Sobota 24. červenec 2021 00:54
reklama
BOSSA ebook analyza
reklama
Capital.com euro
reklama
Purple Trading strategie podle Milana Klebana

Klíčová slova - Tapering

C:\fakepath\13_6_21fxSP500.png

Burzovní výhled na Forex, Krypto, Akcie a Komodity pro 24. týden 2021

13.06.2021 Polovinu roku 2021 máme téměř za sebou a příliš mnoho neznámých se zatím nevyjasnilo. Pandemie covid-19 je momentálně na ústupu, ale to se kolem léta a po tvrdých lockdown dalo předpokládat. Centrální banky dál tisknou levné peníze a podporují ekonomiku, která je vyloženě na steroidech.
img

Rozbřesk: ECB dnes jen velice mírně zvolní expanzi, převládnou holubičí hlasy

10.06.2021 Na dnešním zasedání bude ECB řešit důležitou otázku: Jak ve světle posledních vyšších inflačních čísel a rozjezdu ekonomiky naložit s mimořádnými měnově-politickými injekcemi. Konkrétně s programem PEPP, který v uplynulých měsících přispěl k rychlému nafukování bilance ECB, tedy pumpování likvidity do finančního systému. Věříme, že na dnešním zasedání ECB nakonec jen kosmeticky změní nastavení mimořádného programu PEPP. Debaty o jeho útlumu odsune do druhé poloviny roku.
img

Co přinese omezování nákupů aktiv aneb nakupujte fámy, prodávejte jistotu

07.06.2021 Jedním z klíčových témat letošního roku bude omezování nákupů aktiv americkou a evropskou centrální bankou (tapering). Z analýzy reakcí trhů na předchozí omezování nákupu aktiv vyplývá, že trhy nejvíce reagují na předběžná oznámení. V tuto dobu výnosy na delších splatnostech rostou, výnosová křivka se stává strmější, v segmentu 30-50 let naopak plošší. Krátký konec výnosové křivky je pak ukotven očekáváními, že úrokové sazby zůstanou v nejbližším období beze změny. Jakmile jsou však sděleny konkrétní kroky týkající se taperingu, růst výnosů se zastavuje, volatilita na trhu klesá, přičemž v době, kdy jsou nákupy skutečně omezovány, se již trh věnuje něčemu zcela jinému. ECB s náznaky ohledně omezování pandemického programu zřejmě nepřijde dříve, než bude znát výsledky své strategické revize nástrojů měnové politiky. Jako termín pro předběžná oznámení by tak přicházelo v úvahu září. Konkrétní kroky ECB podle našeho názoru neoznámí dříve než v říjnu či v prosinci, ale rozhodně ne dříve než Fed. Ten by s předběžným oznámením mohl přijít v srpnu, a to v době konání sympozia v Jackson Hole. Na trzích tak opět začne platit staré dobré pravidlo: nakupujte fámy, prodávejte jistotu.
img

Ranní okénko - Ekonomika USA potvrdí svůj náskok

29.04.2021 První na řadě se zveřejněním výsledků HDP za první kvartál 2021 jsou v tomto týdnu Spojené státy. Americká ekonomika měla dle odhadů v 1Q21 růst mezikvartálně o (neanualizovaných) 1,7 % (po 1,1 % k/k v 4Q20). S ohledem na jednorázové šeky domácnostem a postupné otevírání ekonomiky se profil růstu oproti 4Q20 pravděpodobně lišil: hlavním tahounem měla být spotřeba a již méně růst investic. Pozorovatelný by měl být také nárůst výdajů v sektoru služeb v relativním srovnání se spotřebou zboží. Jako limitující faktor se patrně ukáže být zahraniční ochod. Silná domácí poptávka měla tendenci působit ve směru růstu importů, zatímco objemy exportů byly tlumeny nízkou poptávkou například v eurozóně.
img

Rozbřesk: Trhy čekají na výsledek z Fedu a polský zlotý na třítýdennich minimech

28.04.2021 Trhy čekají na to, jak dnes Fed zareaguje na poslední várku velice silných ekonomických čísel z americké ekonomiky. Ty ukazují na velmi rychlý růst USA na počátku roku 2021 - o více než 2 % mezikvartálně. Na druhou stranu Fed již na posledním zasedání hodně vylepšil svůj ekonomický výhled, a proto by měl zatím svoji rétoriku měnit jen kosmeticky.
img

Zápis ze zasedání FOMC: Fed se neobává růstu inflace ani výnosů

07.04.2021 Zveřejnění zápisu z posledního zasedání FOMC nepřineslo na finanční trhy příliš volatility. Pokud se podíváme na detaily, tak slova jako "zvýšení", "tapering", nebo "normalizace" se v textu nevyskytují. To ostatně koresponduje s krátkým shrnutím, které bylo zveřejněno bezprostředně po zasedání.
img

Rozbřesk: Výnosy amerických dluhopisů na ročních maximech, jak na ně zareaguje Fed?

