Úterý 16. duben 2024 07:29
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO král
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
reklama
FTMO férovost

Akcie pod tlakem před čísly z US trhu práce

07.07.2017 10:33  Autor: TopForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Akciové trhy po celém světě se dostaly pod prodejní tlak v minulých dnech a americké akciové indexy se obchodovaly bez výraznější změny během pátečního rána a spíše konsolidovaly. Index SP500 byl přes futures kontrakt viděn kolem 2,410 USD během Londýnské seance.

Americký kalendář dnes nabídne důležitá data z trhu práce v USA za měsíc červen. Tvorba pracovních míst mimo agrární sektor (non-farm payrolls) by si měla polepšit na 179,000 z 138,000 naposledy. Růst mezd by měl podle odhadů také jemně zrychlit a míra nezaměstnanosti se očekává nezměněna na 4.3%. Včerejší report zaměstnanosti ADP však vyšel hluboko pod odhady a proto bychom i dnes mohli vidět negativní překvapení.

Dnes je na programu i první oficiální setkání Trumpa a Putina, kteří se budou vyprávět na summitu G20. To by také mohlo způsobit výraznější pohyby na finančních trzích.

Index SP500 je nazpět při spodní linii aktuální konsolidační zóny. Klíčový support je kolem úrovně 2,400 USD a pokud je index nad ním, střednědobý i dlouhodobý trend zůstává růstový. První rezistence pro páteční obchodování je na 2,418 USD a pokud by se ji podařilo zdolat, mohli bychom vidět nárůst až k 2,430 USD.

Pokud by však byl support na 2,400 USD pokořen, hrozilo by zahájení klesajícího trendu s prvním cílem na 2,380 USD a vznikla by i možnost větší korekce na akcích. V každém případě doporučujeme při obchodování dodržet důsledný money a risk management.


Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Akcie pod lehkým tlakem, eurodolar stabilní. Koronavirus doléhá na sentiment
    Nový týden začíná na hlavních trzích pro změnu s koronavirem. Na jednu stranu se čínská vláda snaží vysílat signály, že nákaza je pod kontrolou, a v zájmu toho lehce uvolnila některá nedávno zavedená omezení. Na stranu druhou počet obětí překonal psychologickou metu nákazy SARS a dál se spekuluje o výsledných ekonomických dopadech epidemie. Svou roli mohl sehrát také další nárůst inflace v Číně na 5,4 procenta, který vyvolává pochybnosti, zda centrální banka bude moci přijít s další podporou. Dá se ale předpokládat, že vysoká inflace bude přechodná.
  • Akcie po dohodě EU rostou, euro si odškrtlo důležitou položku a konsoliduje se
    Pozitivní start do nového dne zařídila naděje vkládaná do vakcín, a především dohoda EU na společném záchranném programu. Prodloužit summit se vyplatilo a nakonec je tu balík pomoci v nesnížené výši 750 mld. EUR, z větší části tvořený granty, zaměřený na klimatické cíle a digitalizaci a podmíněný dodržováním principů právního státu. Odpůrci tedy neprotlačili zásadnější omezení a kompromisy ze strany vedoucích zemí nejsou velké.
  • Akcie podpořil možný vrchol americké spotřebitelské inflace, ropa otočila dolů
    Světové akcie dnes šplhaly na nová maxima poté, co se růst spotřebitelských cen v USA v červenci zpomalil, což zmírnilo obavy, že by Fed začal signalizovat utažení nákupů dluhopisů. Prezident chicagského Fedu Charles Evans uvedl, že očekává další podstatný pokrok, co se týče záměrů centrální banky ohledně utahování, koncem letošního roku.
  • Akcie pod silným výprodejním tlakem
    Vstup do nového týdne byl pro akciové trhy velmi bolestivý. Všechny americké indexy výrazně propadly. Průmyslový Dow Jones přišel o 2,9 %, S&P 500 propadl o 3,0 % a technologický Nasdaq umazal 3,4 % své hodnoty. Obchodníci reagovali výprodeji na vyostřenou situaci mezi USA a Čínou, kdy Číňané kontrovali oznámenému americkému plánu na zvýšení cel uvolněním své měny a omezením dovozu amerických zemědělských plodin. Donald Trump posléze neotálel s reakcí, že by rád přiměl Fed k protiakci.
  • Akcie pod tíhou dobrých makrodat
    Akcie v USA zahájily týden výraznějšími ztrátami. Téměř 95 % společností z indexu S&P 500 se obchodovalo níže, než byl páteční závěr. Velkou váhu měla v pondělí společnost Tesla. Agentura Bloomberg News informovala, že tento gigant v oblasti elektromobilů plánuje snížit výrobu ve své továrně v Šanghaji. Společnost ke konci obchodování klesala o více jak 7 %. USA Závěr: Dow Jones Industrial Average -1,4 %; S&P -2,0 %; Nasdaq Composite -1,9 %.
  • Akcie pod tlakem
    Ačkoliv propady amerických akciových indexů byly z počátku včerejší seance minimální, nakonec uzavřely v poměrně výrazných ztrátách. Index S&P 500 odepsal bez pěti setin jedno procento, když dolů jej srazily všechny sektory v čele s informačními technologiemi (-1,8 %). Poklesy akcií ovlivnily dva faktory. Zaprvé zástupci amerických vyjednavačů uvedli, že obchodní dohoda s Čínou na nadcházejícím setkání zemí G20 je nepravděpodobná. Druhým důvodem byli američtí centrální bankéři. Jerome Powell nebo James Bullard varovali před riziky slabšího hospodářského růstu, která signalizují možnost nižších úrokových sazeb, nicméně naznačili, že by se nemělo jednat v současné době o bezprostřední krok. J. Bullard uvedl, že snížení sazeb v takovém rozsahu, v jakém je nyní vidí trh, se zdá být neopodstatněné.
  • Akcie pod tlakem, eurodolar po propadu zpět
    Hlavní finanční trhy jsou po jednosměrném pohybu vzhůru trochu nerozhodné a směry střídají. Čtvrteční dopoledne přináší akciím v Evropě ztráty v návaznosti na negativní vývoj v Asii. Krom toho ale mírně klesají také dluhopisy v jádru eurozóny, zatímco ty periferní si na cenách trochu polepšily. Eurodolar zvládl ještě včera smazat ztráty nasbírané po ECB a dnes se opět vydává nahoru na 1,1285. Ropa koriguje zisky společně s akciemi.
  • Akcie pod tlakem, koruna se zisky díky ČNB
    Klíčovou domácí zprávou je dnes samozřejmě zvýšení úrokových sazeb ČNB. To doprovodila informace od guvernéra Rusnoka, že sazby porostou dál a mohou stoupat na každém dalším zasedání. Sám prý ale doufá, že zvýšení na každém jednání nebude třeba. Pro korunu bylo potvrzení začátku série utahování impulsem k posílení pod 25,40.
  • Akcie pod tlakem, koruně přinesla zisky ČNB
    Žádné velké nadšení dnes na hlavních finančních trzích není vidět. Akcie v USA jsou pod tlakem a červená barva už převažuje i v Evropě. O 0,7 pct padá Nasdaq , S&P 500 je dole o 0,2 pct a menší pokles většinou sledujeme také na evropských indexech.
  • Akcie pod tlakem, protože SPX ztrácí úroveň 4 000.
    Včerejší zpráva o vyšších než očekávaných číslech indexu spotřebitelských cen dostalo akcie pod velký tlak. Index SPX dosáhl oblasti 4 150 bodů, ale brzy po zprávě se propadl nejprve k úrovni 3 980 a během dne ještě níž. Svůj krátkodobý trend změnil těsně pod klíčovou úrovní Fibonacciho retracementu 61,8 %. V analýze jsme mnohokrát hovořili o vyšší pravděpodobnosti obratu trendu u konkrétní Fibonacciho úrovně. Včerejší price action potvrzuje význam rezistence poblíž úrovně 4 150. Dokud cena bude pod touto úrovní, zůstaneme v medvědím trendu a budeme vyhlížet nižší úrovně. Další support se nachází na nedávných minimech poblíž úrovně 3 886. Neschopnost udržet se nad touto úrovní dovede SPX minimálně k úrovni 3 600.
  • Akcie pod tlakem, ropa i přes uvolnění zásob roste
    Většině západních akciových trhů dnešek přináší pokles, a to v řadě případů citelný. Nasdaq klesá o procento, S&P 500 je dole o 0,3 procenta. V Evropě místy vidíme i zelenou, jako v případě FTSE 100 (+0,2 pct), ale DAX je dole o 1,1 pct, AEX je -1,6 procenta a CAC 40 ztrácí 0,8 pct.
  • Akcie pod tlakem, trhy si říkají o další pomoc Fedu
    Snaha využít nižší ceny akcií se mísí se stále vysokou citlivostí na nové negativní zprávy, jak ukázal dnešní den. V zámoří se sice nabízela aspoň krátkodobá korekce po včerejším masivním růstu, podle čehož se už od rána chovaly futures. Zároveň ale investory znepokojila zpráva, že Kalifornie vyhlašuje kvůli koronaviru mimořádný stav.
  • Akcie pod vlivem jednání o obchodní dohodě
    Americký akciový trh uzavřel včerejší seanci se ziskem. Průmyslový Dow Jones si polepšil o 0,7 %, S&P 500 přidal 0,9 % a technologický Nasdaq zakončil o jedno procento výše. Čínští představitelé včera uvedli, že jsou stále otevřeni k částečné obchodní dohodě se Spojenými státy, přestože z počátku týdne se objevovaly nepříznivé signály. Vidina zmírnění napětí na trzích tak poslala akciové tituly výše.
  • Akcie po informacích z ECB smazaly ztráty📈
    Jak uvedla agentura Reuters, nový model ECB, nazvaný Target-Consistent Terminal Rate, ukázal, že centrální banka potřebuje zvýšit svou depozitní sazbu na 2,25 % nebo méně, pokud zároveň sníží svou rozvahu, aby vrátila inflaci ke svému 2% cíli. Jak uvedly čtyři různé zdroje, nový model by mohl sloužit jako klíčový vstup pro budoucí rozhodování. Příští zasedání sazeb se bude konat 27. října.
  • Akcie po korekci míří nahoru, dluhopisy se ale vyprodávají
    Ceny akcií na hlavních západních trzích míří dál nahoru. Evropa nabrala zisky hned zrána, načež je spíše jen drží. Indexy DAX, AEX i CAC 40 jsou stále kolem procenta v plusu. Naproti tomu libra posilující po BoE doléhá na londýnské akcie, které jsou podle FTSE 100 jen kolem včerejších hodnot. V USA je S&P 500 nahoře o 1,2 pct, zatímco Nasdaq přidává 0,8 procenta.
  • Akcie pokračují dolů, ropa zůstává pod tlakem
    Ani úterní dopoledne nepřináší hlavním trhům návrat optimismu, který vládl v předchozích týdnech. Pozornost se stále více přesouvá k velikosti ekonomických dopadů opatření proti koronaviru a samozřejmě i k vyhlídkám návratu.
  • Akcie pokračují v konsolidaci, drahým kovům pomáhá slabší dolar
    Čtvrteční seance je zatím bez velkých témat. Na trzích sice stále rezonuje včerejší zasedání americké centrální banky, nového makra je však málo a klidné trhy tak ve většině případů pokračují v líném bočním trendu na podprůměrných objemech. Evropské akcie si svou cenu drží a navzdory raní volatilitě zůstávají na dosah včerejšího close. Výjimkou jsou akciové indexy ve Španělsku a v Itálii, kde jsou pd tlakem akcie finančních institucí, na které doléhá blížící se výsledky stress testu evropských bank, které zítra dopoledne publikuje evropský bankovní regulátor.
  • Akcie pokračují v konsolidaci zisků, pandemie, vakcíny a krypto mezi nejzajímavějšími tématy
    Minulý týden přinesl na finanční trhy stabilitu. Valuacím akcií pomáhaly zprávy o vakcínách a jejich vysoké účinnosti. V jejich dalším růstu jim ale na druhou stranu bránily zprávy o zhoršující se pandemické situaci v USA, která v některých státech (NY, CA) vedla k zavedení nových omezení. Přírůstky nakažených a počty mrtvých v USA pokračují v růstu a jejich další zvyšování může být i v tomto týdnu klíčovým faktorem pro další vývoj cen většiny finančních aktiv.
  • Akcie pokračují v korekci, dolar naopak začal znovu ztrácet
    Včerejší lehká korekce na akciových trzích dnes pokračuje. Po strmém růstu akciových indexů z minulých týdnů zdá se konečně začíná docházet býkům na akciových trzích dech a indexy se napříč Evropou i Spojenými státy znovu noří kompletně do červených číslech. Ztráty se i tentokrát vměstnají do jednoho procenta, což dělá i z dneška spíše technickou korekci bez jasného fundamentu. Trhy však byly překoupené a před důležitou druhou polovinou tohoto týdne zdá se obchodníci berou část svých vysokých zisků ze stolu. Svou roli ve výprodeji dnes pravděpodobně sehrává i trochu překvapivá tisková zpráva společností Amazon, JP Morgan a Berkshire Hathaway, které se rozhodly vstoupit na zdravotnický trh, což dostalo pod silný tlak v USA především společnosti navázané na farmaceutický průmysl.
  • Akcie pokračují v likvidaci dřívějších ztrát, pod tlakem zůstává zlato i JPY
    Středeční seance zatím plynule navazuje na tu včerejší. Nálada na trzích je po úspěšném úterním close v USA uvolněnější a indexy i nadále zůstávají v zelených číslech. Úroveň rizikových přirážek díky tomu opět mírně klesá, i když stále zůstává výrazně nad průměrem posledních několika měsíců. Ani dnes však korekce dřívějších ztrát není tažena žádným novým fundamentem a tak se dle našeho názoru stále jedná především o technickoou záležitos a o snahu býků vstoupit do dlouhých pozic na atraktivnějších úrovních v očekávání postupné stabilizace.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
xPartners
FxNet
CentroFX
reklama
Fintokei SwiftTrader