Pátek 26. duben 2024 20:14
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple trading AI
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster

Rakousko

img

Česko bude mít na odstřižení od ruské ropy více času, až do června 2024. Zatím na odstřižení není připraveno

06.05.2022 Evropská komise navrhuje kompletní odstřižení EU od ruské ropy už během šesti měsíců. Do konce letošního roku by se pak členské země zcela odstřihly také od dovozu ruských ropných produktů, jako je nafta. Výjimku mají mít Slovensko a Maďarsko, jimž Brusel vyhradí čas na odstřižení do konce roku 2024, nikoli tedy jen do konce roku 2023, jak zněl návrh původní. Dnes o tom informuje agentura Bloomberg. Delší lhůtu si nakonec podle téže agentury vyboxuje také Česko, čas bude mít do června 2024. Je to nutnost, alespoň ekonomicky.
img

Česko se odstřihne od ruské ropy asi ještě letos, přitom nemá náhradu. Problémy mohou nastat v podobě citelného zdražení pohonných hmot, ale i ohrožení dodávek okenních rámů, palubních desek či obalů na potraviny

04.05.2022 Evropská komise dnes navrhla kompletní odstřižení EU od ruské ropy už během šesti měsíců. Do konce letošního roku by se pak členské země zcela odstřihly také od dovozu ruských ropných produktů, jako je nafta. Výjimku mají mít Slovensko a Maďarsko, které mají mít čas na odstřižení do konce příštího roku. Česko podle zákulisních informací usilovalo o podobnou výjimku také, ale nakonec si ji zřejmě neprosadilo. O návrhu Evropské komise se může hlasovat už dnes. Maďarsko sice hrozilo vetováním, ale je otázka, zda tento postoj zachová.
img

Česku hrozí, že nebude moct hned zcela nahradit ruskou ropu. Náhradní ropovod, který do Česka vede ropu přes Alpy, nemá dost kapacity

03.05.2022 Česká republika může mít problém s úplným zajištěním dodávek nahrazujících ruskou ropu. O embargu na ni v těchto dnech jednají státy EU. Pokud by došlo na plné embargo ze strany EU, Česko by se muselo obejít bez dodávek ruské ropy. Ta představuje zhruba polovinu veškeré ropy dovážené do ČR.
img

Embargo na ruskou ropu podpoří Němci, Maďaři jej vetují. Akcie maďarského MOL, druhého největšího provozovatele čerpaček v Česku, přesto padají

02.05.2022 Maďarsko bude v rámci EU vetovat jakýkoli návrh, který by vedl k omezení energetického dovozu z Ruska. Tedy jak dovozu ropy, tak i plynu nebo uhlí. Včera to uvedl ministr maďarské vlády Gergely Gulyás. O embargu na dovoz ruské ropy má EU rozhodovat už tento týden. Embargo má být součástí šestého sankčního balíčku EU a podpořit by jej mělo dokonce i Německo, jak v noci na dnešek uvedla německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková.
img

Kreml už na rublech za plyn netrvá. I tak stále drží Evropskou unii pod krkem

01.05.2022 Jednota Evropské unie ve vztahu k Rusku dostává těžce na frak. Tak to samozřejmě mají v Kremlu nejradši. Jistě se jim tváře rozjasnily, když Maďarsko v pátek obvinilo některé další země EU z pokrytectví a záludností. Podle Budapešti se státy typu Německa, Rakouska nebo Itálie, resp. jejich klíčové energetické podniky, tváří, že na Kremlem požadovaný nový způsob platby za plyn nepřistupují. Přitom opak je pravdou.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Hospodářský růst v EU v prvním čtvrtletí zpomalil na 0,4 procenta

29.04.2022 Hospodářství Evropské unie v prvním čtvrtletí vykázalo podle sezonně přepočtených údajů proti předchozím třem měsícům růst o 0,4 procenta. To je o desetinu procentního bodu méně než v posledním čtvrtletí loňského roku. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil statistický úřad Eurostat.
img

Rusko za války na Ukrajině zdvojnásobilo příjmy z vývozu paliv do EU

28.04.2022 Rusko od začátku války na Ukrajině zdvojnásobilo příjmy z prodeje plynu, ropy a uhlí do Evropské unie. S odvoláním na údaje finského střediska pro výzkum energií a ovzduší CREA to napsal ruský list Kommersant. Rusko vydělává na růstu cen fosilních paliv, přestože objem dodávek se kvůli embargu a sankcím snížil.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Bloomberg: Účet v rublech už má deset evropských odběratelů ruského plynu

27.04.2022 Účet v rublech už si otevřelo deset evropských odběratelů ruského plynu a čtyři z nich za plyn zaplatili způsobem, který začal vyžadovat Kreml. S odkazem na svůj zdroj o tom dnes informovala agentura Bloomberg. Ruský prezident Vladimir Putin vyžaduje, aby odběratelé z EU platili v rublech.
img

Graf dne: NATGAS (27.04.2022)

27.04.2022 Ruský Gazprom informoval polské a bulharské plynárenské společnosti, že dodávky ruského plynu byly dnes ráno zastaveny a nebudou obnoveny, pokud Polsko a Bulharsko nebudou souhlasit s platbou za plyn v ruských rublech. To znamená, že by mohlo přijít velké finále sankcí. Rusko se rozhodlo odstavit Evropu od plynu, než stihla uvalit embargo. Je takřka jisté, že celá diskuse o embargu na ruský zemní plyn nyní nabere na tempu.
img

Polsko, Bulharsko přichází o ruský plyn, další na řadě je Itálie? Pokud se celá EU odpojí od ruského plynu, pohonné hmoty v Česku budou stát minimálně 60 Kč/l

27.04.2022 Do Polska a Bulharska dnes přestává téci ruský plyn. Dochází tak k zásadnímu zlomu ve vývoji energetické situace EU v souvislosti s ukrajinskou válkou. Rusko dává zřetelně najevo, že bude dále hrotit situaci. I za cenu svých vlastních ztrát. Polsku loni dodalo 9,9 miliardy metrů krychlových plynu, Bulharsku 3,3 miliardy.
C:\fakepath\trader-26042022-31-zm.png

Na ruském plynu jsou v EU nejvíc závislé Česká republika a Lotyšsko

26.04.2022 Rusko je dlouhodobě největším dodavatelem zemního plynu do Evropy, podle údajů Eurostatu ještě v roce 2020 zajišťovalo téměř 40 procent spotřeby plynu v Evropské unii. Unijní statistická agentura uvádí, že na ruském plynu jsou nejvíce závislé Česká republika a Lotyšsko, kde tvoří 100 procent spotřeby, následují Maďarsko a Slovensko. Naopak několik zemí nedováží ruský plyn vůbec. Mezi nimi Eurostat uvádí i Rakousko, které ale podle šéfa rakouského energetického regulačního úřadu E-Control závisí na ruském plynu z 80 procent.
img

Pokud se EU odpojí od ruských energií, pohonné hmoty v Česku budou stát minimálně 60 Kč/l, plyne z výpočtu Bundesbanky

24.04.2022 Německo spadne do recese, pokud dojde k odpojení dodávek ruského plynu, ropy a uhlí do Evropské unie. Jeho ekonomika by se letos propadla o takřka dvě procenta. Vyplývá to z včera zveřejněných propočtů Bundesbanky. Cena ropy Brent by podle ní v případě zastavení dodávek vylétla až nad 170 dolarů za barel. Takže pohonné hmoty by se v Česku prodávaly minimálně za 60 korun na litr. Před úplným odpojením EU od ruské ropy dále varuje americká ministryně financí Janet Yellenová. Jak moc je scénář odpojení nyní reálný?
img

Analytici: Vývoz Gazpromu do Evropy by letos mohl klesnout zhruba o třetinu

22.04.2022 Vývoz ruské státní plynárenské společnosti Gazprom do Evropy by v letošním roce podle analytiků mohl klesnout zhruba o třetinu, a to kvůli válce na Ukrajině, plánovanému přechodu na platby v rublech a konkurenci ze strany zkapalněného zemního plynu (LNG). Informovala o tom dnes agentura Reuters.
img

EU rozhodla, že nebude odebírat ruský plyn, jak chce Putin. Musela by totiž porušit své vlastní sankce

22.04.2022 Evropská unie se může bez ruského plynu ocitnout dříve, než se dosud zdálo. EU svým dnešním stanoviskem souhlasí s právní analýzou, kterou si zadala Evropská komise a která shledala kolizi mezi již zavedenými sankcemi, a požadavkem Kremlu na platbu za plyn v rublech, resp. skrze Gazprombanku.
img

E.ON: Pokud by přišlo embargo na ruský plyn, má Evropa velký problém

19.04.2022 Pokud by přišlo embargo na ruský plyn, má nejen Německo, ale celá Evropa velký problém. V sázce by mohla být i samotná existence Evropské unie. Hospodářskému deníku Handelsblatt to zopakoval šéf energetického koncernu E.ON Leonhard Birnbaum. Zároveň vyloučil návrat k jaderné energetice v Německu, nebrání se ale prodloužení životnosti německých uhelných elektráren.
C:\fakepath\trader-19042022-15-zm.jpg

EU připravuje embargo na dovoz ruské ropy, Macron ho podporuje, řekl Le Maire

19.04.2022 Evropská unie připravuje embargo na dovoz ropy z Ruska a Francie se snaží přesvědčit váhající země, aby jej podpořily. Rozhlasové stanici Europe 1 to dnes řekl francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Podle něj je zastavení dodávek ruské ropy nutností, pokud Evropa myslí svou podporu Ukrajiny vážně a chce přiškrtit příjmy, z nichž Rusko financuje válku.
img

Právníci Evropské komise: EU nemůže odebírat ruský plyn, jak chce Putin, musela by porušit své vlastní sankce

17.04.2022 Evropská unie se může bez ruského plynu ocitnout dříve, než se dosud zdálo. Předběžná právní analýza, kterou si zadala Evropská komise, totiž shledala kolizi mezi již zavedenými sankcemi, a požadavkem Kremlu na platbu za plyn v rublech, resp. skrze Gazprombanku. O nálezu právní analýzy informuje agentura Bloomberg s odkazem na nejmenovaný zdroj. Podle jiného zdroje téže agentury s uvedeným nálezem souzní stanovisko právníků pracujících pro Evropskou radu.
img

EU přece jenom může být brzy bez ruského plynu, pravděpodobnost toho je nyní dosud nejvyšší. Putinův požadavek platby v rublech by ji totiž nutil obcházet sankce, zjistila Evropská komise

17.04.2022 Evropská unie se může bez ruského plynu ocitnout dříve, než se dosud zdálo. Předběžná právní analýza, kterou si zadala Evropská komise, totiž shledala kolizi mezi již zavedenými sankcemi, a požadavkem Kremlu na platbu za plyn v rublech, resp. skrze Gazprombanku. O nálezu právní analýzy dnes informuje agentura Bloomberg s odkazem na nejmenovaný zdroj. Podle jiného zdroje téže agentury s uvedeným nálezem souzní stanovisko právníků pracujících pro Evropskou radu.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Dodávky plynu do Rakouska jsou zabezpečené, řekl Putin rakouskému kancléři

14.04.2022 Ruský prezident Vladimir Putin na pondělním setkání ujistil rakouského kancléře Karla Nehammera, že dodávky plynu do Rakouska jsou zabezpečené. Rakousko za ně prý může i nadále platit eurem, řekl Nehammer agentuře APA.
C:\fakepath\trader-01042022-28-zm.jpg

Dodávky ruského plynu do EU pokračují navzdory požadavku Kremlu platit rubly

01.04.2022 Dodávky ruského plynu do Evropské unie dnes pokračují navzdory požadavku Kremlu, aby odběratelé platili v rublech. Ruská plynárenská společnost Gazprom nicméně oznámila, že se stahuje z Německa a že ukončila svou účast v německé divizi Gazprom Germania. Podle českého ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely budou firmy z EU pokračovat v platbách za energie Rusku v té méně, ve které byly kontrakty sjednány, a jakékoliv jednostranné změny budou považovány za porušení těchto smluv.
img

Invesco: Energetická bezpečnost po ruské invazi: Jaké možnosti má EU?

01.04.2022 Použití energií jako „zbraní“ by mohlo mít pro EU vážné důsledky vzhledem k její velké závislosti na dodávkách ruského plynu. EU by si mohla v létě vytvořit zásoby zemního plynu a diverzifikovat svůj energetický mix, aby se zbavila závislosti na Rusku, pokud by stále tekl.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Na ruském plynu jsou v EU nejvíc závislé Česká republika a Lotyšsko

01.04.2022 Rusko je dlouhodobě největším dodavatelem zemního plynu do Evropy, podle údajů Eurostatu ještě v roce 2020 zajišťovalo téměř 40 procent spotřeby plynu v Evropské unii. Unijní statistická agentura uvádí, že na ruském plynu jsou nejvíce závislé Česká republika a Lotyšsko, kde tvoří 100 procent spotřeby, následují Maďarsko a Slovensko. Naopak několik zemí nedováží ruský plyn vůbec. Mezi nimi Eurostat uvádí i Rakousko, které ale podle šéfa rakouského energetického regulačního úřadu E-Control závisí na ruském plynu z 80 procent.
C:\fakepath\trader-31032022-27-zm.jpg

Putin trvá na rublových platbách za ruský plyn, evropské země to odmítají

31.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal dekret, podle kterého musejí zahraniční kupci od pátku platit za ruský plyn v rublech. Prohlásil rovněž, že pokud se takové platby neuskuteční, budou smlouvy o dodávkách plynu pozastaveny. Francie, Německo či Rakousko už takový postup odmítly a hovoří o politickém vydírání. Podle nich jde o porušení stávajících smluv, které počítají s platbami v eurech.
img

Analýza společnosti Invesco: Hospodářské a tržní důsledky války

03.03.2022 Společnost Invesco vyčíslila dopady ruské invaze na Ukrajinu. Odhaduje, že by mohla snížit celosvětový HDP o 0,5-1,0 % (a zároveň zvýšit inflaci), avšak politická podpora to může utlumit. Pro obyvatele Ukrajiny je to velká tragédie. Musí se cítit osamoceni v boji proti velkému, tyranskému útočníkovi. Ještě horší je, že světové finanční trhy, které se při zprávě o invazi dostaly do dočasného útlumu, minulý pátek zřejmě čerpaly útěchu z počátečního rychlého postupu ruských sil (pravděpodobně v domnění, že konflikt bude krátkodobý) a z omezené povahy sankcí uvalených Západem. Situace se však o víkendu zkomplikovala zprávami o úporném odporu ukrajinských sil a smysluplnějších sankcích.
img

Akciové trhy v průběhu ruské invaze

02.03.2022 Ruské akcie na londýnské burze krvácejí a nejistota dosáhla maxima. Evropské sankce za poslední dny dosáhly dosud nepoznané úrovně. Investoři s čistě akciovým portfoliem by podle nás měli využít strategie diverzifikované alokace prostředků, aby lépe rozložili svá rizika, a v rámci akcií navýšit investice do sektoru komodit, kybernetického zabezpečení, obrany, logistiky a megafirem. V dnešních aktualitách z akciových trhů se podíváme na historickou změnu postojů k vojenské a energetické bezpečnosti v Německu a na to, jak se tato změna odrazí na akciích firem podnikajících v obraně a energetice, ať už jde o zelenou energii, LNG či výrobce tepelných čerpadel vzduch-voda. Také se budeme věnovat evropským bankám a zemím, které mohou nejvíc tratit na odstřihnutí Ruska od SWIFTu.
img

Peníze, ropa, zlato a Rusové

28.02.2022 Nejistota vyvolaná ruskými vojenskými akcemi na Ukrajině se rozšiřuje i do zasedacích místností firem a vládních úřadů. Sankce západních zemí vůči Rusku a ruským subjektům mají potenciál ovlivnit velké společnosti s aktivitami na Ukrajině a v Rusku a vést k prudkému nárůstu cen komodit pocházejících z oblastí konfliktu. Vyloučení vybraných ruských bank ze systému SWIFT a zároveň poškození Ruska zablokováním dovozu a vývozu poškozuje i některé evropské banky. V dlouhodobějším horizontu mohou tato opatření vést ke zvýšení inflace a snížení hospodářského růstu.
C:\fakepath\euro zone.jpg

Před 20 lety se euro stalo jedinou měnou 12 zemí EMU

28.02.2022 Euro jako jedinou měnu v současnosti používá 19 z 27 členských zemí Evropské unie. Euro mají i Kosovo a Černá Hora a na základě smluv s EU také Andorra, Monako, Vatikán a San Marino. Evropská měnová unie (EMU) byla vytvořena na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později, 1. ledna 2000, převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se po dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
C:\fakepath\fuze.jpg

Studie: Objem fúzí a akvizic byl loni v regionu nejvyšší od roku 2016

25.02.2022 Celková hodnota fúzí a akvizic v regionu střední a východní Evropa loni stoupla o 37 procent na 66,5 miliardy eur (zhruba 1,7 bilionu korun), což je nejvyšší hodnota od roku 2016. Počet transakcí loni meziročně stoupl o 30 procent na 872. V samotném Česku loni díky prodeji české antivirové firmy Avast koncernu NortonLifeLock za 6,6 miliardy eur objem fůzí a akvizic skokově stoupl o 358 procent na 10,3 miliardy eur (zhruba 257 miliard Kč). Prodej Avastu byl přitom loni největší regionální transakcí. Vyplývá to ze studie, kterou připravila společnost Mazars ve spolupráci s nezávislým poskytovatelem datových služeb pro fúze a akvizice Mergermarket.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Hospodářský růst EU ve čtvrtém čtvrtletí zpomalil na 0,4 procenta

15.02.2022 Růst ekonomiky Evropské unie v posledním čtvrtletí loňského roku v mezičtvrtletním srovnání zpomalil na 0,4 procenta z tempa 2,2 procenta ve třetím kvartálu. Ve zpřesněné zprávě o vývoji hrubého domácího produktu (HDP) to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat, který tak potvrdil údaje z rychlého odhadu z konce ledna. V meziročním srovnání naopak tempo hospodářského růstu zrychlilo na 4,8 procenta ze 4,1 procenta ve třetím čtvrtletí.
img

Index Exportu - nadějné oživení zahraniční poptávky

07.02.2022 Český export, zdá se, má to nejhorší za sebou. Průzkumy mezi nákupními manažery (PMI) nebo výsledky konjunkturálního průzkumu přináší povzbudivé zprávy, co se týká komplikací v dodavatelských řetězcích. „I přesto firmy stále čelí bariérám ve výrobě způsobené nedostatkem materiálu a zaměstnanců“ upozorňuje Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank. V závěru roku výkonnost ekonomik eurozóny, až na výjimky (Německo či Rakousko), předčila očekávání, což je příznivým signálem pro zahraniční poptávku. „Česká ekonomika už v závěru roku těžila z oživení poptávky v zahraničí, a navíc tempo nových zahraničních objednávek dle lednového PMI nabralo na tempu“, doplňuje Horská.
img

Česko zažívá nejsilnější boom internetového nakupování ze všech zemí EU, říká Eurostat. Během pandemie se stalo jeho evropskou velmocí

02.02.2022 V Česku roste nejvýrazněji ze všech zemí EU podíl lidí, kteří nakupují přes internet. V roce 2016 celkem 57 procent z těch obyvatel ČR, kteří používají internet, uvedlo, že přes něj také nakupují. V roce 2021 už takto odpovědělo hned 84 procent z nich.
img

Evropská ekonomika v závěru roku zpomalila

31.01.2022 Podle předběžného odhadu Eurostatu růst HDP eurozóny i EU v posledním čtvrtletí loňského roku zpomalil na 0,3 %, respektive 0,4 % (mezičtvrtletně). Ve srovnání s druhým či třetím kvartálem jde o výrazné zpomalení, avšak asi jen velký optimista mohl doufat v opakování dvouprocentního růstu.
C:\fakepath\euro penize.jpg

Růst ekonomiky EU ve čtvrtém čtvrtletí zpomalil na 0,4 procenta

31.01.2022 Ekonomika Evropské unie ve čtvrtém čtvrtletí vzrostla proti předchozím třem měsícům podle sezonně přepočtených údajů o 0,4 procenta, což je výrazné zpomalení proti třetímu čtvrtletí, kdy růst činil 2,2 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. V meziročním srovnání pak tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP) zrychlilo na 4,8 procenta ze 4,1 procenta ve třetím kvartálu.
img

V Indexu sociálního rizika si Česko za loňský rok polepšilo o 14 pozic

20.01.2022 Společnost Euler Hermes podruhé zveřejnila Index sociálního rizika (ISR), který identifikuje silné stránky, zranitelná místa a vnímání politických, institucionálních a společenských rámců v jednotlivých zemích. Tyto atributy signalizují obecnou náchylnost dané země k událostem systematického sociálního rizika, které by mohly mít zásadní dopad na politiku či na tvorbu a přijímání strategických, obchodních a investičních rozhodnutí. Letos byl hodnotící rámec indexu ISR rozšířen na 185 ekonomik (oproti 102 z analýzy z předchozího roku).
img

Ceny domů a bytů v EU od roku 2010 vzrostly o 39 %, v ČR o 100 %

14.01.2022 Ceny obytných nemovitostí, tedy bytů a domů, se v Evropské unii od roku 2010 do třetího čtvrtletí loni zvýšily zhruba o 39 procent. Ve své zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. V České republice růst za toto období dosahuje téměř 100 procent, v Estonsku či Maďarsku je ale ještě vyšší. Ceny nájmů rostly pomaleji.
img

Jádro musí být Bruselem uznáno bez přechodnosti a bez diskriminace, žádá správně česká vláda

05.01.2022 Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela včera uvedl, že investice do jaderných zdrojů nesmí Evropská komise označit za přechodné. Nesmí být podle něj ani nijak jinak diskriminovány. Tato slova signalizují, že vláda si je po počátečním poměrně vřelém přijetí stále více vědoma potenciálních překážek, jež celý návrh Evropské komise uznat jádro jako zelený zdroj obsahuje. A náležitě reaguje.
C:\fakepath\euro5.jpg

Euro používá 19 z 27 členských zemí EU

30.12.2021 Základní fakta o evropské měně euro k 20. výročí (1. ledna) zavedení eura do oběhu v zemích Evropské měnové unie (EMU):
img

EUR/USD: Má cenu čekat na vánoční překvapení eura?

22.12.2021 Euro nevykazuje jasný směr a dál se obchoduje v zavedeném rozpětí 1,1200–1,1350. Takovou dynamiku nevykazuje jen dnes či včera, ale celý měsíc. Pohyby v rámci rozpětí nevyvolávají zprávy, cena kolísá především následkem nahodilých spekulativních pohybů. Jak dlouho to potrvá? Může euro dané rozpětí brzy opustit? A čím to může být způsobeno?
img

Kolik a za co budou Češi utrácet letos na Silvestra?

19.12.2021 Silvestra každoročně slaví přibližně 85 procent dospělé české populace. Ti, kteří jej slaví, letos za silvestrovské oslavy dají v průměru 2400 korun, nejvíce v historii. Rekordní výdaje jsou výsledkem rapidní inflace posledních měsíců a zároveň skutečnosti, že Češi se nebudou tolik jako loni podrobovat spontánnímu lockdownu. Navíc už letošní silvestrovské oslavy nebudou poznamenány nouzovým stavem jako ty loňské.
C:\fakepath\euro2.jpg

Ekonomika EU ve třetím čtvrtletí vzrostla o 2,1 procenta

07.12.2021 Ekonomika Evropské unie ve třetím čtvrtletí vzrostla ve srovnání s předchozím kvartálem o 2,1 procenta. V zemích platících eurem se hrubý domácí produkt zvýšil o 2,2 procenta. Tempo růstu v obou regionech zůstalo stejné jako ve druhém čtvrtletí. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat.
img

Swingový výhled 48. týden

26.11.2021 Z hlavních světových ekonomik přišla v minulém týdnu pozitivní ekonomická data, ovšem zprávy o nové mutaci koronaviru poslaly rizikové měny a akciové indexy do červených čísel. Měnový pár EUR/USD se dostal pod magickou hodnotu 1.12. V souvislosti s vývojem koronaviru oslabuje česká koruna. Ta se na páru s eurem blíží k zajímavé rezistenci, která může být atraktivní pro poziční tradery, kterým koruna přináší atraktivní denní swapy.
img

Rozbřesk: COVID a nová opatření opět zchladí českou ekonomiku, trhy mají strach z nové varianty

26.11.2021 Pandemie opět v Česku výrazně omezí sociální kontakty. Od dneška budou muset kromě jiného restaurace a bary uzavřít ve 22:00 a na sportovní a kulturní akce může nově dorazit maximálně 1000 lidí. Češi už nakonec tak jako tak dobrovolně své sociální kontakty omezovali, na což ukazovala například data společnosti Google. Vládní opatření však sociální kontakty omezí ještě více a přispějí k tomu, že některá odvětví v čele s pohostinstvím, hoteliérstvím a kulturou potáhnou českou ekonomiku na konci roku dolů.
img

Ranní glosa: COVID a nová opatření opět zchladí českou ekonomiku

26.11.2021 Pandemie opět v Česku výrazně omezí sociální kontakty. Od dneška budou muset kromě jiného restaurace a bary uzavřít ve 22:00 a na sportovní a kulturní akce může nově dorazit maximálně 1000 lidí. Češi už nakonec tak jako tak dobrovolně své sociální kontakty omezovali, na což ukazovala například data společnosti Google. Vládní opatření však sociální kontakty omezí ještě více a přispějí k tomu, že některá odvětví v čele s pohostinstvím, hoteliérstvím a kulturou potáhnou českou ekonomiku na konci roku dolů.
C:\fakepath\trader-24112021-52-zm.jpg

Forex: Euro je kvůli zhoršení podnikatelské nálady v Německu nejslabší za rok a čtvrt

24.11.2021 Euro je vůči dolaru nejslabší od loňského července, příčinou je hlavně zhoršení podnikatelské nálady v Německu. Dolar se naopak vyšplhal nejvýše za 16 měsíců, a to díky očekávání, že americká centrální banka (Fed) začne brzy zvyšovat svou základní úrokovou sazbu. Pod tlakem zůstává turecká lira, na kterou působí slova prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, jenž obhajoval nutnost snížit základní úroky. V Turecku přitom zrychluje inflace.
img

Forex: Forint na historických minimech

23.11.2021 Forint včera oslabil na historická minima, když měnový pár EUR/HUF se obchodoval již nad úrovní 370,00. Po šoku z rakouského lockdownu z minulého pátku se střední Evropa (která má ještě horší COVIDová čísla než Rakousko) ještě nevzpamatovala, přičemž všechny měny z emerging markets tlačí do kouta růst dolarových úrokových sazeb.
img

Rozbřesk: Jerome Powell povede Fed i další čtyři roky

23.11.2021 Americký prezident Biden nepřekvapil a navrhl, aby Fed řídil i další čtyři jeho současný šéf Jerome Powell. Toho sice ještě musí potvrdit do funkce senát, ale to se zdá být formalitou, neboť konsensuální právník v čele Fedu má mezi zákonodárci silnou podporu napříč politickým spektrem. To naopak o sobě nemůže říct druhá re-nominovaná Leal Brainardová, kterou by prezident Biden rovněž rád viděl ve vedení Fedu další čtyři roky.
img

Evropské akcie klesají v důsledku zpráv o rakouském lockdownu

22.11.2021 Rakousko se začátkem tohoto týdne stalo první evropskou zemí, která zavedla cestovní omezení pro osoby, které nejsou naočkovány proti covid-19. Země má nejnižší proočkovanost v regionu, a to 65 %.
img

EUR/USD. Přehled posledního listopadového týdne: koronavirová vlna v EU a verdikt Joea Bidena

22.11.2021 Minulý týden opět skončil ve prospěch medvědů na EUR/USD. A přestože obchodní pětidenní období bylo méně jasné než to předchozí, obecné trendy se nezměnily. Klesající trend stále platí. Závěrečný páteční akord obchodníkům připomněl, "kdo je tady pánem": po dvou dnech pochybností převzali iniciativu do svých rukou opět dolaroví býci, kteří posílili pozici dolaru na celém trhu.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Nový šéf Fedu by měl být znám do Dne díkůvzdání

22.11.2021 Vše podstatné se tento týden odehraje během jeho první poloviny, čtvrtečním Dnem díkůvzdání v USA obchodní aktivita ustane. Očekáváme, že do čtvrtka prezident USA J. Biden oznámí jméno nového šéfa Fedu. Předpokládáme, že v únoru nastoupí do svého dalšího funkčního období J. Powell, poslední dobou ale rostou i šance stávající členky nejvyššího vedení Fedu Lael Brainardové. Finanční trhy budou tento týden sledovat především zprávy o další pandemické vlně.
C:\fakepath\trader-19112021-35-zm.jpg

Forex: Dolar posiluje - po uzávěře Rakouska mu pomáhá jeho status bezpečné měny

19.11.2021 Dolaru dnes pomáhá jeho status bezpečné měny. Posiluje poté, co se rakouská vláda jako první v západní Evropě rozhodla kvůli prudkému nárůstu nakažených koronavirem znovu uzavřít zemi. Šíření infekce a předpoklad, že se v Evropě bude zvedat základní úroková sazba později než ve Spojených státech, naopak oslabuje euro.
img

Index PX odepsal téměř procento, investory znejistil rakouský lockdown

19.11.2021 Pražská burza dnes dále prohloubila čtvrteční ztrátu. Index PX klesl o 0,99 procenta na 1362,71 bodu. Dolů ho táhly především finanční tituly a ČEZ. Výraznějšímu poklesu indexu zabránily akcie Monety a Avastu. Vyplývá to z údajů na burzovním webu. Koruna dnes oslabila vůči oběma hlavním světovým měnám.
img

Forex: Covid napadnul riziková aktiva

19.11.2021 V závěru týdne dolehla na finanční trhy tíha další pandemické vlny. Zejména v Evropě se situace dramaticky zhoršuje. Do radaru globálních investorů se tak dostaly zprávy z Rakouska, které jako první evropská země zavádí celkový lockdown, od února příštího roku pak povinné očkování proti covid-19 pro všechny.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Ropa kvůli obavám z šíření koronaviru v Evropě výrazně zlevňuje

19.11.2021 Ceny ropy se dnes výrazně snižují, dolů je tlačí zejména obavy, že nárůst počtu případů nákazy koronavirem v Evropě bude mít negativní dopady na hospodářské oživení a na poptávku po pohonných hmotách. Severomořská ropa Brent kolem 12:30 SEČ vykazovala pokles o tři procenta na 78,82 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela 2,5 procenta na 77,06 dolaru za barel.
img

Hrozící lockdowny doléhají na korunu, euro i akcie

19.11.2021 Začátek obchodování na evropských trzích nebyl špatný, ale nálada následně uvadá. Akcie začínají nabírat ztráty a poptávka investorů míří do dluhopisů, dolaru či zlata. Akciové indexy v případě těch hlavních momentálně lehce ztrácejí do 0,3 pct, jih Evropy, Rakousko nebo ČR jsou na tom však hůř. Mezitím padají dluhopisové výnosy, přičemž německý 10Y je skoro o 4 bazické body níž.
C:\fakepath\euro3.jpg

Ekonomika EU pokračovala v růstu, ve třetím čtvrtletí činil 2,1 procenta

29.10.2021 Ekonomika Evropské unie se ve třetím čtvrtletí dál zotavovala z dopadů koronavirového poklesu a vzrostla o 2,1 procenta. Hospodářství EU tak po poklesu o 0,1 procenta v prvním kvartálu roste s postupným uvolňováním pandemických omezení již druhé tříměsíční období v řadě, když ve druhém čtvrtletí jeho výkon stoupl o dvě procenta. Ve svém prvním rychlém odhadu to dnes oznámil statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Skupina evropských zemí se dohodla s USA na dani z digitálních služeb

22.10.2021 Rakousko, Británie, Francie, Itálie, Španělsko a Spojené státy se dohodly, že místo svých národní daní z digitálních služeb přejdou k nové globální daňové dohodě. Země to oznámily ve společném prohlášení. Národní daně z digitálních služeb kritizoval Washington, tvrdil, že jsou zaměřené na americké firmy, a hrozil zavedením odvetných opatření.
img

Růst cen bytů o 14,5 procenta v ČR byl ve 2. čtvrtletí třetí nejvyšší v EU

07.10.2021 Meziroční růst cen domů a bytů v Česku ve druhém čtvrtletí zrychlil na 14,5 procenta, což je nejvíce za posledních šest let. O čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 12,1 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst třetí nejvyšší. V porovnání s prvním čtvrtletím se ceny zvýšily o 3,9 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 7,3 procenta.
C:\fakepath\Rakousko.jpg

Rakousko hodlá od poloviny roku 2022 zavést novou uhlíkovou daň

04.10.2021 Rakouská vláda hodlá podle agentury AP zavést od července příštího roku novou uhlíkovou daň, kdy spotřebitelé budou muset zaplatit 30 eur (asi 760 Kč) za každou tunu CO2. Vybrané finance pak kabinet chce přerozdělovat mezi občany ve formě takzvaného klimatického bonusu.
img

Vstoupí Chorvatsko do eurozóny?

22.09.2021 Při nedávné návštěvě výkonného více prezidenta Evropské komise pro ekonomiku, Valdise Dombrovskise, byly s chorvatskými partnery detailně probírány aspekty blížícího se zavedení eura. Přijetí společné evropské měny v Chorvatsku by mělo nastat k 1.1.2023. Platby za veškeré ekonomické aktivity, tedy i s Českou republikou, budou od tohoto data v eurech. Členem Evropské unie je Chorvatsko od roku 2013, od 10.7. 2020 je kandidátem do eurozóny. V současné době se v zemi používají chorvatské kuny. Tato měna je v Chorvatsku od roku 1994, před ní platil chorvatský dinár.
img

Češi se musí naučit žít v nájmech, zbavit se svého fetiše vlastnického bydlení. Žádný strach, budou pak jako Němci či Švýcaři

27.08.2021 Češi trpí fetišem vlastnického bydlení. V zemích, jako je Německo, Švýcarsko nebo Rakousko, které si jinak rádi Češi berou za příklad, přetrvává daleko nižší podíl populace bydlící ve vlastním bytě nebo domě. Nájemní bydlení je tam mnohem rozšířenější než v Česku. A nikomu to nepřipadá jako ekonomický nerozum. Jestliže tuto mentalitu Češi postupně přijmou za svoji také, usnadní jim to život. Navíc učiní věc v mnoha ohledech rozumnou i ryze z ekonomického hlediska.
img

Rostoucí světová inflace

13.08.2021 V posledních měsících jsme svědky zrychlující se inflace napříč celým světem. Nejedná se přitom o lokální problematiku, ale o vývoj na globální úrovni. Jak na tom aktuálně jsou z hlediska inflace ekonomiky České republiky, eurozóny a Spojených států amerických?
img

Českou značku alkoholu, kterou propagovali Spejbl s Hurvínkem, kupuje firma, jejíž peníze mohly udržet Messiho v Barceloně

12.08.2021 Investiční společnost CVC kupuje výrobce destilátů Stock Spirits. Ten je výrazně svázán i s českými zeměmi. Pod jeho křídla patří totiž také likérka Stock v Plzni-Božkově, výrobce známého bylinného likéru fernet.
img

Řidič elektromobilu je v ČR závislejší na ruských surovinách než řidič vozu se spalovacím motorem. Elektromobil je však lákavější kvůli snobskému efektu a signalizaci ctnosti

08.08.2021 Průměrný majitel elektroauta v ČR pohání svůj vůz po více než čtyři pětiny jízdního času uhlím, ruským plynem a ruským palivem jaderných elektráren TVEL. Plyne to z aktuálního složení zdrojů na výrobu elektřiny, jak je zachycuje tabulka ČTK níže. Navíc platí, že řidič elektromobilu je závislejší na ruských surovinách než řidič vozu se spalovacím motorem.
img

Eurozóna - předběžný bleskový odhad HDP - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

30.07.2021 Ekonomika eurozóny se dle předběžných údajů v letošním druhém čtvrtletí vymanila z recese, když HDP vykázal růst 2,0 % v mezičtvrtletním a 13,7 % v meziročním vyjádření.
img

Panattoni pro BHS Real Estate Fund vybuduje logistický park za více než 1,5 miliardy korun

30.07.2021 BHS Real Estate Fund ve spolupráci se stavitelem průmyslových nemovitostí Panattoni vybuduje nový logistický park poblíž Bratislavy. Projekt s názvem Panattoni Park Bratislava North reaguje na vysokou poptávku po skladových prostorech, které budou mít skvělou dopravní obslužnost pro Slovensko, Rakousko, Českou republiku i Maďarsko.
img

HDP Česká republika, 2Q 2021 - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

30.07.2021 Česká ekonomika se ve druhém čtvrtletí vrátila k mezikvartálnímu růstu HDP a k rekordnímu růstu v meziročním vyjádření, výsledek nicméně zaostal za očekáváním trhu.
img

Rakousko se postavilo proti regulaci hotovosti, kterou plánuje EU

16.07.2021 „Hotovostní transakce se zřejmě budou postupně omezovat. To by však nemělo vyústit k jejich úplnému zrušení. Hotovost hraje v ekonomice důležitou roli a slouží jako obrana proti hluboce záporným úrokovým sazbám na bankovních účtech,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\\fakepath\\eu penize.jpg

EU schválila plány obnovy prvním 12 zemím, dostanou miliardy z krizového fondu

13.07.2021 Státy Evropské unie dnes schválily prvních 12 národních plánů obnovy, díky čemuž budou moci členské země začít v příštích týdnech čerpat peníze z mimořádného fondu na obnovu ekonomiky po koronavirové krizi. Ministři financí odsouhlasili mezi jinými příspěvky pro Itálii nebo Španělsko, což jsou země, které budou největšími příjemci z fondu o celkovém objemu 750 miliard eur (asi 19,1 bilionu Kč).
img

Růst cen domů a bytů v ČR byl v 1. čtvrtletí čtvrtý nejvyšší v EU

08.07.2021 Meziroční růst cen domů a bytů v Česku v prvním čtvrtletí zrychlil na 11,9 procenta, o čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 8,9 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst čtvrtý nejvyšší, stejně jako na konci loňského roku. V porovnání s posledním čtvrtletím 2020 se ceny zvýšily o 4,6 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 6,1 procenta.
img

Dvanáct pandemických trendů českého trhu s nemovitostmi

24.06.2021  V únoru 2021 se průměrná sazba hypoték dostala na své pandemické dno, 1,93 procenta. V březnu už nepatrně vzrostla na 1,94 procent – růst pak pokračoval i nadále, v květnu dokonce nad úroveň dvou procent. Mnohaleté dno je tedy již za námi. Hypotéky jsou ale z dlouhodobého hlediska stále levné. Jejich cena půjde už jen nahoru, bankám totiž citelně zdražují zdroje, jimiž poskytované hypotéky kryjí. Češi se proto snaží vzít si hypotéku právě nyní, když je stále velmi levná, a nechtějí tak propásnout příležitost. Mezinárodní investoři nyní očekávají, že Česká národní banka kvůli inflační hrozbě zvýší v příštích dvanácti měsících svou základní úrokovou sazbu hned čtyřikrát, ze současné úrovně 0,25 až na 1,25 procenta. V rámci skupiny 37 zemí organizace OECD očekávají mezinárodní investoři agresivnější zvyšování základní sazby než v ČR už jen ve třech zemích, a to v Kolumbii, Chile a Mexiku. Dramaticky vyšší sazby ČNB jsou příznakem nového makroekonomického prostředí v ČR, v němž citelně půjdou nahoru – budou muset – také sazby hypoték.
C:\fakepath\e-21062021-lv.gif

Státy EU se shodly na ekonomických sankcích proti Bělorusku

21.06.2021 Ministři zahraničí zemí Evropské unie dnes dosáhli politické shody na hospodářských sankcích proti běloruskému režimu. Novinářům to v Lucemburku řekl šéf české diplomacie Jakub Kulhánek, podle něhož by měly postihy zaměřené na několik konkrétních odvětví běloruské ekonomiky citelně zasáhnout autoritářského prezidenta Alexandra Lukašenka. Zástupci unijních vlád podle českého ministra zároveň potvrdili přidání osmi desítek činitelů a skupiny subjektů na dosavadní sankční seznam.
C:\fakepath\e-18062021-lv.gif

Reuters: EU našla technickou shodu na přísnějších sankcích proti Bělorusku

18.06.2021 Zástupci zemí Evropské unie našli technickou shodu na přísnějších ekonomických sankcích proti Bělorusku. S odvoláním na diplomatické zdroje to dnes uvedla agentura Reuters. K dohodě přispěl postoj Rakouska, které stáhlo své námitky. Dohodu ještě musejí schválit političtí představitelé členských zemí.
img

EU hlási 15 mil. nezaměstnaných lidí. Průměrná mzda v České republice vzrostla o 3,2 %

04.06.2021 Ruský ministr financí Anton Siluanov na ekonomickém fóru v Petrohradu oznámil, že Rusko hodlá ze svého státního investičního fondu (FNB) vyjmout všechna dolarová aktiva, která by měly být nahrazeny eury, jüany a zlatem. „Podobně jako centrální banka jsme se rozhodli omezit investice fondu do dolarových aktiv“, dodal Siluanov.
img

Schopností zvyšovat spotřební ceny disponuje většina sektorů v eurozóně

20.05.2021 V Evropě se očekává postpandemické vyrovnávání poptávky zboží. Rostoucí komoditní a vstupní ceny tak prověří schopnost firem účtovat vyšší částky za své produkty nebo služby, aniž by ztratily zákazníky. Tato schopnost je klíčová pro reflaci ekonomiky, ale i pro samotné firmy a kompenzaci jejich ztrát z roku 2020. Podle analytiků Euler Hermes v dlouhodobém výhledu disponuje minimální schopností regulovat cenotvorbu většina sektorů eurozóny.
img

EU vydala dluhopisy na podporu zaměstnanosti, trh ale není v dobré kondici

18.05.2021  Evropská unie dnes vydala dluhopisy, které doplní rozsáhlé financování na podporu zaměstnanosti z unijního programu SURE. Papíry ale vstupují na trh, který není v nejlepší kondici - výnosy státních dluhopisů jsou totiž na mnohaměsíčních maximech. Unie nabídla takzvané sociální dluhopisy se splatností osm a 25 let a z jejich prodeje získá 14,1 miliardy eur (přes 358 miliard Kč), informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\e-17052021-lv.gif

EK nyní nechce další hospodářské stimuly, trvalý společný dluh ale nevylučuje

17.05.2021 Volání některých zemí Evropské unie po dalším společném stimulu pro ekonomiky zasažené koronavirovou krizí je předčasné. Prohlásila to dnes místopředsedkyně Evropské komise Margrethe Vestagerová, podle které se nyní musí unie zaměřit na úspěšné využití schváleného fondu obnovy. Část eurokomisařů přitom nezastírá, že balík o objemu 750 miliard eur (přes 19 bilionů korun) může být prvním krokem k trvalému společnému dluhu.
img

Dolar posiluje k 1,20, akcie zatím hledají téma a směr

04.05.2021 Pro evropské akciové trh je úterní dopoledne smíšené. Dolů míří především německý index DAX , ztrácející půl procenta. Zhruba stejnou měrou ale naopak roste FTSE 100 a ještě víc přidávají některé menší trhy (Rakousko).
C:\fakepath\euro2.jpg

Berlín i Paříž podporují návrh na zavedení minimální firemní daně 21 procent

27.04.2021 Ministři financí Francie a Německa podporují návrh Spojených států, aby ve světě existovala minimální firemní daň 21 procent. Řekli to dnes v rozhovoru na serveru Zeit Online. Proti návrhu, který představila ministryně financí USA Janet Yellenová, přitom nemá výhrady ani Rakousko.
C:\fakepath\bcpp-2.jpg

Pražská burza slaví 150 let: překonala války i zákaz komunisty

07.04.2021 Letos v dubnu uplyne kulatých 150 let od zahájení obchodování s cennými papíry na burze v Praze. Vůbec první akcie změnily majitele 17. dubna 1871. Obchodování bylo bohužel přerušeno světovými válkami a obdobím komunismu.
img

Nemovitosti v ČR budou nejspíše dále trendově zdražovat. Pokud se však dostaví výraznější inflace, vývoj je nejednoznačný

31.03.2021 Trh s nemovitostmi v ČR zůstává jako celek nečekaně odolný vůči dopadům probíhající koronavirové situace. Ceny nemovitostí v souhrnu dále rostly i v roce 2020 a v růstu pokračují i letos. Cenový pokles zaznamenaly jen jisté segmenty trhu s nájemním bydlením. Kvůli odlivu poptávky zahraničních turistů po krátkodobých pronájmech zejména klesla loni cena nájmů v historickém jádru Prahy.
img

Ohrozí zastavení vakcíny AstraZeneca její zotavení?

16.03.2021 AstraZeneca Covid-19 vakcína čelí řadu problémů, jako od počátku byla zapojena do sporů nejen na jejich výrobu a distribuci, ale i v účinnosti v imunitě a možné vedlejší účinky. Před několika týdny propukly problémy mezi Evropskou unií a Spojeným královstvím v souvislosti s jejich distribucí na základě obvinění z porušení smlouvy farmaceutickou společností, protože bylo dodáno pouze 10% slíbených vakcín . Nyní došlo k nové kontroverzi kvůli pozastavení procesu očkování několika zeměmi poté, co někteří lidé měli zdravotní problémy po podání této dávky.
img

Prudký pokles tržeb v eurozóně o 6,4 %. Růst HDP a spotřebitelské důvěry v USA překonává očekávání

05.03.2021 České hospodářství zaznamenalo v minulém roce nejhlubší propad od vzniku samostatné České republiky. Podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu HDP vloni pokleslo o 5,6 %. „Nejvýrazněji k poklesu, o 2,2 procentního bodu, přispěl vývoj ve skupině odvětví obchodu, dopravy, ubytování a dále průmysl o 2,1 procentního bodu,“ konstatoval ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.
img

Ranní okénko - Míra nezaměstnanosti pravděpodobně stagnovala

05.03.2021 Po německých továrních objednávkách, které dle dnes zveřejněného výsledku v únoru vzrostly meziročně o 2,5 % oproti předchozím 6,1 %, je další na řadě tuzemská míra nezaměstnanosti. Český pracovní trh je nadále stabilizován vládními podpůrnými programy, které limitují negativní dopad pandemie. Míra nezaměstnanosti tak narůstá vzhledem k okolnostem pouze pozvolna. Podpora zůstala v platnosti i během února a z šetření mezi nákupními manažery ve zpracovatelském sektoru (PMI) dokonce vyplývá, že přetrvávající tlak na zvyšování objemů výroby vedl firmy k nabírání nových zaměstnanců. Jak ale odhalila lednová data, nesoulad mezi potřebami pracovního trhu a strukturou uchazečů stále přetrvává a s pokračujícími vládními programy lze čekat jeho prohloubení. Dle našeho odhadu míra nezaměstnanosti v únoru stagnovala na 4,3 %, přičemž v prosinci činila 4,0 %.
C:\\fakepath\\c-25022021-lv.gif

Lídři EU jednají o boji s covidem, chtějí urychlit očkování

25.02.2021 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie dnes odpoledne zahájili videokonferenci, při které se chtějí domluvit na dalším společném postupu proti koronavirové nákaze, jež některé země včetně Česka nutí opět zpřísňovat restrikce. Podle šéfa Evropské rady Charlese Michela je hlavním tématem videosummitu snaha urychlit očkování, zefektivnit boj proti novým koronavirovým mutacím a zajistit přes mnohdy přísné kontroly plynulý provoz na hranicích.
img

Povinné nošení respirátorů poskytuje vládě záminku před volbami rozdat důchodcům „druhé rouškovné“. Má na něj peníze, díky 500miliardivému schodku

19.02.2021 Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová koncem ledna vypustila balonek takzvaného „druhého rouškovného.“ V rámci toho prvního dostali důchodci na sklonku loňského roku na ruku 5000 korun. Státní rozpočet to vyšlo na 15 miliard korun, což je mimochodem více, než jej v souhrnu stály kompenzační bonusy pro OSVČ. To ilustruje priority vlády.
img

Ranní okénko - Americký maloobchod má potenciál ke zlepšení

17.02.2021 Americký Fed dnes zveřejnění zápis z posledního zasedání. Z USA dále dorazí sada ekonomických dat za měsíc leden včetně maloobchodních tržeb a průmyslové výroby. Lednový údaj o maloobchodních tržbách ukáže, zda na přelomu roku posílila spotřebitelská poptávka. Konsensus trhu počítá s růstem tržeb meziměsíčně blízko 1% bez i se zahrnutím prodeje automobilů. Jednalo by se o zlepšení oproti prosinci, kdy se dostavil pokles o 0,7 % (vyjma automobilů o 1,4 %), čímž byl překonán i ten nejpesimističtější odhad. Naději dodává snižující se dynamika počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti v posledních týdnech. Na druhé straně ukazují výsledky šetření mezi spotřebiteli na zhoršení sentimentu – v únoru spotřebitelská důvěra dokonce sestoupila až na šestiměsíční minimum. Navíc údaje zachycující změny ve statistice o žádostech o podporu v nezaměstnanosti jsou ovlivňovány sezónními faktory, které můžou v takto atypickém období zkreslovat skutečný vývoj. Příkladem je třeba obvyklé sezónní nabírání nových zaměstnanců, které je pandemií narušeno.
img

V Evropské unii jsou obrovské rozdíly v nastavení minimálních mezd

10.02.2021 „V kontextu Evropské unie můžeme o minimální mzdě v České republice prohlásit, že je směšně nízká. Kdybychom se chtěli dostat k průměru Evropské unie měla by se minimální mzda pohybovat kolem úrovně 55 procent mediánu mezd. To by oproti současnosti znamenalo nárůst přibližně o 2 000 korun na 17 200 korun,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (8.2.2020)

08.02.2021 Navzdory nedostatku kvalitních markovat se podařilo akciovým indexům v pátek uzavřít další pozitivní seanci, která tak znamenala nejlepší týden od měsíce listopadu. V pátek byl však zajímavý vývoj hlavně na devizovém trhu, kde oslaboval americký dolar a pomohl euru nad 1.20. Ropa WTI pokračuje v růstu nad 57 dolarů.
img

Rozbřesk: Výkon české ekonomiky nad očekávání, USA vyhrávají v očkovacím závodě

03.02.2021 První předběžný odhad HDP ukázal, že se české ekonomice v posledním čtvrtletí loňského dařilo lépe, než jsme čekali. Navzdory druhému a posléze i třetímu lockdownu ekonomika mírně rostla (mezikvartálně o 0,3 %), a to především zásluhou průmyslu vezoucímu se na vlně zahraniční poptávky. Průmysl tak ve druhé polovině roku potvrdil svoji vysokou imunitu vůči druhé vlně pandemie i všem restrikcím a stal se opět motorem celého hospodářství. Naproti tomu služby, zejména obchod včetně stravování, ubytování a dopravy byly i tentokrát vlnou restrikcí zasaženy nejvíce. Jak moc, zůstává otázkou, protože podrobná data za HDP a vlastně ani prosincové výsledky z jednotlivých odvětví nejsou zatím k dispozici. Podrobné výsledky služeb budou k dispozici příští úterý, HDP ve struktuře až na začátku března.
C:\fakepath\euro2.jpg

Ekonomika EU loni kvůli pandemii klesla o 6,4 procenta

02.02.2021 Ekonomika Evropské unie loni klesla o 6,4 procenta, za propadem jsou hlavně opatření proti šíření nového koronaviru. V zemích eurozóny byl propad ještě výraznější, činil 6,8 procenta. Ve svém prvním rychlém odhadu to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. Ve čtvrtém čtvrtletí ekonomika rovněž klesla, ovšem propad byl mírnější, než činily odhady.
img

Na kolik by státní kasu vyšlo „druhé rouškovné“ neboli „respirátorovné“? Třeba i na 23 miliard, vyplácet se bude zřejmě, až se volby přiblíží

26.01.2021 Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová vypustila balonek takzvaného „druhého rouškovného.“ V rámci toho prvního dostali důchodci koncem loňského roku na ruku 5000 korun. Státní rozpočet to vyšlo na 15 miliard korun, což je mimochodem více, než jej v souhrnu stály kompenzační bonusy pro OSVČ. To ilustruje priority vlády.
img

Ranní okénko - Předběžné odhady HDP za čtvrtý kvartál ukážou, že druhý lockdown byl méně ničivý, než ten první

25.01.2021 Z pohledu českých dat ekonomický kalendář nabídne pouze konjunkturální šetření ČSÚ. Hlavní událostí týdne budou předběžné výsledky HDP za čtvrtý kvartál některých evropských států (v čele s Německem, Francií a Španělskem) a také USA, kde navíc Fed rozhodne o nastavení úrokových sazeb.
img

Češi letos utratí za Silvestra v průměru 1800 korun, celkově výrazně méně než loni

28.12.2020 V loňském roce dosáhly silvestrovské výdaje Čechů rekordní sumy zhruba 14 miliard korun. Letos budou tržby příslušných prodejců výrazně nižší, kolem deseti miliard. Češi totiž z velké části vypustí silvestrovské zájezdy a pobyty, což byl loňský hit. Razantně přitom omezí také výdaje za pyrotechniku, částečně pak i za alkohol. Výdaje za alkohol dále snižuje skutečnost, že letošní Silvestr nebude mít udělenu výjimku ze zákazu nočního vycházení. Příchod do nového roku tak lidé budou slavit prakticky výhradně v interiéru, v soukromých objektech, což dramaticky utlumí silvestrovské impulsivní nákupy alkoholu v hospodách, v restauracích či u stánků.
C:\fakepath\letecka dopr.jpg

Od Británie se kvůli viru izolují další země, i Polsko či Kanada

21.12.2020 Kvůli vysoce nakažlivé mutaci koronaviru SARS-CoV-2, která se šíří na jihu Anglie, ruší přílety z Británie řada země včetně těch mimoevropských. Nejnověji jsou mezi nimi například Kanada, Polsko, Dánsko a Norsko. Podle BBC se k omezení cestování z Británie chystají například také Hongkong, Chorvatsko, Argentina, Chile, Maroka a Kuvajt. Saúdská Arábie mezitím pozastavila mezinárodní lety na týden, zatímco Izrael zakázal vstup cestujícím z Británie s výjimkou izraelských občanů. Izraelci přilétající z Británie musí podstoupit dvoutýdenní karanténu.
img

HDP Česká republika, 3Q 2020 - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

30.10.2020 Česká ekonomika vykázala ve třetím čtvrtletí mezičtvrtletní nárůst HDP, ten ale zdaleka nepostačuje ke kompenzaci prudkého poklesu, jenž HDP vykázal v souvislosti s koronavirem v letošním druhém čtvrtletí.
img

Do Chorvatska si letos našlo cestu o 34 % méně Čechů než vloni, přesto byli věrnější, celkový pokles počtu turistů činí 59 %

27.10.2020 I přes řadu komplikací si letos do oblíbených letovisek u Jaderského moře našlo cestu od začátku roku do konce srpna 466 153 českých turistů. To je ale o 34 % méně než v roce 2019, kdy na Jadran přicestovalo za stejné období 701 138 Čechů. Analýza brokera CapitalPanda tak potvrdila předpokládaný pokles, zapříčiněný pandemickými opatřeními v České republice, ale i v okolních státech, která komplikovala turistický tranzit do přímořských států.
C:\fakepath\Rakousko.jpg

Rakousko letos plánuje rozpočtový deficit 9,5 procenta HDP

14.10.2020 Rakousko plánuje kvůli pandemii na letošní rok deficit rozpočtu 9,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Pod limit tří procent, který stanovují rozpočtová pravidla Evropské unie, se má schodek vrátit v roce 2023. Vyplývá to z návrhu, který dnes představil ministr financí Gernot Blümel. Je to mnohem horší plán, než s jakým počítá na letošní rok česká vláda, a zhruba v souladu s tím, co na letošek chystá Slovensko.
img

Růst cen bytů v ČR byl ve čtvrtletí šestý nejvyšší v EU

07.10.2020 Meziroční růst cen domů a bytů v Česku ve druhém čtvrtletí zpomalil na 7,7 procenta, o čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 8,6 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst šestý nejvyšší, stejně jako na konci března. V porovnání s prvním čtvrtletím loňského roku se ceny zvýšily o 1,6 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 5,5 procenta.
C:\fakepath\eu-30092020-lv.gif

EU bude na summitu hledat společný přístup k Turecku a Bělorusku

30.09.2020 Napjaté vztahy s Tureckem, sankce vůči běloruskému režimu či společný přístup k Číně budou patřit k hlavním tématům dvoudenního jednání prezidentů a premiérů zemí Evropské unie, které začíná ve čtvrtek v Bruselu. Političtí vůdci budou hledat společnou řeč také v ochraně jednotného unijního trhu či přechodu k digitálnímu hospodářství. Diplomaté očekávají, že zvláště v zahraničněpolitických otázkách čeká lídry i s ohledem na trvající rozepře Turecka s Kyprem před schválením společných závěrů dlouhá debata.
C:\fakepath\at-04092020-lv.gif

Atradius: Počet firem v insolvenci letos ve světě stoupne o 26 procent

04.09.2020 Počet firem v insolvenci letos ve světě vzroste o 26 procent. Vyplývá to z aktuálních odhadů úvěrové pojišťovny Atradius, která očekává, že ve druhé polovině roku bude podniků v problémech přibývat ještě rychleji než dosud. Důvodem jsou především dopady pandemie Covid-19 na světovou ekonomiku, v jejichž důsledku se všechny hlavní ekonomiky kromě Číny letos dostanou do recese.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | Grexit | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Turecká lira | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnový trh | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ATM | Advance | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Asset management | Transakce | BaFin | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Behaviorální | Ben Bernanke | Valná hromada | Bid | Bloomberg | Bod | Breakout | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | Béžová kniha | CBOE | CBOT | CEO | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Depreciace | Derivát | Devalvace | Devizový trh | Devizový účet | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | ECB | ECOFIN | EFSF | EMA | Monetární unie | ERM | ERM II | ESM | European Stability Mechanism | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Euroval | FOMC | FX | Fannie Mae | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | G7 | Hedging | High | Holubice | IFO index | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Initial Public Offering | Insider | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kiwi | Kolektivní investování | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzy měn | LES | LIBOR | LTRO | Likvidita | Long | Long pozice | MAE | MIFID | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Makléř | Margin | Margin call | Risk | Marže | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Měna fondu | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nemovitostní fond | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Oscilátor | Fondy kvalifikovaných investorů | P/E | Pakt stability | Parita | Penzijní fond | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Podílový fond | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | Prémie | Průmyslové objednávky | Příkaz | Příkaz Stop | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Repo sazba | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | SICAV | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Směnný kurz | Splatnost | Spot | Spotová cena | Spread | Standard & Poor's 500 | Statut | Support | Swap | Swiss | Pokladniční poukázky | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | YTD | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Nomura | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Exchange Traded Funds | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Makroekonomická data | Zisk | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Golden Gate | Gold | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Daňový ráj | Daňové ráje | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Forexové intervence | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | NZDUSD | GBPUSD | EURCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | Burzovně obchodované produkty | Carry trades | Delta | EPS | EuroCOIN | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Kasino | Kasina | Akcie Alibaba | Akcie CETV | Akcie Česká spořitelna | Akcie České spořitelny | Akcie ČEZ aktuálně | Akcie ČEZ aktuální dividendy | Akcie ČEZ aktuálně dividendy | Akcie ČEZ aktuálně dividendy 2015 | Akcie ČEZ graf | Akcie ČEZ investiční doporučení | Akcie ČEZ kurz | Akcie ČEZ názory diskuze | Akcie ČEZ názory diskuze Patria | Akcie ČEZ online | Akcie ČEZu | Akcie ČEZu na burze | Akcie Čína | Akcie ČSOB | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie online | Akcie online Čína | Akcie ropy | Akcie Škoda auto | Akcie Unipetrolu | Akcie.cz | Akcie.cz on line burza | Akcie-2000.cz | Akciové burzy | Akciové fondy aktuální kurzy | Akciový mix ČSOB | Akciový mix FF | Akciový prémiový dluhopis | Akciový prémiový dluhopis IV | Akciový prémiový dluhopis XII | Aktuální cena akcie Unipetrolu | Aktuální cena ropy | Aktuální kurz australského dolaru | Aktuální kurz euro | Aktuální kurz libry | Aktuální kurz rublu | Aktuální kurz rublu ke koruně | Aktuální kurzovní lístek | Aktuální kurzovní lístek KB | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | BH Securities | Big Mac | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Brent | Britské libry | Brokerská společnost | Burza cenných papírů Praha | Burzovní indexy | CAC40 | Capital Markets | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Ceny stříbra | Ceny zlata | CISCO | Conference Board | CZK | Časový pásma | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | ČEZ online | Členové eurozóny | Členské země eurozóny | Členské země Evropské unie | DAX 30 | Devalvace měny | Devizové rezervy ČNB | Devizové trhy | Dluh Řecka | Dolar | Dolary | Drachma | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Německa | Elektřina | Etoro | Eura | EURGBP | EURIBOR | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropská měnová unie | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční derivát | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Fio | Fiskální rok | Fitch rating | Fondy | Forex obchodování | Forexu | Fortuna | Frank | FXstreet.cz | GE banka | GfK | Graf | Graf EURUSD | Graf růstu | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Francie | HDP Rakousko | HDP Slovensko | HDP USA | HDP USA 2014 | HDP v EU | HDP v Evropě | HDP v zemích EU | Historické kurzy ČNB | Historické kurzy měn ČNB | Historie eura | Historie kurzů | Historie kurzů ČNB | Historie kurzů euro | Historie kurzů měn | Historie kurzů měn ČNB | Historie kurzy EUR | Hodnota britské libry | Hodnota dolaru | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | Hřivna dolar | HSBC | Index Dow Jones | Index PMI | Index PX pražské burzy.cz | Index růstu spotřebitelských cen | Index S&P 500 | Index SP 500 graf | Index VIX | InstaForex | Instrumenty | Internetové obchodování | Investice do akcií | Investice do komodit | Investice do nemovitostí | Investice do orné půdy | Investice do podnikání | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční nemovitosti | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční výdaje | Investing | Investování do akcií | Investování do fondů | Investování do nemovitostí | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Japonská ekonomika | Jeden dolar | Jedno euro | Jiří Rusnok | Kapitálové trhy | Komoditní | Koruna posiluje | Krize eurozóny | Kurzovní lístek | Kurs koruny | Kurz amerického dolaru | Kurz australského dolaru | Kurz dolarů | Kurz euro | Kurz libry | Kurz rublu | Kurz rublu ke koruně | Kurzovní lístek KB | Kurzu měn | Kurzy | Kurzy ČNB | Kurzy EUR | Kurzy měn ČNB | Libra | Lira | London metal exchange | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nemovitosti | Nové trhy | Obchodování s komoditami | Obchody na burze | Online burza | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Pád rublu | Patria Online | Patria.cz | Pips | Pivot | Polská měna | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rating států | Rating zemí | Ratingové hodnocení | Reuters | Risk On | Roboti | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řízení rizik | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Signály | Směnné kurzy | Smíšené fondy | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | SWIFT | Španělská ekonomika | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Tesla Motors | TopForex | Trh nemovitostí | Trh | Trh s akciemi | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Úrokové swapy | USD index | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny plynu | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj mezd | Vývoj nezaměstnanosti | WTI | Patria Direct | XTB.cz | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | CNBC | ZEW | DXY | EIA | Dolarové dluhopisy | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Komise pro cenné papíry | Akciové riziko (Risk On Shares) | Andrej Babiš | Báze | Book Value | Buy | CEE | CEPS | Cílová cena | Čistý dluh | Daniel Beneš | Doba splatnosti | EBITDA | Ekonomika EU | Ekonomika Německo | EV | Ex-dividend | GDR (globální depozitní certifikáty) | Globální depozitní certifikáty | Harald Krueger | Indie | Initial Public Offering (IPO) | Intermediate | IRS | Janet Yellen | Jeff Bezos | Kupónový výnos | Market Perform | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Overweight | P.A. | Petr Kellner | Prospekt | Průměrování | Redukce | ROCE | Small caps | Tier 1 | Tranše | Underweight | Vláda ČR | Výroční zpráva | Využití kapacit | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | WGC | Akcie na majitele | Akciová společnost | Denní změna | GDR | Indexové certifikáty | P/E Ratio | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Institute for Supply Management (ISM) | M2 | Tržby | Underperform | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Clearing | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Bohatý | Jiří Soustružník | Investiční analytik | Tržní sentiment | Casino | Komise | Kontrakt | Double bottom | Volby | Fundamentální data | Pivot Pointy | Rozhovor | Know-how | Genesis | Cukr | Vzdělání | Poradenská společnost | Akcie.cz online burza | Burza dnes | Burze | Penny stocks | Currency | Hot penny stocks | Investment | Asijské obchodování | Aramco | Moody's Investors Service | Markit | Unicredit | Danske Bank | Deutsche Bundesbank | Sky News | Společnost Crédit Agricole | Royal Bank of Scotland | DPA | Intesa Sanpaolo | Natixis | Jackson Hole | Energy Aspects | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | Westpac | CME Group | UniCredit Bank | Caterpillar | Sentix | SaxoTrader | Guvernér centrální banky | David Marek | Kathimerini | Institut Ifo | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Nordea | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | Mitsubishi | NATO | PwC | Standard Chartered | Agentura AP | Barrick Gold | BBC | Destatis | Agentura DPA | Oslabení eura | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | Halifax | Thomson Reuters | Finanční analýzy | Dění na finančních trzích | Technický výhled | Bezpečné měny | Uložení peněz | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | EFSI | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | FIBO Group | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Živnostník | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | DZ Bank | Rolls-Royce | BMW | Wolfgang Schäuble | Automobilový průmysl | Erste Bank | Mark Carney | Averze k riziku | Kurz české měny | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Měnové riziko | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Stock Exchange | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | KBC | BlackRock | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Přehled | Klid | Hillary Clintonová | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Volby v USA | Rosněfť | Firemní investice | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Cena cukru | Evropské trhy | David Cameron | Bankovnictví | Futures kontrakty | Front month | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Miliardáři | Německý ústavní soud | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Investiční firma | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Obchodník s měnami | Prezident ECB | Fundamentální faktory | Americké firmy | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Britské akcie | České firmy | Strategy Research | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Protiinflační tlaky | Inflační tlaky | Televize Sky News | Ekonomické dopady | Forwardy | IHS | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Turbulence na trzích | Obchodování měnových párů | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Velké banky | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Oslabení japonského jenu | Britské banky | Odchod z EU | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Britský ministr financí | Akcie v Japonsku | Fitch Ratings | Standard & Poor's (S&P) | AAA | Rating AAA | Summit EU | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Kurz domácí měny | Bělorusko | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Likérka Stock | Les Echos | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Dow Jones Newswire | Makroekonomické analýzy | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení eura | Nálada na trhu | Finanční injekce | Pokles výnosů | SaxoSelect | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Finanční tituly | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Největší banky | Rozpočtová pravidla | Stagnace | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | CySEC | Zajištění | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Šéf společnosti | Guvernér banky | Baidu | Digitální měny | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Úroková sazba ECB | Obchodování na newyorské burze | Akciový index DAX | Francouzská ekonomika | NYSE Euronext | Bankéři | Bankéř | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Poptávka investorů | Rekordní minima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Země používající euro | Slabé euro | Silné euro | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Opatřením na podporu ekonomiky | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Akcie na burze | Analytik J&T Banky | Odhady trhu | Globální obchod | Mezinárodní investice | Záchranný fond | Záchranný bankovní fond | Bankovní fond | Bankovní unie | Bankovní domy | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Firemní výsledky | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Makroekonomika EU | Migrační krize | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | FCA | Finanční ústav | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Indexové fondy | Manažeři fondů | Index amerických akcií | Pierre Moscovici | Ministři financí EU | Europe 1 | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Hřivna | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Softbank | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Čínský statistický úřad | Akcie bankovní skupiny Erste | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Oslabování eura | Indikátory důvěry | Volatilita trhů | Finanční domy | cTrader | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Světový finanční systém | Economist Intelligence Unit (EIU) | Aktuální cena | Rada MMF | Německý Ifo index | Internetové firmy | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | Přístup k financím | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Členské země EU | Výhled domácí ekonomiky | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Evropský bankovní úřad (EBA) | HDP v eurozóně | Audi | Ekonomické průzkumy | Politico | IHS Markit | Devizy | ex | ČSOB Asset Management | Akcie firem | Obchody s akciemi | Purple Trading | Oslabování měny | MUFG | Chicago Mercantile Exchange (CME) | Generali Investments | Akcie Kofoly | Rystad Energy | Tržní kapitalizace společnosti | Ruské akcie | Fúze a akvizice | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Krize eura | Alokace aktiv | Euler Hermes | Zahraniční forex | Daňové změny | Chicago Mercantile Exchange | ING Groep NV | Cena palladia | Goldenburg Group | Kurzotvorná informace | BHS | Ceny pšenice | Aleš Michl | Breakout Trader | World Gold Council | Zlato.cz | Objem zlata | Shromažďování zlata | Obchodování ETF | Anadarko Petroleum | Akciové společnosti | Ekonomické výhledy | Protiruské sankce | Investiční firmy | Zásoby zlata | Patria Plus | Obchodování na pražské burze | Devizoví obchodníci | Palladium | Podnikové dluhopisy | Jan Dvořák | ETH/USD | ERM-2 | Jerome Powell | MiFID II | xPartners | ETH | ETC | Invesco | Hodnota fúzí a akvizic | Nemovitostní fondy | Akciové obchody | Kodak | General Bytes | ESMA | Investice do kryptoměn | Crypto | Nový šéf Fedu | MSCI World Index | Investiční skupiny | Jak fungují akcie | Novomatic | Tržní očekávání | Kurz eurodolaru | Drobní investoři | Wood & Company | Cena bitcoinu | Airbnb | Odliv dividend | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Obchodní války | Výkonnost indexů | Investování do ETF | Trumpova cla | Výnosy italských dluhopisů | Krypto | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Německá centrální banka | Analytik Raiffeisenbank | OPEC+ | Obchodní válka | Vývoj na finančních trzích | Obchodní napětí | Přijetí eura | Podniky | Odpovědné investování | Evropské akciové trhy | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Okénko finančního trhu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Objem obchodování | Americké dluhopisy | Forint | Turecké liry | Nákup zlata | Výplaty dividend | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | Graf indexu | Fond kvalifikovaných investorů | Royal Dutch Shell | Hlavní akciový index | Trh Start | Czech Fund | Pražský index PX | Zasedání OPEC | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | Použití finanční páky | Přímé zahraniční investice | Cum-ex | Correctiv | Die Zeit | Expobank | Expobank CZ | Trh s ropou | Obchodování s korunou | Mileniálové | Akcie společnosti ČEZ | Zlaté zásoby | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Dodávky ropy | Cena plynu | Akciové propady | Roční výnos | Intercontinental Exchange | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Konzultační společnosti | Posilování eura | Primární nabídka | MSCI All Country World | Zvyšování úroků | Týden na akciových trzích | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Náklady na úvěry | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | François Villeroy de Galhau | Bloomberg Economics | Prezident Evropské centrální banky | Počet zemí s eurem | Jednotná měna | Fiskální pakt | Budoucnost eura | Vstup do eurozóny | Evropský stabilizační mechanismus | Záchranný bankovní fond (SRF) | Veřejný dluh | Evropský fond finanční stability | Pojištění vkladů | Jednotný řešící mechanismus (SRM) | Coin ATM Radar | Genesis Coin | Česká firma | Lamassu | Bankomaty | Coinfox.info | Financial Times (FT) | Španělský IBEX | Zadluženost | Hodnota indexu | Refinitiv | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Mergermarket | Počet fúzí a akvizic | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Úvěrové portfolio | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | Analytici společnosti | SABIC | Nemovitostní trh | Oživení trhu | Sazby ČNB | Silný frank | FCC | Dolarová aktiva | Finanční operace | Makroekonomické strategie | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Primární nabídka akcií | Mezinárodní investoři | Burzovní debut | Zvýšení sazeb | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Diverzifikace rizika | Analytik Czech Fund | Norský fond | Zájem investorů | USTR | Inflace v ČR | Akciové zisky | Cena zemního plynu | Uber Technologies | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Tržní hodnota Microsoftu | Ropovod | Akciový stratég | Ruská firma | Graf indexu S&P 500 | Splácení dluhu | Posilování kurzu koruny | Český průmysl | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Obiloviny | Infineon | Infineon Technologies | Bitcoin a další kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Merlin Entertainments | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Akcie klesají | Sharpe ratio | Globální HDP | Oživení světové ekonomiky | Stav americké ekonomiky | Sentiment na akciových trzích | Boris Johnson | BrandZTop | Economist Intelligence Unit | Nabídka akcií | Americké společnosti | Snížení sazeb | Dolarové sazby | Čínský trh | Pohyb kurzu | NATGAS | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Akcie a ETF | Ropné akcie | Společnost Gazprom | Gazprom | Digitální daň | Blackstone | Coffee | Pokles dolaru | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Německé HDP | Výkonný ředitel | CIPD | XTB Research | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Šéfové států | Řešení krizí | Britský premiér | Recese v USA | Akcie týdne | Raiffeisen Bank International | Bohatí | Bankovní daň | Oživení ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | Pohonné hmoty | ISM index | Tokyo Stock Exchange (TSE) | Thyssenkrupp | Sběratel | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Kótování | Hong Kong Exchanges and Clearing | HKEX | Cena žlutého kovu | Gram zlata | KB | US500 | Deficit rozpočtu | Saudi Aramco | PPF | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Italská vláda | Italská ekonomika | Nastavení úrokových sazeb | Vlastní akcie | Novozélandská centrální banka | Thomas Cook | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | UCITS | Manipulace s akciovým trhem | Pohonné hmoty v Česku | Centrální banka Nového Zélandu | iShares | Energetické firmy | Kurzarbeit | Výsledek rakouských voleb | ESG | Český HDP | Předstihové indikátory | F1 | Makroekonomický výhled | Jak se stát lepším investorem | Banky pro mezinárodní platby | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Stav ekonomiky | Equinor | Bilance zahraničního obchodu | Loterie | Cena akcie | Očekávané Earnings | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Výše investice | Hospodářské krize | TikTok | Huawei | Vatikán | Digitalizace | Střadatelé | Údaje o vývoji HDP | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Institut WIFO | WIFO | CET 21 | Ropná firma | Ceny benzínu | Německá vláda | Hongkong | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | ČNB Jiří Rusnok | PXE | Nová prognóza ČNB | LNG | Indigo | Objem | Evropské firmy | Data z USA | František Táborský | Dovoz čínského zboží | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Hluboká recese | Nobelovy ceny za ekonomii | Robert Shiller | Skupina ČEZ | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Server Politico | Přijmout euro | Spojené státy a Čína | UCITS ETF | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Snižování úroků | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Statistiky z Číny | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Akcioví obchodníci | Hospodářský růst v EU | Statistický úřad Eurostat | Riziko pro investory | Cisco Systems | Firma | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Technické analýzy | Parlamentní volby | PMČR | Výroba počítačů | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Výrobce léků Pfizer | Poradce Bílého domu | Obchodovat na burze | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Global Finance | Maďarská centrální banka | Studie | Zavedení digitální daně | Datový kalendář | Vysoké riziko | Rating na nejvyšší známce | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Celkový objem obchodů | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Jiří Šmejc | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | GM | Odhad růstu světové ekonomiky | Obchodní spor | Statistici | Česká měna dnes | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Si Ťin-pching | Souhrnný index | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Nadhodnocení | Úrok | LVMH | GAFA | Miliardy | Guvernér polské centrální banky | Adam Glapiński | Důležitost dolaru | Vyhlídky | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Hong Kong | Legislativa | Tematické analýzy | Domácí měny | INTC | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banky | Český akciový trh | Kalendář událostí | Americká data | Walt Disney | AFP | Ekonomická důvěra | Finanční rezervy | Dlužníci | Valdis Dombrovskis | Bankovní tituly | FT | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Tvorba fixního kapitálu | Meziroční růst HDP | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Data o HDP | Financovat | EET | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | ADP | Inflace ve Švédsku | Jan Vejmělek | Společnost ČEZ | Eva Miklášová | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Mario Centeno | Na burze | Nabídka Aramco | Propouštění | Dnešní data | Impuls | USDIDX | Abkajk | Churajs | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Největší ropná firma | Největší ropná firma světa | Ceny potravin | Rozvoj | Vlastní nemovitost | Data z průmyslu | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Paul Volcker | Globální vývoj | Statut celebrity | Celebrity | Bývalý šéf americké centrální banky | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Nízká inflace | Překvapení trhu | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | Soukromé firmy | NAFTA | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Total | Fed dnes | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Primární nabídka Aramco | Firma Saudi Aramco | Ropná firma Saudi Aramco | Konzervativní strana | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Philip Morris ČR | Světové obchodní organizace | Konzervativci | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Půjčka | Plyn | Nálada | Kofola | Termínové kontrakty | Kontrakty | Rakouská centrální banka | Prohlášení | Prohlášení čínské vlády | Čínské vlády | Zavedení cel | Yahoo | Yahoo Japan | Alstom | Amcor | Moskva | Jim Yong Kim | Prezident Světové banky | David Malpass | Newmont Mining | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Bemis | Embraer | Časopis Forbes | EASA | Fidelity National Information Services | FIS | Worldpay | Internetový gigant | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká ropná společnost | První den obchodování | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Avon Products | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | UTC | Tata Steel | BrandZTop 100 | Patrick Drahi | Největší americký výrobce léků | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Francouzský Senát | Federální obchodní komise | FTC | Mylan | Upjohn | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Nissan Motor | Apple Arcade | Apple TV+ | Ropná zařízení | Zmírnění chudoby | Zmírnění chudoby ve světě | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost IAG | Akciový index Dow Jones | Největší primární nabídka akcií | Harmony | Goldcorp | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Array Biopharma | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | NN Group | Ústavní soud | Škoda Auto | Penta Real Estate | Míra | RWE | Vivendi | Jaderné elektrárny | InterContinental | Temelín | Akciové korporace | Ceny stavebních prací | Úroky | Konec roku | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Premiér Boris Johnson | Důchod | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Dolar roste | Vojtěch Benda | Vánoce | Kupní síla | Zlepšení sentimentu | AXA | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Zavedení záporných úrokových sazeb | Paolo Gentiloni | Europoslanci | Eurokomisař | Italský premiér | FedEx | Evropská spotřebitelská důvěra | xStation5 | MasterCard | Disney | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Tempo růstu americké ekonomiky | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bydlení | Uber | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | SPD | Yandex | Stratég | Přelom roku | Hlavní akciové indexy | Giuseppe Conte | ANSA | Snižování stavů zaměstnanců | Snižování stavů | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Kraft Heinz | Výnosy státních dluhopisů | Hodnota HDP | Průmyslové podniky | Peking | Investiční platformy | Singapurský premiér | US100 | Americký index | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Hospodaření | Paschal Donohoe | United Airlines Holdings | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Klesající trend | Pracovní trh | Silný support | Společnost Sentix | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Exact Sciences | Návratnost | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Evropská inflace | Washington | Daimler | Hospodářské statistiky | Finální odhad | Analýza společnosti | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Von der Leyenová | RBA | Asociace exportérů | Výpočet Raiffeisenbank | Prognóza IE | Budoucnost | Kantony | OX Capital Markets Ltd | Hodnota investic | Ifo | Experti | Dramatické dopady | Zemědělství | Předběžné výsledky | Nejbližší rezistence | ASML | ASML Holding NV | Příjmy domácností | Poradenství | Ministerstvo práce | Iniciativa | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Vývoj měnového páru USD/TRY | Luboš Růžička | Vyšší inflace | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | SAP | iRobot | IRBT | Technologická společnost | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Růst německé ekonomiky | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Cenové tlaky | Ceny ve výrobní sféře | Růst cen výrobců | Dobré zprávy | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Nájemné | Nájmy | Nižší růst | Ceny energií | Internetový gigant Yandex | Čerpání peněz z fondů | Čerpání peněz | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Kancléřka Merkelová | Očekávaný vývoj | Komunikace | HN | Základ daně | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Prezident | AMGN | Koronavirus | Nový koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | NICE | Google | Nákaza koronavirem | Koronavir | Nálada v Evropě | Anglie | Severní Irsko | Skotsko | Wales | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Světová zdravotnická organizace | WHO | Filantrop | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Nejlepší ropné akcie | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Ratingová agentura Fitch | Stabilní výhled | Změny cen | Virus | Asijské indexy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Vít Hradil | SARS | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | IHNED | DISH | Jednatel | Certifikace | Vysoká inflace | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Růst v eurozóně | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Série poklesů | Obchody | Rozpočtový rámec | Výdaje | Daň z příjmu | Průmyslníci | Pesimismus | Čínská vláda | Municipality | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | BP | Optimismus na trzích | Fresenius Medical | Dinár | Adidas | Americká společnost | SEC | Rozhodování | Velmi bohatý | Hrozba recese | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Průměrná cena | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | West Texas Intermediate | Medvědi | Organizace zemí vyvážejících ropu | Hospodářství Evropské unie | Růst sazeb | Marek Mora | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Data ČSÚ | Empire State Index | Americký trh nemovitostí | Deutsche Telekom | Slábnutí koruny | Rozpočtový summit | Rozpočtový summit EU | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Lídři zemí Evropské unie | Gilead Sciences | Konjunkturální průzkum | Craig Erlam | Noviny | Krize v eurozóně | Virus Covid-19 | České banky | Ekonomické recese | Šíření koronavirové nákazy | Patrie | Průmysl a zahraniční obchod | Šířením nového typu koronaviru | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Tržní úrokové sazby | Míra nezaměstnanosti v EU | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Sestupný trend | Cestovní ruch | Japonská automobilka | Vývoj | Hospodářská politika | Nová data | Šok | Snížení těžby | Ceny nafty | Martin Gürtler | Mzda | Vládní opatření | Extrémní výkyvy | Výkyvy | Výsledky HDP | Ekonomika Evropské unie | Změna sazeb | Cenové války | Videokonference | Lídři EU | Sazby hypoték | Pomoc ekonomice | Premiér Giuseppe Conte | Italský premiér Giuseppe Conte | Restrikce | Vývoj na trhu | Zákaz cestování | Prudký pokles | Poradci | Aerolinky | Milánská burza | Lufthansa | Nouzový stav | Opatření proti koronaviru | Olaf Scholz | Stav nouze | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Profitovat | Mimořádný stav | Zranitelnost eurozóny | Rozdíl mezi výnosy desetiletých státních dluhopisů | Evropská solidarita | Solidarita | Dostatek likvidity | Vládní představitelé | Další vývoj | Restriktivní opatření | Stimuly | Oldřich Dědek | Italské dluhopisy | Evropské země | Unijní instituce | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Světové organizace | Odhady ekonomů | Kabinet | Energetické společnosti | Generální ředitel ČEZ | Zrychlení inflace | Největší propad | Vyšší úrok | Třída aktiv | Krátkodobé dluhopisy | Chod ekonomiky | Antivirové firmy | Společnost Saudi Aramco | Šíření viru | Stimul | Inflace v EU | Anton Siluanov | Gazprombank | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Měnové zasedání | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Akcie Monety | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Dopady pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Nejslabší růst | Značný pokles | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci | Onemocnění | Správy devizových rezerv | Tiskové agentury | Zásobníky | Texas | Internetový obchod | Obchod Amazon | Přísná opatření | Další pokles | Valné hromady | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | Zelený plán | Katar | MPSV | Ošetřovné | Daňové povinnosti | Komentátor | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Průmyslové komodity | Výrobce letadel | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Dramatický dopad | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Koronavirus v ČR | Počet potvrzených případů nákazy | Počet potvrzených případů | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Babišova vláda | Zápis z posledního zasedání | Citrix | Citrix Systems | Fond ESM | Stabilizační mechanismus | Využití ESM | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Evropské velmoci | Graf dne | Záchranný balíček | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Německý parlament | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Instituty | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Repo sazby | Počet Američanů žádajících o podporu | Státní rozpočty | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Platební neschopnosti | České vlády | Allianz | Německý statistický úřad | Americký investor | Propad HDP | Ceny elektřiny | Výše devizových rezerv | Šíření nákazy | Němečtí experti | Bulharsko | Unijní země | Březnová inflace | Izrael | Fiat Chrysler | Krizový fond | Reálné mzdy | Riziko inflace | Air Bank | Sberbank | E-commerce | MALL | Ekonomiky | Slovinský parlament | Ekonomický institut Wifo | Slovinská ekonomika | Ekonomika Slovinska | Nigérie | Alžírsko | Čtvrtletní pokles | FAZ | Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) | Italové | Slovensko | Slovenská centrální banka | Boris Kollár | Předseda slovenské sněmovny | Slovenská vláda | Solidní růst | Války | Schodek | Petr Zahradník | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Hotelnictví | Invia | LTV | Wopke Hoekstra | Mark Rutte | Nizozemský premiér | Premiér Mark Rutte | Confesercenti | Obchodní svaz | Obchodní svaz Confesercenti | Deficit veřejných financí | British Airways | Letecká společnost | Saúdové | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Změny sazeb | Afrika | Údaje | Ekonomické škody | DPH | Mexiko | Marshallův plán | Pedro Sánchez | Španělský premiér | Eurokomisaři | Thierry Breton | Úročení vkladů | Eni | Pojišťovna | Nakupovat státní dluhopisy | OPEC plus | Jednání euroskupiny | Opatření proti šíření koronaviru | Chudé země | Ruské podniky | Prezident Vladimir Putin | UnitedHealth Group | Cestovní omezení | TPA | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft (OA) | Gernot Blümel | Rakouský ministr | Petr Kupec | Jihoevropské země | Ministři | Oživení ekonomik | Nemovitosti v ČR | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Dostatek energie | Španělská vláda | Pákistán | Německé automobilky | Snížení produkce | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | WMT | Emitenti | Česká ekonomika letos | Více peněz | Inflace v březnu | Premiér Justin Trudeau | Microsoft Corp | Rozpočet EU | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Hospodářské oživení eurozóny | Oživení eurozóny | Otevírání ekonomik | Abraham van Ketwich | Eendragt maakt Magt | Procter & Gamble | Statistiky | Ministři financí Evropské unie | Rozvíjející se země | Růst daní | Poradenské společnosti | Madrid | Trade | S&P500 | Dílčí index | Analytik ČSOB | Dluhové poradce | Finanční pomoc | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Polská průmyslová produkce | Důvěra v eurozóně | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | MFF | SARS-CoV-2 | Debata | Surové ropy | Šíření nákazy COVID-19 | Air France | Posílení | Omezení pohybu | Amazon Jeff Bezos | Premiéři zemí Evropské unie | Výkon dolaru | Joe Biden | Grayscale | Větší pokles | Ekonomické restrikce | Lucembursko | Poklesy HDP | Evropské méně | Spotřebitelský sentiment | Zrušení daně z nabytí | Očekávané výsledky | Cenový pokles | Skandinávské aerolinky | Aerolinky SAS | SAS | Cestování | 3M | Automobilka Ford Motor | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Norwegian Air | Ryanair | Ministerstvo hospodářství | Osobní příjmy | Osobní výdaje | BCM | Shell | Energetická společnost | Maloobchod | Finanční polštář | Zaměstnanci | Gilead | Rakouská vláda | Rakouská ekonomika | Dopravci | Manfred Hübner | Šéf Sentixu | Strach ze sankcí | Český státní rozpočet | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Rally na akciích | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | Euro klesá | Švédská ekonomika | Maloobchodní tržby v eurozóně | PEPSICO | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Hospodářství EU | Dovoz | Vývoz | UNWTO | MSCI World | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | Alternativní taxislužby | Státy eurozóny | Australská ekonomika | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Propad průmyslové výroby | Zveřejněné údaje | Růst EBITDA | Evropský datový kalendář | Dluhy | Členské státy | Ceny zeleniny | Koronavirová nákaza | NKE | Průmyslové kovy | Členské země | ONE | Merck KGaA | Merck | RBI | Otvírání hranic | Výzkumné společnosti | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | Expedia | Royal Caribbean | Vláda v Berlíně | Velké ekonomiky | Levné peníze | Vakcína | Sektor služeb | Manažerka | CL | Spekulovat | Spolková vláda | Státní podpora | Advance Auto Parts | Manažeři | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Velikost fondu | Kupci | Předsedkyně Evropské komise | Budoucnost EU | Americká média | Renault | Umělé inteligence | Argentina | Návrh záchranného fondu | Ekonomické zotavení | Předstihové ukazatele | Ztráty zaměstnání | Mondelez | JDE | Unijní činitelé | Unie | Setkání lídrů | Plán podpory unijních ekonomik | ČR | Záchranný program | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Tempo růstu HDP | Jihoevropské státy | Plán EU | Koronavirové pandemie | Novatek | Výrobce aut | Nissan | Bohumil Trampota | Průraz | Rozdělená Evropa | Záchranný balík | Plán Evropské komise | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | Střední Evropa | Kommersant | Ruský list | Londýnské burzy | Nová prognóza | Vedení společnosti | Antivirus | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Berlín | Býčí trend | Statistiky z trhu práce | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung | Společnost BP | Tchaj-wan | Tempo poklesu | Používání eura | Portugalský ministr financí | Mário Centeno | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | WSF | Fotbalové kluby | Parlament dnes | Korporátní zprávy | Světové indexy | Agentura APA | APA | Obchodní bilance eurozóny | Pomoc leteckým společnostem | Největší evropská aerolinka | Rozsáhlé investice | Hospodářský propad | Sanofi | Stimulační balík | Inflace v Evropské unii | BDEW | Prodeje automobilů | CapitalPanda | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | BCM Begin Capital Markets CY | OX Capital Markets | Jozo Perić | Agrofert | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Političtí vůdci | Rostoucí trend | Videosummit | Covid | Nárůst nově nakažených | Druhá vlna pandemie | Analytické společnosti | Roční výkonnost | Předsedové vlád | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Druhá vlna | Počty nových případů | Šéfové vlád | Sektor technologií | Nadia Calviňová | Ministryně hospodářství | Paušální daň | Majitelé firem | Merkelová a Macron | ONS | Úřad ONS | Míra zisku | Objem aktiv | Český stát | Den obchodování | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Exporty | Dopad pandemie | Růst cen domů a bytů | Růst cen domů | Objem rozpočtu EU | Fond obnovy | Nizozemská vláda | Výrazný propad | Střední kurz | Chorvatsko | Leva | E.ON | Johnson & Johnson | Stabilní příjmy | Větší riziko | Emirates | Úspěchy | Ocenění | Šance | Chrysler | Americký maloobchod | Růst tržeb | Mazars | Eurodluhová unie | Dluhová unie | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Summit Evropské unie | Kolaps | Rozdíly v názorech | Verizon Communications | Starší byty | Byty v ČR | Ceny starších bytů | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost Twitter | Objem fondu obnovy | Summit v Bruselu | Společnost Chevron | Reálná hodnota | Šetrné státy | Společnost XTB | Ceny nových bytů | Model 3 | Následky pandemie | Porušení pravidel | Celkový výsledek | Odhady HDP | První odhady HDP | Bohatí lidé | Předčasné splacení hypotéky | Insolvence | OMV | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Nikl | Čínská společnost | Odhad růstu HDP | Obsazenost hotelů | Důvěra | Turistický ruch | Ekonomický vliv | Margrethe Vestagerová | Výzkumy | Indonésie | WeCHat | Časový horizont | Kirin | Hospodářské otřesy | Bruegel | European Consumer Debt Network | Problémy domácností s dluhy | Chartered Institute of Personnel Development | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Schvalování vakcín | Sputnik V | Evropská agentura pro léčivé přípravky | Zpomalování inflace | Deutsche Lufthansa | Oživení poptávky | Indikátory sentimentu | Počty nakažených | Pandemická situace | Online nakupování | Marks & Spencer | Upozornění na rizika | Rystad | Pokles tržeb | Vládní koalice | Výrobce pneumatik | Air Liquide | Býčí formace | Snížení DPH | VisualCapitalist | Zajištění na stáří | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Ruská vláda | Výrobní sektor | Venezuela | Průměrné mzdy | Vývoj průměrné mzdy | Atradius | Počet firem v insolvenci | Dopady koronaviru v Evropě | IT společnosti | Inflace spotřebitelských cen | Kuba | Odborníci | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Fiat Chrysler (FCA) | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Rezidenční nemovitosti | Budoucí vývoj | BHS Real Estate Fund | Ekonomické dopady pandemie | Unity | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Pandemie v Evropě | Politici | Abhijit Banerjee | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Ropovody | Plynovody | Nárůst HDP | Biden | Internetová společnost | Marathon | Pracovní místa | Tuzemské hospodářství | Vinci | Ranní okénko | Česká republika | Tržby v eurozóně | Průmyslové zakázky | Ruské firmy | Změna cen bytů | Odvolací soud | Epidemická situace | Lockdown | Měnový fond | Clement Beaune | Allegro | Ceny bytů | Libye | iPhone | Výrobce letecké techniky | Dušan Kunovský | Walgreens | Hodnota fúzí | První peníze | Koncern | Epidemiologická situace | Embargo | Andorra | Společnost Pilulka | Protiepidemická opatření | Nařízení | Newmont | Intel | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | První obchodní den | Moneta | Veřejné finance ČR | SAP AG | Pravidelný příjem | CSCO | Podvážení | SolarEdge | Státy Evropské unie | Zynga | ZNGA | Ruské společnosti | Electronic Arts | Přebytek zahraničního obchodu | T-Mobile US | Nové zprávy | Společnost Pfizer | Inflace v Číně | Felbermayr | Růst ekonomiky EU | QCOM | Zvyšování dovozu | Polská vláda | Jens Spahn | Německý ministr zdravotnictví | Ministr zdravotnictví | Jemen | Producent ropy | Babcock | Babcock International | Stock Spirits | Spotřebitelská poptávka | Nastavení trhů | Přebytek obchodní bilance | Ekonomické uzavírky | Zelené investice | Životní prostředí | GME | GameStop | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Vakcinace | Swingový výhled | BIDU | Proč investovat | Lego | Očkování | Zadlužování | PX Pražské burzy | NBP | Lael Brainardová | Orbán | Aktivita investorů | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | MGM | Předsednictví EU | Voda | Boeing 737 Max | Centrální bankéř | Emise dluhopisů | Poptávka po plynu | Počasí | Home office | PMI ve výrobě | Opatření na pomoc firmám | Pomoc firmám | Německá inflace | Komentář Radomíra Jáče | Zvýšení ceny | Společnost Tesla | HDP Česká republika | Počet pracovních míst | Holdingové společnosti | Brands | Paušální daně | Salutem | Salutem Fund | Cestovní kancelář | Zhoršení ratingu | Akcie Twitteru | Shopify | Akcie společnosti Telefonica | Předběžný údaj o HDP | Údaj o HDP | Nemovitosti v Česku | Evropské centrální banky | Acacia Communications | Tempo hospodářského růstu | MRK | MJ | Měsíční data | WU | Josep Borrell | Šéf unijní diplomacie | Unijní diplomacie | Situace na trhu | Hotovostní transakce | Philips | UPS | PEP | InPost | Polská společnost | Deliveroo | Přerozdělení bohatství | Nárůst ceny | Express | Tržní ceny | Vypuknutí pandemie | Rozvolnění | MIB | HAS | Daňové zvýhodnění | UNH | Rostoucí úrokové sazby | Anheuser-Busch inBev | Zinek | Colt | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Just Eat Takeaway | Tyson Foods | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Elektroauta | Raiffeisen Bank International (RBI) | James Bullard | Kering | AIG | Výnos desetiletého dluhopisu | V4 | Negativní vývoj | SPWR | Zásoby plynu | Plán zavedení eura | Makroekonomický vývoj | Súdán | Air | Index Cboe | Cboe VIX | Index Cboe VIX | Rohlik Group | PPF Telecom | Akcie ropy v roce 2021 | Výroky z ECB | Riziková prémie | Silný růst | Britská společnost | Státní výdaje | Zesílení inflačních tlaků | Společnost eToro | AstraZeneca Covid-19 | AstraZeneca Covid-19 vakcína | Covid-19 vakcína | Zastavení vakcíny AstraZeneca | Zastavení vakcíny | Řecká vláda | Míra inflace v EU | GameStop akcie | Turistická sezona | Vývoj pandemie | Sýrie | Trh s nemovitostmi v ČR | Poptávka po nemovitostech | Míra úspor domácností | Míra úspor | PMI index | CPI Property Group | CPI Property | GRMN | Reuters analytik | Nejvyšší růst | Realitní fondy | Investovat do nemovitostí | Meziroční vývoj jádrové inflace | Firemní daně | AMD | Eurokomisař pro ekonomiku | Průmyslová produkce v eurozóně | AA | Ceny ropy Brent | Polymetal | Island | Zvýšení ratingu | Strach z inflace | LME | Raytheon Technologies | Výkonnost zlata | Rostoucí ceny | Objednávky | Objem transakcí | Verizon | Comcast | Pakt stability a růstu | Kellogg | Inflace v České republice | Goldman Sachs Group | Saxo Group | Meziroční růst cen | Plán obnovy | Hospodářské stimuly | Ceny realit | Jádrová inflace v eurozóně | Malta | Hladiny supportu | Kurzotvorné zprávy | API | Oslabení | Objem fúzí a akvizic | Růst cen nemovitostí | Podstatné kurzotvorné zprávy | Dříví | První zvýšení sazeb | MNB | Ruský ministr | Nadnárodní společnosti | Firmy z EU | Evropské společnosti | Spotřeba domácností | Zajištění proti inflaci | London Metal Exchange (LME) | Nůžky bohatství | Plány | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Finep | Central Group | Skanska | YIT | Penta | Zajišťování | Prodej | Týdenní výkon | Jednotné měny | Zavedení jednotné měny | Tržní prostředí | Zdanění firem | Další kryptoměny | Nové prognózy | Úročené vklady | CO2 | Den daňové svobody | Pozitivní vliv | Dynamické prostředí | Varianty koronaviru | Malajsie | Thajsko | Cenové stability | Technologie | MAN | Průměrný Čech | Vývoje ceny | Sazby daně | YIT Stavo | Mluvčí společnosti | Analytici JPMorgan | Koncentrace | Egypt | Prodej zboží | Spotové ceny | Zvýšení produkce | Růst dovozu | Plány obnovy | Český vývoz | NortonLifeLock | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Americký trh | Recese americké ekonomiky | Globální ceny | Inflace cen | Odvětví | Pokles poptávky | BHP | Společnost BHP | Divize | Pohyb kapitálu | Flexibilita | Načasování | Ministři financí zemí Evropské unie | Boom | Dodávky suroviny | Balkán | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Stanovená cena | Bilion | Panattoni | BHS REF | Zdeněk Lepka | Ředitel kapitálových trhů | Karel Klečka | BHS Real Estate Fund SICAV | AMISTA | REEAM New Construction | Ekologické certifikace | Významná rizika | Štěstí | Provozní náklady | Daňový poplatník | Vnímání | Dodávky ruského plynu | PIE | Rekordní minimum | FC Barcelona | Barcelona | CVC | Společnost Equinor | Základní sazby | Drahota | Objem HDP | Sekce měnové | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | RWE Gas | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Dnešní kalendář | Americké ceny | Byty | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | Afghánistán | Eva Sadovská | Analytička WOOD & Company | Varšava | Medián | CRH | Analytici banky | Fitch Solutions | Americká ministryně financí | Funkční období | Školení | Proočkovanost | Vlna pandemie | Jihoafrická republika | Dodávky plynu do Evropy | Ranní glosa | Společnosti | Měnové unie | Národní měny | Opatření | Dna | Carrier Global | Carrier | Lobbing | Výběr daní | Nájemní bydlení | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | Vysoká poptávka | Energetika | Ceny plynu | Los Angeles | Analytici Goldman Sachs | Hermes International | Zprávy z pražské burzy | Airbus SE | Česká pošta | Sentiment indikátory | Podcasty | FDP | Sociální demokraté | Telecom | mmBtu | Zemní plyn (LNG) | TTF | Úročení | Energetická krize | Odhady růstu | Bankovní skupiny | Snížení dluhu | Dosažení dohody | Minulá výkonnost | Češi | Výrobci potravin | Energetické krize | Nákup plynu | Objem obchodů s akciemi | Dmitrij Peskov | Příjmy z ropy | Vysoké ceny | Snížení schodku | Zdravotnictví | Poměr výnosu | Rozpočtové schodky | Obilí | Kuny | Rumunsko | Pozornost | Uzavírání obchodů | Ruská společnost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Robert Habeck | Orlen Unipetrol | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Veřejné investice | Vývoj jádrové inflace v eurozóně | Meta | Metaverzum | Klima | Plyn v EU | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | Zvýšení minimální mzdy | WeDo | Akcie skupiny | Společnost | Zoufalství | Obchodní ředitel | Tým InstaForex | Týdenní pivot | Průmyslový sektor | Obchodní výhled | Burzovní cena | Družba | Lockdowny | Hrozící lockdowny | Šíření koronaviru v Evropě | Status bezpečné měny | Povinné očkování | Alexander Schallenberg | Rakouský lockdown | TIM | Zprávy z krypto | Bezpečná aktiva | Nové mutace | Omikron | Zprávy z krypto průmyslu | Akcie Gazpromu | | Investiční produkt | Kazachstán | Nejvýraznější propad | Vietnam | Zlotý | Daňové zatížení | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | Zemědělci | Liz Trussová | Annalena Baerbocková | Meziroční inflace v ČR | Technická rezistence | CPIPG | Jamal | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Krátkodobý výhled | Základní sazba | Celosvětový HDP | Zvýšení slevy na poplatníka | Telefónica | Logistické společnosti | MTI | Kritéria konvergence | Konvergence | Covidové krize | Uniper | Tranzit ruského plynu | Kosovo | Jestřábí komentáře | Srí Lanka | Ruský plyn | Cena práce | Gate | Ceny domů | Ceny domů a bytů | Ceny domů a bytů v EU | Průměrná míra inflace | Cílové ceny | Hry | Real Estate | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Ruské dodávky plynu | Dodávky plynu do Evropské Unie | Omezení dodávek | Instituce | Digitální ekonomiky | Přerušení dodávek ruského plynu | Snížení daně | Rusko dnes | Kanadský penzijní fond | Cena transakce | PGE | Klaas Knot | Severní Korea | Hospodářský růst EU | Růst EU | Útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Poradenské služby | Uzavření transakce | Plynárenské firmy | Ruské invaze na Ukrajinu | General Dynamics | Sankce | Sankce vůči Rusku | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Ukrajina a Rusko | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruské banky | Polymetal International | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Vývoz ruského plynu | Sberbank CZ | Nokian | AvtoVAZ | Kyjev | Západní firmy | YNDX | Ozon Holdings | QIWI | Evraz | Bogdan Maioreanu | Market Analyst | eToro Market Analyst | Ruská vojska | Rusko a Ukrajina | BAE Systems | MWh | Ruská aktiva | Situace na Ukrajině | Statista | Harmonizovaná inflace | Orsted | Raytheon Technologies Corp | L3Harris Technologies | TransDigm Group | Rolls-Royce Holdings | Thales | Howmet Aerospace | Dassault Aviation | Elbit Systems | Kongsberg Gruppen | Leonardo | Leonardo SpA | Rheinmetall | Ultra Electronics Holdings | QinetiQ Group | Babcock International Group | Chemring Group | INVISIO | Avon Protection | Avio SpA | Avio | Sempra Energy | Cheniere Energy | Flex LNG | Golar LNG | Awilco | NextDecade | Teekay | Mitsubishi Electric | Daikin Industries | Johnson Controls | Nibe Industrier | Raiffesen Bank International | Carlsberg | Rockwool | Sandvik | Zkapalněný zemní plyn | Pegas | Sankce EU | Sankce EU proti Rusku | Naftogaz | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Raiffeisen | Invaze | Společnost Eni | Výkyvy kurzu | Východní Evropa | Pokles inflace | Ukončení války | Americký ministr zahraničí | Snížení spotřební daně | Řetězce | Rozsáhlé sankce | Západní sankce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Dodávky plynovodem | Závislost na ruských energetických surovinách | Nord Stream 1 | ČEZ Daniel Beneš | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Dopady války na Ukrajině | Nákupy plynu | Platby za plyn v rublech | Závislost na Rusku | Značné riziko | Nízké poplatky | Zásoby suroviny | Poslanec | Zajištění nezávislosti | Zajištění nezávislosti na ruském plynu | Dodávky zemního plynu | Společnost E.ON | Platby za plyn | Vypnutí plynu | Dodávky ruského plynu do Evropy | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ruský Gazprom | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | MOL | Studie poradenské společnosti | Inflační náraz | Růst cen energií | Petr Fiala | Ben Laidler | Globální ratingové agentury | Vlastnictví | Dodávky plynu do Rakouska | Zelenskyj | Embargo na dovoz ruské ropy | Dovoz ruské ropy | Leonhard Birnbaum | Embargo na ruský plyn | Odpojení EU od ruského plynu | Onet.pl | Onet | E-Control | NET4GAS | Technický výhled trhu | Kiril Petkov | Premiér Kiril Petkov | Účet v rublech | Platba za plyn | Platba za plyn v rublech | Plyn v rublech | Embargo na ruskou ropu | Zavedení eura jako oficiální měny | Zákon o zavedení eura | Chorvatský parlament | Borealis | Šéfové | Ceny plynu a elektřiny | Vývoj cen pohonných hmot | Zavedení eura v Chorvatsku | Přijetí | Ředitel ČEZ | Cenu plynu | Cenový strop | Ukrajinský podnik | Podnik Naftogaz | Vývoz zdrojů energie | Stav energetické nouze | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Vývoz plynu | Centrum | Zavedení eura v ČR | Prime | Daň z mimořádných zisků | Omezení kapacity | Omezení kapacity Nord Streamu | Kelvin Dalrymple | Mimořádná daň | Válečná daň | České předsednictví | Pohyby ceny | Pocovidové oživení | Oživení poptávky po službách | Současná situace | Premiér Petr Fiala | Premiér Fiala | Paweł Majtkowski | Německé ekonomiky | Virtuální realita | Investiční cíle | Zestátnění | Zastropování cen | Velkoobchodní cena elektřiny | Windfall tax | Vypnutí Nord Streamu | Vypnutí Nord Streamu 1 | South Stream | Turk Stream | Energie v Evropě | Pavel Heřmanský | Mluvčí Agrofertu | Holding Agrofert | Lesnické společnosti | Zastropování plynu | Fenomén | TAP | Marka | Cenové stropy | Ruské ropy | Zastropování cen elektřiny | Dodatečný výnos | Plyn z Norska | Arménie | Plyn z Ruska | Plynovod TAP | Boj s drahými energiemi | Internetová společnost Twitter | Meopta | Český statistický úřad (ČSÚ) | Alexej Miller | Šéf Gazpromu | TurkStream | Rating Česka | Velké finanční krize | Patrick Garvin | Sudán | Marek Pokorný | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Jozef Síkela | Ministr průmyslu a obchodu | Český ministr | Síkela | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Týden na pražské burze | Bali | OsMA | Obchodní řetězce | Chemický průmysl | CZ | Německý svaz | Moldavsko | Aktuální informace | Nižší minima | Nižší maxima | Donohoe | Zajímavé investiční příležitosti | Mimořádné daně | Schodek veřejných financí | Střední třída | Jan Kubíček | Bankovní rady ČNB | Měnová unie | Carlyle | BREEAM New Construction | Petr Beneš | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Dovoz ruského plynu | Společnost Net4Gas | Guvernér Michl | ChatGPT | Petr Pavel | Prezident Petr Pavel | Výhled trhů | Investiční cíl | Strategie fondů | Zestátnění ČEZ | Raphael Bostic | Reporting | Daňoví poplatníci | Bancorp | Chile | Válka | Mluvčí holdingu | Černá Hora | Investing in CEE | Inbound M&A Report | Michel Kiviatkowski | Mazars v Polsku | Managing Partner | Financial Advisory Leader | Regionální hotspoty | Trh fúzí a akvizic | Trh fúzí a akvizic v České republice | Zvýšení DPH | ČNB Aleš Michl | Základní potraviny | Spojení | Veřejné zadlužení | Asie | Ředitel banky | Platba | Vysoké úrokové sazby | Závazek | Srovnávací základna | Spokojenost | Baterie | Partnerství | Jiří Hlaváč | TPA Valuation & Advisory | Analýza TPA | Počet i objem transakcí na trhu fúzí a akvizic | Objem transakcí na trhu fúzí a akvizic | Objem transakcí na trhu | ENEL SpA | ENEL | ENEL Group | Public Power Corp SA | Public Power Corp | Public Power | Nezávislost | Objem plynu | Martin Luňáček | Alternativa klasických fondů | ETF (Exchange Traded Funds) | Investiční gramotnost | Investiční gramotnost Čechů | Ředitel investiční platformy | Ředitel investiční platformy Portu | Objem podílových fondů | Jak se daří investičním fondům | První investiční fond | Fondový byznys | Nové investice | Světový den investičních fondů | Světový den | Den investičních fondů | Albánie | Bosna | Srbsko | Zhoršení ratingu Francie | Golden Gate Pavel Ryba | Litva | Eurovision Stock Contest | CZPXIDX | CYMAP | MSSERBL | ISEQUIT | GRAGENL | FRCAC40 | DAXINDX | RIGSEIN | LNVILSE | SWEDOMX | COSEASH | IBEX35I | FTSE100 | NLALSHR | CTCROBE | SLOETOP | POPSIGN | POLWIGI | ATXINDX | MALTAIX | ESTALSE | ASX200I | OSLOASH | RMBETRL | HEXINDX | SWISSMI | BGBEL20 | ICEXALL | MSUKRN$ | Daně z nemovitosti | Vládní konsolidační balíček | Konsolidační balíček | Vztah k riziku | Potravinářství | Vice | New York Community | Kongo | Nejvyšší rating | Světová rada pro zlato | Světová rada pro zlato (World Gold Council) | Příjem z pronájmu | Automatizace | Vision Pro | Souprava | GasNet | Studie Mazars | Důstojné stáří | Švýcaři | Příjmy obyvatelstva | Inflační vlna | Zdanění příjmů firem | Zdanění příjmů | Sazba daně z příjmů právnických osob | Pavel Klein | CEE Tax Guide | Proinflační riziko | Nižší ceny | Aliance | Emirates Telecommunications Group | Emirates Telecommunications | Nejhorší výsledek | Journal of International Money and Finance | Economic Freedom of the World Index | Index ekonomické svobody | Fraser | Ekonomická svoboda | Ekonomická svoboda v České republice | Martin Pánek | Zimbabwe | Obchodovaných komodit | Počet fúzí a akvizic v Česku | Společnost TPA | metodologie | Investiční nemovitosti v zahraničí | Nemovitosti v zahraničí | Tomáš Chrobák | SUR REAL Investments | CCC | Lex ČEZ | Sur Real | Investování do apartmánů | Investování do apartmánů v zahraničí | Důvěryhodnost | ProCent | Telekomunikace | Snížení ratingu | Kuvajt | To nejdůležitější | STAN | Holding | Zvýšený zájem | Úřad Eurostat | Portfólia | Investments | W1 | New York Community Bancorp | BBB | BBB- | Evropské záležitosti | Nákupy | Andrija Garofulić | Adria | Lukáš Hruboň | Günther Mayrleitner | Transaction Advisory | Nakupovat | Očekávaný výnos | Žebříček | Rezervy | Vlády | Občané | SUR REAL | Michael Fröhlich | Problémy ekonomiky Německa | Problémy ekonomiky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Rakety v Polsku
Rakouská bankovní skupina
Rakouská centrální banka
Rakouská ekonomika
Rakouská komise pro převzetí
Rakouská vláda
Rakouské akcie
Rakouské emise
Rakouské firmy
Rakouské ministerstvo financí

Následující klíčová slova

Rakouský HDP
Rakouský index ATX
Rakouský institut IHS
Rakouský kancléř
Rakouský lockdown
Rakouský ministr
Rakuten
Rakuten Global Ventures
Rakuten Securities
Ralf Peters
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
Potvrďte prosím... Zavřít