Úterý 19. březen 2024 12:30
reklama
XTB trading konference 2024
reklama
Purple trading AI
reklama
CapXmaster
reklama
Dukascopy new

GfK

img

Ranní okénko - Dnešní den nabídne zejména data z USA

27.02.2024 Dnešní den bude patřit zejména datům ze Spojených států amerických, kdy nejprve bude publikována statistika objednávek zboží dlouhodobé spotřeby. V meziměsíčním srovnání trh očekává v lednu propad o 5 % po stagnaci v prosinci, pokud ale abstrahujeme o volatilní sektor dopravy, mohly by objednávky zboží dlouhodobé spotřeby dokonce mírně vzrůst (+0,2 %). Pokud by se tato prognóza naplnila, naznačoval by i tento ukazatel značnou odolnost americké ekonomiky navzdory restriktivní měnové politice ze strany Fedu.
img

Ranní shrnutí (23.02.2024)

23.02.2024 Včerejší seance na Wall Street probíhala až do konce ve skvělém sentimentu. Nasdaq100 posílil o 3,01 % a akcie společnosti Nvidia vzrostly o 16,5 % (dnes v after-marketu jsou akcie rovněž o 1,7 % výše). Index S&P500 vzrostl o více než 2 % a Dow Jones posílil o 1,18 %. V důsledku toho byla pozitivní i nálada v Asii, zejména však v Japonsku.
img

DE40: DAX se blíží svým historickým maximům kolem 17 100

26.01.2024 Evropské akciové indexy během páteční obchodní seance jednoznačně posilují. Silný nárůst je patrný v sektoru luxusního zboží a také v sektoru energetiky a paliv. Poklesy jsou však pozorovány v technologických společnostech, automobilovém průmyslu a IT. Pozornost investorů se nadále soustředí na čtvrtletní výsledky společností z Evropy a Wall Street. Výsledky na jedné straně zlepšují sentiment jako v případě včerejší zprávy společnosti LVMH a také se zhoršují jako v případě slabších výsledků Tesly.
img

Ranní okénko - ECB snižování sazeb zatím nepřipouští, ekonomika USA nadále roste silným tempem

26.01.2024 Dnes budou ekonomický svět nejvíce zajímat data o amerických příjmech a výdajích. V případě příjmů se predikuje mírné snížení meziměsíčního tempa jejich růstu z 0,4 % v listopadu na 0,3 % v prosinci. Naopak u výdajů se očekává vyšší dynamika, a to z listopadových 0,2 % na prosincových 0,5 %. Pokud by se tato předpověď naplnila nebo dokonce výsledky předčily očekávání trhu, byl by to další důvod pro Fed, aby ponechal sazby na svém březnovém zasedání na aktuálních úrovních. Investoři přitom ještě před nedávnou dobou sázeli na první uvolnění měnové politiky právě v březnu, ale s přicházejícími daty se sázky postupně snižují.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-21012024-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (22.1.2024)

22.01.2024 V minulém týdnu jsme se na měnovém páru EUR/USD dočkali obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh prolomil spodní vstupní S/R zónu, čímž se aktivoval prodejní short obchod, který však neměl dostatek síly a skončil pouze na první Profit-Targetu 1 (PT1) a zbytek pozice na Break/Even. Volatilita je na eurodolaru zatím stále velmi nízká.
img

Ranní okénko - ČNB: stabilita nebo cut, to je, oč tu běží

21.12.2023 Předvánoční období kromě shánění vánočních dárků, pečení cukroví či sledování pohádek vyplní poslední měnově-politické zasedání České národní banky v tomto roce, které je do poslední chvíle zahaleno pod rouškou nejistoty. Již na listopadovém jednání rozhodnutí nebylo jednomyslné (5:2) a nyní se očekává velmi vyrovnaná diskuse. Členové bankovní rady budou zvažovat několik faktorů, které budou vstupovat do jejich rozhodnutí. Velikou neznámou je síla lednového přecenění v příštím roce, která mimo jiné souvisí s cenami energií, daňovými změnami v rámci konsolidačního balíčku či cenovou politikou obchodníků.
img

Ranní okénko - Ukazatele důvěry naznačí možný ekonomický start příštího roku

20.12.2023 Dnešek patří zejména ukazatelům spotřebitelské důvěry, kdy již před pár minutami vyšel průzkum mezi domácnostmi v Německu. Ten potvrdil mírné zlepšení nálady, stále ale nacházející se hluboko pod historickým průměrem. Srovnatelný vývoj je v odpoledních hodinách očekáván i od průzkumu důvěry v eurozóně. Původní „odraz ode dna“ nabral během léta zpoždění a byl následován opětovným propadem. Nálada je sice dále pod historickým průměrem, v případě celé eurozóny ale již relativně znatelně nad hodnotami naměřenými během roku 2022. To by mělo vést k postupnému oživení spotřeby a možnému rychlejšímu růstu HDP.
img

BREAKING: Index spotřebitelských cen ve Velké Británii a Německu nižší, než se očekávalo. EURGBP získáváa📊

20.12.2023 Inflace PPI dosáhla -7,9 % r/r oproti očekávaným -7,5 % a předchozím 11 % (-0,5 % m/m oproti očekávaným -0,3 % a předchozím -0,1 %).
img

Ranní okénko - Výhled v Německu na optimismu nepřidal

19.12.2023 Dnešní den nabídne z Evropy pouze finální údaje o listopadové inflaci v eurozóně. Oproti úvodnímu odhadu se neočekává žádná změna. Jádrová inflace by tak měla poklesnout z říjnových 4,2 % na 3,6 % v listopadu a meziroční inflace by se měla snížit z 2,9 % v říjnu na listopadových 2,4 %. Mohlo by se zdát, že 2% inflační cíl je již na dosah, ale cílová rovinka bývá nejtěžší. Důvodem je, že inflace vznikla kombinací nabídkových (růst cen energií, pohonných hmot či problémy v dodavatelských řetězcích) i poptávkových (akumulace úspor během doby covidu, silná domácí poptávka, napjatý trh práce) faktorů, což se odráží na inflačních očekáváních domácností, která zůstávají zvýšená. Zároveň vyprchá efekt zvýšené statistické základny, který působil pozitivně v tomto roce.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá ČNB, šance na snížení sazeb rostou

18.12.2023 Tento týden bude nejzajímavější událost představovat „předvánoční“ zasedání České národní banky. Po mírně holubičích vyjádřeních některých členů bankovní rady se zhruba tři čtvrtiny analytiků (dle dat agentury Bloomberg) přiklánějí k našemu odhadu, že ČNB ve čtvrtek sníží základní sazbu o 25bb. Část analytiků odhadujících stabilitu ale ukazuje, že rozhodnutí opět bude do poslední chvíle nejisté a bez ohledu na rozhodnutí lze očekávat na českém finančním trhu významnější volatilitu jedním či druhým směrem. Z pohledu globálních trhů bude nejdůležitější údaj patrně představovat páteční statistika osobních příjmů a výdajů vycházející ve Spojených státech.
img

Ranní zhrnutí (28.11.2023)

28.11.2023 Akciové indexy v asijsko-pacifickém regionu se během úterní obchodní seance obchodovaly na smíšených úrovních. Korejský KOSPI si během dne připsal téměř 1,01 %, zatímco japonský Nikkei klesl o 0,11 %. Index Hang Seng si aktuálně vede špatně a obchoduje se s poklesem o 0,88 %.
img

Ranní shrnutí (24.11.2023)

24.11.2023 Po mírně pozitivní čtvrteční evropské seanci a neobchodování na Wall Street byl páteční sentiment v asijské seanci převážně slabý. HangSeng ztratil více než 1,7 % a jihokorejský index KOSPI 0,7 %. Japonské indexy Topix a Nikkei si připsaly do 0,5 %.
img

Ranní okénko - Výsledky PMI ze zahraničí

24.10.2023 Dnešní den bude ve znamení indexu nákupních manažerů (PMI) za říjen, kdy tento údaj dorazí jak z Německa, tak z eurozóny a ze Spojených států amerických. V případě našeho západního souseda se očekává symbolické zlepšení z 39,6 na 40,1, což je ale stále hluboce pod hraniční hodnotou 50. Zatím to ani zdaleka nevypadá, že by se německý průmysl odrazil ode dna, ba naopak míra pesimismu se zdá čím dál tím silnější. To nepotěší ani český průmysl, který je úzce svázán s německým, především v automobilovém sektoru. Taktéž v eurozóně se předpokládá kosmetický nárůst tohoto indexu, ale i zde je velmi daleko od hranice 50 bodů. To v USA je situace odlišná, když tento ukazatel setrvává od letošního února nad hraniční hodnotou, ale od května se pomalu sune níže a níže. V říjnu se pak očekává, že by mohl prolomit zmíněnou hranici ale v negativním vyjádření.
img

GBPUSD klesá po vyšším počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojeném království

24.10.2023 Žádosti o podporu v nezaměstnanosti se v září Skutečnost: 20,4 tis. Prognóza: 2,3 tis. Předchozí: 0,9 tis. Míra nezaměstnanosti v srpnu. Skutečnost: 4,2 %. Prognóza: 4,3%. Předchozí: 4,3 %.
img

Ranní shrnutí (24.10.2023)

24.10.2023 Poslední hodiny včerejší seance na Wall Street přinesly o něco horší náladu investorů. Většina benchmarků snížila počáteční zisky, které se v případě indexu S&P500 dokonce změnily v poklesy. V mezidenním vyjádření index ztratil 0,17 %, Dow Jones ztratil 0,58 %. Nasdaq si vedl lépe, když si připsal 0,30 %.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá ECB

23.10.2023 Nejdůležitější událostí tohoto týdne je zasedání ECB a očekává se, že bankovní rada ponechá sazby na stávajících úrovních. Tento postup naznačili představitelé ECB po svém zářijovém zasedání a příchozí ekonomická data nás v tomto přesvědčení utvrzují. Především výrazně poklesla jak meziroční inflace (z 5,2 % v srpnu na 4,3 %), tak i jádrová inflace (z 5,3 % na 4,5 %). Ve Spojených státech amerických bude publikován prvotní odhad HDP za 3.Q, kdy se očekává další silný výkon tamní ekonomiky. Tento týden nabídne také výsledky indexů nákupních manažerů ze zahraničí. V České republice vyjde konjunkturální průzkum včetně spotřebitelské a podnikatelské důvěry.
img

Ekonomický kalendář: Údaje o zakázkách v USA a projev Jordánské centrální banky (SNB)

27.09.2023 Futures ukazují na mírně vyšší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Na jedné straně investoři reagují na prodejní vlnu, která se od začátku týdne udržuje na americkém akciovém trhu, ale dnes její podtón vyvážila o něco lepší data přicházející z Číny.
img

Ekonomický kalendář: Údaje o zakázkách v USA

27.09.2023 Futures ukazují na mírně vyšší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Na jedné straně investoři reagují na prodejní vlnu, která se od začátku týdne udržuje na americkém akciovém trhu, ale dnes její podtón vyvážila o něco lepší data přicházející z Číny.
img

Ranní shrnutí (27.09.2023)

27.09.2023 Americké indexy zakončily úterní seanci prudkým poklesem, čímž rozšířily vlnu poklesů od začátku týdne. Všechny hlavní benchmarky na Wall Street zakončily včerejší seanci v průměru o 1,2 % níže v rámci dne.
img

Německá spotřebitelská nálada - horší výsledky indexu Gfk!

29.08.2023 Futures kontrakty na DAX (DE30) po zveřejnění GfK mírně ztratily, to naznačuje, že spotřebitelé v Německu jsou stále slabší - což zní poměrně recesivně - zejména v kontextu pokračování cyklu utahování měnové politiky ECB.
img

Ekonomický kalendář: Na programu jsou JOLTS data a spotřebitelská důvěra Conference Board z USA

29.08.2023 Nálada na akciových trzích se postupně zlepšuje, i když výnosy dvouletých a pětiletých amerických státních dluhopisů rostou. Dnes máme na programu několik důležitých makrodat. Trhy se již dozvěděly o výsledcích německé spotřebitelské důvěry GfK a revizi švédského HDP. Oba údaje se ukázaly být pro trhy zklamáním. Podle GfK se šance na trvalé oživení v Německu do konce roku stále více snižují a soukromá spotřeba v Německu pravděpodobně nebude mít v roce 2023 pozitivní dopad na ekonomiku. Nyní investoři čekají na údaje o náladách francouzských spotřebitelů a maloobchodních tržbách ve Španělsku, tyto údaje však nejsou pro trhy klíčové.
img

Ranní shrnutí (29.08.2023)

29.08.2023 Lepší nálada v Evropě a USA do značné míry souvisí s oživením v Číně, kde se úřady rozhodly použít několik opatření na podporu akciového trhu a odmítly obavy ze systémových rizik, zpomalení ekonomiky a dokonce i z rizika deflace (všechna tato rizika však přetrvávají).
C:\fakepath\eurusd-tydenik-14082023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (14.8.2023)

14.08.2023 Minulý týden jsme se dočkali dvou obchodů podle mého týdenního komentáře. Jako první došlo k prolomení spodní vstupní S/R zóny, což znamenalo aktivaci short (sell) obchodu, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Následně jsme se dočkali růstu trhu a prolomení horní vstupní S/R zóny a tím aktivace nákupního (buy) obchodu, který se však ukázal jako falešný a obchod skončil na Stop-Lossu. Celkově tedy minulý týden jeden zisk a jedna ztráta – neutrální týden.
img

Invesco: 8 faktů, které by si investoři měli odnést z minulého týdne

09.08.2023 Minulý týden byl bohatý na zprávy týkající se amerických a světových trhů a ekonomiky. V USA se zpřísňují úvěrové standardy a zpomaluje se růst zaměstnanosti. Růst mezd se však nekoná, což může znepokojovat Federální rezervní systém. V eurozóně vykazoval sektor služeb určité známky oslabení a globální zpracovatelský průmysl se v důsledku zmírnění hospodářského růstu zhoršuje.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ECB i Fed zvýší tento týden sazby. Fed s utahováním končí, ECB ještě ne

24.07.2023 Na obou stranách Atlantiku se budou tento týden zvedat měnově politické sazby o 25 bb. Fed tak již bude podle nás se sazbami na vrcholu, případně těsně před ním, ECB je stále v módu zvyšujících se sazeb. Očekáváme, že předběžný odhad amerického HDP za druhé čtvrtletí bude v souladu s růstem potenciálu, sada evropských sentiment indikátorů pak ukáže na zlepšení, ovšem z nízkých úrovní.
img

Ranní okénko - Konec dezinflace v Německu?

