Pondělí 08. březen 2021 09:34
reklama
Admiral Markets na Admirals
reklama
BOSSA zlato
reklama
Bernstein bank webinar

Klíčová slova - Dopad na finanční trhy

img

Trumpův impeachment? Trhy to neřeší...

11.01.2021 Obléhání Kapitolu v minulém týdnu a Trumpovo počáteční odmítnutí násilí začalo diskuzi o tom, že by prezident neměl zůstat v úřadu až do konce svého volebního období. Mnoho politiků, hlavně demokraté, začali zpochybňovat Trumpovo mentální zdraví a zdůrazňovali, že prezident rozhoduje o jaderném arzenálu země.
img

Kurz EUR/USD: Velký přehled a prognóza pro rok 2021!

31.12.2020 EUR/USD je nejoblíbenější měnový pár světa. Probíhá v něm téměř čtvrtina všech měnových transakcí. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je měnový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. Díky tomu je například mnohem dynamičtější než akciový trh.
img

Prezidentské volby USA 2020 – jaký lze očakávat dopad na vývoj trhů?

21.10.2020 Americké prezidentské volby se blíží. V úterý 3. listopadu budeme vědět, zda Donald Trump obhájí svůj mandát, nebo zda jej převezme Joe Biden. Pro investory se samozřejmě jedná o vzrušující období. V následujícím článku objevíte vše, co potřebujete vědět o amerických prezidentských volbách a jejich dopadu na akciové trhy.
img

Ekonomický kalendář: Jednání o stimulu v USA pokračují

05.10.2020 Na to, že je dnes pondělí, by na trzích mělo být relativně živo. Už ráno byly postupně zveřejněny finální čísla PMI z evropských zemí za září. Výrazně zklamaly služby ve Španělsku, naopak služby v Itálii zaznamenaly lepší než očekávaný výsledek. Výsledky korespondují s daty o šíření koronaviru a vládních omezeních v souvislosti s pandemií. Pod drobnohledem by dnes měla být americká politika a Brexit. Navíc bude odpoledne zveřejněn index ISM pro nevýrobní sektor. Trhy se budou jistě zajímat o zdraví amerického prezidenta. Je však otázka, na kolik se bude dát spolehnout na zveřejněné informace. Americká administrativa často v historii zlehčovala zdravotní problémy prezidentů. Trump byl v pátek převezen do armádní nemocnice, ale dle dostupných informací reagoval americký prezident na léčbu dobře a již dnes by se měl vrátit do Bílého domu. Dle posledních zpráv by mohly pokračovat jednání o stimulu v USA. Výsledek jednání by měl mít výrazný dopad na finanční trhy.
C:\fakepath\volby.png

Prezidentské volby v USA

15.09.2020 Není pochyb o tom, že americké prezidentské volby jsou politickou událostí roku. Ty letošní jsou navíc výjimečné v tom, že k nim dojde v období naprosto bezprecedentního ekonomického šoku v důsledku koronaviru a občanských nepokojů, které v USA začaly v červnu. V každém případě platí, že stejně jako minulé volby, kdy překvapivé zvolení prezidenta Trumpa posílilo dlouhodobou býčí náladu amerických akciových trhů a vedlo také k posilování amerického dolaru, tak i letos lze očekávat, že výsledek voleb bude mít silný dopad na finanční trhy.
img

Eurodolar od ataku 1,20 odrazují slabší data

01.09.2020 Americká měna má na hlavních párech dál tendenci slábnout a důvěru v ni možná narušil i poslední krok Berkshire Hathaway, která obrátila svůj investiční hledáček směrem ven z USA - k Japonsku. Eurodolar tak postoupil znovu vzhůru a během dnešního dopoledne se těsně přiblížil k 1,20.
img

Ekonomický kalendář: Zmírnění opatření proti koronaviru rezonuje Evropou

27.04.2020 Pondělní kalendář je často bez důležitého makra a nejinak tomu je také dnes. Snad jedinou výjimkou je odpolední - Dallas Fed výrobní index za duben (16:30). Na každý pád jakýkoli výsledek tohoto fundamentu nebude mít pravděpodobně výrazný dopad na finanční trhy. Více zajímavá data budou zveřejněna později v průběhu týdne včetně amerického HDP za první kvartál (středa, 14:30). Investoři se pravděpodobně v těchto dnech zaměří na uvolňování opatření proti koronaviru. Itálie oznámila, že začne na počátku května postupně uvolňovat ekonomiku. Podobná rozhodnutí se dají v tomto týdnu očekávat také ze Španělska a Velká Británie. Zasedání španělské vlády je na programu v úterý. Rychlý návrat k normálu by mohl znamenat menší ekonomické škody. Pozor na páteční Svátek práce, který zkrátí obchodní týden na mnoha trzích.
img

Koronavir se šíří, počet případů v Itálii se blíží 25 tisícům

16.03.2020 Počet lidí infikovaných novým koronavirem stále narůstá. Globální počet případů se dnes přiblížil 170 tisíc případů. Evropa je nyní epicentrem pandemie na čele s Itálií, kde se počet infikovaných (zjištěných) blíží 25 tisícům. Počet nových případů roste také ve Španělsku (7988), Německu (6215) a Francii (5423). Některé země jako Německo, Dánsko, Česká republika nebo Polsko se rozhodly uzavřít s některými výjimkami své hranice, aby zabránily šíření viru. Španělé následovali Itálii a vyhlásili karanténu. Situace má výrazný dopad na finanční trhy, které dnes pokračují v masivním propadu. Německý index DE30 (DAX30) klesl po 13. hodině až pod úroveň 8300 bodů.
C:\fakepath\udalosti-16032020-lv-1.jpg

Očekávané události pro tento týden

16.03.2020 Investoři se během tohoto týdne budou pravděpodobně nejvíce soustředit na na další novinky ohledně koronaviru, který má výrazný dopad na finanční trhy. Jaké další události by měli investoři brát v tomto týdnu na vědomí?

Další články k tématu Dopad na finanční trhy

img

Geopolitická rizika hýbou finančními trhy

22.05.2018 Od rizika k riziku, tak by se dalo nazvat poslední geopolitické dění ve světě. Takové prostředí bývá vodou na mlýn pro finanční trhy, jelikož trhy milují volatilitu a tu většinou geopolitické napětí vyvolává. To však není přímo téma posledních dnů, kdy trhy sice vstřebávají geopolitická rizika, avšak výraznější volatilita se zatím trhům vyhýbá. Jinak vnímají geopolitická rizika akcie, devizové trhy nebo komodity.
img

Ranní komentář: Silný USD a Turecko zatím dominantními tématy na trzích, dnes pozor na britský trh práce

14.08.2018 Včerejší seance na finanční trhy přinesla zklidnění, a to zejména díky stabilizaci na dolaru, jehož růst v minulých dnech dostal pod silný prodejní tlak hlavně měny emerging markets ekonomik. Klíčovým fundamentem se nyní zdá být napětí mezi USA a Tureckem, i když jeho dopad na globální finanční trhy zůstává zatím stále docela mírný. Téma Turecka ale zůstane na stole i nadále a může dál negativně působit hlavně na ocenění akcií v Evropě. Velký význam má ale pro další dění na trzích také americký dolar a obchodníci na akciích by si měli dát pozor především na jeho další rychlé zpevňování. Co se nového makra týká, USA jsou dnes na fundamenty chudší, takže za pozornost budou stát hlavně dopolední čísla z Evropy, v čele s výsledky z britského trhu práce.
img

Dopady obchodních válek na finanční trh se prohlubují

29.05.2019 Finanční trh až doposud doufal, že obchodní válka mezi USA a Čínou, respektive zbytkem světa skončí dohodou. Proto byl pokles akciových trhů doposud relativně malý ve srovnání s tím, co je v sázce.
financni trhy 09122013.png

Čínské otřesy budou mít stále větší odezvu na trzích

04.04.2016 Dopad čínských hospodářských otřesů na světové finanční trhy se bude v příštích letech prohlubovat. Vliv Číny ve...
img

Akciové trhy – 10 největších burz světa a jaký na ně má vliv politika?

05.09.2019 Politika a finance jsou bezpochyby velmi úzce propojené pojmy, které se navzájem velmi ovlivňují. Významné politické události mohou během krátké doby vyvolat rozruch ve společnosti, který se následně reflektuje určitým způsobem do finančních trhů. Přesto z dlouhodobého hlediska má většina politických vlivů dopad pouze na dotčenou ekonomiku, které se bezprostředně týkaly.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

UBS: Finanční trhy podceňují rizika spojená s koronavirem

23.02.2020 Finanční trhy podceňují rizika, která pro globální ekonomiku přináší epidemie nového typu koronaviru. V rozhovoru s televizí Bloomberg to řekl předseda správní rady největší švýcarské banky UBS Axel Weber. Zároveň vyzval centrální banky, aby přijaly opatření, jež by podnikům pomohla negativní dopady epidemie překonat.
img

Ranní videokomentář: Konečně dobré zprávy pro libru. Dnes pozor na výsledky NFP

04.11.2016 Včerejší seance byla hlavně o libře. Té výrazně pomohlo rozhodnutí britského nejvyššího soudu, podle něhož musí britská premiérka požádat o souhlas k aktivaci článku 50 o vystoupení z EU parlament. Libře ale dokázalo pomoci i zasedání Bank of England, která dala jasně najevo, že se další snižování úrokových sazeb v dohledné době konat nebude, a to nejen díky dobré kondici britské ekonomiky, ale i díky inflačním rizikům, které představuje prudké oslabení libry. Dnešek bude hlavně o datech z USA, když budou zveřejněny výsledky z amerického trhu práce s potenciálně významným dopadem na dolar a na ostatní finanční aktiva.
img

Volby do parlamentu ve Velké Británii 2017: Přehled posledních volebních výsledků

30.05.2017 Dnešní článek shrne přehled o klíčových rozhodnutích, která vedla k tomuto historickému momentu. Nezapomeňte, že budou následovat další články, ve kterých zanalyzujeme potenciální dopad voleb na finanční trhy předem i po volbách.
img

Coronavirus zvyšuje riziko na trzích - dosáhne zlato hodnoty 1 600 USD?

29.01.2020 Zlato zaznamenalo rostoucí poptávku v oblasti kolem 1 555 USD, blížící se maximům předchozího roku. Hlavním spouštěčem byly nejnovější zprávy a vývoj nového viru v Číně (Coronavirus), který má v současnosti dopad na finanční trhy a vytváří tak riziko pro účastníky trhu.
img

Fed: K růstu úr. sazeb je blíže, než se zdálo

20.03.2014 Fed podle očekávání potvrdil zkrácení expanze výkupu dluhopisů o 10 mld. USD. V projekcích Fed mírně snížil očekává...
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Money management | Brexit | Řecko | Čína | Peníze | Inflace | Deflace | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Mario Draghi | USA | Nezaměstnanost | Británie | Koruna | HDP | Obchodní deník | Měnová politika | Německo | Polsko | Španělsko | Evropské akcie | Výsledková sezóna | Americké akcie | ETF | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Ekonomické události | Měnový trh | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bloomberg | Broker | CFD | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | ECB | ECN | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Exekuce | Fed | Finanční trhy | Forexový obchodník | Futures | G7 | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | MMF | Margin | Market Maker | Marže | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Obchodník | Opce | Portfolio | Počáteční marže | Rezistence | S&P 500 | Long Term | Směnný kurz | Spotový trh | Spread | Support | Swiss | Swiss National Bank | Trading | Trend | Trigger | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Zlato | Úrokové sazby | Americká měna | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | Evropa | Finanční krize | Investiční příležitosti | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | Investoři | Fundamenty | EU | Zasedání ECB | Berkshire Hathaway | Kurz eura | Výsledky | Jak obchodovat | Obchodovat | Aktuální kurzy | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Portugalsko | LYNX | Donald Trump | Burzy | Rozvíjející se trhy | Ceny akcií | Index | Volatilní | Akcie Netflix | Aktuální kurzy měn | Analýzy | Banka | Cena | CZK | Dolar | Dolary | ECN broker | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | Expirace | Forex obchodování | Forexu | Graf | Index S&P 500 | Index VIX | Investiční | Investing | ISM | Jak obchodovat forex | Kurz EUR | Kurz eura a dolaru | Kurz eura k dolaru | Kurzy | Management | Market | Obchodování forex | Oslabení měny | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Ropy | Řízení rizika | Směnný kurz eura | Státní dluhopisy | Světové události | Švýcarská centrální banka | Trh | Velká Británie | Volatility | Vývoj akcií | Vývoj EUR/USD | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu EUR/USD | Webináře | Zpravodajství | ZEW | ROCE | Itálie | Zaměstnanost | eBook | Volby | 1 milion | Investing.com | TLTRO | Snižování sazeb | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Podnikání | Euro vůči dolaru | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Prezident Fedu | Implikovaná volatilita | Přehled | Volby v USA | Americké trhy | Prezident ECB | Vládní dluhopisy | Propad | DAX30 | Sázkové kanceláře | S&P | Bezpečné dluhopisy | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Americké indexy | Nejistota | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Výhled | Poplatky | Historická data | Futures na VIX | Ceny futures kontraktů | Krize | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Americká vláda | Ekonomické údaje | Příjmy | Měny&Sazby | Obchodování forexu | Konsenzus | Program kvantitativního uvolňování | Dánsko | Očekávání | Ekonomické výhledy | Jerome Powell | LYNX Trading | Obchodní války | Zavedení dovozních cel | Obchodní týden | Obchodní válka | Obchodní napětí | Obchodovat forex | Akcie společnosti | Objem obchodování | Poptávka po dolaru | Obchodní rozhovory | Nové peníze | Americké volby | Posilování eura | Prezident Trump | Obchodovat s akciemi | Americké HDP | CNY | Americké společnosti | DE30 | Maržový účet | Silný dolar | Obavy z recese | ISM index | US500 | Overbalance | ESG | Investujte do akcií | Akcie roku | Obchodování EUR/USD | Jak se stát lepším investorem | Obchodujte | Objem | Obchod | Kurz eura vůči dolaru | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Zůstatek | Ekologie | Vývoj trhu | Největší pokles | Úrok | Implikované volatility | Vyhlídky | Průzkumy | Inflační cíle | Nezaměstnanost v eurozóně | Financovat | Průmysl | HUF | PLN | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Klíčový support | Problémy | Evropský průmysl | Výsledek voleb | GBP/EUR | Prohlášení | Události roku | Konec roku | Investujte | Americké centrální banky | Impeachment | xStation5 | Aurora Cannabis | Americká politika | Návratnost | Netflix | Snížit úrokové sazby | Obchodujte americké akcie | Komunikace | Trump | Prezident | Koronavirus | Koronavir | Trhy | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | Negativní dopad | Pokles | Situace | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Očekávané události | Aktuální technická analýza | Zlepšení | Americká administrativa | Výdaje | SEC | Americké ekonomiky | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Vývoj | Guru | WP | Opatření proti koronaviru | Profitovat | Energetické společnosti | Cenový vývoj | Krátkodobé dluhopisy | Silný pokles | Stimul | Pandemie COVID-19 | Index ISM | Republikáni | Demokraté | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Potenciál | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Války | Práce | Údaje | Ekonomické škody | Více peněz | Statistiky | Uzavření trhů | PMI ve službách | Joe Biden | Expanze | Koronavirová pandemie | JDE | Střední Evropa | Býčí trend | Americká nezaměstnanost | Cronos | Rostoucí trend | Bezpečný dolar | Covid | Stimulační program | Prostor pro další růst | Šance | Ceny | Akcie u LYNX | Významné události | Prezidentské volby USA | Investice do vodíku | Růst eura | Inspirace | Prezidentské volby v USA | Zasedání FED | Akcie NIO | Politici | Biden | Změna politiky | Negativní účinky | Americké prezidentské volby | Volby USA | Volby USA 2020 | Black Lifes Matter | Praktické tipy | Stimulační balíček | Trumpův impeachment
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | Euro | ROCE

Předchozí klíčová slova

Dopad covid-19
Dopad epidemie na ekonomiku
Dopad koronaviru
Dopad koronaviru na ekonomiku
Dopad krize
Dopad krize na americký dluh
Dopad kurzového pohybu
Dopad na akcie
Dopad na cenu
Dopad na cenu akcií

Následující klíčová slova

Dopad na měnový trh
Dopad na předpovědi
Dopad na švýcarskou ekonomiku
Dopad na trhy
Dopad na volatilitu
Dopad pandemie
Dopad pandemie koronaviru
Dopad pandemie koronaviru na hospodářství
Dopad pandemie na nezaměstnanost
Dopad volatility
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
BOSSA ebook analyza
Potvrďte prosím... Zavřít