Úterý 18. květen 2021 06:37
reklama
Capital.com
reklama
Dukascopy
reklama
Dukascopy

Klíčová slova - Soukromý sektor

C:\fakepath\e-24032021-lv.gif

EBRD poskytuje půjčky a působí jako investor

24.03.2021 Vizitka Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD; správní rada banky dnes rozhodla, že EBRD bude po třináctileté pauze opět investovat v České republice):
img

V době pandemie se staví o desetinu méně bytů, bydlení proto výhledově dále zdraží

12.03.2021 Pandemická situace výrazně snížila objem nové bytové výstavby. Počet zahájených bytů klesl v období od loňského února do letošního ledna meziročně o 10,1 procenta.
C:\fakepath\sp-index-11032021.png

Přestřelí inflace cíl FEDU?

11.03.2021 Včera odpoledne byla ve Spojených státech zveřejněna data inflace za měsíc únor. Největší světová ekonomika zatím nedokázala vytvořit takové inflační tlaky, kterých se všichni investoři obávají a za únor spotřebitelské ceny dokonce zpomalily z 1.4 % na 1.3 %. Další fiskální stimuly však napovídají, že americká ekonomika zažije v následujících měsících nevídaně rychlé oživení a inflace může výrazně přestřelit cíl amerického FEDu.
C:\\fakepath\\Francie2.jpg

Ministr: Francouzská ekonomika po zrušení omezení rychle poroste

09.03.2021 Francouzská ekonomika se po zrušení protikoronavirových omezení rychle vzpamatuje a mohla by touto svou schopností překvapit zbytek eurozóny. Televizní stanici France 2 to dnes řekl francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Guvernér francouzské centrální banky François Villeroy de Galhau pak dnes v rozhlasové stanici Franceinfo uvedl, že ekonomika by letos měla přidat pět procent, což by znamenalo nejprudší oživení za 50 let.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2021

08.12.2020 Saxo Bank dnes zveřejnila svou dlouho očekávanou publikaci 10 Outrageous Predictions for 2021 (10 šokujících předpovědí pro rok 2021), předkládající 10 scénářů, které se na první pohled jeví nepravděpodobně, zároveň nejsou nereálné. V případě, že by se tyto předpovědi opravdu naplnily, mohly by pořádně rozvířit finanční trhy.
img

Veřejná doprava v Česku kvůli koronaviru „krvácí“ jako nikdy v historii. Jak dlouho a za jakých podmínek ji držet při životě?

11.10.2020 Jak může pandemie koronaviru dlouhodobě změnit hromadnou dopravu v Česku? Ta krvácí jako málokteré jiné odvětví. Nejhorší by ale bylo subvencemi držet při životě něco, co beztak nemá šanci přežít.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Zahraniční dluh ČR činil ke konci června 4,396 bilionu korun

21.09.2020 Zahraniční dluh Česka klesl v letošním druhém čtvrtletí o 79,2 miliardy na 4,396 bilionu korun ke konci června. Meziročně byl ale o 37,3 miliardy korun vyšší. Dluh Česka vůči cizině odpovídá 77,5 procenta hrubého domácího produktu. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka (ČNB).
img

„Hazard“ politikům umožňují centrální banky

06.09.2020 Šéf České národní banky Jiří Rusnok o víkendu v televizi varoval, že „rozdat 74 miliard v době, kdy víme, že naše rozpočty jsou a budou napjaté, je docela hazard.“ Narážel na záměr vlády zrušit bez odpovídajících úsporných opatření superhrubou mzdu. „Za starých časů“, které skončily nejpozději někdy před deseti lety, by to byla úplná pravda. V současnosti však platí, že krátkodobě a střednědobě o žádný hazard nejde. A sám guvernér Rusnok to musí vědět jako málokdo jiný. Ekonomický systém totiž v posledních zhruba deseti letech historicky zcela bezpříkladně formují právě centrální banky. Nikoli politici.
img

Forex: Kvůli koronaviru mzdy v tuzemské ekonomice klesly

03.09.2020 Klíčovým tuzemským číslem dnes budou mzdy za druhé čtvrtletí. Obáváme se jejich nejenom reálného, ale i nominálního poklesu. Evropské srpnové PMI ze služeb i celkový kompozitní indikátor potvrdí zlepšující se náladu. Mnohem robustnější ale bude ISM z amerického sektoru služeb. Týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti pak budou posledním předstihovým indikátorem před zítřejší publikací celkových statistik z amerického trhu práce za srpen.
img

Inflace zůstává výš, ale měla by zpomalovat

31.08.2020 Makroekonomická data zveřejňovaná v průběhu září by měla potvrdit, že expanze průmyslu a maloobchodních tržeb pokračovala. Bilance zahraničního obchodu by měla dosáhnout dalšího přebytku. Od inflace stále čekáme zpomalení. ČNB na měnověpolitickém zasedání v září ponechá nastavení měnové politiky beze změny. Čtvrtletní data by mohla ukázat mírnou vzestupnou revizi pro HDP. Od průměrné mzdy čekáme mírný pokles.
C:\fakepath\g-17082020-lv.gif

USA: Skupina G7 zvažuje prodloužení zmrazení dluhu chudých zemí

17.08.2020 Ministři financí ze skupiny vyspělých ekonomik G7 (USA, Itálie, Japonsko, Kanada, Francie, Británie a Německo) zvažují, že kvůli koronaviru prodlouží zmrazení splátek dluhu chudých zemí do roku 2021. Dnes to podle agentury Reuters uvedl mluvčí amerického ministerstva financí. Na dnešní telekonferenci o tom s nimi jednali i představitelé Světové banky (SB) a Mezinárodního měnového fondu (MMF).
img

Poslanci se dnes budou přetahovat o miliardy z obří rozpočtové rezervy, ve hře budou důchody ženám, památky a místní silnice či odměny zaměstnancům dětských domovů

08.07.2020 Poslanci by dnes měli definitivně schvalovat historicky nejvyšší schodek státního rozpočtu. V rámci druhého čtení minulý týden navrhli změny za více než 165 miliard korun. Řada z tří desítek návrhů se točí kolem takzvané vládní rozpočtové rezervy.
img

Průmysl i stavebnictví zažívají těžké časy

07.07.2020 „Automobilky postupně obnovují výrobu motorových vozidel. Stále však mají problémy s odbytem. Pokud se poptávka po nákupu nových vozidel nezvýší, je možné, že dojde k dalším odstávkám ve výrobě,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

V Americe by Smartwings nejspíše zachránili. Americká centrální banka teď pomáhá zajistit kapitál skoro 140 čínským firmám, jež se obchodují na burzách v USA

24.06.2020 Zvažovaná státní pomoc aerolinkám Smartwings vyvolala vzrušené diskuse nejen mezi ekonomy. Samozřejmě, je to socialismus. Ale buďme principiální: buďme socialističtí vůči všem, anebo kapitalisticky nedejme nikomu nic.
img

Pokud nepůjdeme do schodku a nepodpoříme české firmy, skoupí je za hubičku Němci, Rusové, Číňané… Schodek ale zaplatí řadoví Češi, vyššími daněmi a zdražením zboží

23.06.2020 Otázka dne dnes zní, zda se máme se z koronakrize prodloužit, nebo proškrtat. Schodek půlbilionu korun by byl ještě před několika měsíci špatným sci-fi. Vždyť pro tři čtvrtiny republiky je už pouhé slovo „bilion“ astronomicky nepředstavitelné, asi jako dobývání cizích světů. Dnes však právě takový schodek budou projednávat poslanci.
img

Růst mezd letos jen těsně překoná inflaci, v prvním čtvrtletí činila průměrná mzda 34 077 korun

04.06.2020 Průměrná reálná měsíční mzda v ČR v letošním prvním čtvrtletí rostla reálně meziročně o 1,4 procenta. Vzhledem k 3,6procentní inflaci během prvního čtvrtletí činila průměrná mzda nominálně 34 077 korun.
img

Ajťáci, stavaři, úředníci, učitelé a lékaři – tyto profese mají dobrou „imunitu“ vůči koronaviru. Jinak se ovšem ekonomika jako celek propadla nejvíce za deset let – a bude hůře

02.06.2020 Ajťáci, stavaři, úředníci, učitelé a lékaři – tyto profese mají dobrou „imunitu“ vůči koronaviru. Jinak se ovšem ekonomika jako celek propadla nejvíce za deset let – a bude hůře.
img

Nejhorší státní rozpočet v historii České republiky

01.06.2020 „Zatímco soukromý sektor trpí kvůli negativním důsledkům pandemie koronaviru, veřejný sektor neprovádí žádná úsporná opatření. V důsledku tohoto vývoje se výrazně zhoršuje hospodaření státního rozpočtu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Růst mezd letos jen těsně překoná inflaci, v prvním čtvrtletí činila průměrná mzda 34 471 korun

29.05.2020 Průměrná reálná měsíční mzda v ČR v letošním prvním čtvrtletí rostla dle našeho předpokladu meziročně o 2,5 procenta. Vzhledem k 3,6procentní inflaci během prvního čtvrtletí činila průměrná mzda nominálně 34 471 korun.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čínský parlament probere zotavení ekonomiky a vojenský rozpočet

22.05.2020 Především zotavení ekonomiky po krizi způsobené koronavirem patří k hlavním tématům, jimiž se bude zabývat Všečínské shromáždění lidových zástupců na zasedání, které dnes začíná v Pekingu. Čínský zákonodárný sbor se vzhledem k pandemii nemoci covid-19 schází ke každoročnímu shromáždění po zhruba dvouměsíčním odkladu.
img

V pátek začne zasedání čínského parlamentu odložené kvůli viru

21.05.2020 V Pekingu v pátek začne plenární zasedání čínského parlamentu, které se mělo konat původně v březnu, ale bylo kvůli pandemii nemoci covid-19 odloženo. Předpokládá se, že prezident Si Ťin-pching využije výroční schůze ke zdůraznění úspěchů čínské vlády v boji s koronavirem, jehož šíření se Číně podařilo již téměř úplně zastavit. Napjatě očekávané je stanovení cíle růstu čínské ekonomiky, kterou koronavirová krize tvrdě zasáhla.
img

Rozbřesk: Proč “nové” intervence proti koruně nejsou žádoucí?

13.05.2020 Uvolňování karanténních opatření nebude ve finále nic jednoduchého. Včera jeden z hlavních epidemiologů z amerického vládního týmu varoval Donalda Trumpa před fatálními důsledky rychlého rozvolňování karanténních opatření (které je podpořeno více tlakem byznysu než seriózními daty). Strach z druhé vlny epidemií navíc přiživují negativní zprávy o nových případech z Koreje a Číny. A to je důležitá zpráva i pro Česko, kde tento týden nastartovala zatím nejvýraznější vlna uvolňování karantény a ČNB současně představila alternativní scénář počítající s opětovným startem epidemie, který nevypadá vůbec pěkně.
img

Rozbřesk: Vytáhne ČNB něco nového ze zbrojního arzenálu?

04.05.2020 Česká národní banka tento týden pravděpodobně opět bude chtít ekonomice podat pomocnou ruku. Počítáme s dalším snížením sazeb o 0,5 procentního bodu na 0,5 %. Otázkou spíše je, zda se ČNB s rozšířenými pravomocemi (po novele zákona) nakonec rozhodne sáhnout i po nových méně ortodoxních zbraních.
img

Krize rozhýbala největší spolupráci soukromého a veřejného sektoru od druhé světové války

23.04.2020 S tím, jak se vlády snaží podporovat ekonomiku v době omezeného pohybu osob, přesměrovávají společnosti svou výrobu tak, aby pomáhaly s bojem proti koronaviru. Soukromý sektor se tak mění způsobem, jaký jsme od druhé světové války neviděli. To by mohlo mít pro investory trvalé důsledky.
img

Rekordní schodek státního rozpočtu se ještě zvýší

20.04.2020 „Pandemie koronaviru není záležitostí jen soukromého sektoru. Veřejný sektor nemůže žít ve vzduchoprázdnu a dělat, že se ho krize netýká. Jestliže si soukromý sektor musel utáhnout pásek minimálně o tři dírky, veřejný sektor by ho měl následovat a utáhnout si opasek alespoň o jednu dírku. To se však zatím neděje,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Rozbřesk: Proč neodložit podnikům DPH?

16.04.2020 I když máme na stole první scénáře uvolňování karanténních opatření, začíná být jasné, že po celý druhý kvartál bude řada odvětví jednoduše krvácet. A to ať už skrze přímé omezení výroby, výpadky subdodávek nebo v důsledku slabé poptávky. Pokud se budou výpadky likvidity v podnikovém sektoru pohybovat v řádu vyšších stovek miliard až jednoho bilionu korun, zdá se, že česká vláda nemůže agresivnějšími krátkodobými opatřeními mnoho pokazit. Záruční úvěrové programy COVID I a COVID II měly pomalý náběh a v jejich rámci se nakonec poskytl relativně malý objem úvěrů (zatím přibližně 300 plus 600 milionu CZK). Je tedy zapotřebí, aby se co nejrychleji rozjely nové záruční programy, a to rychleji administrované a takové, na které dosáhne větší počet podniků (například připravovaný COVID III). Do té doby může česká vláda zvážit i jiné způsoby, jak ponechat dočasně více hotovosti ve firmách - například odklad plateb DPH nebo sociálního a zdravotního pojištění výměnou za rozumný úrok. Šlo by svým způsobem o rychlou překlenovací půjčku a stát by mohl úrok nastavit jednoduše a rychle například výrazným snížením sankcí za opožděné platby.
C:\fakepath\akcie.jpg

Americké akcie kvůli obavám z koronaviru výrazně klesly

01.04.2020 Americké akcie zahájily druhé čtvrtletí výrazným poklesem. Dolů je tlačí rostoucí obavy investorů z dopadů šíření koronaviru na ekonomiku Spojených států. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, dnes ztratil 4,44 procenta a obchodování zakončil na 20.943,91 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 4,41 procenta na 2470,50 bodu a technologický index Nasdaq se snížil rovněž o 4,41 procenta na 7360,58 bodu.
C:\fakepath\USA.jpg

Soukromý sektor v USA hlásí poprvé za 2,5 roku úbytek zaměstnanců

01.04.2020 Soukromý sektor ve Spojených státech v březnu zaznamenal první pokles počtu pracovních míst za dva a půl roku. Organizace ADP dnes oznámila, že podle jejího průzkumu v soukromých podnicích minulý měsíc zaniklo zhruba 27.000 pracovních míst. Důvodem je pravděpodobně omezování aktivit v souladu s opatřeními úřadů proti šíření koronaviru, informovala agentura Reuters.
img

Zahraniční dluh ČR loni klesl o 29 miliard na 4,384 bilionu korun

23.03.2020 Zahraniční dluh České republiky ke konci loňska činil téměř 4,384 bilionu korun, meziročně byl nižší o 29,1 miliardy Kč. Představoval 77,7 procenta hrubého domácího produktu. Za samotné čtvrté čtvrtletí se zahraniční dluh snížil o 63,1 miliardy korun, hlavně díky poklesu zadluženosti vládního sektoru. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka.
img

Mzda v ČR je nejvyšší v historii, průměrná mzda poprvé překonala úroveň 35 tisíc i 36 tisíc korun naráz. S dalším prudkým růstem je ale konec, i kvůli koronaviru

06.03.2020 Průměrná hrubá měsíční mzda v ČR vzrostla v loňském čtvrtém čtvrtletí reálně meziročně o 3,6 procenta. Vzhledem k tříprocentní meziroční inflaci to značí, že nominální průměrná mzda stoupla v období od října do prosince 2019 meziročně o 6,7 procenta. Stoupla tedy z nominální úrovně 33 871 korun ve čtvrtém čtvrtletí 2018 na zhruba 36 144 korun.
img

Ekonomická situace v Číně

05.03.2020 V Číně se kvůli šíření koronaviru stále více propouští a dochází ke snižování cen. Čínský sektor služeb se otřásá v základech a je kvůli epidemii aktuálně na nule.
img

Průměrná mzda v ČR poprvé překonala úroveň 35 tisíc i 36 tisíc korun. Komentář k odhadu vývoje

04.03.2020 Průměrná hrubá měsíční mzda v ČR vzrostla v loňském čtvrtém čtvrtletí podle našeho předpokladu reálně meziročně o 3,6 procenta. Vzhledem k tříprocentní meziroční inflaci to značí, že nominální průměrná mzda stoupla v období od října do prosince 2019 meziročně o 6,6 procenta. Stoupla tedy z nominální úrovně 33 871 korun ve čtvrtém čtvrtletí 2018 na zhruba 36 100 korun.
C:\fakepath\Cina.jpg

Aktivita v čínském sektoru služeb v únoru rekordně klesla

04.03.2020 Aktivita v čínském sektoru služeb v únoru kvůli epidemii onemocnění způsobeného novým koronavirem rekordně klesla a nové objednávky se propadly nejníže od globální finanční krize. Vyplývá to z průzkumu mezi nákupními manažery (PMI) provedeného soukromými firmami Caixin a Markit. Ekonomové v reakci na zprávu žádají rychlou pomoc pro sektor, která by zabránila masovým bankrotům.
img

Ekonomika Saúdské Arábie loni vzrostla jen o 0,3 procenta

01.03.2020 Ekonomika Saúdské Arábie v loňském roce vzrostla jen o 0,3 procenta, což bylo méně, než se čekalo. Mohl za to prudký propad ropného sektoru. Bez ropného sektoru ekonomika výrazně rostla. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil statistický úřad.
img

Koronavirus ochromí světovou ekonomiku. Británii se po brexitu nedaří vyjednat dohodu

07.02.2020 Po pátečním / sobotním Brexitovém dni Spojené království od pondělí začalo první pracovní týden „bez evropské unie“ a předseda vlády Boris Johnson začal svůj cyklus vyjednávání obchodních podmínek mezi UK, EU a USA.
img

Rijád dopravními projekty za miliardy USD diverzifikuje ekonomiku

12.12.2019 Saúdská Arábie chce příští rok spustit dopravní projekty za miliardy dolarů na bázi partnerství soukromého a veřejného sektoru (PPP). Cílem je diverzifikace ekonomiky a vznik nových pracovních míst, uvedl nově jmenovaný ministr dopravy Sálih bin Násir Džásir. Ve snaze snížit závislost na příjmech z ropy, usiluje Rijád o to, aby většinu dopravní infrastruktury, včetně letišť a přístavů, provozoval soukromý sektor, zatímco vláda by měla funkci regulátora, napsala dnes agentura Reuters. Vláda čeká v příštím roce růst ekonomiky o 2,3 procenta.
eurusd 06092013.png

Forex: Shrnutí obchodování 6.9.2013

06.09.2013 Průzkum organizací ADP a Challenger, Gray & Christmas ve čtvrtek ukázal, že soukromý sektor v USA vytvořil v srpnu zhruba 176.000 pracovních míst, což jen mírně zaostalo ze očekáváním. Počet lidí žádajících v USA o příspěvek v zaměstnanosti pak minulý týden klesl na nejnižší hodnotu za pět let. Jiná čtvrteční zpráva pak ukázala, že tempo růstu v americkém sektoru služeb minulý měsíc výrazně zrychlilo a bylo nejvyšší za téměř osm let.
img

Řecká vláda zahájí výměnu dluhopisů 8. března. Bez ECB bude další pomoc až za 170 mld. EUR

20.02.2012 Řecko chce s výměnou dluhopisů pro soukromé investory začít 8. března a skončit 11. března. Schválila to podle agentury Reuters v sobotu řecká vláda. Investoři kvůli výměně starých dluhopisů za nové přijdou zhruba o 70 procent svých investic do řeckého dluhu. Zároveň se tak však splní důležitá podmínka pro získání dalšího záchranného úvěru od trojky mezinárodních institucí. Detaily dalšího balíku sice ještě budou podle všeho vznikat na dnešní schůzce ministrů financí eurozóny, ale v kuloárech už se mluví o přiřknutí dalších financí.
img

Makro: Soukromý sektor je klíčový pro hospodářské oživení, Bernanke

04.06.2010 Předseda Rady guvernérů Fedu Ben Bernanke ve středu prohlásil, že zdraví malých a středních amerických podniků je pro tvorbu nových pracovních míst a růst zaměstnanosti během hospodářského oživení klíčové. V projevu na schůzce Fedu Chicago v Detroitu uvedl, že přetrvávající vysoká míra nezaměstnanosti budí znepokojení. Jednou z příčin je pokračující pokles úvěrování malých podniků který započal v době finanční krize v roce 2008.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Offshore | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | Equity | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Kypr | Analytik | New York | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Asset management | Bank of Japan | Ben Bernanke | Bloomberg | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Fed | Finanční trhy | G7 | Indikátor | Indikátory | Investice | Investor | Investování | Kapitálový trh | Korekce | Kurz | Likvidita | Long | Low | MMF | MT4 | Měna | Finanční instituce | Měny | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Pozice | Prémie | Průmyslové objednávky | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Spread | Ticker | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Výnos | Wall Street | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | Úroková sazba | OSN | PBOC | Investoři | Kurzový závazek | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | EU | Ministři financí | Ekonom | Byznys | Business | Drahé kovy | BNP Paribas | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Break-Even | Kurz koruny | Zkušenosti | Výsledky | Strach | Bohatství | IEA | Uvolnění měnové politiky | Obchodovat | Deutsche Bank | Investiční banka | Regulace | Financování | Investovat | CZK/EUR | USD/EUR | Makro | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EPS | Index | Odpor | Podpora | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Banka | Brent | Cena | Ceny stříbra | Čínská ekonomika | CISCO | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Dolar | Ekonomický růst | ETF fondy | Evropské měny | Exchange | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | ISM | EBay | Jiří Rusnok | Kapitálové trhy | Komoditní | Makroekonomický kalendář | Management | Meziroční inflace | Nemovitosti | PayPal | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Trh | Twitter | Volkswagen | XM | Země EU | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | EIA | ING | Andrej Babiš | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | ROCE | Small caps | Vláda ČR | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | WSJ | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Vzdělání | Currency | Traders | Markit | Dow Jonesův index | Bank of New York Mellon | Intesa Sanpaolo | Wells Fargo | Microsoft | ABN Amro | Caterpillar | Guvernér centrální banky | Baker Avenue Asset Management | Expanzivní měnová politika | Kurz koruny vůči euru | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Nastavení měnové politiky | Podnikání | BMW | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Evropské banky | Komoditní stratég | Energie | Prezident Fedu | Earnings | Podnikatelé | KBC | BlackRock | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Agentura Reuters | Bankovnictví | Finanční poradenství | City | Fidelity International | Ministři financí eurozóny | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Nárůst úroků | České firmy | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | IHS | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Algoritmus | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americké burzy | Walmart | Propad | S&P | Guvernér | Ztráty | Euro k dolaru | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Pokles výnosů | Opatření centrálních bank | Historická minima | Nejistota | Philip Morris | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Baidu | Blockchain | Digitální měna | Tesla | Agentura AFP | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Americké akciové trhy | Organizace ADP | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Americký trh práce | Predikce | Ekonomická situace | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Výnosy | Česká vláda | Investiční plány | Příjmy | Podnikatelská aktivita | cTrader | Alphabet | ČTK | Skupina G7 | Monopoly | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | ABN AMRO Bank | IHS Markit | ex | Purple Trading | Vstup na burzu | Alokace aktiv | BBVA | Zahraniční forex | Credit Agricole SA | ING Groep NV | BHS | Podnikové dluhopisy | Jerome Powell | Štěpán Hájek | Drobní investoři | Saxo | FinTech | Raytheon | Lockheed Martin | Slabší koruna | OPEC+ | Tržní hráči | Podniky | Čínské měny | Regionální měny | FAANG | McDonald's | Forint | RDSA | Royal Dutch Shell | Czech Fund | Nové peníze | Kompozitní index | Výsledky firem | Pokles cen ropy | Předpovědi Saxo Bank | Christopher Dembik | Zvýšení mezd | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | Základní úroková sazba | François Villeroy de Galhau | Veřejný dluh | Financial Times (FT) | The Wall Street Journal | Výsledková sezóna v USA | Podnikový dluh | Makroekonomické strategie | Zájem investorů | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Podíl nezaměstnaných | CNY | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Německé firmy | Globální HDP | Boris Johnson | NVDA | iFX | Záporné sazby | Výnosové křivky | Pokles cen | Štěpán Křeček | Situace na trzích | AMZN | Thyssenkrupp | Shrnutí obchodování | Růst mezd | Prosus | Denní graf | Hospodářský výhled | Poptávka po ropě | Tuzemské banky | Kurzarbeit | MetLife | ESG | GOOGL | Předstihové indikátory | Exchange Bank of Canada | Platinové akcie | Akcie roku | Investice do platiny | Bilance zahraničního obchodu | Nízké daně | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika | Trinity Bank | Alipay | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Hazard | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Hongkong | Trinity | Objem | Rijád | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Myšlenka | FRED | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Poradce Bílého domu | Růst cen | Bilance | Index DOW | Důchodový systém | GM | Si Ťin-pching | Amazon | Nízké úrokové sazby | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Miliardy | Technologie blockchainu | Vyhlídky | EBRD | INTC | Americká data | Walt Disney | AFP | FT | České hospodářství | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Zveřejněná data | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | Hospodaření státu | Předpovědi | Šokující předpovědi | E-shopy | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Rozpočet na rok 2020 | Centrální banka USA | Propouštění | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Data z průmyslu | Stavebnictví | Problémy | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Total | Americké ministerstvo práce | Nejistoty | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Diverzifikace ekonomiky | Vision 2030 | Nálada | Čínské vlády | David Malpass | Ford Motor | United Technologies | AbbVie | Allergan | Amgen | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Úroky | Měnové politiky | Hypoteční trh | Smartwings | Předseda | Trumpova administrativa | AXA | FedEx | FDX | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Rozpočtové politiky | Americké vlády | Nike | Celkový deficit | Bydlení | Ztráta | Úbytek | NERV | Stratég | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Kraft Heinz | Výnosy státních dluhopisů | Aktivita zpracovatelského sektoru | Wirecard | Nálada na globálních trzích | Schodek státního rozpočtu | ETF roku 2020 | Hospodaření | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Altria Group | Netflix | NFLX | List Financial Times | Výroba aut | Daimler | Micron Technology | Microchip Technology | Miliardy eur | Sodexo | Budoucnost | Zemědělství | Rekordní maximum | Negativní zprávy | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Ministerstvo práce | Podnik | Tuzemská inflace | Vyšší inflace | Veřejné finance | Eleanor Creagh | Ukazatele | SAP | Americké ministerstvo | Velké firmy | Komunikace | Kapitalismus | Trump | Prezident | AMGN | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Paypal Holdings | Trhy | Čínské úřady | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | Šíření koronaviru | American Express | Virus | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Ředitel investic | Důchody | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Starbucks | Boeing | FIAT | Zlepšení | SBUX | Obchody | Výdaje | Zpracovatelský sektor | Dopady koronaviru | Americký ISM | Prodeje aut | Fresenius Medical | FME | Adidas | Americká společnost | NFP | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Galapagos | Biogen | Akcie AbbVie | Valuace | COVID-19 | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Dodatečný kapitál | Gilead Sciences | Prudký propad | PHIA | Šíření koronavirové nákazy | Ekonomika Saúdské Arábie | Abu Dhabi Commercial Bank | Zpřesněný odhad | Aktivita v čínském sektoru služeb | China Merchants Bank | Čínské banky | Caixin/Markit | Průzkum Caixin/Markit | Průměrná mzda v ČR | Průměrná mzda | Stabilita | Shortovat | Longovat | Vývoj | Mzda v ČR | Průměrná hrubá měsíční mzda | Mzda | Hrubá měsíční mzda v ČR | Vzestup inflace | Extrémní výkyvy | Výkyvy | Výsledek zahraničního obchodu | Nástroje měnové politiky | Obrovské ztráty | Vývoj na trhu | Air France-KLM | Lufthansa | Nouzový stav | Profitovat | Tencent | Stimuly | Fiskální politiky | Guvernér Rusnok | Pokles tuzemské ekonomiky | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Nemoc COVID-19 | Dopady pandemie | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Texas | PYPL | Algoritmy | Guvernér francouzské centrální banky | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | REGN | OSVČ | Škoda | Domácnosti | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Zahraniční dluh ČR | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Politická rozhodnutí | Další růst | Růst | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Potenciál | Dopady pandemie na ekonomiku | České vlády | Allianz | Karanténa | Abbott Laboratories | Úder koronaviru | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Aktivita zpracovatelského sektoru USA | Huntington National Bank | John Augustine | Výkyvy na peněžních trzích | Extrémní výkyvy na peněžních trzích | Koordinovaná opatření | Umělá inteligence | Práce | Koronakrize | Zelené energie | Údaje | DPH | Nakupovat státní dluhopisy | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | Veřejný sektor | Menší poptávka | Ministři | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Nejvyšší soud | Výpadky | Postoj investorů | Nové dluhopisy | Dodavatelské řetězce | Úspory | Hospodářské oživení | Statistiky | Rekordní schodek státního rozpočtu | Největší ekonomika eurozóny | Nizozemsko | Premiér Andrej Babiš | Rizikový apetit | Uvolňování karanténních opatření | Posílení | Data z trhu práce | Cestování | Zaměstnanci | Epidemiolog | Dopravci | Soud | Turistika | Wu-chan | Pokles ekonomické aktivity | Zadlužení | Expanze | Rezervní měny | Macy’s | Dluhy | ONE | Vývoj ekonomiky | Vakcína | Sektor služeb | Prezident SB | Manažeři | Podnikatelské aktivity | Čínský parlament | Umělé inteligence | Ekonomické zotavení | JDE | Unie | ČR | Soběstačnost | Andrej Babiš (ANO) | Měsíční mzda v ČR | Měsíční mzda | Průměrná reálná měsíční mzda | Reálná měsíční mzda | Ajťáci | Antivirus | Francouzský ministr | Největší světová ekonomika | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Restrukturalizace | Druhá vlna | Státní pomoc | Státní pomoc aerolinkám | Pomoc aerolinkám Smartwings | Práce z domova | Vrcholoví manažeři | Ceny | Propad ekonomiky | WeCHat | Pandemická situace | Zmrazení dluhu | Zmrazení dluhu chudých zemí | Průměrné mzdy | Klimatické změny | Odborníci | Transparentnost | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Celkové investice | Politici | Biden | Česká republika | FranceInfo | Solární energie | Vakcína proti covidu-19 | Blockchainové technologie | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Počasí | Inženýrské stavitelství | Inflační ekonomika | Počet zahájených bytů | Pandemie covidu-19 | Řecká vláda
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Soukromá spotřeba
Soukromé bankovnictví
Soukromé bankovnictví v České republice
Soukromé banky
Soukromé firmy
Soukromé firmy v Číně
Soukromé podniky
Soukromí investoři
Soukromí zaměstnavatelé
Soukromý fond

Následující klíčová slova

Sousedé Německa
Soustavně studovat
Soustředit na obchodování
Soutěž Českých 100
Soutěž Podnikatel roku
Soutěž pro tradery
Soutěž ve snižování daní
South China Morning Post
Southwest Airlines
Southwestern Bell
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
BOSSA ebook analyza
Potvrďte prosím... Zavřít