Pondělí 21. září 2020 02:15
reklama
Purple Trading USA volby
reklama
Purple Trading USA volby
reklama
RoboMarkets webinare

Týdenní zpráva z finančního trhu: Důvěra v ekonomiku doma i ve světě naznačí pokračování ekonomické expanze

21.08.2017 08:32  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Velké množství předstihových indikátorů z eurozóny by mělo potvrdit, že ekonomický růst v zemích platících eurem bude pokračovat, nicméně by měl ve třetím čtvrtletí mírně zpomalit. Tento růst však nepřináší inflaci a na to budou reagovat centrální bankéři ve svých vystoupeních na tradiční konferenci v Jackon Hole, kde vystoupí J. Yellen i M. Draghi. 

Německo ukáže silnou domácí poptávku v Q2

Hodnocení očekávání v rámci německého ZEW indexu by se podle nás mělo výrazně propadnout. Akciový index se v srpnu propadnul pod tíhou obav z geopolitického vývoje, i když část svých ztrát již stihnul smazat. V zásadě všechny předstihové indikátory v eurozóně se stabilizovaly na relativně vysokých úrovních. I proto očekáváme, že si německá ekonomika v následujících čtvrtletích udrží růst nad svým potenciálem. To by mohlo vyvolat zajímavý mzdový růst na začátku příštího roku.

Kompozitní PMI za všechny země eurozóny již smazal jeden bod ze svého květnového maxima. Sestupný trend by si v srpnu měl vybrat krátkou pauzu, když očekáváme, že se tento indikátor stabilizoval na 55,7 bodu. To je hodnota, která je konzistentní s růstem evropské ekonomiky o 0,5 % q/q. To odpovídá i našim odhadům. Zvýšená aktivita ve službách by měla kompenzovat pokles nálady v průmyslovém sektoru, který je spojen s ochlazením v Číně. Beze změny by měl zůstat kompozitní index v Německu, zatímco francouzský index čeká podle našeho odhadu zlepšení.

Spotřebitelská důvěra v eurozóně v červnu vyskočila na své desetileté maximum. Domníváme se, že současné hodnoty nejsou dlouhodobě udržitelné a důvěra bude klesat. Nicméně výrazné korekce přijdou až v následujících měsících. V srpnu ještě spotřebitelé těžili z pokračujícího ekonomického oživení. 

Indikátory důvěry z francouzského průmyslu publikované institutem INSEE v červenci dosáhly svého historického maxima. V srpnu očekáváme jejich mírnou korekci, protože by na ně mělo působit ochlazení poptávky. Nicméně vzhledem k pokračujícímu silnému růstu francouzské ekonomiky by snížení mělo být pouze malé. Takové číslo by bylo v souladu s růstem HDP o 0,5 % q/q, který pro třetí čtvrtletí odhadují ekonomové SG. Pohoršit by si měl i ukazatel ze zpracovatelského průmyslu, který podle nás vykazuje dlouhodobě neudržitelné hodnoty.

Předběžný odhad německého HDP v prvním čtvrtletí ukázal na slabší růst, než ekonomové SG předpokládali. Vzhledem ke zrychlení měsíčních indikátorů nemůžeme vyloučit, že u těchto čísel ještě dojde k revizi. Údaje zveřejněné v pátek by měly ukázat na sílící domácí poptávku, která je živena jak silnou spotřebou, tak oživující investiční aktivitou. Naopak zahraniční obchod pravděpodobně přispěl k růstu negativně. Sílící ekonomický růst zvyšuje šance německé kancléřky A. Merkelová na výhru v nadcházejících podzimních parlamentních volbách.  

I německý Ifo index je indikátor důvěry, který v posledních měsících dosáhnul na svá dlouhodobá maxima a v srpnu by z nich měl sestoupit. Ifo index je dokonce nejoptimističtějším ukazatelem pro německou ekonomiku. To pravděpodobně souvisí s jeho zaměřením na podmínky v domácí ekonomice. Navíc poslední údaje o růstu německé ekonomiky jeho optimismus úplně nepotvrdily.

Na úplném konci týdne nás také čekají dvě zásadní vystoupení centrálních bankéřů na setkání v Jackson Hole. J. Yellen vystoupí na téma finanční stability. To ale nevylučuje, že bude mluvit o omezování bilance Fedu, které s finanční stabilitou úzce souvisí. M. Draghi by ve svém projevu neměl přinést nic nového. Nicméně i tak trhy budou čekat na jakoukoliv zmínku o omezování odkupu aktiv ze strany ECB.   

Forex: ECB ukázala, že se bojí silného eura

Dynamika německého hospodářství ve druhém čtvrtletí nebyla tak vysoká, jak jsme předpokládali. Nicméně revize ukázaly, že německá ekonomika na začátku roku zrychlila výrazněji, než jsme se původně domnívali a meziroční růst tak dosáhnul námi očekávaných 2,1 %. Dobré zprávy ze začátku týdne přišly také ze Spojených států. Data totiž ukázala na vysoký růst maloobchodních tržeb a statistici dokonce zveřejnili vzestupnou revizi slabších čísel z předchozích měsíců. Ke konci týdne pak už přišla jen mírně slabší data z amerického průmyslu, nicméně dynamika výroby neovlivnila využití kapacit, a tak tyto údaje zůstaly bez povšimnutí.   

Vedle dat ovlivňovaly vývoj na finančních trzích zveřejněné zápisy ze zasedání centrálních bank. Ten z jednání Fedu ukázal na rozpory v FOMC ohledně inflačního výhledu. Z toho plynou i neshody ohledně načasování dalšího zvyšování sazeb v USA. Naopak shoda panuje ohledně snižování velikosti bilance Fedu. To by mělo být oznámeno na zářijovém zasedání a začít by mělo od října. I evropští centrální bankéři se obávají o další vývoj inflace. Hrozbou podle nich v tuto chvíli je příliš silné euro. To by mělo být patrné už v další prognóze, kterou ECB zveřejnění v září. Nižší inflace pak představuje komplikace pro plány postupně omezovat program odkupu aktiv.

Kurz eura proti dolaru v uplynulém týdnu ztratil hlavně po dobrých amerických číslech z úterý a pak utrpěl po zveřejnění zápisu ze zasedání ECB. V celotýdenním hodnocení ztratil přibližně 0,6 % a posunul se na 1,1750 EUR/USD.

Polská nezaměstnanost dosahuje historického minima

Maďarská centrální banka (MNB) ponechá své sazby beze změny. Klíčová sazba by měla zůstat nízká i ve střednědobém horizontu, protože inflačního cíle by podle MNB mělo být dosaženo až na začátku roku 2019. Neočekáváme ani, že by maďarská centrální banka měnila současné omezení platné pro depozitní facilitu. To by mělo být přehodnoceno až na zářijovém zasedání.

Český konjunkturální průzkum by měl potvrdit velmi dobrou náladu v domácí ekonomice. Po neuvěřitelném růstu v první polovině roku očekáváme zpomalení, ale nálada mezi podnikateli by měla zůstat dobrá. Spotřebitelé by dokonce mohli zaznamenat zlepšování důvěry v ekonomiku s tím, jak se postupně bude silný růst HDP přetavovat do zvyšování jejich životní úrovně.

Polská nezaměstnanost podle odhadu ekonomů SG v červenci klesla na své minimum za 26 let. Ačkoliv část tohoto poklesu jde na vrub sezónním faktorům, na polském trhu práce je patrné výrazné utahování podmínek. Sezónní faktory by měly zajistit, že se míra nezaměstnanosti na podzim znovu zvýší. Mezitím by se ale mohla dostat pod úroveň 7 %.

Domácí HDP vyskočil a pomohl koruně k mírným ziskům

V regionu byl uplynulý týden ve znamení prvních odhadů dynamiky HDP za druhé čtvrtletí. Překvapením byl zejména vývoj v Česku. Domácí HDP přidal rekordních 2,3 % q/q a překonal tak i náš velmi optimistický odhad ve výši 1,3 %. Na růstu se pravděpodobně podílely všechny složky na straně poptávky. Překvapit pak mohly zejména investice. Ačkoliv se domníváme, že ještě dojde k mírné revizi směrem dolů, tak jsme se vzhledem k těmto velmi dobrým zprávám rozhodli revidovat svůj odhad pro růst HDP v letošním roce na 4,3 %. Příští rok by ekonomika měla přidat 3,2 %, což je pouze o desetinu více, než ukazuje naše poslední prognóza. I další země v regionu vykázaly poměrně slušnou dynamiku, ale českému raketovému růstu se ani nepřiblížily.

Ceny primárních výrobců potvrzují, že v české ekonomice pokračují inflační tlaky. Zejména ceny v zemědělství, které si udržují dvouciferný meziroční růst, představují výrazné proinflační riziko. Polská data z trhu práce za červenec zklamala, ale vzhledem k dobrým údajům z reálné ekonomiky se pravděpodobně jedná pouze o přestávku před další akcelerací.

Koruna minulý týden získala zejména kvůli překvapivě dobrému výsledku HDP. Nicméně své zisky ke konci týdne zkorigovala a v celotýdenním hodnocení přidává pouze 0,2 %, když se své páteční obchodování zavřela poblíž 26,11 CZK/EUR. Kurz polského zlotého se vrátil na své otevírací hodnoty z minulého pondělka a na konci týdne se pohyboval v blízkosti hladiny 4,280 PLN/EUR, zatímco maďarský forint o třetinu procenta posílil a dosahoval 303,4 HUF/EUR.

Zdroj: Komerční banka

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Týdenní zpráva o koruně: Trhy se soustředí na měnovou politiku
  Koruna v průběhu týdne nepředvedla téměř nic. Její kurz k euru se velmi dlouho držel mírně nad 24,50 a až v závěru si česká měna polepšila. Stejně ale zůstává na podobné úrovni jako týden zpět. Z periferie eurozóny přišly negativní zprávy, vyšla série amerických dat, ale hlavní pozornost trhů se začala upírat na centrální banky...
 • Týdenní zpráva o koruně: Výprodeje po Fedu
  Za končící týden koruna registruje další ztráty, za kterými stojí především vnější faktory. Česká měna nakonec oslab...
 • Týdenní zpráva o koruně: Zklamání z regionu, naděje z Německa
  Koruna zakončuje další klidný týden, kdy se její kurz k euru příliš nevychyloval od 25,60. Stabilitě napomohla absen...
 • Týdenní zpráva o koruně: Znovu bez intervencí
  Koruna za tento týden posílila. První dny jí sice přinesly oslabení, když se zapojila nervozita před jednáním ČNB, jeho výsledek ale následně rozhodl, že koruna končí silnější a výkonnostně tak překonává zlotý s forintem. Vývoj těchto měn se tento týden obešel bez větších změn.
 • Týdenní zpráva: Vyjednávání o brexitu naplno začínají
  Odlehčený kalendář zveřejňovaných čísel jak v USA, tak v eurozóně dá vyniknout politickým událostem. Na setkání Euroskupiny uvidíme, s jakou vervou se nový francouzský prezident E. Macron vrhne do reformování EU. Navíc hned v pondělí začne vyjednávání o brexitu. Předstihové indikátory by měly naznačit, jestli se silná hospodářská dynamika z prvního čtvrtletí přesunula i do toho druhého.
 • Týdenní zpráva z finančního trhu: Americká ekonomika nepřetržitě tvoří nová pracovní místa
  Politika se nevytratí z hledáčku investorů ani v tomto týdnu, když v Itálii budou pokračovat jednání o nové vládě. Pozornost bude také na inflaci. Zatímco americký cenový růst vykáže zpomalování, evropská inflace podle všeho zrychlí. Obrázek zdravého hospodářského růstu v USA v pátek potvrdí zpráva z tamního trhu práce.
 • Týdenní zpráva z finančního trhu: Česká inflace na lokálním maximu, nezaměstnanost na minimu
  Americký ekonomický kalendář je v tomto týdnu spíše lehčí, pozornost trhů se bude ubírat k americkému Kongresu, kde bude probíhat diskuse nad balíčkem daňových změn. Z Evropy se dočkáme představení prognózy Evropské komise a prvního ohodnocení fiskální pozice evropských zemí pro rok 2018. Z dat očekáváme potvrzení předběžných PMI. Ta indikují růst ekonomiky eurozóny během Q4 17 o 0,6 % q/q. Česká inflace se v říjnu přiblížila horní hraně tolerančního pásma. V dalších měsících budou inflační tlaky mírně polevovat. K 2% cíli se inflace vrátí až koncem příštího roku. Česká nezaměstnanost zůstane rekordně nízká. Zářijová data z reálné ekonomiky potvrdí zrychlení ekonomické aktivity po slabých prázdninových měsících.
 • Týdenní zpráva z finančního trhu: Český i německý HDP vykáží za druhé čtvrtletí další silný růst
  Tento týden přinese smíšená data ze světové ekonomiky. Zatímco očekáváme, že statistici zveřejní velmi silná čísla růstu HDP v Německu, Itálii, Japonsku ale i Česku, zklamání přinesou údaje o ekonomické aktivitě v Číně a slabší by se měl ukázat i maloobchod v USA. Do diskuze ohledně rozpouštění rezerv Fedu a prodloužení programu odkupu aktiv ECB přispějí zápisy z jednání obou centrálních bank.
 • Týdenní zpráva z finančního trhu: ČNB ve čtvrtek opět zvýší úrokové sazby
  Vypadá to, že tento týden podpoří trendy, které v globální ekonomice pozorujeme již od loňského roku. Prvním z nich je solidní růstová dynamika. Tu by měl potvrdit první odhad HDP eurozóny za Q4 17. Druhým trendem je naopak stále utlumený růst spotřebitelských cen. Na nízké inflační tlaky ukáží předběžná lednová čísla z Německa i eurozóny či americký PCE deflátor. Nadále bude třeba sledovat politickou scénu. O stavu unie poprvé pohovoří prezident D. Trump, z Katalánska se dozvíme jméno prezidenta, kterého bude volit tamní parlament, a jednání o Brexitu se dostávají do fáze, kdy se bude řešit přechodné období. Z regionu bude klíčovou událostí zasedání ČNB. Ta zvedne sazby a představí novu prognózu včetně očekávaného vývoje kurzu.
 • Týdenní zpráva z finančního trhu: Dnešní inflační data napoví, kdy je možné čekat další zvýšení sazeb ČNB
  Pozornost hráčů na trhu se v tomto týdnu zaměří na inflační statistiky. Dosavadní série pěti slabších měsíčních čísel inflace v řadě v USA vznáší otazník nad předpokládaným prosincovým zvýšením dolarových úrokových sazeb. Z Evropy bude zajímavý středeční projev J. C. Junckera o stavu ekonomiky eurozóny. Očekává se, že by mohl odhalit záměry týkající se vyjednávání o brexitu. Červencová data průmyslové výroby za eurozónu naváží na již známé výsledky z Německa, Francie a Itálie a potvrdí slabý vstup sektoru do třetího čtvrtletí. Z domova se dnes dočkáme srpnové inflace. Výsledek pod předpokladem ČNB ve výši 2,6 % y/y by měl utnout spekulace na zvýšení sazeb ke konci září a podpořit náš předpoklad, že sazby půjdou nahoru počátkem listopadu.
 • Týdenní zpráva z finančního trhu: Důvěra v evropských ekonomikách mírně zkoriguje
  Tento týden nebude tak nabitý důležitými údaji jako ten minulý. Čeká nás celá řada indikátorů důvěry v Evropě. Ty by měly všechny vykázat určité zpomalení. Projeví se na nich nedávná korekce na trzích, ale i nejistota ohledně sestavování nového německého kabinetu. Zajímavostí tohoto týdne bude zveřejnění zápisu jak ze zasedání Fedu, tak ECB. Zatímco ECB pravděpodobně nic nového nepřinese, zápis z Fedu bude velmi zajímavý, protože americká centrální banka je ve fázi, kdy upravuje svou rétoriku ohledně inflace. Z domova nás nic velkého nečeká. Všechna zásadní data už zveřejněna byla. Můžeme se pouze těšit na optimistické údaje z Polska.
 • Týdenní zpráva z finančního trhu: ECB ve čtvrtek oznámí prodloužení a omezení programu odkupu aktiv
  Tento týden přinese klíčové zasedání ECB. Na něm bychom se s nejvyšší pravděpodobností měli dozvědět detaily o pokračování programu odkupu aktiv. Podle nás bude prodloužen o devět měsíců a odkupovaný objem snížen na 25 mld. EUR. V USA bude zveřejněna dynamika HDP za Q3. Ta podle našeho odhadu mírně zpomalila, ale růst je rovnoměrně rozprostřen mezi sektory. Doma budeme sledovat povolební vyjednávání. Zdá se, že to bude vzhledem k přítomnosti rekordních devíti stran v Poslanecké sněmovně složité.
 • Týdenní zpráva z finančního trhu: ECB zacílí na koronavirus, prostor snížit sazby jako Fed ale nemá
  Svět vstupuje do dalšího týdne boje proti koronaviru COVID-19, a to s poměrně značnou panikou (ropa je již u 30 dolarů za barel). Po razantním snížení dolarových sazeb v minulém týdnu zasedá tento čtvrtek ECB. Jak jsme již diskutovali, měnová politika je v řešení současné situace málo účinná, fiskální politika má možnost přesněji zacílit na problémy konkrétních sektorů, potíže s cash-flow či posílit kondici zdravotního sektoru. Navíc ECB má prostor pro snížení sazeb dost omezený. Očekáváme od ní, že podpoří financování malých a středních podniků, případně zvýší odkupy korporátních dluhopisů. Snížení sazeb předpokládáme až v Q2 20 v případě, že se zvýší hrozba nenaplnění scénáře „V“, tedy rychlého oživení v dalších měsících po současném útlumu.
 • Týdenní zpráva z finančního trhu: Evropská i česká ekonomika se dočká dalších dobrých výsledků
  Tímto prázdninovým týdnem, který nepřináší ta nejsledovanější data či události, se bude linout červená linie údajů o průmyslové výrobě za červen. Německé údaje dnes silně zklamaly. Italská data by ale solidní tempa růstu vykázat měla. Tempo francouzského průmyslu bude sice korigovat ale pouze mírně. Slabou korekci zaznamená i průmysl v ČR, ačkoliv výroba aut v červnu vzrostla. Tempo české spotřebitelské inflace by nemělo polevit především díky jádrovým cenám a cenám potravin.
 • Týdenní zpráva z finančního trhu: Evropská inflace ke změně rétoriky ECB nepovede
  Nadcházející týden bude na nové ekonomické ukazatele spíše chudý. Finální hodnoty německé a evropské inflace těžko povedou ke změně rétoriky ECB. Navzdory silným datům z reálné ekonomiky stále zůstávají inflační tlaky spíše utlumené. Ze Spojených států by měl pokračovat příliv solidních reálných čísel, tentokráte v podobě prosincové průmyslové výroby. Nervozitu investorů bude zvyšovat blížící se konec týdne a tím vypršení dočasných opatření týkající se financování federálních výdajů. Z domova se dočkáme pouze méně důležitých statistik listopadové platební bilance a prosincových cen v primárních okruzích. Polská data z konce loňského roku budou negativně ovlivněna kalendářním efektem a vysokou bází pro meziroční srovnání.
 • Týdenní zpráva z finančního trhu: Evropský průmysl v srpnu akceleroval
  Evropský průmysl v srpnu podle očekávání ekonomů SG akceleroval. Toto očekávání se týká nejen celku ale i Francie. Německo pozitivním očekáváním už dostálo dnes ráno. Euroskupina bude dnes diskutovat budoucnost Evropského stabilizačního mechanismu a katalánský parlament v úterý zase výsledky referenda a vyhlášení nezávislosti. Zápis z posledního jednání FOMC by měl ukázat, že důvodem ke zvyšováním sazeb jsou spíše více uvolněné finanční podmínky než nárůst inflace. Česká spotřebitelská inflace v září akcelerovala především kvůli pohonným hmotám a potravinám.
 • Týdenní zpráva z finančního trhu: Fed nechá sazby beze změny a trh práce ukáže na nová pracovní místa v USA
  Po dlouho očekávaném zasedání ECB v minulém týdnu se pozornost trhů přesune zpět na statistiky z ekonomiky. Inflační čísla ukáží na zpomalení cenového růstu v eurozóně i v jejích hlavních zemích, zatímco indikátory důvěry budou i nadále naznačovat jejich solidní ekonomickou kondici. Na konci týdne budou všechny oči směřovat do Spojených států. V pátek totiž budou zveřejněny statistiky z trhu práce. Ty sice podle nás nevykáží tak dobrý výsledek, jak očekává trh, ale i tak potvrdí, že americká ekonomika stále pracovní nabídky vytváří. Drama očekáváme na zasedání ČNB ve čtvrtek. Ta podle nás zvýší sazby o 25 bb na 0,5 %, ale očekáváme, že se najdou i centrální bankéři, kteří se vysloví pro navýšení úroků o 50 bb.
 • Týdenní zpráva z finančního trhu: Fed zřejmě ve středu oznámí snižování své bilanční sumy
  Hlavní událostí nadcházejícího týdne je zasedání Komise pro otevřené trhy amerického Fedu. Centrální bankéři podle našeho očekávání sice nezmění sazby, oznámí však postupné omezování obrovské bilance Fedu. Tržní reakce by ale měla být klidná, protože investoři s touto strategií počítají. Kalendář ekonomických dat je jinak krátký. Pozornost si zaslouží indikátory sentimentu v Evropě: německý ZEW a PMI v eurozóně. Tato čísla by měla přinést příznivé zprávy z ekonomiky EMU. Poté se o víkendu odehrají volby v Německu. V Česku budou zveřejněny srpnové produkční ceny, ale především budeme vyčkávat na nové zprávy z ČNB. Centrální bankéři mají čas na další vyjádření o měnové politice do čtvrtka, kdy začíná mediální karanténa před zasedáním na konci měsíce.
 • Týdenní zpráva z finančního trhu: Fed zvýší sazby, česká inflace zpomalí
  Americký Fed by měl podle našeho očekávání i konsenzu trhu zvýšit ve středu úrokové sazby. Pro vývoj cen aktiv ale bude důležitější výhled centrální banky do budoucna (projekce sazeb, tzv. dots). V Česku bude v pondělí zveřejněna listopadová spotřebitelská inflace. Ta by měla zpomalit kvůli efektu vyšší statistické základny, nicméně to předpokládá i ČNB. Nadále očekáváme, že ČNB ponechá sazby příští týden beze změn. Koruna by se tak měla držet spíše na slabších úrovních a na konci roku by měl kurz dosáhnout 25,70 CZK/EUR.
 • Týdenní zpráva z finančního trhu: I když ČNB tento týden sazby nezvedne, příští rok tak učiní 4x
  Světový ekonomický kalendář se pomalu připravuje na blížící se vánoční svátky. Pozornost investorů bude mířit především na politické události – v Evropě na čtvrteční volby v Katalánsku, ve Spojených státech na prezidenta Trumpa. Ten by měl svým podpisem završit úsilí prosadit daňovou reformu, zároveň musí vyřešit problém s navýšením dluhového stropu. Zajímavá bude situace v tuzemsku, kde se ve čtvrtek sejde bankovní rada ČNB. V souladu s tržním konsensem změnu v úrokových sazbách nečekáme, pravděpodobnost jejich zvýšení ale vidíme na významných 35 %.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bossa live mentoring