Čtvrtek 21. říjen 2021 05:16
reklama
Swissquote Krypto
reklama
Dukascopy
reklama
Admiral Markets
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Výkonný ředitel

C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Studie: Čína překonává USA a další mocnosti ve financování zahraničního rozvoje

29.09.2021 Průměrné roční výdaje Číny na zahraniční rozvojové projekty vykázaly za pět let od roku 2013 dramatický růst, který dosáhl 85 miliard USD (1,9 bilionu Kč). Daleko tak překonaly výdaje Spojených států, Japonska a dalších velmocí. Vyplývá to ze studie americké výzkumné laboratoře AidData. Rok 2013 je rokem, kdy čínský prezident Si Ťin-pching začal prosazovat iniciativu nové Hedvábné stezky, jejímž cílem je zvýšit vliv Pekingu v zahraničí prostřednictvím financování a výstavby infrastrukturních projektů v Asii, Evropě a Africe.
img

MicroStrategy bohatne na bitcoinech, zisk činí již 2 miliardy dolarů

21.09.2021 Softwarová společnost MicroStrategy pokračuje v nakupování bitcoinů. Momentálně jich vlastní již za několik miliard dolarů. Z firmy toto činí největšího investora do primární kryptoměny z korporátní sféry.
img

Velkoobchodní ceny elektřiny jsou dosud nejvyšší, padl rekord z roku 2008

07.09.2021 Velkoobchodní ceny elektřiny jsou dosud nejvyšší. Elektřina s dodávkou na příští rok se na pražské energetické burze obchoduje za 94 eur (asi 2400 korun) za megawatthodinu (MWh). Cena tak překonala dosavadní rekord z 1. července 2008, kdy dosáhla 90 eur za MWh. S odkazem na data středoevropské energetické burzy Power Exchange Central Europe (PXE) to na twitteru uvedla polostátní energetická společnost ČEZ.
img

PPF bude naplňovat Kellnerovy plány, píše ve výroční zprávě Bartoníček

23.08.2021 Skupina PPF bude naplňovat odkaz a realizovat plány zesnulého většinového majitele skupiny Petra Kellnera. V úvodním slově výroční zprávy PPF za rok 2020 to napsal její výkonný ředitel Ladislav Bartoníček. Při boji s pandemií koronaviru podle něj dál ubývá svobody a zvyšuje se napětí mezi lidmi i státy, krize ale přinesla i schopnost semknout se. Bartoníček úvodní slovo napsal poprvé, předtím jej vždy psal Kellner, který zemřel koncem března při pádu vrtulníku na Aljašce.
img

AMISTA a J&T BANKA uzavřely strategické partnerství

09.08.2021 Investiční společnost AMISTA, největší tuzemský správce a administrátor fondů kvalifikovaných investorů, a J&T BANKA uzavřely strategické partnerství s cílem nabídnout investorům nejširší portfolio služeb v oblasti fondů kvalifikovaných investorů (FKI) v České republice. Partnerství se promítá také do akcionářské struktury investiční společnosti, v níž J&T BANKA převzala 9,9% podíl zakladatele Víta Vařeky. Zároveň se akcionáři společnosti stávají ředitel AMISTY, Ondřej Horák, spolu s dalšími manažery, Petrem Janouškem a Pavlem Barešem. Významná změna v akcionářské struktuře v sobě odráží nejen synergii se skupinou J&T, ale také kontinuitu reprezentovanou dosavadním managementem. Zakladatel AMISTY, Vít Vařeka, nadále zůstává minoritním spoluvlastníkem.
img

Společnost Freedom Finance Europe obdržela od S&P úvěrový rating B pro stabilní ekonomický výhled

05.08.2021 Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's Global Ratings (S&P) přidělila společnosti Freedom Finance Europe Ltd dlouhodobý úvěrový rating „B“ se stabilním výhledem. Důvodem byla role společnosti Freedom Finance Europe coby strategického a předního ziskového centra společnosti Freedom Holding Corp ve fiskálním roce 2021, končícím 31. března 2021.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (14.7.2021)

14.07.2021 Vývoj na finančních trzích včera nejvýrazněji ovlivnily překvapivé výsledky americké inflace za měsíc červen. Inflace totiž zrychlila na 5,4 %, ačkoliv se očekávala stagnace. To mělo poměrně zásadní vliv na vývoj akciových indexů, jelikož se investoři znovu obávají rychlejšího utahovaní měnové politiky. Své výsledky reportovaly bankovní domy Goldamn Sachs a JP Morgan.
img

ROVNOVÁHA MEZI SPOTŘEBOU A INVESTICEMI PO PANDEMII

14.06.2021 Přirozenou lidskou reakcí v dobách nejistoty je šetření. A málokterý rok byl tak nejistý jako ten uplynulý. Evropské domácnosti v reakci na krizi způsobenou Covid-19 zvýšily ve třetím čtvrtletí roku 2020 míru úspor na více než 17 %. Podle Eurostatu (Eurostat 12. 1. 2021) se jedná o druhou nejvyšší úroveň od počátku záznamů v roce 1999.
C:\fakepath\top-10062021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.06.2021 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo převážně v plusu. Mírnou ztrátu zaznamenala jen burza v Hongkongu. Z makrodat se investoři zaměřili hlavně na údaje z Japonska, Austrálie a Číny.
img

IEA žádá kvůli ochraně klimatu radikální změnu energetické politiky

18.05.2021 Mezinárodní agentura pro energii (IEA) přichází s radikálními požadavky na změnu energetické politiky, aby svět do poloviny století dosáhl nulových emisí. V dnes zveřejněné zprávě navrhuje například okamžitě zastavit investice do ropných, plynových a uhelných projektů. Pokud vlády chtějí uhlíkovou neutralitu do roku 2050 zajistit, musí se nejpozději do roku 2035 zastavit prodej nových osobních aut se spalovacím motorem a globální odvětví elektřiny musí dosáhnout čistých nulových emisí do roku 2040. Zpráva má být vodítkem pro další kolo globálních rozhovorů o klimatu, které se uskuteční v listopadu ve Skotsku.
img

Křetínského EPH postaví v Německu 50 větrných elektráren

13.04.2021 Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského postaví v Německu 50 větrných elektráren s celkovým výkonem 300 megawattů (MW). Dodavatelem technologie bude společnost GE Renewable Energy. ČTK to dnes řekl mluvčí EPH Daniel Častvaj. Cenu nesdělil. Větrné turbíny budou podle něj ročně dodávat přibližně 800.000 megawatthodin elektrické energie, což odpovídá roční spotřebě více než 230.000 domácností. Celkový instalovaný výkon všech větrných elektráren v Česku podle údajů Energetického regulačního úřadu na konci loňského roku činil asi 340 MW.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Bitcoin zdolal další rekord, vystoupil nad 63.000 dolarů

13.04.2021 Bitcoin zdolal další rekord, před polednem se obchodoval za více než 63.000 dolarů, v přepočtu asi 1,38 milionu korun. Poté kurz této nejznámější kryptoměny světa klesl zhruba na 62.600 dolarů. Od začátku roku se hodnota bitcoinu více než zdvojnásobila, vyplývá z grafů na specializovaných webech. Bitcoin vystoupil na rekordní hodnotu den předtím, než se na trhu Nasdaq v New Yorku začne obchodovat s akciemi společnosti Coinbase Global, což je provozovatel největší kryptoměnové burzy ve Spojených státech.
C:\fakepath\krypto-13042021.jpg

MobileCoin bombarduje Signal i přes jejich partnerství

13.04.2021 Společnost Signal čelí kritice ohledně své integrace s MobileCoin. Nedávno ohlášená integrace společnosti MobileCoin obklopuje kontroverze, přičemž uživatelé vyjadřují znepokojení nad vazbami mezi zakladatelem společnosti Signal a kryptoměnu MOB. Neprůhlednost kolem vydávání mincí a podezřelými zisky vedoucími k oznámení partnerství.
C:\fakepath\Kryptoměny.jpg

Podle šéfa bitcoinové burzy se možná blíží kroky proti používání kryptoměn

13.04.2021 Vlády po celém světě by mohly začít podnikat kroky proti používání bitcoinu a dalších kryptoměn. V rozhovoru s televizí CNBC to uvedl Jesse Powell, spoluzakladatel a výkonný ředitel přední bitcoinové burzy Kraken.
C:\fakepath\london8.jpg

Deliveroo může být největší primární emisí v Londýně za deset let

22.03.2021 Plánovaný vstup na burzu by mohl britskou společnost Deliveroo ocenit až na 8,8 miliardy liber (267 miliard Kč). Mohl by se tak stát největší primární veřejnou nabídkou (IPO) akcií na londýnské burze za posledních zhruba deset let, uvedla agentura Reuters. Ta vychází z cenového rozpětí, které dnes firma pro účely nabídky zveřejnila. Deliveroo se specializuje na rozvoz jídel a těží z prudkého růstu poptávky, který je důsledkem šíření koronaviru.
C:\fakepath\london7.jpg

Britská firma Deliveroo hodlá vstoupit na londýnskou burzu

09.03.2021 Britská společnost Deliveroo, která se specializuje na rozvoz jídel, hodlá vstoupit na londýnskou akciovou burzu. Podle agentury Reuters by primární veřejná nabídka akcií (IPO) mohla podnik ohodnotit na více než sedm miliard dolarů (155 miliard Kč). Firma loni těžila z prudkého růstu poptávky, který byl důsledkem šíření nového koronaviru.
img

Rohlik Group získala od investorů asi 5 miliard Kč, bude expandovat

02.03.2021  On-line prodejce potravin Rohlik Group získal od investorů 190 milionů eur (asi pět miliard Kč). Finance firmě pomohou k rychlejší expanzi na stávajících trzích, pro plánovaný vstup do Německa, ale i v pokračování investic do technologií a zlepšování služby. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě.
img

Do bezpečného přístavu eura vplouvá loď se zlatým „B“ na vlajce

25.02.2021 Plošná karanténa z loňského jara sice připomněla, že je třeba stále počítat s americkým dolarem, současně ale potvrdila odolnost eura. Počátkem loňského dubna totiž nastal obrat trendu a euro začalo vůči dolaru opětovně posilovat. Koncem listopadu prolomilo hranici 1,2 dolaru za euro a přelom roku zakončilo ještě silnější. V současnosti je euro na nejvyšších úrovních od března 2018 a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo vydat směrem ke slabším hodnotám. Do bezpečného přístavu však promlouvá stále významnější faktor ovlivňující hodnotu tradičních světových platidel, kterým je dominantní kryptoměna bitcoin.
C:\fakepath\akcie-17022021-2.png

Předpověď ceny akcií společnosti Tilray: jsou akcie této společnosti jasnou koupí i po obrovském růstu?

17.02.2021 Akcie kanadské firmy zabývající se konopím Tilray (TLRY) se nyní také řadí k akcím, které se během pár dní vyšplhaly raketově vzhůru. Maloobchodní investoři se zaměřili na její vyhlídky růstu a společnost vzrostla o 589 procent.
C:\fakepath\akcie6.jpg

Saúdská Arábie prodá na burze podíly v dalších firmách

10.02.2021 Saúdská Arábie se letos chystá přes akciovou burzu prodat podíly v dalších firmách. Na trhu by se tak po úspěšné primární veřejné nabídce (IPO) akcií společnosti Saudi Aramco z konce roku 2019 měly objevit další velké emise, uvedla dnes agentura Reuters. Vláda spoléhá na zájem investorů, kteří mají kvůli omezení pohybu v důsledku pandemie značné úspory.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Akcie konkurenta TikToku při debutu v Hongkongu prudce vzrostly

05.02.2021 Cena akcií technologické společnosti Kuaishou Technology se při svém dnešním debutu na burze v Hongkongu více než zdvojnásobila, tento provozovatel sociální sítě pro krátká videa se tak stal pátou největší firmou na hongkongské burze. Nabídka akcií firmy je zároveň největší v Hongkongu od vstupu asijské divize pivovaru Budweiser v roce 2019, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Stellantis.jpg

Akcie automobilky Stellantis na trhu debutovaly silným růstem

18.01.2021 Akcie společnosti Stellantis, která vznikla spojením italsko-americké automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA) a francouzského konkurenta PSA, při svém dnešním debutu na burzách výrazně posílily. Během dopoledního obchodování přidávaly na akciovém trhu v Miláně více než 7,5 procenta.
C:\fakepath\Kryptoměny.jpg

Zájem o bitcoiny sílí mezi největšími hráči, ti zvyšují i cenu

08.01.2021 Počet elektronických adres, na kterých je více než 1000 bitcoinů, se ke čtvrtku zvýšil na rekordních 2334. Hodnota každého takového účtu tak činila zhruba 37,5 milionu dolarů (více než 804 milionů Kč). Uvedl to specializovaný web CoinDesk. Na konci prosince počet těchto adres mírně klesl, opětovný růst podle expertů tedy znamená, že velcí držitelé bitcoinů počítají s dalším cenovým růstem. Jejich poptávka tak přispívá i k rychlému růstu cen z poslední doby.
img

Kudy vede cesta k příležitostem desetiletí

18.12.2020 Abychom včas identifikovali trendy a viděli na jejich horizontu příležitosti, musíme se nejprve podívat nazpátek. Hypoteční a následná finanční krize, která propukla ve Spojených státech amerických v září 2008 pádem investiční banky Lehman Brothers, zasáhla celý svět. Téměř v troskách se ocitl bankovní systém nejen v USA, ale o přežití bojovaly také významné bankovní domy v Evropě. Do problémů se dostaly i takové renomované peněžní ústavy jako Deutsche Bank, Erste, Banca Monte Dei Paschi Di Siena, Unicredit, ale například i Royal Bank of Scotland se sídlem na Britských ostrovech.
C:\fakepath\Tesla.png

Tesla chce prodejem svých akcií získat dalších pět miliard dolarů

08.12.2020 Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá získat dalších pět miliard dolarů (zhruba 109 miliard Kč) prodejem svých nových kmenových akcií. Firma tak využívá prudkého růstu ceny akcií, která se v pondělí vyšplhala na nové maximum, uvedla dnes agentura Reuters. Tržní hodnota podniku tak překonala 600 miliard dolarů (asi 13 bilionů Kč), uvedla dnes agentura Reuters.
img

Zelené dluhopisy Energy financial group jsou šancí pro malé investory

02.12.2020 Takzvané zelené dluhopisy se na globálním investičním trhu poprvé objevily roku 2007. Od té doby jejich obliba neustále roste. Letos počet vydávajících světových subjektů pokořil první tisícovku a hodnota vydaných bondů překonala bilion amerických dolarů. Kromě příležitostí pro velké hráče se na trhu čím dál častěji objevují také emise cenově dosažitelné i pro širší spektrum investorů. Jednou z nich jsou nově vydané dluhopisy české investiční skupiny Energy financial group (EFG).
img

Jak trh reaguje na předpokládané „prvenství“ Pfizeru

24.11.2020 Po oznámení společnosti Pfizer z pátku, že podala žádost FDA (U.S. Food and Drug Administration) na schválení vakcíny proti COVID-19, a že by tudíž mohl být přípravek distribuován již kolem poloviny prosince[1], akcie zareagovaly růstem ceny o 7,9 %, kdy denní maximum dosáhlo 41,8 USD.
img

Pandemie v Česku zatím způsobila vyšší růst nezaměstnanosti, ale mírnější pokles HDP v porovnání se Slovenskem i průměrem EU

29.10.2020 Razantní opatření proti pandemii v Česku v prvním pololetí vedla k výraznému nárůstu nezaměstnanosti, meziročně o více než čtvrtinu (z 1,9 % na 2,4 %), v srpnu dále vystoupala na 2,8 %. Predikce očekávají do konce roku růst na téměř dvojnásobek oproti loňsku (ze 2 % v roce 2019 na letos odhadovaných 3,8 %). Jedná se v porovnání s průměrem EU, ale například i se Slovenskem, kde se míra nezaměstnanosti zvýšila z 5,7 % ve druhém čtvrtletí roku 2019 na 6,6 % ve druhém čtvrtletí roku 2020, o rychlejší relativní růst. Naopak dopad na pokles HDP v Česku byl relativně mírný - s poklesem o 3,3 % v prvním čtvrtletí, respektive o 8,7 % ve čtvrtletí druhém (mezičtvrtletně). Slovensko pak kleslo o 5,2 %, resp. 8,3 %. Obě středoevropské ekonomiky tak vyšly z první vlny pandemie v tomto ohledu méně poškozeny než většina států EU, kde průměrný pokles ve druhém čtvrtletí činil 11,4 %. Vyplývá to z analýzy, kterou v říjnu realizovalo Centrum ekonomických a tržních analýz (CETA) spolu s mezinárodní investiční společností Goldenburg Group.
img

Avast zvýšil provozní zisk na 8,45 miliardy Kč

21.10.2020 Antivirová firma Avast zvýšila za tři čtvrtletí provozní zisk EBITDA o 2,5 procenta na 367,3 milionu USD, tedy v přepočtu 8,45 miliardy Kč. Tržby stouply o 7,3 procenta, respektive 1,9 procenta při aktuálních kurzech, na 659,1 milionu dolarů, tedy 15,16 miliard Kč. Avast to dnes uvedl v tiskové zprávě.
C:\fakepath\cina2.jpg

Bloomberg: Jsou baterie obchodní válkou, kterou už Čína vyhrála?

