Středa 27. květen 2020 00:54
reklama
Swissquote Bank
reklama
XTB - volatilita
reklama
Admiral spread new

Klíčová slova - Nízké ceny ropy

C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská ekonomika letos klesne o pět procent, odhaduje ministerstvo

22.05.2020 Ruská ekonomika směřuje v letošním roce k poklesu o pět procent. Důvodem jsou především hospodářské dopady koronavirové pandemie i nízké ceny ropy, uvedla včera s odvoláním na ruské ministerstvo hospodářství agentura Reuters.
img

Ranní nadhoz - americký PMI by měl vykázat mírné zlepšení

21.05.2020 Ceny průmyslových výrobců se v dubnu znovu snížily o 0,5 %, m-o-m, což znamenalo propad cen v meziročním srovnání do deflace na -0,8 %. Na meziročním poklesu cen se největší měrou podílelo odvětví rafinovaných ropných produktů a výroby chemických látek, kde se nejvíce projevily nízké ceny ropy na světových trzích. Nižší byly i ceny v oblasti zpracování kovů a v těžbě a dobývání. Na druhé straně ceny u elektřiny, plynu a páry pokračují v rychlém růstu. I v následujících měsících lze očekávat, že ceny ve výrobní sféře budou meziročně klesat.
img

Okénko trhu - Holub (ČNB) opět promluvil na téma nekonvenční měnové politiky

20.05.2020 Ceny českých průmyslových výrobců v dubnu opět výrazně poklesly. Oproti předešlému měsíci se podruhé v řadě snížily o 0,5 %, což znamenalo propad cen v meziročním srovnání do deflace na -0,8 %. Oproti předpokladům trhu byl zaznamenaný meziroční pokles cen mírnější o tři desetiny procentního bodu. Na meziročním poklesu cen se největší měrou podílelo odvětví rafinovaných ropných produktů a výroby chemických látek, kde se nejvíce projevily nízké ceny ropy na světových trzích. Nižší byly i ceny v oblasti zpracování kovů a v těžbě a dobývání. Na druhé straně ceny u elektřiny, plynu a páry pokračují v rychlém růstu, když meziročně přidaly 8,6 %. Nezanedbatelný nárůst cen byl zaznamenán i v oblasti potravinářské výroby, kde inflace dosáhla 4,5 %. I v následujících měsících lze očekávat, že ceny ve výrobní sféře budou meziročně klesat. V souhrnu tak odhadujeme, že ceny ve výrobní sféře budou v letošním roce v průměru zhruba stagnovat.
img

Průmyslové ceny hlouběji v deflaci

20.05.2020 Ceny průmyslových výrobců v dubnu oproti únoru klesly o 0,5 %. Trh čekal v průměru pokles o 0,8 %, my jsme odhadovali větší snížení o 1,4 %. V meziročním srovnání ceny klesly o 0,8 % po předchozím růstu o 0,4 %. Připomeňme, že loni v dubnu činil meziroční růst cen v průmyslu 4,3 % a na začátku letošního roku byl 2,4 %.
img

Komentář Raiffeisenbank: Ceny ve výrobní sféře spadly do deflace

20.05.2020 Ceny průmyslových výrobců v dubnu opět výrazně poklesly. Oproti předešlému měsíci se podruhé v řadě snížily o 0,5 %, což znamenalo propad cen v meziročním srovnání do deflace na -0,8 %. Oproti předpokladům trhu byl zaznamenaný meziroční pokles cen mírnější o tři desetiny procentního bodu. Na meziročním poklesu cen se největší měrou podílelo odvětví rafinovaných ropných produktů a výroby chemických látek, kde se nejvíce projevily nízké ceny ropy na světových trzích. Nižší byly i ceny v oblasti zpracování kovů a v těžbě a dobývání. Na druhé straně ceny u elektřiny, plynu a páry pokračují v rychlém růstu, když meziročně přidaly 8,6 %. Nezanedbatelný nárůst cen byl zaznamenán i v oblasti potravinářské výroby, kde inflace dosáhla 4,5 %.
img

Šéf Fedu vyloučil použití záporných sazeb

14.05.2020 Prezident Fedu J. Powell ve svém hodnocení stavu ekonomiky zmínil, že Spojené státy může čekat "delší období" slabého růstu a neměnných příjmů. Přitom přislíbil využití dalšího arzenálu centrální banky dle potřeby a vyzval k navýšení fiskálních výdajů. Powell dal nicméně najevo, že Fed nesníží úrokové sazby pod nulu, na což čím dál více sází trh.
img

Okénko trhu - Americké ceny výrobců strmě poklesly

13.05.2020 Česká meziroční inflace ztratila v dubnu další dvě desetiny procentního bodu a dosáhla 3,2 %. Oproti březnu se pak spotřebitelské ceny snížily o 0,2 %. Tato hodnota je mírně nad naším odhadem i konsenzem trhu. Další zpomalení cenového růstu bylo dáno zejména nižšími cenami pohonných hmot, oproti březnu se však snížily i ceny alkoholických nápojů a tabáku. Na druhé straně pokračoval růst cen potravin, kde byly vyšší zejména ceny zeleniny, ovoce a pečiva. Vlivem aktuální epidemie koronaviru a jejích dopadů na ekonomickou aktivitu i chování zákazníků očekáváme, že spotřebitelská inflace bude v následujících měsících dál ztrácet dynamiku. To bude dáno klesajícími cenami surovin a materiálů i slabou spotřebitelskou poptávkou. Podle našich odhadů by se růst spotřebitelských cen měl na konci letošního roku dostat mírně pod dvouprocentní cíl ČNB.
img

Rozbřesk: Propadla česká ekonomika více než německá?

11.05.2020 Nehledě na nejhorší výsledek americké nezaměstnanosti od velké hospodářské deprese - třicátých letech (dvacátého století) - se akciím a rizikovým aktivům daří velice dobře. V dubnu počet zaměstnaných Američanů poklesl o více než 20 milionů a nezaměstnanost vystřelila na 14,7¨%. Akciový index S&P 500 si i tak připsal v uplynulém týdnu přes 3,5 % (v pátek více než +1,5 %). Investoři se v tuto chvíli zjevně dívají za mizerná aktuální čísla a věří, že díky uvolňování karanténních opatření a masivní reakci centrálních bank budeme z nejhoršího venku. Nejhorší čísla nás ale z řady míst teprve čekají a pořád není vůbec jasné, zda rozvolňování opatření nebude jen “dočasnou úlevou”. I proto možná česká koruna a obecně devizové trhy reagují o něco opatrněji. Měnový pár se drží nad 27,00 EUR/CZK a do dalších zisků se mu příliš nechce.
img

Pohonné hmoty zlevňují. Benzín prohlubuje své takřka jedenáctileté minimum a je právě teď v ČR nejdostupnější minimálně od druhé světové války

07.05.2020 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu zmírnily svůj propad z předešlých sedmi dní. Zlevňování je v posledních takřka čtyřech měsících prakticky soustavné. Bude navíc ještě pokračovat, byť s postupným otevíráním naší i zahraničních ekonomik během května postupně ustane.
img

Čtvrtletní zisk Totalu kvůli levné ropě klesl o 35 procent

06.05.2020 Francouzské ropné společnosti Total klesl v prvním čtvrtletí očištěný čistý zisk o 35 procent na 1,78 miliardy USD (44,3 miliardy Kč). Na hospodaření má negativní dopad pandemie koronaviru, která prudce snížila poptávku po pohonných hmotách, a nízké ceny ropy. Výsledky ale překonaly odhady analytiků a firma slíbila, že ponechá čtvrtletní dividendu na loňské úrovni. Sníží však dále plánované investice na letošní rok.
C:\fakepath\px-30042020-lv.jpg

České akcie ztratily v době pandemie od března desetinu hodnoty

30.04.2020 České akcie v době pandemie od počátku března do dneška ztratily podle indexu PX deset procent hodnoty. ČTK to řekl analytik společnosti Starteepo Dušan Jilčík. Hluboké propady na zahraničních burzách se zastavily 23. března, kdy americká centrální banka Fed oznámila masivní finanční injekce na podporu ekonomiky.
img

Pohonné hmoty nezastavitelně zlevňují, benzín prohlubuje své takřka jedenáctileté minimum. Situace na trhu s ropou se začíná stabilizovat

30.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu zrychlily svůj propad z předešlých sedmi dní. Zlevňování je v posledních více než třech měsících prakticky soustavné. Bude navíc ještě pokračovat, neboť čerpací stanice v ČR dosud do svých cen nepromítly veškerý propad cen ropy z posledních týdnů.
img

Rozbřesk: S&P nakonec rating Itálii nesnížila a italské dluhopisy i euro si ulevily

27.04.2020 Itálie si může oddechnout, agentura S&P podobě jako Moody's rozhodla ponechat Itálii její investiční rating (BBB). Italské dluhopisy přitom byly v uplynulém týdnu pod tlakem kvůli neschopnosti evropských lídrů eurozóny dohodnout se na společném financování záchranných prací a právě kvůli strachu ze snížení ratingu. Mezi hlavními důvody, proč Itálii nadále věřit, S&P uvedla domácí úspory a nízkou míru soukromého zadlužení. To by však samo o sobě určitě nestačilo ve chvíli, kdy se čeká masivní nárůst veřejného zadlužení - v případě Itálie může jít bez problémů o rychlý nárůst veřejného dluhu o více než 20 % HDP. Hlavní důvod, proč tedy S&P Itálii věří, je jiný - je to důvěra v to, že ECB bude hrát v případě Itálie roli věřitele poslední instance a jednoduše ji v těžkých chvílích na trzích pomůže (i to je v důvodech explicitně zmíněno).
img

Pohonné hmoty zlevní patrně až k úrovni 25 korun za litr. Cena ropy v korunách včera reálně klesla nejníže od vzniku České republiky v roce 1993

23.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu navázaly na svůj propad z týdnů předešlých. Zlevňování je v posledních více než třech měsících prakticky soustavné. Bude navíc pokračovat, neboť ropa ve světě dále dramaticky zlevňuje. Některým čerpacím stanicím v ČR proto hrozí krach.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Nízké ceny ropy trápí těžaře, Trump chce doplnit státní zásoby

21.04.2020 Nadbytek ropy na světových trzích vedl k historickým propadům cen, v případě lehké americké ropy WTI museli prodejci dokonce kupujícím za odběr platit. Americký prezident Donald Trump nynější situaci, která je důsledkem pandemie nemoci covid-19 respektive protikoronavirových opatření snižujících mimo jiné spotřebu ropy, považuje za skvělý čas pro doplnění strategických rezerv. Podobný názor zastává i šéf české Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr. Jeffrey Currie, který je analytikem banky Goldman Sachs, očekává, že jen v USA potrvá týdny, než se cena ropy vrátí k předkrizovým hodnotám. Těžit z nízkých cen budou země závislé na dovozu ropy, mimo jiné Indie.
img

Na ropném trhu se přepisuje historie. Cena ropy padá v přímém přenosu

21.04.2020 „Tlak na extrémně nízké ceny ropy se přenáší z květnových do červnových kontraktů. Během úterý 21. dubna dopoledne se cena ropy WTI na červnových kontraktech propadla z 22 na 12 dolarů za barel. Na květnových kontraktech se ropa WTI aktuálně obchoduje za zápornou cenu -7 dolarů za barel,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Nízké ceny ropy zpomalují inflaci ve výrobní sféře

21.04.2020 Ceny průmyslových výrobců v březnu dále zpomalily svoji dynamiku, když se meziročně zvýšily jen o 0,4 %. Publikovaný růst cen byl mírně vyšší oproti tržním očekáváním. Oproti předešlému měsíci poklesly ceny ve výrobní sféře o 0,5 %. Na meziročním růstu cen se největší měrou podílelo odvětví elektřiny, plynu a páry, kde se ceny zvedly o 8,3 %. Nezanedbatelný nárůst byl zaznamenán i v oblasti potravinářské výroby, kde ceny meziročně přidaly 4,0 %. Naopak k výraznému poklesu cen došlo u cen rafinovaných ropných produktů vlivem nízkých cen ropy na světových trzích. Nižší byly i ceny v oblasti zpracování kovů.
img

Trh s ropou včera zkolaboval

21.04.2020 Ropa včera v podstatě ztratila svou hodnotu. Cena americké lehké ropy WTI s dodáním v květnu včera klesla o 306 % na minus 37,63 dolaru za barel. To znamená, že prodávající musí za každý odebraný barel ještě zaplatit. Obchodníci se tak snaží udat ropu za každou cenu, protože se jim nedostává skladovacích prostor, když se kvůli pandemii koronaviru dramaticky propadla poptávka. Na situaci reagovaly ztrátami i americké akcie.
img

Cena ropy padá, v Americe už se barel prodává za dva dolary a hrozí širší propad cen pod nulu. V Česku zase hrozí krachy čerpacích stanic

20.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR o víkendu zrychlily svůj propad, a to zvláště v případě benzínu. Zlevňování je v posledních třech měsících prakticky soustavné. Bude navíc pokračovat, neboť ropa ve světě dále dramaticky zlevňuje. Řadě čerpacích stanic v ČR proto hrozí krach.
img

Benzín včera za jediný zlevnil o 30 haléřů na litr a prodává se jako nafta za méně než 27 korun za litr, poprvé za více než čtyři roky. Pád cen pohonných hmot v ČR přitom nekončí

19.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR včera zrychlily svůj propad, a to zvláště v případě benzínu. Zlevňování je v posledních třech měsících prakticky soustavné.
img

Benzín se poprvé za více než čtyři roky prodává v průměru za méně než 27 korun na litr, dále zlevňuje i nafta. Pád cen pohonných hmot přitom nekončí

19.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR pokračují ve svém citelném zlevňování. Zlevňování je v posledních třech měsících prakticky soustavné.
img

Výroba stojí. Komoditní trhy se propadají

07.04.2020 „Investoři přestávají mít zájem o výrobu a místo toho se soustředí na udržování hodnoty svých portfolií. To se na komoditních burzách projevuje poklesem zájmu o měď, hliník a nikl. Naopak roste zájem o zlato, které se v mnohých zemích stalo nedostatkovým zbožím,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Trump: Domácí ropný průmysl by šlo chránit clem na cizí ropu

06.04.2020  Americký prezident Donald Trump řekl, že by zavedl cla na cizí ropu, pokud by to bylo nutné pro ochranu domácího ropného průmyslu. Informovala o tom agentura Bloomberg s odvoláním na sobotní tiskovou konferenci v Bílém domě, v níž se Trump věnoval převážně pandemii ve Spojených státech.
img

Fed oznámil neomezené kvantitativní uvolňování

23.03.2020 Tento čtvrtek se koná řádné měnové zasedání České národní banky. Očekáváme, že bankovní rada pod vlivem nadále se zhoršujících výhledů pro českou ekonomiku přistoupí k dalšímu snížení úrokových sazeb o 50 bazických bodů. Dvoutýdenní repo sazba by se tak měla dostat na 1,25 %, tedy o celý procentní bod níže než na začátku března. S postupem epidemie Covid19 a zpřísňováním opatření proti jejímu šíření, která současně narušují ekonomickou aktivitu, dochází i k prohlubování odhadů hospodářského poklesu v letošním roce. A právě proto by ČNB měla dále uvolnit měnové podmínky, bez ohledu na inflaci vysoko nad třemi procenty. Dá se ostatně očekávat, že hospodářský pokles se postupně začne projevovat i na růstu cen a inflace začne během několika měsíců výrazně ztrácet tempo (už nyní např. nízké ceny ropy podstatně zlevňují tuzemské ceny pohonných hmot). Kromě nižších sazeb pomáhá domácí ekonomice i slabá koruna. Její kurz, který se v posledních dnech pohybuje výrazně nad 27 korunami, tak přispívá k měnovému uvolňování. V naší prognóze předpokládáme, že by ČNB měla během druhého čtvrtletí ještě sazby snížit o čtvrtinu procentního bodu až na 1,00 %. To však bude do značné míry závislé na došlých datech z reálné ekonomiky, pro která bude klíčové, jak dlouho budou trvat restriktivní opatření.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 23.3.2020

23.03.2020 Podle některých odhadů by HDP eurozóny mohlo v případě tříměsíčního přetrvání karantén a uzavřených hranic poklesnout v roce 2020 asi o 4%. Stejný, tedy 4% pokles, předpovídají mnozí i pro USA. Největší propad zaznamená ekonomika ve druhém kvartále, kdy se naplno projeví dopad současných tvrdých opatření. Očekává se, že americké hospodářství může předvést svůj nejhorší kvartální pokles v moderní historii. Sestupné tendence nastanou i v případě firemních zisků. Např. Goldman Sachs očekává, že korporátní zisky v roce 2020 propadnou o 33%. Dominantním scénáře většiny prognóz zatím zůstává silné hospodářské oživení v roce 2021.
img

Adrenalinová jízda na ropném trhu

04.03.2020 „Statistická data nám napovídají, že při urgentním snižování úrokových sazeb, jaké jsme včera zažili ve Spojených státech, se cena ropy do měsíce zvýší o 5 procent. Vzrůst by měly i ceny akcií a zlata, říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská ekonomika v závěru roku dále zpomalovala

14.02.2020 V Evropě očekáváme potvrzení stagnace eurozóny a další propad německého hospodářství v závěru minulého roku. Tuzemská inflace se opět posunula o pár desetin nad toleranční pásmo centrální banky, zatímco ekonomika v závěru minulého roku dále zpomalovala. V obdobném trendu se vyvíjí i zbytek regionu, který si ale stále drží významně vyšší hodnoty tempa růstu. Česká národní banka zveřejní záznam z nedávného jednání bankovní rady, na kterém došlo k překvapivému zvýšení úrokových sazeb.
img

Forex: Americká inflace dočasně na vyšších úrovních

13.02.2020 Tuzemská bilance běžného účtu skončila v prosinci v deficitu 14,4 mld. CZK. Za celý uplynulý rok tak skončil vyrovnaný. Pro letošek pak předpokládáme, že slabší zahraniční poptávka a pokračující odliv důvodů a dividend stáhne běžný účet do deficitu 1 % HDP.
img

Cena ropy – Jak se bude vyvíjet kurz ropy v roce 2020?

13.02.2020 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu.
C:\fakepath\dax.jpg

Je na tom eurozóna opravdu tak dobře?

13.02.2020 Německý akciový index DAX zdolal tento týden po dvou letech svá historická maxima. Akcie rostou díky slabšímu euru, dohodnutému brexitu i pozitivnímu obratu v náladě samotných německých společností. Stejně tak pomáhá i další růst amerického S&P 500. Anebo není všechno tak optimistické, jak se zdá?
img

Řidiči se mohou radovat. Ceny pohonných hmot se výrazně snížily

12.02.2020 „Za poslední měsíc zlevnila průměrná cena benzínu o více než 50 haléřů za litr a průměrná cena nafty o více než 60 haléřů za litr. Řidiči mohou mít radost, protože snižování cen na čerpacích stanicích bude dál pokračovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\forex.jpg

Kdy dojde k obratu na eurodolaru?

06.02.2020 Nůžky mezi eurozónou a Spojenými státy zůstávají i nadále rozevřené. Byť nízké ceny ropy a zemního plynu by měly brzdit americký průmysl a podpořit evropského spotřebitele, tento pozitivní dopad zatím v tvrdých číslech není vidět. Zatímco podle středečních čísel agentury ADP vytvořila americká ekonomika v lednu 291 tisíc pracovních míst (výrazně nad odhadovanými 157 tisíci), eurozóna v čele s Německem se i přes uklidnění okolo řízeného brexitu dále trápí.
C:\\fakepath\\forex.jpg

Forex: Výhled na rok 2020

06.01.2020 Čeká nás rok plný událostí či procesů, které budou silně ovlivňovat finanční trhy. V USA se dočkáme prezidentských voleb, v eurozóně zase nového přístupu k měnové politice, členové OPEC budou muset ladit přezásobený ropný trh a možná přijde i skutečný brexit. Tradičně se proto podíváme na výhled hlavních měnových párů a dalších hojně obchodovaných aktiv.
usa 14122014-2.png

Vývoz z USA byl nejnižší za téměř čtyři roky

06.01.2016 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v listopadu snížil na nejnižší hodnotu za devět měsíců. Je za tím hlavně propad dovozu, slabší byl i ale vývoz, jehož hodnota klesla na téměř čtyřleté minimum. Celkový schodek se snížil na 42,4 miliardy USD, zatímco v říjnu po zpřesnění dat činil 44,6 miliardy USD. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo americké ministerstvo obchodu.
img

Akcie Boeing blízko historických maxim

25.11.2015 Další americký bluechip z představované série akcií z indexu Dow Jones je Boeing. Celosvětově známá společnost Boeing nemá jenom spokojené zákazníky ve více než 150 zemích, ale také spokojené dlouhodobé investory. Po hlubokém pádu o více než 70 % v letech 2007 a 2008 trvalo akciím Boeing 5 let, než se jim podařilo vrátit zpátky nad úroveň $100. Od počátku svého dna z počátku roku 2009 akcie Boeing téměř zpětinásobily svou hodnotu. Od počátku roku 2013 se nachází v rostoucím trendu.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Čína | Peníze | Akciový index | Moody's | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Česká měna | Polský zlotý | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Dividendy | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Ekonomové | Ekonomika eurozóny | USD/SEK | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Měnové trhy | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Analýza | Zhodnocení | Ask | Bank of England | Bankovní rada | Bid | Bloomberg | Bod | CFD | CME | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Futures | Index DAX | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Komodity | Kurz | Likvidita | Long | MT4 | Margin | Marže | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Opce | P/E | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | RSI | Rating | Repo sazba | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Spread | Support | Ticker | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | Evropská ekonomika | Komerční banka | Komoditní trhy | Americký prezident | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Exxon Mobil | Měnový výbor | EU | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Ropný trh | Kurz koruny | Deprese | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Hospodářský cyklus | IEA | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Obchodovat | Stoxx 600 | Analytický tým | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | Index cen | Eurostat | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Zásoby ropy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Raiffeisenbank | Aktivum | EPS | Index | Investiční strategie | Volatilní | Aktuální cena ropy | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Atlantik | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Britské libry | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena za barel ropy | Ceny zlata | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České akcie | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Ekonomika USA | Eura | ForexFactory | FXstreet.cz | Graf | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Investiční | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Kurz ropy | Libra | Makroekonomické ukazatele | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Obchodní platformy | Odkup akcií | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Signály | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Surová ropa | Švédská koruna | Transakční náklady | Trh | Velká Británie | Vývoj ceny ropy | WTI | WTI ropa | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | Benzín | Put | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | P/S | Redukce | ROCE | ROE | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | Běžná likvidita | Tržby | Zaměstnanost | Komise | Kontrakt | Volby | Fundamentální data | E-mini | Burze | Aramco | CME Group | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Fundamentální výhled | HUF/EUR | Brazílie | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Dovoz ropy | Poměr P/S | Podnikání | Averze k riziku | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Snižování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Dlouhé pozice | Fundamentální ukazatele | Energie | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Podnikatelé | Ekonomický sentiment | Ekonomický a strategický výzkum | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Ekonomická aktivita | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Akcie energetických společností | Zasedání České národní banky | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Akce centrálních bank | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Propad | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | S&P | Agentura S&P | Německý akciový index DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení koruny | Sinopec | Finanční injekce | Ekonomická data | Historická maxima | Nejistota | Philip Morris | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Prodejní signál | Kapitalizace | Výhled | Akciový index DAX | Poplatky | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Krize | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Nadbytek ropy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | ExxonMobil | ČTK | Aktuální cena | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Hlavní ekonom | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | HDP v eurozóně | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Zahraniční forex | Sladká ropa | BHS | Aleš Michl | Jerome Powell | LYNX Trading | NEST | Komentář Raiffeisenbank | Dlouhodobé investování | Vzácné kovy | Investování s LYNX | Lockheed Martin | Northrop Grumman | OPEC+ | Podniky | Akcie společnosti | Objem obchodování | Forint | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Výplaty dividend | Šéf Fedu | RDSA | Royal Dutch Shell | Czech Fund | Spotřebitelská inflace | Trh s ropou | Ruská centrální banka | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Slabá koruna | Starteepo | Německé akcie | Veřejný dluh | Zadluženost | Refinitiv | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Odhady analytiků | Obchodovat s akciemi | Pozornost trhu | Akcie Boeingu | Zvýšení sazeb | Světové finanční trhy | Globální rizika | Cena zemního plynu | Obchodujte ropu | Zpětný odkup akcií | Cena pohonných hmot | Růst cen ropy | Ceny pohonných hmot | Riziko recese | Snížení sazeb | Pohyb kurzu | Ropné akcie | Uranové akcie | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Tomáš Pfeiler | Cena niklu | Pohonné hmoty | Saudi Aramco | Denní graf | Vlastní akcie | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Platinové akcie | Akcie roku | Investice do platiny | Očekávaný růst | Hospodářské dopady | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Měny regionu | Čistý zisk | Deficit | Prezident Donald Trump | Ceny benzínu | Investice do ropy | Objem | František Táborský | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Růst spotřebitelských cen | Americká lehká ropa WTI | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Potíže s likviditou | Firma | Reálné ekonomiky | Americký průmysl | UnitedHealth | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Bilance | Zavedená cla | Index DOW | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Lagardeová | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Reverze k průměru | Miliardy | Walt Disney | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | Automobilový sektor | České dluhopisy | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Omezení těžby | Statistika | Ceny výrobců | Průmysl | Mzdový nárůst | ADP | HUF | PLN | Na burze | Deficit zahraničního obchodu | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Problémy | NAFTA | Vládní výdaje | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Total | Prognózy | Ranní zpráva | Kontrakty | Prohlášení | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Ropná zařízení | Airbus | Míra | RWE | Ohlédnutí | Nižší ceny ropy | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Bilance běžného účtu | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Investujte | Americké centrální banky | Kupní síla | Zpracování kovů | Philadelphia Fed index | Fed index | Disney | Ministr hospodářství | Tempo růstu americké ekonomiky | Uber | Ztráta | NERV | Peking | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Sulejmání | Hospodaření | Analytik Raiffeisen | Martin Zezula | Hospodářská katastrofa | Zvýšení inflace | Zvýšení inflačního cíle | Zotavení v Německu | Skutečný brexit | Růst měnového páru | Růst měnového páru GBP/USD | Ekonomika Velké Británie | Sjednocení Irska | Očekávaný růst poptávky | Růst poptávky | Výrazný růst cen ropy | Saúdská ropná zařízení | Útok na saúdská ropná zařízení | Černé labutě | Americká WTI ropa | Kontrariánské pozice | Akciový býčí trh | Elizabeth Warrenová | Bernie Sanders | Trumpova opce | Nakoupit ve výprodeji | Místní centrální banka | Dokončený brexit | Nakupovat švédskou korunu | Klesající trend | Trend USD/SEK | Vývoj měnového páru USD/SEK | Krátkodobé obchodování | Příležitosti pro krátkodobé obchodování | Dlouhodobé pozice | Úrokový rozdíl | Jestřábí hlasy | Dlouhodobí investoři | Dlouhé pozice v koruně | Pozice v koruně | Pohyb kurzu EUR/CZK | Tlak na zvyšování sazeb | Předpokládaný vývoj | Přezásobený ropný trh | Reakce eura | Pracovní trh | Akciová maxima | Minima eurodolaru | Guyana | OPEC & Friends | Silný support | Akciové ceny | Příměří v obchodních válkách | Návratnost | Netflix | Írán | Irák | Ministr energetiky | Vývoz v listopadu | Budoucnost | Ifo | Výplaty dividendy | Zemědělství | Negativní zprávy | Ropa typu Brent | Tuzemská inflace | Luboš Růžička | Růst cen potravin | Ukazatele | SAP | Ceny ve výrobní sféře | Ceny v zemědělství | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Krach | Trump | Prezident | Koronavirus | Akcie výrobce letadel | Trhy | Americké hospodářství | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Asijské indexy | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Bluechip | Nejvýraznější pokles | Meziroční růst | Vít Hradil | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Výdaje | Strach z koronaviru | BP | Zaostávání Německa | Nová čísla z Německa | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Brent Crude Oil | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | COVID-19 | Empire State Index | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Americký PMI | Průměrná mzda | Americký Fed | Vývoj | Šok | Snížení těžby | Průměrná hrubá měsíční mzda | Mzda | Výsledky HDP | Cenové války | Restrikce | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Dostatek likvidity | Americká centrální banka dnes | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Průmyslové ceny | Italské dluhopisy | Největší propad | Stimul | Pokles vývozu | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Propad poptávky | Nemoc COVID-19 | Dopady koronavirové pandemie | Historie | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Značný pokles | Žádosti o podporu | Zásobníky | Texas | Situace v Číně | MF | Demokraté | Koronavirus dopady | Neomezené množství | Neomezené kvantitativní uvolňování | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Dopad pandemie koronaviru | Růst | Koronavirové krize | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Boj s koronavirem | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Války | Schodek | Organizace | Práce | Dlužník | Hrozí krach | DPH | Ropný průmysl | Pohonné hmoty v ČR | Tina Bruová | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Očištěný čistý zisk | Úspory | Otevírání ekonomiky | Nákup ropy | Američtí těžaři | Doba na nákup ropy | SSHR | Nadbytek ropy na světových trzích | Americký ministr energetiky | Dan Brouillette | Jeffrey Currie | Oilprice | Oilprice.com | Státní zásoby | Alexander Wolf | Asijské investiční strategie | The Jakarta Post | Zhroucení cen severomořské ropy Brent | Zhroucení cen | Situace na trhu s ropou | Cena ropy v korunách | Uvolňování karanténních opatření | Debata | Zahrnutí inflace | Břidlicové ropy | Dluh Itálie | Ekonomické restrikce | Ministerstvo hospodářství | Shell | V-obrat | Maloobchod | PMI z výroby | Vývoz z USA | Zisk Totalu | Čtvrtletní zisk | Ceny zeleniny | Americké ceny výrobců | Použití záporných sazeb | Mayr-Melnhof | Merck KGaA | Merck | Österreichische Post | RBI | Wienerberger | Nekonvenční měnové politiky | Cena ruské ropy | Cena ruské ropy Urals | Urals
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Ninja Trader data zdarma
Nissan Motor
Nitesh Shah
Nízká cena ropy
Nízká inflace
Nízká likvidita
Nízká likvidita na trhu
Nízká nezaměstnanost
Nízká volatilita
Nízké ceny benzínu

Následující klíčová slova

Nízké daně
Nízké úrokové sazby
Nízkonákladové obchodování
Nízkonákladový broker
Nizozemí - burza
Nizozemsko
Nizozemský odvolací soud
Nizozemský premiér
Nižší ceny ropy
Nižší daně
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB - volatilita
Potvrďte prosím... Zavřít