15.03.2021 Ztráty dluhopisů, rychlý růst tržních výnosů a s tím související tvrdší měnové podmínky - to jsou hlavní problémy, které se honí centrálním bankéřům v posledních týdnech hlavou. EVropská centrální banka již na nepříznivý vývoj zareaovala a poslala a v uplynulém týdnu oznámila, ž zrychlý nákupy vládních dluhopisů v rámci pandemického programu PEPP tak, aby dostala i delší výnosy znovu pod kontrolu.
img

Při zmatku kolem stimulů převažuje optimismus. Rostou akcie, dluhopisy i euro

09.10.2020 Závěr týdne zůstává na hlavních trzích celkem pozitivní. Hlavním akciovým indexům se daří růst, tedy až na mírně ztrácející německý DAX . Vedle toho jsou na tom dobře i dluhopisy při poklesu 10Y výnosů v USA i Německu přibližně o 2 bazické body a ještě větším poklesu na periferii eurozóny. Eurodolar je jednoznačně pozitivně naladěn a stoupá o půl procenta na 1,1815. Zlato už se dostalo o dvě procenta nad včerejší úroveň.
img

Stoja za poklesom eura očakávania normalizácie politiky ECB?

18.01.2018 Časť analytikov razí teóriu, že posilnenie eura ktoré ignoruje nárast úrokových diferenciálov v prospech USA, je dielom očakávaní normalizácie politiky ECB. T.j. že euro posilňuje kvôli tomu, že ECB zrejme onedlho ukončí QE a začne pozvoľne dvíhať sadzby. Priaznivci tejto teórie hovoria, že je to dôvod, prečo aktuálne rastú CAD a GBP a v tomto roku by mali mať z podobného dôvodu dobré vyhliadky AUD a NZD.
img

Co znamená výměna v čele Fedu?

07.12.2017 Janet Yellenové už pomalu končí její 4letý mandát a na přelomu ledna a února příštího roku předá žezlo nejmocnějšího centrálního bankéře světa Jerome Powellovi. Jak se historicky chovají trhy při takovém předávání funkce a co můžeme čekat v následujících týdnech?
img

EUR/USD po zasadnutí FOMC

21.09.2017 Včera rozhodovala centrálna banka Spojených štátov – FED. Na základe skutočností, ktoré boli prezentované sa EUR/USD dostal pod predajný tlak. Bude tento sentiment pretrvávať aj v nasledujúcich dňoch? Aj o tom v sa dočítate v tejto analýze.
img

FX Týždenný výhľad 18.9 -22.9.2017

19.09.2017 Minulý týždeň prevládalo na trhoch momentum pozitívneho sentimentu, ktoré odzrkadľovalo predovšetkým apatiu investorov k ďalšiemu vývoju okolo témy Severnej Kórei a uvedomenie si faktu, že hurikán Irma po sebe nezanechá také veľké škody, ako sa pôvodne predpokladalo. Pozitívnej nálade pomohol aj pomerne široký záber reflačných tlakov, keď v krajinách ako Čína, UK, US prekonala inflácia očkávania. Na druhej strane nepotešili ostatné negatívne ekonomické výsledky Číny, no tie mali tentokát na väčšinu trhov len dočasný efekt a na konci týždňa uzatvárali dlhopisové trhy spolu s akciovými idexmi vyššie. Pozitívne uzavrela aj ropa (WTI), ktorá si pripísala 5%. Drahé kovy na druhej strane strácali spolu s meďou a železnou rudou.
img

Draghiho majsrtštyk

14.09.2017 Draghi to zvládl elegantně. Na zasedání ECB minulý čtvrtek dokázal trhům předat jasnou zprávu, že v říjnu se bude rozhodovat o dalším osudu kvantitativního uvolňování a že tento program nejspíš čeká postupný konec, a to bez toho, aby způsobil „moc vln“.
img

EUR/USD - vývoj páru po ECB

11.09.2017 Vo štvrtok sme mali zasadnutie Európskej centrálnej banky. Po jej rozhodnutí sa euro odrazilo mierne vyššie, no pohyb bol pomerne vágny a býci sa rýchlo sťahovali zo svojich novo nadobudnutých úrovní, ktoré boli pre EUR/USD najvyššie od roku 2015. Kam sa však môže pár pohnúť začiatkom nového týždňa? Ako „chápať“ rozhodnutie ECB - medzi riadkami? Aj na to sa pozrime v nasledujúcej analýze.
img

Zasadanie ECB: čo sa dá očakávať a ako ho obchodovať?

07.09.2017 Prehľad, zadefinovanie očakávaní, ako aj alternatívy obchodovania pre dnešné zasadanie ECB.
img

FX týždenný výhľad 4.9 - 8.9.2017

04.09.2017 Minulý týždeň bol sentiment na finančných trhoch poháňaný predovšetkým vývojom slovníka okolo pokračujúceho konfliktu Severnej Kórei a US, vysporiadaním sa s následkami hurikánu Harvey, upokojením na domácej politickej scéne v US a správami zo zdrojov blízkych ECB, ktoré opäť zrelativizovali jastrabie očakávania spojené so zasadaním ECB.
img

FX týždenný výhľad 28.8 - 1.9.2017

28.08.2017 Najsilnejšou menou minulého týždňa bolo euro, americký dolár bol slabým a najvypredávanejšou menou bol novozélandský dolár. Euro bolo podporované celý týždeň pozitívnymi správami z Eurozóny a následne v pipatok agresívne získalo po Draghiho prejave v Jacskone Hole, ktorý nevyjadril obavy zo sily eura tak, ako to už bolo prezentované v zápisnici.
img

Draghi a Jackson Hole

25.08.2017 Euro tento týždeň agresívne neposilňovalo a ani neoslabavalo. Spoločná mena len mierne rástla, no rast bol zapríčinený skôr novými pozitívnymi správami z Eurozóny, akoby išlo nevyhnutne o premyslené vytváranie pozícii do Draghiho prejavu v Jacksone Hole. Fakt, že sme nevideli euro výraznejšie posilňovať alebo oslabovať do zasadanie podopiera teóriu, že očakávania spojené s tým, čo môže Draghi povedať, nie sú také jednoznačné. No práve preto, ak príde k prekvapeniu, pohyb na eure bude o to robustnejší.
img

Sympózium v Jackson Hole môže zastaviť býkov na EUR/USD

22.08.2017 Čaká nás zaujímavý záver týždňa. Na jednej strane sa hromadia názory, že Jackson Hole nič zásadné neprinesie, no história nás učí, že je to stretnutie kde sa často krát naznačovali zmeny v monetárnej politike.
img

FX týždenný výhľad 21.8 - 25.8.2017

21.08.2017 Prvé dva dni minulého týždňa patrili na finančných trhoch presunom kapitálu do rizikovejších aktív, keďže geopolitické napätie a horzba nukleárneho konfliktu medzi S. Kóreou a US boli aspoň dočasne zažehnané po slovách Kima, že nateraz odkladá plán na zasiahnutie teritória Guamu (amerického teritória). Uź v stredu však prišlo k dvom nečakaným udalostiam a jedna z nich viedla k ďalšiemu sťahovaniu kapitálu do bezpečných prístavov. ECB prekvapila stanoviskom, ktoré priniesli zdroje blízke centrálnej banke, že Draghi na sympóziu v Jacksone Hole nepredloží žiadne nové informácie vzhľadom na monetárnu politiku. Druhou udalosťou, ktorá už spustila opätovný risk off, bola séria správ z politickej scény v US, ktoré podkopali budúce vyhliadky na efektívne zavedenie daňovej reformy spolu s infraštrúktúrnymi výdavkammi. Odtok kapitálu do bezpečia bol podporená aj ďalším teroristickým útokom v Európe. Hlavnou udalosťou budúceho týždňa bude vystúpeie Yellen a Draghiho na sympóziu v Jacksone Hole. Risk tón určí reakcia na pondelkové spoločné vojenské cvičenie US a J. Kórei a potenciálna dohra vo Washingtone.
img

FX týždňový výhľad 24.7. - 28.7.2017

24.07.2017 Sumár najdôležitejších udalostí na forexe za minulý týždeň ako aj výhľad na tie najdôležitejšie udalosti týždňa nasledujúceho.
img

Čo možno očakávať a ako obchodovať zasadnutie ECB?

20.07.2017 Čo možno očakávať a ako obchodovať zasadnutie ECB?
img

Ako obchodovať dáta z trhu práce v USA?

07.07.2017 Obchodovanie dát z trhu práce v USA.
img

Centrální banky už se chystají na QT

26.06.2017 Už jste slyšeli o QT? Jde o novinku v centrálním bankovnictví, která přichází z USA. Spojené státy a především pak měnové autority ve Washingtonu (Fed) své ekonomice natolik věří, že neváhají vytáhnout záchranné lano zpět na břeh.
img

ECB: Konec kvantitativního uvolňování je tu

15.03.2017 Pokud někdy budeme pátrat po datu začátku konce ultravolného měnově-politického desetiletí v Eurozóně, pak horkým kandidátem na odpověď bude březen 2017. A nebylo to v duchu (trhy přifouknuté ale přece jenom explicitnější) řeči Bernankeho z května / června 2013, kterou ohlásil postupné snižování odkupů aktiv („tapering“) a kterou odstartoval masivní výprodej dluhopisů, ale drobným, opatrným prvním krokem k eventuálnímu ukončení bezprecedentní měnově-politické ofenzivy, jímž nedávno skončené zasedání ECB bylo.
img

Libre uškodili slabé monetárne dáta, EURUSD vystrelil nahor

31.01.2017 Dopoludnia sme boli svedkami viacerých zaujímavých dát a udalostí, ktoré našli odozvu aj na devízových trhoch. Začnime v Británii. Libra sa dostala pod tlak po decembrových dátach z monetárneho sektora. Menový agregát M4 (objem peňazí v obehu) klesol medzimesačne o 0,5%, čo predstavuje najväčší pokles za posledných 16 mesiacov. Čakal sa pritom rast o 0,3%. Sklamali aj pôžičky domácnostiam, ktoré medzimesačne rástli o 4,8 mld. libier, najpomalšie od septembra. Prognózy hovorili o raste na úrovni 5,3 mld. GBP. Sklamali predovšetkým spotrebiteľské úvery, ktoré rástli najpomalším tempom od februára 2015.
img

Prosinec 2016: Konec ultra volné měnové politiky

03.01.2017 Změny ekonomických trendů mívají, na rozdíl od třeba politiky, zřídkakdy jasné začátky. Zatímco např. čas, kdy započala instalace komunistického režimu v Československu je celkem jasný, kdy začala globalizace už je jasné mnohem méně. To, kdy se po krizi konečně otočila globální měnová politika, je však po právě skončeném roce evidentní: v prosinci 2016.
img

Aká je reakčná funkcia ECB? (taper možno očakávať, keď sa inflačné očakávania priblížia k 2%)

14.12.2016 ECB minulý týždeň znížila objem nákupov dlhopisov z 80 mld. na 60 mld., Draghi však viackrát povedal, že to nie je „tapering“ (práve preto euro počas tlačovky zletelo). Pod týmto pojmom rozumie lineárne znižovanie objemu QE až na nulu, ktoré zatiaľ nie je v dohľade.
img

„Zpomal a prodluž“ z Frankfurtu.

12.12.2016 „Zpomal a prodluž“ je nový plán ECB. Ta se totiž ve čtvrtek rozhodla prodloužit program ECB za březen 2017, kdy dle původního plánu z minulého roku měl skončit, a to minimálně do prosince 2017. Samozřejmě s otevřenou možností, že ani to nebude ještě definitivní konec. Naproti tomu – trochu nečekaně - také snížila tempo odkupu dluhopisů o 20 mld. na 60 mld. EUR měsíčně, tj. na úroveň ze začátku března 2016.
img

Týždenný výhľad: OPEC, Fed a UK

09.12.2016 Hlavnou udalosťou uplynulého týždňa bolo zasadnutie ECB. Tá rozšírila program QE o 9 mesiacov, no znížila objem nákupu aktív z 80 mld. ? mesačne na 60 mld. ? mesačne. Draghi zásadne poprel, že by sa jednalo o tapering a zdôraznil, že ECB bude ešte na trhu dlhšiu dobu aktívna. Taktiež sa zmenil kapitálový kľúč a ECB môže nakupovať aj dlhopisy pod zápornú depozitnú sadzbu. Tieto výsledky boli v neprospech EURa a vytvárajú nový predajný tlak, ktorý môže v nasledujúcich dňoch pokračovať...
img

Uvidíme zajtra euro-paniku?

07.12.2016 Vo štvrtok bude jedno z tých dôležitejších zasadnutí Európskej centrálnej banky. Očakáva sa, že rozhodne čo ďalej s jej nákupmi v rámci programu PSPP (Program nákupu verejným sektorom), čo je obdoba kvantitatívneho uvoľňovania (QE). Vplyv nebude iba na finančné trhy, ale pomocou dlhodobých úrokových sadzieb môže odštartovať zmenu aj na hypotekárnych sadzbách. Ale o tom nabudúce. Tu sa poďme pozrieť na to, čo môžeme od ECB zajtra očakávať.
img

Týždenný výhľad: Dolár, Libra a komentáre bankárov

21.10.2016 TOP udalosťou týždňa bolo zasadnutie ECB. Centrálna banka síce ponechala sadzby aj QE bez zmeny, no kľúčový bol konmentár Draghiho. Akonáhle prišla informácia, že ECB nediskutovala rozšírenie stimulov, Euro si krátkodobo polepšilo, no po tom ako prišla správa, že sa nediskutoval ani o tapering, prvotný rast bol vypredávaný. Zlomovým bodom bola informácia o tom, že QE s vysokou pravdepodobnosťou nebude ukončené jednorazovo „useknutím“ ku koncu marca, ale uvidíme tapering – teda postupné znižovanie. To už indikuje, že nejaké dodatočné stimuly môžeme čakať od marca ďalej do budúcnosti, aj keď iba možno v rozsahu taperingu... Táto skutočnosť poslala Euro nadol a otvorila cestu medveďom...
img

Obrázky dňa: Ruská produkcia ropy pokračuje v prudkom raste

17.10.2016 Rusko má zaujímavú stratégiu. Za prvých 13 dní októbra opäť navýšilo produkciu ropy na postsovietske maximá. Pritom sa chce s OPECom dohodnúť na obmedzení/zmrazení ťažby. Vyzerá to tak, že sa snaží pred rokovaniami si vydobiť čo najlepšiu pozíciu, otázne je, že či to bude OPEC akceptovať, alebo bude aj od Ruska chcieť zníženie ťažby (@Schuldensuehner):
img

Obavy o americkú ekonomiku pri vyšších sadzbách sú prehnané, úročenie rastie už od roku 2013

16.12.2015 V súvislosti s dnešným veľmi pravdepodobným zvýšením úrokových sadzieb FEDu sa diskutuje aj o dopadoch tohto kroku na americkú ekonomiku. Z môjho pohľadu sa dopad samotného zvýšenia sadzieb preceňuje. Je totiž potrebné si uvedomiť, že dnes sa zvýši cieľový koridor pre jednodňové sadzby, tento efekt sa však s predlžujúcou sa splatnosťou rozpadá. Dlhý koniec výnosovej krivky, ktorý má podstatne väčší dopad na ekonomiku (napr. už len skrz hypotéky) má ďaleko viac pod kontrolou trh a ten do neho už zvýšenie sadzieb započítal.
img

FX aktualizácia: nový pokles JPY

19.11.2014 Dnešné zasadnutie BoJ neprinieslo žiadne prekvapenia po poslednom zasadnutí, ktoré zdvojnásobilo objem uvoľnenej polit...
img

Čas pre dolár sa rozhodnúť

20.10.2014 Včera večer sa objavila správa od spravodajskej agentúry Nikkei o tom, že obrovský japonský vládny penzijný fond (GPIF) pripravuje plány na...
img

Forexový výhľad na 38. týždeň

16.09.2014 Zasadnutie FOMC, čerpanie likvidity v operácii TLTRO a referendum o nezávislosti v Škótsku pravdepodobne najviac ovplyvnia dianie na FX trhu v tomto...
img

Rozhodnutie FOMC o menovej politike

19.06.2014 Včera prebehlo zasadnutie FOMC. Okrem vyhlásenia FOMC boli zverejnené aj projekcie ekonomiky, základnej úrokovej sadzby a bola aj konferencia...
img

Forexový výhľad na 25. týždeň

16.06.2014 Hlavnou udalosťou tohto týždňa bude zasadnutie FOMC v stredu. Ide o kvartálne zasadnutie, takže očakávame aj nové makroekonomické projekcie a tlačovú konferenciu s Yellenovou...
img

Forexový výhľad na 18. týždeň

28.04.2014 Nový týždeň bude ovplyvnený hlavne dátami z US trhu práce a zasadnutím FOMC o menovej politike. Obchodné pásma na hlavných menových...
EURUSD H1 18032014.PNG

Co řekne Fed na slabý dolar?

18.03.2014 První měnové zasedání americké centrální banky (Fed) pod taktovkou nové šéfky Janet Yellenové je naplánováno...
img

Ústavnosť OMT posunutá do Luxemburska

07.02.2014 Akciové indexy v US včera zaznamenali najlepší deň v tomto roku. Dôvodom rastu boli lep&sca...
fed usa.jpg

Členové Fedu chtějí opatrný tapering

09.01.2014 Členové měnového výboru americké centrální banky (Fed) na svém posledním zasedání v loňském roce...
img

Forex: Euro proti dolaru zahájilo rok 2014 sestupem z více než dvouletého maxima

06.01.2014 Během prvních dvou pracovních dnů nového roku euro vůči dolaru ztratilo více než procento své hodnoty. Zatímco v předsilvestrovskýc...
img

Dolár, euro a libra: Hlavné meny roka

20.12.2013 Rok 2013 sa pomaly končí a preto je na čase si vývoj v krátkosti zrekapitulovať. Trhom totiž hýbalo množstvo fundamentov ako napríklad...
img

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, AUD/USD, NZD/USD a DOW JONES

19.12.2013 Americká centrální banka (Fed) včera ve 20:00oznámila, že začne s redukcí kvantitativního uvolňování (QE) od ledn...
EURUSD H1 19122013.PNG

Tapering QE pomáhá dolaru

19.12.2013 Tak jsme se včera dočkali! Už od května letošního roku se diskutuje o obratu v americké měnové politice...
img

Bernanke prenechá tapering Yellenovej

18.12.2013 Akciové trhy včera zaznamenali mierny pokles v obave pred dnešným zasadnutím americkej centrálnej banky, ktorá by po prvý krát...
img

Omezí Fed příští týden QE? Vizionář Bullard opatrný, Fisher vzývá konec nejlevnějších peněz v historii

09.12.2013 Prezident Fedu v St. Louis a hlasující člen měnového výboru FOMC amerického Fedu James Bullard vidí šanci na omezení p...
img

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, USD/JPY, GBP/JPY a ZLATA

06.12.2013 Americké průmyslové objednávky klesly v říjnu meziměsíčně o 0,9 procenta a neudržely tak 1,8 procentní tempo růst...
img

Morgan Stanley: Dvanáctero otázek pro Janet Yellenovou

18.11.2013 Euro je při chuti, dobývá nové mety nad 1,3500 k americkému dolaru. Podle průzkumu CNBC mezi měnovými stratégy, ekono...
img

„Tapering“ přijde podle očekávání, Fed ale může trhy překvapit sazbami

11.11.2013 Trhy jsou posedlé tím, kdy Fed začne snižovat tempo nákupů aktiv. Avšak Fed sám hluboce přemýšlí o tom, jak by měla vy...
img

Abenomics má rok

30.10.2013 Z posledných pätnástich obchodných dní zaznamenal akciový index SP500 rast počas trinástich z nich. Táto výborná štatistika výkonnosti trhov...
img

Supernova likvidity

25.10.2013 Akciové indexy v US včera zaznamenali mierny rast. Obchodná aktivita bola minimálna a to aj napriek tomu, že obchodníci mohli reagovať na viac...
img

Licencia okrádať

23.10.2013 Po ukončení núdzového režimu US vlády ešte minulý týždeň sa pomaly začali zverejňovať aj chýbajúce štatistiky US ekonomiky...
img

Svet v roku 2007 a teraz

18.10.2013 Aj napriek zlému prijatiu niektorých korporátnych výsledkov veľkých firiem zaznamenal včera hlavné akciové indexy rast. Dôvodom optimizmu...
GBPUSD H1 04102013.PNG

Pasivní Bank of England posílá libru dolů

04.10.2013 Report o situaci na americkém trhu práce, který bývá největším impulsem pro trhy, dnes kvůli uzavření...
img

Nepoučiteľní

20.09.2013 Akciové trhy v US včera zaznamenali mierny pokles po silnom stredajšom raste spôsobenom zasadnutím FOMC, na ktorom...
img

Fed dnes pritiahne kohútik

18.09.2013 Akciový index SP500 včera zaznamenal svoj desiaty prírastok za ostatných jedenásť dní. Trhu pomohlo niekoľko správ. Prvou bol výborný výsledok nemeckého sentimentu ZEW. Ten skončil s najlepším výsledkom od roku 2009. Pokračujúce zlepšenie nemeckej ekonomiky sa prejavilo aj v raste indexu DAX na nové rekordné maximá. Obchodníci sa pri nákupoch akcií cítili podporený aj rastom akcií spoločnosti Apple (+1,16%). Po posledných poklesoch spôsobených zle prijatým „lacným“ telefónom iPhone 5C sa firme konečne podarilo prilákať investorov. Technologický sektor včera patril k najsilnejším aj vďaka tomu, že spoločnosť Microsoft (+0,39%) oznámila nový plán spätného odkupu akcií v objeme 40 mld. USD, čo zahŕňa pri aktuálnej cene akcie približne 14% všetkých akcií v obehu. Tiež bola zvýšená dividenda o 22%. Včerajší akciový kokteil: Dow Jones +0,23%, SP500 +0,42%, Nasdaq Composite +0,75%.
img

Centrálne banky vládnu trhom

06.09.2013 Pozornosť obchodníkov na forexe sa včera sústreďovala prioritne na zasadnutia centrálnych bánk starého kontinentu...
EURUSD H1 03092013.PNG

Spojené státy řadí vyšší rychlost

03.09.2013 Chmurné představy o zpomalování růstu americké průmyslové aktivity se nenaplnily. Předstihový indikátor ISM...
img

September v znamení taperingu

22.08.2013 Akciový index SP500 po jednodňovej prestávke opäť pokračoval počas stredajšieho obchodovania v poklese. Index D...
img

Leto končí, pokles prichádza

20.08.2013 Akciový index Dow Jones zaznamenal včera už štvrtý pokles v rade za sebou. Štvordňovú sériu poklesov tento rok index ešte nezaznamenal. Išlo o najdlhší, štvordňovou korekciou neprerušený, rast v histórii indexu. Predošlý rekord, 143 dní, dosiahol index v roku 1954. Aktuálny rast trval až 158 dní, no včerajší pokles ho ukončil.
dolar usa.jpg

O dolar přestává být zájem

16.08.2013 Dobrá ekonomická data ze Spojených států znovu posílily spekulace, že americká centrální banka (Fed)...
img

Draghi bude musieť vysvetľovať

01.08.2013 Akciové indexy v US nakoniec nedokázali udržať intradenné zisky a nakoniec dva z troch hlavných benchmarkov ukončili o...
img

Konsenzy nižšie - výsledky lepšie

24.07.2013 Psychologická hladina 1700 bodov zatiaľ ostáva pre akciový index SP500 nedosiahnutá, no vzhľadom na sériu...
img

ECB a BoE: Sadzby BUDÚ nízke

05.07.2013 Posledné dva mesiace bolo najpopulárnejším slovom na finančnom trhu „tapering“, teda sťahovanie sti...
img

Stratená poldekáda

10.06.2013 NFP: ani silné ani slabéAj keď piatkové dáta z US trhu práce neskončili ohurujúco, údaj stačil na to, aby potlačil akc...
img

Zoskok dlhopisov zo stratosféry

03.06.2013 Poradcovia Fedu upozorňujú na bublinuZáver minulotýždňového obchodovania na Wall Street sa niesol v znamení poklesu. S...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Intradenní výhled | Čína | Japonsko | Video | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | HDP | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | AUD/NZD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/MXN | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Aussie | Bank of England | Bank of Japan | Ben Bernanke | Benchmark | Bloomberg | Bod | Broker | COT report | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Dividenda | Dolarový index | EBIT | ECB | Easing | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Hedge fondy | Forward | Futures | Hedge | High | Holubice | IPO | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investor | Japonský jen | Jestřáb | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | Likvidita | Long | Loonie | Makro data | Risk | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nástroj | Obchodník | Peněžní zásoba | Portfolio | Profit Target | Průmyslové objednávky | Quantitative easing (QE) | Rating | Ratingová agentura | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Spike | Split | Spread | Support | Tightening | Trend | Trendline | Ukazatel | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Evropa | Japonské akcie | Cena zlata | Cena ropy | Evropská ekonomika | Komerční banka | Bank of America | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Investoři | Swapová křivka | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Makroekonomické data | Makroekonomické události | Zisk | Berkshire Hathaway | Dluhopisové trhy | Sázka | Ceny komodit | Kurz eura | Euforie | Optimismus | Výsledky | Recesia | Credit Suisse | Vývoj eura | RBNZ | Obchodovat | Investment Banking | Deutsche Bank | Makrokalendář | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Makrodata | Conseq | Facebook | Burzy | FX trh | Trim Broker | Wall Street Journal | Financial Times | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | AUDNZD | Raiffeisenbank | Index | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie Amazon | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | AUD NZD | Banka | Běžný účet | Break Even | Brent | Cena | Ceny zlata | Conference Board | CZK | Černá labuť | Denník | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika aktuálně | Ekonomika USA | Engulfing | EUR GBP | EUR JPY | EUR NZD | EUR USD | Eura | EURGBP | EURCHF | Euro dnes | Eurostoxx 50 | Fondy | Frank | FXstreet.cz | GBP USD | Graf | HSBC | Index Dow Jones | Index PMI | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | EBay | Japonská ekonomika | JP Morgan | Kurz australského dolaru | Kurz EUR | Kurz EUR USD | Kurz NZD | Kurzy | Libra | Lira | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Markets | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dolaru | Největší světové ekonomiky | Nikkei 225 | NZDJPY | Pips | Portfolia | Prognóza | Reuters | Risk Off | Risk On | Ropy | Řízení rizika | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | SP500 | Švédská koruna | Tesla Motors | Throwback | Trh | Twitter | USD JPY | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj amerického dolaru | Vývoj australského dolaru | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD | WTI | Země eurozóny | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Merrill Lynch | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | ATR | Benzín | Put | Báze | Buy | Indie | ISM indexy | Janet Yellen | Měď | ROCE | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | WSJ | Intervenční nákupy | Outsorcing | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Komise | Volby | Blog | COT | Head and Shoulders | Investment | Společnost Crédit Agricole | Bank of America Merrill Lynch | Jackson Hole | RBS | Microsoft | Westpac | Investing.com | TLTRO | Standard Chartered | BBC | Reporty | Riksbank | Thomson Reuters | Volume profile | Short squeeze | HUF/EUR | Brazílie | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Mark Carney | Zero Hedge | Pokles akcií | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Vizionář | Prezident Fedu | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Earnings | Sentiment trhu | Globální akciové trhy | Ekonomický sentiment | Příprava | Přehled | Jádrový index | Bankovnictví | Swapy | Referendum | US akcie | Prezident ECB | Americké firmy | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Měnový stratég | Strategy Research | Economic | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Program nákupu dluhopisů | Známý investor | Realitní trh | Velké banky | Agentura Bloomberg | Utahování měnové politiky | Propad | Index Nikkei | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Ekonomická data | Americké indexy | Nejistota | Tempo růstu | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Tesla | Nižší kurz | Výhled | Bankéři | Poplatky | Exxon | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Silné euro | Non-Farm Payrolls | Americký trh práce | Predikce | General Electric | Bankovní unie | Průzkum | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | TRY | Příjmy | Měny&Sazby | ČTK | Japonský Nikkei | Konsenzus | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance ECB | Bilance Fedu | Výhled ekonomiky | Bankrate.com | Jednání FOMC | Odhad HDP | Očekávání | HDP v eurozóně | Bridgewater | Fed fund futures | BBVA | Zahraniční forex | Investoři na trzích | Snižování rozvahy Fedu | Hurikán Irma | Jerome Powell | Krypto | Kartel OPEC | Forint | Šéf Fedu | Růst amerických výnosů | Reakce trhu | Politika Fedu | Prezident Trump | Petr Plecháč | Slabší dolar | CNY | Růst ceny zlata | Výnosové křivky | Velcí spekulanti | Měnověpolitické zasedání | Pumpování likvidity | Obratové formace | Trh práce | Vyšší sazby | Šéf Fedu Jerome Powell | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | Vyhlídky | EUR Index | Domácí poptávka | HUF | PLN | Zvýšená volatilita | Problémy | Zasedání FOMC | Nejistoty | GBP/EUR | Nálada | Ústavní soud | Míra | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Americké centrální banky | xStation5 | Proinflační | Analytička | Ukazatele | Dobré zprávy | Komunikace | Trump | Prezident | Trhy | Pokles | Situace | Meziroční růst | Pandemie | Vstupy | Výstupy | Raiffeisenbank a.s. | Pochybnosti | Zlepšení | Výdaje | SEC | NFP | Americké ekonomiky | Americká inflace | COVID-19 | Americký Fed | Vývoj | Šok | Program nákupu aktiv | Stimul | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Barel WTI | Pandemie COVID-19 | Aktuální situace | Další pokles | Domácnosti | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Další růst | Růst | Signál | Potenciál | Ekonomiky | Práce | Ekonomické oživení | Výpadky | Otevírání ekonomiky | Postupné otevírání ekonomiky | Statistiky | USD za barel | Formace Head and Shoulders | Debata | Posílení | Osobní příjmy | Maloobchod | ATH | Růst výnosů | Soud | FOMO | Expanze | RBI | Levné peníze | Fiskální stimul | ČR | PEPP | Střední Evropa | Nová prognóza | Rekordní nárůst | Americké úrokové sazby | Stimulační balík | Covid | Příjmy a výdaje | Situace na trhu práce | Ceny | Tržní formace | Forward guidance | Důvěra | Zápis ze zasedání FOMC | Představitelé ECB | Prognóza Fedu | Ranní okénko | Lockdown | Pandemický program | Vakcinace | Očkování | NBP | Růst ceny | Dobrý výsledek | DOT | Situace na trhu | Dnešní zasedání Fedu | Tržní reakce | Výprodeje dluhopisů | TLTRO4 | Pandemie COVID | MNB | Omezování nákupů aktiv | Burzovní výhled
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | FXstreet | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Taktická alokace aktiv
Taktický long
Taleb
Talend
Tallinex
Tamas Varga
Tamás Varga
Taper
Tape Reader
Tape Reading

Následující klíčová slova

Taproot
TAP.US
Tarantula FX
Taras Kotovyč
Tarek Müller
Target Profit
TARGET2
Taro Aso
TARP
TASE
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Capital.com euro
Potvrďte prosím... Zavřít