Neděle 07. březen 2021 16:32
reklama
Admiral Markets na Admirals
reklama
Purple Trading ziskovost
reklama
Dukascopy

Klíčová slova - PMI z Německa

img

Týdenní zpráva z finančního trhu

21.12.2020 Finanční trhy budou ve zbytku roku spíše než ekonomický kalendář sledovat pandemickou situaci a vývoj na geopolitické scéně. Aktuální vlna covid-19 ekonomiky opět negativně ovlivní, i nadále ale platí, že průmyslové země na tom budou relativně lépe. Spíše než diskuse nad krátkodobějšími ekonomickými dopady současné vlny bude důležitější debata nad dlouhodobějším vývojem, kde, doufejme, proočkování povede ke zklidnění situace a návratu k normálu. Ten ale bude jiný, než před koronavirem. Aktuálně trhy straší zmutovaná forma viru ve Velké Británii. I ve zbytku roku bude trhy trápit geopolitika – v centru dění zůstává nekončící příběh brexitu (ani včerejší deadline nakonec deadlinem nebyl) či americký fiskální balíček.
img

Býci na DAX30 znovu získávají kontrolu nad trhem - prorazí úroveň 13 000 bodů?

26.10.2020 Německý DAX minulý týden prorazil pod 12 500 bodů a vydal se otestovat minima měsíce září kolem 12 350 bodů, což je poslední zastávka před úrovní 12 200 bodů, kde také můžeme najít SMA(200) z denního časového rámce.
img

BREAKING: Výroba v Německu vyskočila strmě vzhůru! Služby jsou však zklamáním

23.09.2020 Indexy nákupních manažerů (PMI) byly před chvílí zveřejněny pro Německo a Francii. Výsledky nejsou jednoznačné. Největším pozitivním překvapením je strmě rostoucí výroba v Německu. Naopak sektor služeb se v obou zemích nachází v kontrakci pod 50 body.
img

BREAKING: Data PMI z Německa a Francie způsobila nárůst volatility na evropských indexech

21.08.2020 Ráno byly zveřejněny důležité indexy PMI z Francie a Německa a výsledky nebyly jednoznačné. Hlavní zklamání přišlo z Francie. Zde jsou detaily z reportu:
img

Okénko trhu - Sentiment se zlepšil jak u nás, tak v Evropě

24.07.2020 Český statistický úřad dnes publikoval výsledky konjunkturálního šetření za měsíc červenec. Souhrnný indikátor ekonomického sentimentu si oproti červnu polepšil o 9,5 bodu a dosáhl hodnoty 86,7. Na tomto zlepšení se výraznou měrou podílel posun v sentimentu u podnikatelů, když jejich ukazatel dosáhl 84,7, což je o 10,9 bodu více oproti červnu (historicky nejvyšší meziměsíční zlepšení). Podstatně méně se zvedla důvěra u spotřebitelů (jen o 2,7 bodu). Mezi podnikateli pak dominovalo zlepšení u průmyslových podniků, které nyní očekávají daleko výraznější růst výrobní činnosti v následujícím období. Po značném poklesu v Q2 se v červenci zlepšilo i využití výrobních kapacit ve zpracovatelském sektoru z 69,4 % na 76,2 % (hodnota se však nachází stále hluboko pod dlouhodobým průměrem). Podstatně menší byl nárůst sentimentu ve stavebnictví a službách, zatímco v obchodě došlo oproti červnu k poklesu. Spotřebitelé pak indikovali mírně nižší obavy ze zhoršení jejich ekonomické situace, zvýšil se však počet respondentů, kteří se obávají růstu nezaměstnanosti v příštích 12 měsících.I přes pokračující růst důvěry se hodnoty ukazatelů stále nalézají na nízkých úrovních, čili z nejhoršího jsme venku, ale k normálu zbývá ještě dlouhá cesta.
img

Ranní komentář: Technologie stály indexy níže, zlato 40 USD od historického maxima

24.07.2020 Akciové trhy včera korigovaly část dřívějších zisků a i tentokrát byl tahounem výprodejů hlavně volatilní technologický sektor. Nasdaq ztrácel 2,29 %, když byly pod největším tlakem hlavně akcie společností Microsoft a Apple, které klesaly o více než čtyři procenta. Sentimentu na trzích nepomohly ani výsledky nových žádosti o podporu v USA a dnes ráno na něj mají negativní dopad i zprávy z Číny, kde tamní vláda nařídila USA uzavření konzulátu v Chengdu, v reakci na nedávné uzavření čínského konzulátu v Houstonu.
img

