Klíčová slova - Sezónnost

Rozbřesk: Koruna sílí a maloobchod zůstává pod tlakem lockdownu
08.04.2021 V zápisu z posledního jednání bankovní rady se sice uvádí, že tuzemská poptávka zůstává alespoň podle příjmových ukazatelů relativně silná, na výsledcích tuzemského maloobchodu to zatím příliš vidět není. Alespoň to tedy nevyplývá z vývoje maloobchodních tržeb v prvních dvou měsících letošního roku. Včera zveřejněné maloobchodní tržby za únor jasně ukazují, že realizovaná poptávka zůstává i nadále utlumená podobně jako v lednu. Na vině je samozřejmě lockdown, který zasahuje část maloobchodu už od vánočních svátků. Spotřebitelé tak už poslední tři měsíce mají možnost si buď nakoupit na internetu, nebo vyčkat na otevření nákupních “chrámů”.

🛢Ceny ropy klesli o viac ako 3%
23.03.2021 Silné zhodnotenie amerického dolára, ktoré viedlo k poklesu páru EURUSD pod hladinu 1,18 a oslabeniu mien protinožcov, vedie tiež k výraznému oslabeniu komoditného trhu. Ropa je jednou z najhorších komodít. Po včerajšom neúspešnom opätovnom vstupe do kanála vzostupného trendu sa dnes WTI obchoduje pod veľkým tlakom. Cena sa v súčasnosti blíži k 3 dôležitým úrovniam: 60 dolárov za barel, 23,6 Fibonacciho retracement z nedávneho rastového pohybu a kĺzavému priemeru s periódou 50. Ak by došlo k prelomeniu nižšie, potom by sa poklesy mohli prehĺbiť smerom k hladine 55 USD za barel. Ak sa však kupujúcim podarí zastaviť poklesy, môže sa spustiť ďalší impulz smerom k dolnej hranici rastového kanála.

Rozbřesk: Obchod i služby zahájily rok poklesem
16.03.2021 Zatímco průmysl vstoupil do nového roku v poměrně dobré kondici, stavebnictví, maloobchod a některé další služby zůstávají dál ve vleku pandemie. Včera zveřejněná lednová čísla maloobchodu jen potvrdila očekávání, že začátek roku bude pro toto odvětví ve znamení propadu. Pokles o více než šest procent ve srovnání s loňským prosincem i začátkem loňského roku je odrazem znovuzavedených omezení, které dopadly na část obchodní sítě. S poklesem tržeb se musely vypořádávat snad všechny typy obchodů s výjimkou těch internetových, ve kterých spotřebitelé utratili o třetinu více peněz než na začátku loňského roku. Lockdown přinesl této části obchodu další stimul pro jejich boom a domácnostem příležitost nakoupit si v časech, kdy je velká část obchodů uzavřena.

Akcie ropy v roce 2021: 5 tipů na nejlepší ropné akcie!
03.03.2021 Akcie ropy si prošly složitým rokem. Kurz ropy počátkem roku 2020 zaznamenal rychlý propad. Dokonce nastala i situace, kdy se cena ropy dostala do záporných hodnot. To samozřejmě mělo dopad i na ropné společnosti.

Ranní okénko - Sentiment v ekonomice zůstal patrně bez větších změn
15.02.2021 V následujících dnech dorazí únorové „měkké“ indikátory z eurozóny i USA, které poskytnou čerstvé informace o dopadu aktuálních protipandemických opatřeních na ekonomickou aktivitu. Současně budou zveřejněna poslední chybějící data z prosince, díky nimž bude možné uzavřít a zhodnotit ekonomické ztráty za minulý rok. FED i ECB zveřejnění zápis z posledního měnového zasedání. Po nesouhlasu Sněmovny se hejtmani dohodli s vládou na vyhlášení nouzového stavu na dalších 14 dní počínaje dneškem.

Cena ropy v roce 2021: Vše, co musíte o černém zlatu vědět!
22.01.2021 Ropa je již několik desítek let nejpoužívanější surovinou na světě a její cena má velký dopad na světovou ekonomiku. Rok 2020 byl plný událostí, které s cenou ropy otřásly v základech. V jednu chvíli se dokonce cena za barel dostala do záporných hodnot. Ke konci roku se ale situace celkem stabilizovala a vývoj ceny ropy šel opět nahoru. S novým rokem ale nastává otázka, co bude dál. Má ropa již to nejhorší za sebou? Můžeme očekávat růst ceny tohoto černého zlata?

Vývoj ceny zlata v roce 2021– dočkáme se rekordního růstu?
13.01.2021 Rok 2020 byl pro vývoj ceny zlata více než příznivý. Cenný kov dosáhl za poslední rok svého historického maxima a opět nám ukázal, jak jeho cena dokáže působivě růst. Kurz zlata jistě ovlivnila i pandemie koronaviru a celková nejistota na finančních trzích v minulém roce. Ke zlatu se investoři obrací zejména v dobách nejistoty.

🍴Striebro vzrástlo o 2% 🥈
15.12.2020 Striebro je dnes najvýkonnejším drahým kovom. Vysoké úrovne na menovom páre EURUSD, ako aj solídny výhľad pre priemyselné kovy sú hlavnou hnacou silou. Je však potrebné poznamenať, že ceny priemyselných kovov, ako napríklad medi alebo železnej rudy, sa stabilizovali až neskôr, zatiaľ čo striebro sa snaží odraziť vyššie od stredu širokého konsolidačného rozsahu.

Ranní okénko - Vrátí se české mzdy k růstu?
04.12.2020 Dnes dorazí klíčové údaje o vývoji na českém trhu práce. Nejprve se dozvíme statistiku průměrných mezd za třetí čtvrtletí letošního roku, od které si slibujeme návrat k reálnému růstu. Ve druhém kvartále sice průměrná reálná mzda poprvé po téměř sedmi letech poklesla, ovšem bylo to do značné míry dáno nucenými uzavírkami provozů a přechodem zaměstnanců na výplatu ze státních podpůrných programů. To se již ve třetím čtvrtletí dělo podstatně méně, a trh i my tak věříme, že se české mzdy reálně opět zvýšily. O něco později se dozvíme i listopadovou hodnotu tuzemské míry nezaměstnanosti, měřené metodikou MPSV. Vzhledem k pokračujícím mzdovým dotačním programům nečekáme velkou změnu v počtu uchazečů o zaměstnání. Zda bude zopakována říjnová hodnota 3,7 %, či dojde k mírnému nárůstu, bude zřejmě pouze otázka zaokrouhlení. My se kloníme k druhé variantě.

Rizika spojená s obchodováním komodit
02.12.2020 Komodity a obchodování těchto surovin má na světě velkou historii a datuje se dávno před našim letopočtem. Kdysi byl důvod obchodování s rýží nebo obilím prostý – uspokojit základní lidské potřeby. Časem však, jako každé jiné obchodování přilákalo další osoby, s vidinou na tom zbohatnout a vydělat. Obchod s komoditami prošel dalekou cestu - od barterového obchodu přes platbu drahými kovy a penězi až po dnešní trhy, kde se spekuluje na poklesu nebo nárůstu cen těchto surovin.

🥇 Zlato sa udržuje nad kľúčovou rezistenciou
12.11.2020 Ceny zlata zaznamenali pomerne prudký pokles vďaka správam o vakcíne. Zlato kleslo o takmer 100 dolárov / oz a obchodníci si začali klásť otázku. Je rally na zlate za nami? Aj keď je pravda, že úspešná vakcína by mohla viesť k poklesu dopytu po bezpečných prístavoch, hlavná hybná sila - negatívne reálne úrokové sadzby, tu zostane. Ceny zlata prelomili technickú hranicu 150 sma, ale udržali sa nad kľúčovou podporou vo výške 1850 dolárov. Okrem toho sezónnosť pre nasledujúce týždne vyzerá pozitívne.

Lze ziskově obchodovat sezónní cykly pomocí AOS?
08.11.2020 Po dokončení práce na workflow, o kterém jsem psal minule v příspěvku „Je průměrný roční zisk 18% hodně nebo málo?“, jsem přemýšlel nad tím, jak analyzovat trhy nějakým novým způsobem, protože dosud jsem testoval obchodní myšlenky pomocí vytěžování dat. Vzpomněl jsem si na sezónní obchodování neboli obchodování pomocí sezónních cyklů. Výsledek bádání mě natolik překvapil, že jsem se rozhodl se o něj podělit.

Ranní okénko - Indikátory sentimentu poodhalí sílu dopadu druhé vlny pandemie
19.10.2020 Následující týden bude z pohledu tuzemských dat klidný. Naše pozornost tak bude zaměřena především na indikátory sentimentu, které poodhalí rizika pro ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí. Na výsledky si ale budeme muset počkat na konec týdne.

Jak americké volby zamíchají strukturou akciových portfolií
15.10.2020 V posledních 12 letech se ekonomika potýká s již druhou krizí, která se dostavila právě ve chvíli, kdy se rány po první krizi zacelily. Makroekonomická politika se tak posunula až k horizontu událostí. Dosud nikdy nebyly úrokové sazby v tolika zemích stlačovány tak tvrdě k nule, a zároveň razantně nerostly fiskální deficity, které dál prohlubují historicky vysoké zadlužení globální ekonomiky.

Rozbřesk: Efekt restartu ekonomiky už vyprchal, karanténní šrouby se v ČR utahují dále
12.10.2020 Ani další várka nových dat z české ekonomiky nevyznívá příliš optimisticky. Maloobchod sice zaznamenal nárůst, nicméně spíše jen symbolický. Oproti červenci se tak tržby tentokrát zvýšily jen o 0,3 %, ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 2,1 %.

Rozbřesk: Efekt restartu ekonomiky vyprchal, COVID znovu utahuje Česko
09.10.2020 Ani další várka nových dat z české ekonomiky nevyznívá příliš optimisticky. Maloobchod sice zaznamenal nárůst, nicméně spíše jen symbolický. Oproti červenci se tak tržby tentokrát zvýšily jen o 0,3 %, ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 2,1 %. Pokud srovnáme úroveň nákupů s předkovidovým vývojem, tak čeští spotřebitelé v srpnu utráceli zhruba stejně jako na začátku roku. Ukazuje se, že poté, co po uvolnění zrealizovali odloženou poptávku, chuť výrazněji utrácet opadá. Je to vlastně i logické vzhledem k obavám z dalšího vývoje ekonomiky i jejich finanční situace, stejně jako s ohledem na výrazné přibrzdění růstu příjmů. Růst mezd je silně zbrzděný, a tak nárůst disponibilního důchodu obstarávají především zvýšené sociální dávky. To není zrovna kombinace, která by nahrávala návratu dřívějšího spotřebitelského chování.

Oživení ekonomiky je stále přítomné
02.10.2020 Růst ekonomiky dle našeho názoru pokračuje, nicméně na ekonomických datech za srpen uvidíme spíše krátkodobé oslabení. To do značné míry pravděpodobně bylo způsobené čerpáním dovolených. Očekáváme, že oživení bude pokračovat v září. Zveřejnění prvního odhadu HDP za třetí čtvrtletí pravděpodobně ukáže oproti očekávání rychlejší expanzi. Inflace by v září měla zvolňovat na meziměsíčním bázi ale kvůli efektu srovnávací základny v meziročním vyjádření klesne.

BREAKING: Cena zemného plynu klesla o 11%
17.09.2020 Zemný plyn (NATGAS) dnes klesá zhruba o 11%, čo predstavuje najväčší pokles od januára 2019. Ceny zemného plynu klesajú, pretože investori čakajú na začiatok vykurovacej sezóny. Blížiaca sa vykurovacia sezóna je spojená s hromadením zásob zemného plynu. Ťažba plynu navyše zostala nedotknutá aj napriek nedávnym hurikánom. V dnešnej dobe sa produkcia zotavuje spolu s rastúcimi zásobami (zásoby stúpajú viac, ako sa očakávalo). Zásoby zemného plynu vzrástli v týždni, ktorý sa skončil 11. septembra, o 89 miliárd kubických stôp (oproti očakávaným 80 bcf).

Inflace zrychlila růst na 3,4 pct, byla v souladu s prognózou ČNB
13.08.2020 Spotřebitelské ceny v Česku v červenci meziročně zrychlily růst na 3,4 procenta z červnových 3,3 procenta. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace tak byla v souladu s prognózou České národní banky (ČNB). Podle analytiků je ale výsledek citelně nad očekáváním finančního trhu, očekávané zpomalení inflace se může oddálit až do příštího roku.

Růst spotřebitelských cen zatím zpomalit nechce
13.08.2020 Spotřebitelské ceny v ČR v červenci rostly rychleji, než čekal trh, ale v souladu s prognózou ČNB. Hlavním cenovým tahounem byly ceny rekreací. V dalších měsících i nadále čekáme zpomalování inflace vlivem oslabené poptávky, nicméně prozatím je tento efekt slabší, než s čím počítá naše prognóza.

Inflace v červenci mírně zrychlila růst na 3,4 procenta
13.08.2020 Spotřebitelské ceny v Česku v červenci mírně zrychlily růst na 3,4 procenta z červnových 3,3 procenta. Zdražily zejména alkoholické nápoje a tabák. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Ve srovnání s červnem vzrostly ceny o 0,4 procenta.

Neochota inflace ke zpomalení přetrvává
13.08.2020 Spotřebitelské ceny v ČR v červenci meziměsíčně rostly o 0,4 % a meziroční inflace tak vzrostla na 3,4 % z předchozí úrovně 3,3 %. To bylo na horní hranici odhadů analytiků a v souladu s prognózou ČNB.

Forex: Spor mezi USA a Čínou dále eskaluje
04.08.2020 Předstihové ukazatele indikují pokračující oživení napříč světem. Euro koriguje své předchozí rychlé zisky a s tím ztrácí celý region. Koruna si podle nás své silnější hodnoty udrží, ačkoli srpnová sezónnost může přinést i vyšší volatilitu. Dnešní kalendář událostí nenabídne nic nového. Větší pozornost tak bude mít další eskalace vztahů mezi USA a Čínou.

Předstihové indikátory podporují oživení ekonomiky
03.08.2020 Indexy nákupních manažerů v regionu potvrdily pokračující oživení ekonomiky. Nejvýraznější zlepšení a zároveň pozitivní překvapení trhu si připsalo Polsko, které se již v červnu dostalo nad padesátibodovou hranici. Naopak zklamáním je tuzemský vývoj, kde index na tuto hranici nedosáhl. I přesto ale překonal šestnáctiměsíční maxima. Z průzkumu vyplývá, že výroba vzrostla v meziměsíčním srovnání poprvé od listopadu 2018.

Short signál na akcie British Petrol (BP)
29.07.2020 S cenovou ztrátou přibližně 27 procent během šesti měsíců je ropná akcie v mnohem lepší pozici než na svém minimu v březnu letošního roku. Úroveň před krizí však není zdaleka dosažena. Trend se momentálně nachází těsně pod EMA-50, což je zajímavá situace pro otevření krátké pozice. Žádný jasný prodejní signál jsme však zatím nedostali.

Komoditní spready: Praktický průvodce pro obchodování
19.02.2020 Hledáte cestu, jak zhodnocovat své prostředky pomocí časově nenáročné strategie? Komoditní spready mohou být odpovědí. Jak název napovídá, jedná se o specifický přístup k obchodování komodit. Obchodování komoditních spreadů je krom své časové nenáročnosti oblíbené také pro omezené riziko.

Rozbřesk: Napětí na českém trhu práce zatím jen symbolicky polevuje
11.02.2020 Napětí na českém trhu nepolevuje, i když nezaměstnanost v posledních měsících narůstá. Tedy alespoň podle údajů z úřadů práce, podle kterých se v lednu zvýšila na 3,1 %, zatímco ještě před dvěma měsíci byla o půl procentního bodu níže. S přelomem roku nicméně přichází pravidelné zvyšování počtu nezaměstnaných v důsledku vypršení úvazků na dobu určitou, sezónních prací nebo optimalizace zaměstnanosti ve firmách. Není to nic nového, překvapivého a vlastně ani veskrze dramatického. Stále totiž byla lednová nezaměstnanost nejnižší minimálně od roku 2005 (dřívější data jsou počítána odlišným způsobem, a tak jsou nesrovnatelná) a pokud ji očistíme o sezónnost, tak je stále pod hranicí tří procent. Když k tomu připočteme další nárůst volných pracovních míst, kterých je stále více než nezaměstnaných – v některých okresech dokonce desetinásobně – vypadá to, že na českém trhu práce zůstává vše při starém.

Coronavirus zvyšuje riziko na trzích - dosáhne zlato hodnoty 1 600 USD?
29.01.2020 Zlato zaznamenalo rostoucí poptávku v oblasti kolem 1 555 USD, blížící se maximům předchozího roku. Hlavním spouštěčem byly nejnovější zprávy a vývoj nového viru v Číně (Coronavirus), který má v současnosti dopad na finanční trhy a vytváří tak riziko pro účastníky trhu.

Prosincová sezónnost zvýšila nezaměstnanost
09.01.2020 Podíl uchazečů o zaměstnání ve věku 15 – 64 let na populaci se v prosinci podle očekávání zvýšil na 2,9 %. Počet dosažitelných nezaměstnaných se zvýšil oproti konci listopadu o zhruba 19 tisíc na 196 285. Celkový počet nezaměstnaných činil 215 532. Prosincový nárůst počtu nezaměstnaných se opakuje každý rok a je dán ukončováním sezónních prací. Trend z posledního období však naznačuje, že nezaměstnaných bude postupně přibývat i vlivem slábnoucí ekonomiky.

Burzovní grafy: Mírný pokles indexu S&P 500 potvrdil dosavadní rozpětí
10.09.2017 Geopolitické tenze a hurikánová sezóna na jihovýchodě USA na jedné straně, na té druhé právě s přírodními katastrofami spojené posunutí dluhového stropu na prosinec. Obchodníci mají na co reagovat, akcie v Americe ale zůstávají bezpečně mezi důležitými cenovými úrovněmi.

Týdenní zpráva o koruně: Sýrie a příprava na Fed
13.09.2013 Ani tento týden nepřinesl koruně nakonec žádný posun kurzu. Za intradenními pohyby stály domácí zprávy i vývoj na hlavních trzích, ve výsledku ale česká měna zůstává na hladině odrážející lepší ekonomický výhled, ale zároveň i opatrnost ohledně kroků ČNB. Maďarský forint registruje lehké ztráty po prodloužení nestandardního programu MNB, zlotý naopak slušně posílil, když ustoupily obavy z penzijní reformy a politické zprávy ho nezasáhly.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Čína | Finance | Peníze | Akciový index | Inflace | Deflace | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Německo | Česká měna | Polsko | Středoevropské měny | Polský zlotý | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Spready | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | AOS | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Beta | Bloomberg | Breakout | Broker | CBOE | CFD | CME | COT report | Centrální banka | Centrální banky | Certifikáty | Demo účet | Derivát | Diverzifikace | Dividendový výnos | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | EMA | Ekonomika | Emise | Euro | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | Grafy | Index cen průmyslových výrobců | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Klouzavý průměr | Komoditní spread | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | Long | Low | MMF | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | P/E | Platební bilance | Platforma | Podkladové aktivum | Poplatek | Portfolio | Pozice | Rally | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Směnný kurz | Spread | Support | Trader | Trading | Trend | Trigger | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zlato | ČNB | Časový rámec | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | EMU | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Komerční banka | Komoditní trhy | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | OSN | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Josef Košťál | Zisk | Berkshire Hathaway | Těžba ropy | Futures kontrakt | Kurz eura | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | IEA | Uvolnění měnové politiky | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Online trading | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Makro | Index cen | Výrobní náklady | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Facebook | LYNX | Index strachu | Komoditní spready | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | EURUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Přenos | Volatilní | StrategyQuant | Akcie ropy | Aktuální cena ropy | Aktuální cena zlata | Aktuální graf zlata | Aktuální vývoj ceny ropy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Cena | Cena ropy brent | Cena stříbra | Ceny dolaru | Ceny zlata | CZK | Česká ekonomika | Dlouhodobý vývoj ceny zlata | Dolar | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | Eura | Expirace | Forex kalendář | Forexu | FXstreet.cz | Fyzické zlato | Graf | Graf ceny zlata | Graf vývoje ceny ropy | Graf zlata | Hodnota dolaru | Hodnota zlata | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrument | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investování do zlata | Investovat do zlata | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Komodita | Komoditní | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz ropy | Kurz stříbra | Kurz zlata | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodování komodit | Obchodování se zlatem | Obchodování spreadů | Obchodujeme | Oslabení koruny | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Ropy | Řízení rizika | Signály | Směnný kurz eura | Státní dluh | Státní rozpočet | Transakční náklady | Trh | Unce zlata | Volatility | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Webinář | WTI | Země eurozóny | Zemní plyn | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | Rozkolísanost trhu | ZEW | EIA | ING | Benzín | Buffett | Indie | Intermediate | Ministerstvo financí | Obchodní den | ROCE | Tovární objednávky | Využití kapacit | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | Tržby | QE | Světové ekonomiky | Kontrakt | Burzovní grafy | Volby | E-mini | Blog | Cukr | COT | Burze | Aramco | Microsoft | CME Group | Baker Hughes | Barrick Gold | FX strategie | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Thomson Reuters | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | Jak investovat do komodit | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Snižování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Dlouhé pozice | Yahoo Finance | Energie | Obchodník s komoditami | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Volby v USA | Cena kontraktu | Futures kontrakty | Prezident ECB | Nejistota na finančních trzích | Firmy | Aktuální vývoj | Akcie těžařských společností | Globální finanční krize | Realitní trh | Americký akciový index | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Globální ekonomiky | Hlavní indexy | Černé pondělí | Halliburton | Akcie ropných společností | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Specifika kontraktu | S&P | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Sinopec | Nejistota | Analytik Komerční banky | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Tesla | Prodejní signál | Výhled | Poplatky | Rychlé zisky | Exxon | Chevron | Mzdy | ING Bank | Ceny futures kontraktů | Expirace futures kontraktů | Americký trh práce | Predikce | Ekonomická situace | Globální obchod | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Investovat do akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Příjmy | Kapitálové strategie | ExxonMobil | Alphabet | ČTK | Aktuální cena | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Odhad HDP | Očekávání | Index ekonomické nálady | Generali Investments | Obchodování ropy | Zahraniční forex | Sladká ropa | Breakout Trader | Americký akciový trh | Jak obchodovat komodity | Bitcoin futures | LYNX Trading | Jak fungují akcie | Investování s LYNX | Obchodování Futures | Globální akcie | Ekonomické výsledky | Saxo | LYNX webinář | Slabší koruna | OPEC+ | Graf vývoje | Prognóza ČNB | Objem obchodování | Forint | Pokles ceny | Geopolitika | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Short signál | RDSA | Royal Dutch Shell | Americký dolarový index | Profesionální obchodník | Měny v regionu | Trh s ropou | Americké volby | Výprodej akcií | Signál na akcie | Propad cen ropy | Index spotřebitelské důvěry | Analytici společnosti | Obchodovat s akciemi | Zpomalení světové ekonomiky | Analytici z Wall Street | Obchodovat komodity | Cena komodity | Rekordní růst | Akcie marihuany | Konopné akcie | Investice do marihuany | Cena zemního plynu | Obchodujte ropu | Statistický úřad | Beyond Meat | Růst americké ekonomiky | Michal Brožka | Pokles sazeb | NATGAS | Volný čas | Akcie a ETF | Ropné akcie | NASDAQ 100 | Pokles dolaru | Růst ceny zlata | Ekonomické vyhlídky | Oživení ekonomiky | Burzovní průvodce | ISM index | Kapitálové výdaje | Růst mezd | Saudi Aramco | Dění na trzích | MT5 Supreme Edition | Denní graf | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Finanční situace | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | Jak se stát lepším investorem | Nižší volatilita | Cena akcie | Obchodní spory | Obchodujte | Rozpočet | Peter Garnry | Jakub Seidler | Objem | František Táborský | Obchod | Trh práce | Dlouhodobé dluhopisy | Vyšší volatilita | Těžba v USA | Supreme Edition | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Snižování úroků | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Vyšší riziko | Firma | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Týdenní zpráva | Růst cen | Produkty obchodované s finanční pákou | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | Největší pokles | ING Bank Jakub Seidler | Indexy nákupních manažerů | Vysoké ceny ropy | Admiral Markets Forex Kalendář | Vyhlídky | Trendová linie | Rostoucí trendová linie | Kalendář událostí | Americká data | Globální trh | SMA | Statistika | Predikce vývoje | Průmysl | Investovat v roce 2020 | Růst japonské ekonomiky | PLN | Na burze | Drahý kov | Neinvestovat | Vyšší poptávka | Propouštění | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Stavební produkce | Data z průmyslu | Nejvyšší nezaměstnanost | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Klíčový support | Překvapení trhu | Německý ZEW index | Problémy | NAFTA | Breaking | Total | Prognózy | Nejistoty | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Newmont Mining | Goldcorp | Míra | Měnové politiky | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | xStation5 | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Ztráta | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | BREAKING | Vývoj jádrové inflace | KLDR | Hospodaření | Předpokládaný vývoj | Napětí mezi USA a Íránem | Dobrá data | Írán | Irák | Ministr zahraničí | Prosincová sezónnost | Zpomalující ekonomika | Úrovně nezaměstnanosti | Budoucnost | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Poradenství | Podnik | Tržní sazby | Analytička | Ukazatele | Výroba v eurozóně | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Koruna sílí | Dobré zprávy | Nájemné | Denní volatilita | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Trhy | Nejlepší ropné akcie | Upstream | Midstream | Downstream | Integrovaná ropná společnost | Akcie Scorpio Tankers | Scorpio Tankers | Scorpio Tankers (STNG) | STNG | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Akcie Enbridge | Enbridge | ENB | Enbridge (ENB) | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Coronavirus | Meziroční růst | Vít Hradil | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Akcie v roce 2020 | Obchody | Výdaje | BP | Americký ISM | Prodeje aut | Americké ekonomiky | West Texas Intermediate | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Politika centrálních bank | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Zemědělské komodity | Kukuřice | Ekonomické aktivity | Prudký propad | Obchodní myšlenky | Cestovní kanceláře | Průměrná mzda | Cestovní ruch | Vývoj | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Mzda | České mzdy | Vládní opatření | Výkyvy | Volatilita na finančních trzích | WP | Cenové války | Restrikce | Prudký pokles | Royal Dutch Shell (RDSA) | Profitovat | Další vývoj | Záchranné balíčky | Domácí data | Stimul | Důležitý support | Nákupy aktiv | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Texas | MPSV | MF | Kongres | Manufacturing | Komerční banky | Domácnosti | Dávky v nezaměstnanosti | Tým Admiral Markets | Další růst | Růst | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Signál | Biliony | Potenciál | Boj s koronavirem | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Války | Organizace | Práce | Změny sazeb | Údaje | Ropný průmysl | Globální trh s ropou | Cushing | Ekonomické oživení | Snížení produkce | Výpadky | Více peněz | Short signál na akcie | Maloobchodní tržby v USA | Statistiky | USD za barel | Američtí těžaři | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Producenti ropy | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | Důvěra v eurozóně | Surové ropy | PMI ve službách | Investiční tituly | Břidlicové ropy | Posílení | WEI | Shell | Maloobchod | Zaměstnanci | Růst výnosů | Maloobchodní tržby v eurozóně | Zdražení ropy | Skladování ropy | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Politika centrální banky | Dopad krize | RBI | Účet platební bilance | Royal Caribbean | Vakcína | CL | Koronavirová pandemie | Umělé inteligence | Předstihové ukazatele | JDE | ČR | Pozitivní sentiment | Kvalitní akcie | Býčí trend | Dlouhodobé rezistence | Zpomalení inflace | Strach z druhé vlny | Největší světová ekonomika | Nevada | Propad cen | Rostoucí trend | Covid | Snížení nákladů | Dopad pandemie | MAM | Akcie v Americe | Ocenění | Americký maloobchod | Růst tržeb | Investice do robotiky | Ceny | Důležitá rezistence | Akcie těžařů | Čeští spotřebitelé | Akcie British Petrol (BP) | Akcie British Petrol | British Petrol (BP) | British Petrol | Vepřové maso | Anglogold Ashanti | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Spor mezi USA a Čínou | Inflace v červenci | Napětí mezi Čínou a USA | Zpomalování inflace | Meziměsíční vývoj inflace | Prezidentské volby USA | Indikátory sentimentu | Pandemická situace | Prolomení supportu | Výrobní sektor | Odborníci | Kroger | P/E poměr | Inspirace | Zdanění | Mezinárodní agentura pro energii | Snížení emisí | Snížit emise | Biden | Co je to ropa? | Druhy ropy | Vliv členů OPEC | Graf ceny ropy | Investovat do ropy | Jak můžete investovat do ropy? | Turbo certifikáty | Investování do ropných akcií | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | Ranní okénko | Tržby v eurozóně | Průmyslové zakázky | Lockdown | Měnový fond | Dopady amerických voleb | Concho | Volby USA | Volby USA 2020 | Nařízení | Newmont | Pokles indexu | Pokles indexu S&P 500 | Futures na ropu | XOM | CVX | Norwegian Cruise Line Holdings | Norwegian Cruise Line | Výsledky voleb | Martin Malý | Šťastné obchodování | Klesající dolar | Sezónní cykly | Inflace v Číně | Praktické tipy | Proražení | Ekonomické uzavírky | Vakcinace | Očkování | NBP | Mutace viru | Měnový pár EUR/PLN | Norwegian Cruise | Carnival | Růst ceny | Zvýšení ceny | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Rozvolnění | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Sentiment v ekonomice | Akcie ropy v roce 2021 | Akcie Enbridge (ENB) | Akcie Scorpio Tankers (STNG) | Akcie Phillips 66 | Akcie Phillips 66 (PSX) | Phillips 66 (PSX) | PSX | Akcie ConocoPhillips (COP) | ConocoPhillips (COP) | Sýrie
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro