Sobota 19. říjen 2019 12:05
reklama
RoboMarkets SQ
reklama
RoboMarkets SQ
reklama
RoboMarkets

Klíčová slova - Elektřina

img

Ranní nadhoz - Čína s USA našly společnou řeč, cla se zvyšovat zatím nebudou

14.10.2019 Koncem minulého týdne a následně během víkendu intenzivně pokračovalo vyjednávání mezi Spojeným královstvím a EU. Avšak k žádnému průlomu prozatím nedošlo. Nová podoba smlouvy, kterou před nedávnem předložil britský premiér B. Johnson, není podle zástupců EU dostatečně konkrétní. Ve čtvrtek se bude konat evropský summit, kterého by se měl účast britský premiér a zástupci ostatních členských států. Pokud do té doby nebude ujednána nová dohoda, bude se zde jednat zejména o podmínkách a délce prodloužení, o které bude Johnson nucen EU požádat, jak mu přikazuje zákon schválený parlamentem na začátku září.
img

Okénko trhu - Koruna oslabila v reakci na pomalejší inflaci

10.10.2019 Česká inflace v září zpomalila na 2,7 % meziročně. Ve srovnání s předchozím měsícem pak došlo k poklesu cen o 0,6 %. Hlavními protiinflačními faktory byly klesající ceny dovolených, které s koncem letních prázdnin přicházejí pravidelně, a nižší ceny pohonných hmot. Meziroční růst cen je nadále vysoko nad cílem České národní banky, kde jej drží hlavně rostoucí ceny spojené s bydlením (elektřina, teplo, nájemné) a ceny služeb. Právě v cenách služeb se nejvíce projevuje vyšší spotřebitelská poptávka daná napjatou situací na trhu práce, tedy nízkou nezaměstnaností a rychlým růstem mezd. Naproti tomu inflační tlaky ze zahraničí jsou utlumené, cenový růst v eurozóně dosáhl v září jen 0,9 %. Očekáváme, že inflace bude v následujících čtvrtletích postupně zpomalovat. Růst cen bude tlumit slabá inflace v zahraničí, měnová politika ČNB a svoji roli bude hrát i postupné zpomalování ekonomiky a slábnoucí růst mezd. V průměru za celý letošní rok odhadujeme inflaci na úrovni 2,8 % a v příštím roce pak její další zpomalení. Centrální banka podle nás na vývoj zareaguje ve druhém čtvrtletí roku 2020 zahájením cyklu snižování sazeb, a do konce příštího roku se základní sazba dostane až na 1,25 %.
C:\fakepath\moderni.png

V jaké době to žijeme?

15.09.2019 Pro nás, dříve narozené, ne však ještě staré, je až s podivem, kam za posledních několik málo desetiletí dospěla veškerá technika. Osobně si vzpomínám na seriál "Profesionálové", který běžel v Československé televizi v osmdesátých letech. Tam měl Cowley, na zadním sedadle červeného Fordu Granada, k dispozici telefon. Vždy, když telefonoval, tak vytáhl sluchátko jako z telefonní budky a my jsme z toho byli, jako desetiletí, úplně u vytržení. O "cihlách", tedy vysílačkách, které používali Bodie a Doyle ani nemluvím. Ti nemuseli mít ani ono sluchátko a byli neustále on-line.
img

Ranní nadhoz - Čína zmírnila restrikce investic

11.09.2019 Česká inflace v srpnu dosáhla hodnoty 0,1 % meziměsíčně a 2,9 % meziročně. Růst byl poháněn hlavně cenami spojenými s bydlením (elektřina, teplo, nájemné) a službami, v opačném směru působily ceny pohonných hmot či oděvů a obuvi. Inflace se tak i nadále pohybuje v blízkosti horní hranice tolerančního pásma ČNB, ovšem v nejbližší době očekáváme její zpomalení i bez zásahu centrální banky.
img

Okénko trhu - Johnson si připsal další dvě porážky

10.09.2019 Česká inflace v srpnu dosáhla hodnoty 0,1 % meziměsíčně a 2,9 % meziročně. Růst byl poháněn hlavně cenami spojenými s bydlením (elektřina, teplo, nájemné) a službami, tedy sektory, které těží ze silné domácí poptávky živené nízkou nezaměstnaností a svižným růstem mezd. V opačném směru působily ceny pohonných hmot (kde se projevuje nízká cena ropy) či oděvů a obuvi. Inflace se tak i nadále pohybuje v blízkosti horní hranice tolerančního pásma ČNB, ovšem v nejbližší době očekáváme její zpomalení i bez zásahu centrální banky. Svůj podíl na tom bude mít importovaná nízká inflace z eurozóny i pomalu slábnoucí tempo růstu českých mezd. V průměru za celý letošní rok tak odhadujeme inflaci na úrovni 2,7 %.
img

Inflace v srpnu opět těsně pod třemi procenty

10.09.2019 Spotřebitelské ceny se v srpnu oproti červenci zvýšily o 0,1 %, v meziročním srovnání inflace zůstala na 2,9 %. Ceny potravin tradičně v srpnu meziměsíčně poklesly, nicméně jejich meziroční dynamika se i nadále drží vysoko nad třemi procenty vlivem rostoucích cen agrárních komodit. I v srpnu se udržel rychlý růst cen dovolených. Příspěvek cen spojených s bydlením (elektřina, teplo, nájemné) tvoří stále zhruba polovinu cenového růstu. Naopak nižší ceny ropy znamenaly hlubší pokles cen pohonných hmot, klesaly i ceny oděvů a obuvi.
img

Navzdory lepším než očekávaným výsledkům je ČEZ letos stále propadákem pražské burzy. To ale změní zdražující elektřina, i ta pro domácnosti

13.08.2019 Akcie ČEZ reagují pozitivně na dnešní ranní oznámení hospodářských výsledků společnosti za první pololetí. Přidávaly dnes zhruba 1,4 procenta, pak však nárůst částečně korigovaly. Za poslední tři dny jsou nahoře o zhruba tři procenta. I tak však akcie ČEZ patří k těm, jež jsou na pražské burze letos nejméně výkonné. Od počátku roku ztrácí zhruba 0,4 procenta. Naproti tomu například akcie CETV zhodnotily za stejné období o 74 procent, akcie Avastu jsou o více než deset procent výše než letos na Nový rok.
img

Okénko finančního trhu 12.8.2019

12.08.2019 Spotřebitelské ceny v červenci meziměsíčně vzrostly o 0,4 %, v meziročním srovnání spotřebitelská inflace o dvě desetiny zrychlila na 2,9 %. Inflace se tak nadále pohybuje v blízkosti horní hranice pásma inflačního cíle ČNB a skončila dvě desetiny nad její aktuální prognózou. Rychleji rostly především ceny potravin, počátek prázdnin pak znamenal tradiční sezónní nárůst cen dovolených. Příspěvek cen spojených s bydlením (elektřina, teplo, nájemné) tvoří i nadále zhruba polovinu cenového růstu. Naopak nižší ceny ropy na světových trzích znamenaly hlubší pokles cen pohonných hmot. Inflační tlaky z domácí ekonomiky tak zůstávají robustní podporované rychlým růstem mezd a dostatkem prostředků v kapsách spotřebitelů. Nicméně v následujících čtvrtletích očekáváme, že vlivem ekonomického zpomalování, slábnutím mzdové dynamiky i působením přísnější měnové politiky budou inflační tlaky postupně ochabovat. V průměru za letošní rok odhadujeme inflaci na úrovni 2,7 %. Na počátku příštího roku však bude růst cen uměle podpořen zvýšením spotřebních daní na alkohol a tabákové výrobky. Dopad této změny do meziroční inflace odhadujeme lehce přes 0,5 p.b. Proti tomuto vlivu by měla působit vládou navrhovaná nižší DPH u některých služeb. Dá se však očekávat, že v reálu podnikatelé služby nezlevní a nižší sazbu daně si promítnou do svých marží. Inflace, u které jsme původně očekávali, že zpomalí pod 2 %, tak bude významně urychlována administrativními vlivy.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 18.7.2019

18.07.2019 Snížení dynamiky cen průmyslových výrobců v červnu na 2,5 % z květnových 3,8 % bylo dáno především poklesem cen ve skupině rafinovaných ropných produktů, které reagovaly na nižší ceny ropy na světových trzích. Naopak elektřina nadále rostla dvouciferným tempem. Rychle rostly i ceny v potravinářském průmyslu reagující na vyšší ceny agrárních komodit. Ceny zemědělských výrobců vzrostly v červenci takřka o 13 %, což bude působit na růst cen potravin v rámci spotřebitelských cen.
C:\fakepath\trading.png

Trochu jiný pohled na ztráty v tradingu

18.07.2019 Ztráty jsou neoddělitelnou součástí tradingu. Jsou jedinou jistotou, kterou v našem obchodování máme, jsou tím, co nás budí ze sna, když držíme pozici několik dnů a jsou tím, kvůli čemu celá řada, vlastně drtivá většina nováčků s tradingem končí a odchází od něj. Na druhou stranu ztráta je jediná věc, kterou můžeme důsledně kontrolovat a kterou můžeme beze zbytku řídit.
img

Kryptomeny: Bude Ethereum dominantnejší ako Bitcoin?

09.07.2019 Irán patrí medzi krajiny s najlacnejšou elektrickou energiou na svete. Podľa globálnych cien benzínu, 1 kWh v USA stojí asi 0,14 dolárov, zatiaľ čo Iránci musia zaplatiť len 0,03 dolárov za rovnaký výkon. Nízke náklady na energiu spôsobujú, že ťažba kryptomien je veľmi rentabilná, a preto je Irán dobrým miestom pre nelegálnu ťažbu. Iránska vláda nedávno našla niektoré ťažiarenské zariadenia nachádzajúce sa hlavne v školách a mešitách. Treba si uvedomiť, že vďaka štedrým dotáciám bola elektrina bezplatná. V dôsledku toho iránska vláda nedávno zničila 1000 ťažiarenských zariadení. Okrem toho, niektoré odhady naznačujú, že dopyt po elektrickej energii v Iráne predbehol ponuku. Čo to môže znamenať pre traderov? Za predpokladu, že Irán bude chcieť zasiahnuť proti nezákonnej ťažbe kryptomien, možno predpokladať, že by to mohlo negatívne ovplyvniť výpočtový výkon webu, čím by sa znížil objem transakcií. Tieto informácie, okrem iného, ​​mohli byť za posledným poklesom ceny Bitcoinu.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 16.4.2019

16.04.2019 Státy EU odsouhlasily, aby Evropská komise zahájila obchodní rozhovory se Spojenými státy. Připravovaná obchodní dohoda, k jejímuž podepsání by mohlo dojít již na podzim, by se měla zaměřit především na průmyslové zboží a standardy jednotlivých výrobků. Už v květnu však bude americký prezident rozhodovat o uvalení cel na dovážené evropské automobily, což bude testem vstřícnosti obchodních vztahů. Spojené státy chtějí do obchodní dohody zahrnout i zemědělské produkty, některé evropské země, především Francie, jsou však proti.
img

Brexit se odkládá

11.04.2019 Vystoupení Británie z Evropské unie se zřejmě opět odloží, a to až na 31. října 2019. Zástupci Británie a zbytku Evropské unie se na tom v noci na dnešek dohodli na bruselském summitu. V červnu by mělo dojít k vyhodnocení dosavadního pokroku v přípravě vystoupení.
img

Zdražuje se nejrychlejším tempem za 6 let

10.04.2019 České domácnosti si sáhnou hlouběji do kapsy. Nejvíce stoupá cena paliva, elektřiny, ale i potravin, jako je pečivo, máslo a zelenina. Zdražuje se nejrychlejším tempem za posledních 6 let.
img

Česká národní banka, platební bilance ČR a inflace

13.02.2019 Česká národní banka zveřejnila výsledky. Platební bilance ČR skončila přebytkem 38,2 miliard korun. Inflace se rozbíhá na plné obrátky a ceny se zvyšují.
img

Okénko finančního trhu 16.1.2019

16.01.2019 Ceny průmyslových výrobců v prosinci meziměsíčně poklesly o 1,1 %, což byl nejhlubší pokles za poslední tři roky. To ovlivnilo i dynamiku meziročního růstu, která zvolnila z listopadových téměř 4 % na 2,4 % v prosinci. Nižší ceny ropy na světových trzích se s poměrně krátkým zpožděním začaly promítat do cen výrobců a ovlivnily zejména ty skupiny zboží na ni bezprostředně navázané (rafinérské ropné produkty a chemické výrobky). Zpomalil však i růst ve skupině dopravních prostředků a kovodělných výrobků. Ceny výrobců tak v listopadu dosáhly svého vrcholu a počínaje prosincem začaly postupně zvolňovat dynamiku růstu. To odráží pozvolné zpomalování růstu ekonomiky i odeznívání předchozích vysokých nákladů na surovinové vstupy. V souhrnu za celý loňský rok vzrostly ceny výrobců o 2 %. V souvislosti s výhledy cen ropy na úrovni 70 USD/barel a slabší úrovní kurzu koruny očekáváme, že růst cen výrobců by se i v letošním roce měl udržet poblíž úrovně 2 %.
img

Proč je obchodování na forexu tak dostupné

05.12.2018 Dozvíte se, co je to forex trading a ukážeme vám, jak nízké jsou požadavky, abyste mohli začít v tomto oboru působit.
img

Revoluční změny v akciovém indexu S&P 500

01.10.2018 Začátek října přináší největší změny indexu S&P 500 od roku 1999. Vzniknou a zaniknou sektory a odvětví, dojde ke změně jejich vah v indexu a některé akcie se přesunou do jiných sektorů. Změny se nejvíce dotknou sektorů informačních technologií, telekomunikací a zbytného spotřebního zboží. Změny se týkají mimo jiné většiny velmi známých FAANG titulů Alphabet (Google), Facebook a Netflix, které budou nyní patřit pod nově vznikající sektor komunikačních služeb.
img

Pražská burza oslabila hlavně kvůli akciím Komerční banky a ČEZ

17.09.2018 Pražská burza zahájila týden poklesem, index PX dnes oslabil o 0,31 procenta na 1092,08 bodu. Dolů ho táhly především akcie Komerční banky a společnosti ČEZ. Opačným směrem působila hlavně emise bankovní skupiny Erste. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
img

Pražská burza dnes smazala část pondělního silného přírůstku

11.09.2018 Pražská burza dnes smazala část pondělního silného přírůstku. Index PX klesl o 0,13 procenta na 1081,44 bodu. Ztrácely akcie energetické společnosti ČEZ, dvou ze tří bank i telekomunikačního operátora O2. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna dnes zůstala k euru beze změny kurzu, vůči dolaru mírně oslabila.
img

Akcie Avastu se růstu nebojí

11.09.2018 Evropské akcie během úterní seance ztrácejí prakticky od jejího počátku. Index Stoxx 600 aktuálně odepisuje zhruba třetinu procenta. Pohyby jednotlivých sektorů však nejsou výrazné a zisky či ztráty činí do 0,7 %. Nejméně úspěšným odvětvím jsou prodejci luxusního zboží, naopak energetické a farmaceutické tituly jsou jedinými zástupci, kteří se drží v zeleném. Zveřejněný německý index ZEW důvěry mezi investory nenaplnil očekávaný pokles kvůli současnému vyjednávání o celních bariérách a naopak trhy překvapil solidním vzestupem. Na trzích se však čísla nijak neprojevila.
C:\fakepath\ropa 14122014.png

Hlavním tahounem růstu poptávky po ropě asi bude Indie

29.08.2018 Indie zřejmě překoná Čínu a od roku 2024 se stane hlavním tahounem růstu globální poptávky po ropě. Vyplývá to z odhadu výzkumné a konzultační společnosti Wood Mackenzie, o kterém informuje server CNBC. K vyšší poptávce v Indii přispěje hlavně rostoucí střední třída a sílící potřeba mobility. Čína by naopak už brzy mohla potřebovat méně ropy.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 27.8.2018

27.08.2018 Americký akciový trh zakončil páteční obchodování v ziscích. Průmyslový Dow Jones posílil o 0,5 %, S&P 500 získal 0,6 % a technologický Nasdaq si polepšil o 0,9 %. Tím Nasdaq uzavřel na novém historickém maximu ve výši téměř 7946 bodů. Dařilo se téměř všem sektorům, které si připisovaly zisky v rozpětí 0,3 % až 1,2 %. Nejlépe na tom byli zpracovatelé komodit. Jediné odvětví, které zaznamenalo ztrátu, byli výrobci nezbytného zboží. Jejich akcie poklesly o necelé dvě desetiny procenta.
img

Plyn – Dále rostoucí

23.05.2018 Plyn už v průběhu minulého týdne dosáhl čtvrtletního vrcholu. To je tento týden ještě umocněno dalším růstem. Plyn se ...
img

Elektřina – Na svém tříletém maximu

21.05.2018 Cena elektřiny jen za poslední tři měsíce vzrostla o 8 EUR. Aktuálně se elektřina obchoduje za 43 EUR za MWh. To je nejvíce za poslední tři roky. Naplňují se tak prognózy odborníků, kteří očekávali nárůst ceny v letošním roce. Do konce roku by měl být nárůst ještě mnohem citelnější. Elektřina by měla pokořit dlouholeté rekordy. I proto se mnozí dodavatelé obávají navyšování cen za své služby.
img

Elektřina – Spotřeba vzrostla, cena také

15.05.2018 O 3,9 procenta vzrostla za první kvartál spotřeba elektřiny u domácností na území České republiky. Včetně započítání velkoodběratelů a podnikatelů stoupla meziročně spotřeba elektřiny o 1 procento na 10,07 terawatthodiny.
img

Elektřina – Ceny rostou

11.05.2018 Ceny elektřiny v dubnu rostly. Kopírovaly tak růst cen na velkoobchodních trzích, kde elektřina zdražila z úrovně 945 Kč/MWh na konečných 1008 Kč/MWh (o 6,7 procenta). Do cen pro konečné zákazníky se rovněž promítlo oslabení české koruny vůči euru. Roční kontrakty elektřiny v nízkém napětí zdražily proti březnu o 7,4 procenta na konečných 1010 Kč/MWh, ve velkoodběru vzrostla cena o 8,1 procenta na 1059 Kč/MWh.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 28.3.2018

28.03.2018 Americké trhy se v průběhu včerejšího obchodování držely v plusu, avšak v závěru seance zamířily strmě dolů. Index Dow Jones ztratil 1,4 % hodnoty, S&P 500 oslabil o 1,7 % a technologický Nasdaq si pohoršil dokonce o 2,9 %. Tím hlavním, co stojí za včerejšími ztrátami, jsou IT společnosti, hlavně Twitter (-12 %), Facebook (-4,9 %) či Google (-4,6 %). Rostou obavy z bezpečnosti klientských dat v návaznosti na kauzu mezi Facebookem a Cambridge Analytica. V rámci indexu S&P 500 se tak IT společnosti propadly o 3,5 %, následovaly je finanční instituce se ztrátou dvou procent a trojici poražených uzavírají výrobci luxusního zboží (-1,9 %).
img

Elektřina – Aktuální cena 36,31 EUR

23.01.2018 Ceny elektřiny jsou pro nás velmi důležité. Proto je také jejich vývoj ostře sledován. Aktuálně se MWh obchoduje za 36,31 EUR. Je to nejnižší cena za poslední tři měsíce. Ještě před měsíce se totiž elektřina obchodovala za více než 38 EUR. Ovšem další vývoj naznačuje, že by se elektřina k této hodnotě mohla vrátit. Zatím se sice obchoduje hluboko pod touto hladinou, ovšem do budoucna by se zde mohla vrátit a nejen to, mohla by jí dokonce překonat. Prosincový skok cen elektřiny lze přičíst zprávám o růstu čínských dovozů v závěru roku.
img

Czech CPI

10.01.2018 Česká inflace se v prosinci zvýšila, ČNB pravděpodobně opět zvýší v únoru sazby. Český růst spotřebitelských cen se na konci loňského roku zrychlil. Cenový pohyb zaznamenal meziroční nárůst o 2,4 procenta a byl v souladu s očekáváním. Inflace v prosinci vzrostla o 0,1 procenta.
img

Elektřina – Aktuální cena 35,9 EUR

11.10.2017 Elektřina má aktuálně nejvyšší cenu za poslední tři roky. Z 26 EUR za MWh vzrostla její cena jen za poslední rok o 10 EUR na aktuálních 35,9 EUR za MWh. O tom jsme vás již informovali minulý týden. V současnosti se situace ustálila a elektřina se stále obchoduje kolem 36 EUR za MWh. I když v posledních dnech mírně klesá, nedojde rozhodně k žádnému významnému poklesu, aby se například přiblížila ceně před rokem. Elektřina se bude i v nejbližších dnech stále obchodovat za zhruba 36 EUR za MWh. Hlavní podíl na ceně mají zejména velcí odběratelé a velké společnosti, které elektřinu na trzích kupují. Konečných spotřebitelů se dotkne zvýšení cen minimálně, a spíše až s ročním odstupem.
img

Rozbřesk: Česká inflace kulminuje, korunu žene vidina vyšších sazeb

10.10.2017 Vývoj inflace nahrává do karet ČNB, a tak snad už nic nebrání centrální bance zvýšit její úrokové sazby už na listopad...
img

Rozbřesk: Česká inflace kulminuje Korunu žene vidina vyšších sazeb

10.10.2017 Vývoj inflace nahrává do karet ČNB, a tak snad už nic nebrání centrální bance zvýšit její úrokové sazby už na listopadovém zasedání. Ekonomice se daří nad očekávání dobře, napětí na trhu práce se zvyšuje a růst cen se drží v horní polovině tolerančního pásma, a tak není důvod otálet. Spokojenost ze stávající inflace čiší i ze včerejšího komentáře ČNB. Jedinou brzdou, která může centrální banku znejišťovat, by mohla být koruna, avšak její dosavadní posílení není natolik dramatické, aby muselo centrální banku vzrušovat. Vzhledem k nedávným komentářům centrálních bankéřů zřejmě nejde o nic, co by nečekali nebo považovali za problematické.
img

Elektřina – Za měsíc a půl vzrůst o 3 eura

06.10.2017 Na cenu energií má kromě začátku topné sezóny vliv také teplota ovzduší a zkracující se den, protože dříve svítíme a dříve rozsvěcujeme. Elektřina se v současnosti obchoduje za 35.70 EUR, což je o 3 eura více než před měsícem a půl. Ještě v květnu, červnu, červenci a srpnu se pohybovala jen kolem hodnoty 30 EUR za MWh. Dnes už je ale o 3 eura vyšší. Skvělá zpráva ale je, že by cena elektřiny měla příští rok významně klesnout a dostat se tak dle mnohých odborníků až po 30 EUR za MWh. Dnes tomu ale nic nenasvědčuje. A ani v nejbližších dnech neočekáváme příliš velké změny, ne-li poklesy cen elektřiny. Ta by se tak i měla udržet kolem hodnoty 36 EUR za MWh.
img

Elektřina – Aktuální cena 32,75 EUR za MWh

17.08.2017 Elektřina se již šestý měsíc po sobě drží kolem hodnoty 30 eur za MWh. Aktuálně se obchoduje za 32,75 eur za MWh. Přesto, že v posledních dnech krátkodobě mírně vzrostla, můžeme do budoucna očekávat její udržení kolem této úrovně. Země Evropské unie se také zavázaly udržet ceny energií na podobné úrovni, tudíž se nemusíme bát jejího přílišného zdražení.
img

Elon Musk a akcie Tesla

25.07.2017 V začínajících odvětvích patří k investování také výkyvy tržních hodnot společností. Nevyhnete se tedy pádům a růstům ani u společnosti Tesla a jejích akcií. Výrobce elektrických vozů Tesla je průkopníkem v sektoru, který má podle mnohých vizionářů do budoucna odstranit z našich silnic auta na benzin a diesel. Zakladatel společnosti Tesla Elon Musk se nyní pustili do boje o své místo na trhu, na kterém více než 100 let vládne ropa a spalovací motory. Dědici průkopníků a vládci zemí na těžbě a zpracování ropy i výrobě aut na klasický pohon opravdu pohádkově zbohatly a stále vydělávají. Zda se to podaří se i společnosti Tesla, se teprve uvidí.
komodity.jpg

Jak si vedou komodity?

17.07.2017 Z komodit v prvním pololetí nejvíce vzrostla cena pšenice (o 16 procent) a vody (o 12 procent). Naopak ceny plynu klesly o 13 procent a ropy o 11 procent. Z drahých kovů přineslo nejvyšší výnos lithium (14,5 procenta). Vyplývá to z analýzy investičního fondu Quant. Cena zlata stoupla o dvě procenta, ale stříbro zlevnilo o sedm procent a platina o osm procent.
img

Pražská burza opět změnila směr, index PX mírně zpevnil

08.03.2017 Pražská burza potřetí v tomto týdnu změnila směr. Index PX dnes vzrostl o 0,06 procenta na 972,24 bodu. Růst akcií Erste Bank převážil nad poklesem cenných papírů dalších bank a energetické společnosti ČEZ. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna vůči euru se dál držela beze změny kurzu, k dolaru mírně oslabila.
komodity.jpg

Z komodit loni nejvíce vynesl plyn s ropou

29.01.2017 Z komodit loni nejvíce vzrostla cena plynu (o 53 procent), ropy (45 procent) a elektřiny (24 procent). Z drahých kovů přineslo nejvyšší výnos lithium (25 procent), stříbro (16 procent) a zlato s diamanty (po devíti procentech). Naopak cena platiny vzrostla jen o procento. Vyplývá to z analýzy investičního fondu Quant.
eur-czk-cnb-intervence-2.png

Jak vydělat na ukončení intervencí ČNB

05.09.2016 Dnes navážeme na vzdělávací článek z minulého týdne a povíme si více k očekávanému zrušení kurzového závazku ze strany České národní banky (ČNB).
USDMXN-daily-10062016.PNG

Komoditní měny mají potenciál

10.06.2016 Ropa dosáhla svého dna v únoru a od té doby přidala téměř 100 %, rázem se přidalo uhlí a teď už i elektřina...
img

Elektřina jako komodita a její specifické vlastnosti ve srovnání s největším trhem světa

21.04.2016 Teorie podobnosti říká, že pokud je několik různých systémů navzájem podobných, stačí umět popsat (není důležité, zdali teoreticky nebo experimentálně) jeden z nich, a k popisu ostatních stačí použít jednoduchých operací na základě vhodných definic. Na základě znalosti jednoho systému lze sestavit modely procesů, na základě kterých lze pak předpovídat chování reálného systému při různých změnách podmínek.
img

Makro: V únoru meziroční růst inflace v USA zpomalil na 1,0pct

16.03.2016 V únoru se sezónně očištěný index spotřebitelských cen USA podle očekávání meziměsíčně snížil o 0,2% po nulovém r...
img

Makro: Ceny výrobců ČR v únoru nečekaně meziročně klesly o 4,0pct

16.03.2016 V únoru se index cen tuzemských průmyslových výrobců ČR meziměsíčně snížil o 0,6% (oč. -0,3%) a po poklesu o 1,6%...
img

Makro: Ceny výrobců ČR zaznamenaly nejstrmější pokles od listopadu 2008

23.02.2016 Na počátku roku se index cen tuzemských průmyslových výrobců nečekaně meziměsíčně propadl o 1,6% po poklesu o 0,4% v&n...
img

Makro: V roce 2015 se inflace zvýšila o 0,7% v USA

20.01.2016 V prosinci se sezónně očištěný index spotřebitelských cen USA nečekaně snížil o 0,1% a následoval nulový růst v l...
img

Brazilská dokonalá bouře zatím nekončí. Recese by se mohla ještě hodně protáhnout

02.12.2015 Včera přišlo nové makro z Brazílie a dopadlo špatně. Hodně špatně. HDP se v 3Q propadl o 1,7 %, zatímco trh počítal s ...
img

Makro: Inflace Spojených Států v říjnu meziročně rostla o 0,2pct

18.11.2015 V říjnu se sezónně očištěný index spotřebitelských cen USA poprvé od července zvýšil o 0,2% (oč. 0,2%) a následov...
img

Makro: Inflace Spojených Států druhý měsíc v řadě klesla

15.10.2015 V září se sezónně očištěný index spotřebitelských cen v USA podle očekávání snížil o 0,2% po poklesu o 0,1% v&nbs...
img

Makro: Inflace Japonskaklesla na nejnižší úroveň od června 2013

28.08.2015 V červenci se index spotřebitelských cen Japonska snížil o 0,1%, ve srovnání s 0,2% v červnu, uvedl statistický ú...
img

Makro: Meziroční růst inflace v Kanadě zrychlil na sedmiměsíční maximum

21.08.2015 V červenci se index spotřebitelských cen Kanady zvýšil meziměsíčně o 0,1%, ve srovnání s 0,2% v červnu ...
img

Makro: Inflace Spojených Států se pozvolna zvyšuje

19.08.2015 V červenci stoupl sezónně očištěný index spotřebitelských cen v USA meziměsíčně o 0,1% (oč. 0,2%), ve srovnání s ...
img

Makro: Inflace Japonska sklouzla na nové dvouleté minimum

31.07.2015 V červnu se index spotřebitelských cen Japonska meziměsíčně snížil o 0,2% a následoval růst o 0,3% v květnu, uved...
img

Makro: Dovozní ceny Německa zaznamenaly nejhlubší pokles od ledna

27.07.2015 V červnu se index dovozních cen Německa meziměsíčně snížil o 0,5%, ve srovnání s 0,2% v květnu a zaznamenal největší pokles od ledna, uvedl spolkový statistický úřad. Meziměsíční vývoj cen odrážel energie, jenž zaznamenaly přechod z růstu do poklesu, dále nižší ceny železné rudy, nebarevných kovů, neželezných kovů a polotovarů, hnojiv, dřeva, celulózy, mléka a mléčných produktů, které kompenzovaly vyšší ceny elektrické energie, vepřového masa a obilovin.
img

Makro: Inflace Spojených Států se odrazila ode dna

17.07.2015 V červnu stoupl sezónně očištěný index spotřebitelských cen v USA meziměsíčně o 0,3% (oč. 0,3%), vesrovnání s 0,4...
img

Makro: Meziroční růst inflace Kanady v březnu překvapivě zrychlil

17.04.2015 Index spotřebitelských cen Kanady po očištění o sezónní vlivy se v březnu zvýšil o 0,7% (oč. 0,5%) po růstu o 0,9...
img

Makro: Ceny výrobců Česka v březnu meziroční klesly o 2,9pct

17.04.2015 Index cen výrobců v březnu pouze zmírnil meziroční pokles z 3,6% na 2,9% (oč. -3,3%) a zůstal v záporných úr...
img

Makro: Inflace Spojených Států zaznamenala v únoru nulový růst

24.03.2015 V únoru se sezónně očištěný index spotřebitelských cen Spojených Států poprvé od října meziměsíčně zvýšil o 0,2% ...
img

Makro: V únoru ceny výrobců Česka prohloubily pokles

16.03.2015 V únoru index cen výrobců prohloubil meziroční pokles o 0,1% na 3,6% a zůstal nepřetržitě v záporných úrovní...
img

Makro: Meziroční růst inflace Japonska je od listopadu stabilní

27.02.2015 V lednu se index spotřebitelských cen Japonska meziměsíčně snížil o 0,2% po růstu o 0,1% v prosinci, uvedl s...
img

Makro: V lednu zůstaly ceny výrobců Česka pátý měsíc v poklesu

23.02.2015 V lednu index cen výrobců pouze zmírnil meziroční pokles na 3,5% z 3,7% v prosinci, nejnižší úrovně od října 2009...
img

Makro: Inflace Spojených Států v prosinci nečekaně klesla na pětileté minimum

16.01.2015 V prosinci se index spotřebitelských cen Spojených Států očištěný o sezónní vlivy meziměsíčně snížil o 0,4% po po...
img

Makro: V prosinci ceny výrobců Česka klesly na pětileté minimum

16.01.2015 Ceny průmyslových výrobců Česka po většinu roku 2014 většinou klesaly. V prosinci index cen výrobců prohloubil me...
img

Makro: V listopadu ceny výrobců Česka prohloubily meziroční pokles

16.12.2014 S výjimkou srpna ceny průmyslových výrobců Česka letos nepřetržitě klesají. V listopadu index cen výrobců pr...
img

Makro: Ceny průmyslových výrobců Česka v říjnu meziročně klesly o 0,3pct

18.11.2014 S výjimkou srpna ceny průmyslových výrobců Česka od ledna nepřetržitě klesají. V říjnu se index cen výrobců ...
img

Makro: Ceny průmyslových výrobců Česka v září meziročně klesly o 0,3pct

16.10.2014 Po stagnaci v srpnu se ceny průmyslových výrobců Česka meziročně snížily a zůstaly od ledna v poklesu. V zář...
img

Makro: Ceny průmyslových výrobců Česka v srpnu meziročně stagnovaly

16.09.2014 Ceny průmyslových výrobců Česka se po nepřetržitém poklesu od ledna stabilizovaly. Po poklesu o 0,1% v červenci z...
img

Makro: Ceny průmyslových výrobců Česka v červenci meziročně klesly o 0,1pct

18.08.2014 Ceny průmyslových výrobců Česka se pohybují od počátku roku v záporných úrovních, v červenci meziroční pokle...
img

Tři věci, které nelze dlouho skrývat: Slunce, Měsíc a pravda

07.08.2014 Co se bude dít dál? Konsenzuální předpovědi vývoje trhu se zřejmě brzy zhroutí. Hlavní ekonom a investiční ředitel Sax...
img

Makro: Ceny průmyslových výrobců Česka zůstaly v meziročním poklesu

16.07.2014 Ceny průmyslových výrobců Česka od počátku roku klesají, v červnu se meziroční pokles prohloubil na 0,2% (oč. 0%)...
img

Makro: Ceny výrobců Německa zůstaly v nepřetržitém poklesu od srpna 2013

20.06.2014 V květnu se index průmyslových výrobců Německa bez očištění o sezónní vlivy meziměsíčně snížil o 0,2 % po poklesu...
img

Makro: Ceny průmyslových výrobců Česka v květnu meziročně poklesly o 0,1pct

16.06.2014 Ceny průmyslových výrobců Česka meziročně poklesly pátý měsíc za sebou, v květnu meziroční pokles pouze zmírnil n...
img

Makro: Ceny průmyslových výrobců Česka v dubnu zmírnily meziroční pokles

19.05.2014 Ceny výrobců Česka meziročně poklesly čtvrtý měsíc za sebou, v dubnu meziroční pokles pouze zmírnil na -0,3% z bř...
img

Makro: Meziroční růst inflace Japonska v únoru zrychlil na 1,5pct

28.03.2014 V únoru se spotřebitelské ceny Japonska nezměnily po poklesu o 0,2% v lednu, uvedl statistický úřad. Meziměsíční ...
img

Makro: Meziroční inflace Spojených Států v únoru zmírnila na 1,1pct

18.03.2014 Index spotřebitelských cen Spojených Států očištěný o sezónní vlivy rostl v únoru meziměsíčně o 0,1% (oč. 0,1%), ...
img

Makro: Meziroční inflace Německa v únoru klesla na čtyřměsíční minimum

14.03.2014 Meziroční růst spotřebitelských cen Německa v únoru zpomalil o 0,1% na 1,2% a odrážel nižší ceny potravin a ...
img

Svet 20XX. Rast príjmov blízko nuly

25.02.2014 V doterajších dvoch článkoch série Svet 20XX sme hovorili o ekonomickom raste v budúcnosti v pozitívnom svetle, no podľa ekonóma...
img

Makro: Ceny průmyslových výrobců Česka poprvé od března 2010 v meziročním poklesu

24.02.2014 V lednu se ceny průmyslových výrobců Česka meziročně snížily o 0,7% (oč. +0,9%) a následovaly růst o 1,7% v ...
img

Philly Fed z USA zklamal, index PMI z výroby z USA potěšil, analýza EUR/USD

20.02.2014  Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti klesl minulý týden o 3 000 na celkových 336 000. Tentokrát ekonomům vyš...
img

Americká inflace se v lednu příliš nezměnila, data splnila očekávání

20.02.2014 Index cen spotřebitelů v USA se za leden zvýšil o 0,1 procenta, poté co v prosinci stoupl o 0,2 procenta. Bez energií ...
img

Makro: Meziroční inflace Spojených Států v prosinci vzrostla na 1,5pct

16.01.2014 Index spotřebitelských cen Spojených Států očištěný o sezónní vlivy se v prosinci meziměsíčně zvýšil o 0,3% a následoval nulový růst v listopadu, uvedlo...
nemecko 07062013.jpg

Německo: Spotřebitelské ceny rostly pomalu

16.01.2014 Spotřebitelské ceny v Německu vzrostly loni v průměru o 1,5 procenta, což byl nejpomalejší růst od roku...
bitcoin fxstreet2.png

Jak obtížná je "těžba" bitcoinů?

10.01.2014 Při takzvané těžbě internetové měny bitcoin se denně spotřebuje elektřina v hodnotě kolem 15 milionů dolarů. Tvrdí to na svých internetových stránkách list Forbes, který se odvolává na statistiky serveru BlockChain.
img

Makro: Meziroční inflace Kanady v listopadu zrychlila na 0,9pct

20.12.2013 Spotřebitelské ceny Kanady v listopadu stagnovaly po poklesu o 0,2% v říjnu, uvedl statistický úřad. Po očištění ...
img

Makro: Inflace Německa se v listopadu odrazila z tříletého minima

11.12.2013 Meziroční růst spotřebitelských cen Německa v listopadu zrychlil na 1,3% z 1,2% v říjnu, nejnižší úrovně od září ...
img

Středoevropské měny zakončily týden oslabením, eurodolar stagnací

29.11.2013 Pohyb na eurodolaru byl dnes minimální, kurz se nyní nachází na 1,3610. Trhy zůstaly na konci týdne málo aktivní - dne...
img

Makro: Meziroční inflace USA v září zmírnila na pětiměsíční minimum 1,2pct

30.10.2013 Spotřebitelské ceny Spojených Států očištěné o sezónní vlivy rostly v září o 0,2%, rychleji než o 0,1% v srpnu, u...
EURUSD daily 25102013.PNG

ECB nejspíš zakročí proti silnému euru

25.10.2013 Po diskuzích o americkém vládním shutdownu a následně o prodloužení kvantitativního uvolňování se přesouvá pozornost měnových trhů zpět do Evropy. Včerejší indexy nákupních manažerů (PMI) zklamaly a napsaly tak otazník za oživení v eurozóně. Špatně dopadla především Francie, která si již začíná stěžovat na silné euro, kvůli kterému přichází o konkurenceschopnost i mimoevropské zakázky, a bude vyvíjet tlak na Evropskou centrální banku (ECB), aby euro poslala níže. Ostatní jihoevropské státy i Nizozemsko by se za slabší euro vůbec nezlobili a tak budou Francii tiše podporovat. Pravdou je, že díky utlumeným inflačním tlakům má ECB slušný prostor pro oslabení eura.
img

Nízká zářijová inflace oslabila českou korunu

10.10.2013 Česká koruna včera oslabila vůči euru o 0,3 %. Odpoledne se na mezibankovním trhu obchodovala kolem 25,60 CZK/EUR...
japan grafy.jpg

Spotřebitelské ceny v Japonsku zrychlily růst

27.09.2013 Spotřebitelské ceny v Japonsku rostly v srpnu nejrychleji za pět let. Jádrová inflace, jež nezahrnuje nestabilní ceny...
EURCZK daily 26092013.PNG

Jak je to s intervencemi ČNB?

26.09.2013 Dnešní zasedání bankovní rady České národní banky (ČNB) nepřineslo nic nového. Základní úroková sazba zůstala...
img

Merkelová je možná královnou Německa, ale chybí jí korunní princ…

25.09.2013 Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo Bank - Německé volby nakonec pro Angelu Merkelovou dopadly výborně. O to...
img

Makro: Meziroční růst CPI v Německu podle očekávání zrychlil na 1,9% v červenci

13.08.2013 Meziroční růst spotřebitelských cen Německa v červenci podle očekávání zrychlil na 1,9% z červnových 1,8% a byl nejvyš...
img

Makro: Inflace Česka se v červenci meziročně rostla o 1,4 pct

09.08.2013 Meziroční růst spotřebitelských cen Česka v červenci nečekaně zpomalil na 1,4% z 1,6% v červnu, uvedl stati...
img

Makro: Spotřebitelské ceny USA v červnu meziročně rostly o 1,8pct

16.07.2013 Spotřebitelské ceny Spojených Států očištěné o sezónní vlivy rostly v červnu meziměsíčně o 0,5%, rychleji než o 0,1% v...
img

Zlaté odvětví ohrožují slabé kusy. Na stole je mlha nákladů a pád produkce

02.07.2013 Zlato narazilo na těžební náklady a odvětví se zde hroutí, slýcháme od dubna, kdy kov vkročil do výběhu medvě...
img

Makro: Spotřebitelské ceny USA v květnu meziročně rostly o 1,4pct

18.06.2013 Spotřebitelské ceny Spojených Států očištěné o sezónní vlivy se v květnu meziměsíčně zvýšily o 0,1% po poklesu o 0,4% ...
img

Makro: Spotřebitelské ceny USA v dubnu meziročně rostly o 1,1pct

16.05.2013 Spotřebitelské ceny Spojených Států očištěné o sezónní vlivy v dubnu poklesly o 0,4% a nejvýrazněji od prosince 2008, ...
img

Makro: Spotřebitelské ceny USA v březnu meziročně rostly o 1,5pct

16.04.2013 Spotřebitelské ceny Spojených Států očištěné o sezónní vlivy v březnu nečekaně poklesly o 0,2% po růstu o 0,7% v únoru...
img

Makro: Inflace Německa v březnu poklesla na nové dvouleté minimum 1,4pct

11.04.2013 Meziroční růst spotřebitelských cen Německa v březnu podle očekávání zpomalil na 1,4% z 1,5% v únoru, potvrdil konečný...
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Obchodní systémy | Kathy Lien | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Intervence ČNB | Brexit | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Korelace | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Obchodní plán | Mexické peso | Dluhová krize | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Zahraniční obchod | USD/MXN | USD/ZAR | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Rozpočtový deficit | Měnový trh | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AOS | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Transakce | Bank of Japan | Bankovní rada | Beta | Bloomberg | Bod | Bonita | Broker | Burza | Béžová kniha | CEO | CME | CPI index | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Distribuce | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Evropská centrální banka | FX | Fed | Floating | Foreign Exchange | Futures | GAAP | Hedge | Holubice | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Kurz | Kurzy měn | LTRO | Likvidita | Long | Low | MMF | Makléř | Obchodní příkazy | Risk | Marže | Mezibankovní | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | P/E | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | Rally | Rating | Ratingová agentura | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Spotová cena | Státní dluhopis | Trader | Trading | Trend | Ukazatel | VaR | Value at Risk | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | ČEZ | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Jihoafrický rand | Investoři | Fond | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Mezibankovní trh | Zisk | Těžba ropy | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | IEA | Credit Suisse | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Kurzové výkyvy | Akcie NWR | Akcie ČEZ | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | Hedgeové fondy | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Český statistický úřad | Stavební výroba | Makrodata | Swapová výnosová křivka | Facebook | Satoši Nakamoto | Australská centrální banka | Lukáš Kovanda | Burzy | FX trh | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | Raiffeisenbank | Index | Investiční strategie | Podpora | Přenos | Volatilní | Likvidita trhu | Akcie CETV | Akcie Česká spořitelna | Akcie České spořitelny | Akcie ČEZ aktuálně | Akcie ČEZ aktuální dividendy | Akcie ČEZ aktuálně dividendy | Akcie ČEZ aktuálně dividendy 2015 | Akcie ČEZ graf | Akcie ČEZ investiční doporučení | Akcie ČEZ kurz | Akcie ČEZ názory diskuze | Akcie ČEZ názory diskuze Patria | Akcie ČEZ online | Akcie ČEZu | Akcie ČEZu na burze | Akcie Čína | Akcie ČSOB | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Komerční banky | Akcie O2 | Akcie online | Akcie online Čína | Akcie Škoda auto | Akcie Tesla | Akcie Unipetrolu | Akcie.cz | Akcie.cz on line burza | Akcie-2000.cz | Akciové fondy aktuální kurzy | Akciový mix ČSOB | Akciový mix FF | Akciový prémiový dluhopis | Akciový prémiový dluhopis IV | Akciový prémiový dluhopis XII | Aktuální cena akcie Unipetrolu | Aktuální kurz australského dolaru | Aktuální kurz euro | Aktuální kurz libry | Aktuální kurz rublu | Aktuální kurz rublu ke koruně | Aktuální kurzovní lístek | Aktuální kurzovní lístek KB | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Automatické obchodní systémy | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | Brokerské společnosti | Brokeři | Cena | Cena akcií | Cena akcií ČEZ | Cena zlata a stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Co je to forex | CZK | Časový pásma | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | ČEZ online | Čínská banka | Dolar | Ekonomické zprávy | Ekonomický růst | Ekonomika Německa | Emisní povolenky | Eura | Euro Stoxx 50 | Exchange | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Fortuna | FXstreet.cz | GDP | Graf | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index PMI | Inside | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investování do akcií | Irsko | Jádrová inflace | Jak vydělat | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní trh | Kurzovní lístek | Kurz australského dolaru | Kurz EUR | Kurz euro | Kurz libry | Kurz rublu | Kurz rublu ke koruně | Kurz USD | Kurzovní lístek KB | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Market | Markets | Meziroční inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Miroslav Singer | Nákup akcií | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování s komoditami | Obchodování se zlatem | Online burza | Oslabení koruny | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | PayPal | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rates | Rakousko | Reuters | Risk On | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Sázky | Société Générale | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Těžba bitcoinů | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Tržní hodnota akcie | Twitter | Volatility | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj inflace | WTI | Patria Direct | Země eurozóny | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | Finanční nástroj | CNBC | ZEW | ING | Benzín | Akciové riziko (Risk On Shares) | Andrej Babiš | Buy | CEE | CEPS | Cílová cena | Daniel Beneš | Elon Musk | Indie | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Overweight | P/S | ROCE | Sell | Underweight | Spojené státy | Černé zlato | WGC | Tržby | Světové ekonomiky | Co je forex | eBook | Komise | Kontrakt | Volby | Cukr | Vzdělání | Akcie.cz online burza | Burza dnes | Burze | Forex ziskové intradenní a swingové obchodní strategie | Investment | Traders | Rhodium | Danske Bank | Rabobank | Bernstein | Microsoft | Sentix | TradingFloor.com | Barrick Gold | Barclays Capital | Destatis | Sója | Sentix index | Oslabení eura | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Kolaps finančních trhů | Thomson Reuters | Uložení peněz | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Úspěch | Podnikání | Trading v praxi | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Kurz české měny | Index pražské burzy | Hospodářské výsledky | Chytrý Honza | Diamanty | Velcí investoři | Cizí měny | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Energie | Prezident Fedu | Podnikatelé | Pro tradery | KBC | BlackRock | Ekonomický sentiment | Přehled | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Referendum | Golden Gate CZ | Forbes | Prezident ECB | Index důvěry | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Strategy Research | Economic | Inflační tlaky | Forwardy | IBEX | Evropská dluhová krize | Německé státní dluhopisy | Americké státní dluhopisy | Objem investic | Pokles ceny akcií | Růst akcií | AAA | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Propad | Handelsblatt | Kryptoměny | Index Nikkei | Citi | S&P | Guvernér | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení koruny | Dnešní údaje | Historická maxima | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Cenné papíry Komerční banky | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Šéf společnosti | Blockchain | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Obchodování s finančními deriváty | Steen Jakobsen | Výhled | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Konsensus | Mzdy | Silné euro | Francouzský CAC 40 | Krize | Investiční rozhodnutí | Pražský parket | Akcie rakouské bankovní skupiny Erste | Zisky firem | Analytický tým FXstreet.cz | Theresa Mayová | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Výběr zisků | Výnosy | Očekávání analytiků | Příjmy | Makléř Fio banky | Alphabet | ČTK | Aktuální cena | Konsenzus | Růst ekonomiky | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | HDP v eurozóně | Globtrex | Nejvyšší zhodnocení | ALO diamonds | Keystone XL | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Zahraniční forex | Daňové změny | Obchodování na zámořských trzích | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Globtrex.com | Aleš Michl | Quant | Ceny hliníku | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Analytici Patria | Analytici Patria Finance | Cena platiny | Rebalancování indexů | BTG | Tether | Lithium | Obchody s měnami | Akcie Avastu | Odliv dividend | Podnikání na kapitálovém trhu | Krypto | Slabší koruna | Wood Mackenzie | Podniky | Čínské měny | FAANG | Inflace v eurozóně | Okénko finančního trhu | Akcie společnosti | Pokles ceny | Index Stoxx 600 | Czech Fund | Obchodní rozhovory | Nové peníze | Spotřebitelská inflace | Co je forex trading | Evropská komise | Odhady analytiků | Odložení brexitu | Michal Uma | Statistický úřad | Ceny pohonných hmot | Boris Johnson | Ztráty v tradingu | Pokles cen | Snížení úroků | Britský premiér | Růst mezd
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Index | USA | Trh | Reuters | Pozice | Banky | ČTK | Výhled | Banka | FOREX | EUR/USD | Rezistence | Obchodování | FXstreet | Euro | Dolar | Graf | JPY

Předchozí klíčová slova

Ekvitní křivka
Elasticita
Elect Capital
Elektronická obchodní platforma
Elektronická peněženka
Elektronické měny
Elektronické obchodování
Elektronické obchody
Elektronické peněženky
Elektronické peníze

Následující klíčová slova

Elite CurrenSea
Elite Trader
Elitní sportovec
Elliotovy vlny
Elliott
Elliott Management
Elliottovy vlny
Elliott Wave
Elliott Wave analýza
Elliott Wave Teorie
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Potvrďte prosím... Zavřít