Středa 30. září 2020 08:06
reklama
Admiral spread new
reklama
Bossa live mentoring
reklama
Admiral spread new

Týdenní zpráva z finančního trhu: ECB ve čtvrtek oznámí prodloužení a omezení programu odkupu aktiv

23.10.2017 08:48  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Tento týden přinese klíčové zasedání ECB. Na něm bychom se s nejvyšší pravděpodobností měli dozvědět detaily o pokračování programu odkupu aktiv. Podle nás bude prodloužen o devět měsíců a odkupovaný objem snížen na 25 mld. EUR. V USA bude zveřejněna dynamika HDP za Q3. Ta podle našeho odhadu mírně zpomalila, ale růst je rovnoměrně rozprostřen mezi sektory. Doma budeme sledovat povolební vyjednávání. Zdá se, že to bude vzhledem k přítomnosti rekordních devíti stran v Poslanecké sněmovně složité.

Důvěra v ekonomiky eurozóny oslabí, ale i tak zůstane vysoko

Spotřebitelská důvěra v eurozóně v září vyskočila na svou nejvyšší hodnotu za posledních deset let. V říjnu očekáváme mírnou korekci, nicméně i tak se bude tento ukazatel držet velmi vysoko. Pomáhá mu zejména nízká nezaměstnanost a slabá inflace. Vysoká spotřebitelská důvěra podle nás povede ke snižování míry úspor a tím k vyšší spotřebě.

PMI se v eurozóně stále drží vysoko nad svým dlouhodobým průměrem. V říjnu sice očekáváme jeho mírnou korekci, ale i nadále by podle ekonomů SG měl ukazovat na velmi slušný mezikvartální růst HDP o 0,6 %. Ekonomové SG však očekávají o něco slabší hospodářskou dynamiku a indikátory PMI tak představují pro jejich výhled riziko ve směru rychlejšího růstu.

Indikátory důvěry z Francie také ukazují na slušné momentum celé ekonomiky, když vykazují dlouhodobě velmi silná čísla. Ta jsou podle našeho odhadu v souladu s růstem francouzské ekonomiky o 0,5 % q/q. Vezmeme-li v úvahu i jiné ukazatele, tak dokonce očekáváme ve třetím čtvrtletí růst ekonomiky země galského kohouta o 0,6 %.

Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby by měla znovu nakopnout čísla z výroby amerického producenta letadel Boeing. Nicméně i bez započítání čísel z dopravy by objednávky měly zaznamenat solidní růst. V celočtvrtletním hodnocení by dokonce anualizované zvýšení mělo dosáhnout 9,5 % q/q.

Německý Ifo index by měl v říjnu mírně zkorigovat předchozí vzestup. Nicméně německá ekonomika nejeví známky ochlazení, ale svou daň si vybírá prozatímní nejistota ohledně sestavení spolkové vlády. Největší pochyby panují ohledně nové energetické politiky. Navíc podnikatelé začínají čelit požadavkům odborů na zvyšování platů. Odborové organizace, které nyní vstupují do vyjednávání, požadují růst mezd o silných 6 %.

ECB na svém dlouho očekávaném zasedání představí své plány ohledně programu odkupu aktiv. Podle našeho odhadu přistoupí k prodloužení tohoto programu o devět měsíců (do září příštího roku) a snížení objemu odkupovaných aktiv na 25 mld. CZK. ECB si podle nás chce nechat prostor pro další případné prodloužení tohoto programu a nevykoupit si všechny vhodné cenné papíry. Navíc se ECB při objasňování této úpravy může odkázat na současný velmi slibný růst ekonomiky eurozóny.  

Po velmi slušném růstu o 3,1 % q/q anualizovaně ve druhém čtvrtletí americká ekonomika podle nás přidala dalších 2,6 % v tom třetím. Růst by měl být víceméně rovnoměrně rozprostřen mezi všechny poptávkové složky. Spotřebu podle nás mírně zbrzdila nebývale silná hurikánová sezóna. Na druhé straně nás v posledních měsících příjemně překvapovaly investice a i snižující se deficit zahraničního obchodu.

Forex: Spory o katalánskou nezávislost zatím euro nerozpohybovaly

Uplynulý týden přinesl velmi málo důležitých dat ze světové ekonomiky. Inflace v eurozóně byla potvrzena na úrovni 1,5 % a německý ZEW index se nečekaně snížil, přestože podmínky v německé ekonomice zůstávají příznivé a ostatní předstihové indikátory ukazují na zrychlování ekonomiky. Ve Spojených státech neoslnil report z průmyslu. Za očekáváním zaostala statistika výroby i využití kapacit. Příznivá nebyla ani data z trhu nemovitostí.

Při nedostatku ekonomických dat na sebe pozornost strhla politika. Situace se vyostřuje v Katalánsku, kterému španělská vláda hrozí odebráním části jeho autonomie, zatímco Katalánsko chce nadále vyjednávat o samostatnosti. Evropská rada zase jednala o brexitu. K žádnému závěru ale nedošla. V Číně zase svou pozici na sjezdu Komunistické strany upevňuje prezident Si Ťin-pching. Obchodování eura s dolarem však žádný trend minulý týden nevykázalo. V pátek se kurz nejobchodovanější měnového páru pohyboval blízko úrovně 1,1790 EUR/USD.

Důvěra v českou ekonomiku nemá důvod klesat

Indikátory důvěry v domácí ekonomiku by měly ukázat na další expanzi. Projevit by se měla sílící domácí i zahraniční poptávka. Očekáváme, že ekonomická aktivita, která zpomalila v průběhu letních měsíců, na podzim znovu nabere obrátky. Na druhou stranu dolů mohla důvěru tlačit nervozita z voleb. Tento efekt bychom ale nepřeceňovali.

V Polsku bude zveřejněna pravidelná měsíční dávka dat z trhu práce. Hrubé mzdy by měly v září stoupnout o 6,7 % y/y. Září je však posledním měsícem, než vstoupí v platnost zákon o snížení věku odchodu do důchodu (60 let pro ženy a 65 let pro muže). Firmy se mohou zaměstnance snažit prostřednictvím vyšších mezd přesvědčit, aby do důchodu ještě neodcházeli, protože i v Polsku, podobně jako v České republice, chybí pracovní síla.

V polovině pracovního týdne bude zveřejněn zápis z říjnového zasedání polské centrální banky. Na něm nedošlo ani ke změně klíčové sazby, ani v holubičí rétorice. Guvernér Glapinski na tiskové konferenci prohlásil, že první zvýšení sazeb očekává až v roce 2019. My se však domníváme, že přijde již kolem poloviny příštího roku.  

Hlasy z ČNB zní stále hlasitěji pro zvýšení sazeb v listopadu

Hned na počátku minulého týdne údaje z české ekonomiky potvrdily, že inflační tlaky v domácí ekonomice neoslabují. Ceny v průmyslu meziměsíčně vzrostly o 0,4 % a překonaly tak tržní očekávání. Za jejich zvýšením stála do velké míry cena ropy, která se pohybuje na úrovni nejvyšších hodnot od roku 2015. Zvýšenou dynamiku si udržují ceny zemědělských výrobců. Ty představují významné riziko, že ceny potravin porostou ještě rychleji než nyní. Celý obrázek dokreslují ceny služeb, které výrazně vzrostly a budou tlačit nahoru jádrovou inflaci.

Sílící inflační tlaky vnímají i v ČNB. To bylo minulý týden zřejmé zejména z rozhovoru hlavního ekonoma centrální banky Tomáše Holuba pro agenturu Bloomberg. Ten prohlásil, že brzký růst sazeb je v prostředí české ekonomiky nevyhnutelný. Jeho prohlášení poté podpořil ještě člen bankovní rady Oldřich Dědek, který se vyjádřil ve smyslu, že je vysoce pravděpodobné, že ČNB bude zvyšovat sazby již na zasedání 2. listopadu. Tato prohlášení jenom potvrzují náš výhled, že ČNB skutečně 2. listopadu sazby zvedne. Očekáváme zvýšení o 25 bb, ale vyloučit se nedá, že sazby se pohnou dokonce o 50 bb nahoru.

