Čtvrtek 02. červenec 2020 07:40
reklama
Dukascopy
reklama
Purple Trading ebook
reklama
Admiral spread new

Klíčová slova - Globální HDP

img

Ve vysloužilém elektru se skrývá množství drahocenných druhotných surovin. Mohou pomoci zachránit ekonomiku oslabenou koronavirem

18.05.2020 Kvůli pandemii COVID-19 může světová ekonomika dle odhadů přijít o biliony amerických dolarů – rané předpovědi hovoří asi o 4 bilionech USD. Pošramoceným ekonomikám může v budoucnu významně pomoci uplatnění principů cirkulární ekonomiky, zejména pak využití takzvaného urban miningu, tedy využívání odpadů jako zdroje druhotných surovin. Jen extrakce vzácných kovů ze starého elektra může přinést desítky miliard ročně, nemluvě o pozitivních ekologických vlivech. Skvělým příkladem recyklačního projektu jsou například medaile pro olympijské hry v Tokiu, které byly kompletně vyrobeny z kovů získaných z elektroodpadu.
C:\fakepath\iif-08042020-lv.png

IIF: Globální dluh loni stoupl na rekordních 255 bilionů USD

08.04.2020 Globální dluh napříč všemi sektory v loňském roce stoupl na rekordních 255 bilionů USD (6,4 biliardy Kč) a překonal 322 procent hrubého domácího produktu. Proti předchozímu roku se zvýšil o více než deset bilionů USD. Uvedl to Institut pro mezinárodní finance (IIF).
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 10.2.2020

10.02.2020 Další vývoj zůstává nejasný. Podle odhadů by měl počet nakažených kulminovat začátkem března. Poslední prognózy však naznačují, že by se koronavirus nemusel na poklesu tempa růstu globálního HDP až tak výrazně podepsat. Pokud se epidemii podaří zastavit do konce 1Q, sníží se dynamika světového ekonomického růstu o 0,1% až 0,2% na 3,3%. V případě, že by se problémy protáhly do 2Q, můžeme očekávat markantnější dopad. Globální ekonomika by tak v roce 2020 expandovala pouze tempem 3,1%. Čínské hospodářství pravděpodobně vzroste v roce 2020 o 5,5%, původní prognózy počítaly s růstem 5,9%. Samozřejmě, že kvartální propady mohou být prudší, očekává se však, že je vykompenzuje zvýšená aktivita v následujících čtvrtletích. V případě signifikantního vlivu na globální HDP by centrální banky přistoupily k dalšímu uvolňování politiky.
img

Koronavirus ochromí světovou ekonomiku. Británii se po brexitu nedaří vyjednat dohodu

07.02.2020 Po pátečním / sobotním Brexitovém dni Spojené království od pondělí začalo první pracovní týden „bez evropské unie“ a předseda vlády Boris Johnson začal svůj cyklus vyjednávání obchodních podmínek mezi UK, EU a USA.
img

Měsíčník finančních trhů – Leden 2020

04.02.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 %, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 %. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou zveřejnila OSN. OSN upozornila, že i deset let po finanční krizi je globální ekonomika pomalá. Obchodní a geopolitické napětí mohou dál podkopat její oživení. "V letošním roce je tu naděje na oživení, ale rizika poklesu a zranitelnosti zůstávají velmi výrazná," varoval vedoucí oddělení strategie pro globalizaci a rozvoj při Konferenci OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) a spoluautor studie Richard Kozul-Wright. Upozornil, že oživení z velké části bude záviset na výkonu velkých rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Argentina, Mexiko, Turecko a Rusko. Vyhlídky letošního oživení růstu může zhatit zesílení obchodního napětí, problémy na finančních trzích nebo eskalace geopolitického napětí. Pokud by tyto problémy nastaly, růst by výrazně zpomalil a činil by zřejmě jen 1,8 %, varovala OSN. Ekonomický růst většiny rozvinutých zemí, včetně USA, zůstane podle OSN letos nevýrazný. Lépe by si mohlo vést pouze Japonsko, které letos pořádá olympijské hry. Evropa by měla růst o pouhých 1,6 %. Jedenáct zemí, které do EU vstoupily po roce 2004, tedy včetně České republiky, by však mělo růst nad průměrem celé unie a některé budou expandovat i o více než čtyři %. Výhled pro Evropu ohrožuje hlavně možná eskalace napětí v mezinárodním obchodě, výkon regionu však bude také záviset na tom, jak dopadne odchod Británie z EU a jak se bude vyvíjet měnová politika Evropské centrální banky. Světová banka předminulý týden snížila odhad globálního růstu na loňský a letošní rok kvůli pomalejšímu oživení obchodu a investic. Letos rovněž očekává globální růst o 2,5 %.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF: Světová ekonomika letos vzroste nejméně od finanční krize

15.10.2019 Růst světové ekonomiky v letošním roce zpomalí na tři procenta, což bude nejslabší tempo od globální finanční krize. Ve svém podzimním výhledu to dnes uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Ještě v červenci počítal na letošní rok s růstem o 3,2 procenta. Loni světová ekonomika vzrostla o 3,6 procenta.
C:\fakepath\RTX6ESXV.jpeg

Celní válka může snížit globální HDP o půl procenta

05.06.2019 Celní válka mezi Spojenými státy a Čínou by v příštím roce mohla snížit globální hrubý domácí produkt (HDP) o půl procenta, tedy zhruba 455 miliard dolarů (přes deset bilionů Kč). Uvedla to dnes šéfka Mezinárodního měnového fond (MMF) Christine Lagardeová.

Další články k tématu Globální HDP

img

Zásadní snížení globální zadluženosti prozatím v nedohlednu

06.01.2020 Mezinárodní měnový fond (MMF) vypracoval analýzu globální zadluženosti, podle které dosáhl na konci roku 2018 celkový globální dluh, veřejný plus soukromý, úrovně 188 bilionů dolarů, což je o 3 biliony dolarů více než v roce 2017. Průměrný globální poměr dluhu k HDP, váženo HDP jednotlivých zemí, se v roce 2018 oproti roku 2017 zvýšil o 1,5 procentního bodu na 226 %. To je přitom nejmenší nárůst od roku 2004.
img

Forex: Kurz amerického dolaru se pohyboval v úzkém pásmu

22.03.2016 Kurz amerického dolaru vůči euru se včera pohyboval ve velmi úzkém pásmu. K větším pohybům totiž ani nebyl důvod. Holubičí vyznění zasedání americké centrální banky z minulého týdne už trhy zpracovaly a během včerejšího dne se nic zásadního nestalo, co by mohlo trhy vyvést z míry. Kalendář ekonomických informací byl v podstatě prázdný a nepřišel ani žádný komentář někoho z čelních představitelů ECB či Fedu.
img

Japonsko bude mít letos dluh 239% HDP, říká Fitch a po 10 letech snižuje rating

22.05.2012 Zatímco průměrné zemi vzrostlo zadlužení vůči HDP od počátku globální finanční ...
img

Globální akciové trhy postihla negativní nálada

30.10.2018 Globální akciové trhy mají za sebou dosti pochmurné období, když od začátku října nejširší globální akciový index MSCI All Country World ztratil 9 procent a od začátku roku je už v 7procentním mínusu. Za tímto akciovým poklesem stojí několik důvodů. Zaprvé je to mírně zpomalující dynamika světové ekonomiky, která je patrná již od počátku letošního roku a odráží se ve vývoji globálního indexu nákupních manažerů PMI, který dosáhl vrcholu na konci loňského roku a od počátku letošního roku setrvale klesá. Z klíčových ekonomik se nadstandardně daří pouze Spojeným státům, v ostatních velkých ekonomikách jsme nicméně svědky mírného ochlazování ekonomického růstu. Patrné je to zejména v Číně, kde tempo růstu HDP ve třetím kvartálu zpomalilo na 6,5 procenta, což je nejslabší dynamika od globální finanční krize. Přitom Čína přispívá k růstu světového HDP bezprecedentní jednou třetinou.
cina ekonomika.jpg

Čína přijme globální standardy měření HDP

19.11.2013 Čína plánuje změny v měření základních ekonomických statistik. Na nový globální standard měření hrubého...
C:\fakepath\global economy.jpg

Globální ekonomika se podle expertů zotaví nejdříve v roce 2022

28.05.2020 Globální hrubý domácí produkt (HDP) se na úrovně z období před příchodem koronavirové krize nevrátí dříve než v roce 2022. Předpovídá to podle serveru CNBC nová zpráva analytické společnosti Economist Intelligence Unit (EIU). Varuje rovněž, že některé vyspělé země, například Itálie a Španělsko, by se mohly dostat na pokraj dluhové krize.
img

Měsíčních finančních trhů – Únor 2020

04.03.2020 Poslední únorový týden byl pro trhy rizikových aktiv nejhorším od globální finanční krize v roce 2008 kvůli rychlému rozšiřování epidemie koronaviru mimo Čínu. Ve výsledku globální akciové trhy únoru oslabily o 8,2 %. Naopak globální dluhopisové trhy potvrdily pověst bezpečného přístavu, když připsaly zisk 0,7 %. Průměrný globální dluhopisový výnos se dostal na historické minimum 1,07 %. Výrazně se nedařilo komoditám, jejichž globální index prodal o 8,4 %. Barel Brentu oslabil dokonce o 13,1 % na úroveň 51 dolarů za barel. Dolar oproti očekávání oslaboval. Rovněž koruna měla vůči euru tendenci oslaboval. Za celý měsíc byla slabší o 0,7 % a měsíc zakončila na úrovni 25,39 EUR/CZK. Podle posledních dostupných zpráv bude mít koronavirus enormní dopad na globální dynamiku HDP v aktuálním čtvrtletí, významný dopad bude pravděpodobně i ve čtvrtletí druhém. Nicméně například Goldman Sachs očekává, že v druhém pololetí by měla globální ekonomika dohnat, co v prvním pololetí podle očekávání ztratí. Přes mírně pozitivní globální výhled zůstáváme nicméně prozatím spíše opatrní a akciové pozice momentálně nenavyšujeme.
img

Ekonomický kalendář: Trump vyhrožuje sociálním médiím, čekáme také na americké HDP

28.05.2020 Globální akciové trhy se včera obchodovaly jako na houpačce. Prvotní ztráty však byly brzy ty tam a Wall Street nakonec uzavřela opět ve výrazném zisku. Akciím se dařilo také během asijské seance a Evropa dopoledne otevřela v pozitivním teritoriu. Německý DAX se pohyboval až v blízkosti 11 800 bodů a index S&P 500 testoval úroveň 3050 bodů.
img

Zpomalení globálního růstu může být vyšší, než se čeká

26.11.2018 OECD zrevidovala prognózu růstu na rok 2019 až 2020 směrem dolů z 3,7 % na 3,5 %. Zpomalení hospodářského růstu by mohlo být podle odhadu xPartners výraznější, než se očekává, pokud by se rizika v následujících měsících opět nahromadila. Obnovení obchodního napětí, zhoršení geopolitických vztahů na Blízkém východě a ve Venezuele patří mezi hlavní obavy.
img

Stratégové: Směr dá trhům až příští rok, rozkolísat je může Fed (+ tipy JPMorgan)

12.11.2013 Akciové tipy - Americké akciové trhy zaznamenají zhruba 5% pokles, pokud Fed rozhodne o utahování QE v prosinci. Skutečný směr jim al...
Související klíčová slova: Offshore | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Akciový index | Equity | Inflace | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Koruna | HDP | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Analytik | New York | Výsledková sezóna | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Světová ekonomika | Recese | Americká ekonomika | Rizika | Politika | Export | Import | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Hospodářství | Sazby | Akcie | Alokace | Americký dolar | Zhodnocení | Bank of Japan | Bloomberg | Burza | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Nesoulad | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Futures | High | Index PX | Indikátor | Indikátory | Investice | Kurz | Low | MMF | MT4 | Marže | Měna | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | P/E | Poplatek | Průmyslové objednávky | Platina | Riziko | S&P 500 | Splatnost | Ticker | Trend | Trigger | VIX | Výkonnost | Výnos | Yield | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | OSN | Globální ekonomika | Investoři | Fond | Exxon Mobil | Stimulační opatření | EU | Zasedání Fedu | Ekonom | Business | Drahé kovy | BNP Paribas | Zisk | Berkshire Hathaway | Dluhopisové trhy | Optimismus | Výsledky | Bohatství | Deutsche Bank | Regulace | CZK/EUR | CZK/USD | Eurostat | Český statistický úřad | Makrodata | Conseq | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Financial Times | Centrální bankéři | EPS | Index | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Finanční prostředky | Fondy | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | Index S&P 500 | Investiční | ISM | EBay | Komoditní | Komoditní index | Kurz zlata | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Management | Markets | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Paládium | PayPal | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Volatility | Volkswagen | XM | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | DXY | ING | Bill Gates | Dluhopisový index | Jeff Bezos | Měď | P/S | ROCE | Small caps | Crédit Agricole | Itálie | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Světové ekonomiky | Investment | Traders | Aramco | Bank of New York Mellon | Intesa Sanpaolo | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | ABN Amro | Caterpillar | Institut Ifo | Agentura AP | UNCTAD | Průmyslová produkce | Úspěch | BMW | Výnosová křivka | Earnings | Globální akciové trhy | KBC | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Přehled | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Ekonomická aktivita | Index důvěry | Firmy | Inflační tlaky | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Realitní trh | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Globální finanční trhy | Walmart | Propad | Finanční televize | Finanční televize CNBC | S&P | Ztráty | Bezpečné útočiště | Opatření centrálních bank | Nejistota | Philip Morris | Tempo růstu | Baidu | Tesla | Výhled | Investiční výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Exxon | Chevron | Konsensus | Německý export | Hrubý domácí produkt Německa | General Electric | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Finanční ústav | Inflace v Česku | Výnosy | Americká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Indikátor důvěry | Spotřebitelské výdaje | Alphabet | ČTK | Konsenzus | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | ABN AMRO Bank | ex | BBVA | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Jerome Powell | Hypoindex | Oxfam | Vzácné kovy | Conseq Investment Management | Kobalt | Hodnota majetku | Raytheon | Lockheed Martin | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Obchodní bariéry | Globální růst | Inflace v eurozóně | McDonald's | Geopolitické napětí | Nákup zlata | Šéf Fedu | Měny rozvíjejících se ekonomik | RDSA | Royal Dutch Shell | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Průzkum společnosti | Zpomalení hospodářského růstu | Základní úroková sazba | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Společnost Apple | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Majetek | WEF | Zpomalení světové ekonomiky | Ekonomická nerovnost | Podnikové investice | Globální dluh | Zájem investorů | Globální rizika | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | České HDP | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Celní válka | Boris Johnson | NVDA | iFX | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Obchodní konflikt | Růst ceny zlata | Německé HDP | Akciový růst | Americké futures | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Tomáš Pfeiler | Bohatí | Akciové alokace | AMZN | Thyssenkrupp | Prosus | Saudi Aramco | Televize CNBC | Dění na trzích | MetLife | GOOGL | Měsíčník finančních trhů | Platinové akcie | Akcie roku | Investice do platiny | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | McKinsey | Huawei | Čistý zisk | Investment Management | Deficit | Prezident Donald Trump | Ropný gigant | Německá vláda | Objem | Klíčová rizika | MSFT | Trh práce | Obchodní dohody | ČSÚ | Statistický úřad Eurostat | Cisco Systems | Firma | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | IIF | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Studie | Bilance | Generální ředitel | GM | Růst světové ekonomiky | Lagardeová | Souhrnný index | Amazon | Důvěra v českou ekonomiku | Louis Vuitton | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | Vyhlídky | INTC | Fáze obchodní dohody | Walt Disney | Konkurenti | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | Předpovědi | Alza.cz | Průmysl | ADP | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Visa | General Motors | Enel | Rozvoj | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Problémy | Pojišťovny | Total | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Soukromý sektor | Nálada | Společnost Huawei | Ford Motor | United Technologies | AbbVie | Allergan | Amgen | Airbus | Společnost Microsoft | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Ohlédnutí | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hypoteční trh | Předseda | Vánoce | AXA | Meziroční míra inflace v eurozóně | FedEx | FDX | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Nike | Nákupy centrálních bank | Celkový deficit | Bydlení | Česká zbrojovka | Vstup na pražskou burzu | Ztráta | Stratég | Miliardy korun | Kraft Heinz | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Nerovnosti bohatství | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Podíl majetku | Koruna posílila | Wirecard | Aktuální klíčová rizika | Napětí na Blízkém východě | Tuzemská ekonomika | ETF roku 2020 | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Zbrojovky | CFA | Eskalace napětí | Altria Group | Netflix | NFLX | Míra inflace v eurozóně | Daimler | Micron Technology | Microchip Technology | Miliardy eur | Sodexo | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Spolkový statistický úřad | ASML | ASML Holding NV | Růst globální ekonomiky | Peníze z prodeje akcií | Cena akcií podniku | Prosincová inflace | Růst cen potravin | Ukazatele | SAP | Technologická společnost | Americké ministerstvo | WESP | Výhled pro Evropu | Richard Kozul-Wright | Americké ministerstvo obchodu | Komunikace | Edelman | Kapitalismus | Trump | Prezident | AMGN | Koronavirus | Nový koronavirus | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Paypal Holdings | Michal Stupavský, CFA | Google | Samsung | Trhy | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | American Express | Asijské indexy | Makrodata EU | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Epidemie koronaviru | Pandemie | Starbucks | Boeing | Nezaměstnanost v EU | Tempo růstu hrubého domácího produktu | SBUX | Výdaje | Akcie v Číně | Zpracovatelský sektor | Firma Alphabet | Alokace investičních portfolií | Fresenius Medical | FME | Adidas | NFP | Galapagos | Biogen | COVID-19 | Deutsche Telekom | Gilead Sciences | PHIA | Olympijské hry v Tokiu | Institut pro mezinárodní finance | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Air France-KLM | Lufthansa | Profitovat | Evropské země | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Texas | PYPL | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | REGN | Asociace | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Olympijské hry | United Airlines | American Airlines | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Potenciál | Allianz | Abbott Laboratories | Ekonomiky | Závislost | Úspory | Volvo | Recyklované kovy | Recyklace | Upcyklace | Trash Made | Zdenka Kladníčková | Manažerka projektu | Manažerka
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Globální ekonomický kalendář
Globální ekonomický růst
Globální ekonomický výhled
Globální ekonomika
Globální ekonomiky
Globální epidemie
Globální euforie
Globální finanční krize
Globální finanční trhy
Globální fondy

Následující klíčová slova

Globální hodnota fúzí a akvizic
Globální hospodářské krize
Globální hospodářský cyklus
Globální hospodářský růst
Globální hrozby
Globální index
Globální index vládních dluhopisů
Globální indexy
Globální instrument
Globální investoři
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít