Středa 15. červenec 2020 00:16
reklama
Purple Trading letni strategie
reklama
Dukascopy
reklama
Bossa live trading

Klíčová slova - Burzovní index

img

Pražská burza po třech propadech opět posílila

12.06.2020 Pražská burza po třech propadech v řadě dnes opět posílila. Index PX stoupl o 2,54 procenta na 930,94 bodu. Polepšily si téměř všechny hlavní emise, například akcie bankovní skupiny Erste o více než pět procent. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Největší ruští boháči během pandemie podle Forbes zbohatli

28.05.2020 Největší ruští boháči během pandemie covidu-19 zbohatli o dalších 62 miliard dolarů (asi 1,5 bilionu Kč), napsal časopis Forbes ve svém ruském vydání. Počet dolarových miliardářů v Rusku během posledních dvou měsíců podle časopisu stoupl ze 102 na 104 a jejich úhrnný majetek z 392 na 454 miliard dolarů (z asi 9,6 na 11,1 bilionů Kč).
img

Konec jedné země a dvou systémů

22.05.2020 „Hongkongský burzovní index Hang Seng dnes ztratil 5 procent své hodnoty. Prudkým propadem reagoval na zprávy o snaze Číny výrazně omezit hongkongské svobody. Zasaženy budou i další burzy ve světě, protože hrozí výrazný růst napětí mezi Čínou a Západem,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Dokáže vaše ETF portfolio odolat krizi? 6 užitečných tipů, jak se ochránit

06.04.2020 Trhy mohou v extrémních podmínkách klesnout i o více než 60 %. Pokud však své ETF portfolio vybudujete správně, mělo by být dostatečně odolné na většinu tržních podmínek. Dokáže vaše ETF portfolio obstát během finanční krize? Postupujte podle těchto šesti kroků a ochraňte tak svůj kapitál v turbulentních časech.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Pražská burza dopoledne pokračovala v růstu, posiluje i koruna

03.03.2020 Pražská burza dnes pokračuje v růstu nastartovaném v pondělí po předchozí sérii sedmi propadů. Index PX se během dopoledne vrátil nad 1000 bodů, před polednem rostl proti pondělnímu závěru o tři procenta na 1014,33 bodu. Za celé pondělí si index PX připsal 0,82 procenta. Vyplývá to z údajů na webu burzy. I česká měna zpevňuje vůči oběma světovým měnám.
img

Inflace a její vliv na investice – co je potřeba sledovat?

09.01.2020 Inflace je pojem, který slýcháme v médiích téměř každý den a dá se ve zkratce přeložit jako „nárůst všeobecné cenové hladiny zboží a služeb v ekonomice za určité časové období“. Co to ale znamená?
img

Inflace a její vliv na investice – co je potřeba sledovat?

08.01.2020  Inflace je pojem, který slýcháme v médiích téměř každý den a dá se ve zkratce přeložit jako „nárůst všeobecné...
img

5 nejlepších dividendových ETF roku 2020

02.01.2020 ETF jsou ideální investiční instrumenty pro investory, kteří nemohou, nebo nechtějí věnovat obchodování příliš mnoho času. Akcie s vysokými dividendami jsou nesmírně atraktivní pro investory, zejména se střednědobým a dlouhodobým časovým horizontem. Kombinací obou jsou pak ETF, které se soustředí na akcie s vysokými dividendami. 5 nejznámějších dividendových ETF vám představíme v následujícím článku.
C:\fakepath\forex.jpg

Jak určit trend a jeho sílu s indikátorem Moving Average

16.12.2019 Určení trendu a obchodování ve směru trendu je jedním ze základních pravidel při obchodování na burze a proto jsou klouzavé průměry důležitým indikátorem.
img

27 nejlepších filmů, seriálů a dokumentů s investiční tématikou

29.11.2019 Vzdělávání je klíčem k úspěchu na kapitálových trzích. Žádný investor se nikdy nedostane do stádia, kdy by se již nemohl naučit nic nového. Filmů z investičního prostředí existuje obrovské množství. Kinematografické umění je jednou z možností, jak si investoři mohou zábavnou metodou osvojit nové vědomosti z jiného než ryze akademického hlediska.
C:\fakepath\krach.png

Největší burzovní krach v dějinách nastal před 90 lety

24.10.2019 Krach na newyorské burze (též zvaný Černý čtvrtek) 24. října 1929 byl největší burzovní krach v dějinách a právě dnes je tomu přesně 90 let. V dnešním vzdělávacím článku se ohlédneme do minulosti a podíváme se na tuto důležitou historickou událost blíže. Zároveň nebude chybět výběr všech nejvýznamnějších světových hospodářských krizí.
img

Akciové trhy na úvod týdne bez společného trendu

29.07.2019 Evropské akcie míří na úvod týdne za zisky. Index Stoxx 600 v odpoledních hodinách přidává zhruba třetinu procenta. V rámci evropských indexů jsou největší pohyby patrné na britském FTSE 100, který přidává dvě procenta. Důvodem je slábnoucí libra v reakci na zvyšující se obavy ohledně výstupu Velké Británie z EU bez dohody. Slabší britská libra tak pomáhá tamním exportérům, což se odráží i na růstu cen jejich akcií.
img

Donald Trump srazil na kolena trhy po celém světě

06.05.2019 „Mírný optimizmus pramenící z pozitivních zpráv ohledně vyjednávání Spojených států a Číny se rozplynul jako pára nad hrncem. Po informacích, že Donald Trump zvýší cla a Čína zváží konec vzájemných jednání, dostaly trhy po celém světě ránu na solar plexus,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Pražská burza potřetí za sebou uzavřela bez výraznější změny

08.04.2019 Pražská burza potřetí za sebou uzavřela bez větší změny. Index PX dnes odepsal 0,15 procenta na 1084,46 bodu. Víc než o procento klesly akcie Erste Bank, dál ztrácely cenné papíry tabákové firmy Philip Morris. Vzhůru šly naopak akcie energetické společnosti ČEZ. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna stagnovala k euru, mírně posílila vůči dolaru.
img

Burzovní indexy – 10 nejdůležitějších akciových indexů

01.04.2019 Burzovní index je ukazatel výkonnosti daného trhu. Nejedná se tedy o podkladové aktivum, které byste mohli nakoupit či prodat, ale pouze o statistický údaj. Obecně lze z daného indexu vyčíst mnoho informací o ekonomickém segmentu, ke kterému se index váže.
img

Nasdaq 100 index - vývoj za rok 2018

29.10.2018 Nasdaq 100 index je technologický index, který obsahuje 100 největších US a mezinárodních nefinančních společností z burzy Nasdaq, které jsou v indexu zastoupeny dle tržní kapitalizace.
C:\fakepath\3.jpg

Bankrot Lehman Brothers před deseti lety šokoval svět

13.09.2018 Kdysi byla společnost Lehman Brothers podle tržní hodnoty čtvrtou největší investiční bankou v USA. Banku však tvrdě zasáhla krize amerického hypotečního trhu a během roku 2007 začala ztrácet na tržní hodnotě a její akcie klesaly o desítky procent. Před deseti lety, 15. září 2008, banka po neúspěšném jednání o své záchraně požádala o bankrotovou ochranu před věřiteli a pád banky se stal symbolem globální finanční krize. Pád Lehman Brothers byl také největším bankrotem v dějinách Spojených států.
C:\fakepath\global economy.jpg

Globální krize se rodila již na přelomu let 2006 a 2007

04.09.2018 Výběr hlavních událostí spojených s hospodářskou krizí, která naplno propukla před deseti lety, 7. září 2008, oznámením americké vlády, že v souvislosti s krizí převezme kontrolu nad polostátními hypotečními agenturami Fannie Mae a Freddie Mac:
img

Německý DAX. Nejlepší alternativa pro ty, kteří nechtějí čekat na Ameriku

18.05.2018 Obchodování akciových indexů se stává poslední dobou stále více populární. Ne všechny indexy jsou si ale rovny, a jakmile dojde na krátkodobější spekulace, nabídka těch opravdu kvalitních a použitelných se výrazně zmenšuje.
img

9 koní pro americkou burzu, aneb technologické firmy jako suroviny nového věku

10.04.2018 Investoři dávají své peníze do akcií firem, které jsou nejvíce vidět a nabízejí největší růst. V čele stojí technologické společnosti Amazon, Apple či Netflix. Možná si ale investoři vyberou své zisky.
img

Dow Jones index – 8 zajímavostí k nejznámějšímu indexu světa

03.04.2018  Dow Jones Industrial Average index (DJIA) známý jako Dow Jonesův index je nejčastěji zmiňovaným akciovým inde...
img

Burzovní index PX dnes poslala do plusu závěrečná aukce

31.07.2017 Pražská burza vstoupila do nového týdne mírným růstem. Index PX dnes posílil o 0,07 procenta na 1009,04 bodu. Dařilo se emisím Komerční banky či Philip Morris. Naopak brzdou dalšího růstu byly akcie CME a společnosti O2. Vyplývá to z internetových stránek burzy.
img

Pondělní růst burzovního indexu dnes vystřídal jeho pokles

06.06.2017 Index pražské burzy dnes přišel o většinu svého pondělního zisku, když klesl o 0,19 procenta na 1005,96 bodu. Nedařilo se hlavně akciím společností O2, ČEZ a Monetě. Naopak k ziskovým titulům se zařadila sázková kancelář Fortuna či mediální skupina CME. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
img

Pražská burza oslabila, dolů ji táhly akcie Monety a Erste

16.02.2017 Pražská burza dnes oslabila. Index PX klesl o 0,18 procenta na 971,08 bodu. Dolů burzu táhly hlavně akcie Moneta Money Bank a bankovní skupiny Erste. Třetí bankovní emise, akcie Komerční banky, naopak mírně posílila. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
img

Světové akciové indexy

25.01.2017 Indexy jsou nejen základním statistickým indikátorem měřícím vývoj celého trhu ale také určitým měřítkem úspěšnosti a schopností investora. Ten, který dokáže své investiční portfolio dlouhodobě zhodnocovat lépe než činí přírůstek či ztráta daného indexu, tj. výnosnost portfolia převyšuje výnos celého trhu (čímž se mimochodem vymyká základní investiční teorii), pak má výborný investiční instinkt.
img

Po dvou mírných poklesech pražská burza vzrostla o 0,36 procenta

24.01.2017 Pražská burza po dvou dnech mírných poklesů dnes stoupla. Index PX skončil proti pondělnímu závěru výše o 0,36 procenta na 930,13 bodu. Rostly akcie Moneta Money Bank, Komerční banky, pojišťovny VIG a telekomunikační společnosti O2. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna dnes stagnovala vůči euru a téměř beze změny se obchodovala také k dolaru.
img

Velcí spekulanti už dalšímu růstu S&P500 přestávají věřit

20.10.2016 Jedna zajímavost k poslednímu COT reportu. Trvalo to, ale po několika měsících se zdá, že se názor velkých spekulantů na další vývoj S&P 500 začíná pomalu měnit. Podle posledních čísel totiž celkový počet Non-Commercial short pozic na americký idex S&P 500 začíná převyšovat počet long pozic.
img

Burzovní index dnes roste hlavně díky bankám

01.09.2016 Pražská burza dnes dopoledne posiluje. V 11:00 rostl index PX o 0,54 procenta na 863,82 bodu. Hlavní zásluhu na tom měly finanční tituly s výjimkou Moneta Money Bank. Opačným směrem na index působil pokles ceny akcií společnosti ČEZ. Vyplývá to z průběžných výsledků obchodování na stránkách pražské burzy.
img

Dow Jones index – 5 zajímavostí k nejznámějšímu indexu světa

08.10.2015 Dow Jones Industrial Average index (DJIA) známý jako Dow Jonesův index je nejčastěji zmiňovaným akciovým indexem na světě. Pokud...
img

Vysoká volatilita + nízká likvidita = nervozita z Fedu

15.09.2015 Hlavní americké akciové indexy ukončily pondělní seanci poklesem o 0,34 až 0,41 procenta, když se investoři vyvarovali velkých...
img

USA: Fed úr. sazby nezměnil, komentář bez změn

30.07.2015 Fed na zasedání 28.-29. července podle očekávání i své dřívější indikace nezměnil cíl pro hlavní úr. sazbu. Fed v klíčovém komentáři...
img

Fed hlavní úr. sazby nezměnil, komentář bez větších změn a překvapení potvrzuje vyčkávání

18.06.2015 Fed v klíčovém komentáři k rozhodnutí příliš nepřekvapil a neučinil mnoho změn vůči tiskové zprávě k předchozímu rozhodnutí...
img

Evropské výnosy začaly konečně klesat, akcie opět v zelených číslech

11.06.2015 Akciové trhy dnes v Evropě navazují na včerejší růst a opět se vrací do zelených čísel. Optimismus vlily do žil obchod...
australie 14122014.png

RBA snížila sazby na rekordní minimum

03.02.2015 Australská centrální banka dnes snížila hlavní úrokovou sazbu na rekordní minimum 2,25 procenta. Snaží se tak podpořit domácí ekonomiku, na kterou doléhají klesající ceny komodit.
img

Yellenová optimističtější k trhu práce

25.08.2014 Rozbor (podstatný výtah z vystoupení): Minulý rok trh práce významně posílil, což potvrzují také ukazatele toků soukromého sektoru trhu práce: Objem odchodů...
euro lupa.png

Evropské akcie po zasedání ECB rostou

05.06.2014 Evropské akcie se po rozhodnutí Evropské centrální banky (ECB) přistoupit k dalším opatření na podporu ekonomiky...
usa ekonomika.jpg

Reuters: Největším rizikem pro ekonomiku se stává Washington

17.10.2013 Ve Washingtonu je nyní těžké najít shodu, ale mnoho šéfů firem a ekonomů je zajedno: největším rizikem...
italy.png

Ceny italských dluhopisů výrazně klesají

30.09.2013 Ceny italských dluhopisů dnes kvůli chaosu na tamní politické scéně výrazně klesají. Výnos desetiletých...
USDINR D1 05092013.png

Indická centrální banka slíbila reformy

05.09.2013 Indické akciové trhy dnes výrazně vzrostly a pomohly asijským akciím k růstu na nejvyšší úroveň za tři týdny. Indické akcie tak reagovaly na vyjádření nového šéfa indické centrální banky, který představil opatření na podporu zpomalující domácí ekonomiky. Indie je třetí největší asijskou ekonomikou po Číně a Japonsku. Prochází ale nejhorší hospodářskou krizí za dvacet let. Indická rupie od května k dolaru ztratila pětinu hodnoty.
psychologie.jpg

Hlavní události spojené s hospodářskou krizí

04.09.2013 Výběr hlavních událostí spojených s hospodářskou krizí, která začala před pěti lety, 7. září 2008, převzetím polostátních...
img

Německý DAX tento týden oslavuje

10.05.2013 Hlavní burzovní index ekonomického tahouna západní Evropy, tedy Německa, navázal v tomto týdnu na hlavní americké b...
img

Akcie jsou podhodnocené, mají minimálně 12procentní prostor k růstu

23.04.2013 Peter Garnry, hlavní akciový stratég Saxo Bank. Rok 2013 bude podle Saxo Bank dobrým rokem pro světové akcie, předevší...
cina ekonomika.jpg

Čínská ekonomika překvapivě zpomalila

15.04.2013 Čínská ekonomika v prvních třech měsících roku překvapivě zpomalila. Hrubý domácí produkt se od ledna...
vyvoj men za mesic.jpg

Jaroslav Brychta: měsíční FOREX komentář

05.04.2011 Forex měsíční komentář a analýza FX analytika Jaroslava Brychty.
img

Daily: Trojice Řecko, Irsko, Portugalsko dále stahuje pod vodu i zbytek eurozóny

23.11.2010 Evropští politici mají možná větší problém, než si jsou sami ochotni připustit. Nedělní oficiální žádost...
img

Daily: Pozitivní data z Evropy i z USA pomáhají na trzích udržet statut quo

26.10.2010 V poklidném duchu se neslo včerejší obchodování, které přineslo jen minimum důležitých makroekonomick...
img

Daily: Zvýšení čínských sazeb rozvířilo stojaté vody na finančních trzích, dolar prudce zpevnil

20.10.2010 Obrovskou pozornost si včera v dopoledních hodinách získalo překvapivé rozhodnutí čínské centrální ban...
img

Daily: Zápis ze zářijového zasedání Fedu vrátil dolar zpět nad 1,39 EURUSD

13.10.2010 Až překvapivě jednoznačně vyzněl včera zveřejněný zápis ze zářijového zasedání americké centrální banky. Z toho...
img

Daily: Začátek týdne se nesl v poklidném duchu, USD a JPY silnější na většině párech

12.10.2010 Státní svátky v Japonsku, Kanadě a ve Spojených státech včera zajistily na finančních trzích jen ve...
img

Daily: Výsledky z amerického trhu práce skončily za očekáváním, trhy ale díky Fedu rostou

11.10.2010 Závěr minulého týdne se nesl v poměrně rozpačitém duchu. V průběhu pátečního odpoledne totiž byly zveřejněn...
img

Daily: Japonská a australská centrální banka zaskočily trhy, JPY a AUD oslabují

05.10.2010 První obchodní den tohoto týdne přiměl akciové indexy v Evropě i v USA částečně korigovat zářijové zisk...
img

Daily: Obchodní válka mezi USA a Čínou nabírá na obrátkách, Asie zakončila v červených číslech

30.09.2010 Včerejší obchodování přineslo jen málo nových fundamentů.  Z Evropy jsme se tentokrát dočkali ...
img

Daily: Další ,,podivná" emise dluhopisů v Evropě. Dolar pokračuje v oslabování

23.09.2010 Včera jsme se v Evropě dočkali několika dalších emisí státních dluhopisů, které tentokrát z členských zemí euro...
img

Daily: Fed naznačil, že je v případě nutnosti připraven jednat

22.09.2010 Včera si opět po měsíci a půl vzala slovo americká centrální banka, která se ve večerních hodinách seš...
img

Daily: Nová data z Evropy potvrzují obavy z jejího zpomalování, JPY ráno prudce oslabil

15.09.2010 Včerejší obchodování se neslo na růstové vlně předchozích dnů, ve které pokračovaly akciové indexy v Evropě i ...
img

Daily: Klidný začátek týdne nezabránil dalšímu výprodeji řeckých dluhopisů

07.09.2010 Začátek týdne byl na finančních trzích poměrně klidný, k čemuž přispěla zejména skutečnost, že se ve Spoje...
img

Daily: Poslední srpnový den zakončily trhy mírně v zelených čísel, nervozita ale přetrvává

01.09.2010 Ani včerejší obchodování nedokázalo uklidnit nervózní obchodníky, kteří se také v posledním srpnovém ...
img

Daily: Nová data o síle americké ekonomiky nepřesvědčila, na trhy se vrací nervozita

31.08.2010 Po pátečním růstu, který svým projevem v Jackson Hole dokázal zažehnout šéf americké centrální banky ...
img

Daily: Začátek týdne opět v poklidném duchu a s nízkými objemy

17.08.2010 Po nervózním minulém týdnu se finanční trhy začátkem tohoto týdne vrátily zpátky do zajetých prázdninových kolejí. ...
img

Daily: Americké domácnosti začínají méně utrácet a více spořit, trhy zůstávají klidné

04.08.2010 Po pondělním prudkém růstu, kterým si prošly světové akcie a ostatní rizikovější aktiva, jsme se včera do...
img

Daily: Trhy vyčkávají, co přinesou nadcházející dny, pondělí bez větší volatility

13.07.2010 V poměrně uvolněném duchu se neslo pondělní obchodování na finančních trzích. Ty za sebou sice mají relativně úspěšný minulý týden, až příliš mnoho nezodpovězených otázek a obav se ale permanentně vznáší ve vzduchu, což obchodníky nutí držet se pevnýma nohama na zemi.
img

Daily: Závěr minulého týdne v poklidném duchu

21.06.2010 Závěr minulého týdne přinesl na finanční trhy relativně nízké zobchodované objemy a s nimi i poměrně pokl...
fx 33.JPG

Forex měsíčník

14.06.2010 Měsíc květen byl ve znamení lámání rekordů a extrémní volatility. Přicházeli opět negativní zprávy díky problémům v Řecku.
img

Daily: Dolarová likvidita nadále vysychá, trhy stále nervóznější

26.05.2010 Světové finanční trhy ani včera neunikly prodejnímu tlaku. Ten začal nabírat na síle již během p...
img

Daily: Eurozóna a MMF poskytnou Řecku 110 mld. EUR. To chystá další úsporná opatření

03.05.2010 Poslední den minulého týdne přinesl z Evropy další pozitivní zprávy. Probíhající vyjednávání mezi Řeckem e...
img

Daily: S&P snížila rating Portugalsku a Řecku, euro zpátky na ročním minimu

28.04.2010 Také včera bylo na paletě především Řecko a jeho problémy, které měly znovu nepříjemný dopad na situaci na...
img

Daily: CPI v eurozóně překvapivě +1,5 %, euro se vrátilo zpět nad 1,35 EUR/USD

01.04.2010 Včera se na trhy po delší době opět vrátili medvědi, kteří hlavní burzovní indexy v Evropě i v USA s...
img

Daily: Páteční seance pomohla euru korigovat ztráty z minulých dnů

29.03.2010 V pátek na trzích zavládlo daleko více klidu, než tomu bylo v minulých dnech. Ke stabilizac...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Money management | Bitcoin | Intervence | Exotické měny | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Dluhová krize | Monetární politika | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | EUR/CHF | Hyperinflace | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | AUD/CAD | USD/INR | USD/CZK | EUR/CZK | Komoditní burza | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Měnový trh | Objemy obchodů | Svíčkové formace | Obchodování na burze | Investiční web | Spready | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | AMEX | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | BaFin | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Bloomberg | Bod | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Burza | Burza cenných papírů | CBOE | CBOT | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | Dow Jones Industrial | Downtrend | ECB | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Exponenciální klouzavý průměr | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fannie Mae | Fed | Finanční trhy | Floor | Derivátové fondy | Hedge fondy | Fundamentální zprávy | Futures | Grafy | HFT | Hedge | High | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Exchange Traded Fund | Indikátor | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční horizont | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Koš | Kupón | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | Likvidita | Long | Lot | Low | MACD | MAE | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Margin call | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Obligace | Opce | Open | Platební bilance | Podkladové aktivum | Portfolio | Pozice | Pákový efekt | Rally | Rating | Ratingová agentura | Rezistence | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Short selling | Spread | Statut | Support | Swiss | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Performance | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warranty | Warren Buffett | ZEW index | Bondy | Zlato | ČNB | Černý pátek | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Hospodářský růst | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | HighSky Brokers | Admiral Markets | Indexy | Americká lehká ropa | Spekulanti | Thajský bat | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Blue chips | Fundamenty | Fond | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Investiční instrumenty | Gordon Gekko | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Deprese | Optimismus | Výsledky | Strach | Obchodní příležitost | London Stock Exchange | New York Stock Exchange | Euronext | Burzovní makléř | Intervenovat | Investiční produkty | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investiční bankovnictví | CAC 40 | Stoxx 600 | Investiční banka | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | Hedgeové fondy | High frequency trading | Nasdaq Composite | Index cen | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Devizové intervence | Facebook | LYNX | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | EuroStoxx50 | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | EURUSD | USDJPY | GBPJPY | Aktivum | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Volatilní | AdmiralMarkets | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Komerční banky | Akcie O2 | Akcie VIG | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Brokers | Brokeři | Burzovní indexy | CAC40 | CashFlow | Cena | Cena akcií | CFD kontrakty | Čínská ekonomika | CISCO | Co je deflace | CZK | Členské země eurozóny | Dax index | DJIA | Dolar | Dolary | Dow Jones index | ETF fond | ETF fondy | Eura | Euro Stoxx 50 | Eurostoxx 50 | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finance.cz | Finanční služby | Fio | Fondy | Forexu | Fortuna | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | HighSky | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index DJIA | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Inside | Instrument | Instrumenty | Investice do nemovitostí | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční plán | Investiční portfolio | Irsko | Jak investovat | Japonská ekonomika | Jaroslav Brychta | Kam investovat | Komoditní | Komoditní burzy | Krach na burze | Krach na newyorské burze | Kurz dolarů | Kurz rublu | Kurzy | Libra | LYNX Broker | Management | Market | Markets | Měna euro | Míra inflace | Moving Average | Nákup dluhopisů | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | NewYorská burza | Nikkei 225 | Nikkei225 | Obchodování komodit | Oslabení měny | Pád akcií | Pád Lehman Brothers | Patria Finance | Patria Online | Pips | Portfolia | Pro investory | Převodník měn | Reuters | Ropy | Řízení rizika | Sázky | Shanghai Composite Index | Signály | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Stoxx | Světové burzy | Světové měny | Švýcarská centrální banka | Trh | Tržní hodnota | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen akcií | Vývoj inflace | Webinář | Webináře | WTI | Highsky.cz | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | ING | Buffett | Buy | Buyout | Cenové rozpětí | Cenově vážený index | Ekonomika Číny | Federal Funds Rate | Free float | Hold | Index akciového trhu | Indie | Janet Yellen | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | Obchodní den | PX index | Range | Redukce | REIT | ROCE | Sell | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Cenová hladina | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Komise | Volby | Cukr | Retail | COT | Velcí hráči | Burza dnes | Burze | Graf EUR/USD | Investment | Německá burza | Traders | Forex analytik | Capital Economics | Dow Jonesův index | Jackson Hole | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Caterpillar | CSI300 | FTSEurofirst 300 | Sentix | Guvernér centrální banky | Mitsubishi | Moody's Analytics | BBC | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Dění na finančních trzích | Black swan | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Finanční systém | Trading Economics | Úspěch | Růst cen akcií | Podnikání | BMW | Erste Bank | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Vývoj akciového indexu | Stock Exchange | Sázková kancelář | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Spready mezi dluhopisy | Index FTSEurofirst 300 | Burzovní kalendář | BlackRock | Přehled | Klid | DAX (Deutscher Aktienindex) | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Miliardáři | Forbes | Americké firmy | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Standard & Poor's | Panevropský index FTSEurofirst 300 | Akcie ve Spojených státech | Akcie bank | Akcie v Asii | Xetra | IBEX | Globální finanční krize | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Investiční bankéř | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Deutsche Börse | Pokles ceny akcií | Klidné obchodování | Americký akciový index | Americké akciové indexy | S&P Global | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Index IBEX | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Akcie mediální skupiny CME | Růst akcií | AAA | Černé pondělí | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Procter & Gamble (PG) | Propad | Německý index DAX | Dopady finanční krize | Index burzy | Závěrečná aukce | Index Nikkei | DAX30 | Sázkové kanceláře | S&P | Guvernér | Výzkumná společnost | Cena mědi | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Index CAC 40 | Čínské akciové trhy | PetroChina | Ekonomická data | Americké indexy | Historická minima | Nejistota | Finanční tituly | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Největší banky | Rozpočtová pravidla | Cenné papíry Komerční banky | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Potomac Research Group | Macroeconomic Advisers | Úvěrové krize | FTSE 100 | Šéf společnosti | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Kapitalizace | Výhled | Akciový index DAX | Globální krize | NYSE Euronext | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Prodávat akcie | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Chevron | Mzdy | Slabé euro | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Predikce | General Electric | Bankovní krize | Průzkum | Krize | Obchodování DAXu | Akcie Moneta Money Bank | Hlavní burzovní indexy | Opatření na podporu ekonomiky | Hospodářská stagnace | FTSE MIB | Finanční ústav | Snížení úrokových sazeb | Ministři financí EU | Výběr zisků | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Index cen domů | Americké investiční banky | Indická rupie | Akcie Bank of America | Akcie bankovní skupiny Erste | Příjmy | ExxonMobil | Makléř Fio banky | Alphabet | ČTK | Japonský Nikkei | Konsenzus | Indická rupie (INR) | Hlavní indický burzovní index NSE | Index NSE | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Zasedání americké centrální banky | Index tokijské burzy | Výhled ekonomiky | Zobchodované objemy | Hlavní ekonom | Očekávání | Akcie firem | Makléřské firmy | Bankovní emise | Tržní kapitalizace společnosti | Alokace aktiv | Nasdaq Composite Index | BHS | Začátek výsledkové sezóny | Breakout Trader | Obchodování ETF | Zajištění portfolia | Burzovní index PX | ETC | Invesco | Kapitálové výnosy | Index S&P/ASX 200 | ESMA | MSCI World Index | Drobní investoři | Investování s LYNX | Složený úrok | Index Russell 2000 | Obchodní války | LYNX webinář | Investování do ETF | Akcie Amazonu | OPEC+ | Obchodní válka | Obchodní aktivita | Akcie společnosti | Objem obchodování | Americká investiční banka | Graf indexu | Index Stoxx 600 | Propady na akciových trzích | Výprodej akcií | Sázka na nejistotu | The Big Short | Steve Carell | MSCI All Country World | Pojištění vkladů | Globální index | Španělský IBEX | Zadluženost | Vysoká zadluženost | Prezident USA | Majetek | Obchodovat s akciemi | Obchodování na burzách | ETF portfolia | Dluhopisy s vysokým výnosem | Inflace v ČR | Finanční produkty | Banky na Wall Street | Akcie a ETF | Investiční bublina | NASDAQ 100 | Pokles cen | Štěpán Křeček | Burzovní průvodce | New York Stock Exchange (NYSE) | Čeští investoři | Růst mezd | UCITS | iShares | Jak se stát lepším investorem | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Cena akcie | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | NYBOT | CSCE | Černý čtvrtek | Brazilské devizové rezervy | Vysoká likvidita | Nákupní příkazy | Rozšíření krize | Černé úterý | Bank of United States | Následky krize | Dow Jonesův burzovní index | Burzovní krach | Brazilská měna real | Hypoteční trh v USA | Povinné pojištění vkladů | Hospodářské krize | Smoot-Hawleyův zákon | Největší burzovní krach | Vývoj burzovního indexu | Světové akciové indexy | Dow Jones EURO STOXX 50 | DAX Performance-Index | ATX Austrian Traded Index | SMI Swiss Market Index | FTSE 100 Index | CAC 40 Index | AEX Amsterodam Exchange Index | S&P 500 Index | NASDAQ 100 Index | S&P TSX 60 Index | BOVESPA Index | Nikkei 225 Index | TOPIX | HSI Hang Seng Index | NIFTY 50 Index | FTSE/JSE Africa Top 40 Index | S&P/ASX 200 Index | Dow Jones Global Titans 50 Index | Newyorské komoditní burzy | Průběh krize | Střadatelé | První investoři | Prodávat své akcie | Newyorská burza (NYSE) | New Deal | Nový úděl | Hongkong | Trinity | Objem | Jednoduchý klouzavý průměr | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Dlouhodobé dluhopisy | UCITS ETF | ČSÚ | Firma | Technické analýzy | BAT | Svíčková formace | Růst cen | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Exponenciální klouzavý průměr (EMA) | Index DOW | Erste Group | Vývoj trhu | Česká měna dnes | Dnešní růst | Fixed income | Úrok | Miliardy | Global Times | Vyhlídky | Billions | Na burze dnes | Wall Street Warriors | Vzestup peněz | Vlk z Wall Street | Záměna | Trading Places | Enron: The Smartest Guys in the Room | Quants: The Alchemists Of Wall Street | Outsider | Team Spirit | | Život Warrena Buffetta | Becoming Warren Buffett | Konkurenti | Glengarry Glen Ross | The Wall Street Code | Banking On Bitcoin | Den před krizí | Betting on Zero | Boiler Room | Rogue Trader | Velká krize | Too Big to Fail | Wall Street: Peníze nikdy nespí | Peníze nikdy nespí | Money Never Sleeps | Barbaři za branou | Barbarians at the Gate | Floored | Chasing Madoff | Quicksilver | SMA | Průmysl | Emise bank | Na burze | Problémy | Britové | Pojišťovny | Válka mezi USA a Čínou | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Obchodujte přes LYNX | Yahoo | Časopis Forbes | Míra | Jak určit trend | Obchodování pomocí klouzavých průměrů | Obchodování s finančními instrumenty | Hypoteční trh | Investujte | Americké centrální banky | Významné zisky | Americké vlády | Boháči | Bydlení | Ztráta | Nejlepší investiční příležitosti | Investiční příležitosti 2020 | Ziskovost | PRIIP | Nástroj pro investory | Akcie s vysokými dividendami | Stabilní společnosti | ETF roku 2020 | Dividendové fondy | Obchodování ETF na burze | Černé labutě | Návratnost | O2 | Centrální vláda | Vliv na investice | Ukázka hyperinflace | Inflace a investování | Reálný výnos investic | Inflace a dluhopisy | Míra inflace v ČR | Vývoj inflace a její cílování | Druhy inflace | Spotřební koš | Co je to spotřební koš? | Jak vypočítat inflaci? | Co je inflace? | Dividendový aristokrat | Historie Wall Street | Síla na Wall Street | Index Wall Street | NYSE Composite Index | Jak Wall Street funguje? | Největší krize na Wall Street | Krize na Wall Street | Největší krize | Jak obchodovat na NYSE? | Obchodování na Wall Street | Krach | Komunikace | Trhy | Šíření nového koronaviru | Pražské burzy | Pokles | České měny | Pandemie koronaviru | Pandemie | Výdaje | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Taleb | Vývoj | WP | Prudký pokles | Profitovat | Největší burzovní krach v dějinách | Třída aktiv | Prudký pokles cen | Komerční banky | Růst | Koronavirové krize | Potenciál | Americký investor | Vzdělávací webináře | ETF portfolio | Hlavní emise | Bezpečnost | Velký růst | Hongkongský burzovní index | Burzovní index Hang Seng | Ruští boháči | Největší ruští boháči | Leonid Michelson | Novatek | Vladimir Lisin | Alexej Mordašov | Vagit Alekperov | Lukoil Vagit Alekperov | Lukoil | Uhlobaron | Dmitrij Bosov | Vladimir Potanin | Norilsk Nickel
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Burzián
Burzovně obchodované fondy
Burzovně obchodované fondy (ETF)
Burzovně obchodované produkty
Burzovně obchodovaný fond
Burzovně obchodovaný fond (ETF)
Burzovní benchmarky
Burzovní debut
Burzovní den
Burzovní grafy

Následující klíčová slova

Burzovní index Hang Seng
Burzovní index PX
Burzovní indexy
Burzovní informace
Burzovní kalendář
Burzovní komora
Burzovní krach
Burzovní lístek
Burzovní makléř
Burzovní obchodníci
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
GKFX
City Index
UFX
reklama
Admiral spread new
Potvrďte prosím... Zavřít