Středa 01. prosinec 2021 01:20
reklama
InstaMarkets
reklama
InstaMarkets
reklama
Interactive Brokers - Global Access-HU
reklama
BidAskBit vanoce

JPY se od Bank of Japan pomoci nedočkal. Ta svůj výhled příliš nemění a dál vyčkává

20.12.2016 09:18  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Po delší době o sobě ráno dala znovu vědět Bank of Japan, která dnes rozhodovala o sazbách a měla možnost vyjádřit se k ekonomické situaci a slábnoucímu JPY. To podstatné z dnešního zasedání viz níže v několika bodech:

 • Banka ponechala sazby podle očekávání beze změny na -0,1 % a žádná změna nenastala ani u jejího cíle pro desetileté výnosy, který zůstává na 0 %.
 • Rozhodnutí podpořilo 7 z 9 členů výboru pro měnovou politiku.
 • Ekonomika podle BoJ pokračuje v postupném zotavování. Výhled se ale mírně zlepšil, a to zejména díky zahraniční poptávce.
 • K růstu poptávky má přispívat slabší jen, ale i zlepšení výhledu pro Čínskou ekonomiku.
 • Inflační očekávání dál slábnou a jejich zlepšení je zatím v nedohlednu.
 • Tři výše uvedené body jsou pravděpodobně hlavním důvodem počáteční velmi vlažné reakce JPY. Na jednu stranu mírné zlepšení ekonomického výhledu + na stranu druhou mírné zhoršení výhledu pro inflaci znamená, že banka nemá důvod na své měnové politice cokoliv měnit.
 • Co se rizik do budoucna týká, doprovodný komentář nabídl klasické body jako brexit, Čína, nebo nejistota v eurozóně.

Doprovodný komentář se tak téměř nijak nevěnoval slábnoucí japonské měně, která by měla BoJ dělat radost, a nenabídl ani žádné konkrétní vyjádření k růstu dluhopisových výnosů, který jde naopak proti její měnové politice. Slabší jen a vyšší výnosy se částečně negují a BoJ zdá se považuje jejich kombinovaný dopad na měnovou politiku za neutrální.

untitled1

Nedočkali jsme se ani žádného komentáře na zatím ne aktuální, ale dlouhodobě velmi zajímavé téma, kterým je prudký růst podílu státních dluhopisů v držení Bank of Japan, která díky masivnímu programu QE vlastní dnes zhruba třetinu veškerého státního dluhu. Toto procento přitom do budoucna dál rychle poroste.

untitled

Sečteno a podtrženo, Bank of Japan dnes žádné novinky nepřinesla a fundament na JPY se nemění. To je v konečném důsledku pro JPY zdá se spíše špatná zpráva, protože prostor k dalšímu oslabování zůstává otevřený a obchodníci jej dens ráno začali znovu využívat.

untitled2

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • JPY - japonské ministerstvo financií
  "G7 bude pokračovať v spoločných intervenčných krokoch poki...
 • JPY je nejsilnější od loňského listopadu. S dalším růstem to ale nebude mít jendoduché
  Včera jsem na tomto místě trochu nakousl situaci na japonském jenu a dnes bych se k ní rád ještě na chvíli vrátil. JPY má za sebou pár velmi dobrých seancí a množí se dotazy na to, proč tak výrazně posiluje. Se situací v Japonsku to příliš nesouvisí, jelikož z Japonska žádné nové zprávy nepřichází a ani Bank of Japan se k dalším krokům a změně měnové politiky zatím příliš nemá. Tím hlavním důvodem se tak zdá být pád dluhopisových výnosů v USA a jejich korelace s USDJPY.
 • JPY je silnější, ale jeho fundament se paradoxně pouze zhoršuje
  Současné napětí na trzích není něčím, co se týká pouze akcií. Růst averze k riziku prosakuje i do ostatních trhů a sam...
 • JPY - kríza likvidity
  USDJPY prelamuje 81,00 (očakávame intervenciu Bank of Japan).....
 • JPY krosy a páry
  Počas noci očakávame stále výrazn...
 • JPY může být v případě zklidnění nervozity na trzích první na ráně
  Začátkem týdne jsem na tomto místě psal o tom, že fondy začínají být opět long JPY, což má na svědomí kombinace několika faktorů, mezi které patří růst averze k riziku na trzích, nebo například zhoršující se politická situace v zemi, která by mohla stát křeslo největšího zastánce slabé japonské měny – japonského premiéra Shinzo Abeho. Japonská měna tedy měla docela solidní důvod k růstu, ale je otázkou, jak dlouho si své pozice udrží. Faktem totiž je, že měnová politika v Japonsku pravděpodobně zůstane i nadále podstatně déle uvolněná, než tomu bude v ostatních zemích. To dokazuje i výhled pro růst sazeb v Japonsku, který zatím se zvyšováním japonských sazeb v dohledné době prakticky nepočítá.
 • JPY neriešiteľný problém pre BoJ
  Dnešné 15-ročné minimá na USDJPY ako sme už naznačili predstavujú neriešiteľný problém pre Bank of ...
 • JPY neriešiteľný problém pre BoJ
  Boj napriek zníženiu základnej úrokovej sadzby do pásma 0,00-0,10% a novému programu pre nákup...
 • JPY opět posiluje, USD/JPY na klíčové úrovni
  Japonská měna v minulém týdnu nevykazovala do středy mimořádný zájem o dění na FX trhu. Situace se změnil...
 • JPY pod vlivem japonské obchodní bilance
  Asijské obchodování odstartovalo ve středu údaji o japonské obchodní bilanci za březen, první, na které se podepsaly důsledky zemětřesení/tsunami. A skutečně tomu tak bylo, tvrdou ránu dostal vývoz. JPY během seance mírně oslabil, i když to lze částečně přičíst vysoké poptávce při tokijské fixaci.
 • JPY si své ranní zisky udržel, šance na srpnové snížení sazeb v Británii stoupá
  Úterní seance je zatím bez velkých témat a většina evropských indexů si svou cenu dokázala podržet. Pohyby na evropských burzách jsou relativně malé a stejně jako včera zůstáváme i dnes jen v mezích intradenního šumu a v líném bočním trendu. Také dnes jsou zobchodované objemy výrazně podprůměrné a na většině evropských burz se pohybují přibližně třicet až čtyřicet procent pod třicetidenním průměrem. Německý DAX dnes tedy zatím zůstává pohodlně nad hranicí 10 200b.
 • JPY těží z pádu dluhopisových výnosů, akciové trhy se po včerejší korekci uklidňují
  Po včerejším výprodeji se dnes situace na finančních trzích začíná uklidňovat. Evropské akcie sice středeční seanci zahájily pádem a v červených číslech se drží také odpoledne, ztráty už ale jen v líném bočním trendu udržují, nebo se jim je v některých případech dokonce daří umazávat. Německý DAX dnes ztrácí přibližně půl procenta, když se vrátil zpět pod hranici 11 800 euro.
 • JPY už zpevňuje i navzdory rostoucím akciím. Blíží se další uvolnění měnové politiky v Japonsku?
  Něco velmi zajímavého se v posledních dnech děje na japonském jenu. JPY je díky svým velmi nízkým nízkým úrokovým sazbám hojně využívaný jako carry měna, což s sebou nese jistá specifika, jako je negativní korelace s vývojem akciových indexů. Zjednodušeně řečeno, pokud se akciím daří, JPY ztrácí, zatímco v případě akciových výprodejů, je to právě JPY který tradičně patří mezi nejsilnější světové měny, a to ať už se to Bank of Japan líbí nebo ne. Tato vazba se však v minulém týdnu pozoruhodně narušila a zatímco MSCI World Index největších světových společností v minulém týdnu vystoupal zpět na úrovně ze začátku měsíce, JPY se začíná přibližovat k úrovním, které testoval v první polovině února.
 • JPY začíná kvůli Bank of Japan znovu ztrácet, USD dál spíše vyčkává na zítřejší Fed
  Po klidném vstupu do nového týdne se dnes na finanční trhy vracejí objemy. Ty jsou v Evropě zatím výrazně nad průměrem, ale ani to zatím indexům nepomáhá k jednoznačnému úniku z bočního trendu. Akcie dnes sice rostou, zisky jsou ale relativně mírné a trhy tak dál spíše vyčkávají na fundamenty, které by stojaté vody dokázaly částečně rozvlnit. To zatím platí také o futures na indexy v USA, kde se stále nedaří nastartovat přesvědčivý trend, což je ale pochopitelné, jelikož to podstatné z tohoto týdne začne přicházet až od zítřejší seance.
 • JPY zpevňuje i navzdory klesajícím úrokovým sazbám. Bank of Japan možná bude muset udělat víc
  Negativní úrokové sazby dnes nejsou nic mimořádného. Jedná se dokonce o tak běžný fenomén, že podle německé Deutsche B...
 • J. Rusnok nečeká další oslabování koruny
  Podle předběžného odhadu ČSÚ poklesl český hrubý domácí produkt v prvním letošním čtvrtletí meziročně o 2,2 %, což odpovídá mezičtvrtletnímu snížení o 3,6 %. I přesto, že karanténní opatření trvala jen zhruba od poloviny března, podstatně se podepsala na výkonu české ekonomiky v prvních třech měsících roku 2020. Byla to zejména slabá zahraniční poptávka, která přispěla k hospodářskému propadu, jako druhá v pořadí pak negativně působila tvorba kapitálu. Naopak vyšší výdaje vládních institucí brzdily hospodářský pokles. České hospodářství nečekají lehké časy ani v nejbližších měsících. Podstatnou část dubna byla ještě v platnosti karanténní opatření, což znamená delší odstávky a ztížené výrobní podmínky. Lze proto očekávat, že ekonomický výkon ve druhém čtvrtletí bude zasažen ještě mnohem výrazněji a pokles HDP s velkou pravděpodobností dosáhne dvouciferných hodnot. Během druhé poloviny roku by se ekonomická situace měla začít postupně normalizovat, ovšem návrat na předkrizové úrovně bude dlouhodobý a potrvá nejspíš několik let. V souhrnu za letošní rok čekáme pokles ekonomiky o 7,6 %.
 • Jsem laik a chci investovat – jak?
  Jsme na tom zkrátka dobře. Ekonomická úroveň Čechů rok od roku roste, a tak o investování projevují zájem už i ti, kteří by se dříve jen stěží odhodlávali. Investičních příležitostí na trhu je opravdu bezpočet, ale jak se v nich zorientovat, a hlavně jak nenaletět, je pro mnohé potenciální investory oříšek. Zlatý důl vám sice objevit nepomůžeme, za to vám usnadníme orientaci v základních investičních příležitostech.
 • Jsem tu jediný, kdo chce tablet od Microsoftu?
  Matt Bolduc, akciový analytik Saxo BankZvěsti, že by Microsoft mohl vyrobit vlastní tablet, byly nakonec pravdivé. Mic...
 • Jsme jen krok od recese v Turecku
  Turecká lira od začátku roku oslabila vůči americkému dolaru o 40 procent. Její hodnotu tlačí dolů spory se Spojenými státy a zároveň obavy z vlivu prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Navzdory k jeho nátlaku turecká centrální banka v září zvýšila úrokové sazby o 6,25 procenta na 24 procent. Erdogan kritizuje tento přistup a nejraději by snižoval úrokové sazby, aby "nastartoval ekonomiku". Právě díky zvyšování se zabránilo dalšímu prudkému oslabování domácí měny a narůstající inflaci, která se v září vyšplhala na téměř 25 procent. Podobné podmínky s úrokovými sazbami byly na tureckém trhu zaznamenané naposledy v letech 2007-2009, nad úrovní 15 procent. Úrokové sazby v Turecku byly již na mnohem vyšších úrovních, zejména v 90. letech.
 • Jsme svědky poklesu EUR?
  V úterý přišlo více zpráv z Asie, avšak velký vliv na měny neměly...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading CUP