Čtvrtek 22. říjen 2020 08:24
reklama
Dukascopy
reklama
XTB Mourinho2
reklama
XTB Mourinho2

TeamViewer – největší evropské IPO roku 2019

18.10.2019 15:52  Autor: LYNX  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

TeamViewer Logo

Od středy 25. září 2019 je společnost TeamViewer kótována na frankfurtské burze. Software TeamViewer, který usnadňuje provádění vzdálené údržby na počítači má i další praktické funkce – například přístup k domácímu počítači z téměř jakéhokoli jiného místa na světě nebo například videokonference.

Rychlá, bezpečná a zároveň snadno implementovatelná síťová propojení počítačů je skvělá věc, která je vyhledávána stále více společnostmi i fyzickými osobami.

V následujícím článku objevíte vše, co potřebujete vědět o IPO TeamViewer.

V následujícím článku se dočtete:

 1. Co je TeamViewer?
 2. Jak TeamViewer generuje tržby a zisky?
 3. Jakou má TeamViewer perspektivu růstu?
 4. Kdo má prospěch z IPO TeamViewer?
 5. Jak proběhlo IPO TeamViewer?
 6. IPO TeamViewer – akcie pro spekulativní investory
 7. Obchodujte akcie TeamViewer u LYNX

Co je TeamViewer?

TeamViewer je německá společnost založená v roce 2005 v Göppingenu, která nabízí software pro vzdálenou údržbu. Společnost momentálně zaměstnává více než 800 zaměstnanců. V roce 2014 byl TeamViewer za 870 milionů EUR koupen britskou soukromou kapitálovou společností Permira.

Společnost svůj stejnojmenný software – TeamViewer neustále vyvíjí. Kromě klasické vzdálené údržby TeamViewer dnes nabízí službu TeamViewer Pilot, která uživatelům nabízí konkrétní vedení kroků instruktorem pomocí výkresů a pokynů na obrazovce uživatele.

TeamViewer Tensor je produkt speciálně vyvinutý pro velké společnosti pro interní správu mnoha zařízení. Zajímavý je také TeamViewer IoT (Internet of Things), který umožňuje, kromě pečlivého sledování, také vzdálené monitorování.

Jak TeamViewer generuje tržby a zisky?

Společnost prodává řádu praktických nástrojů pro domácnosti i podniky. Nicméně základní produkt společnosti – TeamViewer je zdarma pro soukromé použití. Společnost dokáže identifikovat, zda někdo používá software nad normální „soukromou“ úroveň a tito uživatelé následně musí platit předplatné. Kromě toho jsou zpoplatněny výše zmíněné komplexnější aplikace TeamViewer Tensor, TeamViewer Pilot a TeamViewer IoT.

Majitel TeamViewer – společnost Permira se v roce 2017 začala připravovat na IPO. V rámci příprav na IPO začala stále více zpoplatňovat služby spojené s TeamViewer. V roce 2018 TeamViewer dosáhl obratu 258 milionů EUR, což je o 86 procent více, než v roce 2017. A výsledky z první poloviny roku 2019 opět ukazují silný růst tržeb, konkrétně o 78 procent více než ve stejném období z předchozího roku.

TeamViewer má provozní ziskové rozpětí 40, což je na takto mladou technologickou společnost velmi dobrý výsledek.

[E-book ZDARMA]: 14 praktických tipů, jak se stát lepším investorem

Objevte jak zvýšit úspěšnost svých obchodů. V knize naleznete praktické tipy pro money management, jak si vést obchodní deník, principy řízení rizika či psychologii investování.

Jakou má TeamViewer perspektivu růstu?

Podle studie McKinsey má potenciální trh pro TeamViewer v současnosti objem deseti miliard eur a do roku 2023 by se mohl ztrojnásobit.

Existuje poměrně málo softwarových řešení, která jsou srovnatelná s aplikací TeamViewer. Ale co když giganti jako Microsoft nebo Google vyvinou konkurenční programy, které by mohly být levnější?

TeamViewer zažívá dlouhodobý silný růst, který však v žádném případě není do budoucna jistý.

Peníze získané prostřednictvím počáteční veřejné nabídky by samozřejmě byly perfektním základem pro zahájení, rozšíření, případně nákup odpovídajících malých podniků, čímž by společnost předešla vzniku nové konkurence. Nicméně příjmy z IPO TeamViewer neputují do peněženky společnosti.

LYNX TIP: Zjistěte, jak LYNX používá k přístupu na vzdálenou plochu svých uživatelů aplikaci TeamViewer.

Kdo těží z IPO TeamViewer?

