Úterý 19. březen 2024 12:38
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
XTB trading konference 2024
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new

NFIB

img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 9. ledna (americká seance)

09.01.2024 Dopoledne nedošlo k žádným cenovým testům, protože volatilita páru prudce klesla. Teď se trhy budou soustředit na chystaný projev představitele Fedu Michaela Barra, který se může zmínit o úrokových sazbách. Pokud se tak stane, dolar oslabí. Pokud ne, bude pár pokračovat v uptrendu. Údaje o indikátoru optimismu malých podniků NFIB a obchodní bilanci USA nebudou obchodníky příliš zajímat.
img

Ranní shrnutí (08.12.2023)

08.12.2023 Včerejší seance na Wall Street byla ve znamení býků. Nasdaq100 posílil o 1,48 %, S&P 500 vzrostl o 0,8 % a Dow Jones o skromných 0,17 %. Současně desetileté státní dluhopisy mírně vzrostly na úroveň 4,15 %. Dnes trh čeká především na změnu zaměstnanosti z amerického trhu práce (NFP), a to ve 14:30.
img

Americký index NFIB mírně nad očekáváním 📊 Průzkum BofA FMS

14.11.2023 Celkový obrázek průzkumu FMS je následující – Fed dokončil cyklus a v roce 2024 začne snižovat úrokové sazby, což pozitivně ovlivní jak silně přeprodané ceny dluhopisů (a výrazně sníží výnosy). Protože nedojde k žádnému tvrdému přistání ekonomiky, společnosti budou těžit z politiky uvolňování Federálního rezervního systému a akcie se stanou vedle dluhopisů jejími pozitivními příjemci. Investoři přitom berou v úvahu fakt, že makrosituace nemusí dopadnout tak optimisticky, ale nástroje Fedu minimalizují možné negativní dopady plynoucí z utahování.
img

Ekonomický kalendář: Projevy centrálních bankéřů v centru pozornosti

10.10.2023 Dnes neexistuje jediná makro publikace, která by na světových trzích vzbudila zvláštní pozornost. Po včerejších projevech členů Fedu, které byly přijaty holubičím tónem - výnosy amerických dluhopisů klesly, protože vzrostla očekávání, že na listopadovém zasedání Federálního rezervního systému dojde k pozastavení cyklu zvyšování úrokových sazeb. Dnes bude mít trh příležitost vyslechnout si názory dalších tří členů Fedu a v jejich vyjádřeních bude pravděpodobně hledat známky potvrzení včerejšího vyznění. Navíc ve 14 hodin vystoupí Christine Lagardeová, jejíž vyjádření bude rovněž bedlivě sledováno, protože trh se téměř přesvědčil, že ECB již sazby nezvýší a cyklus uhasila. Jakýkoli náznak, že zvýšení sazeb na zasedání je stále vysoce pravděpodobné, by mohl euro krátkodobě potenciálně posílit, i když evropské měně rozhodně nepomáhá slabší ekonomika, která je na restriktivní měnovou politiku citlivější.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 12. září (americká seance)

12.09.2023 Další pokles už je omezený, protože test úrovně 1,0725 z dřívější části dne se shodoval s prudkým poklesem linie MACD od nuly. Neuspokojivé údaje o podnikatelské aktivitě a hodnocení současné situace od institutu ZEW vedly k poklesu rizikového sentimentu, který bude nejspíš pokračovat i dnes odpoledne, protože prodejci se znovu pokusí prorazit denní minima. Pokud se jim to nepodaří, poptávka po euru se okamžitě vrátí.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 12. září (americká seance)

12.09.2023 Test úrovně 1,2497 z dřívější části dne, který se shodoval s poklesem linie MACD od nuly, vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny. Následoval po neúspěšném pokusu o návrat do uptrendu v návaznosti na dobré statistiky z trhu práce ve Spojeném království. Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti podle zprávy výrazně klesl, zatímco průměrná mzda vzrostla. Hodnota libry ve výsledku prudce stoupla, ale hlavní hráči to nepodpořili, čímž podpořili její pokles. Uvedené může vést k retestu měsíčních minim tohoto páru.
img

Forex: Nálada německých finančníků se dále zhoršuje

12.09.2023 Německý ZEW index za srpen ukáže další zhoršení nálady mezi finančními analytiky, a to v obou složkách – hodnocení současné situace i očekávání. U očekávání ale tak výrazný pokles jako trh nepředpokládáme. NFIB důvěra malých podniků v ekonomiku USA zaznamená podle tržního konsensu za srpen snížení, ovšem z nejvyšší hodnoty od loňského listopadu.
img

Trhy jsou před zprávou o inflaci v USA opatrné. Přehled USD, EUR, GBP

11.05.2023 Trhy byly ve středu ráno opatrné z důvodu očekávání výsledků jednání mezi Bidenem a předsedou Sněmovny reprezentantů McCarthym o dluhovém stropu USA. Žádná ze stran není ochotna jednat o krátkodobých řešeních, která by umožnila zvýšit výpůjční strop, a nejsou připraveny na kompromisy. Nemělo by se očekávat rychlé řešení a možná při hledání řešení nastane riziko defaultu.
img

Ranní okénko - Euro je nejsilnější proti dolaru od poloviny roku 2022

10.01.2023 Nezvykle klidné úterý dnes nabízí ekonomický kalendář, kdy prakticky prázdný zůstává jak v Česku, tak i v USA a Evropě. Ve Spojených státech vyjde pouze údaj ohledně nálady u menších podniků, pro trh jde ale je o minoritní statistku, kterou ponechává bez reakce. Včera série českých dat ukázala, že podíl nezaměstnaných v prosinci sice rostl, ale spíše v tradičním tempu daném sezónními vlivy a prozatím tak k výraznějšímu zpomalování českého trh práce nedochází. Statistika devizových rezerv ČNB podle očekávání ukázala, že v listopadu ČNB neintervenovala a předběžná data ukazují, že pravděpodobně ani v prosinci. Finální revize HDP za Q3 přinesla mírné snížení u meziroční míry růstu (1,7 % -> 1,5 %).
img

Raiffeisenbank: Ranní okénko - Tuzemská inflace v čele dnešního dění

11.10.2022 Za několik málo minut dorazí na trh informace ohledně výše tuzemské zářijové inflace. Většina odhadů očekává, že meziroční míra se bude pohybovat na podobných úrovních jako v srpnu a mediánový odhad počítá se stagnací na úrovni 17,2 %. To by odpovídalo zpomalení meziměsíční inflace z 0,4 % na 0,2 %. My předpokládáme, že dynamika bude o něco pomalejší a že zpomalení se dočká i meziroční míra inflace na rovných 17 % (0 % m/m). Zásadní roli ale opět bude hrát především méně předvídatelná rychlost propisování cen energií do konečných cen spotřebitelů a nechybí proto na trhu ani odhady, že by cenová hladina mohla růst i o takřka 19 %.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD 12. července

12.07.2022 Pár EUR/USD v pondělí testoval úroveň 1,0120. V té době byla linie MACD daleko od nuly, takže sestupný potenciál byl omezený. O něco později pár klesl na úroveň 1,0075. Přestože se objevil nákupní signál, sestupný pohyb nadále pokračoval.
img

Ranní okénko - Zpomalení v maloobchodu reflektuje chmurnou náladu spotřebitelů

12.07.2022 Dnes z Česka přijde údaj ohledně červnové nezaměstnanosti. V květnu se podíl nezaměstnaných zastavil na 3,2 % a v červnu by už k výraznější změně dojít nemělo. Ještě před obědem pak stihne dorazit z Německa průzkum ekonomického sentimentu od agentury ZEW. Opětovné zhoršení se očekává jak od indexu hodnotícího aktuální situaci, tak i od indexu, který se zabývá očekáváními do budoucnosti. Včera nepříjemně překvapil tuzemský maloobchod, když meziročně poklesl o 6,9 % a výraznější pokles si připsal i na meziměsíční bázi. Po lepším výsledku průmyslu se tak opět navýšila šance na záporný mezikvartální výsledek české ekonomiky ve druhém čtvrtletí.
img

Americký trh práce čelí potížím. Miliony volných pracovních míst zůstávají neobsazeny.

11.07.2022 Celkem 372 000 nových pracovních míst měsíčně a míra nezaměstnanosti blížící se 50letému minimu jsou dostatečným důkazem toho, že americký trh práce čelí potížím.
img

Ranní okénko - Trh přehodnocuje očekávané sazby Fedu, inflace v USA i ČR na novém maximu

11.07.2022 Investoři se v prostředí rizik ze stoupající inflace a hrozící recese snaží správně trefit budoucí trajektorii úrokových sazeb. Při tom jsou citliví na přicházející ekonomická data, což činí dluhopisový a peněžní trh volatilní. Například v USA došlo minulý čtvrtek po zveřejnění horších než očekávaných týdenních dat z amerického trhu práce podle futures kontraktů ke snížení očekávání ohledně sazeb Fedu na začátek roku 2023 na 3,4 % z 3,9 %.
img

Trhy čekají na údaje o inflaci v USA. Přehled vývoje USD, CAD a JPY

09.02.2022 Trhy při čekání na zveřejnění údajů o inflaci v USA za leden stály na místě. Výnosy nadále zpomalují svůj růst a tlačí investory k nákupu rizikových aktiv. Pokud bude prognóza (+7,3 % pro celkovou inflaci a +5,9 % pro jádrovou inflaci) správná, bude to dále omezovat variabilitu akcí Fedu a trhy ji budou považovat za jasný jestřábí signál.
img

Ekonomický kalendář: Pfizer a Peloton zveřejňují výsledky

08.02.2022 Evropské indexy otevřely do pozitivního teritoria po nevýrazné asijské seanci. Z pohledu makrodat nečekáme zásadní vstupy. Odpoledne jsou na programu data z USA a Kanady, jejich dopad na trhy by však neměl být výrazný. Večer jsou na programu statistiky zásob ropy v USA z pera API. Pokračuje také výsledková sezóna v USA. Dnes se mimo jiné dočkáme reportů společností Pfizer (PFE.US) a Peloton (PTON.US). Sentiment by se tak měl nést v duchu geopolitických rizik a novinových titulků.
img

Poptávka po riziku slábne. Očekává se, že americký dolar a ochranná aktiva porostou. Přehled USD, NZD a AUD

11.01.2022 Trhy v pondělí reagovaly klidně i přes politické zprávy o globálních bezpečnostních otázkách. Nedošlo k žádnému růstu poptávky po ochranných aktivech, což naznačuje, že politická rizika jsou investory stále vnímána jako neutrální. Ve středu a ve čtvrtek budou jednání pokračovat na dalších místech, konzultace v rámci OBSE proběhnou ve Vídni i ve čtvrtek. Jakákoli pozitivní zpráva může na trzích vyvolat vlnu nadšení, ale na negativní zprávy jsou všichni dlouho připraveni, protože neočekávají od jednání žádné průlomy.
img

Ranní okénko - Fed má tento týden prostor nastínit své další kroky

11.01.2022 Ekonomických událostí je dnes poskrovnu. Dočkáme se pouze vývoje velkoobchodních cen v Německu a výsledků šetření NFIB mezi malými americkými podniky. Velkoobchodní ceny jsou v jádru podobné těm výrobním, navíc ale zohledňují marže obchodníků. Stejně jako výrobní ceny, reflektují ty velkoobchodní zvýšené náklady na nabídkové straně a od počátku minulého roku soustavně rostou. Zatímco v lednu 2021 meziročně stagnovaly, v listopadu byly vyšší o 16,6 %. Ceny tak více než kompenzují propad z roku 2020, kdy v nejnižším bodě poklesly meziročně o 4,30 %.
img

Ranní okénko - Inflace v Česku i USA na konci roku pravděpodobně opět navýšila tempo

10.01.2022 V tomto týdnu nás čekají důležitá data z domácí ekonomiky v čele s inflací. Ta vyjde také v USA a pokud překoná očekávání, dostane Fed pod tlak stejně jako prosincový report z trhu práce. Z eurozóny dorazí výsledek listopadové průmyslové výroby.
img

Ranní okénko - V Evropě se čeká další zhoršení nálady

09.11.2021 Dnes přijde listopadová edice indexu ZEW z Německa i z celé eurozóny. V Německu trh počítá s poklesem v obou podsložkách, tedy jak v očekávání do budoucnosti, tak i v hodnocení aktuální situace. Pokles patrně vykáže i index evropský.
img

Ranní okénko - V Německu se čeká zhoršení nálady

12.10.2021 Dnes budeme zvědavi na říjnovou edici indexu ZEW z Německa a eurozóny. U našeho západního souseda se očekává pokračování trendu poklesu složky očekávání, který trvá nepřetržitě již od května letošního roku. Tentokrát by se podle odhadu trhu měl index pod tíhou zádrhelů v logistických řetězcích, které omezují výrobní kapacity, snížit z 26,5 na 23,5 bodu. Poprvé od letošního února by se ovšem mělo zhoršit i hodnocení současné situace, konkrétně pak z 31,9 na 28,0 bodů.
img

Ranní okénko - Týden bude bohatý na data o inflaci

11.10.2021 Dnes se dočkáme zářijové statistiky české inflace, která by podle nás měla vykázat meziroční dynamiku na úrovni 4,7 %, což by oproti srpnu znamenalo pokles cenové hladiny o 0,1 %. Trh to vidí podobně, když čeká 4,6 %.
img

Ranní okénko - Kam se vydá americká inflace?

14.09.2021 V Evropě se dnes z makroekonomického pohledu nic významnějšího neodehraje, a pro data tak musíme za oceán. Jako první dorazí ze Spojených států srpnový průzkum optimismu mezi malými podniky z dílny NFIB. Ten by měl podle trhu kosmeticky poklesnout a po červencových 99,7 bodech tentokrát dosáhnout na 99,0. Za pětiletým průměrem by tak index zaostal o více než tři body a zhruba pět bodů by mu scházelo i k před-pandemické úrovni. Hlavní obtíží, kterou americké malé podniky v poslední době reportují, je přitom nedostatek kvalifikovaného personálu. Na tamním trhu práce přitom nadále zůstává relativně velké množství nezaměstnaných, ovšem jejich kvalifikace a preference se aktuálně s potřebami podniků do značné míry míjejí.
img

Srpnový index Sentix nepotěšil

10.08.2021 Hlavní makroekonomickou událostí dnešního dne bude bezpochyby červencový údaj o tuzemské inflaci. Ta bude podle nás nadále poháněna efektem znovuotevírání pandemií zasažených provozoven a k němu se přidá tradiční letní sezónnost, kdy zdražují rekreační služby. Naopak slábnout by měly statistické efekty loňské srovnávací základny, které byly v jarních měsících mimořádně silné. V souhrnu tak očekáváme meziroční růst cen tempem 2,8 % meziročně, tedy stejně jako v červnu.
img

Ranní okénko - V ČR i USA trh vyhlíží mírné zvolnění meziroční inflace

13.07.2021 V Německu byla dnes ráno potvrzena červnová inflace na 2,3 % (v květnu 2,5 %). Česká inflace na sebe nenechá dlouho čekat. ČSÚ ji zveřejní již za několik málo minut. Očekávání trhu se během včerejšího dne ještě pozměnila a medián trhu se posunul z meziročních 2,8 % na 2,7 % (v květnu 2,9 %). A tematicky budou ladit i data z USA, kde dnes taktéž vyjde červnová statistika inflace. Trh ji odhaduje na 4,9 % (v květnu 5,0 %). Kromě inflace nás čeká jen průzkum mezi malými americkými podniky (NFIB).
img

Ranní okénko - Český průmysl potěšil, německý tolik ne

08.06.2021 Dnes nás čeká informace o vývoji českých maloobchodních tržeb za měsíc duben. V nich by se již mělo projevit postupné znovuotevírání české ekonomiky, což naznačují průběžné indikátory o mobilitě obyvatel i objemy karetních transakcí. Čekáme tak meziroční růst tržeb o 26,0 % celkově a po vyloučení automobilového segmentu pak o 11,6 %.
img

Ranní okénko - Tržby ve službách v prvním čtvrtletí zmírnily meziroční propad

11.05.2021 Hlavní událost nás čeká již zkraje dne. Česká inflace měla v dubnu dále navýšit meziroční dynamiku z 2,3 % na 2,7 %. V meziměsíčním srovnání se očekává tempo zhruba stejné jako v březnu, tedy 0,2 %. Jistá úleva se dostaví během letních měsíců, když začne, i když pomalu, odeznívat efekt nízké srovnávací základny cen pohonných hmot (ty dosáhly dna minulý květen -21,9 % r/r a dostaly se do plusu až letos v březnu +2,4 % r/r). Na druhé straně očekáváme, že se jádrová inflace bude nacházet na sestupném trendu. V dubnu si pravděpodobně udržela obdobné meziměsíční tempo jako v březnu, čímž by se v meziročním srovnání mohla posunout z 3,3 % na 3,2 %.
img

Ranní okénko - Evropské maloobchodní tržby potěšily

13.04.2021 Hlavní makroekonomickou událostí dnešního dne bude zveřejnění dat o české inflaci za měsíc březen. Podle našeho názoru se meziroční cenová dynamika po únorových 2,1 % zvýší na 2,3 %, přičemž největší podíl by na tomto mělo mít postupné vzpamatovávání cen ropy, které se následně hlavně přes pohonné hmoty propisují do spotřebitelského indexu. Otázkou ovšem zůstává, jak na pokračující pandemii zareagují například ceny dovolených. Trh oproti nám očekává ještě mírně svižnější růst cen, když vyhlíží 2,4 %.
img

Ranní okénko - Důvěra evropských investorů se vzpamatovává

09.03.2021 Dnes se dozvíme lednový údaj o bilanci českého zahraničního obchodu. Tomu se během pandemie daří velice slušně, když export průmyslového zboží poměrně svižně najel zpátky na předchozí obrátky, zatímco import zůstává v útlumu, čímž vylepšuje celkovou bilanci. I od lednového výsledku si tak slibujeme pěkných 36,1 mld. Kč, přičemž trh je jen mírně menší optimista s 32,3 mld. Kč.
img

Ranní okénko - Fiskální pomoc a inflace v USA

10.02.2021 Z pohledu ekonomických dat je dnešní evropský i domácí kalendář prázdný, a budeme tak vyčkávat na odpolední zveřejnění americké inflace za leden. Tamní prosincový meziměsíční růst spotřebitelských cen byl revidován z 0,4 % na 0,2 % a pro leden činí medián tržního odhadu 0,3 %. V meziročním srovnání by se tak míra inflace posunula z 1,4 % na 1,5 %. K výraznějšímu pohybu by nemělo dojít ani v jádrové složce inflace, která dle trhu ubrala desetinu procentního bodu a zakotvila na 1,5 %. Stejně jako v případě eurozóny působily v lednu směrem k vyšší inflační dynamice ceny pohonných hmot. Naopak by mělo být nadále pozorovatelné zpomalování cen v oddíle služeb. Výhledově lze očekávat citelnější zrychlení inflace ve druhém čtvrtletí letošního roku, a to především vlivem nízké srovnávací základny způsobené poklesem cen na jaře minulého roku, kdy byly nižší obzvlášť ceny energií, jež následovaly propad cen ropy na světových trzích. Nicméně tento efekt bude pouze přechodný. Proinflačně se projeví také fiskální impulz, který bude díky výměně administrativy v Bílém domě vyšší a měl by napomoci k rychlejšímu uzavření mezery výstupu způsobené pandemií. Dle návrhu prezidenta Bidena by se měl fiskální impulz vyšplhat až na 1,9 billionu USD. Balíček se ale nevyhne resistenci. Republikáni by se obecně mohli zdráhat odsouhlasit takto silný fiskální impulz (1,9 bilionu USD představuje 9 % HDP) tak krátce po tom posledním, který prošel v prosinci. I ze strany některých demokratických senátorů již zazněla kritika. Apelují například na nižší navýšení minimální mzdy či na přesnější zacílení pomoci. Konečná suma tak bude pravděpodobně nižší. Z hlediska dopadů na inflaci odstartovala navrhovaná výše fiskální pomoci zajímavou ekonomickou debatu. Bývalý ministr financí USA Larry Summers argumentoval, že suma balíčku je možná až přehnaně vysoká. Zdůraznil, že s přičtením oněch 600 miliard z prosince výše fiskální pomoci třikrát převyšuje aktuální mezeru výstupu. Ta by dle hrubých odhadů mohla činit zhruba 900 miliard USD, což by odpovídalo rozdílu mezi nynějším HDP a jeho hodnotou, kdyby se ekonomika bývala nacházela na předpandemickém trendu. Pro srovnání Summers připomíná fiskální podporu z roku 2009, která dosahovala jen poloviny tehdejší mezery výstupu. Odvíjí z toho obavu o rostoucí inflaci citelněji přesahující inflační cíl Fedu. Inflační swap 5y5y, tedy pětiletý s platností za pět let, sloužící jako měřítko trhem očekávané inflace se sice zvýšil, nicméně nikterak dramatický vývoj nepozorujeme. Aktuálně trh vidí na dlouhodobějším časovém horizontu inflaci okolo 2,45 % oproti 2,30 % na začátku ledna.
img

V Americe by měl narůst optimismus mezi podniky

09.02.2021 Pro dnešek není na ekonomickém radaru mnoho zajímavých událostí a patrně jedinou výjimku představuje lednové vydání amerického NFIB průzkumu optimismu mezi malými podniky. Těm se sice po jarních uzavírkách nálada poměrně rychle vrátila, když z dubnového dna poblíž 90 bodů rychle vystoupala až k zářijovým 104 bodům, ovšem následně byla opět rychle zchlazena druhou vlnou pandemie. Po několikaměsíčních poklesech, které vyústily až v prosincových 95,9 bodu nyní trh doufá v obrat k růstu k 97. Malé podniky by tak měly reflektovat masivní fiskální podporu, postupné rušení uzavírek i naději na blížící se proočkování populace.
img

Ranní okénko - Nálada evropských investorů se zlepšuje

12.01.2021 Jedinými dnešními významnějšími makroekonomickými indikátory budou index optimismu mezi americkými malými podniky, jehož prosincové výsledky se dozvíme v poledne, a tamní zpráva o tvorbě pracovních míst. Optimismus amerických podniků se oproti Evropě zotavoval po jarních uzavírkách o něco rychleji, když z jarního minima poblíž 90 bodů průběžně rostl a koncem léta již dohnal prakticky veškeré předchozí ztráty. Podzim se již vydařil méně, když pod tíhou druhé vlny pandemie, která právě na menší podniky dopadá disproporčně silně, počal opět klesat. Jeho další snížení trh vyhlíží i tentokrát, když předpokládá výsledek 100,2 po listopadových 101,4 bodech. I tak by se mělo jednat o hodnotu poblíž pětiletého průměru a pro americkou ekonomiku to tak nevěstí žádnou tragédii. Mírné ochlazení aktivity se očekává i na americkém trhu práce, kde trh předpovídá za listopad 6,4 milionu volných pracovních pozic, tedy o přibližně 250 tisíc méně než v předcházejícím měsíci. Právě pracovní trh je aktuálně největší překážkou amerického ekonomického zotavení, jelikož se na něm od jara vyskytuje nebývale vysoký počet nezaměstnaných a nová místa pro ně vznikají jen pomalu. Zatímco zpracovatelský sektor nemá o poptávku nouzi a v rámci možností se snaží zvyšovat stavy, ve službách nadále pokračuje obtížná situace a významnější nabírání nových pracovníků zde v dohledné době čekat spíše nelze.
img

Ranní okénko - Potvrdí průmysl solidní kondici?

08.12.2020  Vyjednávání mezi Spojeným královstvím a Evropskou unií o konečné podobě brexitové dohody dosud nepřinesla rozuzlení stávající patové situace. Pokračovat mají dnes, kdy dojde k osobnímu setkání britského premiéra Johnsona a předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyen. Za nejzazší termín pro nalezení kompromisu zdroje blízké vyjednávání označují zítřejší den.
C:\fakepath\Hiring-23112020.PNG

Přichází inflace nebo pád cen?

23.11.2020 Nabídka zboží a služeb zůstává kvůli restriktivním opatřením omezená. Na druhou stranu domácnosti i firemní sektor je plný optimismu, který doprovází rostoucí akciové trhy a naplno úvěrující banky. Tento mix je proto živnou půdou pro růst cen. Kam v této době nasměrovat své finance na finančních trzích?
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Money management | Bitcoin | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | USA | Nezaměstnanost | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Obchodní plán | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polský zlotý | Analytik | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Medvědí trh | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Bank of England | Bank of Japan | Bod | Burza | CFTC | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Denní minima | Nesoulad | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dlouhá pozice | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Futures | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kotace | Krátká pozice | Kurz | Long | Long pozice | MACD | MIFID | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Obchodní bilance | P/E | Peněžní trh | Platební bilance | Pozice | Rally | Reinvestice | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Support | Swap | Take Profit | Trend | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | Finanční krize | Komerční banka | Bank of America | XTB | Indexy | Spekulanti | Investoři | Stimulační opatření | EU | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Business | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Optimismus | Výsledky | RBNZ | Obchodovat | Makrokalendář | Analytický tým | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Makrodata | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | AUDUSD | Raiffeisenbank | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Akcie ČEZu | Akcie Komerční banky | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Cena | CZK | České akcie | Devizové trhy | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický výhled | Eura | FXstreet.cz | Hang Seng | Index S&P 500 | Index volatility | Investiční | Investiční doporučení | ISM | Jádrová inflace | E15 | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Oslabení koruny | Portfolia | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Státní dluhopisy | Trh | Volatility | Výprodej | Zavedení eura | Země eurozóny | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | ZEW | Cílová cena | Christine Lagarde | P.A. | ROCE | Využití kapacit | Itálie | Cenová hladina | Tržby | Světové ekonomiky | Bohatý | Komise | Volby | Burze | Investment | Německá burza | TD Securities | Jackson Hole | Sentix | Nordea | Sentix index | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Thomson Reuters | Polská centrální banka | Průmyslová produkce | Podnikání | Euro vůči dolaru | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Podnikatelé | Ekonomický sentiment | Přehled | Christine Lagardeová | Sázet | Futures kontrakty | Americké firmy | Index důvěry | Firmy | Inflační tlaky | Americké státní dluhopisy | Index volatility VIX | Vládní dluhopisy | Utahování měnové politiky | Fibo | Propad | Kryptoměny | Citi | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Nálada na trhu | Ekonomická data | Historická maxima | Nejistota | Erste | Světové finanční krize | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Výnosy amerických dluhopisů | Nízká volatilita | Nákupní signál | Prodejní signál | Představitelé Fedu | Výhled | Bankéři | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Americký trh práce | Bankovní krize | Průzkum | Krize | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Německé dluhopisy | Výnosy | Indexy PMI | Údaje o inflaci | Zpomalení ekonomiky | Očekávání | Index KOSPI | Index NFIB | Aleš Michl | Americký akciový trh | MiFID II | NEST | FundStrat | Altcoiny | Tržní očekávání | Kurz eurodolaru | Podnikání na kapitálovém trhu | Podniky | Poptávka po dolaru | Spotřebitelská inflace | Rostoucí akciové trhy | Propad cen ropy | Růst úrokových sazeb | Zvýšení mezd | Evropská komise | Index spotřebitelské důvěry | Sazby Fedu | Výsledková sezóna v USA | Obchodní rozhodnutí | Data z ekonomiky | Zvýšení sazeb | Začínající obchodníci | Inflační očekávání | Nasdaq100 | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | CNY | Ceny pohonných hmot | Oživení světové ekonomiky | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | Nálada na akciových trzích | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Pohonné hmoty | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | KB | Očekávání trhu | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Snížení daní | Očekávaný růst | Projevy centrálních bankéřů | Bilance zahraničního obchodu | Tým FXstreet.cz | TOPIX | Automobilky | KOSPI | Investment Management | Deficit | Objem | Data z USA | Obchod | Trh práce | FRED | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Průmyslová výroba v eurozóně | Inflace v USA | ČSÚ | Reálné ekonomiky | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Pfizer | Týdenní zpráva | Růst cen | Studie | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Lagardeová | Souhrnný index | Indexy nákupních manažerů | Miliardy | Vyhlídky | Domácí měny | Tvorba fixního kapitálu | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Nezaměstnanost v eurozóně | Struktura HDP | Statistika | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | Jan Vejmělek | PLN | Deficit zahraničního obchodu | Propouštění | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Saldo zahraničního obchodu | Stavebnictví | Zdražování | Německý ZEW index | Problémy | Vládní výdaje | Člen bankovní rady | Zbývající akcie | Prognózy | Nejistoty | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Nord Stream | Míra | Měnové politiky | Americké centrální banky | xStation5 | Americké vlády | Bydlení | SPD | Stratég | Vývoj jádrové inflace | Americký index | Pozitivní zpráva | Ceny dluhopisů | Tuzemská ekonomika | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | Sezónnost | RBA | Negativní zprávy | Česká průmyslová výroba | Poradenství | Mzdová dynamika | Česká inflace | Tuzemská inflace | Analytička | Ukazatele | Výroba v eurozóně | Růst německé ekonomiky | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Ceny energií | Komunikace | Pozitivní zprávy | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Trhy | Pokles | Situace | Meziroční růst | Vít Hradil | Pandemie | Vstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Průmyslníci | Zpracovatelský sektor | Vývoz do Německa | Warner Music | Warner Music Group | NFP | Rozhodování | TNOTE | Firemní sektor | Medvědi | Americká inflace | Růst sazeb | COVID-19 | Pokračování poklesu | Empire State Index | Ekonomické aktivity | Údaje z USA | Spekulativní pozice | Průmysl a zahraniční obchod | Průměrná mzda | Kanadská centrální banka | Vývoj | Mzda | Prudký pokles | Euro včera | Profitovat | Americká seance | Kabinet | Zrychlení inflace | Asijská seance | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Člen bankovní rady Aleš Michl | Další pokles | Vyplácet dividendy | Koronavirová krize | MPSV | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Domácnosti | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Potenciál | Ekonomiky | Války | Schodek | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Růst nezaměstnanosti | Práce | Výraznější pokles | Údaje | DPH | Nástroje Fedu | Snížení produkce | Celková inflace | Výpadky | IMF | Více peněz | Peníze z vrtulníku | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Dnešní statistiky | Statistiky | Uzavření trhů | Indikace | Malé podniky | Kontrakty na ropu | Cenové pohyby | Evropské indexy | Posílení | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Ekonomika oživuje | Meziroční inflace v Německu | Pracovní síly | Maloobchod | Zaměstnanci | Blízký východ | Maloobchodní tržby v eurozóně | Vývoz | Očekávání do budoucnosti | Expanze | Hlavní kryptoměny | RBI | Účet platební bilance | Český běžný účet | Předpandemické hodnoty | CL | Kupci | Podnikatelské aktivity | Předsedkyně Evropské komise | Investment management | Předstihové ukazatele | Sentiment amerických spotřebitelů | JDE | Unie | ČR | Nové úvěry | Tržní situace | PEPP | Statistiky z trhu práce | Prodeje automobilů | Propad cen | Covid | Slabší ekonomika | Peníze z vrtulníků | Výdaje japonských domácností | Červnová inflace | Leva | Šance | Růst tržeb | Ceny | Společnost XTB | Celkový výsledek | Mírná korekce | Pár EUR/USD | Důvěra | Obnovení růstu | Tuzemský maloobchod | Růst zaměstnanosti | Časový horizont | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Pokles tržeb | České maloobchodní tržby | Seznam Zprávy | Brexitové dohody | Inflace spotřebitelských cen | Fiskální pomoc | Ranní okénko | Česká republika | Tržby v eurozóně | Nařízení | Epidemické situace | Moneta | Technologické tituly | PFE | Zveřejnění výsledků | Zveřejnění výsledků HDP | Coty | PFE.US | Pád cen | Vývoj akciového indexu PX | Vývoj indikátoru zaměstnanosti | Silný indikátor | Indikátor NFIB | Odhad amerického HDP | Přebytek obchodní bilance | Lyft | PTON | PTON.US | Peloton | Online prostředí | Zpomalující inflace | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | MJ | Proočkování populace | Optimismus mezi podniky | Důvěra evropských investorů | Tržby ve službách | Data z reálné ekonomiky | Harley-Davidson | Harley-Davidson (HOG.US) | HOG.US | Data o inflaci | Evropské maloobchodní tržby | Rostoucí ceny | Peloton (PTON.US) | Přeprodané oblasti | Hodnocení současné situace | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | API | Oslabení | Politická rizika | Znovuotevírání ekonomiky | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Prodej | Příliv přímých zahraničních investic | Cyklus zvyšování sazeb | Varianty koronaviru | Egypt | Včerejší seance | USA inflace | Americký trh | Odvětví | Jednání ECB | Rekord | University of Michigan | LYFT.US | Lyft (LYFT.US) | Rekordní minimum | Index Sentix | Vratislav Zámiš | První odhad | ASX | David Vagenknecht | Pfizer (PFE.US) | Společnosti | Opatření | Lenka Kalivodová | ANO | Evropský index | Kompenzace | Pokračování trendu | Automotive | Volby do Poslanecké sněmovny | Minulá výkonnost | Zhoršení nálady | Nálada německých finančníků | Nová historická maxima | Pozornost | Drahé energie | Společnost | TIM | Data z burz | | Zlotý | BofA | Participace | Prognózy inflace | Obchodní tipy | Hodnoty měny | Poptávka po riziku | Válka na Ukrajině | Coty Inc. | COTY.US | Coty Inc. (COTY.US) | SYY.US | Sysco (SYY.US) | Sysco | WMG.US | Warner Music Group (WMG.US) | Chipotle Mexican Grill | CMG.US | Chipotle Mexican Grill (CMG.US) | APP | Nord Stream 1 | Měsíční report | Normalizace měnové politiky | Analýza transakcí | Oblasti supportu | Marketingová komunikace | Poměr P/E | Překoupené oblasti | Neel Kashkari | Energetické komodity | Obchodování páru EUR/USD | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Raphael Bostic | Zpřísňování úvěrových podmínek | Vice | Velké objemy | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Futures na evropské indexy | Odhadovaná cena
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Nezisková organizace
Neziskové organizace
Neziskový obchodník
Nezkušení investoři
Neznalost tradingu
Nezrealizované ztráty
Nežádoucí vedlejší účinky
NFA
NFC
NFIA

Následující klíčová slova

NFJ Investment
NFLX
NFLX.US
NFP
NFP americký dolar
NFP data
NFP report
NFT
NFT a krypto
NFT bubliny
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít