Pátek 18. září 2020 22:09
reklama
Dukascopy
reklama
Bossa nove webinare
reklama
Bossa nove webinare

Burza v Saudské Arábii otevírá bránu zahraničním investorům

15.06.2015 10:09  Autor: LYNX  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Síla amerického spotřebitele neslábne a nadále tak podporuje dynamiku největší světové ekonomiky. Naznačují to alespoň poslední zveřejněná makrodata. Maloobchodní tržby rostou v USA nejrychlejším tempem od roku 2009 a index spotřebitelského sentimentu, jenž byl zveřejněn v pátek, vzrostl výrazně nad očekávání analytiků.

Akciové indexy však v pátek neudržely nabyté zisky z průběhu týdne s tím, jak se situace v Řecku nadále přiostřuje. Jednání Řecka s věřiteli selhala a pravděpodobnost bankrotu a odchodu z eurozóny tím výrazně stoupla. Ve čtvrtek se sejdou ministři financí eurozóny, aby prodiskutovali další vývoj a případné (ne)vyloučení Řecka z měnové unie.

Všechna odvětví indexu S&P 500 ztrácela, přičemž největší pád zaznamenával sektor zdravotní péče, jež v průměru odepsal více než 1 %. Navzdory silnějším US makrodatům index S&P 500 páteční seanci uzavíral o 0,70 % níže. Hlavní akciový benchmark se tak sesunul pod svůj 50-denní klouzavý průměr a futures na akciové indexy značí, že propady budou v úvodu nového týdne dále pokračovat.

20150615 SP500

 

Makrodata pro pondělí 15.6

 • V 9:15 Švýcarsko reportuje maloobchodní tržby za duben
 • V 11:00 budou vyhlášeny údaje z obchodní bilance na území eurozóny
 • V 15:15 bude publikována průmyslová produkce v USA (květen)
 • V 15:30 promluví guvernér ECB Mario Draghi

 

Saudská Arábie burza uvítá první zahraniční investory

Saudi Stock Exchange neboli Tadawul je největší burzou v regionu Perského zálivu, když jeho tržní kapitalizace přesahuje $500 miliard, čímž převyšuje i akciové trhy v Rusku, Mexiku nebo Indonésii. Její otevření zahraničním investorům je velkou událostí pro celý region.

Přístup k ní dostanou pouze kvalifikovaní zahraniční investoři, kteří mají pod správou alespoň $5 miliard a na trhu působí alespoň 5 let. Tudíž retailoví investoři se na tento trh stále přímo nedostanou. Trh se investorům otevře dnes, 15. června.

Přístup na trh v Saudské Arábii je velmi limitovaný pro zahraniční investory. Pro investory se však rýsuje možnost investovat pomocí ETF, jelikož emitenti ETF BlackRock (iShares MSCI Saudi Arabia Capped ETF), Market Vector a Global X již své fondy pro Saudskou Arábii registrovali. Je tedy otázkou časy, jak rychle se jim podaří nabídnout tyto produkty.

Od počátku roku připsal Tadawul All Share TASI index téměř 15 % a od prosince se drží v býčím trendu.

Dá se očekávat přiliv kapitálu, který se bude pohybovat v desítkách miliard dolarů. Např. známý portfolio manažer Mark Mobius, který má pod správou $40 miliard, se nechal slyšet, že chce svou investici v zemi až ztrojnásobit.

V průběhu několika měsíců od otevření bude probíhat začlenění do mnoho indexů, mezi které budou patřit např. indexy MSCI.

Začíná Paris Air Show

Dnes startuje Paris Air Show, což je klíčová událost roku pro výrobce letadel. Boeing i Airbus očekávají nové objednávky v hodnotě $23 miliard.

Farmacie a ropní těžaři propadákem obchodní seance

Všechny tituly z indexu DJIA v pátek uzavíraly v negativním teritoriu, přičemž největší ztráty zaznamenaly akcie farmaceutické společnosti Merck (MRK). Ty se bez významnějších korporátních zpráv propadly až o 1,77 %.

Z indexu S&P 500 nejvíce propadaly akcie ropného těžaře CONSOL Energy (CNX), které reagovaly na pokles ceny ropy z posledních dvou dní. Titul uzavíral na svých nejnižších úrovních od roku 2009.

20150615 CNX

 

Citrix Systems po zvýšených doporučení na letošních maximech

Akcie technologické společnosti Citrix Systems páteční seanci přidaly 2,16 % a předvedly tak nejlepší výkon z indexu S&P 500, když na titul padla hned tři zvýšená investiční doporučení. Analytici Piper Jaffray zvýšili své doporučení na „neutral“, zatímco Needham a Bank of America dokonce zvýšili své doporučení na „koupit“. Titul uzavíral na 71,91 USD, což jsou letošní maxima.

20150615 Citrix

 


Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Burza po třech poklesech za sebou roste, díky Komerční bance
  Pražská burza obrátila směr a po třech poklesech za sebou roste. Index PX byl dnes kolem 11:15 proti středečnímu závěru výše o 0,19 procenta na 852,39 bodu. Růst táhnou akcie Komerční banky. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna dál stagnovala vůči euru, k dolaru lehce zpevnila.
 • Burza potřetí v řadě klesla, dnes téměř o procento
  Pražská burza třetí den po sobě ztrácela. Index PX dnes klesl o 0,97 procenta na 1024,08 bodu. Dolů ho táhly především rakouské finanční emise v čele s Erste Bank. Naopak dařilo se akciím Avastu a společnosti ČEZ. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
 • Burza po víkendu navázala na růst z konce minulého týdne
  Pražská burza potřetí po sobě posílila. Index PX dnes zpevnil o 0,73 procenta na 909,17 bodu. K růstu mu pomohly hlavně akcie technologické společnosti Avast, pojišťovny VIG a Komerční banky. Výraznějšímu růstu burzovního indexu bránila především emise mediální skupiny CME. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Koruna dnes mírně oslabila k euru a posílila vůči dolaru.
 • Burza reaguje na slova Andreje Babiše o sektorové dani
  V České republice probíhá diskuse o možném zavedení sektorové daně. Jedná se o požadavek sociálních demokratů, kteří si představují zavedení progresivní daně od 0,05 procenta do 0,30 procenta, jež by měla mít podobu odvodů z aktiv. ČSSD chce tímto plánem ochudit banky o 14 miliard korun. Nepočítá však s reakcí bank, které by mohly svá aktiva přeskupit a tím optimalizovat daňovou povinnost. Zároveň je třeba si klást otázku, do jaké míry by sektorová daň dopadla přímo na banky a jak velkou část nákladů by nesli klienti v podobě zdražení poskytovaných služeb. Je přitom zřejmé, že nejvíce by byli postiženi nebonitní klienti, o které banky neprojevují příliš vysoký zájem.
 • Burza rostla nejvíc od července, táhly ji finance v čele s Erste
  Pražská burza dnes přerušila pětidenní pokles a výrazně posílila. Index PX vzrostl nejvíc od loňského července, a to o 1,89 procenta na 971,95 bodu. Nahoru ho táhly především finanční emise v čele s Erste Bank a energetická společnost ČEZ. Se ztrátou zakončily dnešní obchodování tři tituly - likérka Stock, textilka Pegas Nonwovens a operátor O2. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
 • Burza se vrátila k růstu, indexu PX pomohly hlavně akcie Erste
  Pražská burza se dnes zotavovala ze středečního poklesu. Index PX posílil o 0,1 procenta na 983,67 bodu. K růstu mu pomohly hlavně akcie Erste Bank. Vyplývá to z údajů burzovního webu. Bankovní rada České národní banky dnes rozhodla, že bude pokračovat v devizových intervencích. Koruna v reakci na to oslabila až na 27,20 Kč/EUR, poté mírně posílila, ale proti středě byla slabší o 12 haléřů.
 • Burza třetím dnem rostla, dnes ji podpořily akcie Avastu
  Pražská burza dnes třetím dnem rostla. Index PX si připsal 0,31 procenta a týden zakončil na 1045,55 bodu. Nahoru dnes burzu táhly cenné papíry výrobce antivirových programů Avast, které stouply o 3,67 procenta na 113 korun. Dařilo se také akciím Komerční banky a energetického ČEZ. Ztráty zaznamenaly zejména akcie Erste Group Bank. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
 • Burza v Damašku minulý rok zažila rekordní objemy, bylo to ale kvůli inflaci
  V Sýrii už šestým rokem zuří konflikt. Dění na burze cenných papírů v Damašku tomu, alespoň „papírově“, vůbec nenasvědčuje. Obchodování na této burze ve válkou sužované zemi se v článku věnoval Jack Davies ze Saxo Bank.
 • Burza v Praze odstartovala nový měsíc nevýrazným růstem
  Pražská burza zahájila květen růstem. Index PX dnes posílil o 0,08 procenta na 1116,87 bodu. Vzhůru ho táhly především akcie společnosti ČEZ a Moneta Money Bank. Brzdou výraznějšího růstu burzy byly cenné papíry společnosti Philip Morris a bankovní skupiny Erste. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
 • Burza v Praze zahájila týden růstem, dařilo se hlavně akciím CME
  Pražská burza v úvodu týdne posilovala. Index PX si dnes polepšil o 0,37 procenta na 1061,96 bodu. Dařilo se hlavně akciím mediální skupiny CME a rakouským finančním titulům. Naopak do červených čísel zamířily akcie likérky Stock či Kofoly. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
 • Burza zahájila nový týden poklesem, nedařilo se hlavně Erste
  Pražská burza dnes třetím dnem v řadě klesala. Index PX oslabil o 1,02 procenta na 1001,15 bodu. Z hlavních titulů ztrácely nejvíc Erste Bank a Avast. Dařilo se naopak mediální CME. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
 • Burza zahájila nový týden růstem, táhla ji hlavně Erste
  Pražská burza dnes posílila. Index PX přidal 0,24 procenta na 1110,40 bodu. Dařilo se zejména emisím bankovní skupiny Erste a Komerční banky. K růstu indexu přispěl i ČEZ. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
 • Burza zakončila poslední obchodní den roku červenou nulou
  Pražská burza zakončila letošní rok mírným poklesem. Index PX dnes oslabil o 0,04 procenta na 1078,16 bodu. Z hlavních titulů nejvíc ztrácela Fortuna a Pegas. Naopak vzhůru mířily akcie likérky Stock nebo pojišťovny VIG. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Koruna dnes zpevnila vůči euru i americkému dolaru.
 • Burza zakončila týden poklesem o 0,4 procenta
  Po čtvrtečním mírném posílení dnes pražská burza opět klesla. Index PX odepsal 0,4 procenta na 847,60 bodu. Nedařilo se akciím operátora O2 ani emisi společnosti ČEZ. Naopak bankovní tituly skončily v plusu. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
 • Burza zakončila týden růstem, vzhůru jí pomohly finanční tituly
  Pražská burza dnes navázala na čtvrteční růst a index PX stoupl o 0,62 procenta na 917,59 bodu. Vzhůru mu pomohly hlavně banky v čele s Monetou. Nedařilo se naopak akciím O2 a ČEZ. Vyplývá to z internetových stránek burzy.
 • Burza znovu stagnovala, nepomohl jí ani růst akcií Philip Morris
  Pražská burza druhý den po sobě stagnovala. Index PX dnes zůstal na hodnotě 917,53 bodu. V růstu mu bránila hlavně emise bankovní skupiny Erste. Opačným směrem působily akcie Philip Morris, které jako jediný z hlavních titulů posílily o více než procento. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
 • Burza ztrácela, největší pokles postihl akcie operátora O2
  Pražská burza vstoupila do nového týdne poklesem. Index PX dnes odepsal 0,65 procenta na 930,82 bodu. Dolů ho táhly zejména akcie telekomunikační společnosti O2 a finanční tituly, zejména rakouské. Kurz koruny vůči euru a americkému dolaru se od pátečního večera výrazněji nezměnil.
 • Burze dnes k mírnému růstu pomohl především Unipetrol
  Index PX pražské burzy dnes zpevnil o 0,04 procenta na 1059,92 bodu. Dařilo se hlavně Unipetrolu a Fortuně. Brzdou rychlejšího růstu indexu byly především akcie CME a Erste. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
 • Burze dnes k růstu pomohla hlavně Erste a VIG
  Pražská burza dnes rostla třetí den v řadě. Index PX si připsal 0,68 procenta na 1077,01 bodu. Vzhůru mu pomohly hlavně rakouské finanční tituly. Vyplývá to z internetových stránek burzy.
 • Burze dnes k růstu pomohly hlavně akcie CME a Avastu
  Pražská burza v úvodu nového týdne rostla. Index PX dnes zpevnil o 0,27 procenta na 1078,69 bodu. Vzhůru mu pomohly především akcie mediální skupiny CME a technologické společnosti Avast. Naopak brzdou byla mimo jiné emise operátora O2 Czech Republic. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral spread new