Pátek 03. červenec 2020 21:15
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
Dukascopy
reklama
Purple Trading ebook

Klíčová slova - Macron

img

Nezaměstnanost v eurozóně stále roste. Přes 12 mil. lidí nemá práci

03.07.2020 Spolkový sněm v pondělí snížil daň z přidané hodnoty v Německu u vyšší sazby z 19 % na 16 %. U nižší sazby došlo ke snížení z 7 % a 5 %. Německá vláda se tímto snaží podpořit skomírající výdaje domácností. Podle německého ministra zahraničí Heiko Maase vztahy USA a Německa v posledních letech zaznamenaly ochlazení především kvůli obchodu, výdajům na obranu a energetické infrastruktuře.
img

Bláhový evropský sen o stěhování výroby

03.07.2020 Koronavirová pandemie jasně ukázala, jak moc je Evropa závislá na Asii, zejména na Číně a Indii, pokud jde o výrobu zdravotnických přístrojů a vybavení, ale i účinných složek běžně užívaných léčiv. Zatímco v 80. a 90. letech minulého století pocházelo kolem 60 % všech účinných složek z Evropy, po roce 2010 se situace zcela obrátila ve prospěch Číny a Indie, které jsou teď společně odpovědné až za 60 % celkové produkce.
C:\fakepath\Merkel-Macron.jpg

Merkelová a Macron chtějí schválení fondu obnovy v červenci

30.06.2020 Německá kancléřka Angela Merkelová i francouzský prezident Emmanuel Macron věří, že se na červencovém summitu EU podaří schválit víceletý finanční rámec sedmadvacítky i balík na obnovu ekonomik zemí a regionů nejvíce postižených koronavirem. Řekli to včera po společném jednání na tiskové konferenci v Mesebergu severně od Berlína. Merkelová, jejíž země bude od července EU předsedat, zároveň poznamenala, že cesta ke shodě mezi evropskými státy je ještě dlouhá.
C:\fakepath\Macron.jpg

Macron slíbil 15 miliard eur pro takzvanou zelenější ekonomiku

29.06.2020 Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes slíbil 15 miliard eur (téměř 403 miliard Kč) na podporu takzvané zelenější ekonomiky. Uvedl to dnes na zahradě Elysejského paláce, kam pozval občany, kteří svými nápady přispěli do Konvence pro klima. To je iniciativa, jejíž myšlenky chce hlava státu v září využít ve speciálním zákoně. Macron teď čelí tlaku, protože v nedělních komunálních volbách jeho strana ve velkých městech zaostala za Zelenými.
img

Rozbřesk: Strach z druhé vlny žene akcie do defenzivy, v centru pozornosti budou čísla z trhu práce

29.06.2020 Vývoj pandemie na přelomu pololetí nenabízí trhům příliš jistoty. V tomto týdnu pravděpodobně celkový počet nakažených překoná 10 milionů s tím, že na řadě míst dochází k opětovnému rozjezdu epidemie. Nejpatrnější je to v USA, kde se řada “otevřených” států opět uzavírá do sítě karantén a kontrol. A to se odráží na daleko menším sebevědomí globálních investorů.
img

Lídři EU nesblížili postoje k fondu obnovy, dohodu chtějí rychle

19.06.2020 Názory politických vůdců zemí Evropské unie na velikost bezprecedentního záchranného balíku peněz se na dnešním videosummitu nesblížily. Prezidenti a premiéři se však shodli na tom, že se pokusí dospět k dohodě již v červenci, kdy chce předseda Evropské rady Charles Michel svolat po pěti měsících první summit s osobní účastí všech. Zatímco zástupci covidem-19 nejpostiženějších jihoevropských zemí či Německa a Francie plán Evropské komise podpořili, někteří politici včetně českého premiéra Andreje Babiše dali najevo výhrady.
img

Rychlé shrnutí

15.06.2020 Trhy jsou nervózní kvůli obavám z druhé vlny koronaviru, které podporuje růst počtu hospitalizací v některých amerických státech. Čísla se ale dál zhoršují i celosvětově, kdy počty nových nakažených i nadále postupně zrychlují. Čína díky nákaze částečně uzavřela Peking, Tokio reportovalo nejvyšší denní nárůst počtu nakažených od začátku května.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Francouzská ekonomika prý dopady viru zdolá nejdříve za dva roky

09.06.2020 Francouzská ekonomika se na úroveň před koronavirovou krizí vrátí nejdříve v roce 2022. Předpověděla to dnes francouzská centrální banka, která odhaduje, že hrubý domácí produkt (HDP) Francie v letošním roce klesne o 10,3 procenta. Zaznamená tak nejhlubší propad od druhé světové války. Francie má druhou největší ekonomiku v eurozóně.
img

Renault podle AFP propustí 15.000 lidí, 4600 ve Francii

29.05.2020  Francouzská automobilka Renault propustí na 15.000 lidí, z toho 4600 ve Francii. Chce tak během tří let ušetřit dvě miliardy eur (téměř 54 miliard Kč). Tvrdí to zdroje agentury AFP. Firma, která měla na konci loňského roku ve Francii zhruba 48.500 zaměstnanců a po celém světě pak necelých 180.000, by svůj záměr měla oznámit na páteční tiskové konferenci.
C:\fakepath\eu penize.jpg

EK chce do obnovy evropských ekonomik vložit rekordní částku

28.05.2020 Evropská komise chce v rámci pokrizové hospodářské obnovy poskytnout členským zemím Evropské unie 750 miliard eur (přes 20 bilionů Kč). Část zemí sice včerejší návrh komise ocenila, řada států však dává najevo zásadní námitky a diplomaté očekávají náročná jednání. Český premiér Andrej Babiš považuje návrh komise za příliš velké zadlužení a chce usilovat o dosavadní tok financí do slabších ekonomik mladších členských zemí.
img

Forex: Evropská komise představí vlastní návrh záchranného fondu

27.05.2020 Dnešní kalendář události je spíše chudý. Z politického hlediska bude alespoň pro Evropu zásadní. Evropská komise má dnes představit svou představu o záchranném fondu na podporu ekonomiky postižené koronavirem. Ten by měl podle dostupných informací dostat do ekonomiky až jeden a půl bilionu eur v nadcházejících sedmi letech. Přitom dosavadní společné úsilí lídrů Evropské unie podporovalo současný optimismus finančních trhů. Případný kolaps ve vyjednávání by tak pravděpodobně vedl ke zklamání. Koruna během posledních dní posílila na nejsilnější hodnoty vůči euru od začátku května. Podle nás ale opět překonává své fundamenty a v následujících dnech opět oslabí.
img

Macron oznámil osm mililard eur na záchranu autoprůmyslu

26.05.2020 Francouzský prezident Emmanuel Macron oznámil balíček v hodnotě více než osmi miliard eur (216 miliard Kč) na záchranu domácího autoprůmyslu zasaženého koronavirovou krizi. Z Francie chce mít prezident největšího výrobce čistých aut v Evropě. Macron to řekl dnes po návštěvě výrobce automobilových součástek Valéo v severní Francii.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Ministr: Opatření proti koronaviru už Francii stála 450 mld. eur

25.05.2020 Opatření na ochranu ekonomiky před dopady koronavirové krize už Francii stála 450 miliard eur (12,3 bilionu Kč), což odpovídá 20 procentům hrubého domácího produktu (HDP) země. Televizi BFM to dnes řekl ministr financí Bruno Le Maire. Zároveň se vyslovil pro odklad letních výprodejů jako pomoc obchodníkům, kteří byli řadu týdnů bez tržeb.
C:\fakepath\eu penize.jpg

"Spořivé" země EU zveřejnily alternativní návrh záchranného fondu

24.05.2020 Rakousko, Švédsko, Dánsko a Nizozemsko včera představily alternativní návrh vůči francouzsko-německému plánu záchranného fondu pro hospodářskou obnovu v Evropské unii po krizi způsobené koronavirem. Jeho základem by mělo být poskytování výhodných úvěrů, a to nanejvýš po dobu dvou let, informovaly agentury DPA a APA.
C:\fakepath\merkel-18052020-lv.jpg

Německo a Francie chtějí záchranný fond s 500 miliardami eur

18.05.2020 Německo a Francie navrhují vytvoření evropského programu v rozsahu 500 miliard eur (13,8 bilionu korun) na hospodářskou obnovu po krizi způsobené koronavirem. Podporu z fondu mají dostávat země a sektory nejhůře postižené pandemií. Na tiskových konferencích v Berlíně a v Paříži to po společném jednání řekli německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron.
C:\fakepath\Merkel-Macron.jpg

Macron a Merkelová představí novou společnou iniciativu

18.05.2020 Francouzský prezident Emmanuel Macron a německá kancléřka Angela Merkelová dnes představí novou společnou iniciativu týkající se hospodářské obnovy Evropské unie po pandemii způsobené koronavirem. V překvapivém prohlášení o tom dnes informoval Macronův úřad, uvedla agentura Reuters.
img

Steenova kronika: Vítejte zpátky v sedmdesátkách

29.04.2020 V roce 1976 vyměřila švédská vláda spisovatelce Astrid Lindgrenové, která se proslavila Pippi Dlouhou punčochou, mezní daňovou sazbu 102 %. Autorka na to zareagovala satirickou pohádkou „Pomperipossa ve světě peněz“ (Pomperipossa in Monismania). Její název mluví za vše. A nejen, že vyprovokovala zuřivou debatu, ale zároveň způsobila v témže roce velkou volební prohru sociálně demokratické vládě, která tak musela poprvé po 44 letech od válu.
C:\fakepath\Macron2.jpg

Koronavirová krize si podle Macrona žádá investice 10 procent HDP

24.04.2020 Evropská unie musí na koronavirovou krizi reagovat investicemi přinejmenším ve výši pět až deseti procent výkonu své ekonomiky. Po videokonferenci prezidentů a premiérů zemí Evropské unie to podle agentury Reuters prohlásil francouzský prezident Emmanuel Macron. Řekl také, že Evropa nemá budoucnost, pokud se nedokáže shodnout na reakci na nynější výjimečnou situaci.
img

Evropská komise: Nadešel čas lámání chleba

22.04.2020 Na čtvrteční večer je naplánováno setkání leaderů EU, kteří mají prodiskutovat balíček návrhů na podporu krátkodobé likvidity odsouhlasený před dvěma týdny Euroskupinou. Mezitím se objevily nedořešené názorové neshody ohledně úvěrového limitu ESM a fondu na podporu zotavení, které znovu oživují spory sahající až ke krizi kolem státního dluhu členských zemí z roku 2012. Je patrné, že se blíží politická dohoda, která v této chvíli nebude zahrnovat žádný fond zotavení. Evropská rada by měla dát Euroskupině široký a nepříliš jasný mandát zkoumat možnosti podpory ekonomických aktivit ve světě po odeznění pandemie, aniž by při tom jasně zmínila mutualizaci dluhů.
C:\fakepath\Italie-EU.jpg

Bloomberg: V bouřlivém vztahu Itálie s Evropou se něco pokazilo

22.04.2020 Základy Evropské unie byly položeny před šesti desítkami let v Římě a někteří státní představitelé si nyní ve věčném městě začínají myslet, že jsou svědky počátku jejího rozpadu, napsala agentura Bloomberg. Poté co (britský premiér) Boris Johnson a zastánci brexitu pohřbili pečlivě pěstěný mýtus o nezvratnosti unie, její přívrženci začali tvrdit, že Británie je zvláštní případ, ostrovní národ, který se nikdy nemůže zcela kontinentu oddat. Jinak se to ale má, když se proti Bruselu staví Itálie.
img