24.09.2020 Příští léto by z výrobní linky v továrně na lithium-iontové baterie v americkém Endicottu měly začít sjíždět tisíce dobíjecích bateriových článků. Závod, který provozuje konsorcium malých firem nazvané Imperium3 New York LLC, bude příští rok jediným novým výrobním závodem tohoto typu v USA a bude dodávat baterie zákazníkům v obranném či dopravním průmyslu i v dalších odvětvích. S počáteční roční kapacitou produkce článků odpovídající jedné gigawatthodině, což v průměru stačí zhruba pro 19.000 elektrických aut, je kapacita závodu v Endicottu zlomkem toho, co budou vyrábět konkurenti ve světě.
C:\fakepath\emaqn-26082020-lv.gif

Investoři podali objednávky na 83 procent akcií emise eMan

26.08.2020 O akcie softwarové společnosti eMan je na trhu Start pražské burzy zájem. Investoři podali od 17. srpna objednávky na 83 procent akcií z celé emise. Firma, která hodlá nabídnout až 47procentní podíl, tj. až 914.000 akcií, o tom dnes informovala ČTK v tiskové zprávě.
C:\fakepath\app-19082020-lv.gif

Hodnota Applu jako první americké firmy přesáhla dva biliony USD

19.08.2020 Apple se dnes stal první americkou firmou, jejíž tržní hodnota přesáhla dva biliony dolarů (44 bilionů Kč). Hranici jednoho bilionu překonal výrobce iPhonů teprve před dvěma roky. Letos si jeho akcie připsaly již téměř 60 procent - jen za dnešek zatím přidaly přes pět procent na více než 467 dolarů (10.239 Kč) za akcii. Investoři věří, že firmě se v pokoronavirovém světě bude dařit ještě lépe, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Softwarová fima eMan nabízí akcie na trhu pražské burzy Start

17.08.2020 Softwarová společnost eMan získala povolení České národní banky ke vstupu na trh Start pražské burzy. Firma hodlá nabídnout až 47procentní podíl, tj. až 914.000 akcií. ČTK o tom dnes informoval spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti Jiří Horyna.
img

T-Mobilu v pololetí klesl provozní zisk o 0,5 pct na 5,64 mld. Kč

13.08.2020  Operátorovi T-Mobile klesl v pololetí provozní zisk EBITDA o 0,5 procenta na 5,64 miliardy korun. Důvodem byly vyšší náklady se zvládnutím situace kolem koronaviru. Tržby z mobilních a pevných služeb včetně prodeje hardwaru se zvýšily o 2,2 procenta na 13,7 miliardy Kč. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.
img

Avast v pololetí zvýšil čistý zisk na 3,77 miliardy Kč

12.08.2020  Antivirová firma Avast v pololetí zvýšila čistý zisk o 14,5 procenta na 169,8 milionu dolarů, tedy v přepočtu zhruba 3,77 miliardy korun. Firma navrhuje prozatímní dividendu splatnou v říjnu 2020 ve výši 4,8 centu na akcii (1,07 Kč), což představuje meziroční nárůst o 9,1 procenta. Uvedla to v tiskové zprávě.
img

Na jachty letos podle Boataround.com míří o 15 pct více nováčků

12.07.2020  Na jachty, coby formu bezpečné dovolené v době koronaviru, letos míří poprvé o 15 procent Čechů více než v předchozích letech. Nováčci si nejčastěji pronajímají loď s kapitánem. Ani movitější jachtaři letos nevyrážejí na Seychely nebo do Karibiku, ale vybírají si bližší Chorvatsko. V sezoně tam za týdenní pronájem lodi zaplatí v průměru 50.000 korun. ČTK to řekl výkonný ředitel největšího vyhledávače jachet Boataround.com Pavel Přibiš. Zájem o plavby se podle plavebního úřadu projevil na vyšším počtu žadatelů o kapitánské zkoušky.
img

Krach Wirecardu zablokoval karty 40.000 klientů českého Twista

28.06.2020  Krach německého karetního poskytovatele Wirecard má za následek desetitisíce zablokovaných karet českých uživatelů. Blokované karty má například 40.000 klientů tuzemské společnosti Twisto. Společnost přešla k jinému poskytovateli a od pondělí začne rozesílat klientům nové karty. ČTK to řekl mluvčí firmy Jan Husták. Problém má kvůli Wirecardu i další tuzemská firma Fidoo nebo EET systém eKasa od O2. V celé Evropě jde o miliony blokovaných karet.
img

ČNB zrušila další limit pro hypotéky, banky jsou podle ní odolné

18.06.2020 Bankovní sektor si podle zátěžových testů České národní banky udržel vysokou odolnost vůči možným nepříznivým šokům a do krize způsobené šířením koronaviru vstoupil v dobré kondici. Vyplývá to z dnes zveřejněných závěrů Zprávy o finanční stabilitě ČNB. Na podporu finančního sektoru negativně ovlivněného šířením koronaviru pak ČNB snížila rezervu na ochranu úvěrového trhu na 0,5 procenta a zrušila pro posuzování žádostí o hypotéku limit pro poměr mezi měsíční splátkou veškerých úvěrů proti celkovému čistému měsíčnímu příjmu (DSTI). V souvislosti s hypotečním trhem také upozornila na nadhodnocené ceny nemovitostí.
img

Bankovní sektor je podle zátěžových testů ČNB nadále odolný

18.06.2020 Bankovní sektor si udržel vysokou odolnost vůči možným nepříznivým šokům a do krize způsobené šířením koronaviru vstoupil v dobré kondici. V základním scénáři ekonomického vývoje, který odpovídá květnové prognóze ČNB, by podle zátěžových testů neměla problémy většina bank. Pouze tři banky se mohou dostat do situace, kdy by neměly dostatek kapitálu. Nicméně u žádné z nich by nemělo nastat prolomení osmiprocentní hranice regulatorního kapitálového minima. Na tiskové konferenci ke zprávě o finanční stabilitě to uvedl ředitel sekce finanční stability České národní banky Jan Frait. V ČR je v současnosti 49 bank a poboček zahraničních bank.
img

Plyn a elektřina by mohly zlevnit, ceny na burzách klesají

15.06.2020 Českým domácnostem by mohly na podzim před příští topnou sezonou zlevnit plyn a elektřina. Důvodem je pokles cen na velkoobchodních burzách. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Kolik přesně peněz lidé ušetří, záleží podle nich logicky na tom, na co všechno danou komoditu používají. Míní, že výraznější může být pokles u plynu, jehož konečná cena by mohla klesnout až kolem deseti procent. U elektřiny má být úspora zhruba poloviční. Možný pokles cen opatrně připouští i dodavatelé.
img

Dlouhodobý výhled cen elektřiny je podle analytiků vždy nejistý

28.05.2020 Dlouhodobý výhled cen elektřiny na trzích je nejistý, což vývoj v minulosti několikrát ukázal. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Předpokládaným růstem velkoobchodních cen vláda spolu s možným nedostatkem elektřiny v Evropě odůvodňuje investici do nového jaderného bloku v Dukovanech. Server Seznam Zprávy uvedl, že podle analýz, jimiž disponuje stálý výbor pro výstavbu jaderných zdrojů, stoupne do doby dostavby nové elektrárny kolem roku 2036 cena elektřiny až trojnásobně.
img

Ve vysloužilém elektru se skrývá množství drahocenných druhotných surovin. Mohou pomoci zachránit ekonomiku oslabenou koronavirem

