Na kávě s traderem - 1. část rozhovoru

Napsal:   Sekce: Obchodník měsíce

Dalo by se říci, že Michael A. není úplně konvenčním člověkem a o to méně ho lze považovat za konvenčního tradera. Jako aktivní horolezec, který donedávna trávil většinu roku ve skalách, s vlasy ve stylu Einsteina a ošlehanými rysy, má jinak posunuté hodnoty a priority. Ty mu dávají odlišný pohled na svět, než většině z nás „normálních“ lidí.

Mlád a plný ideálů se přestěhoval na vesnici, aby následně zjistil, že ne vše je tak růžové, jak si vysnil. Společně s koncem podnikání mu však zklidnění pomohlo k nastartování kariéry tradera. Pravda, léto roku 2008 asi nebylo nejlepším obdobím k podobnému kroku, jako každá překážka ho ovšem bankrot hned ze startu posunul kupředu.

Dnes je Myšák, jak mu říkají přátelé, úspěšným traderem a zároveň dlouholetým klientem XTB s desítkami tisíc obchodů za sebou. Ale pokud si představujete milionáře v nablýskaném fáru, jste daleko od pravdy. Přestože se tradingem dokáže uživit, tak stále splácí „školné“ z prvních let obchodování.

Během rozhovoru v kavárně z něj vyzařovaly zkušenosti. Jeho roky praxe přinesly své ovoce. Nebýt občasného otočení za hezkou ženou a několika realizovaných obchodů na mobilu, rozhovor by byl nepřerušovaným proudem zajímavých postřehů o finančních trzích.


Příklady obchodů: Myšák – poslední obchody.

Jak jsi na trzích začínal?

K číslům jsem měl vždycky blízko a od nich je k penězům a investicím jenom kousek. Na konci 90. let jsem si ještě půjčil peníze od rodičů a investoval peníze do různých fondů těch našich v té době ještě polostátních bank. No, z 50 tisíc byla do dvou let nula, a to tehdy ještě byly jiné peníze než dnes.

A takových zkušeností bylo více. Dokonce jsem si našel i soukromého tradera v cizině, který se specializoval na Forex. Ten mi dokázal smáznout účet do půl roku. Tak jsem si došel k tomu, že tudy cesta nevede. To bylo asi před 15 lety.

Postupně jsem začal sám investovat do fondů. Přestože se mi vcelku dařilo, tak zisky mi srážely vysoké poplatky. No a po pár letech jsem zjistil, že po započítání inflace se mi to moc nerentuje. Rozhodně ne natolik, aby mě to uživilo.

Tak ses rozhodl, že převezmeš otěže?

Trhy mě bavily, chtěl jsem obchodovat a spoléhat se sám na sebe. Nový začátek ovšem přišel v roce 2008 jen chvíli před začátkem finanční krize. Takže jsem si koupil ČEZ, Erste Bank, Telefonicu a další investiční perly. Následující rok jsem dokupoval a někdy v době, kdy Erste Bank spadla na 200 korun, tak jsem zjistil, že jsem prodělal většinu svého kapitálu.

Jak ses z toho vyhrabal?

Dal jsem si chvilku pauzu a pak jsem zkusil obchodovat přímo futures kontrakty, ale to byla na mě moc velká divočina. Potom jsem zkusil certifikáty a ty se mi docela zalíbily. Jeden čas jsem zkoušel také opce, ale nakonec jsem zjistil, že pro mě není investiční nástroj rozhodující. Vždy záleží v prvé řadě na obchodním systému.

Mnohé by podobné zkušenosti už dávno od finančních trhů odradily?

Samozřejmě jsem mnohokrát uvažoval, že s tradingem skončím, hlavně po těch vysokých ztrátách. Ale vždycky jsem si uvědomil, že je to něco, co chci dělat, co mě baví. Chtěl jsem prostě obchodovat a zlepšovat se v tom. Ty extrémní ztráty beru jako školné. Přinesly mi spoustu zkušeností, které mi dnes pomáhají vydělávat. Ale nezačínalo se znovu snadno. Zbylo mi asi 100 tisíc a musel jsem začít systém upravovat, hlavně zmenšovat pozice a přestat s nesmyslným riskováním, které mi stejně jako lezení dodávalo adrenalin.

Jak jde dohromady kariéra tradera a horolezce?

Když jsem začínal, tak honba za internetem mimo civilizaci často připomínala orientační běh. Po skalách lezu už 30 let a většinu roku jsem trávil v přírodě a nejčastěji pak v zahraničí. Signál je ve skalách často slabý nebo žádný, takže to bylo často i lezení za signálem ? A to vůbec nemluvím o ceně za data. Ta byla ještě před pár lety v zahraničí tak drahá, že jsem ke standardním poplatkům z tradingu ještě přičítal tisíce za roaming. V současnosti to už je naštěstí brnkačka.

Vidíš nějaké paralely mezi tradingem a lezením?

Horolezectví je má celoživotní obsese. Ta skála tam stojí miliony let před tebou a říká: „Tak pojď, frajere, a ukaž, co umíš a jak seš na tom.“ – fyzicky a možná ještě více psychicky. „Přijď, kdy chceš, já tady budu čekat.“ A trh pro mě hraje roli velmi podobnou té skále. Můžeš do něj naskočit, ale pokud nemáš natrénováno, bez milosti tě to vyplivne zpátky na zem. Důležité je, aby se frajer zvedl a začal opět lézt.

O čem je tedy podle tebe trading?

Trading je o vůli, psychice a trpělivosti. Strašně moc tě to naučí, i o sobě samém a zpočátku to může i krutě bolet. Když chce být člověk borec, chce být chamtivý a koupit si nové fáro, tak za chvíli projede i svoji starou škodovku.

Měl jsem pár klientů, které jsem učil lézt a velmi dobře je vidět, jak je každý jiný. Někdo se moc snaží, ale zkrátka mu to nejde. Další má talent, ale zase se mu moc nechce a občas se najde jedinec, který má oboje a stane se v tom dobrý. A hodně podobně to vidím také u lidí, se kterými konzultuji jejich obchodování. Setkávám se docela často s tradery, kterým obchodování jde a jsou i pilní, jen výsledky potřebují trochu popostrčit?

Co je na tradingu nejlepší?

Měl jsem firmu, která zásobovala stavební firmy vším možným, ale neuspokojovalo mě to, kdežto trading mě baví. Firma jsou starosti, povinnosti a řád. I když už je to klišé, tak mi nejvíce vyhovuje, že jsem svým pánem. Můžu obchodovat, kdy chci, neřeším platební morálku odběratelů, ani jestli mi zaměstnavatel pošle peníze, ani se nemusím starat o lidi pod sebou a neštvou mě žádní lidi nade mnou, nemám sklady, nejsem nikomu zodpovědný, nikomu nic nedlužím a každého můžu poslat, řekněme ?ehmm, řekněme k šípku. Navíc to vše můžu dělat v přírodě prakticky odkudkoliv.

Jak dlouho jsi už u XTB?

Už od roku 2011. Po dlouhé řadě negativních zkušeností jsem vám moc vděčný. Jste skvělá kapela, která hraje tak jak má. Předtím jsem byl u jiných brokerů, případně u bank, ale už si vlastně ani moc nepamatuji, kde všude. V současnosti obchoduji pouze u XTB, protože ta platforma mi dovoluje obchodovat všechno, o co mám zájem a na profi úrovni – od akcií Čezu až třeba po mexické peso nebo stříbro.

Myšák – Letošní obchody na stříbře:


Co je podle tebe pro obchodování nejdůležitější?

Dvě věci. Trpělivost a zdravý selský rozum. A s trpělivostí úzce souvisí Money-Management. Risk musí být úměrný kapitálu. A ještě mě napadají slova skromnost a pokora. Když dokážeš s účtem dlouhodobě udělat 15 – 20 % p.a, tak je to krásné. Důležité je nemít velké oči, nechtít 100 %. To je cesta do hrobu a i kdyby se to někomu náhodou podařilo, tak ho to nakonec stejně semele.

Byl jsi na trading sám?

Nene, měl jsem vždycky spoustu různých kamarádů, se kterými jsme se scházeli a probírali jsme obchodování. Takhle mi právě došlo, že každý člověk má v palici úplně něco jiného, jiný pohled na burzu, na riziko, na dobu obchodů, jinak nastavené vstupy a výstupy. Jeden je třeba sedlák, šel zabít prase a podle toho otevřel pozici :), teď trochu přeháním, ale ne zase tak moc! Z toho jsem si odnesl, že nějaké rady kohokoliv nebo články různých analytiků nebo nějakých guru jsou uchopitelné pouze tvým pohledem. A i to je ten důvod, proč se navzájem tolik liší.

Jaký je tvůj náhled na burzu?

Burza je prales, který tvoří biliony na sobě nezávislých procesů, které ovlivňují, jak se chová. V hlavě každého investora se odehrává spousta procesů a v danou vteřinu si každý myslí něco jiného. Každý obchoduje jinak podle svých unikátních preferencí na základě povahy, zkušeností a dalších faktorů. Každému člověku tím pádem vyhovuje něco jiného. Trader si musí udělat svůj úsudek, pilovat svůj systém, nenechal se zviklat, neodbočovat a jít svoji cestou, protože to je jediná cesta, jak začít konzistentně vydělávat. A proto bezhlavé následování kohokoliv nefunguje.

Co tě nejvíce posunulo kupředu?

Není to tak dávno, asi dva roky, co jsem snížil obchodované objemy, a to neskutečně pomohlo mému tradingu. Já jsem hrozně dlouhou dobu bojoval s tím, že přestože se nakonec můj úsudek ukázal jako správný, tak mě smázla neočekávaná volatilita. Musel jsem se vzdát třeba půlky pozic a poté se jen obtížně dařilo včas naskočit zpátky. S menšími pozicemi, které si můžu snadněji upravovat, vycházím z těchto situací vítězněji než kdy předtím.


Co tě k té změně vedlo?

Psychika. Zásadní změna spočítá v tom, že netoužím vydělávat miliony, ale mít prostředky na to, abych v klidu žil. Zklidnil jsem se. Když obchoduji, nikdo na mě nepozná, jestli jsem v zisku nebo ztrátě. Zkrotil jsem emoce. Mám mantinely toho, co chci a o co nechci přijít a jako celek mi to funguje.

?. druhou část rozhovoru přineseme za týden?

Hodnocení článku:
Sdílení článku:
Facebook

Čtěte více

 • Nadcházející týden přinese fundamenty spíše druhé kategorie
  Zatímco v Evropě akciové indexy v minulém týdnu ztrácely, ve Spojených státech si i nadále drží své zisky, když Dow Jones balancuje na dosah svého historického maxima, ke kterému se pozvolna přibližuje také S&P500.
 • Nadišiel čas ísť s trendom
  V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.
 • Nad švédskou korunou se zatahuje
  Ke švédské koruně se v kontextu dluhové krize začali investoři stahovat jako k bezpečnému přístavu, protože byla z hlediska švédského vládního dluhu i potřeb financování považována za vysoce stabilní.
 • Nadvláda býků pokračuje, americké akcie jsou na rekordech
  Americký akciový index S&P 500 během uplynulého týdne několikrát posunul historické maximum, na denní bázi ale posiloval spíše mírně. Čtvrteční pokles tak způsobil, že si za rekordy ozdobený týden index připsal jen 0,08 %.
 • Na jakém měnovém páru prodávat americký dolar?
  Konsenzus pro další pohyb úrokových sazeb ve Spojených státech vyznívá jasně pro jejich snížení. Páteční report o spotřebitelské inflaci tento trend jen potvrdil, když přišla slabší než očekávaná data. Americká centrální banka se tedy nemusí bát přestřelení inflačního cíle. Množí se tak komentáře a spekulace, které tvrdí, že dolar je na nynějších úrovních příliš vysoko vzhledem k tomu, že cyklus utahování měnové politiky v USA je v podstatě u konce.
 • Najväčšie chyby v tradingu – osobné skúsenosti
  Nedávno som napísal prvú časť o najväčších chybách v tradingu a dnes som sa rozhodol napísať pokračovanie, no s tým, že tieto nedostatky spojím s mojimi minulými skúsenosťami a ukážem tak na reálnych príkladoch, aké chyby som robil, i keď sú všeobecne známe. Verím, že môj reálny príbeh vám povie viac ako len otrepané všeobecné teórie. Ak sa v daných chybách nájdete, mohol by vám byť tento text nápomocný.
 • Najväčšie chyby v tradingu – osobné skúsenosti (2. časť)
  V tomto článku vám poviem o ďalších chybách pri obchodovaní na burze, ktoré robí veľký počet traderov, no predovšetkým, robil som ich ja. Ponúkam teda svoju skúsenosť. Ako sa hovorí, múdry sa učí z chýb druhých, poučte sa aj vy, ak na vás nasledujúce riadky budú platiť.
 • Najväčšie rozdiely medzi podielovými fondami a ETF
  Pre väčšinu investorov dáva zmysel držať rôzne portfólio investícii, no dokým nie ste ochotný skúsiť vybrať 20 rôznych akcií, tak sa budete skôr spoliehať na finančné produkty ako sú podielové fondy či ETF aby ste dosiahli diverzifikáciu. Aké sú teda hlavné rozdiely medzi týmito dvomi investičnými možnosťami?
 • Najväčší jednodňový pokles na Dow Jones (v bodoch)
  Po veľmi dlhom uptrende bez viac ako 5% korekcie sme sa konečne dočkali rovno 13% korekcie behom 7 obchodných dní a z toho 11% iba behom 3 dní! Dow Jones len behom 3 dní stratil približne 3000 bodov čo je v priemere 1000 bodov denne a zrovna včera (5.2.) bol najväčší pokles v histórií a to až 1700 bodov.
 • Najväčší rast na kryptomenách ešte len príde
  Kryptomeny existujú už približne 10 rokov a momentálne sú v mŕtvom stave keďže po obrovskom raste v roku 2017 prišiel útlm a trhy kryptomeny padli o 70 až 90% behom prvého pol roka 2018. Čo môžeme očakávať na najbližšie mesiace?
 • 9. MQL4 - Moje první strategie (1/2)
  V tomto díle si společně napíšeme vlastní strategii. Začneme nejprve vytvořením knihovny s pomocnými funkcemi pro obchodování.
 • 8 pips
  Dnes mi dorazila zpráva od mého dobrého přítele. Napsal mi v ní: "Tak dneska jsem vydělal jen 8 pips". Trh EUR/USD se dnes do této chvíle pohyboval v rozmezí High a Low asi 80 pips. Nabízí se zde otázka: Je 8 pips profitu za jeden den skutečně tak málo?
 • 8. MQL4 - Tester strategií
  V tomto díle se v rychlosti seznámíme s testerem strategií, který nám pak poslouží k testování a ladění naší strategie.
 • 7 tipů pro efektivní skalpování
  Dozvíte se, na co byste si měli dát pozor, co si důkladně promyslet a v jakých oblastech na sobě pracovat, abyste se stali ziskovým skalperem.
 • 7. MQL4 - Funkce pro obchodování
  V tomto díle si představíme poslední oblast jazyka MQL4 tak, abychom byli schopni napsat svoji vlastni strategii pro automatizované obchodování a tím jsou funkce pro práci s pokyny.
 • 6. MQL4 - Technické indikátory
  V tomto díle se podíváme funkce, které vracejí data jednotlivých indikátorů.
 • 5 velkých mýtů o obchodování forexu
  Pokud jste ve světě obchodování forexu nováček a hledáte informace, jak vůbec začít, vězte, že v tomto odvětví platí, že je propleteno spoustou balastu a zkreslených informací. Po čas celé své tradingové kariéry se budete neustále zdokonalovat a nejspíš vyhledávat nové informace a rady na internetu.
 • 5 rozdielov v tradingu kryptomien a forexu
  Dnes vám opíšem 5 zásadných rozdielov pri tradingu krypto trhu a forexových mien. Každá je v niečom lepšia a v niečom horšia a idem na tie rozdiely poukázať. Aj keď je tu kryptosvet iba necelých 10 rokov a forex niekoľkonásobne viac, tak popularita týchto trhov je celkom podobná.
 • 5 rozdielov v tradingu kryptomien a akcii
  V dnešnom blogu Vám vysvetlím zásadných 5 rozdielov pri tradingu a akciach. Každé má svoje pro a proti, no jeden trh je regulovaný a druhý nie je a tam začínajú všetky problémy aj príležitosti. Veľa začiatočníkov verí, že kupovanie kryptomeny cez krypto burzu je ako kupovať akcie cez brokera, no pravda je inde.
 • 5 nejsilnějších emocí tradera
  Psychologie obchodování je nedílnou součástí každého z nás. Trhy jsou jakýmsi živým organismem, u kterého se snažíme racionálním přístupem zanalyzovat jeho vývoj, což vytváří rozpor mezi očekáváním a konečným výsledkem.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace

avatar

Autor:

XTB ČR

Hodnocení autora:
Kolektiv autorů X-Trade Brokers - XTB.cz
Bližší informace o autorovi >>
reklama
XTB-vecerni-skola

Kurzy obchodování

Zář
14

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Zář
28

Profesionálem na forexu - kurz pro pokročilé tradery (Praha)

Seminář Profesionálem na forexu je určený pro absolventy kurzu Juniorská škola tradingu a pro pokročilé forexové tradery. Naučíme vás naše ziskové intradenní a swingové obchodní strategie a posuneme vás k vyšším ziskům. Jedná se o jeden z nejlépe hodnocených seminářů FXstreet.cz a věnujeme se na něm hlavně korelačním strategiím a intermarket analýze. Sleva: Absolventi semináře Juniorská škola tradingu mají tento seminář za 4 400,-Kč.


říj
12

Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management

Zcela nový seminář z dílny FXstreet.cz a tentokrát se zaměřením na psychologii obchodování a money-management. A právě toto téma je naprosto nejdůležitější a současně bohužel nejvíce podceňované a opomíjené téma většiny obchodníků. Tento seminář tak doplňuje naše ostatní kurzy, které se zaměřují spíše na technickou stránku tradingu. Úspěch tradera záleží hlavně na jeho psychice a přístupu k obchodování. Přijďte se naučit ty nejsilnější nástroje, tipy a rady, které vám k úspěchu pomohou. Tento unikátní seminář zcela jistě změní váš přístup k tradingu a tím také vaše celkové výsledky.

říj
19

Jak vytvářet ziskové AOS a testovat obchodní strategie

Představujeme vám exkluzivní seminář se zástupci profesionálního vývojářského týmu, působícího ve společnosti FXstreet.cz. Hlavní náplní budou základy tvorby automatických obchodních systémů (AOS) pro platformu MetaTrader 4 včetně praktických ukázek. Naučíte se také správně backtestovat ziskovost AOS. Navíc si sami v průběhu semináře vytvoříte svůj první ziskový AOS.

Lis
2

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

Literatura

titulka_smallsize.jpg

Novinka! Kniha "Jak se stát forexovým obchodníkem" Ondřeje Hartmana vychází ve druhém a výrazně rozšířeném vydání!

Kniha vychází již ve druhém, ale tentokrát výrazně upraveném a rozšířeném vydání. Kniha je koncipována tak, aby byla užitečným průvodcem jak začínajícím obchodníkům bez zkušeností, tak i těm, kdo na forexu již obchodují a potřebují si prohloubit své znalosti.

Day_Trading_obalka_78x110.jpg

Kniha "FOREX – Ziskové intradenní a swingové obchodní strategie" od Kathy Lien vychází v češtině!

Je nám velikou ctí, že můžeme obohatit český a slovenský forexový trh světově uznávanou knihou číslo 1 pro každého, kdo chce do hloubky pochopit fungování největšího světového finančního trhu.

C:\fakepath\kathy-lien-08112017.jpg

Světový bestseller o tradingu v češtině! Úspěšní obchodníci: Jak běžní lidé porážejí Wall Street v jeho vlastní hře

Jedna z nejprodávanějších knih od Kathy Lien právě vychází v českém překladu! Obsahuje sérii rozhovorů Kathy Lien s nejúspěšnějšími tradery. Tato kniha se stala inspirací pro tisíce čtenářů po celém světě. Setkáte se v ní s příběhy obyčejných lidí, kteří dokázali zbohatnout díky systematickému dodržování konkrétních pravidel v tradingu. Bez ohledu na jejich povolání jsou dnes úspěšnými obchodníky a investory. V této knize vám budou představeny jejich obchodní přístupy a strategie, které vám pomohou pochopit, jak lze pomocí vlastní píle dosáhnout úspěchu ve zdánlivě složitém světě tradingu.

Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


FXstreet.cz - forex, komodity, kryptoměny, trading, zpravodajství

Nezávislý investiční server zaměřený na forex, komodity, kryptoměny, trading a zpravodajství. Vzdělávací články, cenové grafy, cizí měny, semináře, ekonomické a forex zprávy.
reklama
RoboMarkets
reklama
reklama
3cAnalysis
reklama
RoboMarkets