Úterý 20. duben 2021 02:24
reklama
Dukascopy
reklama
BOSSA ebook analyza
reklama
Admiral Markets na Admirals

Klíčová slova - ExxonMobil

img

Trh s ropou - top tri grafy

24.03.2021 Trh s ropou sa obchoduje v rastovom trende od začiatku novembra 2020. Cena však zaznamenala pokles po dosiahnutí nového postpandemického maxima v marci 2021. Pri pohľade na Brent (OIL) v dennom intervale vidíme, že cena sa dostala pod stúpajúci kanál a dosiahla kľúčovú podporu. Zelená plocha na nižšie uvedenom grafe je označená predchádzajúcimi cenovými reakciami, ako aj spodnou hranicou štruktúry Overbalance (najväčšia korekcia počas celého pohybu nahor, ktorý začal v apríli 2020). Ak sa kupujúcim podarí zastaviť poklesy, môže sa čoskoro začať ďalší impulz smerom nahor. Na druhej strane, prelomenie pod spomínanú úroveň môže spôsobiť väčší pohyb smerom nadol.
img

Špinavá energie přebírá vedení, zelené akcie padají

05.03.2021 Náš koš zelené transformace se od počátku roku propadl o 1 %. Firmy v tomto odvětví rozšiřují své podnikání díky úvěrovému financování a nízké ceně kapitálu, a tak se na jejich výsledcích negativně podepisují rostoucí úrokové sazby. Dále pohovoříme o potřebě ropného a plynárenského průmyslu, který letos posílil o 21 %, v průběhu přechodu k ekonomice s menší uhlíkovou stopou a o tom, že nedostatečné investice z posledních let a nízká návratnost kapitálu v energetice povedou ke zvýšení cen ropy a zemního plynu. A nakonec se podíváme na elektromobily – v pondělí totiž trh zaskočily očekávané výnosy společnosti NIO.
img

Akcie ropy v roce 2021: 5 tipů na nejlepší ropné akcie!

03.03.2021 Akcie ropy si prošly složitým rokem. Kurz ropy počátkem roku 2020 zaznamenal rychlý propad. Dokonce nastala i situace, kdy se cena ropy dostala do záporných hodnot. To samozřejmě mělo dopad i na ropné společnosti.
img

Cena ropy v roce 2021: Vše, co musíte o černém zlatu vědět!

22.01.2021 Ropa je již několik desítek let nejpoužívanější surovinou na světě a její cena má velký dopad na světovou ekonomiku. Rok 2020 byl plný událostí, které s cenou ropy otřásly v základech. V jednu chvíli se dokonce cena za barel dostala do záporných hodnot. Ke konci roku se ale situace celkem stabilizovala a vývoj ceny ropy šel opět nahoru. S novým rokem ale nastává otázka, co bude dál. Má ropa již to nejhorší za sebou? Můžeme očekávat růst ceny tohoto černého zlata?
img

SEC údajne vyšetruje spoločnosť Exxon pre oceňovanie aktív

15.01.2021 Akcie spoločnosti ExxonMobil (XOM.US) poklesli takmer o 5% po tom, čo denník The Wall Street Journal uviedol, že SEC začal vyšetrovanie ropného giganta po sťažnosti zamestnancov na informovanie o ocenení majetku. Sťažnosť ukazuje, že zamestnanci boli nútení „agresívne predpokladať“, ako rýchlo môže spoločnosť vrtať studne na svojich poliach v permskej kotline v Texase, aby tak odôvodnila vysoké ocenenie, ktoré chcela spoločnosť priradiť k majetku. Najmenej jeden z pracovníkov zapojených do sťažnosti bol minulý rok prepustený, uviedol pre WSJ informovaný zdroj. Sťažnosť viedla k vyšetrovaniu SEC, informovali zdroje. Hovorca spoločnosti Exxon - Casey Norton odmietol komentovať, či ide o vyšetrovanie.
img

Nejhodnotnější energetickou firmou USA se stala NextEra, místo ropy sází na vítr a solární panely

08.10.2020 Propad cen ropy a odklon od fosilních paliv změnil i pořadí nejhodnotnějších energetických firem v USA. Dosavadního lídra, ropnou skupinu ExxonMobil, přinejmenším dočasně přeskočila elektrárenská společnost NextEra Energy. Ta stále více sází na výrobu energie z větrných a solárních elektráren. "Zaznamenáváme ohromnou poptávku po obnovitelných zdrojích," řekl minulý týden generální ředitel NextEra Energy Jim Robo.
img

Cena ropy – Jak se bude vyvíjet kurz ropy do konce roku 2020?

01.10.2020 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu. Pokud poptávka po ropě vzroste, ekonomický motor zrychluje. Alespoň se toto tvrzení jeví jako logické. Nemusí to být však vždy pravda.
img

Kartel OPEC vznikl přesně před šedesáti lety. První schůzku svolala československá rodačka

13.09.2020 Měli krátce před přistáním na milánském letišti Linate. Jenže na ranveji už se nikdy neocitli. Ten podzimní den, 27. října 1962, se trosky havarovaného letounu, čtyřmístného stroje Morane Saulnier 760 B, našly v katastru vísky Bascapè, asi patnáct kilometrů od milánské ranveje. Při nehodě zahynuli všichni tři pasažéři, zkušený pilot Bertuzzi, s 11 260 nalétanými hodinami, americký novinář McHale a Enrico Mattei, prezident ropného konglomerátu ENI. Po něm zbyl poškozený zlatý prsten. Jeho detailní fotografie je zobrazena i na stránkách odborné studie dvou vědců z turínské polytechniky. Vydali ji roku 2009 a po téměř půlstoletí, zdá se, prokazuje to, o čem se po celou předchozí dobu jen šuškalo. Na palubě letadla tehdy opravdu explodovala nastražená bomba.
C:\fakepath\ex-02092020-lv.gif

ExxonMobil zvažuje snižování pracovních míst po celém světě

02.09.2020 Americká ropná společnost ExxonMobil chce kvůli vleklému útlumu v odvětví začít snižovat počet pracovních míst po celém světě. Část míst by mohla přesunout i do zemí s nižšími náklady na práci, uvedl s odkazem na interní informace server BusinessInsider. Mluvčí firmy Casey Norton agentuře Reuters řekl, že je zatím na konkrétní čísla brzy.
C:\fakepath\eurusd-02082020.png

Akcie v USA díky technologickým firmám vzrostly, dolar posílil

02.08.2020 Akcie ve Spojených státech v pátek posílily. K růstu přispěly hlavně výsledky hospodaření předních technologických firem. Zisk indexů S&P 500 a Dow Jones však zbrzdila nejistota kolem další vládní pomoci.
img

ExxonMobil i Chevron mají za druhé čtvrtletí hlubokou ztrátu

31.07.2020  Americké ropné koncerny ExxonMobil a Chevron vykázaly za druhé čtvrtletí hlubokou ztrátu. První z nich 1,1 miliardy dolarů (24,3 miliardy Kč), druhý 8,3 miliardy dolarů (183,3 miliardy Kč). V případě Exxonu je to navíc poprvé minimálně za 36 let, kdy má podnik ztrátu druhé čtvrtletí po sobě, uvedla dnes agentura Reuters. Pandemie nemoci covid-19 totiž citelně snížila poptávku po ropě i cenu suroviny.
img

Do jakých nerostných surovin investovat v roce 2020?

30.07.2020 Mnoho investorů chce profitovat nejen z rostoucích cen akcií, ale také ze vzestupných trendů u ceny komodit. Kromě toho byly drahé kovy vždy považovány za zajištění proti inflaci. To je jeden z hlavních problémů, zejména v době krize a nízkých úrokových sazeb.
img

BP kvůli propadu cen ropy odepíše majetek až za 17,5 miliardy USD

15.06.2020 Britský energetický gigant BP kvůli propadu cen ropy a zemního plynu, horšímu výhledu a plánované změně strategie odepíše majetek až za 17,5 miliardy dolarů (asi 418 miliard Kč). Firma dnes uvedla, že po koronavirové pandemii očekává rychlejší posun od fosilních paliv k většímu využívání obnovitelných zdrojů energie. To je i součástí strategie BP.
img

Ropní piráti v západní Africe

28.04.2020 Ropné společnosti se potýkají s historickými propady cen černého zlata. Piráti v západní Africe ohrožují dodavatelské řetězce, posádky i přeplněné sklady ropy. Námořní lupiči si vybrali za cíl lodní posádky. Klesá cena ropy, ale ne lidského života.
C:\fakepath\ropa-06042020-lv.jpg

Raketový útok na ropné objekty v Iráku nezpůsobil škody

06.04.2020 Do blízkosti objektů zahraničních ropných firem v Iráku dnes dopadlo několik raket. Podle iráckých policejních zdrojů, které citovala agentura Reuters, nebyl nikdo zraněn a nejsou hlášeny ani hmotné škody. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.
img

Cena ropy – Jak se bude vyvíjet kurz ropy v roce 2020?

13.02.2020 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu.
C:\fakepath\eurusd-02022020.png

Shrnutí páteční seance: Akcie v USA prudce oslabily

02.02.2020 Americké akcie v pátek prudce oslabily, klíčový Dow Jonesův index má za sebou nejhorší den od loňského srpna. K propadu cen přispěly zejména obavy z ekonomických dopadů nového koronaviru, který se dál šíří. Vliv ale měly také nepříznivé statistiky z americké ekonomiky a horší výsledky hospodaření některých velkých firem. Dow Jonesův index a širší index S&P 500 zároveň smazaly veškeré zisky, které nabraly od začátku roku.
img

4 nejlepší ropné akcie roku 2020

23.01.2020 Obchod s ropou je v současné době opět trochu hrbolatý. Poté, co americko-čínský konflikt po určitou dobu zasáhl cenu ropy, eskalující konflikt v Íránu způsobil částečné oživení. Pro investory by stále relativně levná cenová hladina ropy mohla nabídnout dlouhodobé možnosti vstupu pro vybrané ropné akcie.
img

O 200 miliard dolarů vyšší hodnota během okamžiku, vstup podniku Saudi Aramco na burzu nemohl dopadnout lépe. V Rijádu se dnes píšou dějiny burzovního obchodování

11.12.2019 Dnes se píše další kapitola historie burzovního obchodování. A zatím zlatým písmem. Začíná se obchodovat s akciemi ropného podniku Saudi Aramco. Jedná se o největší primární úpis akcií dějin. A vypadá to s ním znamenitě. Akcie podniku dnes na rijádské burze rychle poskočily o deset procent, čímž dosáhly denního limitu. Tržní hodnota podniku tím pádem vzrostla na 1,88 bilionu dolarů, přičemž nelze vyloučit, že již zítra docílí psychologické úrovně dvou bilionů dolarů. Tím by podnik pokořil další metu dějin burzovního obchodování, neboť takovou hodnotu nikdy žádná burzovně obchodovaná společnost neměla.
img

Nejdražší firma světa bude po deseti letech opět z Asie, Saudi Aramco slibuje dividendu větší než český rozpočet na rok 2020

06.12.2019 Od příštího týdne bude mít svět novou celkově nejhodnotnější firmu – se štemplem z burzy. Na rijádské burze se totiž začne obchodovat s částí akcií dosud plně státního podniku Saudi Aramco, neboli Saudi Arabian Oil Co. Globálně nejziskovější podnik, který těží desetinu veškeré světové ropy, včera oznámil, že v rámci primárního úpisu svých akcií získá kapitál ve výši 25,6 miliardy dolarů. Vzhledem k tomu, že Aramco dá na burzu pouze 1,5 procenta svých akcií, a to za cenu odpovídající zhruba 8,50 dolaru za akcii, činí celková hodnota podniku 1,7 bilionu dolarů.
img

Cena ropy – Jak se bude vyvíjet ropný trend v roce 2020?

08.11.2019 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu. Pokud poptávka po ropě vzroste, ekonomický motor zrychluje. Alespoň se toto tvrzení jeví jako logické. Nemusí to být však vždy pravda.
img

Saudi Aramco na burze

04.11.2019 Největší světový producent ropy Saudi Aramco už může na burzu. Předpokládaný prodej akcií se odhaduje na stamiliardy a očekávají se nabídky investorů.
img

Nejziskovější firma světa jde na burzu. Akcie ostatních firem padají

03.11.2019 Saúdskoarabský ropný podnik Saudi Aramco hodlá ještě do konce letošního roku vstoupit na rijádskou burzu. Korunní princ pouštního království Muhammad bin Salmán sní o tom, že by upsání akcií na burze mohlo podnik, který těží desetinu veškeré světové ropy, ohodnotit až na dva biliony dolarů. To by znamenalo, že firma je zhruba osmkrát hodnotnější než všechno to, co se letos vyprodukuje na území České republiky, tedy než hrubý domácí produkt Česka.
img

Ranní nadhoz - Tuzemský PMI ve výrobě by měl opět mírně klesnout

01.11.2019 Inflace v eurozóně za měsíc říjen dosáhla meziročního tempa 0,7 % a její jádrová složka pak 1,1 %. Růst cen tak hluboce zaostává za cílem Evropské centrální banky, která by její hodnotu ráda viděla těsně pod dvěma procenty. Na příštím zasedání se s tímto nedostatkem bude již potýkat nová šéfka ECB Ch. Lagardeová.
img

Investice do ropy – 4 nejlepší ropné akcie současnosti

31.10.2019 Obchod s ropou je v současné době opět trochu hrbolatý. Poté, co americko-čínský konflikt po určitou dobu zasáhl cenu ropy, eskalující konflikt v Íránu způsobil částečné oživení. Pro investory by stále relativně levná cenová hladina ropy mohla nabídnout dlouhodobé možnosti vstupu pro vybrané ropné akcie.
C:\fakepath\EURUSDH1.png

Shrnutí obchodování: Akcie v USA smazaly počáteční ztráty, mírně silnější je i dolar

11.09.2019 Americké akcie včera oslabovaly, dolů je táhla zejména statistika z Číny, která znovu přispěla k obavám z recese globální ekonomiky. Investoři se zbavovali především akcií technologických firem, naopak akcie velkých průmyslových podniků zpevňovaly, a pomohly tak mírnit celkový pokles. Těsně před koncem obchodování hlavní indexy ztráty smazaly a dostaly se do zisku, výjimkou byl trh Nasdaq. Na forexových trzích se mírně zvyšoval kurz dolaru, pozornost se stáčela k nadcházejícímu zasedání Evropské centrální banky (ECB).
img

Dow Jones index – 8 zajímavostí k nejznámějšímu indexu světa

03.04.2018 Dow Jones Industrial Average index (DJIA) známý jako Dow Jonesův index je nejčastěji zmiňovaným akciovým indexem na světě. Pokud sledujete světové burzy, je téměř nemožné se s ním pravidelně nesetkávat ve finančních médiích jako je Bloomberg, CNBC atd.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 2.2.2018

02.02.2018 Česká národní banka zvýšila dvoutýdenní repo sazbu o 0,25 p.b. na 0,75 %. Dále zvýšila lombardní sazbu o 0,50 p.b. na 1,5 %. Diskontní sazba zůstala nezměněná. ČNB poprvé od uvedení intervencí publikovala svoji předpověď vývoje kurzu koruny vůči euru. Pro tento rok počítá s průměrným kurzem EUR/CZK 24,90, pro příští rok pak EUR/CZK 24,50. Koruna reagovala výrazným posílením a dnes ráno se pohybuje okolo EUR/CZK 25,20.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 1.2.2018

01.02.2018  Koruna sílí před dnešním měnověpolitickým jednání ČNB. Dnes ráno kurz posílil pod EUR/CZK 25,28. Krátce po obědě centrální banka, podle našeho odhadu, navýší 2-týdenní repo sazbu o 0,25 p.b. na 0,75 %. Na tiskové konferenci poté ČNB zveřejní svou novou makroekonomickou prognózu včetně projekce vývoje kurzu koruny. Široce očekávané navýšení repo sazby je v kurzu pravděpodobně již započítáno, důležitější zprávou dnes budou výsledky nové prognózy.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 31.1.2018

31.01.2018 Dnes vyjde lednová statistika míry nezaměstnanosti v Německu. Podle mediánu trhu i našeho odhadu by měla poklesnout o desetinu procentního bodu na 5,4 %. Celkový počet nezaměstnaných by podle mediánu trhu měl poklesnout o 17 tisíc.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 30.1.2018

30.01.2018 PCE deflátor v prosinci zpomalil o 0,1 p.b. na 1,7 % r/r. Růst spotřebitelských cen pod dvěma procenty představuje významný problém pro Fed, jelikož americká ekonomika roste nadprůměrným tempem a je potřeba utáhnout měnovou politiku. Americká centrální banka podle týmu RBI zvedne sazby rovnou třikrát tento rok. RBI odhaduje další zvýšení sazeb ve druhém čtvrtletí tohoto roku.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 29.1.2018

29.01.2018 Ekonomika USA vzrostla ve 4. čtvrtletí 2017 o 2,6 % č/č anualizovaně. Výsledek je tak poměrně hluboko pod očekáváním trhu (3,0 %). Negativní dopad na růst HDP měl především zahraniční obchod a pokles zásob (celkem -1,8 p.b.).
img

Norové zbohatli na ropě, ale ta nyní ztrácí jejich důvěru

29.11.2017 Norové na ropě obrovsky zbohatli. Nyní ale už nechtějí, aby jejich rezerva vytvořená na horší časy vydělávala právě na ropných firmách. Největší problém je, že mají nyní jejich akcie v držení fondu gigantickou hodnotu, asi kolem 35 miliard dolarů. Plánovaný odklon od současných investic do ropy a plynu je ale mnohem obtížnější operace, než když šlo o jinou komoditu, třeba o uhlí.
img

USA schvaluje daňovou reformu

16.11.2017 Obchodování na amerických akciových trzích je stále poznamenáno strachem z možných průtahů při schvalování daňové reformy v USA. Středeční seance se opět nesla v duchu mírnějších výprodejů, index Dow Jones oslabil o 0,6 % a dostal se na 23 271 bodů, technologický Nasdaq Composite poklesl o 0,47 % a dostal se na 6 706 bodů a benchmark index S&P 500 klesl o 0,55 % ke značce 2 564 bodů. Intradenní volatilita výrazně narostla , index VIX se ocitl nad hranicí 14 bodů, což je nejvýše za více než tři poslední měsíce.
ropa2.jpg

Proč cena ropy kvůli hurikánu Harvey klesá?

30.08.2017 Hurikán Harvey má vážný dopad na těžbu ropy v Texasu a Mexickém zálivu. Za normálních okolností by to vyvolalo obavy z nedostatku dodávek a zvýšilo ceny ropy. Nyní je to naopak. Ceny ropy se v pondělí snížily o téměř tři procenta, což byl nejvyšší pokles za téměř dva měsíce. A v propadu pokračují i dnes. Proč Harvey nezpůsobil růst cen ropy stejně jak je tomu u cen benzinu, ptá se CNN.
TOP5-28082017-LV-24.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.08.2017 1) Cena ropy WTI po průletu hurikánu Harvey nad americkým pobřežím Mexického zálivu během dnešního obchodování klesá. ExxonMobil, Shell, Phillips 66, Valero Energy či Marathon o víkendu po úderu tropické bouře oznámily nebo prodloužily výpadky v rafinerské činnosti v USA.
img

Kosmetický pokles indexu S&P 500 situaci nerozhýbal

30.07.2017 Americký akciový index S&P 500 za týden ztratil několik desetin bodu, na denním grafu se tedy nic nemění. Americké akcie pokračují v letní klidné jízdě na nové rekordy.
TOP5-03042017-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.04.2017 1) Kurz koruny bezprostředně po ukončení intervencí může při extrémních výkyvech posílit k hranici 26 korun za euro, odhadují analytici. Vyloučit ale podle nich nelze ani krátkodobé oslabení až k 29 korun za euro. Dlouhodoběji by ovšem měla česká měna posilovat. Na konci roku by mohla být mezi 25,50 až 26,30 Kč/EUR, odhadují analytici oslovení ČTK.
img

Benzin v Česku zdražil. Na ceně se podepsala dohoda ropného kartelu OPEC

09.01.2017 Dohoda ropného kartelu OPEC z loňského roku má „stabilizovat“ ceny ropy, tedy z pohledu producentů dostat její cenu nahoru. Čísla dokládají, že tento cíl se podařilo splnit. Jak to ale bude fungovat v praxi, není jisté. Data zveřejňovaná kartelem nejsou čitelná a s cenami by mohli zahýbat jak Američané, tak Saúdové. Cena pohonných hmot začíná po dohodě růst i v Česku.
eurusd-02122016-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 2.12.2016

02.12.2016 Americké akciové indexy uzavřely včerejší obchodování smíšeně. Dow Jonesův index se díky bankovním a energetickým podnikům vyšplhal na nové rekordní maximum, zatímco indexy S&P 500 a Nasdaq stáhl dolů výrazný pokles akcií technologických společností.
img

Jak si vytvořit vlastní zajištěný fond

02.08.2016 Nedávno jsem četl srovnání zajištěných fondů. Samotný obsah mě příliš nezaujal, ale napadlo mě, že bych bez problémů mohl vytvořit podobný „fond“ bez zbytečných poplatků. Asi bych ho nazval LYNX DOD High Yield USD zajištěný fond. Zní to dobře, ne? Jak tedy takový fond vytvořit?
img

Obchodní analýza indexu S&P 500 a měnového páru USD/JPY

22.07.2016 Americké akciové indexy i v tomto týdnu pokračovaly v růstu a navyšovaly svá historická maxima. Trhům pomáhá absence negativních zpráv a makrodat, lepší výsledky amerických společností (než snižované odhady) a samozřejmě posledně zmiňované odkupy vlastních akcií a nákupy centrálních bank. Například jen Švýcarská národní banka (SNB) drží akcie za 100 miliard USD. Z amerických titulů drží největší pozice v Apple, ExxonMobil, J&J, Microsoftu a P&G. Centrální banky také nadále demonstrují připravenost a ochotu k dalším podpůrným akcím (ECB, BoJ, BoE, Fed).
img

Dow Jones index – 5 zajímavostí k nejznámějšímu indexu světa

08.10.2015 Dow Jones Industrial Average index (DJIA) známý jako Dow Jonesův index je nejčastěji zmiňovaným akciovým indexem na světě. Pokud...
img

5 zajímavostí o indexu Dow Jones, které Vás překvapí

23.09.2014 Akciový index Dow Jones minulý týden zavřel na novém rekordu – 17 156,85. Dow Jones již po šestnácté v tomto roc...
img

V Evropě nenávratně zmizí 1,9 milionu pracovních míst, varuje studie

21.08.2013 Velké firmy v Evropě jen letos propustí přes 130 tisíc lidí pracujících v oblasti IT, financí a dalších podpůrných slu...
img

Zlato na rekordu, ropa a kovy dolů. Jak obchodovat americkou neshodu na dluhu?

25.07.2011 Víkend opět nepřinesl dohodu na navýšení dluhu Spojených států a přes ujišťování prezidenta Obamy, že chce dohody dojít do (během) dneška a podporu v tomto přesvědčení ze strany Republikánů i Demokratů se trhy připravují na to, jak reagovat, pokud snaha vyjde naprázdno (byť si tuto variantu spíše nikdo nepřipouští).
img

Daily: Klidné trhy pomáhají euru i libře k růstu

30.07.2010 Po mírném středečním výprodeji pokračovala lehce nervózní obchodní seance na finančních trzích také včera. D...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čína | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Turecká lira | Bezpečný přístav | Forexový trh | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Španělsko | Apple | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Export | Průmyslová výroba | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Breakout | Burzovní index | CEO | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Certifikáty | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Fed | Finanční trhy | Futures | G7 | Gap | Grafy | High | High Yield | IFO index | ISIN | Exchange Traded Fund | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Koš | Krátká pozice | Kurz | Long | Long pozice | Low | MT4 | Margin | Marže | Měna | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | P/E | PTR | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prémie | Průmyslové objednávky | Put opce | Příkaz | Rally | Rating | Repo sazba | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | SNB | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Spotová cena | Spread | Standard & Poor's 500 | Stop-Loss | Support | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warranty | Warren Buffett | Yield | Zajištěný fond | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Japonské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Bank of America | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Vývoj ceny | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Josef Košťál | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Těžba ropy | Futures kontrakt | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz koruny | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | IEA | Uvolnění měnové politiky | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Online trading | Deutsche Bank | Financování | Investovat | USD/EUR | Nasdaq Composite | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Facebook | LYNX | Index strachu | Swingové obchodování | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Raiffeisenbank | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Přenos | Volatilní | Akcie ropy | Akcie Shell | Aktuální cena ropy | Aktuální cena ropy brent | Aktuální ceny ropy | Aktuální vývoj ceny ropy | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | BH Securities | Brent | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy klesá | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Cena za barel ropy | Ceny stříbra | Ceny zlata | CISCO | CZK | Denník | DJIA | Dolar | Dow Jones index | Ekonomika USA | Eura | Exchange | Finanční služby | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Graf ceny zlata | Graf vývoje ceny ropy | Hang Seng | Hodnota dolaru | Hrubý domácí produkt | Index DJIA | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční portfolio | Investing | Investování do podílových fondů | Investování do zlata | Investovat do zlata | ISM | Jak investovat | EBay | Komoditní | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz ropy | Kurz stříbra | Lira | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Míra inflace | Nákup akcií | Nové trhy | Obchodní platformy | Obchodování s opcemi | Opční strategie | PayPal | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizika | Signály | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Surová ropa | Světové burzy | TopForex | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Volatility | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Vývoj nezaměstnanosti | Webinář | Webináře | WTI | WTI ropa | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | CNBC | Rozkolísanost trhu | EIA | ING | Benzín | Buffett | Put | Back office | Buy | Cenově vážený index | Čistý dluh | EV | Ex-dividend | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Opční prémie | Overweight | Prospekt | ROCE | Small caps | Tovární objednávky | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | Převis | Primární emise | Cenová hladina | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Volby | Rozhovor | E-mini | Retail | Burze | Investment | Aramco | Dow Jonesův index | Bank of America Merrill Lynch | Bernstein | CNOOC | CNN | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | CME Group | Caterpillar | Baker Hughes | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Důležité fundamenty | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Automobilový průmysl | Pokles akcií | Jak investovat do komodit | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Investovaný kapitál | Sweet Crude Oil | Fundamentální ukazatele | Yahoo