Úterý 19. březen 2024 12:35
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei ProTrader

Hospodářská krize

img

Euro se odráží na základě očekávání vývoje sazeb na pozadí prudkého propadu v průmyslu. Přehled EUR/USD

19.03.2024 V lednu průmyslová výroba v eurozóně prudce poklesla o 3,2 %, zatímco meziročně se produkce snížila o 6,7 %, přičemž o...
C:\fakepath\Německo3.jpg

Výrobní ceny v Německu klesly nejvíce od začátku záznamů v roce 1949

20.09.2023 Výrobní ceny v Německu v srpnu klesly nejvíce od začátku záznamů v roce 1949. Meziročně se snížily o 12,6 procenta, uvedl dnes německý statistický úřad. Analytici s takovým vývojem cen počítali. Zpráva podnítila naděje na další zmírnění inflace v největší evropské ekonomice, vzhledem k tomu, že ceny výrobců se později zpravidla promítají do cen pro spotřebitele.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Světová krize roku 2008 naplno začala pádem amerických hypotečních agentur

06.09.2023 Poslední celosvětová hospodářská krize sice vypukla naplno 7. září 2008, když americká vláda převzala polostátní hypoteční agentury Fannie Mae a Freddie Mac, problémy se ale objevily dříve. Již na konci roku 2006 se totiž začal otřásat hypoteční trh v USA, jehož kolaps postupně přerostl v globální krizi. S plnou silou krize udeřila v půlce září 2008, kdy investiční banka Lehman Brothers oznámila, že zažádá o ochranu před věřiteli. Následoval největší bankrot v dějinách USA.
C:\fakepath\trader-21082023-36-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.08.2023 1) V Jihoafrické republice v úterý začne třídenní summit skupiny rozvíjejících se ekonomik BRICS, do níž kromě hostitelské země patří ještě Rusko, Čína, Indie a Brazílie. Na programu jednání bude mimo jiné možnost rozšíření uskupení, zájem o členství má asi čtyřicítka dalších států světa. Schůzka v poslední době poutala pozornost především kvůli možné účasti ruského prezidenta Vladimira Putina, na kterého Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykač kvůli únosům ukrajinských dětí do Ruska během nynější války na Ukrajině. Moskva nakonec oznámila, že Putin se summitu zúčastní prostřednictvím videokonference.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Výrobní ceny v Německu v červenci klesly o šest procent, nejvíce od roku 2009

21.08.2023 Výrobní ceny průmyslových produktů v Německu se v červenci meziročně snížily o šest procent. Vykázaly tak první pokles od listopadu 2020 a nejvýraznější pokles od října 2009, kdy je stlačila dolů globální finanční a hospodářská krize. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad.
C:\fakepath\Argentina.jpeg

Míra inflace v Argentině poprvé od začátku 90. let přesáhla 100 procent

15.03.2023 Míra inflace v Argentině poprvé od éry hyperinflace začátku 90. let přesáhla 100 procent. Cena mnohého spotřebního zboží se tak od roku 2022 zdvojnásobila. Země se roky potýká s ekonomickými problémy a většina obyvatel nyní žije v chudobě, informuje zpravodajský server BBC.
img

Graf dne: CHNComp (29.12.2022)

29.12.2022 Čínské akcie čelily v poslední době prodejnímu tlaku, a to kvůli narůstajícímu počtu případů COVID-19 a novým cestovní omezením, která na čínské cestující uvalilo několik zemí, což eskaluje obavy investorů z vyhlídek na hospodářský růst země a potenciálně celosvětová omezení. CHNComp letos klesl o více než 43,0 %, protože čínská aktiva zasáhla hospodářská krize související s Covidem. Kupující však na konci října 2022 zahájili korekci výše a podařilo se jim smazat některé nedávné ztráty. Přesto se býci snaží prolomit nad zónou klíčové rezistence kolem 6700 bodů, což je poznamenáno předchozími cenovými reakcemi, 200 SMA (červená čára) a 23,6 % Fibonacciho retracement sestupné vlny zahájené v únoru 2021. Dokud bude cena sedět pod touto úrovní může být spuštěn další sestupný impuls směrem k nedávným minimům na úrovni 5000 bodů. Na druhou stranu, pokud se kupujícím podaří udržet aktuální dynamiku a prolomit výše zmíněnou rezistenci, pak se pohyb výše může rozšířit směrem k další klíčové rezistenci na 7765 b.
C:\fakepath\mmf2.png

MMF poskytne podle předběžné dohody Srí Lance půjčku 2,9 miliardy dolarů

01.09.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) je připraven poskytnout Srí Lance v příštích čtyřech letech 2,9 miliardy dolarů (70,7 miliardy Kč), aby pomohl zachránit zemi trpící nejhorší hospodářskou krizí v historii. Vyplývá to z předběžné dohody, o níž dnes informovaly tiskové agentury.
C:\fakepath\PT-proti-proudu-clanek-FXstreet-230820227.jpg

Shortujeme akcie - kdy se cesta proti proudu vyplácí

23.08.2022 Shorting je jednou z obchodních technik, která svou podstatou budí rozporuplné reakce u veřejnosti, avšak která má obrovský ziskový potenciál. Pojďte se s námi podívat na 3 nejznámější investory v historii, kteří si díky shortování přišli na mnohdy pohádkové bohatství a zároveň do základů otřásli světem financí.
img

I skvělá investice může zaznamenat propad – důležité je nepanikařit

13.04.2022 Všechny investice v sobě mají kus rizika, a to platí v jakýchkoli časech. Každý investor má jinou toleranci k riziku a kolísaní vnímá jinak, ale i ta nejlepší investice s velkou pravděpodobností nějakými propady projde. Jednotlivé investory pak definuje mimo jiné to, jak velké a dlouhotrvající propady jsou ochotni a schopni tolerovat.
img

Největší čínský developer dostal rating platební neschopnosti

17.12.2021 Krize na realitním trhu v Číně nadále nabírá na síle. Poté co se propadly akcie a bondy čínského developera, klesly v úterý také akcie společnost Shimao Group, což je nová rána. Společnost China Evergrande Group, největší developerská společnost v oboru, byla dnes oficiálně zařazena do ratingu neschopnosti splácet agenturou S&P Global. Oznámení bylo zveřejněno v pátek bezprostředně poté, co vyšlo najevo, že nadhodnocená firma zmeškala splátku dluhopisů.
img

Evropa žije v iluzi nízkého počtu krachujících firem. Realita ji však brzy probudí

13.04.2021 Hospodářská krize způsobená pandemií Covid-19 měla přinést krachy firem a růst platební neschopnosti v celé eurozóně. Loni však překvapivě došlo k poklesu úpadků firem ve všech hlavních evropských ekonomikách. „Podle naší analýzy existuje vysoký počet tzv. skrytých insolvencí. Ty byly spíše odloženy, než aby se jim skutečně zabránilo. V Evropě je velký počet neživotaschopných společností, jejichž bankrot je jen otázkou času,“ řekl Ján Čarný, generální ředitel pojišťovny COFACE pro Českou republiku a Slovensko.
img

Kudy vede cesta k příležitostem desetiletí

18.12.2020 Abychom včas identifikovali trendy a viděli na jejich horizontu příležitosti, musíme se nejprve podívat nazpátek. Hypoteční a následná finanční krize, která propukla ve Spojených státech amerických v září 2008 pádem investiční banky Lehman Brothers, zasáhla celý svět. Téměř v troskách se ocitl bankovní systém nejen v USA, ale o přežití bojovaly také významné bankovní domy v Evropě. Do problémů se dostaly i takové renomované peněžní ústavy jako Deutsche Bank, Erste, Banca Monte Dei Paschi Di Siena, Unicredit, ale například i Royal Bank of Scotland se sídlem na Britských ostrovech.
img

OMEZOVÁNÍ ŠEDÉ EKONOMIKY: BERME KORONAVIROVOU KRIZI JAKO PŘÍLEŽITOST

15.11.2020 Pandemie covid-19 má hluboký dopad na státy po celém světě, přičemž různé země jsou zasaženy různými způsoby. I z toho důvodu je pro mě cennou zkušeností být součástí týmu Rozvojového programu OSN, globální organizace, která je v současné době do značné míry zodpovědná za řešení socioekonomické krize spojené s nemocí covid-19.
C:\fakepath\Austrálie2.jpg

Australská ekonomika kvůli koronaviru rekordně klesla

02.09.2020 Australská ekonomika ve druhém čtvrtletí rekordně klesla a poprvé od roku 1991 se propadla do recese, protože koronavirová omezení paralyzovala ekonomickou aktivitu. Nová onemocnění pak ohrožují možné brzké oživení a zvyšují tlak na vládu, aby pokračovala s podporou ekonomiky. Hrubý domácí produkt (HDP) se za tři měsíce do konce června propadl ve srovnání s předchozím čtvrtletím o sedm procent po snížení o 0,3 procenta v prvních třech měsících letošního roku. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil australský statistický úřad.
C:\fakepath\euro3.jpg

Bloomberg: Pandemie tlačí miliony Evropanů do dluhové krize

10.08.2020 Evropu čekají další hospodářské otřesy, protože plány na ukončování bezprecedentní podpory zaměstnanců zavedené během koronavirové pandemie by mohly uvrhnout miliony domácností do dluhové pasti. Píše o tom agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Švédsko.jpg

Švédská ekonomika ve druhém čtvrtletí rekordně klesla

05.08.2020 Švédská ekonomika ve druhém čtvrtletí kvůli dopadům nového koronaviru klesla ve srovnání s předchozími třemi měsíci o rekordních 8,6 procenta. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil švédský statistický úřad. Země si však vedla lépe než většina ostatních zemí v Evropě. Meziročně se hrubý domácí produkt (HDP) propadl o 8,2 procenta.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (6.7.2020)

06.07.2020 Měnový pár EUR/USD se minulém týdnu pohyboval v úzkém letním pásmu a neprolomil žádnou mou vstupní S/R zónu, takže to byl týden bez obchodu na mé obchodní strategii.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

Koronavirus podle šéfky ECB povede k zásadním změnám ekonomiky

05.07.2020 Hospodářská krize vyvolaná pandemií nemoci covid-19 povede k zásadním změnám světové ekonomiky, které budou zahrnovat zvýšení důrazu na ekologii a digitalizaci a také transformaci systému práce. Uvedla to včera podle agentury AFP šéfka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová. Dodala, že Evropa se v této souvislosti nachází ve "skvělé pozici", a poukázala mimo jiné na vedoucí postavení kontinentu v oblasti ekologických inovací.
img

Hospodářská krize přináší příležitosti. Do čeho se vyplatí investovat a kam uložit své finance?

18.06.2020 Ochlazení světového hospodářství prorokovali ekonomové již několik let. Všichni ale očekávali přirozené zpomalení růstu HDP, ke kterému dochází v pravidelných cyklech. Nikoho ani ve snu nenapadlo, že krize bude vyvolána celosvětovou pandemií koronaviru. Jak během krize ochránit své peníze? A v čem představuje hospodářská recese příležitost k investování?
img

Státní rozpočet skončil za prvních pět měsíců v deficitu 157,4 mld. Kč

01.06.2020 Státní rozpočet hospodařil v prvních pěti měsících tohoto roku s deficitem 157,4 mld. Kč. Oproti stejnému období minulého roku je tak výsledek horší o 106,5 mld. Kč. Z pohledu květnových výsledků se jednoznačně jedná o nejhorší výsledek v historii. I oproti doposud nejhoršímu květnovému výsledku z roku 2010 je letošek horší o 62,1 mld. Kč. Podle nás však bude rozhodující až druhá polovina roku.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Německý ekonom doporučuje pro obnovu vysadit DPH na část zboží

14.05.2020 Německo i další evropské země by měly na půl roku vysadit daň z přidané hodnoty (DPH) na dražší zboží, aby znovu nastartovaly ekonomiku. Je o tom přesvědčen německý ekonom Ferdinand Dudenhöffer. Na rozdíl od řady jiných zvažovaných opatření je to podle něj rychlá a efektivní cesta, jak nejhlubší ekonomickou krizi za desítky let překonat. Dudenhöffer to dnes řekl v rozhovoru se zahraničními novináři v Berlíně.
img

Počet insolvenčních návrhů se v dubnu propadl o třetinu, lidé s řešením dluhů vyčkávají

06.05.2020 Opatření přijatá proti šíření pandemie koronaviru přiměla Čechy odložit řešení jejich dluhů. Zatímco v únoru i březnu přesáhl počet osob žádajících o insolvenci tři tisíce, v dubnu bylo podáno jen 1919 insolvenčních návrhů. “Důvodem je především skutečnost, že lidé v obavách z nákazy méně vyhledávali služby akreditovaných dluhových poradců, advokátů či notářů, kteří mohou insolvenční návrhy sepisovat,” potvrdil ředitel Poradny při finanční tísni David Šmejkal. Někteří dlužníci navíc vyčkávají, zda nedosáhnou na podporu v rámci státních opatření na záchranu ekonomiky. „Svou roli hrají i velkorysá pravidla odkladu splátek bankám a splátkovým společnostem“ doplňuje Šmejkal.
C:\fakepath\investovani online.jpg

Euler Hermes: Oživení ekonomiky lze čekat až v roce 2021

30.03.2020 Oživení světové ekonomiky po současné krizi způsobené koronavirem bude možné očekávat až v roce 2021. Pandemie koronaviru vedle kolapsu zdravotnictví výrazně ovlivní vývoj v obchodě, ve financích i ve spotřebě. Vyplývá to z analýzy úvěrové pojišťovny Euler Hermes.
img

Pražská burza v obavách z dopadů šíření koronaviru dál padá

18.03.2020 Pražská burza v obavách z dopadů šíření nového koronaviru na ekonomiku dál padá a zůstává na nejnižších hodnotách za 11 let. Index PX dnes klesl o 6,48 procenta na 690,37 bodu. Akcie Monety Money Bank ztratily 17 procent, výrazně šly dolů i cenné papíry dalších bank. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna poprvé od června 2015 oslabila nad 27,50 Kč/EUR a prvně za téměř tři roky překonala hranici 25 Kč/USD.
img

Nejhorší týden od světové ekonomické krize

13.03.2020 „Vzhledem k restriktivním opatřením proti šíření koronaviru se celá řada společností dostane do platební neschopnosti. Je vysoce pravděpodobné, že trh s korporátními dluhopisy prožije kolaps. Firmy, které přichází o zakázky, již nebudou schopny splácet dluhy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Jak se vypořádat s důsledky koronaviru ve svém finančním a investičním plánu

10.03.2020 Ve světě řádí od začátku prosince zcela nová infekce, virus COVID-19 ze skupiny koronavirů. Symptomy onemocnění se v mnohém podobají chřipce. Pokud je v případě chřipky řada otázek doposud nezodpovězena, pak koronavirus klade na vědce ještě větší nároky. O koronaviru toho zatím není mnoho známo. Přirovnání k chřipce se však přímo nabízí, a tak vznikají odhady založené na minulých chřipkových epidemiích a pandemiích. Z hlediska počtu obětí nicméně není aktuální daň koronaviru ničím ve srovnání s chřipkou, která řádí každoročně.
img

Burzovní pandemie již probíhá

28.02.2020 „Na trzích zažíváme nejhorší týden od propuknutí světové hospodářské krize v roce 2008. Z trhů po celém světě se již vypařilo více než 5 000 miliard dolarů. Lidé, kteří včera vyprodali svá portfolia, jsou na tom výrazně lépe než lidé, kteří je vyprodávají až dnes. Vyhlídky na změnu tohoto trendu bohužel stále nejsou patrné,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Kam směřuje zlato

15.08.2019 Zlato má za sebou od začátku tisíciletí poměrně bouřlivý vývoj. V srpnu letošního roku na sebe opět upozornilo, překonalo hranici 1 500 USD za trojskou unci a je nejdražší za posledních šest let. Pro pochopení současného vývoje jeho ceny je dobré ohlédnout se zpět. Jaké faktory hnaly cenu k rekordu roku 2011? A dá se situace připodobnit té současné? Co táhne zlato vzhůru dnes?
img

Přednášející a témata konference ShowFx v Praze

28.01.2019 Všichni obchodníci a ti, koho zajímá dozvědět se více o obchodování a investicích, jsou zváni 16. února na bezplatnou vzdělávací akci – první Finanční konferenci ShowFx World v Praze.
img

V loňském roce si investoři spálili prsty

07.01.2019 Rok 2018 byl bez nadsázky pro většinu investorů a portfolio manažerů výjimečný, ale ne v pozitivním slova smyslu. Stav by se dal shrnout slovy: „Skoro nic nefungovalo.“ V loňském roce 93 procent ze všech sedmdesáti tříd aktiv přineslo negativní výnosy (měřeno americkým dolarem). To se nestalo ještě nikdy v historii (tedy za posledních 100 let, odkdy Deutsche bank výkon sedmdesáti různých tříd aktiv sleduje). Šok a zklamání investorů bylo umocněno tím, že v roce 2017 pouhé jedno procento tříd aktiv přineslo negativní výnosy. Zjednodušeně řečeno – předloni „rostlo téměř vše“, zatímco loni před poklesy „nebylo kam utéct“.
img

Venezuelská hospodářská katastrofa nebere konce

19.11.2018 Venezuelská vláda čelí velkému tlaku jak doma, tak ve světě. Problémem je hyperinflace a nedostatek hotovosti. Venezuelská centrální banka chystá předat komplexní ekonomické statistiky MMF (Mezinárodní měnový fond), hrozí jim totiž riziko dalších sankcí.
C:\fakepath\merkel 14122014.png

Merkelová: V prosinci chceme mít rámec reformy měnové unie

19.10.2018 Šéfové států a vlád 27 zemí Evropské unie se včera shodli, že na summitu v prosinci chtějí mít na stole rámec budoucí podoby reformované měnové unie, cestu k evropskému systému pojištění vkladů a také pokrok na cestě k unii kapitálových trhů. Po včerejším obědě lídrů zemí eurozóny, na který ale byli pozváni i šéfové států a vlád ostatních zemí unie, to včera novinářům řekla německá kancléřka Angela Merkelová.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Převzetím hypotečních agentur v USA naplno vypukla krize

04.09.2018 Dosud poslední celosvětová hospodářská krize sice vypukla naplno před deseti lety, 7. září 2008, převzetím polostátních hypotečních agentur Fannie Mae a Freddie Mac americkou vládou, problémy se ale objevily dříve. Již na konci roku 2006 se totiž začal otřásat hypoteční trh v USA, jehož kolaps postupně přerostl v globální krizi.
C:\fakepath\EURUSDH1.png

Závěr týdne na finančních trzích 10.8.2018

10.08.2018 Americké akciové trhy dnes oslabily. Prohlubující se hospodářská krize v Turecku měla negativní dopad na akcie bankovních společností a vyvolala obavy, že by se problémy mohly rozšířit i do dalších ekonomik.
img

Finanční krize kvůli cenovým bublinám. Je Bitcoin bublina rizikem?

12.07.2018  Titulky New York Times v posledních měsících často nadnášejí otázky, zda se blíží další finanční krize. Svět...
img

Finanční krize burze kvůli cenovým bublinám. Je Bitcoin bublina rizikem?

12.07.2018  Titulky New York Times v posledních měsících často nadnášejí otázky, zda se blíží další finanční krize. Svět...
img

Ropa reaguje na obchodní sankce dalšími výraznými poklesy

19.06.2018 Zvýšení obchodního napětí mezi Washingtonem a Pekingem vyvolalo výrazný pokles cen ropy. Velkou měrou k této situaci „dopomohly“ obavy z negativního ovlivňování globální poptávky po ropě. Ropa Brent se minulý týden propadla o 2,9 amerických dolarů na 73 dolarů za barel. To je pokles o 3,82 % během jediného obchodního dne. Na newyorské komoditní burze NYMEX se cena americké lehké ropy WTI propadla o 2,62 dolarů (-3,91 %). Týden uzavřela na hodnotě 64,38 amerických dolarů.
img

Geopolitická rizika hýbou finančními trhy

22.05.2018 Od rizika k riziku, tak by se dalo nazvat poslední geopolitické dění ve světě. Takové prostředí bývá vodou na mlýn pro finanční trhy, jelikož trhy milují volatilitu a tu většinou geopolitické napětí vyvolává. To však není přímo téma posledních dnů, kdy trhy sice vstřebávají geopolitická rizika, avšak výraznější volatilita se zatím trhům vyhýbá. Jinak vnímají geopolitická rizika akcie, devizové trhy nebo komodity.
C:\fakepath\forex 14122014-2.png

Kommersant o alternativních indexech: Ukazatele iluzí

08.01.2018 Ekonomická média po celý rok informovala i o těch nejmenších změnách ukazatelů - burzovních, průmyslových, spotřebitelských cen, důvěry a mnoha dalších. Existují ale i jiné indexy a jak napsal ruský hospodářský list Kommersant, některé mohou nejen pobavit, ale také poskytnout užitečné informace.
euro-koruna.jpeg

Babiš nechce, aby Česko vstoupilo do eurozóny

19.04.2017 Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) nechce, aby Česko vstupovalo do eurozóny. Koruna je pro Česko výhodná, zejména pro případ, kdyby přišla další hospodářská krize, řekl dnes Babiš v debatě Politologického klubu Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Pro rychlé přijetí eura se naopak vyslovil předseda opoziční TOP 09 Miroslav Kalousek.
moodys rating 1710.jpg

Moody's v USA zaplatí 864 milionů USD

15.01.2017 Americká společnost Moody's Corporation zaplatí americkým úřadům téměř 864 milionů dolarů (22 miliard Kč) za urovnání obvinění, že její ratingová agentura před globální finanční krizí nereálně ohodnocovala hypoteční cenné papíry rizikovější povahy. V pátek to oznámilo tamní ministerstvo spravedlnosti.
img

Makro: Litva je od ledna devatenáctou zemí EU, která přijala euro

05.01.2015 Litva se stala od 1. ledna 2015 devatenáctou zemí EU, která přijala jednotnou evropskou měnu a rozšířila počet obyvate...
japan yen.jpg

Japonská ekonomika klesla o 1,9 procenta

08.12.2014 Japonská ekonomika klesla ve třetím čtvrtletí více, než se myslelo. Hrubý domácí produkt se podle...
japonsky jen.jpg

Japonská ekonomika sklouzla do recese

17.11.2014 Japonská ekonomika překvapivě sklouzla do recese, když se HDP po propadu ve druhém čtvrtletí ve třetím...
eu.jpg

Německá dominance prý ohrožuje EU

13.10.2014 Prosazování německého hospodářského modelu pro celou Evropskou unii ohrožuje samotnou podstatu...
recko vlajky eu.jpg

Řecko čeká příští rok přebytek rozpočtu

05.10.2014 Cílem Řecka bude dosáhnout v příštím roce přebytku primárního rozpočtu, který nezahrnuje náklady na...
recko vlajky.jpg

Řecká ekonomika klesla pouze o 0,2 %

13.08.2014 Řecká ekonomika v letošním druhém čtvrtletí klesla nejpomalejším tempem od začátku hospodářské...
Recko33.jpg

Ukrajinská krize ohrožuje oživení v Řecku

13.08.2014 Ukrajinská krize a její důsledky by mohly poškodit křehké oživení řecké ekonomiky. Uvedl to včera státní...
img

Makro: Lotyšsko je od ledna osmnáctou zemí EU, která přijala euro

03.01.2014 Lotyšsko se stalo od 1. ledna 2014 osmnáctou zemí Evropské unie, která používá jednotnou evropskou měnu a počet obyvat...
portugalsko.jpg

Portugalsko žádá věřitele o odložení revize financí

12.07.2013 Portugalsko ve čtvrtek požádalo zahraniční věřitele o odložení pravidelné kontroly toho, jak země dodržuje...
portugalsko.jpg

Portugalská vládní krize zažehnána

07.07.2013 Portugalská koalice se dohodla na pokračování vlády. Premiér Pedro Passos Coelho v rámci několika ústupků...
portugalsko.jpg

Našlo Portugalsko cestu ke stabilizaci vlády?

05.07.2013 Portugalský premiér Pedro Passos Coelho našel cestu ke stabilizaci vlády, kterou oslabila rezignace dvou...
img

Evropa letos banky neotestuje. Bojí se? Italským chybí až 60 mld. eur kapitálu

17.05.2013 Zátěžové testy evropských bank se letos neuskuteční. ECB chce změnu jejich pravidel, protože ve Španělsku či na Kypru na skutečná rizika neukázaly. Dle čerstvých studií italským bankám může reálně chybět až 60 miliard eur kapitálu. Nedostatky dle analytiků leží zejména ve středně velkých domech, tedy těch, které nejsou hlavním terčem testů a na které je „méně vidět“.
img

Ekonomický výhled Q2 2013: Konec jízdy na černo

12.04.2013 Globální růst se snižuje a odhady rozpočtových deficitů rostou. Jistě, akciové burzy šplhají nahoru, ale to je jen...
recko vlajka.jpg

Inflace v Řecku je kvůli krizi téměř na nule

08.03.2013 Roční míra inflace v Řecku v únoru klesla na 0,1 procenta, a dostala se tak nejníže za posledních 45 let...
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Obchodní systémy | Offshore | Bitcoin | Intervence | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Market Profile | Moody's | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Británie | OPEC | Koruna | Euroskupina | Evropská unie | HDP | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Monetární politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Španělsko | Apple | Analytik | New York | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Hyperinflace | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | BRICS | Bear | Bloomberg | Burza | CBOE | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dluhopis | ECB | ESM | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Fannie Mae | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Forex trader | Futures | Hedge | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Investice | Investor | Investování | Komodity | Kurz | Likvidita | Long | Long pozice | MAE | MIFID | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Makléř | Záloha | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYMEX | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | PAMM | Portfolio | Pozice | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Short | Short pozice | Short selling | Swap | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Tržní cena | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | Černý pátek | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | EMU | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Americký prezident | XTB | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Ekonom | Myšlení | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Zisk | Sázka | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Hedge fond | Bohatství | Burzovní makléř | Intervenovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Investiční banka | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Roklen | Portugalsko | LYNX | Index strachu | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Colosseum | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Akciové burzy | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Automatické obchodní systémy | Banka | BH Securities | Big Mac | Brent | Cena | Cena drahých kovů | Ceny zlata | CFD akcie | Čínská ekonomika | Černá labuť | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Ekonomický kalendář | Ekonomický výhled | Elektřina | Eura | Euro dnes | Euro měna | Evropská měna | Finanční plán | Finanční prostředky | Fio | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | HDP v Evropě | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | Investiční doporučení | Investiční kovy | Investiční služby | Zlaťáky | Investing | Irsko | ISM | Jak investovat | Japonská ekonomika | Komoditní | Krize v Řecku | Kurzy | Lira | Makroekonomické ukazatele | Market | MetaTrader 4 | Míra inflace | Nejlepší investice | Nemovitosti | Osobní finance | Pád Lehman Brothers | Patria Online | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Rakousko | Recenze | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řecká ekonomika | Signály | Státní dluh | Státní rozpočet | TopForex | Trh nemovitostí | Trh | Velká Británie | Volatility | Vývoj akcií | Vývoj ceny zlata | WTI | Založení účtu | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | ING | Andrej Babiš | Indie | Měď | Ministerstvo financí | ROCE | Sell | Tier 1 | Itálie | Spojené státy | WGC | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | Bailout | Investiční analytik | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Vzdělání | Burze | Moody's Investors Service | Capital Economics | Dow Jonesův index | Unicredit | Royal Bank of Scotland | DPA | Wells Fargo | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ANZ | Sentix | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Agentura AP | BBC | Agentura DPA | Propad na finančních trzích | Reporty | Obchodní nastavení | Halifax | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Finanční systém | Úspěch | Pokles cen akcií | Podnikání | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Erste Bank | Kurz české měny | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Podnikatelská důvěra | Znalost | Příprava | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Bankovnictví | Swapy | Zpravodajský server | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Standard & Poor's | Economist | Economic | Širší index S&P 500 | Ekonomické dopady | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Greenlight Capital | Velké banky | Pokles ceny akcií | Panické výprodeje | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Černé pondělí | Alibaba | Propad | Vystoupení z EU | Bělorusko | Kryptoměny | Index Nikkei | Specifika kontraktu | S&P | Agentura Moody's | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Erste | VIG | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Úvěrová krize | Blockchain | Tesla | Dluhové krize | Agentura AFP | IOBE | Ekonomický institut | Výhled | Globální krize | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Mzdy | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Ekonomická situace | Bankovní unie | Bankovní domy | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Snížení úrokových sazeb | Ministři financí EU | Výběr zisků | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index cen domů | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Návratnosti investice | Makléř Fio banky | ČTK | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Očekávání | Evropský bankovní úřad (EBA) | HDP v eurozóně | Oliver Wyman | Zklamání investorů | Euler Hermes | Sell in May and go away | ShowFx World | Goldenburg Group | BHS | Jesse Livermore | MiFID II | Bitcoin futures | xPartners | Burzovní trhy | Hodnota indexu PX | Dominik Stroukal | Štěpán Hájek | E-book o investování | Konference ShowFx | ShowFx | Petr Pleva | Inverzní výnosová křivka | ShowFx v Praze | ShowFx World v Praze | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Obchodní války | Analytik TopForex | Obchodní válka | Finex | Podniky | Akcie společnosti | Americká investiční banka | Pokles ceny | Ekonomické krize | Patrik Mackových | Stavební spoření | Burzy padají | Cena plynu | Goldenburg Group Ltd | The Big Short | Obchodování se CFD | Daňové reformy | Prezident Trump | Úroková sazba v USA | Hodnota indexu | Refinitiv | Společnost Apple | Majetek | Obchodování na burzách | Statistický úřad | Obavy investorů | Oživení světové ekonomiky | Boris Johnson | Snížení sazeb | Výnosové křivky | Pokles cen | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Situace na trzích | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Nejlidnatější země světa | Hospodářská recese | Dění na trzích | Finanční situace | Energetické firmy | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Hypoteční trh v USA | Hospodářské krize | Huawei | Digitalizace | Střadatelé | Automobilky | Rozpočet | Deficit | HDP v USA | Německá vláda | Výdaje státního rozpočtu | Trinity | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Obchodní nástroje | Růst spotřebitelských cen | PFNonwovens | Firma | Reálné ekonomiky | Švédský statistický úřad | TradingEconomics | Růst cen | Server BBC | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Avast | Generální ředitel | Lagardeová | Amazon | Nízké úrokové sazby | Miliardy | Vyhlídky | Legislativa | 5G | AFP | Dlužníci | CHNComp | Konkurenti | SMA | Ceny výrobců | Průmysl | Neinvestovat | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | General Motors | Rozvoj | Stavebnictví | Zdražování | Problémy | Vládní výdaje | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Goldenburg | Vývoj hodnoty akcií | Nálada | Prohlášení | Moskva | Míra | Úroky | Hypotéky | Hypoteční trh | Investujte | Americké centrální banky | xStation5 | Bydlení | Ztráta | NERV | Josef Dudek | Hospodaření | Světová válka | Hospodářská katastrofa | RBA | Budoucnost | Experti | Spolkový statistický úřad | Poradenství | Veřejné finance | Ukazatele | Bankroty | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Největší krize | Ceny energií | Krach | Digitální komunikace | Komunikace | Trump | Mezinárodní organizace práce | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Google | Trhy | Šíření nového koronaviru | Americké hospodářství | Šíření koronaviru | Španělská chřipka | Virus | Asijské indexy | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Nejvýraznější pokles | Meziroční růst | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Freedom Financial Services | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Úsilí | Výdaje | Daň z příjmu | Municipality | SEC | Prodávající | Hospodářství Evropské unie | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Noviny | Virus Covid-19 | Světová hospodářská krize | Ekonomické recese | Zničené hospodářství | Centrální instituce | Dopady epidemie koronaviru | Zdravotní pandemie | Burzovní pandemie | Šéfka ECB | Shortovat | Cestovní ruch | Vývoj | Šok | Vládní opatření | Aktuální Price Action | Příležitost k nákupu | Důsledky koronaviru | Robert Novoměstský | Riziko hospodářského poklesu | Pravidelná investice | Videokonference | Vysoká rizika | Prudký pokles | Short-selling | Světové ekonomické krize | Mince | Karanténní opatření | Evropské země | Pokles HDP | Antivirové firmy | Akcie antivirové firmy | Pokles vývozu | Akcie Monety | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Žádosti o podporu | Stimulační opatření na podporu ekonomiky | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Tiskové agentury | Vládní podpory | Koronavirová krize | OSVČ | Domácnosti | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Spoření | Graf dne | Růst | Koronavirové krize | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Potenciál | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Boj s koronavirem | Ferdinand Dudenhöffer | Německý statistický úřad | Karanténa | Ekonomiky | Čtvrtletní pokles | Slovensko | Války | Poradce | Organizace | Internet věcí | Práce | Koronakrize | Údaje | DPH | Neformální sektor | Coface | Společnost Coface | Big Short | Ministři | Opětovný pokles | Ekonomické oživení | Více peněz | Úspory | Program pomoci | Dluhové poradce | Ázerbájdžán | Posílení | Omezení pohybu | Největší propady | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Zaměstnanci | Soud | Švédská ekonomika | Počet insolvenčních návrhů | Insolvence 2008 | David Šmejkal | Poradny při finanční tísni | Insolvenční správci | Opatření přijatá proti šíření pandemie | Oddlužení | Australská ekonomika | Zadlužení | Dluhy | Dopad krize | Technologický pokrok | Německý ekonom | Světové hospodářství | CL | Josh Frydenberg | Argentina | Investovat peníze | Vládní pomoc | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Počet nových žádostí o podporu | Rekordní pokles | Spořit na spořicím účtu | Jak investovat v době krize | Banky.cz | Covid | Instinkt | Nálada v japonském průmyslu | Johnson & Johnson | Ceny | Kolaps | Technologické společnosti | Společnost XTB | Insolvence | Výzkumy | Reakce Švédska | Hospodářské otřesy | Bruegel | European Consumer Debt Network | Problémy domácností s dluhy | Peso | Inspirace | Ekonomické dopady pandemie | Politici | Měnový fond | Příležitosti k obchodování | Protiepidemická opatření | Nařízení | Čínská aktiva | Letecká doprava | Tony Christoforou | CARA | Proočkování populace | Finanční zdraví | Silný růst | Archegos | Vývoj hodnoty | Ján Čarný | Zvýšení ratingu | Růst úroků | Cíle | Příležitosti | Shortování | Michael Burry | Hypoteční bublina | Trh dnes | Odvětví | Divize | Ziskový potenciál | Společnosti | Opatření | Evergrande | China Evergrande | BNP | Banka BNP | Minulá výkonnost | Pozornost | Evergrande Group | Společnost | TIM | Celosvětový trh | | Fibonacciho retracement | Rozšíření | Fundamentální analýzy | Shimao Group | Srí Lanka | Invaze na Ukrajinu | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Cena plynu pro evropský trh | Zahájení ruského útoku | Zahájení ruského útoku na Ukrajinu | MWh | Velkoobchodní cena plynu | Invaze | Patrik Novotný | Skvělá investice | Historie burzy | Eikon Refinitiv | Argentinská centrální banka | Ranil Vikremesinghe | Marketingová komunikace | Udržitelnost | Investiční cíle | Shortujeme akcie | Co je to shortování | Průkopník day tradingu | Největší vítězství | David Einhor | Akcie banky Lehman Brothers | Akcie banky | Vývoj akcií banky Lehman Brothers | Fahmi Quadir | Valeant | Vývoj akcií Valeant | Vývoj akcií Valeant Pharmaceuticals | Valeant Pharmaceuticals | Medvěd z Wall Street | Federal Trading Commision | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Zmírnění inflace | Války na Ukrajině | Výběry | Banka BNP Paribas | Inflace v Argentině | Míra inflace v Argentině | Pokles cen energií | Média | Srovnávací základna | Francouzská banka | Francouzská banka BNP Paribas | Francouzská banka BNP | Světová krize | Vice | Nižší ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Hospodaření velkých bank
Hospodaření vládních institucí
Hospodaření vlády
Hospodaření za loňský rok
Hospodářská činnost
Hospodářská data
Hospodářská katastrofa
Hospodářská komise
Hospodářská komise OSN
Hospodářská komise OSN pro Afriku

Následující klíčová slova

Hospodářská odvětví
Hospodářská opatření
Hospodářská politika
Hospodářská recese
Hospodářská rizika
Hospodářská situace
Hospodářská stagnace
Hospodářská zvířata
Hospodářské cykly
Hospodářské dějiny
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Instaforex ebook
Potvrďte prosím... Zavřít