Během IPO bylo uvedeno 42 procent společnosti ve formě 84 milionů akcií k veřejnému obchodování. Emisní cena byla 26,25 EUR. Během IPO bylo celkově vyděláno 2,2 miliardy EUR. TeamViewer je tak oceněn na neuvěřitelných 5,25 miliard EUR, což je 20krát vyšší částka než obrat společnosti v roce 2018.

Problémem však je, že peníze z IPO šly do pokladny předchozího vlastníka – Tiger LuxOne S.à r.l, která patří do majetku soukromé kapitálové společnosti Permira. Stručně řečeno: Permira, která v roce 2014 investovala 870 milionů EUR do TeamViewer, nyní stále drží 58 procentní podíl ve společnosti a většina zisku poputuje do její pokladny.

LYNX TIP: Chcete se dozvědět více o IPO? Sledujte sekci věnovanou IPO, kde pravidelně publikujeme články věnované tématu IPO.

Jak proběhlo IPO TeamViewer?

Zdá se, že mnoho účastníků trhu výše zmíněné potenciální zranitelnosti rozpoznalo. Akcie TeamViewer (ISIN: DE000A2YN900 – symbol: TMV – WKN: A2YN90) se začaly obchodovat 25. září za emisní cenu 26,25 EUR. Následující graf ukazuje vývoj hodnoty akcie na 15 minutovém grafu během dvou obchodních dní.

IPO TeamViewer graf

Již v prvních 15 minutách obchodování se cena znatelně změnila. Po prvotním strmém nárůstu cena silně poklesla a uzavřela na hodnotě 25,23 EUR. Za první den tedy akcie ztratila 3,88 procent ze své emisní ceny. Následující den pokles pokračoval bez přestávky. Druhý den cena klesla na 23,42 EUR, což je ztráta více než 10,8 procent během prvních 2 obchodních dní.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

IPO TeamViewer – akcie pro spekulativní investory

Kolem akcií TeamViewer je stále mnoho nejistých veličin. Společnost může v budoucnosti dosahovat stále výrazně vyšších tržeb se silným ziskem. Nicméně samotná společnost neobdržela kapitál, který pramenil z IPO a tudíž není schopna masivně investovat do výzkumu, vývoje, marketingu a prodeje, jak to společnosti po IPO dělají.

Navíc na trh míří stále více konkurenčních společností, které mohou v dohledné budoucnosti TeamViewer předběhnout.Akcie TeamViewer - hodinový graf

Graf akcie TeamViewer, hodinový timeframe. Zdroj: LYNX Trading.

Mnoho z nich nabízí levnější alternativy. Příliv nových platících klientů je však stále působivý. Otázkou zůstává, kam až může tento trh růst.

Na druhou stranu: rychle rostoucí technologické společnosti se přirozeně potýkají s celou řadou rizik. Ani TeamViewer není výjimkou.

Akcie jsou v současné době poměrně drahé, přestože jsou výrazně levnější, než byla emisní cena. To však automaticky neznamená, že cena musí dále klesat. Pokud cena dále klesne a na grafu se objeví technické impulsy, můžete zvážit, zda zařadíte TeamViewer do svého investičního portfolia. V každém případě se jedná o investici, která může být velmi volatilní a velmi nejistá.

Akcie TeamViewer jsou ukázkovým příkladem spekulativní investice. Níže přikládáme více údajů o akcii TeamViewer.

Akcie TeamViewer - tws

LYNX TIP: O tom, jak fungují akcie blíž, se můžete dočíst v našem akciovém průvodci.

Obchodujte akcie TeamViewer u LYNX

LYNX nabízí obchodování s akciemi bezprostředně po jejich IPO přímo na domácích burzách. To našim klientům garantuje vysoký objem obchodování a úzký spread.

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám umožníme obchodovat s akciemi, ETF, futures, opcemi , CFD, či forexem za příznivé poplatky.

U LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím našich profesionálních platforem.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn na více než 130 měn.

Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme analýzy trhu a novinky ze světa investic v rámci našeho LYNX zpravodajského a vzdělávacího portálu.

Obchodujte akcie s LYNX

S LYNX je jednoduché vytvořit si diverzifikované portfolio. Pomůže Vám k tomu přístup na více než 100 burz ve 30 zemích světa. Zároveň máte možnost sledovat aktuální akciové tipy od LYNX , které mohou sloužit jako inspirace pro Vaše portfolio.

Investujte do akcií s LYNX
Investiční produkty
IPO WeWork

IPO WeWork – druhé největší IPO 2019?

24. září 2019 | IPO

Společnost WeWork zveřejnila prospekt k chystanému IPO, jehož realizaci můžeme čekat koncem roku 2019. Zjistěte, co můžeme od IPO WeWork očekávat.

Číst dále
IPO Airbnb už v roce 2019?

IPO Airbnb můžeme očekávat v roce 2020

18. září 2019 | IPO

Co je Airbnb a jak funguje? Dočkáme se IPO Airbnb v roce 2020? Věděli jste, že velký zastánce Airbnb je i generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg?

Číst dále
IPO Luckin – ztratí Starbucks své prvenství na čínském trhu?

IPO Luckin Coffee – ztratí Starbucks své prvenství na čínském trhu?

17. května 2019 | IPO

IPO čínského kávového giganta předčilo všechna očekání a upisovací cena nakonec byla vyšší, než se očekávalo. Objevte základní informace o Luckin Coffee.

Číst dále

The post TeamViewer – největší evropské IPO roku 2019 appeared first on LYNX Czech Republic.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Ťažba ropy v USA prekonala historické maximá. Začali bridlicoví producenti reagovať na rast cien ropy?
  Včera boli zverejnené pravidelné týždňové dáta z amerického ropného trhu. Najviac zaujala ťažba, ktorá prekonala vrchol z roku 2015 a s 9,62 mil. barelov za deň dosiahla nové historické maximá.
 • Ťažba ropy v USA prudko klesla. Ropá má priestor pre rast
  Jedinou premennou, ktorá aktuálne ovplyvňuje rovnováhu na trhu s ropou je teda americká ťažba, ktorá je od októbra minulého roka v rastovom trende. S tým, ako sa v minulom roku ropa vrátila na vyššie úrovne sa americkým bridlicovým producentom oplatilo opäť začať ťažiť viac a od októbra až do predminulého týždňa vzrástla jej ťažba v USA o 886 mil. barelov denne. To vymazalo viac ako polovicu efektu zníženia ťažby zo strany OPECu na svetovú ponuku. Pokiaľ by rast ťažby z bridlíc v USA pokračoval aktuálnym tempom, tak by niekedy v budúcom roku opäť mohla na globálnom trhu s ropou nastať silná prevaha ponuky nad dopytom.
 • Ťažba ropy v USA prudko poskočila. Priestor pre rast jej ceny sa obmedzuje.
  Jeden z hlavných fundamentov na ropnou trhu – ťažba v USA, sa podľa včerajších čísel z amerického ropného trhu zmenil. Ťažba vzrástla o 0,4 mil. barelov za deň, čo je v čase kedy neboli hlásené žiadne výpadky úplne gigantické číslo, ktoré predstavuje 0,4% globálnej ponuky. Vyzerá to tak, že pri vyšších cenách ropy sa s určitým oneskorením prebudili americkí bridlicoví producenti a zvýšili svoju ťažbu. Pre ropu je to samozrejme zlá správa.
 • Ťažba ropy v USA rastie už tretí týždeň po sebe. Brent na dva a pol mesačných minimách
  Popri zásobách ropy (ktoré v uplynulom týždni nečakane vzrástli o 1,7 mil. barelov), bola dnes zverejnená aj pravidelná týždňová štatistika ťažby ropy v USA. A tá ukázala tretí týždňový rast v rade – o 21 tis. barelov denne na 8,515 mb/d.:
 • Ťažba ropy v USA v minulom týždni rástla brutálnym tempom. Je najvyššia v histórii. Ropa klesá
  Dnešné čísla z amerického ropného trhu mimoriadne prekvapili. Čakalo sa, že ťažba ropy prekoná historické maximá, keďže bola len tesne pod nimi, avšak rast o 332 tis. barelov denne bol mimo všetkých očakávaní. Za celý minulý rok vzrástla ťažba o 1,01 mil. barelov denne, čiže za minulý týždeň vzrástla ťažba ropy o toľko, ako v priemere za 4 mesiace minulého roka. Čo som sa pozrel na históriu za posledných 10 rokov, tak keď nepočítame výpadky kvôli počasiu, takýto rast nikdy ani zďaleka nenastal. Zrejme je to historicky najvyšší týždňový rast za normálnych podmienok.
 • Ťažba z bridlíc prinesie stabilnejšie ceny ropy
  Ďalší z mojich článkov pre tlač, ktorý už má po publikácii (tentokrát v Green Business Review), tak ho dávam aj na xpuls (dáta nie sú úplne najaktuálnejšie, písal som to koncom februára).
 • Ťažké chmáry nad turbom eurozóny
  Včera sme na trhu videli pomerne rezký všeobecný pokles na trhu, avšak dôvody sa hľadali ťa...
 • TA3: Analytik L. Lipovský o tom, čo prinesie leto našim vodičom
  Analytik Lukáš Lipovský sa vyjadril pre televíziu TA3 k vývoju cien ropy a palív. Na video sa môžete pozrieť kliknutím na nižšie uvedený odkaz.
 • TA3: O prudkom poklese cien ropy
  Ropný trh sa otriasa v základoch. Cena čierneho zlata sa prepadla od októbra o 25%. Čo spôsobuje taký dramatický vývoj, to sme sa spýtali Kamila Borosa, analytika X-Trade Brokers.
 • TA-35 Izraelský vlajkový index TASE
  Israel, resp. Blízký Východ , byl, je a může být velmi zajímavým resortem pro investice. Poněkud napjaté politické podmínky; nejasnosti stran legálnosti konstituce státu Izrael a legitimnosti požadavků Palestiny vytváří podmínky, které více politicky, než hospodářsky ovlivňují zdejší trhy.
 • Technical alert: EURUSD
  Pokud se podíváme na graf EURUSD, tak po včerejším boji to vypadá, že cena prorazila pod spodní limitu struktury Overbalance. Pohyb naznačuje, že klesající korekce se může dále rozvinout. Pokud se cena udrží pod úrovní 1,1392 EURUSD, tak pokles vypadá jako pravděpodobnější scénář dalšího vývoje. Obchodníci by však neměli zapomínat, že hlavní trend je stále rostoucí. Býci by se mohli objevit na supportu na úrovni 1,13 EURUSD, kde se nachází 85 období klouzavý průměr a kde můžeme pozorovat Price Action z 6. března. Průraz pod tento support by mohl vést k hlubšímu poklesu.
 • Technical alert: GBPUSD
  GBPUSD začal dnešné obchodovanie nižšie. Pár testuje kľúčovú podporu - dolnú hranicu štruktúry Overbalance na úrovni 1.3015. Pozornosť by sa však mala venovať aj zóne 1.30, pretože zaznamenala početné reakcie na strane dopytu. Pokiaľ sa cena nachádza nad hladinou 1.30, existuje možnosť, že sa pár zotaví. Na druhej strane, zlom pod touto prekážkou by mohol spôsobiť výraznejší pohyb smerom nadol.
 • Technická a fundamentální analýza: Akcie Apple
  Počínaje uplynulým pátkem 20. září jsme na českých pultech mohli poprvé spatřit nové modely vlajkového produktu Applu: chytré telefony iPhone 11. Tim Cook v úterý 10. září na své keynote prezentaci představil také novou verzi hodinek Apple Watch, nový iPad a také streamovací službu Apple TV+ a videoherní platformu Apple Arcade.
 • Technická analýza - Absence zásadních makrodat může eurodolar zaparkovat u 1,04 EURUSD
  EURUSD: Měnový pár se pohybuje pod denní rezistencí R1. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v neutrální oblasti. Aktuálně při 55 bodech. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje uptrend.
 • Technická analýza - ADP dolaru zisky nepřineslo, sada dat dnes bude pokračovat
  EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje těsně pod hladinou denního pivotu na 1,1147 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se pohybuje v nižším neutrálním pásmu, aktuálně se nachází při hodnotě 44. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje down-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje také downtrend.
 • Technická analýza: Akcie Google pred kvartálnymi výsledkami prelomili hranicu 630
  Rastúci trend akcií spoločnosti Google, ktorá dnes po zatvorení amerických trhov zverejňuje svoje ...
 • Technická analýza: Akciím se před zasedáním FOMC daří
  Zasedání FOMC je hlavní událostí dnešního dne. Rozhodnutí o sazbách bude zveřejněno ve 20. hodin a o půl hodiny později začne tisková konference guvernéra Fedu Powella. Dnes se nečeká žádná výraznější změna měnové politiky. I tak se ovšem můžeme těšit na zvýšenou volatilitu. Mezi nejsledovanější trhy v souvislosti se zasedáním americké centrální banky tradičně patří EURUSD a US500.
 • Technická analýza - Aktuálním vítězem o úroveň 1,1000 EURUSD je evropská měna
  EURUSD: Měnový pár drží pozice nad hladinou denního pivotu. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v neutrálním pásm...
 • Technická analýza - All eyes on Fed - eurodolar je v předvečer zveřejnění Minutes nervózní
  EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje nad hladinou denního pivotu na 1,1046 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se poh...
 • Technická analýza - Americká data rozhodnou o síle dolaru
  USDJPY: Dolar drží pozice nad denním pivotem 123,95 USDJPY. Oscilátor relativní síly RSI nemá jasný směr, když se poh...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets webinare