Pondělí 17. únor 2020 23:13
reklama
XTB live trading
reklama
Admiral Markets Affil
reklama
XTB live trading

Ninja Trader a Trader Workstation (TWS) – Návod na propojení

02.01.2019 11:18  Autor: LYNX  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Ninja Trader a Trader Workstation (TWS) - návod na propojeni

Klienti LYNX mohou využít přístupu na stovky světových burz přes celovsvětově oceňované obchodní platformy. Pokročilejší obchodníci využívají platformu Trader Workstation (TWS), zatímco občasní akcioví investoři s oblibou obchodují přes webovou platformu LYNX Basic. Investoři také mohou získat přístup k trhům přes aplikaci LYNX Trading na mobilu a tabletu.

LYNX dále nabízí i alternativu pro investory, kteří jsou zvyklí na obchodní platformu Ninja Trader a to ve formě propojení těchto platforem přes API rozhraní. Následující návod Vám představí, jakým způsobem je možné tyto platformy snadno a rychle propojit.

Co to je Ninja Trader?

Platforma Ninja Trader je využívána především pro intradenní obchodování futures, forex a také akcií. Jedná se především o analytický software. Populární je především u začátečníků na backtestování strategií a papertrading. Jedním z hlavních důvodů, proč řada začínajících na Ninja trader narazí je ten, že platforma je pro simulované obchodování nabízena zdarma.

Platforma Ninja Trader je známá tím, že nabízí rozsáhlé možnosti při práci s grafy, mimo jiné umožňuje zobrazení více grafů se stejným podkladovým aktivem na různých časových intervalech a má dobře vyřešenou exekuční stránku přímo z grafu. Obchodování z grafu je u platformy Ninja trader opravdu luxusní a velmi pohodlné. Silnou stránkou je také široká škála možností pro zakreslování do grafu a poměrně rozsáhlá základna předpřipravených studií.

Intradenní obchodníci oceňují možnost připojení externích zdrojů dat, které se využívají pro napojení tickových dat (Kinetic, IQFeed). Taková data se využívají hlavně pro rychlé časové rámce a pro tapereading.

Ninja Trader nabízí možnost doprogramování vlastních indikátorů v programovacím jazyku NinjaScript, který je odvozen od oblíbeného programovacího jazyka C#. Ninja Scrip je poměrně jednoduchý na naučení a a díky tomu je programátorská základna užovatelů Ninja traderu je velmi rozsáhlá. V případě, že potřebujete vytvořit vlastní studii nebo automatizovaný obchodoní systém, vždy najdete někoho, kdo vám bude k disozici. To může být učitou výhodou oproti konkurčenční platformně Sierra Chart, která využívá jazyk C++, který je mnohem složitější.

Jak Ninja Trader získat?

Platformu Ninja trader lze stáhnout zcela zdarma na webových stránkách výrobce. Na úvodní stránce zadáte emailovou adresu a odešlete požadavek. V dalším kroku se bude Ninja ptát, zda chcete zdarma realtime tržní data. Pakliže kliknete, že burzovní data zdarma chcete, vypníte požadové údaje a přijde vám sepárátní email, kde budou přihlašovací údaje, pomocí nichž budete moci platformu na data napojit. Tržní data poskytuje CQG a jsou ticková.

Pakliže kliknete, že burzovní data nechcete, přeskočíte hned na další krok, kde se vás systém bude dotazovat na verzi platformy, kterou chcete získat. Tržní data pak budeme moci vytáhnout jen z platformy LYNX Trading.

Aktuální verze které jsou nabízené je Ninja Trader 7 a Ninja Trader 8. Zvolte jednu z nich a stáhněte ji. Instalace probíhá standartně. Po stažení budete chtít Ninju propojit bude s daty CQG (návod naleznete na tomto odkazu) nebo naopak budete chtít Ninja Trader napojit na platformu LYNX Trading skrze API, což si ukážeme dále.

Kolik Ninja Trader stojí?

Ninja Trader je zdarma v případě, že obchodujete na simu. Tedy pro ty, kteří chtějí jenom trénovat na demu a neposílat live objednávky (ani skrze API na sim účet u brokera) to je vhodná volba. Rozhodnet-li se ale obchodovat live, budete si muset Ninja Trader koupit nebo pronajmout.

Cena platformy Ninja trader se různíé podle toho, zda si pořídíte doživotní licenci, nebo zda si platformu pronajmete. Pronájem lze uskutečnit na kvartál, půlrok, nebo rok. Kvartální pronájem stojí 225 dolarů, půlroční 425 dolarů a roční 720 dolarů. Nákup doživotní licence stojí 1099 dolarů. Kterou volbu si zvolíte nechám na vašem zvážení. Bližší informace ohledně ceny Ninja trader naleznete zde.

Ninja Trader a Trader Workstation (TWS) – Nejčastější dotazy

Je možné propojit bezplatnou verzi Ninja Trader s platformou Trader Workstation?

Ano, je možné propojit i bezplatnou verzi Ninja Trader. Avšak propojení umožňuje pouze sdílení dat a neumožňuje možnost zadávání pokynů v Ninja Trader a jejich exekuci v Trader Workstation. Bezplatná verze Ninja Trader nabízí pouze sdílení reálných dat, které jsou předplaceny v Trader Workstation.

Je možné propojit Ninja Trader s demo účtem u LYNX?

Ano, Ninja Trader je možné propojit i s demo účtem u LYNX. Jestliže máte zaplacenou plnou verzi platformy Ninja Trader, můžete si ji propojit s reálným i demo účtem.

Lze sdílet zpožděná data z Trader Workstation do Ninja Trader?

Zpožděná data z Trader Workstation není možné sdílet přes rozhraní API. V Ninja Trader tak nebudou zobrazeny.

Pokud si předplatím reálná data u LYNX v platformě Trader Workstation, uvidím je i v platformě Ninja Trader?

Ano, reálná data lze sdílet přes rozhraní API a zobrazují se v platformě Ninja Trader.

Lze obchodovat přes Ninja Trader i opce?

Ne, obchodování opcí není v platformě Ninja Trader podporováno.

Je možné využívat Ninja Trader i na Mac OS?

Ninja Trader oficiálně nepodporuje operační systémy od Apple. Na internetu je několik návodů, jak spustit Ninja Trader i na Mac OS, avšak mějte na paměti, že se nejedná o podporovaný operační systém a platforma se tak může chovat nestabilně.

Kde Ninja Trader získat?

Platformu lze jednoduše sehnat na oficiálním webu výrobce Ninja Trader. Na úvodní straně zadejte svůj email a klikněte na Ninja Trader Download.

LYNX TIP: Podívejte se na LYNX Webinář s názvem: „Obchodování v platformě Ninja Trader

Jak nastavit propojení Ninja Trader a Trader Workstation?

Nastavení propojení probíhá v obou platformách. Nejprve je zapotřebí nastavit Trader Workstation a poté Ninja Trader.

Nastavení Trader Workstation

Otevřete si obchodní platformu Trader Workstation (LYNX Trading). V horní liště platformy zvolte v menu Editovat1 a vyberte možnost Globální konfigurace 2.

1
2
Po rozkliknutí se Vám otevře nové okno s nastavením. V levém sloupci vyberte možnost API a Nastavení 1. Tabulku vyplňte podle vzoru na obrázku níže.

V tabulce zaškrtněte pouze následující pole:

 • Povolit ActiveX a Socket klienty 2
 • Nahrát otevřené objednávky při připojení 3
 • Zahrnout FX pozice při odesílání portfolia4
 • Odeslat aktualizaci stavu pro příkazy Volatility a VZF s vlaječkou „Průběžná aktualizace“ 5
 • Pole Socket port 6 ponechejte v původním nastavení (7496). Toto číslo bude použito i při nastavování v Ninja Trader.
 • Použijte záporná čísla pro spojení automatických příkazů 7
 • Allow connections from localhost only 8. Zobrazená Důvěryhodná IP se poté bude nastavovat také v Ninja Trader a je nezbytné, aby obě nastavení byly shodné.

Poté se ujistíme, že všechna další pole jsou odškrtnutá a potvrdíme kliknutím na Použít 9.

1
2
3
5
4
6
7
8
9
Dále přejdeme v levém menu do sekce Zobrazit a vybereme Nastavení 1. Zajímá nás pole Text titulního sloupce 2, ve kterém musí být uvedeno „Interactive Brokers Trader Workstation“.
1
2
3
 Jestliže máte vše nastaveno dle popisu výše, uložte nastavení kliknutím na OK 3.

Nastavení Ninja Trader

Nyní si otevřete platformu Ninja Trader a v horním menu rozklikněte záložku Tools1 a zvolte položku Account Connections 2

1
2
Zobrazí se nová tabulka Account Connection Set Up, ve které kliknete na tlačítko Add 1.
1
Zobrazí se nové okno Connection Options, jehož úvodní obrazovka říká Create a new connection v překladu Vytvoření nového připojení. Klikněte na Next (Další) 1 .
1
V dalším kroce vyplníte Connection name (Jméno připojení), kam zadáte „Interactive Brokers“ 1. Dále zvolíte protistranu pro připojení označenou jako Provider a vyberete „InteractiveBrokers“ 2. Zálohové připojení dat (Backup datafeed connection) nenastavujeme a pole Connect on startup neboli připojení při spuštění zůstane odškrtnuté. V sekci Historical Data zaškrtnete Use InteractiveBrokers servers 3, čímž dáte najevo, že chcete využívat historická data ze serverů Interactive Brokers. Pokud je vše nastaveno, klikněte na Next (Další) 4.
1
2
3
4
 V další tabulce se nastavují podrobnosti propojení Ninja Trader s Trader Workstation. Postupujte krok po kroku následovně.
 • User name 1: Přihlašovací jméno pro LYNX účet. Vyplnění je dobrovolné, ale doporučujeme přečíst upozornění nad obrázkem.
 • Password 2: Heslo Vašeho LYNX účtu. Dobrovolné vyplnění.
 • Host 3: Ponechte předvyplněnou IP adresu, která musí odpovídat důvěryhodné IP adrese zobrazující se v okně API nastavení, jež se nastavuje v platformě Trader Workstation.
 • Log level 4: Ponechejte volbu Error
 • Port 5: Ujistěte se, že předvyplněná hodnota odpovídá hodnotě z API nastavení v Trader Workstation zobrazené pod označením Socket port. 
 • Client ID 6: Nevyplňujete.

V pravém sloupci je mnoho možností, jejich vysvětlení je níže:

 • Trigger after hours 7: Zaškrtněte toto pole, pokud si přejete, aby se vyplňovaly obchody i mimo hlavní obchodní hodiny.
 • Auto logon 8: Umožní Ninja Trader automatické přihlášení do Trader Workstation.
 • Run-time pop up handling 9: Vypíná automatické zobrazení vyskakovacích oken v Trader Workstation.
 • SSL 10: Umožňuje vypnout zabezpečení Secure Login System (SLS), které je využíváno při přihlašování do platformy Trader Workstation.
 • Local OCO simulation 11: Povoluje Ninja Trader používat příkaz jeden-ruší-všechny. Doporučujeme neaktivovat tuto funkci, jelikož při propojení by nefungovala správně.
 • Use user settings 12: Umožňuje Ninja Trader využívat uživatelských nastavení platformy Trader Workstation. Doporučujeme zaškrtnout tuto funkci.
 • Trade Currencies (FX) 13: Zaškrtnutím této volby bude povoleno obchodovat na forex trhu.

Mějte na paměti, že pokud vyplníte uživatelské jméno (User name) 1 a heslo (Password) 2, poskytnete své přihlašovací údaje k účtu LYNX třetí straně, čímž se vystavujete riziku zneužití přístupu k Vašemu účtu. Doporučujeme neposkytovat přihlašovací údaje žádným třetím stranám.

Po vyplnění všech položek pokračujte kliknutím na Next (Další) 14.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Dále se zobrazí okno s informacemi ohledně nově vytvářeného připojení. Překontrolujte informace a v případě, že je vše v pořádku, klikněte na Finish.

Poté Vám vyskočí okno s Disclaimer, které upozorňuje na nesrovnalosti platforem Trader Workstation a Ninja Trader ohledně forexových pozic. Po přečtení potvrďte kliknutím na OK 1.

1
Pokud jste vše nastavili až k tomu bodu, pak jsou obě platformy připravené na vzájemné propojení.

Propojení Ninja Trader a Trader Workstation (TWS)

Propojení zahájíte v platformě Ninja Trader, kde v horním menu v záložce File 1 zvolíte Connect 2 a vyberete Interactive Brokers 3.

2
3
1
Jestliže je vše nastaveno správně, uvidíte v levém dolním rohu panelu Ninja Trader zeleně svítit Connected – Interactive Brokers 1.
1
Svíti-li Vám zeleně Connected, platformy jsou propojené. Ninja Trader je však zatím propojen zatím pouze na úrovni dat. Nyní je ještě nezbytné nastavit investiční účet, ze  kterého chcete obchodovat. Před tímto krokem doporučujeme nejdříve vyzkoušet napojení přes demo účet, kde si vyzkoušejte, zda obě platformy fungují bez problémů.

Nyní vyberete účet, ze kterého chcete obchodovat tak, že nejprve kliknete na File1 v horním menu Ninja Trader Control Center a zrušíte zaškrtnutí u položky Global Simulation Mode 2. Tím dojde k umožnění výběru obchodního účtu.

1
2
Nyní můžete volit mezi jednotlivými účty. Volbu mezi nimi je možné provádět v jednotlivých panelech Ninja Traderu kliknutím do kolonky Account 1 a vybráním preferovaného účtu 2. Na obrázku níže je volba účtu z okna grafu. Účet Sim101 je defaultně přednastavený simulační účet Ninja Trader. Druhý zobrazený účet DU231104 je číslo propojené demo účtu u LYNX.
1
2
Jestliže jste se úspěšně dostali až k tomuto bodu, jsou platformy správně propojeny a je možné začít obchodovat přes Ninja Trader s tím, že exekuce obchodů bude provedena na Vašem LYNX účtě prostřednictvím platformy Trader Workstation.

Obchodování přes Ninja Trader

Aby práce s oběma platformami mohla fungovat bez potíží, je nutné nejprve spustit platformu Trader Workstation (LYNX Trading) a přihlásit se do ní. Teprve po přihlášení je možné spustit platformu Ninja Trader. V té se připojte dle návodu výše na účet Interactive Brokers.  Po připojení je možné začít zadávat obchody v Ninja Trader.

Je důležité mít na paměti, že je nezbytné mít neustále spuštěné obě platformy. Pokud by byla platforma Trader Workstation vypnuta, spojení by se přerušilo a nebylo by možné exekuovat obchody.

Když zadáte příkaz přes Ninja Trader, objeví se Vám v platformě Trader Workstation v záložce API 1.

1

Jestliže budete mít jakékoliv potíže při propojení platforem Ninja Trader a Trader Workstation (LYNX Trading), kontaktujte LYNX na bezplatné lince 800 877 877 nebo e-mailem na info@lynxbroker.cz.

The post Ninja Trader a Trader Workstation (TWS) – Návod na propojení appeared first on LYNX Czech Republic.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Nike zaplatí pokutu. Mladé více než vozy zajímají elektrokola.
  Doba se nám mění. Nastupující mladou generaci zajímají zejména mobilní telefony, sportovní zboží a místo vozů volí raději elektrokola.
 • Nikkei roste díky slabšímu jenu
  Japonský akciový index Nikkei byl v zisku cca 0.8% v úterý ráno a obchodoval se kolem 22,420 JPY během Londýnské seance.
 • NIKKEI ROZŠIŘUJE SVÉ VÝRAZNÉ ZISKY
  Japonský index Nikkei včera rozšířil své ostré obchodní zisky. Pár USD/JPY je stabilně na 99,41 a pokračuje v dosahová...
 • Nikkei 225
  Japonský hlavní akciový index Nikkei konsoliduje v úzkém rozmezí mezi hodnotami 20588 a 20695 za poslední tři dny před americkými údaji Non farm payroll, která budou dnes zveřejněna. Globální akciové indexy se obchodují vysoko, včetně všech tří amerických indexů, které včera zaznamenaly svá historická maxima (obdobně německý DAX). Nikkei vytvořil dočasné dno okolo 20200 a v současné době obchoduje, respektive uzavřel obchodování na hodnotě 20690,71 bodů.
 • Nikkei 225 down – JPY up
  Japonský akciový index Nikkei 225 opět poklesl poté, co v 19482 bodech zaznamenal menší zotavení díky silnějšímu jenu a prodeji globálních akcií. Politická nejistota v Severní Koreji zvýšila poptávku po bezpečných útocích, jako je zlato, jen a švýcarský frank.
 • Nikl bojuje s přebytkem zásob a pomalu se odráží z 13letých minim
  Od roku 2014 klesly ceny niklu na londýnské komoditní burze LME na polovinu. Na jeho počátku začal platit zákaz export...
 • Nikl roste o 7 % po zákazu exportů z Indonésie
  Ceny niklu dnes pokračují v rally. Důvodem je plánovaný zákaz exportů suroviny z Indonésie, který by měl začít od konce prosince. Nikl prorazil důležitou rezistenci nad úrovní 16 000 dolarů za tunu a dostal se tak nejvýše od září 2014. Navíc bylo zveřejněno, že zásoby niklu na šanghajské burze klesly v tomto týdnu o 15 % a globální zásoby se dostaly na nejnižší hodnoty od roku 2013.
 • Nikto nesmie byť vydierateľný a nikto nesmie vydierať
  Grécke hlasovanie sa blížiStredobodom finančných ...
 • Nikto už nikomu neverí
  Riziko má zelenúPočas včerajšieho dňa sme boli svedkam...
 • Nikto už nikomu neverí
  Riziko má zelenúPočas včerajšieho dňa sme boli svedkam...
 • Nintendo překvapilo
  Japonský výrobce herních konzolí a videoher více než zdvojnásobil čtvrtletní zisk na téměř 65 miliard jenů (14,4 miliardy korun), a to díky silné poptávce po hrách s pokémony během klíčové vánoční sezony. Společnost uvedla, že prodala 14,7 milionu kopií her Pokémon Sun a Pokémon Moon pro přenosné herní zařízení 3DS.
 • Nízká cena ropy by měla akciovým trhům spíše pomoci
  Prudký pokles cen ropy by měl být pro globální akciové trhy spíše pozitivní. Za prvé, levnější ropa by měla podporovat hospodářský růst. Naši kolegové ze...
 • Nízká inflace euru nevadila, dnes dokázalo lehce posílit
  Eurodolar ráno vyčkával v blízkosti 1,3600 na údaje o inflaci z eurozóny. Ta nakonec byla nižší než konsensus, což ov...
 • Nízká inflace v eurozóně zvyšuje sázky na zásah ECB příští týden, AUD u letošních maxim, udrží se u nich i po datech HDP a zasedání RBA? Analýza FTSE 100, GBP/AUD, CAD/CHF
  Americký akciový trh si ve čtvrtek oddechnul a uzavřel v průměru 0,2 procenta ve ztrátě. Index S&P 500 skončil čtvrteční obchodní seanci pod hodnotou 2 000 bodů. Investoři raději vybírají zisky kvůli obavám z eskalace napětí na Ukrajině. Nicméně výraznějšímu propadu akciových indexů včera zabránila skvělá makroekonomická data z USA. Druhé měření HDP za 2. čtvrtletí 2014 odhalilo 4,2 procentní růst (q/q) hospodářství. První měření poukázalo „jenom" na 4 procentní růst HDP. Počet rozjednaných prodejů domů v červenci posílil o 3,3 procenta, tedy na 11měsíční maxima a počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti klesl o 1 000 na 298 000. Mírně negativně následně obchodovala v pátek i Asie, kde japonský Nikkei uzavřel 0,23 procenta v mínusu.
 • Nízka inflácia spotrebiteľom vyhovuje
  Dnešný deň je tretí deň bez zásadnejších zverejnení. Toto obdobie ticha po búrke nastáva vždy po americkom trhu práce, ktorý sme teraz...
 • Nízká likvidita posílá dolar výše. S/R úrovně pro páry s USD.
  Letní obchodování se vyznačuje přísunem menší likvidity s možností rychlé změny kursů jak u měnových...
 • Nizká volatila na indexu DAX30. Historické maxima zůstávají v dohledu.
  S americkým svátkem Den Martina Luthera Kinga (více informací o změně obchodních hodin) se očekává snížená volatilita na finančních trzích.
 • Nízká zářijová inflace oslabila českou korunu
  Česká koruna včera oslabila vůči euru o 0,3 %. Odpoledne se na mezibankovním trhu obchodovala kolem 25,60 CZK/EUR...
 • Nízke ceny bankových akcií zatiaľ úverovanie v eurozóne neznižujú
  ECB dnes zverejnila pravidelné štatistiky vývoja úverovania v eurozóne. Medziročný rast úverov ostal na úrovni 1,8 %. Táto štatistika je dôležitá z dvoch dôvodov – 1) úverovanie v eurozóne stále zaostáva za povedzme USA a Britániou (kvôli horšiemu stavu bankového sektora), kde prispelo k rýchlejšiemu oživeniu; 2) existuje historicky relevantná korelácia medzi cenami bankových akcií a vývojom úverovania. Dôvod tejto korelácie je taký, že keď sa bankám nedarí, tak obmedzujú úverovanie. A v súčasnosti sú bankové akcie v eurozóne nižšie ako po finančnej kríze (predovšetkým kvôli politike ECB, viac som o tom písal napr. v nedávnom poste o talianskych bankách), tak existujú určité obavy, že banky opäť utiahnu kohútiky.
 • Nízké ceny ropy mohou přivést některé země ke krachu
  Cena ropy včera propadla nejníže od krize 2009. Americká WTI se dostala pod 38 dolarů za barel a severomořský Brent se...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB live trading