Sobota 24. červenec 2021 01:27
reklama
Purple Trading Ebook 5 strategii
reklama
Admiral Markets new demo
reklama
Purple Trading Ebook 5 strategii

Klíčová slova - EV

img

Avast: NortonLifeLock jedná o koupi Avastu

15.07.2021 Avast zveřejnil, že je v pokročilých jednáních se společností NortonLifeLock Inc. ohledně možné fúze obou společností. Nabídka Nortonu za celý Avast by mohla být kombinací hotovosti a vlastních akcií Nortonu. Podle tiskového prohlášení Avastu má Norton čas do 11. srpna 17hod (londýnského času) na podání nabídky.
img

Akcie spoločnosti Tesla sa posúvajú vyššie napriek medvedej stávke „Big Short“ Michaela Burryho

18.05.2021 Akcie spoločnosti Tesla (TSLA.US) klesli v predobchodnej fáze o viac ako 1,0% po tom, čo Michael Burry, ktorého preslávil film Christiana Balea „The Big Shot“, odhalil významnú krátku pozíciu voči výrobcovi elektromobilov. Podľa údajov Komisie pre cenné papiere a burzy odhalila spoločnosť Burry's Scion Asset Management krátku pozíciu v hodnote okolo 800 100 akcií, čo je necelých 535 miliónov dolárov, na základe držby put opcií. Nie je však možné určiť, kedy Burry uskutočnil transakciu proti spoločnosti Tesla. Burry sa rozhodol staviť proti Tesle kvôli obavám, že spoločnosť Elona Muska generuje veľkú časť ziskov z predaja emisných povoleniek, na rozdiel od výroby sedanov Model 3 a Model S. Akciám spoločnosti Tesla sa však podarilo vymazať skoré straty po správach, že plány prezidenta Joe Bidena ponúknuť „“ stimuly v mieste predaja, ktoré podporujú zavedenie EV, „ktoré budú„ stimulovať výrobcov, ktorí používajú správne pracovné postupy “.
img

Globální akciová valuace mírně poklesla

18.05.2021 Valuační proměnná Z-Score je definována jako aktuální hodnota zvoleného valuačního indikátoru mínus průměr a tento rozdíl je poté vydělen směrodatnou odchylkou. Moje globální akciová valuace Z-Score je přitom definována jako průměrné Z-Score za čtyři základní valuační indikátory – P/E, P/B, P/S a EV/EBITDA.
img

Ocenění private equity transakcí indikuje rekordní valuační násobky

19.04.2021 Jak ukazuje graf, nejen veřejné akciové trhy, ale také ocenění private equity transakcí z poslední doby indikuje rekordní valuační násobky. Z globálního pohledu platí, že zatímco v roce 2010 mělo klíčový valuační násobek EV/EBITDA nad hodnotou 16 přibližně pouze 10 % transakcí, v roce 2020 už tento podíl tvořil přibližně 35 %. Přitom se obvykle udává, že neutrální hodnota valuačního indikátoru EV/EBITDA se pohybuje kolem 8, a hodnoty výrazně nad 10 mohou indikovat výrazně nadhodnocenou valuaci akvizičního cíle.
img

Rostoucí vstupní náklady komplikují situaci na akciovém trhu

16.04.2021 Náš výhled na 1. čtvrtletí tvrdil, že bude komoditní sektor vzhledem k očekávané rostoucí inflaci dál stoupat, že se zvýšila citlivost na úrokovou sazbu a že může vzestup úrokové míry ublížit růstovým akciím. Také pochyboval o tom, zda vydrží býčí trh s akciemi souvisejícími se zelenou transformací. V tomto čtvrtletním výhledu se soustředíme na to, čeho se ve světě a na finančních trzích nedostává a jak se to projeví ve světě akcií.
C:\fakepath\export-08042021-3.jpg

Index Exportu ČR dáva nádej na dynamické oživenie rastu ekonomiky

09.04.2021 Raiffeisenbank a Asociace exportérů mali včera tlačovú konferenciu o výsledkoch a výhľade českého exportu na najbližšie mesiace. Najžiadanejším vývozným artiklom sú stále automobily pričom celý automotive sektor je zasiahnutý cyklickým poklesom a prechádza obrovskými zmenami.
img

Měsíčník finančních trhů – Březen 2021

07.04.2021 Mezi klíčové události uplynulého měsíce patřily zasedání Evropské centrální banky a amerického Fedu. ECB zasedala 9. března a klíčovým výstupem bylo, že se evropská měnová autorita rozhodla výrazně akcelerovat nákupy vládních dluhopisů v příštích třech měsících tak, aby byly udrženy požadované výnosy do doby splatnosti vládních dluhopisů na historických minimech. Podle vyjádření představitelů ECB je cílem udržet co nejvíce uvolněné měnové podmínky, aby nebylo ohroženo křehké ekonomické oživení.
img

O2 CR (Koupit, 12m cíl = 362 CZK): Stabilní hospodaření, novou cílovou cenu 362 CZK ovlivnil velmi nízký diskontní faktor

26.03.2021 Investiční příběh: Od poslední aktualizace ocenění jsme náš názor na společnost O2 Czech Republic prakticky nezměnili. V námi sledovaném období (2021-2025) čekáme, že se tržby v podstatě nezmění a budou víceméně stabilní. Mírný pokles předpokládáme u provozního a čistého zisku. Tahounem hospodaření bude mobilní segment v Česku i na Slovensku a také digitální televize. Investiční aktivita bude směřovat především na Slovensko k stavbě sítě (v Česku infrastrukturu nevlastní). O2 přísně kontroluje náklady, přesto čekáme mírný nárůst provozních nákladů, což by mělo v konečném důsledku vést k EBITDA marži v rozmezí 33 – 31 %. Zvýší se náklady na obsluhu dluhu (finanční náklady) vzhledem k nárůstu zadlužení a růstu sazeb. O2 CR dokáže generovat silný hotovostní tok. Předpokládáme mírné zvyšování zadlužování k cíli společnosti na úrovni 1,5x (čistý dluh / EBITDA). Tento krok vnímáme z pohledu optimalizace kapitálové struktury pozitivně.
img

Volkswagen plánuje v roku 2021 predať 1 milión EV

16.03.2021 Akcie spoločnosti Volkswagen AG (VOW3.DE) vzrástli počas dnešného obchodovania o viac ako 8% na nové šesťročné maximum po tom, čo automobilka vykázala lepší ako očakávaný zisk za 4Q s vyššími tržbami z predaja. Medzitým boli fiškálne príjmy roku 2020 a predaj vozidiel v čase pandémie koronavírusov slabé. Pokiaľ ide o fiškálny rok 2021, spoločnosť očakáva, že sa jej podnikanie v porovnaní s predchádzajúcim rokom výrazne oživí. Volkswagen plánuje predať 1 milión EV v roku 2021. Ak by bol Volkswagen schopný dosiahnuť plánovaný cieľ predaja, umožnil by nemeckej spoločnosti výrazne predbehnúť Teslu, pokiaľ ide o predaj.
img

Měsíčník finančních trhů – Únor 2021

01.03.2021 V únoru jsme zaznamenali poměrně výraznou korekci na globálních dluhopisových trzích. Důvodem byl silný nárůst inflačních očekávání kvůli silnému předpokládanému globálnímu ekonomickému růstu v průběhu letošního roku. Globální ekonomický růst by měl být podpořen jednak rychlou vakcinací populace, a jednak stále bezprecedentně uvolněnou měnovou politikou klíčových centrálních bank a velice uvolněnými fiskálními politikami. To by mělo ve výsledku výrazně podpořit právě inflaci. Ve výsledku nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond odepsal 1,7 %. Na druhou stranu akciovým trhům se dařilo poměrně dobře, když nejširší globální dluhopisový index MSCI All Country World připsal zisk 2,2 %.
img

Česká zbrojovka kupuje legendární Colt

12.02.2021 Česká zbrojovka Group SE (CZG) oznámila, že kupuje 100 % podíl ve společnosti Colt Holding Company LLC. Tuto společnost získá CZG za 220 mil. USD (cca 4,7 mld. CZK) a 1 098 620 ks nových akcií CZG. Dále dalších 1 098 620 ks nových akcií CZG pokud EBITDA v letech 2021-2023 dosáhne stanovené úrovně. Společně by celá skupina CZG měla dosáhnout příjmů přesahujících 500 mil. USD. Transakce bude financována z vlastních zdrojů a prostředků z IPO a plánované emise dluhopisů. Tuto akvizici musí také schválit regulační orgány a vypořádání se čeká v první polovině tohoto roku.
img

Avast (Koupit, 12m cíl 180 CZK): Zvyšujeme cílovou cenu na 600 GBp a opakujeme doporučení Koupit

11.02.2021 Investiční doporučení: Zvyšujeme cílovou cenu společnost Avast na 600 GBp, což odpovídá 180 CZK resp. 9,1 USD za jednu akcii,a opakujeme naše doporučení Koupit. Avast je jednou z nejvýznamnějších firem v oblasti systémového zabezpečení. V současné situaci, kdy došlo k nárůstu práce z domova, se produkty Avastu, které chrání před kyberútoky, stávají velmi důležitými. Avast je necyklický a zpomalení globální ekonomiky bude mít zanedbatelný dopad na finanční výsledky firmy. Vůči současné krizi je víceméně imunní. Aktuální dividendová politika Avastu počítá s výplatou 40 % z levered free cash flow, což by znamenalo celkovou dividendu z hospodaření minulého roku ve výši 12,3 GBp (2,7 CZK, 16,8 US centů) na akcii. To představuje přibližně 2,6% hrubý dividendový výnos v poměru k aktuální tržní ceně.
img

Lithium – nový investiční trh s novými hráči

10.02.2021 Podle údajů od stávajících výrobců se nedostatek získatelného lithia očekává v polovině 20. let 21. století. [1] Historicky vedl nedostatek surovin k nárůstu ceny suroviny jako takové. Proto může v budoucnu dojít ke krátkodobému tlaku na zvýšení cen lithia.
img

Kofola (Koupit, 12m cíl = 367 CZK): Krize dopadá na hospodaření, opakujeme doporučení Koupit s cílovou cenou 367 CZK

12.01.2021 Investiční doporučení: Pro akcie společnosti Kofola ČeskoSlovensko ponecháváme v platnosti doporučení Koupit s cílovou cenou stanovenou na 367 CZK na jednu akcii. Kofola je přední společností v sektoru produkce nealkoholických nápojů ve střední a jihovýchodní Evropě. Společnost se nejvíce zaměřuje na produkci sycených nápojů a vod. Potenciál do budoucna představuje například segment Fresh&Herbs vzhledem ke stále větší oblibě a zájmu lidí o zdravou výživu a doplňky, či jadranský region. EBITDA v roce 2019 dosáhla 1,12 mld. CZK při tržbách 6,4 mld. CZK.
img

Akcie spoločnosti NIO vzrástli o 10% po rekordne vysokých dodávkach

04.01.2021 Akcie spoločnosti Nio (NIO.US) vzrástli o viac ako 10% po tom, čo čínsky výrobca elektrických automobilov oznámil, že v roku 2020 dodal 43 728 vozidiel, čo je takmer dvakrát viac ako v predchádzajúcom roku. V minulom štvrťroku spoločnosť dodala 17 353 vozidiel, čo predstavuje medziročný nárast o 111%. Spoločnosť NIO tiež v nedeľu spustila službu s názvom Nio Certified pre kupujúcich ojazdených automobilov Nio. Spoločnosť plánuje do tejto služby investíciu vo výške 3 miliárd juanov (459,21 milióna dolárov) počas piatich rokov. „Spustenie NIO Certified znamenalo uzavretie servisnej slučky počas celého životného cyklu automobilov NIO,“ uviedla spoločnosť vo svojom vyhlásení.
img

Česká zbrojovka Group SE (Koupit, 12m cíl = 357 CZK): Největší výrobce zbraní v ČR bude těžit z růstu na trhu v USA

27.11.2020 Zahajujeme pokrývání výrobce ručních palných zbraní Česká zbrojovka Group SE (CZG) s doporučením Koupit a cílovou cenou 357 CZK, což indikuje zhodnocení ve výši 23,1 %.
img

PMČR (Koupit, 12m cíl = 16 512 CZK) nabízí nadprůměrný dividendový vývos, potvrzujeme doporučení Koupit

20.11.2020 Investiční doporučení: Opakujeme doporučení Koupit pro akcie Philip Morris ČR. Cílovou cenu jsme nově upravili na 16 512 CZK na jednu akcii PMČR. Společnost je lídrem na trhu tradičních cigaret a také na rychle se rozvíjejícím trhu s novými technologiemi (zahřívaným tabákem), a to jak v České republice, tak na Slovensku. Tradičně má společnost velmi silný finanční profil, je bez dluhů a vyplácí velmi atraktivní dividendu. Rizikem pro tento sektor je zejména zpřísnování legislativy, regulace prodeje cigaret a kouření a růst spotřebních daní. To by mohlo vést k vysokému růstu cen cigaret a s tím pravděpodobně související nižší poptávce.
img

Spoločnosti vyvíjajúce vakcíny proti koronavírusu: Pfizer a Moderna

19.11.2020 Správy týkajúce sa vakcín od spoločností Pfizer (PFE.US) a Moderna (MRNA.US) spustili začiatkom tohto a predchádzajúceho týždňa veľké pohyby na finančných trhoch. Akcie oboch spoločností po týchto správach vzrástli, ale zisky už boli úplne vymazané.
img

Výnosy za 3. čtvrtletí odstartovaly slibně. Velká očekávání patřila Netflixu a Tesle

22.10.2020 Výnosy firem z indexu S&P 500 za 3. čtvrtletí jsou zatím lepší, než se čekalo. Technologický sektor vykazuje oproti loňskému roku zlepšení o téměř 10 %. Zůstáváme tak ohledně výnosů za 3. kvartál optimističtí, i když u některých až příliš populárních akcií nejspíš sem tam dojde k nějakému zaškobrtnutí. Společnosti Netflix a Tesla, které zveřejnili své výnosy včera, jsou letos zahrnuty do „amerického technologického byznysu“ a investoři do nich vkládají velká očekávání.
img

Sněhová vločka rozehřála akciové trhy

17.09.2020 Snowflake je první samostatná firma specializovaná na cloudovou infrastrukturu. Všichni tři velcí hráči (Google Cloud, AWS a Azure) totiž ve skutečnosti spadají pod větší technologické společnosti. Tato skutečnost, spolu s přímo explozivním růstem a rozparáděným trhem s IPO, způsobila, že mohla firma kvůli velké poptávce po svých akciích zvýšit svou cenu IPO. Při střední ceně je tedy nyní hodnota společnosti 29,1 miliardy USD a její nabídka přilákala i velké investory jako např. Berkshire Hathaway. Vysoké ohodnocení dnes mají všechny špičkové firmy a Snowflake není výjimkou.
img

Analýza společnosti ČEZ: Ponecháváme doporučení Koupit, cílovou cenu upravujeme na 621 CZK

23.07.2020 Investiční doporučení: Potvrzujeme naše doporučení Koupit s novou cílovou cenou na 621 CZK (717 CZK v naší předchozí analýze). Loňský rok byl první rokem, kdy se podstatně zlepšilo hospodaření kvůli vyšším cenám elektřiny. Očekáváme, že realizační ceny elektřiny porostou a hospodaření bude minimálně na stávající úrovni. Plánované uzavírání jaderných a uhelných elektráren v Německu a omezování přebytku emisních povolenek by mohlo tlačit na další růst ceny povolenek a ceny elektřiny. Očekáváme plné maximální využití jaderných zdrojů s minimem odstávek pouze na doplňování paliva a běžnou údržbu. Také uvažujeme vyšší zapojení paroplynové elektrárny Počerady a intenzivnější využívání modernizovaných uhelných elektráren. Investice by měly směřovat především do provozu v Mělníku (tradiční energetika) a distribuce. V našich odhadech nepočítáme s jednorázovými událostmi, které by mohly ovlivnit výsledky skupiny. Jedná se o prodej bulharských a rumunských aktiv. ČEZ se plánuje zaměřit na domácí trh a vyspělé trhy (Německo) a chce dále rozvíjet ESCO služby. Dividendová politika, která počítá s výplatou 80 až 100 % upraveného čistého zisku je z našeho pohledu investory vítána. V horizontu naší prognózy počítáme s výplatou dividendy na horní hraně tohoto pásma. Naše analýza nepočítá s mimořádnou dividendou, nicméně pokud se dokončí prodej bulharských a zejména rumunských aktiv, mohlo by k ní dojít. To dokonce připustil i management společnosti.
img

Európska únia schválila masívny postpandemický stimul

22.07.2020 Lídri členských krajín Európskej únie dosiahli dohodu o masívnom fonde obnovy v hodnote 750 miliárd EUR. Rokovania trvali 4 dni a niekoľkokrát im hrozil kolaps. Európsky stimulačný balík bude doteraz najväčším balíkom dohodnutým blokom a jeho cieľom je naštartovať oživenie po pandémii.
img

Tesla Motors – 5 zajímavostí automobilce Tesla

10.07.2020 Tesla je jedním z nejskloňovanějších pojmů v automobilovém průmyslu. Přesto toho mnoho lidí o automobilové značce, která vyrábí auta budoucnosti a momentálně láme rekordy na burze, příliš mnoho neví.
img

Tlaky na ropu Brent se zklidňují a akcie míří vzhůru

13.02.2020 Svět se připravuje na to, že Čína pomalu obnoví výrobu. Ropa Brent vysílá býčí signály a investoři se již tolik neobávají koronaviru, takže akcie po celém světě poskočily výš. Americký index CAB (Chemical Activity Barometer) dosáhl v lednu nového absolutního maxima a jeho nový vzestup je znamením, že americký výrobní sektor sází na budoucí růst.
img

Cena akcií společnosti Tesla je pravděpodobně silně přestřelená

04.02.2020 Fundamentální vnitřní hodnotu akcie, resp. celé společnosti, stanovujeme pomoci modelu diskontovaného cash flow (discounted cash flow – DCF). Jednoduchý DCF model na společnost Tesla je znázorněn v tabulce níže. V tomto případě se nicméně jedná o tzv. reverzní DCF model (reverse-engineered DCF model), který zpopularizoval známý investiční stratég a proponent behaviorálních financí James Montier. U tohoto typu modelu se nesnažíme odhadnout fundamentální vnitřní hodnotu společnosti, ale naopak se snažíme zjistit, jaká růstová očekávání jsou v ceně akcie, resp. v její tržní kapitalizaci společnosti, zaceněna.
img

Cena akcií Applu je silně přestřelená

30.01.2020 Fundamentální vnitřní hodnotu akcie, resp. celé společnosti, stanovujeme pomoci modelu diskontovaného cash flow (discounted cash flow – DCF). Jednoduchý DCF model na společnost Apple je znázorněn v tabulce níže. V tomto případě se nicméně jedná o tzv. reverzní DCF model (reverse-engineered DCF model), který zpopularizoval známý investiční stratég a proponent behaviorálních financí James Montier. U tohoto typu modelu se nesnažíme odhadnout fundamentální vnitřní hodnotu společnosti, ale naopak se snažíme zjistit, jaká růstová očekávání jsou zaceněna v ceně akcie, resp. v tržní kapitalizaci společnosti.
img

Analýza společnosti: O2 CR (Koupit, 12m cíl 293 CZK) - Stabilní hospodaření, vysoká dividenda

08.01.2020 Investiční příběh: Hospodaření společnosti O2 Czech Republic by mělo být více méně stabilní, když slábnoucí segment pevných linek kompenzuje nárůst příjmů z mobilního sektoru v ČR a na Slovensku. Celkově v horizontu pěti let očekáváme prakticky stagnaci tržeb i ziskovosti. Pozitivně se na hospodaření budou podílet digitální televize a rozšiřující se služby v oblasti splátkového prodeje a pojištění. Investice společnosti budou směřovat především do dostavby vlastní sítě na Slovensku a velkou investiční položkou budou plánované aukce uvolněných frekvencí po přechodu televizního vysílání na standard DVB-T2. Vzhledem k nákladové ukázněnosti předpokládáme jen mírný nárůst provozních nákladů, což by mělo v konečném důsledku vést k EBITDA marži v rozmezí 30 – 31 %. Projektujeme vyšší finanční náklady (obsluhu dluhu) kvůli očekávanému růstu zadlužení. Očekáváme nadále velmi silnou tvorbu provozního cash flow. Předpokládáme také zvyšování zadlužování ke střednědobému cíli společnosti na úrovni 1,5x (čistý dluh / EBITDA). Tento krok vnímáme z pohledu optimalizace kapitálové struktury pozitivně.
img

Alza.cz – Krásný český jednorožec

03.12.2019 E-shopy v poslední letech zažívají nejen v Česku velice dynamický a bouřlivý rozvoj a růst. Stačí vzpomenout na americký Amazon nebo čínskou Alibabu. V Česku je jedničkou Alza.cz. I podle intenzity reklamy v pražském metru se není čemu divit.
img

Akcie Amazonu jsou nadhodnocené minimálně o 30 %

13.09.2019 Akcie společnosti Amazon s tržní kapitalizací 900 miliard dolarů patří mezi nejoblíbenější akcie institucionálních i retailových investorů. Na základě mého valuačního modelu diskontovaného cash flow (DCF – discounted cash flow) chci ukázat, že akcie je výrazně nadhodnocena minimálně o 30 %.
img

Americké megacapy? Totální valuační úlet

12.09.2019 Mezi nejpopulárnější akcie v držení velkých institucionálních i drobných akciových investorů momentálně patří největší americké technologické společnosti, konkrétně Microsoft, Google, Amazon, Facebook a Apple. Jsou to zároveň společnosti s největší tržní kapitalizací na světě, proto označení „megacaps“. V tomto krátkém textu chci pomocí základních fundamentálních finančních dat ukázat, že z valuačního hlediska jsou ceny jejich akcií totálně přestřelené, mimo jakékoliv valuační standardy stanovené například Benjaminem Grahamem, autorem nejslavnější publikace pro akciové investory Inteligentní investor. Domnívám se, že tyto akcie mohou být samozřejmě vhodné pro krátkodobou spekulaci, nicméně pro investory s dlouhým investičním horizontem jsou zcela nevhodné, neboť aktuální tržní ceny jejich akcií jsou velmi výrazně nad fundamentální vnitřní hodnotou. Akcie by musely spadnout o desítky procent, aby se fundamentální vnitřní hodnotě přiblížily.
img

Srpen na finančních trzích

02.09.2019 V Itálii se rozpadla vláda. Lídr Hnutí severu Matteo Salvini doufal v předčasné volby. Ty se ale nakonec pravděpodobně konat nebudou. Dodejme, že dle historických statistik vydrží vláda v Itálii přibližně pouze rok a půl.
img

Akciové trhy: výhled komplikuje obchodní válka

08.08.2019 Přes poklesly z posledních dnů, jež byly způsobeny rozjitřením obchodní (a měnové) války mezi USA a Čínou, si od začátku letošního roku připisují akciové trhy solidní zisky. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World je momentálně v pěkném 11% plusu. Jaký faktor tento růst způsobil, když dynamika korporátních zisků prudce zpomaluje, valuace – P/E, P/B, P/S či EV/EBITDA – nejsou vyloženě levné a globální ekonomika zpomaluje? Tímto primárním faktorem byla holubičí otočka centrálních bank v čele s americkým Fedem a ECB - posun měnových politik směrem k nižším úrokovým sazbám a spekulacím o znovuobnovení programu kvantitativního uvolňování (QE), tedy nákupů vládních a korporátních dluhopisů.
img

Akciové trhy pod taktovkou Jeroma Powella

10.07.2019 Až v samotném závěru včerejší seance se podařilo americkým akciím dostat do plusu. Po celý den jinak mírně ztrácely. Index S&P 500 tak uzavřel jednu desetinu procenta nad pondělním zavíracím kurzem. Pomohly mu k tomu především technologické akcie. Nasdaq si polepšil o půl procenta.
img

Akcia týždňa: Carrefour

28.06.2019 Francúzsky maloobchodný predajca Carrefour (CA.FR) oznámil na začiatku týždňa, že odpredá významnú časť svojho čínskeho podnikania. Tento krok sa môže zdať čudný, pretože Čína je najrýchlejšie rastúcim trhom s potravinami na svete. V tejto krátkej analýze sa pozrieme na dôvody, ktoré spoločnosť viedli k odpredaju, ako aj na prebiehajúcej reštrukturalizácii spoločnosti.
img

Uber přichází na trh. A sebevědomím nešetří

03.05.2019 Uber i přes zpomalující růst a řadu rizikových faktorů sahá po vysokém hodnocení. Dokáží dlouhodobé síťové efekty zvítězit nebo se firma založená na sdílených jízdách marně snaží dosáhnout na příliš vysokou cenu? Počáteční veřejná nabídka americké společnosti Uber Technologies by měla představovat čtvrtou největší primární veřejnou nabídku (IPO) od roku 2011.
img

Jak dopadly nejvýznamnější technologické firmy? Předznamenávají hospodářskou krizi?

26.04.2019 Tento týden vrcholí sezóna zveřejňování výsledků největších světových firem. Ze stovek z nich stojí za pozornost zejména těchto pět: Microsoft, Facebook, Tesla, FANUC a SK Hynix. Jejich hospodaření nám poskytuje pohled na to, v jakém stavu se nachází světová ekonomika a kde se aktuálně nalézáme v hospodářském cyklu.
img

Jaký vliv bude mít klesající cena kávy na akcie Starbucks?

04.04.2019 Bude prudký pokles cen kávy Arabica pokračovat? Cena kávy Arabica klesla aktuálně na hodnotu 91 centů. Je to nejméně od prosince roku 2005. Mnozí producenti kávy ji nyní prodávají téměř na úrovni nákladů. Dá se proto předpokládat, že ceny by se mohly brzy stabilizovat.
img

Akcie týdne: Visa

06.02.2019 Společnost Visa nepotřebuje dlouhé představování. Funguje více než 60 let, nicméně pro mnohé by mohlo být zajímavé, že na akciovém trhu se představila až teprve před deseti lety. Cena akcie se od IPO v roce 2008 zdesetinásobila. V této krátké analýze se podíváme na aktuální hospodářské výsledky a společnost srovnáme s jejím hlavním konkurentem - společností Mastercard.
img

Stáhne odvětví polovodičů dolů i celý technologický sektor?

11.09.2018 Čínský výrobce polovodičů, společnost KLA-Tencor, snížil nedávno svůj výhled na výsledky za poslední čtvrtletí tohoto roku. Tato zpráva ihned poslala akcie polovodičů po celém světě o pět až deset procent níže. Investoři si nyní kladou otázku, zda polovodiče mohou negativně ovlivnit i celý technologický sektor a tím globální akciové trhy.
img

Expandující Xiaomi vstupuje na burzu

26.06.2018 Společnost Xiaomi předložila 3. května Hongkongské burze své první podání pro s napětím očekávanou počáteční veřejnou nabídku. Firma je čtvrtým největším čínským výrobcem mobilních telefonů, někdy bývá označována jako čínský Apple. Za první čtvrtletí 2018 vykazuje Xiaomi velmi zajímavý růst výnosů – meziročně o 85,7 %.
img
img

Akcie sektoru služeb pro korporace

30.09.2017 Sekce podnikatelských služeb zahrnuje společnosti, které poskytují doplňkové služby jiným odvětvím na trhu. Společnosti z tohoto sektoru pomáhají ostatním firmám soustředit se na své klíčové kompetence a pomáhají jim těžit z provozní efektivity. Mnohé z těchto funkcí spadají do jiných doplňkových oblastí pro většinu společností – např. Zpracování mezd, personální obsazení, marketing / reklama a informační technologie, abychom jmenovali některé z hlavních oblastí.
img

Společnost V Technology útočí na monopol Samsungu OLED

26.01.2017 Displeje OLED představují příští generaci obrazovek pro televize, tablety, chytré telefony a počítačové monitory. Trh nyní kontroluje společnost Samsung s odhadovaným podílem ve výši 98 %, ale velcí výrobci chytrých telefonů v Číně se tento podíl snaží aktivně snížit. To by znamenalo změnu na obrovském trhu ovládaném jednou firmou.
img

Obchodní analýza indexu S&P 500 a měnového páru USD/JPY

22.07.2016 Americké akciové indexy i v tomto týdnu pokračovaly v růstu a navyšovaly svá historická maxima. Trhům pomáhá absence negativních zpráv a makrodat, lepší výsledky amerických společností (než snižované odhady) a samozřejmě posledně zmiňované odkupy vlastních akcií a nákupy centrálních bank. Například jen Švýcarská národní banka (SNB) drží akcie za 100 miliard USD. Z amerických titulů drží největší pozice v Apple, ExxonMobil, J&J, Microsoftu a P&G. Centrální banky také nadále demonstrují připravenost a ochotu k dalším podpůrným akcím (ECB, BoJ, BoE, Fed).
img

[Investor] Výhoda diverzifikácie

17.05.2016 Ešte vo februári sme sa venovali téme investovania a predstavili sme si model založený na výbere akcií na základe...
img

Forex: Dolar o třetinu procenta levnější

26.04.2016 Kurz společné evropské měny proti americkému dolaru včera znovu posiloval a z ranních hodnot okolo 1,1240 EUR/USD až blízko hranici 1,1280. Dnes ráno euro své včerejší zisky mírně korigovalo a evropské obchodování otevírá na hladině 1,1260 EUR/USD. Včerejšek nebyl z pohledu dat výrazně zajímavý. Na obou březích Atlantiku jsme zaznamenali mírná zklamání. Ve Spojených státech nepotěšil trh nemovitostí, když prodeje nových residenčních staveb v březnu poklesly o 1,5 % m/m a k horšímu byl revidován i únorový údaj. Oproti očekávání skončil hůře i index průmyslové aktivity dallaského Fedu. Nicméně v detailech tohoto ukazatele nalezneme i dobré zprávy. Mezi ně patří i růst objemu nových objednávek. V Německu mírně zklamal Ifo index ve složce hodnocení současné situace, zatímco složka očekávání doznala mírného zlepšení. Celkově se index stále nachází vysoko nad dlouhodobým průměrem a indikuje tak slušný ekonomický růst.
img

Odkaz pre Yellenovú: môže byť už príliš neskoro...

07.01.2016 Známy skeptik a stratég zo spoločnosti Sociele Generale, Albert Edwards, ktorý svojho času označil bývalého guvernéra ...
img

Největší IPO v historii: Akcie Alibaby startovaly na 92,70 dolarech, a vyšplhaly se tak k našemu cíli!

23.09.2014 V pátek se psala historie, díky dosud největšímu IPO. Provozní zisk zřejmě v příštích třech letech zesílí o více než 3...
img

IPO Alibaby je velkou sázkou na Čínu a světový elektronický obchod

15.09.2014 IPO Alibaby je velkou sázkou na Čínu a světový elektronický obchod Primární úpis akcií společnosti Alibaba byl minulý ...
img

Makro: Podniková důvěra eurozóny klesla na devítiměsíční minimum

30.07.2014 Optimismus mezi výrobními podniky eurozóny se druhý měsíc za sebou mírně ochladil, podle nejnovějšího průzkumu Ev...
img

Začal týden amerického dolaru. Libra a EURo konsolidují. USD roste.

29.07.2014 Středeční odhad HDP za 2Q/2014 bude rozhodujícím závažím při rokování FOMC o pokračujícím snižování nákupů US dluhopisů ze strany americké...
img

Akcie těžebních společností v čele výběru nejlepších evropských titulů podle Saxo Bank

24.06.2014 Akcie těžebních firem neustále zápasí s tím, aby držely krok s výkonem světových akcií. Ale podle našeho modelu jde o ...
img

Dolar potvrzuje divergenci. ECB nastavila hranice, EUR/USD s růstem nespěchá.

09.06.2014 Evropská centrální banka se na posledním zasedání pokusila vytvořit antideflační rámec pro stagnující evropskou ekonomiku. ECB v zásadě využila...
img

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, AUD/USD, NZD/USD a EUR/GBP

22.05.2014  Zápis z posledního jednání americké centrální banky (FED) ukázal, že bankéři začínají diskutovat o scénáři pro ev...
img

Rizikovým aktivům se dnes daří, eurodolar ale klesá

21.05.2014 Během dalšího dne, kdy chybí trhům silnější impulsy, ukazují akcie, dluhopisy i jen převažující poptávku po riziku. Ev...
img

Dolar ukončil vzestup, pokles EUR/USD zastavuje MA 200, snížení výnosů na US dluhopisech posiluje JPY.

19.05.2014 Americká měna se přechodně vymanila z tlaku na oslabení, když inflační data z USA vykázala vyšší nárůst, než očekávané předpoklady...
img

Statistika zklamala investoři a nasměrovala trhy k červené zóně.

25.03.2014 Obchodní seance v pondělí, celkově, proběhla pod tlakem publikovaných statistických dat, které zklamali investoři v Ev...
img

FORECAST FOR MARCH 10-14, 2014

07.03.2014 Next week will be filled with macro and microeconomic data from the major world economies. Let us revise the main ev...
img

Euro odpoledne rostlo, své pozice vylepšily i středoevropské měny

16.04.2013 Dnes zrána to na trzích moc dobře nevypadalo, odpoledne ale přineslo zlepšení a korekci včerejšího vývoje. Akciím v Ev...
img

VIDEO: Týdenní výhled EUR/USD

04.03.2013 Italské parlamentní volby byly pro Evropu zklamáním. Navíc její ekonomická kondice má být dle posledních údajů Ev...
img

Italská rozbuška: V co vyústí víkendové volby?

21.02.2013 Již tento víkend nabídne rozhřešení, které může výrazně zahýbat finančními trhy počínaje příštím týdnem i situací v Ev...
img

Draghi kritizuje euro

08.02.2013 Euro dnes dopadlo na svoji nejnižší úroveň za poslední dva týdny. Tento pád přišel poté, co prezident Ev...
img

Nejlepší akcie evropských Prasátek

29.01.2013 Podívali jsme se na nejlepší akcie evropských Prasátek – PIIGS, tj. Portugalska, Itálie, Irska, Řecka a Španělska. Pro naše klienty jsme z těchto zemí zanalyzovali akcie, které jsou zahrnuty do indexu Stoxx 600 a vynechali finanční sektor. U finančních společností z těchto zemí se domníváme, že čísla z jejich účetnictví ještě nemusí plně odrážet realitu a potenciální rizika. Vycházíme z čísel, která jsou k dispozici na Bloomberg Terminalu.
img

Euro je k nezastavení

19.12.2012 LFO index podnikatelského prostředí - Euro stále posiluje proti americkému dolaru a následuje tak růst ev...
img

Na pozadí informačního šumu: revoluce ve spotřební elektronice a Apple

09.11.2012 Peter Garnry, akciový analytik Saxo Bank - Tento článek je reakcí na nedávný článek mého kolegy Bo Kiaera tý...
img

EURUSD - Přehled důležitých úrovní 05. 11. 2012.

05.11.2012 Páteční posílení Amerického dolaru dotlačilo evropskou měnu až k úrovni 1.2820.  Dnes po otevření ev...
img

Rosenberg: Trhy pochopily realitu a míří dolů

25.11.2011 V říjnu se trhy dostaly do „spekulativní růstové trajektorie“ díky názoru, že Ev...
img

Úvod týdne je negativní pro euro i středoevropské měny

31.10.2011 Úvod týdne se nese v negativním duchu a riziková aktiva padají. Dobrý dojem z ev...
img

Naznačují úspory amerických spotřebitelů pro burzy býčí směr?

05.08.2011 Mathieu Bolduc, akciový analytik Saxo BankSoukromé úspory amerických občanů a míra amerických úspor jsou ...
img

FOREX Update: Smíšené údaje z Číny; index spotřebitelských cen není tak špatný, jak se očekávalo

11.05.2011 Andrew Robinson, FOREX Analyst, Saxo Capital MarketsKdyž včera Asie předala štafetu Ev...
img

Mapa 16/11

18.04.2011 Ten čas ale letí.....forex mapa na tento týden.
img

EUR/USD z pohledu Elliotta

23.11.2010 Názor na vývoj EuroDolaru a to z hlediska čistě technické analýzy.
DSC_0264.JPG

Reference na kurzy FXstreet.cz

24.11.2009 Výpis referencí na kurzy a semináře FXstreet.cz. Zde si můžete přečíst reference absolventů našich kurzů a seminářů. Každý účastník našich kurzů má možnost ho ohodnotit, případně poslat email a připojit referenci shrnující jeho zkušenost s absolvovaným kurzem. Reference neupravujeme a prezentujeme je ve znění, jaké uvedli účastníci našich forex kurzů. Všechny reference pocházejí pouze od absolventů kurzů a jsou řazeny podle data, který jsme přijali emailem.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Obchodní systémy | Korelace měn | Kathy Lien | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | VIP zóna | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Fibonacci | MQL4 | Programování | Divergence | Pin Bar | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Německo | Pražská burza | Česká měna | Apple | Středoevropské měny | Evropské akcie | Analytik | New York | Profit-Target | Bankovní trader | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Private equity | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | AUD/NZD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/AUD | GBP/CHF | AUD/JPY | NZD/JPY | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Intradenní obchodníci | Obchodování na burze | Binární opce | Spready | Jak se stát forexovým obchodníkem | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AOS | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Beta | Bias | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | Bull | Burza | CAPEX | CCI | CEO | CFD | CME | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | DAX | Demo účet | Distribuce | Nesoulad | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dluhopisový fond | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Durace | EBIT | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fair Value | Fed | Figúra | Finanční trhy | Fiskální politika | Hedge fondy | Forward | Futures | Fúze | G7 | Grafy | Hedge | High | High Yield | IFO index | IPO | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intraday | Intradenní obchodník | Investice | Investiční horizont | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | LTRO | Long | Long pozice | Low | MMF | MT4 | Margin | Margin call | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Obligace | Opce | Open | Order | P/E | Papertrading | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | Průmyslové objednávky | Pákový efekt | RRR | Rally | Rating | Reserve Bank of New Zealand | Resistence | Rezistence | Reálný účet | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Skalper | Směnný kurz | Splatnost | Spread | Stochastic | Support | Svíčkový graf | Technical analysis | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Volatilita | Volume | Výkonnost | Performance | Výnos | Wall Street | Yield | ZEW index | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Cena ropy | FTSE | Komerční banka | Komoditní trhy | Bank of America | XTB | Saxo Bank | Axiory | Admiral Markets | Indexy | Globální ekonomika | Investoři | Psychologie tradingu | Fundamenty | Začínáme na burze | Fond | EU | Finanční sektor | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Breakout strategie | Spekulant | Dluhopisové trhy | Sázka | Ceny komodit | Kurz eura | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Trpělivost | Bohatství | Credit Suisse | Uvolnění měnové politiky | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Akciový analytik | CAC 40 | Online trading | Stoxx 600 | Makrokalendář | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Money-Management | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Facebook | Riziková averze | LYNX | Burzy | FX trh | Rozvíjející se trhy | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Semináře | Praxe | EURUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | EPS | Index | Odpor | Podpora | Přenos | Vnitřní hodnota | Volatilní | Forex pro začátečníky | Akcie Philip Morris | Akcie Tesla | Akcie Tesla Motors | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Argentinské peso | Banka | Brent | Brokeři | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Conference Board | CZK | Černá labuť | Česká spořitelna | Denník | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Emise cenných papírů | EUR USD | Eura | Euro cena | Euro CZK | Euro CZK převod | Euro dnes | Euro historie kurzů měn | Euro kurs | Euro kurzy | Euro licence | Euro prodej | Euro Stoxx 50 | Euro účet | Euro účet zdarma | Evropská centrální banka kurz | Evropská centrální banka kurzy | Evropská měna | Evropské měny | Expirační doba | Fibonacci trading jednoduše a přehledně | Fibonacciho posloupnost | Fibonacciho posloupnost zlatý řez | Fibonaci | Finanční fondy | Fiskální rok | Fondy | Forex tradingem k maximálním ziskům | Forexo | Forexu | Frank | Full time | FX Street | FX Trading | FXDD | FXstreet.cz | GDP | Graf | HDP Číny | HDP USA | Historie kurzů | Historie kurzů měn | Hodnota akcií | Hrajeme si na burze | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index PMI | Index S&P 500 | Inside | Internetové obchodování | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční výdaje | Investiční zprávy | Investování do akcií | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Knihy o forexu | Komoditní | Komoditní index | Konfluence | Korporátní dluhopisy | Koupit akcie | Krátkodobé investice | Kurz amerického dolaru | Kurzu měn | Kurzy | Libra | Makroekonomické ukazatele | Management | Manuál | Market | Markets | Mayzus | Míra inflace | MyFxBook | Nákup akcií | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Obchodování s komoditami | Obchodování spreadů | Obchodujeme | Ocenění akcií | Odkup akcií | Online kurz | PayPal | PinBar | Pips | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Rates | Recenze | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizika | Seminář | Signály | Société Générale | SP500 | Hodnocení brokerů | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Škola tradingu | Termínované vklady | Tesla Motors | Throwback | TopForex | Trading platform | Trh nemovitostí | Trh | Trh s akciemi | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Volkswagen | Výběr brokera | Vývoj cen akcií | Webináře | WTI | Zkušenost | Zlatý řez | Zpráva | Zprávy | Zisky | Tradeři | Škola forexu | ROIC | CNBC | Trading Coach | ZEW | DXY | EIA | ING | Put | Buy | Cílová cena | Čistý dluh | DCF | Diskont | Dluhopisový index | Durace portfolia | EBITDA | EBITDA marže | Elon Musk | Emisní ážio | Emitent (vystupuje jako vypůjčující) | Emitent při IPO | Enterprise value (EV) | Equal weight | Euroobligace | Ex-day | Free float | Hold | Indie | Jeff Bezos | Obchodní den | OIBDA | P/S | Range | REIT | Roadshow | ROCE | Sell | Strong Buy | Itálie | Spojené státy | Cena / tržby | Factoring | M2 | StopLoss | Tržby | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Co je forex | Western Union | Milionář | Equity křivka | Forex Pro | Komise | Depreciation | Expert Advisor (EA) | Volby | S/R zóny | Fibonacci trading | Úspěšný trader | Úspěšný obchodník | Eurobunds | Know-how | Vzdělání | Velcí hráči | 1 milion | Burze | Currencies | Expert Advisor | Financial trading | FX trading platform | Investment | Profi obchodní systémy | Saxo Capital Markets | Evropské obchodování | Markit | Intesa Sanpaolo | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Sentix | MF Global | Ole Hansen | Forex asistent | WACC | Bloomberg Terminal | Snižování sazeb | Akcie Starbucks | Dění na finančních trzích | HUF/EUR | Nákupy dluhopisů | Backtestovat | Úspěch | Podnikání | BMW | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Finanční ukazatele | Investovaný kapitál | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Trendový kanál | Cena kávy | Komoditní stratég | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Energie | Earnings | Bloomberg TV | Globální akciové trhy | Znalost | Příprava | Přehled | Ekonomické fórum | Volby v USA | Agentura Reuters | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | London Breakout | Institucionální objednávky | Obchodní styl | Fundamentální faktory | Americké firmy | Pozornost investorů | Chance | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Economist | Economic | Inflační tlaky | Glencore | Akcie v USA | Měnová autorita | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Americké akciové indexy | Supporty a rezistence | Globální ekonomický růst | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Globální finanční trhy | Reálné obchody | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Wells Fargo Securities | Bankovní tradeři | Kryptoměny | Index Nikkei | FactSet | S&P | Guvernér | Cena mědi | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Posílení koruny | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Philip Morris | Indikátor Stochastic | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Komoditní sektor | FTSE 100 | Baidu | Zájem o akcie | Tesla | Odvrátit deflaci | Kapitalizace | Výhled | Investiční výhled | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Italský bankovní sektor | Americké akciové trhy | Konsensus | Dobré výsledky | Market moving instituce | Úspěšné obchodování | Opatřením na podporu ekonomiky | Francouzský CAC 40 | Predikce | Průzkum | Začínající trader | Krize | Investiční stratég | Firemní výsledky | Investovat do akcií | Měnová politika Fedu | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Firemní zisky | Index amerických akcií | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Trading jednoduše | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Měnové krize | Příjmy | Dun & Bradstreet | Kapitálové strategie | ExxonMobil | Měny&Sazby | ČTK | Monopoly | Obchodování forexu | Aktuální cena | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Zpomalení ekonomiky | Profesionální trading | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Švédsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Vývoj eurodolaru | Informace o forexu | Fúze a akvizice | Skupina PPF | Vstup na burzu | Alokace aktiv | Obchodování na zámořských trzích | FocusEconomics | Návratnost investic | Akcie Tesly | Investovat do Bitcoinu | Jerome Powell | LYNX Trading | Index Topix | Inteligentní investor | Stellar | Lithium | Digitální peněženky | Conseq Investment Management | Kobalt | Globální akciové valuace | Akciové valuace | Akciové výnosy | Akcie Avastu | Globální akcie | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | Výkonnost indexů | Růstové akcie | Můj trading | Akcie Amazonu | Obchodní týden | Obchodní válka | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Podniky | Technologické akcie | Akcie Applu | Akcie společnosti | Objem obchodování | Pokles ceny | Výplata dividend | Výplaty dividend | Odvětví polovodičů | Tvorba cash-flow | Dluhopisové výnosy | Trendové čáry | Pipy | Výsledky firem | Silnější dolar | Tvrdý brexit | Stanovení ceny | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Financování vlády | Prezident Trump | Zadluženost | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Odhady analytiků | Společnost Apple | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Majetek | Obchodovat s akciemi | Volatilní období | Klesající cena kávy | Klesající cena | Investice do kaváren | Konopné akcie | Investice do marihuany | Uber Technologies | Akciový stratég | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Investiční rady | Zpětný odkup akcií | Hodnota firmy | MSCI Emerging Markets | Moje obchody | Brexit bez dohody | DE30 | Guvernér Fedu | Čínský trh | Blockchainové akcie | Základy obchodování | Akcie a ETF | Akcie Netflixu | NASDAQ 100 | Ziskové obchody | Ztrátový obchod | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Výnosové křivky | Akciový růst | Globální akciové indexy | XTB Research | Akcia | SEBA | Aktuální cena akcií | Akcie týdne | Intradenní trader | Indická ekonomika | Akciové alokace | Overbalance | Backtest | Finanční údaje | Dobrý obchod | Ziskové výsledky | Investování na Forexu | ESG | Měsíčník finančních trhů | Investujte do akcií | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Očekávaný růst | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Trading na forexu | Obchodujte | Mnoho ziskových obchodů | Konfluence více faktorů | Jednorožec | Automobilky | Investment Management | Startup | Rozpočet | Celkové příjmy | Deficit | Peter Garnry | VIP seminář | Objem | Evropské firmy | Klíčová rizika | Obchod | Přístup do VIP zóny | Myšlenka | Provozní zisk před odpisy | Obrat trendu | ČSÚ | Předseda představenstva | Firma | Technické analýzy | PMČR | Pfizer | Obchodovat na burze | Růst cen | Equity křivky | EMH | Avast | Generální ředitel | PSA | GM | Amazon | Miliardy | Vyhlídky | Index Exportu | Otto Daněk | Konkurenti | Financovat | SMA | Technologický sektor | Miloš Mikolanda | Alza.cz | E-shopy | Průmysl | Ján Hájek | PLN | Na burze | General Motors | Dodržovat obchodní plán | Rozvoj | Problémy | Prognózy | Nejistoty | Cena za akcii | Cenové formace | Philip Morris ČR | Dobrá nálada | Nálada | Karlovarská Korunní | Kofola | Ondrášovka | Prohlášení | Americká automobilka | Federální obchodní komise | Zahájení obchodování | Seznam.cz | Úroky | Měnové politiky | Předseda | Investujte | Automobil | Ředitelka | FedEx | xStation5 | Česká zbrojovka | První obchod | Ztráta | Nejlepší akcie | Stratég | Roční růst | Americký index | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Investiční aktivita | Hospodaření | Akcie Philip Morris ČR | Očekávaný růst poptávky | Růst poptávky | Černé labutě | CFA | Návratnost | Netflix | Washington | Stabilní hospodaření | Vysoká dividenda | Analýza společnosti | Dividendová politika | Hlavní rizika | O2 | Doporučení Koupit | Investiční příběh | Hospodaření společnosti O2 | O2 Czech Republic | Asociace exportérů | Výpočet Raiffeisenbank | Prognóza IE | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Vzdělávat se | Nový rekord | Vyšší inflace | Ukazatele | Cenové tlaky | Velikost ztráty | Ceny energií | Zamyšlení | Vyplácení dividend | Očekávaný vývoj | Komunikace | Macron | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Michal Stupavský, CFA | Cena akcií společnosti Tesla | Google | Trhy | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pokles | Situace | Zisk EBITDA | Provozní zisk | Stratég Saxo Bank | Pandemie | IHNED | Očekávané události | Ceny Bitcoinu | Vstupy | Raiffeisenbank a.s. | Cena akcií Applu | Reálné peníze | Konzistentní zisky | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Píle | Obchody | Výdaje | James Montier | Free cash flow | FCF | Discounted cash flow | DCF model | Reverzní DCF model | Cena akcií Tesly | Alokace investičních portfolií | SEC | NFP | Rozhodování | Snowflake | Americké ekonomiky | Obchodovanie | Valuace | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Investiční portfolia | Společnost Berkshire Hathaway | Globální indexy | Americký Fed | Vývoj | Šok | Guru | Vládní opatření | WP | Indické akcie | Profitovat | Stimuly | Největší propad | Třída aktiv | Stimul | Nákupy aktiv | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Hyundai | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Historie | OSVČ | Škoda | Asociace | Hotovost | Další růst | Růst | Signál | Potenciál | České vlády | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Ekonomiky | VW | Potenciál pro růst | Vzdělávací webináře | Slovensko | Globální dluhopisový index | Index DXY | Výkonnost dolaru | Poradce | Organizace | Práce | Vláda USA | Podíl na trhu | Model Y | Údaje | DPH | Patenty | Big Short | Ekonomické oživení | Velikonoce | Životní styl | Výpadky | FANG | Statistiky | Pohled na trading | Uzavření trhů | Cenové pohyby | Posílení | Náklady na obsluhu dluhu | Větší pokles | Zasedání Evropské centrální banky | BCM | Tweet | Růst výnosů | Koncern Volkswagen | Vývoz | MSCI World | Regulační orgány | Zadlužení | O2 CR | Společnost Avast | Technologický pokrok | Auta | Vakcína | Vstup do obchodu | Moderna | MRNA.US | Contemporary Amperex Technology | CATL | Obchodovat dlouhodobě | Roční zhodnocení | Investment management | Investované peníze | JDE | Unie | ČR | EU50 | Restaurace Novodvorka | Novodvorka | Salesforce | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Zbrojovka | 4M Systems | Střední Evropa | Peter Svátek | Bitcoinové a blockchainové akcie | Oracle | Nikola | Teorie černé labutě | CapitalPanda | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | BCM Begin Capital Markets CY | Jozo Perić | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Celková výplata | Výplata | Covid | Technologické firmy | ZIL | Výhled hospodaření | Práce z domova | Ziskové marže | MAM | Michal Lukáč | Inflační šok | Zdroj příjmů | Ceny emisních povolenek | Úspěchy | Ocenění | Růst tržeb | Ceny | Praha | Kolaps | Technologické společnosti | Merkelová | Názory lidí | Model 3 | Analýza společnosti ČEZ | Progres | Úspěšně obchodovat | Čínská společnost | Lepší výsledky | eMan | Chamtivost a strach | Výrobce baterií | Fisker | Inspirace | TSLA | Pokles exportu | VOW3 | Elektromobily | Marathon | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Česká republika | Agresivní strategie | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Akciové portfolio | Koncern | PFE | Podvážení | PFE.US | MRNA | Společnost CZG | Akcie spoločnosti | Nio | LEN | Zadlužování | Voda | Emise dluhopisů | Online prostředí | Akcie spoločnosti Nio | NIO.US | VET | Kofola ČeskoSlovensko | Dlouhodobé obchodování | Evropské centrální banky | MJ | Finanční výsledky | Albermarle | Albermarle Corp. | NYSE: ALB | Objem akcií | NYSE: GM | NIO Limited | NYSE: NIO | Rostoucí úrokové sazby | Colt | Skluz | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Herní průmysl | Akcie spoločnosti Volkswagen AG | Akcie spoločnosti Volkswagen | VOW3.DE | Volkswagen AG (VOW3.DE) | Index Exportu ČR | Sono Motors | Aptera | Škoda ENYAQ | Vstupní náklady | Pandemie COVID | BCM Begin Capital Markets | NortonLifeLock
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | FXstreet | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

EUR/USD sentiment
EUR USD spread
EUR vs CZK
EUR vs USD
EUR/ZAR
EU summit
EU summit ke koronaviru
EU Tax Observatory
EU-USA
EU50

Následující klíčová slova

Eva Čerešňáková
Eva Miklášová
Eva Zamrazilová
Evening Star
Event driven
EverBank Wealth Management
EverBank World Markets
Evercore ISI
Everett Millman
Ever Given
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít