Pondělí 21. září 2020 00:45
reklama
Bossa live mentoring
reklama
Purple Trading USA volby
reklama
Bossa live mentoring

Týdenní zpráva z finančního trhu 31.10.2016

31.10.2016 08:43  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Americká centrální banka ponechá sazby beze změny

Hlavní událostí tohoto týdne bude zasedání americké centrální banky. Ta sice zřejmě ponechá sazby beze změny, nicméně bude trh připravovat na jejich prosincově zvýšení. Nahrát by mu měla i slušná data z trhu práce (počet nových pracovních míst za říjen), která budou zveřejněna tento pátek. Měnovou politiku beze změny tento týden pravděpodobně ponechá i britská centrální banka. Eurozóna by měla za třetí kvartál vykázat slušný růst na úrovni 0,4 % q/q. V regionu bude pozornost směřovat na PMI indikátory a na zasedání České národní banky.

Počet nově vytvořených pracovních míst zpečetí prosincové zvýšení sazeb v USA

Začátek tohoto týdne odstartuje říjnová inflace v eurozóně a růst HDP za Q3 16. Díky slušné domácí poptávce by si ekonomika eurozóny měla polepšit o 0,4 % q/q. Říjnová inflace by měla dosáhnout 0,5 % y/y, což je nejvyšší hodnota od června 2014. Ve středu Fed pravděpodobně ponechá sazby beze změny, nicméně oznámí, že o zvýšení úrokových sazeb bude uvažovat na následujícím, tedy prosincovém zasedání. Pravděpodobnost prosincového zvýšení sazeb by měl ještě zvýšit čtvrteční ISM index mimo oblast zpracovatelského průmyslu a páteční data z trhu práce. Ty by v říjnu měly dosáhnout vysokých 200 tisíc.

Kalendář ekonomických událostí na globálních trzích - pondělí:


Americké osobní příjmy i výdaje by si v září měly polepšit. O dvě desetiny by si měl polepšit i jádrový deflátor soukromé spotřeby (na 1,2 % y/y), což jsou pro Fed dobré zprávy. Eurozóna by měla v Q3 16 vykázat slušný růst na úrovni 0,4 % q/q a 1,6 % y/y a to i navzdory vystoupení Velké Británie z EU. Hlavním zdrojem růstu HDP by měla být domácí poptávka, zatímco čisté exporty byly tentokrát na rozdíl Q2 zřejmě brzdou. Struktura růstu však bude zveřejněna až na konci listopadu. Podle předstihových indikátorů by se eurozóně mělo dobře vést i v Q4 16, když ekonomové SG očekávají růst na úrovni 0,5 % q/q. Říjnová inflace by si měla o jednu desetinu polepšit na 0,5 %, což je nejvyšší hodnota od června 2014. Jádrová inflace bude zřejmě třetí měsíc v řadě stagnovat na 0,8 % y/y.

Kalendář ekonomických událostí na globálních trzích - úterý:


Po rušném pondělku bude následovat klidnější úterý. Ve Spojených státech bude mezi zajímavější data patřit index ISM mapující aktivitu v průmyslu. Ten by se měl i v říjnu udržet v zóně expanze na 50,8 bodech.

Kalendář ekonomických událostí na globálních trzích - středa:


Zasedání americké centrální banky ve středu zřejmě skončí ponecháním úrokových sazeb beze změny. Na svém zářijovém zasedání centrální banka ohodnotila rizika jako téměř vyvážená. V této rétorice bude podle ekonomů SG pokračovat i v listopadu s tím, že oznámí, že na následujícím (prosincovém) zasedání bude uvažovat o zvýšení úrokových sazeb. Říjnový PMI index za celou eurozónu by měl být potvrzen na úrovni 53,3 bodu. K vysokému růstu PMI přispěla především Francie, kde index podle předběžných údajů vyskočil na desetiměsíční maximum. 

Kalendář ekonomických událostí na globálních trzích - čtvrtek:


Ve Spojených státech se říjnový index ISM mimo oblast průmyslu zřejmě udrží na vysoké úrovni 55 bodů. To by mělo být dalším dílkem do mozaiky prosincového zvýšení sazeb v USA. Britská centrální banka ponechá sazby s největší pravděpodobností beze změny na současné úrovni 0,25 %. HDP v Q3 16 překvapil výrazným růstem o 0,5 % q/q, přičemž lépe dopadla i většina dat z reálné ekonomiky. Pokles úrokových sazeb směrem k nule tedy zatím není na pořadu dne.

Kalendář ekonomických událostí na globálních trzích - pátek:


Sérii dat z tohoto týdne završí počet nově vytvořených pracovních míst mimo oblast zemědělského sektoru ve Spojených státech. Ten v srpnu a v září podstatně zpomalil, když dosáhl průměrných 156 tisíc ve srovnání s průměrnými 230 tisíci v červnu a v červenci. V říjnu by však měl počet volných pracovních míst povyskočit na 200 tisíc a dát tak zelenou prosincovému zvýšení úrokových sazeb. V eurozóně budou zveřejněny finální výsledky kompozitních PMI indexů a PMI indexů u oblasti služeb. Říjnový PMI index by měl být potvrzen na relativně silné úrovni 53,5 bodu. 

Růst HDP ve většině zemí příjemně překvapil

Přehled zveřejněných ekonomických událostí na globálních trzích – minulý týden:


První polovina minulého týdne byla poklidná. Kurz eura vůči dolaru se držel převážně v pásmu 1,0850 – 1,0900 EUR/USD, když data ani z jednoho břehu Atlantiku neměla dostatečnou sílu přimět kurz k výraznějšímu pohybu. Říjnová spotřebitelská důvěra ve Spojených státech ztratila 5,5 bodu, když poklesla na 98,6 bodu. Trend od června 2015 se však nachází kolem úrovně 98 bodů a tak byl říjnový pokles spíše korekcí výrazného růstu z minulých dvou měsíců. Indikátory důvěry v eurozóně naopak překvapovaly pozitivně. Zlepšení zaznamenal jak PMI index z oblasti průmyslu, tak z oblasti služeb, ve kterém byl vzestup dokonce markantnější. Příjemně překvapila i říjnová důvěra průmyslníků v německou ekonomiku měřená indexem Ifo. Ta dopadla lépe ve všech složkách, a to jak ve srovnání s očekáváním trhu, tak ve srovnání s minulým měsícem. V závěru týdne byl pak zveřejněn vývoj HDP za Q3 16 v USA, Velké Británii, Španělsku a Francii. Ve všech zemích, kromě Francie, překvapil vyšším než očekávaným růstem. K posílení euru směrem k úrovni 1,0950 EUR/USD dopomohlo páteční oznámení záměru ředitele FBI prozkoumat emaily, které Hillary Clintonová odeslala ze svého soukromého účtu v době, kdy byla ministryní zahraničí.

Česká národní banka zveřejní novou prognózu

V regionu bude hned v pondělí zveřejněn předběžný odhad polské inflace. Ta se v říjnu zřejmě opět o něco více přiblížila ze spodu nulové úrovni. Ve všech zemích regionu budou tento týden zveřejněny PMI indexy, které by měly potvrdit slušnou kondici v oblasti průmyslu. V České republice ve čtvrtek zasedá centrální banka, která zároveň zveřejní novou inflační prognózu.

Kalendář ekonomických událostí na regionálních trzích - pondělí:


Kalendář ekonomických událostí na regionálních trzích - úterý:


Kalendář ekonomických událostí na regionálních trzích - středa:


PMI indexy ve všech zemích regionu se v říjnu zřejmě držely bezpečně v zóně expanze. V České republice a Polsku by si měly ve srovnání s minulým měsícem polepšit. Korekce je pravděpodobná u maďarského indikátoru, který v září překvapil růstem na 57 bodů.

Kalendář ekonomických událostí na regionálních trzích - čtvrtek:


Na svém posledním zasedání centrální banka překvapila, když i v oslabení (jednání se neúčastnili tři členové bankovní rady) sblížila tzv. „tvrdý“ a „měkký“ závazek. Minimální délku kurzového závazku („tvrdý závazek“) posunula minimálně do konce prvního čtvrtletí příštího roku. Přičemž „měkký“ závazek zůstal beze změny, když bankovní rada nadále předpokládá exit v polovině příštího roku. Guvernér Rusnok na tiskové konferenci zhodnotil dosavadní vývoj ekonomiky v souladu s aktuální prognózou. HDP překvapil vyšším růstem, zatímco růst mezd za posledním výhledem podle jeho slov mírně zaostává. To se pravděpodobně odrazí i v nové prognóze ČNB, která bude publikovaná tento čtvrtek. Pokud jde o načasování exitu, ČNB podle našeho názoru tentokrát ke změnám nepřistoupí.

Maďarská centrální banka pokračuje ve využívání nestandartních nástrojů měnové politiky

Přehled zveřejněných ekonomických událostí na regionálních trzích – minulý týden:


V regionu byl minulý týden kalendář ekonomických událostí poloprázdný. Důvěra v českou ekonomiku v říjnu znovu mírně povyrostla a dosáhla nejvyšší hodnoty od ledna.  Ministr financí Andrej Babiš minulý týden prohlásil, že státní rozpočet skončí letos v přebytku. Naše prognóza sice počítá „pouze“ s vyrovnaným rozpočtem, přebytku se na konci roku ale opravdu můžeme dočkat. Maďarská centrální banka ponechala klíčovou 3M úrokovou sazbu beze změny na úrovni 0,9 %. O 10 bb (na 1,05 %) ale snížila horní hranici intervalu pro zápůjční overnightovou sazbu, spodní hranici intervalu ponechala beze změny na úrovni -0,05 %. Zároveň snížila míru povinných minimálních rezerv ze 2 % na 1 %.

JANA STECKEROVÁ
Economist
Investment Banking
Komerční banka, a. s.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Týdenní zpráva z finančního trhu 10.10.2016
    Po pátečních smíšených datech z USA budou trhy tento týden hledat nějaké vodítko pro budoucí vývoj americké měnové politiky v zápisu Fedu z minulého jednání. FOMC je ve svých názorech rozdělená a zápis by tedy mohl přeci napovědět nejpravděpodobnější směr, kterým se ubere. Regionu budou tomuto týdnu dominovat čísla o inflaci. Česká by měla stagnovat, kdežto v Polsku by mohly zmírnit deflační tlaky.
  • Týdenní zpráva z finančního trhu 12.2.2018
    Na hlavních trzích se dočkáme sady důležitých dat ve středu. Hlavní pozornost bude upřena na americkou inflaci, protože vyšší tlaky na růst cen se podílely na výprodejích v minulém týdnu. Meziroční dynamika cen v USA by sice měla zpomalit, náš výhled nicméně předpokládá o něco vyšší tempo než trh. V eurozóně budou zveřejněna data o HDP v Q4 17. Německá ekonomika zřejmě v závěru loňského roku zrychlila růst na sedmileté maximum. V Česku se také dočkáme HDP za Q4 17, který by měl být velmi silný. Cenová hladina se v lednu zřejmě zvýšila o 0,6 % m/m, meziroční inflace ale zpomalila kvůli vyšší srovnávací základně. Investoři tento vývoj čekají, takže by to pro korunu nemělo představovat negativní zprávu. Její kurz bude v nadcházejícím týdnu záviset především na zprávách z globálních trhů.
  • Týdenní zpráva z finančního trhu 12.3.2018
    Nadcházející týden je z pohledu ekonomických údajů klidný. Na hlavních trzích bude pozornost investorů směřovat především k americké inflaci. Růst cen v únoru podle našich odhadů výrazně zvolnil. Z politických událostí bude důležité povolební vyjednávání v Itálii a formování nové vlády v Německu. V Česku budou zveřejněna lednová data z reálné ekonomiky. Průmysl i maloobchod by měly vykázat slušný meziměsíční i meziroční růst.
  • Týdenní zpráva z finančního trhu 12.9.2016
    Kalendář ekonomických údajů je na začátek týdne poloprázdný. Investoři se zaměří až na inflaci z eurozóny v polovině týdne a především na data o maloobchodu a cenovém vývoji ve Spojených státech, která budou zveřejněna ve čtvrtek a v pátek. Spolu s projevy zástupců Fedu by se trhy měly dočkat ujištění, že v září nedojde k utažení americké měnové politiky. Na domácí scéně bude zveřejněn červencový běžný účet a srpnová statistika cen výrobců. Kurzový závazek zřejmě setrvá pod tlakem po pátečních inflačních datech, který se projevuje roztažením forwardových bodů.
  • Týdenní zpráva z finančního trhu 14.11.2016
    Kromě politického vývoje by mohla pozornost investorů v nadcházejícím týdnu přitáhnout i makroekonomická data. Budou totiž zveřejněny údaje o HDP důležitých zemí eurozóny i v regionu. V USA by měly maloobchodní tržby a růst inflace dále podpořit očekávání ohledně prosincového zvýšení sazeb Fedu. V regionu bude hlavní várka dat zveřejněna v úterý. Dynamika HDP středoevropských zemí by měla v mezičtvrtletním srovnání dosáhnout slušných hodnot, ale meziročně by měl růst HDP zpomalit kvůli efektu vysoké statistické základny z loňského roku.
  • Týdenní zpráva z finančního trhu 17.10.2016
    Pozornost investorů se tento týden zaměří především na zasedání ECB. Spolu s konsenzem trhu sice neočekáváme změnu měnové politiky, šéf centrální banky Mario Draghi ale může poodhalit strategii do budoucna. Americká data by měla potvrdit dobrou ekonomickou kondici a uvolnit ruce Fedu, aby v prosinci zvýšil sazby. V České republice se už dnes dočkáme zářijových výrobních cen, které výrazně zpomalí svůj pokles díky efektu nízkých cen ropy z loňska. Koruna by měla setrvat na hranici kurzového závazku.
  • Týdenní zpráva z finančního trhu 21.11.2016
    Údaje zveřejněné tento týden potvrdí dobrý výhled pro hlavní ekonomiky v posledním čtvrtletí letošního roku. Navíc budou zveřejněny struktury HDP v Německu a ve Velké Británii. Dozvíme se tedy, proč německá ekonomika nečekaně zpomalila, zatímco britská si udržela velmi slušnou růstovou dynamiku. Česká ekonomická důvěra by měla zůstat silná a i data z Polska budou naladěna spíše na optimistickou notu.
  • Týdenní zpráva z finančního trhu 24.10.2016
    Tento týden opanují data z Evropy. Inflace ve Francii a Německu by měla zrychlit. HDP ve Francii a Španělsku ukáže solidní tempo růstu, tak jako předstihové indikátory, které by už pro probíhající čtvrté čtvrtletí mělo indikovat růst HDP v eurozóně o 0,3 % q/q. Americká ekonomika by kromě probíhající prezidentské kampaně měla tento týden být spíše v mediálním stínu. Předpověď solidních výsledků publikovaných dat prospěje kurzu eura vůči americké měně a zkoriguje tak jeho posilování z minulých dvou týdnů.
  • Týdenní zpráva z finančního trhu 28.11.2016
    V neděli se dočkáme další dlouho očekávané politické události – referendu o ústavních změnách v Itálii. Podle průzkumů nepatrně převažují odpůrci ústavních změn, podíl nerozhodnutých voličů je však velký. Neschválení změn může Itálii uvrhnout do další politické, ale i ekonomické a finanční nejistoty. Z ekonomických dat očekáváme silná americká data včetně listopadové statistiky z trhu práce. Vyústit by měly v potvrzení správnosti očekávání vyšších dolarových sazeb na zasedání FOMC, které se uskuteční 14. prosince. Z Evropy přijdou silné listopadové PMI. A platí to i pro středoevropský region. Komoditní analytici budou netrpělivě sledovat 30. listopad a jednání OPECu.
  • Týdenní zpráva z finančního trhu 3.10.2016
    Bezpochyby tou nejdůležitější událostí týdne budou páteční čísla z amerického trhu práce. Počet nově vytvořených pracovních míst atakujících 200 tisíc by měl vymazat srpnové zklamání. V kombinaci s vzestupem ISM průmyslové aktivity by se mělo jednat o prostředí podporující očekávání vyšších dolarových sazeb na prosincovém zasedání americké centrální banky. To by mělo dolar podpořit. Výraznějším eurovým ztrátám ale zřejmě zabrání i slušná evropská data. Zářijové PMI potvrdí pokračující solidní růst evropské ekonomiky v průběhu Q3 16. Po červencových nepříznivých číslech francouzského a německého průmyslu přinese srpnem mnohem lepší data. A obdobně to bude i u českých dat. Průmysl, exporty a maloobchodní tržby napraví za srpen extrémně špatné červencové výsledky způsobené kalendářními efekty a dovolenými.
  • Týdenní zpráva z finančního trhu 4.12.2017
    Nejdůležitějším indikátorem z globální ekonomiky bude tento týden počet nových pracovních míst v USA za listopad. Očekáváme, že páteční statistika dále otevře prostor pro prosincové zvýšení sazeb Fedu. V Evropě nás bude zajímat německý průmysl a tovární objednávky. Obě statistiky zřejmě v říjnu přinesly dobré zprávy. Pozornost korunových investorů se zaměří především na pondělní statistiku českých mezd ve třetím čtvrtletí. Očekáváme, že průměrná reálná mzda (očištěná o inflaci) vzrostla o 4,8 % meziročně. Prognóza ČNB předpokládá 5% růst. Pokud by mzdy překvapily ještě vyšším růstem, mohla by se koruna vrátit zpět pod 25,50 CZK/EUR díky růstu sázek na zvýšení úrokových sazeb centrální banky ještě na prosincovém zasedání.
  • Týdenní zpráva z finančního trhu 5.2.2018
    Ekonomický kalendář je v nadcházejícím týdnu spíše kratší. Na hlavních trzích se dočkáme údajů z Německa, kde průmysl i zahraniční obchod zakončil loňský rok pravděpodobně v solidním tempu. Dobrá ekonomická výkonnost by mohla udržet euro vysoko. V Česku se dočkáme především prosincových údajů o průmyslu a maloobchodních tržbách. Díky velmi dobré situaci na trhu práce byly loňské Vánoce zřejmě velmi štědré, na což ukázal i výběr DPH v plnění státního rozpočtu.
  • Týdenní zpráva z finančního trhu 7.11.2016
    V ranních středečních hodinách našeho času by již mělo být jasno, kdo se stane 45. prezidentem Spojených států. Vítezství dlouhodobé demokratické favoritky H. Clintonové by znamenalo pokračování politiky současného prezidenta Obamy a žádný velký šok pro finanční trhy. Vítezství republikánského kandidáta D. Trumpa by naproti tomu bylo pro trhy překvapením a vedlo by ke zvýšené volatilitě na finančních trzích.
  • Týdenní zpráva z finančního trhu 7.5.2018
    Tento týden zveřejněná data z průmyslu ukáží, že jak u nás, tak i v ostatních jednotlivých evropských zemích ekonomiky pokračují ve stabilním růstu. Meziroční dynamika české inflace zůstala v dubnu nezměněná, brzdí ji především pomalejší růst potravin. Ze zámoří bude zajímavé sledovat komentáře některých členů Fedu i statistiku americké spotřebitelské inflace.
  • Týdenní zpráva z finančního trhu 8.1.2018
    Nadcházející týden by měl přinést dobrá ekonomická data. Německý průmysl i indikátor za celou eurozónu zřejmě v listopadu dosáhly silného růstu, což by se mělo projevit jak v HDP měnové unie, tak i na důvěře v ekonomiku v Česku. Americký maloobchod zakončil podle našeho odhady loňský rok příznivě, inflace ale v prosinci zpomalila kvůli vyšší srovnávací základně. U nás se dočkáme tradiční várky měsíčních dat z ekonomiky. Především listopadová čísla o průmyslu a maloobchodu by měla být velmi slušná. Nejdůležitějším indikátorem ale bude prosincová spotřebitelská inflace. Podle našeho odhadu setrval meziroční růst cen na 2,6 %, což je nad konsenzem trhu i prognózou ČNB. Pokud se naše předpověď vyplní, mohla by koruna reagovat posílením díky vyšším šancím na rychlejší utahování měnové politiky ČNB.
  • Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americká centrální banka bude komunikovat nový inflační cíl
    Zasedání americké centrální banky nepřinese změnu nastavení měnové politiky. Dojde ovšem k úpravě prognózy a také na komunikační sladění s novým inflačním cílem. Prezidentka Evropské komise přednese svůj první projev o stavu Unie. Data v USA i v eurozóně by měla ukázat na pokračování hospodářské expanze zpomalujícím tempem.
  • Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americká centrální banka přehodnotí svá očekávání ohledně sazeb
    Ani v tomto týdnu se pravděpodobně nevyhneme hlasování o brexitu. Na stole bude znovu dohoda, kterou vyjednala premiérka Mayová s předsedou Evropské komise Junckerem. Tentokrát má ale skutečně šanci projít. Nejzajímavější událostí týdne se stane zasedání americké centrální banky. Více bychom se měli dozvědět zejména o bilanci Fedu. V Evropě budeme kromě procesu brexitu sledovat stabilizaci předstihových indikátorů.
  • Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americká ekonomika roste podle očekávání Fedu
    Zasedání Evropské centrální banky pravděpodobně žádné nové zprávy nepřinese. Předstihové indikátory v jednotlivých zemích i v celé eurozóně ukáží na stabilizaci ekonomiky. První čtení amerického HDP ukáže, že ekonomika v zámoří rostla ve třetím čtvrtletí téměř tak, jak Fed předpokládá.
  • Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americká ekonomika v prvním čtvrtletí znatelně zpomalila
    Nejdůležitějším číslem zkráceného povelikonočního týdne budou páteční odhady amerického HDP za první čtvrtletí. Obáváme se nejpomalejšího růstu za poslední dva roky. Z eurozóny se dnes dočkáme solidní spotřebitelské důvěry, němečtí podnikatelé ale optimismem stále šetří, jak zítra ukáže dubnový Ifo index. Z politiky bude pozornost upřena na nedělní parlamentní volby ve Španělsku, kde hrozí patová situace.
  • Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americká inflace sice zpomalila, jádrová složka však zůstává silná
    I tento týden se finanční trhy budou soustředit na politické události. Italský parlament totiž bude projednávat rozpočet a Evropská komise se sejde, aby nastínila budoucnost vztahu mezi EU a Spojeným královstvím. Těšit se však můžeme i na zveřejnění zajímavých statistik. Zejména průmyslová produkce z eurozóny by měla naznačit příznivé růstové vyhlídky měnové unie. V USA spolu s trhem předpokládáme zvolnění celkové inflace. Z Česka nás dnes a zítra čeká celá řada zajímavých údajů, nejdůležitější jsou statistiky cenového vývoje, kde očekáváme nepatrné zpomalení.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets webinare