Úterý 19. březen 2024 05:20
reklama
CapXmaster
reklama
Dukascopy new
reklama
XTB trading konference 2024
reklama
XTB trading konference 2024

Rozpočtové deficity

C:\fakepath\forex-04032024.jpg

Co čekat tento týden od ECB?

04.03.2024 Ve čtvrtek proběhne měnově-politické zasedání Evropské centrální banky (ECB). Žádné změny v nastavení úrokových sazeb se nečekají. Trhy ale budou hltat prohlášení Rady guvernérů a následný komentář prezidentky ECB Chistine Lagardeové ohledně výhledu nastavení úrokových sazeb po zbytek roku a předpokládané datum jejich prvního snížení.
C:\fakepath\makro-25022024-uvod.png

Makroekonomické faktory - rozpočtové deficity a přebytky (9. díl)

25.02.2024 V dnešním článku se zaměříme především na vysvětlení rozpočtových deficitů a přebytků. Dále se budeme zabývat dopady rozpočtových deficitů a přebytků na různé oblasti ekonomiky a také si rozebereme některé faktory, které je ovlivňují. Nakonec uvedeme příklad z Ameriky pro lepší pochopení jejich podstaty v ekonomice.
C:\fakepath\trader-21022024-58-zm.jpeg

IIF: Globální zadlužení loni vzrostlo na rekordních 313 bilionů dolarů

21.02.2024 Celosvětové zadlužení v loňském roce vzrostlo o více než 15 bilionů dolarů na rekordních 313 bilionů dolarů (zhruba 7,3 biliardy Kč). Uvedl to v dnešní zprávě Institut pro mezinárodní finance (IIF). Poměr celosvětového dluhu ke globálnímu hrubému domácímu produktu (HDP) nicméně klesl o zhruba dva procentní body na necelých 330 procent, a to zejména díky vyspělým ekonomikám.
C:\fakepath\EU3.jpg

Zadlužení EU loni ve třetím čtvrtletí dál klesalo, v Česku se naopak zvýšilo

22.01.2024 Zadlužení Evropské unie se loni ve třetím čtvrtletí dál snižovalo a kleslo na 82,6 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice byl vývoj opačný a zadlužení se proti předchozímu čtvrtletí zvýšilo, podle dat Eurostatu dosáhlo 44,5 procenta výkonu ekonomiky. Státní dluh byl v Česku rekordní.
C:\fakepath\ekonomika.jpg

UniCredit: Ekonomiky střední a východní Evropy porostou v 2024 a 2025 o tři pct

18.01.2024 Ekonomové UniCredit očekávají v letech 2024 a 2025 růst ekonomik ve střední a východní Evropě přibližně o tři procenta, podobnou míru růstu očekávají i na západním Balkáně. Vyplývá to ze studie skupiny UniCredit, kterou má ČTK k dispozici.
img

Fidelity International: Výhled 2024

16.01.2024 Nikdy jsem nespravoval peníze tak, že bych přesně věděl, co se stane za 12 měsíců. Můžu mít osobní názor, ale dobré investování vyžaduje disciplínu, otevřenou mysl a připravenost reagovat na měnící se skutečnosti.
C:\fakepath\fa-05012024-2.jpg

Úvod do fundamentální analýzy - hlavní pilíře fundamentu (2. díl)

05.01.2024 Ve druhém článku pokračuji ve zkoumání světa fundamentální analýzy (FA) a prohlubuji naše chápání jeho klíčových aspektů. V předchozím článku jsme se seznámili se základy této důležité metody analýzy trhů a pochopili, proč hraje v investování nezastupitelnou roli. Nyní však přejdeme k hlavním pilířům FA, které nám umožňují lépe pochopit a předvídat pohyb trhů.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Německo a Francie hlásí shodu na reformě fiskálních pravidel

20.12.2023 Francie a Německo dosáhly shody ohledně reformy fiskálních pravidel Evropské unie, oznámil podle agentury Reuters francouzský ministr financí Bruno Le Maire po jednání se svým německým protějškem Christianem Lindnerem. Ten hovoří o shodě v klíčových bodech. Šéfové resortů financí zemí EU budou dnes jednat prostřednictvím videokonference, aby se pokusili najít kompromis v této otázce, poznamenala agentura AFP.
img

Spojeným státům hrozí zhoršení ratingu a podle Pensylvánské univerzity nakonec i bankrot. Investor Buffett nesouhlasí

18.11.2023 Spojeným státům hrozí zhoršení ratingu, který jim přisuzuje agentura Moody’s. Ta v pátek minulý týden zhoršila výhled úvěruschopnosti země z dosavadního „stabilního“ na „negativní“. Povážlivě tak stoupá pravděpodobnost, že přikročí také k vlastnímu snížení ratingu – poprvé po více než sto letech, od úsvitu moderních finančních dějin.
C:\fakepath\trader-16112023-57-zm.jpg

Světový dluh vzrostl na rekordních 307,4 bilionu USD, uvedl institut

16.11.2023 Světový dluh se ve třetím čtvrtletí zvýšil na rekordních 307,4 bilionu dolarů (6,9 biliardy Kč). Ve skupině takzvaných rozvíjejících se zemí pak maxima dosáhl poměr dluhu k hrubému domácímu produktu (HDP). Vyplývá to z dnešní zprávy Institutu pro mezinárodní finance (IIF), jehož členy je více než 400 bank a finančních institucí po celém světě. Institut předpokládá, že globální dluh dosáhne do konce roku 310 bilionů dolarů, což za pět let představuje nárůst o více než 25 procent. Varuje také, že posun směrem k politickému populismu by mohl v příštím roce dluh ještě zvýšit.
img

Spojeným státům hrozí zhoršení ratingu, který drží od roku 1917. Agentura Moody’s jim zhoršuje ratingový výhled, Pensylvánská univerzita zase časově zařazuje jejích možný bankrot

11.11.2023 Spojeným státům hrozí zhoršení ratingu, který jim přisuzuje agentura Moody’s. Ta včera večer, po zavření burz, zhoršila výhled úvěruschopnosti země z dosavadního „stabilního“ na „negativní“. Povážlivě tak stoupá pravděpodobnost, že přikročí také k vlastnímu snížení ratingu – poprvé po více než sto letech, od úsvitu moderních finančních dějin.
C:\fakepath\euro recko5.jpg

Zadlužení EU ve druhém čtvrtletí opět kleslo, v Česku se dál zvyšuje

23.10.2023 Zadlužení Evropské unie ve druhém čtvrtletí kleslo na 83,1 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z hodnoty 85,9 procenta před rokem. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice se zadlužení naopak dál zvyšuje a ke konci druhého čtvrtletí dosáhlo 44,3 procenta HDP proti 43,5 procenta před rokem. Státní dluh byl rekordní.
C:\fakepath\eu.jpg

Ministři financí EU se zabývají fiskálními pravidly, čeká se komplikovaná debata

17.10.2023 Ministři financí Evropské unie dnes na jednání v Lucemburku od rána debatují o reformě rozpočtových a dluhových pravidel, kterou loni navrhla Evropská komise (EK). Původně měli o reformě na dnešním zasedání už hlasovat. Vzhledem k tomu, že se názory jednotlivých členských států zásadně liší, bylo ale rozhodnuto, že se o tématu bude jen debatovat.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Ministři financí EU budou debatovat o reformě fiskálních pravidel

17.10.2023 Ministři financí Evropské unie budou dnes v Lucemburku jednat o reformě rozpočtových a dluhových pravidel, kterou už loni navrhla Evropská komise. Původně měli o reformě na dnešním zasedání už hlasovat. Vzhledem k tomu, že se názory jednotlivých členských států zásadně liší, bylo ale rozhodnuto, že se o tématu bude jen debatovat. Česko bude na jednání zastupovat ministr financí Zbyněk Stanjura.
C:\fakepath\trader-27092023-47-zm.jpg

Snahu zlepšit veřejné finance v eurozóně brzdí zpomalující ekonomika

27.09.2023 Vlády zemí eurozóny se v příštím roce pokusí zlepšit své veřejné finance zrušením drahých dotací na ceny energií. Výraznějšímu zpřísnění fiskální politiky ale brání pomalejší hospodářský růst a obavy z rozhořčení voličů. S odkazem na úředníky z eurozóny to dnes uvedla agentura Reuters.
img

Zdraží Green Deal & etc. vládám půjčky a lidem dvojmo nájmy? Roztáčí se spirála dluhu, na jejímž konci bude celosvětová „měnová reforma“?

19.08.2023 Úroky na půjčkách vládám ve světě jsou nejvýše za 15 let. Zdražuje i půjčování české vlády. Bank of America říká, že svět čeká „nový normál“, kdy třeba úrok na desetileté půjčce vládě USA bude trvaleji činit kolem 5 %. Úrok na desetileté půjčce vládě USA je už dnes v podstatě na maximu od světové finanční krize let 2008 a 2009 (viz graf níže). Roste tedy i úrok na právě dlouhodobém dluhu, mezi nějž se ten s deseti lety do splatnosti řadí.
img

USA přišly o AAA rating agentury Fitch. USD reaguje poklesem.

02.08.2023 Fitch Ratings, společnost, která dlouhodobě kritizuje zvyšující se deficit amerického rozpočtu, učinila překvapivé rozhodnutí odejmout zemi její nejvyšší rating. To výrazně ovlivnilo měnový trh a přinutilo americký dolar oslabit vůči ostatním hlavním měnám. Tento krok zasáhl také americký akciový trh, kdy futures na hlavní indexy klesly o více než 1,0 %. Bitcoin a Ethereum na zprávu reagovaly pozitivně a vzrostly.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Zadlužení EU v prvním čtvrtletí kleslo na 83,7 procenta HDP, v Česku dál roste

21.07.2023 Zadlužení Evropské unie se v prvním čtvrtletí snížilo na 83,7 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z 87,4 procenta HDP ve srovnatelném období loni. Ve své zprávě to dnes uvedl unijní statistický úřad Eurostat. Zadlužení České republiky se naopak dál zvyšuje, v prvním čtvrtletí dosáhlo 44,5 procenta HDP, což ale zemi stále řadí k těm méně zadluženým v EU. Nárůst o 1,7 procentního bodu proti loňsku je nicméně druhý největší v unii. Státní dluh je na rekordu.
img

Ranní shrnutí (31.05.2023)

31.05.2023 Asijské akcie v čele s hongkongským indexem klesly kvůli zhoršující se průmyslové aktivitě v Číně a obavám z možného selhání vlády USA.
img

Experti se neshodují, zda by ČNB měla sazbami bojovat proti vlivu deficitu

05.05.2023 Loňské vládní programy na podporu domácností a firem podle ekonomů zbrzdily pokles inflace v letošním roce. Centrální banka by dokázala proinflační vliv vládních deficitů přetlačit úrokovými sazbami, ovšem takový postup by zatížil ekonomiku dalšími náklady, řekl dnes ČTK ekonom České spořitelny Michal Skořepa. Podle hlavního ekonoma Deloitte Davida Marka by ale Česká národní banka (ČNB) měla volit takovou měnovou politiku, aby směřovala ke snížení inflace bez ohledu na další okolnosti. Guvernér ČNB Aleš Michl ve středu řekl, že za hlavní současný proinflační faktor považuje expanzivní rozpočtovou politiku.
C:\fakepath\trader-03052023-49-zm.jpg

ČNB sazby neměnila, Michl varoval před proinflačním působením rozpočtu

03.05.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Podpořili to čtyři členové bankovní rady, tři hlasovali pro zvýšení o 0,25 procentního bodu. Guvernér ČNB Aleš Michl po jednání řekl, že pokud nevznikne důvěryhodný konsolidační balíček a nebude snaha o zodpovědné rozpočty, bude muset ČNB sazby zvyšovat. Uvolněná rozpočtová politika je podle něj hlavním proinflačním impulzem v Česku. ČNB v nové prognóze zvýšila odhad celoroční inflace na 11,2 procenta, v únoru centrální banka předpokládala inflaci 10,8 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

ČNB zlepšila výhled ekonomiky, zvýšila ale odhad celoroční inflace

03.05.2023 Česká národní banka dnes zlepšila odhad vývoje ekonomiky pro letošní rok. Očekává zvýšení hrubého domácího produktu (HDP) o 0,5 procenta, zatímco v únorové prognóze čekala pokles 0,3 procenta. ČNB ale zároveň zvýšila odhad celoroční inflace, podle ní dosáhne průměrně 11,2 procenta. V únoru očekávala 10,8 procenta. Na tiskové konferenci po dnešním jednání bankovní rady o tom informoval guvernér ČNB Aleš Michl.
img

Koruna do konce roku oslabí, ale její nynější síla ještě nějaký čas přetrvá. Kdo a co za ni může?

17.04.2023 Ve světě je pouze pět význačnějších měn, které od předvečera ruské invaze na Ukrajinu (tedy od 23. 2. 2022) až do závěru minulého týdne posílily jak vůči dolaru, tak euru. Jen dvě z těchto měn jsou měny evropských zemí: česká koruna a švýcarský frank.
C:\fakepath\evropska centralni banka.jpg

Situace evropských bank je stabilní, shodují se lídři EU po summitu

24.03.2023 Situace evropských bank a návrat k pozastaveným fiskálním pravidlům Evropské unie byly zásadními tématy druhého dne jednání summitu EU v Bruselu. Lídři se v závěrečném prohlášení shodli na tom, že bankovní systém je odolný a má dostatek likvidity. To novinářům řekl také český premiér Petr Fiala, podle nějž nic nenasvědčuje tomu, že by v Evropě hrozily podobné problémy jako ve Švýcarsku či Spojených státech. Podle nizozemského premiéra Marka Rutteho je však třeba vyjasnit například rozložení rizik. Německý kancléř Olaf Scholz ujistil, že situace Deutsche Bank, která čelí poklesu svých akcií, je stabilní.
C:\\fakepath\\EU staty.jpg

Státy EU se shodly na principech návratu fiskálních pravidel, na detailech ne

14.03.2023 Země Evropské unie se chtějí vrátit k dodržování společných fiskálních pravidel, která však mají lépe odrážet ekonomickou realitu doby ovlivněné pandemií covidu-19 a války na Ukrajině. Ministři financí unijních zemí dnes podpořili obecné principy reformy rozpočtových a dluhových pravidel navržené loni Evropskou komisí (EK), na všech podrobnostech se však zatím neshodují. Podle českého ministra financí Zbyňka Stanjury se čeká debata například o přijatelnosti výjimek pro jednotlivé státy.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Bankovní asociace letos očekává ekonomickou stagnaci, HDP vzroste o 0,1 pct.

09.02.2023 Česká bankovní asociace (ČBA) letos očekává hospodářskou stagnaci, hrubý domácí produkt vzroste o 0,1 procenta. Česko by se mělo k hospodářskému růstu vrátit příští rok, kdy ekonomika poroste o 2,7 procenta. Vyplývá to z nové makroekonomické prognózy, kterou dnes ČBA představila. Prognóza předpokládá také snížení roční inflace na 10,8 procenta z loňských 15,1 procenta a růst nezaměstnanosti na čtyři procenta z loňských 3,4 procenta.
C:\fakepath\eccb-30012023.jpg

Trhy úspěšně ignorují ECB

30.01.2023 Evropská centrální banka (ECB) stále zdůrazňuje, že ani přes pokles cen plynu, elektřiny a pohonných hmot neplánuje ustoupit ze své měnové restriktivní strategie. Repo sazbu hodlá měnový výbor ve Frankfurtu zvýšit z aktuálních 2,50 % v minimálně dvou následujících krocích pokaždé o 0,50 %. A příležitost k prosadit první takový „hike“ bude mít už tento čtvrtek.
img

VanEck říká, že cena bitcoinu vzroste ve druhé polovině roku 2023 na 30 000 USD

16.12.2022 Manažer fondu VanEck předpověděl, že by cena Bitcoinu mohla ve druhé polovině roku 2023 vyrůst na 30 000 dolarů poté, co klesla na minimum poblíž hranice 10 000 – 12 000 dolarů.
C:\fakepath\EK.jpg

Evropská komise chce přizpůsobit fiskální pravidla EU potřebám jednotlivých zemí

09.11.2022 Evropská komise (EK) plánuje upravit rozpočtová a dluhová pravidla Evropské unie, aby lépe odrážela fiskální situaci jednotlivých zemí, které se po sérii krizí potýkají s vysokými deficity a zadlužením. Unijní exekutiva dnes navrhla nový způsob usměrňování veřejných financí, v němž chce u každé země vycházet z individuálního postupu. Základem mají být víceleté národní plány dluhové udržitelnosti a pozvolnější vynucování pravidel. Pokud změny získají - zatím nejistou - podporu všech členských zemí, mohla by úprava začít platit od roku 2024.
img

Investoři mají obavy z kroků ECB a veřejného dluhu evropských zemí

28.06.2022 Evropská měna nevykazuje známky života na pozadí nedostatku důležitých statistik a dalšího selhání prolomit rezistenci 1,0600. Britská libra vykazuje volatilitu cca 25 bodů. Než se ale budeme bavit o technickém obrazu, rád bych něco řekl o projevu Lagardeové.
C:\\fakepath\\EU staty.jpg

Lídři zemí EU debatují o cenách energií a nedostatku ruského plynu

24.06.2022 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie zahájili v Bruselu závěrečný druhý den summitu, který věnují debatě o možných opatřeních proti vysokým cenám energie a omezeným dodávkám ruského plynu. Lídři před summitem navrhovali různé recepty od společných nákupů plynu po cenové stropy, na konkrétních společných řešeních se však patrně neshodnou. Konkrétním výstupem summitu by měl být souhlas se zavedením eura v Chorvatsku, na němž by se měli šéfové států shodnout v úvodní části dnešního jednání.
C:\fakepath\EK.jpg

Brusel kvůli ruské invazi odložil znovuzavedení fiskálních pravidel na rok 2024

23.05.2022 Evropská komise (EK) odložila opětovné zavedení rozpočtových a dluhových pravidel Evropské unie na rok 2024. Unijní exekutiva dnes za důvod označila makroekonomický šok způsobený ruskou invazí na Ukrajinu, zejména pokračující růst cen energií. Ve svých pravidelných doporučeních pro členské země komise konstatovala, že by měly využít investice z mimořádného fondu obnovy pro dosažení rychlé nezávislosti na ruských energiích.
img

Globální stagflace je tu

12.04.2022 Stagflace představuje takový makroekonomický vývoj, kdy se zároveň kombinuje silně zvýšená inflace výrazně nad inflačními cíli centrálních bank s velice malátnou dynamikou HDP s možností ekonomické recese. Západní svět naposledy stagflaci zažil na přelomu 70. a 80. let minulého století.
img

Írán zavádí program "Palivo pro všechny" v rámci zvýšení příjmů

29.12.2021 Íránský ministr pro ropu Javad Owji v pondělí oznámil, že každému Íránci bude přiděleno 15 litrů paliva měsíčně za cenu 15 000 riálů za litr. Lidé můžou svůj podíl paliva buď použít, prodat nebo obdržet celkem 225 000 riálů (asi 1 dolar).
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

EU zahájila debatu o postpandemické podobě rozpočtových a dluhových pravidel

19.10.2021 Evropská komise dnes zahájila se státy Evropské unie konzultace, na jejichž základě chce aktualizovat rozpočtová a dluhová pravidla bloku, jež řada zemí není schopna plnit. Podle unijní exekutivy by se měla pravidla zjednodušit a lépe přizpůsobit zejména potřebám masivních investic do klimaticky šetrného hospodářství. Státy přitom mají různý pohled na to, jak moc má unie výši veřejných dluhů a rozpočtových schodků hlídat.
C:\fakepath\forex-16082021-3.jpg

Co nám říkají klíčové makroekonomické ukazatele o stavu ekonomiky

16.08.2021 Jedním z přístupů k obchodování na Forexu je sledování makroekonomických ukazatelů. Jsou to reálná data vyhlašována v pravidelných intervalech a vypovídají o stavu ekonomiky. Tím pádem by také měli mít vypovídací hodnotu o síle/slabosti dané měny.
C:\fakepath\EU staty.jpg

EK vyzvala státy k další podpoře ekonomik, návrat k pravidům chce v roce 2023

02.06.2021 Země Evropské unie by měly pokračovat ve fiskální podpoře svých ekonomik na cestě k oživení z pandemické krize i v příštím roce. V rámci pravidelného jarního balíčku hodnocení hospodářské kondice unijních států k tomu dnes vyzvala Evropská komise (EK). Skupina zemí s nejvyšším veřejným dluhem, do níž patří například Německo, Francie či Itálie, by přitom podle komise měla být při využívání veřejných peněz opatrnější než další státy.
C:\fakepath\Madarsko.png

Maďarská vláda chce příští rok snížit rozpočtový deficit

04.05.2021 Maďarská vláda plánuje v příštím roce snížit rozpočtový deficit na 5,9 procenta hrubého domácího produktu (HDP) ze 7,5 procenta, s nimiž počítá na letošek. Uvedl to maďarský ministr financí Mihály Varga, který dnes návrh rozpočtu předložil parlamentu. Vláda nicméně ignoruje varování ze strany maďarské rozpočtové rady, podle které by se měly rozpočtové deficity a veřejný dluh snižovat výrazněji, informovala agentura Reuters.
img

Očekávaný vývoj na měnových trzích: Slabší dolar je pro oddlužení globální ekonomiky nezbytný

20.04.2021 V našem výhledu na 1. čtvrtletí jsme řešili, proč podle nás americký dolar dlouhodoběji oslabí. Zároveň jsme však neopomněli zmínit, že mohou výrazně vyšší výnosy z amerických pokladničních poukázek a jejich strmější výnosová křivka v určitých okamžicích v očekávání obrovského přílivu stimulů vyhnat měnu výš, a zkřížit tak dolarovým medvědům plány. Ve výhledu na první kvartál jsme doslova uvedli: „Tím se dostáváme k okolnostem, které mohou pokles amerického dolaru navzdory výše uvedeným fundamentálním faktorům, jež hovoří ve prospěch dolarových medvědů, snadno zhatit. Konkrétně je to čím dál strmější výnosová křivka a další růst výnosů dlouhodobých amerických dluhopisů, které se již v prvním týdnu roku 2021 dostaly nad klíčové prahové hodnoty – jako je benchmark 10letých amerických pokladničních poukázek na hladině 1,00 %.“
C:\fakepath\eurozona.jpg

EK zachová uvolnění rozpočtových pravidel i v roce 2022

03.03.2021 Evropská unie by měla zachovat současné uvolnění rozpočtových a dluhových pravidel i v příštím roce. S ohledem na současné ekonomické dopady koronavirové pandemie to dnes navrhla Evropská komise (EK). K předkrizovým pravidlům rozpočtové odpovědnosti by se podle dnešních doporučení unijní exekutivy měly země vrátit od roku 2023.
C:\\fakepath\\dolar-usa.jpg

Které měny poškozují výprodeje dluhopisů?

01.03.2021 Přicházející strach z inflace zvýšil v uplynulém týdnu intenzitu prodejů vládních dluhopisů ve Spojených státech i v jiných zemích. Silné oživení americké ekonomiky ve spojení s dalšími biliony, které hodlá Bidenova vláda přihodit do ohně, zkrátka nemotivuje investory tuto párty financovat a držet cenné papíry s výnosem pod 1,5 % p.a.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Rok 2020 budeme mít ještě dlouho v paměti

18.01.2021 Za rok 2020 vykazují akciové fondy výkonnost 2,50 %, v listopadu vykazovaly 1,17 %. Dluhopisové fondy si za stejné období připisují zhodnocení 1,05 %, v listopadu 0,95 % a peněžní fondy zaznamenaly mírný meziměsíční propad a vykazují zhodnocení pouze 0,34 %, pro připomenutí v listopadu si připisovaly 0,43 %. Smíšené fondy si připisují 2,60 %, v listopadu to bylo 1,88 %. Komoditní fondy stále vykazují pokles ve všech sledovaných obdobích, od začátku roku vykazují pokles -3,23 % a v listopadu měly pokles o -5,97 %. Nemovitostní fondy zaznamenaly v prosinci pokles a vykazují tak za uplynulý rok -9,62 %, v listopadu měly pokles -8,46 %. Index podílových fondů uvádí celkové číslo za jednotlivé skupiny fondů. Rozdílná výkonnost fondů v měně fondu a v CZK je dána vývojem měnových kurzů.
img

Výkonnost globálních finančních trhů byla i přes pandemii fenomenální

08.01.2021 Pokud odhlédneme od pozitivních zpráv z konce roku ohledně vakcín proti koronaviru, fundamentální zprávy ovlivňující globální finanční trhy byly v loňském roce vesměs extrémně negativní. Měli bychom zmínit zejména následující:
C:\\fakepath\\I.USDXH1.png

Forex: Americký dolar klesl nejníže od dubna 2018

04.01.2021 Americký dolar dnes vůči koši měn sestoupil na nejnižší úroveň od dubna 2018, protože optimismus ohledně budoucího vývoje světové ekonomiky zvyšuje poptávku po rizikovějších aktivech. Samotné euro si kolem 17:30 SEČ vůči dolaru připisovalo kolem půl procenta na 1,2275 EUR/USD.
C:\fakepath\economy-corona-virus.png

Koronavirus - propady HDP a některých oborů, velké zadlužování

18.12.2020 Koronavirus je hlavním tématem tohoto roku, a jelikož se rok 2020 pomalu chýlí ke konci, tak jsme pro naše čtenáře připravili další ze série článků na toto téma. Tentokrát přinášíme výběr dopadů šíření nového typu koronaviru na světovou ekonomiku a na vybrané obory v letošním roce.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Australský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | Nasdaq | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Brazilský real | Turecká lira | Měnová politika | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Česká koruna | Americké akcie | Světové akcie | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | USD/BRL | USD/TRY | EUR/TRY | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Měnový trh | Spready | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Bankovní rada | Benchmark | Bid | Bloomberg | Bod | Dluhopisové fondy | Broker | Cable | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Fundamentální zprávy | Futures | G10 | HDP (Hrubý domácí produkt) | High | High Yield | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční riziko | Investor | Investování | Komodity | Kurz | Long | MIFID | MMF | MT4 | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nástroj | Obchodní bilance | Pakt stability | Peněžní zásoba | Platební bilance | Pozice | Prémie | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Stagflace | Support | Tištění peněz | Trend | Ukazatel | Upgrade | Výkonnost | Výnos | WTO | Warren Buffett | Yield | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | CAD | GBP | Obchodování | Obchodování na forexu | Goldman Sachs | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Cena zlata | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | Evropská ekonomika | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Globální ekonomika | Investoři | Fundamenty | Fond | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Dluhopisové trhy | Kurz dolaru | Ceny komodit | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Bohatství | Hospodářský cyklus | Credit Suisse | Deloitte | Ondřej Hartman | Akciový analytik | Deutsche Bank | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | USDX | Eurostat | Conseq | Portugalsko | Devizové intervence | BTC | Lukáš Kovanda | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Aktivum | Index | Investiční strategie | Likvidní | Podpora | Průlom | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Banka | Broker Consulting | Cena | Ceny zlata | CZK | Členské země eurozóny | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Emisní povolenky | Eura | Evropská měna | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | Index S&P 500 | Instrument | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nemovitosti | Investování do akcií | Jádrová inflace | Jak vydělat | Jak vydělat peníze | Jiří Rusnok | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Kurs koruny | Kurs koruny k euru | Kurz dolarů | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | Meziroční inflace | Míra inflace | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei225 | Oslabení koruny | PayPal | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Smíšené fondy | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Světové události | Švýcarské banky | Trh | Volatility | Vydělat peníze | Vývoj ceny zlata | WTI | Země EU | Země eurozóny | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | Benzín | Buffett | Andrej Babiš | CEE | Indie | Ministerstvo financí | P.A. | ROCE | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Commodities | Investment | Jim Rogers | Unicredit | Western Union Business Solutions | Microsoft | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | PwC | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Brazílie | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Růst cen akcií | Podnikání | Automobilový průmysl | Ministr financí | Vývoj akciového indexu | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Energie | Globální akciové trhy | Znalost | Klid | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Fidelity International | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj dolarového indexu | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Americké státní dluhopisy | Daňové příjmy | S&P Global | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliony dolarů | Hlavní indexy | Nervozita | Globální finanční trhy | Fitch Ratings | AAA | Rating AAA | Utahování měnové politiky | Propad | Měnová opatření | Kryptoměny | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Makroekonomické analýzy | Výrobní aktivita | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení koruny | Nejistota | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Největší banky | Tempo růstu | Prodej aut | Zajištění | Blockchain | Ripple | Ethereum | Tesla | Agentura AFP | Výhled | Hlavní úroková sazba | Akciový index DAX | Uvolnit měnovou politiku | Rekordní maxima | Dnešní zprávy | Světová obchodní organizace (WTO) | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Analytický tým FXstreet.cz | Inflace v Česku | Ministři financí EU | S&P Global Ratings | Německé dluhopisy | Výnosy | Česká vláda | TRY | Americké investiční banky | Příjmy | Překoupený trh | Alphabet | xStation | Měny střední a východní Evropy | ČTK | Belgie | HDP eurozóny | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Měny rozvíjejících se zemí | Aleš Michl | Akcie na trzích | Paul Tudor Jones | Americký akciový trh | MiFID II | ETH | ETC | Ray Dalio | Nemovitostní fondy | RoboMarkets | Dlouhodobé investování | Analytik devizového trhu | Výkonnost fondů | Conseq Investment Management | Cena bitcoinu | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Výkonnost indexů | OPEC+ | Přijetí eura | Podniky | Silný americký dolar | Inflace v eurozóně | Americké dluhopisy | Úrokové sazby v Turecku | Manažer fondu | Levné akcie | Dodávky ropy | Růst úrokových sazeb | EK | Nezávislost centrální banky | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Německé akcie | Fiskální pakt | Veřejný dluh | Zadluženost | Michal Stupavský | Majetek | Globální dluh | Velké riziko | Mezinárodní investoři | Zvýšení sazeb | Statistický úřad | Inflační očekávání | Slabší dolar | Vývoj hlavní úrokové sazby | Ceny pohonných hmot | Globální HDP | NASDAQ 100 | Pokles úroků | Výnosové křivky | Pokles cen | Šéfové států | Obavy z recese | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Kapitálové výdaje | Čeští investoři | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Tisk peněz | Deficit rozpočtu | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Globální recese | Denní graf | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | Snížení daní | Nízká nezaměstnanost | Stav ekonomiky | Snižování rizika | Vyšší úrokové sazby | Měnový systém | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hospodářské krize | Rozpočtová politika | Čistý zisk | Investment Management | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Politická situace | Německá vláda | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Objem | Obchod | Obchodní dohody | FRED | Růst spotřebitelských cen | Slušné zisky | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Inflace ČNB | BAT | Parlamentní volby | IIF | TradingEconomics | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Studie | Bilance | Růst světové ekonomiky | Největší pokles | Lagardeová | Amazon | Nízké úrokové sazby | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Blahobyt | Federální rezervní banka | AFP | Valdis Dombrovskis | CHNComp | HKComp | KOSP200 | Financovat | Předpovědi | E-shopy | Průmysl | Šéf euroskupiny | Impuls | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Rozvoj | Zdražování | Nízká inflace | Překvapení trhu | Problémy | Vládní výdaje | Globální ekonomická recese | Ekonomická recese | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Výhled do budoucna | Prohlášení | Míra | Úroky | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Předseda | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | Vánoce | Paolo Gentiloni | Eurokomisař | Tým RoboMarkets | Americké vlády | Bydlení | Analytik Broker Consulting | Úbytek | Stratég | Hlavní akciové indexy | ACEA | Miliardy korun | Michal Skořepa | Investiční ředitel | US100 | Wirecard | Ceny dluhopisů | Obchodní podmínky | Ziskovost | Investiční aktivita | Hospodaření | Paschal Donohoe | Zvýšení inflace | Růst poptávky | CFA | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Hospodářské recese | Inovace | Míra inflace v eurozóně | Miliardy eur | Írán | Von der Leyenová | Zpomalující ekonomika | RBA | Budoucnost | Experti | Poradenství | Inflační překvapení | Proinflační | Vývoj měnového páru USD/TRY | Rozpočtový přebytek | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Ukazatele | Bankroty | Americké ministerstvo financí | Federální vláda | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | Nájmy | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | Prognózy ČNB | Očekávaný vývoj | Komunikace | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Prezident | Koronavirus | Paypal Holdings | Michal Stupavský, CFA | Obchodní vztahy | Trhy | Ursula von der Leyenová | Evropské ekonomiky | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Situace okolo koronaviru | Důchody | Treasuries | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Zpomalení růstu | Dovednosti | Úsilí | Výdaje | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Americká společnost | Zrychlení růstu | SEC | NFP | Rozhodování | Dnes ČNB | Americké ekonomiky | Americké banky | Medvědi | Růst sazeb | Valuace | COVID-19 | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Společnost Berkshire Hathaway | Ekonomické recese | Fungování finančních trhů | Americký Fed | Cestovní ruch | Vývoj | Šok | Institut pro mezinárodní finance | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Videokonference | Lídři EU | Olaf Scholz | Tržní podmínky | Profitovat | Dostatek likvidity | Dopad na finanční trhy | Unijní instituce | Brusel | Záchranné balíčky | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Kabinet | Energetické společnosti | Klíčový ukazatel | Vyšší úrok | Tudor | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Šíření nového typu koronaviru | Dopady koronavirové pandemie | Pandemie COVID-19 | Značný pokles | Refinancování dluhů | Zásobníky | Internetový obchod | Milton Friedman | Ekonomiky zasažené krizí | Koronavirová krize | Pravidla EU | Kongres | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Fundament | Hotovost | Dramatický dopad | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Zdraví ekonomiky | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Peněžní zásoby | Propad indexu | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Kevin McCarthy | Ratingová agentura S&P | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | České vlády | Ceny elektřiny | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Bulharsko | Unijní země | Ekonomiky | Války | Schodek | Globální hospodářské krize | Organizace | Dluhopisové emise | Růst nezaměstnanosti | Deficit veřejných financí | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Práce | Údaje | IATA | Mexiko | Spotřebitelské úvěry | Lukáš Vokel | Menší poptávka | Jihoevropské země | Ministři | Oživení ekonomik | Rozpočtový schodek USA | Více peněz | Rozpočet EU | Hospodářské oživení | Joe Manimbo | Ministři financí Evropské unie | Nejvyšší deficit | Demokraté a Republikáni | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | Debata | Posílení | Legendární investor | Premiéři zemí Evropské unie | Lucembursko | Poklesy HDP | Pracovní síly | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Růst výnosů | Oddlužení | Vývoz | Zadlužení | Expanze | Rezervní měny | Propad průmyslové výroby | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Členské státy | Členské země | ONE | Vývoj ekonomiky | Vakcína | CL | Manažeři | Důvěra spotřebitelů | Kupci | Fischer | Umělé inteligence | Argentina | Investment management | JDE | Unijní činitelé | Unie | Propady HDP | ČR | EU50 | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Koronavirové pandemie | Hertz | Václav Klaus | Pozitivní sentiment | Kvalitní akcie | Francouzský ministr | Berlín | Hertz Global Holding | Hertz Global | 100 procent HDP | Největší evropská ekonomika | Covid | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Druhá vlna | Vlna koronaviru | Český stát | MAM | Slabý americký dolar | Ocenění | Ceny | Viktor Orbán | Premiér Viktor Orbán | Američtí politici | Společnost XTB | Životní úroveň | Vývoj ceny zlata v USD | Světové rezervní měny | Důvěra | Turistický ruch | Indonésie | Odhad vývoje ekonomiky | Růst zaměstnanosti | Bruegel | Cenové hladiny | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Upozornění na rizika | Globální pandemie | Odborníci | Zdanění | Nvidia | Budoucí vývoj | Politici | Zadlužení země | Pracovní místa | Druhá vlna koronaviru | Česká republika | Energetický sektor | Globální veřejný dluh | Masivní investice | Množství peněz | Nařízení | Reálný HDP | Geopolitické faktory | Státy Evropské unie | Hospodářský vývoj | Letecká doprava | Snižování daní | Zelené investice | Měnové reformy | Vonovia | LATAM Airlines | Vakcinace | Virgin Atlantic | Změny úrokových sazeb | Očkování | Data o vývoji HDP | Rozpočtové deficity vlád | Deficity vlád | Velké zadlužování | Zadlužování | Finanční společnost | Měnový impuls | Peníze navíc | Maďarská vláda | Orbán | Ceny aktiv | Emise dluhopisů | Západní ekonomiky | Investiční manažeři | Silné oživení | Globální pandemie koronaviru | Fiskální situace | Zdravotní péče | Zhoršení ratingu | Evropské centrální banky | Makroekonomická analýza | Nárůst ceny | Tržní ceny | Vypuknutí pandemie | Globální zadlužení | Celosvětové zadlužení | Světový dluh | Rozhodnutí vlády | Makroekonomický vývoj | Výprodeje dluhopisů | Uvolnění rozpočtových pravidel | Riziková prémie | Oživení americké ekonomiky | Pohyb trhu | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Zvolení Joe Bidena | Vývoj hlavní úrokové sazby v Turecku | Vývoj na akciích | xStation 5 | Klíčové centrální banky | AA | Vývoj na měnových trzích | Strach z inflace | ERA | Reformy fiskálních pravidel | Pakt stability a růstu | Tempo ekonomického růstu | JAP225 | Plán obnovy | Vývoj ceny elektřiny | Pandemie COVID | Ceny realit | Růstové sektory | Cenové trendy | Oslabení | Impulzy | Spotřeba domácností | Zajištění proti inflaci | Plány | Cíle | Příležitosti | Prodej | Pozitivní vliv | Malajsie | Krizové situace | Technologie | Ethereum (ETH) | Přebytek rozpočtu | Chování spotřebitelů | Odvětví | Divize | Načasování | Správné načasování | Rekord | Obavy ECB | HVB Bank | Živnostenské banky | Chování | Ovlivňování | Interpretace | Aktuální prognózy | Vývoj akciového indexu DAX | Klíčové makroekonomické ukazatele | Saldo fiskálního rozpočtu | Úroveň dluhu | Vyšší úroky | Americká ministryně financí | Jihoafrická republika | Společnosti | Opatření | Katastrofy | Hnutí ANO | ANO | Etherea | Corporate Governance | ČSSD | VanEck | Zvýšení dluhového limitu | Fiskální pravidla | Minulá výkonnost | Vysoké ceny | Giorgia Meloniová | Zdravotnictví | Rozpočtové schodky | Pozornost | Joseph Stiglitz | Veřejné investice | Meta | Prohloubení deficitu | Česká národní banka (ČNB) | Společnost | Reálné výnosy | TIM | Ceny BTC | Zvýšené úrokové sazby | | Daňové zatížení | Cykly | Rozšíření | Prognózy inflace | Fundamentální analýzy | Dlouhodobé trendy | Přebytky zahraničního obchodu | Investiční byt | Dražší energie | Real Estate | Instituce | Spotřební zboží | Snížení daně | Alexander De Croo | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Green Deal | Lídři zemí EU | Mezinárodní vztahy | Sedmadvacítka | Invaze | Pokles inflace | Geopolitické události | Vysoké ceny energií | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Růst cen energií | Petr Fiala | Inflační data | Ukrajinští uprchlíci | Vlastnictví | Kvantitativní zpřísňování | Ratingový výhled | Předpovědi cen | Zavedení rozpočtových a dluhových pravidel | Znovuzavedení fiskálních pravidel | Šéfové | Mimořádné zasedání | Přijetí | Snížení inflace | Úrokové sazby v eurozóně | Cena BTC | Marketingová komunikace | Úsporný tarif | Stav hospodářství | Centrum | oEnergetice.cz | oEnergetice | Hike | Udržitelnost | Pomoc Ukrajině | Premiér Petr Fiala | Společnost S&P Global | Úrokové náklady | Marka | Daňové škrty | Český premiér Petr Fiala | Metody analýzy trhu | Analýzy trhu | Pokles cen nemovitostí | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Dluhová pravidla | Dluhová pravidla Evropské unie | Pravidla Evropské unie | Fiskální pravidla EU | Války na Ukrajině | Výběry | CZ | Ekonomické prostředí | Donohoe | Hospodářský pokles | Bankovní rady ČNB | Růstový potenciál | Vývoj hlavní úrokové sazby v eurozóně | Hlavní úrokové sazby v eurozóně | Mezinárodní dohody | Globalizace | Celková ekonomika | Zlepšující sentiment | Terminální úroková sazba | Měnové páry s eurem | Mezinárodní finance | Výhled pro rok | Perzistentní inflace | Proinflační faktor | Situace evropských bank | ČNB Aleš Michl | Tichomoří | Soukromé úvěry | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Růst cen nájmů | Náklady na půjčky | Nezávislost | Vydání dluhopisů | Zvýšení dluhového stropu | Jednání ministrů financí | Třetí pilíř | Vice | Předseda sněmovny | Navýšení dluhového stropu | Úvěrování | Transparentní | Nejvyšší rating | Odolnost ekonomiky | Měnová reforma | Příležitosti a rizika | Investiční podmínky | Zadlužení EU | Zadlužení v EU | Zadlužení Evropské unie | Ekonomické podmínky | Politické faktory | Covidové pandemie | Vývoj hlavní úrokové sazby ECB | Hlavní úrokové sazby ECB | Paříž | Vysoké ceny akcií | Tudor Jones | Magnificent Seven | Návrat inflace | Nové technologie | Eskalace | Pandemie covidu | Výhled pro rok 2024 | Důvěryhodnost | Potenciální rizika | Jakub Matis | ProCent | Rok 2024 | Snížení ratingu | Zvolení Donalda Trumpa | Pohled do budoucnosti | Společenské změny | Makroekonomické faktory | Inflace a deflace | Hospodářské cykly | Mezinárodní ekonomika | Rozpočtové deficity a přebytky | Deficity a přebytky | Analýza hospodářských politik | Ekonomické modely | Ekonomické modely a prognózy | Komplexní rámec | Mezinárodní konflikty | Politické změny | Embarga a sankce | Energetické zdroje | Ekologické události | Technologické inovace | Demografické změny | Měnové trendy | Regulační změny | Trendy v chování spotřebitelů | Zadlužení státu | Metody analýzy | Utility | Výhled 2024 | Cyklická recese | Multi-asset | Pevný výnos | Private credit | Michael Curtis | Ilga Haubelt | Pohled na situaci | Úřad Eurostat | Ekonomiky střední a východní Evropy | Dan Bucsa | Dopad na ekonomiku | Prosperity | Fiskální udržitelnost | Politické reakce | Demografické trendy | Keynesiánci | Vysvětlení rozpočtových deficitů | Vyrovnaný rozpočet | Faktory ovlivňující rozpočtové deficity | Faktory ovlivňující rozpočtové deficity a přebytky | Dopad rozpočtových deficitů | Rozpočtové přebytky USA | Rozpočtové přebytky | Současná rozpočtová situace | Současná rozpočtová situace federální vlády | U.S. Treasury | The U.S. Treasury | James Buchanan | Hlavní pilíře fundamentu | Pilíře fundamentu | Zvýšení dovozních cel | Vývoj ceny elektřiny na německém trhu | CA Immo | Očekávané rozhodnutí
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Rozpočet řecké vlády
Rozpočet Saúdské Arábie
Rozpočet veřejných financí
Rozpočet 2020
Rozpočtová krize
Rozpočtová krize v USA
Rozpočtovaný schodek
Rozpočtová politika
Rozpočtová pravidla
Rozpočtová pravidla EU

Následující klíčová slova

Rozpočtové deficity a přebytky
Rozpočtové deficity vlád
Rozpočtové krize
Rozpočtové opatření
Rozpočtové politiky
Rozpočtové přebytky
Rozpočtové přebytky USA
Rozpočtové příjmy
Rozpočtové schodky
Rozpočtový balíček
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít