Neděle 28. únor 2021 01:18
reklama
Admiral Markets
reklama
Purple Trading ziskovost
reklama
Purple Trading ziskovost

Klíčová slova - Oliver Wyman

C:\fakepath\TOP5-12032018-LV-19.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.03.2018 1) V Americe o víkendu došlo ke změně na letní čas, fundamentální zprávy z USA a z Kanady tedy budou nyní o 1 hodinu posunuty. Bude to do té doby, dokud se nesrovná čas v Evropě - poslední neděle v březnu.
C:\fakepath\brexit-4.jpg

Brexit bez dohody by prý stál firmy desítky miliard liber ročně

12.03.2018 Podnikům v Evropské unii a Británii by vznikly dodatečné náklady v objemu kolem 58 miliard liber (1,7 bilionu Kč) ročně, pokud by rozhovory o odchodu Británie z EU skončily bez dosažení nové obchodní dohody. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti Oliver Wyman.
francie.jpg

Paříž se snaží přilákat z Londýna firmy obávající se brexitu

18.10.2016 Paříž včera zahájila reklamní kampaň, s jejíž pomocí chce přilákat z Londýna podniky obávající se...
TOP5-05102016-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.10.2016 Viceguvernér britské centrální banky (Bank of England) Ben Broadbent řekl, že pokud libra začne nekontrolovaně padat...
brexit3.jpg

Brexit by prý mohl britský finanční sektor stát 38 miliard liber

05.10.2016 Britský finanční průmysl by v důsledku takzvaného tvrdého brexitu zahrnujícího odchod Británie z jednotného...
img

Evropa letos banky neotestuje, ECB chce lepší pravidla. Italským bankám prý chybí až 60 mld. eur kapitálu

17.05.2013 Zátěžové testy evropských bank se letos neuskuteční. ECB chce změnu jejich pravidel, protože ve Španělsku či na Kypru na skutečná rizika neukázaly. Dle čerstvých studií italským bankám může reálně chybět až 60 miliard eur kapitálu. Nedostatky dle analytiků leží zejména ve středně velkých domech, tedy těch, které nejsou hlavním terčem testů a na které je „méně vidět“.
img

Evropa letos banky neotestuje. Bojí se? Italským chybí až 60 mld. eur kapitálu

17.05.2013 Zátěžové testy evropských bank se letos neuskuteční. ECB chce změnu jejich pravidel, protože ve Španělsku či na Kypru na skutečná rizika neukázaly. Dle čerstvých studií italským bankám může reálně chybět až 60 miliard eur kapitálu. Nedostatky dle analytiků leží zejména ve středně velkých domech, tedy těch, které nejsou hlavním terčem testů a na které je „méně vidět“.
img

Ranní zprávy

18.10.2012 Trhy včera povzbudily pozitivní zprávy, ve Spojeném království klesl počet lidí na podpoře v nezaměstnanosti a dnes navíc začíná summit EU. Kolují také zprávy, že po zátěžových testech španělských bank firmou Oliver Wyman by mohlo dojít na nejhorší scénář, jelikož situace v realitním sektoru se i nadále zhoršuje. Španělská centrální banka má dnes uveřejnit údaje o nesplácených úvěrech, jejichž počet rostl posledních šestnáct měsíců v řadě. To by mohlo donutit Španělské banky navýšit nový kapitál na pokrytí případných nedostatků v důsledku poklesu kvality aktiv. Přese všechno se akciovým trhům podařilo navýšit své zisky, a španělský IBEX tak posílil 2,37 %, italský MIB o 1,56 %. Euro Stoxx 50 stoupl o 0,86 %, zatímco kurz EUR/USD klesl zpět pod hranici 1,31 na 1,3091.
img

Ranní zprávy

02.10.2012 Nezaměstnanost včera v eurozóně zaznamenala rekordní výši a Španělsko oznámilo, že nesplní rozpočtový cíl pro rok 2012. Agentura Moody's se ohradila proti zátěžovému testu španělských bank provedeném společností Oliver Wyman a tvrdí, že banky budou potřebovat o 10–45 mld. euro více než předpokládaných 59,3 mld. MMF rovněž snížil výhled HDP pro Řecko na rok 2013 a protesty, které se šíří Evropou, se nyní stěhují do Francie. Ekonomika eurozóny i nadále oslabuje, po čtrnácté v řadě kleslo výrobní PMI a prodej automobilů stále padá střemhlav. Hlavní evropské indexy uzavřely výše, nejlépe si vedl italský MIB s nárůstem 2,83 % a francouzský CAC 40 s 2,39 %. Index Euro Stoxx 50 rovněž uzavřel výše, a to o 1,82 %. EUR/USD lehce posílil a prodává se na 1,2895.
img

Reforma chce hlídat 650 bilionů dolarů na trhu derivátů. Je krok za bankami a spouští další hru na schovávanou

11.09.2012 S příštím rokem mají vstoupit v platnost nová pravidla, schválená v rámci Dodd-Frankovy reformy v roce 2010, která si kladou za cíl kontrolovat americký trh s deriváty s rozsahem kolem 650 bilionů USD. Přísnější požadavky na rozsah a kvalitu kolaterálu, tedy vyšší míru ručení za uzavírané obchody, mají být jedním ze stavebních kamenů širší reformy, která si klade za cíl předejít dalšímu prudkému pádu finančních trhů. Jak varují obchodníci, banky, clearingové domy i akademická sféra, svými požadavky zasáhne související trhy nejvýše hodnocených aktiv a hrozí efektem právě opačným – rozbuškou, která zbortí stabilitu na trhu derivátů, amerických vládních cenných papírů i nejkvalitnějších korporátních dluhopisů. Trhu, který svým rozsahem dluhopisový trh mnohonásobně přebíjí. Velké americké banky, klíčoví hráči na trhu derivátů, jak už to při roky připravovaných reformách bývá, jsou o několik kroků napřed. Marketing běží naplno, pro své klienty připravují celé týmy, které jim umožní novou regulaci de facto obejít. Výsledkem bude další skryté riziko za miliardy a biliony amerických dolarů.
img

Roky nepřiznaných ztrát, nafukované zisky. Řeknou si Španělé o příliš málo a na prahu dluhové spirály i Francie?

04.07.2012 Španělské banky po dlouhé roky podceňují a zakrývají skutečné ztráty a naopak nafukují zisková očekávání pro další kvartály recesí zužované ekonomiky. Ve výsledku mohou přivést samotné Španělsko do tísně a po příliš mělké ruce, natažené po finanční pomoci bankám, vyvolat potřebu záchrany jedné z největších ekonomik EU, naznačily mimo jiné zátěžové testy španělských bank.
spanelsko 12.jpg

Moody's snížila rating 28 španělských bank

26.06.2012 Mezinárodní ratingová agentura Moody's v pondělí pozdě večer snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti 28 španělských bank. Oznámily to agentury AP a DPA.
eurusd 25062012.gif

FXstreet.cz: Týdenní FOREX komentář

25.06.2012 Eurozóna: Nová řecká vládní koalice chce zrušit některé daně, pomoci chudým a nezaměstnaným, zastavit propouštění státních zaměstnanců a o dva roky delší dobu na snížení deficitu, než jakou jí předpisují podmínky mezinárodní pomoci. Bližší informace zde.
img

Monti: Máme týždeň na záchranu eura

22.06.2012 Euro včera zaznamenalo značné straty, podobne aj akciové trhy. Dôvodom boli slabšie makrofundamenty z hlavných ekonomík sveta ako aj reakcia „sell the news“ na stredajšie zasadnutie Fedu. Sériu slabších makrofundamentov včera začala Čína slabšími dátami PMI výrobného sektora. Následne Nemecko zverejnilo tiež slabší prieskum nákupných manažérov z výrobného sektora ako aj služieb a nakoniec slabé dáta zaklincovala US ekonomika. Tam skončili slabšie predaje existujúcich domov, týždenné žiadosti o podporu v nezamestnanosti ako aj prieskum výroby Philadelphského Fedu. Všetky tieto dáta poukazujú na to, že už aj najsilnejšia ekonomika sveta slabne. Zavedenie nových stimulov zo strany Fedu v podobe rozšírenia operácie twist tak bola zo strany Fedu správna voľba. To, že neupokojila trhy, je vec druhá. Obchodníci naposledy vypredali euro ako aj akcie deň po oznámení QE Lite ako aj prvého kola Operácie twist. To znamená, že výpredaj nebol neočakávaný.
euro zone.jpg

Důležité fundamentální zprávy a události

22.06.2012 Eurozóna: Itálie zatím nesplňuje stanovený cíl snižování rozpočtového deficitu na letošní rok. Členům dolní komory parlamentu to řekl náměstek ministra financí Gianfranco Polillo. Italové mají cíl snížit letos deficit na 1,7 procenta hrubého domácího produktu.
spanelsko 12.jpg

Španělské banky mohou potřebovat až 62 miliard eur

21.06.2012 Španělské banky by mohly potřebovat finanční injekci v rozmezí 51 až 62 miliard eur (v přepočtu asi 1,3 až 1,6 bilionu Kč). Zjistil to nezávislý audit, který provedly konzultační společnosti Roland Berger a Oliver Wyman. Vypočtená částka je výrazně nižší, než se čekalo. Země eurozóny Španělsku nedávno slíbily, že na pomoc španělským bankám lze uvolnit až 100 miliard eur.
img

IIF: Španělské banky potřebují desítky miliard kapitálu. Výnosy dluhopisů rostou, OECD předpovídá dva roky recese

22.05.2012 Španělské banky mohou potřebovat 76 miliard eur nového kapitálu na krytí úvěrových ztrát z rostoucího objemu špatných úvěrů, který se vyšplhá až na 260 miliard eur, odhaduje ve své analýze sdružení více než 400 evropských bank, které IIF, které mimo jiné vyjednávalo restrukturalizace řeckého dluhu.

Další odkazy na téma Oliver Wyman

img

Oliver Wyman | FXstreet.cz

... bank firmou Oliver Wyman by mohlo dojít na nejhorší scénář, jelikož situace v realitním sektoru se i nadále zhoršuje. Španělská ...
img

Brexit by prý mohl britský finanční sektor stát 38 ...

... uvedl místopředseda společnosti Oliver Wyman Hector Sants, který byl v minulosti šéfem britského úřadu pro regulaci finančního sektoru.
img

5 událostí, které dnes stojí za pozornost | FXstreet.cz

... trhu mohl přijít na tržbách až o 38 miliard liber. Vyplývá to podle agentury Reuters ze studie poradenské společnosti Oliver Wyman..
img

Hlavní evropské indexy | FXstreet.cz

... provedeném společností Oliver Wyman a tvrdí, že banky budou potřebovat o 10–45 mld. euro více než předpokládaných 59,3 mld. MMF rovněž ...
img

Index euro stoxx 50 | FXstreet.cz

... provedeném společností Oliver Wyman a tvrdí, že banky budou potřebovat o 10–45 mld. euro více než předpokládaných 59,3 mld. MMF rovněž ...
img

Roky nepřiznaných ztrát, nafukované zisky. Řeknou si ...

Studie Oliver Wyman a Roland Berger, odhadující kapitálový nedostatek bank mezi 26 až 62 miliardami eur, budou hlavním podkladem pro to ...
img

Největší banky | FXstreet.cz

23.01.2015 Prudké posílení švýcarského franku z minulého čtvrtku má stále silnou dohru na brokerském poli. Chcete dosáhnout úspěchu při ...
img

Vývoj měn | FXstreet.cz

22.09.2016 Přes lehce slabší americká data, která nám ekonomický kalendář v posledních dnech a týdnech přinášel, Fed včera podle ...
img

Die Welt | FXstreet.cz

12.03.2013 Euro dostává konkurenci, neočekávanou a svým způsobem ilegální. 22.06.2012 Eurozóna: Itálie zatím nesplňuje stanovený cíl ...
img

Ranní zprávy | FXstreet.cz

... bank firmou Oliver Wyman by mohlo dojít na nejhorší scénář, jelikož situace v realitním sektoru se i nadále zhoršuje. Španělská ...
img

Offshore | FXstreet.cz

28.03.2016 Původ devizových operací sahá až do několika set leté historie. 10.06.2013 Čína je stále tahounem světové ekonomiky, její ...
img

Omer Esiner | FXstreet.cz

28.12.2016 Americké akcie včera mírně posílily. 16.08.2016 Americké akcie se včera vyšplhaly na nová rekordní maxima. 13.01.2015 ...
img

Tier 1 | FXstreet.cz

11.08.2016 Pražská burza dnes mírně oslabuje, index PX do 11:00 klesl o 0,07 procenta na 858,60 Kč. 17.05.2013 Zátěžové testy ...
img

CBOT | FXstreet.cz

06.01.2017 10leté US T-Notes nákup. 15.11.2016 Nákup červenec 17 sója. 15.11.2016 Trhy se zemědělskými komoditami začaly týden poklesem ...
img

CME Group | FXstreet.cz

13.09.2016 Včerejší den se nesl v duchu očekávání dvou proslovů představitelů amerického Fedu. 11.10.2012 Tento blog popisuje a ...
img

Daňové příjmy | FXstreet.cz

01.11.2016 Letos je to už vlastně tradice a nejinak tomu bylo i v říjnu, a tak státní rozpočet skončil přebytkem, který tentokrát ...
img

Dnešní ekonomický kalendář | FXstreet.cz

13.10.2016 Včerejší zasedání Fedu nic nezměnilo na našem výhledu, že v prosinci dojde ke zvýšení dolarových úrokových sazeb. 25.08.2016 ...
img

DPA | FXstreet.cz

24.11.2016 Hrubý domácí produkt Německa ve třetím čtvrtletí stoupl o 0,2 procenta proti předchozím třem měsícům. 24.02.2016 Německá ...
img

Citigroup | FXstreet.cz

21.12.2016 Americké akcie včera posílily a hlavní index Dow Jones se přiblížil hranici 20.000 bodů, kterou zatím nikdy nepřekročil. 14 ...
img

SP500 | FXstreet.cz

27.11.2016 Dnes to bude poměrně snadné... stále čekáme na průraz rezistence na hodnotě 10 800. 24.10.2016 Tento týden nás doufám již ...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Intervence | Brexit | Řecko | Čína | Finance | Peníze | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | BIS | HDP | Dluhová krize | Německo | Francie | Španělsko | Měnový výbor Fedu | Analytik | New York | Ceny ropy | Dluhopisový trh | Dividendy | Recese | Daně | Rizika | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | Míra nezaměstnanosti | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Bank of England | Bear | Bloomberg | CBOT | CME | Centrální banka | Centrální banky | ECB | ECOFIN | EFSF | ESM | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Fundamentální zprávy | Futures | Gap | IFO index | Indikátor | Investor | Japonský jen | Korekce | Kurz | MAE | MMF | MT4 | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | OTC | Obchodní bilance | Poplatek | Prodeje existujících domů | Rating | Ratingová agentura | Riziko | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Short | Swap | Trend | Ukazatel | WTO | Wall Street | Zlato | Analytici | Deriváty | Banky | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | NZD | AUD | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Evropa | Asijské akcie | Citigroup | Bank of America | Indexy | Investoři | Fond | Měnový výbor | EU | Finanční sektor | Aukce | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Zisk | Optimismus | Strach | Index nákupních manažerů | Credit Suisse | Ondřej Hartman | CAC 40 | Deutsche Bank | Regulace | Financování | Investovat | Index cen | Index CPI | Makrodata | Penzijní fondy | Obchodníci | Aktivum | Index | Likvidní | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Conference Board | Dolar | Ekonomický kalendář | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Finanční služby | Fondy | FXstreet.cz | GfK | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index PMI | Instrumenty | Investing | Korporátní dluhopisy | Kurz EUR | Kurz NZD | Kurz USD | Libra | Makroekonomické ukazatele | Portfolia | Prognóza | Reuters | Ropy | Sázky | SP500 | Stoxx | Španělská ekonomika | Trh | Země EU | Země eurozóny | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | EIA | CEPS | ROCE | Sell | Tier 1 | Itálie | Finanční společnosti | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | QE | Komise | Cukr | Moody's Investors Service | Unicredit | Bank of New York Mellon | Royal Bank of Scotland | DPA | RBS | Bankovní sektor | State Street | CME Group | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | BNY Mellon | Agentura AP | Reporty | Obchodní nastavení | Kurz EUR/USD | Podnikání | Automobilový průmysl | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Agentura Reuters | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj měn | Americké firmy | Firmy | IBEX | Evropská dluhová krize | JPMorgan Chase | Velké banky | Daňové příjmy | Die Welt | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Fitch Ratings | AAA | Dnešní ekonomický kalendář | Summit EU | Propad | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Ztráty | Ekonomická data | Nejistota | Saúdská Arábie | Největší banky | Zajištění | Dluhové krize | Výhled | Bankéři | Britská vláda | Organizace ADP | Úspěšné obchodování | Dnešní zpráva | Soukromí zaměstnavatelé | Hlavní evropské indexy | Francouzský CAC 40 | Bankovní systém | Krize | Zprávy a události | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Ekonomické údaje | Index cen domů | Příjmy | ČTK | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Výhled ekonomiky | Očekávání | Evropský bankovní úřad (EBA) | Objem | IIF
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | Euro | ROCE

Předchozí klíčová slova

OKEx Options
Oklahoma
Olaf Scholz
OLaNO
Oldřich Dědek
Ole Hansen
Olimp Finance
Oliver Dlouhý
Oliver Hart
Oliver Pursche

Následující klíčová slova

Oliver Zipse
Olívia Lacenová
Olívie Lacenová
Olsson Capital
Oltcit
Olympijské hry
Olympijské hry v Tokiu
Omar Arnaout
Ombudsman klientů
OMC Markets
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral Markets
Potvrďte prosím... Zavřít