Pondělí 17. únor 2020 01:32
reklama
BOSSA report
reklama
Dukascopy
reklama
Dukascopy

Klíčová slova - Dlouhodobé investice

C:\fakepath\britanie1.jpg

Růst mezd v Británii byl ve druhém čtvrtletí nejvyšší za 11 let

13.08.2019 Růst mezd v Británii v tříměsíčním průměru do konce června dosáhl včetně bonusů meziročně 3,7 procenta, což je nejvíce od roku 2008. Počet zaměstnaných se pak ocitl na rekordu, ačkoliv míra nezaměstnanosti o 0,1 bodu vzrostla a činila 3,9 procenta. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Trh práce tak vykazuje výrazně lepší kondici než ekonomika jako celek, která z hlediska hrubého domácího produktu (HDP) ve stejném období zaznamenala nečekaný pokles.
img

Robotické investiční poradenství: trend nebo budoucnost?

28.06.2019 Trh robotického investičního poradenství byl zpočátku ovládán hlavně dynamickými start-upovými firmami. V uplynulém roce do něj však vstoupily také uznávané instituce, jako jsou Standard Life, HSBC, Fidelity či Goldman Sachs. Ty buďto představily vlastní robotické poradenské služby, nebo do tohoto segmentu investují.
C:\fakepath\britanie1.jpg

Data z britského trhu práce překonala očekávání

11.06.2019 Mzdy britských zaměstnanců se za tři měsíce do konce dubna zvýšily rychleji, než se očekávalo. Analytiky překvapilo i menší zpomalení poklesu najímání nových pracovníků. Míra nezaměstnanosti se drží na nejnižší úrovni od roku 1975. Vyplývá to z dnešních údajů britského statistického úřadu ONS.
C:\fakepath\britanie1.jpg

Nezaměstnanost v Británii dále klesla

14.05.2019 Míra nezaměstnanosti v Británii za první tři měsíce do konce března klesla na nejnižší úroveň od poloviny 70. let. Tento vývoj podpořil názory, že kvůli nejistotě pramenící z odchodu Británie z Evropské unie se firmy přiklánějí spíš k najímání nových lidi než k dlouhodobým investicím do zařízení. Menší růst ale vykázaly mzdy britských zaměstnanců. Vyplývá to z dat statistického úřadu ONS.
img

Kde Uber ztrácí tolik peněz?

02.05.2019 Alternativní taxislužby Uber a Lyft míří na burzu a přidají se tak možná do zástupu technologických společností, kterým patří 21. století. IPO společnosti Lyft proběhlo již koncem března a její akcie od té doby ztrácí téměř 14%. Obě společnosti čelí vysokým ztrátám a cílem IPO je tak získání dalšího kapitálu pro vývoj. To však investory neodradilo a zájem o akcie by měl exponenciálně narůstat. Na čem ale Uber a Lyft tolik ztrácí?
img

Investiční rady od Warrena Buffetta

29.04.2019 Warren Buffett - šéf a ředitel investiční společnosti Berkshire Hathaway - je jeden z nejlepších investorů současné doby. Jeho zaměřením jsou dlouhodobé investice do podhodnocených společností, které mají "dobrý produkt nebo službu" a zároveň k tomu i konkurenční výhodu ve svém sektoru. Díky těmto pravidlům dokázal Buffet dlouhodobě překonávat benchmark SP500.
C:\fakepath\britanie 08012014-2.png

Mzdy v Británii stoupají nejvíce za deset let

16.04.2019 Mzdy britských zaměstnanců se za tři měsíce do konce února zvyšovaly nejrychleji za posledních deset let a na vysoké úrovni zůstala také tvorba nových pracovních míst. Tento vývoj podpořil názory, že kvůli nejistotě pramenící z odchodu Británie z Evropské unie se firmy přiklánějí spíš k najímání nových lidi než k dlouhodobým investicím do zařízení. Celkové příjmy včetně odměn podle statistického úřadu ONS meziročně stouply o 3,5 procenta a vyvíjely se tak v souladu s názorem analytiků oslovených agenturou Reuters.
C:\fakepath\britanie1.jpg

Zaměstnanost v Británii v lednu stoupla

19.03.2019 Britští zaměstnavatelé v období za tři měsíce do konce ledna najímali nové síly nejrychlejším tempem za poslední tři roky. Počet zaměstnaných osob stoupl o 222.000, což přispělo ke snížení míry nezaměstnanosti na 3,9 procenta ze 4,1 procenta v tříměsíčním období do konce října, a tedy na nejnižší úroveň od počátku záznamů v roce 1975. Vyplývá to z dat statistického úřadu ONS. Situace na trhu práce je tak před odchodem Británie z Evropské unie příznivá.
img

Bitcoin ETF a ty další...

13.01.2019 Nedávno jsme četli blog jednoho tradera zde na fxstreet, který se zamýšlel v roce 2011, jestli a proč nakoupit bitcoiny na ceně $2 po obrovském pádu z úrovně $31. Nyní se po listopadovém výprodeji nacházíme v podobné situaci, Bitcoin ztratil téměř 85% z prosincových maxim a vytvořil dočasné low na $3200 a nevypadá to, že by medvědi řekli poslední slovo.
img

Žebříček investičních příležitostí do dluhopisů podle jejich rizikovosti

19.12.2018 Na českém trhu působí stovky firem, které neveřejně nabízejí tzv. prašivé dluhopisy. Na první pohled vysoký výnos a unikátní investiční příležitost. Ve skutečnosti ale podnikatelský plán krytý firmou s miniaturním základním jměním nebo záporným hospodářským výsledkem. Pro lepší orientaci jsme sestavili žebříček pěti nejčastějších investičních příležitostí do dluhopisů dle jejich rizikovosti.
C:\fakepath\1.jpg

Zahraniční investice v Británii loni rostly nejpomaleji za 8 let

23.07.2018 Hodnota zahraničních investic v Británii loni, v prvním celém roce od hlasování o odchodu země z Evropské unie, vzrostla, tempo růstu však bylo nejnižší za osm let. Britský statistický úřad dnes oznámil, že dlouhodobé investice zahraničních podnikatelů a jednotlivců stouply o 0,8 procenta na 1,564 bilionu liber (45,2 bilionu Kč).
img

Jak i nadále obchodovat US ETF?

19.06.2018 Vzhledem k tomu, že dne 18.6.2018 bylo všem obyvatelům ČR omezeno obchodování s americkými burzovně obchodovanými fondy (ETF), rádi bychom Vám v následujícím článku představili varianty, jak tyto produkty nadále obchodovat – ať už přímo v USA, nebo na burzách v EU.
img

Největší problémy investic do komodit

16.05.2018 Komodity jsou dobrým artiklem pro krátkodobé spekulace. Pro dlouhodobější investování se ale příliš nehodí, a to kvůli...
img

Rozbřesk: ČNB počítá s ještě silnější korunou

02.02.2018 ČNB pokračuje v tažení za vyššími (normálními) úrokovými sazbami, a proto včera bankovní rada v souladu s očekáváním trhu znovu zvýšila hlavní úrokovou sazbu centrální banky na 0,75 %. Tedy na úroveň, kde byla naposledy v roce 2012. Vzhledem k tomu, že se centrální bankéři na tento krok trh připravovali s dostatečným předstihem, nešlo o žádné překvapení. Ale ani tak nebyl včerejšek prostý jakýchkoliv novinek. Tou největší bylo asi opětovné zveřejňování prognózy devizového kurzu, který ČNB naposledy publikovala v roce 2013 ještě před zavedením kurzového závazku. Aktuálně z tohoto výhledu vyplývá, že centrální banka ve svých úvahách počítá s ještě silnější korunou, než je tomu nyní. Dokonce by se kurz koruny měl už ve druhém čtvrtletí nacházet pod hranicí 25 EUR/CZK a postupně posilovat na pro letošek závěrečných 24,60 EUR/CZK. To se české měně asi moc líbilo, protože ještě do večera posílila pod úroveň 25,20.
img

Jak investovat dobře? Poznejte nejdřív sami sebe

02.02.2017 V džungli investičních příležitostí a nástrah se nemusí vyznat ani experti dozorových orgánů, natož investoři. Jaké otázky si mají začátečníci, mírně, ale i středně pokročilí položit?
img

Neohrnujte nos nad jednoduchými technikami (druhá část)

03.10.2016 Cenové úrovně - supporty, resistance a jejich praktické využití.
img

Ozvěny trhu - Východní Evropa jako černý kůň

16.10.2015 Ač z krátkodobého pohledu určitě nalezneme rizika pro slabší hospodářský růst, z pohledu dlouhodobé investice se současná situace zdá...
img

Centralní Bank Japonská zanechal měnovou politiku beze změn.

05.09.2013 Hlavní indexy na asijských trzích se pohybují v různých směrech, pravděpodobně z nedostatku pokynů pro dlouhodobé inve...
img

Bank of England: Vlna akvizic na dluh může spustit další finanční krizi

14.03.2013 Masívní vlna akvizic financovaných dluhem v korporátním sektoru může počínaje rokem 2014 vnést do finančníh...
img

Neměly by akciové trhy kopírovat vývoj reálné ekonomiky?

25.02.2013 Rok 2012 se nakonec ukázal v úplně jiném světle, než si většina z nás myslela. Já osobně jsem měl na jeho začátku dost negativní postoj, zejména co se evropských ekonomik týkalo. Po jeho skončení jsem pak měl více či méně pravdu. Ale na druhou stranu jsem byl skeptický i k růstu akciových trhů, což se na rozdíl od vývoje ekonomiky nevyplnilo. Jenže neměly by akciové trhy kopírovat nebo alespoň se chovat v souladu s reálnou ekonomikou?
img

Obchodník měsíce: Po sérii ztrát opět do sedla

08.01.2013 Přinášíme další ze série pohledů na obchodování reálného obchodníka, tentokrát za měsíc prosinec. Snažíme se vybírat různorodé obchodníky, jejichž styl obchodování či zvolené strategie jsou něčím výjimečné a mohou se stát inspirací a pozitivním nebo negativním vzorem pro všechny zájemce o obchodování. Účelem není navádět k žádnému obchodnímu stylu ani strategiím, které z realizovaných obchodů vyplývají. V budoucnu budeme zveřejňovat také dlouhodobé vývoje reálných obchodních účtů.
img

Při pohledu na výkonnost jednotlivých komodit nezapomínejte na rolování kontraktů

03.01.2013 Ole Hansen, komoditní stratég Saxo Bank. Ve svém posledním loňském článku jsem se zabýval výkonností některých klíčovýc...
img

Ranní zprávy

27.09.2012 Evropa - Španělské desetileté dluhopisy včera stouply nad 6% práh poté, co španělská centrální banka ozn...
img

Ranní zprávy

17.09.2012 Rozhodnutí výboru FOMC z minulého týdne a následné vyjádření Bena Bernankeho podnítilo na všech trzích růst. Riziková ...
img

Komodity v uplynulém týdnu: energiím se díky zimě daří, zlato vyčkává

16.02.2012 Řecký záchranný balíček, který měl touto dobou už být na místě určení,...
img

Greenspan: Evropa řeší střet kultury, sever po euroéru dotuje růst pohodlí dlužnického jihu

07.10.2011 Nikoli „dluhové krize“, ale odrazem růstu nákladů práce a cen a poklesu skutečné...
img

Taleb: Větší obavu než z Evropy mám z neschopnosti USA přijmout problém. Banky, dluh a politický pat

13.09.2011 Více strachu než dluhová krize v Evropě autorovi bestselleru Černá labuť Nichola...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Offshore | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Peníze | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Pullback | Equity | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Koruna | HDP | Dluhová krize | Divergence | Španělsko | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Býčí trh | ETF | Podílové fondy | Private equity | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Daně | Rizika | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | USD/CZK | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Dluhopisové fondy | Burza | Buy and hold | CBOE | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Nesoulad | Dluhopis | Dow Jones Industrial | ECB | ESM | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | FOMC | Finanční trh | Finanční trhy | Forward | Futures | Fúze | Gap | Grafy | High | High Yield | IPO | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Kotace | Kurz | Leverage | Likvidita | Long | Low | Risk | Marže | MetaTrader | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Obchodní systém | Obchodník | Obchodování s měnami | Opce | Operace Twist | PRIBOR | Platforma | Podkladové aktivum | Portfolio | Pozice | Prémie | Put opce | RSI | Rally | Rating | Resistance | Rezistence | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Spike | Splatnost | Support | Support a resistance | Technical analysis | Ticker | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Tvůrce trhu | Ukazatel | Výkonnost | Výnos | Warren Buffett | Maturity | Yield | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Banky | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Komerční banka | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | Investoři | Fond | EU | Zasedání Fedu | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Berkshire Hathaway | Futures kontrakt | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Euforie | Výsledky | Chamtivost | Strach | Arbitráže | Investiční příležitost | Bohatství | Ozvěny trhu | ČSOB | Obchodovat | Investment Banking | CAC 40 | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Nasdaq Composite | Facebook | LYNX | Burzy | Rozvíjející se trhy | Financial Times | Obchodníci | Obchodní účet | Praxe | Centrální bankéři | Aktivum | First notice day | Index | Investiční strategie | Odpor | Volatilní | Analýzy | Banka | Brent | Brokers | Cena | Cena ropy WTI | Ceny zlata | CFD kontrakty | CZK | Černá labuť | Česká spořitelna | Dolar | Ekonomika USA | Eura | Expirace | Finanční prostředky | Fondy | Graf | Hang Seng | HSBC | Index Dow Jones | Instrumenty | Investice do komodit | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční poradenství | Investování do komodit | Jak investovat | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurz EUR | Kurz USD | Kurzy | Management | Market | Markets | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodování komodit | Odkup akcií | Peníze.cz | Portfolia | Pro investory | Pšenice | Ratingové hodnocení | Reuters | Ropy | Ruská ekonomika | Řízení rizik | Sázky | Signály | SP500 | Spekulace na růst | Spořící účty | Státní dluhopisy | Termínované vklady | TopForex | Trade Brokers | Trh | Tržní podíl | WTI | X-Trade | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | Buffett | Komise pro cenné papíry | Put | Buy | Buyout | CEPS | Hold | Indie | Leverage Buyout | Ministerstvo financí | Profit Taking | Prospekt | ROCE | Sell | Spojené státy | Tržby | Zaměstnanost | Bohatý | Komise | Contract | Kontrakt | Rozhovor | Blog | Vzdělání | Burze | Investment | Slušný zisk | Hedžové fondy | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Baker Hughes | Ole Hansen | Reporty | Zvyšování sazeb | Kurz EUR/USD | Zasedání centrální banky | Finanční systém | Úspěch | Podnikání | Hospodářské výsledky | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | BlackRock | Znalost | Přehled | Kč/USD | Agentura Reuters | Cena kontraktu | Bankovnictví | Obchodování CFD | Futures kontrakty | Contango | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Obchodované instrumenty | Obchodní styl | Cena Brentu | Firmy | Akcie bank | IBEX | Britská centrální banka | Styl obchodování | Hlavní indexy | Nervozita | Fibo | Propad | Kryptoměny | Citi | S&P | Guvernér | Zahraniční investice | Ztráty | SaxoSelect | Historická maxima | Nejistota | Tempo růstu | Zajištění | Standard Life | Zájem o akcie | Dluhové krize | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Prodávat akcie | Mzdy | Britská ekonomika | Francouzský CAC 40 | Krize | Investiční rozhodnutí | FCA | Manažeři fondů | Výnosy | Rizikové investice | Očekávání analytiků | Příjmy | ČTK | Hlavní ekonom | Očekávání | HDP v eurozóně | Morningstar | Bridgewater | Zahraniční forex | Arbolet | Investiční firmy | Podnikové dluhopisy | Ray Dalio | Věštec z Omahy | Štěpán Hájek | Dlouhodobé investování | Altcoiny | Cena bitcoinu | Obchodování Futures | Saxo | Bitcoiny | Analytik finančních trhů | Profesionální investoři | Toky investic | Volný kapitál | Podílové dluhopisové fondy | Kotované dluhopisy | Rizikovedluhopisy.cz | Bitcoin ETF | Silný trh | Technická situace | Mzdy v Británii | Statistický úřad | Investiční rady | Investice do rozvoje byznysu | Splácení dluhu | Zpětný odkup akcií
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Index | USA | Trh | Reuters | Pozice | Banky | ČTK | Výhled | Banka | FOREX | Rezistence | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Dolar | Graf | Indikátor

Předchozí klíčová slova

DJI30 CFD
DJS Basic Resources
DLA Tech LTD
dLite
Dlouhá pozice
Dlouhá pozice (Long position)
Dlouhé pozice
Dlouhé pozice v koruně
Dlouhodobá tajemství krátkodobých obchodů
Dlouhodobé dluhopisy

Následující klíčová slova

Dlouhodobé investování
Dlouhodobé posilování koruny
Dlouhodobé pozice
Dlouhodobé poziční obchodování
Dlouhodobé zhodnocení akcií
Dlouhodobí investoři
Dlouhodobý byznys
Dlouhodobý obchodníci
Dlouhodobý obchodník
Dlouhodobý vývoj ceny stříbra
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB live trading
Potvrďte prosím... Zavřít