Pondělí 27. září 2021 03:00
reklama
Admiral Markets
reklama
ETX Capital
reklama
Interactive Brokers - Simple pricing-HU
reklama
ETX Capital

Klíčová slova - Siemens

img

Přední evropský index DAX30 bude rozšířen o dalších 10 společností

22.09.2021 Německá společnost Deutsche Boerse, konkrétně její dceřinná společnost Qontigo oznámila, že od pondělí 20.9.2021 byl významný evropský index DAX 30 rozšířen z původních 30 společností na 40. Důvodem tohoto kroku je získání větší diverzifikace, která má zajistit vyšší stabilizaci pro DAX index. Jedním z impulzů k této úpravě byl kolaps společnosti Wirecard v roce 2020.
img

Analytik: Rozšíření indexu DAX přinese snížení volatility

20.09.2021 Německá společnost Deutsche Boerse dnes rozšiřuje evropský index DAX z původních 30 titulů na 40. Důvodem je především větší diverzifikace, která má zajistit vyšší stabilizaci indexu. Podle analytika Purple Trading Jaroslava Tupého to v dlouhodobém horizontu povede ke snížení volatility indexu.
C:\fakepath\DAX.jpg

Evropské akcie oslabily nejvíce za tři týdny, trh vyhlíží zasedání ECB

09.09.2021 Evropské akcie včera oslabily nejvíce za poslední tři týdny. Trh vyhlíží dnešní zasedání Evropské centrální banky (ECB). Rada guvernérů na něm bude probírat omezení pandemického stimulačního programu.
img

Long signál na akcie Siemens (SIE)

08.09.2021 Společnost Siemens je aktivní po celém světě a zaměřuje se na inteligentní infrastrukturu v budovách a decentralizovaných energetických systémech, jakož i na automatizaci a digitalizaci v procesním a výrobním průmyslu. Po mírně klesající boční fázi dokázala akcie opět překonat EMA-50. V posledních týdnech se vytvořila resistence na ceně 144 EUR.
C:\fakepath\top-06092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.09.2021 1) Největší německý akciový index projde zásadní úpravou, která by mohla podpořit jeho růst. Z dosavadních 30 se index DAX rozšíří na 40 podniků. Nově v něm najdeme akcie firem jako Porsche, Puma nebo Siemens Healthineers. Na samotný DAX se přitom hluboká reforma neomezuje. Největší bezprostřední dopad dopad budou sledovat ETF fondy, které tento index sledují, napsal Bloomberg. Ty budou následkem toho muset upravit svoje investice. Rozšíření indexu, které vstoupí v platnost 20. září, je největší úpravou tohoto indexu za posledních 33 let.
C:\fakepath\DAX.jpg

Německý akciový index DAX se rozšíří na 40 podniků

05.09.2021 Hlavní německý akciový index DAX se rozšíří ze 30 na 40 podniků. Nově se do indexu dostanou například automobilový holding Porsche SE a výrobce sportovního zboží Puma. Oznámila to včera burzovní společnost Deutsche Börse. Rozšíření, které vstoupí v platnost 20. září, je největší úpravou indexu DAX za posledních 33 let, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\akcie-1.jpg

Evropské akcie opět uzavřely na rekordu, těží z dobrých firemních výsledků

05.08.2021 Evropské akcie dnes počtvrté za sebou uzavřely obchodování na rekordu. K jejich růstu velkou měrou přispěly dobré hospodářské výsledky společností Siemens a Novo Nordisk. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 vzrostl o 0,36 procenta na 469,89 bodu. To představuje nejvyšší závěrečnou hodnotu za jeho existence.
img

CZG – Česká zbrojovka Group SE: Změny ve složení představenstva a dozorčí rady

31.05.2021 CZG – Česká zbrojovka Group SE („CZG“, „Společnost“ nebo “Skupina”) v souvislosti s úspěšným dokončením akvizice společnosti Colt Holding LLC (dále jen „Colt“) a potřebou přizpůsobit řízení podniků ve Skupině nové struktuře oznamuje následující plánované změny v dozorčí radě a v představenstvu Společnosti.
img

BREAKING: DAX dosáhl na nové historické maximum nad 14 800 body

18.03.2021 Německý index DAX dosáhl během dnešní seance na nové maximum. Index krátce před koncem obchodního dne roste o 1,4 % a aktuální hodnota přesahuje 14 800 bodů. Nejvyšší růst dnes předvádí akcie Deutsche Bank, Siemens a Daimler. Německý index výrazně roste i přes pokles technologických akcií na Wall Street spojený s prudkým nárůstem výnosů po včerejším zasedání Fedu.
img

Podpora ve výši 1,9 bil. dolarů pro USA schválena. Přehřátí ekonomiky ani inflace se Joe Biden nebojí

12.03.2021 Průmyslová výroba v Německu v lednu překvapivě meziměsíčně klesla o 2,5 %, když se očekával mírný růst o 0,2 %. Dané údaje podle analytiků naznačují zpomalení ekonomické aktivity od začátku roku v největší evropské ekonomice.
img

Prudký pokles tržeb v eurozóně o 6,4 %. Růst HDP a spotřebitelské důvěry v USA překonává očekávání

05.03.2021 České hospodářství zaznamenalo v minulém roce nejhlubší propad od vzniku samostatné České republiky. Podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu HDP vloni pokleslo o 5,6 %. „Nejvýrazněji k poklesu, o 2,2 procentního bodu, přispěl vývoj ve skupině odvětví obchodu, dopravy, ubytování a dále průmysl o 2,1 procentního bodu,“ konstatoval ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.
C:\fakepath\DAX.jpg

Místo výrobce krému Nivea v indexu DAX zaujme Siemens Energy

05.03.2021 Společnost Siemens Energy, která dodává energetickému odvětví turbíny, nahradí 22. března v hlavním indexu německých akcií DAX výrobce krému Nivea, firmu Beiersdorf. Informovala o tom ve středu večer německá burzovní skupina Deutsche Börse.
C:\fakepath\top-04032021-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.03.2021 1) Akcie na burzách v Asii dnes výrazně oslabily, v Číně klesly nejvýrazněji za půl roku. Investoři se zbavovali firem, které se zaměřují na spotřebitele a na výrobu materiálů, kde se obávají, že trh už zpevnil až příliš. K nervozitě přispěl také obnovený růst výnosů klíčových dluhopisů, který si část investorů vysvětluje jako známku, že se začíná zvyšovat inflace a s ní také úrokové sazby.
img

Stimulační politika ze strany ECB a FEDu pokračuje. Rusko očekává návrat ekonomiky na předkrizovou úroveň koncem 2021

19.02.2021 Izraelská ekonomika poprvé od roku 2002 poklesla, když se HDP v letošním roce snížilo o 2,4 %. O rok dříve přítom izraelské hospodářství vzrostlo o 3,4 %. Tamní centrální banka však predikovala mnohem větší pokles o 3,7 %. Institut pro fiskální studie (IFS) konstatoval, že by Británie musela zvednou daně o 60 miliard liber ročně, pokud by se rozhodl současný ministr financí Rishi Sunak kompenzovat ztráty způsobené pandemii. Sunak má 3. března nastínit, jakým způsobem bude řešit dopady pandemie.
img

Evropský parlament schválil protikrizový balíček. Němečtí podnikatelé nelibě nesou prodloužení lockdownu.

12.02.2021 Americký prezident Joe Biden oznámil, že chce k Číně přistupovat odlišně než Donald Trump a soustředí se hlavně na mezinárodní pravidla. Dále prezident dodal, že obě ekonomické velmoci budou extrémně soupeřit. Inflace v lednu ve Spojených státech zůstala nezměněna na úrovni 1,4 %. Analytici očekávali mírnější růst na úrovni 1,5 %. Jádrová inflace v lednu zaznamenala pokles z 1,6 % na 1,4 %.
img

Prognóza ČNB: Rychlejší růst ekonomiky v 2021 a trojí zvýšení sazeb. Vše však závisí na rychlosti rozvolňování

05.02.2021 Farmaceutické společnosti Pfizer a BioNTech oznámily, že hodlají od poloviny února opět zvyšovat počty dodaných vakcín do Evropské unie. Ve druhém čtvrtletí letošního roku by pak evropské státy měly obdržet o 75 milionů vakcín více, než se původně očekávalo. EU totiž potřebuje urychlit proočkování obyvatelstva.
img

Ranní okénko - Americké služby i trh práce se pomalu zvedají

04.02.2021 Hlavní událostí dneška bude pravidelné měnověpolitické zasedání bankovní rady České národní banky. Byť od něj ani my ani trh neočekává jakoukoliv změnu měnové politiky, bude se jednat o jedno z těch zajímavějších. ČNB na něm totiž představí svoji aktualizovanou makroekonomickou prognózu, ze které vyplynou i indikace na další vývoj tuzemských sazeb. Vzhledem k uzávěrce sběru dat ČNB nestihne zohlednit úterní nad očekávání dobrá data o tuzemském HDP a její prognóza tak může vyznít již během vydání jako poněkud zastaralá. Přesto bude zajímavé slyšet, jak bankéři hodnotí vývoj za uplynulé tři měsíce, které oproti jejich předchozím odhadům přinesly silnější korunu, slabší inflaci, ovšem robustnější hospodářský výkon. Jelikož si naším odhadem na nezměněnou měnovou politiku jsme nadmíru jisti, budeme tentokrát rozesílat komentář až po následné tiskové konferenci s detaily o nové prognóze.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně pravděpodobně zesílila

03.02.2021 Spotřebitelské ceny v eurozóně v lednu dle konsensu trhu meziměsíčně nepatrně zlevnily o 0,1 %. V meziročním vyjádření by to znamenalo citelnější pohyb, konkrétně z -0,3 % na 0,6 %. Ke zdražení mělo dojít i ve složkách jádrové inflace z 0,2 % na 0,9 %. K vyšší meziroční inflační dynamice přispěl růst německých spotřebitelských cen, do kterých se promítlo zrušení dočasného snížení daně z přidané hodnoty. Navíc byla navýšena uhlíková daň, což by se mělo odrazit ve vyšších cenách pohonných hmot, kde svou roli sehrály také vyšší ceny ropy. Lednový odhad inflace se však potýká s nejistotou. Je totiž otázkou, do jaké míry pandemie a ekonomické uzávěry narušily sezónní nastavení cen, které je pro začátek roku typické. Kromě toho bude v lednové inflaci přenastavena kompozice vah některých složek. Je možné, že změny se budou týkat právě cen u položek, které byly citelněji ovlivněny pandemií. Na cenový vývoj v eurozóně se podíváme i ze strany výrobní. RBI počítá s meziměsíčním nárůstem výrobních cen v prosinci o 0,8 %, což by znamenalo pohyb z meziročních -1,9 % na úroveň -1,2 %.
img

Fed ponechal úrokové sazby beze změny. Rusnok naopak vidí dvojí zvýšení již tento rok

29.01.2021 Měnový výbor americké centrální banky na svém středečním dle očekávání ponechal základní úrokovou sazbu v rozpětí 0-0,25 %. Nákupy aktiv (kvantitativní uvolňování) také zůstanou nezměněny. Banka jako při předchozích zasedáních zopakovala, že je odhodlaná využít všech dostupných nástrojů k dosažení svých monetárních cílů.
img

Joe Biden je prezidentem. Jaké změny čekájí USA? Rusnok: Česku hrozí recese s dvojím dnem

22.01.2021 Podle agentury IHS Markit v lednu klesla dle předstihových ukazatelů PMI (index nákupních manažerů) podnikatelská aktivita v eurozóně. Celkový kompozit se snížil pro eurozónu z 49,1 b. na 47,5 b. Dílčí PMI pro sektor služeb oslabil z prosincových 46,4 b. na 45 b. Hlavním důvodem je zhoršení obecné nálady kvůli přetrvávající pandemii a restriktivním opatřením ve všech zemích unie.
img

Lagardová: Pokud „lockdowny“ neskočí do konce Q1, nastanou problémy. Biden oznámil podporu v hodnotě 2 bil. USD

15.01.2021 Nastávající americký prezident Joe Biden oznámil návrh nového balíku opatření ve výši téměř dvou bilionu dolarů na podporu největší ekonomiky na světě. Balík by měl zahrnovat přímou platbu 1 400 dolarů drtivé většině Američanů a dodatečný příspěvek nezaměstnaným by měl stoupnout na 400 dolarů týdně. Z předběžné zprávy německého statistického úřadu vyplynulo, že se německá ekonomika v minulém roce zaznamenala pokles o 5 %. Pokles byl tak o něco mírnější než původně očekávali analytici osloveni agenturou Reuters, kteří se domnívali, že německá ekonomika sestoupí o 5,1 %.
img

Demokráté ovládli Bílý dům, Senát i Kongres. ČNB zvažuje zvýšení sazeb již tento rok

08.01.2021 Představitelé OPEC+ se dohodli, že v příštích dvou měsících sníží těžbu černého zlata. Konkrétně Saudská Arábie se zavázala, že sníží svoji těžbu až o jeden milion barelů denně. Naopak Rusko či Kazachstán dohromady zvýší těžbu v únoru o 75 tisíc barelů denně a v následujícím měsíci zvednou těžbu taktéž o 75 tisíc barelů. Ostatní členové OPEC slíbili zachování těžebních limitů.
img

Překvapivý konec roku 2020: Akciové trhy i bitcoin na maximech. Tvrdý brexit je ze hry

31.12.2020 Stimulační balíček je na světě. Donald Trump podepsal dlouho navrhovaný zákon o podpoře pro občany USA. Podpora v rozsahu 2,3 bilionu dolarů zajistí s nejvyšší pravděpodobností americkým domácnostem jednorázový šek na 600 dolarů a prodloužení výplat v podpoře v nezaměstnanosti o jedenáct týdnů. Všechny tři hlavní americké indexy nejen díky této zprávě dosáhly intradenních rekordních maxim.
img

Ekonomika Velké Británie rostla nad očekávání o 16 %. Nová mutace koronaviru může způsobit propad

23.12.2020  Britská ekonomika ve třetím čtvrtletí zaznamenala mezikvartální růst o 16 %, což vedlo k částečnému anulování...
img

Ekonomika Velké Británie rostla nad očekávání o 16 %. Tvrdý brexit a nová mutace koronaviru může způsobit propad

23.12.2020 Velká Británie se stále nedohodla s Evropskou unií na obchodních vztazích po skončení tzv. přechodného období. Největší překážkou je dohoda ohledně rybolovu v britských vodách. EU totiž požaduje přístup rybolovu v těchto vodách a Británie zase chce obnovit plnou kontrolu na právem rybolovu.
img

Fed zvýšil očekávaný růst ekonomiky na 2021. Rusnok varuje před stále velkými riziky

18.12.2020 Ratingová agentura S&P tento týden varovala, že pokud by došlo ke tvrdému brexitu (bez dohody), pak pravděpodobně přikročí ke snížení ratingu Velké Británie. Aktuální rating je AA a stabilní výhled. Ke snížení ratingu by mohlo dojít především kvůli nedostupnosti britského zboží a služeb na klíčových evropských trzích.
img

Index DAX: Vše co musíte vědět o nejznámějším evropském indexu

10.12.2020 Index DAX 30 (dále jen DAX) je jedním z nejznámějších a největších evropských akciových indexů. V současné chvíli pod něj spadá 30 největších německých akciových společností obchodovaných na burze ve Frankfurtu. Dle vývoje tohoto indexu se často určuje vývoj německé a evropské ekonomiky.
img

Long signál na akcie Siemens (SIE)

01.07.2020 Siemens je světovým lídrem v elektronice a elektrotechnice. Výrobky Siemens používají po celém světě velké společnosti ve všech průmyslových odvětvích i individuální uživatelé. Koncem ledna začala cena akcií klesat, aby se následně téměř plně uzdravila. Tento silný nárůst je v současné době korigován.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.5.2019

06.05.2019 Donald Trump na Twitteru uvedl, že zvýší cla pro Čínu. Čína v reakci na tweety odloží jednání. Trhy reagují negativně. Datový kalendář je tento týden poměrně prázdný. Až na konci týdne bude zveřejněn výsledek inflace za duben. Kromě dobíhající sezóny zveřejňování firemních výsledků tak trhem budou do velké míry hýbat právě nové problémy ve vyjednávání USA s Čínou.
img

Long signál na akcie Siemens (SIE)

12.06.2018 Akcie Siemens jsou aktuálně jedním z nejatraktivnějších titulů na německé akciové burze. Potom, co se trh na konci dubna vymanil z medvědího trendu, došlo k výraznému oživení. Po prudčím růstu cena zkorigovala níž, ale neprorazila klouzavé průměry, což je pozitivní znamení.
britanie 08012014.png

Německé firmy omezují investice v Británii

15.05.2016 Německé společnosti před červnovým britským referendem o členství země v Evropské unii omezují své investice v Británii. Německý průmysl také stále hlasitěji varuje, že případný brexit, tedy odchod Británie z EU, by měl negativní dopad na ekonomiky obou států. Přímé německé zahraniční investice v Británii klesly podle údajů Bundesbanky v prvním čtvrtletí o šest procent na 4,4 miliardy eur. Za celý loňský rok se propadly o více než 40 procent, uvedla agentura Reuters.
Související klíčová slova: Technická analýza | Money management | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Čína | Finance | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Německo | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Ropa Brent | ETF | Investiční fondy | Světové akcie | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Hospodářství | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Breakout | Bundesbank | CFD | CME | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dow Jones Industrial | ECB | EMA | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | FRA | Fed | Futures | Grafy | High | IPO | Index DAX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Investice | Investiční společnost | Investování | Kapitálový trh | Komodity | Kurz | Long | Makro data | Margin | Marže | Momentum | Měny | NYSE | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Opce | Platforma | Podkladové aktivum | Portfolio | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Ratingová agentura | Resistence | Retracement | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Short | Stop-Loss | Swiss | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warranty | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Obchodování | JPMorgan | Euro STOXX | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Panevropský index | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | EU | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | BitStock | Business | BNP Paribas | Zisk | Jaroslav Tupý | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Contract for Difference | Jak obchodovat | Obchodovat | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Financování | Investovat | Makro | Index cen | Český statistický úřad | LYNX | Donald Trump | Burzy | Financial Times | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Podpora | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Siemens | Americká centrální banka | Analytika | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Brent | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | CFD kontrakt | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | DAX 30 | Dax index | Do čeho investovat | Dolar | Dow Jones index | Ekonomika Japonska | ETF fondy | Eura | Exchange | Finanční služby | Fondy | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index PMI | Index S&P 500 | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investing | Investování do akcií | Investovat do zlata | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Jiří Rusnok | Kurz bitcoinu | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Nemovitosti | PayPal | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizika | Signály | Société Générale | SPX | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Trh s akciemi | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj nezaměstnanosti | Webináře | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Opční prémium | ZEW | ING | Andrej Babiš | Cílová cena | EBITDA | Range | ROCE | Tovární objednávky | Itálie | Finanční společnosti | Tržby | Zaměstnanost | Western Union | Komise | Contract | Kontrakt | Volby | Burze | Investment | Markit | Unicredit | Deutsche Bundesbank | DPA | Intesa Sanpaolo | Natixis | Microsoft | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | DIW | Investing.com | Členové OPEC | BBC | Agentura DPA | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Short squeeze | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Podnikání | DZ Bank | Rolls-Royce | BMW | Automobilový průmysl | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Evropské banky | Yahoo Finance | Energie | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Panevropský akciový index | Index německých akcií DAX | KBC | Index londýnské burzy FTSE 100 | BlackRock | Přehled | Volby v USA | Agentura Reuters | Bankovnictví | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | Index důvěry | Firmy | Aktuální vývoj | IHS | Xetra | Euro Stoxx 600 | JPMorgan Chase | Deutsche Börse | Americké akciové indexy | Britské hospodářství | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Uvolňování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | Eurex | Index AEX | DAX30 | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Německý akciový index DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Saúdská Arábie | Burzovní skupina | FTSE 100 | Baidu | Tesla | Odhodlání | Kapitalizace | Výhled | Úroková sazba ECB | Akciový index DAX | Burzovní společnost | Bankéři | Poplatky | Historická data | Hlavní index německých akcií DAX | Index pařížské burzy CAC 40 | Exxon | Chevron | Konsensus | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Predikce | Ekonomická situace | Průzkum | Krize | Inflace v Německu | Měnové stimulace | Růst čínské ekonomiky | Čínský statistický úřad | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | ČTK | Sillicon Valley | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Očekávání | HDP v eurozóně | IHS Markit | German Industry UK | ex | Akcie firem | Purple Trading | J.P. Morgan | Vstup na burzu | UniCredit SpA | ING Groep NV | Breakout Trader | Investovat do Bitcoinu | LYNX Trading | Airbnb | FinTech | Bitcoiny | Německá centrální banka | OPEC+ | Obchodní válka | Long signál | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Graf indexu | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Spotřebitelská inflace | Akcie na burzách | Signál na akcie | Tvrdý brexit | Posilování eura | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Financial Times (FT) | Hodnota indexu | Refinitiv | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Úrokové sazby ČNB | Majetek | Sazby ČNB | Snížení volatility | Obchodování na burzách | Německé banky | Zvýšení sazeb | IPO Airbnb | IPO Instacart | Uber Technologies | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Nezaměstnanost v ČR | Michal Brožka | Infineon | Infineon Technologies | AMS | Německé firmy | Sharpe ratio | iFX | DE30 | Ferrari | Wealth Management | Prezidentka ECB | Blockchainové akcie | Akcie a ETF | Biotechnologické akcie | Uranové akcie | Pokles cen | Akcie automobilky | Výkonný ředitel | Britský premiér | Nové akcie | Oživení ekonomiky | Index londýnské burzy | ISM index | MDAX | Thyssenkrupp | Depozitní sazby | Očekávání trhu | Italská vláda | Vlastní akcie | Poptávka po ropě | Měnověpolitické zasedání | UCITS | iShares | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Společnost Deutsche Börse | Očekávaný růst | Bilance zahraničního obchodu | Cena akcie | Očekávané Earnings | Obchodujte | S&P 500 Index | Automobilky | AEX index | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Bílý dům | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Cisco Systems | Firma | Zasedání ČNB | Hlavní události | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Týdenní zpráva | Souhrn finančních trhů | Studie | BDI | Datový kalendář | Bilance | Přebytek obchodu | Index DOW | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Největší pokles | Vyšetřování | LVMH | Miliardy | Hong Kong | Walt Disney | EUR Index | Finanční rezervy | FT | České hospodářství | Martin Stránský | Christine Lagardová | Predikce vývoje | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Zakázky německého průmyslu | PLN | Na burze | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Visa | General Motors | Enel | Rozvoj | Stavebnictví | Inflace v listopadu | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Breaking | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Cena za akcii | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Alstom | HDP Německa | United Technologies | Allergan | Mylan | Airbus | IAG | Porsche | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Metro AG | Inflační výhled | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Automobil | AXA | Zavedení záporných úrokových sazeb | xStation5 | Disney | Andrew Bailey | Ministr hospodářství | Nike | Dot-com | Uber | Česká zbrojovka | Nejlepší akcie | BREAKING | Yandex | Tripadvisor | Kraft Heinz | Izraelská ekonomika | Wirecard | Ziskovost | Index pařížské burzy | Hospodaření | Zbrojovky | Zvýšení inflace | Ekonomika Velké Británie | Černé labutě | Vyšší ceny ropy | Exact Sciences | List Financial Times | Dobrá data | Washington | Daimler | Microchip Technology | O2 | O2 Czech Republic | Miliardy eur | RBA | Hodnota společnosti | Budoucnost | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Německá společnost | Podnik | Vyšší inflace | Ukazatele | SAP | iRobot | IRBT | Dobré zprávy | Ceny energií | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Google | Anglie | Trhy | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | Šíření koronaviru | American Express | Stabilní výhled | Negativní dopad | Pokles | Situace | Finanční ředitel | Vít Hradil | Pandemie koronaviru | Pandemie | DISH | Ceny Bitcoinu | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Růst v eurozóně | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | BP | PMI pro sektor | Fresenius Medical | FME | Adidas | Sazby beze změny | SEC | America first | NFP | Britský statistický úřad | Prodávající | Inflace v lednu | Marek Mora | COVID-19 | Empire State Index | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Bentley | FinTech akcie | Šéfka ECB | Stabilita | Německé maloobchodní tržby | Vývoj | Výkyvy | Výsledky HDP | WP | Rishi Sunak | Restrikce | Prudký pokles | Lufthansa | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Profitovat | Technologičtí giganti | Dongfeng Motor | Další vývoj | Stimuly | Největší pády | Největší propad | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Index frankfurtské burzy | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Viceprezident | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Historie | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Hlavní americké indexy | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | REGN | Kongres | Index ISM | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Spotřebitelská nálada | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Německý akciový index | Dávky v nezaměstnanosti | Růst | Banka J.P. Morgan | Koronavirové krize | Signál | Index spotřebitelské nálady | Ratingová agentura S&P | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Počet Američanů žádajících o podporu | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Allianz | Propad HDP | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Slovensko | Války | Schodek | Organizace | Letecká společnost | Práce | Údaje | Eni | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | UnitedHealth Group | Ekonomické oživení | Nárůst nezaměstnanosti | FANG | Long signál na akcie | Microsoft Corp | AMC | Procter & Gamble | Indikace | Premiér Andrej Babiš | Reddit | Debata | Tweety | Spotřebitelská nálada v Německu | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Posílení | Znovusjednocení země | Joe Biden | Větší pokles | Data z trhu práce | Očekávané výsledky | Čtvrtletní výsledky | 3M | Prudké pohyby | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Shell | Maloobchod | Zaměstnanci | ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | PMI pro sektor služeb | Maloobchodní tržby v eurozóně | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Xtrackers DAX UCITS ETF 1C | Australský premiér | Obavy z dopadů koronavirové krize | Merck KGaA | Merck | RBI | Expedia | JD.com | Royal Caribbean | Vakcína | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Moderna | Advance Auto Parts | Manažeři | GSK | Ztráty zaměstnání | Společnost Lufthansa | Jacobs | JDE | Fraport | Unie | ČR | Záchranný program | Salesforce | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Rozhodnutí FOMC | CZ-USA | Zbrojovka | 4M Systems | CZ Export | Výrobní PMI | Londýnské burzy | Evropské ceny výrobců | Bitcoinové a blockchainové akcie | Square | Rekordní pokles | Nikola | ProSiebenSat.1 Media | Teorie černé labutě | Novo Nordisk | Sanofi | Stimulační balík | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Německé finanční společnosti | Markus Braun | Per rollam | Covid | Index průmyslové výroby | Společnost Wirecard | Analytik Purple Trading | Index německých akcií | Nové žádosti o podporu | Fintech společnosti | Novavax | Sony | E.ON | Johnson & Johnson | Šance | Stellantis | Ceny | Praha | Kolaps | Verizon Communications | Akcie těžařů | Zlatá horečka | Důvěra | Caixin | HelloFresh | Lepší výsledky | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Zalando | Prezidentské volby USA | Bitstock.com | Pokles tržeb | Výrobce pneumatik | Air Liquide | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | Výrobní sektor | Výrobní index | DIA | Zdanění | VOW3 | Výkon ekonomiky | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Zhoršení pandemie | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Šéf podniku | BT Group | Biden | Marathon Petroleum | Marathon | Tuzemské hospodářství | ACS | Vinci | Ranní okénko | Delivery Hero | Česká republika | Tržby v eurozóně | Průmyslové zakázky | Lockdown | AEX | Výrobce letecké techniky | Walgreens | Akcie Sony | Epidemiologická situace | Zhoršující se epidemiologická situace | Volby USA | Volby USA 2020 | Intel | Investice do solární energie | Solární energie | SolarEdge Technologies | SEDG | ALV | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | Cardinal Health | BDX | CAH | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Výsledky voleb | Screening akcií | Jak funguje screening akcií | Hledání podhodnocených akcií | Electronic Arts | Coty | Klesající dolar | Pfizer a BioNTech | Agresivnější obchodníci | Nová vakcína | Snižování cel | Praktické tipy | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Proražení | Investice do vody | GME | GameStop | Index DAX 30 | Historie indexu DAX | Opce na DAX | ETF na DAX | CFD na DAX | Futures na DAX | Linde | Bayer | BASF | Munich Re | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Munich | Henkel | Deutche Wohnen | Beiersdorf | Continental | MTU Aero Engines AG | MTU Aero Engines | HeidelbergCement | Covestro | Vakcinace | BIDU | Očkování | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Krizový balík | MGM | Burzovní prázdniny | Očkování proti covidu-19 | S&P/Case-Shiller | Case-Shiller | Stimulační balíček | Volby v Georgii | Počet pracovních míst | Brands | JD | Shopify | ProSiebenSat.1 | Evropské centrální banky | USCBC | Acacia Communications | Bidenův stimulační balík | Akcie automobilky Stellantis | Cellnex | WU | Inaugurace | Philips | Konference FOMC | Tisková konference FOMC | Akcie Gamestop | Marriott | PEP | Akcie AMC | WallStreetBets | DAX (DE30) | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Intradenní pohyby | Velké investiční fondy | Express | Dnešní seance | Anheuser-Busch inBev | Colt | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Tyson Foods | Kering | AIG | FinTech akcie 2021 | SPWR | PMI indexy | Institut pro fiskální studie (IFS) | IFS | Stimulační politika | Air | Akcie na burzách v Asii | Siemens Energy | Nivea | Banco Santander | Imperial Brands | Nejlepší uranové akcie | Akcie v roce 2021 | Zvýšené riziko | Colt Canada Corporation | Německé společnosti | Meme akcie | Jan Drahota | René Holečka | Lubomír Kovařík | René Holeček | Dennis Veilleux | Tax Observatory | EU Tax Observatory | Cena akcie AMC | Plány | Příležitosti | Prodej | Akcie Moderna | Technologie | Biotechnologické akcie 2021 | Akcie výrobců vakcín | Akcie výrobců vakcín proti Covid-19 | Rada guvernérů | VZ | Mutace delta | Odvětví | Rozbor | Společnosti | Qontigo | Hlavní německý akciový index | Hlavní německý akciový index DAX | Automobilový holding | Porsche SE | Puma | Výrobce sportovního zboží | Rozšíření indexu DAX | Siemens Healthineers | Symrise | Sartorius | Brenntag | Hellofresh | Qiagen | Holding Porsche SE | Stephan Flägel | Manfred Schlumberger | Starcapital | Siemens (SIE) | SIE | Společnost Siemens | Akcie Siemens (SIE) | Evropský index | Airbus SE | Zalando SE | Porsche Automobil Holding | Puma SE
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | FXstreet | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Schvalování vakcín
Schwab
Schwab Center for Financial Research
Schweizerische Nationalbank
Schweizerische Nationalbank (SNB)
SI Asset Management
Sibanye Stillwater
SICAV
Sídla světových bank
SIE

Následující klíčová slova

Siemens Energy
Siemens Healthineers
Siemens (SIE)
Sierra Chart
SierraChart
Sigma Market
Sigmar Gabriel
Signál
Signál do short pozice
Signal Invention
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral Markets
Potvrďte prosím... Zavřít