Středa 01. prosinec 2021 02:01
reklama
Purple Trading CUP
reklama
InstaMarkets
reklama
Dukascopy
reklama
BidAskBit vanoce

Klíčová slova - SPAC

C:\fakepath\Rivian.jpg

Firma Rivian, konkurent Tesly, chce při vstupu na burzu získat až 8,4 mld. USD

02.11.2021 Společnost Rivian Automotive, která je konkurentem Tesly, chce při vstupu na burzu získat až 8,4 miliardy dolarů (185 miliard Kč). Výrobce elektromobilů, do kterého investují mimo jiné firmy Amazon a Ford Motor, to uvedl v pondělí po skončení obchodování na burzách ve Spojených státech. Byla by to třetí největší primární veřejná nabídka akcií (IPO) v USA za deset let.
C:\fakepath\Trump5.png

Akcie firmy, která na burzu uvede Trumpovu sociální síť, prudce zpevňují

22.10.2021 Akcie společnosti Digital World Acquisition, která na burzu ve Spojených státech uvede novou firmu bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa zaměřenou na sociální média, za dva dny zpevnily o stovky procent. O podniku Digital World na diskusních fórech hodně mluví drobní investoři, upozornila agentura dnes Reuters. Trump vznik vlastní sociální sítě nazvané TRUTH oznámil ve středu.
img

MMF očekává pokles inflace příští rok na úroveň před pandemií. Německý průmysl nečekaně klesl o 4 %

08.10.2021 Polská centrální banka (NBP) nečekaně sáhla ke zvýšení základní úrokové sazby o čtyřicet bazických bodů na 0,5 %. Polský předseda vlády Mateusz Morawiecki krok banky vítá, když prohlásil, že je mandátem NBP bojovat s vysokou inflací.
img

Long signál na akcie Daimler (DAI)

06.10.2021 Daimler je celosvětový automobilový výrobce nabízející osobní auta, užitková vozidla i finanční služby. Společnost vlastní Mercedes-Benz, nejcennější značku prémiových automobilů na světě. Poté, co akcie našla své dno na ceně 67,50 EUR, byly v posledních dnech překonány klouzavé průměry EMA-20 a EMA-50. Býci následně prolomili resistenci na ceně 73 EUR a následující den se na grafu vytvořil velký vzestupný gap.
img

Inflace v eurozóně dosáhla 3,4 %. ČNB razantně zvýšila úrokovou sazbu o 75 bodů na 1,5 %

01.10.2021 Inflace v eurozóně se v září podle předběžných dat i nadále zvyšovala, když se vyšplhala na úroveň 3,4 %. Jedná se o nevyšší hodnotu za posledních deset let. Na růstu se nejvíce podílela energie, následovaná potravinami, alkoholem a tabákem.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Hodnota primárních nabídek akcií je od ledna do září nejvyšší od roku 2000

30.09.2021 Zájem o primární veřejné nabídky (IPO) akcií ve světě se ve třetím čtvrtletí zmírnil z prudkého tempa na začátku roku. Za prvních devět měsíců ale hodnota více než 2000 primárních nabídek činila 412 miliard USD (9,1 bilionu Kč), což je více než dvojnásobek ve srovnání se stejným obdobím loni a zároveň nejvyšší hodnota od roku 2000. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila společnost Refinitiv.
img

Long signál na akcie Waste Management (WM)

29.09.2021 Waste Management je přední společností v oblasti nakládání s odpady v severoamerickém regionu. Akcie si vedla velmi dobře a za 6 měsíců posílila o 19 %. Nové vyšší minimum stabilizovalo vzestupný trend, který se nyní dostal do krátkodobé boční fáze. Pokud dojde k proražení linie rezistence, cena by opět měla růst.
img

Fed ukončí nákup aktiv do pololetí 2022. Plánuje zvyšovat sazby dříve, než se očekávalo

24.09.2021 Ze zasedání měnového výboru Fedu vyplynulo, že americká centrální banka hodlá začít se zvyšováním úrokových sazeb již v příštím roce, což je dříve, než se původně předpokládalo. Pokud se bude americká ekonomika vyvíjet podle predikcí Fedu, tak k taperingu (zpomalování tempa nákupů aktiv) by mělo dojít již v tomto roce. Úplné ukončení nákupů aktiv je pak naplánováno do pololetí příštího roku.
img

Je čas nakoupit Nio akcie? Světové prodeje elektromobilů rostou

22.09.2021 V dnešní analýze se zaměříme na akcie Nio (NIO). Jde o čínskou společnost patřící do sektoru elektromobilů. Firma Nio je obecně považována za jednoho z největších čínských konkurentů Tesly. Elektromobilový průmysl je v dané zemi v tomto ohledu velmi klíčový.
img

Long signál na akcie Apple (AAPL)

22.09.2021 Po oznámení online akce nazvané „California Streaming“ zaznamenala akcie Apple nové rekordní maximum. Následně řada investorů vybrala své zisky, což vedlo ke vzniku velké medvědí svíčky z předminulého týdne. V důsledku toho se býkům nepodařilo získat zpět EMA-20 a cena akcií Apple také sklouzla pod EMA-50.
C:\fakepath\burza-21092021.jpg

Nahrávací firma UMG byla před vstupem na burzu oceněna na 33,5 miliardy eur

21.09.2021 Největší nahrávací společnost na světě Universal Music Group (UMG) byla před svým vstupem na burzu v Amsterodamu oceněna přibližně na 33,5 miliardy eur (853,6 miliardy Kč). Francouzská mediální skupina Vivendi, která se rozhodla osamostatnit svoji bývalou divizi, stanovila referenční cenu pro vstup na burzu na 18,5 eura, uvedla v dnešním prohlášení burza Euronext. S akciemi se začne obchodovat v úterý.
img

Čínská ekonomika začíná překvapivě zpomalovat. Inflace v EU je nejvyšší za posledních 10 let

17.09.2021 Z Číny jsme se tento týden dočkali dalších negativních fundamentů, když maloobchodní tržby zaznamenaly v srpnu meziroční růst jen o 2,5 %. Přitom se očekávalo, že tržby vzrostou o 7 %. Průmyslová výroba pak vykázala nárůst o 5,3 %, což bylo pomalejší tempo než v červenci, kdy zpevnila o 6,4 % meziročně.
img

Inflace v ČR dosáhla hodnot 4,1 %. Ekonomika v EU se po recesi vrátila k růstu o 2,1 % v Q2

10.09.2021 Podle konečných údajů Eurostatu ekonomika v Evropské unii ve druhém kvartálu zaznamenala mezičtvrtletní růst o 2,1 %. Došlo tak k obnovení růstu po dvojité recesi, která byla způsobená pandemií. V zemích platících eurem v porovnání s prvním čtvrtletím ekonomika zpevnila dokonce o 2,1 %.
img

Cena Facebook akcie na rekordních úrovních. Firma dostala pokutu 270 mil. USD za WhatsApp

10.09.2021 V dnešní analýze se zaměříme na Facebook akcie (FB), což je akciový titul patřící mezi tzv. FAANG (Facebook, Amazon, Apple, Netflix, Google). Pořád se tudíž držíme silného technologického odvětví. Společnost Facebook má i za druhý kvartál solidní čísla, na která se za chvíli podíváme. FB aktuálně čelí několika antimonopolním řízením, které ho budou stát nemalé peníze.
img

Inflace v Polsku je poprvé po 20 letech nad 5 %. ČR má nezaměstnanost 2,8 %, nejnižší v EU

