Neděle 31. květen 2020 13:34
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
Dukascopy
reklama
Dukascopy

Klíčová slova - Hospodářská krize

C:\fakepath\Německo2.jpg

Německý ekonom doporučuje pro obnovu vysadit DPH na část zboží

14.05.2020 Německo i další evropské země by měly na půl roku vysadit daň z přidané hodnoty (DPH) na dražší zboží, aby znovu nastartovaly ekonomiku. Je o tom přesvědčen německý ekonom Ferdinand Dudenhöffer. Na rozdíl od řady jiných zvažovaných opatření je to podle něj rychlá a efektivní cesta, jak nejhlubší ekonomickou krizi za desítky let překonat. Dudenhöffer to dnes řekl v rozhovoru se zahraničními novináři v Berlíně.
img

Počet insolvenčních návrhů se v dubnu propadl o třetinu, lidé s řešením dluhů vyčkávají

06.05.2020 Opatření přijatá proti šíření pandemie koronaviru přiměla Čechy odložit řešení jejich dluhů. Zatímco v únoru i březnu přesáhl počet osob žádajících o insolvenci tři tisíce, v dubnu bylo podáno jen 1919 insolvenčních návrhů. “Důvodem je především skutečnost, že lidé v obavách z nákazy méně vyhledávali služby akreditovaných dluhových poradců, advokátů či notářů, kteří mohou insolvenční návrhy sepisovat,” potvrdil ředitel Poradny při finanční tísni David Šmejkal. Někteří dlužníci navíc vyčkávají, zda nedosáhnou na podporu v rámci státních opatření na záchranu ekonomiky. „Svou roli hrají i velkorysá pravidla odkladu splátek bankám a splátkovým společnostem“ doplňuje Šmejkal.
C:\fakepath\investovani online.jpg

Euler Hermes: Oživení ekonomiky lze čekat až v roce 2021

30.03.2020 Oživení světové ekonomiky po současné krizi způsobené koronavirem bude možné očekávat až v roce 2021. Pandemie koronaviru vedle kolapsu zdravotnictví výrazně ovlivní vývoj v obchodě, ve financích i ve spotřebě. Vyplývá to z analýzy úvěrové pojišťovny Euler Hermes.
img

Pražská burza v obavách z dopadů šíření koronaviru dál padá

18.03.2020 Pražská burza v obavách z dopadů šíření nového koronaviru na ekonomiku dál padá a zůstává na nejnižších hodnotách za 11 let. Index PX dnes klesl o 6,48 procenta na 690,37 bodu. Akcie Monety Money Bank ztratily 17 procent, výrazně šly dolů i cenné papíry dalších bank. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna poprvé od června 2015 oslabila nad 27,50 Kč/EUR a prvně za téměř tři roky překonala hranici 25 Kč/USD.
img

Nejhorší týden od světové ekonomické krize

13.03.2020 „Vzhledem k restriktivním opatřením proti šíření koronaviru se celá řada společností dostane do platební neschopnosti. Je vysoce pravděpodobné, že trh s korporátními dluhopisy prožije kolaps. Firmy, které přichází o zakázky, již nebudou schopny splácet dluhy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Jak se vypořádat s důsledky koronaviru ve svém finančním a investičním plánu

10.03.2020 Ve světě řádí od začátku prosince zcela nová infekce, virus COVID-19 ze skupiny koronavirů. Symptomy onemocnění se v mnohém podobají chřipce. Pokud je v případě chřipky řada otázek doposud nezodpovězena, pak koronavirus klade na vědce ještě větší nároky. O koronaviru toho zatím není mnoho známo. Přirovnání k chřipce se však přímo nabízí, a tak vznikají odhady založené na minulých chřipkových epidemiích a pandemiích. Z hlediska počtu obětí nicméně není aktuální daň koronaviru ničím ve srovnání s chřipkou, která řádí každoročně.
img

Burzovní pandemie již probíhá

28.02.2020 „Na trzích zažíváme nejhorší týden od propuknutí světové hospodářské krize v roce 2008. Z trhů po celém světě se již vypařilo více než 5 000 miliard dolarů. Lidé, kteří včera vyprodali svá portfolia, jsou na tom výrazně lépe než lidé, kteří je vyprodávají až dnes. Vyhlídky na změnu tohoto trendu bohužel stále nejsou patrné,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Kam směřuje zlato

15.08.2019 Zlato má za sebou od začátku tisíciletí poměrně bouřlivý vývoj. V srpnu letošního roku na sebe opět upozornilo, překonalo hranici 1 500 USD za trojskou unci a je nejdražší za posledních šest let. Pro pochopení současného vývoje jeho ceny je dobré ohlédnout se zpět. Jaké faktory hnaly cenu k rekordu roku 2011? A dá se situace připodobnit té současné? Co táhne zlato vzhůru dnes?
img

Přednášející a témata konference ShowFx v Praze

28.01.2019 Všichni obchodníci a ti, koho zajímá dozvědět se více o obchodování a investicích, jsou zváni 16. února na bezplatnou vzdělávací akci – první Finanční konferenci ShowFx World v Praze.
img

V loňském roce si investoři spálili prsty

07.01.2019 Rok 2018 byl bez nadsázky pro většinu investorů a portfolio manažerů výjimečný, ale ne v pozitivním slova smyslu. Stav by se dal shrnout slovy: „Skoro nic nefungovalo.“ V loňském roce 93 procent ze všech sedmdesáti tříd aktiv přineslo negativní výnosy (měřeno americkým dolarem). To se nestalo ještě nikdy v historii (tedy za posledních 100 let, odkdy Deutsche bank výkon sedmdesáti různých tříd aktiv sleduje). Šok a zklamání investorů bylo umocněno tím, že v roce 2017 pouhé jedno procento tříd aktiv přineslo negativní výnosy. Zjednodušeně řečeno – předloni „rostlo téměř vše“, zatímco loni před poklesy „nebylo kam utéct“.
img

Venezuelská hospodářská katastrofa nebere konce

19.11.2018 Venezuelská vláda čelí velkému tlaku jak doma, tak ve světě. Problémem je hyperinflace a nedostatek hotovosti. Venezuelská centrální banka chystá předat komplexní ekonomické statistiky MMF (Mezinárodní měnový fond), hrozí jim totiž riziko dalších sankcí.
C:\fakepath\merkel 14122014.png

Merkelová: V prosinci chceme mít rámec reformy měnové unie

19.10.2018 Šéfové států a vlád 27 zemí Evropské unie se včera shodli, že na summitu v prosinci chtějí mít na stole rámec budoucí podoby reformované měnové unie, cestu k evropskému systému pojištění vkladů a také pokrok na cestě k unii kapitálových trhů. Po včerejším obědě lídrů zemí eurozóny, na který ale byli pozváni i šéfové států a vlád ostatních zemí unie, to včera novinářům řekla německá kancléřka Angela Merkelová.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Převzetím hypotečních agentur v USA naplno vypukla krize

04.09.2018 Dosud poslední celosvětová hospodářská krize sice vypukla naplno před deseti lety, 7. září 2008, převzetím polostátních hypotečních agentur Fannie Mae a Freddie Mac americkou vládou, problémy se ale objevily dříve. Již na konci roku 2006 se totiž začal otřásat hypoteční trh v USA, jehož kolaps postupně přerostl v globální krizi.
C:\fakepath\EURUSDH1.png

Závěr týdne na finančních trzích 10.8.2018

10.08.2018 Americké akciové trhy dnes oslabily. Prohlubující se hospodářská krize v Turecku měla negativní dopad na akcie bankovních společností a vyvolala obavy, že by se problémy mohly rozšířit i do dalších ekonomik.
img

Finanční krize kvůli cenovým bublinám. Je Bitcoin bublina rizikem?

12.07.2018  Titulky New York Times v posledních měsících často nadnášejí otázky, zda se blíží další finanční krize. Svět...
img

Finanční krize burze kvůli cenovým bublinám. Je Bitcoin bublina rizikem?

12.07.2018  Titulky New York Times v posledních měsících často nadnášejí otázky, zda se blíží další finanční krize. Svět...
img

Ropa reaguje na obchodní sankce dalšími výraznými poklesy

19.06.2018 Zvýšení obchodního napětí mezi Washingtonem a Pekingem vyvolalo výrazný pokles cen ropy. Velkou měrou k této situaci „dopomohly“ obavy z negativního ovlivňování globální poptávky po ropě. Ropa Brent se minulý týden propadla o 2,9 amerických dolarů na 73 dolarů za barel. To je pokles o 3,82 % během jediného obchodního dne. Na newyorské komoditní burze NYMEX se cena americké lehké ropy WTI propadla o 2,62 dolarů (-3,91 %). Týden uzavřela na hodnotě 64,38 amerických dolarů.
img

Geopolitická rizika hýbou finančními trhy

22.05.2018 Od rizika k riziku, tak by se dalo nazvat poslední geopolitické dění ve světě. Takové prostředí bývá vodou na mlýn pro finanční trhy, jelikož trhy milují volatilitu a tu většinou geopolitické napětí vyvolává. To však není přímo téma posledních dnů, kdy trhy sice vstřebávají geopolitická rizika, avšak výraznější volatilita se zatím trhům vyhýbá. Jinak vnímají geopolitická rizika akcie, devizové trhy nebo komodity.
C:\fakepath\forex 14122014-2.png

Kommersant o alternativních indexech: Ukazatele iluzí

08.01.2018 Ekonomická média po celý rok informovala i o těch nejmenších změnách ukazatelů - burzovních, průmyslových, spotřebitelských cen, důvěry a mnoha dalších. Existují ale i jiné indexy a jak napsal ruský hospodářský list Kommersant, některé mohou nejen pobavit, ale také poskytnout užitečné informace.
euro-koruna.jpeg

Babiš nechce, aby Česko vstoupilo do eurozóny

19.04.2017 Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) nechce, aby Česko vstupovalo do eurozóny. Koruna je pro Česko výhodná, zejména pro případ, kdyby přišla další hospodářská krize, řekl dnes Babiš v debatě Politologického klubu Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Pro rychlé přijetí eura se naopak vyslovil předseda opoziční TOP 09 Miroslav Kalousek.
moodys rating 1710.jpg

Moody's v USA zaplatí 864 milionů USD

15.01.2017 Americká společnost Moody's Corporation zaplatí americkým úřadům téměř 864 milionů dolarů (22 miliard Kč) za urovnání obvinění, že její ratingová agentura před globální finanční krizí nereálně ohodnocovala hypoteční cenné papíry rizikovější povahy. V pátek to oznámilo tamní ministerstvo spravedlnosti.
img

Makro: Litva je od ledna devatenáctou zemí EU, která přijala euro

05.01.2015 Litva se stala od 1. ledna 2015 devatenáctou zemí EU, která přijala jednotnou evropskou měnu a rozšířila počet obyvate...
japan yen.jpg

Japonská ekonomika klesla o 1,9 procenta

08.12.2014 Japonská ekonomika klesla ve třetím čtvrtletí více, než se myslelo. Hrubý domácí produkt se podle...
japonsky jen.jpg

Japonská ekonomika sklouzla do recese

17.11.2014 Japonská ekonomika překvapivě sklouzla do recese, když se HDP po propadu ve druhém čtvrtletí ve třetím...
eu.jpg

Německá dominance prý ohrožuje EU

13.10.2014 Prosazování německého hospodářského modelu pro celou Evropskou unii ohrožuje samotnou podstatu...
recko vlajky eu.jpg

Řecko čeká příští rok přebytek rozpočtu

05.10.2014 Cílem Řecka bude dosáhnout v příštím roce přebytku primárního rozpočtu, který nezahrnuje náklady na...
recko vlajky.jpg

Řecká ekonomika klesla pouze o 0,2 %

13.08.2014 Řecká ekonomika v letošním druhém čtvrtletí klesla nejpomalejším tempem od začátku hospodářské...
Recko33.jpg

Ukrajinská krize ohrožuje oživení v Řecku

13.08.2014 Ukrajinská krize a její důsledky by mohly poškodit křehké oživení řecké ekonomiky. Uvedl to včera státní...
img

Makro: Lotyšsko je od ledna osmnáctou zemí EU, která přijala euro

03.01.2014 Lotyšsko se stalo od 1. ledna 2014 osmnáctou zemí Evropské unie, která používá jednotnou evropskou měnu a počet obyvat...
portugalsko.jpg

Portugalsko žádá věřitele o odložení revize financí

12.07.2013 Portugalsko ve čtvrtek požádalo zahraniční věřitele o odložení pravidelné kontroly toho, jak země dodržuje...
portugalsko.jpg

Portugalská vládní krize zažehnána

07.07.2013 Portugalská koalice se dohodla na pokračování vlády. Premiér Pedro Passos Coelho v rámci několika ústupků...
portugalsko.jpg

Našlo Portugalsko cestu ke stabilizaci vlády?

05.07.2013 Portugalský premiér Pedro Passos Coelho našel cestu ke stabilizaci vlády, kterou oslabila rezignace dvou...
img

Evropa letos banky neotestuje. Bojí se? Italským chybí až 60 mld. eur kapitálu

17.05.2013 Zátěžové testy evropských bank se letos neuskuteční. ECB chce změnu jejich pravidel, protože ve Španělsku či na Kypru na skutečná rizika neukázaly. Dle čerstvých studií italským bankám může reálně chybět až 60 miliard eur kapitálu. Nedostatky dle analytiků leží zejména ve středně velkých domech, tedy těch, které nejsou hlavním terčem testů a na které je „méně vidět“.
img

Ekonomický výhled Q2 2013: Konec jízdy na černo

12.04.2013 Globální růst se snižuje a odhady rozpočtových deficitů rostou. Jistě, akciové burzy šplhají nahoru, ale to je jen...
recko vlajka.jpg

Inflace v Řecku je kvůli krizi téměř na nule

08.03.2013 Roční míra inflace v Řecku v únoru klesla na 0,1 procenta, a dostala se tak nejníže za posledních 45 let...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Obchodní systémy | Bitcoin | Intervence | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Market Profile | Moody's | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | OPEC | Koruna | Evropská unie | HDP | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Monetární politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Analytik | New York | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Hyperinflace | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bear | Bloomberg | Burza | CBOE | CME | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Diverzifikace | ECB | ESM | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Fannie Mae | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Investice | Investor | Investování | Komodity | Kurz | Long | MAE | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Makléř | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měny | NYMEX | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | PAMM | Portfolio | Pozice | Rating | Ratingová agentura | Riziko | Ropa | S&P 500 | Short | Swap | Trend | Tržní cena | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výnos | Zlato | Švýcarský frank | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | EMU | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Hospodářský růst | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Americký prezident | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Trh s nemovitostmi | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Myšlení | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Burzovní makléř | Intervenovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Investiční banka | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Nasdaq Composite | Makro | Roklen | Portugalsko | LYNX | Index strachu | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Akciové burzy | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Automatické obchodní systémy | Banka | BH Securities | Big Mac | Brent | Cena | Ceny zlata | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Ekonomický výhled | Eura | Euro dnes | Euro měna | Evropská měna | Finanční plán | Finanční prostředky | Fio | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | HDP v Evropě | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Investiční | Investiční kovy | Zlaťáky | Irsko | Japonská ekonomika | Komoditní | Krize v Řecku | Kurzy | Lira | Market | MetaTrader 4 | Míra inflace | Nemovitosti | Osobní finance | Patria Online | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Recenze | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řecká ekonomika | Signály | Státní dluh | TopForex | Trh nemovitostí | Trh | Volatility | Vývoj ceny zlata | WTI | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zpráva | Zprávy | Zisky | ING | Andrej Babiš | Indie | Ministerstvo financí | ROCE | Sell | Tier 1 | Itálie | Spojené státy | WGC | Světové ekonomiky | Investiční analytik | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Vzdělání | Burze | Moody's Investors Service | Dow Jonesův index | Unicredit | DPA | RBS | Bankovní sektor | MSCI | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Agentura DPA | Propad na finančních trzích | Finanční systém | Pokles cen akcií | Automobilový průmysl | Erste Bank | Kurz české měny | Der Spiegel | Ministr financí | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Bankovnictví | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Standard & Poor's | Economist | Širší index S&P 500 | Ekonomické dopady | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Panické výprodeje | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Černé pondělí | Propad | Vystoupení z EU | Kryptoměny | Index Nikkei | Specifika kontraktu | S&P | Agentura Moody's | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Historická maxima | Nejistota | Erste | VIG | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Úvěrová krize | Blockchain | Dluhové krize | Agentura AFP | IOBE | Ekonomický institut | Výhled | Globální krize | Americké akciové trhy | Propad akcií | Mzdy | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Bankovní unie | Krize | Snížení úrokových sazeb | Ministři financí EU | Výběr zisků | Výnosy | Japonská vláda | Americká vláda | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Návratnosti investice | Makléř Fio banky | ČTK | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Očekávání | Evropský bankovní úřad (EBA) | HDP v eurozóně | Oliver Wyman | Zklamání investorů | Euler Hermes | Sell in May and go away | ShowFx World | BHS | Bitcoin futures | xPartners | Burzovní trhy | Hodnota indexu PX | Dominik Stroukal | Štěpán Hájek | E-book o investování | Konference ShowFx | ShowFx | Petr Pleva | Inverzní výnosová křivka | ShowFx v Praze | ShowFx World v Praze | Geopolitická rizika | Trhy dnes | Obchodní války | Analytik TopForex | Obchodní válka | Finex | Americká investiční banka | Ekonomické krize | Patrik Mackových | Burzy padají | Daňové reformy | Prezident Trump | Úroková sazba v USA | Hodnota indexu | Majetek | Obchodování na burzách | Oživení světové ekonomiky | Boris Johnson | Snížení sazeb | Výnosové křivky | Pokles cen | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Situace na trzích | Oživení ekonomiky | Dění na trzích | Energetické firmy | Hospodářské krize | Digitalizace | HDP v USA | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | PFNonwovens | Reálné ekonomiky | TradingEconomics | Avast | Vyhlídky | Legislativa | Dlužníci | Průmysl | Problémy | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Josef Dudek | Hospodaření | Světová válka | Hospodářská katastrofa | Budoucnost | Experti | Krach | Koronavirus | Trhy | Šíření nového koronaviru | Šíření koronaviru | Španělská chřipka | Virus | Pokles | Situace | České měny | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Freedom Financial Services | Hospodářství Evropské unie | COVID-19 | Virus Covid-19 | Světová hospodářská krize | Ekonomické recese | Zničené hospodářství | Centrální instituce | Dopady epidemie koronaviru | Zdravotní pandemie | Burzovní pandemie | Cestovní ruch | Vývoj | Šok | Příležitost k nákupu | Důsledky koronaviru | Robert Novoměstský | Riziko hospodářského poklesu | Pravidelná investice | Short-selling | Světové ekonomické krize | Evropské země | Pokles HDP | Antivirové firmy | Akcie antivirové firmy | Akcie Monety | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | OSVČ | Růst | Platební neschopnost | Ferdinand Dudenhöffer | Karanténa | Ekonomiky | Války | Práce | DPH | Soud | Počet insolvenčních návrhů | Insolvence 2008 | David Šmejkal | Poradny při finanční tísni | Insolvenční správci | Opatření přijatá proti šíření pandemie | Oddlužení | Německý ekonom | Světové hospodářství
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Hospodaření důchodového pojištění
Hospodaření společnosti O2
Hospodaření státního rozpočtu
Hospodaření státu
Hospodaření za loňský rok
Hospodářská činnost
Hospodářská katastrofa
Hospodářská komise
Hospodářská komise OSN
Hospodářská komise OSN pro Afriku

Následující klíčová slova

Hospodářská opatření
Hospodářská politika
Hospodářská recese
Hospodářská rizika
Hospodářská situace
Hospodářská stagnace
Hospodářské dějiny
Hospodářské dopady
Hospodářské dopady koronaviru
Hospodářské dopady nového koronaviru
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bossa live trading
Potvrďte prosím... Zavřít