EUR / USD – 17. 4. 2020

17.04.2020 Euro se v pátek vůči americkému dolaru stabilizovalo a připsalo si marginální zisk – díky mírně lepšímu rizikovému sentimentu a lepším povzbudivým zprávám o pandemii koronaviru navíc. Francie vyjádřila podporu společnému vydávání dluhopisů v eurozóně.
C:\fakepath\g20-15042020-lv.jpg

Státy G20 odložily nejchudším zemím splátky dluhů

15.04.2020 Ministři financí a centrální bankéři největších ekonomik světa sdružených ve skupině G20 odložili počínaje 1. květnem do konce letošního roku 77 nejchudším zemím splátky dluhů. Chtějí jim tak vytvořit větší prostor pro boj s koronavirovou nákazou. Vyplývá to ze sdělení, které uveřejnili po skončení své dnešní videokonference.
C:\fakepath\francie.jpg

Francouzská ekonomika letos klesne o osm procent, očekává vláda

14.04.2020 Francouzská ekonomika letos kvůli koronaviru patrně vykáže osmiprocentní propad, řekl dnes ministr financí Bruno Le Maire. Za poslední týden už vláda zhoršila výhled podruhé, ještě před pár dny čekala celoroční pokles hrubého domácího produktu (HDP) o šest procent. Ministr pro státní rozpočet Gérald Darmanin očekává, že deficit veřejných financí letos dosáhne rekordních devíti procent HDP.
img

Rozbřesk: Fed odkrývá detaily masivního stimulu, dveře QE může pootevřít i ČNB

14.04.2020 Na konci uplynulého týdne Fed oznámil některé klíčové detaily spojené s novou vlnou masivní měnové expanze. A zdá se, že nakonec do bilance bude nakupovat cenné papíry, což bylo dříve těžko představitelné. Konkrétně korporátní dluhopisy podniků, které před 22. březnem měly investiční rating (alespoň BBB). To zavání poměrně velkým morálním hazardem - řada BBB podniků na americkém trhu kvůli výraznějšímu zadlužování a zpětnému odkupu akcií zaznamenala v posledních dvou letech zhoršení ratingu a je pravděpodobné, že kvůli současné epidemii dříve nebo později o svůj investiční rating přijdou.
C:\fakepath\Macron.jpg

Macron podle Reuters varoval před koncem schengenu

27.03.2020 Francouzský prezident Emmanuel Macron na včerejším videosummitu varoval ostatní šéfy unijních států a vlád, že bez solidarity během nynější koronavirové krize hrozí konec Evropy bez vnitřních hranic. S odvoláním na nejmenovaného diplomata o tom informovala agentura Reuters. Shodou okolností si včera Evropa připoměla 25. výročí, kdy vstoupila v platnost dohoda o schengenském prostoru bez kontrol na vnitřních hranicích.
C:\fakepath\g20.jpg

Lídři G20 varovali před hrozbou recese a vyzvali ke spolupráci

26.03.2020 Saúdskoarabský král Salmán dnes vyzval lídry největších světových ekonomik G20, aby na pandemii způsobenou koronavirem reagovali efektivně a koordinovaně. K výzvě ke spolupráci se na summitu, který se konal prostřednictvím videokonference, připojil také čínský prezident Si Ťin-pching. Informovaly o tom agentury AFP a Reuters.
C:\fakepath\ecb-19032020-lv.jpg

ECB zavádí kvůli koronaviru podpůrný program za 750 miliard eur

19.03.2020 Ve snaze bojovat proti ekonomickým dopadům pandemie způsobené šířením nového koronaviru zavádí Evropská centrální banka (ECB) nový podpůrný program. Banka ve středu pozdě večer po neplánované schůzce Rady guvernérů oznámila, že začne nakupovat dluhopisy a další aktiva v objemu 750 miliard eur (20,9 bilionu Kč). Program potrvá do konce roku a bude se vztahovat na dluhopisy státního i soukromého sektoru, stejně jako na dluhopisy řecké vlády.
C:\fakepath\fr-17032020-lv.jpg

Francouzská vláda vyčlení na podporu firem 45 miliard eur

17.03.2020 Francie uvolní na podporu firem zasažených opatřeními proti šíření koronaviru 45 miliard eur (více než 1,2 bilionu Kč). Oznámil to dnes ministr financí Bruno Le Maire. Vláda je podle něj připravena použít "všechny nástroje" ke zmírnění ekonomických dopadů pandemie, včetně zestátňování velkých společností.
C:\fakepath\eu penize.jpg

EU kvůli koronaviru zřídí investiční fond

11.03.2020 Evropská unie v rámci boje s novým typem koronaviru umožní státní pomoc pro postižené firmy a vytvoří investiční fond v hodnotě 25 miliard eur (asi 640 miliard Kč) s cílem zmírnit dlouhodobý ekonomický dopad současné epidemie. Včera se na tom při telekonferenci shodli šéfové zemí a vlád Evropské unie.
C:\fakepath\Macron.jpg

Macron: Lídři EU zavedou opatření na obranu před finanční krizí

11.03.2020 Evropští lídři se včera shodli, že zavedou veškerá potřebná opatření, aby zabránili finanční a ekonomické nestabilitě v důsledku šíření nového koronaviru. Po včerejší telekonferenci prezidentů a premiérů států Evropské unie to oznámil francouzský prezident Emmanuel Macron. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Lídři států EU zahájí rozpočtový summit, ústupky zatím odmítají

20.02.2020 Lídři zemí Evropské unie dnes odpoledne dorazili do Bruselu na mimořádný summit, jehož cílem je sblížit jejich zatím zásadně odlišné pohledy na příští víceletý rozpočet EU. Velká část prezidentů a premiérů před začátkem jednání tvrdila, že ze svých požadavků nehodlá slevit a že dohodu bude velmi těžké nalézt. Předseda Evropské rady Charles Michel dal nicméně najevo, že je v případě potřeby připraven summit protáhnout na několik dní.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (17.2.2020)

17.02.2020 Minulý týden nedošlo k žádnému obchodu na měnovém páru EUR/USD podle mého týdenního komentáře. Trh v podstatě padal celý týden k nižším úrovním, kde se však nenacházelo žádné mé obchodní nastavení (vstupní S/R zóna) ke vstupu do obchodní pozice, jelikož jsou to úrovně, kde jsme nebyli už tři roky. Vypadá to, že brzy dojde k vyplnění GAPu (cenové mezery), který vznikl na eurodolaru v roce 2017 po prezidentských volbách ve Francii, kde vyhrál Emmanuel Macron.
C:\fakepath\francie.jpg

Průmyslová výroba ve Francii kvůli stávce klesla nejvíc za 2 roky

07.02.2020 Průmyslová výroba ve Francii v prosinci klesla ve srovnání s předchozím měsícem o 2,8 procenta, což byl největší propad za téměř dva roky. Přispěly k tomu celonárodní stávky v dopravě a také zpomalení hospodářského růstu v širší Evropě. Oznámil to dnes francouzský statistický úřad INSEE.
img

Eurozóna je na tom ekonomicky nejhůře za sedm let. Letošní hrozbou jí je koronavir a Trump

31.01.2020 Eurozóna je na tom ekonomicky nejhůře od krize před sedmi lety, dolů ji teď stahují, celkem nečekaně, hlavně Francie a Itálie.
img

Koronavirus ohrožuje Čínu, akcie a ropa padají. ECB zahájila revizi své strategie

24.01.2020 Francouzský prezident Manuel Macron se dohodl se svým americkým protějškem Donaldem Trumpem na příměří ohledně daní, které by mělo trvat do konce roku. Macron novinářům sdělil, že obě země budou pokračovat v intenzivních rozhovorech.
C:\fakepath\dan-21012020-lv.jpg

Reuters: Paříž nabídla Washingtonu odklad digitální daně

21.01.2020 Francie nabídla Spojeným státům, že ve snaze vyřešit vzájemný spor zatím odloží splatnost daně z digitálních služeb pro velké internetové firmy z dubna na konec roku. S odvoláním na zdroj z francouzského ministerstva financí to dnes uvedla agentura Reuters. Washington pohrozil Francii kvůli dani z digitálních služeb zavedením cla na některé zboží. Podobnou daň chystá i Česká republika.
C:\fakepath\USA-Francie.jpg

AFP: Francie a USA budou dál řešit digitální daň

21.01.2020 Francouzský prezident Emmanuel Macron a jeho americký protějšek Donald Trump se dohodli na prodloužení rozhovorů ohledně digitálně daně do konce roku, takže prozatím nehrozí zavedení nových amerických cel na francouzské zboží. Informovala o tom včera agentura AFP s odvoláním na zdroj z francouzské diplomacie.
C:\fakepath\francie.jpg

Macron láká zahraniční investice, přijme 180 byznysmenů

20.01.2020 Francouzský prezident Emmanuel Macron se snaží přilákat zahraniční firmy, k čemuž využívá i nejistoty kolem chystaného odchodu Británie z Evropské unie. Na zámku ve Versailles chce dnes přijmout 180 světových byznysmenů a podle listu Les Echos by na akci mohlo být oznámeno či potvrzeno 15 investičních projektů. Recepce se koná přesto, že Francii už více než šest týdnů ochromují stávky proti reformě penzí, kterou Macronova vláda plánuje.
C:\fakepath\stock-crash-3-11.jpg

Merkelová a Macron našli shodu na rozpočtu eurozóny

19.06.2018 Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron našli shodu ohledně vytvoření rozpočtu eurozóny, z něhož chtějí v příštích letech financovat hlavně investice ve členských zemích. Mechanismus záchranného fondu eurozóny (ESM) se má postupně proměnit v Evropský měnový fond (EMF). Merkelová a Macron to dnes řekli na společné tiskové konferenci po jednání na zámku Meseberg severně od Berlína.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Offshore | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Akciové indexy | Fitch | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | HDP | Kanada | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Česká koruna | ETF | Poptávka | Recese | Daně | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Důvěra investorů | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Blue chip | Bundesbank | CME | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dollar | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Forex trader | Futures | G7 | Vyplnění GAPU | Index spotřebitelských cen | Investice | Investiční fond | Komodity | Kurz | LES | Low | Risk | Měna | Měny | NYSE | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Obligace | Pozice | Prodeje existujících domů | Průmyslové objednávky | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Splatnost | Ticker | Timeframe | Trader | Trigger | Výnos | Wall Street | ZEW index | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Optimismus | Výsledky | Strach | Bohatství | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Financování | Investovat | Index cen | Index PPI | Index CPI | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Financial Times | Bankrot | Vzdělávání | Centrální bankéři | EPS | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Analýzy | Banka | Brent | Cena | CISCO | CZK | Devizové trhy | Dluh Řecka | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Evropská měna | Evropská rada | Finanční prostředky | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Instrumenty | Investiční | EBay | JP Morgan | Korporátní dluhopisy | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Markets | Míra inflace | Nemovitosti | PayPal | Rakousko | Reuters | Ropy | S čím obchodovat | Société Générale | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Trh | Velká Británie | Volkswagen | Výprodej | WTI | XM | Země EU | Zpráva | Zprávy | Předpověď | ZEW | EIA | ING | DMA | Andrej Babiš | Doba splatnosti | Indie | Ministerstvo financí | ROCE | Sekundární trh | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Rozhovor | Know-how | Traders | Bank of New York Mellon | DPA | Intesa Sanpaolo | Wells Fargo | Microsoft | ABN Amro | Caterpillar | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Agentura DPA | Reporty | Obchodní nastavení | S/R zóna | Thomson Reuters | Brazílie | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Euro vůči dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Ministr financí | Earnings | Globální akciové trhy | KBC | BlackRock | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Ekonomické fórum | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Referendum | Ekonomická aktivita | Ministři financí eurozóny | Lídři | Firmy | Ekonomické dopady | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Globální finanční trhy | Walmart | Propad | Úvěrový rating | Kryptoměny | Les Echos | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Fitch | Německý DAX | Zahraniční investice | Finanční injekce | Nejistota | Philip Morris | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Daně z příjmů | Zajištění | Výrobní index PMI | Baidu | Tesla | Dluhové krize | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | Steen Jakobsen | Výhled | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Ekonomická situace | General Electric | Záchranný fond | Krize | Výnosy | Americká vláda | Česká vláda | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index cen domů | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Alphabet | ČTK | Země G20 | Internetové firmy | Belgie | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Obchodní pozice | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Index ekonomické nálady | ABN AMRO Bank | ex | BBVA | Zahraniční forex | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Země platící eurem | Saxo | Raytheon | Lockheed Martin | OPEC+ | Podniky | Regionální měny | Inflace v eurozóně | McDonald's | Akcie společnosti | Forint | RDSA | Royal Dutch Shell | Czech Fund | Nové peníze | I-Trader | Christopher Dembik | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Základní úroková sazba | Makroekonomické strategie | Obchodní rozhodnutí | Konopné akcie | Investice do marihuany | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Splácení dluhu | Euroskepticismus | Růst cen ropy | Nejznámější kryptoměny | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Odhad růstu ekonomiky | Boris Johnson | NVDA | iFX | Snížení sazeb | Akcie a ETF | Ropné akcie | Digitální daň | Výnosové křivky | Britský premiér | Indická ekonomika | AMZN | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Prosus | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Kurzarbeit | MetLife | GOOGL | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Akcie roku | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Digitalizace | Automobilky | KOSPI | Rozpočet | Hazard | Deficit | Prezident Donald Trump | Německá vláda | IOT | Investice do ropy | Objem | František Táborský | MSFT | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Myšlenka | Hluboká recese | ČSÚ | Cisco Systems | Firma | Ekonomiky eurozóny | Risk-off | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Růst cen | Maďarská centrální banka | Zavedení digitální daně | Bilance | Americký Senát | Ekologie | PSA | GM | Čínský prezident | Lagardeová | Si Ťin-pching | Amazon | Nízké úrokové sazby | Louis Vuitton | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | INTC | Kalendář událostí | Walt Disney | AFP | Nezaměstnanost v eurozóně | Financovat | Předpovědi | Průmysl | ADP | Propouštění | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Visa | General Motors | Enel | Rozvoj | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Problémy | Total | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Zasedání FOMC | Nejistoty | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Předseda Evropské rady | Charles Michel | Nálada | Prohlášení | Zavedení cel | Ford Motor | United Technologies | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Amgen | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Konec roku | Francouzská centrální banka | Měnové politiky | Důchod | Předseda | Americké centrální banky | AXA | Záporné úrokové sazby | Italský premiér | FedEx | FDX | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Americké vlády | Nike | EY | Nejlepší akcie | Giuseppe Conte | Kraft Heinz | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | Peking | Wirecard | Nálada na globálních trzích | ETF roku 2020 | Hospodaření | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Pracovní trh | Stephen Poloz | Bruno Le Maire | Návratnost | Altria Group | Netflix | NFLX | Míra inflace v eurozóně | Francouzský parlament | Washington | Daimler | Micron Technology | Microchip Technology | Miliardy eur | Irák | Ministr zahraničí | Sodexo | Von der Leyenová | RBA | Budoucnost | Zemědělství | ASML | ASML Holding NV | Iniciativa | Podnik | Ukazatele | Bankroty | SAP | Kryptoměny bitcoin | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Kancléřka Merkelová | Krach | Komunikace | HN | Francouzská vláda | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Choose France | Zvolte Francii | Astrazeneca | General Electric (GE) | Trump | Francie a USA | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny v USA | Výsledkové sezóny | AMGN | Koronavirus | Odklad digitální daně | Paypal Holdings | Koronavir | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | Šíření koronaviru | American Express | Ratingová agentura Fitch | Virus | Vir | Pokles | Situace | Globální sentiment | Pandemie | IHNED | Boeing | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Výdaje | Fresenius Medical | Adidas | Sazby beze změny | SEC | Průmyslová výroba ve Francii | Francouzský statistický úřad | Výkon francouzské ekonomiky | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | COVID-19 | Deutsche Telekom | Rozpočtový summit | Ekonomické aktivity | Lídři zemí Evropské unie | Lídři států EU | Ekonomické recese | Šíření koronavirové nákazy | Šéfka ECB | Americký Fed | Stabilita | Vývoj | Nižší sazby | Videokonference | Lídři EU | Opatření na obranu před finanční krizí | Premiér Conte | Air France-KLM | Lufthansa | Indické akcie | Opatření proti koronaviru | Olaf Scholz | Profitovat | Další vývoj | Karanténní opatření | Evropské země | Brusel | Finanční válka | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Nemoc COVID-19 | Automobilka | Dopady pandemie | Historie | Počet nakažených | Dluhopisy řecké vlády | Krizová fáze | Mimořádné časy | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Prodeje domů | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Král Salmán | Salmán | Škoda | Domácnosti | Počet potvrzených případů | Koronabondy | Zápis z posledního zasedání | Růst | Koronavirové krize | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Automobilový trh | Allianz | Propad HDP | Šíření nákazy | Abbott Laboratories | Ekonomiky | Nigérie | Potenciál pro růst | Italové | Slovensko | Války | Organizace | Švédská vláda | Wopke Hoekstra | Deficit veřejných financí | Letecká společnost | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Africké země | Hrozí krach | DPH | Pedro Sánchez | Španělský premiér | Eni | UnitedHealth Group | Dopady koronavirové krize | Ministři | Španělská vláda | Splátky dluhů | BFMTV | Ministr pro státní rozpočet | Gérald Darmanin | RMC | France Info | Finanční představitelé | Více peněz | Microsoft Corp | US Bancorp | Rozpočet EU | Státy G20 | Otevírání ekonomik | Procter & Gamble | Finanční pomoc | Nizozemsko | Premiér Andrej Babiš | BFM | MFF | Vytvoření MFF | Uvolňování karanténních opatření | Evropská strategie | Posílení | 3M | Pracovní síly | Shell | Finanční polštář | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | Oživení hospodářství | Obchodní přebytek | Zadlužení | Členské státy | Členské země | Merck KGaA | Merck | Auta | CL | Macron a Merkelová | Státní podpora | Koronavirová pandemie | Renault | Umělé inteligence | Návrh záchranného fondu | JDE | Unie | ČR | Prezidenti a premiéři | Spolkový sněm | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Plán Evropské komise | Pokrizové hospodářské obnovy | Rozpočet eurozóny | Big data | Akcie big data | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Strach z druhé vlny | Sanofi | Roční míra inflace | Negativní výhled | HDP EU | Nové žádosti o podporu | Merkelová a Macron | Reshoring | Horizon Europe
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

MACD revers systém
Macquarie
Macquarie Asset Management
Macquarie Bank
Macquarie Capital
Macquarie Group
Macquarie Group Limited
Macquarie Infrastructure and Real Assets
Macquarie Limited
Macroeconomic Advisers

Následující klíčová slova

Macron a Merkelová
Macronova penzijní reforma
MacroPolicy Perspectives
Macy’s
Macy 's (M)
Maďarská centrální banka
Maďarská měna
Maďarská měna kurz
Maďarské forinty platné
Maďarsko
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets copyfx
Potvrďte prosím... Zavřít