Středa 01. prosinec 2021 19:22
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Purple Trading CUP
reklama
Purple Trading CUP
reklama
BidAskBit vanoce

Klíčová slova - Bilion dolarů

C:\fakepath\ropa33.jpg

Ropa vhodná pro kontrariány?

22.11.2021 Kontrakt na dodávku americké ropy WTI už několik týdnů slábne. Cena barelu se usadila pod 80 USD a vyrovnala lokální maxima ze začátku července. Značí tato cena nákupní příležitost v prostředí obecně vysoké inflace nebo můžeme čekat další pokles této životně důležité průmyslové komodity?
C:\fakepath\USA dolar.jpg

WSJ: Bidenovi demokraté skrývají skutečné náklady na své sociální programy

19.11.2021 Americký prezident Joe Biden a jeho demokraté skrývají skutečné náklady na své sociální programy. Budou na ně potřebovat nejméně 4,6 bilionu dolarů (více než 103 bilionů Kč), jinými slovy o dva až tři biliony dolarů více, respektive skoro trojnásobek toho, co nyní tvrdí. Ve svém komentáři to napsala redakční rada ekonomického listu The Wall Street Journal (WSJ).
C:\fakepath\USA dolar.jpg

Americkou Sněmovnou reprezentantů prošel plán o rozvoji infrastruktury

07.11.2021 Americkou Sněmovnou reprezentantů prošel v pátek pozdě večer místního času (brzy ráno SEČ) plán o rozvoji infrastruktury ve výši jednoho bilionu dolarů (21,8 bilionu Kč). Jedná se o menší ze dvou výdajových balíků prosazovaných prezidentem Joem Bidenem. Na plánu se už dohodli demokraté a republikáni v Senátu a nyní ho musí podepsat prezident. Schvalování dvou klíčových norem Bidenova prezidentství provází vnitrostranické spory mezi demokraty, první z nich sněmovna nyní odsouhlasila jen díky republikánům.
img

Výrobce elektromobilů Rivian vstupuje na americkou burzu. Prostřednictvím IPO chce získat 8,4 miliardy dolarů

04.11.2021 Primární úpis akcií společnosti Rivian Automotive proběhne 9. listopadu na burze Nasdaq (pod symbolem RIVN). Rivian si od IPO slibuje získat kapitál v hodnotě více než 8 miliard dolarů. Výrobce elektrovozidel se nedávno zařadil mezi jednorožce, když byla společnost oceněna na 27,6 miliard dolarů. Během IPO, dostupného investorům také přes platformu Freedom24 by se její hodnota mohla vyšplhat až na 53 miliard dolarů.
C:\fakepath\Tesla2 (1).jpg

Tržní hodnota výrobce elektromobilů Tesla překročila bilion dolarů

26.10.2021 Tržní hodnota amerického výrobce elektromobilů Tesla včera poprvé překonala hranici jednoho bilionu dolarů (přes 22 bilionů Kč). Informovala o tom agentura Reuters. Cenu akcií podniku podpořila zpráva o velké zakázce od autopůjčovny Hertz.
img

Nezničitelný Bitcoin

27.09.2021 Dennis Lynch prohlásil, že Bitcoin je jako Kenny ze South Parku, umírá každou epizodu, ale v další se vrací. Lynch věří, že bitcoin je schopný růst i v době ekonomických krizí. Z toho důvodu ho označil za „nezničitelný“.
C:\fakepath\Alibaba.jpg

Akcie Alibaby propadly, Čína zvažuje další regulace technologického sektoru

19.08.2021 Akcie internetového gigantu Alibaba klesly na rekordní minimum. Za dnešní seanci odepsaly 5,5 procenta. Peking zvažuje další regulace technologických firem. Index Hang Seng Tech, který sleduje největší technologické firmy kótované na burze v Hongkongu, včetně firem Tencent a Alibaba, se snížil o 2,9 procenta a klesl nejníže od svého uvedení v červenci 2020.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.8.2021

16.08.2021 Nový pětiletý plán naznačuje, že regulatorní tlaky zesílí a rozšíří se i do jiných odvětví. Některé firmy na situaci spojenou s regulatorními riziky reagují. Cloud Village, společnost na streamování hudby, odložila plánované IPO na Hong Kongské burze. Investiční banky totiž neregistrovaly dostatečný zájem investorů. S úspěchem se nesetkalo IPO herní společnosti Krafton na burze v Soulu. Za společností stojí skupina Tencent a jednalo se nejobjemnější letošní listing na jihokorejském trhu. Akcie po primárním úpisu ztrácely 20 %. K poklesu přispěl regulatorní zátah čínských autorit proti herním společnostem. Investoři se přesouvají ze sektorů u nichž hrozí regulatorní riziko, např. e-commerce, do těch, které jsou čínskou vládou preferovány – např. polovodiče.
img

Akcie podpořil možný vrchol americké spotřebitelské inflace, ropa otočila dolů

11.08.2021 Světové akcie dnes šplhaly na nová maxima poté, co se růst spotřebitelských cen v USA v červenci zpomalil, což zmírnilo obavy, že by Fed začal signalizovat utažení nákupů dluhopisů. Prezident chicagského Fedu Charles Evans uvedl, že očekává další podstatný pokrok, co se týče záměrů centrální banky ohledně utahování, koncem letošního roku.
C:\fakepath\s-10082021-lv.gif

Senát USA schválil plán investic do infrastruktury za bilion dolarů

10.08.2021 Senát Spojených států schválil plán investic do americké infrastruktury v objemu jednoho bilionu dolarů (21,6 bilionu Kč). Agentura Reuters dnešní hlasování označila za vítězství pro prezidenta Joea Bidena a skupinu senátorů z řad demokratů i republikánů, kteří soubor investic složitě dojednávali několik měsíců.
img

Akciím i dluhopisům se daří při sázkách na podporu

02.08.2021 Také odpolední obchodování je pro akcie příznivé, přestože evropské indexy během dne už zmenšovaly své zisky. Momentálně je DAX +0,3 pct, CAC 40 roste o 1,1 procenta, FTSE 100 o 0,8 pct a AEX o 0,6 procenta. Wall Street se přidala, když se S&P 500 posunul do zeleného o půl procenta a Nasdaq o 0,6 pct.
C:\fakepath\top-02082021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.08.2021 1) Asijské akcie dnes posílily. Hlavní událostí na asijsko-pacifických akciových trzích byly červencové výsledky indexů nákupních manažerů. Zatímco čínský se dostal na patnáctiměsíční minimum a australský zpomalil, indický naopak signalizuje oživení. Cenné papíry australské platební společnosti Afterpay pak přidaly bezmála 19 % poté, co byl oznámen její nákup americkou technologickou firmou Square. Japonská spotřebitelská důvěra v červenci stoupla o jednu desetinu bodu na 37,5 bodu.
C:\fakepath\top-29072021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.07.2021 1) Americká makléřská společnost Robinhood Markets získala z primární veřejné nabídky akcií (IPO) 2,1 miliardy dolarů (45 miliard korun). Firma uvedla, že ve středu prodala 55 milionů akcií v ceně 38 dolarů za kus. To je sice na dolním konci plánovaného cenového rozpětí, ale přesto to z firmy, která je oblíbená mezi mladými začínajícími investory, letos činí jednu z nejlépe oceněných společností vstupujících na americký akciový trh. Dnes se s jejími akciemi začne obchodovat na trhu Nasdaq v New Yorku.
C:\fakepath\usa4.jpg

Program na podporu infrastruktury v USA uspěl v procedurálním hlasování Senátu

29.07.2021 Dlouho připravovaný nadstranický plán investic do americké infrastruktury získal při klíčovém procedurálním hlasování v Senátu podporu 67 zákonodárců ze 100, informovala agentura AP. Pro zahájení projednávání plánu bylo potřeba 60 hlasů. Výsledek hlasování uvítal prezident Joe Biden, podle něhož je to největší investiční plán za téměř sto let. Celkem je ve hře zhruba bilion dolarů, přičemž peníze by měly jít na rozvoj dálnic, hromadné dopravy, internetových sítí nebo vodního hospodářství.
C:\fakepath\Cina.jpg

CNN: Úpisům akcií čínských technologických firem v USA bude možná na čas konec

25.07.2021 Úpisům akcií čínských technologických firem na burzách ve Spojených státech bude možná konec - alespoň na čas. Řada z nich totiž plány sama vzdala po zásahu čínských úřadů, jež přispěly k propadu cen akcií čínských podniků, které už na burzách v USA jsou. Nejde ale jen o zásahy čínských úřadů - přísné jsou i požadavky úřadů v USA, které vyžadují audit zahraničních firem. A značný vliv má i nepovedený úpis jedné z prominentních technologických firem z Číny, poznamenal server CNN.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (22.7.2021)

22.07.2021 Na trzích pokračuje návrat investorů zpět do rizika a pondělní propad na akciích se ukázal jako skvělá příležitost pro vstup do trhů. Své zisky sbírá také ropa WTI, která se vrací nad 70 dolarů za barel. Solidní výsledková sezona zatím trhy příliš nezklamala a pozitivní sentiment pomalu dostává indexy na rekordy.
C:\fakepath\US_00_00_1.jpg

Republikáni zablokovali začátek projednávání infrastrukturního balíku

22.07.2021 Republikáni v americkém Senátu včera podle očekávání zablokovali pokus o zahájení projednávání infrastrukturního balíku, na němž se senátoři z obou hlavních politických stran dohodli s prezidentem Joem Bidenem. Demokraté chtěli včerejším procedurálním hlasováním zrychlit schvalovací proces, republikáni však tvrdí, že před zahájením rozpravy potřebují vyjasnit více podrobností návrhu. Informovala o tom agentura AP.
C:\fakepath\eurusd-29062021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 29.6.2021

29.06.2021 Americké akcie zakončily včerejší obchodování smíšeně. Dow Jonesův index klesl, indexy S&P 500 a Nasdaq však uzavřely na nových rekordních maximech. Výrazně posilovala internetová společnost Facebook, která těžila ze zprávy o zamítnutí antimonopolních žalob, jež na ni podaly úřady ve Spojených státech. Tržní hodnota Facebooku tak poprvé překonala bilion dolarů (přes 21 bilionů Kč).
C:\fakepath\i-21062021-lv.gif

UNCTAD: Globální příliv přímých zahraničních investic loni klesl o třetinu

21.06.2021 Globální hodnota přílivu přímých zahraničních investic se v loňském roce kvůli pandemii covidu-19 propadla o 35 procent na bilion dolarů (21,4 bilionu Kč). Uvedla to dnes Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD). Dodala, že v letošním roce očekává nárůst o deset až 15 procent. V České republice loni podle UNCTAD příliv přímých zahraničních investic klesl o zhruba 38 procent na 6,293 miliardy dolarů (135 miliard Kč) z 10,108 miliardy dolarů v roce 2019.
C:\fakepath\dolary.jpg

Hodnota majetku domácností v USA v 1. čtvrtletí vystoupila na nový rekord

11.06.2021 Čistá hodnota majetku domácností ve Spojených státech se v prvním čtvrtletí zvýšila o pět bilionů dolarů, tedy o téměř čtyři procenta, na rekordních 136,9 bilionu dolarů (2,85 biliardy Kč). Vyplývá to ze včerejší zprávy americké centrální banky (Fed). K růstu podle agentury Reuters přispěla rozsáhlá stimulační opatření, kterými vláda reagovala na negativní ekonomické dopady pandemie covidu-19.
C:\fakepath\dolary.jpg

MMF: Ukončit pandemii je možné, bude to ale stát 50 miliard dolarů

21.05.2021 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes představil plán, jak ukončit nynější pandemii covidu-19. Je na to podle něj potřeba vynaložit asi 50 miliard dolarů (1,05 bilionu Kč), což je cena za dostatečné očkování. Pokud má pandemie skončit, je podle měnového fondu potřeba do konce letošního roku naočkovat minimálně 40 procent světové populace a do konce prvního pololetí roku příštího mít naočkováno alespoň 60 procent lidí v celém světě.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (17.5.2021)

17.05.2021 Minulý týden došlo na měnovém páru EUR/USD k aktivaci short (sell) obchodu na měnovém páru EUR/USD, na což jsem upozorňoval v mém týdenním komentáři. Trh totiž prolomil dolní vstupní S/R zónu, čímž došlo k aktivaci obchodu, který se velmi rychle dostal do svého prvního cíle na Profit-Target 1 (PT1) a byl tak částečně ukončen. Díky velké volatilitě (fundamentální zpráva), však bohužel zbytek obchodu skončil na Break/Evenu a nedočkali jsme se tak PT2.
C:\fakepath\top-14052021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.05.2021 1) Asijské akciové indexy také dnes následovaly trend amerických a po čtvrtečních propadech se vracely na původní hodnoty. Hongkongské akcie internetového obra Alibaba se dnes odpoledne propadly o čtyři procenta po oznámení první čtvrtletní provozní ztráty za dobu jeho obchodování na burze.
C:\fakepath\g7.png

Země G7 by kvůli pandemii měly do roku 2030 investovat ročně bilion dolarů

10.05.2021 Skupina nejvyspělejších zemí světa G7 by měla do roku 2030 investovat ročně bilion dolarů (přes 21 bilionů Kč), aby se globální ekonomika zotavila z pandemie a zůstala na cestě udržitelného růstu. Uvádí to zpráva, kterou si vyžádal britský premiér Boris Johnson. Plány předpokládají i transformaci energetického sektoru, aby se zpomalilo globální oteplování. Skupinu G7 tvoří Spojené státy, Kanada, Japonsko, Británie, Německo, Francie a Itálie.
C:\fakepath\dolar usa 05122013.jpg

Biden chce dalších 80 miliard dolarů na financování rodinné politiky

27.04.2021 Americký prezident Joe Biden bude požadovat dalších 80 miliard dolarů (1,7 bilionu Kč) na zlepšení výběru daní. Vybrané peníze mají následně sloužit na financování předškolní péče a placené dovolené pro zaměstnance, napsal dnes deník The New York Times (NYT). Biden za tímto účelem navrhne zvýšit rozpočet úřadu pro výběr daní IRS na deset let. Dodatečné prostředky by úřadu umožnily omezit daňové úniky, neboť by se mohl zaměřit na audit osob s vysokými příjmy a velkých korporací a dokázal od nich vybrat více daní.
img

Bitcoin spadl o 99 %, Musk je mimozemštan

01.04.2021 Cena Bitcoinu klesla v noci na čtvrtek z 58 888 dolarů za jeden bitcoin na zdrcujcích 99 centů. Z trhu tak zmizel téměř 1 bilion dolarů. Důvodem propadu je šokující odhalení mimozemské identity Elona Muska, pocházející z prastaré civilizace Duranga. Podle postupně odkrývaných informací se tato civilizace snažila v posledních 800 letech přeměnit monetární systém lidstva na kryptoměny a následně převzít kontrolu nad planetou.
C:\fakepath\top-09032021-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.03.2021 1) Asijské akciové trhy se dnes na směru neshodly. Na burzách byly cítit pozitivní dozvuky víkendového schválení americké podpory ekonomice, na druhou stranu investoři vyjadřovali obavy ohledně dalšího vývoje ekonomik v regionu.
C:\fakepath\BTCUSDH1.png

Hodnota trhu s bitcoiny překonala bilion dolarů

19.02.2021 Cena nejznámější kryptoměny bitcoin se dnes vyšplhala na další rekord, překonala 54.000 dolarů (1,15 milionu Kč). Celková hodnota trhu s bitcoiny tak pokořila hranici bilionu dolarů (přes 21 bilionů Kč). Vyplývá to z údajů webu Coindesk.
img

Bitcoin atakuje tržní kapitalizaci 1 bilion dolarů

19.02.2021 Cena Bitcoinu překonala 50 000 dolarů a s cenou roste také jeho kapitalizace. Ta by mohla v brzké době překonat 1 bilion amerických dolarů. Milník, který jsme si nedokázali ještě před pár lety představit, se nejspíše stane skutečností. K jeho překonání mu nepomáhají pouze drobní investoři a tzv. “FOMO” efekt, ale také nástup institucionálních investorů a korporací.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americký maloobchod se vrátí k růstu

15.02.2021 Ve Spojených státech se bude pozornost i nadále točit kolem fiskálního balíčku. Ten by měl přinést nejen ekonomické oživení, ale i vyšší inflaci. Jak toto téma vidí americká centrální banka, prozradí zápis z jejího posledního zasedání. Ten se bude zabývat nejen inflací pod cílem, ale i pouze pomalu se lepšící situací na trhu práce. Americký maloobchod by měl Fed naopak potěšit. Po třech měsících propadů se totiž v lednu vrátil k růstu. O důvěru v obou komorách italského parlamentu tento týden požádá technokratická vláda Maria Draghiho. S největší pravděpodobností ji získá. S důvěrou to bude naopak horší v celé eurozóně. Pokles vykáže jak ta spotřebitelská, tak i indikátory PMI. V Česku bude zveřejněn pouze běžný účet platební bilance. Pro kurz koruny to ale zásadní informace nebude. Domácí měna bude i nadále sledovat spíše vývoj tržních úrokových sazeb, který jí dle našeho názoru nabízí prostor k dalšímu posílení.
C:\fakepath\obrazek-11022021-1.png

Předpověď ceny dogecoinu pro rok 2021: měli byste naskočit na tento krypto trend?

11.02.2021 Dogecoin (DOGE) je nejnovější kryptoměnou, která chytila vlnu a stala se podle tržní kapitalizace dvanáctou největší kryptoměnou. O růst se bezpochyby postaral zakladatel společnosti Tesla Elon Musk, který v minulém týdnu zveřejnil o této kryptoměně několik tweetů.
C:\\fakepath\\KV_Top10-25012021.png

10 zajímavých akcií pro rok 2021

25.01.2021 Rok 2020 je za námi. Na jeho začátku téměř nic nenasvědčovalo tomu, že půjde o zatím nejdivočejší rok pro celou řadu investorů. Nakonec přinesl mnoho investičních příležitostí ať už na forexu, komoditách či na akciovém trhu. Akciové trhy začátkem roku výrazně oslabily, avšak následně přidaly desítky procent a dosáhly na nová maxima.
img

Bidenův záchranný balík udělal radost trhům

15.01.2021 „Další obří stimul na podporu americké ekonomiky je skvělou zprávou pro burzovní obchodníky. Lze totiž předpokládat, že podstatná část peněz, která bude vpravena do ekonomiky, nakonec skončí na kapitálových trzích. To by mohlo vést k dalšímu vzestupu cen akcií,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\dolary.jpg

Biden představil balík na pomoc ekonomice ve výši 1,9 bln. USD

15.01.2021 Nastupující prezident Spojených států Joe Biden ve čtvrtek (místního času) představil chystaný soubor opatření na podporu ekonomiky ve výši 1,9 bilionu dolarů (40,8 bilionu korun). Prostředky mají směřovat na boj s pandemií covidu-19, ulevit domácnostem i nastartovat hospodářský růst, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\cr-07012021-lv.gif

Hodnota trhu s kryptoměnami překonala bilion dolarů

07.01.2021 Celková hodnota trhu s kryptoměnami dnes poprvé překročila hranici jednoho bilionu dolarů (21,3 bilionu Kč). Informoval o tom server CNBC. Cena nejznámější kryptoměny bitcoin přitom vystoupila na další rekord, podle specializovaného webu CoinDesk se dostala až na 37.739,08 dolaru (přes 800.000 Kč).
C:\fakepath\top-07042021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.01.2021 1) Obchodování na většině asijských burz skončilo dnes v zelených číslech. Pod nulou uzavřela z hlavních trhů jen burza v Hongkongu. Její pokles způsobil propad akcií čínských telekomunikačních podniků po další změně názoru newyorské burzy stran jejich delistování.
img

📈Býci na Bitcoinu útočí na $40,000❗

07.01.2021 Bitcoin vyskočil nad $37 000 a dosáhl tak na novou úroveň historického maxima. Zatím došel až k úrovni $37 550. Obchodníci zůstávají optimističtí ohledně růstu poptávky institucionálních investorů jako MicroStrategy a MassMutual. Celková tržní kapitalizace digitální měny přesáhla $1 bilion dolarů. Aktuálně cena korigovala k úrovni $36 900. Oscilátor RSI se stále drží v překoupeném teritoriu a naznačuje krátkodobou korekci. Nabízí se spodní limita rostoucího trendového kanálu, odkud by Bitcoin mohl zaútočit na kulatou úroveň $40,000. Pokud se naopak prodejcům podaří kupce přemoci a BTC se dostane pod úroveň $34 739, tak pokles může akcelerovat až dalšímu supportu na $31 500.
C:\fakepath\japan grafy.jpg

Japonské akcie uzavřely nejvýše za téměř 30 let

06.11.2020 Japonské akcie uzavřely dnešní obchodování na nejvyšší úrovni za téměř 30 let, a navázaly tak na silný čtvrteční růst cen akcií ve Spojených státech. Investoři doufají, že patová situace v americkém Kongresu zabrání výraznějším politickým změnám v případě, že se prezidentem stane kandidát Demokratické strany Joe Biden. Očekává se také, že rozložení sil v Kongresu zabrání i výraznému zvyšování daní.
img

USA podaly kvůli zneužití tržní síly žalobu na Google

20.10.2020 Americké ministerstvo spravedlnosti a s ním 11 států americké unie podaly antimonopolní žalobu na internetovou firmu Google. Viní ji z porušování zákona o zneužití tržní síly za účelem omezení konkurence, uvedla dnes agentura Reuters. Žaloba je jedním z nejvýznamnějších kroků vlády na ochranu hospodářské soutěže od přelomové kauzy proti Microsoftu před více než 20 lety. Mohla by vést k žalobám na další technologické firmy, jako je Apple, Amazon a Facebook.
C:\fakepath\trump2.png

Trumpovy stamiliardy hýbou trhy

12.10.2020 Do amerických prezidentských voleb zbývají 3 týdny. Prezident Trump v průzkumech výrazně ztrácí, a proto začíná být čím dál více nepředvídatelný. V úterý zavrhne jakoukoliv další vládní pomoc ekonomice, čímž vyvolá na finančních trzích výprodeje. V pátek rázem obrátí a slibuje mnohem větší pomoc, než navrhovali jeho kolegové republikáni v Senátu.
img

Rychlé shrnutí

29.09.2020 Americké indexy zakončily pondělní seanci růstem. S&P500 přidal 1.61 %, Dow Jones rostl o 1.51 % a Nasdaq o 1.87 %.
img

Ranní komentář: Americký trh s bydlením překvapil, demokraté s republikány chtějí znovu jednat o fiskálním balíčku

25.09.2020 Čtvrteční seance přinesla na finanční trhy zklidnění. V Evropě sice indexy klesaly, když reagovaly na středeční výprodej v USA, americké burzy si ale pozice podržely a mírně rostly.
img

Býci na zlatě jsou opět připraveni získat úroveň 2 000 USD

23.09.2020 Poté, co akcie zaznamenaly velmi drsný začátek týdne, zlato dosáhlo určitého prodejní tlak a jeho cena klesla na 1 900 USD. Předkládáme, že drahé kovy, zejména zlato, budou z dlouhodobého hlediska opět atraktivnější.
C:\\fakepath\\eurusd-09092020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 9.9.2020

09.09.2020 Americké akcie oslabily už třetí seanci za sebou. Investoři se dále zbavují technologických akcií. Tituly amerického výrobce elektromobilů Tesla za sebou mají nejhorší den za půl roku, ztratily zhruba pětinu hodnoty.
img

Největší firmou světa je ropná společnost Saudi Aramco

30.07.2020 Největší firmou světa se letos poprvé stala ropná společnost Saudi Aramco. Ta teprve loni vstoupila na burzu a v každoročním žebříčku je nováčkem. Její tržní kapitalizace ke konci června dosahovala 1741 miliard USD (38,9 bilionu Kč). Na druhém místě je Apple a na třetím Microsoft, který byl největší firmou loni. Vyplývá to z žebříčku PwC Global Top 100, který zveřejnila poradenská společnost PwC.
C:\fakepath\R4.jpg

Komodity: Ceny ropy klesají, investoři se obávají nárůstu případů nákazy

28.07.2020 Ceny ropy dnes klesají. Investoři se obávají nárůstu případů nákazy koronavirem. Čekají též na výsledek jednání o stimulačním balíčku, který v pondělí v americkém Senátu představili republikáni.
C:\fakepath\eurusd-28072020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 28.7.2020

28.07.2020 Americké akcie včera posílily. Investoři sázeli na schválení dalšího stimulačního balík v objemu zhruba jeden bilion dolarů, který navrhují republikánští senátoři. Na forexovém trhu propadl na téměř dvouleté minimum americký dolar.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

IEA: Kvůli pandemii rekordně klesnou investice do energetiky

27.05.2020 Koronavirová krize letos povede k největšímu poklesu investic do energetiky v historii, uvedla dnes Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Zatímco před pandemií agentura prognózovala nárůst investic o dvě procenta, nyní očekává jejich propad o 20 procent čili o 400 miliard dolarů (9,87 bilionů Kč).
C:\fakepath\USA.jpg

Kongres se neshoduje na dalším balíčku na pomoc ekonomice USA

13.05.2020 Demokraté ve Sněmovně reprezentantů odhalili návrh dalšího balíčku na pomoc americké ekonomice, který by dosahoval mamutí částky tří bilionů dolarů (72,92 bilionu korun). Jeho cílem je poskytnout finance státům, podnikům, federální poště a podporu rodinám. Republikáni, kteří ovládají Senát, však hned záhy nato jejich návrh tvrdě odmítli, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

Ekonomka MMF: O pomoc kvůli pandemii žádá 100 zemí

15.04.2020 Mezinárodní měnový fond (MMF) oslovilo s žádostí o nouzovou finanční pomoc, která by jim pomohla zastavit šíření koronaviru a zmírnit jeho ekonomický dopad, 100 z celkem 189 členských zemí. Z toho polovina jich patří mezi státy s nízkými příjmy. V rozhovoru s agenturou Reuters to řekla hlavní ekonomka MMF Gita Gopinathová. Současná úvěrová kapacita, která činí jeden bilion USD (24,5 bilionu Kč), je sice značná, aby pomohla členským zemím vyrovnat se s pandemií, je ale možné, že bude potřeba více peněz, až koronavirus plně zasáhne rozvojové země, dodala.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Studie: Virus může uvrhnout asi půl miliardy lidí do chudoby

09.04.2020 Ekonomické dopady koronavirové krize by mohly uvrhnout zhruba půl miliardy lidí do chudoby. Vyplývá to ze studie Organizace spojených národů (OSN). Chudoba tak podle expertů zaznamená první celosvětový vzestup za 30 let, studie předpokládá nárůst počtu lidí žijících v chudobě o 400 až 600 milionů.
img

Pandemie letos uvalí Japonsko do hluboké recese

09.04.2020 Očekává se, že Japonsko se v tomto roce dostane do hluboké recese. Národní banka Japonska (Bank of Japan – BoJ) chystá pobídky v podobě uvolnění měnové politiky.
C:\fakepath\koronavirus.jpg

MMF: Koronavirus má na ekonomiku horší dopad než finanční krize

03.04.2020 Koronavirus má na ekonomiku mnohem horší dopad, než měla globální finanční krize z let 2008 a 2009. Uvedla to dnes podle serveru televize CNBC šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová.
img

MMF: Pandemie způsobí globální recesi. Překonáme ji v roce 2021.

24.03.2020 Celosvětová pandemie nemoci COVID-19 způsobí v letošním roce recesi světové ekonomiky. Mohla by být dokonce horší než finanční krize v letech 2008 až 2009. Svět se podle Mezinárodního měnového fondu z krize zotaví v roce 2021.
C:\fakepath\corona.png

MMF: Pandemie způsobí globální recesi, svět se zotaví v roce 2021

23.03.2020 Pandemie nemoci COVID-19 způsobí letos recesi světové ekonomiky, která by mohla být horší než finanční krize v letech 2008 až 2009. Svět se ale zotaví v roce 2021, uvedl dnes Mezinárodní měnový fond.
img

USD / JPY – 23. 3. 2020

23.03.2020 Dolar se vůči japonskému jenu v pondělí propadl, protože rostoucí příliv národních a městských pečetí (uzavření hranic států a měst) se prudce zvýšil. Panika na trzích hrozí, že snahy tvůrců měnové politiky zmírnit to, co bude pravděpodobně hlubokou globální recesí, selžou. Federální rezervní systém USA pokračoval v pátek v nouzové podpoře. Posílil úsilí spolupracovat v stimulačních krocích s dalšími významnými centrálními bankami, aby se pokusily o zmírnění globální krize v oblasti financování korporátních a vládních entit. Účastníci trhu počítají s dalším uvolněním politiky v příštích několika dnech.
C:\fakepath\global economy.jpg

Řada států chystá bezprecedentní hospodářská opatření

23.03.2020 Německo, Spojené státy, Británie, ale i Česká republika a další země chystají rozsáhlá opatření na podporu svých ekonomik, těžce zasažených rychle se šířícím koronavirem. Jejich objem je často bezprecedentní a překonává i ta opatření, která vlády zaváděly v období světové finanční krize po roce 2008. Za normálních okolností by podpůrná opatření v tak obrovské výši vlády patrně nemohly nikdy prosadit.
C:\fakepath\USA.jpg

Kongres a Bílý dům pracují na podpůrném plánu pro ekonomiku země

22.03.2020 Obě komory amerického Kongresu a tým poradců Bílého domu usilovně pracují na podpůrném balíku pro americkou ekonomiku ohroženou koronavirem. Hodnota pomoci, původně odhadovaná na bilion dolarů, se má podle včerejší informace televize Fox News víc než zdvojnásobit. Senát by mohl opatření schválit v pondělí, později se vysloví Sněmovna reprezentantů.
C:\fakepath\cor-19032020-lv.jpg

Vlády slibují desítky miliard eur, centrální banky snižují úroky

19.03.2020 Opatření vlád vybraných zemí a institucí na pomoc ekonomikám zasaženým šířením nového typu koronaviru (řazeno abecedně).
C:\fakepath\USA dolar.jpg

CBO: Rozpočtový deficit USA napřesrok překročí bilion dolarů

22.08.2019 Deficit federálního rozpočtu Spojených států v příštím fiskálním roce překročí hranici bilionu dolarů (zhruba 23 bilionů Kč). Vyplývá to z nové prognózy Rozpočtového úřadu Kongresu (CBO), která poprvé zohledňuje nedávnou rozpočtovou dohodu mezi prezidentem Donaldem Trumpem a Kongresem. V letošním fiskálním roce, který skončí v září, schodek podle prognózy CBO dosáhne 960 miliard dolarů.
C:\fakepath\usa.jpg

Rozpočtový deficit USA překonal únorový rekord

22.03.2019 Rozpočtový schodek Spojených států se podle dnešních údajů amerického ministerstva financí v únoru vyšplhal na 234 miliard dolarů (5,3 bilionu Kč). Překonal tak únorový rekord 232 miliard USD z roku 2012. Za období prvních pěti měsíců fiskálního roku, který v USA končí 30. září, se rozpočtový deficit meziročně zvýšil o 39 procent.
92898879.jpg

Deficit USA letos klesne pod bilion dolarů

06.02.2013 Rozpočtový deficit americké federální vlády klesne v tomto fiskálním roce do letošního září poprvé za vlády Baracka Obamy pod hranici bilion dolarů. Předpověděl to Rozpočtový úřad Kongresu (CBO), předpokládá to ale, že v březnu nastoupí automatické výdajové škrty. Ekonomika kvůli nim poroste jen o 1,4 procenta po vzestupu o 2,2 procenta v loňském roce.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Price Action | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Světová banka | USA | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Mexické peso | Brazilský real | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Světové akcie | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Obchodování na burze | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Transakce | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Burza | CFD | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Dolarový index | ECB | ECOFIN | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Forex trader | Forward | Futures | G7 | IPO | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | MMF | MT4 | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnové páry | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Oscilátor | P/E | Platební bilance | Platforma | Pozice | RSI | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Standard & Poor's 500 | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Výkonnost | Wall Street | Zisk na akcii | Zisková marže | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index CSI300 | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Komerční banka | Patria | Americký prezident | XTB | Admiral Markets | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | BitStock | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Berkshire Hathaway | Kurz koruny | Panika | Euforie | Výsledky | Emoce | Obchodní příležitosti | IEA | Uvolnění měnové politiky | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | CAC 40 | Stoxx 600 | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index PPI | Index CPI | Makrodata | Facebook | BTC | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Obchodníci | Aktivum | Delta | Index | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie dnes | Akcie Facebook | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Směnárna | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Britské libry | Cena | Cena akcií | Cyrrus | CZK | Dlouhodobé investice | Dolar | Kurzy.cz | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Evropská banka | Evropská měna | Finanční prostředky | Fiskální rok | Forex kalendář | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | Hodnota akcií | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | Investiční plán | Investiční poradenství | Investing | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Kapitálové trhy | Kurz bitcoinu | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Market | Markets | MetaTrader 5 | Minimální mzda | Míra inflace | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Patria.cz | PayPal | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | SPX | Spekulace na růst | Státní rozpočet | Stoxx | Tapering | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Volatility | Výprodej | WTI | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Finanční nástroj | CNBC | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | Buy | Elon Musk | Christine Lagarde | IRS | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | ROCE | Sell | Itálie | Spojené státy | WSJ | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Velcí hráči | Poradenská společnost | Burze | Aramco | Dow Jonesův index | Again Capital | The New York Times | CNN | Microsoft | ABN Amro | CSI300 | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | PwC | Agentura AP | BBC | Reporty | Obchodní nastavení | UNCTAD | HUF/EUR | Polská centrální banka | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Podnikatel | Růst cen akcií | Podnikání | Automobilový průmysl | Ministr financí | Vývoj akciového indexu | Otočení trendu | Dlouhé pozice | Energie | Společná evropská měna | Oscilátor RSI | Podnikatelé | Propad cen komodit | Přehled | Jádrový index | Thomas Jordan | Šéf švýcarské centrální banky | Agentura Reuters | Obchodování CFD | Swapy | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Ekonomické dopady | Index japonských akcií Nikkei | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Program nákupu dluhopisů | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Globální ekonomický růst | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Index technologického trhu Nasdaq | Dostatek hotovosti | Americké burzy | Utahování měnové politiky | Alibaba | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Kryptoměny | Ropná společnost | FactSet | S&P | Guvernér | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Americké indexy | Historická maxima | Světové finanční krize | Tempo růstu | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Zajištění | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Digitální měny | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Tesla | Agentura AFP | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Globální krize | Francouzská ekonomika | Rekordní maxima | Propad akcií | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Predikce | Záchranný fond | Průzkum | Graf ropy | Krize | Investiční rozhodnutí | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Česká vláda | Libra k americkému dolaru | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Odliv kapitálu | Americké investiční banky | Institucionální investoři | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | cTrader | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Země G7 | Skupina G7 | Guvernéři centrálních bank | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Statistiky ECB | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Ekonomická nálada | Index ekonomické nálady | Ekonomická nálada v eurozóně | Tempo růstu ekonomiky | Bitfinex | ABN AMRO Bank | Jihokorejské akcie | Purple Trading | Vstup na burzu | Cryptocompare | CoinDesk | BHS | Paul Tudor Jones | Návratnost investic | Coinbase | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Trhy s kryptoměnami | Podnikové dluhopisy | Digitální zlato | Jerome Powell | Coinmarketcap | Monero | LTC | Bitcoin je bublina | Invesco | Dealogic | Kapitalizace bitcoinu | Binance | Růst bitcoinu | Oxfam | Robinhood | Litecoin (LTC) | Digitální peněženky | Drobní investoři | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Spotové obchodování | Trumpova cla | Krypto | Hodnota majetku | Hodnota majetku domácností | EOS | Bitcoiny | Virtuální měny | OPEC+ | Obchodní válka | Obchodní bariéry | Podniky | Asijské akciové trhy | Akcie Facebooku | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Objem obchodování | Domácí měna | Šéf Fedu | Index Stoxx 600 | Profesionální obchodník | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Trh s ropou | Vývoj ceny bitcoinu | Růst úrokových sazeb | Daňové úlevy | Daňové reformy | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Steven Mnuchin | Index spotřebitelské důvěry | François Villeroy de Galhau | Čínské firmy | Růst cen komodit | The Wall Street Journal | Makléřská společnost | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | OKEx | Zájem investorů | Profesor ekonomie | CNY | Nejznámější kryptoměny | Akcie čínských firem | Boris Johnson | Americké společnosti | Ponziho schéma | NASDAQ 100 | Kurz kryptoměny | PwC Global Top 100 | Výnosové křivky | Čínská makrodata | Štěpán Křeček | Britský premiér | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Bohatí | Oživení ekonomiky | Akcie podniku | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Saudi Aramco | Televize CNBC | MT5 Supreme Edition | Denní graf | Poptávka po ropě | Úpis akcií | Finanční údaje | Ochrana před inflací | Cena akcie | Největší ekonomika | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Hospodářské krize | ByteDance | TikTok | Americké automobilky | Automobilky | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Deficit | Prezident Donald Trump | HDP v USA | Německá vláda | Hongkong | Výkon amerického dolaru | Objem | Čínské podniky | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | FRED | Včerejší obchodování | Supreme Edition | Růst spotřebitelských cen | Akcie Alibaby | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | List The Wall Street Journal | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Období nejistoty | Zasedání ČNB | PLN/EUR | Hlavní události | Martin Krištoff | CFDWorld | Tesla Elon Musk | Průmyslová výroba ve Spojených státech | IIF | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Server BBC | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Server CNBC | Bilance | Index DOW | Americký Senát | Co bude | GM | Růst světové ekonomiky | Fox News | Amazon | Nejbohatší | Miliardy | Využití kryptoměn | Admiral Markets Forex Kalendář | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Hongkongské akcie | AFP | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | Oblast rezistence | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Počet nezaměstnaných v Německu | Globální trh | Financovat | Předpovědi | Průmysl | HUF | PLN | Na burze | Tržní kapitalizace firmy | Impuls | Firma Apple | Visa | General Motors | Tvorba pracovních míst | Váš trading | Rozvoj | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Problémy | Tomáš Holub | Fed dnes | Růst spotřebitelských cen v USA | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Ranní komentář | Evropský průmysl | GBP/EUR | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Prohlášení | Čínské vlády | Události roku | Míra | Ohlédnutí | Úroky | Měnové politiky | Premiér Boris Johnson | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Výkonná ředitelka | Ředitelka | xStation5 | Rozpočtové politiky | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Pojistka proti inflaci | Americké objednávky | Miliardy korun | Demokratické strany | Vývoj měnové politiky | Peking | Růst akciových trhů | Hospodaření | Placení daní | Pracovní trh | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Tržní kapitalizace Tesly | Netflix | Inovace | Akcie GM | General Motors (GM) | Washington | Ceny ropy dnes | Letecké společnosti | Miliardy eur | RBA | Budoucnost | Experti | Rekordní maximum | Negativní zprávy | Výsledky hospodaření | Příjmy domácností | Poradenství | Nový rekord | Wall Street Journal (WSJ) | Ministr financí Steven Mnuchin | Iniciativa | Podnik | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Technologická společnost | Federální vláda | Kryptoměny bitcoin | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | Prognózy ČNB | Očekávaný vývoj | Komunikace | Trump | Chudoba | Prezident | Koronavirus | Google | WhatsApp | Instagram | Anglie | Trhy | WHO | Šíření koronaviru | Virus | Asijské indexy | Vir | Index japonských akcií | Negativní dopad | Pokles | Situace | Americký kongres | SARS | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Peněžní statistiky ECB | Peněžní statistiky | Burza v Hongkongu | Ceny Bitcoinu | Lehká ropa WTI | FIAT | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | Dopady koronaviru | Cena akcií Tesly | Americká společnost | Zrychlení růstu | SEC | Rozhodování | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Průměrná cena | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Marek Mora | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Údaje o ekonomice | Ekonomické aktivity | Ekonomické dopady koronaviru | Panika na trzích | Šířením nového typu koronaviru | Zpřesněný odhad | Vývoj | Analytická společnost | Mzda | Výkyvy | Aktuální Price Action | Výsledek zahraničního obchodu | Ekonomka MMF | Gita Gopinathová | Důsledky koronaviru | Pomoc ekonomice | Ekonomické dopady nákazy | Aerolinky | Lufthansa | Nouzový stav | Euro včera | Akcie včera | Asijské akcie dnes | Mince | Profitovat | Tencent | Buy the dip | Restriktivní opatření | Nákupy akcií | Stimuly | Záchranné balíčky | Fiskální politiky | Tržby společnosti | ČMZRB | Tudor | Společnost Saudi Aramco | Šíření viru | Fiskální balíček | Obří stimul | Stimul | New York Times | Nákupy aktiv | Půjčky pro firmy | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Pád ceny | Dopady pandemie | Historie | Mimořádná opatření | Banky snižují úroky | Centrální banky snižují úroky | Opatření vlád | Žádosti o podporu | Snížení základní úrokové sazby | Rozpočtový deficit americké federální vlády | Další pokles | Guvernér francouzské centrální banky | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Kroky centrálních bank | Kongres | Index ISM | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | Domácnosti | Průmyslové komodity | Bezprecedentní hospodářská opatření | Hospodářská opatření | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Úřad práce | Sněmovna reprezentantů | Mitch McConnell | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Senát USA | Další růst | Růst | Univerzita Johnse Hopkinse | Kevin McCarthy | Lídr republikánů | Koronavirové krize | Hlasování v Senátu | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Fatih Birol | Potenciál | E-commerce | Ekonomiky | Plán G20 | Schodek | Organizace | Práce | Výraznější pokles | Údaje | Týdenní nárůst | Ropný průmysl | Hluboké recese | Ekonomické dopady koronavirové krize | Dopady koronavirové krize | Ministři | Ekonomické oživení | Ministři energetiky | CRFB | Výbor pro zodpovědný federální rozpočet | Výbor pro zodpovědný federální rozpočet (CRFB) | Hackerský útok | Více peněz | Maloobchodní tržby v USA | Hlavní ekonomka MMF | Vedoucí představitelé | Procter & Gamble | Statistiky | Demokraté a Republikáni | USD za barel | S&P500 | Důvěra v eurozóně | SARS-CoV-2 | Tweety | Evropské indexy | Posílení | Amazon Jeff Bezos | Největší propady | Joe Biden | Regulační rámec | Očekávané výsledky | Zasedání Evropské centrální banky | Zájem zahraničních investorů | Spotřebitelské výdaje v USA | Maloobchod | Úřady ve Spojených státech | Otevírání americké ekonomiky | FOMO | Alternativní taxislužby | Regulační orgány | Zadlužení | Expanze | Huobi | Dluhy | Evropská průmyslová produkce | Míra inflace v dubnu | Účet platební bilance | Auta | Rostoucí potenciál | Fiskální stimul | Manažeři | Růst Bitcoinů | Nové studie | Společnost Facebook | Americká média | Vztahy mezi Čínou a Spojenými státy | Vládní pomoc | JDE | Unie | Investice do energetiky | Propad investic | Pokles investic | Agentura IEA | Hertz | Dlouhodobý výhled | Záchranný balík | Pozitivní sentiment | CBO | Střední Evropa | Internetová firma | Square | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Nikola | Index Nasdaq Composite | Rozpočtový deficit USA | Korporátní zprávy | Subvence | Plán investic | Stimulační balík | Covid | Nárůst nově nakažených | Technologické firmy | Vyšší daně | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Jasný signál | MAM | Prostor pro další růst | Ocenění | Americký maloobchod | Růst tržeb | Ceny | Praha | FANGMAN | Republikánští senátoři | Znovuotevření ekonomiky | Model 3 | Market cap | Následky pandemie | Nálada v eurozóně | John Kilduff | DeFi | Společnost PwC | Největší firmy na světě | Největší firmy | Důvěra | NYT | Otevřený zisk | Americké ministerstvo spravedlnosti | Worldometers | Hospodaření banky | Capital.com | Bitstock.com | Coca-Cola | Výrobní index | Brexitové dohody | Jonathan Jones | Peso | Pumpování peněz do ekonomiky | Pumpování peněz | Nvidia | Budoucí vývoj | Společnost ByteDance | Ekonomické dopady pandemie | Elektromobily | Americký trh s bydlením | The New York Times (NYT) | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Biden | Internetová společnost | Graf ropy WTI | Měnový fond | FranceInfo | Vývoj meziročního růstu HDP v USA | Vývoj meziročního růstu HDP | AEX | Nancy Pelosiová | MicroStrategy | Embargo | Defi | Uniswap | Aave | Akciové trhy v Austrálii | Nové zprávy | China Telecom | China Mobile | Poptávka po bitcoinech | COVAX | FoMO efekt | Očkování | Kapitalizace Tesly | Banky v EU | Ceny americké ropy | Dow Jones a S&P 500 | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Burzy v USA | Růst ceny | China Unicom | Zastánci bitcoinu | Zvýšení těžby | Autopůjčovna Hertz | Newyorská akciová burza | Newyorská akciová burza (NYSE) | Hodnota trhu s kryptoměnami | Babel Finance | Simons Chen | Investiční manažeři | David Rosenberg | Rosenberg Research | Zájem o bitcoin | Evropské centrální banky | Balík na pomoc | Balík na pomoc ekonomice | ACT | Nárůst ceny | Tržní reakce | Thomas Peterffy | Cenové výkyvy | Odhady CBO | Růst ceny Bitcoinu | Kuaishou Technology | Krypto trend | Předpověď ceny | Předpověď ceny Dogecoinu | Cena dogecoinu | Ren Project | Blockchainy | OpenDAO | renDOGE | DOGEO | Michael Burgess | Huobi Futures | FTX | WazirX | Arcane Research | Dlouhodobá předpověď | Tým Capital.com | Hodnota dogecoinu | Tweety Elona Muska | Budoucí cena | Coinswitch | Agregátor kryptoměn | Obchodování krypto | Krypto CFD | Kov | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Celosvětové zadlužení | Robinhood Markets | Hodnota trhu s bitcoiny | Nasdaq Private Market | Pandemie covidu-19 | Hang Seng Tech | Index Hang Seng Tech | Dnešní videokomentář | Výhled pro EUR/USD | Týdenní shrnutí | Bidenův plán | Firemní daně | Ceny ropy Brent | Internetové společnosti | Růst cen ve Spojených státech | Makléřská společnost Robinhood | cTrader Purple Trading | Zisk před zdaněním | Infrastrukturní plán | Plány | Freedom Finance | Freedom Finance Europe | Freedom24 | Krafton | Zvyšování daní | Příliv přímých zahraničních investic | Uzávěry způsobené pandemií | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Didi | Počet nezaměstnaných | Nabídky akcií | Nákupní příležitost | UST | Didi Global | Americký trh | Duolingo | Společnost Duolingo | Odvětví | Úpis akcií v USA | Doug Guthrie | Xiaohongshu | Aplikace Keep | LinkDoc Technology | CNN Business | Pohyb kapitálu | Akcie čínské společnosti | Varianta delta | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Úspěšný vstup na burzu | Americká společnost Duolingo | Bidenův předvolební slib | Peníze z programu | Program na podporu infrastruktury | Výsledek hlasování | Nasdaq v New Yorku | Post-kovidový boom | Bilion | Ceny technických kovů | Rekordní minimum | Kuaishou | Cena kryptoměny | Koninklijke Ahold Delhaize | Regulatorní prostředí | Infrastrukturní balíček | Cloud Village | Regulatorní riziko | Regulace technologických firem | Akcie internetového gigantu | Streamovací společnosti | Meituan | Firma Meituan | Regulace technologického sektoru | Společnosti | Opatření | Rivian | Výběr daní | Vysoká poptávka | Dennis Lynch | BOOST | Automotive | Americký podnikatel | Pozornost | Adam Jonas | JATO Dynamics | Cenový cíl | Cenový cíl pro akcie | Cíl pro akcie | Rivian Automotive | RIVN | Primární úpis akcií | Maxim Manturov | Rivian R1T | Rivian R1S | Rivian EDV | Investiční analýzy | Trh s elektromobily
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Bilance obchodu s Čínou
Bilance rozpočtu
Bilance zahraničního obchodu
Bilance zahraničního obchodu USA
Bilance zemřelých
Bilanční suma
Bílá ropa
Bílá velryba
Bild am Sonntag
Bilion

Následující klíčová slova

Bilionové stimuly
Bilionové stimuly v USA
Bilionový program
Bilionový program vlády
Biliony
Biliony dolarů
Biliony USD
Bill Gates
Bill Gross
Billions
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít