Úterý 19. březen 2024 04:56
reklama
CapXmaster
reklama
XTB trading konference 2024
reklama
Instaforex krypto ebook
reklama
CapXmaster

Ekonomické zpomalení

C:\fakepath\burza-03122023.png

Analytici z JP Morgan předpokládají pokles indexu S&P 500 o 8 % v roce 2024

03.12.2023 Závěr roku je tradiční příležitostí pro analytiky, aby se vyjádřili k výhledu na příští rok. Tyto předpovědi však často připomínají věštění z křišťálové koule a jen výjimečně se vyplní. Když se ohlédneme na rok 2023, který měl být rokem krachu v důsledku zvyšování úrokových sazeb, vidíme, že se tak nestalo. Do konce roku chybí prakticky 10 obchodních dnů, takže pravděpodobnost, že se apokalyptické vize analytických firem naplní, je malá. To však nebrání analytikům překládat krizi na rok 2024. Jednou to určitě vyjde.
img

Provozní zisk Samsung Electronics ve třetím čtvrtletí klesl o 78 procent

11.10.2023 Provozní zisk jihokorejské společnosti Samsung Electronics ve třetím čtvrtletí klesl meziročně o 78 procent na 2,4 bilionu wonů (41,5 miliardy Kč). Výsledky však byly lepší, než čekali analytici, protože trh s paměťovými čipy vykazuje po výrazném poklesu první známky oživení. Vyplývá to z předběžných výsledků, které zveřejnila firma.
img

Zlato čelí protivětrům, a ještě nějakou dobu bude

05.10.2023 „Cena zlatého kovu čelí konkurenci ze strany výnosnějších dluhopisů a nereaguje příznivě na sílící americký dolar,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Čeká nás změna paradigmatu?

05.10.2023 V tomto okamžiku máme buď příležitost zafixovat po čtyřech dekádách sazby na maximu současného cyklu, nebo se nacházíme v bodě zvratu, kdy kvůli růstu vládních zásahů dojde v schumpeterovském okamžiku tvořivé destrukce k posunu celého paradigmatu v oblasti hospodářské politiky.
img

Příběh na trhu: Debut iPhone 15 - před Apple je zlomový okamžik? 💥

13.09.2023 Je to téměř 16 let od legendárního uvedení prvního iPhonu, který v červnu 2007 šokoval svět a odstartoval nákupní šílenství po produktech Apple. Po celou tu dobu si gigant ze Silicon Valley užíval téměř exponenciálně rostoucích prodejů svých vlajkových produktů, po kterých následovaly rekordní tržby, marže a zpětné odkupy akcií v hodnotě stovek miliard dolarů. Včerejší představení nového iPhonu 15 ale další technologickou revoluci nepřineslo. Změny oproti předchozí verzi 'Apple phone' se zdají spíše kosmetické než převratné. Nové Apple Watch také neotřásly světem nových technologií, a to i přes několik „gadgetových“ funkcí. Uvedení nového iPhonu navíc přišlo v době, kdy globální ekonomika balancuje na tenkém laně a vyhýbá se recesi, v době napjatých vztahů mezi Washingtonem a Pekingem. Bude uvedení nového modelu na trh pro společnost dalším „obchodním úspěchem“? Nebo se jedná o hrozbu, která ukáže Wall Street inflexní bod? Koneckonců, pokud něco nemůže trvat věčně - musí to jednou skončit.
img

Zlato bude testováno

13.09.2023 Bez ohledu na to, jak silný je protivítr, zlato pokračuje v boji. Při pohledu na rychlý růst amerických státních dluhopisů a silnou pozici amerického dolaru by se dalo předpokládat, že se drahý kov bude obchodovat o 100–200 dolarů za unci levněji. Vysoká poptávka po fyzických aktivech však podporuje ceny. Býci v XAU/USD mají stále naději na další globální ekonomické zpomalení.
img

Odliv finančních prostředků ze zlatých ETF fondů

07.09.2023 Nejnovější data Světové rady pro zlato (World Gold Council – WGC) ukazují, že růst výnosů dluhopisů nadále vyvíjí tlak na trhy drahých kovů. Investoři opouštějí fondy obchodované na burze (ETF) kryté zlatem.
img

EUR i GBP čelí protivětrům

06.09.2023 Euro pokračovalo v poklesu poté, co se Christine Lagardeová během svého projevu v Londýně vyhnula odpovědi, zda Evropská centrální banka zvýší nebo zachová úrokové sazby. Je evidentní, že ECB drží všechny na pozoru, pokud jde o jedno ze svých nejméně jistých rozhodnutí ve svém dlouhodobém boji proti inflaci. Napětí tíží evropskou měnu vůči americkému dolaru, zvláště když se zdá, že ostatní hlavní centrální banky jsou na dobré cestě.
img

Americký pre-market 6. 9.: Akciové trhy čelí výzvám

06.09.2023 Futures na americké akciové indexy otevřely v červených číslech, s obavami ze zpomalení globálního ekonomického růstu a dalšího zvyšování úrokových sazeb ze strany Fedu.analytics64f85c39c523e.jpg
img

Dolar kvůli novým údajům koriguje poklesem, ale komoditní měny zůstávají pod tlakem. Přehled USD, NZD, AUD

31.08.2023 Pokles důvěry spotřebitelů v USA a zpráva o volných pracovních místech (JOLTS), potvrzující názory na měkčí trh práce, než se očekávalo, vedly k výprodejům dolaru. Americké akcie prudce vzrostly: index S&P 500 vzrostl o 1,5 %, což znamená třetí den růstu v řadě, zatímco výnos amerických dluhopisů klesá, což je způsobeno poklesem výnosu dvouletých dluhopisů v důsledku snížených předpovědí pro sazbu Fedu.
img

Proč výnosová křivka stále předpovídá recesi?

02.08.2023 „Výnosová křivka úspěšně předpověděla každou recesi USA od roku 1980 a nyní ukazuje na další,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Ceny nemovitostí klesají – všech nemovitostí a všude

20.06.2023 Ačkoliv nás „experti“ před pár měsíci zásobovali predikcemi, že „byty a domy nezlevní, neboť developerům se to nevyplatí“ (jakoby cenu zboží určovala jenom strana nabídky) a ještě doslova před pár týdny ujišťovali, že trh ožívá a ceny stagnují, realita je, jako obvykle, jiná.
img

Komentáře Bank of England podpořily libru, ale mohou uspíšit ekonomické zpomalení

14.04.2023 „Projev guvernéra Bank of England (BoE) Baileyho na zasedání MMF tento týden zvýšil pravděpodobnost dalšího zvýšení úrokových sazeb ve Spojeném království a zdůraznil, jak i izolované selhání bank způsobuje šíření nákazy do ekonomiky.
img

Komodity zažívají fragmentaci. Co v Q2 čeká ropu, měď a zlato?

04.04.2023 Klíčové komodity, ať už jde o ropu, měď, či železnou rudu, zahájily letošní rok výrazným posílením. Příčinou bylo přesvědčení, že postpandemické zotavení Číny, největšího světového spotřebitele surovin, dokáže bez problémů vykompenzovat temná mračna, která se stahovala nad jinými částmi světové ekonomiky. Mluvíme zejména o Evropě, která se dosud nevzpamatovala z loňské energetické krize, a Spojených státech, kde Fed ve snaze zkrotit inflaci zvyšoval sazby nejrychleji za celá desetiletí.
img

Zakotvená inflace Evropy a její vliv na ceny evropských aktiv

09.02.2023 „I přes normalizaci cen energií v Evropě se inflace zdá být ukotvená v reálné ekonomice, a to je špatná zpráva pro evropská aktiva, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Apple dosáhlo na nová letošní minima 📉

28.12.2022 Americké indexy se dnes znovu dostaly pod tlak navzdory slibně rostoucímu počátku seance. Investoři se obávají, že otevření čínské ekonomiky se kvůli rostoucímu počtu nových případů může ukázat jako neudržitelné. Navíc listopadový index čekajících prodejů domů v USA podpořil medvědí sentiment. Na měsíční bázi index překvapil poklesem o 4 % oproti očekávanému poklesu o 1 %. Na roční bázi index již ztrácí téměř 39 %. Výsledky zhoršil výprodej fondu Blackstone (BX.US), který má významnou expozici na americkém trhu s nemovitostmi. Fond spravovaný Stephenem Schwarzmannem již od začátku roku ztrácí téměř 43 %. Poklesy na S&P500 jsou také podporovány prudkým výprodejem akcií společnosti Apple (AAPL.US).
img

Prognóza akciových trhů a cílování indexu S&P 500 na rok 2023

22.12.2022 „V recesním prostředí příštího roku budou akciové trhy velmi volatilní a pravděpodobně dojde jen k mírnému růstu oproti dnešním hodnotám,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.12.2022

12.12.2022 Během minulého týdne burzy rostly. S&P 500 odepsal 3,4 %. Nyní se SPX obchoduje cca 18 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita opět vzrostla nad psychologickou hranici 20 bodů. Výprodeje byly korekcí předchozího příliš euforického vývoje. Aktuálně je podle našeho názoru euforie přehnaná a rizika zůstávají nakloněna směrem dolů. Tento týden se uskuteční řada zasedání centrálních bank. Kromě Fedu a ECB zasedá i BoE. Jakákoliv prohlášení centrálních bankéřů mají potenciál stát se kurzotvornými událostmi. 
img

Americký pre-market 23. listopadu: trh po včerejším vzestupu nevykazuje žádné zisky

23.11.2022 Futures na americké akciové indexy otevřely poblíž včerejšího maxima a pokračovaly v růstu stejně jako evropské akciové indexy, které zůstávají během pravidelné seance stabilní. Investoři čekají na zveřejnění zápisu z posledního zasedání Federálního rezervního systému. Budou hledat náznaky toho, že by se tempo zvyšování sazeb mohlo zpomalit již letos v prosinci.
img

Ropa si udržuje ztráty

16.11.2022 Na hodnotě cca 86 USD za barel se obchodovaly futures kontrakty na ropu West Texas Intermediate. Organizace OPEC snížila prognózy globální poptávky, když americké společnosti provedly méně vrtů frakováním, a to ukazuje, že by mohlo dojít ke zpomalení produkce.
img

Korelace Bitcoinu se zlatem roste

25.10.2022 Bitcoin se drží nad 19 300 USD a Ethereum se obchoduje nad 1 340 USD. Podle analytiků Bank of America může Bitcoin sloužit jako „bezpečný přístav“ během recese a povzbudit investory s omezenou nabídkou. Globální ekonomické zpomalení se zdá být téměř nevyhnutelné s ohledem na prohlubující se krizi v Číně, stejně jako vysokou inflaci a jestřábí centrální banky v hlavních západních ekonomikách:
img

EUR/USD: dolar jde nepochybně kupředu a euro kontroluje jeho pohyb

14.10.2022 Americká měna prokázala silný průlom po zveřejnění působivých údajů o inflaci v USA. Později ale dolar trochu "zpomalil", a vyhodnocoval výsledky. Toho využilo euro a o něco vzrostlo. V budoucnu se však šance eura rozplynuly, protože USD se opět zotavil.
C:\fakepath\PT-clanek-do-ceho-homepage-26092022.jpg

Lákavé trhy a obchodní strategie pro podzim 2022

26.09.2022 Propady na trzích s americkými akciemi, bezprecedentní nárůst cen energií a stále častěji skloňovaný nástup ekonomické krize. Letošní podzim může působit jako začátek apokalyptického filmu z holywoodské produkce. Jenže nemusí být tak zle, pokud víte co a jak obchodovat.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 29.08.2022

29.08.2022 Během minulého týdne burzy oslabovaly. S&P 500 odepsal 4 %, nejvíce od půlky června. Aktuálně se obchoduje cca 15 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita v pátek vystřelila nad hranici 25 bodů. Projev Jeroma Powella v Jackson Hole ukázal, že prázdninový růst trhů byl z velké části založen na nesprávných předpokladech – snížení sazeb v příštím roce je zoufale nepravděpodobné.
img

🛢Ropa WTI padá o téměř 3 %

22.08.2022 V uplynulých minutách začala ropa výrazně ztrácet. WTI se propadla z 90 na přibližně 87 USD za barel, což je téměř 3% pokles. Ropa Brent ztrácí o něco méně. Prozatím neexistuje žádné konkrétní vysvětlení poklesu. V poslední zprávě OPEC+ stojí, že kartel těží o 3 miliony barelů denně pod produkčním cílem. Existují obavy o ekonomické zpomalení, proto OPEC+ nechce zvyšovat produkční cíle. Pohyby směrem dolů ovlivnila i pozitivní informace o jaderné dohodě, kterou začínají Spojené státy realizovat. Írán uvedl, že je schopen rychle zvýšit produkci na 4 mil. barelů denně.
C:\fakepath\trader-12082022-30-zm.png

Komodity: Ceny ropy klesají, obchodníci čekají obnovení dodávek v Mexickém zálivu

12.08.2022 Ceny ropy dnes klesají. Obchodníci očekávají, že narušení dodávek z Mexického zálivu bude jen dočasné a výhled vývoje poptávky ohrožují obavy z recese.
img

Meta Platforms pod odhady. Co ukáže Apple a Amazon?

28.07.2022 Výsledky Meta Platforms skončily pod odhady analytiků. Pro společnost je to první období, kdy meziročně vykázala pokles. Zpráva přispěla k poklesu sentimentu kolem technologických společností, i když se zdá, že některé problémy se týkají pouze Mety. Akcie se dnes začaly obchodovat s asi 5% ztrátou.
C:\fakepath\trader-19072022-21-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy klesají kvůli obavám, že ekonomické zpomalení naruší poptávku

19.07.2022 Ceny ropy po pondělním růstu o více než pět dolarů za barel klesají kvůli obavám, že ekonomické zpomalení naruší poptávku. Většímu snížení brání omezená nabídka a slabý dolar.
img

Volná pracovní místa dále ubývají

12.07.2022 Podíl nezaměstnaných v červnu znovu klesl, z 3,2 % na 3,1 %. Uchazečů o zaměstnání je nejméně od března 2020, výrazně ale klesá i počet volných pracovních míst. O žádném ochlazení na trhu práce ale zatím mluvit nelze a nezaměstnanost měřená MPSV je tak nejnižší od začátku pandemie. Za rychlým úbytkem volných pracovních stojí i nadále zejména příliv ukrajinských uprchlíků na tuzemský trh práce, kdy dochází k obsazování dlouhodobě neobsazených pozic.
C:\fakepath\fxstreet-11072022.png

Co čekat na finančních trzích ve druhém pololetí?

11.07.2022 První pololetí letošního roku bylo ve znamení ruské invaze na Ukrajinu, která výrazně přiživila inflační tlaky. Centrální banky tak musejí prudce šlápnout na brzdu a ukončit léta trvající párty.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 04.07.2022

04.07.2022 Během minulého týdne burzy oslabovaly. Volatilita sestoupila z psychologické hranice 30, stále však zůstává zvýšená (VIX aktuálně na 27). Vidíme, že se recese pomalu stává hlavní obavou investorů a střídá tak strach ze zpřísňování monetární politiky. V tomto momentě však burzy prozatím nezaceňují hospodářské ochlazení adekvátně. Přestože vidíme revize hospodářských výsledků směrem dolů, stále zůstávají odhady zisků poměrně euforické.
img

Ranní okénko - Zvýšená volatilita na trzích, další pokles PMI a platební neschopnost Ruska

27.06.2022 Předstihové ukazatele zveřejněné během minulého týdne ukazují na ekonomické zpomalení během druhé poloviny letošního roku. Peněžní trh reagoval mírným snížením sázek na agresivní utahování měnové politiky – očekávání sazeb Fedu na konci roku 2022 trh během pátku snížil z 3,6 % na 3,4 %. K přecenění docházelo i v eurozóně. Slabé výsledky předstihových indikátorů se podle nás i trhu nevyhnuly ani tuzemské ekonomice, jak v pátek ukáže PMI pro zpracovatelský sektor.
img

Akcie Costco - sleva nebo past?

20.05.2022 Costco je americký velkoobchodní řetězec (cash and carry), jehož cena akcií tento týden prudce klesla. Co bylo důvodem hlubokého výprodeje?
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Rekordní růst cen výrobců dál přiživuje inflaci

16.05.2022 Růst cen průmyslových výrobců dnes ukáže, že inflační tlaky z produkční séry zůstávají v domácí ekonomice vysoké. V nejbližších měsících je bude podporovat i pokračující zdražování zahraničních vstupů a oslabená koruna. Ve čtvrtek ECB zveřejní zápis z posledního zasedání, který může v kombinaci s plánovanými vystoupeními jejích vrcholných představitelů napovědět, zda od té doby došlo ke změně vnímání dalšího směřování měnové politiky eurozóny.
img

Graf dne: Ropa Brent (OIL) (10.05.2022)

10.05.2022 Riziková aktiva, jako jsou akcie, kryptoměny nebo ropa, se včera propadla kvůli širokému výprodeji na trzích. Zpřísnění měnové politiky a globální ekonomické zpomalení, částečně v důsledku přísných lockdownů v Číně, srazily ceny aktiv na nižší úrovně. Situace se dnes trochu uklidnila a na trzích pozorujeme pokles rizikové averze.
img

AUDUSD je stabilní před zítřejším rozhodnutí o sazbách RBA

02.05.2022 V úterý ráno v 6:30 bude zveřejněno rozhodnutí o sazbách australské centrální banky RBA. Konsenzus hovoří o růstu sazeb o 15 bazických bodů (nebo na 0,25 %). Pokud se tento scénář vyplní, bude se jednat o první růst sazeb za poslední více než dekádu.
img

Libra na plány BoE ohledně inflace reaguje volatilitou

25.03.2022 Libra zaznamenala během týdne mírné zisky. GBP však zůstává v sestupném trendu. Rostoucí inflační a geopolitická rizika vyvíjejí tlak na britskou měnu a nutí Bank of England změnit své dřívější plány.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

UNCTAD: Růst světové ekonomiky letos kvůli ruské invazi zpomalí na 2,5 procenta

24.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu bude brzdou světové ekonomiky, ohroženy budou zejména rozvojové země. Tempo růstu světového hospodářství letos patrně zpomalí na 2,5 procenta z loňských 5,6 procenta, napsala v dnešní zprávě Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD).
img

Zpomalení čínské ekonomiky by mohlo potenciálně poškodit globální trh s ropou

18.01.2022 S odkazem na statistiky z Pekingu agentura Reuters uvedla, že dovoz ropy do Číny poprvé za dvě desetiletí meziročně klesl o 5,4 %. Podle zprávy byla důvodem poklesu touha Pekingu snížit množství přebytečného paliva.
img

Navzdory znovunastartování ekonomického růstu nelze polevit v obezřetnosti na trzích

19.10.2021 Globální ekonomický růst zůstává silný. Napříč jednotlivými trhy je však kvůli dynamicky se vyvíjející pandemické situaci nevyrovnaný. Zřetelná korelace mezi proočkovanostíobyvatelstva a mírou oživení ekonomiky ukazuje, že náskok nejvyspělejších trhů před rozvojovými se bude zvětšovat, dokud očkovací kampaň jednotlivých států nedosáhne srovnatelných výsledků.
img

Ranní okénko - Fed drží linii

29.07.2021 Z Německa dnes dorazí hned dva klíčové makroekonomické údaje. Jako první je na řadě červencová míra nezaměstnanosti, která by podle tržního odhadu měla poklesnout o jednu desetinu procentního bodu a zakotvit tak na hodnotě 5,8 %. K předpandemickým 5,0 % by tak stále něco chybělo, ovšem oproti vrcholu z loňského léta (6,4 %) se jedná o zřetelný pokrok. Nelze ovšem nezmínit, že v Německu, podobně jako v České republice, byl nárůst počtu oficiálně nezaměstnaných významně tlumen vládními podpůrnými programy. V odpoledních hodinách pak z Německa dorazí i údaj o červencové inflaci v evropském harmonizovaném vyjádření. Ta by měla oproti červnu citelně zrychlit a po 2,1 % tentokrát vykázat 2,9 % meziročně. Takto svižný cenový růst nebyl touto metodikou u našeho západního souseda naměřen od září roku 2008.
img

Ranní okénko - Americký průmysl stále zaostává za maloobchodem, odchylka by se však měla snižovat

16.11.2020 Ekonomických dat z tuzemska a eurozóny bude v příštích dnech poskrovnu. Jedinou událostí na českém kalendáři je dnešní zveřejnění indexu cen průmyslových výrobců za říjen. Pozornost pak bude upoutána na domácí epidemický vývoj a geopolitiku. V eurozóně bude trh sledovat pokračování jednání o brexitu, která minulý týden nebyla uzavřena s nikterak velkým pokrokem. V Asii včera byla podepsána dohoda o volném obchodu mezi 15 zeměmi. Z USA kromě ekonomických dat očekáváme „více“ oficiální výsledek prezidentských voleb.
img

Powellova tisková konference: Nové předpovědi budou zveřejněny v prosinci

05.11.2020 Co je důležité, tak se objevily určité změny v termínu publikace nových předpovědí vývoje ekonomiky. Ty budou zveřejněny v prosinci. Budou přestaveny dva nové grafy, které ukážou, jak se změnil náhled člena FOMC na vývoj rizik.
img

Ranní okénko - Zádrhel na americkém trhu práce

16.10.2020 Statistický úřad na počátku dne zveřejní zářijové ceny českých průmyslových výrobců, jejichž vývoj je nadále tlumen konkurenčními tlaky, levnější energií a nejistým ekonomickým výhledem. Negativně na růst cen také působí nízká inflace v eurozóně a meziročně nižší ceny ropy.
img

Graf dne: Index globálních ekonomických překvapení vystoupal na rekordní maximum

24.08.2020 Index globálních ekonomických překvapení banky Citigroup ukázal masivní nárůst pozitivních překvapení ze srovnání výsledků makrodat s jejich předchozími odhady. V tomto měsíci vystoupal na historicky nejvyšší úrovně. Snadno tak překonal dosavadní maxima z roku 2009. Přitom do pozitivního teritoria (kdy počet pozitivních překvapení převýší počet negativních překvapení) se index dostal teprve v červnu. Globálnímu ekonomickému makru se daří překvapovat i přes šíření koronaviru a ekonomické zpomalení v posledních měsících. Poslední výsledky makrodat ukazují na rychlejší korekci ekonomického koronavirového propadu, než se ještě před několika týdny očekávalo.
img

Ranní nadhoz - Vyhlížíme české a evropské HDP

31.07.2020 Německá míra nezaměstnanosti dosáhla v červenci hodnoty 6,4 % a zůstala tak oproti červnu nezměněna. Trh vyhlížel mírné zvýšení o desetinu procentního bodu, když se čekalo 41 tisíc nových nezaměstnaných. Těch namísto toho 18 tisíc ubylo.
img

Ekonomiky Německa i USA virus zasáhl tvrdě

30.07.2020 Německá míra nezaměstnanosti dosáhla v červenci hodnoty 6,4 % a zůstala tak oproti červnu nezměněna. Trh vyhlížel mírné zvýšení o desetinu procentního bodu, když se čekalo 41 tisíc nových nezaměstnaných. Těch namísto toho 18 tisíc ubylo. Nutno dodat, že miliony Němců nadále před nutností registrace na úřadu práce chrání vládní program kurzarbeitu.
img

Report: Cena ropy pod nulou? Situace je kritická

21.04.2020 Pondělí 20. dubna bude zapsán jako dosud nejhorší den v historii ropných trhů. Závažnost situace asi není třeba dlouze popisovat, když ceny ropy klesly výrazně pod nulovou úroveň. Co to znamená? Ve zkratce se jedná o to, že prodávající musí zaplatit kupujícímu, aby od něj ropu odebral (slovo "koupil" ztrácí v tomto případě význam). Jedná se o první podobnou situaci, která nastala v historii ropných trhů ve velkém měřítku. Ale i pokud ropu opustíme, tak vůbec není obvyklé, že se cena aktiva pod nulu dostane.
img

Čínská ekonomika kvůli koronaviru totálně „klekla“. Nejvýraznější propad tamní ekonomické aktivity v historii měření může citelně navýšit schodek českého rozpočtu

01.03.2020 Celková ekonomická aktivita v Číně se v únoru propadla nevíce v historii měření. Dokonce ani během vrcholné fáze světové finanční krize před jedenácti lety nebyl propad tak citelný. Důvodem je to, že podstatná část čínských továren a závodů byla kvůli obavě z šíření koronavirové nákazy zavřená nebo nejela na plný provoz.
img

Výpadek čínských továren kvůli koronaviru byl v únoru ještě větší, než se dosud předpokládalo. V pondělí se dále propadnou akciové trhy i čínská měna

01.03.2020 Podmínky v čínském zpracovatelském průmyslu se v únoru zhoršily nejvýrazněji za celou historii měření. Dokonce ani během vrcholné fáze světové finanční krize před jedenácti lety nebyl propad tak citelný. Důvodem je to, že podstatná část čínských továren a závodů byla kvůli obavě z šíření koronavirové nákazy zavřená nebo nejela na plný provoz.
img

MMF kvůli koronaviru snižuje svůj odhad letošního růstu čínské i světové ekonomiky. Vytváří tak další tlak na české instituce, aby tak učinily také, se všemi důsledky

23.02.2020 Mezinárodní měnový fond snižuje kvůli koronaviru svůj odhad letošního růstu čínské a také světové ekonomiky. Tento krok tak představuje další tlak na české instituce, v čele s ministerstvem financí a Českou národní bankou, aby i ony snížily svůj odhad růstu Číny. Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj – OECD – sníží svůj odhad v březnu.
img

Koronavirus letos připraví českou státní kasu nejspíše o pět miliard korun, její schodek může prohloubit na 60 miliard korun

18.02.2020 Mezinárodní finanční instituce kvůli pokračujícímu šíření nákazy koronavirem zhoršují svůj odhad letošního růstu čínské ekonomiky, české zatím zůstávají v klidu.
img

Tematické analýzy: ČNB překvapila finanční trh zvýšením sazeb

06.02.2020 Česká národní banka na dnešním zasedání nečekaně zvýšila úrokové sazby. Čtyři ze sedmi členů bankovní rady hlasovali ve prospěch vyšších sazeb. My jsme čekali stabilitu úrokových sazeb nyní s rizikem jejich zvýšení v blízkém horizontu a poté snížení na začátku příštího roku.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa zdražuje v naději, že OPEC+ sníží její dodávky na trh

04.02.2020 Ropa dnes po dvoutýdenním poklesu opět zdražuje. Pomáhá jí naděje, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci prohloubí stávající těžební škrty. Takový předpoklad zastínil i obavy z poklesu poptávky, který by mohlo způsobit šíření nákazy koronavirem. Obavy z možných dopadů koronaviru přitom v pondělí poslaly ropu na nejnižší úroveň za déle než rok.
img

Ranní nadhoz - čínský koronavirus ovlivňuje i finanční trhy

28.01.2020 Lednové indexy vydávané německým institutem IFO příliš nepotěšily. Ukazatel očekávání odepsal téměř celý bod a dosáhl pouze 92,9, což bylo téměř dva body pod tržními odhady. Pokles indexu byl zaviněn slabšími vyhlídkami ve stavebnictví a ve službách, naproti tomu sentiment v průmyslu se dále zlepšoval, což je pro německou výrobně a exportně orientovanou ekonomiku dobrá zpráva. V reakci na horší data společná evropská měna oslabila, když se vůči dolaru dostala na EUR/USD 1,102, tedy nejslabší úroveň za poslední téměř dva měsíce.
img

Forex: Utrhla se koruna ze řetězu?

20.01.2020 Tématem posledních týdnů bylo jednoznačně zdánlivě nezastavitelné posilování české měny. Ještě ani neutichly oslavy prolomení jednoho rekordu a už se dostavil nový. Koruna uprostřed minulého týdne atakovala psychologickou hranici EUR/CZK 25,00, když se krátce dala koupit i za EUR/CZK 25,06, což se nestalo od roku 2012. Kdo by hledal oporu pro tento kurzový vývoj v ekonomických datech, zřejmě by byl zklamán – nic zajímavého se v této době v české, ale dokonce ani evropské ekonomice nestalo. Trhy tak hýbou pouze a jen výkyvy sentimentu, který je momentálně nastaven (podle nás až příliš) pozitivně.
img

Analýzy makroindikátorů: Ekonomika slábne, trh práce zůstává utažený

09.01.2020 Saldo zahraničního obchodu v listopadu zůstalo v přebytku. Ten ale klesl výrazně pod odhady trhu. Export klesal rychleji než import. Míra nezaměstnanosti se zvyšovala především z důvodu nástupu zimy. Ekonomické zpomalení se na trhu práce projeví více až v letošním roce.
img

Vývoz v listopadu klesal rychleji než dovoz

09.01.2020 Listopadová bilance zahraničního obchodu v národním pojetí skončila přebytkem 10,2 mld. Kč, což v porovnání s loňským listopadový výsledek znamená pokles o 6,9 mld. Kč. Výsledek je pro trh spíše zklamáním, jelikož očekávání byla nastavena zhruba o 6 mld. Kč výše. V listopadu klesl vývoz meziročně o 6,2 % a dovoz pak o 4,4 %, což bylo ovlivněno zejména tím, že letošní listopad měl o jeden pracovní den méně. Poprvé v loňském roce tak export klesal rychleji než import. Říjnový výsledek byl revidován o cca 1 mld. nahoru na 8,5 mld. Kč. Stále dobře si vede vývoz automobilů, kterých se v listopadu vyvezlo za 93 mld. Kč, což je ovšem zhruba o 3,5 mld. Kč méně než v loňském roce. Celkovou bilanci negativně ovlivnilo zejména výrazné prohloubení schodku bilance počítačů a elektronických a optických přístrojů, jejichž vývoz klesl meziročně o necelých 6 mld. Kč.
img

Bankovní rada zůstává opatrná a se zvýšením sazeb nespěchá

03.01.2020 Podle záznamu z posledního jednání bankovní rady většina jejích členů preferuje nižší úrokové sazby oproti listopadové prognóze banky, tj. jejich stabilitu. Nicméně shodně jako v listopadu hlasoval Vojtěch Benda a Tomáš Holub ve prospěch zvyšování úrokových sazeb. Podle rady se nejistoty ze zahraničního vývoje mírně snížily, na druhou stranu je viditelnější vliv zpomalení Německa na tuzemskou ekonomiku. Proto je část členů rady opatrná s předčasným optimismem ze zahraničního vývoje. Zároveň bankovní rada také potvrdila, že krátkodobé překročení tolerančního pásma inflačního cíle nebude znamenat automatické zvyšování úrokových sazeb. Jádrová inflace zůstává mírně nad dvěma procenty a inflační očekávání zůstávají ukotvená. Jeden z členů bankovní rady však na druhou stranu zmiňoval riziko dlouhodobého odpoutání inflace od jejího cíle v případě absence reakce centrální banky. Nově byly vysloveny obavy, že zvyšování úrokových sazeb by mohlo prodražit budoucí investice v průmyslu a mohlo by prohloubit ekonomické zpomalení.
C:\fakepath\Singapur.jpeg

Singapurská ekonomika rostla loni nejpomaleji za deset let

02.01.2020 Hrubý domácí produkt Singapuru loni vzrostl o 0,7 procenta, nejpomaleji od globální finanční krize v roce 2009. Prudké zpomalení z 3,1 procenta v roce 2018 způsobil hlavně slabý výkon zpracovatelského sektoru. Vyplývá to z předběžných údajů ministerstva obchodu a průmyslu.
img

Graf dne: Index S&P 500 roste už 9 z posledních 10 týdnů

16.12.2019 Akciovým trhům se v poslední době dařilo a na sklonku minulého týdne dostaly nový pozitivní impuls ve formě schválení obchodní dohody USA s Čínou. Wall street tak opět navýšila historické úrovně. Index S&P 500 vyrostl v minulém týdnu o 0,73 % na 3168,8 bodů. Jednalo se už o devátý růst z posledních deseti týdnů. Od počátku této růstové vlny vzrostl index o 6,2 % a od začátku roku jsme svědky výjimečného růstu o 26,8 %. Akciím v průběhu roku pomáhaly dobré finanční výsledky společností. Přestože se dlouhou dobu přetřásalo globální ekonomické zpomalení, tak negativní dopad na akciovém trhu nebyl výrazný. Jedním důvodů je expanzivní měnová politika hlavních světových centrálních bank.
C:\fakepath\Rakousko.jpg

Rakouská centrální banka snížila odhad HDP o půl procentního bodu

15.12.2019 Rakouská centrální banka (ONB) snížila odhad růstu domácí ekonomiky na příští rok o půl procentního bodu na 1,1 procenta. Důvodem je globální ekonomické zpomalení, včetně slabšího výkonu důležitého obchodního partnera - Německa, které ohrožují další poptávku po vývozu.
penize-investice.jpg

Nejvyšší výnosy přinesly loni investorům americké akcie

08.01.2017 Nejvyšší zhodnocení přinesly loni investice do zahraničních akcií, zejména těch amerických. Dobrou investicí se ukázaly i zlato a stříbro. Výnosy z peněz uložených na termínovaných a spořících vkladech skončily opět jen lehce nad nulou. Pouze mírné výnosy vesměs zaznamenaly i penzijní fondy a stavební spoření. České akcie spíše zlevnily. Vyplývá to z ankety mezi poradenskými firmami.
mxn 17032014-galerie.png

Mexické peso přitahuje stále více traderů

17.03.2014 Po delší pauze se na FXstreet.cz znovu budeme věnovat jedné z exotických měn. Konkrétně půjde o mexické peso (MXN), které se v posledních letech na forexu těší rostoucímu zájmu jak ze strany institucionálních obchodníků, tak i ze strany jednotlivců.
img

Zlato vzlétlo, ale po Bernankeho slovech opět padalo k zemi

11.06.2012  Ole S. Hansen, komoditní stratég Saxo Bank Komoditní trhy se minulý týden pokoušel vzpamatovat ze svého slabého k...
img

Zlato vzlétlo, ale po Bernankeho slovech opět padalo k zemi

11.06.2012 Ole S. Hansen, komoditní stratég Saxo BankKomoditní trhy se minulý týden pokoušel vzpamatovat ze svého slabého květnov...
img

Zlato vzlétlo, ale po Bernankeho slovech opět padalo k zemi

11.06.2012 Ole S. Hansen, komoditní stratég Saxo BankKomoditní trhy se minulý týden pokoušel vzpamatovat ze svého slabého květnov...
img

Makro: Výhled německé ekonomiky se zlepšil, Bundesbank

21.02.2012 Výhled pro německou ekonomiku se ke konci února znatelně zlepšil, i když rizika týkající se dluhové krize přetrvávají, uvedla únorová zpráva Bundesbank. Předpokládá, že v prvním čtvrtletí 2012 budou výrobu ještě zatěžovat vnější faktory. Od druhého čtvrtletí podstatně zrychlí a potvrdí prosincový výhled. Intenzivní poptávka ve stavebnictví by měla být silným impulsem v dohledné budoucnosti. Také soukromá spotřeba bude podporovat hospodářský růst, pokud zůstane zachován pozitivní sentiment mezi spotřebiteli. V současnosti přetrvávají pouze mírná rizika ohledně navyšování mezd. Měnová politika bude i nadále velmi expanzivní a dostatek likvidity zajistí velmi nízké úrokové sazby.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Obchodní systémy | Bitcoin | Fundamentální analýza | Exotické měny | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | G20 | HDP | Fibonacci | Mexické peso | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Monetární politika | Měnová politika | Austrálie | Německo | Česká měna | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Dluhopisový trh | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | XAU/USD | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/MXN | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Objemy obchodů | Spready | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AOS | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Dluhopisové fondy | Broker | Bundesbank | Běžný výnos | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | Channel | Konsolidace | DAX | Devalvace | Dluhopis | Dow Jones Industrial | Downtrend | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Index FTSE 100 | Fed | Fibonacci retracement | Finanční trh | Finanční trhy | Futures | G7 | Grafy | Hedge | High | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Krátká pozice | Kurz | Likvidita | Low | MIFID | MMF | MT4 | Marže | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Open | Open interest | P/E | Peněžní trh | Politické riziko | Pozice | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Scalping | Sentiment | Spread | Stagflace | Statut | Sterling | Support | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Maturity | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | AUD | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | XTB | Saxo Bank | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Investoři | Fundamenty | Fond | Ekonomie | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Euforie | Výsledky | Chamtivost | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Hedge fond | Bohatství | IEA | Credit Suisse | RBNZ | Intervenovat | Partners | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Stoxx 600 | Analytický tým | Regulace | Financování | Investovat | CZK/EUR | Hedgeové fondy | Algoritmické obchodování | Makro | Index cen | Eurostat | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Obchodní deficit | BTC | Australská centrální banka | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Penzijní fondy | Financial Times | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | AUDUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Apple | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Australská měna | Banka | BH Securities | Brent | Broker Consulting | Brokeři | Cena | Cena akcií | Cena ropy WTI | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | Conference Board | Conference Board index | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České akcie | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | ETF fondy | Etoro | Eura | Evropská měna | Expirace | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | HDP USA | Hrubý domácí produkt | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | ISM | Jádrová inflace | EBay | JP Morgan | Komoditní | Komoditní index | Kurz dolarů | Kurz NZD | Kurz USD | Volná pracovní místa | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodujeme | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Patria Finance | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rates | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | SPX | Spekulace na růst | Spořící účet | Spořící účty | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarská banka | Termínované vklady | Těžba bitcoinů | Trh | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj ropy | Webinář | Webináře | WTI | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | ATR | ING | Buy | Hold | Hrubá marže | Intermediate | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | Protistrana | Redukce | ROCE | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | WGC | Trading Room | Repo operace | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Burze | Currency | Investment | Jackson Hole | Oxford Economics | ANZ | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Ole Hansen | Zvyšování sazeb | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Zasedání centrálních bank | Finanční systém | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Podnikání | BMW | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Chytrý Honza | Globální trhy | Finanční centrum | Zvyšování úrokových sazeb | Trendový kanál | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Přehled | Jádrový index | Kč/EUR | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Sázet | Cena kontraktu | Index amerického dolaru | Futures kontrakty | Contango | Ekonomická aktivita | Vývoj ceny ropy WTI | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | České firmy | Inflační tlaky | Akcie v USA | Ekonomické dopady | IBEX | Globální finanční krize | Turbulence na finančních trzích | Objem investic | Americké akciové indexy | Panické výprodeje | Globální ekonomický růst | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Rizikovější aktiva | Britský ministr financí | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Propad | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Specifikace kontraktu | FactSet | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Nálada na trhu | Ekonomická data | Americké indexy | Nejistota | Erste | VIG | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Tempo růstu | Daně z příjmů | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | Komoditní index DJ-USB | Zpomalení v Číně | FTSE 100 | Ethereum | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Americké rafinerie | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéři | Britská vláda | Propad akcií | Exxon | Payrolls | Mzdy | Dobré výsledky | Britská ekonomika | Americký trh práce | Britský FTSE 100 | Odhady trhu | Predikce | Bankovní krize | Průzkum | Krize | Akcie Moneta Money Bank | Analytický tým FXstreet.cz | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Vývoj indexu S&P 500 | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Zpomalení čínské ekonomiky | S&P Global Ratings | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Odliv kapitálu | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Údaje o inflaci | cTrader | ČTK | Aktuální cena | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Zasedání americké centrální banky | Obchodování na měnovém trhu | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Odhad HDP | Očekávání | Tempo růstu ekonomiky | Bridgewater | Purple Trading | Investiční aktiva | Penízenavíc.cz | Nejvyšší zhodnocení | Nejvyšší výnosy | Akcie Kofoly | Ranní nadhoz | Bridgewater Associates | Euler Hermes | BHS | Aleš Michl | World Gold Council | Kurzový vývoj | Největší hedge fond na světě | Bitcoin mining | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | Lithium | Vzácné kovy | Conseq Investment Management | Kobalt | Inverzní výnosová křivka | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Lockheed Martin | Analytik finančních trhů | Německá centrální banka | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Podniky | Projev Jeroma Powella | Čínské měny | Globální růst | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Nákup zlata | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Index Stoxx 600 | Czech Fund | Výnosy USD | Korunový trh | Dluhopisové výnosy | Růst výnosů dluhopisů | Spotřebitelská inflace | Propady na akciových trzích | Kompozitní index | Trh s ropou | Stavební spoření | Vývoj ceny bitcoinu | Růst úrokových sazeb | Obchodování se CFD | Jiné měny | Výkonnost akcií | Zpomalení hospodářského růstu | Prezident Trump | Index spotřebitelské důvěry | Veřejný dluh | Evropský fond finanční stability | Španělský IBEX | Zpomalení ekonomického růstu | Odhady analytiků | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | DBS | Význam technické analýzy | Obchodní přístup | Skalpování | Pozornost trhu | Vysoký výnos | Zvýšení sazeb | Renko graf | Rekordní růst | Statistický úřad | UBS Global Wealth Management | Ropovod | Obavy investorů | ECB a monetární politika | Inflační očekávání | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Slabší dolar | Vývoj hlavní úrokové sazby | Ceny pohonných hmot | Investice firem | Americké společnosti | Snížení sazeb | Čínský trh | Wealth Management | Gazprom | NASDAQ 100 | Blackstone | Napětí na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | XTB Research | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Tomáš Pfeiler | Inverze výnosové křivky | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Konglomerát | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | AMZN | ISM index | Růst mezd | US500 | Kjódó | Agentura Kjódó | Globální recese | Denní graf | Dot plot | Poptávka po ropě | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | Centrální banka Nového Zélandu | ESG | Český HDP | Zlaté ETF | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Tým FXstreet.cz | Měny regionu | Oslabení čínské měny | Investment Management | Obchodní model | Deficit | Prohloubení schodku | Jednání o brexitu | LNG | Objem | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Trh práce | Vyšší sazby | Analýzy makroindikátorů | Obchodní dohody | Proroctví | FRED | Dlouhodobé dluhopisy | Hluboká recese | Růst spotřebitelských cen | Snižování úroků | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Zpomalení české ekonomiky | Konkurenceschopnost | Firma | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | Technické analýzy | Global Markets | Americký průmysl | Pfizer | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Datový kalendář | Vysoké riziko | Tomáš Vlk | Patria Finance Tomáš Vlk | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Růst světové ekonomiky | Skupina OPEC+ | Negativní nálada | Největší pokles | Lagardeová | Klesly akcie | Amazon | Sebenaplňující se proroctví | Nízké úrokové sazby | Buy-and-Hold | Nadhodnocení | Úrok | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Tematické analýzy | Konglomerát LVMH | Ekonomická důvěra | Evropští investoři | Růst české ekonomiky | Automobilový sektor | Dluhopisoví investoři | Data o HDP | Globální trh | Vládní bondy | Financovat | SMA | Statistika | Předpovědi | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | ADP | Růst eurozóny | PLN | Mario Centeno | Na burze | Drahý kov | Vyšší poptávka | Propouštění | Impuls | Zasedání RBA | Hospodářský výsledek | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Zvýšená volatilita na trzích | Stavební produkce | Saldo zahraničního obchodu | Stavebnictví | Zdražování | Nízká inflace | Problémy | Růstový impuls | NAFTA | Vládní výdaje | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Nálada | Kontrakty | Rakouská centrální banka | ONB | Výhled ONB | Domácí průmysl | Globální ekonomické zpomalení | Prohlášení | Odhad růstu domácí ekonomiky | Čínské vlády | HDP Německa | United Technologies | Federální obchodní komise | FTC | Míra | Nižší ceny ropy | Úroky | Měnové politiky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Důchod | Předseda | Americké centrální banky | Vojtěch Benda | Nabídka a poptávka | Evoluce | Regulátoři | Fed index | xStation5 | Nejziskovější | AAPL | Boháči | Bydlení | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Broker Consulting Martin Novák | Údaje z Číny | Ztráta | Stratég | Výnosy státních dluhopisů | Singapurská ekonomika | Hrubý domácí produkt Singapuru | Singapurský premiér | Lee Hsien Loong | Ministerstvo obchodu a průmyslu | Singapur | Ziskovost | Investiční aktivita | Zvýšení inflace | Růst měnového páru | Růst poptávky | Klesající trend | Pracovní trh | CFA | Američané | Francouzský ministr financí | Netflix | Evropská inflace | Ceny ropy dnes | Finální odhad | Miliardy eur | Írán | Počet volných míst | Vývoz v listopadu | Listopadová bilance zahraničního obchodu | Sezónnost | Zpomalující ekonomika | RBA | Budoucnost | Ifo | Experti | Rekordní maximum | Poradenství | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Vývoj měnového páru USD/MXN | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Růst cen potravin | Míra zadlužení | Analytička | Ukazatele | SAP | Růst německé ekonomiky | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Nájemné | Ceny energií | Horší data | Prognózy ČNB | Komunikace | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Samsung | WhatsApp | Instagram | Nákaza koronavirem | Trhy | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Banka UBS | Šíření koronaviru | Renko chart | Renko | Čínský koronavirus | Virus | Asijské indexy | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Horší data z Německa | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Finanční ředitel | Vít Hradil | Stratég Saxo Bank | Pandemie | Ceny Bitcoinu | Vstupy | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Cena akcií Applu | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Techničtí obchodníci | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Švýcarská banka UBS | BP | Brian Gilvary | Dodávky na trh | Prodeje aut | Sazby beze změny | NFP | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Americké banky | Mezinárodní finanční instituce | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Růst sazeb | Záznam z jednání ČNB | COVID-19 | Zemědělské komodity | Empire State Index | Akcie společnosti Apple | Ekonomické aktivity | Ministerstvo financí ČR | Směřování trhů | Důvěra v průmyslu | Konjunkturální průzkum | Spekulativní pozice | Výroba v Číně | Šíření koronavirové nákazy | Výpadek čínské výroby | Americký Fed | Stabilita | Vývoj | Šok | Výkyvy | Spotřebitelské ceny v únoru | Rishi Sunak | Makroekonomické údaje | Restrikce | Vysoká rizika | Prudký pokles | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Program nákupu aktiv | Charlie Munger | Tržní podmínky | Profitovat | Dostatek likvidity | Další vývoj | Armageddon | Stimuly | Evropské země | Největší propad | Cenový vývoj | Stimul | Důležitý support | Propad poptávky | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Pandemie COVID-19 | Historie | Žádosti o podporu | Zásobníky | Texas | Další pokles | MPSV | Hlavní centrální banky | Kongres | Domácnosti | Asociace | Hotovost | Zápis z posledního zasedání | Spoření | Anomálie | Tomáš Raputa | Graf dne | Propad indexu | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Šíření nákazy | E-commerce | Ekonomiky | VW | Akciový index S&P 500 | Války | Poradce | Organizace | Analytik Saxo Bank | Růst nezaměstnanosti | Futures na akcie | Závislost | Práce | Jednání ČNB | Afrika | FAO | Údaje | DPH | Mexiko | Globální trh s ropou | Cushing | Nárůst nezaměstnanosti | Celková inflace | Úspory | Statistiky | USD za barel | Květnový kontrakt | Rizikové averze | USO | Červnový kontrakt | Global Wealth Management | Trade | S&P500 | Kontrakty na ropu | Rizikový apetit | Soukromá spotřeba | Posílení | Cestování | Čtvrtletní výsledky | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Pracovní síly | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | SMA 100 | Dubnová inflace | Maloobchod | UBS Global | Fondy obchodované na burze | Růst výnosů | Dnešní ADP | Dovoz | Výnosy na dluhopisech | Zadlužení | Kontrakce | Politika centrální banky | Leasing | Průmyslové kovy | Merck | RBI | T-Mobile | Auta | Sektor služeb | Manažerka | CL | Spekulovat | AMZN.US | Kupci | Umělé inteligence | Investovat peníze | Investment management | Inflace v Turecku | Předstihové ukazatele | JDE | ČR | Pokles investic | Agentura IEA | Vakcíny proti koronaviru | Costco | František Bostl | Počet nemocných | Rozhodnutí FOMC | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | PEPP | Počet nových žádostí o podporu | Tempo poklesu | Mário Centeno | Rally na ropě | Americké CPI | Rostoucí trend | Covid | DSTI | Příjmy a výdaje | Sankce proti Rusku | Den nezávislosti | Zasedání MMF | Marko Kolanovic | Silicon Valley | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Ceny | Praha | Krátkodobé výnosy | Vývoj tržní kapitalizace | Společnost XTB | Životní úroveň | Nižší poptávka | Pár EUR/USD | Německá míra nezaměstnanosti | Nikl | Evropské HDP | Výhled německé ekonomiky | Důvěra | Známky oživení | Philip Lane | Slabý dolar | Objem dovozu | Politické události | Časový horizont | Cenové hladiny | Indikátory sentimentu | Online nakupování | Chamtivost a strach | SMA 200 | Index globálních ekonomických překvapení | Analýza ceny | Ceny v eurozóně | Inflace spotřebitelských cen | Ceny mědi | Odborníci | Peso | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Novozélandská ekonomika | Budoucí vývoj | Slabší kurz | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Politici | Plynovody | Prezidentské kampaně | Biden | Pracovní místa | Ranní okénko | Česká republika | Snižování nezaměstnanosti | Šéf centrální banky | Měnový fond | Martin Mašát | Partners Martin Mašát | Vývoj meziročního růstu HDP | CPI v USA | Americké měny | iPhone | Jihokorejské společnosti | Nárůst případů koronaviru | Embargo | Nařízení | Výrobce čipů | Pokles indexu | Pokles indexu S&P 500 | Futures na ropu | Moneta | Vlny koronaviru | Hlavní kryptoměna | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Proražení | AAPL.US | Vakcinace | Lael Brainardová | Ceny aktiv | Boston Consulting Group | Emise dluhopisů | Emise dluhopisů vlády | Počasí | Utažení měnové politiky | Německá inflace | DOT | Analýza ceny zlata | Technická analýza ceny zlata | Zvýšení ceny | Samsung Electronics | Evropské centrální banky | CARA | ACT | Akcie MONETA | Tržní ceny | Vstupní signál | Dnešní seance | Rozvolnění | Brent (OIL) | Finanční výsledky | HAS | Ark Invest | Kov | Volatilita kryptoměny | IFS | MXN | Graf US500 | Finanční zdraví | Pandemie covidu-19 | Apple (AAPL.US) | Velké ztráty | Síla amerického dolaru | Prudký růst cen | Ark | Cathie Wood | Ceny ropy Brent | Zotavování Číny | Směřování trhu | Objednávky | Zpráva amerického ministerstva práce | Goldman Sachs Group | Meziměsíční inflace | Pandemie COVID | Jádrová inflace v eurozóně | Phil Flynn | API | Oslabení | Plány | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Konkurence | Prodej | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Vyšší úroveň | Američtí centrální bankéři | Rozvolnění restrikcí | UST | Rada guvernérů | COST | Globální ceny | Inflace cen | Odvětví | Jednání ECB | Divize | Rekord | Vnímání | Projekce | Jarda Tupý | Čínští regulátoři | Vratislav Zámiš | Scalping DAXu | Byty | Vyšší úroky | ASX | SXXP | Sympozium | Proočkovanost | David Vagenknecht | Růstové tituly | Společnosti | Zlomový okamžik | Opatření | Dna | Růst trhu | Rychlý růst | Vysoká poptávka | Energetika | Ceny plynu | Blackstone (BX.US) | BX.US | BX | Úročení | Minulá výkonnost | Energetické krize | Vysoké ceny | JPG | Zdravotnictví | Rozpočtové schodky | Pozornost | Amazon (AMZN.US) | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Klima | Metaverse | Meta Platforms | Odkupy akcií | Indexy pohyb | Společnost | Nové emise | Výsledky společnosti | Raketový růst | Nepřízeň počasí | Lockdowny | TIM | Nálada na trzích | | Berkshire Hathaway Warrena Buffetta | Fibonacciho retracement | Cykly | Rostoucí inflace | Developeři | Relativní stabilita | Inflační situace | Joachim Nagel | Jaromír Gec | Vliv na ceny | Hodnoty měny | Zvyšování sazeb Fedu | Boston Consulting | Hry | Reality | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Coinmarketcap.com | Spotřební zboží | Counterpoint Research | Korelace BTC | ALUMINIUM | Futures na S&P 500 | Futures na americké akciové indexy | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Sankce EU | Zpřísnění sankcí | Invaze | Narušení dodávek | Řetězec | Řetězce | Západní sankce | APP | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | CBAM | Dopady války na Ukrajině | Britský FTSE | Jestřábí politika | Vysoké ceny energií | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Rekordní zisky | Ropa Brent (OIL) | Ben Laidler | Vlastnictví | Rekordní inflace | Boj s inflací | Obavy ze stagflace | Hlavní investiční analytik | Akcie Costco | Akcie Costco (COST.US) | Costco (COST.US) | COST.US | Dow Jones Industrial Average | Covid Zero | Úrokový spread | Přijetí | Snížení inflace | Velmi volatilní | Obchodní instrument | Nákup fyzického zlata | Vývoj ceny zlata v CZK | Vývoj ceny zlata v CZK za unci | Vývoj indexu spotřebitelské důvěry | Vývoj španělského akciového indexu IBEX 35 | Vývoj španělského akciového indexu | Přicházející recese | Reálné zisky | Zisky nad inflací | Reálné zisky nad inflací | Vývoj tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Další vývoj Bitcoinu | Vydělat na Bitcoinu | Příležitost vydělat na Bitcoinu | Day-tradeři | Investoři se strategií | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Dominance USD | Vývoj hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Dominance amerického dolaru | Extrémně silný dolar | Změna trendu | Růst měnového páru EUR/USD | Nákup indexu S&P 500 | S&P 500 nebo Nasdaq | Příležitosti pro nákup | Spořící účet v korunách | Vývoj amerického akciového indexu | Přísnější Fed | Futures zlata | Vstup do dlouhé pozice | Vývoj inflace a mezd | Tvrdá recese | Menší úrok | Králem bude hotovost | Účet v bance | Marže obchodníků | Koronavirové lockdowny | Lockdowny v Číně | Koronavirové lockdowny v Číně | Obcházení západních sankcí | Ruské obcházení západních sankcí | Nákupní párty | Růst těžby v USA | Nacenění kontraktu | Plynový armageddon | Zajištění dodávek plynu | Riziko skutečné stagflace | Uložení finančních prostředků | Silné stagflace | Statut bezpečného přístavu | Uchování reálné kupní síly peněz | Kupní síly peněz | Uchování reálné kupní síly | Znehodnocení | Nová bankovní rada | Skokové oslabení koruny | Skokové oslabení | Dodávky a cenu plynu | Cenu plynu | Evropské akciové indexy | Inflační epizoda | Dluhové problémy | Nominální růst HDP | Nahromaděný dluh | Turistické sezóny | Rozjezd turistické sezóny | Opakování dluhové krize | Cena BTC | Konzervativní uložení finančních prostředků | Marketingová komunikace | Pokles zisku | Centrum | Hike | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Zpráva o inflaci | Současná situace | Propad trhů | Investiční cíle | Propady na trzích | Skalpování indexu NASDAQ | Regresivní analýza | Analýza volatilních trhů | Webináře Trading Room | Scalpovací přístup | Scalping na cTraderu | Obchodování na skutečných trzích | Polynomial Regression Channel | Energetický trh | Korelace Bitcoinu | Výsledky Applu | Korporace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Matěj Široký | Vysoké inflace | CZ | ERÚ | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Graf akcií | Varování | Růstové vyhlídky | Zpětné odkupy | LSEG | Růstový potenciál | Vysoké sazby | Prognóza akciových trhů | Cílování indexu S&P 500 | Cílování indexu | S&P 500 na rok 2023 | Inflace v Evropě | Energetický index | Výprodeje | Apple Watch | Znovuotevření Číny | Zakotvená inflace | Rostoucí obavy | Rozpad eura | Válka | Makroprostředí | Vyšší ceny | Silný základ | Asie | Rostoucí společnosti | JOLTS | Trh s komerčními nemovitostmi | Vysoké úrokové sazby | Ceny paměťových čipů | Vice | Směřování | Vision Pro | Varovné znamení | Řízení výnosové křivky | Sportovec | Finanční pozice | iPhone 15 | Snížení cen | Analytici z JP Morgan | ProCent | Oblečení | W1
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Ekonomické výhody
Ekonomické výkonnosti
Ekonomické výkonnosti eura
Ekonomické výsledky
Ekonomické vysoké školy
Ekonomické vzdělání
Ekonomické vztahy
Ekonomické zotavení
Ekonomické zotavování
Ekonomické zotavování v USA

Následující klíčová slova

Ekonomické zpravodajství
Ekonomické zprávy
Ekonomické ztráty
Ekonomický analfabet
Ekonomický a strategický výzkum
Ekonomický balíček
Ekonomický boom
Ekonomický cyklus
Ekonomický dialog
Ekonomický dopad
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít