Pátek 24. září 2021 22:36
reklama
Admiral Markets
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Trading Roadshow
reklama
ETX Capital

Klíčová slova - PMI pro sektor

img

Kterým směrem zavelí americká data? Dopoledne je zatím nevýrazné

03.09.2021 Evropské obchodování zatím nepřináší velké změny akciím, dluhopisům ani hlavním měnám. Z Číny jsme dostali slabá data v podobě indexu PMI pro sektor služeb - ten se propadl na 46,7 z 54,9 bodu. Čísla dolehla na asijské trhy, ale Evropa dopad příliš nepociťuje. Investoři si pravděpodobně počkají na odpolední údaje z amerického trhu práce, která mají potenciál ukázat trhům další směr.
img

Rychlé shrnutí

03.09.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci výše. Index S&P500 přidal 0.28 %, index Dow Jones přidal 0.37 % a index Nasdaq rostl o 0.14 %.
img

Ranní komentář: WTI zpět poblíž 70 USD, dnes výsledky z amerického trhu práce

03.09.2021 Klidné obchodování na většině trhů pokračuje. Americké idexy znovu jen nepatrně rostly, přičemž tentokrát se dařilo hlavně energiím, kterým pomohl návrat americké ropy WTI ke hranici 70 dolarů za barel. Fundamentálně se situace ani tentokrát moc nezměnila a investoři spíše vyčkávají na dnešní výsledky z amerického trhu práce. Ty mohou být potenciálně velmi zajímavým příspěvkem do diskuse o načasování utažení měnové politiky v USA.
img

Ranní komentář: Výsledková sezóna drží US indexy na rekordech, ropa (WTI) na 70 USD

04.08.2021 Akciové trhy včera zamířily opět výše a pozitivní sentiment na trzích nepolevuje. Dobré náladě investorů výrazně pomáhá hlavně historicky silná výsledková sezóna, během které velká většina společností výrazně překonává analytický konsenzus. Do toho trhům i nadále pomáhají nízké dluhopisové výnosy a pokračující růst světové ekonomiky, který zatím není výrazněji zastíněn obavami z dalšího šíření delta varianty covidu.
img

Rychlé shrnutí

02.08.2021 Do amerického Senátu se dostal návrh na infrastrukturní balíček v objemu 1 bln. USD. Hlasovat by se o něm mohlo už koncem týdne.
img

Vyšší inflace je pouze přechodný jev, tvrdí Powell. Světová banka zamítla bitcoin jako měnu Salvadoru

18.06.2021 Japonská centrální banka (BoJ) se rozhodla na svém posledním zasedání ponechat základní úrokovou sazbu na -0,1 %, což nebylo žádným překvapením, jelikož Japonsko po delší dobu bojuje s deflací, i když se jádrové inflaci v květnu podařilo se dostat do kladných hodnot.
img

Ranní okénko - Zápis z jednání ČNB naznačil, že zvýšení úrokových sazeb se blíží

17.05.2021 Tento týden je v českém kalendáři pouze dubnová statistika cen průmyslových výrobců, kterou ČSÚ zveřejní již za několik málo minut. V nastávajících dnech nás potom čeká zpřesněný odhad HDP eurozóny, předběžné výsledky HDP budou ale reportovat i Slovensko a Maďarsko. Americký Fed zveřejní zápis z posledního jednání, který patrně nepřinese nové informace a pouze potvrdí, že diskuse o utahování měnové politiky jsou předčasné. Závěrem týdne dorazí indexy nákupních manažerů za květen.
img

Ranní komentář: Většina trhů stabilní na nízkých objemech, dnes minutes ze zasedání Fedu

07.04.2021 Úterní seance na finanční trhy žádné větší změny nepřinesla a většina finančních aktiv si své pozice podržela. Příjemným překvapením byl především americký JOLTS report z pracovního trhu, který vyslal další signál o tom, že se situace na trhu práce v USA i nadále rapidně zlepšuje, když se celkový počet nabízených pracovních pozic dostal zpět nad 7 mil. Americké desetileté výnosy zůstávají těsně pod hranicí 1.7 %, na FX dál mírně ztrácí USD na páru s eurem a drahé kovy i ropa jen nepatrně rostou.
img

Ranní komentář: Akciím se do hlubší korekce zatím příliš nechce, dolar mírně pod tlakem

03.03.2021 Americké indexy včerejší seanci zakončily v červených číslech a korigovaly tak značný růst ze začátku týdne. S&P500 odepsal 0.81 % a Nasdaq ztrácel 1.69 %. Sentiment na trzích je ale dnes ráno zdá se stabilizovaný a futures na většinu indexů opět mírně rostou. Stabilní jsou přitom také dluhopisové výnosy, jejichž růst byl v minulém týdnu jedním z největších strašáků pro většinu investorů.
img

Prognóza ČNB: Rychlejší růst ekonomiky v 2021 a trojí zvýšení sazeb. Vše však závisí na rychlosti rozvolňování

05.02.2021 Farmaceutické společnosti Pfizer a BioNTech oznámily, že hodlají od poloviny února opět zvyšovat počty dodaných vakcín do Evropské unie. Ve druhém čtvrtletí letošního roku by pak evropské státy měly obdržet o 75 milionů vakcín více, než se původně očekávalo. EU totiž potřebuje urychlit proočkování obyvatelstva.
img

Ranní komentář: Ropa na ročních maximech, v růstu pokračuje i krypto

04.02.2021 Středeční seance na akciový trh výraznější změny nepřinesla. Indexy si své ceny podržely, i když například v rámci indexu výrazně rostly ceny akcií v energetickém sektoru, kterému pomáhá pokračující růst cen ropy. Ropa WTI se dnes obchoduje na 56 dolarech poté, co dal OPEC+ jasně najevo, že je připraven pokračovat ve snaze o normalizaci světových ropných zásob, které by se už v polovině letošního roku měly dostat pod svůj pětiletý průměr.
img

Rychlé shrnutí

03.02.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci růstem. Index S&P 500 přidal 1.39 %, Dow Jones přidal 1.57 % a Nasdaq 1.56 %.
img

Ranní komentář: Google a Amazon reportovaly skvělé výsledky, ethereum na novém ATH

03.02.2021 Také úterní seance se na finančních trzích nesla v pozitivní náladě. Akciové indexy v Evropě i v USA rostly a jejich růst byl ještě v after-market obchodování umocněn skvělými výsledky společností Amazon a Google, které reportovaly velmi silná čísla za 4Q. Dnes ráno tak futures na americké i evropské indexy v růstu zatím pokračují.
img

Joe Biden je prezidentem. Jaké změny čekájí USA? Rusnok: Česku hrozí recese s dvojím dnem

22.01.2021 Podle agentury IHS Markit v lednu klesla dle předstihových ukazatelů PMI (index nákupních manažerů) podnikatelská aktivita v eurozóně. Celkový kompozit se snížil pro eurozónu z 49,1 b. na 47,5 b. Dílčí PMI pro sektor služeb oslabil z prosincových 46,4 b. na 45 b. Hlavním důvodem je zhoršení obecné nálady kvůli přetrvávající pandemii a restriktivním opatřením ve všech zemích unie.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Útlum podnikatelské aktivity v eurozóně byl v prosinci výraznější

06.01.2021 Útlum podnikatelské aktivity v eurozóně byl v závěru loňského roku vinou pandemie výraznější, než ukazovala předběžná data. Ukázala to dnes konečná zpráva organizace IHS Markit, jejíž index za prosinec sice vzrostl, zůstal ale pod klíčovou hranicí 50 bodů. Právě ta je předělem mezi růstem a poklesem aktivity. V Německu je souhrnný index nad 50 body, dominantní sektor služeb ale zůstává v útlumu, stejně jako v celé eurozóně.
img