03.09.2021 Turecká ekonomika zaznamenala ve druhém kvartále mezičtvrtletní růst o 0,9 %. V meziročním srovnání však se HDP zvýšilo o úctyhodných 21,7 %. Tamní ekonomika byla jedná z mála světových ekonomik, která dokázala růst i v minulém roce, kdy docházelo k lockdownům.
C:\fakepath\Rivian.jpg

Výrobce elektrických aut Rivian požádal o vstup na akciovou burzu

29.08.2021 Výrobce elektrických aut Rivian, kterého podporuje internetový prodejce Amazon.com, předložil americkému regulačnímu úřadu žádost o primární nabídku akcií. Na burzu by firma ráda vstoupila koncem roku. Podle informovaných zdrojů, na které se odvolává agentura Reuters, by nabídka mohla ohodnotit firmu na 70 až 80 miliard USD (1,5 až 1,7 bilionu Kč). To je více, než kolik činí tržní kapitalizace americké automobilky General Motors.
img

Fed chce snížit nákup aktiv co nejdříve. Ceny přepravy kontejnerů z Číny vzrostly o 220 %, spotřebitelé se bojí inflace

27.08.2021 Na velmi sledovaném sympoziu v Jackson Hole se členové FEDu Bullard a Kaplan shodli, že k oznámení o snížení stimulů (nakupování aktiv) ze strany americké centrální banky by mělo dojít v nejbližší době. S největší pravděpodobností bychom se ho tedy měli dočkat již na zářijovém zasedání banky.
C:\fakepath\Forbes.jpg

Vydavatel časopisu Forbes vstoupí na burzu fúzí se specializovanou firmou

26.08.2021 Společnost Forbes Global Media Holdings, která vydává časopis Forbes, vstoupí na akciovou burzu v New Yorku. Učiní to prostřednictvím fúze s firmou specializovanou na akvizice, takzvanou SPAC. Transakce sloučenou firmu oceňuje na 630 milionů USD (13,7 miliardy Kč), uvedla dnes agentura Reuters.
img

Akcie Tilray: Podaří se investicí do MedMen dobýt konopný trh v USA?

25.08.2021 V dnešní analýze se zaměříme na akcie Tilray. Jde o titul, který patří do farmaceutického průmyslu. Společnost se ale mírně vymyká, protože Tilray se věnuje tzv. lékařskému konopí. Tilray akcie mají za sebou IPO z roku 2018, takže se na burze obchodují poměrně krátce.
C:\fakepath\Virgin Orbit.png

Společnost Virgin Orbit miliardáře Bransona se chystá vstoupit fúzí na burzu

23.08.2021 Společnost Virgin Orbit britského miliardáře Richarda Bransona se chystá vstoupit na burzu. Firma dnes uvedla, že k tomu využije podnik specializovaný na akvizice, takzvaný SPAC. Transakce, která zahrnuje také investici od výrobce letadel Boeing, Vïrgin Orbit oceňuje na 3,2 miliardy dolarů (zhruba 70 miliard Kč). Virgin Orbit se specializuje na vypouštění malých družic.
img

Fed naznačuje snižování nákupů aktiv již tento rok. Čína reguluje své technologické giganty, jejich akcie padají

20.08.2021 Růst průmyslová produkce v Číně v červenci klesl meziročně z červnových 8,3 % na 6,4 %, přitom analytici očekávali pokles růstu na 7,8 %. Maloobchodní tržby v nejlidnatější zemi světa také zaznamenaly snížení růstu, když na roční bázi dosáhly růstu o 8,5 % oproti 12,1 % z června.
img

Palantir akcie v hledáčku Cathie Wood. Po oznámení výsledků Ark Invest koupil akcie PLTR za 139 mil. USD

18.08.2021 Tématem pro dnešní analýzu jsou Palantir akcie. Firma je na burze poměrně krátce. Teprve před rokem měla své IPO. I tak toho tato firma stihla hodně, například v podobě podpory tzv. startupů a SPAC. Nedávno navíc oznámila své výsledky. Na to zareagovala Cathie Wood a její fond Ark Invest, který PLTR akcie nakoupil.
img

Ceny nejen ojetin v USA zpomalují. Žádosti o podporu opětovně klesají k významné hranici

13.08.2021 Inflace v Česku zrychluje. Stejně jako je tomu u dalších evropských zemí, i v Česku začala inflace výrazně zvyšovat. Červencové číslo překvapilo trhy i centrální banku. Meziročně inflace vyskočila na 3,4 % a jádrová dokonce na 3,8 %. Jedná se o nejvyšší hodnoty za posledních čtrnáct a půl roku.
C:\fakepath\zlato-13082021-2.png

Proč zlato padá?

13.08.2021 Zatímco akciové indexy i většina průmyslových a zemědělských komodit si v letošním roce prochází silným býčím trhem, zlato toto nadšení nekopíruje a ztrácí letos 7 %, od svého maxima v srpnu 2020 je to dokonce už 15 % a když připočteme oslabení amerického dolaru vůči koruně za toto období, jsou čeští investoři do zlatých cihliček ve ztrátě dokonce 18 %.
C:\fakepath\f-13082021-lv.gif

Hodnota fúzí a akvizic už letos překonala jejich hodnotu za celý loňský rok

12.08.2021 Hodnota fúzí a akvizic pokračuje v růstu na nové rekordy. Celková hodnota očekávaných a dokončených transakcí už od počátku letošního roku činí 3,6 bilionu USD (78 bilionů Kč), a překonala tak částku 3,59 bilionu USD za celý loňský rok. Zájem o fúze a akvizice vyvolávají nízké úrokové sazby a rostoucí ceny akcií. Vyplývá to z údajů společnosti Refinitiv. Od počátku letošního roku bylo oznámeno 35.128 dohod, což je o 24 procent více než loni.
img

Long signál na akcie Snowflake (SNOW)

11.08.2021 Snowflake je poskytovatel cloudové platformy pro ukládání dat, která poskytuje klientům ze všech sektorů možnost jednoduše ukládat, shromažďovat, analyzovat a sdílet data na jediné integrované platformě. Akcie se po období slabosti dostaly zpět do starých kolejí, přičemž se pohybovaly nad klíčovými klouzavými průměry EMA-20 a EMA-50.
img

ČNB zvýšila sazbu na 0,75 %, tento rok očekává inflaci 3 %. Nezaměstnanost v USA klesla na 5,4 %

06.08.2021 Česká národní banka se opět rozhodla zvýšit základní úrokovou sazbu o čtvrtprocentního bodu na 0,75 %. K zvýšení sazby banka přikročila v tomto roce již podruhé především kvůli rostoucí inflaci, která souvisí s oživením ekonomiky. Banka také oznámila, že hodlá pokračovat ve zvyšování repo sazby v letošním i v průběhu příštího roku. Pro hike zvedli ruku čtyři členové bankovní rady. Jeden člen dokonce hlasovat pro zvýšení sazby o půl procentního bodu. Další dva bankéři byli pro zachování repo sazby na současné úrovni.
img

ČNB bude i nadále pokračovat ve zvyšování sazeb. Čína zavádí regulace i na vzdělávání.

30.07.2021 Čínské úřady o víkendu oznámily, že vzdělávací společnosti budou muset být pouze neziskové. Po nedávném zpřísňování regulací u čínských technologických firem to přirozeně vyvolalo obavu u investorů, kteří se houfně začali zbavovat akcií ze “země draka“. Tamní akciový index CSI 300 v tomto týdnu klesl až na osmiměsíční dno. Řada firem odepsala i přes 50 % své hodnoty. Investorům tak bylo rázným způsobem připomenuto, že při investicích v Číně musejí kromě standardních rizik počítat i s nevyzpytatelností komunistické strany a regulacemi. To může vést k tomu, že zahraniční investoři budou u těchto aktiv požadovat výraznější diskont, nebo sníží expozici.
img

Short signál na akcie Volkswagen (VOW3)

21.07.2021 Po automobilových akciích byla v letošním roce na německém obchodním trhu obzvláště vysoká poptávka. Akcie jako Daimler, BMW a Volkswagen neustále posilovaly. Akciový trh však není jednosměrná cesta a zdá se, že silná dynamika v tomto sektoru již několik týdnů mizí. Poslední pokus o dosažení nového maxima nad 205 EUR selhal a od té doby cena neustále klesá.
C:\fakepath\top-19072021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.07.2021 1) Asijské akcie dnes pokračovaly v sestupné trajektorii, investoři sledují narůstající počty infekcí koronavirem nejen v regionu jihovýchodní Asie, ale také jednání států skupiny OPEC, na němž došlo k dlouho očekávané dohodě, po níž začaly klesat ceny ropy.
C:\fakepath\wall street.jpg

Italská luxusní skupina Ermenegildo Zegna vstoupí na burzu v USA

19.07.2021 Italská luxusní skupina Ermenegildo Zegna se dohodla, že v letošním roce vstoupí na burzu ve Spojených státech prostřednictvím spojení se speciální společností pro akvizice, tzv. SPAC. Hodnota firmy by měla činit 3,2 miliardy USD (69,4 miliardy Kč). Oznámila to dnes společnost.
img

Short signál na akcie Apple (AAPL)

14.07.2021 Společnost Apple na konci dubna vykázala silná čísla za své druhé fiskální čtvrtletí. Technologický gigant v tomto čtvrtletí prodal téměř 48 milionů iPhonů. Analytici doufají v nové prodejní rekordy díky modelům iPhone 12 s podporou 5G. Nicméně i akcie Apple trpěly obecnou slabostí v technologickém sektoru a trend se dlouhodobě pohyboval do strany. Po této těžké fázi však následoval dynamický vzestup.
img

Biotechnologické akcie 2021: 3 nejlepší akcie výrobců vakcín proti Covid-19

12.07.2021 Biotech akcie jsou mezi investory nesmírně populární. Velké potenciální výnosy lákají mnoho investorů. Biotechnologické akcie se dostaly do popředí zájmu investorů zejména v souvislosti s pandemií koronaviru, která trvá již déle než rok a půl.
img

ECB oznámila 2% inflační cíl. Pracovní trh v USA začíná ztrácet na síle

09.07.2021  Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA v minulém týdnu vzrostly na 373 000 oproti 371 000 z předminulého týdne. Trh počítal s poklesem k 350 000. Před vypuknutím pandemie se počty žádosti pohybovaly pod hranicí 200 000. Počet dlouhodobých žádostí o podporu se snížit o 145 000 na 3,34 mil. Trh se však nyní obává, že US pracovní trh začíná ztrácet na síle z první poloviny roku a mohl by nadále čelit těžkostem.
img

Cena akcie Newegg (NEGG) za týden vzrostla o více než 512 %. Jedná se o další meme akcii?

08.07.2021 Cena akcie Newegg zažívá v posledních dnech nebývalý růst. Od 30.6 2021 cena NEGG vzrostla o více než 512 %. Cenový graf tak připomíná cenové pohyby, které jsme letos mohli sledovat zejména na meme akciích jako například GameStop a AMC. Za těmito akciemi často stála skupina retail investorů ze skupiny WallStreetBets, kteří komunikují na sociální síťi Reddit.
C:\fakepath\fuze.jpg

Hodnota fúzí a akvizic ve čtvrtletí stoupla na rekordních 1,5 miliardy USD

01.07.2021 Hodnota fúzí a akvizic ve světě druhým čtvrtletím za sebou vystoupila na rekord. Firmy si i nadále mohly levně půjčovat a hotovostní rezervy vynakládaly na výhodné transakce, které jim mají pomoct přizpůsobit se světu po skončení pandemie. Za tři měsíce do konce června byly oznámeny obchody za 1,5 bilionu dolarů (32,2 bilionu Kč), což je rekord pro jakékoliv druhé čtvrtletí. Proti rekordu z prvního čtvrtletí je tato hodnota vyšší o 13 procenta, ukazují záznamy společnosti Refinitiv. Zpomalila nicméně aktivita společností specializovaných na akvizice, označovaných SPAC.
img

Long signál na iShares Nasdaq US Biotechnology ETF (2B70)

23.06.2021 iShares Nasdaq US-Biotechnology UCITS ETF sleduje investiční výsledky indexu sestávajícího z akcií společností působících v biotechnologickém a farmaceutickém sektoru, které jsou uvedeny na NASDAQ. S ETF s ISIN: IE00BYXG2H39 lze diverzifikovaným způsobem investovat do amerického biotechnologického a farmaceutického sektoru. Poté, co fond vykazoval od února do května slabost, se býkům podařilo v červnu přerušit klesající trend.
img

Long signál na akcie Apple (AAPL)

16.06.2021 Společnost Apple na konci dubna vykázala silná čísla za své druhé fiskální čtvrtletí. Technologický gigant v tomto čtvrtletí prodal téměř 48 milionů iPhonů. Analytici doufají v nové prodejní rekordy díky modelům iPhone 12 s podporou 5G. Nicméně i akcie Apple trpí obecnou slabostí v technologickém sektoru a trend se dlouhodobě pohybuje do strany.
img

Long signál na akcie PayPal (PYPL)

09.06.2021 PayPal provozuje online platební systém, který nabízí svým zákazníkům bezpečnou možnost převodu peněz prostřednictvím účtu PayPal, přímého debetu nebo kreditní karty. Klienti společnosti mohou využívat svůj účet k platbám v mnoha online obchodech nebo k jednoduchému převodu peněz. Poté, co se cena akcií v únoru zvýšila na historické maximum, následovala prudká korekce, během které cena klesla až pod EMA-50.
img

Cena akcie AMC od ledna vzrostla o více než 2554 %. Jak si vedou další meme akcie?

09.06.2021 V posledních týdnech o sobě meme akcie dávají opět vědět. Velký nárůst zažívá zejména AMC akcie. Někteří analytici se shodují, že zvýšen zájem o meme akcie byl zapříčiněn poklesem kryptoměn.
img

Long signál na akcie Royal Dutch Shell A (RDSA)

19.05.2021 Royal Dutch Shell patří mezi největší energetické společnosti na světě. Společnost se podílí na průzkumných a těžebních projektech minerálního oleje a zemního plynu ve zhruba 70 zemích a je jedním z největších světových distributorů paliv a maziv. Poté, co akcie v posledních měsících posílila na více než 18,50 EUR, následovala korekce, která cenu stlačila pod EMA-50.
img

Akcie Tesla padají – Zastaví se propad ceny akcií?

12.05.2021 V rámci technické a fundamentální analýzy se opětovně zaměříme na technologickou společnost, konkrétně na akcie Tesla. Pokud vás zajímají ekonomické výsledky i jiných technologických firem, před týdnem jsme pro vás zpracovali komplexní přehled tzv. FAANG akcií (Facebook, Amazon, Apple, Netflix, Google).
img

Výsledky FAANG předčily očekávání. Poroste cena akcie Amazon i nadále?

05.05.2021 Dnešní technickoua fundamentální analýzu na vybrané akcie pojmeme trochu jinak. Vzhledem k tomu, že máme výsledkovou sezonu, přiblížíme si, jak se dařilo společnostem FAANG (Facebook, Amazon, Apple, Netflix, Google), protože na výsledky těchto společností mnozí netrpělivě čekali.
img

Long signál na akcie Netflix (NFLX)

05.05.2021 Nárůst počtu nových klientů lídra v segmentu streamovacích služeb se na začátku roku poměrně zpomalil v důsledku prodlevy v tvorbě nových filmů a seriálů během pandemie COVID-19. Trend se během posledních několika měsíců pohyboval do strany v rozmezí 490-570 USD.
img

Uranové akcie v roce 2021: 3 tipy na nejlepší akcie uranu

30.04.2021 Uran je materiál, bez kterého se neobejde žádná jaderná elektrárna. Právě narůstající počet jaderných elektráren může znamenat pro uranové akcie dobré časy. V tomto článku si představíme základní fakta o uranu a jak je to s jeho produkcí. Podíváme se, co ovlivňuje cenu uranu a jak se daří společnostem těžícím uran.
img

Swingové obchodování: Objevte kouzlo této oblíbené investiční strategie!

16.04.2021 Zajímáte se o investování na burze? Chtěli byste obchodovat na finančním trhu, ale nechcete trávit celý den před cenovými grafy? Dlouhodobé investování vám také není blízké? Naštěstí existuje i obchodní styl, který vám umožňuje aktivní obchodování, přičemž budete mít stále dostatek času na svou práci, koníčky a rodinu. Poznejte s námi swingové obchodování. Seznamte se s tímto obchodním stylem a poznejte specifika swingových obchodů.
img

SPAC mánie zachvátila svět investování! Co je SPAC a jak funguje?

09.04.2021 Popularita SPAC (Special Purpose Acquisition Company) poslední dobou extrémně roste. Tento fenomén již existuje poměrně dlouho, ale do širokého povědomí investorů se dostává zejména během posledních několika let. Přibližně polovina IPO za rok 2020 proběhla prostřednictvím SPAC. V roce 2021 se navíc očekává, že tento trend by měl pokračovat.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (29.3.2021)

29.03.2021 Konec minulého týden nakonec dopadl velmi pozitivně, když akciové indexy S&P 500 a Dow Jones uzavřely v silném zisku. Německý DAX dokonce uzavřel na nových rekordních maximech. Pozitivní sentiment zatím nedokázaly trhy přenést do nového týdne, kdy trhy korigují. Dolar zůstává silnější a ropa klesá pod 60 dolarů.
C:\fakepath\top-25032021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.03.2021 1) Na asijských akciových trzích dnes pokračoval výprodej technologických titulů odstartovaný dříve ve Spojených státech. Čínským akciím navíc uškodila hrozba konce na amerických burzách. Indexy se v regionu na směru neshodly.
C:\fakepath\etoro.png

Izraelská makléřská společnost eToro vstoupí na burzu v USA

16.03.2021 Izraelská společnost eToro Group, která klientům z celého světa nabízí on-line makléřské služby, vstoupí na burzu ve Spojených státech. Spojí se za tímto účelem s firmou specializovanou na akvizice, takzvanou SPAC. Odhadovaná cena sloučeného podniku, který investicí zaštítí mimo jiné i japonská technologická a investiční skupina SoftBank Group, činí 10,4 miliardy dolarů (228,5 miliardy Kč). Firma to uvedla v dnešní tiskové zprávě.
C:\fakepath\nasdaq.jpg

Firma Evolv, která vyvíjí bezpečnostní systémy, vstupuje na burzu

08.03.2021 Americká společnost Evolv Technology, která vyvíjí systémy pro zajišťování bezpečnosti na veřejných místech, vstoupí na akciovou burzu prostřednictvím spojení s jednou z firem specializovaných na akvizice, takzvaných SPAC. Transakce ohodnocuje sloučený podnik zhruba na 1,7 miliardy dolarů (38 miliard Kč), uvedla dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\nasdaq.jpg

Anghami bude první arabskou technologickou firmou na Nasdaqu

04.03.2021 Rival Spotify, streamovací společnost Anghami, vstoupí jako první arabská technologická firma na americkou burzu Nasdaq. Anghami, která je populární na Blízkém východě a v severní Africe, to podle agentury Reuters uvedla ve svém včerejším sdělení. Vstup na burzu se uskuteční prostřednictvím firmy SPAC.
img

Akcie Tesla klesla pod úrovně, kde společnost vstupovala do S&P 500

23.02.2021 Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) dnes klesala až o více než 13 %. Po vystoupení guvernéra Fedu Powella v Kongresu však většinu ztrát smazala. Za poklesem stály dva hlavní faktory. Konkurent Lucid Motors, který vede bývalý inženýr Tesly, oznámil své plány vstupu na burzu prostřednictvím SPAC. Dle vedení společnosti je Lucid připraven začít v druhé polovině roku dodávat vozidla na trh v Severní Americe. Lucid plánuje vyrábět svá vozidla v Arizoně. V roce 2022 chce prodat 20 tis. vozidel a 251 tisíc vozidel plánuje vyrábět v roce 2026.
C:\fakepath\Lucid.jpg

Výrobce elektromobilů Lucid Motors vstoupí na burzu

23.02.2021 Výrobce elektromobilů Lucid Motors vstoupí na burzu prostřednictvím spojení s jednou z firem specializovaných na akvizice, takzvaných SPAC. Transakce, která automobilku ohodnocuje na 24 miliard dolarů (511 miliard Kč) je zatím největší dohodou tohoto druhu, píše na svém webu list Financial Times (FT).
C:\fakepath\auta.jpg

Výrobce aut na vodíkový pohon Hyzon Motors jde na burzu

09.02.2021 Americká společnost Hyzon Motors, která vyrábí nákladní auta na vodíkový pohon, se chystá vstoupit na burzu. Využije k tomu firmu specializovanou na akvizice, takzvaný SPAC. Podmínky akvizice tento start-up ohodnocují asi na 2,7 miliardy dolarů (více než 57 miliard Kč), informovala dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Wall Street zaplavují akcie firem založených jen pro akvizice

25.01.2021 Americký akciový trh v posledních měsících zaplavují akcie firem, které vznikly jen proto, aby vyhledávaly akviziční příležitosti. Investoři jim loni svěřili rekordních 82 miliard dolarů (asi 1,8 bilionu Kč), přestože ani nevědí, do čeho budou investovat. Část expertů se proto domnívá, že tyto podniky by nakonec mohly být novým zdrojem spekulativní bubliny. Uvedl to server listu The Wall Street Journal (WSJ).
C:\fakepath\obr7.JPG

Konsenzus predpovedí: Čo vidia odborníci v roku 2021

19.01.2021 Vytváranie predpovedí je v najlepších časoch zložitá záležitosť, ale hlavne po takom prevrate. Aj tak to nezabránilo ľuďom v tom, aby vyskúšali čítanie krištáľovej gule. Neistota vytvára väčšie pokušenie, aby sme sa pokúsili predpovedať rok dopredu.
img

Kam zamíří finanční trhy v roce 2021? Argumenty hovoří pro vzestup i pokles

14.01.2021 V den 6. ledna, kdy došlo k největšímu útoku na americkou demokracii v moderní historii, dosáhly indexy S&P 500 a Russell 2000 nového absolutního maxima. Všichni víme, že během pandemie COVID-19 nebylo nijak snadné se v tržním narativu vyznat, a doufáme v úspěšné nasazení vakcíny a v následné zotavení. Pokusíme se proto shrnout všechny argumenty, proč může akciový trh po rychlém zotavení většiny světových trhů začít rychle růst, ale i strmě klesat.
C:\fakepath\b-11012021-lv.gif

Platforma pro kryptoměny Bakkt vstoupí na burzu fúzí s VPC

11.01.2021 Platforma pro kryptoměny Bakkt Inc., která patří burzovní společnosti Intercontinental Exchange (ICE), se dohodla na fúzi s firmou specializovanou na akvizice VPC Impact Acquisition Holdings, díky které se stane veřejně obchodovanou společností. Hodnota Bakkt by po dokončení fúze měla činit 2,1 miliardy USD (45,3 miliardy Kč), uvedl list The Wall Street Journal. Dohoda podpoří plán Bakkt spustit aplikaci pro obchodování s digitálními měnami a pro placení s nimi.
C:\fakepath\global economy.jpg

Hodnota fúzí a akvizic letos klesla nejníže za tři roky

31.12.2020 Hodnota fúzí a akvizic v letošním roce klesla nejníže za tři roky, protože firmy se potýkaly s finančními dopady pandemie nemoci covid-19. Podle předběžných odhadů firmy Refinitiv hodnota fúzí klesla o pět procent na 3,6 bilionu USD (769,2 bilionu Kč), nejníže od roku 2017. Počet oznámených dohod se snížil na 48.226 z 50.113 loni.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Na burzu vstoupilo rekordně firem specializovaných na akvizice

23.11.2020 Za leden až říjen letošního roku vstoupilo na burzu 165 firem, které se specializují na akvizice a které se označují zkráceně SPAC. To je téměř dvojnásobek počtu primárních veřejných nabídek (IPO) těchto firem za celý loňský rok a pětinásobek ve srovnání s rokem 2015. Upozornil na to zpravodajský server CNBC, který se odvolává na údaje společnosti Refinitiv.
C:\fakepath\pl-01102020-lv.gif

Playboy se po devíti letech vrátí na akciovou burzu

01.10.2020 Společnost Playboy Enterprises, která vlastní stejnojmenný pánský časopis, se po devíti letech vrátí na akciovou burzu. Oznámila to dnes firma. Dodala, že krok uskuteční prostřednictvím spojení se společností Mountain Crest Acquisition, s jejímiž akciemi se již obchoduje na trhu Nasdaq.
C:\\fakepath\\wall street.jpg

Reuters: Playboy zvažuje možnost návratu na akciovou burzu

20.09.2020 Společnost Playboy Enterprises, majitel stejnojmenného pánského časopisu, zvažuje možnost návratu na akciovou burzu prostřednictvím fúze se společností specializovanou na akvizice. S odvoláním na informované zdroje to uvedla agentura Reuters. S akciemi Playboye se přestalo na burze obchodovat před devíti lety, kdy je koupil za 207 milionů USD (4,7 miliardy Kč) zakladatel časopisu Hugh Hefner se soukromou investiční firmou Rizvi Traverse.
C:\fakepath\qs-03092020-lv.gif

Americký výrobce baterií QuantumScape jde na burzu

03.09.2020 Americký výrobce baterií QuantumScape plánuje vstoupit na burzu prostřednictvím fúze se společností Kensington Capital Acquisiton, která je firmou bez podnikatelského plánu, zato ale s akciemi na burze. Hodnota podniku by měla být 3,3 miliardy USD (73,5 miliardy Kč), uvedla dnes agentura Reuters.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Obchodní strategie | Čína | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Equity | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Divergence | Monetární politika | Kanada | Austrálie | Německo | Polsko | Španělsko | Apple | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa WTI | ETF | Světové akcie | Dividendy | Poptávka | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Obchodování na burze | Investujeme | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alert | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | ADX | Transakce | Bank of England | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | Bull | Burza | CEO | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | ECB | EMA | Ekonomika | Emise | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | Fúze | Gap | Vyplnění GAPU | Grafy | High | IPO | ISIN | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Klouzavý průměr | Korekce | Kurz | Likvidita | Long | MACD | MMF | MT4 | Margin | Margin call | Obchodní příkazy | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | P/E | Papertrading | Platforma | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | Profit Target | Prémie | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Rezistence | Risk Reward Ratio (RRR) | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Spotová cena | Stop-Loss | Support | Swing | Swing Trading | Swingový obchodník | Swiss | Swiss National Bank | Ticker | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VaR | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warranty | Warren Buffett | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | CAD | AUD | Obchodování | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Asijské akcie | Cena ropy | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Fond | EU | Klouzavé průměry | Býčí divergence | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Finanční instrumenty | Komise pro cenné papíry a burzy | Ceny komodit | Výsledky | Emoce | Trpělivost | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | Euronext | RBNZ | Obchodovat | Deutsche Bank | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Index cen | Obchodní seance | Facebook | LYNX | Swingové obchodování | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Wall Street Journal | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Praxe | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Trading strategie | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie Daimler | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Facebook | Akcie Google | Akcie Netflix | Akcie PayPal | Akcie ropy | Akcie Shell | Akcie Tesla | Akcie Volkswagen | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bollinger Bands | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena ropy dnes | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Co je akcie | Conference Board | Day trading | Dolar | Druhy akcií | Ekonomický cyklus | Elektřina | Emisní povolenky | Etoro | Eura | Exchange | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | FXstreet.cz | GfK | Graf | HSBC | Index PMI | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investing | Investování do akcií | Investování na burze | Irsko | ISM | EBay | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | Kurz akcie | Kurz EUR | Volná pracovní místa | MACD indikátor | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Markets | Měna Bitcoin | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Obchodujeme | Odkup akcií | PayPal | Portfolia | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizika | Signály | Swingy | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Trh | Tržní hodnota | Tržní hodnota akcie | Twitter | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny zlata | Webinář | Webináře | WTI | XM | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | Backtestování | Buffett | Komise pro cenné papíry | Put | Andrej Babiš | Bill Gates | Cenové rozpětí | Diskont | EBITDA | Elon Musk | Ex-dividend | Indie | Jeff Bezos | Obchodní den | P.A. | ROCE | ROE | Spojené státy | WSJ | Kmenové akcie | Cenová hladina | Tržby | Zaměstnanost | Bod zlomu | Úvěr | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Reálné obchodování | Komise | Kontrakt | Paper trading | Cukr | Retail | Burze | Currencies | Day trader | Investment | Slušný zisk | Swing trading strategie | Zlatý standard | Markit | Ernst & Young | Jefferies | Jackson Hole | RBC Capital Markets | Microsoft | CME Group | Burzovní společnosti | Caterpillar | Sentix | Investing.com | NATO | RBC Capital | BBC | Sentix index | Zvyšování sazeb | Short squeeze | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Backtestovat | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Velcí investoři | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Earnings | Podnikatelé | Pro tradery | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Znalost | Přehled | Agentura Reuters | Americké trhy | Obchodní styl | Forbes | Zpravodajský server | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Aktuální vývoj | IHS | Soros Fund Management | Intervence centrálních bank | Algoritmus | Alerty | Styl obchodování | Supporty a rezistence | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Ekonomická rizika | Utahování měnové politiky | Alibaba | Akcie Virgin | Dnes na trzích | Propad | Kryptoměny | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Farmaceutické společnosti | Akcionáři | Zajištění | Guvernér banky | Baidu | Digitální měny | Digitální měna | Tesla | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Nakupovat akcie | Historická data | Chevron | Konsensus | Mzdy | Britská ekonomika | Akcie na burze | Odhady trhu | Světová obchodní organizace (WTO) | Světový obchod | Globální obchod | Graf ropy | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Výnosy | Rizikové investice | Americká vláda | Očekávání analytiků | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | Softbank | Příjmy | Čistý příjem | cTrader | Alphabet | ČTK | Aktuální cena | Internetové firmy | Konsenzus | Pokles ekonomiky | Obchodní pozice | Hlavní ekonom | Fundamentální základ | Švédsko | Očekávání | Mercedes | Swingoví obchodníci | IHS Markit | Flash Crash | ex | Akcie firem | Purple Trading | Fúze a akvizice | Vstup na burzu | Alokace aktiv | Intradenní obchody | Chicago Mercantile Exchange | René Remšík | Breakout Trader | Benjamin Graham | Coinbase | Akcie Tesly | Investiční firmy | Americký akciový trh | Jerome Powell | Backwardation | Obchodování s digitálními měnami | Dealogic | Hodnota fúzí a akvizic | NEST | Tiberius | Robinhood | Příznivci kryptoměn | Platforma pro kryptoměny | Dlouhodobé investování | Vstup na akciovou burzu | Drobní investoři | Cena bitcoinu | Airbnb | Začít investovat | Ekonomické výsledky | Saxo | FinTech | LYNX webinář | Obchodní týden | Podniky | Long signál | Technologické akcie | FAANG | Facebook (FB) | Apple (AAPL) | Netflix (NFLX) | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie společnosti | CSI 300 | Americké dluhopisy | Pokles ceny | Graf indexu | Short signál | RDSA | Royal Dutch Shell | Obchodování akcií | Signál na akcie | Intercontinental Exchange | Úspěšné obchody | Regulační orgán | Dopady na ekonomiku | Index spotřebitelské důvěry | Financial Times (FT) | Refinitiv | Čínské firmy | Společnost Apple | Oslabení amerického dolaru | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | The Wall Street Journal | Obchodovat s akciemi | Obchodování na burzách | Makléřská společnost | Vysoké zisky | RSI indikátor | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Primární nabídky akcií | Rekordní růst | Norská centrální banka | Zájem investorů | Inflace v ČR | IPO Airbnb | IPO Palantir | Uber Technologies | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Graf indexu S&P 500 | Primární veřejná nabídka | Hodnota firmy | Zahraniční investoři | Obchodní aktivity | Digitální měna bitcoin | Akcie firmy | NVDA | Nabídka akcií | Americké společnosti | Obchodní nápady | Akcie a ETF | Svět investování | Ropné akcie | Swing strategie | Biotechnologické akcie | NASDAQ 100 | Uranové akcie | Akcie automobilky | Digitální aktiva | Akcie týdne | WeWork | Kristalina Georgievová | Čeští investoři | Prosus | Burza Euronext | Denní graf | Novozélandská centrální banka | Poptávka po ropě | UCITS | Risk Reward Ratio | iShares | Britská obchodní komora | ESG | Investujte do akcií | Aphria | Jak se stát lepším investorem | Swingová obchodní strategie | Bilance zahraničního obchodu | Nastavení Stop-Loss | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | McKinsey | Huawei | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Obchodní model | Rozpočet | Mediální společnosti | Investiční skupina | Propad ceny akcií | Objem | MSFT | Obchod | CIC | Státní investiční fond | Jak začít investovat | Trh práce | Německý průmysl | Analýza dat | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | List The Wall Street Journal | Primární nabídky | Cisco Systems | Firma | Technické analýzy | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Obchodovat na burze | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | Server CNBC | BAKKT | Bilance | Generální ředitel | GM | Největší pokles | Akcie společnosti Tesla | Amazon | Fortune | Placebo | Nízké úrokové sazby | Nálada spotřebitelů | Miliardy | All Time High | Rezistenční pásmo | INTC | Federální rezervní banka | Walt Disney | 5G | FT | Financovat | SMA | Předpovědi | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | ADP | Na burze | CBDC | Digitální měny centrálních bank | Impuls | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Rostoucí náklady | SoftBank Group | General Motors | Být trpělivý | Přijatelné riziko | Velikost pozice | European Central Bank | Ceny zboží | Sociální sítě | Problémy | Soukromé firmy | Cena za akcii | Medvědí vlajka | Klesající klín | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Půjčka | Plyn | Nálada | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Časopis Forbes | Ford Motor | Farmaceutická společnost | Federální obchodní komise | FTC | Amgen | Míra | Vivendi | InterContinental | Jaderná elektrárna | Úroky | Jak určit trend | Měnové politiky | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Regulátoři | xStation5 | AAPL | FB | Disney | Nike | Dot-com | Bydlení | Uber | Ztráta | Nejlepší akcie | Yandex | Inflace v Maďarsku | Kraft Heinz | Zasedání měnového výboru | Investiční ředitel | Organizace Conference Board | Růst akciových trhů | Hospodaření | Ekonomika Velké Británie | Klesající trend | Pracovní trh | Silný support | Exact Sciences | Návratnost | Tržní kapitalizace Tesly | Netflix | NFLX | List Financial Times | Výrobce elektrických aut | Washington | Daimler | Micron Technology | Miliardy eur | Míra nezaměstnanosti v ČR | RBA | Hodnota společnosti | Elektrické vozy | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | Rekordní maximum | Výsledky hospodaření | Poradenství | Mercedes-Benz | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Emisní cena | Emisní cena akcií | Proinflační | Vyšší inflace | Bloky | Ukazatele | SAP | iRobot | IRBT | Kryptoměny bitcoin | Krach | Komunikace | Astrazeneca | Kapitalismus | Trump | Prezident | AMGN | Koronavirus | Nejnovější údaje | Vlastní digitální měny | Google | WhatsApp | Instagram | Trhy | Čínské úřady | Nejlepší ropné akcie | Akcie Royal Dutch Shell | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | American Express | Většinový podíl | Negativní dopad | Pokles | Situace | Americký kongres | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | DISH | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Las Vegas | Starbucks | Boeing | Vstupy | Výstupy | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | SBUX | Akcie Alphabet | Aktuální rezistence | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | Americká společnost | Warner Music | Nahrávací společnost | Warner Music Group | Universal Music Group | SEC | NFP | Snowflake | Palantir | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Medvědi | Biogen | Indikátor RSI | Fibonacciho linie | Marek Mora | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Kukuřice | Akcie společnosti Apple | Index CSI 300 | Gilead Sciences | NVAX | Akcie Novavax | Index aktivity | Cestovní kanceláře | Akcie Netflix (NFLX) | Shortovat | Haruhiko Kuroda | Toyota | Vývoj | Nová data | Mzda | Guru | Výkyvy | Současná cena | Změny trendu | WP | Restrikce | Cílování inflace | Prudký pokles | Asijské akcie dnes | Profitovat | Tencent | Letectví | Členové bankovní rady | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Zrychlení inflace | Cenový vývoj | Třída aktiv | Inflace v EU | Obnova ekonomiky | Vedlejší účinky | Viceprezident | Spotřebitelé | Pád ceny | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Určení trendu | Počet nakažených | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Rozhodnutí bankovní rady | Texas | Akcie Paypal (PYPL) | PYPL | Akcie Waste Management | Waste Management | Waste Management (WM) | Akcie Waste Management (WM) | Investiční svět | Přísná opatření | Další pokles | Oeystein Olsen | Unilever | WM | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Fundament | Iracionální | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Nákup aktiv | Hodinový graf | Citrix | Citrix Systems | Enormní zájem | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Růst | Koronavirové krize | Signál | Index spotřebitelské nálady | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Repo sazby | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Ministryně financí Alena Schillerová | Ekonomiky | VW | Vzdělávací webináře | Organizace | Akcie Apple (AAPL) | Nezaměstnanost v USA | Závislost | Práce | Údaje | Emise oxidu uhličitého | Mexiko | Výroba v Německu | Patenty | UnitedHealth Group | Snížení produkce | Výpadky | WMT | Short signál na akcie | Long signál na akcie | Majitel | Úspory | AMC | Procter & Gamble | Vládnoucí strana | Colorado | Propad ceny | Premiér Andrej Babiš | Cenové pohyby | Reddit | Sociální síť | Institut GfK | Výrobce letadel Boeing | Joe Biden | Americké státy | Cenový pokles | Čtvrtletní výsledky | 3M | Experimentální lék | Pracovní síly | Volvo | Maloobchodní tržby v Německu | Shell | ATH | Zaměstnanci | FDA | Gilead | Akcie padají | Aktivní obchodování | Rally na akciích | PEPSICO | HashRate | Dlouhodobý trend | Generovat zisk | Regulační orgány | Australská ekonomika | Historicky nejnižší | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Dluhy | Spotřebitelské ceny v USA | NKE | Merck | Výzkumné společnosti | Auta | Expedia | Royal Caribbean | Levné peníze | Vakcína | Velké peníze | Recyklace | Spekulovat | Potenciální zisk | Moderna | Společnost Moderna | Advance Auto Parts | Manažeři | Koronavirová pandemie | Společnost Facebook | Aktivity společnosti | Biotechnologická společnost | Komunistická strana | Spoluzakladatel | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Costco | Salesforce | Výrobce aut | Průraz | Zadlužení firem | Bývalý prezident | Rozhodnutí FOMC | Výrobní PMI | Reálná ekonomika | Pozitivní sentiment | PEPP | Vedení společnosti | Start-upy | Square | Počet nových žádostí o podporu | Býčí trend | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Mateusz Morawiecki | Nikola | Subvence | Pevninská Čína | Arizona | Akcie FAANG | Členové Fedu | Inflace v Evropské unii | Akcie Nikola | Rostoucí trend | Trend is your friend | Covid | Internetové bubliny | Aplikace Robinhood | Technologické firmy | Vyspělé technologie | Index průmyslové výroby | Restrukturalizace | Nové žádosti o podporu | Nastavení Stop-Lossu | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | eSports | Společnost Uber | Situace na trhu práce | Novavax | Risk na obchod | Sony | Johnson & Johnson | Větší riziko | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Ceny | Američtí politici | Verizon Communications | Technologické společnosti | Společnost Amazon | Salesforce.com | Model 3 | Akcie těžařů | Příležitost ke vstupu | Vývoj ceny zlata v USD | Akcie u LYNX | Čínská společnost | Důvěra | Obnovení růstu | Časový horizont | Cenové hladiny | Vývoj léků | Obchodní hodiny | Čas na nákup | Fortnite | Virgin Galactic | VisualCapitalist | Zvýšení daní | Coca-Cola | Výrobní sektor | QuantumScape | Výrobce baterií | Americký výrobce baterií | Kensington Capital Acquisiton | Shanghai Auto | Khosla Ventures | Kleiner Perkins | Katarský státní investiční fond | Luminar | Canoo | Fisker | Akcie SPAC | Kensington Capital | Platforma eToro | Big Tech | Odborníci | Rentabilita | Inspirace | Vakcína proti koronaviru | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Akcie Volkswagen (VOW3) | VOW3 | Volkswagen (VOW3) | Universal Music | Akcie NIO | Budoucí vývoj | Společnost Playboy Enterprises | Playboy Enterprises | Playboy | Společnost Playboy | Vodíkový pohon | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Elektromobily | Politici | Vývoj ceny akcie | Micron | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Snížit emise | Biden | Hugh Hefner | Mountain Crest Acquisition | Marathon | Pracovní místa | Česká republika | Průmyslové zakázky | Antimonopolní úřad | Graf ropy WTI | Měnový fond | Ceny bytů | CPI v USA | Akcie Johnson & Johnson | iPhone 12 | iPhone | Klinické testy | Oživení německé ekonomiky | Walgreens | Hodnota fúzí | Udržitelné investice | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Intel | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | ALV | Bed Bath & Beyond | BBBY | SAP AG | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | CVX | PFE | CSCO | MMM | JNJ | Zveřejnění výsledků | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Electronic Arts | MCD | Pfizer a BioNTech | QCOM | MRNA | Obchodování nanečisto | Praktické tipy | PLTR | Akcie Snowflake | Proražení | Nio | GME | GameStop | Uvedení akcií | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | Alexion Pharmaceuticals | Alexion | BIDU | Očkování | LEN | NBP | Kapitalizace Tesly | Mutace viru | MGM | Plný úvazek | Cenné papíry a burzy | Inflace v Polsku | Home office | Růst ceny | Proražení rezistence | DOT | Vakcinační strategie | Vývoj akcie | Zvýšení ceny | Brands | VPC | Bakkt Inc. | VPC Impact Acquisition Holdings | Hodnota Bakkt | Tržby z prodeje | Shopify | Acacia Communications | Grab | Tilray | TLRY | Legalizace konopí v USA | Legalizace konopí | Konopí | MRK | CARA | WU | Situace na trhu | AMC Entertainment | Akcie Gamestop | PEP | Akcie AMC | WallStreetBets | BlackBerry | Akcie GME | GameStop (GME) | AMC Entertainment (AMC) | BlackBerry (BB) | Reddit WallStreetBets | Nárůst ceny | Sociální média | Short Interest | Bed Bath & Beyond (BBBY) | Express | Koss | SWKS | Skyworks Solutions | Tržní ceny | Cenové výkyvy | Vypuknutí pandemie | Zpráva o měnové politice | Kuaishou Technology | Rekordní rok | Finanční výsledky | Hyzon Motors | Horizon Fuel Cell | Mateřské firmy | Technologie společnosti | EVgo Services | Faraday Future | Prázdná firma | Decarbonization Plus | Riverstone Energy | Nákup bitcoinu | UNH | Ark Invest | Kov | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Tyson Foods | Spotify | Obchodní přístupy | Nové rekordy | Vakcíny proti COVID-19 | Trendové linie | VIV | Konopný průmysl | Společnost Tilray | Akcie Tilray | AIG | Robinhood Markets | SPWR | Rozhodnutí vlády | Manufacturing PMI | Lucid Motors | Churchill Capital IV | Churchill Capital | Společnost Lucid Motors | Peter Rawlinson | Investiční fond Saúdské Arábie | Special Purpose Acquisition Companies | Air | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) | NKLA | Finanční zdraví | Více obchodů | IPO Coinbase | Kryptoměnový gigant | Akcie ropy v roce 2021 | Anghami | Společnost Anghami | Evolv | Evolv Technology | Firma Evolv | Společnost Evolv Technology | Fidelity | Dlouhodobý investor | Dnešní videokomentář | Společnost eToro | eToro Group | Makléřská platforma | Fintech Acquisition V | Vision Fund 2 | Fidelity Management & Research | Wellington Management | Start-up eToro | On-line makléřské služby | Makléřské služby | Makléřská platforma eToro | Platformy Robinhood | Tilray (TLRY) | GameStop akcie | Akcie AMC Entertainment (AMC) | Central bank digital currencies | ViacomCBS | Discovery | GRMN | Velikosti pozice | Paychex | PAYX | Společnost BlackBerry | Special Purpose Acquisition Company | Popularita SPAC | SPAC (Special Purpose Acquisition Company) | Co je to SPAC? | Společnost založená za účelem akvizice | Obchodování gapů | Ark | Cathie Wood | Výhody swingového obchodování | Význam supportů a rezistencí | Emise skleníkových plynů | Vysoká cena | Uranium Energy | UEC | Energy Fuels | Uranová akcie | Cameco | CCJ | Těžba titanu | Uranium Participation | Akcie Uranium Participation | Uranium Participation (U) | Akcie Cameco | Klesající tržby | Klesající tržby společnosti | Akcie Cameco (CCJ) | Nejlepší uranové akcie | Akcie v roce 2021 | Nedostatečná produkce | Ceny uranových akcií | Uzávěry dolů | Poptávka po uranu | Berkeley Energia | Denison Mines | NAC Kazatomprom | NexGen Energy | Paladin Energy | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Potenciální výnosy | Objem transakcí | Verizon | Comcast | Výsledky FAANG | Větší korekce | Kellogg | Konsensus trhu | Inflace v České republice | Goldman Sachs Group | WEN | Wendy’s | Pandemie COVID | Royal Dutch Shell A | Těžaři | Obavy z inflace | API | Oslabení | Meme akcie | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | Objem fúzí a akvizic | Grab Holding | Výnosy 10letých dluhopisů | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Nadnárodní společnosti | Akcie společnosti AMC | Cena akcie AMC | FAST | Cíle | Příležitosti | Snižování nákupu aktiv | Softwarové firmy | Krafton | SAIC | Konkurence | Hongguang Mini | Wuling | XPeng | Prodej | Microsoft Corporation | Wal-Mart Stores | UnitedHealth Group Incorporated | McDonald's | iShares Nasdaq | iShares Nasdaq US Biotechnology ETF | Biotechnology ETF | 2B70 | iShares Nasdaq US-Biotechnology UCITS ETF | Graf akcie | Denní graf akcie | Oligopol | Stabilní dividendový výnos | Didi | NASA | Akcie Moderna | Počet nezaměstnaných | Jen-tchien | Kontejnerový terminál | SAIC Motor | Technologie | Americký výrobce | Obchodní aplikace | Cena akcie Newegg | Akcie Newegg | Newegg (NEGG) | NEGG | Akcie Newegg (NEGG) | Biotechnologické akcie 2021 | Akcie výrobců vakcín | Akcie výrobců vakcín proti Covid-19 | Didi Global | Americký trh | INTU | Intuit Inc. | XEL | Xcel Energy Inc. | DG | Dollar General Corporation | Cisco Systems, Inc. | CMCSA | Comcast Corporation | NTAP | NetApp | J P Morgan Chase & Co | VZ | Verizon Communications Inc. | TXN | Texas Instruments Incorporated | AXP | American Express Company | AI | Arlington Asset Investment | COST | Costco Wholesale Corporation | PG | Procter & Gamble Company | CAT | Fastenal Company | Starbucks Corporation | Intel Corporation | PCAR | PACCAR | WBA | Walgreens Boots Alliance | AMAT | Applied Materials | QUALCOMM Incorporated | KO | Coca-Cola Company | DTE | DTE Energy Company | DTE Energy | Ermenegildo Zegna | Luxusní skupina | Firma Ermenegildo Zegna | Odvětví | Divize | Načasování | Nálada mezi německými spotřebiteli | Moderna akcie | Spikevax | Moderna akcie (MRNA) | Analýza Moderna akcie | Delta mutace | CAR | HICP | Devon Energy | Occidental Petroleum | OXY | Albemarle Corp | Albemarle | Projekce | Účetní období | Gary Gensler | Kuaishou | SNOW | Snowflake (SNOW) | Akcie Snowflake (SNOW) | Cena akcie Pfizer | Akcie Pfizer | Pioneer Natural Resources | Home Depot | Palantir akcie | Palantir akcie (PLTR) | Akcie PLTR | Investice do SPAC | Rozbor | Dominion Energy | Agilent | Virgin Orbit | Dan Hart | Akcie Virgin Orbit | Forbes Global Media Holdings | Vydavatel časopisu Forbes | Vydavatel časopisu | Forbes Global Media | Magnum Opus Acquisition | FRBS | Akcionáři Forbesu | Bertie Charles Forbes | Charles Forbes | Bloomberg News | BuzzFeed | Mediální společnost | On-line mediální společnost | Blank-check | Zpravodajské společnosti | Společnosti | Opatření | Rivian | Výrobce elektrických aut Rivian | Společnost Rivian | Robert Joseph Scaringe | Mainstream Motor | Lordstown Motors | Lobbing | Lobbing v EU | Google akcie | Honeywell International Inc. | Analog Devices | Honeywell International | International Business Machines Corporation | Chevron Corporation | CDW | Dow Chemical Company | 3M Company | CSX Corporation | McDonald's Corporation | Moelis | Automatic Data Processing | Merck & Company | Konfederace | Facebook akcie | Cena Facebook akcie | Cena Facebook | Doing Business | Nahrávací firma | Firma UMG | UMG | Nahrávací firma UMG | Největší nahrávací společnost | Universal Music Group (UMG) | Vstup UMG na burzu | Sony Music | Taylor Swiftová | Lady Gaga | Justin Bieber | Rolling Stones | Mediální skupina | Skupina Vivendi | Oživení hudebního průmyslu | Amsterdam | Největší nahrávací společnost na světě | California Streaming | Nio akcie | Akcie Nio (NIO) | MGM Resorts | Zoetis | ZTS | Zoetis Inc | Hodnota primárních nabídek akcií | Zvýšení základní úrokové sazby | Daimler (DAI) | DAI | Dohoda o globální dani | Automotive | TRUTH social | TRUTH | Trump Media & Technology Group | Digital World Acquisition | Akcie Digital World Acquisition | Firmy SPAC | Digital World | Vznik vlastní sociální sítě | Vlastní sociální sítě | Meta | Firma Rivian | Konkurent Tesly | Rivian Automotive | Společnost Rivian Automotive | Meta Platforms
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Soutěž Podnikatel roku
Soutěž pro tradery
Soutěž Trading Cup
Soutěž ve snižování daní
South China Morning Post
Southwest Airlines
Southwestern Bell
Sovkomflot
SOYBEAN
S&P

Následující klíčová slova

Space Explorations Technologies
Space Explorations Technologies (SpaceX)
SpaceX
SPAC (Special Purpose Acquisition Company)
SPAD
SPAD (Systém pro podporu trhu akcií a dluhopisů)
SP Angel
Spartan Capital Securities
Spartan Casino
Spartan Securities
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
BidAskBit vanoce
Potvrďte prosím... Zavřít