Neděle 28. únor 2021 02:22
reklama
Admiral Markets
reklama
RoboMarkets CopyFX
reklama
Dukascopy

Ranní videokomentář: Americké akcie v červených číslech, nervozita na trzích ale příliš neroste

22.03.2017 07:39  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Včerejší seance přinesla trochu překvapivou korekci na akciových trzích, které se zejména v USA dostaly pod letos největší prodejní tlak. Za výprodejem ale nestojí žádný konkrétní fundamentem a pád akcií byl spíše důsledkem „únavy“ z výrazného růstu, kterým si indexy prošly v posledních několika měsících. To potvrzuje hlavně index strachu (VIX), který navzdory včerejší korekci rostl jen minimálně a zůstává dál na extrémně nízkých úrovních mírně nad hranicí 12b. Dnes pozor na statistiky z amerického trhu s bydlením a večer pak hlavně na zasedání novozélandské centrální banky. Ta by měla sice sazby ponechat beze změny, doprovodný komentář by ale mohl NZD výrazně rozpohybovat.

Dnešní fundamenty:

 • 10:00 Běžný účet eurozóny (malý dopad)
 • 15:00 Prodeje nových domů v USA (střední dopad)
 • 21:00 Novozélandská centrální banka rozhodne o sazbách (velký dopad)

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Ranní videokomentář: Akciové trhy zůstávají vysoko, zatímco výnosy dál prudce rostou
  Nálada na finančních trzích se včera postupně uklidňovala, a to až na jednu výjimku, kterou byly trhy s dluhopisy. Na těch jsme byli svědky dalšího pádu cen a souvisejícího růstu výnosů, které dostaly jeden z největších růstových stimulů v posledních dvou letech. Je otázkou, jak dlouho tento trend vydrží a jaký bude mít dopad na ostatní finanční aktiva, která zatím zůstávají v klidu. Vysoké ocenění akcií by však současná úroveň výnosů mohla začít ohrožovat. Dnešní seance bude na data opět chudá a díky svátkům v Evropě i v USA počítáme před blížícím se víkendem s klidným obchodováním.
 • Ranní videokomentář: Americká data dolaru nepomohla, JPY pod tlakem kvůli japonským volbám
  Závěr minulého týdne se nesl v duchu zveřejnění červnových výsledků z amerického trhu práce, které výrazně překonaly většinový konsenzus a kompenzovaly tak velmi slabé výsledky z května. Lepší data nejprve sice americké měně pomohla k růstu, dolar si však zisky udržet nedokázal a páteční seanci uzavřel na hlavních měnových párech bez výraznější změny. Dnes ráno se pak pod tlak dostal JPY, kterému uškodil výsledek víkendových voleb do horní komory parlamentu, jež přesvědčivě vyhrála strana současného premiéra Shinza Abeho. O toho nyní trh čeká další fiskální a monetární stimuly, které by mohly JPY dostat znovu pod prodejní tlak. Nový týden bude na data bohatý, i když se těch nejzajímavějších fundamentů dočkáme až v jeho druhé polovině.
 • Ranní videokomentář: Americká spotřebitelská důvěra je nejvýše od roku 2001
  Včerejší seance přinesla další nečekaně dobrá data z USA, když byla zveřejněna spotřebitelská důvěra, která během posledních dvou měsíců vystoupala o 13b. až na nejvyšší úrovně od roku 2001. Jedná se tak o další důkaz zlepšující se kondice americké ekonomiky, jehož dopad na trhy byl ale díky nízké aktivitě téměř zanedbatelný. Dnešek bude na data opět chudý a kvůli velmi klidnému týdnu počítáme i nadále na většině finančních aktiv s konsolidací na nízkých objemech.
 • Ranní videokomentář: Americká vládní uzavírka trhy zatím netrápí
  Finanční trhy zvládly minulý týden bez větších problémů, a to bez ohledu na vládní uzavírku, která se od minulého pátku přes víkend protáhla až do tohoto týdne poté, co se demokraté s republikány nedokázali dohodnout na schválení rozpočtového provizoria. Téma vládní uzavírky tak bude jedním z nosných fundamentů i do tohoto týdne, i když na něj trhy zatím nereagují, jelikož je jeho dopad na reálnou ekonomiku spíše zanedbatelný. Co se nového týdne týká, čekáme hlavně na nově příchozí makro, kterého bude více než v minulém týdnu, a na čtvrteční zasedání ECB.
 • Ranní videokomentář: Americké akcie klesly nejvíce za 8 měsíců, žně měly naopak japonský jen, zlato i ropa
  Včera pokračoval pokles amerického dolaru a navíc se přidaly výprodeje na akciových trzích. Index S&P 500 ztratil 1,82 % a zaznamenal tak nejhlubší „výplach“ za posledních 8 měsíců. Společně s nárůstem rizikové averze rostla také volatilita. Čím dál více se spekuluje o skandálu amerického prezidenta Trumpa s vyšetřováním jeho ruských konexí, které by mohly zhatit také jeho ekonomické reformy. Nejvyšší propad amerického dolaru by z hlavních měnových párů včera k vidění na USD/JPY, nicméně výrazné ztráty dolaru se projevily také na růstu páru EUR/USD. Ropě se dařilo díky zveřejněným fundamentům z USA, které ukázaly na první pokles produkce od začátku února. Zlato patřilo mezi nejvíce profitující instrumenty. Přidalo 1,6 % nad úroveň 1260 dolarů za unci.
 • Ranní videokomentář: Americké akcie na novém maximu, dnes zasedá ECB
  Americké akcie vystoupaly na nová historická maxima a společně s nimi se dařilo také akciím v Evropě. Na trzích tak dál panuje velmi dobrá nálada, ke které tentokrát přispěla i překvapivě dobrá data z amerického trhu s bydlením. Dnešní ráno nabídlo zatím jen zasedání Banko of Japan, která posunula svůj výhled pro dosažení inflačního cíle až do roku 2019, což znamená, že na své uvolněné měnové politice zatím nehodlá měnit vůbec nic. Dopoledne pak přinese britské maloobchodní prodeje a odpoledne pozor na zasedání ECB, které by mohlo rozvlnit všechny eurové páry, i když od ECB dnes trh žádné velké rozhodnutí nečeká.
 • Ranní videokomentář: Americké akcie na nových maximech, USD ztrácí
  Minulý týden pomohl akciím dostat se opět do zelených čísel a například americký S&P 500 díky tomu dokonce navýšil svá historická maxima. Volatilita mezitím znovu klesla na své absolutní dno, takže akciové trhy i nadále zůstávají zcela beze strachu. Na devizovém trhu se pod prodejní tlak dostal hlavně americký dolar, kterému v pátek navíc uškodily také slabší výsledky inflace, jejíž meziroční růst zpomalil dokonce už na pouhých 1,6 %. Silný týden za sebou naopak mají komoditní měny, když kanadskému dolaru pomohla zvýšením sazeb BoC, zatímco AUD a NZD dokázaly těžit z velmi dobrých dat z Číny. Nový týden bude plný zajímavých fundamentů, i když to nejzajímavější nabídne asi až čtvrteční seance, která přinese zasedání ECB.
 • Ranní videokomentář: Americké akcie navyšují svá historická maxima, trhy stále zcela beze strachu
  Včerejší projev Donalda Trumpa nastartoval vlnu optimismu na finančních trzích, díky které rostly indexy v Evropě až o dvě procenta a díky které se americký S&P500 přiblížil na dosah hranice 2 400 dolarů. Dařilo se také americkému dolaru, který těží ze spekulací na to, že by americká centrální banka mohla na svém zasedání zvýšit úrokové sazby. Šance na jejich růst je nyní více než 80 %. Od dnešní seance čekáme na trzích stabilizaci a bránění včerejších zisků, k čemuž by mohl pomoci také relativně chudší ekonomický kalendář.
 • Ranní videokomentář: Americké akcie navyšují svá maxima, dnes projev Janet Yellenové
  Americké akciové indexy včera znovu navýšily svá historická maxima a společně s nimi dokázaly růst indexy také v Evropě. Včerejší seance nabídla jen minimum fundamentů, takže se nijak nezměnil ani celkově pozitivní sentiment, který na trzích vládne již několik měsíců. Dnešek bude z fundamentálního hlediska ale mnohem zajímavější, protože nás vedle několika zajímavých dat čeká odpoledne hlavně letos první vystoupení Janet Yellenové na půdě amerického senátu. Trh samozřejmě netrpělivě čeká na jakoukoli signalizaci dalšího růstu úrokových sazeb.
 • Ranní videokomentář: Americké akcie se dostaly do blízkosti historického rekordu, Brent nejvýše od října
  RANNÍ KOMENTÁŘ: Úterní seance přinesla výrazný vzestup DAXu, index S&P 500 se dostal na dosah historických rekordů. Trh sází na pomalejší růst sazeb v USA. Ropa Brent prorazila hladinu 51 dolarů za barel poprvé od října 2015, daří se také dalším komoditám. Po zasedání RBA snížili obchodníci sázky na pokles úrokových sazeb v Austrálii a AUD byl nejúspěšnější měnou seance. Volatilita na libře může do referenda o Brexitu dále růst. Dnes pozor na zasedání RBNZ. Konsenzus vývoje sazeb není jednoznačný. Jejich možné snížení by oslabilo NZD.
 • Ranní videokomentář: Americké akcie znovu navyšují historická maxima, dnes data z amerického trhu práce
  Včerejší seance přinesla další dobrá data z Evropy, která potvrzují, že je na tom evropská ekonomika stále velmi dobře, když se tamní PMI pro výrobní sektor nachází i nadále na nejvyšších úrovních od roku 2011. Nálada na trzích tak zůstává pozitivní a zatímco evropské indexy stagnují, americké pokračují v navyšování svého historického maxima. Například S&P 500 včerejší seanci zakončil na 2 430 dolarech a od začátku roku si již připsal růst o 8,5 %. Dnešek bude na trzích opět hlavně o datech, když budou zveřejněny potenciálně velmi zajímavé výsledky z amerického trhu práce. Více než samotná tvorba pracovních míst nás ale bude zajímat růst mezd, jehož přesvědčivé zrychlení (které se zatím nedostavilo) by mohlo být hlavním argumentem pro rychlejší tempo růstu amerických úrokových sazeb.
 • Ranní videokomentář: Americké akcie zpět na dosah historických rekordů, na trhy se vrací dobrá nálada
  Minulý týden se nesl na finančních trzích v duchu stabilizace. Ta byla patrná na většině finančních aktiv a hlavně pak na akciích, které například v USA již kompletně zlikvidovaly ztráty, které nabraly po britském referendu. Volatilita se vrací do normálu a trhy se v tomto týdnu začnou zaměřovat na tradičnější témata, jakými je makro a měnová politika. V tomto ohledu nás budou nejvíce zajímat výsledky z amerického trhu práce a zasedání centrální banky Austrálie, které v následujících dnech doplní ještě řada dat z Evropy i z USA. Dnešek bude ale na makro klidnější. V USA je svátek a za pozornost tak bude stát pouze britský PMI.
 • Ranní videokomentář: Americké akcie zůstávají na maximech, trhy čekají na Trumpa
  Nový týden na trzích začal v klidu a většina akciových indexů si svou cenu včera bez problémů dokázala podržet. Americký S&P 500 díky tomu dál zůstává na hranici historického maxima, které se mu daří krok za krokem navyšovat. K tomu mu pomáhá hlavně nízká volatilita a slabá aktivita medvědů, kteří již několik měsíců nejsou schopni najít jediný důvod k navýšení pozic. Dnešek nabídne zajímavá data především z USA, na která zítra brzy nad ránem naváže projev Donalda Trumpa na půdě amerického Kongresu.
 • Ranní videokomentář: Americké HDP zklamalo, dolar pokračoval v pádu
  Nízký růst americké ekonomiky zaskočil trhy na sklonku týdne a sázky na růst úrokových sazeb v USA opět klesly. US dolar byl opět nejslabší měnou, naopak posiloval JPY a přes pokles cen ropy také CAD. Pád Brentu se zastavil až na supportu 42,50 USD/bbl. Akciovým trhům pomohla korporátní data, závěr S&P 500 byl opět na hraně historického rekordu. Výsledky zátěžových testů evropských bank zanechaly pozitivní dojem.
 • Ranní videokomentář: Americké indexu znovu navyšují historická maxima (+pozvánka na sobotní forex maraton)
  Akciové indexy včera dokázaly navýšit své pozice a například americký index S&P500 se vyhoupl na nové historické maximum nad hranicí 2 300b. Na devizovém trhu pak byly pod tlakem hlavně japonský jen, který znovu doplácí na svůj slabý fundament, a novozélandský dolar, který ztrácel díky zasedání novozélandské centrální banky. Dnešek přinese pár zajímavých dat z Británie, Kanady a ze Spojených států. Trhy však pravděpodobně zůstanou i nadále v absolutním klidu a jakýkoli dopad zveřejněných fundamentů by proto měl být spíše jen krátkodobý.
 • Ranní videokomentář: Americké indexy na nových rekordech, euro i libra zatím zůstávají silné
  Včerejší seance pomohla opět především americkým akciovým indexům, které pokračovaly v růstu a tedy i v navyšování svých historických rekordů. Na devizovém trhu se na páru s eurem dostal pod tlak opět americký dolar, který začíná doplácet na nejistotu ohledně daňové reformy, o které by se mělo hlasovat v průběhu dnešní seance. Pod tlakem zůstávají ale také komoditní měny a prakticky všechny bezpečné přístavy, v čele s drahými kovy a JPY. Dnes pozor hlavně na výsledky z amerického a britského výrobního sektoru. Značně volatilní přitom může být i CAD, a to v čase zveřejnění statistik HDP.
 • Ranní videokomentář: Americké indexy navyšují historická maxima, dnes německý IFO
  Včerejší seance byla na nové fundamenty podle očekávání chudá, což ale nebránilo akciovým indexům v tom, aby pozvolna navyšovaly svá vysoká ocenění. Americké indexy se tak vyhouply na nová maxima, zatímco se v Evropě německý DAX vrátil zpět nad hranici 13 300 euro. Nálada na trzích zůstává pozitivní a nic se na ní pravděpodobně nezmění ani dnes, kdy nás čekají pouze výsledky německého indexu IFO a americká čísla z trhu s bydlením.
 • Ranní videokomentář: Americké indexy pokračují v navyšování rekordů, většina měn dál vyčkává
  Minulý týden přinesl celou řadu důležitých fundamentů a hned několik zasedání centrálních bank, které ale nakonec na celkovém sentimentu na akciových trzích a FX změnily jen málo. Akcie si tak své vysoké ocenění podržely a stabilní zůstala také situace na většině měnových párů. Některým měnám se však přeci jen dařilo, když k mohutné korekci dřívějších ztrát zaveleli hlavně obchodníci na australském a novozélandském dolaru. Nový týden bude na důležité fundamenty chudší, ale i tak několik zajímavých momentů pravděpodobně nabídne. Dnešek však přinese fundamentů jen málo, takže na většině trhů počítáme s klidným průběhem.
 • Ranní videokomentář: Americké indexy si své zisky stále drží, dolar naopak zůstává pod tlakem
  Týden začal na trzích podle očekávání v klidu a na nízkých objemech. Dnes by se objemy na trhy měly vrátit, i když větší volatilitu ani od úterní seance nečekáme. Zveřejněno totiž bude jen minimum důležitých dat, takže podle nás budou obchodníci se vstupem do větších pozic dál spíše vyčkávat na klíčové fundamenty tohoto týdne, kterými bude zasedání ECB a britské parlamentní volby. Asijská seance zatím přinesla hlavně zasedání centrální banky Austrálie, která se signalizací přísnější měnové politiky stále vyčkává. AUD na její rozhodnutí reagoval negativně, i když své prvotní ztráty nakonec dokázal rychle zlikvidovat.
 • Ranní videokomentář: Americké indexy znovu pod tlakem, dnes britský trh práce a zápis ze zasedání Fedu
  Včerejší seance na trhy přinesla mírnou korekci a americké indexy ji nakonec uzavřely v červených číslech. Přestože se situace na trzích oproti začátku měsíce viditelně zklidnila, trhy zůstávají stále nervózní a zjevně se dál obávají další vlny výprodejů. K obavám přitom pomáhá hlavně stále poměrně vysoké ocenění akcií, v kombinaci s vysokou úrovní dluhopisových výnosů, které včera v USA u 10yr splatností znovu testovaly hranici 2,90 %. Dnes bude trochu více o makru. Zvědaví jsme hlavně na výsledky z britského trhu práce. Pozor ale také na večerní minutes ze zasedání Fedu.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bernstein bank webinar