Středa 30. září 2020 08:49
reklama
XTB evolution
reklama
XTB evolution
reklama
Purple Trading USA volby

Fundamentální analýza: Týdenní zpráva z finančního trhu 27.2.2017

27.02.2017 08:43  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Inflace v eurozóně i v USA vykáže svá dlouhodobá maxima

Tento týden bude patřit inflaci. V eurozóně by měla dosáhnout svého letošního maxima, když meziroční růst cen v únoru stoupnul již pošesté v řadě a pouze o desetinu procentního bodu nedosáhne na inflační cíl ECB. V USA by inflace měřená deflátorem soukromé spotřeby na 2 % vyrůst měla. Oproti eurozóně na tom ale má mnohem větší podíl jádrová složka. Další indikátory budou potvrzovat sílu světové ekonomiky na přelomu loňského a letošního roku. Rozklad českého HDP naopak ukáže, proč se česká ekonomika k dobrým číslům ze světa v posledním čtvrtletí ani nepřiblížila. 

Důvěra v evropskou ekonomiku se udrží vysoko

Kalendář ekonomických událostí na globálních trzích – pondělí:


Ekonomové SG očekávají, že měnová zásoba M3 by v lednu měla zpomalit svůj meziroční růst. Za zpomalením bude stát zejména efekt statistické základny. Průzkumy z bankovní trhu, které provádí ECB, nenaznačují, že by se tempo půjčování soukromému sektoru nemělo v krátkém období měnit. Poskytování úvěrů by mělo růst přibližně současným tempem 2,3 % y/y.

Index ekonomické důvěry měřený Evropskou komisí si podle ekonomů SG v únoru mírně pohoršil. To naznačil již předběžný odhad spotřebitelské důvěry zveřejněný minulý týden. Mírné zhoršení jsme již nějakou dobu očekávali, protože čísla se nám zdála příliš dobrá. Nicméně i po námi odhadovaném snížení by současné hodnoty odpovídaly růstu ekonomiky eurozóny o 0,6-0,7 % q/q.  

Dnešní čísla by měla ukázat na výrazný nárůst objednávek zboží dlouhodobé spotřeby v USA za leden. O ten se postarala zejména firma Boeing, která na přelomu prosince a ledna zaznamenala výrazný nárůst nových zakázek. Bez započítání dopravních prostředků však již číslo nových objednávek není tak příznivé.  

Kalendář ekonomických událostí na globálních trzích – úterý:


Inflace v zemích platících eurem by již v únoru měla dosáhnout svého celoročního maxima. Ekonomové SG očekávají, že nahoru ji pomůžou ceny energií (včetně elektřiny) i ceny potravin. Na druhé straně by beze změny měla třetí měsíc v řadě zůstat jádrová inflace. V dalších měsících by celková inflace měla znovu zvolnit a letos i v roce 2018 dosáhnout v průměru 1,5 %.  

Kalendář ekonomických událostí na globálních trzích – středa:


Slušný růst příjmů obyvatel USA naznačuje, že nominální spotřeba Američanů se v lednu slušně zvedla. Nicméně kvůli silnému růstu cen v reálném vyjádření zůstala pravděpodobně beze změny. Deflátor soukromé spotřeby, klíčový ukazatel cenového růstu pro Fed, v lednu podle ekonomů SG akcelerovat a v meziročním vyjádření se již dostal na cíl centrální banky ve výši 2 %. Postupně se zvyšuje i inflace jádrových cen, která podle nás v lednu dosáhla již 1,8 % y/y. Tato čísla podpoří náš předpoklad, že se sazby v USA budou letos dvakrát zvedat. Poprvé by k tomu mělo dojít na červnovém zasedání Fedu.

Indikátory důvěry z jednotlivých oblastí USA ukazují, že ISM z průmyslu by si měl polepšit a měl by ukázat na slušný výkon tohoto odvětví v USA.  

Finální PMI ze zpracovatelského průmyslu ze zemí eurozóny znovu ukáží na zdravý růst ekonomiky na začátku letošního roku. Kdybychom usuzovali pouze podle tohoto indikátoru, odhadovali bychom hospodářský růst zemí EMU v prvním čtvrtletí na 0,9 % q/q. To ukazuje, že průmyslový sektor je v současnosti velmi silný.    

Kalendář ekonomických událostí na globálních trzích – čtvrtek:


I přes slušný růst v eurozóně nezaměstnanost podle našeho odhadu v lednu neklesla.

Kalendář ekonomických událostí na globálních trzích – pátek:


Předběžné odhady PMI v eurozóně ukázaly na nejsilnější hodnoty za skoro šest let a ukazují na velmi dobrou důvěru v růst evropské ekonomiky. Zlepšování PMI jde na vrub kombinaci faktorů od zlepšujících se zakázek přes vzrůstající očekávání až k tvorbě pracovních míst. To vše naznačuje, že slušný růst v eurozóně by měl přetrvat minimálně po celou první polovinu letošního roku.

Forex: Minulý týden nahrál zvyšování sazeb v USA

Přehled zveřejněných ekonomických událostí na globálních trzích – minulý týden:


Euro v první polovině minulého týdne ztrácelo, když se jeho kurz proti dolaru dostal až na 1,0500 EUR/USD. Ztráty však smazalo v druhé polovině týdne, když se posunulo zpět na 1,0610 EUR/USD. Nový týden euro zahajuje na úrovni 1,0570 EUR/USD.

Předstihové indikátory z jednotlivých zemí eurozóny i měnové unie jako celku ukazují, že velmi dobrá hospodářská dynamika, kterou jsme zaznamenali na konci loňského roku, se přelila i do prvních měsíců letošního roku. Překvapuje zejména velmi dobrá dynamika v průmyslu v Německu a oživení ve službách ve Francii. Únorová PMI naznačují, že ekonomika zemí platících eurem v prvním čtvrtletí vzroste o 0,7-0,8 % q/q. Nicméně největší vypovídací schopnost mají až údaje za poslední měsíc daného čtvrtletí, takže na jistější odhad si počkáme až do vydání březnových údajů.

Zveřejněná struktura německého HDP za poslední čtvrtletí loňského roku ukazuje, že hospodářský růst českých západních sousedů na přelomu roku zrychlil, když si HDP připsal 0,4 % q/q. Dynamika byla tažena zejména domácí poptávkou. Mírně zrychlila domácí spotřeba a oživení je vidět zejména u investic. Výrazné akcelerace jsme byli svědky také u dynamiky zahraničního obchodu.

Statistici zveřejní, proč česká ekonomika rostla tak pomalu

Kalendář ekonomických událostí na regionálních trzích – úterý:


Statistiky cen v průmyslu ukáží, že v ekonomice se vytvářejí nákladové tlaky. Meziměsíčně ceny v průmyslu podle našeho odhadu vzrostly o 0,7 % m/m. V meziročním vyjádření by se inflace průmyslových cen měla přehoupnout do kladných čísel, když by měla dosáhnout 1,9 %. Velkou roli hraje zejména růst cen komodit na světových trzích.

Struktura polského HDP by měla ukázat, že velmi dobrý ekonomický růst v posledním čtvrtletí loňského roku byl tažen zejména domácí spotřebou. Mírný příspěvek přinesl i zahraniční obchod. Mírné zlepšení podle SG doznala i investiční aktivita.

Kalendář ekonomických událostí na regionálních trzích – středa:


PMI z eurozóny ukázaly na velmi slušnou aktivitu v průmyslu hlavních českých obchodních partnerů. Ačkoliv indikátory důvěry v průmyslu zaznamenaly v únoru mírný pokles, očekáváme, že český PMI z průmyslu se udrží na slušných 55,7 bodech.     

Kalendář ekonomických událostí na regionálních trzích – pátek:


První odhad růstu HDP v posledním čtvrtletí minulého roku trhy výrazně zklamal, když ukázal na růst pouze o 0,2 % q/q. Komentář ČSÚ naznačil, že na hospodářském růstu se nejvíce podílela domácí spotřeba. To potvrzují i naše odhady. Nezaměstnanost se nachází na historicky nízkých hodnotách a zvyšování mezd akceleruje. To vše podporuje domácí spotřebu. Příznivě podle ČSÚ působila i zahraniční poptávka, která zlepšuje bilanci zahraničního obchodu. Předpokládáme, že za negativním překvapením do velké míry stála nižší tvorba zásob. Jestli se tato domněnka potvrdí, tak se pro českou ekonomiku nejedná o tak špatnou zprávu. Vývoj zásob je totiž volatilní a nesvědčí tedy o zhoršujícím se fundamentu české ekonomiky. Předstihové indikátory včetně PMI a důvěry mapované statistickým úřadem stále ukazují na velmi dobrou výkonnost ekonomiky. Slušný růst navíc pozorujeme u českých hlavních obchodních partnerů. Podle našeho odhadu tedy slabý růst HDP v druhé polovině roku 2016 představuje pouze přechodné období a na začátku roku jeho dynamika zrychlí. Nevylučujeme ani případné revize čísel z druhé poloviny loňského roku.

Domácí ekonomika na konci roku nezrychlila:Důvěra v českou ekonomiku mírně klesla

Přehled zveřejněných ekonomických událostí na regionálních trzích – minulý týden:


Polská centrální banka vidí riziko přestřelování inflačního cíle jako malé i přes nedávnou akceleraci inflačního vývoje. Ekonomika podle tamní bankovní rady nezrychlí výrazně nad svůj potenciální růst. Proto centrální banka nepředpokládá zvyšování sazeb v nadcházejících čtvrtletích. Náš výhled nadále předpokládá vyšší riziko růstu inflace, a tak i dřívějšího zvyšování sazeb centrální banky.

Konjunkturální průzkum Českého statistického úřadu ukázal na mírné snížení důvěry v domácí ekonomiku. Ke zhoršení došlo jak u podnikatelů, tak u spotřebitelů. Průmysl sice má stejný objem zakázek jako v minulých měsících, nicméně očekávání průmyslníků pro nadcházející měsíce byla v únoru oproti lednu pesimističtější. Zaměstnanosti by se však tento pokles neměl týkat. Oživení, kterého jsme byli svědky na konci roku ve stavebnictví, se projevilo na začátku roku ve zvýšení důvěry v tomto sektoru. Stavební firmy dokonce začínají přemýšlet o náboru nových zaměstnanců. Situace v obchodě zůstává stabilní a i nálada ve službách zůstává přes určité zhoršení velmi dobrá. Svá historická maxima opustila důvěra spotřebitelů. Spotřebitelé mají totiž obavy o celkovou budoucí ekonomickou situaci. Nicméně z vlastní finanční situace obavy zatím nemají a dokonce plánují, že v nadcházejících měsících budou méně spořit.

Důvěra v ekonomiku zaznamenala mírné zhoršení:


Ve středu se banka JPMorgan rozhodla zařadit české dluhopisy do svých dluhopisových indexů pro rozvíjejících se trhů s platností od 28. dubna. Zároveň bude Česko vyřazeno ze skupiny vyspělých zemí, protože dlouhodobě neplnilo podmínku výše hrubého národního příjmu na hlavu. Zařazení dluhopisů do indexů banky JPMorgan se projevilo mírným zdražením korunových forwardů.

Kurz koruny byl po celý týden přilepený k hranici kurzového závazku. Polský zlotý v průběhu uplynulého týdne mírně posílil a jeho kurz se dnes ráno pohybuje na 4,31 PLN/EUR. Kurz maďarského forintu zůstal v celotýdenním hodnocení téměř beze změny a dnes otevírá na hladině 308,7 HUF/EUR.


VIKTOR ZEISEL
Economist
Investment Banking
Komerční banka, a. s.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Fundamentální analýza: Rok 2017 přinese konec kurzového závazku ČNB
  První týden nového roku přinese prudké zrychlení inflace v eurozóně, potvrzení příznivých trendů na trhu práce v USA, zlepšení dynamiky českého průmyslu a přebytek státního rozpočtu. Kurz koruny by měl zůstat na hranici kurzového závazku díky dobrým fundamentům české ekonomiky a rostoucím spekulacím na posílení domácí měny.
 • Fundamentální analýza: Růst české ekonomiky v Q4 16 pravděpodobně výrazně zrychlil
  Údaje o HDP by měly v eurozóně potvrdit příznivý konec loňského roku. Velmi dobré číslo očekáváme i z české ekonomiky, což by mohlo přinést další tlak na kurzový závazek ČNB.
 • Fundamentální analýza: Růst HDP v eurozóně potvrdí zlepšenou ekonomickou výkonnost EMU
  HDP v eurozóně za druhé čtvrtletí by dnes měl potvrdit dobrou ekonomickou výkonnost zemí platících eurem v první polovině letošního roku. Silnější hospodářský růst se projevuje také na trhu práce. Ten německý by měl vykázat pokles počtu nezaměstnaných. Na druhé straně čísla z USA nenadchnou, a tak by se dnes měly potvrdit včerejší zisky společné evropské měny proti dolaru.
 • Fundamentální analýza: Růst HDP v eurozóně táhne domácí i zahraniční poptávka
  Únorový ADP report ve Spojených státech ukáže solidní počet volných pracovních míst. V eurozóně se dozvíme, co bylo hlavním zdrojem růstu HDP v závěrečném čtvrtletí loňského roku. Podle nás to byly čisté exporty a spotřeba domácností. Polská centrální banka ponechá úrokové sazby beze změny. Pozornost by mohlo přitáhnout zveřejnění její nové Inflační zprávy.
 • Fundamentální analýza: Růst produktivity v USA zůstal v Q2 17 slabý
  Ve Spojených státech nás dnes čeká statistika produktivity mimo zemědělský sektor a jednotkové mzdové náklady za druhý kvartál. Obě čísla pravděpodobně ukáží na dlouhodobý problém s nízkým růstem produktivity a pomalým zvyšováním mezd. Z hlediska vývoje kurzu dolaru však budou dnešní indikátory patřit mezi ty méně podstatné. Naopak na domácí půdě nás čeká ostře sledovaná červencová inflace, která zřejmě zaostane za prognózou ČNB.
 • Fundamentální analýza: Silný dolar může být pro některé členy FOMC problém
  Prosincový ADP report by měl podle nás ukázat na 175 tisíc nových pracovních míst. To je číslo, které není nijak vzdálené od konsensu zítřejší oficiální statistiky. Pouze výraznější pozitivní překvapení by mohlo vést k posílení dolaru a převálcovat včerejší zveřejnění zápisu z posledního jednání FOMC. Některým centrálním bankéřům se totiž silný dolar nelíbí. Dnešní středoevropský kalendář je prázdný. Z našeho pohledu bude zajímavý až zítřek, kteří přinese finální čísla českého HDP za Q3 16 a listopadová data z průmyslu, stavebnictví a zahraničního obchodu. Zítra se též dočkáme statistiky listopadových intervenčních objemů ČNB.
 • Fundamentální analýza: Slabší inflační data budou výzvou pro utahování americké měnové politiky
  Navzdory zlepšující se situaci na trzích práce na obou stranách Atlantického oceánu se tento týden z USA i eurozóny dočkáme spíše slabších inflačních čísel za květen. To bezesporu vyvolá otázky ohledně potřebnosti zpřísňování měnových politik. Evropské sentiment indikátory poukáží na stabilní vývoj po extrémně příznivém prvním čtvrtletí. Solidní předstihové indikátory z průmyslového sektoru budou publikovány i v regionu. Závěr týdne přinese strukturu českého HDP v průběhu Q1 17.
 • Fundamentální analýza: Špatná data z amerického trhu práce by dolar ohrozit neměla
  V USA v září poprvé po sedmi letech zanikla pracovní místa. Důvodem je čistě dopad hurikánu Harvey. Na očekávaném prosincovém zvýšení dolarových sazeb by to nic změnit nemělo. Z domova nás na listopadové zvýšení sazeb upozorní zveřejnění zápisu z posledního jednání bankovní rady ČNB, kde tři členové, tedy nejtěsnější menšina, hlasovali pro zvýšení sazeb. Srpnové maloobchodní tržby potvrdí na meziměsíční bázi solidní růstovou dynamiku. Bilance zahraničního obchodu se po červencovém schodku vrátí do černých čísel.
 • Fundamentální analýza: T. May pronese důležitý projev ohledně strategie odchodu VB z EU
  Vystoupení T. May, britské předsedkyně vlády ohledně její strategie vystoupení Velké Británie ze struktur EU bude nejdůležitější zprávou dne. Probleskující zprávy naznačují, že by mohla oznámit „tvrdý“ odchod, tedy bez předchozího uzavření obchodní dohody s EU. Downing Street zatím neoznámil ani čas jejího projevu.
 • Fundamentální analýza: Trhy vyčkávají na zasedání ECB
  Dnes bude zveřejněn pouze počet volných pracovních míst v americké ekonomice (JOLTS Job Openings). V eurozóně je kalendář ekonomických událostí prázdný. Česká průmyslová produkce podle našeho odhadu vykáže pouze nepatrný růst. V důsledku poklesu výroby automobilů by se měl snížit i přebytek zahraničního obchodu. Polská centrální banka dnes ponechá sazby beze změny.
 • Fundamentální analýza: Týdenní zpráva z finančního trhu 6.2.2017
  Na hlavních světových trzích je ekonomický kalendář oproti minulému týdnu poloprázdný. Hlavní zprávou je zveřejnění dat o německém průmyslu. Pozornost investorů se zaměří také na zprávu MMF o Řecku a další čtení zákona o brexitu v britském parlamentu. Plný kalendář je naopak v České republice. Závěr roku 2016 pravděpodobně přinesl příznivé údaje z reálné ekonomiky. Inflace v lednu podle našich odhadů dosáhla meziročně 2,1 % a nad cílem ČNB zůstane po celý letošní rok.
 • Fundamentální analýza: Týdenní zpráva z finančního trhu 9.1.2017
  Tento týden přinese pokračování přílivu silných dat z obou stran Atlantického oceánu, a to v podobě amerických maloobchodních tržeb a evropských statistik z průmyslového sektoru. Během týdne budeme též sledovat vystoupení amerických centrálních bankéřů včetně Yellenové a Bullarda a zápis z prosincového jednání ECB, kde bylo oznámeno prodloužení programu kvantitativního uvolňování. Monitorován bude též britský nejvyšší soud, který může rozhodnout, kdo má právo odstartovat proces vystoupení Británie z EU aktivací článku 50. Z domova bude zajímavý zítřek. Jednak bude publikována prosincová inflace, která se podle nás zastaví těsně pod dvouprocentním inflačním cílem, jednak budou oznámena nová jména jednoho či dvou členů bankovní rady ČNB.
 • Fundamentální analýza: Úterý přináší příznivá čísla z evropské ekonomiky
  Dnešní údaje o důvěře v evropskou ekonomiku i dynamika HDP v Q4 17 přinesou dobré zprávy pro euro, ale i pro české hospodářství. Zdá se totiž, že poptávka z EMU bude nadále silná. Trh s korunou se připravuje na čtvrteční zasedání ČNB. V pondělí ještě zůstala koruna silná, nicméně samotné jednání centrální banky může přinést korekci. Domníváme se totiž, že se ČNB bude snažit posilování koruny zbrzdit – podle nás totiž preferuje utahování měnových podmínek prostřednictvím vyšších sazeb.
 • Fundamentální analýza: Úvěrové podmínky v eurozóně se v Q1 17 zlepšily
  Dnes by na trhu mohly panovat dozvuky francouzských prezidentských voleb, protože ekonomický kalendář je do velké míry prázdný. Prodeje nových domů v USA by měly vykázat solidní čísla. Úvěrové podmínky v eurozóně by mohly i překvapit vyšším růstem, jak naznačuje vývoj ekonomiky
 • Fundamentální analýza: Velká Británie dnes oficiálně požádá o vystoupení z EU
  Ve Spojených státech bude dnes zveřejněna pouze statistika probíhajících prodejů nemovitostí za únor. Ta by si měla polepšit. Pozornost trhů bude také směřovat k vystoupení třech zástupců Fedu, kteří by mohli naznačit, kdy lze očekávat další zvýšení úrokových sazeb. Velká Británie dnes oficiálně spustí proces vystoupení z EU. V regionu bude zveřejněna pouze maďarská míra nezaměstnanosti.
 • Fundamentální analýza: Ve Spojených státech se zlepší nálada ve službách
  Ve Spojených státech bude dnes zveřejněn ISM mimo oblast průmyslu. Ten si v srpnu zřejmě o více než jeden bod polepšil. V eurozóně je kalendář ekonomických událostí prázdný. Zajímavější dění bude tentokrát v regionu, kde nás čeká česká průmyslová výroba a zahraniční obchod. Obě statistiky si však v důsledku celozávodních dovolených pohorší. Polská centrální banka dnes ponechá úrokové sazby beze změny.
 • Fundamentální analýza: Vpředhledící indikátory čeká zhoršování na obou březích Atlantiku
  Dnešek bude dnem předstihových indikátorů. Ve Francii by mělo dojít ke stabilizaci podnikatelské důvěry, zatímco v Německu by měly mírně korigovat ze svých historických maxim. I v USA očekáváme zhoršení důvěry. To je spojeno hlavně s neúspěchy současné administrativy.
 • Fundamentální analýza: Vyjádření představitelů ECB dnes budou při nedostatku dat dominovat
  Prázdný ekonomický kalendář jak v Evropě, tak i v USA vynesou na výsluní projevy členů výkonné rady ECB. V regionu budou publikována data za vývoj v dubnu. V ČR půjde o průmyslové ceny, které by měly meziměsíčně stagnovat a v Polsku pak budou zveřejněna data z trhu práce.
 • Fundamentální analýza: Zajímavých dat se dočkáme až na Velký pátek
  Z následujících dvou dní bude podle ekonomického kalendáře zajímavější ten velkopáteční, ačkoliv ten bude mít většina světových trhů svátek. V USA se ale neslaví volnem, takže budou publikována data o inflaci a maloobchodních tržbách. Oba ukazatele by měly poklesnout. Bilance českého běžného účtu za únor by měla vykázat zlepšení.
 • Fundamentální analýza: Zápis z jednání ECB by mohl odhalit více o dalším omezování kvantitativního uvolňování
  Včerejší data přinesla smíšený obrázek z americké ekonomiky a tomu odpovídalo i obchodování eura s dolarem. Dnešek by už měl být o poznání klidnější, když hlavní událostí bude zveřejnění zápisu ze zasedání ECB. To by mohlo objasnit několik detailů, které nebyly po posledním zasedání úplně zřejmé.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading USA volby