Čtvrtek 13. květen 2021 12:10
reklama
Capital.com
reklama
Dukascopy
reklama
Capital.com

Klíčová slova - Irák

img

Rychlé shrnutí

25.01.2021 Akciové indexy v Asii zahajují týden růstem. Nikkei přidává přibližně 0.7 %, ASX 200 roste o 0.4 % a Kospi přidává 2.3 %.
img

Cena ropy v roce 2021: Vše, co musíte o černém zlatu vědět!

22.01.2021 Ropa je již několik desítek let nejpoužívanější surovinou na světě a její cena má velký dopad na světovou ekonomiku. Rok 2020 byl plný událostí, které s cenou ropy otřásly v základech. V jednu chvíli se dokonce cena za barel dostala do záporných hodnot. Ke konci roku se ale situace celkem stabilizovala a vývoj ceny ropy šel opět nahoru. S novým rokem ale nastává otázka, co bude dál. Má ropa již to nejhorší za sebou? Můžeme očekávat růst ceny tohoto černého zlata?
img

Čo ďalej s ropou?

26.11.2020 Ceny ropy WTI a Brent sa len v novembri zvýšili o viac ako 30%. Cena ropy WTI vyskočila nad 45 USD za barel, zatiaľ čo Brent prekročila nad hranicu 48 USD. Obe referenčné hodnoty dosiahli najvyššiu úroveň od marca, keď trh s ropou prenasledoval masívny výpredaj vyvolaný kolapsom dohodou o obmedzení produkcie OPEC a deštrukciou dopytu spôsobenou pandémiou koronavírusu. Zisky, ktoré je možné momentálne pozorovať, sú vyvolané špekuláciami o ďalších krokoch z OPEC +, ako aj sľubnými správami o vakcínach proti koronavírusu. Stabilizácia politickej situácie v USA navyše naznačuje, že môže prísť ďalší návrh stimulov, ktorý by mal podporiť aktivitu spotrebiteľov a spoločností. V našej analýze načrtneme súčasnú bilanciu rizík, ktoré súvisia s vysokými cenami, ako aj perspektívu zvýšenej ponuky v dôsledku geopolitických faktorov.
C:\fakepath\6288397-img-ropa-rusko-lukoil-v0.jpg

Saudská Arábie a Rusko urgují producenty k dodržování těžebních limitů

15.10.2020 Lídři dvou největších producentů ropného kartelu OPEC+ se shodli, že je zapotřebí vybalancovat trh, aby poptávka vyrovnala nabídku na trhu. Především je pozornost upřena k ostatním signatářům dohody, kteří v některých případech nedokázaly dostatečně snížit těžbu a ropa může vzhledem k rostoucím případům restrikcí zahltit zpomalující se poptávku. Klíčový pak bude začátek příštího roku, kdy OPEC plánuje produkční škrty povolit.
img

Cena ropy – Jak se bude vyvíjet kurz ropy do konce roku 2020?

01.10.2020 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu. Pokud poptávka po ropě vzroste, ekonomický motor zrychluje. Alespoň se toto tvrzení jeví jako logické. Nemusí to být však vždy pravda.
img

Rozbřesk: Fed chce inflaci nad 2%, ale v prognóze to vidět není. A tak dolar posiluje

17.09.2020 Americká centrální banka pokračuje v jasné signalizaci, jež říká: abychom dosáhli svých cílů, nebojíme sešlápnout měnové pedály až na podlahu. To v praxi znamená, že Fed nehodlá zvednout úrokové sazby z nuly až do doby, než míra míra nezaměstnanosti klesne zpět ke 4 % a inflace bude v průměru lehce nad 2 %. Kromě toho ovšem Fed slibuje, že bude ekonomiku podporovat masivními nákupy dluhopisů do své bilance, a to současným ďábelským tempem - tj. přibližně 120 mld. dolarů měsíčně.
C:\fakepath\R4.jpg

Komodity: Ropa díky nadějím na další stimulační balíček v USA zdražuje

10.08.2020 Ceny ropy se zvyšují, k růstu jim pomáhá především nejnovější statistika z Číny, růst poptávky po energii a také naděje na dohodu o další koronavirové pomoci ve Spojených státech. Kolem 17:55 SELČ severomořská ropa Brent přidávala 1,5 procenta na 45,07 dolaru za barel, cena americké lehké ropy WTI vykazovala růst asi o dvě procenta na 42,05 dolaru za barel.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Přichází čas na nákup ropy?

15.06.2020 Trh s ropou se po extrémně volatilním období březnu až květnu uklidnil. Tyto tři měsíce byly plné zásadních rozhodnutí o bezprecedentním snížení těžby ze strany zemí OPEC+, obav o přeplnění skladů, divokých odhadů poklesu poptávky během celosvětové karantény a vyskytly se i záporné ceny.
img

Ceny ropy po výstupu na tříměsíční maxima klesly

09.06.2020  Ceny ropy se včera vyšplhaly až na tříměsíční maxima. Těžily z víkendového oznámení skupiny OPEC+ o prodloužení dohody o snížení těžby i ze zprávy o rekordním květnovém dovozu ropy do Číny. Později však ceny zamířily dolů, protože Saúdská Arábie ohlásila konec dobrovolného omezování dodávek ropy na trh.
C:\fakepath\ropa-fx.png

Ropa je po dohodě o snížení těžby nejdražší za tři měsíce

08.06.2020 Ceny ropy zahájily nový týden růstem. Podpořilo je zejména víkendové oznámení skupiny OPEC+ o prodloužení dohody o snížení těžby, ale také zpráva o rekordním květnovém dovozu ropy do Číny. Ropa je tak nejdražší za tři měsíce.
img

Rozbřesk: Druhá vlna šoků do české ekonomiky - kdo je nejvíc zranitelný?

04.06.2020 Globální trhy jedou na vlně optimismu. Uvolňování karanténních opatření napříč vyspělým světem v kombinaci s masivní reakcí centrálních bank žene akcie vzhůru. Realita v podnikovém sektoru je však stále hodně komplikovaná. Anketa mezi (převážně středně velkými) podniky na naší poslední Ranní kávě z konce května ukázala, že více než 40 % podniků pociťuje přes uvolňování vládních opatření jen velice pomalý návrat k normálu, a proto de facto odkládají všechny naplánované investice.
C:\fakepath\ropa-fx.png

Těžba ropy klesá, ale stačí to na růst cen?

11.05.2020 Ropný kartel OPEC a přidružené země v čele s Ruskem by již od začátku května měly aplikovat bezprecedentní těžební škrty ve výši 9,7 mil. barelů denně. K tomu mohutným tempem klesají dodávky ropy na trh ze zemí, jako jsou Spojené státy, Kanada a Norsko, protože tam se stává řada těžebních polí při aktuálních cenách nerentabilní.
C:\fakepath\money.jpg

EK chce rozšířit seznam zemí představujících finanční riziko

06.05.2020 Evropská komise se chystá rozšířit se seznam zemí, které představují pro sedmadvacítku finanční riziko kvůli praní špinavých peněz a financování terorismu, o Panamu, Bahamy, Mauricius a dalších devět států. Jiné země naopak nejspíš vyškrtne. Informovala o tom včera agentura Reuters s odvoláním na návrh dokumentu.
img

Ceny ropy se zahájením platnosti dohody OPEC+ téměř nemění

02.05.2020  Ceny ropy se po prudkém čtvrtečním růstu včera pohybovaly v blízkosti závěru z předchozího dne. Ropný kartel OPEC a jeho spojenci včera začali snižovat produkci ropy, aby tak vyřešili problém s nadměrnými dodávkami na trhy v době koronavirové krize.
C:\fakepath\Ropa8.png

Poptávka po ropě je podle ruského ministra již na svém dnu

22.04.2020 Celosvětová poptávka po ropě, která se kvůli pandemii koronaviru snížila až o třetinu, je již na svém dnu. Trh však zůstane nestabilní až do 1. května, kdy vstoupí v platnost dohoda o snížení těžby mezi ropným kartelem OPEC a dalšími předními světovými těžaři v čele s Ruskem. Uvedl to dnes ruský ministr pro energetiku Alexandr Novak.
img

Rozbřesk: Fed odkrývá detaily masivního stimulu, dveře QE může pootevřít i ČNB

14.04.2020 Na konci uplynulého týdne Fed oznámil některé klíčové detaily spojené s novou vlnou masivní měnové expanze. A zdá se, že nakonec do bilance bude nakupovat cenné papíry, což bylo dříve těžko představitelné. Konkrétně korporátní dluhopisy podniků, které před 22. březnem měly investiční rating (alespoň BBB). To zavání poměrně velkým morálním hazardem - řada BBB podniků na americkém trhu kvůli výraznějšímu zadlužování a zpětnému odkupu akcií zaznamenala v posledních dvou letech zhoršení ratingu a je pravděpodobné, že kvůli současné epidemii dříve nebo později o svůj investiční rating přijdou.
img

Dodávky ropy nadále rostou

02.04.2020 Trh s černým zlatem nadále dosahuje nových minim. Pandemie koronaviru tlačí poptávku po ropě stále níže, a také cenová válka mezi Ruskem a Saúdskou Arábií neprospívá tomu, aby se trend komodity v blízké budoucnosti změnil.
C:\fakepath\Asie.jpeg

Akcie v Asii dál klesají, v Hongkongu nejvíce za čtyři týdny

24.02.2020 Akcie v Asii dál oslabují, v Hongkongu dnes hlavní index zaznamenal nejvýraznější propad za čtyři týdny. Zprávy o šíření nového typu koronaviru mimo Čínu převážily nad ujišťováním Pekingu, že zintenzivní úsilí ke zmírnění dopadů na čínskou ekonomiku.
img

Cena ropy – Jak se bude vyvíjet kurz ropy v roce 2020?

13.02.2020 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu.
img

Denné zhrnutie: Ropa Brent sa vďaka nepokojom na Blízkom východe obchoduje nad hranicou 65 USD

20.01.2020 Aktivita na väčšine hlavných akciových indexoch bola dnes utlmená vďaka sviatku v USA. Akciové indexy v Európe sa obchodujú v červených číslach, vďaka nervozite na trhoch spôsobenej nepokojmi v Iráku a Lýbii, ktoré zasiahli kľúčové produkčne regióny. Irak dočasne v nedeľu pozastavil ťažbu na ropnom poli. Cena ropy Brent (Oil) reagovala rastom nad hladinu 65 USD/bbl.
img

Rozbřesk: Jakože nízká inflace? To si asi děláte…

10.01.2020 Chodíte do obchodů? Jako normálně nakupovat? A máte pocit, že by ceny rostly v posledních letech v průměru jen o 2 % ročně? Já, když ráno vytáhnu peněženku, abych si zaplatil snídani, mám tíživý pocit, že tomu tak není. Centrální bankéři nás přitom neustále přesvědčují o tom, že inflace je proklatě nízko, ve světě plno rizik a proto je třeba stále přilévat olej do ohně (čti držet úroky blízko nuly a tisknout masivní objemy peněz). Přitom, když už se inflace ocitne viditelně nad inflačním cílem, tak centrální bankéři spustí oblíbenou písničku o tom, že vysoká inflace je způsobena faktory mimo jejich kontrolu. K tomu obvykle dodají, že centrální banka vlastně cílí na úplně něco jiného, než je růst agregovaného spotřebitelské koše, s nímž je konfrontována normální domácnost, která potřebuje nakrmit své děti, svítit a občas jezdit autem. K tomu dvě hezké historky z poslední dnů…
C:\fakepath\ropa2.jpg

Cena ropy se po útoku na základny v Iráku zvyšuje

08.01.2020 Ceny ropy se dnes zvyšují v reakci na zprávu, že íránské jednotky zaútočily na základny v Iráku, v nichž jsou američtí vojáci a další příslušníci západní vojenské koalice. Počáteční silný růst se ale později zmírnil. Napětí na trhu se podle analytiků může uklidnit, pokud se útoky vyhnou ropné infrastruktuře. Svou roli hraje i fakt, že těžba ropy ve Spojených státech se za posledních deset let výrazně zvýšila, takže případný výpadek v dodávkách suroviny by nezpůsobil takový problém jako dříve.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Irák má páté nejvyšší zásoby ropy na světě

12.10.2017 Základní údaje o ropě v Iráku k 90. výročí objevení naleziště ropy v iráckém Kirkúku 14. října 1927:
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Fundamentální analýza | Kvantitativní uvolňování | Čína | Finance | Akciové indexy | Inflace | EUR/USD | Rusko | USA | Britská libra | OPEC | Koruna | G20 | HDP | Měnová politika | Kanada | Turecko | Apple | Evropské akcie | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Cenné papíry | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Analýza | Bank of England | Bloomberg | Breakout | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | Certifikáty | DAX | Dlouhá pozice | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | FOMC | Fed | Futures | Gap | Index spotřebitelských cen | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | Long | MT4 | Makléř | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Obchodník | Opce | Platforma | Poplatek | Pozice | Rating | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Spotová cena | Spread | Support | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | CHF | NZD | AUD | Obchodování | Goldman Sachs | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Americký prezident | XTB | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Makroekonomická data | Zisk | Ropný trh | Těžba ropy | Futures kontrakt | Kurz koruny | Výsledky | Strach | IEA | Oanda | Obchodovat | Analytický tým | Financování | Investovat | Výrobní ceny | EUR/HUF | LYNX | Donald Trump | Burzy | Zásoby ropy | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | Aktivum | Index | Aktuální cena ropy | Aktuální cena ropy brent | Aktuální ceny ropy | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Barel ropy | Brent | Cena | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena za barel ropy | Ceny zlata | CZK | Devizové trhy | Dolar | Eura | Exchange | FXstreet.cz | Graf | Graf ceny zlata | Graf vývoje ceny ropy | Hang Seng | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investing | Jádrová inflace | Jak investovat | JP Morgan | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurz EUR | Kurz ropy | Libra | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Market | Markets | Míra inflace | Obchodní platformy | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | Signály | Surová ropa | Transakční náklady | Trh | Tržní podíl | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Webinář | WTI | Zpráva | Zprávy | Zisky | EIA | Benzín | Intermediate | Obchodní den | ROCE | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Převis | Tržby | Výsledek hospodaření | QE | Komise | Kontrakt | Volby | E-mini | Poradenská společnost | Burze | Aramco | Jefferies | Again Capital | Wells Fargo | MSCI | CME Group | Investing.com | JBC Energy | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Kurz EUR/USD | Brazílie | Zasedání centrální banky | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Averze k riziku | Jak investovat do komodit | Globální trhy | Sweet Crude Oil | Dlouhé pozice | Fundamentální ukazatele | Yahoo Finance | Energie | Severomořská ropa | Přehled | Klid | Jádrový index | Volby v USA | Agentura Reuters | Cena kontraktu | Futures kontrakty | Contango | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Lídři | Firmy | Aktuální vývoj | Inflační tlaky | Akcie v Asii | Biliony dolarů | Černé pondělí | Propad | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | S&P | Německý DAX | Ztráty | Bezpečné útočiště | Sinopec | Ekonomická data | Americké indexy | Nejistota | Saúdská Arábie | Zajištění | Tesla | Výhled | Bankéři | Poplatky | Rekordní maxima | Chevron | Průzkum | Graf ropy | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Investovat do akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Přebytek ropy | Příjmy | ExxonMobil | ČTK | Aktuální cena | Konsenzus | Bilance Fedu | Norsko | Očekávání | Purple Trading | Rystad Energy | Obchodování ropy | Zahraniční forex | Chicago Mercantile Exchange | Cena palladia | Sladká ropa | Breakout Trader | Palladium | LYNX Trading | Štěpán Hájek | Investování s LYNX | LYNX webinář | Kartel OPEC | OPEC+ | Podniky | Nejnovější statistika | Graf vývoje | Akcie společnosti | Objem obchodování | CSI 300 | Forint | Pokles ceny | Šéf Fedu | RDSA | Royal Dutch Shell | Vývoj těžby ropy | Trh s ropou | Dodávky ropy | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Růst úrokových sazeb | Politika Fedu | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Prezident USA | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Obchodování na burzách | Palladiové akcie | Obchodujte ropu | Podnikatelská nálada | Růst cen ropy | Index čínských firem | Omezení dodávek ropy | Akcie a ETF | Ropné akcie | Uranové akcie | Pokles cen | Burzovní průvodce | Saudi Aramco | Denní graf | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Platinové akcie | Akcie roku | Investice do platiny | FATF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trump dnes | KOSPI | Prezident Donald Trump | Investice do ropy | Objem | Ropný kartel OPEC | Těžba v USA | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Martin Krištoff | CFDWorld | Pfizer | Růst cen | Bilance | Co bude | Vývoj trhu | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Global Times | Trendová linie | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | Globální trh | Statistika | Průmysl | Investovat v roce 2020 | HUF | Na burze | Rozvoj | Stavebnictví | Nízká inflace | Problémy | NAFTA | Total | Prognózy | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Ropná zařízení | Míra | Úroky | Zasedání bankovní rady | Investujte | xStation5 | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Hlavní akciové indexy | Napětí na Blízkém východě | Američtí vojáci | Hospodaření | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Předpokládaný vývoj | Teherán | Američané | Írán | Ministr energetiky | Suhajl Mazrúí | USA Donald Trump | Sezónnost | Ukazatele | Prognózy ČNB | Krach | Komunikace | Francouzský prezident | Macron | Astrazeneca | Ropná pole | Trump | Prezident | Výsledkové sezóny v USA | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Trhy | ASX 200 | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Šíření koronaviru | Virus | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Lehká ropa WTI | Pochybnosti | Úsilí | Akcie v roce 2020 | Strach z koronaviru | BP | SEC | Brent Crude Oil | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Index hongkongského akciového trhu | Index CSI 300 | Asijský index MSCI | Asijský index | Thajský index SET | Index SET | Prudký propad | Craig Erlam | Vývoj | Šok | Snížení těžby | Výkyvy | Cenová válka | Změna sazeb | Cenové války | Amín Násir | Průmysl a stavebnictví | Aerolinky | Royal Dutch Shell (RDSA) | Profitovat | Stimuly | Nízká cena ropy | Silný propad | Cenový vývoj | Šíření viru | Propad poptávky | Spotřebitelé | Pandemie COVID-19 | Aktuální situace | Texas | Salmán | Chuck Schumer | Akciové indexy v Asii | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Biliony | Potenciál | Nejlepší palladiové akcie | Ekonomiky | Nigérie | Války | Organizace | Saúdové | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Údaje | Skupina OPEC | Ropný průmysl | Globální trh s ropou | Cushing | Setkání OPEC | Poradenské firmy | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Alexandr Novak | Pákistán | Snížení produkce | Abdalazíz bin Salmán | Výpadky | Více peněz | Hospodářské oživení | Nákup ropy | USD za barel | Američtí těžaři | USO | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Producenti ropy | Situace na trhu s ropou | Uvolňování karanténních opatření | Celosvětová poptávka po ropě | Ruský ministr pro energetiku | Ministr pro energetiku | Cena surové ropy | Surové ropy | Břidlicové ropy | WEI | Joe Biden | Data z trhu práce | Shell | Finanční riziko | Vývoz | ETN | Zdražení ropy | Indexy v Asii | Dopad na cenu | Vakcína | Záporné ceny | CL | Moderna | Omezení produkce | JDE | Slabá poptávka | Pozitivní sentiment | Býčí trend | OCBC | Howie Lee | OCBC Howie Lee | Saúdskoarabský ministr energetiky | Cristobal | Tropická bouře | Bouře Cristobal | Oklahoma | Roční míra inflace | Covid | Infekce Covid | Druhá vlna | Velké investice | Členové kartelu OPEC | SAE | Ceny | Důležitá rezistence | Akcie těžařů | John Kilduff | Prezidentské volby USA | Worldometers | Rystad | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Analýza ceny | Mezinárodní agentura pro energii | Snížení emisí | Snížit emise | Biden | Co je to ropa? | Druhy ropy | Vliv členů OPEC | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Nepokoje na Blízkém východě | American oil future | Cena American oil future | Ropný trend | Aktuální cena ropy (graf) | Graf ceny ropy | Dlouhodobý graf ceny ropy | Investovat do ropy | Jak můžete investovat do ropy? | Turbo certifikáty | Investování do ropných akcií | Prognózy na cenu ropy | Graf ropy WTI | Libye | Volby USA | Volby USA 2020 | Futures na ropu | XOM | CVX | Výsledky voleb | Očkování | Mutace viru | Růst ceny | Zvýšení ceny | Vývoj ceny zlata v roce 2021
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

IP wBTCB solutions
IQ Global Evolution
IQ Global Evolution Ltd
IQ Option
IQoption
IQOption Europe Ltd
IQ Trade
iqtrade24
Iracionální
Iracionální panický pohyb

Následující klíčová slova

Írán
Íránská ekonomika
Íránská měna
Íránská ropa
Íránské rakety
Íránský duchovní vůdce
Íránský konflikt
Íránský ministr zahraničí
Íránský odvetný útok
Íránský prezident
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít