medvěda k býku vůči korporátním dluhopisům evropských firem a tvrdí, že jejich zisky vůči americkým poukázkám budou v relativním srovnání nejsilnější za 17 let.
img

Navzdory bouři drží Pimco kurz. V červnu fond přikupoval dluhopisy

16.07.2013 Pimco Total Return Fund, největší podílový fond na světě, i v turbulentním červnu zvyšoval držbu amerických státních a hypotéčních dluhopisů, které zatím nakupuje i Fed. Výkonnost fondu v uplynulém měsíci klesla na nejhorší úroveň od propuknutí finanční krize.
img

Proč budí QE kontroverzi a nepochopení?

05.06.2013 Čtyři významné centrální banky (Bank of Japan, Fed, Bank of England a Swiss National Bank) v současné době silně nafuk...
img

Miliardy z úvěrů už čínskou ekonomiku neudrží. Spásou světa má být střední třída

30.05.2013 Čínská ekonomika přestala odpovídat na prudkou úvěrovou expanzi ve snaze udržet její růst. Novému vedení země zřejmě nezbude než při selhávání státem řízené expanze a toku velkého podílu nových úvěrů do neefektivních projektů více rozvázat ruce soukromému sektoru. Na delším horizontu má převzít opratě a posílit čínskou i globální poptávku růst střední třídy, která prý má šanci do deseti let ztrojnásobit. Nastává čas zvyknout si na nižší procenta čínského růstu Číny a změnu kurzu kormidelníkem?
img

Pimco se zbavuje rizikových aktiv. Finanční trhy předstihly reálnou ekonomiku

15.05.2013 Společnost Pacific Investment Management Co. (Pimco), pod níž spadá největší dluhopisový fond na světě, omezuje svoje investice do rizikovějších aktiv. Výkonnost finančních trhů podle vedení Pimca rostoucí měrou přestává odrážet poměry ve světové ekonomice.
img

Pád zlata ustal. Poroste, či se zadaří jiným komoditám?

06.05.2013 Cena zlata přestala nalézat nová minima. Ze dvouletého dna, dosaženého 16. dubna, se futures zotavily o více jak 11 p...
img

SPECIÁLNÍ ZPRÁVA O KYPRU: Troika na Kypru pokračuje v kritických vyjednáváních

11.03.2013 SPECIÁLNÍ ZPRÁVA O KYPRU: Trojka na Kypru pokračuje v kritických vyjednáváních Kypr bude tento týden pokračovat...
img

Miliardáři a fondy opouštějí zlato. Je za vrcholem?

15.02.2013 George Soros a Louis Moore Bacon, největší dluhopisový fond světa PIMCO či investor Jim Rogers. Ti všichni se v poslední době stáhli ze svých pozic ve zlatě. Futures na drahý kov propadly nejvíce za osm let. Je zlatá doba za námi?
big mac index2.png

Jak používat index Big Mac?

11.02.2013 Většina forex traderů využívá při svém obchodování hlavně technickou analýzu, nicméně pro obchodníky může být zajímavý i fundamentální pohled. Jedním z příkladů je průzkum měn na základě parity kupní síly, což si detailně popíšeme v dnešním článku pomocí takzvaného „Big Mac indexu“.
eurusd 08022013.gif

Forex: EUR/USD klesl na dvoutýdenní minimum

08.02.2013 V průběhu včerejší obchodní seance si investoři nejvíce všímali komentářů prezidenta Evropské centrální banky (ECB) Maria Draghiho k vyhlídkám eura a eurozóny. Na forexových trzích kvůli Draghiho vyjádřením výrazně kleslo euro proti dolaru i dalším světovým měnám.
img

Hedgeový fond miliardáře Pausona se letos spálil, sázka na hlubší krizi v Evropě nevychází

05.12.2012 Klienti amerického miliardáře Johna Paulsona v letošním roce opětovně utrpí ztrátu. Hedge-fondům stratéga...
usd dolar.jpg

Budou USA kvůli dluhu připomínat Řecko?

02.10.2012 Pokud Spojené státy nesníží rozpočtové deficity, začnou v tomto desetiletí připomínat Řecko zmítané dluhovou krizí. Uvedl to v dnešním měsíčním investičním výhledu šéf obřího dluhopisového fondu PIMCO Bill Gross. Deficity za vlády prezidenta Baracka Obamy vzrostly zejména kvůli růstu výdajů do bezprecedentních úrovní nad bilion dolarů ročně a státní dluh se zvýšil o téměř 50 procent.
img

Ranní zprávy

30.08.2012 Prezident ECB Mario Draghi chce prosadit své plány na německé půdě, a bojovat tak za větší fiskální integraci eurozóny, jež by měla zabránit další krizi způsobenou národními dluhy. Domnívá se, že je tu současně možnost následného vytvoření politické unie, jelikož Evropa se potřebuje dohodnout na společném řešení dluhových problémů. Musí však jednat rychle, protože po vzoru Katalánska zažádal nyní u španělského premiéra Mariana Rajoye o finanční pomoc i autonomní region Murcie. Očekává se, že následovat bude Valencie, neboť zbývající prostředky na refinancování stávajícího dluhu ze záchranného fondu rychle mizí. Indexy akcií zaznamenaly různorodý pohyb – britský FTSE 100 stáhl akcie dolů s poklesem -0,56 %, francouzský CAC 40 oslabil o -0,51 %. Švédský OMX a nizozemský AEX po předchozí ztrátové seanci poskočily směrem vzhůru, OMX o 0,47 % a AEX 0,28 %. EUR/USD včera oslabil a nyní se obchoduje na hodnotě 1,2536, kurz GBP/USD zůstal beze změny na 1,5833.
img

Pád komodit: Hedge fondy prudce ruší býčí sázky. Není to jen o dolaru, vzkazuje Citi

04.06.2012 Třetím měsícem v řadě se v květnu velké hedgeové fondy prokazatelně stahovaly ze svých investic na poli komodit. Rýsují tak nejdelší sestupnou sérii od finanční krize roku 2008. Nejvíce medvědí nálada od počátku roku vládne na mědi, ropě, zlatu a stříbru, obilí i topném oleji, ukazují data Commodity Futures Trading Commision (CFTC), podle kterých fondy v posledním květnovém týdnu omezili své čisté pozice v komoditních futures a opcích o 8,1 procenta na 620.715 kontraktů a od počátku května kumulovaně o 26 procent. Euro proti americkému dolaru k počátku června padlo na 23měsíční minima, nezaměstnanost v eurozóně vylétla na 11 procent a nečekaný růst vykázala i ve Spojených státech. Je to jen o síle amerického dolaru? Ne zcela, snaží se svou analýzou ukázat Citi.
img

Ranní zprávy

15.05.2012 Evropa - Trhy se stále ještě vzpamatovává z nestability Řecka, poněvadž další den...
euro dolar.jpg

MMF vyplatí další část úvěru pro Portugalsko

05.04.2012 Mezinárodní měnový fond (MMF) včera schválil vyplacení dalších 5,17 miliardy eur ze záchranného úvěru.
img

Bernanke (Fed): Impuls trhu práce je třeba dodat podporou ekonomiky. Trhy sázejí na kvantitativní uvolnění

26.03.2012 Americká ekonomika potřebuje dosáhnout rychlejšího tempa růstu k zajištění tvorby dostatečného množství pracovních míst a poklesu nezaměstnanosti, řekl dnes ve svém projevu guvernér centrální banky USA Ben Bernanke. Ačkoli pokles míry nezaměstnanosti na 8,3 procenta v únoru je podle něj dobrou zprávou, vidí potřebu trhu práce dále pomoci pokračováním v „akomodační“ měnové politice. Tato slova si trhy logicky vysvětlují jako zvýšenou pravděpodobnost realizace dalšího kola kvantitativního uvolňování.
gbpusd 21032012-2.gif

Libra slábne po vyhlášení rekordního deficitu

21.03.2012 GBPUSD výrazně poklesl po zprávách, že schodek rozpočtu ve Velké Británii vzrostl výrazně více...
img

Tak jde čas: 12 týden 2012

19.03.2012 Vše začíná pučet, příroda se probouzí, lidi začínaj grilovat, OBI narvaný, všude se něco pálí a uklízí ... Spící růženka Evropa by se mohla začít probouzet :)
img

Fed nechal sazby beze změny a riziko inflace zatím nevidí. Gross (PIMCO) nesouhlasí

14.03.2012 Americká centrální banka (Fed) nechala podle očekávání základní úrok v pásmu nula až 0,25 procenta, kde jej hodlá ponechat minimálně do konce roku 2014. Fed po zasedání svého měnového výboru poznamenal, že stav americké ekonomiky se zvolna zlepšuje, potíže ale přetrvávají na realitním trhu. Renomovaný manažer dluhopisového fondu PIMCO Bill Gross ale zprávu Fedu podrobil kritice. Fed drží sazby na nule už od konce roku 2008.
img

Smrť úverov a zrod uťahovania opaskov

02.02.2012 Situácia na finančných trhoch bola včera optimistická. Globálne PMI výrobného sektora zaznamenalo za január rast k 51,2 z decembrového údaju 50,5. Lepšie výsledky sme mali včera možnosť vidieť z krajín ako Austrália, Čína, India, Nemecko, Eurozóna a UK. Výsledky z US síce zaostali za očakávaniami, no aj tak išlo o najsilnejší výsledok od júna 2011. Sklamaním bol výsledok ADP zamestnanosti z US, ktorá sleduje počet novovytvorených pracovných miest v súkromnom sektore. Výsledok skončil na úrovni 170 tis. oproti očakávaniam 200 tis. Po týchto dátach sa očakávania pre piatkové NFP príliš nezmenili, nakoľko dáta ADP sú veľmi volatilné. Zaujímavé napríklad je, že finančný sektor, ktorý oznamuje prepúšťanie zamestnancov takmer každý druhý deň, vygeneroval podľa ADP až 9 tis. pracovných miest.
img

Smerujeme k finančnému útlaku

20.01.2012 Situácia na finančných trhoch bola včera opäť pozitívn...
img

Gross: Vítejte v „paranormálu“ roku 2012

04.01.2012 Dlouhodobý proces kontinuálního tisknutí peněz nás dostal do situace, kdy věřitelé (skoro) nikomu nevěří. Na světovou ekonomiku navíc nyní neblaze působí na jedné straně politika rekordně nízkých úrokových sazeb se svými nezamýšlenými dopady a na straně druhé inflační expanze pod taktovkou centrální banky. Taková je situace na začátku roku 2012 podle Billa Grosse, jednoho ze zakladatelů největšího dluhopisového fondu na světě a známého pod zkratkou PIMCO. Dnešní svět podle něho trpí přílišným množstvím dluhů, slabou důvěrou a náchylností k naprostému kolapsu.
img

Hedge fondy nastupují do průmyslových a zemědělských komodit. Pro nejbližší měsíce odkládají zlato

03.01.2012 Přelom roku přinesl výrazný nástup hedgeových fondů do dlouhých pozic na komoditách. Jejich čisté pozice v rámci komoditních futures narostly o 18 procent na bezmála 537 tisíc kontaktů. Prudce mizí sázky na další pokles cen mědi, ropy, obilí, kakaa a dalších potravin. Opak se ale děje na zlatu a dalších drahých kovech. George Soros na zlatě trvá na bublině a konci býčího trendu, manažeři dalších fondů jsou opatrnější, nástup k dalšímu růstu ale u něj čekají až před koncem roku 2012.
img

Nízké sazby poškozují růst? Nebo PIMCO nerozumí tomu, co říká?

23.12.2011 Podobně jako Paul Krugman jsem zmatený z toho, co v článku pro Financial Times tvrdí Bill Gross. Podle jeho názoru Fed tím, že drží sazby nízko, tlačí finanční systém do oddlužení. Politika Fedu tak ve skutečnosti brzdí oživení americké ekonomiky. S tímto závěrem bych souhlasil, ne však proto, že je monetární politika příliš uvolněná, ale proto, že je příliš utažená.
img

Německý hazard o osud Evropy je největším rizikem pro finanční trhy, shodují se fondy spravující 4,7 bilionu dolarů

18.11.2011 Sázka Německa na to, že pořádek v rozpočtové politice zadlužených zemí eurozóny udělá neviditelná ruka trhu, je velmi nebezpečnou hrou, prohlásil Laurence Fink, šéf BlackRock, a po dlouhé době tak našel společnou řeč s Billem Grossem (PIMCO). Druhý jmenovaný šéf největšího dluhopisového fondu na světě přikývnul s tím, že Evropa nyní představuje největší riziko pro ekonomiku Spojených států. Obě společnosti jsou přitom velmi významnými hráči mezi institucionálními investory – jejich hlasu dodávají na síle i aktiva v hodnotě 4,7 bilionu dolarů, které dohromady spravují.
img

Pimco: ECB musí uklidnit situaci, pak se musí rozhodnout Německo

18.11.2011 Nejdůležitější věcí, kterou nám letošní rok ukázal, je rozhodující role státu v ekonomice. V USA je to patrné na operaci Twist či na nedostatečných fiskálních výdajích a úsporných opatřeních. Pro Bloomberg to uvedl jeden z šéfů společnosti Pimco Bill Gross. Jeho kolega Mohamed El-Erian k tomu podotkl, že v Evropě trvalo velmi dlouho, než její vedení pochopilo hloubku problémů. Zbytek světa pak letos „zmateně hledí na to, jak mohou mít Spojené státy a Evropa tolik problémů“.
img

Stretnutie Merkozy – prvé kroky k fiškálnej únii

17.08.2011 Včerajšie stretnutie Merkelovej a Sarkozyho neprinieslo žiadne nov&am...
img

Stretnutie Merkozy – prvé kroky k fiškálnej únii

17.08.2011 Stretnutie Merkozy – prvé kroky k fišk&aacut...
img

Deutsche Bank: Při zhoršení dluhové krize akcie ztratí až 35 % a přijde recese. Schovejte se do zdravotnictví a energetiky

18.07.2011 Širší dopady, než v případě kolapsu Lehman Brothers, očekávají analytici německé Deutsche Bank v p...
img

Večerné zhrnutie

13.07.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

FX Sumarizácia

13.07.2011 Aj napriek zníženiu ratingu Írska nevidíme na t...
img

Večerné zhrnutie

25.05.2011 Aj keď včerajší deň dopadol pre väčšinu komodít pozitívne, celkovo im stále chýba väčšia hybnosť k novým ziskom. Ani zvýšenia odhadov ceny Goldman Sachs im nakoniec nepomohli k preraziť rezistencie a počas noci sme na trhu videli výpredaje rizikových aktív. Ropa Brent nedokáže prelomiť silnú rezistenciu na úrovni $113 a WTI bojuje s rezistenciou $100. Mierne strácajú dokonca aj drahé kovy, čo je však prirodzené po ich silnom raste, ktorý poukazuje na výraznú preferenciu investorov v tejto oblasti. Dnes budeme mať opäť jeden z tých dní, keď sa k slovu môžu dostať medvede...
img

Spajuc (šéf európskej časti dlhopisového obchodníka PIMCO)

25.05.2011 "aktuálne sledujeme náznaky, ktoré smeruj&...
img

USA v nekonvenčnom defaulte

26.04.2011 Tento týždeň sa oči investorov budú upierať na zajtrajšie zasadnutie FOMC (výboru pre operácie na voľnom trhu vo FEDe).
img

Večerné zhrnutie

31.03.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

31.03.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

PIMCO (najväčší správca a obchodník dlhopisového portfólia na svete)

31.03.2011 "USA pravdepodobne budú musieť&nb...
img

Čeká trh na záchranu v podobě QE?

25.03.2011 25.03.2011, Autor: John J. Hardy, FX Consultant, Saxo Capital Markets, www.saxob...
img

Čeká trh na záchranu v podobě QE?

25.03.2011 25.03.2011, Autor: John J. Hardy, FX Consultant, Saxo Capital Markets, www.saxob...
img

Japonsko: Vyšle stahování zisků ze světa po neštěstí ekonomiku směrem k růstu a jen proti dolaru?

15.03.2011 Značně nevhodně v situaci, kdy Japonsko prochází nejhorší přírodní, lidskou a ekonomickou kata...
img

Denná analýza EURUSD

07.01.2011 Viac ako dva a pol percenta. To je sila, ktorú euro stratilo voči doláru od začiatku roka. A to máme za sebou necelý prvý obchodný týždeň roka 2011. Časť trhu to považuje za začiatok pohrebu eura, ktorý by mohol trvať po väčšinu toho roka. Dolár pokračoval vo valcovaní „zvyšku sveta“ a diktoval devízovému trhu napriek tomu, že celkový sentiment trhu nebol extra negatívny. Jednoducho na trhu sa začína hrať hra "Play the US recovery", teda stávky na rast sily dolára pre, ako ukazujú posledné US čísla, znova s zrýchľujúce sa momentum obnovy US ekonomiky. Dolár tak je okrem bezpečného prístavu v čase averzie voči riziku vnímaný už aj ako fundamentálne bezpečný prístav. Euru naopak neprospieva opäť mimoriadne vyostrená situácia na európskom dlhopisovom trhu (náklady na refinancovanie portugalskej vlády 6-mesačnými pokladničnými poukážkami narástli o 85%!, rizikové prirážky gréckych 10- ročných dlhopisov na historických maximách voči nemeckým). To je tak jasný dôkaz toho, že investori neoplývajú ani štipkou dôvery v to, že eurozóna si dokáže svoje veci včas a bezproblémovo vyriešiť. Nemožno sa tak diviť tomu, že predaj eura je teraz „sexi,“ a zrejme dlho takto aj ostane.
img

Dolár vs. euro, aktuálna realita

06.01.2011 Z US ekonomiky k nám chodia v poslednom čase samé "bezoblačné" správy o rastúcom mom...
img

Večerné zhrnutie

04.01.2011 DENNÝ PREHĽAD GRAF VÝKONNOSTI KALENDÁR DŇA  Dátum  &...
img

FX Sumarizácia

04.01.2011 Najvyššia miera inflácie v Eurozóne od novembra 2008 dnes pomohla jednotnej mene k zi...
img

Čína slibuje ,,konkrétní kroky" na pomoc EU s jejími dluhovými problémy

21.12.2010 EUR v Asii posiluje poté, co opět otestovalo 200denní pohyblivý průměrKomentáře k dění na trhu:EU...
img

Večerné zhrnutie

23.11.2010 DENNÝ PREHĽAD GRAF VÝKONNOSTI KALENDÁR DŇA  Dátum  &...
img

Denná analýza EURUSD

26.10.2010 Ben the Boss a jeho zbrane!Nálada na trhu sa v noci kontinu&aacut...
img

Daily: Zvýšení čínských sazeb rozvířilo stojaté vody na finančních trzích, dolar prudce zpevnil

20.10.2010 Obrovskou pozornost si včera v dopoledních hodinách získalo překvapivé rozhodnutí čínské centrální ban...
img

Rosengren (FED)

15.10.2010 "Japonské QE nefungovalo, lebo bolo moc malé, USA by tak nemali urobiť rovnakú chyb...
img

Denná analýza EURUSD

22.09.2010 Hlavným fundamentom ktorým ovplyvňoval kurz dolára...
img

Denná analýza EURUSD

21.09.2010 Bude tlačiarenský Rambo ešte driemať?Silný kon&am...
img

Další spekulace o zadlužení EU ubraly EUR v pátek na lesku

20.09.2010 Páteční obchodování na londýnském a newyorském trhu brzy otupilo ostří vzestupu ochoty riskovat, ...
img

Večerné zhrnutie

13.07.2010 DENNÝ PREHĽAD GRAF VÝKONNOSTI KALENDÁR DŇA  Dátum  &...
img

Forex: EUR/USD pokračuje v propadu

13.07.2010 Začátek týdne znamenal pro euro další propad. Proti dolaru oslabilo o -0,41% a v závěru p...
img

Denná analýza EURUSD

13.07.2010 Akciový trh v Číne bol ten subjekt, ktorý mal hl...
img

Ranný budíček

13.07.2010 RANNÝ BUDÍČEK ÁZIJSKÉ OBCHODOVANIE Najdôležitejšou udal...
img

FX Sumarizácia Ázia

13.07.2010 Akciový trh v Číne bol ten subjekt, ktorý mal hlavný vplyv na obchodovanie na devízovom trhu. Tu s...
img

Dnešný výhľad pre EURUSD

25.05.2010 Počas nočnej obrátky sme na akciových trhoch v Ázii...
img

Večerné zhrnutie

13.05.2010 DENNÝ PREHĽAD GRAF VÝKONNOSTI KALENDÁR DŇA  Dátum  &...
img

Mohamed El-Erian (PIMCO)

13.05.2010 "Opakujem, grécka kríza sa stáva globálnou."...
img

Večerné zhrnutie

04.05.2010 DENNÝ PREHĽAD GRAF VÝKONNOSTI KALENDÁR DŇA  Dátum  &...
img

Mohamed El-Erian (PIMCO) a poznámky ku Grécku

04.05.2010 Ani záchranný balíček vo výške 110 mld. EUR neuchráni Grékov pred "stratenou dekádou"...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Big Mac index | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Disciplína | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Grexit | Ruský rubl | HDP | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Turecko | Španělsko | Apple | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/ZAR | Míra nezaměstnanosti | Elliott | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Absolute-return strategie | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Aussie | BaFin | Bank of England | Bank of Japan | Bazický bod | Ben Bernanke | Benchmark | Beta | Bid | Bloomberg | Bod | Dluhopisové fondy | Bundesbank | Burza | Burzovní index | CAPEX | CBOT | CEO | CFTC | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Devalvace | Devizový trh | Distribuce | Dluhopisový fond | Dolarový index | Dollar | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Euroval | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trhy | Hedge fondy | Forward | Futures | G10 | G7 | Grafy | Hedging | Hedge | IPO | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Insider | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Koš | Kurz | Leverage | Long | MMF | MT4 | Risk | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Odvrácení rizika | Operace Twist | Pakt stability | Parita | Parita kupní síly | Penzijní fond | Platforma | Podílový fond | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prémie | Pákový efekt | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | SNB | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Směnný kurz | Spread | Swap | Swiss | Swiss National Bank | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Jihokorejský won | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Evropská ekonomika | Patria | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Indonéská rupie | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Měnové války | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Carry obchody | Makroekonomické data | Zisk | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Sázka | Ceny komodit | Kurz eura | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Recesia | Credit Suisse | RBNZ | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Partners | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | USD/EUR | Hedgeové fondy | Hedgeový fond | Nasdaq Composite | USDX | Index cen | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Facebook | LYNX | Virtuální měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Obchodníci | Praxe | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURJPY | Aktivum | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Přenos | Volatilní | Akcie Apple | Akcie dnes | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Běžný účet | Big Mac | Brent | Britské libry | CAC40 | Capital Markets | Cena | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | DAX 30 | Denník | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Eura | EURAUD | EURGBP | EURCHF | Euro dnes | Eurostoxx 50 | Evropská měna | Exchange | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GDP | GfK | Graf | Graf EURUSD | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do podílových fondů | Investice do zlata | Investiční | Investiční nástroje | Investing | Investování do podílových fondů | Irsko | ISM | Japonská ekonomika | Jeden dolar | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Kurz britské libry | Kurz GBP | Kurz JPY | Kurz USD | Kurzy | Libra | Lira | Management | Market | Markets | Měnové kurzy | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nikkei225 | Norská koruna | Ocenění akcií | Oslabení měny | Pokles eura | Portfolia | Pro investory | Pšenice | Reuters | Risk Off | Risk On | Ropy | Rubl | SaxoBank | Sázky | Shanghai Composite Index | Signály | Směnné kurzy | Směnný kurz eura | Société Générale | SPX | SP500 | Státní dluh | Státní dluhopisy | Švédská koruna | Švýcarská centrální banka | Teorie parity kupní síly | Trh | Tržní podíl | US dolar | USD index | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj nezaměstnanosti | WTI | Země eurozóny | Zlaté rezervy | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | DXY | EIA | Benzín | Buffett | Buy | Ekonomika Číny | Federal Funds Rate | Indie | Intermediate | Měď | Overweight | P.A. | Redukce | ROCE | ROE | Sell | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | WGC | Tržby | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Bailout | Paul Krugman | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Majors | Volby | Fundamentální data | Futures trading | Blog | Cukr | Retail | COT | Poradenská společnost | Burze | Commodity futures | Commodity futures trading | Investment | Jim Rogers | Saxo Capital Markets | Wells Capital Management | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Daiwa Securities | Royal Bank of Scotland | DPA | Bank of America Merrill Lynch | Bernstein | Janus Capital | Jackson Hole | Institut ZEW | RBC Capital Markets | RBS | MSCI | Mizuho Bank | Westpac | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | Investing.com | Mitsubishi | Americká mincovna | American Eagle | Pimco Total Return Fund | Fond Pimco | Elliott Management | Paulson & Co. | RBC Capital | EPFR Global | Barrick Gold | BBC | Washington Post | Oslabení eura | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Fundamentální pohled | Technický pohled | Brazílie | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | BMW | Wolfgang Schäuble | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Velcí investoři | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Earnings | Sentiment trhu | Bloomberg TV | SEB | Henry Hub | BlackRock | Přehled | Klid | Zdravý rozum | Jádrový index | Rosněfť | Dluhopisový fond Pimco | Vrtulníkové peníze | Firemní investice | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Sázet | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | La Repubblica | Ekonomická aktivita | City | Rozdávání peněz | Miliardáři | US akcie | Prezident ECB | Index důvěry | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Economist | Inflační tlaky | Glencore | Akcie bank | IHS | Měnová autorita | IBEX | Globální finanční krize | Cenné kovy | Soros Fund Management | Program nákupu dluhopisů | Známý investor | Realitní trh | Objem investic | Globální ekonomický růst | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Nervozita | AAA | Rating AAA | Summit EU | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Tržní aktuality | Baker Hughes (BHI) | Burzovní rozcvička | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Denominace | Handelsblatt | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Status bezpečného přístavu | Index Nikkei | Země OPEC | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Cena mědi | Index bank | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Nálada na trhu | Ekonomická data | Historická minima | Nejistota | Čínský akciový index | Čínský akciový index Shanghai Composite | Stagnace | Tempo růstu | Index těžařů | Zajištění | Komoditní sektor | Macroeconomic Advisers | FTSE 100 | Digitální měny | Ripple | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výnos desetiletých dluhopisů | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Exxon | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Slabé euro | Silné euro | Nonfarm Payrolls | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Záchranný fond | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Investiční stratég | Makroekonomika | FTSE MIB | Světové trhy | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Manažeři fondů | Výnosy | Měnová stimulace ekonomiky | Měnová stimulace | Měnové stimulace | Shazování peněz z vrtulníku | Japonská vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Distribuce peněz mezi obyvatele | Měnové krize | TRY | Odliv kapitálu | Indická rupie | Akcie Bank of America | Institucionální investoři | Čínský statistický úřad | Příjmy | Oslabování eura | ČTK | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP Británie | Program kvantitativního uvolňování | Obchodování v New Yorku | Hlavní ekonom | Kurz EURUSD | Jednání FOMC | Očekávání | Business Insider | Morningstar | Bill Gross | Dluhopisový král | Mizuho | JP Morgan Asset Management | Pokles kurzu eura | Měny rozvíjejících se zemí | Bloomberg Commodity Index | Citi Research | BlueBay Asset Management | BlueBay | Kalendář makroekonomických dat | Coinmarketcap | Tiberius | Výnosy desetiletých dluhopisů | Obchodní války | Kartel OPEC | Obchodní válka | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Šéf Fedu | Manažer fondu | Sanford C. Bernstein | Dluhopisy Itálie | Franklin Templeton Emerging Markets Equity | XE | Posilování eura | Prezident Trump | Sójové boby | Snížení sazeb | Výkonný ředitel | Akcií těžařů | Objem | Obchodní dohody | USA a Čína | Studie | HSBC Navigator | John Studzinski | Procyklické měny | Sázky fondů | Miliardy | Statistika | Drahý kov | COPPER | Stratég | Pokles | Zlepšení | SEC | Kukuřice | Vývoj | Růst | Ekonomiky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Pibexa
Pickwick
Pictet
Pictet Wealth Management
Pierre Moscovici
Píle
Pilsen Steel
Pilulka.cz
Pilulka Lékárny
Pilulka Lékárny, a.s.

Následující klíčová slova

Pimco Total Return Fund
Pin Bar
PinBar
Pin Bar formace
Pin Bars
Pin Bar strategie
Pinduoduo
Pingan
Pink Sheets
PINS
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral Markets na Admirals
Potvrďte prosím... Zavřít