Finance | Energie | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | BB&T Wealth Management | Rada ČNB | Earnings | Bloomberg TV | Příprava | Přehled | Kč/EUR | Odvětví ropy | Volby v USA | Agentura Reuters | Cena kontraktu | Futures kontrakty | Contango | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Index důvěry | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Náklady na zajištění | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Ekonomické dopady | IBEX | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Objem investic | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Černé pondělí | Alibaba | Halliburton | Procter & Gamble (PG) | Akcie ropných společností | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Země OPEC | S&P | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | PetroChina | Sinopec | Ekonomická data | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Zajištění | Ethereum | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Utáhnout měnovou politiku | Poplatky | Rekordní maxima | Britská vláda | Exxon | Chevron | Market moving instituce | Úspěšné obchodování | Odhady trhu | Ekonomická situace | General Electric | Průzkum | Graf ropy | Krize | Velké zisky | Světové trhy | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Příjmy | Alphabet | ČTK | Aktuální cena | Konsenzus | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Obchodování v New Yorku | Hlavní ekonom | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | HDP v eurozóně | ex | Akcie firem | Finlord | Ranní nadhoz | Obchodování ropy | Vstup na burzu | JPMorgan Asset Management | Cena palladia | Sladká ropa | Breakout Trader | Zajištění portfolia | Bitcoin Cash | FGE Energy | Cena platiny | Palladium | Coinmarketcap | LYNX Trading | Jak fungují akcie | Investování s LYNX | Obchodování Futures | Obchodní války | LYNX webinář | Kartel OPEC | OPEC+ | Podniky | Graf vývoje | Apple (AAPL) | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Akcie společnosti | Objem obchodování | Pokles ceny | RDSA | Royal Dutch Shell | Americký dolarový index | Czech Fund | Sanford C. Bernstein | I-Trader | Trh s ropou | Dodávky ropy | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Marihuanové akcie | Zpomalení hospodářského růstu | Majetek | The Wall Street Journal | Obchodovat s akciemi | Palladiové akcie | Obchodovat komodity | Německé banky | Zvýšení sazeb | Investice do konopí | Konopné akcie | Investice do marihuany | Poziční obchodníci | Obchodujte ropu | Růst cen ropy | AMS | Americké společnosti | Wealth Management | Akcie a ETF | Ropné akcie | Defenzivní akcie | Uranové akcie | Růst ceny zlata | Pokles cen | Akcie automobilky | Vanadiové akcie | Vanad | Akcia | Konglomerát | Nové akcie | Burzovní průvodce | Akcie podniku | ISM index | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Růst mezd | Akcie automobilky Ford | Saudi Aramco | Denní graf | Program odkupu akcií | Vlastní akcie | Overbalance | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Úpis akcií | Nejlepší vanadiové akcie | ESG | Ceny palladia | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | Jak se stát lepším investorem | Cena akcie | Obchodní spory | Obchodujte | Trinity Bank | Čistý zisk | Obchodní model | Rozpočet | Ceny benzínu | IOT | Investice do ropy | Obchod s ropou | Trinity | Nejziskovější firma | Nejziskovější firma světa | Výkon amerického dolaru | Objem | Rijád | Bílý dům | MSFT | Obchod | Muhammad bin Salmán | Obchodní dohody | Těžba v USA | Slušné zisky | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | UnitedHealth | Pfizer | USA a Čína | Růst cen | Studie | Dolar k japonskému jenu | Index DOW | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | Generální ředitel | Obchodní spor | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Lagardeová | Amazon | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | Trendová linie | INTC | Intel (INTC) | Domácí poptávka | Globální trh | Průmysl | Investovat v roce 2020 | Rozpočet na rok 2020 | PLN | Na burze | Drahý kov | Propouštění | Nejdražší firma světa | Aranmka | Standard Oil | Visa | NTT | Docomo | Rozvoj | NAFTA | Dějiny burzovního obchodování | Historie burzovního obchodování | Britové | Total | Prognózy | Nejistoty | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Americká ropná společnost | United Technologies | AbbVie | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Ropná zařízení | Míra | Investujte | Elektrárenská společnost | xStation5 | AAPL | AT&T | Disney | Americké vlády | Nike | COTTON | SUGAR | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Visa (V) | Napětí na Blízkém východě | ETF roku 2020 | Hospodaření | Třetí světová válka | Světová válka | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Předpokládaný vývoj | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Návratnost | Zabití íránského generála | Írán | Irák | Sezónnost | Budoucnost | Výsledky hospodaření | Dividendový aristokrat | Podnik | Analytička | Ukazatele | První část obchodní dohody | Americké ministerstvo | Ceny energií | Krach | Komunikace | General Electric (GE) | Trump | Prezident | Koronavirus | Trhy | Světová zdravotnická organizace | WHO | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Komoditní ropa | Upstream | Midstream | Downstream | Integrovaná ropná společnost | Íránský konflikt | Investice do ropných akcií | Akcie Royal Dutch Shell | Akcie Scorpio Tankers | Scorpio Tankers | Scorpio Tankers (STNG) | STNG | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Akcie Enbridge | Enbridge | ENB | Enbridge (ENB) | Obchodování ropných akcií | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | American Express | Impérium | Pokles | Situace | Vít Hradil | Pandemie koronaviru | Pandemie | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Úsilí | Akcie v roce 2020 | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Výdaje | Strach z koronaviru | BP | Americký ISM | Rekordní hodnoty | SEC | Brent Crude Oil | Obchodovanie | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Index nákupních manažerů ve výrobě | Šéfka ECB | Vývoj | Mzda | Výkyvy | WP | Makroekonomické údaje | Royal Dutch Shell (RDSA) | Profitovat | Propady cen | Nízká cena ropy | Energetické společnosti | Cenový vývoj | Pandemie COVID-19 | Charles Dow | Historie | Aktuální situace | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Texas | Demokraté | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Státní rozpočty | Biliony | Potenciál | Nejlepší palladiové akcie | NILSY | Anglo American Platinum | Ekonomiky | VW | Vzdělávací webináře | Italové | Války | Schodek | Organizace | Microsoft (MSFT) | Práce | Údaje | Americké ministerstvo zahraničí | DPH | Ropný průmysl | Raketový útok | Ropné objekty | Eni | Skupina Eni | Globální trh s ropou | Cushing | UnitedHealth Group | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | CIA | Snížení produkce | WMT | Delaware | Více peněz | GB00B03MLX29 | Anglo American | Dodavatelské řetězce | Hospodářské oživení | Procter & Gamble | USD za barel | Američtí těžaři | Levná ropa | USO | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Producenti ropy | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | Situace na trhu s ropou | Cena surové ropy | Surové ropy | Břidlicové ropy | WEI | Nové zakázky | Ropní piráti | 3M | Pracovní síly | Volvo | Shell | Zaměstnanci | Akcie padají | MSCI World | ETN | Zdražení ropy | Skladování ropy | Expanze | Kontrakce | Členské státy | Nike (NKE) | NKE | Merck | RBI | Dopad na cenu | Konsorcium | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Omezení produkce | Roční zhodnocení | JDE | ČR | Lukoil | Norilsk Nickel | Pozitivní sentiment | Býčí trend | Bernard Looney | Black Monday | Tržní hodnota BP | Oklahoma | Nevada | Novo Nordisk | Propad cen | Rostoucí trend | Covid | Infekce Covid | Snížení nákladů | Velké investice | Letecký průmysl | Johnson & Johnson | Ocenění | Ceny | Důležitá rezistence | Akcie těžařů | Wheaton Precious Metals | SSR Mining | Agnico-Eagle Mines | Anglogold Ashanti | Barick Gold | Franco Nevada | Gold Fields | Kirkland Lake Gold | Royal Gold | Sibanye Stillwater | Nikl | Prognóza ceny zlata | Prognóza ceny stříbra | Prognóza ceny platiny | Prognóza ceny palladia | Prognóza ceny ropy | Komodity s LYNX | Akcie u LYNX | Komoditní akcie | Petroleo Brasileiro | Caixin | Interní informace | Prezidentské volby USA | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Coca-Cola | Analýza ceny | Inspirace | Mezinárodní agentura pro energii | Snížení emisí | Elektromobily | Snížit emise | Odklon od fosilních paliv | Co je to ropa? | Druhy ropy | Vliv členů OPEC | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Nepokoje na Blízkém východě | American oil future | Cena American oil future | Ropný trend | Aktuální cena ropy (graf) | Graf ceny ropy | Dlouhodobý graf ceny ropy | Investovat do ropy | Jak můžete investovat do ropy? | Turbo certifikáty | Investování do ropných akcií | Prognózy na cenu ropy | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | NextEra | Akciové portfolio | Concho | Volby USA | Volby USA 2020 | Nařízení | Intel | JPM | GS | Pokles indexu | Futures na ropu | XOM | CVX | Očekávané výnosy | Výsledky voleb | Klesající dolar | Akcie spoločnosti | Praktické tipy | Nio | Očkování | Mutace viru | Růst ceny | PMI ve výrobě | Zvýšení ceny | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Brent (OIL) | Rostoucí úrokové sazby | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Akcie ropy v roce 2021 | Akcie Enbridge (ENB) | Akcie Scorpio Tankers (STNG) | Akcie Phillips 66 | Akcie Phillips 66 (PSX) | Phillips 66 (PSX) | PSX | Akcie ConocoPhillips (COP) | ConocoPhillips (COP) | XOM.US | Špinavá energie
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Extrémní překoupenost
Extrémní růst
Extrémní strach
Extrémní volatilita
Extrémní volatilita na trzích
Extrémní výkyvy
Extrémní výkyvy na peněžních trzích
Exxon
ExxonFX
Exxon Mobil

Následující klíčová slova

Exxon (XOM.US)
EXY
EY
EY Global IPO Trends
EY ITEM
EY Item Club
EY Terence Ho
EZ trader
EZtrader
EZtrader recenze
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
BOSSA ebook analyza
Potvrďte prosím... Zavřít