18.05.2020 Kvůli pandemii COVID-19 může světová ekonomika dle odhadů přijít o biliony amerických dolarů – rané předpovědi hovoří asi o 4 bilionech USD. Pošramoceným ekonomikám může v budoucnu významně pomoci uplatnění principů cirkulární ekonomiky, zejména pak využití takzvaného urban miningu, tedy využívání odpadů jako zdroje druhotných surovin. Jen extrakce vzácných kovů ze starého elektra může přinést desítky miliard ročně, nemluvě o pozitivních ekologických vlivech. Skvělým příkladem recyklačního projektu jsou například medaile pro olympijské hry v Tokiu, které byly kompletně vyrobeny z kovů získaných z elektroodpadu.
img

Počet insolvenčních návrhů se v dubnu propadl o třetinu, lidé s řešením dluhů vyčkávají

06.05.2020 Opatření přijatá proti šíření pandemie koronaviru přiměla Čechy odložit řešení jejich dluhů. Zatímco v únoru i březnu přesáhl počet osob žádajících o insolvenci tři tisíce, v dubnu bylo podáno jen 1919 insolvenčních návrhů. “Důvodem je především skutečnost, že lidé v obavách z nákazy méně vyhledávali služby akreditovaných dluhových poradců, advokátů či notářů, kteří mohou insolvenční návrhy sepisovat,” potvrdil ředitel Poradny při finanční tísni David Šmejkal. Někteří dlužníci navíc vyčkávají, zda nedosáhnou na podporu v rámci státních opatření na záchranu ekonomiky. „Svou roli hrají i velkorysá pravidla odkladu splátek bankám a splátkovým společnostem“ doplňuje Šmejkal.
img

Pětidenní volno v Číně ukáže, nakolik se lidé vrátí k cestování

28.04.2020 Pětidenní volno v Číně u příležitosti nadcházejícího květnového Svátku práce představuje první větší příležitost pro čínské turisty, aby se po uvolnění koronavirových opatření vrátili k cestování, píše dnes agentura Reuters. Nakolik se Číňané rozhodnou svátky strávit mimo své domovy a navštívit oblíbené destinace, památky a atrakce, bude jakýmsi ukazatelem pro sektor turistického ruchu, který je v době koronavirové krize jedním z nejhůře zasažených odvětví.
img

Schillerová chce letošní schodek rozpočtu navýšit na 300 mld. Kč

19.04.2020 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) navrhne na pondělním jednání vlády kvůli dopadům šíření koronaviru další zvýšení schodku státního rozpočtu pro letošní rok na 300 miliard korun. Řekla to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Na konci března Sněmovna kvůli epidemii schválila zvýšení letošního schodku na 200 miliard korun, z původně plánovaných 40 miliard korun před pandemií.
C:\fakepath\forex3.jpg

Sněmovna nezmírnila povinnost makléřů uchovávat hovory s klienty

11.03.2020 Makléři budou muset uchovávat nahrávky všech hovorů a záznamy elektronické komunikace se svými klienty. Rozhodla o tom Sněmovna, když včera odmítla pozměňovací návrh Senátu, který chtěl tuto povinnost zmírnit. Podle Senátu se měla týkat jen pokynů zákazníka. Sněmovna však stvrdila původně schválenou podobu předlohy měnící zákony týkající se podnikání na finančním trhu. Předloha má mimo jiné zjednodušit přístup emitentů akcií a dluhopisů na kapitálový trh.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Ceny ropy se kvůli cenové válce propadly nejvíce od roku 1991

10.03.2020 Ceny ropy včera na světových trzích prudce klesaly a uzavřely s největší ztrátou od války v Perském zálivu v roce 1991. Ceny se ocitly ve volném pádu, když Saúdská Arábie de facto vyhlásila cenovou válku Rusku a firmám, které těží ropu z břidlic v USA. Rijád tím reaguje na krach jednání členů Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejich spojenců ve Vídni.
C:\fakepath\iea-09032020-lv.png

IEA: Poptávka po ropě letos po více než deseti letech klesne

09.03.2020 Světová poptávka po ropě letos poprvé za více než deset let klesne, předpověděla dnes Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Pokles přičítá zejména snížení globální ekonomické aktivity kvůli šíření nového koronaviru. Už na příští rok nicméně očekává výrazné oživení poptávky. Snížení výhledu předcházel prudký propad suroviny o více než 30 procent, který do tohoto výhledu není zahrnutý.
img

Český broker Purple Trading vstoupil na polský trh a navýšil tržby o 25 %

05.03.2020 Purple Trading má za sebou rok naplněných cílů. Společnost se pevně usadila na českém, slovenském a italském trhu a vzrostly jí všechny důležité ukazatele. Broker také úspěšně expandoval do Polska. V roce 2020 se zaměří na další fázi expanze a představí nové produkty v balíčku Purple Toolbox pro pohodlnější obchodování.
img

Avast loni zvýšil čistý zisk o pětinu na 322 milionů USD

26.02.2020  Antivirová firma Avast loni zvýšila čistý zisk o 19 procent na 322,3 milionu USD, tedy v přepočtu 7,4 miliardy korun. Tržby stouply o 5,6 procenta na 873,1 milionu USD, což je přibližně 20 miliard korun. Organický růst tržeb byl přes devět procent. Provozní zisk EBITDA se zvýšil o 7,9 procenta na 483 milionů USD. Společnost to oznámila v tiskové zprávě.
C:\fakepath\vir-26022020-lv.jpg

Expert: Koronavirus může snížit české HDP jako při měnové krizi

26.02.2020 Koronavirus, který postupně zasahuje další státy Evropy, může způsobit pokles české ekonomiky podobný situaci při propuknutí měnové krize v eurozóně v letech 2012 a 2013. ČTK to dnes řekl ekonom a výkonný ředitel finanční skupiny Starteepo František Bostl. Česko je nejvíce ekonomicky závislé na Německu, Francii, Itálii a Británii. Ochromení některé z těchto ekonomik by tak mělo rozsáhlé ekonomické následky nejen pro celou Evropu, ale logicky i na ČR jako její nedílnou součást, uvedl.
C:\fakepath\global economy.jpg

Hospodářské dopady koronaviru jsou cítit po celém světě

04.02.2020 Hospodářské dopady omezení souvisejících s epidemií koronaviru v Číně jsou cítit po celém světě, od dřevařů na Novém Zélandu po vývozce potravin ve Spojených státech. Zpoždění či zrušení dodávek čelí vývozci, těžaři i výrobci všeho možného - od uhlí a dřeva po maso a ovoce, upozorňuje agentura Reuters.
img

Nová éra digitálních měn

31.01.2020 Renomované centrální banky a vlády na celém světě začaly brát na zřetel podstatu a příležitosti CBDC (Central Bank Digital Currency) a předpokládají rychlou transformační fázi v převládajícím finančním systému.
C:\fakepath\R4.jpg

Komodity: Ropa markantně zlevňuje, IEA očekává nadbytek suroviny na trhu

22.01.2020 Ceny ropy dnes klesají o více než dvě procenta. Zapříčinila to zejména zpráva Mezinárodní agentury pro energii (IEA), která v první polovině roku očekává nadbytek této suroviny na trhu.
C:\fakepath\trump.jpg

Trump: EU nemůže jinak, než dojednat s USA nové obchodní vztahy

22.01.2020 Evropská unie nemá jinou možnost, než se Spojenými státy dojednat novou obchodní dohodu. V rozhovoru ve finanční televizi CNBC to dnes řekl americký prezident Donald Trump, který se teď účastní zasedání Světového ekonomického fóra v Davosu. V úterý tam jednal s šéfkou Evropské komise (EK) Ursulou von der Leyenovou a rozhovory s ní označil za dobré.
img

StartupYard loni vybral pro začínající firmy 415 milionů Kč

22.01.2020 Regionální akcelerátor StartupYard loni získal pro začínající firmy investice v rekordním objemu 415 milionů korun. Je to téměř polovina z částky, kterou StartupYard vybral od roku 2011. Zástupci firmy to dnes oznámili na tiskové konferenci.
C:\\fakepath\\trump22012020-lv.gif

Trump opět pohrozil Evropské unii zavedením cel na dovoz aut

21.01.2020 Americký prezident Donald Trump dnes opět pohrozil Evropské unii zavedením dodatečných cel na dovoz evropských automobilů do Spojených států. Prohlásil, že Bílý dům by o těchto clech vážně uvažoval, pokud by Washington a Brusel nedokázaly dospět k obchodní dohodě. Vyjádřil nicméně přesvědčení, že se dohodu podaří sjednat.
C:\fakepath\forex-2019.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2019

16.12.2019 Blíží se konec roku a je na čase připomenout si nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2019. V tomto pravidelném každoročním článku se podíváme na přehledné shrnutí všech hlavních událostí, které ovlivňovaly světové finanční trhy – akcie, komodity, dluhopisy a forex. Vše je přehledně shrnuto do jednotlivých měsíců a dnů. Připomeňte si tak vše podstatné, jakými událostmi si prošly centrální banky, světové ekonomiky, akciové korporace, burzy a měny.
img

FB Libra může přinést konec fiat měn

12.12.2019 Německá Deutsche Bank před několika dny zveřejnila analýzu, podle níž se implementace a přijetí kryptoměn zrychlila a dynamika je vyšší, než banka očekávala. Jedním z faktorů, který by mohl širší akceptaci dále urychlit, je projekt Libra – kryptoměny emitované Facebookem, který by, podle DB, mohl vést k tomu, že se krypto stane hlavním proudem do roku 2030.
C:\fakepath\top-19112019-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.11.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování smíšeně, když investory znervóznila pondělní zpráva, že Peking aktuálně vidí dosažení obchodní dohody se Spojenými státy pesimisticky.
img

„Vyrobené v Nemecku“: Tesla otvírá prodejnu v Berlíně

15.11.2019 Tesla postaví svoje první evropské výrobní a dizajnérské středisko nedaleko Berlína, což lídrovi v oblasti elektrických vozidel v USA získá prestižní ocenění Made in Germany, stejně jako místním rivalům Audi, BMW a Mercedes, kteří připravují výrobu konkurenčních automobilů.
img

Češi po 30 letech vedou před Slováky v kupní síle potravin, Slováci zase tolik neplatí za základní služby

13.11.2019 Po třiceti letech od roku 1989 si může Čech za průměrný plat koupit zpravidla několikanásobek objemu základních potravin, než si mohl koupit v době socialismu. Na zkoumaném vzorku potravin nejmarkantněji vzrostla kupní síla obyvatel u cukru (šestinásobně), kávy (4,6 x) nebo kuřete (4,2 x) či vajec (3,8 x). Také u všech dalších základních potravin, které byly porovnávány (viz tabulka v příloze), mají spotřebitelé větší kupní sílu dnes než v roce 1989 – s jedinou výjimkou, kterou je mléko. Polotučného mléka si mohli za socialismu lidé koupit zhruba o 5 % více než dnes. Toto srovnání samozřejmě nezohledňuje vývoj kvality produktů, jejich balení a dostupnost, která je s tehdejším obdobním nesrovnatelná.
C:\fakepath\eu-usa.jpg

Politico: Trump znovu odloží rozhodnutí o clech na auta z EU

12.11.2019 Americký prezident Donald Trump tento týden oznámí, že o další půlrok odkládá rozhodnutí o zavedení dovozních cel na automobily a automobilové součástky vyrobené v Evropské unii. Napsal to dnes server Politico s odvoláním na zdroje obeznámené se záměry Bílého domu.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

Analýza: Letos nejvíce posílil americký dolar ke švédské koruně

11.11.2019 Z měnových párů letos nejvíce posílil americký dolar vůči švédské koruně, naopak největší propad zaznamenal novozélandský dolar proti kanadskému. Hlavní měnové páry, tedy euro k americkému dolaru, britská libra k americkému dolaru a americký dolar k japonskému jenu jsou relativně stabilní, žádný z nich nezískal ani neztratil více než šest procent. Vyplývá to z analýzy společnosti Purple Trading, která se zaměřuje na obchodování na burze.
C:\fakepath\eu-usa.jpg

USA by místo cel na auta mohly přistoupit k novým jednáním s EU

23.10.2019 Spojené státy by se místo zavedení cel na dovoz aut a automobilových součástek příští měsíc mohly rozhodnout pro nová obchodní jednání s Evropskou unií. V rozhovoru s listem Financial Times (FT) to řekl americký ministr obchodu Wilbur Ross. Prezident Donald Trump by měl o zavedení cel rozhodnout v polovině listopadu. Rozhodnutí měl původně učinit v květnu, odložil ho však o půl roku, aby zajistil více času pro obchodní rozhovory.
C:\fakepath\1.jpg

Hongkongská burza chce koupit burzu v Londýně za 32 miliard liber

11.09.2019 Provozovatel hongkongské akciové burzy Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) podal nabídku na převzetí londýnské burzy London Stock Exchange (LSE) za 31,6 miliardy liber (zhruba 915 miliard Kč). Oznámila to dnes podle agentury Reuters firma. Spojením podniků by vznikl nový globální gigant v oblasti finančních trhů.
C:\fakepath\shutterstock_372417841.jpg

Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny v září překvapivě vzrostla

09.09.2019 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v září překvapivě zvýšila. Investoři jsou optimističtější ohledně budoucího vývoje, hodnocení současné situace je však nejslabší od začátku roku 2015. Vyplývá to z výsledků průzkumu společnosti Sentix.
img

Zetor je stále více zadlužený

23.08.2019 Společnosti Zetor prudce stouplo její zadlužení. Výkonnost firmy podle jejího vedení ovlivnilo zejména dlouhodobé sucho, ale i nové zákony a evropské směrnice.
C:\fakepath\Británie.jpg

Šéfové největších britských firem si loni vydělali méně

21.08.2019 Výkonný ředitel firmy zařazené do londýnského akciového indexu FTSE 100 si loni v průměru vydělal 3,46 milionu liber (97,6 milionu Kč), což je proti předchozímu roku pokles o 13 procent. Ukázal to průzkum organizace Chartered Institute of Personnel Development (CIPD). Šéf podniku z uvedeného indexu si v průměru vydělal 117krát víc než řadový zaměstnanec.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny je nejníže od října 2014

05.08.2019 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny v srpnu dále klesá a index důvěry je na nejnižší hodnotě od října 2014. Vyplývá to z výsledků průzkumu společnosti Sentix, podle které zhoršení nálady souvisí s čínsko-americkou obchodní válkou. Varovala také, že Německo je blízko recese.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa kvůli napětí na Blízkém východě zdražuje

19.07.2019 Ceny ropy dnes stoupají v reakci na zhoršení napětí na Blízkém východě poté, co Spojené státy sestřelily íránský bezpilotní stroj v Hormuzském průlivu, přes který se přepravuje zhruba třetina ropy dopravovaná po moři.
C:\fakepath\1560746281-david-varga-purple-trading-1_orig.jpg

Rozhovor s ředitelem Purple Trading nejen o regulacích

17.06.2019 Portál FXstreet.cz vám přináší exkluzivní rozhovor s výkonným ředitelem Purple Trading Davidem Vargou, se kterým jsme si povídali o regulaci ESMA týkající se snížení finanční páky na forexu a CFD produktech pro regulované brokery. Kromě toho jsme se také zeptali na připravované změny a novinky v tradingovém oboru.
img

15 let v EU: „západ“ nedoháníme, ale náš blahobyt stejně roste

29.04.2019 Za patnáct let od vstupu do Evropské unie se Česko v HDP na osobu Evropské unii nepřiblížilo, tedy absolutní rozdíl v HDP/os mezi ČR a průměrem EU zůstal mezi lety 2004 až 2018 na úrovni 12 600 euro ročně. Hospodářský růst v Česku tak kopíroval průměrný růst v EU. Zatímco některé vyspělé ekonomiky, jako řeckou (rozdíl 200 EUR/os ročně), portugalskou (rozdíl 300 EUR/os ročně) nebo italskou (rozdíl 9 100 EUR/os ročně) jsme začali dotahovat, jiné naopak rostly rychleji než ta česká. Pro srovnání, Slovensku se podařilo od vstupu do EU stáhnout evropský průměr o 1500 euro v HDP/ os. Údaje vyplývají z analytické studie, kterou vypracovaly Centrum ekonomických a tržních analýz (CETA) a společnost TopForex.
img

Carlos Ghosn zadržen. Akcie Renaultu prudce klesají.

21.11.2018 Šéf společnosti Renault čelí v Japonsku obvinění, že zatajil část příjmů. Japonská prokuratura zadržela šéfa aliance Renault–Nissan–Mitsubishi Carlose Ghosna. Zpráva byla potvrzena na mimořádné tiskové konferenci. Akcie automobilek nyní prudce klesají.
img

Patria Finance se stává přímým členem atraktivně rostoucí budapešťské burzy

27.08.2018 Čelní tuzemský obchodník s cennými papíry, společnost Patria Finance, se ke dnešnímu dni stává přímým členem atraktivně se rozvíjející burzy cenných papírů v Budapešti a zařadí se mezi největší obchodníky s akciemi na tamním trhu. Pro klienty Patria Finance členství znamená další zlepšení služeb v podobě výrazného zrychlení, zefektivnění i zlevnění obchodů. Společnosti Patria Finance krok otevírá další z cest k oslovení nových klientů a přináší vyšší konkurenceschopnost v souladu s cílem dalšího rozvoje a růstu v regionu střední a východní Evropy.
C:\fakepath\1492607004-andrea-unger-1.jpg

Andrea Unger: Světový šampion v tradingu

19.04.2017 Andrea Unger je výkonný ředitel společnosti Unger Trading S.r.l., ale také je to soukromý full-time trader se světovými úspěchy a mentor. Andrea Unger je považován za jednoho z nejlepších obchodníků na světě.
britanie 08012014.png

Německé firmy omezují investice v Británii

15.05.2016 Německé společnosti před červnovým britským referendem o členství země v Evropské unii omezují své investice v Británii. Německý průmysl také stále hlasitěji varuje, že případný brexit, tedy odchod Británie z EU, by měl negativní dopad na ekonomiky obou států. Přímé německé zahraniční investice v Británii klesly podle údajů Bundesbanky v prvním čtvrtletí o šest procent na 4,4 miliardy eur. Za celý loňský rok se propadly o více než 40 procent, uvedla agentura Reuters.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Psychologie | Money management | Obchodní systémy | Bitcoin | Intervence | Nový Zéland | Live trading | Brexit | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Equity | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Británie | Britská libra | OPEC | Evropská unie | HDP | Obchodní plán | Dluhová krize | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Španělsko | Apple | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Ropa WTI | ETF | Private equity | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Politika | Export | Akciové trhy | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnové indexy | Měnový trh | Obchodování na burze | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | BaFin | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Broker | Burza | CEO | CFD | CFTC | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Distribuce | Dividenda | Dollar | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FX | Fed | Finanční trhy | Finančník | Futures | Fúze | G7 | High | IPO | ISIN | Index PX | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | Long | MIFID | MMF | MT4 | Marže | MetaTrader | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Open | Fondy kvalifikovaných investorů | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Pákový efekt | Rally | Rating | Ratingová agentura | Riziko | Ropa | S&P 500 | STP | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Split | Standard & Poor's 500 | Statut | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | EUR | USD | Commerzbank | Barclays | Dluhopisy | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Patria | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | BitStock | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Hospodářská krize | Zisk | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Jaroslav Tupý | Futures kontrakt | Zkušenosti | Panika | Deprese | Optimismus | Výsledky | Emoce | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | ČSOB | Partners | Gold | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Světová obchodní organizace | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeový fond | Eurostat | Facebook | Akcenta | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Index | Investiční strategie | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Automatické obchodní systémy | Banka | Bankovní rada ČNB | BH Securities | Brent | Brokeři | Capital Markets | Cena | Cena akcií | CFD akcie | CFD obchodování | Čínská ekonomika | Černá labuť | Česká ekonomika | Český broker | Dolar | Dolary | Ekonomický výhled | Elektřina | Eura | Evropská banka | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forexové obchodování | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | HSBC | Index Dow Jones | Investiční | Investiční poradenství | Investiční služby | Investing | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Kurs eura | Kurz akcií | Kurzy | Libra | Makléři | Management | Market | Markets | Měšec.cz | MetaTrader 4 | Míra inflace | Nemovitosti | Ocenění akcií | Paládium | Patria Finance | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prodej akcií | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Státní dluh | Stoxx | Stoxx Europe 600 | TopForex | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Velká Británie | Volkswagen | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | WTI | Zdanění výnosů | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Báze | EBITDA | EBITDA marže | Ekonomika EU | Elon Musk | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | Měď | Obchodní den | P.A. | Petr Kellner | Prospekt | ROCE | Tim Cook | Výroční zpráva | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Primární emise | Tržby | Zaměstnanost | Clearing | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | eBook | Commission | Komise | Kontrakt | Volby | Rozhovor | Know-how | Futures trading | Retail | Vzdělání | Burze | Commodity futures | Commodity futures trading | Currency | Investment | Aramco | Unicredit | Sky News | Royal Bank of Scotland | DPA | Intesa Sanpaolo | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | Home Credit | Sentix | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | Cantor Fitzgerald | BNY Mellon | Agentura AP | Barrick Gold | Agentura DPA | Bloomberg Terminal | Ceny nemovitostí | Brazílie | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | DZ Bank | Rolls-Royce | BMW | Automobilový průmysl | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Hargreaves Lansdown | Snižování úrokových sazeb | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | Bloomberg TV | Pro tradery | Přehled | Odvaha | Kč/EUR | Kč/USD | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Bankovnictví | Fidelity International | Investiční firma | Forbes | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Pozornost investorů | Index důvěry | Firmy | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | České firmy | Televize Sky News | Ekonomické dopady | Japonská burza | Členství v EU | Obchodování měnových párů | Objem investic | Vladimir Putin | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Růst akcií | Standard & Poor's (S&P) | Utahování měnové politiky | Alibaba | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení eura | Erste | Unipetrol | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | CySEC | Zajištění | FTSE 100 | Šéf společnosti | Kyperský regulátor CySEC | Digitální měny | Blockchain | Ethereum | Zájem o akcie | Tesla | Zahraniční firmy | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Depozitní sazba ECB | Obchodování na newyorské burze | Burzovní společnost | Bankéři | Poplatky | Exxon | Chevron | ING Bank | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Ministr obchodu | Bankovní domy | Průzkum | Bankovní systém | Krize | FCA | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Americká vláda | Česká vláda | Libra k americkému dolaru | Měnové krize | Příjmy | cTrader | ČTK | Mikro loty | Rada MMF | Internetové firmy | J&T Finance Group | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Commodity Futures Trading Commission | Dánsko | Očekávání | Mercedes | Audi | Politico | Globtrex | German Industry UK | Purple Trading | MUFG | Makléřské firmy | Finlord | Skupina PPF | Vstup na burzu | Brevan Howard Asset Management | Andrea Unger | Lipow Oil Associates | CoinDesk | Cena palladia | Goldenburg Group | Globtrex.com | Anadarko Petroleum | Coinbase | Akcie Tesly | Investiční firmy | Nejpopulárnější kryptoměny | Bitcoinové burzy | Cena Etherea | Kraken | Investice do bitcoinu | Radim Dohnal | Power Exchange Central Europe (PXE) | Cena kryptoměny ethereum | ESMA | Štěpán Hájek | Investice do kryptoměn | Crypto | Lithium | Investiční skupiny | Snížení finanční páky | Vzácné kovy | Úspěšný trading | Kobalt | Drobní investoři | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Free Market | Obchodování Futures | Burzovní trh | Burzovní trh START | Obchodní války | FinTech | Twisto | Zavedení dovozních cel | Investování do ETF | Jamie Dimon | Krypto | Bitcoiny | Raytheon | OPEC+ | Obchodní válka | Vývoj na finančních trzích | Obchodní napětí | Přijetí eura | Podniky | Primární emise akcií | Asijské akciové trhy | Globální hospodářský růst | Full-time trader | L.F. Investment Limited | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Pokles ceny | Nákup zlata | Výplaty dividend | Ekonomické krize | TradeCentrum | Obchodování akcií | Hlavní akciový index | Trh Start | Czech Fund | Obchodní rozhovory | HKD | I-Trader | Použití finanční páky | FKI | Úrokový výnos | Trh s kryptoměnami | Vývoj ceny bitcoinu | Goldenburg Group Ltd | Intercontinental Exchange | Primární nabídka | Starteepo | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Fungování trhů | Základní úroková sazba | Denní objem obchodů | Česká firma | Alternativa oficiálních měn | Financial Times (FT) | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Čínské firmy | Společnost Apple | Sazby Fedu | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | SABIC | WEF | Obchodovat s akciemi | FCC | Obchodní jednání | ASIC | Obchodní rozhodnutí | Primární nabídka akcií | Německé banky | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Světové finanční trhy | Zájem investorů | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Tržní hodnota Microsoftu | Ropovod | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | České HDP | Nejznámější kryptoměny | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Merlin Entertainments | Akcie firmy | Akcie klesají | Globální HDP | BrandZTop | Zájem o bitcoiny | Nabídka akcií | Market Scanner | Omezení finanční páky | David Varga | Australští brokeři | Australský regulátor ASIC | iFX Expo | iFX | Tradingová konference | Token | Americké společnosti | Wealth Management | Akcioví býci | Volný čas | Gazprom | Digitální daň | Blackstone | Pokles cen | Akcie automobilky | Platy generálních ředitelů | CIPD | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Tomáš Jaroš | Poskytování úvěrů | Americká cla | Cla na čínské zboží | Nejlidnatější země světa | Akcie podniku | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Sběratel | Kristalina Georgievová | Akcie společnosti LSE | Hong Kong Exchanges and Clearing | HKEX | Hongkongská burza | Akcie HKEX | Saudi Aramco | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Denní graf | Italská vláda | Vlastní akcie | Poptávka po ropě | Úpis akcií | Thomas Cook | Finanční situace | Manipulace s akciovým trhem | Aphria | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Gigant v oblasti finančních trhů | Hospodářské dopady | Cena akcie | Akcie Renaultu | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Hospodářské krize | McKinsey | Platební společnost | Huawei | Digitalizace | Trump dnes | Střadatelé | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Startup | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Ropná firma | Investiční skupina | Michal Dvořák | Německá vláda | Strategické partnerství | Kryptoměnová burza | Americký ministr obchodu | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | PXE | Indigo | Objem | Rijád | Dovoz čínského zboží | Bílý dům | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Muhammad bin Salmán | Německý průmysl | Obchodní dohody | Analýzy společnosti Purple Trading | Ředitel Purple Trading | Purple Trading David Varga | Obchodní nástroje | Obrat trendu | Server Politico | Spojené státy a Čína | CETA | Alibaba Group | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Předseda představenstva | Trader 2.0 | Tadawul | Firma | Období nejistoty | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Martin Krištoff | CFDWorld | Tesla Elon Musk | Pfizer | Výrobce léků | Výrobce léků Pfizer | USA a Čína | Růst cen | Studie | BDI | HSBC Navigator | John Studzinski | Procyklické měny | Sázky fondů | Vysoké riziko | Bilance | Přebytek obchodu | Index DOW | Jakub Kraľovanský | Erste Group | Avast | Generální ředitel | PSA | Odhad růstu světové ekonomiky | Obchodní spor | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Dnešní růst | Lagardeová | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Nadhodnocení | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Hong Kong | Legislativa | Blahobyt | Domácí měny | Fáze obchodní dohody | 5G | AFP | Dlužníci | České hospodářství | Automobilový sektor | Martin Stránský | Konkurenti | Velká krize | Objem obchodů s kryptoměnami | Financovat | EET | Hospodaření státu | Omezení těžby | Předpovědi | Průmysl | Společnost ČEZ | Na burze | Centrální banka USA | Nabídka Aramco | CBDC | Abkajk | Churajs | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Čínské zboží | Největší ropná firma | Největší ropná firma světa | Další rozvoj | Rozvoj | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Paul Volcker | Statut celebrity | Celebrity | Bývalý šéf americké centrální banky | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Finanční ztráty | Prodeje akcií | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Cena za akcii | Primární nabídka Aramco | Firma Saudi Aramco | Ropná firma Saudi Aramco | Centrum ekonomických a tržních analýz | Goldenburg Group Limited | Goldenburg | Konzervativní strana | FB Libra | Konec fiat měn | Projekt Libra | Konzervativci | Půjčka | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Prohlášení čínské vlády | Čínské vlády | Zavedení cel | Úřad amerického obchodního zmocněnce | Dovoz aut | Yahoo | Yahoo Japan | Alstom | Amcor | Moskva | Jim Yong Kim | Prezident Světové banky | David Malpass | Newmont Mining | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Bemis | Embraer | Časopis Forbes | EASA | Fidelity National Information Services | FIS | Worldpay | Internetový gigant | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká ropná společnost | První den obchodování | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Avon Products | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | UTC | Tata Steel | BrandZTop 100 | Patrick Drahi | Největší americký výrobce léků | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Francouzský Senát | Federální obchodní komise | FTC | Mylan | Upjohn | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Nissan Motor | Apple Arcade | Apple TV+ | Ropná zařízení | Zmírnění chudoby | Zmírnění chudoby ve světě | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost IAG | Akciový index Dow Jones | Největší primární nabídka akcií | Harmony | Goldcorp | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Array Biopharma | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Škoda Auto | Míra | Energetický a průmyslový holding | R2G | InterContinental | Akciové korporace | Konec roku | Měnové politiky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Hypotéky | Předseda | Americké centrální banky | ČNB dnes | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Bankovní vklady | MasterCard | Bydlení | Uber | Aurora Cannabis | Ztráta | Přelom roku | Miliardy korun | Demokratické strany | Průmyslové podniky | Peking | Wirecard | Napětí na Blízkém východě | Obchodní podmínky | Hospodaření | Američané | List Financial Times | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | O2 | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | OX Capital Markets Ltd | Experti | Kapitálová přiměřenost | Poradenství | Iniciativa | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Analytička | Ukazatele | Technologická společnost | Investování do ETF portfolií | Kryptoměny bitcoin | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Ceny energií | Krach | Komunikace | Ropná pole | Hlavní ropná pole | Trump | Prezident | Koronavirus | Vlastní digitální měny | StartupYard | Cedric Maloux | Brand Embassy | NICE | Steel Mountain | Firma Avast | Boom'n'Rank | Google | Obchodní vztahy | Trhy | Šíření nového koronaviru | Americké hospodářství | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Stabilní výhled | Většinový podíl | Zvýšení účinnosti | Negativní dopad | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | Finance Group | Odhad letošního růstu | Počet zákazníků | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Růst inflace | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Jumpshot | Burza v Hongkongu | Ceny Bitcoinu | Boeing | L.F. Investment | Lehká ropa WTI | FIAT | Prospekt cenného papíru | Dokument pro investory | Pochybnosti | Dovednosti | Éra digitálních měn | Výdaje | Dopady koronaviru | Hospodářské dopady koronaviru | Vývoz humrů | Vývoz humrů z Nového Zélandu | Vývoz kulatiny do Číny | Vývoz kulatiny | Přerušení vývozu zboží | Přerušení vývozu | Výrazné ztráty | Adidas | Americká společnost | SEC | Velmi bohatý | Průměrná cena | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Organizace zemí vyvážejících ropu | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Nové obchodní příležitosti | Prudký propad | Dopad koronaviru | Propuknutí měnové krize | Měnové krize v eurozóně | Krize v eurozóně | Obchodní myšlenky | Cestovní kanceláře | Japonská automobilka | Vývoj | Olympijské hry v Tokiu | Invest Cuffs | Purple Toolbox | Marcin Wenus | Šok | Snížení těžby | Výkyvy | Schůzka skupiny OPEC+ | Schůzka skupiny OPEC | Kolaps cen | Kolaps cen ropy | Snížení průmyslové aktivity | Restrikce | Aerolinky | Mince | Pozitivní impulz | Tencent | Evropské země | Letectví | Pokles HDP | Důvěra v německou ekonomiku | Situace kolem koronaviru | Společnost Saudi Aramco | Spotřebitelé | Automobilka | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Texas | Internetový obchod | Obchod Amazon | Čistý zisk bank | Zisk bank | Salmán | MF | Američtí senátoři | OSVČ | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Světové hospodářské krize | Enormní zájem | Uložení svých peněz | Další růst | Růst | Olympijské hry | Koronavirové krize | Signál | Biliony USD | Biliony | Fatih Birol | Potenciál | Bankovní asociace | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Ceny elektřiny | Karanténa | Fiat Chrysler | Ekonomiky | Ministři obchodu | eKasa | Člen představenstva | Slovensko | Slovenská vláda | Války | Schodek | Daniel Münich | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | LTV | Růst nezaměstnanosti | British Airways | Internet věcí | Závislost | Práce | Rozvojová banka | Zelené energie | Údaje | Ekonomické škody | DPH | Novela zákona | Opatření proti šíření koronaviru | Pavel Baudiš | Poradenské firmy | Dopady koronavirové krize | Ministři | Ekonomické oživení | Německé automobilky | Snížení produkce | Česká ekonomika letos | Více peněz | Dodavatelské řetězce | Úspory | EP | Nejvyšší deficit | Poradenské společnosti | Purple Trading Štěpán Hájek | Nizozemsko | Premiér Andrej Babiš | Reddit | Jak trh reaguje | Posílení | Omezení pohybu | Amazon Jeff Bezos | Joe Biden | Volno v Číně | InterContinental Hotels Group | Fliggy | Fun Deluxe | Vedení hotelu | Cestování do ciziny | Cestování | Automobilka Ford Motor | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Volvo | BCM | Energetická společnost | Maloobchod | FDA | Tweet | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | Počet insolvenčních návrhů | Insolvence 2008 | David Šmejkal | Poradny při finanční tísni | Insolvenční správci | Opatření přijatá proti šíření pandemie | Oddlužení | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Dovoz | Vývoz | Generovat zisk | KfW | Banka KfW | Alternativní taxislužby | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Patrik Tkáč | Dluhy | Členské státy | Německá státní rozvojová banka | Státní rozvojová banka | Rozvojová banka KfW | Technologický pokrok | ONE | Merck KGaA | Merck | Výzkumné společnosti | T-Mobile | Nejbohatší Čech | Auta | Konsorcium | Vakcína | Recyklované kovy | Recyklace | Upcyklace | Trash Made | Zdenka Kladníčková | Manažerka projektu | Manažerka | Manažeři | Contemporary Amperex Technology | CATL | Velký růst | Koronavirová pandemie | Lesy ČR | Americká média | Renault | Spoluzakladatel | Investovat peníze | JDE | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Prezidenti a premiéři | Dlouhodobý výhled | Výhled cen elektřiny | Výhled cen | Andrej Babiš (ANO) | Výrobce aut | Nissan | Skupina Starteepo | PEPP | Prodej podílů | Londýnské burzy | Ondřej Vlček | Eduard Kučera | Start-upy | Square | Rozpočtový deficit USA | Canopy Growth | Cronos | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Podpůrné programy | CapitalPanda | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | BCM Begin Capital Markets CY | OX Capital Markets | Jozo Perić | Proticyklické kapitálové rezervy | Covid | Technologické firmy | Představenstvo | Snížení nákladů | Druhá vlna | Výrobci aut | Instinkt | Práce z domova | Krach Wirecardu | Platební karty Wirecardu | Google Pay | MFTEL | Ipex Bank | Ipex | Den obchodování | MAM | Chorvatsko | E.ON | Johnson & Johnson | Jachty | Zbohatnutí | Ceny emisních povolenek | Úspěchy | Ocenění | Stellantis | Opel | Peugeot | Citroën | DS | Chrysler | Jeep | Dodge | Maserati | Alfa Romeo | Ram | Růst tržeb | Ceny | Praha | Dluh státu | Spotřební daně | Technologické společnosti | The World Cup Trading Championships | Šampion v tradingu | Společnost Chevron | Model 3 | Index Ventures | Porušení pravidel | Čínská společnost | Důvěra | Digitální ekonomika | Časový horizont | T-Mobile Czech Republic | eMan | Fima eMan | Softwarová fima | Jiří Horyna | eMan Solutions LLC | eMan Solutions | Capital.com | Marks & Spencer | Upozornění na rizika | Bitstock.com | Hodnota Applu | Tržní limit | Ocenění na burze | Počet akcií | Akcie softwarové společnosti | Elektrická auta | Měnová politika Evropské centrální banky | Odborníci | Zdanění | FCA a PSA | Automobilky FCA a PSA | Fiat Chrysler (FCA) | Mezinárodní agentura pro energii | Qualcomm | LG Chem | Elektromobily | Contemporary Amperex Technology (CATL) | Imperium3 New York LLC | Imperium3 New York | BloombergNEF | Azimuth Capital Management | David Deak | Abhijit Banerjee | Plynovody | Biden | Softwarová společnost | Marathon | Odvolací soud | Měnový fond | iPhone | Výrobce letecké techniky | Michael Saylor | MicroStrategy | Daniel Častvaj | Mluvčí EPH | EPH Daniel Častvaj | Koncern | Příležitosti k obchodování | Protiepidemická opatření | Newmont | První obchodní den | Plošná karanténa | Pandemie v Česku | PFE | T-Mobile US | Pfizer Inc. | Společnost Pfizer | Pfizer a BioNTech | Albert Bourla | Letecká doprava | Producent ropy | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Energy financial group | Zelené dluhopisy | Dluhopisy Energy financial group | Siemens | BASF | Lego | Očkování | Coinbase Global | Burza Coinbase | Kryptoměnová burza Coinbase | PX Pražské burzy | Tony Christoforou | Emise akcií | Refinitiv Eikon | Boeing 737 Max | Elektronické databáze | Peer-to-peer | Růst ceny | Vývoj německé ekonomiky | Společnost Tesla | Cestovní kancelář | Evropské centrální banky | Akcie automobilky Stellantis | Akcie společnosti Stellantis | Carlos Tavares | Monica Bosiová | Tilray | TLRY | Konopí | Cronos Group | CRON | ACB | Deliveroo | Obchodování na asijských akciových trzích | Vývoj obchodní bilance | Kuaishou Technology | Akcie Kuaishou | Wealthy Securities | Louis Tse | Tencent Holding | Finanční výsledky | Automobilka Tesla | Grow Pharma | Nákup bitcoinu | Předpověď ceny | CETIN | Předpověď ceny akcií | Konopný průmysl | Canopy Growth (WEED) | WEED | Akcie společnosti Tilray | Předpověď akcií Tilray | Předpověď akcií | Obchodování akcií TLRY | Společnost Tilray | Akcie Tilray | Kupování akcií | Pákový efekt CFD | Aurora Cannabis (ACB) | Cronos Group (CRON) | APHA | Aphria (APHA) | Akcie společnosti Aphria | Investování do Bitcoinu | Finanční zdraví | Výdaje Číny | Rohlik Group | Silný růst | Firma Deliveroo | Britská společnost | Společnost Deliveroo | Britská firma | Fidelity | Dnešní videokomentář | Vstup Coinbase na burzu | Společnost Square | PPF Group | Ladislav Bartoníček | Společnost MicroStrategy | Umění | Jesse Powell | Přední bitcoinové burzy | Používání kryptoměn | MobileCoin | Společnost Signal | Joshua Goldbard | GitHub | Open Whisper Systems | GE Renewable Energy | LEAG | Firma LEAG | Křetínského EPH | Power Exchange Central Europe | Emise skleníkových plynů | Cena emisních povolenek | Cena povolenek | Obchodování s povolenkami | Systém obchodování | cTrader Purple Trading | Zvýšené riziko | Německé společnosti | Renata Kellnerová | Holding v bitcoinech | Plány | Cíle | Příležitosti | Podpora finančního zdraví | Politické dilema | Freedom Finance | Freedom Finance Europe | Freedom Holding Corp | Freedom Finance Europe Ltd | Prodej | CO2 | Energetická společnost ČEZ | UST | Výroční zprávy | Odvětví | Rekord | AMISTA | Chování | Rodinné vztahy | Style | Společnost Freedom Finance Europe | Společnost Freedom Finance | Evgenii Tiapkin | Timur Turlov | Akcie FRHC | FRHC | Freedom Holding | Ondřej Horák | Vít Vařeka | Kellnerovy plány | Způsob myšlení | Společnosti | Uhlí | Velkoobchodní ceny elektřiny | Financování zahraničního rozvoje
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Výkonnosti AOS
Výkonnost indexu
Výkonnost indexů
Výkonnost indexu S&P 500
Výkonnost obchodního účtu
Výkonnost obchodování
Výkonnost pražské burzy
Výkonnost traderů
Výkonnost YTD
Výkonnost zlata

Následující klíčová slova

Výkonost průmyslu
Výkonost průmyslu v eurozóně
Výkon small caps
Výkon společnosti
Výkon společností
Výkon společnosti Alphabet
Výkon společnosti Carrier Global
Výkon společnosti Moderna
Výkon společnosti PayPal
Výkon světové ekonomiky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít