Neděle 20. září 2020 10:11
reklama
Dukascopy
reklama
Purple Trading USA volby
reklama
Admiral spread new

IPO Aston Martin: Akcie Aston Martin vstoupí na burzu v Londýně

21.09.2018 14:40  Autor: LYNX  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Britský výrobce automobilů Aston Martin plánuje vstup na Londýnskou burzu cenných papírů. Při svém debutu cílí na tržní kapitalizaci v hodnotě 5,1 miliardy liber. IPO Aston Martin by mělo proběhnout začátkem října 2018.

IPO Aston Martin

 

IPO Aston Martin

Společnost Aston Martin, známá pro výrobu sportovního vozu řízeného fiktivním tajným agentem Jamesem Bondem, minulý měsíc uvedla, že během IPO plánuje prodat přibližně 25 procent svých akcií. Cena jedné akcie by se měla pohybovat mezi 17,50 a 22,5 britských liber, čímž by dosáhla na kapitalizaci převyšující 5 miliard liber.

Finální cenu, kterou za akcie Aston Martin bude třeba zaplatit, oznámí firma ke dni 3. října. Očekává se, že k obchodování budou přijaty na Londýnské burze 8. října 2018.

Čtěte také >> IPO Uber – Proč se o akcie Uber zajímá i Warren Buffett?

Valuace, na kterou Aston Martin v IPO cílí, je skutečně dost vysoká, činí zhruba 6,5 miliard amerických dolarů a představuje tak více než pětinásobek hodnoty jejích prodejů a více než padesátinásobek hodnoty zisků. Generální ředitel Aston Martin, Andy Palmer v rozhovoru poznamenal, že takto vysoká valuace je „velkým projevem důvěry“ a impulsem k další práci.

Nově představený obchodní model naznačuje, že Aston Martin by chtěl v následujících letech každý rok představit jiný model vozu. „Jsme uprostřed cesty, obnovili jsme stávající portfolio a máme hodně před sebou“, uvedl Palmer.

Plány pro Aston Martin

IPO Aston MartinBritská automobilka plánuje obnovit historickou značku sedanů Lagonda a to tak, že půjde o první luxusní vůz s nulovými emisemi. Bezemisní Lagonda by se tak mohla stát vlajkovou lodí a představovat potenciální trumf při souboji s největším konkurentem Ferrari.

IPO Aston Martin je často srovnáváno právě s IPO Ferrari, které se uskutečnilo před třemi lety. Paralela se nabízí mimo jiné i právě proto, jak ambiciózně naceněné je. Když vstupovalo na burzu Ferrari, šlo o velmi sledovanou událost, protože šlo o značku, která je synonymem luxusu.

Čtěte také >> IPO Nio: čínský výrobce elektrovozů vstupuje na NYSE

Podle Astonu by jejich nové vozy Lagonda měly kombinovat pokročilou technologii elektrifikace, automatické řízení, futuristický design a samozřejmě prvotřídní výkon. Údajně by měla nabízet mnohem více než elektrovozy značky Tesla (a v jistém smyslu i víc než Ferrari, které elektrifikaci zatím neplánuje).

Trh s luxusními automobily zaznamenal v posledních letech globálně silný nárůst a je otázka je, jak to bude dál. Předběžné odhady pro prodeje vozů Aston Marin se tento rok pohybují kolem 6000 kusů, což znamená tržby ve výši zhruba 1,25 miliard dolarů.

LYNX TIP: Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování vybraného ETF.

Chci se zdarma přihlásit k odběru

Firma plánuje své elektrovozy exportovat i na čínský trh. První nový model by se tam měl dostat už v roce 2020, což je o dva roky dříve, než co plánuje Ferrari, které chce svůj Purosangue do Číny dodat ne dříve než v 2022.

Oba výrobci luxusních automobilů masivně investují do sportovních vozidel, protože je mohou prodávat s vysokou marží a inkasovat velké zisky. Vozy Aston Martin sice nejsou tak oblíbené jako jeho italský konkurent, IPO je ale netrpělivě očekávané a společnost již obdržela objednávky na všechny akcie, které plánuje upsat.

Akcie Aston Martin

Jedna akcie Aston Martin bude stát přibližně od 17,50 do 22,5 liber. To znamená kapitalizaci převažující 5 miliard liber, ovšem finální cenu, za kterou se akcie budou obchodovat, se dozvíme od firmy Aston Martin až 3.října. Čeká se, že k obchodování budou akcie Aston Martin přijaty na Londýnské burze 8. října 2018.

Obchodujte akcie s LYNX

S LYNX je jednoduché vytvořit si diverzifikované portfolio. Pomůže Vám k tomu přístup na více než 100 burz ve více než 25 zemích světa. Zároveň máte možnost sledovat aktuální akciové tipy od LYNX , které mohou sloužit jako inspirace pro Vaše portfolio.

Investujte do akcií s LYNX
Investiční produkty

Čtěte dále

 • IPO Sonos: Akcie Sonos se začínají obchodovat na burze NASDAQ
 • IPO Xiaomi: Dosáhne čínský Apple ocenění nad $100 miliard?
 • IPO Avast: největší technologické IPO ve Velké Británii

The post IPO Aston Martin: Akcie Aston Martin vstoupí na burzu v Londýně appeared first on LYNX Czech Republic.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • IPO FlixBus: Konkurent RegioJetu se chystá na burzu 
  Německá společnost FlixMobility koncem roku avizovala potenciální IPO v průběhu roku 2019 za účelem expanze. FlixMobility provozuje meziměstského autobusového přepravce FlixBus a železničního přepravce FlixTrain.
 • IPO Airbnb bude pravděpodobně přece jen ještě v roce 2020
  IPO Airbnb mělo být nejžhavější veřejnou nabídkou roku 2020. Místo toho gigant krátkodobých pronájmů ubytování propustil 25 % svých zaměstnanců a očekává, že příjmy budou letos o polovinu menší než v roce 2019. Přesto to vypadá, že plány na IPO Airbnb nakonec ještě v letošním roce uskuteční.
 • IPO Airbnb bude pravděpodobně přeci jen ještě v roce 2020
  IPO Airbnb mělo být nejžhavější veřejnou nabídkou roku 2020. Místo toho gigant krátkodobých pronájmů ubytová...
 • IPO Airbnb by mohlo přijít už v létě roku 2019
  Airbnb je americká společnost se sídlem v San Franciscu, která provozuje on-line služby pro zprostředkování u...
 • IPO Airbnb můžeme očekávat v roce 2020
  Airbnb je americká společnost se sídlem v San Franciscu, která provozuje on-line služby pro zprostředkování ubytování. Firma plánuje vstup na burzu jako IPO Airbnb. Přesné datum IPO Airbnb zatím není oficiálně známo, ovšem firma Airbnb napsala v krátké tiskové zprávě dne 19.9.2019, že v průběhu roku 2020 hodlá vstoupit na burzu.
 • IPO Airbnb můžeme očekávat v roce 2020
  Airbnb je americká společnost se sídlem v San Franciscu, která provozuje on-line služby pro zprostředkování u...
 • IPO Alibaba se blíží! Bude největším IPO historie?
  Jestli byl loni Wall Street vzhůru nohama kvůli IPO Twitter, letos je stejný efekt u akcií Alibaba. Ještě se nestalo, ...
 • IPO Alibaba: Sekundární IPO v HK bude největší IPO roku 2019
  V letošním největším IPO je čínský e-commerce gigant Alibaba připraven získat až $12,9 miliard na burze v Hongkongu, čímž se posílí finanční trh města zasaženého politickými nepokoji.
 • IPO Alibaby je velkou sázkou na Čínu a světový elektronický obchod
  IPO Alibaby je velkou sázkou na Čínu a světový elektronický obchod Primární úpis akcií společnosti Alibaba byl minulý ...
 • IPO Ant Group: Dvojité IPO finančního giganta skupiny Alibaba
  Ant Group, přidružená společnost skupiny Alibaba, nedávno oznámila plány na své dlouho očekávané duální IPO v Šanghaji a Hongkongu. Společnost je známá zejména provozováním svého produktu Alipay, jednoho z nejpopulárnějších čínských mobilních platebních systémů.
 • IPO Avast: největší technologické IPO ve Velké Británii
  Pražská společnost Avast specializující se na kybernetickou bezpečnost potvrdila svůj záměr vstoupit na Londýnskou burzu cenných papírů. Management firmy uvedl, že akcie Avast by měly býk k dispozici již na začátku května 2018. Firma plánuje zvýšit svou kapitalizaci na 4 miliardy dolarů a IPO Avast se velmi pravděpodobně stane největší veřejnou nabídkou akcií ve Spojeném království.
 • IPO BEST Inc.
  BEST Inc. je čínská logistická firma podporovaná Alibabou (BBA). Na konci revizního obdob ocenila svoji primární emisi (IPO) na 10-11 dolarů za akcii, což je nejnižší hodnota z možné škály ocenění. Důvody takto nízkého primárního úpisu BEST nekomentovala. ADS jsou registrovány v tomto intervalu a první veřejné obchodování by mělo být za cenu 13-15USD za akcii, podle NASDAQ. Akcie se obchodují na NYSE. Celkový objem nabídnutých akcií je 450 mio USD.
 • IPO Budweiser v Asii. Nejdříve šílenství, pak stopka
  Obchod s pivem v globálním měřítku stagnuje. Ne nadarmo se ale říká, že výjimka někdy potvrzuje pravidlo. Některé části Asie k této výjimce patří, protože u nich je prodej chmelového nápoje na vzestupu. A právě tento potenciál lokálního trhu chtěl využít i největší světový pivovar Anheuser-Busch InBev, který plánoval vstup své divize Budweiser Brewing Company APAC na hongkongskou burzu na 19. července 2019. V pátek však firma překvapila trhy oznámením, že se potenciálně největší IPO letošního roku konat nebude.
 • IPO Citizens – Největší bankovní IPO za 15 let
  Dnes se na parketu newyorské burzy NYSE budou poprvé obchodovat akcie Citizens Financial Group (CFG). IPO Citizen je největším bankovním primárním úpisem od IPO Goldman Sachs, které přineslo $3,7 miliardy v roce 1999. Máme se na co těšit?
 • IPO Delivery Hero cílí na 1 miliardu dolarů
  Německý start-up Delivery Hero, který se specializuje na rozvoz jídla a vlastní česky dobře známé Damejidlo.cz, vstupuje na burzu. V jednom z největších evropských IPO za poslední roky chce Delivery Hero získat více než 1 miliardu dolarů. Nejrychleji rostoucí startup Evropy tak potvrzuje svoje přední postavení a konečně veřejnosti nabídne své akcie.
 • IPO DropBox
  Firma se sídlem v San Francisku je na trhu od roku 2007 a už roky se spekulují, že se blíží veřejný úpis akcií (IPO). Ocenění společnosti ve výši 10 miliard dolarů zvýšilo tlak na DropBox, aby počkala, dokud se nepřiblíží tomuto odhadu na akciovém trhu.
 • IPO Dropbox: Akcie Dropbox se budou již brzy obchodovat na burze
  Společnost Dropbox specializující se na sdílení souborů, plánuje ve své první veřejné nabídce akcií (IPO) vybrat 500 milionů dolarů. IPO Dropdox je jedním z prvních velkých veřejných nabídek v USA, které se v roce 2018 očekávají.
 • IPO Evoqua Water Technologies
  Společnost Evoqua Water Technologies (AQUA) se specializuje na úpravu vody, její čištění, dodávku – korporátní, privátním i municipálním klientům, dodává filtry pro různé typy separace a čištění vodních zdrojů a zabezpečuje hardware trasovou H2O. Očekávaná tržní kapitalizace je 500 milionů dolarů, počet nabízených akcií k prodeji 27.777.777 akcií, z toho 8.333.333 standardních cenných papírů společnosti (30%) a 19.444.444 akcií vlastníků společnosti (70%) a centrované ceně 18 USD za akcii, přičemž rámec je 17-19 USD.
 • IPO Facebooku: budete mít štěstí, pokud se vám ho podaří koupit. Pokud ne, držte se stranou.
  Gratuluji, pokud se vám podaří získat akcie Facebooku v rámci IPO. Pokud štěstí mít nebudete, držte se stranou do doby než skončí šílenství, ve kterém se investoři budou snažit nakoupit za jakoukoliv cenu. To ostatně zaznělo i od Steva Wozniaka, spoluzakladatele firmy Apple, že se bude snažit investovat do Facebooku za každou cenu.
 • IPO Facebooku spíše zklamalo
  IPO Facebooku je bezesporu jedna z nejdůležitějších událostí kapitálového trhu tohoto roku. V čem nejspíše předčila očekávání, byl objem obchodů. Obrovský zájem zobchodovat (ne nutně nakoupit) vedl k obrovskému objemu obchodů. První den ovšem přinesl také mnoho zklamání.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral spread new