29.06.2023 Oproti včerejšku čtvrtek nabídne mnohem pestřejší paletu dat. Německým statistickým úřadem budou zveřejněny první odhady k červnové inflaci a pro německou ekonomiku to bude nejspíše další negativní zpráva. Mezi analytiky převládá názor, že se proces poklesu inflace v Německu zastaví. V meziměsíčním srovnání se očekává nárůst o 0,2 %, zatímco v květnu došlo k poklesu o 0,1 %. Meziroční inflace by se oproti předchozímu měsíci měla zvýšit z 6,1 % na 6,3 %.
img

Forex: Inflace v Německu v červnu stoupla

29.06.2023 Z pohledu zveřejňovaných ekonomických dat bude dnešek proti první polovině týdne bezesporu zajímavější. Z Eurozóny se dočkáme sady ekonomických sentiment indikátorů (ESI) z dílny Evropské komise. Ve světle zhoršující se nálady v produkční sféře, jak ukázaly například již zveřejněné PMI indikátory, není překvapivé, že se předpokládá zhoršení ve službách (kde je náš odhad v souladu s tržním konsensem). Trh se pak obává dalšího zhoršení situace v průmyslu, kde my ale již vidíme šanci na pozitivní překvapení vůči tržnímu očekávání.
img

DE30: DAX bojuje o trvalý průraz nad 16 000 bodů!

28.06.2023 Středeční seance na starém kontinentu přináší lepší náladu investorů. Tématy dne z hlediska makro událostí budou projevy guvernérů centrálních bank, kteří se účastní konference v portugalské Sintře. Jedinými sektory, které nyní zaznamenávají větší oslabení, jsou kovy/těžba a paliva. Jak ukázaly údaje GfK, spotřebitelská důvěra v Německu opět překvapila směrem dolů, přičemž její hodnota je nižší, než byl konsenzus na burze.
img

Forex: Středoevropské měny ve středu týdne pod prodejním tlakem

28.06.2023 Zatímco na trhu eura s dolarem dnes panoval naprostý klid, na středoevropských měnách byla patrná tendence k jejich mírnému oslabování. Z Evropy jsme s dnes dočkali zhoršení GfK německé spotřebitelské důvěry pro červenec a červnového zpomalení meziročního růstu peněžní zásoby (měřené agregátem M3). Ani jedno z těchto čísel před odpoledními vystoupeními klíčových centrálních bankéřů na výročním setkání ECB v Sintře trhy nijak nezasáhlo. Teprve v průběhu odpolední seance dolar lehce posiloval, pravděpodobně díky nižšímu schodku amerického zahraničního obchodu za květen. Koruna ruku v ruce s okolními regionálními měnami mírně oslabovala, z ranních kotací u 23,63 EUR/CZK se kurz posunul zhruba o pět haléřů výše.
img

Graf dne: EURUSD (28.06.2023)

28.06.2023 Dnes se může volatilita na EUR/USD zvýšit, protože čelíme projevům Christine Lagardeové, šéfky ECB, a předsedy Fedu Powella – oba vystoupí na summitu v Sintře. Dříve také vystoupí Luis de Guindos z ECB. Nedávná makrodata z EMU byla slabá a německá ekonomika se velmi vážně zadýchala, zejména ve výrobě. Pondělní hodnota podnikatelské nálady Ifo, která byla nižší, než se očekávalo, byla dnes podpořena slabší hodnotou spotřebitelské nálady GfK -25,4 oproti očekávanému zlepšení na -23 z -24,4 dříve. Stále není jisté, zda se dalším zvyšováním sazeb skutečně podaří výrazně posílit EUR vůči dolaru.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

GfK: Důvěra spotřebitelů v německou ekonomiku po osmi měsících růstu klesla

28.06.2023 Důvěra spotřebitelů v německou ekonomiku kvůli obavám z dalšího zvyšování cen a recese klesla po osmi měsících nepřerušeného růstu. Snižují se především očekávání ohledně příjmů a růstu ekonomiky. Index spotřebitelské nálady institutu GfK na červenec se snížil na minus 25,4 bodu z mírně revidovaných minus 24,4 bodu v červnu. To je slabší hodnota, než odhadovali analytici oslovení agenturou Reuters, kteří očekávali hodnotu minus 23 bodu. Norimberský institut o tom dnes informoval v tiskové zprávě.
img

Ranní okénko - Poptávka v Americe sílí

28.06.2023 Středeční den bude na důležitější data skoupý. Dorazí výsledky zjišťující náladu mezi spotřebiteli v Německu měřenou institucí Gfk. Dle tohoto průzkumu by se spotřebitelská důvěra v červenci oproti červnu měla zvýšit, ale stále je na velmi nízkých hodnotách, dokonce pesimističtější než v covidové době (v letech 2020 a 2021). V USA vyjde statistika žádostí o hypotéku za minulý týden ve srovnání s týdnem předchozím, což nám podá další dílčí informaci o nemovitostním trhu v Americe.
img

Ranní okénko - Důvěra v českou i německou ekonomiku klesá

27.06.2023 Dnešní den nabídne zajímavější data pouze z USA. Nejprve se dozvíme předběžný květnový údaj k objednávkám na zboží dlouhodobé spotřeby. V dubnu rostly o 1,1 %, tentokrát se čeká snížení o 0,8 %. Dále budou zveřejněna květnová čísla prodejů nových bytů, kterých se nejspíše prodalo o něco málo méně než v dubnu. Podobně jako během včerejška v České republice a Německu i z Ameriky bude nabídnut nejnovější průzkum ohledně spotřebitelských nálad. Na rozdíl od nás a našeho západního souseda se ale očekává, že spotřebitelé v USA budou hodnotit ekonomickou situaci lépe než v předchozím měsíci.
img

Ranní okénko - Finální čísla HDP za 1. čtvrtletí roku 2023

26.06.2023 Poslední červnový týden nabídne nejzajímavější data z pohledu české ekonomiky ohledně finální podoby HDP za 1. čtvrtletí roku 2023. Z eurozóny dorazí předběžné údaje ohledně spotřebitelské inflace za červen a také konečný údaj květnové nezaměstnanosti. Nejvíce dat během tohoto týdne se dozvíme z USA. I zde bude zveřejněn konečný údaj HDP za 1. čtvrtletí tohoto roku včetně spotřeby za stejné období. Dále dorazí data týkající se poptávky, a to konkrétně osobní příjem a osobní výdaje za květen. V neposlední řadě bude zveřejněn index University of Michigan, který se zabývá sentimentem spotřebitelů.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

GfK: Důvěra spotřebitelů v německou ekonomiku je nejvyšší od loňského dubna

25.05.2023 Důvěra spotřebitelů v německou ekonomiku se dál zlepšuje, index institutu GfK na červen se zvýšil na minus 24,2 ze zpřesněné květnové hodnoty minus 25,8 bodu. Je to osmé zvýšení indexu v řadě, i když trochu mírnější, než čekali analytici. Norimberský institut o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Index je teď na nejvyšší hodnotě od loňského dubna.
img

Ranní okénko - Pokles spotřeby dostal německou ekonomiku na -0,3 %

25.05.2023 Důležitá data dorazila během včerejška i dnes ráno. Německý Ifo index nečekaně poklesl ve všech sledovaných složkách včetně složky očekávaného vývoje, která dosáhla na 88,6 (odhad 91,6) z 91,7 bodů. Stalo se tak navzdory zlepšení situace v dodavatelských řetězcích. Nicméně ekonomika čelí jiným překážkám, například narůstajícím úrokovým sazbám, které dolehly i na nedávno zveřejněný ZEW index. V ekonomice probíhá nerovný vývoj, kdy je v útlumu průmyslový sektor, kterému chybí impulzy se strany poptávky.
img

Ranní okénko - V eurozóně by mělo docházet k přivírání nůžek mezi výrobou a službami

23.05.2023 Dnešní nejzajímavější ekonomickou událost představují zveřejnění indexů nákupních manažerů (PMI) z hlavních ekonomik eurozóny, v odpoledních hodinách pak dorazí obdobný ukazatel i ze Spojených států. U eurozóny je trhem očekáváno mírné přivírání nůžek mezi sektorem výroby a služeb, kdy index hlásí jasný nepoměr. U výroby se PMI nachází relativně hluboko pod 50 body, což je hranice oddělující pokles výroby od expanze. Například v Německu dubnový index pro výrobu poklesl až na hodnotu 44,5 bodu, což představuje nejnižší úroveň od jara 2020. Jako čím dál tím větší problém se ukazuje klesající poptávka, která postupně ochabuje i celkovou výrobu. Ta doposavad těžila z dokončování rozpracovaných zakázek. U služeb se index naopak nachází vysoko nad 50 body, značící expanzi sektoru. Otázkou je, nakolik se v nejbližších měsících začne projevovat mj. negativní dopad vyšších úrokových sazeb nastavených ECB. V USA je od PMI očekávaný obdobný posun – o něco výše u výroby, o něco níže u služeb.
img

Libra jde do pullbacku

22.05.2023 Od umírněného optimismu k euforii. Tak lze charakterizovat náladu britských představitelů. Guvernér Bank of England Andrew Bailey prohlásil, že vše vypadá o něco lépe než před pár měsíci. Premiér Rishi Sunak vykreslil jasný obrázek rychlejšího hospodářského růstu Spojeného království, než se očekávalo na zasedání G7. Tvrdil, že příjmové statistiky výrazně překonaly očekávání a důvěra spotřebitelů roste. To vše však GBP/USD pomáhá jen málo. Pár je v korekční fázi směrem k vzestupnému trendu, bez viditelného konce v dohledu.
img

Ranní okénko - Trh v USA je nadále v nejistotě ohledně výhledu inflace

22.05.2023 V tomto týdnu plní ekonomický kalendář Česka, eurozóny a USA především předstihové indikátory. První na řadě bude spotřebitelská důvěra v eurozóně za květen, která vyjde dnes odpoledne. Očekáváme mírné zlepšení indexu na -16,5 z -17,5 bodu, což představuje nadále slabou úroveň. Na spotřebu domácností doléhá měnová politika ECB, jak vyplývá z šetření úvěrových podmínek. Cyklus zvyšování sazeb ECB bude podle naší prognózy dovršen až v 3Q23.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Nejistý vývoj ekonomik na obou stranách Atlantiku

22.05.2023 Důvěra v další vývoj ekonomik v květnu podle našeho odhadu zaznamenala jen nepatrný nárůst. V případě podnikatelského sektoru by tuto informaci měly tento týden potvrdit PMI indikátory a IFO index, v tom spotřebitelském pak hlavně ukazatel od Evropské komise. Měsíční indikátory z reálné ekonomiky za březen ukázaly na překvapivé oslabení výkonu evropské ekonomiky, v USA pak dochází k postupnému chladnutí růstové dynamiky. Zveřejněny tento týden budou zpřesněné odhady HDP za Q1 23 pro Německo a USA. Z globálního úhlu pohledu ale budou finanční trhy sledovat zejména pokračující vývoj kolem zvýšení amerického dluhového stropu a zápis z posledního zasedání Fedu.
img

Britové jsou méně zoufalí z ekonomických vyhlídek

19.05.2023 Britská libra prodlužuje svůj pokles vůči americkému dolaru, ale dnešní výhledová data od Gfk ukazují na oživení důvěry britských domácností již čtvrtý měsíc v řadě, a to i při dvouciferné inflaci.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Týden nabitý centrálními bankami a důležitými ekonomickými daty

02.05.2023 Dnešní výsledek tuzemského HDP za Q1 23 by měl ukázat na konec technické recese. Česká ekonomika s přispěním mírného oživení spotřebitelské poptávky podle našeho odhadu mezičtvrtletně vzrostla o 0,2 %. PMI ze zpracovatelského průmyslu pravděpodobně zůstal i v dubnu výrazně pod 50 body, ovlivněn metodikou zachycení zkracujících se dodavatelských lhůt. ČNB na zítřejším zasedání podle nás ponechá úrokové sazby opět beze změny. Ve stejný den své rozhodnutí o výši úrokových sazeb vyřkne také americký Fed, od kterého je široce očekáváno poslední zvýšení pásma na konečných 5-5,25 %.
img

Forex: Slabší růst HDP i spotřebitelských cen

28.04.2023 Předběžné výsledky ekonomik za první čtvrtletí letošního roku převážně zklamaly. HDP eurozóny mezičtvrtletně vzrostl o 0,1 % oproti trhem predikovanému růstu o 0,2 % q/q. Směrem dolů byl navíc revidován údaj za poslední čtvrtletí loňského roku, kdy ekonomika eurozóny mezičtvrtletně klesla o 0,1 %, zatímco původně data ukazovala na její stagnaci. Z velkých evropských ekonomik za odhady zaostalo Německo, jehož HDP v Q1 23 mezičtvrtletně stagnoval, když byl očekáván růst o 0,2 % q/q. I v případě Německa byl údaj za Q4 22 revidován směrem dolů (z -0,4 % na -0,5 % q/q).
img

Euro hraje na nervy

27.04.2023 Trhy jsou jako lidé: když nevědí, co dělat, jsou nervózní. Začnou skákat z jednoho extrému do druhého a hledají cestu ven. Už dlouho jsme neviděli takovou horskou dráhu v páru EUR/USD. Stoupá, pak klesá ještě rychleji, pak zase stoupá, čímž zcela vyrovná ztráty z předchozího dne. Před jednáním Fedu a ECB, a tímto množstvím dat, je velmi těžké učinit rozhodnutí, a proto se nemůžete ubránit nervozitě.
img

Forex: Americká ekonomika má zatím do recese daleko

27.04.2023 Dnešek přinese první předběžné číslo HDP Spojených států za Q1 23. Očekáváme nadkonsensuální vzestup o 2,2 % mezičtvrtletně anualizovaně, když ekonomiku táhla spotřebitelská poptávka. Silný tamní trh práce bude potvrzen týdenními statistikami v podobě nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Další zlepšení dopoledne přinesou evropské sentiment indikátory, což bude příslibem ekonomického růstu během druhého čtvrtletí.
img

Ekonomický kalendář: Výsledky amerických firem a objednávky zboží dlouhodobé spotřeby

26.04.2023 Futures na evropské indexy se před otevřením hotovostní seance obchodují mírně výše. Stalo se tak po dobrých údajích GfK, které ukázaly, že důvěra německých spotřebitelů vzrostla na úroveň, která nebyla zaznamenána více než rok. Americký dolar je nadále pod tlakem na pokles vůči koši ostatních měn zemí G10.
img

Forex: Silnější euro pomáhá středoevropským měnám

26.04.2023 Středa byla na globálním devizovém trhu ve znamení spíše klidnějšího vývoje. Euro proti dolaru mírně posilovalo a v podstatě zkorigovalo ztráty z předchozího dne. Hned ráno byla zveřejněna německá spotřebitelská důvěra GfK pro květen. Výsledek byl výrazně lepší, než s čím počítal trh; vzestupně byl navíc revidován výsledek za předchozí měsíc. Index je nejvýše za poslední více než rok.
img

Ranní okénko - Ani v týdnu bez klíčových ekonomických dat není finanční trh v klidu

26.04.2023 Na akciovém trhu včera zavládla pesimistická nálada. Investoři analyzovali reportované výsledky firem a akcie klesaly v USA i Evropě. Pozornost zaujala především americká banka First Republic, jejíž akcie odepsaly 27 % poté, co reportované výsledky banky vedly ke ztrátě investorské důvěry. To zvyšuje vnímaná rizika pro americké regionální banky. Naopak na ostatních trzích se situace ohledně bankovního sektoru zklidňuje, když centrální banky hlásí, že se operace s dolarovou likviditou navrací k normálu.
img

Důvěra německých spotřebitelů je nejvyšší za poslední rok!

26.04.2023 Index spotřebitelské důvěry v Německu podle institutu GfK dosáhl hodnoty -25,7 bodu, zatímco předpověď činila -27,7 bodu a předchozí hodnota -29,3 bodu. Za zmínku stojí, že se jedná o nejvyšší hodnotu za více než rok.
img

Forex: Nálada německých spotřebitelů se zlepšuje

26.04.2023 Indikátor důvěry německých spotřebitelů od společnosti GfK by měl ukázat na další zlepšení. Finanční situace domácností je díky zrychlujícímu růstu mezd, vysokým úsporám a nízké nezaměstnanosti dobrá. Německá ekonomika navíc podle nás v Q1 23 mezičtvrtletně vzrostla a vyhnula se recesi. Ta americká naopak podle všeho růstovou dynamiku pozvolna ztrácí. Potvrdit by to měly stagnující objednávky zboží dlouhodobé spotřeby.
img

Forex: Inflace v Německu pokračuje ve svižném poklesu

30.03.2023 Předpokládaný pokles německé inflace potvrdí vnímání spotřebitelů, že situace se postupně začíná zlepšovat. To se zprostředkovaně odráží na dalších sentiment indikátorech, jak odhalí dnešní statistiky z dílny Evropské komise. Zrovna tak robustní budou odpolední americká data, zejména týdenní statistiky o počtu nových uchazečů o podporu v nezaměstnanosti.
img

Forex: ČNB nepřekvapila, sazby se nemění

29.03.2023 ČNB na svém dnešním zasedání ponechala úrokové sazby nezměněné. Pro hlasovalo šest bankéřů, jeden zvedl ruku pro zvýšení sazeb o 25 bb. Tímto hlasem byl podle nás Tomáš Holub. Dva noví členové bankovní rady hlasoval se stávající většinou. Guvernér A. Michl potvrdil, že hlavním nástrojem boje s inflací je silná koruna. Oproti současným úrovním by ji klidně viděl i silnější. Vymezil se proti očekávání trhu na relativně brzké a celkem razantní snižování úrokových sazeb (minimálně o 100 bb do konce roku).
img

Trhy se soustředí na zprávy o HDP v USA a Velké Británii

29.03.2023 Pozornost investorů a obchodníků přitahují zprávy o HDP USA a Spojeného království za čtvrté čtvrtletí roku 2022. V Japonsku odstupující guvernér BoJ Haruhiko Kuroda uvedl, že "ekonomika je blíže než dříve k udržitelnému dosažení 2% inflačního cíle".
img

Ranní okénko - Zasedá ČNB, repo sazba dál na 7 %

29.03.2023 ČNB dnes s největší pravděpodobností ponechá úrokové sazby beze změny. Na tento scénář je nastaven jak trh, tak analytický odhad. Silnější koruna pomáhá ČNB tlumit „dovezenou“ inflaci. Viceguvernérka Zamrazilová zmínila nedávno další kanál, kdy silnější koruna limituje ziskovost velkých exportérů, čímž přispívá k utahování měnových podmínek. Kromě setrvání sazeb na stávající úrovni očekáváme, že si ČNB ve svém vyjádření ponechá větu ohledně připravenosti zasáhnout, pokud by koruna vykazovala nepřiměřenou volatilitu.
img

Ranní okénko - Americké nemovitosti míří do červených meziročních čísel

28.03.2023 Dnes dorazí zajímavější ekonomická data pouze ze Spojených států, z pohledu trhu jde ale spíše o méně významná čísla a nelze tak očekávat silnější reakci. Sérii odpoledne odstartuje vývoj cen na americkém nemovitostním trhu. Za leden je očekáván další meziměsíční pokles, který by při naplnění očekávání byl již sedmý v řadě. Spíše než o výrazné skoky ale jde o pomalý sestup tempem, kdy za poslední tři měsíce tempo odpovídalo zhruba -0,5 % m/m a odlišný výsledek není očekáván ani tentokrát.
img

Ranní okénko - Turbulentní týden pro finanční trh

27.03.2023 Finanční trh bude muset absorbovat řadu dat z různých oblastí. Z reálné ekonomiky dorazí data o inflaci v eurozóně. Chybět nebudou ani důležité výhledové indikátory jako německý Ifo index. V Praze rozhodne o úrokových sazbách ČNB a v závěru týdne ČSÚ zveřejní finální odhad HDP v 4Q22. Kromě čísel z ekonomiky investoři nadále vyhodnocují riziko bankovní krize. Centrální banky reagovaly rychle a dělají co mohou, aby problém likvidity zastavily a nenechaly ho přejít v problém solventnosti. V tomto týdnu jsou v plánu proslovy několika představitelů Fedu. V neposlední řadě trh čelí zintenzivnění geopolitických rizik s přesunem ruských taktických jaderných zbraní do Běloruska.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-26032023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (27.3.2023)

27.03.2023 V minulém týdnu jsme se dočkali dvou ziskových obchodů podle mého týdenního komentáře. Jako první trh prolomil spodní vstupní S/R zónu, čímž se aktivoval short (sell) obchod, který velmi přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Následně ještě ve stejný den došlo také k prolomení horní vstupní S/R zóny, čímž se dle mého plánu aktivoval long (buy) nákupní obchod, který také dokonale přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku. Pokud jste mých obchodů v minulém týdnu využili ve svůj prospěch, tak gratuluji ke slušnému zisku!
img

Ranní okénko - Průmysl ustál snížení spotřeby plynu, ceny energií klesly, nelze ale vyloučit korekci

24.02.2023 ČSÚ za několik málo minut zveřejní výsledky konjunkturálního průzkumu za únor. Na trh se tak dostane aktualizace o tom, jak si ekonomika vede v polovině prvního letošního kvartálu, ale také jak respondenti hodnotí zbytek roku. Příchozí vpředhledící indikátory, jako například Ifo index, zapadají do našeho výhledu, že zatímco v 1Q23 ještě ekonomická aktivita setrvá utlumena, v průběhu roku by mělo docházet ke zlepšení. Konkrétně naše prognóza počítá v 1Q23 s mezikvartální stagnací HDP, což by představovalo konec předchozí technické recese (-0,2 % k/k v 3Q22, -0,3 % k/k v 4Q22). Samozřejmě v aktuálně volatilním makroekonomickém prostředí je třeba být připraven na odchylku do obou směrů.
img

Ranní okénko - Přeceňuje trh růst amerických sazeb?

23.02.2023 Žádné velké překvapení ze včera zveřejněných zápisků Fedu nevykrystalizovalo a trhy po slabém úterý navázaly nemastnou středou. Dnes je přitom ekonomický kalendář prakticky prázdný a nové impulzy pro změnu směru se budou hledat jen složitě. Překvapit by teoreticky mohla některá z revizí. Dopoledne dorazí finální výsledek lednové inflace z eurozóny, kde během prvního flashe nebyla dostupná data za Německo. Vzhledem k o něco vyššímu výsledku, než který byl součástí odhadu, nelze vyloučit revizi až o několik desetin procentního bodu směrem vzhůru.
img

Ranní okénko - Nálada v eurozóně je nejlepší za poslední rok

21.02.2023 Dnešek pokračuje předstihovými ukazateli, kdy sledované budou zejména indexy nákupních manažerů (PMI), které dorazí jak z eurozóny, tak USA. Z Německa k tomu dorazí ještě průzkum od institutu ZEW, který sleduje náladu u expertů na finančním trhu. Hlavní poselství by ale mělo být na všech frontách stejné – nálada se zlepšuje, ekonomikám by se mělo dařit lépe, než se původně čekalo. Stejně ostatně dopadl i včerejší průzkum spotřebitelské důvěry v rámci eurozóny, který ukázal, že nálada je nejlepší od začátku války na Ukrajině.
img

Dolar je stále pod tlakem kvůli zvyšujímu očekávání ohledně sazeb šterlinků a jenu

25.01.2023 Dolar na začátku obchodování v Evropě testoval nové 9měsíční minimum, jelikož ekonomické údaje z Japonska a Velké Británie posílily argumenty pro další zvyšování úrokových sazeb.
C:\fakepath\Německo4.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v lednu dál zlepšila, uvádí Ifo

25.01.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v lednu znovu zlepšila. Největší evropská ekonomika zahájila rok mírnější inflací a s lepším hospodářským výhledem. Dnes to oznámil mnichovský ekonomický institut Ifo.
C:\fakepath\trader-24012023-25-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.01.2023 1) Česká národní banka měla ukázat vůli a odhodlanost bojovat s vysokou inflací, aby ji dostala zpět na inflační cíl. Z globálního pohledu je inflace poptávkového charakteru, jelikož jsme si ji v minulosti vytvořili příliš uvolněnou měnovou a fiskální politikou, řekl v rozhovoru viceguvernér ČNB Marek Mora.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

GfK: Spotřebitelská nálada v Německu se díky levnějším energiím dál zlepšuje

24.01.2023 Spotřebitelská nálada v Německu se dál zlepšuje, zejména díky poklesu cen energií. Vyplývá to z průzkumu mezi přibližně dvěma tisíci německých spotřebitelů, jehož výsledky dnes zveřejnil norimberský výzkumný institut GfK. Jeho index spotřebitelské nálady na únor se zvýšil na minus 33,9 bodu ze zpřesněné lednové hodnoty minus 37,6 bodu. Index tak vzrostl čtvrtý měsíc za sebou, jeho únorová hodnota ale mírně zaostala za očekáváním analytiků. Ti ji v anketě agentury Reuters odhadovali v průměru na minus 33 bodů.
img

GBP/USD: Cesta Bank of England bude v roce 2023 snazší než v roce 2022

23.01.2023 Druhý prosincový pokles maloobchodních tržeb po sobě, tentokrát o 1 %, připomněl investorům špatné časy. Říkat, že britská ekonomika se vyhne recesi, je nejspíš předčasné. Neuvěřitelně vysoké účty za energie a vyčerpané peněženky domácností naznačují, že maloobchodníky čeká těžký rok. Libru to uvrhlo do kalných vod loňského roku, kdy byla Británie označena za nejhorší ekonomiku G7 a nikdy se plně nevzpamatovala z covidu-19. Optimisté ale neztrácejí víru a považují ústup páru GBP/USD za dočasný.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Na recesi to ve vyspělých zemích nevypadá

23.01.2023 Zveřejňované ekonomické indikátory z obou stran Atlantického oceánu vesměs pozitivně překvapují a indikují, že recese se v klíčových ekonomikách nekonají. A data zveřejněná v tomto týdnu tento obrázek potvrdí. I když osobní výdaje Američanů v závěru loňského roku poklesly, příjmová stránka zůstává silná. Předběžný americký HDP za Q4 22 pak ukáže nadpotenciální anualizovaný růst ve výši 2,6 %. Evropské sentiment indikátory odhalí, že recese se spíše vzdaluje, než že by se k ní eurozóna přibližovala.
img

Zprávy z USA tlačily evropský akciový trh dolů

23.12.2022 Přední akciové indexy západní Evropy uzavřely čtvrteční obchodní seanci v červených číslech. Na začátku dne navíc vytrvale stoupaly, později však začaly klesat. Hlavní příčinou závěrečného poklesu trhu bylo zveřejnění nejnovější zprávy o americkém HDP.
img

Ranní okénko - Investoři vstřebávají rozhodnutí BoJ, v ČR vyčkávají zasedání ČNB

21.12.2022 Dnes odpoledne zasedá ČNB. Rozhodnutí o změně úrokových sazeb s největší pravděpodobností nezazní. Vícero členů bankovní rady vyjádřilo spokojenost s aktuálním nastavením, kdy se dvoutýdenní repo už nějakou dobu drží na 7 %. Nečekáme ani bližší detaily ke strategii intervenování. Tlak na korunu v poslední době polevil a ČNB tak může být na trhu méně aktivní. Zajímavější bude až tisková konference, kde investoři budou vyhodnocovat, zda nepadne zmínka o ponechání prostoru pro hike. Diskuze na téma budoucího snižování sazeb je aktuálně předčasná.
img

Ranní okénko - Měsíční data z Německa vytvářejí prostor pro mírný optimismus

20.12.2022 Navzdory pomalejšímu předvánočnímu tempu dnes o ekonomická data úplná nouze není. Před pár minutami již vyšla statistika cen německých výrobců, kde došlo k výraznějšímu meziměsíčnímu poklesu než trh očekával. Ceny v listopadu proti říjnu poklesly o 3,9 % (oček. -1,7 %), meziročně rostly o 28,2 %. Z pohledu spotřebitelské inflace jde o pozitivní signál, kdy by mělo docházet k zvolňovaná nákladové inflace.
img

Ranní okénko - ČNB nechá 2T repo sazbu na 7 %

19.12.2022 Na rozdíl od finále mezi Francií a Argentinou postrádá datový kalendář pro tento týden náboj a finanční trh může zvolnit ve vánoční atmosféře. Důležité lokální události se ale přece jen najdou. Ve středu zasedá ČNB. Oproti ECB, Fedu či Bank of England, které minulý týden jednotně zvýšily úrokové sazby o 50b, se akce nečeká. Hlavní úroková sazba by měla nadále zůstat na 7 %. Z německé ekonomiky bude stěžejní prosincový Ifo index, jehož složka očekávání nastíní vývoj ekonomiky v prvních měsících nového roku. Výsledky předstihových ukazatelů vyjdou i v eurozóně a USA.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-19122022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (19.12.2022)

19.12.2022 V minulém týdnu jsme se na měnovém páru EUR/USD nedočkali žádného obchodu podle mého týdenního komentáře, protože nedošlo k prolomení žádné vstupní S/R zóny. Týden tak byl bez obchodu. Upozorňuji, že volatilita se nyní ke konci roku bude rapidně snižovat a nikdo ze velkých investorů a bank se nebudou hrnout do nových trendů před Silvestrem, Musíme si tedy počkat na zahájení nových větších pohybů až na leden 2023.
img

Ranní okénko - Jak si vedla německá ekonomika v 3Q22?

25.11.2022 Německý statistický úřad zveřejnil finální údaje o vývoji HDP v 3Q22. Dále vyjdou data o spotřebitelské důvěře v Německu, Itálii a Francii. V USA se po státním svátku znovu otvírá obchodování, jeho objemy však patrně budou nižší z důvodu včerejšího Dne díkuvzdání a blížícího se víkendu.
img

Ranní okénko - Fed vyzněl pro změnu holubičím tónem, vpředhledící ukazatele hlásí nadále (mělčí) recesi

24.11.2022 Po včerejších PMI dnešek pokračuje zveřejněním německého Ifo indexu, který je obvykle dobrým indikátorem budoucího vývoje tamní ekonomiky. Aktualizace očekávání se dočkáme také v tuzemsku – statistický úřad vydá listopadový konjunkturální průzkum. ECB zveřejní zápisky z posledního jednání. Obchodování dnes bude patrně klidnější a v nižších objemech, jelikož v USA jsou trhy na Den díkuvzdání uzavřeny.
img

Ranní okénko - PMI indikátory potvrdí očekáváné zpomalení ekonomiky eurozóny

23.11.2022 Dnes dorazí sledované PMI indexy pro ekonomiku Německa, eurozóny a USA, kde navíc Fed zveřejní zápis z posledního měnověpolitického jednání a University of Michigan vydá aktualizovaný indikátor důvěry spotřebitelů. Akciové trhy jsou po včerejšku převážně v plusu – S&P 500 (+1,4 %), DAX (+0,3 %), naopak pražská burza klesala přibližně o 0,4 %. Výnosy českých státních dluhopisů včera nepatrně poklesly napříč splatnosti. V USA se výnosy držely relativně stabilní, potenciál pro pohyb je dnes po zveřejnění zápisu Fedu, kdy by na případné upřesnění očekávání měnové politiky mohly vést k pohybu na kratším konci výnosové křivky.
img

Ranní okénko - Další postup centrálních bank v regionu?

22.11.2022 Dnešek je z pohledu ekonomického kalendáře odpočinkový. Z eurozóny dorazí informace ohledně spotřebitelské důvěry. Očekáván je mírný vzestup, který by v takovém případě byl druhý v řadě. Historicky je ale index stále v oblasti svých minim a relativně hluboko pod dlouhodobým průměrem. Neobvykle prázdný je dnes i americký ekonomický kalendář, kdy jedinou událostí bude zveřejnění indexu průmyslové aktivity od richmondského Fedu. Proti výsledku ze září je očekáváno mírné zlepšení.
img

Ranní okénko - Týden pod taktovkou předstihových ukazatelů

21.11.2022 Předposlední listopadový týden již odstartovaly v sousedním Německu ceny výrobců za měsíc říjen. Zatímco v předchozích měsících jsme si zvykli na překvapení směrem nahoru, dnes přišel „šok“ z druhé strany. Meziměsíčně ceny poklesly o 4,2 %, zatímco trh očekával mírný růst. Meziročně dynamika sestoupila z 45,8 % na 34,5 %. Hlavní pokles přišel ze strany energií, jejichž cena proti září klesla o více jak 10 %.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-20112022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (21.11.2022)

21.11.2022 Minulý týden byl velmi úspěšný pro mou obchodní strategii. V mém týdenním komentáři jsem s předstihem upozornil na plánovaný obchod, který se vyplnil prolomením horní vstupní S/R zóny, což vyvolalo vstup do nákupní (buy) pozice. Ta velmi přesně došla do svého cíle a obchod byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
img

Ranní okénko - Dnes bude trh vyhlížet čísla důležitá především pro Fed

15.11.2022 Nejzásadnější dnešní informaci budou představovat odpoledne zveřejňované ceny amerických výrobců. Trh očekává udržení meziměsíčního tempa na stejné úrovni jako v září, a tedy velmi mírný pokles meziroční dynamiky. Sledovat se bude každá desetina a trh doufá v nižší výsledek, tak jako se dočkal u spotřebitelské inflace. Potvrdilo by to totiž očekávání, že by Fed mohl zmírnit své tempo zvyšování sazeb a případně i dříve se zvyšováním skončit.
img

DE30 před zasedáním ECB mírně klesá

27.10.2022 Evropské indexy se ve čtvrtek obchodují většinou níže, protože obchodníci se připravují na vysoce očekávané politické rozhodnutí Evropské centrální banky. Trhy obecně očekávají další zvýšení úrokových sazeb o 75 bazických bodů a další podrobnosti o cestě ke kvantitativnímu zpřísnění a rizikům recese, zejména po středečním menším zvýšení o 50 bazických bodů v Bank of Canada. Pokud jde o údaje, německý indikátor spotřebitelského klimatu GfK mírně vzrostl na -41,9 směrem do listopadu 2022 z revidovaných -42,8 v říjnu a v souladu s očekáváním trhu. Je to první zvýšení spotřebitelské morálky po čtyřech po sobě jdoucích měsících rekordně nízkého čtení, ale stále ukazuje na negativní náladu.
img

Ranní okénko - Dnes rozhoduje ECB, v USA vyjde HDP

27.10.2022 Po obědě dnes dorazí na trh slušná dávka kurzotvorných dat, v čele se zasedáním ECB a údajem o výkonu americké ekonomiky ve třetím čtvrtletí. Od ECB se očekává zvýšení sazeb o 75bb a jakýkoliv krok jinam by představoval velké překvapení. Pozorněji tak trh bude sledovat spíše komentáře ohledně změny příznivých podmínek v rámci TLTROs a držení dluhopisů. Od amerického HDP je pak očekáván anualizovaný růst o 2,4 %, což zhruba odpovídá mezikvartálnímu přírůstku o 0,6 %. Růst HDP po dvou čtvrtletích poklesu očekávají takřka všichni oslovení analytici. Již před pár minutami pak dorazil průzkum spotřebitelské důvěry v Německu od instituce GfK. Index se dočkal velmi mírného zlepšení na druhou nejnižší úroveň za posledních 20 let.
img

Ranní okénko - Nedostatečné zpřísňování podmínek financování v eurozóně

26.10.2022 Dnešek patří ekonomickým datům z USA, i těch ale bude poskrovnu. Dorazí údaje o prodejích nových rodinných domů za září, kde jsme v posledních měsících (s výjimkou srpna) mohli pozorovat převážně klesající trend na pozadí růstu úrokových sazeb u hypoték. Snižující se investice do bydlení se pak negativně projevuje ve statistice HDP, která bude za třetí kvartál publikována zítra. Konsensus trhu je na anualizovaných 2,4 % čili zhruba 0,6 % oproti předchozímu kvartálu.
img

Ranní okénko - PMI indexy potvrdily slabý výhled v eurozóně

25.10.2022 Dnešek naváže na včera odstartované předstihové průzkumy, a to hned za chvíli německým Ifo indexem. Od toho analytici očekávají mírný pokles jak v hodnocení aktuální situace, tak i v budoucích očekáváních. Ostatně příliš nepotěšil včerejší PMI z Německa, který ukázal silnější než očekávaný propad u indexu pro výrobu. Ten poklesl na nejnižší úroveň od poloviny roku 2020. Podobně dopadl i výsledek v USA. Cena zemního plynu během včerejšího dne dále klesala a u kontraktu na měsíc dopředu se poprvé od letošního června dostala pod 100 EUR/MWh, ze srpnového maxima klesla o 70 %. Trhy zároveň reagovaly i na nového britského premiéra, kdy odpolední pokles výnosů na britských dluhopisech se v menší míře přelil i do dalších států.
img

Ranní okénko - ECB, HDP a PMI.trh čeká nabitý týden

24.10.2022 Nový týden přinese pohled zpět (HDP, inflace) i pohled dopředu (PMI, Ifo). ECB bude jednat o intenzitě zvýšení úrokových sazeb a pro bankéře z Fedu začíná platit mediální karanténa před zasedáním příští týden. Český ekonomický kalendář nabízí říjnovou aktualizaci konjunkturálního průzkumu.
img

Ranní okénko - ČNB ponechá sazby na 7 %

29.09.2022 V Česku bude dnes prim hrát odpolední zasedání ČNB, byť jakákoliv změna v aktuálním nastavení sazeb je vysoce nepravděpodobná. Analytici jednomyslně očekávají stabilitu, čemuž nahrávají i komentáře členů bankovní rady z posledních týdnů. Důležitější tak bude, co zazní na tiskové konferenci a očekávat lze i otázky novinářů ohledně dalšího intervenování ve prospěch koruny.
img

Forex: Konec domácího cyklu zvyšování úrokových sazeb?

29.09.2022 ČNB na dnešním zasedání zřejmě stejně jako na tom srpnovém ke změně úrokových sazeb nesáhne. Holubičí většina v bankovní radě bude patrně dále akcentovat pozorované zpomalování inflace a rizika pro ekonomický růst. Úrokové sazby však podle nás ve výsledku budou muset setrvat na stávající úrovni po delší dobu, než ukazuje poslední prognóza ČNB. Zatímco v USA se indikátory sentimentu zlepšují, ekonomická důvěra v eurozóně v září pravděpodobně dále poklesla. Do značné míry to souvisí s přetrvávajícím vysokým růstem cen. Německá inflace v září dokonce výrazně zrychlila a dosáhla sedmdesátiletého maxima.
C:\fakepath\trader-28092022-18-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.09.2022 1) Divize americké společnosti Harley-Davidson pro výrobu elektrických motocyklů LiveWire včera vstoupila na burzu. Učinila tak prostřednictvím fúze s firmou specializovanou na akvizice, takzvanou SPAC. Vznikl tak první veřejně obchodovaný výrobce elektrických motocyklů ve Spojených státech, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Nálada spotřebitelů v Německu je kvůli inflaci a energiím na dalším minimu

28.09.2022 Nálada německých spotřebitelů v říjnu čtvrtý měsíc za sebou klesne na další minimum. Příčinou je vysoká inflace a prudký růst účtů za energie. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil německý ekonomický institut GfK.
img

Ranní okénko - Hrozba recese v eurozóně se prohlubuje

27.09.2022 Dnešní kalendář evropské trhy významnějším způsobem nerozpohybuje a ty tak jen těžko budou hledat impuls pro oživení ztraceného optimismu. Předsváteční úterek dostane do pomalejšího tempa i český trh a jediná zajímavější data tak budou zveřejňována v USA.
img

Ranní okénko - ČNB pravděpodobně podrží sazby na 7 %

26.09.2022 Finanční trh má za sebou náročný týden. Po jestřábím zasedání Fedu si investoři uvědomili, že úrokové sazby mohou vystoupat až těsně pod 5 %. V prognóze nyní počítáme se sérií hiků: +75bb, +50bb a +25bb na následujících třech zasedání, což by dostalo sazby do rozmezí 4,50-4,75 %. Akciové trhy se po zasedání propadly a výnosy vládních dluhopisů stoupaly během jejich výprodeje. Napětí v eurozóně dnes se začátkem obchodování setrvá, jelikož parlamentní volby v Itálii vyhrála krajně-pravicová strana pod vedením Giorgia Meloni.
img

GBP/USD. Libra je na cestě k velké krizi. Dojde k paritě?

26.09.2022 Na konci minulého týdne medvědí pozice na britské libře prudce zesílily. Zdá se, že se obchodníci do poslední chvíle snažili bránit tak silnému klesajícímu pohybu, ale nevyšlo to. Události se vyvíjejí tak, že libra v budoucnu může nejen aktualizovat vzdálená historická minima, ale také riskuje vytvoření nového antirekordu.
C:\fakepath\trader-23092022-32-zm.jpg

Forex: Libra vůči dolaru klesla nejníže za 37 let, Británie chystá snížení daní

23.09.2022 Libra dnes vůči dolaru klesla nejníže za 37 let. Británie chystá snížení daní. Na nové dvacetileté minimum vůči dolaru kleslo euro, k čemuž přispělo mimo jiné prohloubení poklesu podnikatelské aktivity v eurozóně, které hrozí recese.
C:\fakepath\trader-23092022-20-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.09.2022 1) Maďarská ekonomika zřejmě bude po několik příštích čtvrtletí klesat, k růstu by se měla vrátit až koncem příštího roku. Vyplývá to z prognóz, které dnes představil maďarský ministr financí Mihály Varga. Maďarsko by tak mělo vstoupit do hospodářské recese, která se obvykle definuje jako minimálně dvě čtvrtletí poklesu ekonomiky za sebou. Informuje o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\london6.jpg

Spotřebitelská důvěra v Británii v září klesla na rekordní minimum

23.09.2022 Spotřebitelská důvěra v Británii v září klesla na nejnižší úroveň od poloviny 70. let minulého století, kam sahají záznamy. Vyplývá to z dnešní zprávy výzkumné společnosti GfK. Údaje naznačily, že náladu spotřebitelů výrazněji neovlivnila nová opatření, která slíbila premiérka Liz Trussová na pomoc domácnostem i podnikům, jež se potýkají s vysokými cenami energií.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Německý papírenský průmysl drtí drahé energie, firma Hakle je v insolvenci

08.09.2022 Na papírenský průmysl v Německu doléhají negativní dopady vysokých cen energií a surovin, informovala agentura DPA. Problémy v odvětví dokresluje rozhodnutí tradičního výrobce toaletního papíru Hakle vyhlásit insolvenci.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-28082022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (29.8.2022)

29.08.2022 Minulý týden přinesl jediný obchod podle mého týdenního komentáře a byl to ziskový obchod. Na obchod jsem jako vždy dopředu upozornil v mém týdenním komentáři. Došlo totiž k prolomení dolní vstupní S/R zóny, což vyvolalo aktivaci short (sell) obchodu, který se velmi rychle dostal do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Inflace v eurozóně nadále stoupá, vrchol má stále ještě před sebou

29.08.2022 Inflace v eurozóně v srpnu nejspíše zrychlila, vrcholu by v meziročním vyjádření měla dosáhnout až v září na 9,3 %, kdežto jádrová složka by měla meziročně zrychlovat až do začátku roku 2023. Naopak v Německu by mělo dojít ke zpomalení meziměsíční inflace. Tuzemský a polský PMI by měly zůstat pod 50bodovou hranicí. Silná data z amerického trhu práce by se měla připojit k jestřábímu vyznění konference v Jackson Hole z minulého týdne a hrát do karet přísnějšímu utahování měnové politiky amerického Fedu.
img

Forex: Důraz na jemné přistání amerického Fedu je minulostí

26.08.2022 Dnešní ostře sledovanou událostí byl projev šéfa amerického Fedu J. Powella, který navázal na vyjádření svých kolegů a upevnil postoj centrální banky v boji proti vysoké inflaci. Scénář tzv. jemného přistání se nám tak znovu oddaluje. Jestřábí vyznění jen potvrdilo nutnost úrokových sazeb zavítat hlouběji do restriktivního teritoria, výrazně nad 3 %, a tam také delší dobu setrvat. Nicméně ohledně trajektorie sazeb na nejbližším zářijovém zasedání se Powell k ničemu nezavázal a trhy tak přemítají nad relativně vlažném vyznění. Klíčové budou zřejmě data příchozí v nadcházejících dvou týdnech.
C:\fakepath\trader-26082022-17-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.08.2022 1) Prudce rostoucí ceny energií způsobily odliv těžařů kryptoměn z Česka a Evropy do USA, postsovětských republik a dalších zemí s levnější elektřinou. Na samotné ceně kryptoměn v čele s bitcoinem se zdražování energií neprojevuje. Vyplývá to z informací odborníků oslovených ČTK.
img

Ranní okénko - Smíšené zprávy z německé ekonomiky

26.08.2022 Poslední srpnový pátek je z pohledu ekonomických dat relativně střídmý a trhy by měly týden zakončit již v polovíkendovém módu. Rozruch mohou přinést data z USA ohledně osobních příjmů a výdajů, případně odpoledne projev Jeroma Powella v Jackson Hole. Již před pár minutami dorazil z Německa průzkum spotřebitelské důvěry, který ukázal horší výsledek, než očekával trh a nálada poklesla na nejnižší hodnotu v historii měření. Včerejší německé Ifo indexy dopadly ale lépe, než se očekávalo, a to jak v oblasti hodnocení aktuální situace, tak v budoucích očekáváních.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Nálada německých spotřebitelů je na novém minimu, lidé se bojí účtů za energie

26.08.2022 Spotřebitelská nálada v Německu v září už třetí měsíc po sobě klesne na další minimum. Na základě svého průzkumu to předpokládá německý institut GfK. Na vině jsou podle něj obavy domácností z horentních účtů za energie. Index spotřebitelské nálady GfK klesl na minus 36,5 bodu ze srpnové hodnoty minus 30,9 bodu, uvedl dnes GfK.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Offshore | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Live trading | Price Action | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | SSI | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | HDP | Obchodní deník | Fibonacci | Mexické peso | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Pin Bar | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Private equity | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/SEK | GBP/CHF | EUR/NZD | USD/BRL | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Obchodování na burze | Měnové trhy | Interactive Brokers | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | ADR | Advance | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alert | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Aussie | B/E | BRICS | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Ben Bernanke | Benchmark | Valná hromada | Bid | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bond | Break/Even | Breakout | Broker | Bund | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CBOE | CBOT | CFD | CFTC | CME | COT report | Cap | Carry trade | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Close | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downtrend | EBIT | ECB | ECOFIN | EFSF | EMA | ESM | Ekonomický indikátor | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Euroval | Expanzivní politika | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fed | Fibonacci retracement | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Fixing | Forex trader | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gap | Grafy | HDP (Hrubý domácí produkt) | Hedge | High | Hlava a ramena | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index finanční | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kapitálový trh | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | LTRO | Leverage | Likvidita | Long | Long pozice | Loonie | Lot | Low | MACD | MAE | MIFID | MMF | MT4 | Makro data | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Monetizovat | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodní zásoby | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Open | Oscilátor | Osobní příjem | PPI index | Pakt stability | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Pokladniční poukázka | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Průmyslové objednávky | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistance | Resistence | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Short pozice | Slippage | Směnný kurz | Spike | Splatnost | Split | Spot | Spotová cena | Spotřebitelská důvěra podle Conference Board | Spotřebitelská důvěra podle University of Michigan | Spread | Sterling | Stop-Loss | Státní dluhopis | Support | Swap | Swing | Swiss | Swiss National Bank | Take Profit | Pokladniční poukázky | Ticker | Tightening | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trendline | Trendová čára | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Černý pátek | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Kurzový závazek | Měnové války | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Michala Moravcová | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Carry obchody | Makroekonomická data | Makroekonomické data | Market Color | Zisk | Ziskový obchod | Berkshire Hathaway | Breakout strategie | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Vývoj eura | Santa Claus Rally | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Partners | DailyFX | Deloitte | ForexLive | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Světová obchodní organizace | Zprávy z trhů | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Forexové intervence | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | Riziková averze | LYNX | Index strachu | BTC | Virtuální měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | FX trhy | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Time-Frame | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | GBPJPY | EURJPY | Raiffeisenbank | Abenomika | Akciové indikátory | Aktivum | Carry trades | Delta | EPS | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Microsoft | Akcie ropy | Akcie Siemens | Akcie Tesla | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální kurzy měn | Alpari | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | AUDCHF | AUDJPY | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Bezpečná investice | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Bollingerova pásma | Break Even | Break Even point | Brent | Britské libry | Brokers | Burzovní zpravodajství | CAC40 | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | Conference Board index | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Členové eurozóny | DAX 30 | Denník | Devizové trhy | DJIA | Dlouhodobé investice | Dnešní události | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Drachma | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Německa | Ekonomika Španělska | Ekonomika USA | Ekonomika ve světě | Elektřina | EUR USD | Eura | Eura kurz | EURAUD | EURCAD | EURGBP | EURHUF | EURCHF | EURNZD | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Eurostoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropská rada | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční plánování | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forex aktuální kurz | Forex zpravodajství | Forexu | Frank | FX Street | FXCM | FXstreet.cz | GDP | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HangSeng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | HDP Francie | HDP USA | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor MACD | Inside | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční výdaje | Investing | Investovat do zlata | IronFX | Irsko | Islámský stát | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | EBay | Japonská ekonomika | Japonský obchod | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | KB trading | Komoditní | Krach na burze | Krach na newyorské burze | Krize eurozóny | Krize v Řecku | Kurz CZK | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz forintu | Kurz CHF | Kurzy | E15 | Libra | Libra šterlinků | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Mayzus | Měna Bitcoin | Měna euro | Měny kurz | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nikkei225 | NZDJPY | Ocenění akcií | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Patria Finance | Patria Online | PayPal | Pips | Pivot | Pokles eura | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Risk Off | Risk On | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Řecká krize | Řízení rizika | Sázky | Shanghai Composite Index | Signály | Směnný kurz eura | Société Générale | SPX | SP500 | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stochastický oscilátor | Stochastický | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | Španělská ekonomika | Švédské koruny | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Tesla Motors | Throwback | Trh nemovitostí | Trh | Twitter | US dolar | US dollar | USD EUR | USD index | Velká Británie | Virtuální měna bitcoin | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny zlata | Vývoj EUR/USD | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj mezd | Webinář | Webináře | WTI | XM | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy z Řecka | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | Marc Faber | BreakEven | ZEW | DXY | EIA | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Báze | Buy | CEE | Diskont | EBITDA | Ekonomika Francie | Elon Musk | Ex-dividend | Hold | Christine Lagarde | Index produkčních cen | Indie | ISM indexy | Janet Yellen | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | OIBDA | P.A. | Provozní marže | Přeprodání | Range | Redukce | REIT | ROCE | Sell | Small caps | Tier 1 | Tranše | Výnos do splatnosti | Využití kapacit | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | WSJ | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Bohatý | eBook | Commission | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Flag | Majors | Session | Volby | Fundamentální data | S/R zóny | Rozhovor | Futures trading | Cukr | Harmonické formace | Retail | Vzdělání | COT | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Commodity futures | Commodity futures trading | Currencies | Currency | Currency pairs | Dividendové akcie | Forex akcie | Forex alert | Forex alert systém | Forex analysis | Forex forex | Graf EUR/USD | Investment | Slušný zisk | Traders | Evropské obchodování | Aramco | Moody's Investors Service | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | Deutsche Bundesbank | Společnost Crédit Agricole | Bank of New York Mellon | DPA | Jefferies | Intesa Sanpaolo | Bank of America Merrill Lynch | The New York Times | Janus Capital | Charles Schwab | Jackson Hole | Institut ZEW | CNOOC | RBC Capital Markets | CNN | VP Bank | Wells Fargo | Campbell Soup | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Oxford Economics | Westpac Banking | ABN Amro | Westpac | CME Group | Caterpillar | ANZ | DIW | Sentix | SaxoTrader | Guvernér centrální banky | Kathimerini | Institut Ifo | DIHK | Berenberg | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Berenberg Bank | Nordea | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | TLTRO | Mitsubishi | NATO | MF Global | BCS | TD Ameritrade | Next Finance | Standard Chartered | RBC Capital | Agentura AP | BBC | Destatis | Agentura DPA | Sentix index | Hospodářské vyhlídky | Rothschild | Oslabení eura | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Riksbank | Ceny nemovitostí | Halifax | S/R zóna | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Důležité fundamenty | Technický výhled | Short squeeze | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Kalendář ekonomických událostí | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | BMW | Wolfgang Schäuble | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Mark Carney | Averze k riziku | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Rizikový kapitál | Stock Exchange | Cizí měny | Evropské banky | Kurzový zisk | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Otočení trendu | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Finanční stabilita | Rada ČNB | Earnings | Sentiment trhu | Podnikatelé | Pro tradery | Dekabank | Globální akciové trhy | Henry Hub | KBC | BlackRock | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Firemní investice | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Šéf švýcarské centrální banky | Agentura Reuters | Politické napětí | Kybernetické měny | Skandinávské měny | Bezpečné přístavy | Zadlužené Řecko | Sázet | Hedžovat | Evropské trhy | Americké trhy | Index eura | David Cameron | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | Program OMT | Ministři financí eurozóny | US akcie | Úřad pro energetické informace (EIA) | Prezident ECB | Nejistota na finančních trzích | Americké firmy | Pozornost investorů | Index důvěry | Chance | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Britské akcie | Strategy Research | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie bank | IHS | Měnová autorita | Xetra | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Cenné kovy | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Investiční bankéř | Dollar Index | Program nákupu dluhopisů | Známý investor | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Spotřebitelský indikátor | Britské hospodářství | Ekonomika Británie | Globální ekonomický růst | Pokles kurzu britské libry | Pád libry | Investor George Soros | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Akcie Credit Suisse | Britské banky | Odchod z EU | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Dostatek hotovosti | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Obchodní partner | Fitch Ratings | Odchod z Evropské unie | Standard & Poor's (S&P) | AAA | Rating AAA | Ekonomická rizika | Dnešní ekonomický kalendář | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Tržní aktuality | Junk rating | Walmart | Alibaba | Halliburton | Burzovní rozcvička | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Kurz domácí měny | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Frankfurtský DAX | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Eurex | Režim devizových intervencí | Index Nikkei | DAX30 | Země OPEC | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Rating Evropské unie | Rating dlouhodobých závazků | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | Cena mědi | Vývoj na akciových trzích | Teroristický útok | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Nákupní doporučení | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | PetroChina | Pokles výnosů | Akciové trhy ve Spojených státech | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Saúdská Arábie | Indikátory z ekonomiky | Zasedání Bank of England | Čínský akciový index | Čínský akciový index Shanghai Composite | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Obchodování na devizových trzích | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Libra vůči dolaru | Zajištění | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Baidu | Digitální měny | Ripple | Ethereum | E*Trade | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Prodejní signál | Neutrální výhled | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | National Australia Bank | Credit Suisse Group | Oversea-Chinese Banking | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Úroková sazba ECB | Akciový index DAX | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Prodávat akcie | Nakupovat akcie | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Konfederace REC | BDO | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Dnešní aukce | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Slabé euro | Silné euro | Hrubý domácí produkt Německa | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Vyhlídky eurozóny | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Akcie na burze | Odhady trhu | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | Hospodářská situace | General Electric | Záchranný fond | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Inflace v Německu | Měnové otázky | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Velké zisky | FTSE MIB | FCA | Irská ekonomika | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Theresa May | Zprávy a události | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Theresa Mayová | Měnová politika Fedu | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Firemní zisky | Pierre Moscovici | Německé dluhopisy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | ISTAT | Akciové trhy v USA | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů v USA | Index cen domů | Odliv kapitálu | ARM Holdings | Indikátor důvěry | Měnové stimuly | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování libry | Oslabování dolaru | Oslabování eura | Nástroje technické analýzy | Index ekonomické aktivity | Indikátory důvěry | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Finanční domy | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Skupina G20 | Bankovní společnost | Aktuální cena | Středoevropské devizové trhy | Německý Ifo index | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Statistiky ECB | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | HDP Británie | Zpomalení ekonomiky | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Obchodní pozice | Vývoj úrokových sazeb | Tisková konference ECB | Tisková konference ČNB | Tisková konference Fedu | Výhled domácí ekonomiky | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Kurz EURUSD | Jednání FOMC | Commodity Futures Trading Commission | Setkání G20 | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Ekonomická nálada | Index ekonomické nálady | Ekonomická nálada v eurozóně | Evropský statistický úřad Eurostat | Vývoj eurodolaru | Evropský bankovní úřad (EBA) | HDP v eurozóně | Indikátory důvěry Evropské komise | Aktivita v americkém průmyslu | Tempo růstu ekonomiky | Mercedes | Globtrex | ABN AMRO Bank | IHS Markit | Index KOSPI | Jihokorejské akcie | Oliver Wyman | HNonline.sk | Carl Icahn | ex | Zklamání investorů | Forwardový kurz | Spotový kurz | Spotový kurz koruny | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Vstup na burzu | BBVA | Kalendář ekonomických dat | Credit Agricole SA | UniCredit SpA | ING Groep NV | Obchodování na zámořských trzích | Cena palladia | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Globtrex.com | Aleš Michl | IBKR | Kurzový vývoj | Londýnská mezibankovní sazba | CNBC Fed Survey | Fed Survey | Coinbase | Ekonomické výhledy | Americký akciový trh | Bouře Harvey | Palladium | Trade Financial | Obchodování Bitcoin | Alternativní měny | Průmyslový index Dow Jones | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | Bitcoin futures | Investice do bitcoinu | Invesco | Börsen-Zeitung | Kosdaq | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Altcoiny | Tržní očekávání | Index MOEX | Vzácné kovy | Investorský sentiment | Kurz eurodolaru | Drobní investoři | Obchodování Futures | Airbnb | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | FinTech | Bitcoiny | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Německá centrální banka | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Události ve světě | Zobchodovaný objem | Obchodní napětí | Výsledky obchodování | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Projev Jeroma Powella | Globální ekonomický kalendář | Regionální měny | Long signál | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Evropský akciový trh | Globální obchodní válka | Schwab | FAANG | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Obchodní analýza | Čínský akciový trh | CSI 300 | Akciový trh v USA | Forint | Americký S&P 500 | Ruský akciový index | Turecké liry | Pokles ceny | Domácí měna | Geopolitika | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | RDSA | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Czech Fund | Obchodní rozhovory | Korunový trh | Profesionální obchodník | USMCA | Dohoda USMCA | Pražský PX | Trendové čáry | Spotřebitelská inflace | VIX index | Přímé zahraniční investice | Kompozitní index | Trhy v USA | Obchodování s korunou | Výsledky firem | Reakce trhu | Akcie společnosti ČEZ | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Cena plynu | Brexitová dohoda | Tvrdý brexit | Long obchod | Největší kryptoměna | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | LYNX WhatsApp | Daňové úlevy | Průzkum společnosti | BinckBank | Zvyšování úroků | Zpomalení hospodářského růstu | Financování vlády | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Náklady na úvěry | Evropská komise | Steven Mnuchin | Americké podniky | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Prezident Evropské centrální banky | Veřejný dluh | Financial Times (FT) | Španělský IBEX | Řešení obchodního sporu | Růst výnosů u dluhopisů | Výnosy českých státních dluhopisů | Hodnota indexu | Refinitiv | Inflační vývoj | Odhady analytiků | Čínské firmy | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | The Wall Street Journal | Nemovitostní trh | WEF | Ropný kartel | Sazby ČNB | Zpomalení světové ekonomiky | CFD DAX | Podnikové investice | Globální dluh | Makroekonomické strategie | Poptávka po zlatu | Palladiové akcie | Silný trh | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Rekordní růst | Akcie herních vývojářů | Inflace v ČR | Globální rizika | IPO Airbnb | Cena zemního plynu | PINS | Uber Technologies | Plánované obchody | Statistický úřad | Výsledky amerických společností | Beyond Meat | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Americké HDP | Obavy investorů | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Růst ekonomiky USA | Short obchod | Splácení dluhu | Nasdaq100 | Český průmysl | Zahraniční investoři | Obchodní aktivity | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | GDPNow | Cena kybernetické měny | Nejznámější kryptoměny | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Odhad růstu ekonomiky | Silnější euro | Akcie klesají | Vyšší mzdy | Oživení světové ekonomiky | Stav americké ekonomiky | Brexit bez dohody | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | iFX | Americké společnosti | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Dolarové sazby | NATGAS | Volatilita na EURUSD | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Akcie a ETF | Svět investování | Ropné akcie | Gazprom | NASDAQ 100 | Blackstone | Ziskové obchody | Nálada na akciových trzích | Uranové akcie | Obchodní konflikt | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Vanadiové akcie | Vanad | Cla na americké zboží | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Britský premiér | Situace na trzích | Recese v USA | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Akcie týdne | Raiffeisen Bank International | Zprávy z Německa | Indická ekonomika | Kurz české koruny | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | AMZN | Dánské banky | Volby v Británii | Pohonné hmoty | ISM index | Thyssenkrupp | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Kótování | Depozitní sazby | Prosus | US500 | Pozornost finančních trhů | Hospodářská recese | Saudi Aramco | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Kjódó | Agentura Kjódó | Denní graf | Očekávání trhu | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Ekonomika nového Zélandu | Novozélandská centrální banka | LPR | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Poptávka po ropě | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | Korunové sazby | Úvěrová aktivita | Pictet | Snížení daní | Nejlepší vanadiové akcie | Kurzarbeit | MetLife | Český HDP | GOOGL | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Předstihové indikátory | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | Jak se stát lepším investorem | Nízká nezaměstnanost | Tržby v maloobchodě | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Obchodní dohoda | Projevy centrálních bankéřů | Bilance zahraničního obchodu | Hypoteční sazba | Vyšší úrokové sazby | Obchodní restrikce | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Obchodní spory | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Měny regionu | McKinsey | Trump dnes | TOPIX | Střadatelé | Údaje o vývoji HDP | Automobilky | Analytik GfK | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Institut WIFO | WIFO | Zpomalení německé ekonomiky | Ropný gigant | Politická situace | HDP v USA | Německá vláda | Německý vývoz | IOT | Hongkong | Snížení úrokové sazby | Larry Kudlow | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Medvědí signál | Objem | Evropské firmy | Data z USA | Ropný kartel OPEC | Bílý dům | MSFT | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Pojišťovna VIG | Investiční nálada | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | ČSÚ | Nejlepší internetové akcie | Internetové akcie | Německé hospodářství | Luis De Guindos | Statistický úřad Eurostat | Tadawul | Cisco Systems | Firma | Technologický index | Zasedání ČNB | Dynamika HDP | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Kurz eura vůči dolaru | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Inflace ČNB | Risk-off | Americký průmysl | Parlamentní volby | Švédská centrální banka | Švédská centrální banka Riksbank | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Výše úrokových sazeb | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Poradce Bílého domu | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Měnový pár EUR/SEK | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | CBI | Maďarská centrální banka | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Datový kalendář | Bilance | Vývoz z Japonska | Index DOW | Údaje o obchodu | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Nálada domácností | Erste Group | GM | IPO Saudi Aramco | Statistici | Negativní nálada | Česká měna dnes | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Souhrnný index | Black Friday | Vyšetřování | Labouristická strana | Labouristé | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Den díkůvzdání | Philip Lowe | Důvěra v českou ekonomiku | Louis Vuitton | Tiffany | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | AlfaOmegaTrhov | Global Times | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Nálada podnikatelů | Německá spotřebitelská důvěra | Hongkongské akcie | Úřad celní a hraniční ochrany | CBP | Ekonomický optimismus | Domácí měny | INTC | Fáze obchodní dohody | Americká data | Čínský průmysl | Walt Disney | 5G | Tempo růstu vývozu z Německa do Číny | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Švýcarská ekonomika | EUR Index | Ekonomická důvěra | FT | Evropští investoři | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Zveřejněná data | Nezaměstnanost v eurozóně | Swingové maximum | Struktura HDP | Poptávka po úvěrech | Globální trh | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | EET | Aktivita zpracovatelského průmyslu | SMA | Statistika | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Úrokové sazby v Maďarsku | HUF | PLN | Na burze | Propouštění | Dnešní data | CBDC | Digitální měny centrálních bank | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | USDIDX | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Šinzó Abe | Rozvoj | Nově zahájené stavby domů | Zvýšená volatilita | Zvýšená volatilita na trzích | Nezaměstnanost v Česku | Stavebnictví | Klíčový support | Volby do parlamentu | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Rostoucí mzdy | Nízká inflace | Německý ZEW index | Problémy | EW | Výzkumný institut | NAFTA | Britové | Vládní výdaje | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | ČNB Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Pojišťovny | Total | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Ranní zpráva | Počet zemřelých | Cena za akcii | Konzervativní strana | Aramco na burze | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Obchodní smlouvy | Konzervativci | Výsledek voleb | Předseda Evropské rady | Charles Michel | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Moskva | HDP Německa | Ford Motor | United Technologies | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Mylan | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Amgen | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Porsche | Kalendář tento týden | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Accor | PMI z Německa | Britské volby | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Investiční aktivity | Německý PMI | Francouzská centrální banka | Nálada v USA | STOXX50 | NSDAQ | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Hypotéky | Míra inflace v Británii | Premiér Boris Johnson | Bloomberg Commodity Spot Index | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | Vánoce | Kupní síla | AXA | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Fed index | Záporné negativní sazby | Zavedení záporných úrokových sazeb | Meziroční míra inflace v eurozóně | Údaje o americké ekonomice | FedEx | FDX | Evropská spotřebitelská důvěra | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Andrew Bailey | Sergej Rjabkov | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Tempo růstu americké ekonomiky | Kybernetické měny bitcoin | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Růst mezd v USA | Bydlení | Americké objednávky | Uber | Ipsos | Odchod Británie z Evropské unie | Ztráta | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | BREAKING | SPD | Hlavní ekonomické události | Yandex | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | Tripadvisor | Kraft Heinz | KLDR | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Peter Navarro | Obchodní poradce Bílého domu | Obchodní poradce | Vývoj měnové politiky | Čínská centrální banka (PBOC) | Průmyslové podniky | Investiční platformy | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Nálada na globálních trzích | Hospodářský růst v Německu | Růst hrubého domácího produktu | Shortování akcií | Zákaz shortování | Zákaz shortování řeckých akcií | Shortování řeckých akcií | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | ETF roku 2020 | Hospodaření | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Zvýšení inflace | Ekonomika Velké Británie | Klesající trend | Pracovní trh | Objem objednávek | Eskalace konfliktu | Stephen Poloz | Prodej automobilů | Američané | Exact Sciences | Návratnost | Altria Group | Hospodářské recese | Netflix | NFLX | Míra inflace v eurozóně | Washington | Daimler | Micron Technology | Microchip Technology | Apache | Finální odhad | Odhad spotřebitelské důvěry | Středoevropské měny dnes | Miliardy eur | Írán | Ministr zahraničí | Sodexo | RBA | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Kapitálová přiměřenost | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | ASML | ASML Holding NV | Dohoda o brexitu | Poradenství | Mercedes-Benz | FTSE Russell | Nový rekord | Wall Street Journal (WSJ) | Ministr financí Steven Mnuchin | Proinflační | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Tržní sazby | Snížit úrokové sazby | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | SAP | iRobot | IRBT | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Růst německé ekonomiky | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Silné cenové tlaky | Cenové tlaky | Nová auta | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Nájemné | Nižší růst | Velké firmy | Ceny energií | Úspěšný týden | Ruský akciový index MOEX | Akciový index MOEX | MOEX | Britské podniky | Konzervativci premiéra Borise Johnsona | Cyklus růstu | Oživení globální ekonomiky | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Prognózy ČNB | Očekávaný vývoj | Komunikace | Údaje o HDP | Stabilita sazeb | Macron | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Prezident | Výsledkové sezóny | Britský pracovní trh | AMGN | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Vlastní digitální měny | Paypal Holdings | Google | Samsung | Nákaza koronavirem | Nálada v Evropě | Anglie | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | American Express | Ratingová agentura Fitch | Rating České republiky | Změny cen | Virus | Asijské indexy | Akciové trhy v Evropě | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Globální sentiment | České měny | Coronavirus | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Vít Hradil | SARS | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Tisková konference šéfa Fedu | Peněžní statistiky ECB | Peněžní statistiky | DISH | Vysoká inflace | Burza v Hongkongu | Starbucks | Boeing | Vstupy | Snížení těžby ropy | Raiffeisenbank a.s. | Virus SARS | FIAT | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky USA | Zpomalení růstu ekonomiky | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Americký Úřad celní a hraniční ochrany | Dovoz z Číny | Výběr cel | Opouští EU | Důvěra britských spotřebitelů | Spotřebitelská důvěra v Británii | Úsilí | SBUX | BABA | Akcie v roce 2020 | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Průmyslníci | Pesimismus | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | PMI za leden | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | BP | PMI pro sektor | Fresenius Medical | Adidas | Americká společnost | Cathay Pacific | Cathay Pacific Airways | Zrychlení růstu | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Dnes ČNB | Hrozba recese | Recese ve Spojených státech | Americké ekonomiky | Americké banky | Britský statistický úřad | Firemní sektor | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Galapagos | Biogen | Dopady koronaviru na ekonomiku | Růst sazeb | Marek Mora | Navýšení úrokových sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Britské měny | Posílení libry | Zvyšující se inflace | Empire State Index | TWTR | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Lídři zemí Evropské unie | E*Trade Financial | Index CSI 300 | Americký PMI | Důvěra v průmyslu | Gilead Sciences | Prada | Údaje z USA | Konjunkturální průzkum | Noviny | Krize v eurozóně | FinTech akcie | Obavy z pandemie | Střední podniky | NVAX | Šíření onemocnění | Šíření koronavirové nákazy | Index aktivity | Největší ztráty | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Stabilita | Sestupný trend | Cestovní ruch | Guvernér japonské centrální banky | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Analytická společnost | Nová data | Šok | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Snížení těžby | Michel Barnier | Martin Gürtler | Vládní opatření | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Varovné signály | Aktuální Price Action | Nástroje měnové politiky | Ekonomika Evropské unie | Únorová inflace | WP | Videokonference | Rishi Sunak | Makroekonomické údaje | Pomoc ekonomice | Restrikce | Vysoká rizika | Technická recese | Prudký pokles | Poradci | IBEX 35 | Air France-KLM | Lufthansa | Euro včera | Indické akcie | Asijské akcie dnes | Opatření proti koronaviru | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Mince | Profitovat | Mimořádný stav | Opatření vlády | Dostatek likvidity | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Index výrobní aktivity | Silný propad | Evropské země | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Největší propad | Oslabování české měny | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | NBER | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Obnova ekonomiky | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Opatření vlád | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Dnešní posílení | Pokles cen komodit | Vládní podpory | Zásobníky | Texas | PYPL | Waste Management | Fed včera | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Přísná opatření | Další pokles | Situace v Číně | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | MPSV | MF | Kongres | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Hotovost | Spotřebitelská nálada v eurozóně | Spotřebitelská nálada | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Citrix | Citrix Systems | Spoření | Dávky v nezaměstnanosti | Vnímání rizika | Podpůrný balíček | Německý index IFO | Graf dne | Peněžní zásoby | České státní dluhopisy | Záchranný balíček | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Německý parlament | American Airlines | Koronavirové krize | Signál | Index spotřebitelské nálady | Americká banka | Horst Seehofer | Ministr vnitra | Německý ministr vnitra | Počet osobních bankrotů | Počet osobních bankrotů v Německu | Instituty | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Banka JPMorgan | Biliony | Potenciál | Příjmy a výdaje domácností | Evropský parlament | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Spotřebitelská důvěra v USA | Allianz | Německý statistický úřad | Propad HDP | Zhodnocování eura | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Karanténa | Šíření nákazy | Unijní země | Nejlepší palladiové akcie | Ekonomické ukazatele | Abbott Laboratories | Reálné mzdy | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Potenciál pro růst | Slovensko | Solidní růst | Války | Jan Procházka | Schodek | Březnová data | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | LTV | Polský PMI | Růst nezaměstnanosti | British Airways | Letecká společnost | Průmyslové revoluce | Umělá inteligence | Nvidia Corp | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Společnost Unilever | Africké země | Údaje | Ekonomické škody | DPH | Eni | Pojišťovna | Nakupovat státní dluhopisy | Opatření proti šíření koronaviru | Prezident Vladimir Putin | Juan Pérez | UnitedHealth Group | Menší poptávka | Cestovní omezení | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | CDC | Pomalé oživení | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Nárůst nezaměstnanosti | Prohlášení guvernéra Rusnoka | Německé automobilky | Nákup automobilů | Sbor volitelů | Celková inflace | Výpadky | ATVI | WMT | Activision Blizzard | Více peněz | Boeing Co. | Microsoft Corp | US Bancorp | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Podnikatelské investice | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | Postupné otevírání ekonomiky | Otevírání ekonomik | Procter & Gamble | Dnešní statistiky | Statistiky | Americké univerzity | Remdesivir | Uzavření trhů | Indikace | Demokraté a Republikáni | ZEW index ekonomického sentimentu | USD za barel | HDP Španělska | Trade | S&P500 | Guvernér australské centrální banky | Dílčí index | Spotřeba ropy | Největší ekonomika eurozóny | Finanční pomoc | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Ceny domů v USA | Reddit | Debata | Cena surové ropy | Cena surové ropy Brent | Surové ropy | Nálada spotřebitelů v Německu | Spotřebitelská nálada v Německu | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Výzkumný pracovník | Dluhopisy horší kvality | PMI ve službách | Evropská data | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Šíření nákazy COVID-19 | Air France | Institut GfK | Posílení | Omezení pohybu | Slabé makro | Maloobchodní tržby v Británii | Náklady na obsluhu dluhu | Indikátory ekonomického sentimentu | Amundi | Kristina Hooper | Joe Biden | Větší pokles | Podpůrná opatření | Evropské méně | Data z trhu práce | S&P Case-Shiller index | Sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment | Průzkum ČSÚ | ADBE | Očekávané výsledky hospodaření | Očekávané výsledky | Odhad vývoje HDP | Důvěra amerických spotřebitelů | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | Americký HDP | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Propad exportu | Maloobchodní tržby v Německu | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | Dubnová inflace | Shell | Spotřebitelské výdaje v USA | Výzkumná skupina | Maloobchod | Make UK | Zaměstnanci | Gilead | PMI z výroby | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Důvěra ve výrobním sektoru | Růst výnosů | Rally na akciích | PMI pro sektor služeb | Oddlužení | PEPSICO | Thomas Gitzel | Zasedání britské centrální banky | Dovoz | Vývoz | Průmysl v Německu | Dlouhodobý trend | Uvolňování opatření proti koronaviru | Státy eurozóny | Pokles ekonomické aktivity | Bilance aktiv | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Kontrakce | Politika centrální banky | Zveřejněné údaje | Investice v zahraničí | Růst EBITDA | Slabší prodej aut | Členské státy | Ústup inflace | NKE | Průmyslová výroba v Evropské unii | Americké ceny výrobců | Členské země | Merck KGaA | Merck | RBI | Rekordní propad | Výzkumné společnosti | Účet platební bilance | T-Mobile | Auta | Expedia | Royal Caribbean | Kurz eura k americkému dolaru | Xiaomi | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Velké ekonomiky | Protikoronavirová opatření | Vakcína | Sektor služeb | Ekonomická aktivita v USA | CL | Spekulovat | Moderna | Společnost Moderna | Spolková vláda | Fiskální stimul | Advance Auto Parts | Klíčové oblasti | Eli Lilly | LLY | GSK | Důvěra spotřebitelů | Podnikatelské aktivity | Pokles podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Falešný průraz | Čínské hospodářství | Vrcholní představitelé | Biotechnologická společnost Moderna | Biotechnologická společnost | Renault | PMI v eurozóně | Australská vláda | Umělé inteligence | Předstihové ukazatele | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | Ztráty zaměstnání | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Balíček na podporu ekonomiky | Počty nových žádostí o podporu | Costco | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Hospodářský institut Ifo | Ekonomická důvěra v eurozóně | Japonské maloobchodní tržby | Průraz | Záchranný balík | Rozhodnutí FOMC | Slabá poptávka | Výrobní PMI | PEPP | Špatné zprávy | Londýnské burzy | Nová prognóza | Antivirus | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Statistiky z trhu práce | Big data | Oracle | Akcie big data | Prezidentská kampaň | Vývoz z Německa | Rekordní pokles | Nikola | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | UFO | APA | Pevninská Čína | Novartis | Novo Nordisk | Sanofi | Stimulační balík | Japonský vývoz | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Proticyklické kapitálové rezervy | Úvěrové podmínky | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Bezpečná měna | Covid | Druhá vlna pandemie | Tiff Macklem | Dodávání likvidity | Koronavirová opatření | Druhá vlna | Počty nových případů | Průzkum Reuters | LULU | Lululemon Athletica | Lululemon | Nové žádosti o podporu | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Akcie Lufthansy | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | Velké investice | ONS | ASM International | Fintech společnosti | Akcie Electronic Arts | Důvěra spotřebitelů v Británii | Medtronic | Thermo Fisher Scientific | Situace na trhu práce | Exporty | Novavax | Nárůst počtu nově nakažených | Sony | Výhled vývoje ekonomiky | E.ON | Johnson & Johnson | Abbott Labs | Větší riziko | Koronavirová situace | KLM | Ocenění | Šance | Peugeot | Investice do robotiky | Ceny | Praha | Kolaps | Verizon Communications | Merkelová | Německé ceny výrobců | Společnost XTB | Znovuotevření ekonomiky | Akcie těžařů | Konjukturální průzkum | Ekonomická aktivita v eurozóně | Životní úroveň | Německý ukazatel | Nižší poptávka | Nálada v eurozóně | Progres | Celkový výsledek | Mírná korekce | Forward guidance | Odhady HDP | První odhady HDP | HDP za Q2 | Index spotřebitelské důvěry v Británii | Index spotřebitelské důvěry GfK | Zlatá horečka | Insolvence | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Propad ekonomiky | Odhad růstu HDP | Překvapivý růst | Výhled růstu německé ekonomiky | Důvěra | Obnovení růstu | Turistický ruch | Caixin | Philip Lane | Stagflační vývoj | Odhad vývoje ekonomiky | Tempo růstu průmyslové výroby | Růst zaměstnanosti | Cenové hladiny | Zpomalování inflace | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Erdogan | Turecký prezident | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Monex | Oživení poptávky | Zprávy z USA | Radikální změny | Worldometers | Indikátory sentimentu | Počty nakažených | Setkání zemí OPEC | Pandemická situace | Pokles tržeb | Vládní koalice | Air Liquide | Adyen | Odhady PMI | Snížení DPH | Airbus Group | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Ruská vláda | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Výrobní index | Představitelé ECB | SPAC | IT společnosti | Southwest Airlines | Inflace spotřebitelských cen | Institut DIW | Odborníci | Signál ke vstupu | Zasedání amerického Fedu | Dolarové úrokové sazby | TSLA | Nvidia | Akcie společnosti Nvidia | Qualcomm | Objem exportu | Japonské ministerstvo financí | Výkon ekonomiky | Zasedání FED | Budoucí vývoj | ČNB úrokové sazby | NAHB | Zhoršení pandemie | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Accenture | Politici | Žádosti o podporu v USA | Vyhlídky světové ekonomiky | Objemy peněz | Micron | Počet úmrtí | Biden | Marathon | Pracovní místa | Druhá vlna koronaviru | Tuzemské hospodářství | Vinci | Ranní okénko | Česká republika | Průmyslové zakázky | Obchodování dnes | Zápis z posledního zasedání Fedu | Epidemická situace | Centrální banky USA (Fed) | Lockdown | Měnový fond | Jens Klatt | Ford (F.US) | F.US | Americké měny | Oživení německé ekonomiky | Americký ekonom | Walgreens | MicroStrategy | Akcie Sony | Epidemiologická situace | Zhoršující se epidemiologická situace | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Embargo | Množství peněz | Dílčí indexy | Nařízení | Dobrý byznys | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | Intel | Investice do solární energie | Solární energie | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Pokles indexu | Reálný HDP | Moneta | Technologické tituly | Vlny koronaviru | SAP AG | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | CSCO | Zveřejnění výsledků | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Electronic Arts | T-Mobile US | Trend oslabování | Tempo inflace | Vakcína proti covidu-19 | Průmysl v eurozóně | Palo Alto Networks | QCOM | Spotřebitelské ceny v Japonsku | Ceny v Japonsku | Jens Spahn | Ministr zdravotnictví | Předáním moci | Odhad amerického HDP | Představitelé americké centrální banky | S&P Global Inc | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Diem | Spotřebitelská poptávka | Výdělky | Proražení | GME | GameStop | Cenový skok | Futures na DAX | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Vakcinace | Produkce čínských továren | BIDU | Očkování | FDX.US | FedEx (FDX.US) | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Krizový balík | MGM | Burzovní prázdniny | Očkování proti covidu-19 | Cenné papíry a burzy | S&P/Case-Shiller | Case-Shiller | BA.US | Lenovo | Celní války | Zlepšení ekonomického výhledu | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | PMI ve výrobě | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Německá inflace | Vývoj německé ekonomiky | DOT | Silné oživení | Brands | Dopad na akcie | JD Sports | JD | Německá bankovní společnost | Shopify | Zpomalující inflace | VMware | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Fiskální impuls | Acacia Communications | Bidenův stimulační balík | MRK | CARA | MJ | Měsíční data | Futures na indexy | WU | Indexy na Wall Street | MF ČR | Německé ceny | Situace na trhu | Nákupní obchod | United Parcel Service | Philips | Konference FOMC | Tisková konference FOMC | Akcie Gamestop | Etsy | ETSY.US | PEP | InPost | Deliveroo | Očkování proti covidu | WallStreetBets | DAX (DE30) | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Velké investiční fondy | Express | Thermo Fisher | Vypuknutí pandemie | ADP report zaměstnanosti | Dnešní seance | Zpráva o měnové politice | QCOM.US | Rozvolnění | Finanční výsledky | MIB | Zisky akcií | UNH | Humana | Anheuser-Busch inBev | FTX | Prodloužení karantény | Colt | Nastavení sazeb | Akcie 2021 | Just Eat Takeaway | Tyson Foods | Spotify | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Nedostatečné dodávky | Růst produktivity | Historické mince | James Bullard | Kering | AIG | FinTech akcie 2021 | SPWR | PMI indexy | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Manufacturing PMI | Air | Míra inflace v Německu | IPO Coinbase | Kryptoměnový gigant | Maďarská ekonomika | Akcie ropy v roce 2021 | Výroky z ECB | Siemens Energy | Oživení americké ekonomiky | Silný růst | Banco Santander | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | Tempo očkování | Zesílení inflačních tlaků | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Výrazný růst | Heatmap | Výprodej dluhopisů | Holubičí tón | GameStop akcie | Výhled pro EUR/USD | Týdenní shrnutí | Prezident Erdogan | Evropský kalendář | Nárůst sazeb | IPO Deliveroo | Central bank digital currencies | Hypoteční splátky | xStation 5 | Data z reálné ekonomiky | Míra úspor | Český PMI index | PMI index | GRMN | Největší pohyby | Zvýšení korporátní daně | Korporátní daně | Electricite de France | EDF | Special Purpose Acquisition Company | Harley-Davidson | Data o inflaci | Prudký růst cen | Průmyslová produkce v eurozóně | Dostupná data | AA | Polymetal | Makroekonomická prognóza | Strach z inflace | Ekonomický plán | Centene | Raytheon Technologies | Odhad letošního růstu ekonomiky | HSBC Holdings | Zasilatelské společnosti | ERA | Akcie v roce 2021 | Nedostatečná produkce | Rostoucí ceny | Objednávky | Internetové společnosti | Události tohoto týdne | Verizon | Comcast | Santander | Dluhový strop | Nabídka zlata | Kellogg | Konsensus trhu | Hodnocení současné situace | Goldman Sachs Group | Výkonost průmyslu | Otevření ekonomik | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Tuzemská měna | Hladiny rezistence | Zvýšené riziko | Palo Alto | Německé společnosti | Podnikatelské klima | Obavy z inflace | API | Zpřesněné údaje | Oslabení | Deník N | Zisk před zdaněním | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | Investor Carl Icahn | Infrastrukturní plán | Cenový PCE index | PCE index | Růst cen nemovitostí | Výsledky za Q1 | První zvýšení sazeb | MNB | Impulzy | Evropské společnosti | Spotřeba domácností | FAST | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Sell obchod | Snižování nákupu aktiv | Prodeje dluhopisů | Dodávky plynu | Prodej | Italské hospodářství | Cíl Evropské centrální banky | Microsoft Corporation | Wal-Mart Stores | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | McDonald's | Navýšení kapitálu | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Regulační úřad | Index podnikatelské nálady | Jak profitovat | Vyšší úroveň | Trh dnes | Etsy (ETSY.US) | Cenové stability | Obchodování v Evropě | Dolarový index (USDIDX) | Sazby daně | Američtí centrální bankéři | Sada dat | Rozvolnění restrikcí | Iberdrola | Včerejší seance | Tempo zdražování | Rada guvernérů | Americký trh | XEL | Xcel Energy Inc. | DG | Dollar General Corporation | Cisco Systems, Inc. | J P Morgan Chase & Co | VZ | Verizon Communications Inc. | TXN | Texas Instruments Incorporated | AXP | American Express Company | AI | Arlington Asset Investment | COST | Costco Wholesale Corporation | PG | Procter & Gamble Company | CAT | Fastenal Company | Intel Corporation | WBA | Walgreens Boots Alliance | AMAT | Applied Materials | KO | Coca-Cola Company | DTE | DTE Energy Company | DTE Energy | Mutace delta | Recese americké ekonomiky | Odvětví | Ostatní kryptoměny | Akcie švýcarské banky | Jednání ECB | Divize | Výsledky breakoutových strategií | Načasování | Pesimistická nálada | Spotřebitelský sektor | Výrobce elektromobilů Tesla | Nálada mezi německými spotřebiteli | Měnověpolitické zasedání Fedu | Rekord | Bilion | CAR | Guidance | Nedostatek zboží | University of Michigan | Kapitálová přiměřenost banky | Dvojité recese | HICP | Vnímání | Růst aktivity | Růst výrobních cen | KBC Group | Devon Energy | Ropné a plynárenské společnosti | Projekce | Comcast Corp | Rekordní minimum | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Vratislav Zámiš | Pioneer Natural Resources | Koninklijke Ahold Delhaize | Dnešní kalendář | Americké ceny | Německý výrobce | První odhad | Home Depot | Velké instituce | Medián | CRH | Koronavirové mutace | Šíření koronavirové mutace | Očekávaná inflace | SPOT | SPOT.US | Spotify (SPOT.US) | Výrobní inflace | Koronavirové mutace delta | Analytici banky | Konference v Jackson Hole | Funkční období | Proočkovanost | Vlna pandemie | David Vagenknecht | Výkon německé ekonomiky | DWS | Společnost pro správu majetku | Výkonnost hodnotových akcií | Růstové tituly | Společnosti | Aktualizovaný výhled | Opatření | Dna | Lenka Kalivodová | ANO | RBC | Honeywell International | Automatic Data Processing | Puma | Společnost Siemens | Ceny plynu | Program odkupu aktiv | Konfederace | Hermes International | Čínský index | Výrobní podniky | Airbus SE | Puma SE | Utahování měnových podmínek | BNP | Sentiment indikátory | Německé volby | UBS Group | UBS Group AG | Telecom | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | TTF | Cenový šok | Gamble | Energetická krize | Klíčový údaj | Globální inflace | Automotive | Snížení dluhu | Inflace v září | Organizovanost | Charter Communications | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Nejnovější zprávy | Minulá výkonnost | Zhoršení nálady | Energetické krize | Zdražování energií | Objem obchodů s akciemi | Vysoké ceny | Bristol-Myers | Zdravotnictví | Nedostatek surovin | Pozornost | Získávání peněz | Nálada v ekonomice | Ekonomický sentiment v Česku | Bankovní společnosti | ServiceNow | Boeing (BA.US) | Kraft Heinz (KHC.US) | KHC.US | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Shopify (SHOP.US) | SHOP.US | Ruský prezident | Colgate-Palmolive | Meta | Klima | Allianz SE | Meta Platforms | Francouzský index | ROKU.US | Qualcomm (QCOM.US) | Drahé energie | Globální dodavatelské řetězce | Oil inventories | Gasoline inventories | Distillate inventories | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | British Petroleum | Tým InstaForex | Reálné úrokové sazby | Průmyslový sektor | Raketový růst | Další růst sazeb | Spotřebitelské ceny v Británii | Intuit | Lockdowny | Telecom Italia | TIM | Turecké měny | Booking Holdings | Booking | Reportované výsledky | Nové mutace | Nová mutace | Omikron | Omicron | Očekávání úrokových sazeb | Varianta omikron | | Honeywell | Zlotý | Fibonacciho retracement | Rostoucí inflace | Participace | L'Oréal | Výkon průmyslu | Liz Trussová | Spotřebitelské inflace | Joachim Nagel | Jaromír Gec | Základní sazba | Hráči na trhu | Telefónica | Výzkumný ústav | Resolution Foundation | Konvergence | Hodnoty měny | Uniper | Miliardy USD | Rozvahy Fedu | Jestřábí komentáře | Altria | Předpokládaný růst | EOG Resources | Ruský plyn | ASR Nederland | Ceny domů | Credit Suisse (CSGN.CH) | CSGN | CSGN.CH | Reality | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Siemens Gamesa | Shell Plc | Royal Dutch | Instituce | Nový týden | Časový plán | Přerušení dodávek ruského plynu | Snížení daně | Monex USA | Klaas Knot | Spirit Airlines | Chipotle Mexican Grill | CME.US | CRO | Futures na S&P 500 | St. Louis | LHA | LHA.DE | Lufthansa (LHA.DE) | Invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Anexe Krymu | General Dynamics | Index PCE | Cenový index | Cenový index PCE | TotalEnergies | Sankce | Sankce vůči Rusku | Uznání nezávislosti | Ruský prezident Vladimir Putin | Rusko-Ukrajinská krize | Lowe's | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Cena plynu pro evropský trh | Polymetal International | Motivace | Úřad pro ekonomickou analýzu | MWh | EUR/MWh | Situace na Ukrajině | Harmonizovaná inflace | Velkoobchodní cena plynu | Tele2 | Raytheon Technologies Corp | L3Harris Technologies | Rheinmetall | Cheniere Energy | Prima | Zpřísnění sankcí | Invaze | Výkyvy kurzu | Pokles inflace | Řetězce | Rozsáhlé sankce | Zvyšování cen | APP | Normalizace úrokových sazeb | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Nord Stream 1 | Ukrajinské krize | Fiserv | Dopady války na Ukrajině | Palo Alto Networks Inc | Verbální intervence | Meta Platforms Inc | Britský FTSE | Závislost na Rusku | Značné riziko | Inflace v Japonsku | Vysoké ceny energií | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Dodávky zemního plynu | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Měsíční report | Růst cen energií | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | GMT | Agresivní zpřísňování měnové politiky | Tržní ocenění | Vzestupný trend | Travelers | Zemní plyn ve Spojených státech | Rizikovost | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Miliardář Elon Musk | Kvantitativní zpřísňování | Rostoucí ceny energií | Dubnová čísla | Huw Pill | Wall Street výsledky | ArcelorMittal | První hike | První hike ECB | Hike ECB | Indexy S&P | Společnost Invesco | Šéfové | Jan Frait | EOG | EOG Resources Inc | Dragon | Snížení inflace | EdF | Propuštění | Evropské akciové indexy | Cenový strop | Úroveň parity | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Úsporný tarif | Zastavení poklesu | Centrum | Kevin Tran Nguyen | Hike | Prime | Stabilita úrokových sazeb | Zelená čísla | Micron Technology Inc | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Udržitelnost | Oživení poptávky po službách | Současná situace | Autozone | Německé ekonomiky | Poptávková strana | Převzetí Electronic Arts | Zastropování cen | Výsledek HDP | Společnost S&P Global | Premiérka Liz Trussová | Německý papírenský průmysl | Papírenský průmysl | Firma Hakle | Hakle | Výrobce toaletního papíru | Společnost Hakle | Evropské akcie dnes | Znovusjednocení Německa | Energetické komodity | Společnost Siemens Energy | Mihály Varga | Hrozba recese v eurozóně | Recese v eurozóně | LiveWire | L3Harris | Vienna Insurance Group | Reakce kryptoměn | SK Hynix | Plyn (NATGAS) | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Sam Bankman-Fried | Bankman-Fried | Novinky | Války na Ukrajině | Odborová organizace | Bali | Nouriel Roubini | Americký ekonom Nouriel Roubini | Ekonom Nouriel Roubini | Ekosystém | CZ | Premiér Rishi Sunak | Regulační dohled | Firemní kontrola | Obrat v měnové politice | Zastropování cen plynu | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Vstupní S/R zóny | Akcie farmaceutických společností | Varování | WTI a Brent | Ropa WTI a Brent | Hospodářský pokles | Christian Dior | Dior | Moët | Hennessy | FED sazby | Analytické pokrytí | Měnová unie | Vyjádření představitelů | Otevření Číny | Nejdůležitější události | Cenový růst | Guvernér Michl | Snížení spotřeby | Snížení spotřeby plynu | Spotřeby plynu | Uvolněná fiskální politika | Silná koruna | Volatilní položky | Vývoj sazeb | Vládní dluh | Znovuotevření čínské ekonomiky | Média | Viceguvernérka | Odeznívání inflace | First Republic | Invesco Ltd. | Americká banka First Republic | Banka First Republic | Problémy v bankovním sektoru | Zklidnění situace | Převzetí banky | Převzetí banky Credit Suisse | Situace evropských bank | Popularita amerického prezidenta | Snižování nákladů | JOLTS | Srovnávací základna | Inflace ve Spojeném království | Čtvrtletní výsledky společnosti | Zvýšení dluhového stropu | Větrné turbíny | Vice | Zhoršení výhledu | Rating USA | Státní svátek | Největší ekonomiky eurozóny | Největší ekonomiky | Dezinflace v Německu | Konec dezinflace | Hynix | Zadlužení v eurozóně | HCOB | Řízení výnosové křivky | Wegovy | Společnost Novo Nordisk | Deficit obchodní bilance Spojených států | Novo | Country Garden Holdings | Country Garden | Čínský realitní gigant | Realitní gigant | Index WPI | WPI | Marsh & McLennan | Hamás | Struktura | Technology | Services | Přecenění | Class A | Rok 2024 | Spotové bitcoiny | Obchody pro EUR/USD | Plánované obchody pro EUR/USD | Nové fondy | Nové fondy na spotové bitcoiny | Fondy na spotové bitcoiny | 1D | Prodeje
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

getcera.com
GetCoins Ltd
Get Diamonds
Get Financial
GE.US
GEVORKYAN
GF Financial Markets
GF Financial Markets (UK) Limited
GFG Alliance
GFG Alliance Brita

Následující klíčová slova

GfK Rolf Bürkl
GFM
GFM Trader
Gfs.bern
GFT
GFT Global Markets
GFX
GFX Options
GFX PROFIT HOME
GG Binary
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít