Čtvrtek 28. březen 2024 17:35
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple trading AI
reklama
InstaForex Autochartist
reklama
Fintokei SwiftTrader

Ranní komentář: AUD i NZD silnější díky australskému makru, trh čeká na večerní Fed

26.09.2018 07:33  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Včerejší seance na finanční trhy žádné větší změny nepřinesla a tak si akcie i většina měn své ceny mohly podržet. Už dnešní ráno, ale dokázalo rozpohybovat AUD a NZD, kterým pomohlo lepší makro z Austrálie v podobě indexu podnikové důvěry. Tím klíčovým dnes ale bude hlavně zasedání Fedu, který by měl ve 20 hod. zvýšit úrokové sazby. Samotné zvýšení sazeb se zdá být ale plně započteno v ceně a trh tak bude mnohem více zajímat tisková konference Jerome Powella a výhled Fedu pro další růst sazeb, které by podle většinového konsenzu trhu mohly růst letos v prosinci ještě jednou.

Dnešní fundamenty:

  • 16:00 Prodeje nových domů v USA (střední dopad)
  • 16:30 Americké zásoby ropy (střední dopad)
  • 20:00 Rozhodnutí Fedu o sazbách (velký dopad)
  • 20:30 Tisková konference šéfa Fedu Powella (velký dopad)
  • 23:00 Rozhodnutí novozélandské centrální banky o sazbách (velký dopad)
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ranní komentář: Apple představil nový iPhone, DoJ se soudí s Googlem a ropa WTI nad $89
    Apple včera představil novou řadu telefonů, ale ceny tentokrát výrazněji nezvyšoval, což bylo pro investory možná trochu zklamání. Tématem je také začátek soudu s Googlem, kterého žaluje DoJ za zneužívání monopolního postavení. Z akcií pak zaujala hlavně společnost Oracle, která se po zveřejnění výsledků propadla o 13 %. V růstu pak pokračuje cena ropy, která se v případě americké WTI dostala až nad $89 dolarů.
  • Ranní komentář: Apple snížil výhled pro tržby, akcie znovu ztrácí, AUD prodělal flash-crash
    Včera po uzavření amerických burz zveřejnila společnost Apple nový výhled do 1Q 2019. V tom výrazně snížila odhady tržeb kvůli klesající poptávce po iPhonu, která je slabá zejména v Číně. Akcie společnosti se v after-market obchodování propadly o více než 7 % a pod silný tlak se dostaly také některé měny navázané na Čínu. Především AUD si na řadě měnových párů prošel flash-crashem, zatímco největšího růstu se, jako tradiční bezpečný přístav, dočkal opět japonský jen. Téma zpomalování čínské ekonomiky je tak znovu na stole a bude klíčovým i pro dnešní seanci, kterou zahajují futures na americké indexy téměř dvouprocentní ztrátou.
  • Ranní komentář: Apple v srpnu -10 %, Amazon chce podíl v ARM, smíšené výsledky Disney
    Akciové trhy pokračují v mírné korekci, která je tažena hlavně velkými techy. Apple už tento měsíc ztratil 10 %. Včerejší seance přinesla výsledky společnosti Disney, která přichází o indické předplatitele. Celý DTC segment je ve ztrátě, které se ale snižuje. Lineární TV jsou i nadále problém, ale segment parků situaci zachraňuje. Dnes pozor na výsledky americké inflace.
  • Ranní komentář: Apple vymazal již 190 miliard dolarů, Nasdaq a S&P 500 opět pod tlakem
    Americké akciové indexy se včera vyvíjely smíšeně. Zatímco index Dow Jones mírně vzrostl, indexy S&P 500 a Nasdaq 100 klesly. V centru pozornosti byla včera také společnost Apple, která pomohla stáhnout indexy do záporných čísel. Důvodem byly pokračující plány na zákaz nošení iphonů ve státních podnicích a dalších státních agenturách v Číně. Za dva dny se tak společnosti Apple podařilo vymazat tržní kapitalizaci ve výši přibližně 190 miliard dolarů. Tato zpráva také stáhla dolů dodavatele Applu, jako je Broadcom nebo Qualcomm.
  • Ranní komentář: Apple -4 %, americké indexy na novém maximu, Reddit IPO a výsledky Nike a FedEx
    Včerejší seance přinesla zasedání Švýcarské centrální banky a Bank of England. Zatímco v Británii sazby zůstaly beze změny, ve Švýcarsku překvapivě klesly. SNB je první z významnějších západních bank, která přistoupila ke snižování sazeb a další pravděpodobně budou brzy následovat. Včera překvapily i silné prodeje domů v USA a z korporátního světa pak solidní výsledky společnosti FedEx.
  • Ranní komentář a přehled nejdůležitějších událostí
    Evropský akciový trh by dnes měl otevřít vysoko, a to díky prohlášení Evropské centrální banky (ECB), že bude v o...
  • Ranní komentář: Asijské indexy likvidují včerejší ztráty, drží se i další riziková aktiva
    Akciové indexy v Evropě i v USA včera dokázaly růst a na včerejší růst zdá se navazují také dnes. Nálada na trzích je navzdory zhoršující se situaci v Číně stabilizovaná, i když další vlna výprodejů může riziková aktiva zasáhnout prakticky kdykoliv. Stabilní je zatím dění také na FX, kde se včera pod větší tlak dostala jen britská libra, které uškodily komentáře Borise Johnsona. Ten ve svém projevu uvedl, že Británie nehodlá navázat na dodržování unijních pravidel týkajících se hospodářské soutěže, ekologie, sociálního zabezpečení nebo subvencí.
  • Ranní komentář: Asijské indexy znovu výrazně ztrácejí, dnes zasedá ECB
    Včerejší seance přinesla několik zajímavých fundamentů, které po delší době rozvlnily také devizový trh. Libra reagovala až překvapivě silně na lepší výsledky indexu průmyslových objednávek, zatímco CAD začal ztrácet v reakci na zasedání Bank of Canada, která si stále nechává otevřená dvířka pro případné snížení úrokových sazeb. Dnes ráno jsme se pak dočkali výrazné reakce také na AUD, kterému pomohly výsledky z trhu práce, které opět mírně zmírnily šance na další snižování úrokových sazeb.
  • Ranní komentář: AT&T po výsledcích -10 %, Musk chce žalovat Microsoft
    Včerejší seance přinesla výsledky AT&T, která se následně kvůli nízkému free cash flow propadla o 10 %. Zbytek trhu je ale i nadále poměrně klidný, a to navzdory dalšímu slabému makru, které přišlo z USA. Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti rostou už třetím týdnem v řadě a jsou nejvýše od loňského srpna. Filadelfský Fed index se pak propadl na nejnižší úrovně od začátku pandemie. Dnes pozor hlavně na výsledky PMI z Evropa a z USA.
  • Ranní komentář: AUD a NZD začínají konečně růst, dnes evropský PMI
    Včerejší seance se na trzích podle očekávání nesla ve velmi klidném duchu. V Evropě se totiž kvůli svátku neobchodovalo a ekonomický kalendář byl bez důležitých fundamentů také v USA. Klid na trzích ale částečně pomohl komoditním měnám (AUD, NZD), které konečně dokázaly získat pevnější půdu pod nohama a začaly likvidovat část vysokých ztrát, které nabraly v průběhu minulého měsíce. Dnes by se na trhy měla začít pomalu vracet aktivita, což platí především pro evropskou seanci, která nabídne řadu výsledků PMI.
  • Ranní komentář: AUD nejníže od začátku března, dnes výsledky z amerického trhu práce
    Zatímco včerejší seance byla na zajímavé fundamenty znovu poměrně chudá, dnešní ráno nabídlo důležitý report k měnové ...
  • Ranní komentář: AUD pod tlakem kvůli zprávám z Číny, dnes americké nové objednávky
    Včerejší seance se na akciových trzích opět nesla v opatrně optimistickém duchu, když přinesla mírný růst na akciové indexy v Evropě i v USA. Z tradičních fundamentů zaujal hlavně zápis z minulého zasedání Fedu, ze kterého vyplynulo, že Fed zaujal spíše holubičí pozice a s dalším utahováním měnové politiky nehodlá nijak pospíchat. Trh s podobným výstupem ale počítal a reakce na USD byla minimální.
  • Ranní komentář: AUD silnější díky lepším výsledkům HDP. Daří se i NZD a JPY
    Včerejší seance dostala pod tlak hlavně německý DAX, který ztrácel více než procento, což jej ale stále posunulo pouze na úrovně z konce minulého týdne. Nálada na ostatních trzích jinak zůstává i přes mírné ztráty pozitivní a obchodníci dál spíše vyčkávají na klíčovou zítřejší seanci. Dnešní ráno přineslo lepší než očekávané výsledky australského HDP, které pomohly AUD navázat na dřívější růst. V růstu přitom pokračovaly i ostatní měny, které poslední dobou slušně trendují, jako NZD a JPY. Středeční seance bude na data spíše chudá a většina finančních aktiv by si své pozice měla bez větších obtíží držet i nadále.
  • Ranní komentář: AUD ztrácí kvůli napětí na domácí politické scéně, dnes evropský PMI
    Ani včerejší seance žádné větší změny na finanční trhy nepřinesla a tak zatím tento týden probíhá v klidu a bez výraznějších výkyvů. Akciové indexy si své vysoké ocenění drží a v USA dál útočí na nová historická maxima. Stabilní je také situace na dolaru, který včerejší mírné ztráty stihl umazat už během dnešního rána. Pod výraznější tlak se na FX dostává nyní hlavně AUD, kterému ráno uškodilo domácí politické napětí, které vyústilo v odvolání premiéra Turnbulla z pozice předsedy vládní Liberální strany. Dnešní seance přinese dopoledne hlavně výsledky evropského PMI. Trh bude ale vyčkávat také na dnešní zahájení symposia centrálních bankéřů v Jackson Hole, které už zítra přinese potenciálně důležitý projev šéfa Fedu Powella.
  • Ranní komentář: Averze k riziku začíná polevovat, bezpečné přístavy přichází o zisky z minulého týdne
    Po nervózním konci minulého týdne se začátkem tohoto týdne situace na finančních trzích viditelně zklidnila. Dařilo se akciím, pod tlakem jsou znovu bezpečné přístavy (zlato, JPY) a VIX se vrací zpět k normálnějším úrovním, když se na spotu dostal až na 12,3b. Ke zklidnění pomohlo na fundamenty velmi chudé pondělí a hlavně skutečnost, že alespoň prozatím začíná pozvolna odeznívat téma Severní Koreje. I dnes by měl podle nás pozitivní sentiment na trzích vydržet, ale mohli bychom se dočkat také o něco větší volatility, když nás čeká pár zajímavých fundamentů, jako britská inflace, nebo výsledky maloobchodních tržeb v USA.
  • Ranní komentář: Bank of Canada medvědy na USDCAD nepotěšila, ztrácejí také drahé kovy
    Včerejší seance pomohla ke zklidnění na akciových trzích, které si nakonec v Evropě i v USA svou cenu dokázaly podržet. DAX tedy i nadále osciluje kolem hranice 13 tis. euro, která je pro něj velmi důležitým magnetem. Na FX jsme se zvýšené volatility dočkali hlavně na kanadském dolaru, který dostala pod tlak Bank of Canada. Ta sazby podle očekávání ponechala beze změny, ale v doprovodném komentáři prakticky nijak nenaznačila, že by je v blízké budoucnosti chtěla znovu zvyšovat. Extrémně silný růstový trend naopak pokračuje na Bitcoinu, který jen včera vystoupal o více než 20 %.
  • Ranní komentář: Bank of England dala penzijním fondům ultimátum, problémy PayPalu, Meta Quest Pro
    Akciové trhy včera opět mírně klesaly, zatímco dluhopisové výnosy zůstávají i nadále na vysokých úrovních. Velkým tématem je situace v Británii, kde Bank of England musela prodloužit platnost svého mimořádného programu nákupu dluhopisů, který spustila před dvěma týdny ve snaze stabilizovat situaci na trhu s dluhopisy. Banka chce tento program ale ukončit už v pátek a bude zajímavé sledovat, zda se jí to skutečně podaří.
  • Ranní komentář: Bank of England zachraňuje domácí penzijní fondy, trhy se tetelí blahem
    Akciové trhy včera výrazně rostly v reakci na zprávy z Bank of England. Ta byla, kvůli problémům domácích penzijních fondů, nucena vyčlenit 65 mld. liber na nákupy dluhopisů s delší splatností. Britské desetileté bondy na to reagovaly pádem výnosů o 50bp. a společně s nimi včera prudce klesaly výnosy také ve zbytku Evropy i v USA.
  • Ranní komentář: Bank of Japan měnovou politiku nezměnila, s jejím dalším uvolněním trh ale stále počítá
    Včerejší seance se na akciových trzích nesla v poklidném duchu, když první významnější fundament přišel až během dnešn...
  • Ranní komentář: Bank of Japan na své politice nic nemění, JPY prudce slábne, výsledky US bank
    Akciové trhy za sebou mají klidnou seanci a své pozice si zatím udržují. Volatilní ale bylo obchodování na některých titulech. Například investiční banky Morgan Stanley a Goldman Sachs za sebou mají zajímavou seanci a zatímco Morgani rostli po výsledcích o téměř 6 %, Goldmani se o 6 % propadali. Vysoká volatilita panovala také na akciích banky Silvergate, která po zveřejnění vysoké ztráty a rychlém růstu o 29 % uzavřela seanci se ziskem mírně nad procentem.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster