Pátek 03. červenec 2020 21:31
reklama
Dukascopy
reklama
Admiral spread new
reklama
Admiral spread new

Klíčová slova - Soukromý sektor

img

V Americe by Smartwings nejspíše zachránili. Americká centrální banka teď pomáhá zajistit kapitál skoro 140 čínským firmám, jež se obchodují na burzách v USA

24.06.2020 Zvažovaná státní pomoc aerolinkám Smartwings vyvolala vzrušené diskuse nejen mezi ekonomy. Samozřejmě, je to socialismus. Ale buďme principiální: buďme socialističtí vůči všem, anebo kapitalisticky nedejme nikomu nic.
img

Pokud nepůjdeme do schodku a nepodpoříme české firmy, skoupí je za hubičku Němci, Rusové, Číňané… Schodek ale zaplatí řadoví Češi, vyššími daněmi a zdražením zboží

23.06.2020 Otázka dne dnes zní, zda se máme se z koronakrize prodloužit, nebo proškrtat. Schodek půlbilionu korun by byl ještě před několika měsíci špatným sci-fi. Vždyť pro tři čtvrtiny republiky je už pouhé slovo „bilion“ astronomicky nepředstavitelné, asi jako dobývání cizích světů. Dnes však právě takový schodek budou projednávat poslanci.
img

Růst mezd letos jen těsně překoná inflaci, v prvním čtvrtletí činila průměrná mzda 34 077 korun

04.06.2020 Průměrná reálná měsíční mzda v ČR v letošním prvním čtvrtletí rostla reálně meziročně o 1,4 procenta. Vzhledem k 3,6procentní inflaci během prvního čtvrtletí činila průměrná mzda nominálně 34 077 korun.
img

Ajťáci, stavaři, úředníci, učitelé a lékaři – tyto profese mají dobrou „imunitu“ vůči koronaviru. Jinak se ovšem ekonomika jako celek propadla nejvíce za deset let – a bude hůře

02.06.2020 Ajťáci, stavaři, úředníci, učitelé a lékaři – tyto profese mají dobrou „imunitu“ vůči koronaviru. Jinak se ovšem ekonomika jako celek propadla nejvíce za deset let – a bude hůře.
img

Nejhorší státní rozpočet v historii České republiky

01.06.2020 „Zatímco soukromý sektor trpí kvůli negativním důsledkům pandemie koronaviru, veřejný sektor neprovádí žádná úsporná opatření. V důsledku tohoto vývoje se výrazně zhoršuje hospodaření státního rozpočtu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Růst mezd letos jen těsně překoná inflaci, v prvním čtvrtletí činila průměrná mzda 34 471 korun

29.05.2020 Průměrná reálná měsíční mzda v ČR v letošním prvním čtvrtletí rostla dle našeho předpokladu meziročně o 2,5 procenta. Vzhledem k 3,6procentní inflaci během prvního čtvrtletí činila průměrná mzda nominálně 34 471 korun.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čínský parlament probere zotavení ekonomiky a vojenský rozpočet

22.05.2020 Především zotavení ekonomiky po krizi způsobené koronavirem patří k hlavním tématům, jimiž se bude zabývat Všečínské shromáždění lidových zástupců na zasedání, které dnes začíná v Pekingu. Čínský zákonodárný sbor se vzhledem k pandemii nemoci covid-19 schází ke každoročnímu shromáždění po zhruba dvouměsíčním odkladu.
img

V pátek začne zasedání čínského parlamentu odložené kvůli viru

21.05.2020 V Pekingu v pátek začne plenární zasedání čínského parlamentu, které se mělo konat původně v březnu, ale bylo kvůli pandemii nemoci covid-19 odloženo. Předpokládá se, že prezident Si Ťin-pching využije výroční schůze ke zdůraznění úspěchů čínské vlády v boji s koronavirem, jehož šíření se Číně podařilo již téměř úplně zastavit. Napjatě očekávané je stanovení cíle růstu čínské ekonomiky, kterou koronavirová krize tvrdě zasáhla.
img

Rozbřesk: Proč “nové” intervence proti koruně nejsou žádoucí?

13.05.2020 Uvolňování karanténních opatření nebude ve finále nic jednoduchého. Včera jeden z hlavních epidemiologů z amerického vládního týmu varoval Donalda Trumpa před fatálními důsledky rychlého rozvolňování karanténních opatření (které je podpořeno více tlakem byznysu než seriózními daty). Strach z druhé vlny epidemií navíc přiživují negativní zprávy o nových případech z Koreje a Číny. A to je důležitá zpráva i pro Česko, kde tento týden nastartovala zatím nejvýraznější vlna uvolňování karantény a ČNB současně představila alternativní scénář počítající s opětovným startem epidemie, který nevypadá vůbec pěkně.
img

Rozbřesk: Vytáhne ČNB něco nového ze zbrojního arzenálu?

04.05.2020 Česká národní banka tento týden pravděpodobně opět bude chtít ekonomice podat pomocnou ruku. Počítáme s dalším snížením sazeb o 0,5 procentního bodu na 0,5 %. Otázkou spíše je, zda se ČNB s rozšířenými pravomocemi (po novele zákona) nakonec rozhodne sáhnout i po nových méně ortodoxních zbraních.
img

Krize rozhýbala největší spolupráci soukromého a veřejného sektoru od druhé světové války

23.04.2020 S tím, jak se vlády snaží podporovat ekonomiku v době omezeného pohybu osob, přesměrovávají společnosti svou výrobu tak, aby pomáhaly s bojem proti koronaviru. Soukromý sektor se tak mění způsobem, jaký jsme od druhé světové války neviděli. To by mohlo mít pro investory trvalé důsledky.
img

Rekordní schodek státního rozpočtu se ještě zvýší

20.04.2020 „Pandemie koronaviru není záležitostí jen soukromého sektoru. Veřejný sektor nemůže žít ve vzduchoprázdnu a dělat, že se ho krize netýká. Jestliže si soukromý sektor musel utáhnout pásek minimálně o tři dírky, veřejný sektor by ho měl následovat a utáhnout si opasek alespoň o jednu dírku. To se však zatím neděje,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Rozbřesk: Proč neodložit podnikům DPH?

16.04.2020 I když máme na stole první scénáře uvolňování karanténních opatření, začíná být jasné, že po celý druhý kvartál bude řada odvětví jednoduše krvácet. A to ať už skrze přímé omezení výroby, výpadky subdodávek nebo v důsledku slabé poptávky. Pokud se budou výpadky likvidity v podnikovém sektoru pohybovat v řádu vyšších stovek miliard až jednoho bilionu korun, zdá se, že česká vláda nemůže agresivnějšími krátkodobými opatřeními mnoho pokazit. Záruční úvěrové programy COVID I a COVID II měly pomalý náběh a v jejich rámci se nakonec poskytl relativně malý objem úvěrů (zatím přibližně 300 plus 600 milionu CZK). Je tedy zapotřebí, aby se co nejrychleji rozjely nové záruční programy, a to rychleji administrované a takové, na které dosáhne větší počet podniků (například připravovaný COVID III). Do té doby může česká vláda zvážit i jiné způsoby, jak ponechat dočasně více hotovosti ve firmách - například odklad plateb DPH nebo sociálního a zdravotního pojištění výměnou za rozumný úrok. Šlo by svým způsobem o rychlou překlenovací půjčku a stát by mohl úrok nastavit jednoduše a rychle například výrazným snížením sankcí za opožděné platby.
C:\fakepath\akcie.jpg

Americké akcie kvůli obavám z koronaviru výrazně klesly

01.04.2020 Americké akcie zahájily druhé čtvrtletí výrazným poklesem. Dolů je tlačí rostoucí obavy investorů z dopadů šíření koronaviru na ekonomiku Spojených států. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, dnes ztratil 4,44 procenta a obchodování zakončil na 20.943,91 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 4,41 procenta na 2470,50 bodu a technologický index Nasdaq se snížil rovněž o 4,41 procenta na 7360,58 bodu.
C:\fakepath\USA.jpg

Soukromý sektor v USA hlásí poprvé za 2,5 roku úbytek zaměstnanců

01.04.2020 Soukromý sektor ve Spojených státech v březnu zaznamenal první pokles počtu pracovních míst za dva a půl roku. Organizace ADP dnes oznámila, že podle jejího průzkumu v soukromých podnicích minulý měsíc zaniklo zhruba 27.000 pracovních míst. Důvodem je pravděpodobně omezování aktivit v souladu s opatřeními úřadů proti šíření koronaviru, informovala agentura Reuters.
img

Zahraniční dluh ČR loni klesl o 29 miliard na 4,384 bilionu korun

23.03.2020 Zahraniční dluh České republiky ke konci loňska činil téměř 4,384 bilionu korun, meziročně byl nižší o 29,1 miliardy Kč. Představoval 77,7 procenta hrubého domácího produktu. Za samotné čtvrté čtvrtletí se zahraniční dluh snížil o 63,1 miliardy korun, hlavně díky poklesu zadluženosti vládního sektoru. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka.
img

Mzda v ČR je nejvyšší v historii, průměrná mzda poprvé překonala úroveň 35 tisíc i 36 tisíc korun naráz. S dalším prudkým růstem je ale konec, i kvůli koronaviru

06.03.2020 Průměrná hrubá měsíční mzda v ČR vzrostla v loňském čtvrtém čtvrtletí reálně meziročně o 3,6 procenta. Vzhledem k tříprocentní meziroční inflaci to značí, že nominální průměrná mzda stoupla v období od října do prosince 2019 meziročně o 6,7 procenta. Stoupla tedy z nominální úrovně 33 871 korun ve čtvrtém čtvrtletí 2018 na zhruba 36 144 korun.
img

Ekonomická situace v Číně

05.03.2020 V Číně se kvůli šíření koronaviru stále více propouští a dochází ke snižování cen. Čínský sektor služeb se otřásá v základech a je kvůli epidemii aktuálně na nule.
img

Průměrná mzda v ČR poprvé překonala úroveň 35 tisíc i 36 tisíc korun. Komentář k odhadu vývoje

04.03.2020 Průměrná hrubá měsíční mzda v ČR vzrostla v loňském čtvrtém čtvrtletí podle našeho předpokladu reálně meziročně o 3,6 procenta. Vzhledem k tříprocentní meziroční inflaci to značí, že nominální průměrná mzda stoupla v období od října do prosince 2019 meziročně o 6,6 procenta. Stoupla tedy z nominální úrovně 33 871 korun ve čtvrtém čtvrtletí 2018 na zhruba 36 100 korun.
C:\fakepath\Cina.jpg

Aktivita v čínském sektoru služeb v únoru rekordně klesla

04.03.2020 Aktivita v čínském sektoru služeb v únoru kvůli epidemii onemocnění způsobeného novým koronavirem rekordně klesla a nové objednávky se propadly nejníže od globální finanční krize. Vyplývá to z průzkumu mezi nákupními manažery (PMI) provedeného soukromými firmami Caixin a Markit. Ekonomové v reakci na zprávu žádají rychlou pomoc pro sektor, která by zabránila masovým bankrotům.
img

Ekonomika Saúdské Arábie loni vzrostla jen o 0,3 procenta

01.03.2020 Ekonomika Saúdské Arábie v loňském roce vzrostla jen o 0,3 procenta, což bylo méně, než se čekalo. Mohl za to prudký propad ropného sektoru. Bez ropného sektoru ekonomika výrazně rostla. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil statistický úřad.
img

Koronavirus ochromí světovou ekonomiku. Británii se po brexitu nedaří vyjednat dohodu

07.02.2020 Po pátečním / sobotním Brexitovém dni Spojené království od pondělí začalo první pracovní týden „bez evropské unie“ a předseda vlády Boris Johnson začal svůj cyklus vyjednávání obchodních podmínek mezi UK, EU a USA.
img

Rijád dopravními projekty za miliardy USD diverzifikuje ekonomiku

12.12.2019 Saúdská Arábie chce příští rok spustit dopravní projekty za miliardy dolarů na bázi partnerství soukromého a veřejného sektoru (PPP). Cílem je diverzifikace ekonomiky a vznik nových pracovních míst, uvedl nově jmenovaný ministr dopravy Sálih bin Násir Džásir. Ve snaze snížit závislost na příjmech z ropy, usiluje Rijád o to, aby většinu dopravní infrastruktury, včetně letišť a přístavů, provozoval soukromý sektor, zatímco vláda by měla funkci regulátora, napsala dnes agentura Reuters. Vláda čeká v příštím roce růst ekonomiky o 2,3 procenta.
eurusd 06092013.png

Forex: Shrnutí obchodování 6.9.2013

06.09.2013 Průzkum organizací ADP a Challenger, Gray & Christmas ve čtvrtek ukázal, že soukromý sektor v USA vytvořil v srpnu zhruba 176.000 pracovních míst, což jen mírně zaostalo ze očekáváním. Počet lidí žádajících v USA o příspěvek v zaměstnanosti pak minulý týden klesl na nejnižší hodnotu za pět let. Jiná čtvrteční zpráva pak ukázala, že tempo růstu v americkém sektoru služeb minulý měsíc výrazně zrychlilo a bylo nejvyšší za téměř osm let.
img

Makro: Soukromý sektor je klíčový pro hospodářské oživení, Bernanke

04.06.2010 Předseda Rady guvernérů Fedu Ben Bernanke ve středu prohlásil, že zdraví malých a středních amerických podniků je pro tvorbu nových pracovních míst a růst zaměstnanosti během hospodářského oživení klíčové. V projevu na schůzce Fedu Chicago v Detroitu uvedl, že přetrvávající vysoká míra nezaměstnanosti budí znepokojení. Jednou z příčin je pokračující pokles úvěrování malých podniků který započal v době finanční krize v roce 2008.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Offshore | Intervence | Čína | Peníze | Bank of Canada | Equity | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | USA | Nezaměstnanost | OPEC | Koruna | HDP | Měnová politika | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Analytik | New York | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Asset management | Bank of Japan | Ben Bernanke | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Fed | Finanční trhy | Investice | Kapitálový trh | Korekce | Low | MT4 | Měna | Finanční instituce | Měny | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Prémie | Průmyslové objednávky | Platina | Ropa | S&P 500 | Ticker | Trigger | Výnos | Wall Street | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Hospodářský růst | Bank of America | Americký prezident | Úroková sazba | Investoři | Produkce ropy | Exxon Mobil | EU | Ekonom | Business | Drahé kovy | BNP Paribas | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Zkušenosti | Výsledky | Strach | IEA | Obchodovat | Deutsche Bank | Regulace | Financování | CZK/EUR | Makro | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Financial Times | Vzdělávání | Centrální bankéři | EPS | Index | Podpora | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Banka | Brent | Cena | Čínská ekonomika | CISCO | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Dolar | Ekonomický růst | Exchange | FXstreet.cz | Graf | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | ISM | EBay | Makroekonomický kalendář | Management | Meziroční inflace | Nemovitosti | PayPal | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Société Générale | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Trh | Volkswagen | XM | Zpráva | Zprávy | Zisky | EIA | ING | MIC | Obchodní den | ROCE | Small caps | Vláda ČR | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Převis | Tržby | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Traders | Markit | Dow Jonesův index | Bank of New York Mellon | Intesa Sanpaolo | Wells Fargo | Microsoft | ABN Amro | Caterpillar | Guvernér centrální banky | Baker Avenue Asset Management | Expanzivní měnová politika | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Podnikání | BMW | Averze k riziku | Prezident Fedu | Earnings | Podnikatelé | KBC | BlackRock | Přehled | Agentura Reuters | City | Fidelity International | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | České firmy | Širší index S&P 500 | IHS | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Americké burzy | Walmart | Propad | S&P | Guvernér | Euro k dolaru | Bezpečné útočiště | Opatření centrálních bank | Nejistota | Philip Morris | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Zajištění | Baidu | Tesla | Agentura AFP | Výhled | Bankéři | Americké akciové trhy | Organizace ADP | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Ekonomická situace | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Výnosy | Česká vláda | Investiční plány | Příjmy | Podnikatelská aktivita | Alphabet | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Belgie | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Očekávání | ABN AMRO Bank | IHS Markit | ex | Vstup na burzu | Alokace aktiv | BBVA | Zahraniční forex | Credit Agricole SA | ING Groep NV | BHS | Podnikové dluhopisy | Drobní investoři | Raytheon | Lockheed Martin | Slabší koruna | OPEC+ | Tržní hráči | Podniky | FAANG | McDonald's | RDSA | Royal Dutch Shell | Czech Fund | Nové peníze | Výsledky firem | Pokles cen ropy | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | Základní úroková sazba | Veřejný dluh | Výsledková sezóna v USA | Podnikový dluh | Zájem investorů | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Německé firmy | Globální HDP | Boris Johnson | NVDA | iFX | Pokles cen | Štěpán Křeček | AMZN | Thyssenkrupp | Shrnutí obchodování | Růst mezd | Prosus | Hospodářský výhled | Poptávka po ropě | Kurzarbeit | MetLife | ESG | GOOGL | Exchange Bank of Canada | Platinové akcie | Akcie roku | Investice do platiny | Očekávané Earnings | Automobilky | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Hongkong | Objem | Rijád | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Obchodní dohody | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Reálné ekonomiky | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Poradce Bílého domu | Růst cen | Bilance | Index DOW | GM | Si Ťin-pching | Amazon | Nízké úrokové sazby | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | INTC | Walt Disney | AFP | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Hospodaření státního rozpočtu | Hospodaření státu | Předpovědi | E-shopy | Průmysl | ADP | Centrální banka USA | Propouštění | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Visa | General Motors | Enel | Ceny potravin | Stavebnictví | Problémy | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Total | Americké ministerstvo práce | Nejistoty | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Diverzifikace ekonomiky | Vision 2030 | Nálada | Čínské vlády | Ford Motor | United Technologies | AbbVie | Allergan | Amgen | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Měnové politiky | Hypoteční trh | Smartwings | Předseda | Trumpova administrativa | AXA | FedEx | FDX | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Rozpočtové politiky | Americké vlády | Nike | Celkový deficit | Ztráta | Úbytek | NERV | Miliardy korun | Kraft Heinz | Výnosy státních dluhopisů | Aktivita zpracovatelského sektoru | Wirecard | Nálada na globálních trzích | Schodek státního rozpočtu | ETF roku 2020 | Hospodaření | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Altria Group | Netflix | NFLX | Daimler | Micron Technology | Microchip Technology | Sodexo | Rekordní maximum | Negativní zprávy | ASML | ASML Holding NV | Ministerstvo práce | Podnik | Ukazatele | SAP | Americké ministerstvo | Velké firmy | Komunikace | Trump | Prezident | AMGN | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Paypal Holdings | Trhy | Čínské úřady | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | Šíření koronaviru | American Express | Virus | Pokles | Situace | České měny | Ředitel investic | Důchody | Pandemie koronaviru | Pandemie | Starbucks | Boeing | SBUX | Výdaje | Zpracovatelský sektor | Dopady koronaviru | Fresenius Medical | FME | Adidas | Americká společnost | NFP | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Galapagos | Biogen | Akcie AbbVie | Valuace | COVID-19 | Deutsche Telekom | Dodatečný kapitál | Gilead Sciences | Prudký propad | PHIA | Šíření koronavirové nákazy | Ekonomika Saúdské Arábie | Abu Dhabi Commercial Bank | Aktivita v čínském sektoru služeb | China Merchants Bank | Čínské banky | Caixin/Markit | Průzkum Caixin/Markit | Průměrná mzda v ČR | Průměrná mzda | Vývoj | Mzda v ČR | Průměrná hrubá měsíční mzda | Mzda | Hrubá měsíční mzda v ČR | Vzestup inflace | Extrémní výkyvy | Výkyvy | Nástroje měnové politiky | Air France-KLM | Lufthansa | Nouzový stav | Profitovat | Tencent | Pokles tuzemské ekonomiky | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Nemoc COVID-19 | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Texas | PYPL | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | REGN | OSVČ | Škoda | Domácnosti | Zahraniční dluh ČR | Zahraniční dluh | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Růst | United Airlines | American Airlines | Poslanci | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Potenciál | Allianz | Karanténa | Abbott Laboratories | Úder koronaviru | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Aktivita zpracovatelského sektoru USA | Huntington National Bank | John Augustine | Výkyvy na peněžních trzích | Extrémní výkyvy na peněžních trzích | Koordinovaná opatření | Práce | Koronakrize | Údaje | DPH | Nakupovat státní dluhopisy | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | Veřejný sektor | Menší poptávka | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Výpadky | Nové dluhopisy | Dodavatelské řetězce | Úspory | Hospodářské oživení | Rekordní schodek státního rozpočtu | Uvolňování karanténních opatření | Data z trhu práce | Epidemiolog | Wu-chan | Macy’s | ONE | Čínský parlament | JDE | ČR | Měsíční mzda v ČR | Měsíční mzda | Průměrná reálná měsíční mzda | Reálná měsíční mzda | Ajťáci | Státní pomoc | Státní pomoc aerolinkám | Pomoc aerolinkám Smartwings
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Soukromá spotřeba
Soukromé bankovnictví
Soukromé bankovnictví v České republice
Soukromé banky
Soukromé firmy
Soukromé firmy v Číně
Soukromé podniky
Soukromí investoři
Soukromí zaměstnavatelé
Soukromý fond

Následující klíčová slova

Sousedé Německa
Soustředit na obchodování
Soutěž Podnikatel roku
Soutěž pro tradery
Soutěž ve snižování daní
South China Morning Post
Southwestern Bell
SOYBEAN
S&P
SPAD
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral spread new
Potvrďte prosím... Zavřít