Ranní komentář: Ropa a ropné akcie silnější, bitcoin na novém maximu

06.01.2021 Akciové trhy v USA po nevydařeném startu do nového týdne včera dokázaly růst a likvidovat část pondělních ztrát. Index S&P 500 tak přidal 0.71 %, Dow Jones rostl o 0.55 % a Nasdaq o 0.95 %. Sektorově se přitom velice dařilo hlavně energiím, kterým pomohlo rozhodnutí Saudské Arábie, která oznámila, že sníží produkci ropy o 1 mil. barelů, čímž výrazně pomohla cenám ropy. WTI se v reakci na tuto zprávu dostala na úroveň 50 dolarů, zatímco cena ropy brent stoupla až nad 53 dolarů za barel.
img

Ranní komentář: USA mají za včerejšek rekordní počet obětí koronaviru, akcie zůstávají stabilní

03.12.2020 Nálada na finančních trzích zůstává i po včerejšku stabilizovaná. Index S&P 500 přidal 0.18 %, zatímco Nasdaq ztrácel 0.05 %. Stabilní zůstává situace na trzích také během dnešního rána, a to navzdory negativním zprávám z USA, kde včera dosáhl počet obětí covidu na rekordních 2 800 osob. Covid sice stále zůstává důležitým tématem, jeho dopad na trhy ale díky vakcínám zdá se polevil.
img

Ranní komentář: Biden má vítězství na dosah, republikáni drží senát. Akcie se vezou na růstové vlně

05.11.2020 Přestože Donald Trump pohrozil, že volby neuzná, podal žaloby na zastavení sčítání hlasů v Pensylvánii a bude požadovat přepočítání hlasů v Michiganu, jeho šance na znovuzvolení se postupně vytrácí. Wisconsin i Michigan totiž získal Biden, kterému stačí už jen vítězství v Nevadě k tomu, aby získal potřebných 270 volitelů. Nevada přitom v posledních třech volbách podpořila demokratického kandidáta a korespondenční hlasy výrazně favorizují demokraty. Biden nyní po sečtení 75 % hlasů v Nevadě s mírným náskokem vede.
img

Rychlé shrnutí

05.10.2020 Americké indexy zakončily páteční seanci níže. Dow Jones ztratil 0.5 %, Index S&P 500 klesl o 1 % a Nasdaq odepsal 2.2 %.
img

Ranní komentář: Trump by měl být dnes propuštěn z nemocnice, indexy mírně rostou

05.10.2020 Páteční seance byla jako na horské dráze, když ráno nejprve riziková aktiva výrazně ztrácely, aby své ztráty v průběhu dne dokázaly postupně likvidovat. Volatilita souvisela se zprávou o tom, že měl prezident Trump pozitivní test na COVID-19. Akcie ale i tak zakončily páteční seanci v červených číslech, když S&P500 odepsal téměř procento a Nasdaq ztrácel více než dvě procenta. Na FX byla situace na většině měn stabilní. Výjimkou byl USDJPY, který výrazně koreloval s děním na amerických indexech.
img

Rychlé shrnutí

23.09.2020 Americké indexy zakončily seanci výše. Dow Jones rostl o 0.52 %, S&P 500 přidal 1.05 % a Nasdaq zakončil den růstem o 1.71 %.
img

Ranní komentář: Dolar i akcie navyšují své zisky, ropa pod výrazným tlakem

03.09.2020 Akciové indexy včera dál navyšovaly své pozice. Tentokrát ale Nasdaq za S&P 500 a Dow Jonesem částečně zaostával, přičemž solidní zisky si na zvýšených objemech připisovaly také indexy v Evropě. Nálada na trzích tak zůstává pozitivní a nic na tom nezměnily ani včera zveřejněné slabší výsledky ADP reportu z amerického trhu práce, které, stejně jako v minulém měsíci, výrazně podstřelily většinový konsenzus.
img

Rychlé shrnutí

31.08.2020 Americké indexy zakončily páteční seanci výše. S&P500 přidal 0.7 %, Dow Jones a Nasdaq rostly o 0.6 %.
img

Rychlé shrnutí

21.08.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci v zelených číslech. S&P500 přidal 0.32 %, Nasdaq Rostl o 1.06 % a Dow Jones o 0.17 %.
img

Rychlé shrnutí

17.08.2020 Americé indexy zakončily páteční seanci růstem. Dow Jones přidal 1.8 %, S&P500 rostl o 0.7 % a Nasdaq uzavřel téměř beze změny.
img

Ranní komentář: Indexy si své pozice drží, zlato poprvé v historii nad 2 tis. USD

05.08.2020 Akciové indexy si v Evropě i v USA znovu připisovaly mírné zisky. Sentimentu pomáhaly zprávy z USA, kde údajně republikáni i demokraté udělali několik ústupků v jednání o dalším stimulačním balíčku, i když jsou obě strany ve svých návrzích stále velmi vzdáleny. Zástupci republikánů i demokratů se ale shodli na tom, že by rádi dosáhli dohodu do konce tohoto týdne.
img

Rychlé shrnutí

07.07.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci růstem. S&P500 přidal 1,6 %, zatímco Dow Jones a Nasdaq rostly o 1,8 % a 2,2 %.
img

Ranní komentář: Dolar znovu slabší na většině měnových párů, brent zpět nad 40 USD

03.06.2020 Pozitivní sentiment na finančních trzích zatím nepolevuje. I včera si akcie v Evropě i v USA připsaly solidní zisky, když opět těžily hlavně z optimismu ohledně postupného otevírání světové ekonomiky. Sentimentu nijak neuškodily stále intenzivnější demonstrace v USA, ani skutečnost, že už šestým dnem v řadě rostl počet celosvětově nakažených osob koronavirem o více než 100 tis.
img

Rychlé shrnutí

07.05.2020 Smíšená atmosféra zatím panuje také v Asii. Nikkei se obchoduje výše, ale čínské indexy ztrácejí. Pod tlakem jsou burzy i v Jižní Koreji a Austrálii. Futures na americké a evropské indexy jsou na dosah včerejších zavíracích cen.
img

Rychlé shrnutí

06.05.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci na vyšších úrovních. S&P500 přidal 0.9 %, Dow Jones 0.56 % a Nasdaq 1.13 %.
img

Ranní komentář: Otevírání americké ekonomiky bude podle Trumpa pokračovat i za cenu šíření nákazy

06.05.2020 Akciové trhy včera pokračovaly v pozvolném růstu a zakončily seanci v zelených číslech. Náladě na trzích dál pomáhá optimismus z postupného otevírání evropské a americké ekonomiky, které bude, minimálně v USA, zdá se za každou cenu pokračovat. Uvedl to v projevu americký prezident Trump, který naznačil, že se ekonomika bude otevírat i za cenu dalšího šíření nákazy.
img

Rychlé shrnutí

05.05.2020 Navzdory další rychlé korekci ze začátku seance nakonec americké indexy dokázaly včerejší seanci uzavřít v zelených číslech. S&P500 přidal 0.42 %, Dow Jones 0.11 % a Nasdaq 1.23 %.
img

Ranní komentář: Indexy zahajují týden růstem, OPEC+ zasedne až ve čtvrtek

06.04.2020 Závěr minulého týdne se nesl v nervózním duchu a akciové indexy zamířily opět do červených čísel. Sentimentu rozhodně nijak nepomohly, kromě už tradičních obav z dopadu koronaviru, ani zprávy z amerického trhu práce, kde byly zveřejněny výsledky NFP. Ty se propadly v dubnu o 700 tis., zatímco konsenzus počítal s propadem o přibližně 100 tis.
img

Rychlé shrnutí

03.04.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci výše poté co Trumpův tweet o možném snížení ropné produkce pomohl zlepšit náladu na trzích. S&P500 zakončil seanci růstem o 2.28 %, Dow Jones přidal 2.24 % a Nasdaq rostl o 1.72 %
img

Ranní komentář: Počet nakažených vzrostl celosvětově nad milion, dnes výsledky NFP

03.04.2020 Včerejší seance přinesla na akciové trhy mírný růst a částečnou korekci středečních ztrát. Nervozita na trzích zůstává ale i nadále vysoká, za což je zodpovědné především další šíření koronaviru ve světě, kterým se k dnešnímu dni nakazilo už více než milion osob. Počet mrtvých přitom dosahuje 53 tis. Dalšího rychlého růstu jsme se včera dočkali v USA, ale například i ve Francii, která za včerejšek hlásí 1 355 obětí.
img

Ranní komentář: Úspěch Joe Bidena v úterních primárkách pomáhá akciím vrátit se do zelených čísel

04.03.2020 Včerejší seance přinesla mimořádné snížení úrokových sazeb v USA, kde tamní centrální banka rozhodla o snížení sazeb o 50bp. na 1,25 %. Důvodem jsou nová rizika pro americkou ekonomiku, která jsou spojena s šířením koronaviru. Zatímco v pondělní akcie díky výhledu pro snížení sazeb rostly, včera po jejich snížení začaly ztrácet a úterní seanci nakonec uzavřely níže o více než dvě procenta.
img

Ranní komentář: Strach z koronaviru polevuje, Čína jej ale stále nemá pod kontrolou

05.02.2020 Nálada na finančních trzích včera byla pozitivní a pomohla akciím v Evropě i v USA k postupné likvidaci dřívějších zisků. Na trzích zdá se sílí přesvědčení, že dopad koronaviru na světovou ekonomiku nakonec nebude tak velký, a to i když pokračuje postupný nárůst počtu obětí a nakažených v Číně, která zatím situaci nemá plně pod kontrolou. Návrat risk-on sentimentu včera pomohl hlavně rizikovým aktivům, zatímco pod tlakem byly bezpečné přístavy, jako JPY nebo zlato.
Související klíčová slova: Bitcoin | Nový Zéland | Čína | Japonsko | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Moody's | Equity | Inflace | EUR/USD | AUD/USD | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Světová banka | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | HDP | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Španělsko | Apple | Měnový výbor Fedu | Analytik | New York | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Dluhopisový trh | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Bank of England | Béžová kniha | CEO | CME | Centrální banka | Centrální banky | Close | DAX | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | ECB | Ekonomika | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | G10 | IPO | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Investice | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Risk | Měna | Měny | NYSE | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Rating | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Ticker | Trigger | Volatilita | Výnos | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Evropa | Cena ropy | FTSE | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Fundamenty | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Business | Drahé kovy | BNP Paribas | Zisk | Berkshire Hathaway | Ceny komodit | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | RBNZ | CAC 40 | Deutsche Bank | Aktuální kurzy | Regulace | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | Index cen | Eurostat | LYNX | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | ADP report | Ceny akcií | Vzdělávání | EURUSD | USDJPY | GBPJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Cena | Cena ropy brent | Ceny zlata | CISCO | CZK | Dolar | Eura | Evropská měna | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Investice do zlata | Investiční | Investovat do zlata | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Jiří Rusnok | Kurzy | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Market | Prezidentské volby | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Shares | Trh | Volkswagen | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | WTI | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | ZEW | ING | Ex-dividend | Indie | Jeff Bezos | ROCE | Tovární objednávky | Itálie | Spojené státy | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Majors | Volby | 1 milion | Investment | Evropské obchodování | Markit | Intesa Sanpaolo | Microsoft | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | Sentix | Destatis | Sentix index | Reporty | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | HUF/EUR | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Automobilový průmysl | Ministr financí | Earnings | KBC | Přehled | Volby v USA | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Ekonomická aktivita | Firmy | Aktuální vývoj | Akcie v Asii | IHS | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Klidné obchodování | Britské hospodářství | Americký ministr financí | Nervozita | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Propad | Kryptoměny | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Americké indexy | Nejistota | FTSE 100 | Baidu | Ethereum | Tesla | Výhled | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Ekonomická situace | Snížení úrokových sazeb | Firemní zisky | Výnosy | Měnové stimulace | Zasedání Bank of Canada | Japonská vláda | Akciové trhy v USA | Příjmy | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Měny&Sazby | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | IHS Markit | ex | Vstup na burzu | ING Groep NV | Jerome Powell | ETH | Asijské trhy | Airbnb | Krypto | Virtuální měny | OPEC+ | Podniky | Index nákupních manažerů (PMI) | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Šéf Fedu | Royal Dutch Shell | Trumpův tweet | Zasedání OPEC | Dluhopisové výnosy | Akcie v Evropě | Trhy v USA | Posilování eura | Nervozita na trzích | Prezident Trump | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | Inflační vývoj | Oživení trhu | Australské akcie | Zvýšení sazeb | IPO Airbnb | Uber Technologies | Slabší dolar | Růst cen ropy | CNY | Infineon | Infineon Technologies | Akcie klesají | Boris Johnson | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | Ropné akcie | Americké futures | XTB Research | Situace na trzích | Thyssenkrupp | Růst mezd | Dění na trzích | Dot plot | Ceny palladia | Internet of Things | Akcie roku | Bilance zahraničního obchodu | RISK-ON | Očekávané Earnings | Nálada na finančních trzích | ByteDance | KOSPI | Čínská média | Jednání o brexitu | ČNB Jiří Rusnok | MSFT | Trh práce | Šéf Fedu Jerome Powell | ČSÚ | Cisco Systems | Zasedání ČNB | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Risk-off | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | CBI | Bilance | Index DOW | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | GM | Růst světové ekonomiky | Největší pokles | Souhrnný index | Amazon | Indexy nákupních manažerů | LVMH | Miliardy | INTC | Americká data | Walt Disney | 5G | EUR Index | Statistika | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Dnešní data | Visa | General Motors | Enel | Sentix index nálady investorů | Index nálady investorů | Stavebnictví | Problémy | Total | Prognózy | Ranní komentář | Cena za akcii | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | GBP/EUR | Nálada | Prohlášení | United Technologies | Amgen | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Inflační výhled | Měnové politiky | Americké centrální banky | Automobil | AXA | xStation5 | Disney | Nike | Uber | Nejlepší akcie | Yandex | Kraft Heinz | Wirecard | Zvýšení inflace | Bernie Sanders | Chris Williamson | Exact Sciences | Washington | Daimler | Írán | Hodnota společnosti | Ifo | Předběžné výsledky | ASML | ASML Holding NV | Nový rekord | Vyšší inflace | Analytička | Ukazatele | SAP | iRobot | IRBT | Cenové tlaky | Komunikace | Trump | Čínské indexy | Prezident | AMGN | Koronavirus | Google | Trhy | ASX 200 | WHO | Šíření koronaviru | American Express | Asijské indexy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Závislosti na Číně | Pandemie | DISH | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Strach z koronaviru | Zpracovatelský sektor | Americký ISM | Americký ADP report | Americký ADP | Italský PMI | Španělský PMI | Fresenius Medical | Adidas | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | America first | NFP | Americké ekonomiky | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Zemědělské komodity | Deutsche Telekom | Aktivita v sektoru služeb | Gilead Sciences | Zpřesněný odhad | Americký Fed | Německé maloobchodní tržby | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Americké tovární objednávky | Výsledky HDP | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Lufthansa | Program nákupu aktiv | Profitovat | Restriktivní opatření | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Cenový vývoj | Dnešní čísla | Kanadský premiér | Počet nakažených | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Texas | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | Index ISM | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Počet potvrzených případů nákazy | Počet potvrzených případů | Citrix | Citrix Systems | Dávky v nezaměstnanosti | Růst | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Potenciál | Allianz | Propad HDP | Šíření nákazy | Ekonomiky | Slovensko | Ekonom IHS Markit | Ekonom IHS | Války | Počet obětí koronaviru | Organizace | Americké žádostí o podporu | Práce | Jednání ČNB | Údaje | Eni | Kanadský PMI | UnitedHealth Group | Nárůst nezaměstnanosti | WMT | Microsoft Corp | Otevírání ekonomiky | AMC | Procter & Gamble | Statistiky | USD za barel | S&P500 | Dílčí index | Evropské indexy | Posílení | Joe Biden | Ekonomické restrikce | Cestování | 3M | 737 MAX | Osobní příjmy | Shell | Ropa roste | Maloobchod | ATH | Gilead | Mike Pompeo | Kanadská obchodní bilance | Americká obchodní bilance | ISM pro sektor služeb | Americký ISM pro sektor služeb | Otevírání americké ekonomiky | PMI pro sektor služeb | Maloobchodní tržby v eurozóně | Americký ADP report z pracovního trhu | ADP report z pracovního trhu | PEPSICO | Australský premiér | NKE | Průmyslové kovy | Merck KGaA | Merck | RBI | Účet platební bilance | Expedia | Royal Caribbean | Dnešní výsledky | Vakcína | Sektor služeb | CL | Advance Auto Parts | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Záchranný program | Japonské maloobchodní tržby | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment na trzích | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | Střední Evropa | Londýnské burzy | Francouzský ministr | Italské maloobchodní prodeje | Americké statistiky | Statistiky z trhu práce | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Nevada | Sanofi | Covid | Nové žádosti o podporu | Situace na trhu práce | E.ON | Johnson & Johnson | Šance | Ceny | Verizon Communications | Rostoucí ceny komodit | Akcie těžařů | Zlatá horečka | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Důvěra | Maloobchodní prodej v eurozóně | Růst zaměstnanosti | Lepší výsledky | Deutsche Lufthansa | Prezidentské volby USA | Worldometers | Pandemická situace | Air Liquide | Zvýšení daní | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | Výrobní sektor | Zdanění | Qualcomm | Stavební povolenky | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Biden | Marathon | Vinci | Ranní okénko | Průmyslové zakázky | AEX | Walgreens | Volby USA | Volby USA 2020 | Nařízení | Epidemické situace | Intel | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | SAP AG | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | CSCO | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Výsledky voleb | Electronic Arts | Pfizer a BioNTech | QCOM | Životní prostředí | GME | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Vakcinace | BIDU | Mutace koronaviru | MGM | Utažení měnové politiky | DOT | Brands | Shopify | Acacia Communications | MRK | Měsíční data | WU | Inaugurace | Situace na trhu | Philips | PEP | Deliveroo | Express | UNH | Nastavení sazeb | Akcie 2021 | Tyson Foods | AIG | SPWR | PMI indexy | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | IPO Deliveroo | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | GRMN | Rostoucí ceny | Verizon | Comcast | Kellogg | JAP225 | Goldman Sachs Group | Zápis z jednání ČNB | API | Salvador | Prodej | Microsoft Corporation | Wal-Mart Stores | UnitedHealth Group Incorporated | Načasování | Nikkei (JAP225) | ASX | ANO
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | FXstreet | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Plyn graf
Plynovod Nord Stream
Plynovod Nord Stream 2
Plynovody
PMČR
PMIC
PMI index
PMI index v dubnu
PMI indexy
PMI indikátor

Následující klíčová slova

PMI pro sektor služeb
PMI ve službách
PMI ve službách v eurozóně
PMI v eurozóně
PMI ve výrobě
PMI ve zpracovatelském průmyslu
PMI za leden
PMI ze sektoru služeb
PMI z Německa
PMI z výroby
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít