Klíčová slova - Peking

Analytička: Čína má šanci být do roku 2035 největší ekonomikou
26.02.2021 Čína má šanci do roku 2035 zdvojnásobit velikost své ekonomiky, jak to předpověděl prezident Si Ťin-pching. Řekla to analytička amerického finančního ústavu Bank of America Global Research Helen Čchiaová, která vede oddělení asijských ekonomik. Znamená to, že Čína by na pozici největší ekonomiky světa vystřídala Spojené státy. Čínský prezident loni v listopadu řekl, že jak se Čína vyvíjí a usiluje o status vyspělé země, může do roku 2035 vedle ekonomiky zdvojnásobit i příjem na hlavu.

Čína zvýšila kvóty na těžbu vzácných kovů na rekord
19.02.2021 Čína zvýšila kvóty na těžbu vzácných kovů v prvním pololetí o více než 27 procent na rekord. Zpráva by mohla zmírnit obavy z omezení dodávek po prudkém růstu cen skupiny těchto kovů, uvedla dnes agentura Reuters. Čína je největším světovým producentem a vývozcem kovů vzácných zemin, což je skupina 17 nerostů používaných při výrobě široké škály produktů - od elektrických aut přes spotřební elektroniku po vojenské vybavení.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
17.02.2021 1) Obchodování na asijských akciových trzích skončilo dnes nejednotně. Burzy v Číně byly nadále kvůli oslavám příchodu nového lunárního roku zavřené. Z makrodat se investoři v polovině týdne zaměřili na japonskou obchodní bilanci. Vývoz z Japonska v lednu zaznamenal nejvyšší růst za 27 měsíců, hlavně díky vysoké poptávce z Číny a dalších asijských zemí.

Obchodní deficit USA loni dosáhl dvanáctiletého maxima
05.02.2021 Obchodní deficit Spojených států v loňském roce vzrostl o 17,7 procenta na 679 miliard dolarů (14,6 bilionu Kč). Dosáhl tak nejvyšší úrovně za 12 let, ukázaly údaje, které dnes zveřejnilo americké ministerstvo obchodu.

Akcie firem z konglomerátu HNA kvůli žádosti o bankrot klesají
01.02.2021 Akcie firem z čínského konglomerátu HNA Group dnes klesají. Skupina v posledních dnech oznámila, že věřitelé požádali o bankrot a že akcionáři tří jejích firem zpronevěřili téměř deset miliard USD (214,4 miliardy Kč). HNA kdysi byla jednou z nejvýznamnějších čínských firem, uvedla agentura Reuters.

Komodity: Ropa zlevňuje po nečekaném nárůstu amerických zásob
21.01.2021 Ropa zlevňuje po zprávě o nečekaném nárůstu amerických ropných zásob, která opět oživila obavy z nízké poptávky zapříčiněné pandemií. Většímu poklesu ceny brání naděje na objemný stimulační balík americké vlády.

Biden oslabí dolar, zlevní Čechům benzín i elektroniku. Aneb co vše čekat od nového amerického prezidenta v ekonomické oblasti
19.01.2021 Zítřejší inaugurace nového prezidenta USA Joe Bidena a nástup jeho administrativy nezůstanou bez vlivu na rodinný rozpočet každého Čecha. Už předem lze říci, že oslabí dolar, což zlevní benzin i spotřební elektroniku.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
11.01.2021 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo převážně v červených číslech. Z hlavních trhů šla proti proudu jen burza v Hongkongu. V Japonsku se dnes kvůli svátku neobchodovalo.

Reuters: Čína chce po firmách data o spotřebitelských půjčkách
11.01.2021 Čína tlačí na velké technologické firmy, aby sdílely údaje o spotřebitelských půjčkách, a to se zdůvodněním, že to je prevence proti přílišnému zadlužování a podvodům. S odkazem na zdroje obeznámené se situací o tom dnes informovala agentura Reuters. Podle ní by plán, pokud bude uveden do praxe, znamenal konec dosavadní čínské politiky nevměšování se do tohoto sektoru.

Čína zavádí zákony na ochranu svých firem před sankcemi z USA
11.01.2021 Čína zavádí nová pravidla, která jí umožní chránit vlastní firmy před zahraničními zákony, jejichž aplikaci vláda v Pekingu považuje za neoprávněnou. To se týká i mnoha amerických sankcí, které vyhlásila vláda prezidenta Donalda Trumpa. Změny, které Peking oznámil o víkendu, čínským soudům například umožní trestat i firmy, které sankce neodmítnou. Informuje o tom dnes BBC.

MMF: Čínská ekonomika dál oživuje, letos vzroste o 7,9 procenta
08.01.2021 Čínská ekonomika pokračuje v rychlém oživování z útlumu způsobeného šířením koronaviru. V letošním roce by měl růst hrubého domácího produktu (HDP) Číny prudce zrychlit na 7,9 procenta z loňských 1,9 procenta. Uvedl to dnes Mezinárodní měnový fond (MMF). Odhad letošního vývoje čínské ekonomiky nicméně mírně zhoršil oproti říjnové prognóze, podle které měl růst činit 8,2 procenta.

USA zvažují zakázat Američanům investice do Alibaby a Tencentu
07.01.2021 Newyorská akciová burza (NYSE) příští týden přece jen vyřadí z obchodování akcie čínských telekomunikačních společností China Mobile, China Telecom a China Unicom. Oznámila to včera burza. Znovu tak změnila svůj postoj k těmto třem podnikům, které jsou největšími telekomunikačními operátory v Číně, píše agentura Reuters. List The Wall Street Journal (WSJ) na svém webu jako první napsal, že americké úřady zvažují, že Američanům zakážou investovat také do akcií čínských technologických firem Alibaba a Tencent.

NYSE se vrátila k plánu vyřazení akcií tří čínských telekomů
06.01.2021 Newyorská akciová burza (NYSE) příští týden přece jen vyřadí z obchodování akcie čínských telekomunikačních společností China Mobile, China Telecom a China Unicom. Oznámila to dnes burza. Znovu tak změnila svůj postoj k těmto třem podnikům, které jsou největšími telekomunikačními operátory v Číně, píše agentura Reuters.

Forex: Dolar slábne, investoři upřednostňují rizikovější investice
05.01.2021 Americký dolar dnes dále slábne. Investoři po rozhodnutí čínské centrální banky zvýšit oficiální směnný kurzu jüanu upřednostňují investice do rizikovějších měn. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu amerického dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, ztrácel před 17:05 SEČ 0,2 procenta na 89,68 bodu.

Investiční dohoda EU a Číny je prohrou celého Západu. Evropa měla počkat na Bidena
04.01.2021 Investiční dohoda Evropské unie a Číny je prohrou Západu. Peking sice učinil krátce před jejím prosincovým dotažením ústupky, avšak ty vlastně jen potvrzují, že ve skutečnosti je dohoda vítězstvím právě Číny.

Uplynulé desetiletí v ekonomice: krize, rozmach Číny, alternativy
01.01.2021 Turbulentní rok 2020 je již minulostí a společně s ním skončilo také další desetiletí, ve kterém jsme byli svědky mnoha důležitých událostí. V dnešním článku se proto ohlédneme za poslední dekádou. Přinášíme výběr pěti nejdůležitějších událostí a trendů ve světové ekonomice v uplynulém desetiletí.

Čínské akcie letos navzdory pandemii výrazně posílily
31.12.2020 Čínské akcie v letošním roce navzdory pandemii nemoci covid-19 výrazně posílily. Index CSI300, který zahrnuje největší firmy na burzách v Šanghaji a Šen-čenu, si připsal 27 procent. Během dnešního obchodování vzrostl o 1,9 procenta na 5211,29 bodu. To představuje jeho nejvyšší závěrečnou hodnotu od poloviny června 2015, napsala agentura Reuters.

EU a Čína dojednaly úvodní dohodu o investicích
30.12.2020 Evropská unie a Čína dnes dojednaly úvodní dohodu o investicích, která usnadní investorům z obou regionů vzájemný přístup na trhy. Oznámila to předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. Obě strany o dohodě jednaly téměř sedm let.

EU a Čína tento týden patrně uzavřou dohodu o investicích
28.12.2020 Evropská unie a Čína tento týden patrně uzavřou dohodu o investicích. Společnosti z unijních zemí budou mít lepší přístup na čínský trh, kde se jejich aktiva dočkají lepší ochrany. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na dnešní vyjádření nejmenovaného unijního představitele.

CEBR: Čína hospodářsky předstihne USA už v roce 2028
27.12.2020 Čína hospodářsky předstihne Spojené státy do roku 2028. Vlivem pandemie covidu-19 to bude o pět let dříve, než se čekalo. Vyplývá to ze zprávy britské konzultační společnosti Centre for Economics and Business Research (CEBR), na kterou dnes upozornil zpravodajský server BBC. Čína podle konzultační firmy "obratně" postupuje proti šíření koronaviru, a její hospodářství díky tomu poroste rychleji než USA či Evropa.

Akcie v Číně oslabily, z části kvůli diplomatickému napětí
22.12.2020 Akcie na čínských trzích dnes oslabily, jejich hlavní index zaznamenal největší propad za dva měsíce. Podle analytiků tím vedle pandemie reagoval také na diplomatické napětí mezi Čínou a Spojenými státy ohledně sankcí proti čínským zbrojním firmám. Sankce se týkají i ruských firem, akcie na ruských trzích ale počáteční ztráty smazaly a kolem poledne už vykazovaly růst.

Nejdůležitější ekonomické události roku 2020
14.12.2020 Rok 2020 se zcela jistě zapíše do historie. Byl to neuvěřitelný rok plný šílených událostí a v podstatě vše se točilo kolem koronaviru. A jelikož se blíží konec roku, tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice v tomto roce.

Americký Kongres zvyšuje tlak na čínské firmy obchodované v USA
03.12.2020 Americký Kongres ve středu večer jednomyslně schválil zákon, který umožňuje stáhnout čínské firmy z obchodování na amerických akciových trzích, když nesplňují americké účetní standardy. Zákon také podnikům ukládá, aby zveřejnily, zda je vlastní nebo ovládá zahraniční vláda. Informují o tom tiskové agentury. Opatření také zvyšuje tlak Washingtonu na Peking v posledních týdnech vlády prezidenta Donalda Trumpa.

Bidenovi k vítězství ve volbách gratuloval čínský prezident
25.11.2020 Čínský prezident Si Ťin-pching se dnes přidal ke gratulantům demokratickému kandidátovi Joeu Bidenovi k vítězství v amerických prezidentských volbách. Ve svém prohlášení podle agentury AP vyjádřil naději, že obě země zachovají vzájemné vztahy bez konfliktů a konfrontace.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
19.11.2020 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří skončilo dnes smíšeně. Investoři balancují na hraně mezi pozitivními zprávami o vakcínách a negativními informacemi o počtu nakažených.

Čínský prezident slíbil další snižování cel a zvyšování dovozu
19.11.2020 Čína bude pokračovat ve snižování svých celních poplatků a v rozšiřování dovozu kvalitního zboží a služeb. Uvedl to dnes čínský prezident Si Ťin-pching. Peking má podle něj také v plánu uzavírat smlouvy o volném obchodu s více zeměmi.

Bidenova obchodní politika: Částečný reset
12.11.2020 Bidenova administrativa bude při řešení zahraničních záležitostí umírněnější a vyzrálejší a nepochybně zaujme k problematice mezinárodního obchodu spíše multilaterální postoj. Obrat o 180° ale ve vztahu k Číně není moc pravděpodobný. Rétorika se změní, ale nová vláda bude mít nejspíš proti Pekingu úplně stejné námitky jako její předchůdci.

Komu pomáhá čínské oživení?
26.10.2020 Čína jako první velká ekonomika minulý týden reportovala růst HDP za třetí čtvrtletí. Výsledných 4,9 % meziročně je obdivuhodných vzhledem k aktuální pandemii, byť o přesnosti dat se vzhledem k tak brzkému zveřejnění a velmi nízké transparentnosti čínských dat vedou pohybnosti. Čínská aktiva navíc nejsou pro trading příliš nakloněna, a proto se pro investiční příležitosti díváme do zemí, které jsou hlavními dodavateli mašinerie jménem Made in China.

Růst čínské ekonomiky ve 3. čtvrtletí zrychlil na 4,9 procenta
19.10.2020 Meziroční růst hrubého domácího produktu (HDP) Číny ve třetím čtvrtletí zrychlil na 4,9 procenta z 3,2 procenta ve druhém kvartálu. Oznámil to dnes čínský statistický úřad. Čínská ekonomika tak pokračovala v oživování z útlumu způsobeného šířením koronaviru. Hospodářský růst však zaostal za očekáváním analytiků, kteří jej v anketě agentury Reuters odhadovali na 5,2 procenta.

Jak zvolení Bidena ovlivní energetický sektor?
09.10.2020 Volby v roce 2020 mohou být zásadní pro budoucnost energetického sektoru na celém světě. Nový prezident bude buď pokračovat ve stávající politice, nebo v případě zvolení Bidena, dojde k otočení směru o 180 stupňů. Sám Trump několikrát uznal, že průmysl a jeho podpora vede k znečištění planety, ale preferuje ekonomický růst a nízký cen komodit. Biden má však opačný pohled na věc a otočil by postavení USA k fosilním palivům a politice klimatu.

Tisk: Peking zřejmě neschválí dohodu o TikToku v USA
22.09.2020 Peking pravděpodobně neschválí "nespravedlivou" dohodu čínské společnosti ByteDance s americkými podniky Oracle a Walmart ohledně budoucnosti její aplikace pro sdílení krátkých videí TikTok ve Spojených státech. Uvedl to podle agentury Reuters čínský státní list Global Times ve svém komentáři.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
22.09.2020 1) Čína urychleně dokončuje černou listinu amerických technologických společností. Informoval o tom s odvoláním na obeznámené zdroje list The Wall Street Journal (WSJ). Na seznamu se patrně objeví konkurent čínské společnosti Huawei, americký podnik Cisco Systems. Peking nicméně podle WSJ se sankcemi otálí, část čelných představitelů Číny chce o černé listině rozhodnout až po listopadových prezidentských volbách ve Spojených státech. Společnost Cisco věc nekomentovala.

Rychlé shrnutí
22.09.2020 Americké indexy zakončily pondělní seanci níže. Dow Jones klesl o 1.9 %, S&P500 odepsal 1.2 % a Nasdaq ztratil 0.1 %.

WSJ: Čína chystá černou listinu technologických firem z USA
22.09.2020 Čína urychleně dokončuje černou listinu amerických technologických společností. Informoval o tom včera s odvoláním na obeznámené zdroje list The Wall Street Journal. Na seznamu se patrně objeví konkurent čínské společnosti Huawei, americký podnik Cisco Systems. Peking nicméně podle WSJ se sankcemi otálí, část čelných představitelů Číny chce o černé listině rozhodnout až po listopadových prezidentských volbách ve Spojených státech. Společnost Cisco věc nekomentovala.

Čína oznámila pravidla pro seznam nespolehlivých subjektů
20.09.2020 Čínské ministerstvo obchodu zveřejnilo pravidla týkající se navrhovaného seznamu takzvaných nespolehlivých subjektů. Zařazeny by na něj měly být zahraniční společnosti, které ohrožují národní suverenitu, bezpečnost nebo rozvoj. Seznam je součástí prohlubujícího se sporu mezi USA a Čínou, uvedla agentura Reuters.

Akcie NIO – Nový leader elektromobility?
17.09.2020 Akcie NIO působivě posiluje. Chvíli to vypadalo, že čínský výrobce elektromobilů zbankrotuje, ale společnost následně povstala z popela jako fénix. Stále více společností se aktivně soustředí na výrobu elektromobilů. Tesla je stále favoritem na trhu, ale protože cena jejích akcií během velmi krátké doby extrémně posílila, investoři hledají levnější alternativy. Je NIO novým vyzyvatelem Tesly o prvenství na trhu s elektromobily?

WTO: Americká cla na čínské zboží jsou v rozporu s pravidly
15.09.2020 Světová obchodní organizace (WTO) rozhodla, že cla uvalená administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa na čínské zboží v hodnotě přes 200 miliard dolarů (4,5 bilionu Kč) jsou v rozporu s jejími pravidly. Informovala o tom dnes agentura AP.

Média: ByteDance platformu TokTok neprodá, spojí se s Oraclem
14.09.2020 Čínská společnost ByteDance své americké aktivity platformy TikTok neprodá ani Microsoftu, o kterém se spekulovalo, ani firmě Oracle, která se objevila také jako jeden ze zájemců. Čínská státní televize CGTN a další média s odkazem na zdroje uvádějí, že ByteDance uzavře s americkým Oraclem partnerství a ten zřejmě získá v čínské firmě významný podíl. Prodat americké aktivity firmě ByteDance v létě nařídil prezident Donald Trump, a to s odkazem na obavy o národní bezpečnost.

Potopí tchaj-wanská delegace českou ekonomiku?
06.09.2020 Nesporně mimořádná symboličnost aktuální návštěvy české politické delegace na Tchaj-wanu zásadně ztěžuje pohledět na ni vskutku věcně. Obava ze zhoršení ekonomických a obchodních vztahů s Čínou je jistě na místě a nejspíše k němu i dojde. Nepůjde však o nic mimořádného. Nepůjde dokonce ani o nic, čím by si Česko v uplynulých letech neprošlo. Aniž by to přitom vyvolalo byť jen drobounké zakolísání naší ekonomiky.

Ustojí tuzemská ekonomika případnou odvetu Číny za tchaj-wanskou návštěvu českých politiků? Nešlo by o nic, co už nezažila
31.08.2020 Loni Česko vyvezlo do Číny zboží za 44,2 miliardy korun. Tedy za méně než třeba do Rumunska. Představme si, že v důsledku čínské odvety za tchaj-wanskou návštěvu klesne český vývoz na nulu. Na první poslech to zní dramaticky, dokonce tak, že by to snad mohlo tuzemskou ekonomiku rozkymácet. Opravdu?

USA uvalují sankce na čínské subjekty kvůli Jihočínskému moři
26.08.2020 Spojené státy pokračují v zavádění cílených sankcí namířených proti různým prvkům domácí i zahraniční politiky Číny. Dnes americká vláda zařadila na sankční seznam přes 20 čínských firem, které se údajně podílí na "militarizaci" ostrovů v Jihočínském moři, a avizovala v této souvislosti cestovní omezení pro jednotlivce.

TikTok podal žalobu na Trumpa a ministerstvo obchodu USA
25.08.2020 Čínský provozovatel aplikace pro sdílení videa TikTok dnes podal žalobu na amerického prezidenta Donalda Trumpa, americké ministerstvo obchodu a šéfa resortu Wilbura Rosse. Avizoval to již dříve ByteDance, mateřská společnost aplikace, a krok na základě soudních dokumentů nyní potvrdila agentura Reuters. Čínské společnosti vadí kroky Trumpovy administrativy proti jejímu provozu ve Spojených státech.

Forex: Dolar slábne před zveřejněním posledního zápisu Fedu
17.08.2020 Americký dolar slábne před zveřejněním zápisu z posledního zasedání americké centrální banky (Fed) a nominačním sjezdem demokratů. Posilují měny navázané na suroviny. Investoři s ulehčením přijali zprávu, že se odkládá přehodnocení americko-čínské obchodní dohody.

Kryptomeny: Bitcoin sa naďalej obchoduje pod úrovňou 12 000 dolárov
14.08.2020 Po silnom a zdanlivo rovnomernom zotavovaní koncom júla sa na kryptomenný trh vrátila stagnácia. Počas tohto týždňa sa väčšina hlavných kryptomien obchodovala v pásme a zdá sa, že investori hľadajú katalyzátor pre väčší pohyb. Dominantné postavenie Bitcoinu na trhu kleslo na 58,7%. Kapitalizácia všetkých digitálnych aktív v obehu sa zvýšila na takmer 369 miliárd, zatiaľ čo priemerný denný objem obchodovania je na úrovni 121 miliárd dolárov.

Americké akcie uzavřely smíšeně, technologické firmy oslabovaly
07.08.2020 Americké akcie uzavřely dnešní obchodování smíšeně, index Nasdaq Composite oslabil. Růst zaměstnanosti ve Spojených státech v červenci prudce zpomalil ve srovnání s červnem. Indexy Dow Jones a S&P 500 smazaly ztráty ke konci obchodování a mírně posílily poté, co ministr financí Steven Mnuchin uvedl, že prezidentovi Donaldu Trumpovi doporučí, aby neshodu Kongresu a Bílého domu ohledně ekonomického stimulu vyřešil prostřednictvím exekutivního příkazu.

Forex: Dolar posiluje. Míra nezaměstnanosti v USA klesla na 10,2 procenta
07.08.2020 Dolar dnes posiluje. Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech v červenci klesla na 10,2 procenta z 11,1 procenta v předchozím měsíci. Americký prezident Donald Trump vydal příkaz, kterým Američanům zakázal blíže nespecifikované obchodní transakce s čínskými společnostmi, které vlastní platformy TikTok a WeChat.

Peking nedovolí, aby USA ukradly TikTok, píše tisk
04.08.2020 Čína nehodlá akceptovat, aby Spojené státy ukradly jakoukoli čínskou technologickou firmu a je připravena zakročit i ve věci čínské firmy ByteDance a její aplikace TikTok. Napsal to dnes list China Daily, který patří čínské komunistické straně. TikTok je trnem v oku amerického prezidenta Donalda Trumpa, podle něhož aplikace představuje bezpečnostní riziko. V USA ji chce zakázat, ledaže by se americká softwarová společnost Microsoft dohodla, že americké aktivity od firmy ByteDance odkoupí.

Cena zlata vystoupila na rekord, dosáhla téměř 1945 dolarů
27.07.2020 Cena zlata se dnes vyšplhala na rekordní maximum v blízkosti 1945 dolarů (zhruba 43.600 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). Vzhůru ji tlačí obavy z negativních hospodářských dopadů koronaviru a z rostoucího napětí mezi Spojenými státy a Čínou. Investoři považují zlato za bezpečné útočiště v období nejistoty.

Komodity: Cena zlata je po téměř devíti letech přes 1900 dolarů
24.07.2020 Cena zlata dnes poprvé od září 2011 překročila hranici 1900 dolarů (zhruba 43.000 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). Zlato již delší dobu zdražuje kvůli obavám z hospodářských dopadů koronavirové krize, nyní k růstu jeho ceny přispívá rovněž napětí mezi Spojenými státy a Čínou, napsala agentura Reuters.

Forex: Euro se prodává nejdráže za 22 měsíců
24.07.2020 Euro navázalo na své předchozí zisky a prodává se nejdráže za 22 měsíců, tedy od září 2018. Přispěla k tomu zpráva o obnoveném růstu ekonomické aktivity v eurozóně, který je tento měsíc dokonce silnější, než se čekalo.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
24.07.2020 1) Zatímco napětí mezi dvěma největšími ekonomikami světa roste, akciové trhy v Asii dnes spadly. Na trhu se plně projevila nervozita z dalšího vývoje. Po zpřísnění pravidel pro čínské diplomaty a novináře, kdy Čína dostala nařízení, aby uzavřela svůj konzulát v Houstonu, přišel Peking s odvetným opatřením a nařídil uzavřít konzulát ve městě Čcheng-tu.

Trump a Putin hovořili o kontrole zbraní, Íránu i koronaviru
24.07.2020 Americký prezident Donald Trump a ruský prezident Vladimir Putin spolu včera hovořili o kontrole zbraní. S odvoláním na Bílý dům i Kreml o tom informovala agentura Reuters. Trump podle prohlášení vyjádřil v telefonickém rozhovoru naději, že se podaří vyhnout závodům ve zbrojení. Prezidenti debatovali i o Íránu či koronaviru.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
23.07.2020 1) Geopolitické napětí mezi USA a Čínou přineslo negativní sentiment na asijské trhy. Ty se dnes obchodovaly smíšeně. Po americkém požadavku na uzavření čínského konzulátu v Houstonu posílil Hongkongský index. Šanghajský index výrazně oslaboval, ale ztrátu nakonec dohnal.

Čínský akciový trh STAR Market si vede lépe než americký Nasdaq
23.07.2020 Čínský akciový trh STAR Market, který vznikl před rokem, vykázal od začátku letošního roku zhruba dvojnásobný růst ve srovnání se svým americkým rivalem, trhem Nasdaq. Ukázal to index STAR 50, který začala burza používat ode dneška. Trh vznikl na žádost čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a Peking doufá, že s pomocí nového akciového trhu bude možné snáze financovat začínající technologické firmy z pevninské Číny i Hongkongu, aby Čína snížila inovativní náskok Spojených států.

Indexy akcií pevninské Číny zpevnily, úroková sazba se nemění
20.07.2020 Hlavní akciové indexy pevninské Číny dnes výrazně posílily, připsaly si kolem tří procent. Peking podle očekávání nezměnil třetí měsíc za sebou základní úrokové sazby, což server televize CNBC označuje za znamení, že druhá největší ekonomika světa se zotavuje z dopadů pandemie nemoci covid-19.

Trump nemá zájem vést obchodní jednání s Čínou
16.07.2020 Prezident Spojených států Donald Trump v úterý "zavřel dveře" pro obchodní jednání druhé fáze s druhou největší ekonomikou na světě, Čínou, a zdůraznil, že nechce jednat s Pekingem o obchodu kvůli pandemii koronavirus.

Čínské akcie kvůli zhoršení vztahů s USA prudce oslabily
16.07.2020 Čínské akcie kvůli dalšímu zhoršení vztahů mezi Pekingem a Washingtonem dnes výrazně oslabily, a to navzdory tomu, že čínská ekonomika se vrátila k růstu, který překonal očekávání. Index CSI 300, který sleduje obchodování na burzách v Šanghaji a Šen-čenu, odepsal 4,81 procenta na 4516,25 bodu, což byl nejprudší jednodenní propad od začátku února.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
15.07.2020 1) Asijsko-pacifický region uprostřed týdne obchodoval smíšeně. Japonský akciový index Nikkei v očekávání výsledku zasedání japonské centrální banky (Bank of Japan) rostl. Od samotné banky se žádný krok neočekával, nejzajímavější byla prognóza vývoje ekonomické aktivity, podle které centrální banka očekává letošní propad HDP o 4,7 %. Výrazněji se dařilo australskému S&P/ASX 200, a to navzdory reportovanému poklesu zaměstnanosti od 25. dubna.

Evropské akcie díky nadějím na vakcínu proti covidu-19 zpevňují
15.07.2020 Akcie na evropských trzích dnes výrazně posilují, k růstu jim pomáhá zejména zpráva o pokroku při vývoji vakcíny proti nemoci covid-19. Čínské akcie však oslabily, čímž reagovaly na rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa nařídit, aby Spojené státy přestaly připisovat Hongkongu zvláštní status.

Číňané houfně nakupují akcie v zemi, pohání je sílící optimismus, že čínská ekonomika zvládá koronakrizi nejlépe na světě. Citelný růst čínských akcií je dnes vzpruhou celému světu
06.07.2020 Čínské akcie dnes svým citelným růstem podpořily příliv poměrně optimistické nálady na světové trhy. Klíčový ukazatel čínských akcií, Šanghajský kompozitní index, si připsal 5,7 procenta, nejvíce od roku 2015. Vyhoupl se tak na své dvouleté maximum. Obrat obchodů na burzách v Šanghaji a Šen-čenu dosáhl úrovně půldruhého bilionu jüanů, a byl tak nejvyšší za uplynulých pět let.

Další vlna koronaviru zřejmě na obzoru. Zasadí poslední úder globální ekonomice?
26.06.2020 Po tom, co svět doufal, že se situace kolem koronaviru postupně uklidňuje, státy začaly otevírat své ekonomiky a řešit dopady restrikcí k zabránění šíření pandemie. A není jich málo, některé podniky se dostaly do insolvencí, jiné zkrachovaly a bankrot dalších je možná jen otázkou času. Nezaměstnaných přibývá jako hub po dešti a centrální banky ve velkém řeší pobídky na podporu ekonomik. Jak však ukazují poslední dny, zdá se, že čeho se vlády a mnozí investoři obávali, se stává skutečností. Druhá vlna pandemie již pravděpodobně klepe na dveře. Počet nakažených po uvolnění opatření totiž stoupá rychleji a Peking hlásí nové ohnisko nákazy.

Komodity: Ceny ropy rostou díky Trumpově ujištění o obchodní dohodě s Čínou
23.06.2020 Ceny ropy dnes odpoledne obnovily růst. Nervozitu na trhu uklidnil americký prezident Donald Trump prohlášením, že americko-čínská obchodní dohoda zůstává "zcela neporušená".

Rhodium: Zahraniční kapitál má o čínské firmy čím dál větší zájem
22.06.2020 Zahraniční kapitál má o čínské firmy čím dál větší zájem. Za uplynulý rok a půl vstupovaly zahraniční podniky do těch čínských navzdory politickému napětí rekordním tempem, který nemá v předchozím desetiletí obdoby. Vyplývá to ze zprávy konzultační společnosti Rhodium. Fúze a akvizice přitom zahrnují i citlivá odvětví, jako jsou finance a vyspělé technologie, poznamenal server CNBC. Čínská vláda postupně otevírá sektory, do nichž mohou vstupovat zahraniční podniky. Uvolňuje také restrikce ohledně provozu podniků, které vlastní zahraniční subjekty.

Trump opět pohrozil zbořením všech mostů s Čínou
19.06.2020 Americký prezident Donald Trump včera opět pohrozil přerušením obchodních vztahů s Čínou. "Spojené státy si za rozličných podmínek ponechávají politickou možnost úplného oddělení se od Číny," napsal Trump na twitteru v souvislosti s dřívějším vyjádřením amerického obchodního zmocněnce. Prezidentova slova dala agentura AFP do souvislosti s "krajním napětím mezi oběma předními světovými velmocemi".

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
18.06.2020 1) Asijsko-pacifické indexy dnes oslabovaly v reakci na nárust počtu nakažených v posledních dnech. Peking přistoupil ke zrušení letů, uzavřel školy a izoloval některé městské části. Zajímavostí jsou rovněž data z australského trhu práce. Míra nezaměstnanosti v květnu vzrostla na 7,1 %, oproti revidovaným 6,4 % v dubnu. Květnová míra nezaměstnanosti tak představuje nejvyšší úroveň od roku 2001.

BREAKING: Akcie zaznamenali nárast po tom, čo prišli správy z Číny, že šírenie vírusu je pod kontrolou
18.06.2020 Európske akciové indexy a futures na Wall Street zaznamenali nárast počas tlačovej konferencie čínskych úradníkov CDC. Wu Zunyou, expert na vírusy z čínskeho CDC povedal, že nové ohnisko koronavírusu v Pekingu je zatiaľ pod kontrolou. DE30 a US500 po týchto správach zaznamenali nárast o 0,6%. Nie je však známe, či Peking zruší rozhodnutie zatvoriť školy, alebo zrušiť lety.

BREAKING: Akcie zaznamenali po tom, čo prišli správy z Číny, že šírenie vírusu je pod kontrolou
18.06.2020 Európske akciové indexy a futures na Wall Street zaznamenali nárast počas tlačovej konferencie čínskych úradníkov CDC. Wu Zunyou, expert na vírusy z čínskeho CDC povedal, že nové ohnisko koronavírusu v Pekingu je zatiaľ pod kontrolou. DE30 a US500 po týchto správach zaznamenali nárast o 0,6%. Nie je však známe, či Peking zruší rozhodnutie zatvoriť školy, alebo zrušiť lety.

US100 naspäť nad hladinou 10000 bodov
17.06.2020 Akciové trhy dnes zaznamenali nárast aj napriek pretrvávajúcemu rozširovaniu koronavírusu. Nové prípady koronavírusu v USA zaznamenali nárast, pričom Peking pristúpil k uzavretiu škôl, no investori na tieto negatívne správy nereagujú vďaka plánovaným stimulov v USA. Všetky hlavné akciové indexy zaznamenali nárast, pričom US100 opäť dosahuje úroveň 10000 bodov.

Rychlé shrnutí
17.06.2020 Americké indexy za sebou mají silnou seanci. S&P 500 zakončil výše o 1.90 %. Dow Jones přidal 2.04 % a Nasdaq rostl o 1.75 %.

Rychlé shrnutí
15.06.2020 Trhy jsou nervózní kvůli obavám z druhé vlny koronaviru, které podporuje růst počtu hospitalizací v některých amerických státech. Čísla se ale dál zhoršují i celosvětově, kdy počty nových nakažených i nadále postupně zrychlují. Čína díky nákaze částečně uzavřela Peking, Tokio reportovalo nejvyšší denní nárůst počtu nakažených od začátku května.

Průmyslová výroba v Číně vzrostla méně, než se čekalo
15.06.2020 Průmyslová výroba v Číně po koronavirové krizi druhým měsícem vzrostla, růst byl ale slabší, než se čekalo. V uplynulém měsíci meziročně přidala 4,4 procenta, odhadovalo se ale pět procent. Horší než odhady byla i čísla maloobchodu a investice do stálých aktiv, jako jsou pozemky, budovy a zařízení. S odkazem na čínský statistický úřad o tom informovala agentura Reuters.

Merkelová a Li jednali o covidu-19 i lidských právech
11.06.2020 O spolupráci při potírání pandemie covidu-19, dialogu v oblasti lidských práv nebo situaci v Hongkongu spolu dnes přes videomost jednali německá kancléřka Angela Merkelová a čínský premiér Li Kche-čchiang. Informovalo o tom berlínské kancléřství.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
02.06.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří dnes opět rostly. Nejistotu ze zhoršování vztahů mezi USA a Čínou a rostoucí napětí a násilí v USA zastiňuje optimismus z toho, že ekonomiky se začínají vracet k normálu po pandemické krizi.

Trump dle zdrojů nemá na výběr v případě obchodní dohody s Čínou
02.06.2020 Americký prezident Donald Trump nemá příliš na výběr a bude se zatím muset držet první fáze obchodní dohody s Čínou, přestože je naštvaný na Peking kvůli koronavirové pandemii, novému bezpečnostnímu zákonu pro Hongkong a zmenšujícím se nadějím, že Čína splní stanovený objem nákupu amerického zboží. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na osoby obeznámené s rokováním americké vlády.

Akcie v USA převážně rostly, euro dál posilovalo vůči dolaru
29.05.2020 Americké akcie dnes převážně rostly. Většinu počátečních ztrát smazaly po tiskové konferenci amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten na ní neoznámil uvalení odvetných cel na Čínu kvůli hongkongskému bezpečnostnímu zákonu, jak se obávali investoři. Zatímco index Dow Jones uzavřel seanci mírným poklesem, indexy S&P 500 a Nasdaq zpevnily. Všechny tři indexy nicméně za týden i celý měsíc posílily.

Forex: Evropská komise představí vlastní návrh záchranného fondu
27.05.2020 Dnešní kalendář události je spíše chudý. Z politického hlediska bude alespoň pro Evropu zásadní. Evropská komise má dnes představit svou představu o záchranném fondu na podporu ekonomiky postižené koronavirem. Ten by měl podle dostupných informací dostat do ekonomiky až jeden a půl bilionu eur v nadcházejících sedmi letech. Přitom dosavadní společné úsilí lídrů Evropské unie podporovalo současný optimismus finančních trhů. Případný kolaps ve vyjednávání by tak pravděpodobně vedl ke zklamání. Koruna během posledních dní posílila na nejsilnější hodnoty vůči euru od začátku května. Podle nás ale opět překonává své fundamenty a v následujících dnech opět oslabí.

Forex: Koruna opět útočí na silnější úrovně
26.05.2020 Globální finanční trhy dnes pokračovaly na optimistické vlně. Hlavní akciové trhy rostly, zatímco dluhopisy spíše ztrácely. Hlavním důvodem pozitivní nálady je otevírání ekonomik napříč kontinenty. Japonsko oznámilo úplné ukončení nouzového stavu a Německo plánuje umožnit cestovní styk s většinou evropských zemí. Vrásky na čele však vyvolává obnovený spor mezi USA a Čínou. Peking odsoudil nedávné zablokování třiceti tří tamních firem v přístupu k americkým technologiím. Americká strana přitom svůj krok označila jako „protiteroristický“.

Bankéři: Bezpečnostní zákon z Hongkongu vyžene kapitál a talenty
22.05.2020 Plán Číny zavést v Hongkongu zákon o národní bezpečnosti z této asijské finanční metropole vyžene kapitál a talenty. Myslí si to bankéři a rekrutéři, kterých se dotazovala agentura Reuters. Navrhovaný zákon vyvolává obavy ohledně svobody tohoto poloautonomního města. Peking jím reaguje na vlnu loňských masivních a často násilných prodemokratických demonstrací.

Čína zatíná před Hongkongem své svaly, akcie padají. Trump potřebuje viníka
22.05.2020 S odezníváním kritické fáze koronavirové krize se do popředí zájmu akciových trhů dostává opět houstnutí geopolitické atmosféry. K němu přispívají právě i důsledky koronavirové krize, neboť Spojené státy stále hlasitěji svalují vinu za rozšíření viru na Čínu. Čína navíc plánuje v Hongkongu uplatnit zákon týkající se národní bezpečnosti. Ten má zakázat „zradu a pobuřování“ vůči čínské vládě a jakékoli snahy o odtržení. Jinými slovy, Čína hodlá asertivně utáhnout šrouby v dosud poměrně vzpurném autonomním regionu.

Po pandemii přichází další pohroma. Trump opět vyhrožuje obchodní válkou
20.05.2020 „To nejhorší, co by mohlo svět po pandemii koronaviru potkat, je propuknutí obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou. Současný vývoj nám však bohužel naznačuje, že právě touto cestou se svět vydává,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Nová studená válka USA a Číny kvůli pandemii
20.05.2020 Vztahy mezi Spojenými státy a Čínou kvůli pandemii koronaviru nastartovaly novou studenou válku. Americký prezident Donald Trump hrozí úplným přerušením komunikace a čínské státní deníky zveřejňují agresivní komentáře o USA.

USA se chystají odstřihnout Huawei od globálních dodavatelů čipů
15.05.2020 Spojené státy zavádějí sérii opatření, která mají odstřihnout čínskou firmu Huawei Technologies od globálních dodavatelů čipů. Dnes to oznámila vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa. Krok by podle agentury Reuters mohl ještě více zhoršit vztahy mezi Spojenými státy a Čínou. Washington považuje tuto telekomunikační firmu za hrozbu pro národní bezpečnost, což Huawei odmítá. Čína je připravena umístit v odvetě americké firmy na svůj seznam nespolehlivých, napsal vládní list Global Times.

ČNB je otevřena záporným úrokovým sazbám. Trump hrozí Číně za koronavirus
15.05.2020 Agentura Reuters v pondělí informovala, že ECB minulý týden nakoupila dluhopisy za rekordních 44 miliard eur. Celkově Evropská centrální banka plánuje nakoupit v letošním roce dluhopisy za 1,1 bilionu eur.

Trump je zklamán jednáním Číny, nechce jednat se Si Ťin-pchingem
14.05.2020 Americký prezident Donald Trump si v tuto chvíli nepřeje jednat se svým čínských protějškem Si Ťin-pchingem, protože je prý velice zklamaný počínáním Číny v raných fázích šíření koronaviru na jejím území. Šéf Bílého domu to prohlásil v rozhovoru s televizí Fox Business. USA podle něj uvažují vůči Pekingu různé kroky, mezi nimi by údajně mohlo být i úplné přerušení vztahů.

Nízké ceny ropy trápí těžaře, Trump chce doplnit státní zásoby
21.04.2020 Nadbytek ropy na světových trzích vedl k historickým propadům cen, v případě lehké americké ropy WTI museli prodejci dokonce kupujícím za odběr platit. Americký prezident Donald Trump nynější situaci, která je důsledkem pandemie nemoci covid-19 respektive protikoronavirových opatření snižujících mimo jiné spotřebu ropy, považuje za skvělý čas pro doplnění strategických rezerv. Podobný názor zastává i šéf české Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr. Jeffrey Currie, který je analytikem banky Goldman Sachs, očekává, že jen v USA potrvá týdny, než se cena ropy vrátí k předkrizovým hodnotám. Těžit z nízkých cen budou země závislé na dovozu ropy, mimo jiné Indie.

Čínská centrální banka snížila základní úrokovou sazbu
20.04.2020 Čínská centrální banka dnes už podruhé v letošním roce snížila svou základní úrokovou sazbu, aby podpořila domácí ekonomiku. Ta se nyní potýká s negativními důsledky koronaviru. Roční primární úvěrová sazba (LPR), od níž se odvíjejí úrokové sazby, za které komerční banky poskytují úvěry domácnostem a podnikům, klesne na 3,85 z dosavadních 4,05 procenta. Uvedla to agentura Reuters.

Čína v koronavirové krizi upevňuje svůj vliv v Česku i jinde
14.04.2020 Zatímco jinde ve světě je Čína kritizovaná za to, jakým způsobem se zpočátku k pandemii nemoci covid-19 stavěla, v zemích střední a jihovýchodní Evropy, jako je Čeko, Maďarsko a Srbsko, si Peking v současné situaci bez větších potíží udržuje svůj těžce vydobytý vliv, napsala dnes agentura AP. K tomu, aby se Číňané mohli stavět do role štědrého a strategického spojence, pomáhají dodávky roušek a dalších ochranných pomůcek.

Čínská ekonomika letos poroste nejpomaleji za 44 let
14.04.2020 Čínská ekonomika letos kvůli dopadům koronaviru patrně vzroste jen o 2,5 procenta, a vykáže tak nejslabší vzestup za 44 let. Myslí si to většina analytiků, které v anketě oslovila agentura Reuters. Takový vývoj by představoval prudké zpomalení druhé největší ekonomiky světa proti loňským 6,1 procenta a byl by hluboko pod březnovým odhadem 5,4 procenta.

Britské tajné služby MI5 a MI6 varují před Čínou
13.04.2020 Britské tajné služby MI5 (kontrarozvědka) a MI6 (rozvědka) mají za to, že Londýn by měl po krizi vyvolané koronavirem přehodnotit svůj vztah s Čínou a zvážit přísnější ochranu strategických odvětví. Čína bude podle nich po zdolání pandemie asertivněji bránit režim jedné strany. Objevují se otázky, zda by Británie neměla chránit před převzetím své klíčové společnosti, například v oblastech špičkových technologií a umělé inteligence, a zda nesnížit v britských výzkumných institucích počet čínských studentů, napsal včera list The Guardian.

Ropa roste, Čína plánuje navýšit rezervy
02.04.2020 Na trhu můžeme pozorovat výrazný nárůst cen ropy. Dle reportu Bloombergu plánuje Čína budovat strategické rezervy. Peking chce navýšit své zásoby tak rychle, jak to jen bude možné, a pojistit si tak rekordně nízkou cenu. Ropa Brent (OIL) se tak dnes ráno pohybuje v zisku 6,8 % a ropa WTI (OIL.WTI) přidává 4,8 %.

Koronavirus má na světě přes 30.000 obětí, polovina je z Evropy
29.03.2020 Pandemie koronaviru si na světě vyžádala už přes 30.000 obětí, více než polovinu z nich tvoří obyvatelé evropských zemí. Nejkritičtější situace panuje nadále na jihu Evropy a v USA. Ve Španělsku za poslední den přibylo 838 mrtvých, což je zatím nejvyšší denní nárůst, nakažených tam evidují už skoro 80.000. Nejvíce infikovaných - skoro 125.000 - mají ve Spojených státech, kde nákaze podlehlo přes 2000 pacientů.

CBB: Čínská ekonomika by v 1. čtvrtletí mohla klesnout o desetinu
24.03.2020 Čínská ekonomika by kvůli koronaviru mohla v prvním čtvrtletí klesnout zhruba o deset procent. Na základě průzkumu mezi více než třemi tisíci čínských podniků to dnes uvedla společnost China Beige Book (CBB). Oživení z útlumu vyvolaného koronavirem by podle CBB mohlo být obtížnější, než se předpokládalo.

Akcie v Asii po propadu ceny ropy prudce klesají
09.03.2020 Akcie na asijských trzích dnes výrazně klesají, především kvůli nejhlubšímu propadu cen ropy od války v Perském zálivu před téměř 30 lety. Ceny ropy klesly o více než 30 procent v reakci na oznámení Saúdské Arábie, že odběratelům sníží cenu a že od dubna výrazně zvýší těžbu. To je vnímáno jako zahájení cenové války s Ruskem, které na schůzce s členy Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) odmítlo podpořit snahu Rijádu o koordinované snížení těžby.

Začíná ropná válka Saúdské Arábie s Ruskem, která v historii nemá obdobu. Benzín v Česku může zlevnit pod 25 korun za litr, poprvé od roku 2009
08.03.2020 Světový trh s ropou v těchto hodinách začíná čelit němu, co dosud nepoznal. Saúdská Arábie zahajuje nesmlouvavou cenovou válku s Ruskem, a to navíc v době rekordně klesající poptávky. Jinými slovy, v čase, kdy celosvětově kvůli koronaviru historicky klesá zájem o ropu, se jí bude těžit tolik jako nikdy v historii.

Ropa historicky zlevňuje, benzín i nafta v ČR mohou spadnout k cenové úrovni 25 korun za litr
07.03.2020 Cena ropy včera zažila volný pád, za jediný den spadla o zhruba deset procent. Tedy nejvýrazněji od roku 2008. V příštím týdnu, až se začne naplno obchodovat, velmi pravděpodobně na tento pád naváže. Podle některých analýz se její cena může propadnout až na dvacetileté minimum. Ropa Brent by se v takovém případě prodávala za cenu kolem třiceti dolarů za barel, nebo dokonce ještě levněji. Nyní barel Brentu vyjde na 45,30 dolaru.

Počet nakažených ve světě roste, v Číně se situace stabilizuje
03.03.2020 Počet nakažených novým typem koronaviru ve světě vzrostl, v pevninské Číně, odkud onemocnění původně pochází a kde se dosud nakazilo přes 80.000 lidí, se však situace relativně stabilizovala. Nových pacientů v této asijské zemi ubývá, přibývá jich však naopak v Jižní Koreji, Íránu či v evropských státech. V Německu počet nakažených za posledních 24 hodin stoupl o 38 a první infekci oznámily ukrajinské úřady. V Česku přibyly dva nové případy, celkem se zde léčí pět pacientů.

Malé a střední podniky v Číně se zotavují, vláda je podpoří
27.02.2020 Malé a střední podniky v Číně, důležité pro hospodářský růst, se zotavují z nuceného přerušení činnosti v důsledku koronaviru a nyní jsou zhruba na třetině běžného výkonu. Na tiskové konferenci to dnes řekl zástupce čínské státní plánovací komise. Úřady slíbily na oživení ekonomiky levné půjčky a další pomoc. Vládnoucí komunistická strana nařídila v oblastech s nižším rizikem nákazy obnovení činnosti továren, restaurací, obchodů a dalších podniků, které byly měsíc preventivně zavřené kvůli epidemii.

Kdo může za koronavirus? I politici, ti čínští, etiopští, íránští,...
26.02.2020 Koronavirus doputoval „za humna“ České republiky. Je patrně jen otázkou času, kdy budou první nakažené hlásit i tuzemské nemocnice. Snad zůstane jen u nakažených, nezbývá než doufat. Jisté je, že onemocnělí či jejich nejbližší se budou intenzivněji než doposud tázat, kde se nákaza vlastně vzala a proč nakonec z Wu-chanu dorazila až k nám.

Čínské firmy trápí nedostatek peněz na mzdy a platby faktur
24.02.2020 Čínské firmy se kvůli epidemii nového typu koronaviru potýkají s nedostatkem peněz na mzdy a na platby faktur od dodavatelů. Peking sice vyzval banky, aby poskytovaly více půjček, miliony malých a středních podniků v Číně ale podle průzkumu stojí na pokraji kolapsu. Píše o tom dnes server BBC.

Svět se bojí, že koronavirus způsobí globální pandemii. Zlato je nejdražší v dějinách, japonský jen přestává být bezpečným útočištěm a výnos amerických bondů asi spadne na historické minimum
24.02.2020 Cena zlata dnes během obchodování vystoupala na nové více než sedmileté maximum, zejména v důsledku opětovného růstu obav z šíření koronavirové nákazy, tentokrát mimo čínské území. Podle studie londýnské Imperial College z minulého týdne dosud nebyly odhaleny přibližně dvě třetiny případů nakažení mimo Čínu. Dosud převážně „čínský“ resp. dokonce jen „wu-chanský problém“, se stává globální záležitostí, přičemž riziko vzniku celosvětové pandemie je dosud nejvyšší.
Související klíčová slova:
FOREX | Partneři | FXstreet | Money management | Offshore | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Brazilský real | Dluhová krize | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/BRL | EUR/CZK | Globální hrozby | Akciová burza | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Obchodování na burze | Měnové trhy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Burza | CFD | CME | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Devalvace | Distribuce | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Durace | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční trhy | Futures | Fúze | G10 | G7 | High | IPO | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Lot | Low | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | P/E | Platforma | Portfolio | Příkaz | Rally | Ratingová agentura | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Splatnost | Spread | Standard & Poor's 500 | Statut | Ticker | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Yield | ZEW index | Zlato | ČNB | Černý pátek | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Banky | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Index CSI300 | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Kurz dolaru | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Intervence na devizovém trhu | Index nákupních manažerů | Bohatství | London Stock Exchange | Shanghai Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Intervenovat | BK Asset Management | Partners | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Aktuální kurzy | Obchodní transakce | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | USDX | Index cen | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Devizové intervence | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Praxe | Raiffeisenbank | Aktivum | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Netflix | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena zlata dnes | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | CZK | Česká ekonomika | České akcie | České koruny | Čínská banka | Čínské investice | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční služby | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | HDP Číny | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investice do stříbra | Investiční | Investing | Irsko | ISM | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurs koruny | Kurz bitcoinu | Kurz dolarů | Kurz jüanu | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | MetaTrader 4 | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nikkei 225 | Nové trhy | Oslabení koruny | PayPal | Prezidentské volby | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Řízení rizika | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | TopForex | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Unce zlata | Volkswagen | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Webináře | WTI | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Bill Gates | Dluhopisový index | Ekonomika EU | Indie | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | Obchodní den | P/S | Petr Kellner | ROCE | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | WSJ | Primární emise | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Clearing | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Komise | Volby | Know-how | Poradenská společnost | Burze | Dividendové akcie | Investment | Evropské obchodování | Aramco | Rhodium | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Sky News | Bank of New York Mellon | Royal Bank of Scotland | DPA | Intesa Sanpaolo | Jackson Hole | CNN | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | CSI300 | Institut Ifo | J.P. Morgan Asset Management | Nordea | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Nová Čína | Agentura AP | Barrick Gold | BBC | Agentura DPA | Sója | The Guardian | Finanční trhy dnes | UNCTAD | Expanzivní měnová politika | Uložení peněz | HUF/EUR | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Dovoz ropy | Úspěch | Podnikatel | Růst cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Der Spiegel | Ministr financí | Stock Exchange | Evropské banky | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | SEB | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | KBC | BlackRock | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Rosněfť | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Sázet | La Repubblica | Ekonomická aktivita | City | Posilování koruny | Investiční firma | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Zpravodajský server | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | České firmy | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Televize Sky News | Akcie v Asii | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Objem investic | Vladimir Putin | Finanční metropole | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Panické výprodeje | Globální ekonomický růst | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Akcie mediální skupiny CME | Globální finanční trhy | Walmart | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Index burzy | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Index Nikkei | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení koruny | Finanční injekce | Dnešní údaje | Americké indexy | Nejistota | Erste | Unipetrol | Pegas Nonwovens | Saúdská Arábie | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Libra k dolaru | CEBR | Zajištění | Finanční poradce | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Blockchain | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Agentura AFP | Odhodlání | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Obchodování na newyorské burze | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Rekordní maxima | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Akcie na burze | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Světová obchodní organizace (WTO) | Ministr obchodu | Průzkum | Graf ropy | Krize | Investiční stratég | Technologický trh Nasdaq | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | Západoevropské burzy | FCA | Finanční ústav | Světové trhy | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | Nadbytek ropy | TTIP | Německé dluhopisy | Výnosy | Rizikovější investice | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Softbank | ARM Holdings | Čínský statistický úřad | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Finanční domy | Měny&Sazby | ČTK | Rada MMF | Internetové firmy | Japonský Nikkei | Konsenzus | Investice v Číně | Jihokorejský KOSPI | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Globální ekonomický výhled | Audi | Business Insider | IHS Markit | ex | Akcie firem | Purple Trading | MUFG | J.P. Morgan | Fúze a akvizice | Okénko trhu | Tokyo Shoko Research | Euler Hermes | ING Groep NV | Cena palladia | BHS | Anadarko Petroleum | Protiruské sankce | Akcie Tesly | Devizoví obchodníci | Palladium | Technologie blockchain | Cena Etherea | Jerome Powell | Coinmarketcap | Bitcoinové futures | ETH | XRP | Panevropský index STOXX 600 | Fox Business | ESMA | Štěpán Hájek | Crypto | MSCI World Index | Obchodování na trzích | Asijské trhy | Index MOEX | Vzácné kovy | Conseq Investment Management | Airbnb | Zápis ze zasedání Fedu | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | FinTech | Trumpova cla | Hodnota majetku | Bitcoiny | Virtuální měny | Raytheon | OPEC+ | Obchodní válka | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Obchodní bariéry | Podniky | Renaissance Capital | Asijské akciové trhy | Globální růst | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Akcie společnosti | Objem obchodování | Japonský akciový index | Čínský akciový trh | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Index RTS | BofAML | Měny rozvíjejících se ekonomik | Royal Dutch Shell | Bloomberg Galaxy Crypto Index | Index Stoxx 600 | Hlavní akciový index | Czech Fund | Obchodní rozhovory | USMCA | Spotřebitelská inflace | Přímé zahraniční investice | Kompozitní index | Trh s ropou | Finanční skupina | Kathy Lienová | Slabost dolaru | Růst amerického dolaru | Dodávky ropy | Pokles cen ropy | Christopher Dembik | Konzultační společnosti | Akciové trhy v Asii | Primární nabídka | Daňové úlevy | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Posilování české koruny | Hospodářský vzestup | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Pohyby na trzích | Steven Mnuchin | Americké podniky | Základní úroková sazba | Veřejný dluh | Česká firma | Index hongkongské burzy | Refinitiv | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Rezervy bank | Prezident USA | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Majetek | The Wall Street Journal | Ukončení obchodní války | SABIC | NDRC | WEF | Obchodovat s akciemi | Obchodování na burzách | FCC | Podnikové investice | Obchodní jednání | Globální dluh | Makroekonomické strategie | Akcie CME | Palladiové akcie | Primární nabídka akcií | Zvýšení sazeb | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Světové finanční trhy | Ekonomický poradce | Zájem investorů | Uber Technologies | Statistický úřad | Tržní hodnota Microsoftu | Inflační očekávání | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Slabší dolar | CNY | Nejznámější kryptoměny | Infineon | Infineon Technologies | Merlin Entertainments | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Tencent Holdings | Celní válka | Boris Johnson | BrandZTop | NVDA | Nabídka akcií | Americké společnosti | DE30 | Guvernér Fedu | South China Morning Post | Čínský trh | Wealth Management | Záporné sazby | Čínský trh STAR | STAR | Nový akciový trh | NASDAQ 100 | Digitální daň | Blackstone | Kurz kryptoměny | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Nordea Bank | Obchodní konflikt | Pokles cen | Akciový růst | Situace v Hongkongu | Snížení úroků | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Odvetná cla | Cla na americké zboží | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Silný dolar | Butcher Joseph Asset Management | Britský premiér | Recese v USA | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Konglomerát | Bohatí | Kurz české koruny | Oživení ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | Akciové alokace | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Sběratel | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Hong Kong Exchanges and Clearing | HKEX | Prosus | US500 | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Televize CNBC | Kjódó | Agentura Kjódó | Denní graf | Vývoz do Číny | Vývoz do USA | Očekávání trhu | Italská vláda | Nastavení úrokových sazeb | Vlastní akcie | LPR | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Thomas Cook | Manipulace s akciovým trhem | Finanční údaje | Softwarová firma | Měsíčník finančních trhů | Investujte do akcií | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Intervence SNB | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Obchodní dohoda | APEC | Bilance zahraničního obchodu | Hospodářské dopady | Očekávané Earnings | Uvalení cel | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Obchodní spory | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hospodářské krize | Alipay | Platební společnost | ByteDance | TikTok | Huawei | Papež František | Údaje o vývoji HDP | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Čínská média | Rozpočtový schodek | Deficit | Vláda prezidenta Donalda Trumpa | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Ropná firma | Ropný gigant | Německá vláda | Hongkong | Larry Kudlow | Výsledkové zprávy | Trinity | Indigo | Výkon amerického dolaru | Býčí signál | Objem | Evropské firmy | Klíčová rizika | Rijád | František Táborský | Dovoz čínského zboží | Čínské podniky | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zrušení cel | Trh práce | Německý průmysl | Obchodní dohody | Spojené státy a Čína | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Akcie Alibaby | Snižování úroků | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Německé hospodářství | Americký dolar dnes | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Období nejistoty | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Risk-off | Americký průmysl | Index MSCI Emerging Markets | Olívia Lacenová | Martin Krištoff | CFDWorld | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Výrobce léků Pfizer | Ekonomický poradce Bílého domu | Poradce Bílého domu | USA a Čína | TradingEconomics | Čínská firma | Růst cen | Borsa Italiana | Server BBC | Globální dluhopisové trhy | Maďarská centrální banka | Studie | Server CNBC | Datový kalendář | Bilance | Vývoz z Japonska | Přebytek obchodu | Index DOW | Negativní sentiment | Erste Group | Avast | Generální ředitel | PSA | GM | Růst světové ekonomiky | Odhad růstu světové ekonomiky | Obchodní spor | Negativní nálada | Čínský prezident | Dnešní růst | Lagardeová | Fox News | Čínská armáda | Si Ťin-pching | Volný obchod | Black Friday | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Fortune | Ceny amerických akcií | Nízké úrokové sazby | Úrok | Louis Vuitton | Tiffany | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Jednání mezi USA a Čínou | Miliardy | Global Times | Čínský list | Vyhlídky | EBRD | Hong Kong | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Fáze obchodní dohody | Kalendář událostí | Walt Disney | 5G | AFP | Švýcarská ekonomika | Meziroční růst HDP | Financovat | Aktivita zpracovatelského průmyslu | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | Omezení těžby | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Předpovědi | Wilbur Ross | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | Zakázky německého průmyslu | Hospodářský růst eurozóny | Růst eurozóny | HUF | PLN | Na burze | Nabídka Aramco | Propouštění | Impuls | Abkajk | Churajs | Industrial and Commercial Bank of China | ICBC | Visa | General Motors | NTT | Docomo | Enel | Čínské zboží | Největší ropná firma | Největší ropná firma světa | Ceny potravin | Americká cla na čínské zboží | Řídit riziko | Další rozvoj | Rozvoj | Nově zahájené stavby domů | Paul Volcker | Statut celebrity | Celebrity | Bývalý šéf americké centrální banky | Dolar vůči japonskému jenu | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Sociální sítě | Problémy | Soukromé firmy | Dohoda USA - Mexiko - Kanada | NAFTA | Tomáš Holub | ČNB Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Pojišťovny | Total | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Primární nabídka Aramco | Firma Saudi Aramco | Ropná firma Saudi Aramco | Konzervativní strana | Válka mezi USA a Čínou | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Protekcionismus | Pokračující protekcionismus | Světové obchodní organizace | Obchodní smlouvy | Konzervativci | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Koruna zpevnila | Prohlášení | Prohlášení čínské vlády | Čínské vlády | Zavedení cel | Yahoo | Yahoo Japan | Alstom | Amcor | Moskva | Jim Yong Kim | Prezident Světové banky | David Malpass | Newmont Mining | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Bemis | Embraer | Časopis Forbes | EASA | Fidelity National Information Services | FIS | Worldpay | Internetový gigant | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká ropná společnost | První den obchodování | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Avon Products | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | UTC | Tata Steel | BrandZTop 100 | Patrick Drahi | Největší americký výrobce léků | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Francouzský Senát | Federální obchodní komise | FTC | Mylan | Upjohn | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Nissan Motor | Apple Arcade | Apple TV+ | Ropná zařízení | Zmírnění chudoby | Zmírnění chudoby ve světě | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost IAG | Akciový index Dow Jones | Největší primární nabídka akcií | Harmony | Goldcorp | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Array Biopharma | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | NN Group | Škoda Auto | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Akciové korporace | Nižší ceny ropy | Úroky | Konec roku | Epidemie afrického moru | Epidemie afrického moru prasat | Bilance běžného účtu | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Premiér Boris Johnson | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Skupina AXA | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Paolo Gentiloni | FedEx | FDX | xStation5 | Akcie v roce 2019 | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | Disney | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | Americké vlády | Nike | Lámání rekordů | Bydlení | Uber | Česká zbrojovka | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | BREAKING | Stratég | Hlavní akciové indexy | Citelné zdražování | Snižování stavů | Miliardy korun | Japonský akciový index Nikkei | Demokratické strany | Akciový index Nikkei | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Nerovnosti bohatství | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Podíl majetku | Koruna posílila | Peter Navarro | Obchodní poradce Bílého domu | Obchodní poradce | Index šanghajské burzy | Minimální rezervy bank | Čínská centrální banka (PBOC) | Průmyslové podniky | US100 | Wirecard | Pozitivní zpráva | Zpráva z Německa | Aktuální klíčová rizika | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Napětí na Blízkém východě | Obchodní podmínky | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Paschal Donohoe | Třetí světová válka | Světová válka | Zvýšení inflace | Nízké ceny ropy | Sulejmáního smrt | Londýnské společnosti | Teherán | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Odškodné | Hospodářské recese | Netflix | General Motors (GM) | Výroba aut | Výroba aut v Německu | Washington | Daimler | VDA | Ceny ropy dnes | Micron Technology | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Sodexo | Čínský HDP | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Von der Leyenová | RBA | Elektrické vozy | Budoucnost | Centrální vláda | Ifo | Experti | Zemědělství | Rekordní maximum | Trade Partnership Worldwide | ASML | ASML Holding NV | FTSE Russell | Nový rekord | Ministerstvo práce | Wall Street Journal (WSJ) | Ministr financí Steven Mnuchin | Čínský vicepremiér Liou Che | Komplexní ekonomický dialog | Ekonomický dialog | Steve Bannon | Prezidentův poradce Steve Bannon | Iniciativa | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Hodnota primární veřejné nabídky | Podnik | Proinflační | Silnější koruna | Analytička | Ukazatele | Obchodní sankce | Konkurenční devalvace | Vývoz z Číny | Přebytek bilance | Přebytek bilance běžného účtu | Počet bankrotů firem | Počet bankrotů firem v Japonsku | Počet bankrotů | Galaxy Crypto Index | Americké ministerstvo financí | První část obchodní dohody | Šéf Bílého domu | SAP | Technologická společnost | Silnější kurz | Kryptoměny bitcoin | Americké akcie dnes | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Hospodářský růst v Číně | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Ceny energií | MOEX | ICG | Richard Horsey | Barma | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | List The Guardian | Robert Lighthizer | Obchodní zmocněnec | Kancléřka Merkelová | Krach | Komunikace | Údaje o HDP | Údaje o hrubém domácím produktu | Francouzský prezident | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Fórum v Davosu | Zahraniční investice v Číně | Banka SEB | Investice čínských firem | Belt and Road | Plán Číny | Prezident | Koronavirus | Paypal Holdings | Kapitalizácia | Brand Finance | Značka Amazon | Google | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Nákaza koronavirem | Anglie | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americké hospodářství | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Impérium | Virus | Jüan | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Globální sentiment | Zdražovat | České měny | Americký kongres | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | SARS | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Burza v Hongkongu | Burzy v Šanghaji | Dnešní datový kalendář | Boeing | Výstupy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | López Obrador | Zlepšení | Dovoz z Číny | Úsilí | Akcie v roce 2020 | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Akcie v Číně | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Index nových zakázek | Zpracovatelský průmysl USA | OMFIF | Mark Sobel | OMFIF Mark Sobel | Dopady koronaviru | Důsledky epidemie | Fresenius Medical | Převody peněz | Vysokofrekvenční tradeři | Změna dohody NAFTA | Adidas | Americká společnost | Sazby beze změny | Akcie finančních společností | Capital Group | DNB | Rozhodnutí čínské strany | Čínské strany | Investiční podnik | SEC | Amerika na prvním místě | America first | Rozhodování | Velmi bohatý | Postmates | Snowflake | Hrozba recese | Hrozba recese v USA | Pravděpodobnost hospodářské recese | Recese ve Spojených státech | Čínské ministerstvo dopravy | Čínské ministerstvo | Ministerstvo dopravy | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Tedros Adhanom | Pharming Group NV | Dopady koronaviru na ekonomiku | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Kukuřice | ChiNext | Obavy z dopadu koronaviru | AmCham | eaconomy | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Imperial College | Index CSI 300 | Gilead Sciences | Společnost Berkshire Hathaway | Akcie na evropských trzích | Střední podniky | Podniky v Číně | Výroba v Číně | Představitelé Číny | Japonská automobilka | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Nafta v ČR | Šok | Snížení těžby | Ropná válka | Světový trh s ropou | Společnost IHS Markit | Index australské burzy | Australské burzy | Zpomalení japonské ekonomiky | Hlavní index čínských akcií | Index čínských akcií | Důsledky koronaviru | WP | Videokonference | Restrikce | Negativní hospodářské dopady | Scott Morrison | Premiér Scott Morrison | Vývoj na trhu | Index australské akciové burzy | Australské akciové burzy | Nejrozšířenější kryptoměna | Aerolinky | Lufthansa | Panevropský akciový index STOXX 600 | Opatření proti koronaviru | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Profitovat | Tencent | Evropská solidarita | Solidarita | Průmyslová výroba v Číně | Vládní představitelé | Maloobchodní tržby v Číně | Restriktivní opatření | Stimuly | Evropské země | Brusel | Letectví | Tržby společnosti | Standard & Poor’s 500 | Klíčový ukazatel | Největší propad | Situace kolem koronaviru | Společnost Saudi Aramco | Šíření viru | Burzy cenných papírů | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Zotavení ekonomiky | Nemoc COVID-19 | Výhled poptávky | Automobilka | Dopady pandemie | Historie | Počet nakažených | Spiegel | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Tiskové agentury | Zásobníky | Texas | Internetový obchod | Obchod Amazon | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Státní televize | Komentátor | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | Návrh zákona | Výrobce letadel | Hotovost | Neomezené nákupy | Počet potvrzených případů | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Index podnikatelské aktivity | Sněmovna reprezentantů | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Německý parlament | Roberto Azevedo | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Ratingová agentura S&P | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Sněmovna reprezentantů USA | Boj s koronavirem | Ferdinand Dudenhöffer | Španělské zdravotnictví | Allianz | Německý statistický úřad | Propad HDP | Šíření nákazy | Nejlepší palladiové akcie | Abbott Laboratories | Fiat Chrysler | Ekonomiky | Společnost Walt Disney | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Schodek | Poradce | Organizace | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Nvidia Corp | Závislost | Práce | Údaje | IATA | Mexiko | Ropný průmysl | Eni | Obchodovat s cennými papíry | Dolar australský | Prezident Vladimir Putin | Možnosti obchodování | UnitedHealth Group | Cestovní omezení | Dopady koronavirové krize | CDC | Dolar slábne | Mexický prezident | Andrés Manuel López Obrador | Tina Bruová | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Britské tajné služby | MI5 | MI6 | Britské zpravodajské služby | Zpravodajské služby | Rozhodnutí britské vlády | Ústřední zpravodajská služba (CIA) | Ústřední zpravodajská služba | CIA | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Ken McCallum | Kontrarozvědky | Kontrarozvědka | FPG | Tajné služby | Německé automobilky | Snížení produkce | Nejvyšší soud | Čínské oživení | WMT | Oregon | Více peněz | Microsoft Corp | US Bancorp | Maloobchodní tržby v USA | Výhled poptávky po ropě | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomik | Procter & Gamble | Nákup ropy | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Američtí těžaři | Madrid | S&P500 | Doba na nákup ropy | SSHR | Chesapeake Energy | Finanční pomoc | Nizozemsko | Nadbytek ropy na světových trzích | Americký ministr energetiky | Dan Brouillette | Jeffrey Currie | Oilprice | Oilprice.com | Státní zásoby | Alexander Wolf | Asijské investiční strategie | The Jakarta Post | Zhroucení cen severomořské ropy Brent | Zhroucení cen | Situace na trhu s ropou | Postavení USA | Sociální síť | Debata | Tweety | Evropské indexy | Posílení | Sociální napětí | Amazon Jeff Bezos | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Joe Biden | Poklesy HDP | ADBE | Cenový pokles | 3M | Automobilka Ford Motor | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Rušení pracovních míst | Americká centrální banka (Fed) | Norwegian Air | Ryanair | Volvo | Shell | Gilead | Společnost Gilead | Akcie padají | Fondy obchodované na burze | Mike Pompeo | Obchodní deficit Spojených států | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | PEPSICO | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Dovoz | Vývoz | MSCI World | Obchodní přebytek | Alternativní taxislužby | Regulační orgány | Uvolňování opatření proti koronaviru | Státy eurozóny | Wu-chan | Zadlužení | Bezpečnost | Leasing | Toyota Motor | Ben Broadbent | Společnost Avast | Členské státy | NKE | Členské země | Merck KGaA | Merck | T-Mobile | Auta | JD.com | NetEase | Prodej elektromobilů | Vakcína | Sektor služeb | Zboží z Číny | Moderna | Jukos | Spolková vláda | Experimentální vakcína | Oživení globální poptávky | Hans Dieter Pötsch | Předseda dozorčí rady | Koronavirová pandemie | Podnikatelské aktivity | Aktivity v eurozóně | Předsedkyně Evropské komise | Americká média | Čínský parlament | Čínské hospodářství | Renault | Canberra | Zákon o národní bezpečnosti | Bezpečnostní zákon z Hongkongu | Bezpečnostní zákon | Bohatí jedinci | Světové soukromé banky | Soukromé banky | Americká obchodní komora | Bývalá britská kolonie | Britská kolonie | Asijské finanční metropole | Obavy z ekonomického dopadu | Komunistická strana | Umělé inteligence | China Daily | Návrh záchranného fondu | Investment management | Ekonomický institut Ifo | JDE | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Unie | ČR | Prezidenti a premiéři | Salesforce | Koronavirové pandemie | Hertz | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Výrobce aut | Nissan | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | Bývalý prezident | Zbrojovka | eXcentral | Mount Nico Corp Ltd | Mount Nico Corp | Ben Carlson | Ritholtz Wealth Management | Londýnské burzy | Rekordní nárůst | Německé vládní strany | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Oracle | Tchaj-wan | Hertz Global Holding | Hertz Global | Index Nasdaq Composite | eMarketer | Rozpočtový deficit USA | Investice do dlouhodobého majetku | Index Nikkei 225 | Oklahoma | Arizona | Nevada | Investice do infrastruktury | Stimulační balík | Guvernér švýcarské centrální banky | Proticyklické kapitálové rezervy | Dluh Británie | Největší evropská ekonomika | Obchodní jednání mezi USA a Čínou | Zrušení obchodní dohody | Výstupy proti Číně | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Druhá vlna pandemie | Akciové bubliny | Technologické firmy | Zahraniční kapitál | Vyspělé technologie | Společnost Rhodium | Guoxuan High-tech | Anhui Jianghuai Automobile Group | JAC Motors | Be & Cheery | Banka JP Morgan | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Restrukturalizace | Druhá vlna | Ekonomické aktivity v eurozóně | Další vlna koronaviru | Vlna koronaviru | Velké investice | Chesapeake | Letecký průmysl | Den obchodování | Růst čínských akcií | Hlavní index Nikkei 225 | Společnost Uber | Nákupy přes internet | Ant | Japonská společnost | Členové kartelu OPEC | Americký výrobce letadel | Úspěchy | Americká společnost Apple | Prezident Francie | Francie Emmanuel Macron | Stellantis | DS | Chrysler | Obchodní jednání s Čínou | Ceny | Praha | Verizon Communications | Spotřební daně | Technologické společnosti | Indexy akcií | Indexy akcií pevninské Číny | Společnost Chevron | Salesforce.com | Burzovní hodnota | Model 3 | STAR Market | STAR 50 | Čínský trh STAR Market | Nový indikátor | Index STAR 50 | Šanghajský trh | Shanghai Changer Investment Management Consulting | Akciový trh STAR Market | Top Glove | MSCI Asia Pacific | Supermax | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | Akcie těžařů | Trump a Putin | Ekonomická aktivita v eurozóně | Komisař pro hospodářství | Evropský komisař pro hospodářství | Porušení pravidel | DeFi | Čínská společnost | Největší firmy | Velké technologické firmy | Aktivita v čínském průmyslu | Ant Group | List Global Times | WeCHat | Růst zaměstnanosti | Esther Maria Reicheltová | Analytička Commerzbank | Trumpovo nařízení | Exekutivní příkazy | Letecká přeprava | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Americké ministerstvo spravedlnosti | Worldometers | Marks & Spencer | Veřejný dluh Británie | Airbus Group | Čínská komunistická strana | Americký soud | Bert | SMIC | Klimatické změny | Ceny mědi | Transparentnost | Inspirace | Zdanění | CGTN | Televize CGTN | Čínská státní televize | Platforma TikTok | Automobilka PSA | Fiat Chrysler (FCA) | Nvidia | Qualcomm | Snížení emisí | Akcie NIO | Společnost ByteDance | TikTok Global | Zadlužení Německa | Zhoršení pandemie | Americký podnik | Společnost Cisco | Elektromobily | Abhijit Banerjee | Plynovody | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Biden | Cineworld | Společnost Cineworld | Odvolací soud | Zvolení Bidena | Graf ropy WTI | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Frakování | Změna politiky | Měnový fond | Paul Milgrom | Robert Wilson | iPhone | Nancy Pelosiová | Výrobce letecké techniky | Koncern | Digitální převody peněz | Nařízení | Newmont | Čínská aktiva | První obchodní den | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | Odklad splátek | T-Mobile US | Společnost Pfizer | Obchodní politika | Bidenova obchodní politika | China Telecom | China Mobile | Exekutivní příkaz | Snižování cel | Zvyšování dovozu | Producent ropy | Čínské firmy obchodované v USA | Firmy obchodované v USA | Životní prostředí | Akcie americké společnosti | Norwegian Air Shuttle | LATAM Airlines | Největší IPO | Největší IPO roku | IPO roku | Prezidenti Turecka | TCL | Trans Adriatic Pipeline | Alexandre de Juniac | Virgin Atlantic | Výsledky makroekonomických statistik | Lego | Zadlužování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | Cenné papíry a burzy | Boeing 737 Max | Rozmach Číny | Proměny automobilového průmyslu | Boston Consulting Group | BCG | Boston Consulting Group (BCG) | Budoucnost automobilového průmyslu | Čínské Lenovo | Lenovo | Celní války | Cities 40 | C40 | Paralýza | Pandemická paralýza | Belt and Road Initiative | Iniciativa Pásu a cesty | Desetiletí v ekonomice | Pokles zásob | China Unicom | Autopůjčovna Hertz | Vyřazení akcií | Newyorská akciová burza | Newyorská akciová burza (NYSE) | Investice do Alibaby | Společnost Tesla | Cestovní kancelář | MJ | HNA | HNA Group | Hainan Airlines Holding | Hainan Airlines | HNA Innovation | CCOOP Group | CCOOP | HNA Technology | Bohai Leasing | HNA Infrastructure | Restrukturalizace HNA | Swissport | Ingram Micro | Fraser Howie | Společnost HNA | China Development Bank | Problémy s likviditou | Obchodování na asijských akciových trzích | Obchodní deficit USA | Kvóty na těžbu vzácných kovů | Bank of America Global Research | Helen Čchiaová | CNBC Street Signs Asia | Street Signs Asia | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | Euro | ROCE