Slova z centrální banky podpořila kurz koruny. Ten hned z počátku uplynulého týdne pokořil hranici 25,80 CZK/EUR, kterou neúspěšně atakoval v předchozích dvou týdnech, a v celotýdenním hodnocení přidal více než deset haléřů (necelé půlprocento). V pátek odpoledne se koruna obchodovala těsně pod úrovní 25,70 CZK/EUR. V pátečních odpoledních hodinách se dokonce podívala na hladinu 26,64 CZK/EUR. První povolební obchodování s korunou probíhalo zatím pouze v Asii. Tuzemská měna žádné ztráty neutrpěla a její kurz se zatím pohybuje kolem 25,67 CZK/EUR.

Volby podle očekávání přinesly velmi roztříštěnou Polaneckou sněmovnu. Do jejích lavic se nakonec dostalo rekordních devět stran. To bude komplikovat tvorbu koalic, i když vítězné hnutí ANO získalo významný počet hlasů.

Z prozatímních prohlášení politiků se zdá, že povolební vyjednávání budou komplikovaná. Pokud bude dohodování vlády trvat dlouho, existuje riziko, že se zpomalí čerpání evropských fondů a tím by byl v ohrožení i náš odhad pro veřejné investice v příštím roce.

O něco méně než koruně se minulý týden dařilo polskému zlotému, který v celotýdenním hodnocení získal čtvrt procenta. Polská data minulý týden vykázala smíšené výsledky. Maďarský forint zůstal v celotýdenním hodnocení v podstatě beze změny. Impulz od domácích dat totiž minulý týden v podstatě nedostal.

Zdroj: Komerční banka

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Týdenní zpráva o koruně: Zklamání z regionu, naděje z Německa
  Koruna zakončuje další klidný týden, kdy se její kurz k euru příliš nevychyloval od 25,60. Stabilitě napomohla absen...
 • Týdenní zpráva o koruně: Znovu bez intervencí
  Koruna za tento týden posílila. První dny jí sice přinesly oslabení, když se zapojila nervozita před jednáním ČNB, jeho výsledek ale následně rozhodl, že koruna končí silnější a výkonnostně tak překonává zlotý s forintem. Vývoj těchto měn se tento týden obešel bez větších změn.
 • Týdenní zpráva: Vyjednávání o brexitu naplno začínají
  Odlehčený kalendář zveřejňovaných čísel jak v USA, tak v eurozóně dá vyniknout politickým událostem. Na setkání Euroskupiny uvidíme, s jakou vervou se nový francouzský prezident E. Macron vrhne do reformování EU. Navíc hned v pondělí začne vyjednávání o brexitu. Předstihové indikátory by měly naznačit, jestli se silná hospodářská dynamika z prvního čtvrtletí přesunula i do toho druhého.
 • Týdenní zpráva z finančního trhu: Americká ekonomika nepřetržitě tvoří nová pracovní místa
  Politika se nevytratí z hledáčku investorů ani v tomto týdnu, když v Itálii budou pokračovat jednání o nové vládě. Pozornost bude také na inflaci. Zatímco americký cenový růst vykáže zpomalování, evropská inflace podle všeho zrychlí. Obrázek zdravého hospodářského růstu v USA v pátek potvrdí zpráva z tamního trhu práce.
 • Týdenní zpráva z finančního trhu: Česká inflace na lokálním maximu, nezaměstnanost na minimu
  Americký ekonomický kalendář je v tomto týdnu spíše lehčí, pozornost trhů se bude ubírat k americkému Kongresu, kde bude probíhat diskuse nad balíčkem daňových změn. Z Evropy se dočkáme představení prognózy Evropské komise a prvního ohodnocení fiskální pozice evropských zemí pro rok 2018. Z dat očekáváme potvrzení předběžných PMI. Ta indikují růst ekonomiky eurozóny během Q4 17 o 0,6 % q/q. Česká inflace se v říjnu přiblížila horní hraně tolerančního pásma. V dalších měsících budou inflační tlaky mírně polevovat. K 2% cíli se inflace vrátí až koncem příštího roku. Česká nezaměstnanost zůstane rekordně nízká. Zářijová data z reálné ekonomiky potvrdí zrychlení ekonomické aktivity po slabých prázdninových měsících.
 • Týdenní zpráva z finančního trhu: Český i německý HDP vykáží za druhé čtvrtletí další silný růst
  Tento týden přinese smíšená data ze světové ekonomiky. Zatímco očekáváme, že statistici zveřejní velmi silná čísla růstu HDP v Německu, Itálii, Japonsku ale i Česku, zklamání přinesou údaje o ekonomické aktivitě v Číně a slabší by se měl ukázat i maloobchod v USA. Do diskuze ohledně rozpouštění rezerv Fedu a prodloužení programu odkupu aktiv ECB přispějí zápisy z jednání obou centrálních bank.
 • Týdenní zpráva z finančního trhu: ČNB ve čtvrtek opět zvýší úrokové sazby
  Vypadá to, že tento týden podpoří trendy, které v globální ekonomice pozorujeme již od loňského roku. Prvním z nich je solidní růstová dynamika. Tu by měl potvrdit první odhad HDP eurozóny za Q4 17. Druhým trendem je naopak stále utlumený růst spotřebitelských cen. Na nízké inflační tlaky ukáží předběžná lednová čísla z Německa i eurozóny či americký PCE deflátor. Nadále bude třeba sledovat politickou scénu. O stavu unie poprvé pohovoří prezident D. Trump, z Katalánska se dozvíme jméno prezidenta, kterého bude volit tamní parlament, a jednání o Brexitu se dostávají do fáze, kdy se bude řešit přechodné období. Z regionu bude klíčovou událostí zasedání ČNB. Ta zvedne sazby a představí novu prognózu včetně očekávaného vývoje kurzu.
 • Týdenní zpráva z finančního trhu: Dnešní inflační data napoví, kdy je možné čekat další zvýšení sazeb ČNB
  Pozornost hráčů na trhu se v tomto týdnu zaměří na inflační statistiky. Dosavadní série pěti slabších měsíčních čísel inflace v řadě v USA vznáší otazník nad předpokládaným prosincovým zvýšením dolarových úrokových sazeb. Z Evropy bude zajímavý středeční projev J. C. Junckera o stavu ekonomiky eurozóny. Očekává se, že by mohl odhalit záměry týkající se vyjednávání o brexitu. Červencová data průmyslové výroby za eurozónu naváží na již známé výsledky z Německa, Francie a Itálie a potvrdí slabý vstup sektoru do třetího čtvrtletí. Z domova se dnes dočkáme srpnové inflace. Výsledek pod předpokladem ČNB ve výši 2,6 % y/y by měl utnout spekulace na zvýšení sazeb ke konci září a podpořit náš předpoklad, že sazby půjdou nahoru počátkem listopadu.
