Středa 01. prosinec 2021 19:21
reklama
Dukascopy krypto
reklama
InstaMarkets
reklama
Dukascopy krypto
reklama
BidAskBit vanoce

Klíčová slova - Evropské firmy

img

Záhadná disonance v říši akcií. Přijde kolaps akciových trhů?

20.10.2021 Na akciových trzích vládne nové paradigma, které vzešlo z pandemie. Ceny akcií i reálné výnosy dosáhly úrovně v posledních letech a desetiletích nevídané. V USA už se komodity blíží novým absolutním maximům a ziskové marže pokořily historické rekordy. Index cen potravin FAO zároveň koketuje s nejvyšší úrovní za posledních šest desetiletí a Evropa stojí na prahu energetického šoku. Varianta delta zpomalila ekonomický růst po celém světě a přinesla další problémy v asijských centrech zpracovatelského průmyslu. Ale akcie to vše zatím ignorují a prožívají od roku 1999 druhé nejdelší období růstu, kdy pokles nepřesáhl 5 %.
C:\fakepath\top-23092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.09.2021 1) Prudký pád ceny akcií čínského realitního kolosu Evergrande se dnes obrátil ve stejně prudký 17% růst poté, co se mu podařilo dohodnout se s čínskými majiteli svých dluhopisů. Po otevření burzy dokonce akcie krátce přidávaly až 32 %, což byl jejich nejvyšší jednodenní zisk od uvedení na burzu v roce 2009.
C:\fakepath\c-23092021-lv.gif

Evropské firmy pohlížejí s obavami na hospodářský kurz Číny

23.09.2021 Evropské firmy pohlížejí s velkými obavami na nový hospodářský kurz čínské vlády. Sice mají stále rekordní tržby i zisky, starosti jim ale dělá možný obrat Číny dovnitř a ruku v ruce s ním další omezení zahraničních podniků na jejím trhu. Dnes to podle agentury DPA řekl v Pekingu prezident Hospodářské komory Evropské unie v Číně Jörg Wuttke, když prezentoval její každoroční zprávu.
C:\fakepath\top-24082021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.08.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří také dnes skončilo v zelených číslech. V Hongkongu se dařilo technologickým titulům, akcie Tencent přidaly téměř 9 %, cenné papíry Meituan vystřelily o 13,5 % a cenné papíry holdingu Alibaba zpevnily o 9,5 %. Z makrodat se investoři zaměřili na novozélandské maloobchodní tržby.
C:\fakepath\akcie-3.jpg

Evropské akcie uzavřely znovu na rekordu, pomohly technologie

04.08.2021 Evropské akcie dnes znovu posílily a uzavřely obchodování na nových rekordech. Pomáhají jim příznivé kvartální výsledky firem a růst technologických titulů. které jsou na svém dvacetiletém maximu. Panevropský akciový index STOXX 600 si připsal 0,6 procenta na 468,22 bodu - rekordní závěr tak vykázal třetí den po sobě.
img

EU se přes léto revolučně mění: rozjíždí klimatický balíček i digitální euro, toleruje vyšší inflaci. Jak to spolu souvisí

16.07.2021 Zpravodaje z eurounijních institucí letos okurková sezóna netrápí. V Bruselu i ve Frankfurtu je na červenec nesmírně živo. Během pár dní tam představili hned několik opatření, která mají potenciál EU přetvořit vskutku revolučně. V prvé řadě jde o klimatický balík. Evropská centrální banka pak po přezkumu své měnové politiky, prvního po takřka dvaceti letech, přelomově rozhodla, že bude tolerantnější k vyšší inflaci. V neposlední řadě pak v tomto týdnu učinila zásadní krok na cestě k digitálnímu euru. Tím by se v eurozóně tudíž mohlo platit už roku 2025. Vše spolu souvisí, ač to na první pohled nevypadá.
img

Dekarbonizace je poslední šancí Evropy na cestu k prosperitě

07.07.2021 Už od konce roku 2007 přinášejí evropské akcie nižší zhodnocení než americké. Tehdy získaly na síle dva hlavní proudy. Začal se projevovat efekt sněhové koule spojený s digitalizací, za kterou stály převážně americké firmy, a Evropa byla výrazně postižena Velkou recesí z roku 2008, což vedlo k dlouhým rokům fiskální střídmosti a vážné krizi eurozóny. O 14 let později stojí svět znovu na rozcestí. Kvůli ekonomickým výhodám jsme celé desítky let odkládali řešení emisí CO2 a klimatické změny, a tak teď nezbývá než zahájit urychlenou dekarbonizaci celého světa. To je nejen velká výzva, ale i příležitost, a to jak pro investiční firmy, tak pro celou společnost.
C:\fakepath\cina2.jpg

Evropské společnosti se podle průzkumu chtějí více zaměřit na Čínu

08.06.2021 Evropské společnosti by v budoucnu chtěly ještě více podnikat v Číně. Podle výsledků průzkumu, které zveřejnila Obchodní komora EU v Číně, 59 procent společností uvedlo, že uvažují o rozšíření svých aktivit v Číně. Podíl společností, které uvažují o stažení z Číny, naopak v průzkumu klesl na rekordní minimum devíti procent. Vztahy mezi Čínou a EU jsou přitom v poslední době tak špatné, jak už dlouho nebyly, upozornila agentura DPA.
C:\fakepath\EU-China.jpg

EU chce snížit závislost na dovozu strategických produktů z Číny a dalších zemí

05.05.2021 Evropská unie hodlá snížit závislost na dovozu některých klíčových materiálů a produktů zejména z Číny a dalších asijských států. Evropská komise dnes v rámci aktualizované průmyslové strategie identifikovala skupinu strategických komodit, v jejichž výrobě by měly být členské státy EU soběstačnější. Patří mezi ně například látky k produkci léků, polovodiče či průmyslově využívané chemikálie.
C:\fakepath\b-05052021-lv.gif

Brusel dal kvůli sankcím k ledu dohodu s Čínou o investicích

04.05.2021 Brusel dal kvůli sankcím k ledu investiční dohodu, na níž se s Čínou dohodl na konci minulého roku. S odvoláním na dnešní vyjádření místopředsedy Evropské komise Valdise Dombrovskise o tom informovala agentura AFP.
C:\fakepath\eu-usa.jpg

Reuters: USA varovaly evropské firmy před sankcemi kvůli plynu

13.01.2021 Americké ministerstvo zahraničí tento měsíc varovalo evropské podniky, které podle něj pomáhají při výstavbě ruského plynovodu Nord Stream 2, že čelí hrozbě sankcí. S odvoláním na své zdroje o tom dnes informovala agentura Reuters. Končící administrativa prezidenta Donalda Trumpa podle zdrojů připravuje konečný soubor opatření proti projektu Nord Stream 2, který má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.1.2021

04.01.2021 Rostou šance na vítězství demokratických kandidátů v druhém kole senátních voleb v Georgii. Ty se uskuteční zítra. Republikánům škodí roztržka s odcházejícím prezidentem. Donald Trump prosazuje robustnější fiskální stimulus, konkrétně navýšení plateb pro domácnosti z $600 na $2000. To řada Republikánů odmítá, zatímco Demokraté jsou výraznějším dávkám nakloněni. V konečném výsledku tak nelze vyloučit scénář, že obě strany získají v horní komoře kongresu 50 křesel. V takovém případě by byl rozhodující hlas viceprezidentky, díky kterému by Demokraté získali mírnou většinu. Ani tato konstelace by však neumožnila provést zásadnější reformy či prosadit rozsáhlejší vládní výdaje.
C:\fakepath\cina-eu.jpg

EU a Čína dojednaly úvodní dohodu o investicích

30.12.2020 Evropská unie a Čína dnes dojednaly úvodní dohodu o investicích, která usnadní investorům z obou regionů vzájemný přístup na trhy. Oznámila to předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. Obě strany o dohodě jednaly téměř sedm let.
C:\fakepath\global economy.jpg

Atradius: Světová ekonomika se letos propadne o 4,3 procenta

25.11.2020 Světová ekonomika se letos propadne o 4,3 procenta. Negativní dopad pandemie Covid-19 je tak větší, než tomu bylo v případě globální finanční krize z let 2008 a 2009. Řada zemí navíc nyní čelí druhé vlně pandemie, kvůli které se znovu zpřísňují karanténních opatření. Firmy proto budou i v roce 2021 čelit propadu poptávky a zhoršené platební morálce. Rychleji bude přibývat také insolvencí. Vyplývá to ze studie světové úvěrové pojišťovny Atradius.
img

Nevylijme s vaničkou i potřebné investice

26.10.2020 Zahraniční firmy, které v Česku investují do zdejších podniků, loni na těchto investicích vydělaly sumu opět přesahující 400 miliard korun. Konkrétně se dle čísel ČSÚ jednalo o 401 miliard. Ještě v roce 2006 byl tento jejich zisk pouze asi poloviční. Česko tedy vydatně upevňuje pozici atraktivní investorské lokality, která cizincům skvěle vydělává. Ty je pak zisk buď znova investují, nebo jej ve formě dividend vyvádějí za hranice. Loni takto na dividendách odteklo zhruba 319 miliard korun. Reinvestovalo se bezmála 82 miliard.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 19.10.2020

19.10.2020 V Evropě naplno propuká druhá vlna covid-19. Řada států reportovala rekordní přírůstky nových infekcí a jejich vlády přistupují k opatřením společenského distancování. Přestože aktuálně většina vlád stále odmítá plošné lockdowny, epidemiologická situace naznačuje, že se jim zřejmě nevyhnou. Ekonomové přistupují k dalším redukcím odhadů očekávaného hospodářského výkonu eurozóny. Po předpokládaném růstu ve 3Q, které se neslo ve znamení oživení, může následovat opětovný kvartál padajícího HDP. Hrozí, že se ekonomika eurozóny navrátí nad svou před-covidovou úroveň později než na konci roku 2022.
img

Rozbřesk: Evropské firmy čekají výrazné zlepšení situace v průmyslu

04.08.2020 Předběžný odhad HDP indikující hloubku propadu ekonomiky ve druhém kvartále, nicméně bez jakýchkoliv dalších podrobností, je už za námi, ale červnové statistiky z jednotlivých odvětví přijdou na řadu až ve druhé polovině tohoto týdne. Dozvíme se nejenom to, zda pokračoval nákupní boom českých spotřebitelů, ale zejména, zda se firmám v průmyslu a ve stavebnictví začaly opět plnit zakázkové knihy nebo zda spíš jen finalizují dřívější objednávky a vyčkávají – se zaměstnanci na kurzarbeitu – co bude dál.
img

Proč v Evropa nemá žádné Googly, Facebooky, ani Alibaby. Protože má problém, jak právě teď, sklidit si i svou vlastní zemědělskou úrodu

05.07.2020 V žebříčku nejhodnotnějších značek světa je stále méně firem z Evropy. Proč? Zaspal se tu nástup IT technologií na konci minulého století a ekonomiky dusí přebujelý sociální systém.
C:\fakepath\fuze.jpg

Hodnota fúzí a akvizic ve čtvrtletí klesla nejníže od roku 2009

30.06.2020 Hodnota fúzí a akvizic po celém světě se ve druhém čtvrtletí snížila o 55 procent na 485,3 miliardy USD (11,6 bilionu Kč), což je nejnižší hodnota od třetího čtvrtletí roku 2009. Celkem bylo uzavřeno 8272 dohod, nejméně od třetího čtvrtletí 2004. Vyplývá to z údajů společnosti Refinitiv. Podniky se v době pandemie nemoci covid-19 vzdaly plánů na další expanzi a místo toho se zaměřily na posílení svých bilancí a na ochranu zaměstnanců.
img

Mezi nejhodnotnějšími značkami světa povážlivě ubývá těch evropských, od roku 2008 klesl jejich počet v první padesátce z 16 na 7. Evropě varovně chybí technologické špičky

29.06.2020 V první padesátce žebříčku BrandZ™ nejhodnotnějších značek světa povážlivě klesá počet zastoupených evropských firem. Mezi lety 2008 a 2019 se jejich počet v první padesátce žebříčku propadl z šestnácti na sedm. Zítra (30. 6.) budou zveřejněny výsledky za rok 2020 a nelze očekávat, že by se pozice evropských firem zlepšila.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Rhodium: Zahraniční kapitál má o čínské firmy čím dál větší zájem

22.06.2020 Zahraniční kapitál má o čínské firmy čím dál větší zájem. Za uplynulý rok a půl vstupovaly zahraniční podniky do těch čínských navzdory politickému napětí rekordním tempem, který nemá v předchozím desetiletí obdoby. Vyplývá to ze zprávy konzultační společnosti Rhodium. Fúze a akvizice přitom zahrnují i citlivá odvětví, jako jsou finance a vyspělé technologie, poznamenal server CNBC. Čínská vláda postupně otevírá sektory, do nichž mohou vstupovat zahraniční podniky. Uvolňuje také restrikce ohledně provozu podniků, které vlastní zahraniční subjekty.
img

Rozbřesk: Produkce aut v dubnu -90 %, výplach na ropě pokračuje

22.04.2020 Nových dat, která by ilustrovala vývoj české ekonomiky po nástupu korona-krize či nouzového stavu, je zatím poskrovnu, nicméně první střípky obrázku „nové“ ekonomiky se už pomalu a jistě začínají skládat. Mezi prvními tvrdými daty vynikají především čísla ze tří tuzemských automobilek, které v průběhu března zastavily výrobu vlastně největšího tuzemského průmyslu, který přímo i nepřímo generuje zhruba 10 % HDP. Odstávky přitom začaly ke konci druhé dekády března a ve dvou ze tří finalistů ještě ani neskončily.
C:\fakepath\ek-10032020-lv.jpg

EK chce podpořit firmy v cestě k zelené a digitální ekonomice

10.03.2020 Evropská komise chystá sérii opatření, která mají pomoci evropským firmám uspět v globální konkurenci v době přechodu na ekologicky šetrné a digitální hospodářství. Nová průmyslová strategie, kterou dnes Brusel představil, počítá mimo jiné s úpravou pravidel o státní pomoci či podporou produkce vodíku jako paliva budoucnosti.
img

Tlaky na ropu Brent se zklidňují a akcie míří vzhůru

13.02.2020 Svět se připravuje na to, že Čína pomalu obnoví výrobu. Ropa Brent vysílá býčí signály a investoři se již tolik neobávají koronaviru, takže akcie po celém světě poskočily výš. Americký index CAB (Chemical Activity Barometer) dosáhl v lednu nového absolutního maxima a jeho nový vzestup je znamením, že americký výrobní sektor sází na budoucí růst.
C:\fakepath\trader-workstations.jpg

Les Echos: Evropské firmy jsou dividendovými šampiony

17.01.2020 Evropské firmy jsou dividendovými šampiony, ke svým akcionářům jsou štědřejší než společnosti asijské nebo americké. S odkazem na poslední výroční studii společnosti Allianz Global Investors (Allianz GI) to dnes napsal francouzský list Les Echos. Letos by podle něj evropské podniky mohly mezi akcionáře rozdělit rekordních 359 miliard eur (devět bilionů Kč).
C:\\fakepath\\euro3.png

HSBC: Evropa je nejatraktivnějším regionem pro budoucí podnikání

19.11.2019 Na pozadí rostoucí vlny protekcionismu a geopolitické nejistoty se Evropa stane ještě atraktivnější obchodní destinací pro podniky po celém světě. Podle nové zprávy HSBC Navigator plánují dvě pětiny firem v příštích třech až pěti letech do Evropy expandovat a více než polovina evropských firem se chystá v regionu zvýšit svou podnikatelskou aktivitu. Průzkum zahrnuje přes 9100 společností ve 35 zemích a teritoriích.
img

Evropa je nejatraktivnějším regionem pro budoucí podnikání, ukazuje nová zpráva HSBC

05.11.2019 Na pozadí rostoucí vlny protekcionismu a geopolitické nejistoty se Evropa stane ještě atraktivnější obchodní destinací pro podniky po celém světě. Podle nové zprávy HSBC Navigator plánují dvě pětiny z nich v příštích 3–5 letech do Evropy expandovat a více než polovina evropských firem se chystá v rámci regionu zvýšit svou podnikatelskou aktivitu.
C:\fakepath\EU-China.jpg

Summit EU-Čína projedná obchodní vztahy a investice

09.04.2019 Vrcholní představitelé Evropské unie a Číny dnes budou na summitu v Bruselu jednat o budoucí podobě partnerství dvou pro sebe navzájem velmi významných obchodních partnerů. Hlavními tématy jednání budou podmínky vzájemného obchodu a investic.
Související klíčová slova: FOREX | Bitcoin | Brexit | Čína | Finance | Peníze | Akciový index | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Koruna | Evropská unie | HDP | Měnová politika | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Americké akcie | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Obchodní komora | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Zhodnocení | Transakce | Bloomberg | Bod | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Close | DAX | Distribuce | Dividendový výnos | Durace | ECB | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Futures | Fúze | High | IPO | Indikátor | Inflační cíl | Investice | Investor | Investování | Komodity | Koš | Kurz | LES | MMF | Risk | Marže | Měna | Měny | Nabídka | Nástroj | Obligace | P/E | Pozice | Prémie | Reinvestice | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Standard & Poor's 500 | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | Obchodování | EMU | Objem obchodů | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Hospodářský růst | FTSE | Evropská ekonomika | Komoditní trhy | Bank of America | Saxo Bank | Indexy | Globální ekonomika | Investoři | Fond | EU | Ekonom | Pravděpodobnost | Zisk | Ceny komodit | Zkušenosti | Výsledky | Index nákupních manažerů | Bohatství | Obchodovat | CAC 40 | Stoxx 600 | Regulace | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/USD | Index cen | Makrodata | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Delta | Index | Podpora | Akcie dnes | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bankrot Řecka | Brent | Cena | Čínská ekonomika | Čínská měna | Cyrrus | CZK | Dolar | Ekonomický růst | Eura | Graf | HSBC | Index S&P 500 | Investiční | Investiční doporučení | Investing | ISM | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Nákup dluhopisů | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Obchodování s dluhopisy | Ocenění akcií | Portfolia | Pro investory | Reuters | Ropy | Sázky | Signály | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | EV | Indie | ROCE | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vypořádání kontraktu | Tržby | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Volby | Know-how | Burze | Rhodium | Markit | DPA | Microsoft | MSCI | Investing.com | Agentura DPA | Snižování sazeb | Brazílie | Průmyslová produkce | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Automobilový průmysl | Renminbi | Evropské banky | Energie | Tržní nálada | Podnikatelé | Panevropský akciový index | Index německých akcií DAX | Index londýnské burzy FTSE 100 | Agentura Reuters | Bankovnictví | Americké firmy | Lídři | Firmy | Investice do technologií | Standard & Poor's | České firmy | Inflační tlaky | IHS | Globální finanční krize | Vladimir Putin | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Obchodní partner | Summit EU | Alibaba | Propad | Kryptoměny | Les Echos | S&P | Zahraniční investice | Ztráty | Oslabení dolaru | Historická maxima | Nejistota | Stagnace | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Kryptoměna | Výhled | Poplatky | Hlavní index německých akcií DAX | Index pařížské burzy CAC 40 | Americké akciové trhy | Mzdy | Průzkum | Krize | EU-Čína | Finanční ústav | Historické rekordy | Ochota investovat | Přebytek ropy | Výnosy | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Kapitálové strategie | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Finanční domy | ČTK | Investice v Číně | Fiskální stimuly | Přístup k financím | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | IHS Markit | Fúze a akvizice | Euler Hermes | Zahraniční forex | Vydělávat peníze | Investiční firmy | Ropné měny | Hodnota fúzí a akvizic | Investorský sentiment | Saxo | Obchodní války | Růstové akcie | Podniky | Evropské akciové trhy | Čínské měny | Index nákupních manažerů (PMI) | Geopolitické napětí | Index Stoxx 600 | Czech Fund | Měny v regionu | Přímé zahraniční investice | Výsledky firem | Finanční skupina | Růst úrokových sazeb | Konzultační společnosti | Nejznámější kryptoměna | Růst zisků | EK | Evropská komise | Refinitiv | Čínské firmy | Nemovitostní trh | Norská centrální banka | Kvartální výsledky | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Německé firmy | Chainalysis | Brexit bez dohody | BrandZ | Americké společnosti | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Výnos dluhopisů | Americké futures | Záporný úrok | Odvetná cla | Tomáš Pfeiler | Vývoj české ekonomiky | Index londýnské burzy | Očekávání trhu | Nejnovější výsledky | Energetické firmy | ESG | Český index nákupních manažerů | Růst čínského HDP | Trinity Bank | Huawei | Digitalizace | Střadatelé | Automobilky | Rozpočet | Peter Garnry | Trinity | Objem | Zpráva HSBC | Budoucí podnikání | Čínské podniky | Trh práce | Obchodní dohody | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Firma | Pfizer | Souhrn finančních trhů | Studie | Server CNBC | HSBC Navigator | Vysoké riziko | Bilance | Co bude | Obchodní spor | Si Ťin-pching | Amazon | Ceny amerických akcií | Úrok | Louis Vuitton | Miliardy | Vyhlídky | Legislativa | Blahobyt | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Administrativa prezidenta | AFP | Domácí poptávka | Průmysl | Rozvoj | Stavebnictví | Zdražování | Problémy | Britové | Vládní výdaje | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Evropský průmysl | Plyn | Nálada | Čínské vlády | Alstom | Nord Stream | Nord Stream 2 | Míra | Ohlédnutí | Měnové politiky | Vojtěch Benda | Skupina AXA | AXA | Ředitelka | Eurokomisař | Americké vlády | Bydlení | Eugal | Ztráta | NERV | Peking | Americký index | Nálada na globálních trzích | Index pařížské burzy | Američané | Návratnost | Washington | O2 | Miliardy eur | Von der Leyenová | Budoucnost | Předběžné výsledky | Německá společnost | Vyšší inflace | Bloky | Analytička | Ukazatele | SAP | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Dobrá čísla | Britské společnosti | Allianz Global Investors | Allianz GI | Index MSCI Europe | MSCI Europe | Trump | Zahraniční investice v Číně | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Hodnota značky | Google | Obchodní vztahy | Trhy | Čínské úřady | Ursula von der Leyenová | Asijské indexy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Globální sentiment | Pandemie | Pochybnosti | Zlepšení | Výdaje | Čínská vláda | COVID-19 | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Střední podniky | Vývoj | Varovné signály | Kolaps cen | Videokonference | Restrikce | Poradci | Panevropský akciový index STOXX 600 | Akcie Tencent | Tencent | Další vývoj | Stimuly | Evropské země | Brusel | Fiskální politiky | Spotřebitelé | Pád ceny | Pandemie COVID-19 | Historie | Žádosti o podporu | MF | Kongres | Skupina Volkswagen | Škoda | Demokraté | Domácnosti | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Další růst | Růst | Poslanci | Signál | Americká banka | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Bulharsko | Unijní země | Ekonomiky | Člen představenstva | Situace v průmyslu | Slovensko | Války | Organizace | Průmyslové revoluce | Závislost | Práce | Koronakrize | Autoprůmysl | FAO | Americké ministerstvo zahraničí | Thierry Breton | Prezident Vladimir Putin | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Pákistán | Více peněz | Dodavatelské řetězce | Úspory | Statistiky | Nizozemsko | Posílení | Nové zakázky | Data z trhu práce | Americká centrální banka (Fed) | Shell | Společnost Shell | Zaměstnanci | PEPSICO | Zadlužení | Kontrakce | Členské státy | ONE | Auta | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Vakcína | Předsedkyně Evropské komise | JDE | Unie | ČR | Výrobce aut | Londýnské burzy | Místopředseda Evropské komise | Covid | Internetové bubliny | Technologické firmy | ZIL | Zahraniční kapitál | Vyspělé technologie | Společnost Rhodium | Guoxuan High-tech | Anhui Jianghuai Automobile Group | JAC Motors | Be & Cheery | Banka JP Morgan | Druhá vlna | Útlum ekonomické aktivity | Index německých akcií | Ziskové marže | Jasný signál | Dopad pandemie | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | Ceny | Kolaps | Odhady HDP | Druhá vlna COVID-19 | OMV | Největší firmy | Rozšíření produkce | Zvýšení daní | Atradius | Klimatické změny | Zdanění | Elektromobily | Politici | Pracovní místa | Digitální euro | Česká republika | Epidemiologická situace | Vítězství Bidena | MRNA | Výdělky | Životní prostředí | Vakcinace | Očkování | Očkování proti covidu-19 | P2P | Utažení měnové politiky | Vakcína a covid | Senátní volby | Aktivita na kapitálových trzích | Dohoda mezi EU a Čínou | DOT | Očkování proti covidu | Supercyklus | Obchodování s emisemi | Evropský systém obchodování | Evropský systém | ETS | Celosvětové zadlužení | Obchodování s emisemi (ETS) | Riziková prémie | Pandemie covidu-19 | Americké stimuly | Dohoda o investicích | Systém obchodování | Oslabení | Firmy z EU | Evropské společnosti | Společnosti podnikající v Číně | Obchodní komora EU | Obchodní komora EU v Číně | Cíle | Příležitosti | Tržní síly | Dekarbonizace | Zdanění firem | CO2 | Technologie | Tempo zdražování | Mutace delta | Odvětví | Varianta delta | Boom | Chování | Uvedení na burzu | Zahraniční společnosti | Meituan | Koronavirové mutace | Šíření koronavirové mutace | Koronavirové mutace delta | Společnosti | Opatření | Evergrande | Kurz Číny | Hospodářský kurz | Hospodářský kurz Číny | P/B | Vysoké ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Evropské akciové burzy
Evropské akciové trhy
Evropské banky
Evropské burzy
Evropské centrální banky
Evropské ceny výrobců
Evropské cestovní kanceláře
Evropské dividendové akcie
Evropské dluhopisy
Evropské ekonomiky

Následující klíčová slova

Evropské HDP
Evropské indexy
Evropské indexy důvěry
Evropské indexy nákupních manažerů
Evropské investiční banky
Evropské korporátní dluhopisy
Evropské luxusní značky
Evropské maloobchodní prodeje
Evropské maloobchodní tržby
Evropské méně
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít