Středa 01. prosinec 2021 20:32
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Trading CUP
reklama
Dukascopy krypto
reklama
BidAskBit vanoce

Klíčová slova - Evropské dluhopisy

img

Solidní výsledky zvedly po náladu na Wall Street přesto, že růst USA ve třetím kvartálu prudce zpomalil

28.10.2021 Hlavní indexy Wall Street dnes rostly. Podpořily je pozitivní čtvrtletní výsledky firem Caterpillar, Merck a Ford, které pomohly oživit sentiment investorů po datech, která ukázala, že ekonomický růst USA ve třetím čtvrtletí prudce zpomalil.
img

Index českého investora CII750: Průměrný český investor za uplynulých devět měsíců zhodnotil své investice o 5,43 %

11.10.2021 Třetí čtvrtletí se na finančních trzích neslo v duchu prudších změn. Zatímco v průběhu července a srpna podle Indexu českého investora CII750, který sestavuje Fincentrum & Swiss Life Select, posílily fondové investice zhruba o 1,5 %, v září naopak celý dosažený zisk následně „odevzdaly“. Průměrný český investor se tak nyní pohybuje na podobných úrovních zhodnocení svého portfolia jako před třemi měsíci. „Vyššího zhodnocení dosahují progresivnější fondy, a to jak za třetí čtvrtletí, tak optikou celkové letošní výkonnosti. Za uplynulé tři kvartály akciové fondy přinesly investorovi podle Indexu českého investora CII750 zisk v podobě 12,04 %. Naopak horší výkonností si prošly dluhopisové fondy. I v rámci této skupiny však lze najít slušné výsledky – například fondy zaměřené na rizikovější korporátní dluhopisy,“ komentuje vývoj Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Ekonomové: Volby v Německu jsou klíčové pro stabilitu EU i pro společný dluh

03.09.2021 Nadcházející parlamentní volby v Německu budou klíčové nejen pro samotnou zemi, ale i pro stabilitu Evropské unie. Myslí si to ekonomové, které na fóru The European House - Ambrosetti oslovila televize CNBC. Někteří se také domnívají, že podle toho, jak volby dopadnou, je ve hře i možnost, že sedmadvacítka unijních zemí už zůstane u společných dluhopisů. Ty přitom výjimečně zavedla kvůli koronavirové krizi.
img

Velcí investoři sázejí na výprodej dluhopisů

16.03.2021 Někteří z největších světových investorů snižují svou alokaci vládních dluhopisů na základě očekávání, že s "výprodejem dluhů" se teprve začíná, a bez příliš rychlého zvýšení nákladů na půjčky většina centrálních bank nezasáhne.
img

Akcie se nezvedly a pod tlak se dostávají evropské dluhopisy

11.01.2021 Hlavní trhy zůstávají i odpoledne v negativním módu. Technologickému sektoru neprospívá dohra davového útoku na Kapitol, tedy zrušení Trumpových účtů na Twitteru a Facebooku nebo jednostranné vypnutí Parleru Amazonem. Nepříznivě může na sentiment působit také snaha demokratů dosáhnout odvolání prezidenta Trumpa ještě před jeho předáním moci. V zásadě by to znamenalo jen drobné urychlení jeho odchodu, ale nepříznivě vnímán je odklon od zaměření na fiskální pomoc a také další rozdmýchání nevraživosti ve vysoce rozdělené společnosti. Dění kolem koronaviru se dostává na vedlejší kolej, ale oporu náladě rozhodně neposkytuje.
img

Nálada se odpoledne kazí. Investoři si všímají voleb a nového kmenu viru

04.01.2021 Zatímco ranní vstup hlavních trhů do nového roku byl všeobecně optimistický, odpoledne dobrá nálada ztratila na síle. Vypadá to, že si investoři začali více všímat aktuálních rizik, poté co řada těch starších z loňského roku nakonec pominula. Do popředí se dostává otázka druhého kola amerických senátních voleb, které reálně může znamenat převahu demokratů v Senátu. Podle nás se s takovou možností na trhu příliš nepočítá a byla by přijata negativně.
img

Závěr týdne navazuje na pozitivní vývoj, akcie a euro sílí

27.11.2020 Závěr týdne je na finančních trzích sice pomalejší, ale nakonec aspoň lehce pozitivní. Na akciích či eurodolaru převládl růst, zatímco dluhopisy jsou na tom smíšeně. Ani v průběhu dne se nevynořily nové důležité zprávy či posun v současných zásadních tématech. Po přestávce částečně způsobené svátkem se však ke slovu opět vrací optimismus a nákupy.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 27.7.2020

27.07.2020 V minulých týdnech jsme byli svědky opětovného zhoršení vztahů mezi USA a Čínou – zavírání konzulátů. Zatímco obě strany prozatím plní dohodu fáze 1, aktuální geopolitická roztržka může zbrzdit cestu k finální obchodní dohodě. Navíc s blížící se prezidentskou volbou v USA lze očekávat tvrdší postoj obou kandidátů vůči Číně. Obchodní války se tak pro následující týdny a měsíce stanou vedle koronaviru jedním z hlavních témat.
img

Příslib podpory rozptýlil chmury, akcie opět na cestě vzhůru

16.06.2020 Příslib nové hospodářskopolitické podpory pomohl finančním trhům obrátit opět pozitivním směrem. Spuštění programu Fedu na přímé úvěry firmám bylo plánované, stejně tak pro nákupy spekulativních dluhopisů na sekundárním trhu měl Fed už hotový program SMCCF, jen ho dosud nevyužíval. Signály o infrastrukturním programu za 1 bilion USD ze strany vlády možná byly načasovány tak, aby ulevily trhům a potěšily domácí publikum, na něž dotírají nepříjemné zprávy o protestech a neustupujícím koronaviru. A zabralo to.
img

Smíšené zprávy řídí smíšený závěr týdne. Koruna posiluje

24.04.2020 Závěr týdne na finančních trzích negativně ovlivnila zpráva, že nadějný lék na COVID-19 neprošel klinickými testy. Také pohled na statistiky nákazy nejsou až tak povzbudivé, když se situace sice v řadě zemí jednoznačně zlepšuje, ale USA nebo Británie nadále vykazují vysoké přírůstky nakažených. EU se podle očekávání nedohodla na žádném společném boji proti koronakrizi a tradičně bude tato otázka na delší jednání. Velmi slabý německý index Ifo pak trh už trh nerozházel, poté co ho na výsledky připravil PMI.
C:\fakepath\euro eurozona.jpg

Nizozemsko navrhuje fond pro státy tvrdě zasažené koronavirem

02.04.2020 Nizozemsko včera navrhlo vytvoření fondu na podporu zemí nejtvrději zasažených koronavirem a vyzvalo další členy Evropské unie, aby do něj také přispěli. Podle agentury Reuters o tom informoval ministr financí Wopke Hoekstra.
C:\fakepath\Italie2.png

Počet mrtvých po nákaze koronavirem překročil v Itálii 10.000

29.03.2020 Po nákaze koronavirem zemřelo v Itálii již přes 10.000 lidí. Za posledních 24 hodin přibylo 889 obětí, celkově tak již nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, podlehlo 10.023 osob. Úřady evidují celkem 92.472 případů nákazy. S odvoláním na italskou civilní ochranu o tom včera informovaly světové agentury.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Italský premiér vyzval EU ke společným dluhopisům, EK to odmítá

29.03.2020 Italský premiér Giuseppe Conte vyzval Evropskou unii, aby začala vydávat "evropské dluhopisy pro oživení ekonomiky", které by měly financovat opatření související s epidemií koronaviru. Neschopnost řešit krizovou situaci by byla pro unii chybou s "tragickými" důsledky, uvedl Conte ve včerejším rozhovoru pro ekonomický deník Il Sole 24 Ore. Evropská komise ústy své předsedkyně Ursuly von der Leyenové ale uvedla, že žádné vlastní dluhopisy vydávat neplánuje.
img

Rychlé shrnutí

18.03.2020 Americké indexy včera výrazně rostly díky informacím o chystaném fiskálním stimulu ve Spojených státech. Balíček musí ale teprve projít Kongresem. S&P500 zakončil seanci výše o 6 %, Dow Jones přidal 5,2 % a Nasdaq 6,2 %.
img

Dohoda nové nadšení nespustila, pozornost míří k výsledkům a ekonomice

16.01.2020 Obchodní dohoda nepřinesla finančním trhům velké nadšení. První fáze smlouvy mezi USA a Čínou zahrnuje v zásadě čínský závazek dovážet více zboží výměnou za snížení menší části cel a nezavádění dalších. Oklikou jsme se tak přes všechny spekulace vrátili k úvodní tezi, že první část dohody bude pokrývat zejména ty jednodušší otázky.
img

Začátek týdne přinesl silný růst akcií i posílení koruny. Americké dluhopisy ztrácejí

16.12.2019 Úvod týdne se velmi povedl akciím jak v Evropě, tak v USA, kde můžeme jen na okraj připomenout další posouvání historických rekordů. Mezi hlavními indexy exceluje londýnský FTSE100 rostoucí přes 2,5 procenta, ale ani ostatní si nevedou vůbec špatně. To vlastně platí i pro pražskou burzu, třebaže za těmi západními zaostává.
img

Vstřícný krok Číny naladil akcie k růstu, evropské dluhopisy stále pod tlakem

11.09.2019 Trend nárůstu a zestrmování výnosových křivek v Evropě se přenáší i do dnešního obchodování, takže se dál daří také evropským bankám. Spekulace před ECB jsou tedy stále ve hře a trh pravděpodobně krotí očekávání na nové QE. Akcie jsou na tom ale dobře celkově a index Stoxx Europe 600 přidává 0,6 procenta.
img

Lehce pozitivní závěr týdne pro globální trhy, slušné zisky pro Prahu

12.07.2019 Optimismus o uvolnění měnové politiky se hlavních trhů nepouští. Pomáhá vzhůru akciím, přičemž klíčové indexy registrují většinou menší nárůst do půl procenta, i americkým dluhopisům. Ty si dnes ovšem polepšily pouze drobně. Zatímco akciím se daří na obou stranách Atlantiku, evropské dluhopisy dnes zaostávají a většinou sledujeme nárůst výnosů, především u těch mimo jádro.
img

ECB dostatečnou podporu nedodala, Trump znovu hrozí a dobrá tržní nálada je pryč

06.06.2019 Evropská centrální banka nezměnila sazby a natáhla očekávané období stabilních sazeb až do poloviny příštího roku. To moc nepřekvapí. Banka mírně zhoršila prognózu pro inflaci a růst na příští dva roky, přičemž dál zmiňuje rizika směrem dolů. Uvádí také nižší inflační očekávání, která podle nás měla na úpravu výhledu sazeb důležitý vliv.
img

Dluhopisy s vysokým výnosem podávají nejlepší výkony od roku 2016, ty americké dokonce od 2009

14.02.2019 Dluhopisy s vysokým výnosem se v lednu dostaly na nejlepší hodnoty od počátku roku 2016 a americké dokonce od roku 2009. Podle investičního ředitele společnosti Fidelity International Andrey Iannelliho je podpořila prudká změna nálad, co se týče rizikového sentimentu. Je však stále nutná opatrnost, protože úvěrový cyklus postupuje.
Související klíčová slova: Čína | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Equity | Inflace | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | Koruna | G20 | HDP | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Španělsko | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Podílové fondy | Poptávka | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Swiss Life | Spready | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Zhodnocení | Asset management | Bloomberg | Bond | Dluhopisové fondy | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Dow Jones Industrial | ECB | ESM | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | Fed | Forward | Futures | Indikátor | Investice | Investor | Japonský jen | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Měna | Měny | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Pozice | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SICAV | Sentiment | Short | Swiss | Trend | Ukazatel | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | YTD | Yield | Zlato | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | EMU | Evropa | Americký prezident | XTB | Indexy | Investoři | Fond | EU | Finanční sektor | Zasedání Fedu | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Optimismus | Výsledky | Strach | Uvolnění měnové politiky | Gold | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makrodata | Conseq | Donald Trump | EURUSD | Aktivum | Delta | Index | Podpora | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Banka | Brent | Cyrrus | CZK | České koruny | Dolar | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Euro dnes | Fondy | HSBC | Index S&P 500 | Investice do fondů | JP Morgan | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Kurzy | Libra | Management | Portfolia | Reuters | Ropy | Sázky | Signály | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Volatility | Výprodej | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Zisky | CNBC | ZEW | ROCE | Itálie | Tržby | QE | Komise | Volby | Burza dnes | DPA | Bankovní sektor | Caterpillar | TLTRO | Thomson Reuters | HUF/EUR | Nákupy dluhopisů | Der Spiegel | Ministr financí | Globální trhy | Velcí investoři | Energie | Tržní nálada | Přehled | Il Sole 24 | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Evropské trhy | Fidelity International | Posilování koruny | Vývoj měn | Pozornost investorů | Lídři | Firmy | Americký akciový index | Hlavní indexy | Růst akcií | Propad | S&P | Guvernér | Ztráty | Posílení koruny | Americké indexy | Erste | Tempo růstu | Daně z příjmů | Výhled | Rekordní maxima | Krize | Zisky firem | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měny&Sazby | ČTK | Očekávání | JP Morgan Asset Management | Ruské akcie | Swiss Life Select | Palladium | Jerome Powell | Fincentrum | Index českého investora | CII750 | Obchodní války | Obchodní válka | Inflace v eurozóně | Americké dluhopisy | Domácí měna | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | Akcie v Evropě | Výsledky firem | Next Generation | Politika Fedu | EK | Evropská komise | Steven Mnuchin | Veřejný dluh | Zpřísňování měnové politiky | Dolarová aktiva | Dluhopisy s vysokým výnosem | Zvýšení sazeb | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Slabší dolar | CNY | Výnosové křivky | Americké futures | XTB Research | Šéfové států | Tomáš Pfeiler | Kurz české koruny | Oživení ekonomiky | KB | Televize CNBC | Obchodní dohoda | Investice do fondu | KOSPI | HDP v USA | Larry Kudlow | Obchod | Inflace v USA | ČSÚ | Slušné zisky | PLN/EUR | Parlamentní volby | Martin Krištoff | CFDWorld | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Avast | Lagardeová | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Financovat | Statistika | HUF | PLN | Impuls | Problémy | Státy EU | GBP/EUR | Dobrá nálada | Nálada | Ohlédnutí | Úroky | Měnové politiky | Italský premiér | Ministr hospodářství | SPD | Giuseppe Conte | Miliardy korun | Koruna posílila | Hospodaření | Zbrojovky | O2 | Miliardy eur | Von der Leyenová | Ifo | Experti | Výsledky hospodaření | Vliv na investice | Vyšší inflace | Ukazatele | Solidní výsledky | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Prezident | Koronavirus | Trhy | Asijské indexy | Pokles | Situace | Epidemie koronaviru | Pandemie | Zlepšení | SEC | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Roberto Gualtieri | Italský ministr hospodářství | Stabilita | Vývoj | Šok | Vládní opatření | Videokonference | Lídři EU | Pomoc ekonomice | Premiér Giuseppe Conte | Italský premiér Giuseppe Conte | Hospodářský šok | Americké výnosy | Short-selling | Fiskální balíček | Spiegel | Žádosti o podporu | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Il Sole 24 Ore | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Německý index IFO | Růst | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Potenciál | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Solidní růst | Války | Wopke Hoekstra | Mark Rutte | Nizozemský premiér | Premiér Mark Rutte | Využití záchranného fondu eurozóny | Nedostatek solidarity | Práce | Koronakrize | Údaje | Otevírání ekonomik | Plánované otevírání ekonomik | Statistiky | Uzavření trhů | Amundi | Joe Biden | Čtvrtletní výsledky | Růst výnosů | Merck | PMI v eurozóně | JDE | Unie | ČR | Pozitivní sentiment | Střední Evropa | Lars Feld | Český investor | Covid | Infekce Covid | Nízké sazby | Nové žádosti o podporu | Fond obnovy | Merkelová | Forward guidance | Biden | Fiskální pomoc | Průměrný český investor | Nové zprávy | Předáním moci | Politická stabilita | Očkování | Evropské centrální banky | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Sentiment investorů | Fidelity | Výprodej dluhopisů | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Index českého investora CII750 | Načasování | Společnosti | Evergrande | Volby v Německu | Výkonnost YTD | HSBC GIF Indian Equity AC USD | Franklin India A (acc) USD | Schroder ISF Indian Equity A Acc | Schroder ISF Global Energy A Acc | Fidelity Funds - China Consumer A-ACC-USD | Templeton China A (acc) USD | AS SICAV I - All China Equity A Acc USD | Schroder ISF China Opportunities A Acc USD | BGF World Gold A2 USD
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Evropská unie dnes
Evropské akcie
Evropské akciové burzy
Evropské akciové trhy
Evropské banky
Evropské burzy
Evropské centrální banky
Evropské ceny výrobců
Evropské cestovní kanceláře
Evropské dividendové akcie

Následující klíčová slova

Evropské ekonomiky
Evropské firmy
Evropské HDP
Evropské indexy
Evropské indexy důvěry
Evropské indexy nákupních manažerů
Evropské investiční banky
Evropské korporátní dluhopisy
Evropské luxusní značky
Evropské maloobchodní prodeje
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
BidAskBit vanoce
Potvrďte prosím... Zavřít