Pondělí 25. květen 2020 10:49
reklama
XTB - volatilita
reklama
XTB - volatilita
reklama
RoboMarkets copyfx

Klíčová slova - Světová finanční krize

img

Koruna oslabuje, česká ekonomika už v prvním čtvrtletí zažila největší negativní ekonomický šok od svého vzniku, a to je jenom začátek. Maďarsko překonalo očekávání trhu, na rozdíl od Česka roste

15.05.2020 Propad české ekonomiky byl v letošním prvním čtvrtletí mírně hlubší, než se čekalo. V meziročním vyjádření klesl reálný hrubý domácí produkt země o 2,2 procenta, vyplývá z dnešních předběžných dat ČSÚ. Analytici oslovení agenturou Bloomberg přitom ve střední hodnotě svých odhadů počítali s poklesem čítajícím rovná dvě procenta.
img

Pohonné hmoty zlevňují. Benzín prohlubuje své takřka jedenáctileté minimum a je právě teď v ČR nejdostupnější minimálně od druhé světové války

07.05.2020 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu zmírnily svůj propad z předešlých sedmi dní. Zlevňování je v posledních takřka čtyřech měsících prakticky soustavné. Bude navíc ještě pokračovat, byť s postupným otevíráním naší i zahraničních ekonomik během května postupně ustane.
img

Benzín je právě teď v ČR nejdostupnější minimálně od druhé světové války. Za průměrnou mzdu jej lze koupit pětkrát více než roku 1953 či šestkrát více než v roce 1990

05.05.2020 Pohonné hmoty v ČR jsou v těchto dnech nejdostupnější v celé historii země minimálně od druhé světové války. Za celou tu dobu totiž v českých zemích nikdy nebylo možné za částku odpovídající průměrné hrubé měsíční mzdě pořídit tolik litrů benzinu či nafty jako právě v horké současnosti. Důvodem je zejména obecná ekonomická prosperita celé druhé poloviny končícího desetiletí, ale nejnověji také mimořádný vývoj na světovém trhu s ropou.
img

Češi se rapidně začali bát propouštění. Důvěra v českou ekonomiku klesla na historické minimum, historicky nebývalým

24.04.2020 Češi se rapidně začali bát propouštění. Důvěra v českou ekonomiku klesla na historické minimum, historicky nebývalým tempem.
img

ČNB ve zhruba deseti dnech snížila úroky nejvýrazněji od roku 1999, koruna přesto posiluje

26.03.2020 Bankovní rada České národní banky na svém dnešním řádném měnověpolitickém zasedání snížila základní úrokovou sazbu více než se čekalo, a to rovnou o 0,75 procentního bodu.
img

ČNB snižuje úroky nejvýrazněji od krizového roku 2008, koruna mírně oslabuje

26.03.2020 Bankovní rada České národní banky na svém dnešním řádném měnověpolitickém zasedání snížila základní úrokovou sazbu více než se čekalo, a to rovnou o 0,75 procentního bodu.
img

Vláda chce zítra navýšit rozpočtovaný schodek na dějinně nejvyšší úroveň 200 miliard korun, je to však stále málo

22.03.2020 Ministerstvo financí nově plánuje schodek ve výši 200 miliard korun. Ministryně financí Alena Schillerová na pondělním jednání vlády navrhne v novele zákona o státním rozpočtu zvýšit schodek rozpočtu právě na takovou sumu, z dosavadní cifry 40 miliard.
img

Vláda zřejmě živnostníkům odpustí důchodové pojištění, kvůli koronaviru. Stát tím přijde o další miliardy, schodek tak bude rekordní v dějinách ČR

22.03.2020 Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová chce ulevit drobným podnikatelům a živnostníkům. Navrhuje jim prominout platby na povinné důchodové pojištění, a to po dobu šesti měsíců, od letošního března do srpna. Mnozí živnostníci, mnohé OSVČ, jsou totiž těžce zasaženi současnou ekonomickou krizí, kterou způsobuje šíření koronaviru a opatření pro boj s ním. Řadě živnostníků, třeba těm v pohostinství či v turistickém ruchu, zcela vypadl příjem.
img

Deficit státního rozpočtu letos dosáhne nejspíše 250 miliard korun, může však přesáhnout i 300 miliard. Schodek „jen“ 100 miliard je nyní už utopie

20.03.2020 Ministerstvo financí uvádí, že schodek státního rozpočtu ČR dosáhne za letošní rok úrovně přesahující 100 miliard korun. Už v tuto chvíli musí být zřejmé, že důležitou roli sehrává spíše slůvko „přesahující“ než cifra „100 miliard“. Ta je totiž uvedena jen proto, aby se skok z původního rozpočtovaného schodku, 40 miliard, nezdál až příliš velký. Sto miliard, to je prostě nyní již utopicky nízká suma, vzhledem k okolnostem.
img

Důvěra v českou ekonomiku se propadá nejvýrazněji za více než jedenáct let. Je to ale jenom začátek, koranavir ještě teprve plně udeří

20.03.2020 Důvěra v českou ekonomiku se propadá nejvýrazněji za více než jedenáct let. Je to ale jenom začátek, koranavir ještě teprve plně udeří . Důvěra v českou ekonomiku je v tomto měsíci nejslabší od října 2013, tedy za 6,5 roku. Příslušný ukazatel důvěry v ekonomiku přitom mezi letošním únorem a březnem ztratil 3,2 bodu, takže meziměsíční pokles důvěry v ekonomiku je v březnu nejvýraznější od února roku 2009. Tehdy česká ekonomika utrpěla „náraz“ v důsledku vrcholící světové finanční krize.
img

ČNB poprvé od února 2009 sráží základní úrok o 0,5 procentního bodu. Koruna znehodnocuje na nejslabší úroveň od roku 2015

16.03.2020 Česká národní banka dnes na mimořádném zasedání snížila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 1,75 procenta. Tuzemská centrální banka se tak přidává k zástupu centrálních bank z celého světa, které letos své základní úroky buď snižují, nebo alespoň ponechávají beze změny.
img

Schodek rozpočtu ČR letos bude přinejlepším 100 miliard korun, v horším případě zhruba 300 miliard

16.03.2020 V nejhorším možném scénáři bude Západ jedním velkým "Wu-chanem". To by mělo na českou ekonomiku horší dopad než světová finanční krize před deseti lety. V tuto chvíli je naštěstí realističtější počítat s tím, že se překážce jménem koronavirus vyhneme.
img

Deficit státního rozpočtu letos může kvůli koronaviru být až 315 miliard korun

13.03.2020 Letošní recese v ČR je den ode dne pravděpodobnější. Nynější stav nouze její pravděpodobnost rapidně zvyšuje. Pravděpodbnost nyní činí zhruba 75 procent. Česká ekonomika totiž minimálně měsíc pojede „na půl plynu“. Některé sektory, například turistický ruch, přitom budou zasažené celoročně, i kdyby se nakrásně situace kolem šíření koronavirové nákazy ještě před polovinou dubna vyjasnila a ekonomika se do konce května vrátila víceméně do běžného provozu.
img

Výpadek čínských továren kvůli koronaviru byl v únoru ještě větší, než se dosud předpokládalo. V pondělí se dále propadnou akciové trhy i čínská měna

01.03.2020 Podmínky v čínském zpracovatelském průmyslu se v únoru zhoršily nejvýrazněji za celou historii měření. Dokonce ani během vrcholné fáze světové finanční krize před jedenácti lety nebyl propad tak citelný. Důvodem je to, že podstatná část čínských továren a závodů byla kvůli obavě z šíření koronavirové nákazy zavřená nebo nejela na plný provoz.
img

MMF kvůli koronaviru snižuje svůj odhad letošního růstu čínské i světové ekonomiky. Vytváří tak další tlak na české instituce, aby tak učinily také, se všemi důsledky

23.02.2020 Mezinárodní měnový fond snižuje kvůli koronaviru svůj odhad letošního růstu čínské a také světové ekonomiky. Tento krok tak představuje další tlak na české instituce, v čele s ministerstvem financí a Českou národní bankou, aby i ony snížily svůj odhad růstu Číny. Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj – OECD – sníží svůj odhad v březnu.
img

Koronavirus letos připraví českou státní kasu nejspíše o pět miliard korun, její schodek může prohloubit na 60 miliard korun

18.02.2020 Mezinárodní finanční instituce kvůli pokračujícímu šíření nákazy koronavirem zhoršují svůj odhad letošního růstu čínské ekonomiky, české zatím zůstávají v klidu.
img

Průmysl eurozóny padá, v Německu je nejhůře za jedenáct let, česká koruna navzdory tomu však sílí, dnes prolomila další rekord

12.02.2020 Průmysl eurozóny se plošně hroutí. V Německu se propadá nejvýrazněji od začátku roku 2009, kdy kulminovala světová finanční krize. Česká koruna však paradoxně dále sílí, dnes zhodnotila na svoji novou nejsilnější úroveň vůči euru od října 2012. Je její posilování udržitelné?
img

Politická krize v Hong Kongu přerůstá v krizi ekonomickou. Ohroženy jsou i plány PPF na vstup na tamní burzu

13.08.2019 Již deset týdnů trvající masivní protesty v Hong Kongu nabývají bezprecedentní povahy. Území kvůli demonstracím hrozí závažné ekonomické zpomalení. Politická krize tam zkrátka může v krajním případě vyvolat dokonce i krizi ekonomickou. To by kromě jiného ohrozilo plány tuzemské skupiny PPF na primární úpis akcií Home Creditu právě na hongkongské burze.
img

Na den přesně před deseti lety se zrodil bitcoin. Zažil vzlety i krachy, jeho dny ale sečteny nejsou

03.01.2019 Přesně před deseti lety se fakticky zrodil bitcoin. Tedy průkopnická kryptoměna, jež se dočkala stovek napodobenin, ale do dnešních dní si mezi nimi uchovala zřetelně dominantní postavení. K dnešnímu dni existují více než dvě tisícovky kryptoměn. Jejich souhrnná tržní hodnota činí 133,3 miliardy dolarů, přičemž tržní hodnota samotného bitcoinu představuje 51 procent této sumy.
C:\fakepath\euro3.png

Euro používá 19 z 28 členských zemí EU

30.12.2018 Základní fakta k 20. výročí (1. ledna 1999) zahájení užívání jednotné evropské měny euro v obchodním a bankovním styku:
C:\fakepath\spanelsko 12.jpg

Reality jdou ve Španělsku na odbyt jako před krizí, jsou levnější

21.02.2018 Zájem o nemovitosti ve Španělsku se dostal na předkrizovou úroveň. Za loňský rok bylo zaznamenáno 465.000 realitních transakcí, což je nejvíce od roku 2008 a meziročně nárůst skoro o 15 procent. Ceny jsou ale zhruba o 21 procent nižší než v roce 2007, který byl předkrizovým vrcholem. Uvádí to zpráva Národního registru nemovitostí, na kterou se včera odvolal deník Le Figaro.
mapaeurozony.png

Euro používá 19 z 28 členských zemí EU

01.01.2017 Základní fakta k dnešnímu 15. výročí zavedení eura do oběhu v zemích Evropské měnové unie (EMU): - Evropská měnová unie (EMU) byla vytvořena na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se po dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
cina 21072013.png

Pomalý růst čínské ekonomiky se stabilizoval na 6,7 procenta

15.07.2016 Meziroční růst čínské ekonomiky se druhé čtvrtletí v řadě drží na 6,7 procenta. Vyplývá to z údajů dnes...
img

Ozvěny trhu - Dividendoví aristokrati: nudné akcie vydělávají víc

01.07.2016 Jak by se Vám líbila investice, která přinese každý rok větší výnos? A bude to s železnou pravidelností opakovat nejméně 25 let v řadě? Něco takového splňuje skupina akcií, které se říká dividendoví aristokrati.
img

Ozvěny trhu - Mrtvá kočka spadla až na dno

05.05.2016 Žargon obchodníků na Wall Street zná jeden zajímavý pojem – dead cat bounce, neboli odraz mrtvé kočky. Toto rčení s nadsázkou hovoří o tom, že i mrtvá kočka se odrazí od země, pokud padá z dostatečně velké výšky. Něco podobného totiž platí pro klesající akcie na burze.
HDP-15042016-LV-4.PNG

HDP Číny je na nejnižších úrovních od 2009

15.04.2016 Čína dnes reportovala o hrubém domácím produktu (HDP). Čínská ekonomika podle očekávání v 1. čtvrtletí...
cina 21072013.png

Aktivita v čínském průmyslu dále klesla

01.03.2016 Aktivita v čínském zpracovatelském průmyslu v únoru prohloubila pokles na minimum za více než čtyři roky...
cina 21072013.png

Aktivita v čínském průmyslu v lednu klesla

01.02.2016 Aktivita v čínském zpracovatelském průmyslu v lednu klesla ještě výrazněji než v předešlém měsíci...
eurusd-25012016-tydenik.png

Týdenní komentář FXstreet.cz (25.1.2016)

25.01.2016 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu mírně oslabil. V první polovině týdne se pohyboval do strany a ve čtvrtek...
global economy.jpg

Moscovici návrat světové krize neočekává

20.01.2016 Evropský komisař pro hospodářské a měnové záležitosti Pierre Moscovici neočekává, že se vrátí světová...
cina ekonomika.jpg

Čínská ekonomika loni rostla o 6,9 %

19.01.2016 Čínská ekonomika v uplynulém roce vzrostla nejpomaleji za 25 let. Hrubý domácí produkt (HDP) se...
eurozona-29122015.jpg

V eurozóně jsou dvě třetiny členů EU

29.12.2015 Základní údaje o Evropské měnové unii (EMU, eurozóna), jejímž členem se před 15 lety, 1. ledna 2001, stalo Řecko:
meny 05092013.png

Měnové krize od 90. let po současnost

16.02.2015 V souvislosti s nedávným prudkým pádem ruského rublu jsme se podívali do historie a shrnuli pro vás výběr největších hospodářských krizí ve světě od 90. let, která byla doprovázena také velkými měnovými turbulencemi. Na následujících řádcích se podíváme na jejich společné znaky a ukážeme si, jakou obchodní strategii zvolit při potenciálním příchodu měnové krize.
euro 08012013-2.png

V eurozóně jsou již dvě třetiny členů EU

30.12.2014 Základní údaje o Evropské měnové unii (EMU, eurozóna), jejímž 19. členem se od 1. ledna stane Litva:
nemecko 07062013.jpg

Průmyslové zakázky v Německu se propadly

06.10.2014 Zakázky německých průmyslových podniků se v srpnu propadly o 5,7 procenta. To představuje jejich...
img

Nemějte strach z dokonalosti, stejně jí nikdy nedosáhnete

29.01.2014 Běžný investiční výzkum se jen těžko vyrovná se současnými makroekonomickými tématy. Většinou totiž bývá založen na předpovědích Fedu, Evropské...
lotysko 29122013.png

Patnáctiletá eurozóna se poslední roky otřásá v základech

29.12.2013 Základní údaje o Evropské měnové unii (EMU, eurozóna), která vznikla před 15 lety 1. ledna a jejíž 18. zemí se od Nového roku stane Lotyšsko:
euro 15072013-2.png

EMU se poslední roky otřásá v základech

15.07.2013 Dnešní článek shrnuje základní údaje o Evropské měnové unii (EMU, eurozóna), jejíž rozšíření o Lotyšsko od 1. ledna 2014 minulý týden formálně potvrdili ministři financí Evropské unie. Podíváme se na historické fundamentální události, které ovlivnily společnou evropskou měnu (euro) a nakonec si představíme možné scénáře dlouhodobého vývoje měnového páru EUR/USD.
tydenik forex.jpg

FXstreet: Týdenní forexový komentář

16.01.2012 Forex týdenní komentář a analýza EUR/USD od FXstreet.
Logo Finance.cz
Logo E15

E15: FXstreet.cz spustila měnový portál

21.07.2009 Článek o serveru FXstreet.cz v deníku E15
small3.jpg

Tisková zpráva FXstreet.cz

21.07.2009 FXstreet.cz - vydělávat na měnových trzích učí první nezávislý portál na Forex v ČR
Logo FXstreet.cz

Tisková zpráva FXstreet.cz

21.07.2009 FXstreet.cz - vydělávat na měnových trzích učí první nezávislý portál na Forex v ČR.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Exotické měny | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Moody's | Korelace | Inflace | OECD | EUR/USD | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní plán | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Dluhová krize | Kanada | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Středoevropské měny | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Česká koruna | Americké akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Průmyslová výroba | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/MXN | EUR/TRY | USD/RUB | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Béžová kniha | Centrální banka | Centrální banky | Dividenda | Dividendový výnos | ECB | EFSF | ERM | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Euroval | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Forexový obchodník | IFO index | Investice | Investor | Komodity | Kurz | Long | Long pozice | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodování s měnami | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Pakt stability | Peněžní zásoba | Platforma | Pozice | Prodejní cena | Produktivita práce | Rating | Ratingová agentura | Rezistence | Riziko | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Support | Tištění peněz | Ukazatel | Volatilita | Výnos | Wall Street | ZEW index | Šedá ekonomika | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Bank of China | EMU | Index CSI300 | Shanghai Composite | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Komerční banka | Indexy | Úroková sazba | Thajský bat | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Fond | EU | Ministři financí | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Finanční instrumenty | Kurz dolaru | Ceny komodit | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Forex Factory | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Akciový analytik | Financování | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Portugalsko | Satoshi Nakamoto | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Index | Banka | Brent | Cena | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | Čínská měna | Conference Board | Česká ekonomika | České koruny | Diskuzní fórum | Dolar | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Eura | Evropská měnová unie | Evropské měny | Finance.cz | Forexu | FXstreet.cz | Graf | HDP Číny | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Irsko | Jedno euro | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kurs koruny | Kurz dolarů | Kurzy | E15 | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měnová krize | Měnový kurz | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Odborné knihy | Oslabení koruny | Oslabení měny | Pád rublu | Pro investory | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Řecká ekonomika | Shanghai Composite Index | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Světové burzy | Světové měny | Švýcarská banka | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Volatility | WTI | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | ZEW | Benzín | Buy | Indie | Ministerstvo financí | P.A. | ROCE | Vláda ČR | Itálie | Spojené státy | Primární emise | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Miliardář | Bailout | Komise | Double bottom | Mentoring | Genesis | Vzdělání | Burze | Investment | Markit | Oxford Economics | CSI300 | NATO | Reporty | Obchodní nastavení | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Finanční systém | Euro vůči dolaru | Mark Carney | Ministr financí | Renminbi | Energie | Zlevnění ropy | Podnikatelé | Propad cen komodit | Podnikatelská důvěra | Klid | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Prezident ECB | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Mezinárodní ratingové agentury | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | České firmy | Velké banky | S&P Global | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Odchod z EU | Hlavní indexy | Britský ministr financí | Standard & Poor's (S&P) | AAA | Rating AAA | Summit EU | Propad | Kryptoměny | S&P | Guvernér | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Dnešní údaje | Nejistota | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Akcionáři | Dluhové krize | Kryptoměna | Výhled | Uvolnit měnovou politiku | Propad akcií | Mzdy | Úspěšné obchodování | Akcie na burze | Záchranný bankovní fond | Bankovní fond | Bankovní unie | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Měny emerging markets | Pierre Moscovici | S&P Global Ratings | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Měnové krize | TRY | Index cen domů | ČTK | Světový finanční systém | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Devizoví obchodníci | ERM-2 | Obchodní válka | Přijetí eura | Primární emise akcií | Čínské měny | Forint | Obchodníci s ropou | Turecké liry | Czech Fund | Růst úrokových sazeb | Fiskální pakt | Vstup do eurozóny | Evropský stabilizační mechanismus | Záchranný bankovní fond (SRF) | Veřejný dluh | Evropský fond finanční stability | Pojištění vkladů | Jednotný řešící mechanismus (SRM) | Zadluženost | Vysoká zadluženost | Úrokové sazby ČNB | Sazby ČNB | Mezinárodní investoři | Cena pohonných hmot | Ceny pohonných hmot | Protesty v Hong Kongu | Thajský baht | Pohonné hmoty | PPF | Očekávání trhu | Úpis akcií | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Tým FXstreet.cz | Černý čtvrtek | Oslabení čínské měny | Rozpočet | Deficit | Objem | Obchod | Hluboká recese | Německá průmyslová výroba | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Zpomalení české ekonomiky | BAT | Obchod s Čínou | Statistici | Nálada spotřebitelů | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Nálada podnikatelů | Hong Kong | Politická krize | Politická krize v Hong Kongu | Krize v Hong Kongu | Růst české ekonomiky | Zveřejněná data | Statistika | Průmysl | Mzdový nárůst | Propouštění | Impuls | Rozvoj | Stavebnictví | NAFTA | Prognózy | Nálada | Ekonomické zpomalení | Úroky | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Důchod | Rozhodnutí ČNB | Kupní síla | NERV | Miliardy korun | Koruna posílila | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Francouzský ministr financí | Předběžné výsledky | Ukazatele | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Koronavirus | Nákaza koronavirem | Trhy | Banka UBS | Šíření koronaviru | Koruna oslabuje | Čínský koronavirus | Pokles | Situace | České měny | Odhad letošního růstu | Švýcarská banka UBS | Průměrná cena | Mezinárodní finanční instituce | Průmysl eurozóny | Propad průmyslu | Poptávky po ropě | Státní dluh ČR | Ministerstvo financí ČR | Prudký propad | Výroba v Číně | Šíření koronavirové nákazy | Výpadek čínské výroby | Průměrná mzda | Vývoj | Šok | Průměrná hrubá měsíční mzda | Mzda | Nouzový stav | Deficit státního rozpočtu | Schodek rozpočtu ČR | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Mimořádná opatření | Snížení základní úrokové sazby | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Rozpočtovaný schodek | Domácnosti | Růst | Koronavirové krize | Boj s koronavirem | Ekonomiky | Slovensko | Války | Březnová data | Hrubý domácí produkt země | Koronakrize | Pohonné hmoty v ČR | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Svatováclavský desetidukát
Svatý grál
Svaz dovozců automobilů
Svěřenský fond
Svět hedge fondů
Svět investování
Světová banka
Světová banka (SB)
Světová ekonomická krize
Světová ekonomika

Následující klíčová slova

Světová hospodářská krize
Světová kybernetická měna
Světová měna
Světová meteorologická organizace
Světová meteorologická organizace (WMO)
Světová obchodní organizace
Světová obchodní organizace (WTO)
Světová organizace cestovního ruchu
Světová organizace na ochranu duševního vlastnictví
Světová organizace na ochranu duševního vlastnictví (WIPO)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB - volatilita
Potvrďte prosím... Zavřít