 • Týdenní zpráva z finančního trhu: Důvěra v ekonomiku doma i ve světě naznačí pokračování ekonomické expanze
  Velké množství předstihových indikátorů z eurozóny by mělo potvrdit, že ekonomický růst v zemích platících eurem bude pokračovat, nicméně by měl ve třetím čtvrtletí mírně zpomalit. Tento růst však nepřináší inflaci a na to budou reagovat centrální bankéři ve svých vystoupeních na tradiční konferenci v Jackon Hole, kde vystoupí J. Yellen i M. Draghi.
 • Týdenní zpráva z finančního trhu: Důvěra v evropských ekonomikách mírně zkoriguje
  Tento týden nebude tak nabitý důležitými údaji jako ten minulý. Čeká nás celá řada indikátorů důvěry v Evropě. Ty by měly všechny vykázat určité zpomalení. Projeví se na nich nedávná korekce na trzích, ale i nejistota ohledně sestavování nového německého kabinetu. Zajímavostí tohoto týdne bude zveřejnění zápisu jak ze zasedání Fedu, tak ECB. Zatímco ECB pravděpodobně nic nového nepřinese, zápis z Fedu bude velmi zajímavý, protože americká centrální banka je ve fázi, kdy upravuje svou rétoriku ohledně inflace. Z domova nás nic velkého nečeká. Všechna zásadní data už zveřejněna byla. Můžeme se pouze těšit na optimistické údaje z Polska.
 • Týdenní zpráva z finančního trhu: ECB zacílí na koronavirus, prostor snížit sazby jako Fed ale nemá
  Svět vstupuje do dalšího týdne boje proti koronaviru COVID-19, a to s poměrně značnou panikou (ropa je již u 30 dolarů za barel). Po razantním snížení dolarových sazeb v minulém týdnu zasedá tento čtvrtek ECB. Jak jsme již diskutovali, měnová politika je v řešení současné situace málo účinná, fiskální politika má možnost přesněji zacílit na problémy konkrétních sektorů, potíže s cash-flow či posílit kondici zdravotního sektoru. Navíc ECB má prostor pro snížení sazeb dost omezený. Očekáváme od ní, že podpoří financování malých a středních podniků, případně zvýší odkupy korporátních dluhopisů. Snížení sazeb předpokládáme až v Q2 20 v případě, že se zvýší hrozba nenaplnění scénáře „V“, tedy rychlého oživení v dalších měsících po současném útlumu.
 • Týdenní zpráva z finančního trhu: Evropská i česká ekonomika se dočká dalších dobrých výsledků
  Tímto prázdninovým týdnem, který nepřináší ta nejsledovanější data či události, se bude linout červená linie údajů o průmyslové výrobě za červen. Německé údaje dnes silně zklamaly. Italská data by ale solidní tempa růstu vykázat měla. Tempo francouzského průmyslu bude sice korigovat ale pouze mírně. Slabou korekci zaznamená i průmysl v ČR, ačkoliv výroba aut v červnu vzrostla. Tempo české spotřebitelské inflace by nemělo polevit především díky jádrovým cenám a cenám potravin.
 • Týdenní zpráva z finančního trhu: Evropská inflace ke změně rétoriky ECB nepovede
  Nadcházející týden bude na nové ekonomické ukazatele spíše chudý. Finální hodnoty německé a evropské inflace těžko povedou ke změně rétoriky ECB. Navzdory silným datům z reálné ekonomiky stále zůstávají inflační tlaky spíše utlumené. Ze Spojených států by měl pokračovat příliv solidních reálných čísel, tentokráte v podobě prosincové průmyslové výroby. Nervozitu investorů bude zvyšovat blížící se konec týdne a tím vypršení dočasných opatření týkající se financování federálních výdajů. Z domova se dočkáme pouze méně důležitých statistik listopadové platební bilance a prosincových cen v primárních okruzích. Polská data z konce loňského roku budou negativně ovlivněna kalendářním efektem a vysokou bází pro meziroční srovnání.
 • Týdenní zpráva z finančního trhu: Evropský průmysl v srpnu akceleroval
  Evropský průmysl v srpnu podle očekávání ekonomů SG akceleroval. Toto očekávání se týká nejen celku ale i Francie. Německo pozitivním očekáváním už dostálo dnes ráno. Euroskupina bude dnes diskutovat budoucnost Evropského stabilizačního mechanismu a katalánský parlament v úterý zase výsledky referenda a vyhlášení nezávislosti. Zápis z posledního jednání FOMC by měl ukázat, že důvodem ke zvyšováním sazeb jsou spíše více uvolněné finanční podmínky než nárůst inflace. Česká spotřebitelská inflace v září akcelerovala především kvůli pohonným hmotám a potravinám.
 • Týdenní zpráva z finančního trhu: Fed nechá sazby beze změny a trh práce ukáže na nová pracovní místa v USA
  Po dlouho očekávaném zasedání ECB v minulém týdnu se pozornost trhů přesune zpět na statistiky z ekonomiky. Inflační čísla ukáží na zpomalení cenového růstu v eurozóně i v jejích hlavních zemích, zatímco indikátory důvěry budou i nadále naznačovat jejich solidní ekonomickou kondici. Na konci týdne budou všechny oči směřovat do Spojených států. V pátek totiž budou zveřejněny statistiky z trhu práce. Ty sice podle nás nevykáží tak dobrý výsledek, jak očekává trh, ale i tak potvrdí, že americká ekonomika stále pracovní nabídky vytváří. Drama očekáváme na zasedání ČNB ve čtvrtek. Ta podle nás zvýší sazby o 25 bb na 0,5 %, ale očekáváme, že se najdou i centrální bankéři, kteří se vysloví pro navýšení úroků o 50 bb.
 • Týdenní zpráva z finančního trhu: Fed zřejmě ve středu oznámí snižování své bilanční sumy
  Hlavní událostí nadcházejícího týdne je zasedání Komise pro otevřené trhy amerického Fedu. Centrální bankéři podle našeho očekávání sice nezmění sazby, oznámí však postupné omezování obrovské bilance Fedu. Tržní reakce by ale měla být klidná, protože investoři s touto strategií počítají. Kalendář ekonomických dat je jinak krátký. Pozornost si zaslouží indikátory sentimentu v Evropě: německý ZEW a PMI v eurozóně. Tato čísla by měla přinést příznivé zprávy z ekonomiky EMU. Poté se o víkendu odehrají volby v Německu. V Česku budou zveřejněny srpnové produkční ceny, ale především budeme vyčkávat na nové zprávy z ČNB. Centrální bankéři mají čas na další vyjádření o měnové politice do čtvrtka, kdy začíná mediální karanténa před zasedáním na konci měsíce.
 • Týdenní zpráva z finančního trhu: Fed zvýší sazby, česká inflace zpomalí
  Americký Fed by měl podle našeho očekávání i konsenzu trhu zvýšit ve středu úrokové sazby. Pro vývoj cen aktiv ale bude důležitější výhled centrální banky do budoucna (projekce sazeb, tzv. dots). V Česku bude v pondělí zveřejněna listopadová spotřebitelská inflace. Ta by měla zpomalit kvůli efektu vyšší statistické základny, nicméně to předpokládá i ČNB. Nadále očekáváme, že ČNB ponechá sazby příští týden beze změn. Koruna by se tak měla držet spíše na slabších úrovních a na konci roku by měl kurz dosáhnout 25,70 CZK/EUR.
 • Týdenní zpráva z finančního trhu: I když ČNB tento týden sazby nezvedne, příští rok tak učiní 4x
  Světový ekonomický kalendář se pomalu připravuje na blížící se vánoční svátky. Pozornost investorů bude mířit především na politické události – v Evropě na čtvrteční volby v Katalánsku, ve Spojených státech na prezidenta Trumpa. Ten by měl svým podpisem završit úsilí prosadit daňovou reformu, zároveň musí vyřešit problém s navýšením dluhového stropu. Zajímavá bude situace v tuzemsku, kde se ve čtvrtek sejde bankovní rada ČNB. V souladu s tržním konsensem změnu v úrokových sazbách nečekáme, pravděpodobnost jejich zvýšení ale vidíme na významných 35 %.
 • Týdenní zpráva z finančního trhu: Inflace v eurozóně a Německu v září stoupne
  Po oznámení výsledků voleb v Německu se trhy mohou začít opět soustředit na ekonomické události. Mezi nejzajímavější bude tento týden patřit německý Ifo index, který se zřejmě vyhoupne na historicky nejvyšší hodnotu. Polepší si i inflace v eurozóně a Německu. Mírně vzrůst by mohl i americký jádrový deflátor osobní spotřeby PCE. V úterý nás čeká vystoupení francouzského prezidenta Macrona a prezidentky Fedu Janet Yellen. Kromě ní tento týden vystoupí ještě deset dalších zástupců americké centrální banky. Na domácí půdě proběhne zasedání ČNB. Ta si však se zvýšením úrokových sazeb počká nejspíš na listopad, kdy bude mít k dispozici novou Inflační prognózu. Tisková konference se však ponese v jestřábím duchu.
 • Týdenní zpráva z finančního trhu: Katalánské referendum v novém týdnu oslabuje euro
  Nejsledovanějším ekonomickým ukazatelem tohoto týdne bude páteční statistika pracovních míst z USA. Očekáváme, že kvůli dopadům hurikánů počet pracovních míst poprvé za sedm let poklesl. Právě efekty počasí vypovídací schopnost těchto čísel snižují. V eurozóně budou zveřejněny zářijové PMI, ať už revize z hlavních zemí měnového bloku nebo nová čísla z ostatních zemí. Pozornost trhů ale bude v Evropě poutat povolební vyjednávání v Německu a akutně i situace ve Španělsku po neklidném katalánském referendu. Euro už dnes ráno v reakci na vystupňování problémů oslabuje vůči dolaru. V České republice bude zveřejněn indikátor PMI za září, u kterého očekáváme mírný pokles, a srpnové maloobchodní tržby. Ty sice meziročně zpomalí, meziměsíční dynamika ale odhalí pokračující růst domácí poptávky. Koruna by proti euru mohla v následujících týdnech dosáhnout dalších zisků, když se jí konečně podařilo prolomit hranici 26,00 CZK/EUR, a to navíc na konci měsíce a čtvrtletí.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB evolution