Pondělí 29. duben 2024 19:09
reklama
FTMO férovost
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Fintokei SwiftTrader

Co udělá RBNZ zítra?

09.04.2024 16:43  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Reserve Bank of New Zealand oznámí své další měnověpolitické rozhodnutí během nadcházejícího asijsko-pacifického zasedání. Oznámení bude provedeno ve středu ve 16:00. Změna výše sazeb se neočekává, neboť inflace zůstává příliš vysoká.

Co trh očekává?

Očekává se, že RBNZ ponechá sazby beze změny a oficiální sazba pro hotovostní operace (OCR) zůstane na úrovni 5,50 % již na šestém zasedání v řadě. Takový výsledek očekávají všichni ekonomové oslovení agenturou Bloomberg. Kromě toho peněžní trhy rovněž oceňují, že na zítřejším zasedání nedojde ke změně úrovně úrokových sazeb. To by nemělo být překvapením vzhledem k tomu, že Nový Zéland od posledního zasedání nezveřejnil žádné nové údaje o inflaci (protože zveřejňuje pouze čtvrtletní údaje) a poslední údaje ukazují, že CPI dosáhl 4,7 % meziročně, což je více než dvojnásobek cíle RBNZ.

Zdroj: Bloomberg Finance LP

Investoři se zaměří na prohlášení

Jelikož se zdá velmi nepravděpodobné, že RBNZ rozhodne o snížení sazeb, a sazby budou s největší pravděpodobností ponechány beze změny, investoři se zaměří na pokyny. Těch může být málo, protože nebudou zveřejněny žádné nové ekonomické prognózy. Prognózy, které centrální banka zveřejnila v únoru, naznačovaly začátek cyklu snižování sazeb v příštím roce, tedy v únoru 2025. Trh oceňoval říjen jako nejpravděpodobnější výsledek, ale tato očekávání se během posledního zhruba měsíce stala více holubičími a nyní je srpnové zasedání považováno za načasování prvního snížení sazeb. Investoři budou hledat jakékoli náznaky, zda RBNZ získala větší jistotu ohledně dosažení inflačního cíle. Nicméně takový náznak nemusí být nabídnut vzhledem k tomu, že od minulého zasedání nebyly nabídnuty žádné nové údaje o inflaci.

Pohled na NZDUSD

Existuje vysoká pravděpodobnost, že zítřejší rozhodnutí RBNZ o sazbách bude bezvýznamné a na trhu NZD se nedočkáme žádného většího pohybu. Pokud by se ukázalo, že prohlášení RBNZ bylo o něco holubičí než to předchozí, NZD by se mohl trochu stáhnout. 

Při pohledu na graf NZDUSD v intervalu D1 vidíme, že se pár blíží k zajímavé technické oblasti. Probíhající korekce směrem vzhůru tlačí pár blíže k oblasti 0,6100, kde se nachází předchozí cenové reakce, klouzavý průměr s periodou 50 a klesající trendová linie. Proražení nad tuto oblast by znamenalo posílení býčího výhledu. Kdyby ji však pár otestoval, ale nepodařilo by se mu ji překonat a později by se stáhl zpět, potvrdil by tím klesající trend. Spouštěčem takového obratu od důležité technické rezistence by mohlo být holubičí prohlášení RBNZ. Nicméně to není základní scénář nadcházejícího zasedání.

Zdroj: xStation5

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Co tento týden čekat od eura?
    Evropská měna strávila celý minulý týden ve fázi budování korekční vlny. Věřím, že neúspěšný pokus o průraz úrovně 1,0880, která odpovídá Fibonacciho hladině 61,8 %, ukazuje ochotu trhu vytvořit vlnu 3 v 3 neboli C. Pokud to tak opravdu je, mohly by kotace evropské měny příští týden znovu klesat. Je ale třeba pamatovat na zpravodajské pozadí, které má tendenci ovlivňovat tržní sentiment. Podívejme se proto na hlavní události následujících pěti dní.
  • Co to je kvantitativní uvolňování a co od něj čekat?
    Akcie a další riziková aktiva obecně si připisovaly včera drobné zisky v očekávání dnešního uvedení kvantitativního uv...
  • Co to jsou decentralizované finance (DeFi)
    Decentralizované finance jsou v současné době jednou z nejzajímavějších oblastí kryptoměn. DeFi představuje zkratku pro decentralizované finance. Jedná se o finanční systém v decentralizované podobě. Většinou je k tomu využíván blockchain.
  • COT: Rekordní shortování kukuřice. Spekulanti přestali podporovat vzestup kakaa
    Naše týdenní zpráva COT (Commitment of Traders) se věnuje pozicím, které drželi hedgeové fondy a další spekulanti ve futures na různé komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterým 20. února. Tedy v týdnu, kdy globální akciové trhy zadržovaly dech před zveřejněním hospodářských výsledků Nvidie. Zároveň měl dolar nakročeno k první týdenní ztrátě v tomto roce, a pomohl tak spolu s optimismem ohledně čínského hospodářského růstu podpořit uzavírání krátkých pozic v drahých a průmyslových kovech. Krátké pozice v obilninách dosáhly rekordního maxima a spekulanti přestali podporovat dosavadní vzestup kakaa.
  • Co Trump připraví Íránu? Investoři se nebojí, odpoledne mají optimisti navrch
    Finanční trhy byly ještě při začátku evropského obchodování rozvířené kvůli íránskému nočnímu raketovému útoku na americké základny. Přidala se další slabá data z německého průmyslu, přesto negativní vývoj dlouho nevydržel.
  • COT: Spekulanti přispívají k dalšímu posilování zlata
    Naše týdenní zpráva COT (Commitment of Traders) se věnuje pozicím, které drželi hedgeové fondy a další spekulanti ve futures na různé komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterým 28. listopadu. V týdnu, kdy další oživení trhu s dluhopisy a oslabený dolar podpořily ochotu riskovat na všech trzích s výjimkou sektoru komodit. Tam došlo zejména v oblasti energií a obilovin ke značným ztrátám, které byly víc než dostatečnou protiváhou pokračujících nákupů zlata a stříbra.
  • COT: Úprk komodit se před zasedáním FOMC stal naléhavějším
    I v týdnu ukončeném 17. březnem omezily investiční fondy své rostoucí tendence, jak se děje už po čtyři týdny po sobě v očekávání jednání FOMC...
  • COT: Výprodej ropy zpomalil - vysoká poptávka po obilí
    Naše týdenní zpráva COT (Commitment of Traders) se věnuje pozicím, které drželi hedgeové fondy a další spekulanti ve futures na různé komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterým 14. listopadu, tedy v týdnu, kdy akciové trhy dál posilovaly poté, co neočekávaně slabé údaje o americké ekonomice podpořily rostoucí přesvědčení, že agresivní navyšování sazeb ze strany Federálních rezerv může skončit měkkým přistáním. Také komoditní sektor zaznamenal mírný vzestup. Během tohoto nejednoznačného týdne se 15 ze 24 komodit obchodovalo výš. Nejlépe si vedly obilí, ropa a kovy jako měď a stříbro.
  • Co udělá Bank of Japan?
    Bank of Japan by měla oznámit své rozhodnutí o měnové politice během příštího asijsko-pacifického zasedání. Načasování je předběžné, ale oznámení se obvykle provádí kolem 16 hodiny. Od banky se neočekává, že by změnila výši úrokových sazeb, ale to neznamená, že neudělá žádný krok.
  • Co udělají trhy, až skončí QE v eurozóně
    Program kvantitativního uvolňování ze strany ECB vedl k poklesu rizikových prémií u řady investičních aktiv. Příčinou jsou buď přímé nákupy těchto aktiv zmíněnou centrální bankou, nebo je efekt nepřímý. V takovém případě dochází k tomu, že investoři přecházejí z trhů, na kterých intervenuje ECB, na trhy jiné, kde následně také dochází k poklesu rizikových prémií.
  • Co udělá rok 2024 s kursem koruny, úroky hypoték, cenami nemovitostí, pohonných hmot i elektřiny?
    Již za týden budeme odpočítávat první hodiny a dny roku 2024. Co od nej čekat? Jak změní kurs koruny, úroky hypoték, cen realit, pohonných hmot či elektřiny pro nabíjení vozů?
  • Co ukázaly zprávy technologických firem?
    Tento týden se nesl v duchu velké technologické nejistoty ze zámoří. Po velmi slabých výsledcích Snapu a panickém výprodeji se investoři ptali sami sebe, zda-li BigTech společnosti potvrdí obavy trhu z ekonomického zpomalení. Ukázalo se, že AAA firmy (Apple, Amazon, Alphabet) a Microsoft vykázali relativně uspokojivé výsledky, to se však nedá říct o Meta Platforms.
  • Co ukáže zpráva o indexu spotřebitelských cen?
    Dnes ve 12:30 SEČ budou zveřejněny březnové údaje o indexu spotřebitelských cen (CPI) v USA, které výrazně ovlivní sílu či slabost dolaru.
  • CoverdealFX
    CoverdealFX je registrovanou obchodní značkou společnosti s názvem Coverdeal Holdings Limited, která je regulována Cyprus Securities and Exchange Commission – CySEC a disponuje s licenčním číslem CIF 231/14. Firma Coverdeal Holdings Ltd je členem Investor Compensation Fund a tento fond je určený pro klienty kyperských investičních firem – CIF a jiných Investičních firem – IF. Prostředky klientů se uchovávají v uznávaných evropských bankách.
  • Covid dusí slovenskou ekonomiku
    Dnešní data o ekonomickém sentimentu na Slovensku ukázala, že si druhá vlna pandemie vybírá svoji daň na ekonomické aktivitě. Sentiment se propadl meziměsíčně o 4,8 bodu na 80,6 bodu, což je nejnižší úroveň od loňského června a hluboko pod předkrizovou úrovní 97,2 bodu. Na druhou stranu je stále nad jarními úrovněmi okolo 60 bodů. Oslabení sentimentu je patrné napříč všemi sektory ekonomiky, avšak největšímu propadu došlo v rámci odvětví služeb, na která tvrdě dopadla poslední omezení vyhlášená vládou Co nám to říká o ekonomické situaci na Slovensku? V posledním čtvrtletí loňského roku pravděpodobně došlo k mírnému poklesu ekonomické aktivity a možná dojde k dalšímu poklesu aktivity na začátku letošního roku. Tento pokles by měl být však mírný, neboť se podařilo udržet v chodu průmysl, spotřebitelé i firmy se do značné míry naučili fungovat pod omezeními, vláda znovu zapnula podpůrné programy na podporu postižených odvětví a firem a v neposlední řadě nejsou přijatá opatření efektivně tak tvrdá, jako byla na jaře.
  • Covid i válka na Ukrajině přispívají k demontáži globálního finančního systému
    Covidové narušení dodavatelských řetězců, rostoucí geopolitické napětí i nedávné krachy významných bank podle aktuální analýzy pojišťovny Allianz Trade přispívají ke zpochybňování globálního finančního systému. Rozvíjející se ekonomiky v čele s Čínou začaly cílevědoměji prosazovat iniciativy k dosažení větší měnové suverenity a snížení své závislosti na přeshraničních kapitálových tocích z vyspělých ekonomik.
  • Covid obrací lidi k přírodě více než Gréta: roste poptávka po kempech, zahrádkách, chalupách i po dřevu
    Pandemie Čechy vrací blíže k přírodě. Do kempů, zahrádek, na chaty a chalupy. Civilizovaný svět obecně v sobě znovuobjevuje náklonnost k přírodním materiálům, jako je dřevo. Utrácet za zeleň a chvilky v ní je zkrátka „in“, dokonce ani nebylo třeba apelu Grety Thunbergové, kterou média v době pandemie odsunula do pozadí, za vir.
  • Covidová opatření hloubí mezi Čechy propast. Zvýhodnění jsou obyvatelé měst či zaměstnanci placení z veřejných peněz
    Covidová krize, jejíž roční výročí vychází právě na nynější dny, stále více rozděluje českou společnost. Toto rozdělování tuzemské veřejnosti umocňují vládní opatření. Ta na jedné straně nahrávají například zaměstnancům placeným z veřejných rozpočtů či obyvatelům měst, na straně druhé znevýhodňují živnostníky, resp. OSVČ či obyvatele zejména malých obcí.
  • Covidové uzavírky roku 2020 přály počínání dětí. Letos počet narozených už klesá, o desetinu
    Nástup covidové pandemie v ČR v březnu 2020 sice znamenal pohromu pro ekonomiku, zato však vzpruhu pro počínání dětí. Hospodářství se v roce 2020 propadlo nejvýrazněji v historii ČR, o 5,5 procenta, a to kvůli celosvětovému hospodářskému útlumu, zastavování výroby, zavírání obchodů i dalších provozů včetně kulturních, a řadě dalších pandemických restrikcí. Lidé se i sami spontánně zdržovali společenského kontaktu. O to více se však zjevně „činili“ v soukromí. Potvrzují to i dnes zveřejněná data ČSÚ.
  • Covid se vrací na scénu, Čína sahá k uzávěrám. Akcie drží směr dolů
    Aby problémů nebylo málo, vrací se jeden velmi známý - covid. Západní svět dávno řeší jiné věci, ale Čína se drží své politiky nulové tolerance a zavírá město Čcheng-tu o 21 milionech obyvatel. Sice nejde o takové ekonomické centrum a dopravní uzel jako dříve zavřená Šanghaj, ale i tak je to průmyslově velmi významné město, kde vyrábí i řada západních firem. A vzhledem k tomu, že dopady uzavření Šanghaje jsou v živé paměti a podepsaly se i na výkonu čínské ekonomiky, nové zprávy rozhodně nezapadly bez odezvy. Svou roli sehrál i horší čínský index PMI za srpen.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO férovost