Neděle 07. březen 2021 15:46
reklama
BOSSA zlato
reklama
Bernstein bank webinar
reklama
XTB konference brezen 2021

Klíčová slova - Ekonomické zpomalení

img

Ranní okénko - Americký průmysl stále zaostává za maloobchodem, odchylka by se však měla snižovat

16.11.2020 Ekonomických dat z tuzemska a eurozóny bude v příštích dnech poskrovnu. Jedinou událostí na českém kalendáři je dnešní zveřejnění indexu cen průmyslových výrobců za říjen. Pozornost pak bude upoutána na domácí epidemický vývoj a geopolitiku. V eurozóně bude trh sledovat pokračování jednání o brexitu, která minulý týden nebyla uzavřena s nikterak velkým pokrokem. V Asii včera byla podepsána dohoda o volném obchodu mezi 15 zeměmi. Z USA kromě ekonomických dat očekáváme „více“ oficiální výsledek prezidentských voleb.
img

Powellova tisková konference: Nové předpovědi budou zveřejněny v prosinci

05.11.2020 Co je důležité, tak se objevily určité změny v termínu publikace nových předpovědí vývoje ekonomiky. Ty budou zveřejněny v prosinci. Budou přestaveny dva nové grafy, které ukážou, jak se změnil náhled člena FOMC na vývoj rizik.
img

Ranní okénko - Zádrhel na americkém trhu práce

16.10.2020 Statistický úřad na počátku dne zveřejní zářijové ceny českých průmyslových výrobců, jejichž vývoj je nadále tlumen konkurenčními tlaky, levnější energií a nejistým ekonomickým výhledem. Negativně na růst cen také působí nízká inflace v eurozóně a meziročně nižší ceny ropy.
img

Graf dne: Index globálních ekonomických překvapení vystoupal na rekordní maximum

24.08.2020 Index globálních ekonomických překvapení banky Citigroup ukázal masivní nárůst pozitivních překvapení ze srovnání výsledků makrodat s jejich předchozími odhady. V tomto měsíci vystoupal na historicky nejvyšší úrovně. Snadno tak překonal dosavadní maxima z roku 2009. Přitom do pozitivního teritoria (kdy počet pozitivních překvapení převýší počet negativních překvapení) se index dostal teprve v červnu. Globálnímu ekonomickému makru se daří překvapovat i přes šíření koronaviru a ekonomické zpomalení v posledních měsících. Poslední výsledky makrodat ukazují na rychlejší korekci ekonomického koronavirového propadu, než se ještě před několika týdny očekávalo.
img

Ranní nadhoz - Vyhlížíme české a evropské HDP

31.07.2020 Německá míra nezaměstnanosti dosáhla v červenci hodnoty 6,4 % a zůstala tak oproti červnu nezměněna. Trh vyhlížel mírné zvýšení o desetinu procentního bodu, když se čekalo 41 tisíc nových nezaměstnaných. Těch namísto toho 18 tisíc ubylo.
img

Ekonomiky Německa i USA virus zasáhl tvrdě

30.07.2020 Německá míra nezaměstnanosti dosáhla v červenci hodnoty 6,4 % a zůstala tak oproti červnu nezměněna. Trh vyhlížel mírné zvýšení o desetinu procentního bodu, když se čekalo 41 tisíc nových nezaměstnaných. Těch namísto toho 18 tisíc ubylo. Nutno dodat, že miliony Němců nadále před nutností registrace na úřadu práce chrání vládní program kurzarbeitu.
img

Report: Cena ropy pod nulou? Situace je kritická

21.04.2020 Pondělí 20. dubna bude zapsán jako dosud nejhorší den v historii ropných trhů. Závažnost situace asi není třeba dlouze popisovat, když ceny ropy klesly výrazně pod nulovou úroveň. Co to znamená? Ve zkratce se jedná o to, že prodávající musí zaplatit kupujícímu, aby od něj ropu odebral (slovo "koupil" ztrácí v tomto případě význam). Jedná se o první podobnou situaci, která nastala v historii ropných trhů ve velkém měřítku. Ale i pokud ropu opustíme, tak vůbec není obvyklé, že se cena aktiva pod nulu dostane.
img

Čínská ekonomika kvůli koronaviru totálně „klekla“. Nejvýraznější propad tamní ekonomické aktivity v historii měření může citelně navýšit schodek českého rozpočtu

01.03.2020 Celková ekonomická aktivita v Číně se v únoru propadla nevíce v historii měření. Dokonce ani během vrcholné fáze světové finanční krize před jedenácti lety nebyl propad tak citelný. Důvodem je to, že podstatná část čínských továren a závodů byla kvůli obavě z šíření koronavirové nákazy zavřená nebo nejela na plný provoz.
img

Výpadek čínských továren kvůli koronaviru byl v únoru ještě větší, než se dosud předpokládalo. V pondělí se dále propadnou akciové trhy i čínská měna

01.03.2020 Podmínky v čínském zpracovatelském průmyslu se v únoru zhoršily nejvýrazněji za celou historii měření. Dokonce ani během vrcholné fáze světové finanční krize před jedenácti lety nebyl propad tak citelný. Důvodem je to, že podstatná část čínských továren a závodů byla kvůli obavě z šíření koronavirové nákazy zavřená nebo nejela na plný provoz.
img

MMF kvůli koronaviru snižuje svůj odhad letošního růstu čínské i světové ekonomiky. Vytváří tak další tlak na české instituce, aby tak učinily také, se všemi důsledky

23.02.2020 Mezinárodní měnový fond snižuje kvůli koronaviru svůj odhad letošního růstu čínské a také světové ekonomiky. Tento krok tak představuje další tlak na české instituce, v čele s ministerstvem financí a Českou národní bankou, aby i ony snížily svůj odhad růstu Číny. Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj – OECD – sníží svůj odhad v březnu.
img

Koronavirus letos připraví českou státní kasu nejspíše o pět miliard korun, její schodek může prohloubit na 60 miliard korun

18.02.2020 Mezinárodní finanční instituce kvůli pokračujícímu šíření nákazy koronavirem zhoršují svůj odhad letošního růstu čínské ekonomiky, české zatím zůstávají v klidu.
img

Tematické analýzy: ČNB překvapila finanční trh zvýšením sazeb

06.02.2020 Česká národní banka na dnešním zasedání nečekaně zvýšila úrokové sazby. Čtyři ze sedmi členů bankovní rady hlasovali ve prospěch vyšších sazeb. My jsme čekali stabilitu úrokových sazeb nyní s rizikem jejich zvýšení v blízkém horizontu a poté snížení na začátku příštího roku.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa zdražuje v naději, že OPEC+ sníží její dodávky na trh

04.02.2020 Ropa dnes po dvoutýdenním poklesu opět zdražuje. Pomáhá jí naděje, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci prohloubí stávající těžební škrty. Takový předpoklad zastínil i obavy z poklesu poptávky, který by mohlo způsobit šíření nákazy koronavirem. Obavy z možných dopadů koronaviru přitom v pondělí poslaly ropu na nejnižší úroveň za déle než rok.
img

Ranní nadhoz - čínský koronavirus ovlivňuje i finanční trhy

28.01.2020 Lednové indexy vydávané německým institutem IFO příliš nepotěšily. Ukazatel očekávání odepsal téměř celý bod a dosáhl pouze 92,9, což bylo téměř dva body pod tržními odhady. Pokles indexu byl zaviněn slabšími vyhlídkami ve stavebnictví a ve službách, naproti tomu sentiment v průmyslu se dále zlepšoval, což je pro německou výrobně a exportně orientovanou ekonomiku dobrá zpráva. V reakci na horší data společná evropská měna oslabila, když se vůči dolaru dostala na EUR/USD 1,102, tedy nejslabší úroveň za poslední téměř dva měsíce.
img

Forex: Utrhla se koruna ze řetězu?

20.01.2020 Tématem posledních týdnů bylo jednoznačně zdánlivě nezastavitelné posilování české měny. Ještě ani neutichly oslavy prolomení jednoho rekordu a už se dostavil nový. Koruna uprostřed minulého týdne atakovala psychologickou hranici EUR/CZK 25,00, když se krátce dala koupit i za EUR/CZK 25,06, což se nestalo od roku 2012. Kdo by hledal oporu pro tento kurzový vývoj v ekonomických datech, zřejmě by byl zklamán – nic zajímavého se v této době v české, ale dokonce ani evropské ekonomice nestalo. Trhy tak hýbou pouze a jen výkyvy sentimentu, který je momentálně nastaven (podle nás až příliš) pozitivně.
img

Analýzy makroindikátorů: Ekonomika slábne, trh práce zůstává utažený

09.01.2020 Saldo zahraničního obchodu v listopadu zůstalo v přebytku. Ten ale klesl výrazně pod odhady trhu. Export klesal rychleji než import. Míra nezaměstnanosti se zvyšovala především z důvodu nástupu zimy. Ekonomické zpomalení se na trhu práce projeví více až v letošním roce.
img

Vývoz v listopadu klesal rychleji než dovoz

09.01.2020 Listopadová bilance zahraničního obchodu v národním pojetí skončila přebytkem 10,2 mld. Kč, což v porovnání s loňským listopadový výsledek znamená pokles o 6,9 mld. Kč. Výsledek je pro trh spíše zklamáním, jelikož očekávání byla nastavena zhruba o 6 mld. Kč výše. V listopadu klesl vývoz meziročně o 6,2 % a dovoz pak o 4,4 %, což bylo ovlivněno zejména tím, že letošní listopad měl o jeden pracovní den méně. Poprvé v loňském roce tak export klesal rychleji než import. Říjnový výsledek byl revidován o cca 1 mld. nahoru na 8,5 mld. Kč. Stále dobře si vede vývoz automobilů, kterých se v listopadu vyvezlo za 93 mld. Kč, což je ovšem zhruba o 3,5 mld. Kč méně než v loňském roce. Celkovou bilanci negativně ovlivnilo zejména výrazné prohloubení schodku bilance počítačů a elektronických a optických přístrojů, jejichž vývoz klesl meziročně o necelých 6 mld. Kč.
img

Bankovní rada zůstává opatrná a se zvýšením sazeb nespěchá

03.01.2020 Podle záznamu z posledního jednání bankovní rady většina jejích členů preferuje nižší úrokové sazby oproti listopadové prognóze banky, tj. jejich stabilitu. Nicméně shodně jako v listopadu hlasoval Vojtěch Benda a Tomáš Holub ve prospěch zvyšování úrokových sazeb. Podle rady se nejistoty ze zahraničního vývoje mírně snížily, na druhou stranu je viditelnější vliv zpomalení Německa na tuzemskou ekonomiku. Proto je část členů rady opatrná s předčasným optimismem ze zahraničního vývoje. Zároveň bankovní rada také potvrdila, že krátkodobé překročení tolerančního pásma inflačního cíle nebude znamenat automatické zvyšování úrokových sazeb. Jádrová inflace zůstává mírně nad dvěma procenty a inflační očekávání zůstávají ukotvená. Jeden z členů bankovní rady však na druhou stranu zmiňoval riziko dlouhodobého odpoutání inflace od jejího cíle v případě absence reakce centrální banky. Nově byly vysloveny obavy, že zvyšování úrokových sazeb by mohlo prodražit budoucí investice v průmyslu a mohlo by prohloubit ekonomické zpomalení.
C:\fakepath\Singapur.jpeg

Singapurská ekonomika rostla loni nejpomaleji za deset let

02.01.2020 Hrubý domácí produkt Singapuru loni vzrostl o 0,7 procenta, nejpomaleji od globální finanční krize v roce 2009. Prudké zpomalení z 3,1 procenta v roce 2018 způsobil hlavně slabý výkon zpracovatelského sektoru. Vyplývá to z předběžných údajů ministerstva obchodu a průmyslu.
img

Graf dne: Index S&P 500 roste už 9 z posledních 10 týdnů

16.12.2019 Akciovým trhům se v poslední době dařilo a na sklonku minulého týdne dostaly nový pozitivní impuls ve formě schválení obchodní dohody USA s Čínou. Wall street tak opět navýšila historické úrovně. Index S&P 500 vyrostl v minulém týdnu o 0,73 % na 3168,8 bodů. Jednalo se už o devátý růst z posledních deseti týdnů. Od počátku této růstové vlny vzrostl index o 6,2 % a od začátku roku jsme svědky výjimečného růstu o 26,8 %. Akciím v průběhu roku pomáhaly dobré finanční výsledky společností. Přestože se dlouhou dobu přetřásalo globální ekonomické zpomalení, tak negativní dopad na akciovém trhu nebyl výrazný. Jedním důvodů je expanzivní měnová politika hlavních světových centrálních bank.
C:\fakepath\Rakousko.jpg

Rakouská centrální banka snížila odhad HDP o půl procentního bodu

15.12.2019 Rakouská centrální banka (ONB) snížila odhad růstu domácí ekonomiky na příští rok o půl procentního bodu na 1,1 procenta. Důvodem je globální ekonomické zpomalení, včetně slabšího výkonu důležitého obchodního partnera - Německa, které ohrožují další poptávku po vývozu.
img

Makro: Výhled německé ekonomiky se zlepšil, Bundesbank

21.02.2012 Výhled pro německou ekonomiku se ke konci února znatelně zlepšil, i když rizika týkající se dluhové krize přetrvávají, uvedla únorová zpráva Bundesbank. Předpokládá, že v prvním čtvrtletí 2012 budou výrobu ještě zatěžovat vnější faktory. Od druhého čtvrtletí podstatně zrychlí a potvrdí prosincový výhled. Intenzivní poptávka ve stavebnictví by měla být silným impulsem v dohledné budoucnosti. Také soukromá spotřeba bude podporovat hospodářský růst, pokud zůstane zachován pozitivní sentiment mezi spotřebiteli. V současnosti přetrvávají pouze mírná rizika ohledně navyšování mezd. Měnová politika bude i nadále velmi expanzivní a dostatek likvidity zajistí velmi nízké úrokové sazby.
Související klíčová slova: FOREX | Čína | Japonsko | Inflace | OECD | EUR/USD | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | HDP | Měnová politika | Německo | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Bundesbank | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Eurobondy | FOMC | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Futures | Grafy | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investor | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | MMF | MT4 | Měna | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Open | Open interest | Pozice | Ratingová agentura | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Spread | Trend | Ukazatel | Výnos | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | UBS | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Komerční banka | Indexy | Americká lehká ropa | Investoři | Fond | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Kurz koruny | Výsledky | Index nákupních manažerů | Obchodovat | CZK/EUR | Makro | Index cen | Eurostat | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Obchodníci | Raiffeisenbank | Index | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Cena ropy WTI | Čínská ekonomika | Čínská měna | CZK | Česká ekonomika | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Evropská měna | Expirace | Graf | Hrubý domácí produkt | Index S&P 500 | Investiční | Jádrová inflace | EBay | Makroekonomické ukazatele | Prognóza | Reuters | Ropy | Sázky | Spekulace na růst | Švýcarská banka | Trh | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | WTI | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | ING | Ministerstvo financí | Protistrana | ROCE | Využití kapacit | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Kontrakt | Oxford Economics | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Agentura Reuters | Cena kontraktu | Contango | Ekonomická aktivita | Vývoj ceny ropy WTI | Firmy | České firmy | Globální finanční krize | S&P Global | Propad | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Specifikace kontraktu | S&P | Guvernér | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Erste | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Tempo růstu | Dluhové krize | Americké rafinerie | Výhled | Bankéři | Propad akcií | Exxon | Dobré výsledky | Americký trh práce | Odhady trhu | Průzkum | Krize | Vývoj indexu S&P 500 | Snížení úrokových sazeb | S&P Global Ratings | Příjmy | ČTK | Hlavní ekonom | Švédsko | Odhad HDP | Očekávání | Ranní nadhoz | Kurzový vývoj | Lockheed Martin | Německá centrální banka | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Čínské měny | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Pokles ceny | Czech Fund | Spotřebitelská inflace | Trh s ropou | Zpomalení hospodářského růstu | Prezident Trump | Veřejný dluh | Evropský fond finanční stability | Prezident USA | Pozornost trhu | Zvýšení sazeb | Statistický úřad | Ropovod | Inflační očekávání | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Investice firem | Ministerstvo obchodu | Kjódó | Agentura Kjódó | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | Český HDP | Bilance zahraničního obchodu | Měny regionu | Oslabení čínské měny | Deficit | Prohloubení schodku | Jednání o brexitu | Objem | Trh práce | Analýzy makroindikátorů | Obchodní dohody | Americká lehká ropa WTI | Zpomalení české ekonomiky | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | Americký průmysl | Pfizer | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Datový kalendář | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Skupina OPEC+ | Nízké úrokové sazby | LVMH | Tematické analýzy | Ekonomická důvěra | Růst české ekonomiky | Data o HDP | Statistika | Předpovědi | Průmysl | PLN | Propouštění | Impuls | Rozvoj | Stavební produkce | Saldo zahraničního obchodu | Stavebnictví | Nízká inflace | Problémy | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Prognózy | Nejistoty | Kontrakty | Rakouská centrální banka | ONB | Výhled ONB | Domácí průmysl | Globální ekonomické zpomalení | Prohlášení | Odhad růstu domácí ekonomiky | HDP Německa | United Technologies | Míra | Nižší ceny ropy | Měnové politiky | Nižší úrokové sazby | Vojtěch Benda | Nabídka a poptávka | Fed index | xStation5 | Singapurská ekonomika | Hrubý domácí produkt Singapuru | Singapurský premiér | Lee Hsien Loong | Ministerstvo obchodu a průmyslu | Singapur | Ziskovost | Investiční aktivita | Klesající trend | Američané | Francouzský ministr financí | Počet volných míst | Vývoz v listopadu | Listopadová bilance zahraničního obchodu | Ifo | Rekordní maximum | Luboš Růžička | Silnější koruna | Míra zadlužení | Analytička | Ukazatele | SAP | Růst německé ekonomiky | Horší data | Prognózy ČNB | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Nákaza koronavirem | Trhy | Souhrnný indikátor | Banka UBS | Šíření koronaviru | Čínský koronavirus | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | Horší data z Německa | Odhad letošního růstu | Finanční ředitel | Vít Hradil | Pandemie | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Hlavní úrokové sazby | Švýcarská banka UBS | BP | Brian Gilvary | Dodávky na trh | Mezinárodní finanční instituce | Prodávající | Poptávky po ropě | Záznam z jednání ČNB | Empire State Index | Ekonomické aktivity | Ministerstvo financí ČR | Výroba v Číně | Šíření koronavirové nákazy | Výpadek čínské výroby | Stabilita | Vývoj | Výkyvy | Program nákupu aktiv | Dostatek likvidity | Cenový vývoj | Žádosti o podporu | Zásobníky | Kongres | Domácnosti | Graf dne | Růst | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Ekonomiky | Práce | Jednání ČNB | Údaje | DPH | Cushing | Celková inflace | Statistiky | Květnový kontrakt | USO | Červnový kontrakt | Soukromá spotřeba | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Maloobchod | Zadlužení | Merck | RBI | Sektor služeb | ČR | Pokles investic | Vakcíny proti koronaviru | Pozitivní sentiment | Počet nových žádostí o podporu | Tempo poklesu | Ceny | Německá míra nezaměstnanosti | Evropské HDP | Výhled německé ekonomiky | Důvěra | Indikátory sentimentu | Index globálních ekonomických překvapení | Ceny v eurozóně | Inflace spotřebitelských cen | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Slabší kurz | Biden | Ranní okénko | Vlny koronaviru
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | Euro | ROCE

Předchozí klíčová slova

Ekonomické výhledy
Ekonomické výhledy pro ČR
Ekonomické vyhlídky
Ekonomické výhody
Ekonomické výsledky
Ekonomické vysoké školy
Ekonomické vztahy
Ekonomické zotavení
Ekonomické zotavování
Ekonomické zotavování v USA

Následující klíčová slova

Ekonomické zpravodajství
Ekonomické zprávy
Ekonomický a strategický výzkum
Ekonomický balíček
Ekonomický cyklus
Ekonomický dialog
Ekonomický dopad
Ekonomický dopad koronaviru
Ekonomický dopad viru
Ekonomický establishment
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Capital.com
Potvrďte prosím... Zavřít