Ranní nadhoz - PMI napoví, jak si stojí průmysl

24.03.2020 Americká centrální banka včera oznámila další opatření na podporu ekonomiky. V případě potřeby nakoupí neomezené množství státních dluhopisů a hypotečních cenných papírů. Fed se tedy rozhodl vrhnout na trh tolik prostředků, aby bylo zajištěno jeho hladké fungování. Nové opatření by mělo doplnit předchozí kroky americké centrální banky a zajistit dostatek likvidity na úvěrovém a mezibankovním trhu. Akcie na tuto zprávu reagovaly chvilkovým růstem, záhy však začaly opět klesat.
img

Denné zhrnutie: PMI dáta za február poukázali na negatívny ekonomický dopad koronavírusu

21.02.2020 Akciové indexy v Európe a v USA sa dnes obchodujú v červených číslach. Výnosy na dlhopisoch zaznamenali pokles, pričom výnos na 30 ročných amerických vládnych dlhopisoch klesol na historické minimá. Ropa zaznamenala taktiež pokles, pričom najviac sa darilo bezpečným prístavom, ako sú drahé kovy.
img

Ranní nadhoz - PMI z Německa, eurozóny i USA ve středu dnešní pozornosti

21.02.2020 Evropská centrální banka zveřejnila zápis z posledního měnověpolitického zasedání z konce ledna. Ze zápisu vyplývá, že si bankéři ve Frankfurtu byli vědomi zlepšování vyhlídek evropské ekonomiky, hlavně vzhledem ke klesajícímu geopolitickému napětí. Budoucí rizika, jako jsou americká cla na evropský dovoz automobilů, problémy německého průmyslu či koronavirus ovšem nepodceňují.
img

Denné zhrnutie: Čína uvažuje o znížení ciel, akciové indexy rastú

06.02.2020 Akciové indexy v Európe a v USA zaznamenali nárast, pričom americké akcie atakovali historické maximá. Za pozitívnou náladou na trhoch stáli správy o čínskych plánoch na zníženie ciel na dovoz tovarov z USA. Tieto správy podporili náladu na trhoch a zatienili strach z koronavírusu.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 4.2.2020

04.02.2020 Hospodaření státu skončilo v lednu schodkem -8,0 mld. Kč. Deficit na počátku roku je překvapující, vzhledem k tomu, že první měsíce roku bývají z hlediska bilance tradičně pozitivní. Na příjmové straně oproti plánu silně zaostává výběr daně z příjmu právnických osob a na straně výdajů došlo k předplacení některých plateb do rozpočtu evropské unie. Podle našich očekávání by měl státní rozpočet v tomto roce skončit ještě v hlubším deficitu (-58 mld. Kč), než očekává vládní návrh (-40 mld. Kč).
img

Okénko trhu - PMI za leden potvrdily stoupající sentiment

03.02.2020 Hospodaření státu skončilo v lednu schodkem -8,0 mld. Kč. Deficit na počátku roku je překvapující, vzhledem k tomu, že první měsíce bývají z hlediska bilance tradičně pozitivní. Na příjmové straně oproti plánu silně zaostává výběr daně z příjmu právnických osob. Na druhou stranu se i nadále daří výběru daně z příjmu fyzických osob a pojistnému na sociální a zdravotní pojištění. Na straně výdajů zaujme významný nárůst sociálních dávek vlivem zvýšení důchodů a rodičovského příspěvku. V lednu zároveň došlo k předplacení některých plateb do rozpočtu evropské unie. Příjmová strana státního rozpočtu zaostávala oproti plánu již loni, a ani letos nebude situace příznivější. Ekonomika bude zpomalovat, což sníží výběr daní. Podle našich očekávání by měl státní rozpočet v tomto roce skončit ještě v hlubším deficitu (-58 mld. Kč), než očekává vládní návrh (-40 mld. Kč).
img

Okénko trhu - sentiment v Německu i eurozóně se lepší

24.01.2020 Souhrnný indikátor ekonomického sentimentu poklesl oproti prosinci o 1 bod na hodnotu 98,1. V rámci celkového ukazatele se přitom nepatrně snížila důvěra podnikatelů o 0,1 bodu na hodnotu 96,7, výrazně však poklesl sentiment u spotřebitelů, když indikátor odepsal 5,2 bodu a dosáhl jen hodnoty 104,8 bodu. Mezi podnikateli panovala lepší nálada zejména v obchodě (+3,7 bodu) a ve službách (+1,4 bodu), když firmy v těchto sektorech očekávají růst poptávky během následujících tří měsíců. Naopak vnímání ekonomické situace v průmyslu a ve stavebnictví se zhoršilo (o 1,9 bodu resp. 2,4 bodu). V datech za průmysl lze přitom pozorovat nižší počet respondentů, kteří udávají nedostatek zaměstnanců jako překážku dalšího rozvoje, na druhé straně dále se zvýšil počet firem, které v rozvoji omezuje nedostatečná poptávka. Propad sentimentu u spotřebitelů byl podle vyjádření ČSÚ dán zejména vzrůstajícími obavami ze zhoršení ekonomické situace v příštích dvanácti měsících.
img

Ranní nadhoz - PMI z Německa a eurozóny ve středu pozornosti

16.12.2019 V pondělí začneme týden dvojicí českých statistik. Běžný účet platební bilance v posledních měsících pozitivně překvapuje. Oproti loňským prvním devíti měsícům roku je letošní přebytek za stejné období vyšší o více než 43 mld. Kč. Pomáhá mu lepší bilance obchodu se zbožím a službami i nižší odliv dividend. Závěrečné měsíce roku by tento nastolený trend neměly výrazně změnit. I pro říjen tedy očekáváme podstatně lepší výsledek běžného účtu oproti předchozím letům na úrovni 17,5 mld. Kč.
img

Fed je nejednotný a evropská data se zlepšila. Trhy dopoledne postrádají jasný směr

22.08.2019 Zápis z jednání Fedu podle předpokladů doložil, že centrální banka nechtěla vyslat signál o sérii snižování úrokových sazeb. Vedle toho je důležitou informací také nejednota názorů mezi bankéři, kdy část byla pro výraznější osekání sazeb a další pro jejich stabilitu. Právě tato rozpolcenost může být brána jako potenciální překážka pro výrazné uvolnění politiky v nejbližších měsících. Na trzích dál klesla vnímaná pravděpodobnost, že se do konce roku dočkáme ještě tří snížení sazeb, ale tato varianta nadále zůstává dominantní.
img

Fundamentální analýza: Dnešní evropská data poukáží na stále solidní růst v eurozóně

24.04.2018 Po včerejších uklidňujících PMI z Německa, Francie i eurozóny jako celku se dnes za duben dočkáme německého Ifo indexu podnikatelské důvěry. I když zřejmě ještě o něco klesne, propad již nebude tak výrazný jako v předchozích dvou měsících a poukáže na stále více než solidní růst německé ekonomiky. Pozitivní trendy na evropském úvěrovém trhu by měl odhalit průzkum ECB. Z politiky bude klíčové dnešní setkání amerického a francouzského prezidenta. Z ekonomických témat nás bude zajímat, jak to bude s dovozním clem na ocel a hliník pro země EU po vypršení výjimky 1. května.
Související klíčová slova: FOREX | Fundamentální analýza | Čína | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | EUR/USD | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | USA | Británie | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Německo | Francie | Pražská burza | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Analytik | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Americké akcie | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Akciové trhy | Zahraniční obchod | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Analýza | Bod | Burza | CFD | Centrální banka | Centrální banky | DAX | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | IFO index | Indikátor | Indikátory | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | MetaTrader | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Obchodník | Platební bilance | Riziko | Ropa | Sentiment | Trend | Ukazatel | Výnos | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Banky | Doporučení | EUR | USD | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Evropa | Cena zlata | Cena ropy | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Komerční banka | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Fundamenty | EU | Zasedání ECB | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Makroekonomická data | Zisk | Kurz eura | Kurz koruny | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Obchodovat | MT5 | Aktuální kurzy | Investiční společnosti | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Výrobní ceny | Český statistický úřad | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | Raiffeisenbank | Index | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Cena | Cena zlata dnes | Ceny zlata | CZK | České koruny | Dolar | Ekonomický kalendář | Elektřina | Eura | Evropské měny | Forexu | Graf | Investiční | Investiční poradenství | ISM | Kurzy | Libra | Makroekonomické ukazatele | Market | Markets | MetaTrader 5 | Reuters | Ropy | Státní rozpočet | Stoxx | Trh | Volatility | Země EU | Zpráva | Zprávy | Zisky | ZEW | Redukce | ROCE | Tovární objednávky | Itálie | Intesa Sanpaolo | Microsoft | Thomson Reuters | HUF/EUR | Polská centrální banka | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Euro proti dolaru | Hospodářské výsledky | Snižování úrokových sazeb | Podnikatelé | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Americké trhy | Firmy | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Americký akciový index | Hlavní indexy | Propad | DAX30 | DAX30 CFD | Německý DAX | Ztráty | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Výhled | Bankéři | Průzkum | Investiční rozhodnutí | Opatření na podporu ekonomiky | Výnosy | Indexy PMI | Měny&Sazby | Německý Ifo index | Očekávání | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Tržní očekávání | Odliv dividend | Akcie společnosti | Forint | Pokles ceny | Geopolitika | Profesionální obchodník | Základní úroková sazba | Zvýšení sazeb | Globální rizika | Statistický úřad | Český průmysl | CNY | DE30 | Snížení sazeb | Ferrari | Americká cla | ISM index | US500 | MT5 Supreme Edition | Denní graf | Úvěrová aktivita | Úvěrová aktivita v eurozóně | Český index nákupních manažerů | Měny regionu | Rozpočet | Deficit | Objem | Obchod | Trh práce | Včerejší obchodování | Supreme Edition | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Zasedání ČNB | Kurz eura vůči dolaru | PLN/EUR | Týdenní zpráva | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | CFD DAX30 | Maďarská centrální banka | Produkty obchodované s finanční pákou | Datový kalendář | Bilance | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Statistici | Indexy nákupních manažerů | Vyhlídky | Průzkumy | Walt Disney | Zveřejněná data | Hospodaření státu | SMA | Technologický sektor | Ceny výrobců | Průmysl | Jan Vejmělek | HUF | PLN | Impuls | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Koruna dnes | Problémy | Breaking | Zasedání FOMC | Nejistoty | Ranní komentář | Výsledek britských voleb | GBP/EUR | Nálada | Míra | Německý PMI | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Investujte | Americké centrální banky | Philadelphia Fed index | Fed index | xStation5 | Disney | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | BREAKING | Americký index | Investiční aktivita | Hospodaření | Růst poptávky | Sentiment v Německu | Finální odhad | Ifo | Poradenství | Luboš Růžička | Analytička | Ukazatele | Růst německé ekonomiky | Ceny energií | Komunikace | Koronavirus | Trhy | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | Dnešní PMI | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Dnešní datový kalendář | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Růst v eurozóně | Zpracovatelský sektor | Stoupající sentiment | PMI za leden | SEC | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Medvědi | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Data PMI | Tržní úrokové sazby | Vývoj | Americké výnosy | Profitovat | Dostatek likvidity | Fiskální balíček | Spotřebitelé | Značný pokles | Žádosti o podporu | Další pokles | Neomezené množství | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Hodinový graf | Německý akciový index | Růst | Signál | Biliony | Potenciál | Ekonomiky | Solidní růst | Práce | Údaje | Výroba v Německu | Data z americké ekonomiky | Statistiky | Důvěra v eurozóně | Debata | Evropská data | Spotřebitelský sentiment | Expanze | Sektor služeb | Ztráty zaměstnání | Výrobní PMI | PEPP | Předkrizové úrovně | Covid | Ceny | Německý ukazatel | Nárůst volatility | Jens Klatt | Americký fiskální balíček | NBP | Měnový impuls
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | Euro | ROCE

Předchozí klíčová slova

PMI indikátor
PMI pro sektor
PMI pro sektor služeb
PMI ve službách
PMI ve službách v eurozóně
PMI v eurozóně
PMI ve výrobě
PMI ve zpracovatelském průmyslu
PMI za leden
PMI ze sektoru služeb

Následující klíčová slova

PMI z výroby
Pobočka FEDu
Pobrexitová jednání
Pobrexitová vyjednávání
Pocity strachu
Pocity z obchodování
Pocket Option
Počasí
Počasí v americkém státě Texas
Počáteční depozitum
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Capital.com
Potvrďte prosím... Zavřít