Neděle 24. květen 2020 23:52
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank

Klíčová slova - Digitalizace

img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 18.5.2020

18.05.2020 Rozvolňování karantén se zatím daří bez opětovného nárůstu nových infekcí. Mnohé státy oznamují dřívější otevírání hranic. Přestože návrat k normálu ještě potrvá, lze pozorovat, že se ekonomická aktivita odrazila ode dna. Právě uvolňování karantén, které nedoprovází nárůst nových infekcí pomáhá představuje pro akciové indexy klíčovou podporu.
img

Je vaše portfolio připravené na online budoucnost?

07.05.2020 COVID-19 podpoří online ekonomiku a urychlí digitalizaci, čímž dále posílí trend posledních více než desítky let. Podle našeho názoru by měli investoři tohoto trendu využít, a tak v této aktuální zprávě z akciových trhů přinášíme obsáhlý seznam firem, kterým tento trend prospívá a kde se mohou inspirovat. Seznam je řazen podle jednotlivých kategorií, aby bylo pro investora jednodušší vybrat si právě ty oblasti digitalizace, o které má zájem.
img

Počet insolvenčních návrhů se v dubnu propadl o třetinu, lidé s řešením dluhů vyčkávají

06.05.2020 Opatření přijatá proti šíření pandemie koronaviru přiměla Čechy odložit řešení jejich dluhů. Zatímco v únoru i březnu přesáhl počet osob žádajících o insolvenci tři tisíce, v dubnu bylo podáno jen 1919 insolvenčních návrhů. “Důvodem je především skutečnost, že lidé v obavách z nákazy méně vyhledávali služby akreditovaných dluhových poradců, advokátů či notářů, kteří mohou insolvenční návrhy sepisovat,” potvrdil ředitel Poradny při finanční tísni David Šmejkal. Někteří dlužníci navíc vyčkávají, zda nedosáhnou na podporu v rámci státních opatření na záchranu ekonomiky. „Svou roli hrají i velkorysá pravidla odkladu splátek bankám a splátkovým společnostem“ doplňuje Šmejkal.
img

Čistý zisk Daimleru se kvůli koronaviru propadl o 92 procent

29.04.2020 Čistý zisk německé automobilové skupiny Daimler se v prvním čtvrtletí propadl o 92 procent na 168 milionů eur (4,6 miliardy Kč). Automobilka musela kvůli šíření nemoci covid-19 přerušit výrobu a zaměřit se na ochranu hotovosti a snížení nákladů. Společnost, která vyrábí osobní automobily a dodávky značky Mercedes-Benz, to uvedla v dnešním prohlášení.
img

Saxo Bank oznámila výsledky za rok 2019

07.04.2020 Skupina Saxo Bank vykázala za rok 2019 čistý zisk 40 milionů DKK a to včetně mimořádných položek. V roce 2018 to bylo 963 milionů DKK. Příjmy z provozní činnosti skupiny dosáhly v roce 2019 2 611 milionů DKK oproti 2 786 milionům DKK v roce 2018, což představuje 6% meziroční pokles. Od 1. srpna 2019 je do výkaznictví zahrnuta i společnost BinckBank N.V. Silnou kapitálovou pozici si skupina udržela i v posledním kvartálu 2019, kdy dosáhla celkového poměru kapitálu k rizikově váženým aktivům 32,9 %.
img

Nejlepší akcie 4. průmyslové revoluce – investujte do společností budoucnosti

02.04.2020 Jaké scénáře jsou myslitelné a jak se mohou investoři adaptovat na aktuální tržní situaci? Investice do dlouhodobých růstových trendů, jako je cloud a umělá inteligence, nabízejí příležitosti k dobrým investicím. Krize okolo pandemie koronaviru doslova otřásla akciovými trhy v základech. V následujícím článku se podíváme na aktuální vývoj na finančních trzích.
img

Česká e-commerce před největší příležitostí za 20 let, promění ji jen někteří

31.03.2020 Do roku 2003 většina e-commerce odborníků věřila, že čínský e-commerce trh bude brzy patřit hráčům s americkým kapitálem. eBay zde podporoval EachNet, zkušenosti lokálních firem s B2C e-commerce byly mizivé. Jenže pak se „něco stalo“. A pár měsíců poté se dominantním hráčem čínské e-commerce trhu stala Alibaba, původně B2B obchodní společnost, následovaná do té doby málo známou společností JD.com, která ještě nedávno prodávala cédéčka a vypalovačky. To něco byla epidemická krize způsobená první vlnou SARS. Onemocnělo jí 5000 lidí a po sobě zanechala 350 mrtvých.
C:\fakepath\ek-10032020-lv.jpg

EK chce podpořit firmy v cestě k zelené a digitální ekonomice

10.03.2020 Evropská komise chystá sérii opatření, která mají pomoci evropským firmám uspět v globální konkurenci v době přechodu na ekologicky šetrné a digitální hospodářství. Nová průmyslová strategie, kterou dnes Brusel představil, počítá mimo jiné s úpravou pravidel o státní pomoci či podporou produkce vodíku jako paliva budoucnosti.
C:\fakepath\saxo-bank-1.png

Nadcházející dekáda bude o umělé inteligenci a digitalizaci, říká leader Saxo Bank v České republice

24.02.2020 Saxo Bank oslavila v loňském roce 10 let působení v České republice. O tom, jak se proměnila Saxo i celý trh, a jaké jsou výzvy do budoucna, jsme hovořili s generálním ředitelem pro region střední a východní Evropy (CEE) Vitalim Butbaevem.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Lídři států EU zahájí rozpočtový summit, ústupky zatím odmítají

20.02.2020 Lídři zemí Evropské unie dnes odpoledne dorazili do Bruselu na mimořádný summit, jehož cílem je sblížit jejich zatím zásadně odlišné pohledy na příští víceletý rozpočet EU. Velká část prezidentů a premiérů před začátkem jednání tvrdila, že ze svých požadavků nehodlá slevit a že dohodu bude velmi těžké nalézt. Předseda Evropské rady Charles Michel dal nicméně najevo, že je v případě potřeby připraven summit protáhnout na několik dní.
C:\fakepath\Německo.jpg

DIHK: Německá ekonomika letos bude pokračovat ve slabém růstu

19.02.2020 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa by se měl v letošním roce zvýšit o 0,7 procenta. Hospodářský růst by tak měl pouze nepatrně zrychlit z loňských 0,6 procenta, což bylo nejslabší tempo od roku 2013. Vyplývá to z dnešní prognózy Německé průmyslové a obchodní komory (DIHK).
C:\fakepath\eu penize.jpg

Michel chce na summitu EU přimět lídry k rozpočtovým kompromisům

19.02.2020 Bez náznaků ochoty ke kompromisům zahájí ve čtvrtek lídři členských zemí Evropské unie vyjednávání o dlouhodobém unijním rozpočtu. Předseda Evropské rady Charles Michel si od mimořádného summitu slibuje průlom zablokované situace, k němuž potřebuje přesvědčit prezidenty a premiéry, aby ustoupili ze svých pozic. K jeho návrhu i k možnému úspěchu vrcholného jednání se však zatím staví skepticky zástupci většiny států. Diplomaté proto očekávají, že se summit může protáhnout na několik dní.
img

Švýcarské městečko v centru světové pozornosti

21.01.2020 „Světové ekonomické fórum v Davosu by mělo odpovědět na otázku, zda je možné dosahovat hospodářského růstu bez negativních vedlejších účinků, jakými jsou globální oteplování či vysoká míra nerovnosti mezi lidmi,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Tři pilíře moderního bankovnictví pro rok 2020 – digitální onboarding, proaktivní komunikace a empatie

20.01.2020 Svět bankovnictví se otáčí velmi rychle a chce-li v něm banka uspět, musí rychle reagovat na moderní trendy i technologické výzvy. Stejně jako ostatními obory, i bankovnictvím významně hýbe digitalizace. Ta bankám otevírá nové možnosti, jak optimalizovat procesy a přinášet zákazníkům ty nejlepší služby, ale zároveň je pro ně nelehkou výzvou. Co bude muset v roce 2020 banka splňovat, aby neztratila svou relevanci na bankovním trhu a byla pro zákazníky atraktivní?
img

Okénko trhu - OECD vydala nový ekonomický výhled

21.11.2019 Podle dnes zveřejněné zprávy OECD zpomalí růst světové ekonomiky v letošním roce na 2,9 %, tedy na nejpomalejší tempo od finanční krize. Stejnou dynamiku OECD očekává pro rok 2020 a jen mírné zrychlení v roce 2021. Mezi hlavní překážky růstu zpráva řadí protekcionistickou politiku, ale také strukturální změny jako je digitalizace, demografický vývoj či hrozba klimatických změn. Pro eurozónu očekává nadále růst lehce nad 1 %, zatímco Spojené státy by se měly držet kolem 2 %. Růst české ekonomiky podle odhadu OECD v letošním roce dosáhne 2,6 % a v tom příštím zpomalí na 2,1 %. Česká ekonomika bude podle zprávy dále tažena domácí spotřebou a to jak ze strany domácností, které si užívají svižný růst mezd, tak i vlády. Naproti tomu český průmysl je již zasažen zpomalením evropské ekonomiky a poklesem investiční aktivity. Zpráva si všímá přehřátého trhu práce a Česku doporučuje úpravy legislativy, které by usnadnily zapojení další pracovní síly. Také upozorňuje na nutnost zlepšení nastavení čerpání evropských strukturálních fondů, jejichž prostředky by se měly stabilněji rozložit v čase. Pro blízkou budoucnost nicméně OECD Česku předpovídá nadále stabilní růst poblíž 2 %.
img

Česká BSC slaví úspěch. S TBC Bank postavila nejlepší mobilní banku světa

18.11.2019 Společnost Banking Software Company (BSC), která je českou jedničkou na poli vývoje bankovního softwaru, slaví úspěch. Gruzínská banka TBC Bank, které BSC pomohla vyšvihnout se na technologickou špičku a dobýt gruzínský trh, totiž získala titul nejlepší mobilní banky světa, a to v rámci jubilejního 20. ročníku soutěže prestižního magazínu Global Finance o nejlepší digitální banku světa. Soutěže se zúčastnilo na 300 bank z celého světa.
C:\fakepath\saxo-bank.jpg

Lze udržitelným investováním změnit svět?

23.10.2019 Lidé si stále více uvědomují, jakou ekologickou stopu za sebou nechávají. Většina však přehlíží jednu zásadní oblast, kde může mít jednotlivec potenciálně největší vliv – vlastní investice. Naše úspory představují silný nástroj a zároveň příležitost, jak něco ovlivnit a změnit svět kolem nás.
img

Nejlepší akcie 4. generace – investujte do nové éry umělé inteligence

14.06.2019 Rostoucí digitalizace ekonomiky vede k vážným změnám, zejména ve výrobě, a má obrovský dopad na moderní pracovní svět. Stále více výrobních procesů je digitalizováno moderními IT systémy, takže mohou být provozovány automatizovaně a pokud možno co nejvíce autonomně.
img

3 nejlepší akcie herních vývojářů v roce 2019

09.04.2019 Herní průmysl je každým rokem stále důležitější. Počet aktivních uživatelů digitálních her roste raketovým tempem. Z řady počítačových her se stal regulérní sport, který má své celebrity, šampionáty s cenami v řádech milionů USD a miliony fanoušků po celém světě.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Money management | Bitcoin | Čína | Finance | Peníze | Akciové indexy | Inflace | OECD | Nasdaq | Dow Jones | USA | Nezaměstnanost | Británie | Koruna | HDP | Obchodní deník | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Apple | Analytik | Take-Profit | Výsledková sezóna | ETF | Recese | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Světové ekonomické fórum | Ekonomické události | Investujeme | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AMEX | Akcie | Akvizice | Transakce | Benchmark | Breakout | CEO | CFD | Centrální banky | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Futures | High | IPO | ISIN | Indikátor | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | MMF | Margin | Marže | Měna | Finanční instituce | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Penzijní fond | Platforma | Portfolio | Pozice | Riziko | S&P 500 | Spread | Stop-Loss | Support | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VaR | Volatilita | Výnos | Wall Street | Zisk na akcii | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Obchodování | Morgan Stanley | EMU | Asijské akcie | Finanční krize | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | Evropská ekonomika | Saxo Bank | Indexy | Obchodování online | Čínské akcie | Investoři | Fond | EU | Finanční sektor | Ekonom | Myšlení | Pravděpodobnost | Hospodářská krize | Zisk | Zkušenosti | Deprese | Výsledky | Obchodní příležitosti | Deloitte | Investiční produkty | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Regulace | Investovat | CZK/USD | Makro | Makrodata | Facebook | LYNX | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Penzijní fondy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Investiční strategie | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Microsoft | Akcie Tesla | Americké dividendové akcie | Analýzy | Banka | Cena | Cena akcií | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | Ekonomický výhled | Elektřina | Eura | Fiskální rok | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční nástroje | Investiční portfolio | Investování do akcií | Jak investovat | Jak investovat do akcií | EBay | Kapitálové trhy | Kurzy | Maďarsko | Management | Markets | Nemovitosti | Obchodní platformy | Online obchodování | Portfolia | Pro investory | Převodník měn | Rakousko | Reuters | Řízení rizik | Řízení rizika | Signály | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Webináře | Založení účtu | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | Andrej Babiš | CEE | EBITDA | Indie | Jeff Bezos | ROCE | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Outperform | Tržby | Světové ekonomiky | Komise | Rozhovor | Know-how | Vzdělání | Burze | Dividendové akcie | Investment | Microsoft | MSCI | DIHK | Agentura AP | Black swan | Průmyslová produkce | Úspěch | Podnikání | Hospodářské výsledky | Energie | BlackRock | Přehled | Moneta Money Bank | Ekonomické fórum | Obchodní signály | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | Lídři | Firmy | Aktuální vývoj | Alibaba | Propad | TradingView | S&P | Ztráty | Nejistota | Baidu | Blockchain | Tesla | Nízká volatilita | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Odhady trhu | Průzkum | Obchodní cíle | Krize | Investiční rozhodnutí | Investovat do akcií | Výnosy | Očekávání analytiků | Příjmy | Kapitálové strategie | Alphabet | ČTK | Přístup k financím | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Mercedes | Morningstar | Okénko trhu | BHS | Breakout Trader | Technologie blockchain | LYNX Trading | ETC | NEST | Oxfam | ESMA | Investice do lithia | Jak fungují akcie | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | Hodnota majetku | PANW | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Podniky | Odpovědné investování | Technologické akcie | Amazon (AMZN) | Akcie společnosti | Objem obchodování | BinckBank | Kim Fournais | Růst zisků | EK | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Fondy ETF | Česká firma | Odhady analytiků | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Majetek | Ukončení obchodní války | Obchodovat s akciemi | Ekonomická nerovnost | Velké riziko | Banking Software Company | Martin Sklenář | Ethical Selection | Akcie herních vývojářů | Český průmysl | NVDA | Americké společnosti | Blockchainové akcie | Akcie a ETF | Defenzivní akcie | Saxo Bank Group | Pokles cen | Německé HDP | Americké futures | Globální akciové indexy | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Tomáš Pfeiler | AMZN | Růst mezd | Saxo Bank v Praze | ESG | GOOGL | Internet of Things | Investujte do akcií | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Profesionální obchodníci | Největší ekonomika | Obchodujte | McKinsey | Huawei | Vlastní investice | Ředitel Saxo Bank | Globální banky | Investujte zodpovědně | Čistý zisk | Obchodní model | Rozpočet | Peter Garnry | IOT | Objem | Evropské firmy | Call centra | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Trh práce | Obchodní dohody | Alibaba Group | Nejlepší internetové akcie | Internetové akcie | Německé hospodářství | Firma | Souhrn finančních trhů | BSC | TBC Bank | Banking Software Company (BSC) | Global Finance | 4G | Index DOW | Co bude | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Nový ekonomický výhled | Amazon | Miliardy | Vyhlídky | Legislativa | 5G | Dlužníci | E-shopy | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | Mindset | Na burze | Propouštění | Další rozvoj | Rozvoj | Celebrity | Problémy | Soukromé firmy | Prognózy | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Předseda Evropské rady | Charles Michel | Prohlášení | Alstom | Míra | Vivendi | Ohlédnutí | Úroky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Geely Holding Group | Geely | Předseda | Investujte | Automobil | Záporné úrokové sazby | Italský premiér | Ztráta | Úbytek | Nejlepší akcie | Hlavní akciové indexy | Giuseppe Conte | Ziskovost | Eskalace napětí | Návratnost | Daimler | Miliardy eur | Budoucnost | Zemědělství | Mercedes-Benz | Podnik | Ukazatele | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Alibaba Group Holding | Thunbergová | Greta Thunbergová | Krach | Karel Beran | Digitální onboarding | Onboarding | Digitální komunikace | Komunikace | Proaktivní přístup | Smart Communications | Macron | Trump | Ekonomické fórum v Davosu | Fórum v Davosu | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Google | Samsung | Trhy | WHO | Akcie roku 2020 | Negativní dopad | Pokles | Situace | Provozní zisk | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | BABA | Akcie Alphabet | Výdaje | SEC | Hodnota aktiv | Spuštění bitcoinů | COVID-19 | Rozpočtový summit | Ekonomické aktivity | Lídři zemí Evropské unie | Lídři států EU | Vitali Butbaev | Saxo Bank CEO | Velstand Capital | Presidents Institute | Executive MBA TRIUM | Executive MBA | European Securities and Markets Authority | Investiční portfolia | Spravovaná portfolia | Spravovaná řešení | Nové obchodní příležitosti | Take-Profit pokyny | Popularita nízkonákladových investic | Dodatečný kapitál | Defenzivní Investiční portfolio | Ethical Selection Investment Portfolio | Správci aktiv | Světoví správci aktiv | Investiční portfolia Saxo Bank | Soukromé bankovnictví | Bankovnictví v České republice | Soukromé bankovnictví v České republice | Využití umělé inteligence | Digitalizace finančního sektoru | Sledování vlastních investičních cílů | Střední podniky | Vývoj | Akcie Microsoft (MSFT) | WP | Prudký pokles | Tržní podmínky | Profitovat | Tencent | Další vývoj | Automobilka | Historie | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění | Prudký pokles cen | Algoritmy | Koronavirová krize | OSVČ | Domácnosti | Hotovost | Růst | Koronavirové krize | Potenciál | E-commerce | Česká e-commerce | MALL | MALL.cz | Platba MALL Pay | MALL Pay | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Války | Nejlepší technologické akcie | Technologické akcie roku 2020 | Akcie Amazon (AMZN) | Akcie Alphabet (GOOGL) | Alphabet (GOOGL) | Akcie Alibaba Group | Alibaba Group (BABA) | Microsoft (MSFT) | Průmyslové revoluce | Revoluce v technologii | Umělá inteligence | Investice do společností budoucnosti | 4. průmyslová revoluce | Cloud Computing | Internet věcí | Akcie Nvidia Corp | Nvidia Corp | Akcie Nvidia | Akcie Nvidia Corp (NVDA) | Práce | Výraznější pokles | Společnost Saxo Bank | Největší ekonomika eurozóny | Zisk Daimleru | Čistý zisk Daimleru | Soud | Počet insolvenčních návrhů | Insolvence 2008 | David Šmejkal | Poradny při finanční tísni | Insolvenční správci | Opatření přijatá proti šíření pandemie | Oddlužení | Saxo Bank Martin Sklenář | Dlouhodobý trend | Cyber security | MSCI World
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Diamantový index RapNet
Diamanty
Diamond Princess
Dianne Feinsteinová
Didi Chuxing
Dieselgate
Die Welt
Die Zeit
Digifirst Hungary Kft
Digital Gold Xchange Limited

Následující klíčová slova

Digitalizace finančního sektoru
Digitální aktiva
Digitální daň
Digitální komunikace
Digitální kryptoměny
Digitální měna
Digitální měna bitcoin
Digitální měna centrální banky
Digitální měna Facebooku
Digitální měna FB
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets copyfx
Potvrďte prosím... Zavřít