Středa 12. květen 2021 23:39
reklama
XTB forum 2021
reklama
Admiral Markets na Admirals
reklama
Admiral Markets na Admirals

Klíčová slova - Splácení dluhu

C:\fakepath\r-19042021-lv.gif

Ruská ekonomika může podle ratingových agentur odolat i nejnovějším sankcím

19.04.2021 Ruská ekonomika je schopná odolat i nejnovějším ekonomickým sankcím. Otevřeny ale zůstávají dveře k uvalení dalších opatření týkajících se státního dluhu, což by mohlo přinést sankce s větším dopadem. Uvedly to dnes mezinárodní ratingové agentury.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Evropská komise si chce na fond obnovy od června půjčovat 150 miliard eur ročně

14.04.2021 Evropská komise (EK) si chce první peníze na mimořádný fond pokrizové obnovy ekonomik začít na finančních trzích půjčovat v červnu. Celkem by do roku 2026 chtěla v rámci společného dluhu získat pro země Evropské unie 800 miliard eur (20,8 bilionu Kč), které by EU měla splatit do roku 2058. Oznámil to dnes eurokomisař pro rozpočet Johannes Hahn. Komise si podle něho může první finance vypůjčit až poté, co všechny státy ratifikují zvýšení záruk unijního rozpočtu. Podle diplomatů ale nejsou státy zdaleka jednotné v tom, kolik peněz a z jakých nových daní a poplatků budou ochotny na splacení dluhu do společného rozpočtu posílat.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

Bloomberg: Lidé v době pandemie ušetřili 2,9 bilionu USD

03.03.2021 Spotřebitelé v největších ekonomikách světa nashromáždili v době omezení pohybu souvisejícího s pandemií dodatečných 2,9 bilionu dolarů (62,7 bilionu Kč). To je značná hotovost, která vytváří potenciál pro silné oživení z recese způsobené pandemií, uvedla s odvoláním na své výpočty agentura Bloomberg.
img

ČSA jsou na pokraji krachu, skupina Smartwings ale na lopatkách není. Může získat až pět miliard korun, moratorium končí zítra

26.02.2021 ČSA jsou v insolvenci, tedy na pokraji krachu. Skupina Smartwings, matka ČSA, v rámci insolvence a související reorganizace hromadně propustí zaměstnance ČSA. Může jít o všechny zaměstnance ČSA, až 430 lidí. Krok je důsledkem koronavirové krize, která světovému letectví způsobila nejtěžší chvíle v jeho více než stoleté historii.
img

Skupina Smartwings může získat až 5,6 miliardy korun. ČSA ale bojují o přežití, už za tři dny končí ochrana před věřiteli

24.02.2021 Skupina Smartwings hromadně propustí zaměstnance své dceřiné společnosti ČSA. Může jít o všechny její zaměstnance, až 430 lidí. Krok je důsledkem koronavirové krize, která světovému letectví způsobila nejtěžší chvíle v jeho více než stoleté historii.
img

Za týden končí skupině Smartwings ochrana před věřiteli. Její záchrana potrvá šest let; od Boeingu, tuzemských bank a státu by mohla získat dohromady až pět miliard korun

21.02.2021 V příštím týdnu letecký dopravce Smartwings vrací do vzduchu donedávna problémový letoun Boeing 737 MAX. Jde o zásadní milník na cestě ven z propasti, do níž tuzemskou aerolinku uvrhlo – už v březnu 2019 – nejprve uzemnění a poté zejména – zhruba rok poté – koronovirová krize. Ta dopadla na letecký byznys obzvláště tíživě. Letectví prožívá nejhorší krizi ve své historii, která se počítá na více než stovku let. Skupina Smartwings zaznamenala loni devadesátiprocentní pokles tržeb v porovnání s rokem 2019, letos by měla být oproti předloňsku zhruba na polovině.
C:\\fakepath\\Nemecko2.jpg

Šéf DIW: Německo může vykázat růst i propad HDP o pět procent

04.02.2021 Předpovídat vývoj německého hospodářství pro letošní rok uprostřed pandemie nemoci covid-19 je složité, možné je cokoli od pětiprocentního propadu po pětiprocentní růst. V rozhovoru se zahraničními novináři to prohlásil šéf berlínského výzkumného institutu DIW Marcel Fratzscher. Řekl také, že podoba dluhové brzdy, kterou má Německo zakotvenu v ústavě, je ekonomicky nerozumná, neboť v dobrých časech poskytuje velký manévrovací prostor, zatímco v těch špatných takřka žádný.
C:\fakepath\dolar usa 05122013.jpg

Počet bankrotů v USA byl loni nejnižší za 35 let

06.01.2021 Počet žádostí o bankrot ve Spojených státech byl loni nejnižší od roku 1986, protože záplava vládních podpůrných programů pomohla alespoň dočasně zmírnit dopady pandemie nemoci covid-19 a souvisejícího ekonomického poklesu. Celkový počet žádostí, tedy osobních i firemních, činil 529.068, zatímco v posledních letech se pohyboval ročně kolem 800.000. Počet firemních bankrotů však vzrostl. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na zprávu společnosti Epiq AACER.
img

Bizarní video ministryně financí vyzývá k nákupu dluhopisů

09.12.2020 „Mladým lidem je vhodnější darovat akcie než státní dluhopisy. Ty totiž v dlouhodobém horizontu přináší podstatně vyšší zhodnocení. Státní dluhopisy se hodí pro starší lidi, kteří by svá portfolia měli ladit konzervativně,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Akcie polské Allegro při debutu na burze přidávají 50 procent

12.10.2020 Akcie polského internetového obchodu Allegro dnes debutovaly na burze ve Varšavě růstem o více než 50 procent. Primární veřejná nabídka (IPO) Allegra je největším vstupem na varšavskou akciovou burzu za několik let a firma je teď největším podnikem na burze podle tržní kapitalizace. Informovala o tom agentura Reuters. Očekává se, že pro varšavskou burzu, která má problém přilákat nové firmy a která se potýká s poklesem obratu, se stane nabídka Allegra zlomovou záležitostí a že přiláká na burzu více firem.
C:\fakepath\g7.jpg

Země G7 podpořily rozšíření dluhové úlevy pro nejchudší státy

25.09.2020 Ministři financí zemí skupiny G7, která sdružuje nejvyspělejší státy světa, dnes podpořili rozšíření programu dluhové úlevy pro nejchudší státy. Informovala o tom agentura Reuters. S iniciativou už dříve přišla skupina největších ekonomik G20, členové G7 ale požadují revizi programu a mimo jiné dali najevo nespokojenost s neprůhledností, jakou při financování pomoci podle nich vykazuje Čína. Členy G7 jsou Spojené státy, Kanada, Japonsko, Itálie, Francie, Británie a Německo.
img

FED plánuje nákup cenných papírů. Očekává rychlejší oživení US ekonomiky i snížení nezaměstnanosti

18.09.2020 Člen bankovní rady ČNB Vojtěch Benda v pondělí konstatoval, že zatím není potřeba více uvolňovat měnou politiku, jelikož opatření proti druhé vlně epidemie nebudou tak drastická jako na jaře. Benda také naznačil, že není rozumné v této době snižovat daně.
C:\fakepath\Kuba-peso.jpg

Kuba prý plánuje první oficiální devalvaci pesa od roku 1959

11.09.2020 Kuba bude brzy devalvovat směnný kurz domácí měny peso vůči americkému dolaru. Učiní tak poprvé od revoluce v roce 1959. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na tři informované zdroje.
img

České domácnosti se stále více zadlužují

31.08.2020 „Vzdělávací systém by se měl více zaměřit na finanční gramotnost, tak aby nedocházelo k zadlužování mladých lidí skrze spotřebitelské úvěry s vysokými úrokovými sazbami. Negativní úlohu sehrávají sociální sítě, které v mladých lidech vyvolávají finančně nákladné touhy vedoucí k jejich zadlužování,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\g20.jpg

Kjódó: Země G20 chtějí prodloužit úlevy k oddlužení chudých zemí

30.08.2020 Skupina ekonomicky silných zemí G20 zvažuje kvůli dopadům šíření nového koronaviru prodloužit rozvojovým zemím platnost úlev při splácení dluhů nejméně do konce příštího roku. Uvedla to včera agentura Kjódó, která se odvolává na informované zdroje.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Tisk: Francie pomůže malým a středním firmám třemi miliardami eur

13.08.2020 Francie plánuje pomoc v objemu tří miliard eur (78,3 miliardy Kč) malým a středním firmám, které jsou zasaženy dopady šíření nového koronaviru. Podle regionálního listu Sud Ouest to řekl ministr financí Bruno Le Maire. Francie má po Německu druhou největší ekonomiku v eurozóně.
img

Rozbřesk: EU se "konečně" dohodla a srazila italské výnosy. Maďaři dnes zřejmě sníží sazby

21.07.2020 Skoro nejdelší summit EU dospěl do finále a dohoda o největším dluhovém programu v historii EU je na světě. Oproti původnímu záměru sice došlo k určitým modifikacím, ale podstata zůstává stejná. Tou je 750 mld. eur, které si EU nejprve dlouhodobě vypůjčí na finančních trzích a pak rozdělí v rámci dotací a půjček jednotlivým zemím na základě daných kritérií.
C:\fakepath\SB2.jpg

Prezident Světové banky žádá další kroky na pomoc chudým zemím

19.07.2020 Prezident Světové banky David Malpass dnes vyzval ekonomicky významné státy skupiny G20, aby kvůli koronavirové krizi do konce příštího roku prodloužily svou nabídku zmrazit nejchudším zemím splátky dluhů. Malpass rovněž uvedl, že státy G20 by měly začít jednat o snížení dluhu některých zemí, informovala agentura Reuters.
img

Lídři EU nesblížili postoje k fondu obnovy, dohodu chtějí rychle

19.06.2020 Názory politických vůdců zemí Evropské unie na velikost bezprecedentního záchranného balíku peněz se na dnešním videosummitu nesblížily. Prezidenti a premiéři se však shodli na tom, že se pokusí dospět k dohodě již v červenci, kdy chce předseda Evropské rady Charles Michel svolat po pěti měsících první summit s osobní účastí všech. Zatímco zástupci covidem-19 nejpostiženějších jihoevropských zemí či Německa a Francie plán Evropské komise podpořili, někteří politici včetně českého premiéra Andreje Babiše dali najevo výhrady.
C:\fakepath\eu.jpg

Michel: Lídři EU vykročili ke shodě na fondu, spory ale trvají

19.06.2020 Mezi vrcholnými představiteli zemí Evropské unie se rýsuje shoda na principu budoucího fondu obnovy ekonomik, v některých bodech však přetrvávají spory. Po dnešní videokonferenci šéfů států a vlád to řekl předseda Evropské rady Charles Michel. Dodal, že chce s prezidenty a premiéry ihned zahájit separátní jednání a v půli července je do Bruselu pozvat na osobní schůzku.
img

Primární nabídka by mohla ohodnotit JDE Peet's na 16 miliard eur

26.05.2020 Druhý největší výrobce balené kávy na světě, společnost JDE Peet's, stanovil orientační cenové rozpětí pro primární veřejnou nabídku (IPO) svých akcií. Podle ní by tržní hodnota společnosti mohla dosáhnout až 16 miliard eur (skoro 433 miliard Kč). JDE je jednou z mála velkých firem, která je ochotna vstoupit na akciový trh od vypuknutí koronavirové krize, uvedla dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\Argentina.jpeg

Argentina nesplatila úroky dluhu za více než 500 milionů USD

24.05.2020 Argentina má opět problémy se splácením svého dluhu. V pátek promeškala termín splacení úroků z dluhopisů ve výši více než 500 milionů USD (12,5 miliardy Kč). Země nyní jedná s věřiteli o restrukturalizaci svého zahraničního dluhu 65 miliard USD. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na věřitele a ratingovou agenturu.
C:\fakepath\nastroj.jpg

Typy finančních nástrojů

11.05.2020 Bez ohledu na to zda na finančních trzích pracujete, nebo je poznáváte, tak budete jistě čelit takovým věcem jako finanční nástroje. Co jsou to finanční nástroje/instrumenty? Na to se podrobněji podíváme v tomto článku.
img

Rychlé shrnutí

16.04.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. Částečně k tomu přispěla i horší data, jako výsledky maloobchodních prodejů, průmyslová produkce, nebo NY Fed index.
C:\fakepath\g7-14042020-lv.jpg

Představitelé G7 podpořili dočasné dluhové úlevy pro chudé země

14.04.2020 Finanční představitelé skupiny hospodářsky nejvyspělejších zemí světa G7 se shodli na potřebě zajistit finanční a technickou pomoc rozvíjejícím se ekonomikám, které se potýkají s negativními dopady pandemie způsobené koronavirem. Uvedl to dnes japonský ministr financí Taró Aso. Představitelé G7 rovněž oznámili, že jsou připraveni umožnit chudým zemím dočasné přerušení splátek dluhů v případě, že se k tomuto kroku připojí i další státy ze skupiny největších ekonomik světa G20, do které patří také například Rusko a Čína.
C:\fakepath\top-14042020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.04.2020 1) Čínská ekonomika letos kvůli dopadům koronaviru patrně vzroste jen o 2,5 %, a vykáže tak nejslabší vzestup za 44 let. Myslí si to většina analytiků, které v anketě oslovila agentura Reuters. Takový vývoj by představoval prudké zpomalení druhé největší ekonomiky světa proti loňským 6,1 % a byl by hluboko pod březnovým odhadem 5,4 %.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

MMF dočasně odpustí splácení dluhu 25 zemím bojujícím s pandemií

14.04.2020 Mezinárodní měnový fond odpustí na šest měsíců splácení dluhu 25 nejchudším členským zemím v rámci svého programu Catastrophe Containment and Relief Trust (CCRT). Tyto země tak budou mít více finančních zdrojů na boj s koronavirem. Oznámila to výkonná ředitelka fondu Kristalina Georgievová.
C:\fakepath\Tesla.png

Tesla chce získat dvě miliardy USD z prodeje akcií

14.02.2020 Výrobce elektrických aut Tesla plánuje prodat další akcie za dvě miliardy USD (46 miliard Kč). Firma tak chce využít prudkého růstu ceny akcií v posledních několika měsících. Její rozhodnutí však bude zřejmě pro některé investory velkým překvapením vzhledem k předchozím vyjádřením jejího generálního ředitele Elona Muska, napsala agentura Reuters. Peníze z prodeje akcií chce firma podle svého prohlášení využít k posílení své rozvahy a obecně pro potřeby podniku.
img

Divoký závěr roku pro americké akcie

25.09.2019 Sezóna zveřejňování firemních výsledků za třetí kvartál bude podle nás zklamáním. Přinese to výrazné výkyvy na akciových trzích ve čtvrtém kvartálu. Růst na akciových trzích v uplynulých týdnech prudce zpomalil. Na trhu jsou sice investoři, kteří očekávají pozitivní výsledek obchodních jednání mezi USA a Čínou, navíc u příležitosti 70. výročí založení Čínské lidové republiky, což by se mohlo projevit i na akciových trzích. Celkově je však náš krátkodobý výhled na americké akcie negativní. Trh podle nás postrádá přesvědčivý katalyzátor.
C:\fakepath\recko foto.jpg

Řecko by mohlo v září obnovit předčasné splácení dluhů u MMF

08.08.2019 Řecko od září obnoví předčasné splácení svých dluhů u Mezinárodního měnového fondu (MMF), aby si tak snížilo náklady na obsluhu dluhu. Předčasně plánuje splatit zhruba tři miliardy eur (77,3 miliardy Kč). S odvoláním na informovaný zdroj to dnes uvedla agentura Reuters.
img

Akciové trhy se bojí inverzní výnosové křivky

29.05.2019 Po pondělní pauze se včera ke svým monitorům vrátili američtí obchodníci. Den volna jim ale na optimismu zřejmě příliš nepřidal, když během včerejšího obchodování výrazně převažovaly prodejní příkazy. Všechny hlavní indexy uzavřely v červeném. Technologický Nasdaq přišel o 0,4 %, S&P 500 spadl o 0,8 % a průmyslový Dow Jones oslabil o 0,9 %. V sektorovém členění byly výjimkou pouze komunikace, které si udržely mírné zisky na úrovni 0,1 %. Na jedné straně mohla být přetrvávající nervozita ohledně jednání o obchodní dohodě mezi USA a Čínou, na straně druhé se však objevil staronový faktor inverzní dluhopisové křivky, když rozdíl mezi 3měsíční sazbou a 10letým výnosem propadnul na nejnižší úroveň od března. Inverzní křivka byla v minulosti předzvěstí několika následných recesí.
img

Americké indexy dále vylepšují svoje rekordy

30.04.2019 Americké indexy S&P 500 a Nasdaq pokračují ve vylepšování svých historických maxim. Včera k nim přidaly dalších 0,1 %, respektive 0,2 %. Tomu pomohly i zveřejněné cenové deflátory PCE, které byly oproti odhadům nižší, což potvrzuje očekávání, že Fed letos sazby již zvedat nebude. Zklamáním byly po uzavření trhu zveřejněné hospodářské výsledky společnosti Alphabet, které ukázaly na výrazně nižší tržby. Akcie po hlavní fázi obchodování přišly o více jak 7 %, dá se tedy očekávat poměrně výrazný tlak na jejich propad v průběhu dnešní seance.
img

Investiční rady od Warrena Buffetta

29.04.2019 Warren Buffett - šéf a ředitel investiční společnosti Berkshire Hathaway - je jeden z nejlepších investorů současné doby. Jeho zaměřením jsou dlouhodobé investice do podhodnocených společností, které mají "dobrý produkt nebo službu" a zároveň k tomu i konkurenční výhodu ve svém sektoru. Díky těmto pravidlům dokázal Buffet dlouhodobě překonávat benchmark SP500.
img

IPO Dropbox: Akcie Dropbox se budou již brzy obchodovat na burze

28.02.2018 Společnost Dropbox specializující se na sdílení souborů, plánuje ve své první veřejné nabídce akcií (IPO) vybrat 500 milionů dolarů. IPO Dropdox je jedním z prvních velkých veřejných nabídek v USA, které se v roce 2018 očekávají.
img

Venezuela míří k platební neschopnosti. Kudy vede cesta z krize?

14.09.2017 Ocitnutí se Venezuely v platební neschopnosti, je pouze otázkou času. I když je obsluha dluhu prioritou vlády, vzhledem ke klesající externí likviditě a zhoršující se situaci na domácí půdě je to skutečně nebetyčný úkol. Kritickými ukazateli je v tuto chvíli zejména trojciferná hyperinflace, nedostatek zboží a politická krize mezi vládou a Národním shromážděním.
nemecko 08012014.png

Německý rozpočet skončil loni v přebytku

12.01.2017 Německý státní rozpočet skončil loni v přebytku 6,2 miliardy eur (168 miliard korun), uvedlo dnes ministerstvo financí. Je to už potřetí v řadě, co německý rozpočet nebyl v deficitu. Přebytek rozpočtu chce ministr financí Wolfgang Schäuble (CDU) využít na splácení státního dluhu, čímž ale na německé politické scéně nebudí jen souhlasné reakce.
Donald Trump.jpg

Donald Trump cílí na Bílý dům

09.06.2016 Vydělal jmění v realitách, moderoval televizní show, byl spjat se soutěžemi Miss. Americký miliardář Donald Trump je osobností, kterou jedni milují a druzí nenávidí. Podnikatel, jenž byl ženatý s Čechoameričankou Ivanou Trumpovou, udělal do svých 70 let, které oslaví 14. června, slušnou kariéru. Zatím však nezastával žádnou veřejnou funkci, což by jako republikánský kandidát na prezidenta rád změnil.
recko penize.jpeg

Primární rozpočet Řecka skončil v přebytku

23.04.2014 Řecku se podařilo loni dosáhnout milníku, který mu může pomoci k úlevě při splácení dluhu. Evropská komise...
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | Offshore | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Británie | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | HDP | Kanada | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Americké akcie | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Daně | Rizika | Politika | Hyperinflace | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Robert Kiyosaki | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Benchmark | Bloomberg | Buy and hold | CEO | CME | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Close | Devalvace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční deriváty | Finanční trhy | Futures | Fúze | G7 | IPO | Index spotřebitelských cen | Inflační cíl | Investice | Investor | Investování | Kurz | MMF | Marže | Měna | Měny | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obligace | Opce | Open | Poplatek | Rally | Ratingová agentura | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Směnný kurz | Splatnost | Support | Ticker | Trader | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Volatilita | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Evropa | Index MSCI | Cena ropy | Komerční banka | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Obchodní instrumenty | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Futures kontrakt | Zkušenosti | Panika | Euforie | Výsledky | Chamtivost | Strach | Euronext | RBNZ | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Mimoburzovní | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Index cen | Eurostat | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Praxe | Centrální bankéři | EPS | Index | Likvidní | Podpora | Kasino | Akcie Netflix | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Brent | CashFlow | Cena | Cena akcií | Čínská ekonomika | CISCO | CZK | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Eura | Evropské burzy | Finanční nástroje | GfK | Hrubý domácí produkt | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investiční | Investing | EBay | Kiyosaki | Komodita | Kurzy | E15 | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Management | Markets | Měnový kurz | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování opcí | Odkup akcií | Portfolia | Rakousko | Reuters | Ropy | Ruská ekonomika | Sázky | Směnné kurzy | Société Générale | SP500 | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Trh | Tržní hodnota | Volkswagen | WTI | Země EU | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Zisky | Finanční nástroj | ZEW | EIA | ING | Buffett | Komise pro cenné papíry | Buy | Cenové rozpětí | Čistý dluh | Daniel Beneš | EBITDA | Hold | Ministerstvo financí | OIBDA | ROCE | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Repo operace | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | Miliardář | Komise | Kontrakt | Volby | Vzdělání | Velcí hráči | Burze | Intesa Sanpaolo | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | ABN Amro | Caterpillar | DIW | Investing.com | Thomson Reuters | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Finanční gramotnost | MarketWatch | Byznysman | Magnát | Realitní magnát | The Trump Organization | Úspěch | Podnikatel | Škola byznysu | Podnikání | Wolfgang Schäuble | Automobilový průmysl | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Multi-Asset obchodování | Severomořská ropa | Earnings | Podnikatelé | KBC | Příprava | Přehled | Rosněfť | Agentura Reuters | Swapy | City | Ministři financí eurozóny | Americké firmy | Lídři | Firmy | Mezinárodní ratingové agentury | Standard & Poor's | Mladý podnikatel | Investiční názory | Investiční články | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Dostatek hotovosti | Nervozita | Fitch Ratings | Summit EU | Walmart | Dnešní obchodování | Propad | Kurz domácí měny | Investiční výhody | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Citi | Internetové investice | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Ztráty | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | VIG | Cashflow klub | Akcionáři | Investiční poradci | Tesla | Kapitalizace | Výhled | Francouzská ekonomika | Bankéři | Poplatky | Prodávat akcie | Rekordní minima | Exxon | Chevron | Investiční zkušenosti | Konsensus | Mzdy | Internetové podnikání | General Electric | Krize | Výnosy | Internetové sázky | Internetové kurzové sázky | Kurzové sázky | Investiční magazíny | Americká vláda | Očekávání analytiků | Příjmy | Kapitálové strategie | Alphabet | ČTK | Země G20 | Země G7 | Skupina G20 | Japonský Nikkei | Jihokorejský KOSPI | Belgie | Být milionářem | Členské země EU | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Očekávání | ex | Výkyvy kurzu koruny | Zahraniční forex | ING Groep NV | Obchodování na zámořských trzích | BHS | Investiční firmy | Jerome Powell | Věštec z Omahy | RoboMarkets | Dlouhodobé investování | Investování s LYNX | Skupina Saxo Bank | Saxo | FinTech | Podniky | Silný americký dolar | Amazon (AMZN) | Apple (AAPL) | CSI 300 | Forint | Volný kapitál | Royal Dutch Shell | Propad cen ropy | Christopher Dembik | Primární nabídka | Daňové úlevy | EK | Evropská komise | Bloomberg Economics | Česká firma | Majetek | PDVSA | Makroekonomické strategie | Technická situace | Uber Technologies | Statistický úřad | Výsledky amerických společností | Technologický Nasdaq | Investiční rady | Investice do rozvoje byznysu | Zpětný odkup akcií | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Infineon | Infineon Technologies | NVDA | Snížení sazeb | Digitální daň | Coffee | Primární rozpočet | XTB Research | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Oživení ekonomiky | AMZN | Thyssenkrupp | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Kjódó | Agentura Kjódó | Finanční situace | Softwarová firma | GOOGL | Státní ropná společnost | Očekávané Earnings | Obchodujte | Trinity Bank | TikTok | Digitalizace | Rozpočtová politika | Rozpočet | Deficit | Politická situace | Trinity | Objem | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | ČSÚ | Německé hospodářství | Cisco Systems | Firma | Maloobchodní prodeje | Výše úrokových sazeb | UnitedHealth | Pfizer | Obchodovat na burze | Růst cen | Maďarská centrální banka | Bilance | Ukrajina | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Úrok | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Politická krize | Legislativa | Domácí měny | Walt Disney | AFP | Ekonomka | Financovat | Předpovědi | Průmysl | Na burze | Tržní kapitalizace firmy | Propouštění | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Visa | General Motors | Enel | Rozvoj | Sociální sítě | Problémy | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Total | Prodeje akcií | Prognózy | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Předseda Evropské rady | Charles Michel | Prohlášení | Prezident Světové banky | David Malpass | Ford Motor | United Technologies | Airbus | Zahájení obchodování | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Nižší ceny ropy | Úroky | Měnové politiky | Hypotéky | Smartwings | Předseda | Vojtěch Benda | AXA | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Fed index | Záporné úrokové sazby | Europoslanci | Eurokomisař | Biotechnologické společnosti | Bankovní vklady | AAPL | Disney | Tým RoboMarkets | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Nike | Uber | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Giuseppe Conte | Miliardy korun | Tripadvisor | Wirecard | Schodek státního rozpočtu | Investiční aktivita | Pracovní trh | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Odškodné | Netflix | Výrobce elektrických aut | Daimler | Miliardy eur | T. Rowe Price | Von der Leyenová | Hodnota společnosti | Budoucnost | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Německá společnost | Iniciativa | Podnik | Peníze z prodeje akcií | Počet bankrotů | SAP | ČNB Vojtěch Benda | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Horší data | Čerpání peněz | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Trhy | Šíření nového koronaviru | Šíření koronaviru | American Express | Ratingová agentura Fitch | Negativní dopad | Pokles | Situace | Provozní zisk | Meziroční růst | Pandemie | IHNED | Boeing | Zlepšení | Dovednosti | Obchody | Výdaje | Cena akcií Tesly | Fresenius Medical | Adidas | Francouzský statistický úřad | Měnový výbor ruské centrální banky | Galapagos | COVID-19 | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Stabilita | Vývoj | Výkyvy | Videokonference | Lídři EU | Restrikce | Vysoké ztráty | Aerolinky | Lufthansa | Počet firemních bankrotů | Olaf Scholz | Stimuly | Brusel | Letectví | Šíření viru | Viceprezident | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Počet nakažených | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Vládní podpory | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Kongres | Škoda | Demokraté | Domácnosti | Výrobce letadel | Hotovost | Taro Aso | Japonský ministr financí | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Americké ropné zásoby | Růst | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Potenciál | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Boj s koronavirem | Allianz | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Karanténa | Šíření nákazy | Ekonomiky | Ekonomický propad | Slovensko | Války | EGAP | Schodek | Organizace | Deficit veřejných financí | Nvidia Corp | Závislost | Práce | Údaje | Dlužník | Pedro Sánchez | Španělský premiér | Eni | Spotřebitelské úvěry | Chudé země | UnitedHealth Group | Ministři | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Splátky dluhů | Catastrophe Containment and Relief Trust | CCRT | Catastrophe Containment and Relief Trust (CCRT) | Ministr pro státní rozpočet | Gérald Darmanin | Představitelé G7 | Finanční představitelé | Centrální bankéři ze skupiny G7 | Více peněz | Dluhové úlevy | Dočasné dluhové úlevy | Dluhové úlevy pro chudé země | Úlevy pro chudé země | Microsoft Corp | Rozpočet EU | Státy G20 | Úspory | Hospodářské oživení | Procter & Gamble | Nizozemsko | Surové ropy | Evropské indexy | Evropské indexy nákupních manažerů | Omezení pohybu | Státní peníze | 3M | 737 MAX | Pracovní síly | Počet lidí bez práce | Shell | Dopravci | Soud | Oddlužení | Dovoz | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | Hugo | Zadlužení | Úvěry a půjčky | Akcie a dluhopisy | Leasing | Specifické finanční nástroje | Dluhy | Členské země | ONE | Merck KGaA | Merck | CL | Moderna | Koronavirová pandemie | Gabriel Torres | Argentina | JDE Peet's | Euromonitor International | Acorn Holdings | JAB | Společnost JAB | Mondelez | Douwe Egberts | Jacobs | Pickwick | Čaje Pickwick | JDE | Společnost JDE Peet's | Společnost JDE | Unie | ČR | Prezidenti a premiéři | Plán Evropské komise | Francouzský ministr | J.C. Penney | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Sanofi | Propad cen | Političtí vůdci | Covid | Státní pomoc | Nové žádosti o podporu | Výkyvy cen | Skupina Smartwings | Fond obnovy | E.ON | Johnson & Johnson | Zdroj příjmů | Ceny | Verizon Communications | Akcie těžařů | Životní úroveň | Insolvence | WeCHat | Deutsche Lufthansa | Pokles tržeb | Vládní koalice | Air Liquide | Adyen | Coca-Cola | Venezuela | Southwest Airlines | Devalvovat směnný kurz | Směnný kurz domácí měny | Konvertibilní peso | Měna peso | Oficiální měna | Kurz pesa | Směnný kurz pesa | Kubánská vláda | Kuba | Hodnota pesa | Alejandro Gil | Odborníci | Kubánská ekonomika | Peso | Nvidia | Jošihide Suga | Výkon ekonomiky | Nákup cenných papírů | Německý rozpočet | Dluhové úlevy pro nejchudší státy | Nejchudší státy | Rozšíření dluhové úlevy | DSSI | Debt Service Suspension Initiative | Česká republika | Epiq | Sovkomflot | Allegro | Akcie Allegra | Společnost Allegro | Cinven | Permira | Mid Europa | Ceneo | Trh primárních nabídek | Trh primárních nabídek akcií | Trh primárních nabídek akcií v Evropě | The Hut Group | Firma The Hut Group | Ignitis Group | Aukro | Naspers | První peníze | Letecká doprava | Zelené dluhopisy | Očkování | Zadlužování | Boeing 737 Max | Marcel Fratzscher | DIW Marcel Fratzscher | Počet bankrotů v USA | Počet žádostí o bankrot ve Spojených státech | Epiq AACER | Chris Kruse | Silné oživení | TUI | Cestovní kancelář
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

S&P Global
S&P Global Inc
S&P Global Platts Analytics
S&P Global Ratings
SPI Asset Management
Spiegel
Spike
Spinning Top
Spirit AeroSystems
Spiro Sovereign Strategy

Následující klíčová slova

Splasknutí bubliny
Splasknutí hypoteční bubliny
Splasknutí kryptobubliny
Splátkování daně
Splátky dluhů
Splatnost
Splatnost daně
Split
Split akcie
SPLK.US
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral Markets na Admirals
Potvrďte prosím... Zavřít