Neděle 17. leden 2021 07:35
reklama
Admiral bez komise2
reklama
RoboMarkets CopyFX
reklama
Admiral bez komise2

Jaroslav Tupý: Nezapomínáme na začínající obchodníky

Napsal:   Sekce: Články Purple Trading

Každý jednou začínal. V oblasti tradingu by se možná dalo říct, že někteří začínají pořád. Co ale takový začínající obchodník vlastně na své cestě finančními trhy potřebuje?

Už jsme od klientů několikrát slyšeli, že mají pocit, že se v Purple Trading zaměřujeme především na zkušené až profesionální obchodníky. To, že využíváme velmi pokročilou technologii a chováme se ke klientům profesionálně, na úrovni obchodního partnera, přece nevylučuje začínající obchodníky z oblasti našeho zájmu.

V Purple Trading pro klienty připravujeme několik možností, jak získat nebo rozšířit své znalosti z tradingu. O novinkách a především o tom, že chceme podporovat nové a začínající obchodníky, více pověděl Jaroslav Tupý, ředitel naší české kanceláře.


Jak přistupujete k začínajícím obchodníkům?

Nejdříve musíme zjistit, v jaké fázi tito začátečníci jsou. Je rozdíl mezi úplným začátečníkem, anebo tzv. opakovaným začátečníkem, který se nemůže dostat ze svého počátečního stavu. Tento typ začátečníka potřebuje trochu více pomoci, aby pozvedl svůj trading na vyšší úroveň.

Primárně se snažíme podle tohoto modelu selektovat začátečníky, poté zjistíme, jaké jsou jejich cíle a představy, a následně k nim přistupujeme individuálně podle jejich potřeby.

A jakou podporu tedy mohou začínající obchodníci od Purple Trading očekávat?

Úplným začátečníkům nově nabízíme prezenční semináře, na kterých se s námi mohou v přátelském duchu více seznámit se základy obchodování. Probíráme základy tradingu, včetně základů nejoblíbenějších strategií, a zároveň se s nimi bavíme o přístupech a osobním nastavení k tradingu (např. časové možnosti, osobní přístup k riziku atd.).

Díky získaným informacím je můžeme na základě zkušeností upozornit na rizikové faktory, které by začínajícího obchodníka mohly potencionálně ohrožovat. To znamená, že se snažíme minimalizovat riziko zdůrazněním klíčových věcí, kterých by si měl obchodník všímat. Zároveň naše klienty upozorňujeme na všechna rizika spojená s obchodováním forexu, CFD a pákových produktů.

Tyto semináře probíhají jako seriál 4 lekcí, kdy se s klienty sejdeme vždy jednou týdně po dobu jednoho měsíce. Na aktuální termíny se můžete přihlásit zde: https://www.purple-trading.com/cs/seminare/


V jakém časovém horizontu může naprostý laik přemýšlet o tom, že by se tradingem uživil?

Spíše v dlouhodobém horizontu, jelikož zde hraje roli spousta parametrů. V zásadě je cíl jasný: umět se rozhodnout, zda nakoupit či prodat (long anebo short). Nicméně proto, aby bylo rozhodnutí co nejsprávnější, je nezbytnou dovedností pochopení trhů.

To je klíčová myšlenka. Začínající obchodník si musí na trhy vytvořit určitý názor, vybrat si konkrétní instrumenty, které jsou pro něj vhodné a které mu vyhovují. Je důležité si uvědomit, že ne každý instrument vyhovuje všem obchodníkům.

Následně je nutné sledovat zprávy, různé typy fundamentů, a zároveň si všímat, jak se daný instrument pohybuje, což je jeden z úplně nejdůležitějších faktorů pro to, abychom mohli příslušný instrument úspěšně obchodovat.

Co všechno je potřeba při úvahách o full time tradingu vzít v potaz skvěle popsal můj kolega Adam Dulovec, v dříve vydaném článku Kdo by nechtěl být full-time trader?

Jaké to bylo, když jste na trzích začínal Vy?

Tehdy bylo bohužel velice málo informací k dispozici a zároveň o trzích málokdo věděl. Začínal jsem v roce 1994 na futures, které se obchodují v kontraktech, tzn. minimální velikost 1 lot, což je relativně rizikovější obchodování, nicméně trhy v té době byly trochu pomalejší.

Principy ale zůstávají stejné. Pokud jsme obchodovali např. ropu nebo dluhopisy, vždy bylo důležité vědět, jaké okolnosti či fundamenty ovlivňují příslušný instrument, a dle toho se rozhodovat.

Co Vám osobně v průběhu let v tradingu nejvíce pomohlo se posunout dále?

Ze začátku to byly 2 faktory, což jsou neustálé studium a kontakt s dalšími tradery. Další pomocnou činností bylo sledování úspěšných traderů. Také mi pomohlo obchodování pro jeden fond, ve kterém jsem s jedním manažerem působil, což pro mě byl určitý druh mentoringu.

Dále s postupem let větší důraz na automatizaci obchodování. Celý trh se totiž za několik posledních let posunul k automatizaci, proto jsme se i my posunuli k automatizovaným obchodům, což celkovému tradingu velmi pomohlo.

Víceméně šlo o přizpůsobování se vývoji, protože například ve zmíněném roce 1994 jsme telefonicky dostávali informace, že k realizaci nákupu vepřových půlek obvykle došlo až po 2 hodinách. Nyní je naštěstí trh k dispozici online, je rychlý a vše probíhá v rámci milisekund.

A závěrem, jakou jednu věc byste vzkázal začínajícím obchodníkům?

Nejdůležitější je práce se ztrátou. To znamená minimalizovat ztráty, a zároveň nebát se přijmout malou ztrátu. Pokud jde totiž trh proti nám, musíme si uvědomit, že je obvykle velmi těžké jej přemoct. Proto se obecně doporučuje stanovit si přijatelnou úroveň ztráty a dopředu nastavit Stop-Loss.

Neváhejte se včas registrovat na nové prezenční semináře pro začínající obchodníky. Pro zajištění co nejosobnějšího přístupu je kapacita každé lekce omezena. Přehled aktuálně vypsaných termínů a možnost přihlásit se, naleznete na https://www.purple-trading.com/cs/seminare/

Tým Purple Trading
info@purple-trading.com
+420 228 882 352 Po-Pá, 8-16h (CET)

Representative office: Vinohradská 2828/151, Praha 3, Flora

www.purple-trading.com/cs

Pamatujte, že obchodování CFDs je pákovým produktem a může tak dojít ke ztrátě vašeho celého kapitálu. Pro více informací o rizicích v tradingu prosím navštivte stránku zde.

Obchodování na devizovém a CFD trhu s marží obnáší velkou míru rizika a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s vysokou pákou může fungovat jak ve Váš prospěch, tak i proti Vám. Předtím, než se rozhodnete obchodovat na devizovém trhu, pečlivě zvažte své investiční cíle, množství zkušeností a ochotu riskovat. Existuje možnost, že utrpíte ztrátu části nebo celé výchozí investice, a proto není vhodné investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit. Měl/a byste si být vědom/a všech rizik spojených s obchodováním na devizovém trhu a v případě jakýchkoliv pochybností vyhledat radu od nezávislého finančního poradce.

Všechny názory, novinky, výzkumy, analýzy, ceny nebo jiné informace obsažené na webových stránkách jsou poskytovány jako obecný komentář k trhu a nepředstavují investiční poradenství. L.F. Investment Limited. nenese žádnou odpovědnost za ztrátu nebo škodu, zahrnující mimo jiné ušlý zisk, která může vzejít přímo nebo nepřímo z použití nebo spoléhání se na takové informace.

P.M. Purple Trading je obchodní značka, vlastněná a provozovaná společností L.F. Investment Limited., licencovaným obchodníkem s cennými papíry, regulovaným CySEC, číslo licence 271/15.

Hodnocení článku:
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Jak zvolení Bidena ovlivní energetický sektor?
  Volby v roce 2020 mohou být zásadní pro budoucnost energetického sektoru na celém světě. Nový prezident bude buď pokračovat ve stávající politice, nebo v případě zvolení Bidena, dojde k otočení směru o 180 stupňů. Sám Trump několikrát uznal, že průmysl a jeho podpora vede k znečištění planety, ale preferuje ekonomický růst a nízký cen komodit. Biden má však opačný pohled na věc a otočil by postavení USA k fosilním palivům a politice klimatu.
 • Jak zvýšit úspěšnost ziskových obchodů a zhodnocení kapitálu?
  Dle mých dlouholetých zkušeností ze vzdělávání obchodníků na finančních trzích a také ze sáhodlouhých diskusí ať už se začínajícími obchodníky či úspěšnými profesionálními tradery obvykle směřují dotazy stále na podobná témata, tedy jak dosahovat co nejvyšší úspěšnosti ziskových obchodů, co nejvyššího zhodnocení kapitálu a při tom udržet co nejnižší podstoupené riziko ať už na každý realizovaný obchod či z dlouhodobého hlediska (maximální drawdown - propad kapitálu v průběhu obchodování).
 • Japonské výnosy míří nahoru, co na to japonský jen?
  Výnosy japonských státních dluhopisů podle všeho našly své dno a v polovině listopadu se opět odvážily podívat do kladných čísel. Ačkoliv se nacházejí jenom kousek nad nulou (0,062 procenta), japonská centrální banka (BoJ - Bank of Japan) tím, že nechala výnosy poskočit výše, by mohla signalizovat, že plánuje snížit objem nakupovaných dluhopisů (program QE) a snížit intenzitu nákupu aktiv na finančním trhu.
 • Japonsko a Čína se chystají zlepšit své obchodní vztahy
  Japonský ministr Šinzo Abe se dnes v Pekingu setká s čínským prezident Si Ťin-Pchingem a schůzka by měla trvat až do soboty. Jejich schůzka bude významná především, protože se jedná o první samostatnou cestu japonského vrchního představitele za uplynulých sedm let. Čína a Japonsko by měly podepsat během týdne řadu dohod a to uprostřed nervózního prostředí, kdy Spojené státy vyvíjí obchodní tlak na Čínu. Oba asijské státy by měly dospět k užším obchodním vztahům.
 • Japonsko vzhůru nohama
  Oslabení měny obvykle přináší růst, podporovaný exportem. Produkce je totiž na globálním trhu levnější a lépe se prodává - na tuto matematiku koneckonců spoléhá i ČNB v rámci své intervenční politiky. Existuje ale jedna země, u které nastává pravý opak, a tou je Japonsko.
 • Japonský jen je stále levný, ale?
  Japonský jen v letošním roce prozatím zažívá slušnou rally a se ziskem 9 % vůči americkému dolaru je jednou z měn s nejlepším skóre. Nic na tom nemění ani návrat relativního optimismu na trhy, který tradičně japonské měně škodí, ani možné další zvýšení úrokových sazeb v USA.
 • Japonský jen ve vynikajícím trendu
  Japonský jen patří mezi měny s nejlepším skóre v letošním roce. Oproti dolaru si připsal už přes 15 procent. Navíc se zde stále velké množství faktorů, které nám indikují, že by tento medvědí sešup na měnovém páru USD/JPY mohl pokračovat i nadále.
 • Japonský jen zdárně sekunduje americkému dolaru
  Japonský jen na rozdíl od eura vstoupil do nového roku pozitivně a dokázal se chytnout amerického dolaru na jeho neohrožené cestě směrem vzhůru.
 • Japonský jen zůstává podhodnocený
  Americký dolar od května relativně prudce oslabuje proti ostatním měnám vyspělých zemí. Až na jednu výjimku, a tou je japonský jen. Měnový pár USD/JPY se obchoduje bez trendu a kromě několika volatilních korona-dnů zůstává v pásmu 104-110 jenů za dolar již více než rok.
 • Japonský premiér Hatoyama rezignoval, JPY padá
  JPY, EURUSD, EURNZD, GBPCHF
 • Jasný obrat trendu AUD/CAD a iné predikcie
  V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Tento krát vznikol veľmi jasný obchodný signál na AUD/CAD a formácie na USD/JPY a EUR/GBP na ktoré sa pozrieme z daily timeframe.
 • Já Trader, s.r.o. – aneb principy úspěchu na finančních trzích 1/3
  V CLEO.one pro vás spouštíme novou platformu pro jednoduchou tvorbu algoritmických obchodních systémů a proto jsme se zamysleli nad tím, proč vlastní vůbec lidi s obchodováním začínají a jaké překážky musí překonávat předtím, než se v tomto neúprosném oboru úspěšně prosadí. Toto je tedy první ze tří článků na téma Základy úspěšného obchodování, které jsme pojali jako porovnání s provozováním své vlastní firmy.
 • Já Trader, s.r.o. – aneb principy úspěchu na finančních trzích 2/3
  Pokračování série článků na téma Základy úspěšného obchodování.
 • Já Trader, s.r.o. – aneb principy úspěchu na finančních trzích 3/3
  A je tu třetí díl nového blogu ze série "Já Trader" od týmu autorů CLEO.one!
 • Jdeme si my pro peníze nebo peníze pro náš život?
  Všichni si určitě pamatujete, jak jsme jako puberťáci čekali, až budeme mít dostatečný věk na to, abychom se mohli pustit do nějaké brigády a vydělat si, tenkrát docela hodně stokorun na jakýsi magneťák, desku, kolo a já nevím na co ještě. Jistě, rodiče nás zabezpečili a nic nám nechybělo, mimo zmíněného, ale to bylo právě to, co oni považovali za zbytné a u naší žádosti celkem rozumně (z dnešního pohledu) řekli, „tak si na to vydělej“.
 • Je Bitcoin mrtvý?
  Na tu tuto otázku by se dala položit další otázka "opět?"
 • Je Bitcoin na dne alebo nás čaká ešte 6700 USD?
  Dnes sa pozrieme na 3 základné scenáre na Bitcoin, ktoré môžeme do konca roka očakávať.
 • Je brexit započítaný v kurzu libry?
  Březen 2019 měl být tím rozhodným okamžikem, kdy se cesty Velké Británie a zbytku Evropy rozdělí, a uvrhne obchod mezi ostrovy a kontinentální Evropou do nejistoty s negativními důsledky pro britskou ekonomiku i libru. I přes značnou nepřehlednost a roztříštěnost londýnského parlamentu však volatilita na libře zůstává nízká a k žádnému dalšímu propadu kurzu měny již nedochází.
 • Je čas nakupovat akcie?
  Americké akcie si letos připisují slušné zisky a stále se pohybují v blízkosti svých historických maxim. To je trochu v podivem vzhledem k tomu, že většina faktorů hraje proti dalšímu pokračování býčího trhu. Jedna těžká váha jej ale udržuje při životě a tou je Fed. Jak to bude dále? Má Fed dost síly a vůle posunou akcie ještě výše?
 • Je čas na shazování peněz z vrtulníku?
  I přes marnou snahu centrálních bank o podporu hospodářského růstu to vypadá, že světová ekonomika uvízla na mělčině zvané nízká inflace. Navzdory snižování úrokových sazeb až do mínusových hodnot a rozsáhlým investicím v podobě programů kvantitativních uvolňování aplikovaných několika světovými centrálními bankami, vlak řízený deflací jen tak z vyjetých kolejí neuhne.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral bez komise2